Vizesi Türkmenistan

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Türkmenistan 1991 yılında Sovyetler Birliğinden ayrılarak bağımsızlığı kazanan 7 ülkeden biridir. Başkenti Aşkabat olan bu ülkede Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin babası olan Ertuğrul Gazi’nin türbesi bulunmaktadır. Tarihi yapısıyla ve kültürel şehirleriyle yabancı turistlerin ilgi odağı olan Türkmenistan’dan vize almak çok zor olmamaktadır. Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen bordo pasaportu bulunan Türk vatandaşların bu seyahati gerçekleştirebilmeleri için vize almaları zorunludur. Türkmenistan vizesi alabilmek için Türkmen Konsolosluklarına başvurulması gereklidir.

Ancak gri, yeşil ve diplomatik pasaportu bulunan kırmızı ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları eğer 30 günlük seyahat yapmak istiyorlarsa vize almalarına gerek duyulmamaktadır. Bu kişiler sadece 30 günlük seyahatlerde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Diplomatik pasaporta sahip kişiler bu resmi amaç için yapacakları seyahatlerini önceden Türkmen makamlarına bildirmeleri gerekmektedir.

İçindekiler

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Türkmenistan’a yapılması planlanan seyahatlerde kişiler Türkmen Konsolosluklarından ya da online olarak vize başvurusu yapması gereklidir. Türkmenistan vizesi başvurusunda istenen evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Pasaportun renkli olacak şekilde fotokopisi
 • Seyahat için karşı taraftan alınmış olan davetiyenin orijinal hali
 • Vize başvuru formu
 • Son 6 ayda çekilmiş olmak şartıyla iki adet biyometrik fotoğraf
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont başvuru dosyasında yer almalıdır.

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak teslim edildiğinde kısa sürede bilgilerinizde tutarsızlık olmaması kaydıyla vize başvurunuz onaylanacaktır.

Türkmenistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkmenistan Vizesi için başvuru yapmak istendiğinde bulunduğunuz ildeki Türkmen konsolosluklarına başvuru yapmanız gereklidir. Genel olarak konsolosluklar vize başvurularını iş yoğunluklarına göre pazartesi, salı ve perşembe, cuma günlerinde almaktadırlar. Sabah 9 ile 12 saatleri arasında başvurular alınmaktadır. Vize başvurusu yapmak için ise konsoloslukların iletişim numarasını kullanarak randevu alınmalıdır. Randevu günü tüm belgeler eksiksiz olarak başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Türkmenistan vizesi genel olarak evraklarda tutarsızlık olmaması halinde 10 ya da 15 gün içinde çıkabilmektedir. Elbette bu süre Konsolosluklarda yaşanılan yoğunluğa göre değişebilmektedir. Yedi Vize Turizm Firması olarak sizlerin tüm vize işlemlerinizde destek sağlıyoruz. Firmamızla iletişim kurarak vize sürecinin kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Vizesi Türkmenistan
Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan Vize Başvurusu

Türkmenistan Vize Başvurusu Türkmenistan seyahati yapmak isteyen Türk vatandaşlarının alması zorunlu olan bir belgedir. Türkiye vatandaşları bu ülkeye ne için seyahat ederlerse etsinler mutlaka kısa süreli olan vizelerden birini almak zorundadırlar. Ortalama olarak Türkmenistan vizesine yapılan başvurular 10 ya da 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla seyahat tarihinizi bu vize sürecine göre planlamanız size fayda getirecektir. Vize başvurusunda gerekli olan evraklarınızın tam olarak hazırlanması ve teslim edilmesi vize onayınızı almanızda önemli bir süreçtir.

Türkmenistan Vizesi Almak İçin Randevu Nasıl Oluşturulur?

Türkmenistan seyahati yapabilmek vize zorunluluğu bulunmaktadır. Türkmenistan vizesi için gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra evrak teslimi yapabilmeniz için randevu oluşturmanız gerekir. Randevu oluşturduğunuz takdirde kısa sürede kolaylıkla evraklarınızı başvuru merkezine teslim edebilirsiniz. İlk kez vize alımı yapacaksanız eğer şahsen başvuru yapılması gereklidir. Diğer durumlarda iletişim haline geçtiğiniz kurumlarda adınıza bu işlemleri başlatabilir.

Türkmenistan vize başvurusu yapabilmek için konsolosluklarla iletişim halinde olup randevu günü belirlenmelidir. Vize randevusuna geç kaldığınız takdirde tekrardan vize randevusu oluşturmanız gerekecektir. Dolayısıyla bu süreç vizenizin onaylanma sürecini uzatacak ve seyahat tarihinizi ertelemenize neden olacaktır.

Türkmenistan Vize Başvurunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkmenistan vizesi alabilmek için birtakım evrakların tamamlanmış olması gereklidir. Bu evraklar 2020 yılına göre güncellenmiş olup, güncel evrak listesine göre evraklarınızı tam olarak başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz. Gerekli tüm evraklar şöyledir:

 • Türkmenistan vizesi talep dilekçesi
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Türkmenistan davetiye numarası

 Diplomatik pasaport ve hususi pasaport sahipleriyse bu vizeyi almak zorunda değillerdir.

Bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde kısa süreli vize alınması zorunlu bir uygulamadır. Fakat eğer bu ülkeye seyahat amaçlı gidiyorsanız, resmi pasaport sahibiyseniz 90 gün süreyle seyahatinizi yapabilirsiniz. 90 günlük seyahat süresi aşılmadığı sürece oturma iznine ya da uzun süreli vizeye gerek yoktur. Türkmenistan vize başvurusu ve gerekli tüm bilgiler için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız vize işlemleri konusunda sizlere gerekli desteği sağlayacaktır.

Vize Başvurusu Türkmenistan
Türkmenistan Vize Başvurusu

Türkmenistan Vize İşlemleri

Türkmenistan ülkesine her ne sebeple olursa olsun seyahat edebilmek için bu ülkeden vize alınması zorunluluğu vardır. Türkmenistan konsolosluğu her seyahat amacı için farklı türlerde vizeye başvuru yapılabileceğini belirtmişlerdir. Seyahat etmek ve bu ülkenin tarihini öğrenebilmek için vatandaşlar genellikle turistik vize başvurusunda bulunmaktadırlar. Kısa süreli seyahat etmek isteniyorsa eğer turistik, ticari ve eğitim amaçlı alınması zorunlu olan vizelerin geçerlilik süresi 90 günle sınırlıdır.

Bu süre zarfında Türkmenistan ziyaretleri, iş amaçlı geziler veya eğitim okul araştırması yapmak için ülkeye gelenler 90 gün içinde bu gezilerini, araştırmalarını yapma hakkına sahiptirler. Eğer ki 90 gün sonunda bu ülkede kalma fikrine sahip olurlarsa da oturma ve çalışma izni almak zorundadırlar.

Türkmenistan Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Türkmenistan Vize İşlemleri Türkmen Konsolosluklarına yapılan başvuru için önceden konsolosluklardan randevu alınması gereklidir. Randevu zamanı konsoloslukların yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilir. Bu nedenle seyahat tarihinizden 1 ya da 2 ay öncesinden vize başvuru randevusu alınması faydalı olacaktır. Ayrıca vize evraklarının tam olarak hazırlanması ve başvuru merkezine teslim edilmesi son derece önemlidir.

Vizeler Türkmen göçmenleri dairesi tarafından tanzimi yapılmış resmi davetiye ibrazı olmak koşuluyla sınır kapısında da verilebilmektedir. Fakat bu işlem için vize başvurusu yapan kişi adına Devlet Göçmenleri Dairesi’ne resmi kurum ya da firma tarafından başvuru yapılması gereklidir. Türkmenistan vize işlemleri kolaylıkla yapılarak sınır kapısında da vize alınabilmektedir.

Türkmenistan Vizesi İşlemleri İçin Hazırlanması Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkmenistan’dan vize alabilmek için birtakım evrakların tam olarak hazırlanıp ilgili kuruma tesliminin yapılması gereklidir. Belirlenen süre içinde evraklar tam olarak hazırlanmalı ve başvuru merkezlerine doğru bilgiler içeren evrak listesi imzalı ve onaylı vize başvuru dilekçesiyle beraber başvuru dosyasında bulunmalıdır. Ayrıca:

 • Pasaport
 • 2 adet güncel fotoğraf
 • Vize başvuru formu ve talep dilekçesi
 • T.C kimlik fotokopisi
 • Ulaşım ve otel rezervasyonları
 • Davetiye numarası

Türkmenistan vize işlemleri için gerekli evraklar tam olarak başvuru merkezlerine teslim edilmelidir. Vize işlemlerinde sorun yaşamak istemiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilir, vize alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Vize İşlemleri Türkmenistan
Türkmenistan Vize İşlemleri

Türkmenistan Vize Randevusu

Türkmenistan’a seyahat amaçlı yapacağınız gezilerde mutlaka Konsolosluklardan vize alınması zorunluluğu vardır. Türkiye’den bu ilkeye gidecek olan kişiler Konsolosluk tarafından belirlenen vizelerin gerekli evraklarını tamamlamaları halinde rahatlıkla Türkmenistan vizesi alabilirler. Tüm yapılacak vize başvuruları için ayrıca başvuru merkezlerinden randevu sistemiyle vize başvurusu alınabilmektedir. Türkmenistan vize randevusu olmadan bu vizeye başvuru yapmanız olanaksızdır.

Verilen randevular çoğu zaman konsoloslukların iş yoğunluğuna göre ileri tarihlere verilebilir. Sizlerde eğer bu ülkeye seyahat etmek istiyorsanız vize başvurusu için erken randevu oluşturmalısınız. Seyahat tarihinizden en az bir ay öncesinde vize için randevu talebinde bulunmanız gerekir. Eğer ki randevu saatinizde veya gününde başvuru merkezinde olmazsanız yeniden randevu oluşturup başvuru yapmanız gerekecektir.

Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle Türkmenistan seyahati için mutlaka vize başvurusunda bulunmalısınız. Bu başvuru için randevu talebi yapmalı ve randevu gününde eksiksiz olarak evraklarınızla birlikte başvuru merkezinde olmalısınız. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer detaysa vize işlemlerinde kullanacağınız fotoğrafınız en az 6 ay önce çekilmiş bir fotoğrafınız olmalıdır. Ayrıca biyometrik olmalıdır.

 Tüm evraklarınız eksiksiz ve tutarlı bilgilerden oluşmalı, tamamen seyahat nedeninizi ve kalacağınız tarihi net olarak yansıtmalıdır. Evraklarda hata ve eksiklik olması halinde başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu durum da vize alma sürecinizi uzatarak seyahatinizin ertelenmesine neden olabilir.  

Türkmenistan Vizesi Başvuruları Şahsen Mi Yapılmalıdır?

Türkmenistan Vize Randevusu seyahat yapacağınız tarihten ortalama bir ay öncesinden alınmalıdır. Çünkü konsolosluklarda yaşanan yoğunluk ve tatil dönemlerine gelmesi vize randevunuzun ileri tarihlere verilmesine neden olabilir. Tüm bu süreçler göz önüne alınarak hareket edilmelidir. Vize başvuruları şahsen olabileceği gibi aracı kurumlar tarafından da yapılabilir. Ayrıca konsoloslukları arayarak ta randevu alınabilir.

Türkmenistan vize randevusu en erken nasıl alınırsa vize onayı süresi de erken olacaktır. Aynı zamanda evraklarınızda pürüz çıkmaması da vize sürecinizi kısaltacaktır. Dolayısıyla güncel evrak listesine göre evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Eksiksiz olarak evraklarınızı hazırlamak ve kısa zamanda Türkmenistan vize alabilmek için Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numarasını kullanabilir ve temsilcilerimizden gerekli vize işlemlerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Vize Randevusu Türkmenistan
Türkmenistan Vize Randevusu

Türkmenistan Konsolosluğu Vize

Rotanız Türkmenistan ülkesiyse, vize almak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Vize almadan kesinlikle ülkeye ziyaret yapmanız mümkün değildir. Bu sebepten dolayıdır ki vatandaşlarımızın bilinçli hareket etmeleri gerekiyor. Vize alımına dair tüm prosedürleri iyice kavrayıp, sıkıntı yaşanmaması adına yerine getirmeye de çalışması gerekiyor. Türkmenistan vize işlemlerinde de profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızda bundan böyle ziyaretlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirmek adına hazırlıklarına başlamalıdır.

Ülkeye problem yaşanmadan, gitmek istediğinizi belirtmek adına hemen randevu alın. Ayrıca Göçmenler dairesi tarafından da tarafınıza bir davetiye yollanması gerekecektir. Davetiye olmadan da kesinlikle vizeniz geçerli olmayacaktır.  Hemen randevu işlemlerine geçip, başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.  Türkmenistan konsolosluğu vizesi tarafından istenen diğer işlemleri de firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz.

Türkmenistan Ziyareti İçin Neler İsteniyor?

Türkmenistan ziyaretlerinizi yapmanız için birtakım şartları yerine getirmelisiniz. Bunlar nelerdir diye baktığınız zaman;

 • Randevu almak
 • Dilekçe yazmak
 • Başvuru formunu doldurmak
 • Vize türünü belirlemeniz
 • Vize ücretin ödenmesi
 • Türkmenistan makamı tarafından istenen evrakların hazırlanması

Türkmenistan vizesinde yukarıda belirtmiş olduğumuz önemli hususları atlamamanızı önermekteyiz. Tüm sizden istenen adımları yerine getirdiğiniz zaman, vizenizle ilgili olarak olumsuz bir durum yaşanmamış olacaktır. Türkmenistan Konsolosluğu Vizesi ile ilgili süreçlerin sorunsuz olarak yerine getirilmesini de sağlamaya başlamış olacaksınız.

Türkmenistan Vize Konsolosluğu Başvurusu

Türkmenistan vize konsolosluğu konusunda da işi bilen kurumlar, sizi bir adım öne çıkartacaktır. Çünkü vizenizin nasıl olumlu şekilde sunulacağını bildikleri için sorun yaşamamış olacaksınız. Türkmenistan vizelerinin tüm işlemlerini deneyimli ekibimiz tarafından yapmaya devam ediyoruz. Böylece zamandan tasarruf etmenizi ve vizenizin olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamış oluyoruz. Her bir işlemi harfi harfiyen yerine getirerek, Türkmen makamlarına iletilmesini sağlamaktayız.

Türkmenistan vizesinde ise ödeyeceğiniz tutar, vize uzunluk ve acillik durumuna göre farklılık içerebiliyor. Konsolosluk tarafından ücretler, her sene belirleniyor. Böylece ödeme işlemlerinden sonra da evrak teslimlerini iletmeniz isteniyor.  Türkmenistan vize konsolosluğu ile ilgili olarak sizlerde hemen kurumumuza başvurabilirsiniz.  Türkmenistan konsolosluğu vizesi konusunda, çözüm odaklı hizmetlerimize yer vermiş oluruz. Vizenizin tekrar tekrar uğraşmanıza gerek kalmadan tek seferde almanıza yardımcı oluyoruz. O halde hemen Yedi Vize Turizm firmamıza başvurun.

Konsolosluğu Vize Türkmenistan
Türkmenistan Konsolosluğu Vize

Türkmenistan Büyükelçiliği Vizesi

Türkmenistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeyle kabul etmektedir.  Vize başvurularınızı yapabilmeniz içinde Türkmenistan Devleti Göçmenler odasından davetiyeniz gelmelidir.  Ardından büyükelçilik tarafından istenen işlemleri hazırlamaya başlayabilirsiniz. Türkmenistan’a evrak teslimlerini şahsen yapmanız mümkün olmayabilir. Bu sebepten dolayıdır ki Türkmen makamına ait olarak ülkemizde, global başvuru yerlerin olduğunu söylememiz gerekiyor.

Türkmenistan Büyükelçiliği vizesi için istenen işlemleri hazırlamanız için yeterli vaktiniz olmayabilir.  Böyle bir durumda hemen firmamıza başvurarak hizmet alabilirsiniz. Fakat vize başvurusu sırasında vize türünüzü belirtmeniz gerekecektir. Çünkü tek bir vize türü yoktur. Birden farklı türe vize olduğundan dolayı doğal olarak hangisini istiyorsanız seçebilirsiniz.

Türkmenistan Ziyareti

Türkmenistan ziyareti yapmak, Türkmen halkını görmeniz için vize başvurusunda bulunmalısınız. Türkmen makamı, vatandaşlarımıza vize şartı uyguluyor. Vizeniz olmadan ülkeye giriş çıkışlar yapmanız mümkün değildir. Bu sebepten dolayı sizden istenenleri mutlaka yerine getirmeye çalışmalısınız. Başvurular, kişisel şekilde konsolosluğa yapılması gerekmektedir.

Fakat konsolosluk hafta içi faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda da resmî tatillerde çalışmazlar. Bu durum, vizenizin çıkmasının uzamasına neden olabilir. Fakat genel anlamda vizenizin sonuçlanma zamanın, en geç 20 gün içerisinde olacağını söyleyebiliriz. Vizenizle ilgili olarak red bir sonucun gelmesini istemiyorsanız, sizden istenenleri yerine getirmelisiniz. Türkmenistan büyükelçiliği vizesi konusunda deneyimli olduğumuz için firmamıza başvurmanızı önermekteyiz.

Türkmenistan Büyükelçiliği Vizesi Başvuruları

Türkmenistan büyükelçiliği vizesi için yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Vize işlemlerin yapılması konusunda kusursuz şekilde hizmet vermekteyiz. Böylece vizenizin olumsuz şekilde sonuçlanmasını önleriz. Sizlerde Türkmen ülkesi için yapmış olduğunuz planlarınızı ertelememiş olursunuz. Tam aksine belirttiğiniz tarih aralığında Türkmenistan ülkesine gidebilirsiniz. Eğer ki orada çalışmak adına ziyaret yapacaksanız, maksimum 1 yıl gibi bir süre içerisinde kalabiliyorsunuz. 

Diğer turistik ziyaretleriniz de ise süreç 30 günü buluyor.   Türkmenistan ziyaretlerinizi uzatmak istediğiniz zamanda büyükelçiliğe bildirmeniz gerekebiliyor. Hemen vize işlemlerinin yapılması adına bizimle iletişime geçmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandan beridir vize konusunda çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın artık ziyaretlerini sorun yaşamadan gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.   Yedi Vize Turizm farkıyla artık vizeyle ilgili hiçbir pürüz çıkmadan almış olacaksınız. Türkmen ülkesine istediğiniz zaman ziyaret gerçekleştireceksiniz.

Büyükelçiliği Vize Türkmenistan
Türkmenistan Büyükelçiliği Vize

Türkmenistan Turistik Vize

Türkmenistan’ın Aşkabat şehri dünyanın ilgi gören Orta Asya şehirlerinden birisidir. Sovyetler Birliğinden dağıldıktan sonra her biri kendi bağımsızlığını kazanmış olan devletlerden Türkmenistan Orta Asya’nın en çok merak edilen ülkelerinden biridir. Özellikle Aşkabat şehri Osmanlı Hükümeti’nin tarihi yapısını öğrenmek isteyen ve merak eden yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

Dolayısıyla farklı kültürleri, tarih yapılarını tanımak isteyen, her insan bu ülkeye giriş yapabilmek için vize almak zorundadır. Türkmenistan’ı tanımak ve kültürünü öğrenmek amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerden konsolosluk Türkmenistan turistik vize başvurusunda bulunmalarını istemektedir. Türkmenistan turistik vize alabilmek için birtakım evraklar istenmektedir. Bu evrakların 2020 güncel listesine ulaşarak evraklarınızı tamamlayabilir ve erken dönemde vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Turistik Vize Nedir, Ne Amaçla Alınır?

Türkmenistan Turistik Vize bu ülkeye kısa süreli seyahat amacıyla gitmek isteyen vatandaşlara verilecek olan vize türüdür. Türkmenistan vizesinde sadece 30 günlük seyahatlerde diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır. Seyahat etmeyi düşünen kişiler vize alabilmek için tüm evrakları tamamlayarak başvuru merkezlerine başvurabilirler. Bu vizeyi aldıktan sonra rahatlıkla 90 günü geçmeyecek şekilde Türkmenistan gezinizi yapabilirsiniz.

Turistik Vize Çıkarabilmek İçin Aranan Şartlar Neler Olmaktadır?

Türkmenistan turistik vize çıkarılması için evrakların tam olarak hazırlanması ve evraklarda hiçbir şekilde tutarsızlık olmaması gereklidir. Türkmenistan vizesinin çıkarılmasında bazı turizm firmaları kişilere destek sağlamaktadır. Türkmenistan turistik vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Türkmenistan vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • Türkmenistan vizesi talep dilekçesi
 • 2 adet fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Kimlik fotokopisi
 • Teleks davetiye numarası

Tüm evraklar ilgili kuruma eksiksiz teslim edilmelidir. Evraklarınızda tutarsızlık olması halinde vizeniz onaylanmayacaktır. Dolayısıyla Türkmenistan seyahatinizi planladığınız tarihlerde gerçekleştirebilmek için vize başvurunuzu erken dönemlerde yapmalısınız.

Turistik Vize İçin Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Türkmenistan’a seyahat yapabilmek için seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli evrakları tam olarak hazırlayarak şahsen başvuruda bulunabilir veya Yedi Vize Turizm firmamızla irtibat kurarak güncel evrak listesine ulaşabilir ve firmamıza evraklarınızı kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Sizin adınıza tüm vize işlemlerini gerçekleştirerek vizenizin kolaylıkla alınmasını sağlıyoruz.

Turistik Vize Türkmenistan
Türkmenistan Turistik Vize

Türkmenistan Ticari Vize

Türkmenistan Ticari Vize bu ülkeye ticari amaçla yapılacak kısa süreli seyahatlerde Türk vatandaşlarının alması gerekli olan vize türüdür. Ticari vize almak için bulunduğunuz konumdaki Konsolosluklara başvuru yapmanız gereklidir. Ayrıca birtakım firmalar da Ülkelerin vize işlemlerinde aracı kurum olarak hizmet vermektedir. Dilediğiniz başvuru noktasından Türkmenistan ticari vize başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ticari vizelerin genel özelliği 90 gün süre ile kısıtlanmış olmasıdır. 90 gün süreyle Türkmenistan’da ticari gezi yapabilir veya ülkede ki konferanslara, fuarlara katılım sağlayabilirsiniz. Bunun için ayrıca bu ülkedeki iş yaptığınız kurumdan davetiye almanız gereklidir. Bu davetiye başvuru esnasında başvuru merkezine teslim edilmelidir. Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatlerde vize ücretleri değişkenlik gösterebilir. Her yıl bu vize ücretlerinde farklılık olmaktadır. Dolayısıyla tüm bu detaylar dikkate alınarak seyahat öncesi bir planlamaya gidilebilir.

Türkmenistan Ticari Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar

Türkmenistan ticari vize alabilmek için gerekli evraklar tam anlamıyla hazırlanmış olması gereklidir. Gerekli evrak listesi zaman içinde değişebilir. Dolayısıyla güncel 2020 yılına ait vize evrak listesine ulaşmanız size fayda sağlayacaktır. En yeni evrak listesi şu şekildedir:

 • Pasaport
 • 2 adet başvuru yapan kişinin güncel biyometrik fotoğrafı
 • Ticari iş yapılan kurumdan kişiye gönderilmiş olan davetiye
 • Türkmenistan vizesi için başvuru formu

Bu evrakları vize işlemlerini yapan başvuru merkezlerine kargo yoluyla da gönderebilirsiniz. Başvurularını şahsen yapmanıza gerek yoktur. Ticari vize seyahat süresine göre vize ücretlerinde değişiklik olmaktadır. Fiyat bilgisi ve evrak listesi için Yedi Vize Turizm firmasıyla irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Türkmenistan Kapıda Vize Uygulaması Nasıl Olur?

Türkmenistan’ın kapıda vize uygulaması da vardır. Fakat bu uygulama için Türkmenistan Devletinin göç servisinden onaylanmış olan bir davetiyenin başvuru sahibi tarafından alınmış olması ve gerekli diğer evrakların başvuru esnasında başvuru merkezlerine teslim edilmiş olması gereklidir. Böylelikle kapıda vize uygulaması yapılabilir. Fakat her ne kadar İstanbul ya da Ankara Konsoloslukları tarafından vize onayı çıksa da vize Aşkabat havaalanında kişiye verilmektedir. Her türlü vize işlemleri için Yedi Vize Turizm firmasıyla irtibata geçebilirsiniz. Türkmenistan ticari vize alma sürecini firmamızla kolaylaştırabilirsiniz.

Ticari Vize Türkmenistan
Türkmenistan Ticari Vize

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi bu ülkeye ailesini görmek ve onlarla özlem gidermek amacıyla yapılan ziyaretlerde alınması gerekli olan vize türüdür.  Ayrıca bu vizeyi aldığınızda sadece yakınızı görmekle kalmaz, ülkenin tarihini öğrenebilir ve şehirlerini gezebilirsiniz. Bu ülkeye vize alabilmek için ayrıca şahsen başvurmanıza gerek kalmaksızın bu işlemleri yapan firmalar aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Konsoloslukların iletişim numarasını kullanarak randevu oluşturabilirsiniz.

Türkmenistan Aile Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkmenistan aile arkadaş ziyareti vizesi için şu evrakların tam anlamıyla başvuru dosyanızda olması gerekir.

 • Türkmenistan vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • Bir adet fotoğraf
 • Türkmenistan da olan kişiden davetiye
 • Türkmenistan vizesi talep dilekçesi
 • Pasaport fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • Eğitimle ya da seyahat türüne uygun ek evraklar

Türkmenistan aile ve arkadaş ziyaretlerinde bulunabilmek için bu ülkeden vize alınması şarttır. Bu evrakları tam olarak ilgili kuruma teslim ettiğinizde ortalama 7 ile 10 gün içinde vize başvurunuz onaylanacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Türkiye’den Türkmenistan’da ki arkadaşlarını ya da ailesini ziyaret etmek isteyen kişiler kısa süreli olan bu vizeyi almak zorundadırlar. Aile arkadaş ziyareti vizesi almak için bulunulan şehirdeki konsolosluklara veya vize işlemlerini gerçekleştiren kurumlara başvurular yapılabilir. Vize için gereken tüm evraklar eksiksiz olarak bu kuruma teslim edilmelidir. Vize için gereken evraklar tam olarak teslim edildiği takdirde kısa zamanda vizeniz olumlu sonuçlanacaktır. Vize talep dilekçesinde seyahatinizin tarihi ve neden yapılacağı, davetiye bilgileri gibi bilgiler açıkça belirtilmelidir.

Fakat aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurunuzda sizlerden ek evraklar istenebilir. Mesleğinizle ilgili ya da eğitim hayatınızla ilgili olan evraklar sizden talep edilebilir. Bu durumda vize onay süreciniz uzayabilir. Dolayısıyla yapılan tüm başvurularda öncelikle yapmanız gereken vize işlemlerini yapan ofislerle iletişime geçerek güncel evrak listesine göre evrakları hazırlamak olmalıdır. Ardından randevu gününde başvuru dosyanızı eksiksiz olarak başvuru merkezlerine iletmeniz olacaktır.

Sizlerde bu ülkede bulunan arkadaşlarınızı, ailenizi seyahat etmek istiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz. Böylelikle sorunsuz, stressiz bir vize onay süreci geçirebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Türkmenistan
Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkmenistan Vizesi Gerekli Evraklar

Seyahat etmek istediğiniz Türkmenistan ülkesi için mutlaka istenen evrakları hazırlamanız gerekir. Evrak hazırlığı yaparken de tek bir tanesine bile atlamamanız son derece önemlidir. Türkmenistan vizesi için sizlerde hemen gerekli evrakların hazırlığını yaparak Türkmenistan konsolosluğuna başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye vatandaşları da, Türkmenistan vize uygulamasına tabi tutulacağından dolayı yerine getirmesi gerekir. Ülkeye seyahat etmeden önce ki bir tarihte başvuruların yapılması gerekir. Çünkü evrak hazırlığı, randevu, dilekçe yazımı derken zamanınınız alabilir. Bu yüzden seyahat tarihinize yakın şekilde yaptığınız zaman yetişmeme gibi bir durum söz konusu olabilir. Türkmenistan vizesi için gerekli evraklar nedir, nelerin hazırlanması gerektiğini öğrenmek isteyenler için yardımcı olacağız.

Türkmenistan Vizesi İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalı?

Ziyaret amacınıza bağlı olarak hazırlayacağınız evraklarla ilgili olarak da bir değişkenlik durumu yaşanabiliyor. Türkmenistan ziyaretinizi hangi amaçla yapacaksanız mutlaka dilekçeniz de belirtin.   Aynı zamanda Türkmenistan vize başvuru formunda da mutlaka bunu açıkça belirtmeniz gerekebilir. Gitmek istediğiniz vize kategorisine bağlı olarak hazırlayacağınız evraklar değişkenlik gösteriyor. İş amacıyla Türkmenistan ziyareti yapacaksanız hazırlayacağınız belgeler şu şekilde olacaktır;

 • Orijinal pasaport
 • TC kimlik fotokopisi
 • Vize formun doldurulması
 • 2 adet 3×4 resim

Türkmenistan Vizesi Gerekli Evraklar seyahat amacı ziyaret amacı şekilde olacaksa da değişkenlik gösterebiliyor. Kimi insanlarda Türkmenistan ülkesine eğitim amacıyla da gitmek isteyebilir. Böyle bir durumda ise sizden istenen belgeler arasında, mutlaka öğrenci belgesine de yer vermelisiniz. Belgelerin tek bir tanesi bile eksik olması olumsuz şekilde sonuçlanmasına yol açmaya neden olabilir.

Türkmenistan Vize Başvuruları

Türkmenistan vize başvurularında da kurumumuz, kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu sayede yolculuğunuzla ilgili olarak istenmeyen sorunlar yaşamazsınız. Tam aksine güvenli bir şekilde Türkmenistan yolculuğu yapmaya başlamış olursunuz. Türkmenistan ülkesine bundan böyle sorunsuz bir şekilde ziyaret yapmak istiyorsanız, hemen bu konuda firmamıza başvurmalısınız.  Sizlerin yerine her bir gerekli işlemleri hazırlayarak sunmaya devam ediyoruz. 

Böylece sizlerde evrak hazırlamakla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca Türkmenistan yolculuğu yapacak olan kişilerin de, gittikleri zaman ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına maddi imkânları da olması gerekiyor. Konaklama gibi çeşitli giderleriniz olacağından dolayı dikkat etmelisiniz. Türkmenistan vizesi gerekli evraklar konusunda bilgilendirme ve hizmet almak için Yedi Vize Turizm firmamıza başvurun.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Türkmenistan
Türkmenistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Türkmenistan Vize Formları

Türkmenistan vize formunu doldurarak iletmeniz gerekmektedir. Vize almak isteyenlerin ilk yapacakları yollardan biri de başvuru formunu doldurmaya başlamaktır. Böylece Türkmenistan ziyaretlerinizi de sorunsuz olarak gerçekleştirmeniz mümkündür.   Başvuru formunda sizden ne isteniyorsa, doğru şekilde bilgilerinizi girmelisiniz. Başvuru formunda aynı zamanda, ülkeye gidiş amacınızı da belirtmeniz gerekiyor. Başvurularınızı yapacaksanız, seyahat tarihiniz yaklaşmadan yapmalısınız. 

Önere bileceğimiz en doğru zamanın ise 30 gün öncesinde olacağını söylemek isteriz. Böylelikle Türkmenistan ziyaretlerinizi sıkıntısız şekilde gerçekleştirme şansına sahip olursunuz. Profesyonel firmamız vize başvuru formu doldurmasından, evrak hazırlığına kadar her konuda yardımcınız olacaktır.  Böylece işlerinizi daha seri şekilde tamamlamaya da başlayacaksınız. Türkmenistan Vize Formları içinde hemen güvenilir firmamızın yolunu tutmaya başlayabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Formu Doldurun

Türkmenistan, ülkemizle yakın bir kültüre mensup olduğundan dolayı merak edilebiliyor. Bu yüzden dolayı, pek çok kişi Türkmenistan ziyaretleri yapma amacı içerisinde olabiliyor. Fakat ülkeye gitmeniz içinde vize alma zorunluluğunuz olduğunu unutmayın. Kesinlikle vize olmadan Türkmenistan ülkesine gidemezsiniz. Bu konuda son derece titiz yaklaşımda bulunduklarını söylemek mümkündür. Üstelik iş yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca bilgi uyuşmazlığı gibi durumlarda bile vizeniz kabul görmeyecektir.

Türkmenistan vizesi için sizlerde hemen evraklarınızı düzgün şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz. Tek bir eksik evrak olmamasına dikkat etmelisiniz. Firmamıza başvurduğunuz zaman ise hm evrak tamamlama hem de evrak kontrol işlemlerini gerçekleştirir. Bu sayede vize başvurularınız hatasız şekilde sonuçlanır. Türkmenistan vize formları hemen doldurarak başvurularınızı iletebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Form Doldurma İşlemleri

Türkmenistan vize formunda adınız, soyadınız, iletişim bilgileriniz, ziyaret amacınız gibi pek çok bilgiler yer almalıdır. Türkmenistan yetkili makam tarafından, başvuru talepleriniz artık değerlendirme altına alınmaya başlamış olacaktır. Böylece sizlerde vizenizden gelecek bir dönüşü bekleyeceksiniz. Genelde olumlu şekilde geri dönüşler yapılsa da, bazen olumsuzluk durumu yaşanabiliyor.

Böyle olunca, tekrar tekrar vize için başvuru yapmak zorunda kalınıyor. Bu durumda seyahat yapmak isteyen kişilerin planlarını olumsuz yönde etkilemeye neden oluyor. Tek seferde vize almak istiyorsanız o zaman doğru yerlere başvurmalısınız. Yedi Vize Turizm olarak Türkmenistan vize formları, vize dilekçe örneği, evrak hazırlığı gibi birçok konuda yardımcı oluruz.

Vize Formu Türkmenistan
Türkmenistan Vize Formu

Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği

Transit, aile arkadaş, iş amaçlı gibi pek çok sebepten dolayı Türkmenistan yolculuğu yapmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden dolayı Türkmenistan için başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekir. Başvurularınıza sırasında, Türkmenistan ziyareti yapacak olan kişilerinde mutlaka dilekçe hazırlaması gerekiyor.  Dilekçeyi istenen standartlarda yazmanız son derece önemlidir.

Bu sebepten dolağıdır ki dilekçenizi yazarken düzgünce yazmalısınız. Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği, inceleyerek dilekçenizi de hazır etmeye başlayabilirsiniz. Dilekçe yazmanız konusunda da sizlere gerekli tüm prosedürleri sunan, dilekçenizi yazmanıza yardımcı olan firmamızdan hizmet almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede dilekçe hazırlığınızı kolayca yerine getirmeye de başlamış olacaksınız.

Türkmenistan Vizesi İçin Dilekçe

Türkmenistan yolculuğu yapacak olan başvuru sahiplerinin mutlaka dilekçe hazırlaması gerekmektedir. 30 güne kadar geçerlilik kabul görmeye başlayacak başvuru işlemlerinden de yararlanma şansına sahip olursunuz. Bu sayede Türkmenistan giriş ve çıkışları konusunda da artık sıkıntı yaşama durumu söz konusu olmayacaktır. Dilekçenizi bundan sonra sizlerde hazır ederek yolculuklarınızı güven içerisinde yapmaya başlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız evraklarında bazı koşullara da bağlı olarak değişkenlik içerisinde olacağının altını çizmek isteriz. 

Başvuru, form, dilekçe örnekleri konusunda kaliteli firmamız sizlere gerekli her türlü kolaylığı sunar. Bu sayede neler hazırlanması gerektiğini bilir ve Türkmenistan konsolosluğun uygun olacak başvuruları gerçekleştirmeye de başlamış olursunuz. Türkmenistan vizesi sürecine dair tüm desteği sizlere en iyi şekilde sunmaya yardımcı olacağız. Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği konusunda da bizden yardım alabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Başvuru ve Dilekçe

Türkmenistan ülkesine gitmek isteyenlerin mutlaka yerine getirmeleri gereken bazı işlemler var. Öyle ki Türkmenistan vize işlemlerine başvurularını yapan kişilerinde mutlaka dilekçe örneklerini hazır etmeleri gerekmektedir. Türkmenistan ülkesine gitmenin bir basamağından biri de vize dilekçe yazıp yollamaktır. Vize için dilekçe hazırlarken, Türkmenistan ülkesine ziyaret amacınızı da mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği isteyenlere yönelik olarak kurumsal firmamız üst düzeye sahip çözümler sunmaktadır.  Buna göre sizlerde artık Türkmenistan ülkesine ziyaret için tabii olduğunuz tüm işlemleri en kısa süre içerisinde yerine getirmeye de başlayabilirsiniz. Yedi Vize Turizm firmamız, Türkmenistan ülkesine gitmek isteyenlere de tek seferde vize aldırmaya yardımcı olmaktadır.

Vizesi Dilekçe Örneği Türkmenistan
Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği

Türkmenistan Vize Ücreti

Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen kişilerden vize şartı aranmaktadır. Vize işlemlerinde gerekli olan tüm evraklar hazırlanarak başvuru merkezlerinden vize randevusu talep edilmelidir. Vize işlemlerinde kişilerin merak ettiği bir diğer noktaysa bu vizelerin ücretleridir. Türkmenistan Vize Ücreti her yıl değişen koşullara göre ve vizenin türüne, süresine göre farklı olmaktadır. Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatlerde istenen vize ücreti her yıl değişkenlik gösterebilir. Ayrıca ek evraklarda gerekebilir.

Elbette Türkmenistan vizesi ücretleri bu ülkenin konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Konsolosluklar birtakım kriterlere göre ücretlendirme yapmaktadır. Türkmenistan Vize ücretlerinde her yıl belirlenen oranlarda Türkmenistan Hükümeti tarafından fiyatlandırma yapılabilir. Vizelerin türüne, ne amaçla kullanılacağına ve süresine göre Türkmenistan vize ücreti farklılaşmaktadır.

Türkmenistan Vize Başvurusu Ne Kadar Zamanda Onaylanmaktadır?

Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatler için yapılacak vize başvuruları ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Kimi durumlarda bu süre birtakım evrakların eksikliğinden ya da konsolosluklarda yaşanan yoğunluklar nedeniyle uzayabilir. Bu nedenle vizeler için ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar iyi olur.

Türkmenistan vize ücreti 2024 yılına göre farklılık gösterse de bu ülkeye yapılacak seyahat 90 gün ile sınırlı olacaktır. Seyahatlerin nedeni ve süresine göre ücretlendirme yapılmaktadır. Bu vize ücretlerine konsolosluklardan ya da vize işlemlerini gerçekleştiren ofislerden ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvurusu İptal Edildiğinde İtiraz Edilebilir Mi?

Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatlerde vize alınması gereklidir. Konsoloslukların iş yoğunluğuna göre vize başvurusunda gecikmeler yaşanabilir. Alınan randevunun ardından eksiksiz evraklarla başvurunun yapılması gerekir. Eğer ki evraklarınızda tutarsızlık ve eksiklik varsa vize başvurunuz onaylanmaz.

Elbette Türkmenistan vize başvurunuz onaylanmadığı takdirde itiraz etme hakkınız vardır. Başvuru sırasında teslim etmiş olduğunuz evraklardaki eksiklikleri tamamlayarak Ankara Büyükelçiliğine itiraz dilekçesi yazarak itiraz için başvurabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı yoksa başvuru dosyanızda itirazınız kabul edilip kısa zamanda vizenizin onay süreci başlatılır. Sizlerde vize işlemlerinizde sorun yaşamamak ve kısa zamanda vize alabilmek için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilir tüm vize detaylarını öğrenebilirsiniz. Yedi Vize Turizm firmamız sizin kolaylıkla vize almanızı sağlayacaktır.

Vize Ücreti Türkmenistan
Türkmenistan Vize Ücreti

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Türkmenistan vizesi ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız olabilir. Onlardan biri de vize işlemleri diyebiliriz. Türkmenistan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, vizelerin kaç günde çıkacağını merak ediyor. Bir an önce vizenin sonuçlanmasını isteyen kişiler bunun araştırması içerisine girmektedir. Türkmenistan yolculuğu yapacak olanlara yönelik olarak üst düzey şekilde hizmetler sunuyoruz. Bu sayede öğrenmek istedikleri bilgileri de iletmekteyiz.

Türkmenistan devletinden bundan sonra sizlerde başvuru yaptıktan sonra bir an önce başvurularınızın da sonuçlanmaya başlamasını sağlamış olursunuz. Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusuna yönelik olarak tam bir yanıt vermemiz mümkün değildir.  Vizenin çıkma süresi hazırlanacak evraklara göre de değişkenlik gösterir. Bu sayede sizlerde evraklarınızın hazırlanma süresine bağlı olarak vizenizin sonuçlanmasını sağlamış olursunuz.

Türkmenistan Vize Sonuçlanması

Vizenizin sonucunu firmamız aracılığı ile de kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Türkmenistan vizesi kaç günde çıkar sorusuna karşılık olarak maksimum 20 gün gibi bir süre içinde vizenizin sonuçlanma durumu söz konusu olacaktır. Türkmenistan konsolosluğuna hemen evraklarınızı ileterek incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer ki vizenizle ilgili değerlendirmeler de olumlu şekilde sonuçlanırsa, ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Sonuçlarınız konsolosluk nezdinde olumlu olumsuz tarafınıza belirtilir. Türkmenistan vizenizin olumlu sonuçlanması adına firmamız, profesyonel şekilde çalışma yürütür. Buna göre sizlerde istediğiniz zaman zarfı içerisinde vize işlemleri için hizmet alabilirsiniz. Sizlere üst düzeyde bir hizmet sunarız

Türkmenistan Vize İşlemleri İçin Yedi Vize Turizm

Vizenizin hem olumlu hem de hızlı şekilde sonuçlanmasını isteyebilirsiniz. Bu durumun birazda vizeniz için hazırlayacağınız evraklara bağlı olduğunu belirtmek isteriz. Evrak hazırlığının eğer ki sizlerde firmamız tarafından yapılmasını istiyorsanız hemen başvurabilirsiniz. Bu sayede evrak hazırlığı ile vakit kaybı yapmanızın önüne geçeriz. Türkmenistan vizesi kaç günde çıkar, olumlu olur mu tarzında ki tüm sorularınıza da yanıt bulursunuz. 

En geç 15/20 gün içerisinde vizenizle ilgili olarak sonuçlara ulaşabileceksiniz. Türkmenistan vizesi kaç günde çıkacağına yönelik olarak da sürekli olarak bilgilendirme yapılmaya başlanmış olacaktır. Sizin yapacağınız tek şey ise Türkmenistan konsolosluk yoluna başvurarak randevu almanız gerekecektir. Diğer tüm işlemlerde artık Yedi Vize Turizm firmamız tarafından yapılmaya başlanacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Türkmenistan
Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan, kültürleri ile insanların sıcak yaklaşımıyla ülkemize benzerlik taşımaktadır. Bu yüzden dolayı vatandaşlarımızda ülkeye gittikleri zaman herhangi bir yabancılık durumu yaşamamaktadır. Ülkeye pek çok sebep için gitme ihtiyacı duyulabiliyor. Türkmenistan ziyaretini bundan sonra yapacak olan kişilerde başvuru talebinde bulunmaları gerekiyor. Ülkemizin hemen her ilinde artık vize başvuru işlemlerinizi yapabileceğiniz vize merkezleri bulunmaktadır.

Türkmenistan konsolosluğu, uzaktan faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda da bir kolu ülkemizdedir. Böylece ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler başvuru merkezlerinin yolunu tutarak vize için başvuru yapmaları gerekecektir. Türkmenistan vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerinde, istedikleri vize çeşidinden birini seçme hakkı bulunur. Bu sayede Türkmenistan büyükelçiliğine hangi vize türünü isti yorsanız da başvurularınızı sorunsuz şekilde yapmaya başlamış olacaksınız.

Türkmenistan Vize

Türkmenistan’da vize şartı sunan ülkeler arasında yer alıyor. Bu yüzden dolayı başvuru sahiplerinin de ülkeye gitmek için vize başvurusunu yapması gerekiyor. Bir seferlik, iki seferlik yahut çok seferlik olmak üzere artık istediğiniz vize türünden birini de seçebilirsiniz. Pasaport sahibi olan kişiler Türkmenistan’da 30 gün boyunca kalma hakkı elde eder. İsteyen kişiler, daha uzun süreli şekilde ülkede kalmak istiyorsa talepte bulunabilirler. Fakat süreci içerisinde de hazırlamanız gerekecek gerekli evraklar bulunur.

Bu evrakların eksiksiz şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer ki transit vize söz konusuysa o zaman bireyin, başvuru sırasında dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Türkmenistan vize başvurusu konusunda da profesyonel bir ihtiyaç gerekebilir. Bu yüzden, işi bilen ve kusursuz şekilde hizmet sunan merkezlere başvurmalısınız.

Vizesi Nasıl Alınır Türkmenistan
Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır

Türkmenistan Vize Başvuru Merkezi

Türkmenistan vizesinde, davetiye gönderimi de istenmektedir. Hazırlanması gereken ilk evraka bakıldığı zaman, Türkmenistan Devleti göç servisi yolunu tutarak alınacak olan davetiye olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede davetiye alınarak, vize içinde önünüzde ki ilk engel durumu sorunsuz şekilde kalkmaya başlamış olacaktır. Aynı zamanda da seyahat geçerlilik süresi 1 yıl olan pasaportunda mutlaka işleme koyulması gerekmektedir. Elinizde bulunan pasaportun, hem orijinal renkli fotokopisi de talep edilecektir. Türkmenistan vize başvurusu için, Yedi Vize Turizm firması olarak yardımcı olmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınmalıdır 2021?

Türkmenistan vizesi için evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bu evraklar içinde diğer ülkelerden görece farklı olarak Türkmenistan Göç servisi tarafından davetiye edinmeniz gerekmektedir. Bunun dışında pasaport bilgileriniz, fotoğraf ve vize başvuru formu gerekmektedir.

Türkmenistan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Türkmenistan’a vize alınırken Göç İdaresi tarafından alınacak davetiyenin oldukça önemi bulunmaktadır. Bununla birlikte pasaportunuzda veya formunuzda eksiklik olmaması Türkmenistan vizesi için önemli olmaktadır. Vize başvurusunda bunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Aile Arkadaş ziyaret vizesi alınabilmesi için öncelikli olarak Türkmenistan vatandaşı bir kişinin sizin için davetiye mektubu hazırlaması gerekmektedir. Bu davetiye mektubunun Türkmenistan Devleti yetkilileri tarafından onaylanması bir süreç alabilmektedir. Bu davetiye haricinde rutin işlemler ile Türkmenistan vizesi alabilirsiniz.

Davetiyeli Türkmenistan Vizesi?

Türkmenistan’a turist olarak gitmek isteseniz bile davetiye zorunlu olmaktadır. Bu nedenle pasaport işlemleriniz ve vize işlemleriniz boyunca davetiyeniz için kontrol yapmanız sizin için doğru olacaktır. Bu noktada Yedi Vize firmasından destek alabilirsiniz.

Türkmenistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkmenistan için vize almak istediğiniz zamanlarda vize belgelerinin kabulü için Türkmenistan Konsolosluğu’na gitmeniz gerekmektedir. Hafta içi Çarşamba günü haricinde sabah 9 ile öğlen 12 saatleri arasında vize başvurusu için konsolosluğu ziyaret edebilirsiniz.

Türkmenistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkmenistan için vize almak istediğiniz zaman vizenizin türüne göre farklı süreçlerde işlemler gerçekleşmektedir. Vize işlemlerinin en kısa sürelerde tamamlanması için Yedi Vize firması ile çalışabilir ve vize danışmanlığı alabilirsiniz.

Türkmenistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Büyükelçilikten vize başvurusu yapmak veya vize randevusu almak için yapılması gerekenler Türkmenistan Konsolosluğu ile aynı şartları gerektirmektedir. Büyükelçilikten vize randevusu alırken belgelerin tamamen eksiksiz ve doğru olduğundan emin olarak vize işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türkmenistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Büyükelçilik Türkmenistan ülkesini ziyaret etmek isteyen vatandaşlara destek be hizmet verdiği gibi kendi vatandaşları için de Türkiye’de öncelikli destek merkezi olarak hizmet vermektedir. Türkmenistan ile ilgili herhangi bir konuda desteğe ihtiyacınız olduğunda Türkmenistan Büyükelçiliği’ne gidebilirsiniz.

Türkmenistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize almak için, ticaret ilişkisi gerçekleştireceğinize dair bir davetiye veya belgenin bulunması gerekmektedir. Bu belge ile birlikte normal vize işlemlerini bir arada gerçekleştirerek ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari vize almak için gerekli olan belgenin Türkmenistan İçişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Türkmenistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vizeler, ülkede gerçekleşecek bir ticari görüşme veya ülkede gerçekleşecek ticari etkinlikler için gerekli olmakta ve kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkmenistan’a ticaret amacıyla gidilirken ticaret vizesi almak ve davetiye kullanmak zorunlu olmaktadır.

Türkmenistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan tarafından belirlenen başvuru formu ile birlikte pasaport bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte 3 adet vesikalık fotoğraf ve Türkmenistan Göç İdaresi tarafından verilen davetiye ile turistik vize sahibi olabilirsiniz.

Türkmenistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güncel şartlar ve yoğunluklar vizelerin onaylanma sürecini değiştirebilmektedir. Bu nedenle net bir bilgi verilmesi doğru olunmamaktadır. Aynı zamanda belgelerinizin istenilen seviyede eksiksiz ve düzgün olması turistik vize alırken işlemlerin kısa sürmesini sağlamaktadır.

Türkmenistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurusu yapmak için öncelikli olarak tüm belgeleri eksiksiz doldurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Bunun ardından isterseniz konsolosluk veya Türkmenistan Büyükelçiliği’ne giderek isterseniz de Yedi Vize tarafından danışmanlık hizmeti alarak vize başvurusu yapabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularında vize formunun ve belgelerin eksiksiz ve istenilen şekilde doldurulması en çok dikkat edilmesi gereken işlemler olmaktadır. Bunun için vize işlemleri konusunda deneyimli ve profesyonel hizmetler veren Yedi Vize gibi firmaları tercih edebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formlarının istenilen gibi doldurulması için konsolosluk görevlilerinden veya Türkmenistan Büyükelçiliği görevlilerinden yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda Yedi Vize tarafından alacağınız profesyonel danışmanlık hizmetlerinde de sizin için tüm belgeler hazırlanmaktadır.

Türkmenistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vizenizin kısa sürelerde ve en kolay çözümler ile onaylanması için ülkelerin tercih ettiği dillerde başvuru yapılması önemlidir. Bu nedenle vize başvurusunda kullanacağınız dilin önemi oldukça fazladır. Bu nedenle profesyonel destek alarak kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvurularında birçok önemli ve detay nokta bulunmaktadır. Bu başvuru formunda kullanacağınız dilin resmi olmasından belgelerin istenilen şekilde doldurulmasına kadar geçerli olmaktadır. Vize işlemlerini en az sıkıntı ile atlatmak için Yedi Vize firmasından profesyonel destek alabilirsiniz.

Türkmenistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize işlemlerini gerçekleştirmek için belge ve dokümanları eksiksiz bir şekilde tamamladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Belgeler ve diğer istenilenler ile birlikte Türkmenistan Davetiyesi sayesinde vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Türkmenistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemleri en ufak pürüzlerde onaylanmayan işlemler olabilir bu nedenle vize işlemlerinin uygun ve profesyonel bir şekilde yapılması en önemli adım olacaktır. Vize işlemlerini doğru yapabilmek için profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Vize belgelerinizi ve istenen tüm evrakları tamamladıktan sonra Türkmenistan Konsolosluğu veya Türkmenistan Büyükelçiliği’ne belirlenen saatler içinde giderek vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Vize işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmek için tüm belgeler eksiksiz olmalıdır.

Türkmenistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevusu alınırken davetiye ile birlikte tüm belgelerinizin eksiksiz ve istenildiği gibi doldurulması oldukça önemli olmaktadır. Yedi Vize’den vize danışmanlık hizmeti alarak dikkat edilmesi gereken hususlar ile uğraşmadan vize sahibi olabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Ücreti 2021?

Vize ücretleri her sene değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte alacağınız vize türüne göre de vize ücreti değişebilir. Vize ücreti hakkında net bilgi almak için Yedi Vize firması ile görüşebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücretlerini ödemeniz için konsolosluk ve Türkmenistan Büyükelçiliği tarafından belirlenen bankalara ödeme yapabilir ve vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.  Ödemeleri bankaların istenilen yöntemi ile yapabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Dilekçe örneği sizin de dilekçe yazınıza yardımcı olmaktadır. Konsolosluk görevlilerinden talep ederek vize dilekçe örneği edinebilir ve ona göre kendi başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda internetten de erişim sağlayabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Türkmenistan yetkililerinin uygun gördüğü formatlarda ve onların istediği seviyede dil kullanarak belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu noktada dilekçe örneğinden yararlanarak doğru kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkmenistan vize dilekçesini doldururken Türkmenistan resmi dili Türkmence kullanılmaktadır. Resmi başvuru formlarını doldururken ilgili seviyede dil kullanmanız önemlidir. Bu noktada Yedi Vize size en uygun vize işlemlerini sizin için gerçekleştirmektedir.

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler?

Öncelikli olarak pasaport, üç adet vesikalık fotoğraf ve vize başvuru formu işe vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Bununla birlikte Türkmenistan Göç İdaresi tarafından verilecek davetiye ile vize işlemleriniz tamamlanmaktadır.

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Vizenin veriliş türüne göre değişiklik gösterse bile kalacağınız yer bilgileri ve ulaşım bilgileri vize için gerekli dokümanlar olmaktadır. Bununla birlikte davetiyenizin eksiksiz ve doğru olması da sizin için avantaj olacaktır.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Vizenin tamamen incelenmesi ve uygun görülmesi durumunda vizenin 7 iş günü ile 10 iş günü arasında onaylanıp çıkmaktadır. Bu noktada vize işlemlerini hatasız yapmanız oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Eksik veya yanlış evrak bulunmaması durumunda vize sonuçları 7 iş günü çevresinde sonuçlanmaktadır. En hızlı sonuçlar için Yedi Vize firması ile vize işlemleri hakkında görüşebilir ve yardım alabilirsiniz.

Türkmenistan Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Yaptığınız vize başvurunuz ret olarak sonuçlandı ise redde itiraz vizesi alabilirsiniz. Redde itiraz vizesi için yapılacak en uygun uygulama ise Yedi Vize firmasından danışmanlık almak olacaktır.

Türkmenistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesi almak için çalışacağınız sektör ve firmanın özel davetiye ve belgeleri onaylamış ve bunların da Türkmenistan Devleti tarafından kontrol edilip onaylanmış olması gerekir. Ardından çalışma vizesi alınabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top