Vizesi Yunanistan

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır 2021? Yunanistan bilindiği üzere tarihte yer alan Helen uygarlığının devamı niteliğinde olan bir ülkedir. Ülkenin geçmiş tarihi Helen uygarlığına dayanmaktadır. Tarihi M.Ö 3000 yıllarına dayanan ülke birçok yönüyle, özellikle tarihi yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca bu ülke kültür turizminin yaşandığı bir ülkedir. Bugünkü modern Yunanistan ülkesi 1830 yıllarda Osmanlı Devletinden tam bağımsızlığını kazanarak oluşmuştur.

Yunanistan’ın kültürel özelliklerini öğrenmek, ülkeyi gezmek ve tarihini araştırmak için yapılan gezilerde Yunanistan Konsolosluğu tarafından vize şartı aranmaktadır. Yunanistan vizesi pasaportlarında Schengen vizesi olmayan ilk defa bu ülkeyi ziyaret edecek kişilerden istenmektedir. Dolayısıyla Yunanistan’a bir seyahat yapmak istediğinizde ne amaçlı olursa olsun vize alınması gereklidir.

İçindekiler

Yunanistan Vize Türleri Nelerdir?

Yunanistan Hükümeti kendi ülkesini birtakım sebeplerle ziyarete gelen kişilerden bazı vize türlerini zorunlu kılmıştır. Eğer ki 90 günden daha az olmak kaydıyla bu ülkeye seyahat etmek istiyorsanız turistik vize almanız gerekmektedir. Ayrıca genç iş adamları da kısa süreli olarak bu ülkeye gelip birtakım fuarlara ve seminerlere katılmaktadırlar. İşte bu sebeplerle Yunanistan Hükümeti her kişinin ihtiyacına göre gerek turistik gerekse ticari vize türlerini vatandaşlardan istemektedir.

Ayrıca Yunanistan Hükümeti kendi ülkesinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerden de transit vize türünü istemektedir. Bu vizelere başvurular ilgili ve yetkili olan vize başvuru merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Yunanistan vizesi için gerekli tüm işlemler bu merkezler tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Ücreti

Yunanistan vizesi alabilmek için Yunanistan konsolosluğu tarafından belirlenen rakamlarda vize ücreti ödenmektedir. Bu ücret her yıl güncellenmekte olup, Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. 2021 yılının güncel vize ücretleriyle ilgili detaylı bilgileri Yedi Vize firmasıyla irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Yunanistan vizesi ücreti 12 yaşın altındaki çocuklardan alınmamaktadır.

Yunanistan Vizesi Ne Kadar Zamanda Onaylanır?

Yunanistan vizesi Konsolosluklardan randevu oluşturulduğunda randevu gününde tüm evraklar eksiksiz olarak teslimi halinde ortalama 15 gün içinde onaydan geçerek vizenize sahip olabilirsiniz. Fakat evraklarınız eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Yedi Vize firmamızla iletişim kurarak güncel 2021 Yunanistan vizesi evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Vizesi Yunanistan
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vize Başvurusu Konsolosluklar tarafından belirtilen evrakların tam olarak teslimi halinde incelenerek evraklarda herhangi bir pürüz yoksa başvurunuz onaylanacaktır. Fakat bu süreçte teslim ettiğiniz evraklarınızda yer alan vize başvuru formu oldukça önem taşımaktadır. Bu form Konsolosluk tarafından doğru bilgilerle doldurulması gereken bir form olup, şahsen doldurulmalıdır.

Vize başvurusu esnasında dosyanızda bulunan evraklarınızın doğru ve birbiriyle tutarlı bilgilerden oluşması son derece önemli bir durumdur. Bu durum sizin faydanıza olan bir durumdur. Aksi bir durum tespit edilirse başvuru süreciniz geçersiz sayılacak ve siz tekrardan evrak hazırlama ve randevu alma sürecine katlanmak zorunda kalacaksınız. Dolayısıyla bu süreçte hazırlamanız gereke evrak listesinin en güncel 2021 yılına ait evrak listesine ulaşmanız gerekmektedir. En güncel evrak listesine turizm firmalarından kolaylıkla ulaşılabilir.

Vize başvuru formlarında kişinin kendi imzası olmalıdır. Fakat kişi eğer 18 yaşından küçükse böyle durumlarda ebeveynden imza alınmaktadır. Vize talebinde bulunulduğunu gösteren dilekçe de çok önemli bir evraktır. Bu evrak ta tam olarak seyahatin nedeni, süresi ve dönüş tarihi bildirilmelidir.

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkmaktadır?

Yunanistan vize başvurusu yapılması için öncelikle konsolosluklardan randevu alınması gereklidir. Yunanistan yılın her ayı talep gören bir ülke olduğundan randevunuzu çok erken zamanlarda oluşturmanız size fayda sağlar. Evraklarınızın tam olarak hazırlamanız ve teslim etmeniz halinde ortalama 7 ya da 10 gün içinde başvurular sonuçlanacaktır.

Seyahat planlarınızda herhangi bir aksama yaşanmaması adına vize başvurularınızı tahmini bir kadar öncesinden yapmış olmanız gerekmektedir. Evraklarınızda sıkıntı yaşanması gibi durumlarda aksaklıklar yaşanabilir. Konsolosluk sizden mesleğiniz gereği ek evraklar isteyebilir. Dolayısıyla ne kadar erken başvuru yaparsanız sizin için faydalı olacaktır.

Yunanistan Konsoloslukları Hangi Durumlarda Sizi Mülakata Çağırır?

Yunanistan vize başvurusu yaptığınızda evraklarınızda herhangi bir tutarsızlık, bilgi eksikliği fark edilirse eğer konsolosluk sizi mülakat için çağırabilir. Fakat bu mülakata çağrıldınız diye illa ki başvurunuz ret alacak diye bir durum yoktur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için ve vize alma sürecini kolaylaştırmak için Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilir, rahatlıkla vize sahibi olabilirsiniz.

Vize Başvurusu Yunanistan
Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan Vize İşlemleri Yunanistan Hükümetinin belirlediği birtakım kriterlere göre Yunanistan Konsoloslukları tarafından yapılmaktadır. Konsoloslukların belirlediği evraklar hazırlanarak vize işlemlerine başvuru gerçekleştirilir. Konsolosluklar genellikle yapılacak seyahatin ne amaçla yapıldığı ve ne kadar süreyle geçerli olacağına göre farklı vizelerin alınmasını uygun bulmaktadır.  

Vize için başvurular her ülkenin Konsolosluğuna şahsen gidilerek yapılabilir. Ayrıca daha öncesinden Schengen vizeniz varsa da farklı başvuru merkezlerinden de bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli şekilde gezmek ve ticari amaçlı yapılan seyahatler için turistik vize, aile ziyareti ve ticari vizeler gibi vize türlerinin alınmasını uygun bulmaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu İşlemlerinde Dikkat Edilecek Detaylar Nelerdir?

Yunanistan vize işlemleri genel olarak Yunanistan Konsolosluğunun belirlediği kriterlere göre Konsolosluklara şahsen yapılması gereklidir. Bu işlem ilk kez vize alacak kişiler için geçerlidir. Vize işlemlerinde Yunanistan’a yapacağınız seyahati ne için yapacağınız ve ne kadar süreyle kalacağınız, ülkenize geri dönüş zamanınız ve mesleğiniz açıkça beyan edilmelidir. Vize başvuru dilekçesinde tüm detaylar açıkça belirtilmeli ve imzalı onaylı bir dilekçe olmalıdır.

Ayrıca sizler vize işlemleriniz için hazırlamanız gereken güncel evrak listesine ulaşıp evraklarınızı tam olarak başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz. Bu evraklarınız tesliminden sonra konsolosluk tarafından yapılacak incelemelerde herhangi bir tutarsızlık tespit edilirse sizin vize alım süreciniz uzayacaktır. Bu durumda tam olarak evrak listesi hazırlamaya özen göstermeli ve dosyanızda yer alan evraklarda doğru bilgiler yer almalıdır. Doğru ve tutarlı bilgilerin başvuru dosyanızda yer alması sizin vize alım sürecinizi hızlandırır.

Yunanistan Vize İşlemleri İçin Nereye Başvurmak Gerekir?

Yunanistan Hükümetinden vize alabilmek için Yunanistan Konsolosluğuna ayrıca vize işlemlerini gerçekleştiren turizm firmalarına vize başvurusu yapılabilir. Elbette başvuru yapmadan önce merkezlerden randevu alınması gereklidir. Yunanistan vize işlemleri başvurusu yaparak bu ülkeden vize almak istiyorsanız öncelikle tüm evrakları zamanında eksiksiz teslimini yapmalısınız.

Güncel 2021 yılı evrak listesine göre evraklar hazırlanmalıdır. Güncel evrak listesi için Yedi Vize firmamızın iletişim numarasından firmaya ulaşabilir ve gerekli tüm detayları öğrenebilirsiniz. Yedi Vize firması olarak tüm vize işlemlerinizde sizlerin yanınızdayız.

Vize İşlemleri Yunanistan
Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize Randevusu vize işlemlerinde öncelikle dikkate alınması gereken bir süreçtir. Randevu günü ve saatinde şahsen başvuru merkezinde olunması gereklidir. Başvuru yapılması için gerekli evrak listesinin tam olarak hazırlanması gereklidir. Bu durumda en güncel evrak listesine ulaşarak evraklarınızı başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Yunanistan vize randevusunda ilk kez vize almak için randevuyu oluşturduysanız eğer şahsen randevu oluşturmanız gerekebilir.

Fakat eğer ki daha öncesinden Schengen vizesi aldıysanız randevu almak için online platformları da kullanabilir ya da başvuru merkezlerine ulaşarak da randevu talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu Ne Zaman Verilir?

Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerinizde Yunanistan vize randevusu işlemleri için randevu oluşturmanız gerekecektir. Bu randevu alma işlemini daha erken dönemlerde oluşturmalısınız. Çünkü başvuru merkezlerinde yaşanan yoğunluk bu randevu sisteminde aksamalara yol açabilir. Bu durumda da seyahat planınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

En erken randevu alabilmek için bu vize işlemlerinde kişilere yardımcı olan turizm firmalarıyla iletişim halinde olmanız size fayda sağlayabilir. Vize alım sürecinizi kısaltarak kısa zamanda Yunanistan vizesi sahibi olabilirsiniz.

Randevu Sonrasında Vize Süreci Nasıl Olmaktadır?

Yunanistan vize randevusu alabilmek için seyahat tarihinizden ortalama 1 ya da 2 ay öncesinden konsolosluklardan ya da başvuru ofislerinden randevu oluşturabilirsiniz. Randevu sonrasında siz biyometrik olan verilerinizi sisteme teslim ederek günlük işlerinize ve yaşantınıza dönebilirsiniz. Başvuru merkezlerinin yapacağı incelemelerden sonra vize onaylı pasaportunuz sizlere teslim edilmek için başvuru merkezinde olacaktır.

İsterseniz tüm vize alım sürecini vize işlemlerini yapan firmalara bırakarak onlar sizin adınız bu süreci takip edebilir. Ve vizenin onaylandığı zaman size bilgilendirme yapılır ve ardından belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilir. Yunanistan vize alım süreci bu şekilde çok daha kolay bir süreç olabilmektedir.

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan’a seyahat edebilmek için istenen birtakım belgeler eksiksiz olarak tamamlanarak ve vize ücreti dekontu da başvuru dosyasına eklenerek başvuru yapılabilir. Vize ücretleri her yıl değişebilmektedir. Yunanistan Hükümeti buna karar vermektedir.  Yedi Vize firmamızla irtibata geçerek güncel evrak, vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylelikle Yunanistan vizesi alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Vize Randevusu Yunanistan
Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Büyükelçiliği Vizesi

Yunanistan Büyükelçiliği Ülkemizde Ankara şehrinde yer alır.  Büyükelçilik Yunanistan Hükümetinin ülkemizdeki resmi temsilcilik pozisyonunda bulunan bir kurumudur. Yunanistan Büyükelçiliği bünyesinde olan konsolosluk tüm vize işlemlerinde seyahat edecek kişilere yardımcı olmaktadır. Yunanistan Büyükelçiliği 90 gün olarak tanımlanan kısa süreli vize türlerini yanı Turistik, Ticari ve aile arkadaş ziyareti vize başvurularını değerlendirmeye almaktadır.

Yunanistan Büyükelçiliği Vizesi sadece konsolosluklardan değil başvuru merkezlerinden de alınabilmektedir. Fakat kısa süreli vize türlerini aldıktan sonra eğer seyahat ettiğiniz ülkede kalmak istiyorsanız oturma izninizi almanız gereklidir. Uzun süreli oturma izni Yunanistan konsolosluklarından ve Yunanistan Büyükelçiliğinden şahsen başvuru sonrası alınabilir.

Yunanistan Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan Büyükelçiliği vizesi başvurusunda bulunmak için öncelikle konsolosluklara başvuru için randevu alınması gerekir. Bu randevu zamanını ne kadar erken alabilirseniz vize işlemlerinizin uzamasını engellemiş olursunuz. Dolayısıyla seyahat edeceğiniz tarihten ortalama 1 ay öncesinden randevu oluşturmanız gereklidir.

Yunanistan Konsolosluğu olsun Büyükelçilik olsun tüm vize işlemlerini Türkiye’den Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için ve Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu kişilerin vize ve pasaport hizmetlerini gerçekleştiren Yunanistan resmi temsilcilikleridir. Dolayısıyla tüm vize işlemlerinizde randevu oluşturmanız halinde vize başvurunuzu gerçekleştireceklerdir.

Yunanistan Büyükelçiliği Vize Ücretleri Nedir?

Yunanistan Büyükelçiliği vize ücretleri talep edilen vize türüne ve vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Yunanistan Büyükelçiliği vizesi ücretleri her yıl Yunanistan Hükümetinin talebi doğrultusunda güncellenmektedir. Günce vize ücretlerine göre vize ücretini ödeyerek Yunanistan vizesi başvuru dosyanıza dekonttu ekleyerek vize evraklarınızı tamamlamalısınız.

Yunanistan Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Yunanistan Büyükelçiliği konsolosluk hizmetleri öncelikle Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin almak zorunda olduğu vize işlemlerini gerçekleştirmektir. Aynı zamanda:

 • Vekaletname
 • Sabıka kaydı belgesi
 • Ayniyet belgesi
 • Taşınma halinde belge
 • Cenazenin Yunanistan ülkesine nakli
 • Ölüm, doğum işlemleri
 • Pasaportlar
 • Evlenme işlemleri
 • Taşınmaz mal satarken vergiden muaf olmak için verilen tasdikname

Tüm bu hizmetlerin haricinde farklı hizmetleri gerçekleştirmekle yetkili olan konsolosluklar sayesinde rahatlıkla ülkeler arası işlemler yapılabilmektedir. Yedi Vize firması olarak vize işlemlerinde yaşanan tüm süreçlerde size destek olarak vize almanızı kolaylaştırıyoruz.

Büyükelçiliği Vize Yunanistan
Yunanistan Büyükelçiliği Vize

Yunanistan Konsolosluğu Vizesi

Yunanistan Konsolosluğu tüm vize işlemlerinde Konsolosluklar tarafından bu işlemleri gerçekleştirme yetkisi verilmiş başvuru merkezleri tarafından yapılmaktadır. Türkiye’den Yunanistan’a herhangi bir sebeple gitmek isteyen kişiler eğer daha öncesinde Schengen vizesi almamışlarsa Yunanistan vizesi almak zorundadırlar. Schengen vizesine sahipseniz eğer vize geçerli olduğu süre içinde Schengen bölgelerine rahatlıkla seyahat yapabilirler.

Fakat hususi, diplomatik pasaportlara sahip kişiler 180 gün içinde 90 ikame gününü aşmadıkları taktirde bu seyahatlerde Yunanistan Konsolosluğu Vizesi alma zorunlulukları yoktur. Kısa süreli seyahat planı olan kişilerin herhangi bir turizm firmalarından vize başvurularını yapabilirler. Vize başvurusu yapan kişiler eğer gerekli görülürse Yunanistan Konsolosluğu tarafından şahsen görüşmeye çağrılabilir.

Yunanistan Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Yunanistan konsolosluğu vizesi alabilmek için kişiler öncelikle kendi illerindeki Yunanistan Konsolosluğunu bilmesi ve buna göre randevu oluşturması gereklidir. Her konsolosluk kısa süreli seyahatlerini gerçekleştirmek için kişilere verilen vize türlerini gerçekleştirmiyor olabilir, öncelikle başvurdukları ilçedeki konsolosluğun bu hizmeti verip vermediğini araştırmaları gerekmektedir. Ardından Yunanistan vize işlemleri kolaylıkla randevu oluşturarak yapılabilmektedir.

Eğer ki bulunulan ilde veya ilçede Yunanistan Konsolosluğu yoksa bu durumda da bu vize işlemlerini sizin adınıza yapabilen turizm firmalarından profesyonel destek alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul da bulunan Yunanistan Konsolosluğunun başvuru işlemlerini sadece bu işleri gerçekleştiren aracı kurumlar aracılığıyla yaptığını söylememiz gerekir.

Biyometrik Bilgi Beyanı Nedir?

Yunanistan Konsolosluğu vizesi alabilmek için konsolosluğa teslim edilen evraklar tam ve eksiksiz olmalıdır. Yunanistan Konsolosluğu 2014 yılında biyometrik bilgi beyanı sistemine geçiş yaprak daha güvenli ve sistemli olarak hizmet vermektedir. Böylelikle bu ülkeye ziyaret edecek olan kişilerden parmak izi, elektronik imza ve biyometrik fotoğraflarını ibraz etmeleri istenmektedir. Bu vize uygulamasını yerine getiren tüm kişilerin toplamda 5 yıl süreyle pasaportlarında VIS ibaresi yer alacaktır.

Eğer ki Yunanistan Konsolosluğu sizin hakkınızda bir konuda pürüz yaşadıysa 5 yıl olmadan sizden tekrardan bilgi beyanı yapmanızı isteyebilir. Yunanistan konsolosluğu vize işlemlerinde tüm bu süreci sıkıntı yaşamadan geçirebilmek için Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek kolaylıkla Yunanistan vizesine sahip olabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Yunanistan
Yunanistan Konsolosluğu Vize

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan geçmiş tarihi boyunca Helen uygarlığının etkisinde kalarak bugünkü kültürel özelliklerini ve tarihi güzelliklerini oluşturmuştur. Geçmiş dönemlerdeki tarihiyle birçok kişinin ilgisini üzerine çeken Yunanistan bu özelliklerinden dolayı yıllardan bu yana yerli ve yabancı birçok turistin akınına uğramıştır.

Birçok insanın yaşamak istediği ülkedir Yunanistan farklı ezgileriyle ve gezilecek birçok adasıyla özellikle yabancı turistler tarafından çok ilgi görmektedir. Yunanistan Turistik Vize bu eşsiz güzellikteki ülkeyi görmek, kültürel ve tarihi güzelliklerini tanımak isteyen seyahat severlerin almak zorunda oldukları vize türüdür.

Turistik vize türünde kişiler 90 gün kadar süreyle seyahat ettikleri ülkede kalabiliyorlar. Ve belirttikleri tarih içinde ülkelerine dönmek zorundadırlar. Anlaşılacağı üzere seyahat severlere verilen kısa süreli vizedir.

Yunanistan turistik vizesiyle Schengen ülkelerine giriş yapabiliyorsunuz. Yunanistan da bir schengen ülkesidir. Dolayısıyla Yunanistan vizesi almak için schengen vizenizin olması gereklidir.

Yunanistan Turistik Vize Başvuru İşlemlerinde İstenen Evraklar Nelerdir?

Yunanistan’a seyahat etmek ve bu ülkenin tarihini öğrenmek ve tarihi güzelliklerini görebilmek için Yunanistan turistik vize alınması zorunludur. Turistik vizeyle tüm Yunanistan adalarını rahatlıkla 3 ay boyunca gezebilir ve ülkenin farklı yemeklerini, müziklerini, kültürel öğelerini tanıyabilirsiniz. Eğer ki 90 gün boyunca ülkenize dönmezseniz Yunanistan Hükümetinden oturma izni almanız gerekir.

Yunanistan turistik vize işlemlerinde öğrencilerden ve çalışan kişilerden ayrı evraklar istenmektedir. Çalışan kişiyseniz eğer:

 • maaş bordrosu
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 1 adet fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 • Vize dilekçesi
 • Otel uçak rezervasyonları
 • SSK hizmet dökümü istenebilir
 • Başvuruyu yapan şirket sahibine ait yazı
 • Şirketin belli başlı evrakları vergi levhası gibi

Tüm bu belgelerin eksiksiz olması dahilinde vize işlemlerinizde pürüz çıkmayacaktır.

Yunanistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Yunanistan turistik vize genellikle evrakları tam olarak teslim ettiğinizde kolaylıkla 10 ya da 15 gün sonra çıkıyor. Fakat VIP Yunanistan vize başvurusu yaptıysanız vizeniz daha erken çıkacaktır. Bunun için sizden VIP hizmet ücreti alınacaktır. Güncel olan 2021 evrak listesini Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek tamamlayabilirsiniz. Tüm vize işlemlerinde firmamızla iletişime geçerek bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Turistik Vize Yunanistan
Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan Hükümeti birçok açıdan farklı vize türlerini ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerden talep etmektedir. Genellikle Yunanistan Ticari Vize türüne yurtdışında iş yapmak isteyen ve bu anlamda seminer, kongre, fuarlar gibi etkinliklere katılmak için Yunanistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vizedir. Ticari vize türü 90 gün kadar kişilere seyahat izni tanımaktadır.

90 gün içinde ticari vizenin sona ermesi sonucunda kişi eğer bu ülkede ticaret yapmak isteğinden emin olursa ve karar verirse Yunanistan Hükümeti tarafından ülkede oturma ve çalışma izni alması gerekecektir. Yunanistan Konsolosluğu ticari vize alabilmek için kişilerin en az 3 ay öncesinden başvuruda bulunmaları gerektiğini bildirmektedir. Dolayısıyla sizlerde bu ticari vizeyi almak zorundaysanız planladığınız seyahatten 3 ay öncesinden vize başvurusu yapmalısınız.

Yunanistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan ticari vize alabilmek için kişilerin tamamlaması gereken evrak listesi şu şekildedir:

 • Yunanistan ticari vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Vize başvurusu sırasında kullanacağınız pasaportun süresi 10 yılı aşmamış olmalıdır.
 • Pasaportunuzda en az iki adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • Ticari vize alımında karşı firmadan davet belgesi olmalıdır. Islak imzalı ve kaşeli olarak başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Vize başvurusu sırasında uçak ve otel rezervasyonları dosyaya eklenmelidir.
 • Çalışan kişinin kendine ait işyerinin vergi levhası
 • Maddi gelir belgesi son 3 ayı kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır.
 • Ticaret odası kaydı
 • İmza sirküleri
 • Şirket tarafından yazılan vize dilekçesi
 • Ticari sicil gazetesinin fotokopisi istenir.
 • Mal varlığına dair varsa tapu fotokopisi

Yunanistan Ticari Vizesinin Sonuçlanma Süresi Ne kadardır?

Ülkemiz sınırlarından Yunanistan’a seyahat etmek isteyen kişiler birtakım vize türlerini almak zorundadırlar. Yunanistan ticari vize başvuruları genel olarak Konsolosluk tarafından bir ya da iki hafta içinde sonuçlanabiliyor. Fakat tatil ve resmi bayram günlerine denk gelen günler için başvuru sonuçlanma işlemi uzayabilir.

Dolayısıyla Yunanistan seyahatinizin aksamaması için başvuru tarihinizi mümkün olduğunca erkene almalısınız. Birtakım sebeplerden dolayı Konsolosluk sizden ek belgeler isteyebilir ve bu durum da sürecin uzamasına neden olabilir. Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek vize alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Ticari Vize Yunanistan
Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yunanistan’da yaşayan akrabalarını, arkadaşlarını ya da ailesini ziyaret etmek için genellikle kişiler Yunanistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak zorunda kalırlar. Bu vize türü kişilerin rahatlıkla ailelerinin yanına gitmelerinde kullandıkları vize türü olmakla beraber süresi 90 günü geçmemektedir.

Yunanistan Hükümeti ülkesine gelen kişilerden hangi amaçla Yunanistan’a gelmek istediklerini anlatan bir vize türünü kişilere zorunlu kılmıştır. Bundan dolayı sizlerde bu vize türüne sahip olabilmek için önceden randevu oluşturmanız gerekebilir. Yunanistan her daim yabancı turist olsun yerli turist olsun birçok insanı ülkesinde ağırlamaktadır. Randevu oluşturmanız sizin faydanıza olacaktır.

Yunanistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin İstenen Evraklar

Yunanistan aile arkadaş ziyareti vizesi alınmadan hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun Yunanistan’a giriş yapmaları imkansızdır. Yunanistan Konsolosluğu ülkesine seyahat amaçlı gelen kişilerden hangi amaçla gelirlerse gelsinler kısa süreli vize türlerini talep etmeyi uygun bulmuştur. Bu ülkeye seyahat etmek için istenen evraklar şöyledir:

 • Yunanistan vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalı
 • Ulaşım ve konaklamayı içeren belgelerin dosyaya eklenmesi
 • 18 yaşından küçük olan kişilerde ebeveynin yasal iznini gösteren belge
 • Pasaporttun iki adet boş sayfasının olması
 • Aile ya da arkadaştan gelen davetiye belgesi
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize dilekçesi
 • Nüfus fotokopisi
 • Banka hesap cüzdan dökümü

Tüm belgeler eksiksiz ve doğru bilgiler içeren şekilde hazırlanmalıdır. Eksik belgenizin olması vize çıkış tarihinizi uzatacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerde belli başlı vizelerin alınmasını Yunanistan Hükümeti mecburi kılmıştır. Yunanistan aile arkadaş ziyareti vizesi evraklarınızın tam olarak teslimi halinde başvurunuz en geç 10 ya da 15 gün süre sonra onaylanarak vizeniz çıkmış olacaktır.

 Vize başvurularınızı genellikle merkezlerde yer alan Yunanistan Konsolosluklarına veya vize işlemlerini yürüten firmalardan destek alarak ta yapabilirsiniz. Yunanistan seyahatinizin planladığınız tarihte olması için herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için vize başvuru randevunuzu erken olacak şekilde gerçekleştirmeniz size fayda sağlayacaktır.

Vizelere ödenmesi gereken ücretler vizenin süresine ve türüne göre farklı olabilmektedir. Sizlerde eğer Yunanistan vizesine kolaylıkla, hızla sahip olabilmek için Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Yunanistan
Yunanistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan kültürel özellikleri ve özgür yaşantısıyla her daim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Dolayısıyla bu ülkeye çok sayıda kişi yılın her aylarında giriş yapmaktadır. Yunanistan Hükümeti herhangi nedenlerden dolayı ülkelerine gelmek isteyen kişilere birtakım vize türlerinin alınmasını zorunlu tutmuştur. Gerek turistik vize gerekse ticari vize, eğitim amaçlı vize gibi farklı vize türlerini oluşturmuştur.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar tam olarak öğrenilerek güncel 2021 evrak listesi hazırlanmalıdır. Çünkü bu evrak listeleri her yıl konsolosluklar tarafından güncellenmektedir. Evraklarınız tam olarak ve doğru bilgilerle hazırlanması halinde kısa sürede değerlendirmeye alınarak başvurunuz sonuç aşamasına gelecektir.

Yunanistan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan’a bilindiği üzere Schengen vizesiyle de giriş yapılmaktadır. Eğer ki hiç Yunanistan’a gitmemiş iseniz ve Schengen vizeniz de yoksa mutlaka seyahatlerinizde herhangi bir Yunanistan vizesi almanız şarttır. Sadece ülkenin tarihini yaşamak ve gezmek, tanımak amaçlı seyahat etmeyi istiyorsanız kısa süreyi kapsayan turistik vize size fayda sağlayacaktır. Bu vizenin 90 gün geçerliliği vardır.

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar şöyledir:

 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Banka hesap cüzdanı özeti
 • Ulaşım ve konaklama belgeleri

Özellikle belgelerin arasında kişinin banka hesap cüzdan dökümü ülkenin kendisini garanti altına almasını ve kişinin de kendisini bu ülkedeki ihtiyaçlarını karşılaması açısından oldukça önemli bir kriterdir.

Öğrencilerin Hazırlaması Gereken Evraklar Nelerdir?

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar kişilere göre değişmektedir. Hangi amaçla ülkeye girişin sağlandığı belgelerle tespit edilmektedir. İşte öğrencilerden istene evraklar şu şekildedir:

 • Öğrenci olduğuna dair belge
 • Tam vukuatlı nüfus cüzdanı kayıt örneği
 • Pasaport
 • Eğitim masraflarını karşılayan kişiye ait gelir belgesini içeren evraklar
 • 18 yaşından küçükler için Noterden onaylı muvafakatname

Bu belgeler tam olarak eksiksiz şekilde konsolosluklara ya da vize işlemlerini gerçekleştiren aracı kurumlara teslim edilmelidir. Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek bu vize işlemlerinizi kolaylaştırmamızı talep edebilirsiniz. En yeni güncel 2021 evrak listesine firmamız aracılıyla ulaşabilirsiniz. Firmamız sizin kolaylıkla bu vizeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Yunanistan
Yunanistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan ülkesine tatil amaçlı ya da eğitim, iş amaçlı yapılacak olan seyahatlerde mutlaka kısa süreli de olsa vize almak gereklidir. Yunanistan konsolosluğu tarafından belirlenen vize türlerinden kişinin amacına uygun olan vizeyi alması gereklidir. Bu vize işlemleri için kişilerden birtakım evraklar istenmektedir. Bu evraklar 2021 yılı için güncellenmiş olan evraklardır. Evraklarınızı belirlenen süre içerisinde tamamlayarak başvuru dosyanızı oluşturmalısınız.

2021 yılı için belirlenmiş olan evrak listesinde kişinin seyahat amacına yönelik farklı ek evraklar istenebilir. Ayrıca seyahat nedeni ve zamanı ne kadar süreyle seyahat edileceği vize başvuru dilekçesinde özellikle belirtilmelidir. Başvuru dilekçesini başvuru yapan kişi şahsen imzalamalıdır.

Yunanistan Vizesi İçin Dilekçe Örnekleri Nelerdir?

Yunanistan vizesi alabilmek için belirli seyahat türlerine göre vize başvuru dilekçesi yazılır. Örneğin Turistik vizeye sahip olmak isteyen bir çalışanla, öğrenci olan kişinin dilekçesinde farklı bilgiler yer almalıdır. Dolayısıyla Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği farklı şekillerde yazılabilir. Fakat hepsinin altı başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalıdır.

Yunanistan Turistik Vize Başvuru Talep Dilekçesi Nasıl Olmalıdır?

Yunanistan vizesi dilekçe örneği başvuru merkezlerinde yer almaktadır. Buradan edinilen dilekçe örneklerine göre başvuru dilekçesini doğru bilgilerle yazabilirsiniz. Vize başvurusu yapılırken mutlaka birtakım kriterler göz önüne alınarak dilekçe oluşturulmalıdır. Vize başvuru dilekçesinde dikkat edilmesi gerekli detaylar şöyledir:

 • Hangi ülke için başvuruluyorsa seyahat nedeni ve zamanı tam olarak dilekçede belirtilmelidir.
 • Ne zaman seyahat yapılacağı açıkça yazılmalıdır.
 • Ayrıca seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı da başvuru dilekçesinde yer almalıdır.
 • Turistik vize başvurusunda konsolosluğa sunulan neden ile dilekçede yer alan seyahat nedeni örtüşmelidir.

Tüm bu detaylara dikkat edilerek vize başvuru dilekçesi hazırlanmalıdır.

İki Dilekçe Sunulmasını Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Yunanistan vizesi dilekçe örneği farklı vize türlerinde değişik bilgiler içerebilir. Eğitim amaçlı seyahat edecek öğrencinin dilekçesinde eğitim masrafının kim tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve sponsor olan kişinin de imzası gereklidir. SSK’lı çalışan kişi için de şirket sahibi tarafından seyahat tarihlerinde izinli olduğu dilekçede belirtilmelidir. Tüm vize işlem sürecinizde Yedi Vize firması olarak sizlere destek olabiliriz.

Vizesi Dilekçe Örneği Yunanistan
Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan Vize Formları

Yunanistan’a gerek aile ziyareti için gerekse ticari veya turistik amaçlı olsun kişiler vize başvurularında bu ülkeye gidiş sebeplerini açıkça yazılı bir dilekçeyle konsolosluğa bildirmeleri gerekmektedir. Vize alabilmek için kişiler vize talep dilekçesini şahsen doldurmaları gerekir. Eğer ki başvuru yapacak olan kişinin Yunanistan seyahati içerisinde diğer Schengen ülkelerine geçiş yapmak isterse bunu da vize başvuru dilekçesinde açıkça belirtmelidir.

Yunanistan Vize Formları başvuru merkezlerinde doğru ve eksiksiz olarak kişinin kendi tarafından doldurulmalıdır. Talep dilekçesini yazarken seyahat masraflarının nasıl, kim tarafından karşılanacağı bilgisine özellikle yer verilmelidir. Vize alabilmek için başvuru merkezlerine sunulan dosyada ki evrak bilgileri eksiksiz ve tutarlı bilgilerden oluşmalıdır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nedir?

Yunanistan vize formları başvuru sırasında bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin doldurmasının zorunlu olduğu formdur. Bu form başvuru yapan kişiyi tanımak amacıyla Yunanistan konsolosluğu tarafından gerekli görülmektedir. Resmi belge olup tamamen doğru bilgiler içermelidir. Bu formlar şahsen doldurulup imzalanarak başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Vize başvuru formları gerek başvuru merkezlerinden gerekse web sayfası üzerinden indirilip, doldurulabilir. Bu başvuru formlarınızda takıldığınız bir alan olursa vize işlemlerini yapan turizm firmalarından da destek alabilirsiniz. Bilindiği üzere evraklarınızda herhangi bir eksiklik olması sizin vize alım sürecinizin uzamasına neden olabilir. Bundan dolayı vize başvurularınızı erken yapmaya özen göstermelisiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formları Online Olarak Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vizesi alabilmek için mutlaka Yunanistan Hükümetinin belirlemiş olduğu başvuru merkezlerine başvuru yapılmalıdır. Ayrıca ilk kez bu başvuruyu yapmıyorsanız rahatlıkla online ortamdan da başvurunuzu yapabilirsiniz. Yunanistan vizesi için online başvuru formunu doldurarak sayfanın alt kısmında bulunan gönder butonunu kullanmanız gerekir. Bu formun çıktısını alarak başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Yunanistan vize formları online olarak rahatlıkla başvuru evraklarına eklenebilir.

Yunanistan Vize Randevusu Almak İçin Şahsen Gitmek Gerekir mi?

Yunanistan vize başvurularında parmak izi uygulaması sistemi vardır. 5 yıl içinde vize randevusu oluşturmak istiyorsanız şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Yedi Vize firması olarak tüm vize işlemlerinizi kolaylıkla yaparak sizin kısa zamanda vize almanızı sağlıyoruz.

Vize Formu Yunanistan
Yunanistan Vize Formu

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi Yunanistan ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin almakla zorunlu oldukları vizedir. Bu vizenin kısa süreli seyahatlerde kullanılmasını sağlayan vize türleri vardır. Kısa süreli seyahatlere izin veren turistik, aile arkadaş, ticari, eğitim vizesi gibi vizeler kişilerin sürekli olarak ihtiyaç duyabileceği vizelerdir.

Başvuruda bulunan kişilerin en çok sorduğu ve merak ettiği durumların başında Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? konusudur. Bu konuya online platformlardan yanıt arayan kişiler için 10 ya da 15 gün içinde başvuruların sonuçlandığını söyleyebiliriz. Fakat bu süre için kesin bir durum söz konusu değildir. Konsoloslukların yoğunluğuna göre bu durum değişmekte olup, sizin sunduğunuz evraklarınızda bir pürüz çıkmaması da bu süreçte etkili olmaktadır.

Sizler seyahat planlarınızda aksama yaşamamak için vize başvuru sürecini erken dönemlerde yapmaya özen göstermelisiniz. Bu süreçler 90 günlük seyahat izni verilen vizelerde geçerlidir. Uzun seyahatlerde kullanılan vizelerde durum daha farklıdır.

Yunanistan Vizesi Başvuru Sonuçları Neye Göre Farklılık Gösterebilir?

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? gibi sorular vize başvurusu yapan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. 90 günden daha uzun sürecek seyahatlerde kişilerin oturma izni gibi vize alması gerekmektedir. Uzun süreli seyahatlerde kullanılan vizelerin başvuruları elbette daha uzun sürecektir. Dolayısıyla bu vize türünde 40 gün önceden vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Yunanistan vize sonuçları genellikle konsoloslukların tatil dönemlerinde veya işlerindeki yoğunluğa göre vizelerin başvuru sonuç sürecinde gecikmeler yaşanılabilir.

Ayrıca konsolosluklara sunulan belgelerin eksik olması veya bilgilerde yanlışlık olması kişinin vize sonucunda pürüzler çıkarabilir. Böyle durumlarda vize için sizden ek evraklar istenebilir. Bu durum da doğal olarak vize sonuçlanma sürecini uzatır.

Yunanistan’da Mülk Edinmek Oturma İzni Almayı Kolaylaştırır Mı?

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? sorusu bu ülkeye seyahat etmek için vize talebinde bulunan kişilerin en fazla sordukları sorulardır. 250 bin Euro tutarında ticari değeri olan mülk edinen ve birtakım belgeleri tamamlayan kişiler oturma izni almak için başvuruda bulunabilirler. Yedi Vize firmamızla iletişimde bulunarak tüm vize işlemleri sürecini strese girmeden geçirebilirsiniz.

Ticari Vize Yunanistan
Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan ülkesine yapılacak olan seyahatler ne amaç için yapılırsa yapılsın mutlaka farklı bir vize türü zorunlu tutulmaktadır. Ülkeye yapılacak seyahatlerde birtakım farklı vize türleri karşımıza çıkıyor. Yunanistan Hükümeti her kişiye ihtiyacı doğrultuşunda farklı vizeler belirlemiştir.

Vizelerin genellikle türleri farklı olsa da her yıl değişen vize ücretleri kişilere yansıtılmaktadır. Yunanistan vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Vize türlerine ve sürelerine göre ücretlerde farklılık olabilmektedir. Yunanistan Vize Ücreti kişilerin katlanmak zorunda kaldıkları bir meblağdır.

Yunanistan Vize Ücretleri Hususunda Bilinmesi Gerekenler

Yunanistan Konsolosluğu ülkesini ziyaret eden her kişiden farklı türlerde vize talebinde bulunmaktadır. Fakat eğer siz Yunanistan ziyaretinizden vazgeçtiyseniz bu vize ücreti size iade edilmez.

Yunanistan vize ücreti hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar şöyledir:

 • Hiçbir şekilde seyahatin ertelenmesi ya da iptal edilmesinde vize ücreti geriye verilmez.
 • 200 ya da 500 euro banknotlarla demir Eurolar vize ücretlerinin ödenmesinde kabul edilemez.
 • Yunanistan Konsolosluğu tarafından herhangi bir sebepten dolayı başvurunuz ret aldıysa bu süreçte yapılan işlemlerden dolayı ücret iadesi yapılmaz.
 • 12 yaş altındaki çocuklardan vize harcı talep edilmez.
 • Yunanistan vizesi için gerekli tüm evraklarla beraber vize ücretinin ödendiğine dair dekontta dosyaya eklenerek vize başvurusu konsolosluğa yapılmaktadır.

Vize Ücreti Muafiyetleri

Yunanistan vizesi almak için gerek öğrenciler gerekse iş adamları ya da farklı kişiler birtakım ücretler ödemek zorunda kalırlar. Bazı kişilerse bu ücretlerden muaf olabilirler.  Yunanistan Vize Ücreti muafiyetleri şu şekildedir:

 • Eğitim amaçlı Yunanistan’a giden kişiler, yüksek lisans yapanlar ve bu eğitimlerde yer alan öğretmenler vize ücreti ödemezler.
 • Bilimsel araştırma yapmak üzere ülkeye gelen araştırmacı kişilerden de vize ücreti alınmamaktadır.
 • Siyah ve gri pasaportta sahip olan kişiler
 • Avrupa Birliğine üye olan ülkelerin vatandaşıyla evli olan kişilerden ve onların reşit olmamış çocuklarından bu ücret alınmamaktadır.
 • Kar amacı olmayan kuruluşların etkinliklerine katılım sağlayan ülke sınırları arasındaki kişilerden de vize ücreti talep edilmez.

Tüm vize işlemlerinizde ve bu işlemlerle ilgili aklınıza takılan her soru için Yedi Vize firmamızla iletişime geçebilir ve kolaylıkla vize alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Vize Ücreti Yunanistan
Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vizesi (VFS Global)

Yunanistan vizesi (VFS Global) vize işlemleri ülkemizin belli başlı büyükşehirlerinde kurulan başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Bu kurum tamamıyla Yunanistan Hükümeti tarafından yetki verilen resmi bir kurumdur. 90 günü aşmayacak şekilde yapılan seyahatler için Global başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılabilir. Turistik ya da ticari amaçlı yapılan seyahatlere verilen vizeler bu başvuru merkezlerini başvurulması halinde kişilere verilmektedir.

Aynı zamanda kısa süreli yanı 90 gün içinde dönüş sağlanmasını zorunlu kılan vizelerde vize başvurusu yapacak kişi bulunduğu ikamet yerinde olan konsolosluklara ya da global başvuru merkezleri varsa bu merkezlerden randevu oluşturarak vize başvurusu yapabilirler. Hafta içi randevu verilmektedir. Bundan dolayı hafta sonu tatili, bayram ve özel resmi günler de dikkate alınarak Yunanistan vizesi için başvuru yapmak oldukça önemlidir.

VFS Global Başvuru Merkezlerinin Özellikleri

Yunanistan vizesi (VFS Global) vize işlemleri genellikle dört aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar şu şekildedir:

 • Evrak dosyası oluşturma
 • Başvuru dosyasını teslim edebilmek için alınacak randevu talebi
 • Dosyanın teslimi
 • Vize ücretinin ödenmesi

Bu dört aşamadan oluşan vize işlemleri başvurusu dosyalar ilgili kurum tarafından incelenerek vize başvurusu sonuçlanacaktır. Bu kurum Yunanistan kısa süreli olan vize başvurularını doğrudan kabul edecek olan resmi bir kurumdur. VFS Global Yunanistan Hükümeti ile bağlantılı olarak vize işlemlerini yapmaktadır.

Vfs Global Vizesi Yunanistan
VFS Global Yunanistan Vizesi

VFS Global Başvuru Merkezinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global başvuru merkezlerinden randevu alabilmek için öncelikle zaman kavramını iyi kullanmak gerekir. Randevu oluşturmak için başvuru merkezine gelmeden online olarak da randevu oluşturabilirsiniz. Bu size zaman kazandıracaktır. Verilen tüm randevu hizmetleri ücretsiz olmaktadır. Çağrı merkezini kullanarak ta randevu alabilirsiniz.

Sizlerde VFS Global başvuru platformundan randevu talebi oluşturmak için seyahat planınızdan daha önceki bir zaman diliminde randevu almanız yararınıza olacaktır. Yunanistan vizesi (VFS Global) başvuru merkezi Yunanistan Hükümeti ile bağlantılı hizmet sunmaktadır.

Dolayısıyla bu merkeze yapılan başvurular tamamıyla güvenilir şekilde olmaktadır. Sizlerde eğer Yunanistan vizesine ihtiyaç duyuyorsanız Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilir ve tüm vize işlem sürecini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla birlikte kısa sürede Yunanistan vizesine sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a gitmek istiyorsanız ilgili temsilciliklerden vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluk işlemleri web sitesi üzerinden ya da telefon numarası üzerinden arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yunanistan’a gitmek için gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuzla birlikte dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların başında başvuru bilgilerinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gelmektedir.

Yunanistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a aile veya arkadaş ziyareti için gitmeyi planlıyorsanız bu işlem için Yunanistan’daki tanıdıklarınızdan davetiye mektubu talep edebilirsiniz. Davetiye mektubu vize işlemlerinizin başarılı sonuçlanmasında oldukça etkilidir.

Davetiyeli Yunanistan Vizesi?

Davetiye mektubu ile sizler de vize başvurularınıza hız kazandırabilirsiniz. Yunanistan’da bulunan tanıdıklarınızdan şahsınız için davetiye mektubu yollamasını talep edebilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan konsolosluğundan vize randevusu almak istiyorsanız Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online randevu oluşturabileceğiniz gibi ilgili temsilcilikleri arayarak da randevu oluşturabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Yunanistan konsolosluğunda gerçekleştireceğiniz vize işlemleriniz başvurunuzu takip eden en on iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Hafta sonları ve resmî tatillere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan Büyükelçiliğinden vize randevusu almak istiyorsanız Konsolosluk işlemleri web sitesi üzerinden randevu oluşturabilir ya da telefon ile arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Yunanistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Yunanistan Büyükelçiliği; Yunanistan’ın Türkiye sınırları içerisinde bulunan en yetkili kurumudur. Yunanistan hükümetini temsil eder ve bünyesinde bulunan konsolosluk birimleri tarafından vize işlemleri yürütülür.

Yunanistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a ticari çakarlar doğrultusunda gitmeyi planlıyorsanız başvuru esnasında vize türünüzü ticari vize şeklinde belirtmeniz ve çalışacağınız firmadan bir adet resmi davetiye mektubu almanız gerekmektedir.

Yunanistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Yunanistan’a çalışan olarak gidecekseniz işveren firmanızdan tarafınıza yazılmış bir adet davet mektubuna ihtiyacınız olmaktadır. Bu mektup Yunanistan hükümeti tarafından referans olarak kabul edilmektedir.

Yunanistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan turistik vizenizi almak için Yunanistan temsilciliklerine şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurularınızda belge ve evraklarınızın; eksiksiz, doğru ve güncel bilgiyi içeriyor olması oldukça önemli bir husustur.

Yunanistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan turistik vizeniz, başvuruyu yaptıktan sonraki 5 ila on beş gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir aksilik yaşamamak adına işlemlerinizi seyahatinizden en geç on beş gün önce başlatmış olmanız gerekmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Yunanistan vize başvurunuzu online olarak internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize harcını ödeyip belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim ettikten sonraki süreçte başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır.

Yunanistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yunanistan başvurusu yaparken bilgileriniz doğru ve teyit edilebilir olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Tutarsız ve çelişkili ifadelere yer vermeniz olumsuz sonuç almanıza sebep olmaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vize başvuru formu online sistem üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu anlamda bilgilerinizin gerçeği yansıttığından emin olmanız ve ziyaret amacınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Yunanistan vize başvuru formunu; Türkçe, İngilizce ve Yunanca olarak doldurabilirsiniz. Konsolosluk görevlilerinin Türkçe bilmelerinden ötürü başvuru formunuz başarılı bir şekilde anlaşılacaktır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunu doldururken bilgilerinizin doğru, eksiksiz ve teyit edilebilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru formunuzdaki bilgilerle ardından teslim edeceğiniz evraklar arasında tutarsızlık olmaması gerekmektedir.

Yunanistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize işlemleriniz için online olarak başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili temsilciliklerden randevu alarak belgelerinizi teslim etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte vize harcınızın ödenmiş olması gerekmektedir.

Yunanistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinizi yaparken sürenizi iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Vize sürecinde oluşabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurmalı ve buna göre seyahatinizden en geç on beş gün önce başvuru işlemlerinizin başlatılmış olması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan için vize randevunuzu ilgili temsilcilik binasının iletişim numarası üzerinden arayarak talep edebilirsiniz. Randevu gün ve saatinde ilgili birimde bulunmanız oldukça önemli bir husustur.

Yunanistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Randevu alırken randevu gününde ve saatinde ilgili kurumda olabileceğiniz bir tarihte randevu oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde bulunmadığınız randevuları takip eden otuz gün içerisinde yeni bir randevu talep etmeniz mümkün olmamaktadır.

Yunanistan Vize Ücreti 2021?

Vize harcı olarak da belirlenen bu ücret; vize türünüze, gidiş tarihinize ve bulunduğunuz yıla göre değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda profesyonel bir destek talep etmek isterseniz VFS Global firmamıza ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Yunanistan vize ücretini Yunanistan konsolosluğunun belirlediği banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Bu ödeme işleminin en kısa sürede gerçekleştirilmesi başvuru işlemlerinizin değerlendirilmesinde oldukça önemlidir.

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Yunanistan vizesi talep ediyorsanız teslim etmeniz gereken evraklar içerisinde bulunması gereken evraklardan bir tanesi de vize dilekçesidir. Bu metinler resmî kurumlara iletildiğinden kusursuz bir yazım tekniği belirlemeniz gerekmektedir. Bu noktada dilekçe örnekleri büyük katkı sağlamaktadır.

Yunanistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Vize dilekçeniz İngilizce ya da Yunanca olarak yazılabilir. Bu noktada açık ve net ifadeler kullanmanız, bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Tükenmez kalem kullanmanız, resmi bir dil benimsemeniz önerilir.

Yunanistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Dilekçenizi İngilizce ve Yunanca olarak yazabilirsiniz. Kullandığınız dilin açık ve net olmasına özen gösterin. Yazım ve imla kurallarına dikkat etmeniz ve seyahat bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Yunanistan vizesi için gerekli olan evrakların başında kimlik bilgileriniz, seyahat bilgileriniz, sağlık sigortanız, ikametgâh bilgileriniz, pasaportunuz, gelir belgeniz, banka hesap dökümünüz gibi birçok belgenin teslim edilmesi gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Gerekli dokümanlar ile gerekli evraklar aynı anlamda karşılık bulmaktadır. Bu noktada konsolosluk görevlilerinin sizden talep ettiği belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Yunanistan vizesi belli gün ve dönemlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Burada en önemli husus konsoloslukların yoğunlukları olmaktadır. Başvuru yapmanızı takip eden on beş gün içerisinde vizeniz çıkmaktadır.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi 7 ila o 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu noktada işlemlerinizin seyahatinizden on beş gün önce başlatılmış olması gerekmektedir. Herhangi bir aksilik olmaması ve seyahatinizin sekteye uğramaması adına zamanlamanızı iyi ayarlamanız gerekmektedir.

VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri? 

Yoğun yaşam temponuzdan ötürü vize işlemlerinizi gerçekleştirmeye vaktiniz yoksa VFS Global vize danışmanlık firmamızın tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Tüm süreciniz başarılı bir şekilde takip edilir.

VFS Global Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevularınızı VFS Global ailesi aracılığı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sizden ve konsolosluktan aldığımız yetkiye dayanarak tüm işlemleriniz titizlikle takip edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top