Vizesi Tanzanya

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının umumî bordo pasaporta sahip olması durumunda Tanzanya vizesi alması zorunlu hale getirilmiştir. Hususî yeşil pasaport, hizmet gri pasaport ve diplomatik siyah pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları 90 gün süreli olmak şartıyla konaklamalı olarak yapacağı seyahatleri Tanzanya vizesi almadan gerçekleştirecektir.

Tanzanya’ya gidecek olan ve 90 gün kalacak olan kişilerin seyahatleri kısa süreli seyahat kategorisine girmektedir. Bu kategorideki Tanzanya vizesi türleri ise şunlardır; Tanzanya turistik vize, Tanzanya ticari vizesi ve Tanzanya aile ziyareti vizesidir. Türkiye’den yapılacak olan seyahatler bu kategoriye göre belirlenmektedir. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan bordo pasaporta sahip Türkiye vatandaşları isteği doğrultusunda Tanzanya havaalanında uygulanan Tanzanya kapıda vize uygulaması ile alabilirler.

Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişiler için Tanzanya vizesi ücreti şu şekilde belirlenmiştir; bir aylık süreye sahip olan tek girişli turistik vize için ücret 110 Euro’dur. Üç aylık süreye sahip olan Multi girişli vize ücreti 320 Euro’dur. Bu fiyatların yanı sıra seyahat amacı, seyahat bilgileri, seyahat konaklama süresi gibi unsurlar sebebiyle fiyatlarda değişiklik yaşanabilir.

İçindekiler

Tanzanya Vizesi Reddi Neden Olur?

Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişiler belgelerini eksik veya yanlış bilgiler ile teslim etmiş ise vize başvurusu reddedilmektedir. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusu Tanzanya Ankara büyükelçiliği tarafından yapılabilmektedir. Herhangi bir olumsuzluk sonucu vize reddi meydana gelir ise büyükelçiliği yetkililerinin vize reddi sebebini açıklamak gibi bir zorunluluğu yoktur.

Vizenizin Tanzanya büyükelçiliği tarafından pasaportunuz yırtık, eski ve deformasyona uğramış ise başvurunuz red edilecektir. Yıpranmış pasaporta sahip iseniz ve Tanzanya büyükelçiliği tarafından vizeniz onay almış dâhi olsa pasaportunuzun sebebi ile Tanzanya sınır görevlilerini sizi sınırdan içeri almayabilir.

Bu sebeple pasaportunuzun herhangi bir deformasyona uğramadığından emin olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Eksik evraklar sonucunda ortaya red cevabı çıkmış ise Tanzanya vizesi için tekrar başvuru yapabilirsiniz. Tanzanya büyükelçiliğine yanlış beyanda bulunan kişiler için bir daha ki vize başvurusu kesinlikle olumlu geçmeyecektir.

Vizesi Tanzanya
Tanzanya Vizesi

Tanzanya Büyükelçiliği Vize

Tanzanya Büyükelçiliği Vize Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler ilk olarak vize almaları gerekmektedir. Vize başvurularının Tanzanya Ankara Büyükelçiliğine yapılması gerekir. Çünkü Tanzanya Ankara Büyükelçiliği, Tanzanya için vize vermeye yetkili tek kurumdur.

Tanzanya büyükelçilik vizesi için gerekli olan başvuru formunda kişisel bilgiler, Tanzanya’ya yapılacak olan seyahatin amacı, seyahatin tarihi, seyahatin süresi ve ülkede kalınacak adres bilgilerinin bulunması gerekir.

Tanzanya büyükelçilik vize başvuru formu büyük harf ile doldurulmalıdır. Ayrıca formada referans olan kişinin, davetiye gönderen kişinin isimleri, adres ve iletişim bilgilerinin bulunması gerekir.

Vize başvuru formunda belirtilen bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekir. Bilgilerin yanlış olduğu tespit edildiği takdirde verilen vize iptal edilebilir. Tanzanya büyükelçilik vize başvuru formu vize alabilmek için oldukça önemlidir. Yapılacak küçük bir yanlışlık veya eksik bilgi, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin hangi amaç ile seyahat edeceklerini bildirmeleri ve ona göre vize başvurusu yapmaları gerekir. Tanzanya’ya turistik bir neden ile seyahat etmek isteyen kişilerin Tanzanya turistik vizesi için başvuru yapmaları gerekir.

Tanzanya Büyükelçiliği Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport ve fotokopisi Pasaportun seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekiyor.
 • Doğru bir şekilde doldurulmuş vize başvuru formu. (Online olarak doldurulmaktadır)
 • Arka fonu mavi olan 2 adet fotoğraf.
 • Tanzanya’dan misafir davet mektubu
 • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
 • Davet eden birisi yok ise otel rezervasyon bilgisi.
 • Uçak rezervasyonu.
 • Çalışan ise çalıştığı kurum tarafından hazırlanan antetli kağıda ıslak imza ve kaşeli izin dilekçesi.
 • Sarıhumma aşı kartı
Büyükelçiliği Vİze Tanzanya
Tanzanya Büyükelçiliği Vize

Tanzanya Konsolosluğu Vize

Tanzanya Konsolosluğu Vize, İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu Tanzanya’nın resmi temsilcisidir. Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize alabilmek için başvuru yapmaları gerekir. Bu kişilerin başvurularını İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğuna yapmaları gerekir.

Tanzanya İstanbul Fahri Konsolosluğu Tanzanya vize işlemleri haricinde Tanzanya vatandaşı olup Türkiye’de yaşayan kişilerin pasaport, nüfus cüzdanı, evlilik, boşanma, doğum ve ölüm gibi işlemler konusunda da hizmet vermektedir. Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle hangi amaç için seyahat edeceklerini bildirmeleri ve buna bağlı olarak vize başvurusu yapmaları gerekir.

Tanzanya’ya gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi kişilerin vize alması gerekir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin Tanzanya’ya giderken vize almalarına gerek yoktur.

Vize için gerekli evraklar tamamlanıp Konsolosluğa teslim edildikten sonra sonuçlanma süresi 2-4 iş günü arasında değişmektedir. Bazı nedenlerden dolayı bu süre bazen uzayabilir. Bu yüzden vize başvurunuzu son zamana bırakmamanız gerekir.

Tanzanya Konsolosluğu Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport ve fotokopisi Pasaportun seyahatin tarihinin bitiminden itibaren en az 6 ay daha devam ediyor olması gerek.
 • Tanzanya vize başvuru formu Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerek.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.
 • Şirketten alınması gereken antetli kağıtta Tanzanya’ya seyahat amacı, seyahat tarihleri ve bu tarihlerde kişinin izinli olduğu bilgisi, imza ve kaşe bulunması gerekir. Ayrıca İngiliz olarak yazılmış olması gerekmektedir.
 • Son 6 ay içinde alınmış olan faaliyet belgesi fotokopisi.
 • Oda sicil kaydı sureti ile fotokopisi. Son 6 ay içinde alınmış olması gerekir.
 • Güncel dönemi kapsayıcı nitelikte olan vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • SSK işe giriş bildirgesi ile birlikte SSK hizmet dökümü gerekmektedir.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Son 3 aya ait şahsi ve şirketin banka hesap dökümü.
 • Tanzanya’dan gelen davetiyenin e maili
Konsolosluğu Vize Tanzanya
Tanzanya Konsolosluğu Vize

Tanzanya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Tanzanya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi, Aile, arkadaş çevreniz Tanzanya ülkesindeyse, vize başvuruları yaparak onların yanına gidebilirsiniz. Hem sevdiğiniz insanları görme şansı olurken hem de sizin için farklı bir ülkede olma durumu söz konusu olur. Ülkemizden Tanzanya ülkesine gidilmesi için vize alınmalıdır. Yetkili makamın, vize şartı sunmuş olduğunu ve bu sebepten dolayı başvurularında yapılması gerekeceğini belirtebiliriz. Tanzanya ülke ziyaretlerini bundan böyle sorun yaşanmadan ziyaret edilmesini istiyor olabilirsiniz. Bu durumda vize sürecini en iyi şekilde yönetmek önemli olacaktır.

Ülke seyahatlerinizi yapmanız için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu doldurma işlemlerinizi dikkatli olarak yapmanız da fayda var. Bu sayede sizde başvuru yaparak, yetkili makamlarında sizden isteyeceği belge ve bilgilerin hazırlanmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. Tanzanya ülkesine bu sayede gitmeniz içinde önünüzde herhangi bir engel durumu olmayacaktır. Üstelik dikkatli bir şekilde seyahat işlemlerinizi gerçekleştirmeyi de başarmış olursunuz.

Tanzanya Aile Arkadaş Ziyareti Gerçekleştirmek

Tanzanya’ya rotanız, ziyaret amaçlı şekilde olabilir. Bu durumda ise vize türünüz ziyaret vizesi olacaktır. Vize almak isteyen bireylerin, kesinlikle davetiyesi olması gereklidir. Davetiyeniz yok ise, vizeniz ne yazık ki geçerli olmayacaktır. Bu sebeple vatandaşlarımızın da bu konuda temkinli olmalarında oldukça yarar var. Tanzanya ülke ziyaretlerinizi bundan sonra sizlerde sorunsuz şekilde yapacaksınız.

Tabi bunun için de gerekli tüm evrakları tamamlamalı, eksiksiz şekilde sorulan sorulara anlaşılır ve tam cevaplar vermeniz gerekmektedir. Bunun yanında da vize ücretini zamanında ve yine eksiksiz şekilde yatırmanız gerekmektedir. Bu sayede Tanzanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi sorunsuz şekilde yapılmış olacaktır.

Tanzanya Aile Ziyareti Hakkında

Normal pasaport sahibi olan kişiler, vize almakla zorunlu kılınmıştır. Vizede istenilen şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir. Tanzanya vizesine dair şartlar yerine getirildiği zaman ise olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmazsınız. Tanzanya vizesini almak isteyenler her konuda evrakı tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu sayede giriş ve çıkış yapma hakkına sahip olursunuz. Aile ve diğer amaçlı seyahatlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Tanzanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi içinde sizden hangi belgeler isteniyor bilmeniz gerekiyor. Bilmenin yanında istenilen her belgeyi konsolosluğa zamanında teslim etmelisiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Tanzanya
Tanzanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Tanzanya Ticari Vize

Tanzanya Ticari Vize türü kısa süreli bir vize türüdür konaklama süresi en fazla 90 gündür. Tanzanya ticari vize türüne sahip olan Türkiye vatandaşları Tanzanya ülkesinde olan fuarları ziyaret edebilir ve iş görüşmelerine katılabilir. Tanzanya ticari vize türüne sahip olan Türkiye vatandaşı Tanzanya ülkesinde herhangi bir çalışma ve iş yeri açma gibi bir yetkisi kesinlikle bulunmamaktadır. Tanzanya ticari vizesi sadece Türkiye’den Tanzanya’ya iş seyahati gerçekleştirecek olan kişiler için uygulanmaktadır.

Tanzanya Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Türkiye’den Tanzanya’ya ticari vize ile seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının mutlaka Tanzanya’da olan şirketten gelmiş olan davetiye mektubu olması gerekmektedir. Tanzanya’dan Türkiye vatandaşı için gelmiş olan davetiye belgesinde davet edilecek olan kişinin adı, soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, kişiyi davet eden şirketin adı, adresi ve telefon numaraları gibi önem arz eden bilgilerin eksiksiz ve doğru yazılmış olması gerekmektedir.

Davetiyesi olmayan Türkiye vatandaşlarının Tanzanya ticari vize başvurusu yapması imkânsızdır. Ticari vize başvurusu sırasında Tanzanya tarafından istenmiş olan bir diğer evrak ise vize talep dilekçesidir. Vize talep dilekçesi İngilizce yazılmış olması gerekmektedir. Vize talep dilekçesi konsolosluğa yazılan bir dilekçe türüdür. Vize talep dilekçesinde mutlaka, başvuran kişinin adı ve soyadı, çalıştığı iş yerindeki görevi ve rütbesi, yapılacak olan Tanzanya seyahat tarifleri bilgileri eksiksiz olarak doldurulmaktadır.

Türkiye’den Tanzanya’ya ticari vize kullanarak ilk kez seyahat edecek olan kişilerin uzun süreli ticari vize alması oldukça zor bir durumdur. Seyahat edecek olan kişi daha önce ticari vize ile Tanzanya seyahati gerçekleştirmiş ise uzun süreli vize alma hakkına sahiptir. Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının mutlaka sarıhumma aşısını yaptırmış olması gerekmektedir.

Tanzanya Ticari Vize İçin Gereken Ortak Evraklar Nelerdir?

Tanzanya vize türü her ne olursa olsun belli başlı ortak evraklar Türkiye vatandaşlarından talep edilmektedir. Tanzanya ticari vizesi için gerekli görülen ortak evraklar ise şunlardır; kişinin en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportu gerekmektedir. Güncelliğini koruyan 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Vize başvuru formu istenmektedir. Dilekçe istenmektedir. Pasaport fotokopisi istenmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve sarıhumma aşı kartı istenmektedir. Kişinin kullandığı banka hesap özeti gerekmektedir.

Ticari Vize Tanzanya
Tanzanya Ticari Vize

Tanzanya Turistik Vize

Tanzanya Turistik Vize, Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişiler herhangi bir iş amacı ile gitmiyor sadece gezmeye tatil yapmaya gidiyor ise Tanzanya turistik vize almak zorundadır. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşı bordo pasaporta sahip ise yapılacak seyahat için Tanzanya turistik vize alması mecburi kılınmıştır. 

Gri, siyah ve yeşil pasaportlara sahip olan Türkiye vatandaşlarının seyahat süresi 90 günü geçmediği takdirde seyahat etmek için Tanzanya turistik vize alması gerekmemektedir. Turistlik amaç ile alınan Tanzanya turistik vizeler 30 günlük ve tek girişli olarak verilmektedir. Farklı ülkelerde bulunan kapı uygulaması Tanzanya’da bulunmamaktadır. Tanzanya vizeleri e vize başvurusu ile de alınmamaktadır.

Tanzanya Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları için Tanzanya konsolosluğu tarafından mecburi belgeleri istenmektedir. Tanzanya turistik vize başvurusunda gereken belgeler şunlardır; kişinin gelir belgesi talep edilmektedir. Kişinin en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportu gerekmektedir. Sarıhumma aşı kartı istenmektedir. Eksiksiz doldurulmuş olan vize başvuru formu istenmektedir.

Seyahat edecek olan kişiyi Tanzanya’ya davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi istenmektedir. Yakın zamanda çekilmiş ve güncelliğini koruyan 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Tanzanya’dan gelmiş olan ve gönderen kişinin bilgilerinin bulunduğu misafir davet mektubu gerekmektedir. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişiyi davet eden kimse yok ise kişinin uçak otel gibi rezervasyon belgeleri istenmektedir. Kişinin çalıştığı kurum tarafından imzalı kaşeli izin dilekçesi gerekmektedir.

Tanzanya Turistik Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının en çok merak ettiği soru ise başvurunun ne zaman onaylanacağıdır. Tanzanya turistik vize başvurusunun işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık 2 ile 4 iş günü sürmektedir. Bu süre zarfında araya hafta sonu tatilleri resmi tatiller bayramlar dâhil değildir.

Tanzanya büyükelçiliğinin tatile çıktığı günler bu başvuru süresini uzatabilir. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yaparken izin ve resmi tatilleri göz önünde bulundurarak başvuru yapması gerekmektedir. Kişi seyahatin gerçekleşeceği tarihten en az 15 gün önce vize başvurusu yapmalıdır.

Turistik Vize Tanzanya
Tanzanya Turistik Vize

Tanzanya Vize Başvurusu

Tanzanya Vize Başvurusu, Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının bordo pasaporta sahip olması durumunda Tanzanya vize başvurusu yapması gerektiğini unutmaması gerekmektedir. Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının diplomatik siyah, hususî yeşil, hizmet gri pasaporta sahip olması durumunda ise 90 günlük seyahat süresi zarfında gerçekleştirecek seyahatler için Tanzanya vize başvurusu yapması gerekmeden seyahat edebilirler.

Tanzanya Vize Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir?

Tanzanya vize başvurusu sırasında Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken şartlar ve evraklar bulunmaktadır. Başvuru sırasında teslim edilmesi gereken evrakların eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurusu yapması gereken kişinin başvurusu iptal edilebilir veya başvuru süresinde uzama gerçekleşebilir. Tanzanya konsolosluğu tarafından gerek görülen ortak evraklar ise şunlardır; pasaport gereklidir.

Özenle hazırlanmış olan Tanzanya vizesi başvuru formu istenmektedir. En az 6 ay içerisinde çekilmiş olan ve arka fonu beyaz olacak şekilde çekilen iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Kişinin sarıhumma aşısını yaptırdığını gösteren resmi belgeli aşı kartı istenmektedir. Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Kişinin kullandığı bankanın güncel hizmet dökümleri istenmektedir.

Tanzanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Tanzanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının Tanzanya ticari vize ve Tanzanya turist vizesi için vize başvurusu yapması gerekmektedir. Bilinmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de Tanzanya turist vizesinin de kendi içerisinde 3e ayrılmış olduğudur.

Tanzanya turist vizesi kategorileri şunlardır; Tanzanya çalışan vizesi, Tanzanya emekli vizesi ve Tanzanya turist şirket ortakları vizesidir. Türkiye vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu vize türü için başvuru sonucu 4-7 gün arasında sonuçlanır. Tanzanya vize başvurusu yapması gereken kişiler Tanzanya Ankara veya İstanbul Fahri konsolosluğuna şahsen başvurmalıdır.

Vize başvurusu yapacak olan Türkiye vatandaşları kendisinin yerine başka birine işlemlerini ve başvurularını yaptıramaz. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar sayesinde Tanzanya vize başvurusu yapılabilmektedir. Bu tarz yetkili kurumlar kişinin başvuru evraklarını eksizsiz ve doğru bir şekilde olmak kaydı ile Tanzanya konsolosluğuna iletebilirler. Konsolosluk bu kurumların iletmiş olduğu evrakları kabul etmektedir. Tanzanya konsolosluğu İstenilen belgelerin dışında ek belge ve mülakat talebinde bulunabilir.

Vize Başvurusu Tanzanya
Tanzanya Vize Başvurusu

Tanzanya Vize İşlemleri

Tanzanya Vize İşlemleri, Tanzanya’ya gerçekleştirilmek istenen seyahatler için vize alınması gerekmektedir. Umumi pasaport sahibi kişilerin Tanzanya’ya yapacakları kısa süreli seyahatler için vize almaları zorunludur. 90 güne kadar konaklamalı seyahatler kısa süreli vize kapsamındadır. Ancak diplomatik, hususi ve özel pasaport sahibi kişilerin 90 güne kadar konaklamalı olan kısa süreli seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Vizeler Tanzanya’ya gitmek isteyen kişinin gidiş amacına göre farklılık göstermektedir. Tanzanya’ya turistik bir amaç ile seyahat etmek isteyenlerin Tanzanya turistik vizesi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tanzanya’ya ticari bir amaç için seyahat edecek olan kişilerin ise Tanzanya ticari vizesi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tanzanya’ya aile ziyareti için gitmek isteyenlerin de Tanzanya aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Tanzanya Ankara Büyükelçiliği, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’ne vize verme yetkisi olan tek yerdir.  Vize başvurusu için ödemeler Ankara Büyükelçiliği’nin anlaşmalı olduğu garanti bankasından yapılmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra dekont kesinlikle alınmalıdır. Dekont vize başvurusu esnasında yetkili birimlere verilmelidir.

Tanzanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurmalıdır?

 • Vize başvuru formunda istenen bilgiler
 • İstenilen vize türü
 • Kimlik bilgileri gibi detaylı bilgiler
 • Pasaport detayları
 • Seyahat detayları
 • İletişim bilgileri
 • Vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra diğer evrakların hazırlanması gerekir.

Tanzanya Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport ve fotokopisi
 • Arka fonu mavi olan 2 adet fotoğraf
 • Şirket tarafından hazırlanan antetli kağıda seyahatin amacı, tarihleri ve bu tarihlerde kişinin izinli olduğunu belirten kaşeli ve imzalı İngilizce dilekçe.
 • Oda sicil kayıt sureti fotokopisi
 • Faaliyet belgesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş bildirgesi ile birlikte SSK hizmet dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
Vize İşlemleri Tanzanya
Tanzanya Vize İşlemleri

Tanzanya Vize Formları

Tanzanya Vize Formları, Tanzanya’ya gitmek için vize alınması gerekmektedir. Bunun için de vize başvuru formu doldurmak gerekir. Bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir. Eksik ve yanlış bir bilgi olması durumunda vize başvurusu olumsuz bir sonuç alabilir.

Tanzanya Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Tanzanya vize başvurusu için gereken form online olarak doldurulmaktadır. Bu sisteme erişim imkânı için öncelik olarak Tanzanya Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu resmi form sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında yeni başvuru seçeneğini seçerek Tanzanya vize başvuru formunu doldurmaya başlayabilirsiniz.

 • Seyahat edecek kişinin kimlik bilgileri eksiksiz bir şekilde girilmelidir.
 • Pasaporta ilişkin bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Pasaport numarasını yanlış yazmanız vizeyi doğrudan olumsuz etkileyebilir.
 • Çalışan ise çalıştığı kurum hakkında bilgi, şirket sahibi ise şirketi hakkında bilgilerin verilmesi gerekir.
 • Tanzanya’ya seyahat edecek olan kişi öğrenci ise öğrenci bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek kişi emekli ise sadece emekli yazması yeterli olacaktır.
 • Daha önce vize başvurusunda bulunmuş iseniz ve parmak izi kaydınız var ise parmak izi ve vize kodu hakkında bilgilerin formda cevaplanması gerekmektedir.
 • Seyahat tarihlerinin dilekçe, otel, uçak, davetiye ve seyahat sağlık sigortası evrakları ile kesinlikle uyumlu olması gerekir.
 • Seyahat süresince oluşacak her türlü masrafın nereden ve nasıl karşılanacağına dair bilgiler de formda belirtmiş durumdadır. Sizin için uygun olan hangisi ise o şekilde işaretleme yapılması gerekir.
 • Başvuru tarihi ve yerinin doldurulmuş olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin imzasını içeren bölüm doldurulmalıdır.  İmza yetisi bulunmayan başvuru sahiplerinin ebeveynleri tarafından imza atılabilir.
 • Form eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra submit edilmeli ve çıktısı alınıp yer ve tarih belirtilerek imza atılması gerekmektedir.
 • Tanzanya vizesi başvuru formu kesinlikle online olarak doldurulmuş olmalıdır. Elle doldurulmuş aynı zamanda submit edilmemiş formlar geçersiz sayılacaktır. Başvuru formu doldurma sırasında JPEG formatında fotoğrafın da sisteme yüklenmesi gerekir.
 • Formu diğer hazırlamış olduğunuz evrakların yanına koyarak evrak dosyasını Tanzanya vize başvurusu yaptığınız kuruma iletebilirsiniz.
Vize Formu Tanzanya
Tanzanya Vize Formu

Tanzanya Vize Randevusu

Tanzanya Vize Randevusu, Tanzanya’ya turistik, ticari veya başka amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle vize başvurusunda bulunup vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakları hazırlayıp vize alması gerekmektedir.

Hizmet, özel ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin Tanzanya’ya yapacakları kısa süreli seyahatler için vize almalarına gerek yoktur. Ancak umumi pasaport sahibi kişilerin Tanzanya’ya yapacakları seyahatler için kesinlikle vize almaları gerekmektedir.

Randevu Alınmadan Tanzanya Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli olan tüm evrakları hazırlanmış olmalıdır. Evraklar hazır ise vize başvuru merkezine gitmek için randevu almanız gerekmektedir. Randevu alınmadan asla vize başvurusu yapılamaz. Herhangi bir bahane kabul edilmez. Sadece ölüm ve sağlık önemli durumlarda randevusuz vize başvurusu kabul edilebilir.

Tanzanya vizesi için gerekli olan evraklar başvuru yapılan vize türüne göre küçük değişiklikler içermektedir.

Tanzanya Vize Randevusu İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport aslı ve fotokopisi Pasaportun geçerlilik süresi devam ediyor olmalı. Ayrıca seyahat dönüşünden sonraki 6 ay daha süresi geçerli olmalıdır.
 • Tanzanya vize başvuru formu Vize almak için ilk olarak vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu form eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir. Eğer eksik ve yanlış bir bilgi olduğu fark edilirse bu durum vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.
 • Şirket tarafından hazırlanan antetli kağıtta seyahatin amacı, seyahatin tarihleri ve seyahat edecek kişinin bu tarihlerde izinli olduğu kaşeli ve imzalı olarak belirtilmelidir.
 • Faaliyet belgesi fotokopisi
 • Oda sicil kayıt sureti ile fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi Güncel dönemi kapsayıcı nitelikte olması gerekir
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • Kaşeli ve imzalı SSK işe giriş bildirgesi ile SSK hizmet dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Son 3 aylık şahsi ve şirketin banka hesap dökümü
 • Tanzanya’dan gelmiş olan ticari davetiye e maili
Vize Randevusu Tanzanya
Tanzanya Vize Randevusu

Tanzanya Vizesi Gerekli Evraklar

Tanzanya Vizesi Gerekli Evraklar, Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusu yapmaları için gerekli belgeleri hazırlayıp yetkili birimlere vermeleri gerekir. Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amaçlarına uygun olarak vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Tanzanya’ya gezi veya turistik bir amaç ile gitmeyi düşünen kişilerin Tanzanya turistik vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Tanzanya’ya iş veya ticari bir amaç için gitmeyi düşünen kişilerin ise Tanzanya ticari vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Tanzanya Vizesi Gerekli Belge Ve Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport aslı ve fotokopisi Pasaportun süresinin hâlâ devam ediyor olması aynı zamanda seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekiyor.
 • Vize başvuru formu Tanzanya turistik vize başvuru formu kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır. Formada rastlanan eksik veya yanlış bilgi vizenin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.
 • Arka fonu mavi olan 2 adet fotoğraf.
 • Tanzanya’dan gönderilmiş olan davet mektubu.
 • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
 • Davet yok ise otel rezervasyonu bilgileri.
 • Uçak rezervasyonu bilgileri
 • Sarıhumma aşı kartı aslı
 • Çalışılan şirket tarafından antetli kağıda hazırlanmış ıslak imzalı ve kaşeli izin dilekçesi gerekmektedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Tanzanya
Tanzanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Tanzanya Vize Ücreti

Tanzanya Vize Ücreti, Tanzanya’ya yapılacak olan seyahatler için seyahat etmek isteyen kişinin vize alması gerekmektedir. Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarına sahip olan kişilerin Tanzanya’ya yapacakları kısa süreli seyahatler için vize almalarına gerek yoktur. Ancak umumi pasaport sahibi kişilerin Tanzanya’ya yapacakları seyahatler için kesinlikle vize almaları gerekmektedir.

Tanzanya’ya seyahat yapacak kişilerin seyahat amaçlarına uygun vizeyi seçip sonrasında vize başvurusu yapmaları gerekir. Tanzanya’ya turistik bir amaç için seyahat etmek isteyen kişilerin Tanzanya turistik vize başvurusu yapmaları gerekir. Tanzanya’ya ticari bir amaç için seyahat etmek isteyen kişilerin ise Tanzanya ticari vize başvurusu yapmaları gerekir.

Vizelerin belli bir ücreti bulunmaktadır. Tanzanya vize başvurusu için ödenmesi gereken ücret Ankara Büyükelçiliği’nin anlaşmalı olduğu garanti bankasından yapılmaktadır. Ödeme işlemi yapıldıktan sonra mutlaka dekont alınması gerekmektedir. Alınan dekont vize başvurusu sırasında yetkili birimlere verilmelidir.

Tanzanya vize başvurusu için gerekli olan ödemeyi yapıp gerekli olan evrakları da hazırladıktan sonra Tanzanya vizesi başvurusu için başvuru dosyasını yetkili birimlere verebilirsiniz. Tanzanya vizesi başvuru sonuçlarının açıklanması 4-10 iş günü arasında değişmektedir. Ancak bazı sebeplerden dolayı vizenin sonuçlanma süresi uzayabilir. Bu yüzden vize başvuru işlemini son ana bırakıp risk almamanız gerekir.

Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport ve fotokopisi
 • Tanzanya vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf Son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.
 • Hazırlanan antetli kağıtta seyahatin amacı, seyahatin tarihleri ve seyahat edecek kişinin bu tarihlerde izinli olduğu kaşeli ve imzalı olarak belirtilmelidir.
 • Faaliyet belgesi fotokopisi Son 6 ay içinde alınmış olması gerekir.
 • Oda sicil kayıt sureti ile fotokopisi. 6 ay içinde alınmış olması gerekir.
 • Vergi levhası fotokopisi Güncel dönemi kapsayıcı nitelikte olması gerekir.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • Kaşeli ve imzalı SSK işe giriş bildirgesi ile SSK hizmet dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Son 3 aylık şahsi ve şirketin banka hesap dökümü
 • Sarıhumma aşı kartı
 • Tanzanya’dan gelmiş olan ticari davetiye e maili
 • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
Vize Ücreti Tanzanya
Tanzanya Vize Ücreti

Tanzanya Vizesi Dilekçe Örneği

Tanzanya Vizesi Dilekçe Örneği, Tanzanya’ya gitmek isteyen kişilerin öncelikle vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amaçlarına uygun olarak vize talep dilekçesi doldurmaları gerekmektedir.

Tanzanya’ya turistik bir amaç ile gitmek isteyen kişilerin Tanzanya turistik vize talep dilekçesi doldurmaları gerekmektedir. Seyahat amacı ticari olan kişilerin ise Tanzanya ticari vize talep dilekçesi doldurmaları gerekmektedir.

Tanzanya Turistik Vize Talep Dilekçesinde Neler Yer Alır?

 • Tanzanya’ya yapılan seyahatin amacı
 • Seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Seyahat süresince oluşacak her türlü masrafın nereden ve nasıl karşılanacağına dair bilgi
 • Seyahat edecek kişi çalışan ise çalıştığı kurum tarafından hazırlanan antetli kağıdına, seyahatin amacı, seyahat tarihleri, bu tarihlerde kişinin izinli olduğunu bildiren kaşeli ve imzalı dilekçe
 • Seyahat edecek kişi çalışan değil veya öğrenci ise bu kişiler için sponsor gerekmektedir. Bu sponsor tarafından hazırlanmış dilekçe olması gerekir

Tanzanya Ticari Vize Talep Dilekçesinde Neler Yer Alır?

 • Ticari vizesi talep dilekçesi şirket tarafından antetli kağıda hazırlanmış olmalıdır
 • Tanzanya ticari talep dilekçesinde şirket yetkilisinin imzası yer almaktadır
 • Dilekçede şirketin kaşesi bulunmalıdır
 • Tanzanya ticari vize talep dilekçesinde Tanzanya’ya yapılacak olan seyahatin tarihleri ve seyahat amacı yer almalıdır
 • Tanzanya ticari vize talep dilekçesinde başvuru yapacak olan kişinin şirkette hangi pozisyonda çalıştığı belirtilmelidir
 • Dilekçede Tanzanya’da bulunulan süre içinde seminer, kongre ve fuar ve benzeri katılımların gerçekleşeceği yer ve kuruma ait bilgilerin bulunması gerekir

Vize başvurusu için dilekçe en önemli evraklardan birisidir. Dilekçenin kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Dilekçede herhangi bir yanlış ve eksik bilgi tespit edilir ise bu durum vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Ayrıca bundan sonraki zamanlarda yapılacak olan vize başvurularında olumsuz etki ortaya koyabilir.

Dilekçeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra gerekli olan diğer evrakları da hazırlayıp Tanzanya vizesi başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru sonuçları 4-10 iş günü arasında açıklanmaktadır. Bazen bazı nedenlerden dolayı bu süre uzayabilir. Bu yüzden vize başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi olur.

Vizesi Dilekçe Örneği Tanzanya
Tanzanya Vizesi Dilekçe Örneği

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Tanzanya’ya seyahat etmeyi düşünen kişilerin öncelikle vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusu yapmak için ilk olarak seyahat edecek kişinin hangi amaç ile Tanzanya’ya gitmek istediğine karar vermesi gerekir. Sonrasında vize başvuru formu doldurması gerekmektedir.

Gezmek veya turistik bir aktivite gerçekleştirmek için Tanzanya’ya gitmek isteyen kişinin Tanzanya turistik vize başvurusu yapması gerekir. Bunun için de başvuru yapmadan önce Tanzanya turistik vize başvurusu formu doldurması gerekmektedir. Tanzanya’ya iş ve başka bir ticari amaç için gitmek isteyen kişinin ise Tanzanya ticari vize başvurusu yapması gerekir. Bunun için de Tanzanya ticari vize başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Bu formlar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Bilgilerin eksik veya yanlış olduğu tespit edilir ise vize sonucu olumsuz olabilir. Ayrıca bu durumun gelecek zamanlarda yapacağınız vize başvuruları için de olumsuz etki oluşturma riski vardır.

Tanzanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve tam doldurulduktan sonra başvuru için gerekli olan diğer evraklarda hazırlanıp vize başvurusu yapılacak olan merkezlere verilir. Evraklar teslim edildikten sonra Tanzanya vize başvuru sonuçlarının açıklanması 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Açıklanma süresi resmi tatillere ve birçok sebebe bağlı olarak uzayabilir. Bu yüzden seyahat tarihinden en az 15 gün vize başvurusu yapılması gerekir.

Tanzanya Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaport aslı ve fotokopisi Ayrıca seyahat dönüşünden sonraki 6 ay daha süresi geçerli olmalıdır.
 • Tanzanya vizesi başvuru formu
 • Arka fonu mavi renkli 2 adet biyometrik fotoğraf. Son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.
 • Antetli kağıtta seyahatin amacı, seyahatin tarihleri ve seyahat edecek kişinin bu tarihlerde izinli olduğu kaşeli ve imzalı olarak belirtilmelidir.
 • Faaliyet belgesi fotokopisi Son 6 ay içinde alınmış olması gerekir
 • Oda sicil kayıt sureti ile fotokopisi. 6 ay içinde alınmış olması gerekir
 • Vergi levhası fotokopisi Güncel dönemi kapsayıcı nitelikte olması gerekir
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • Kaşeli ve imzalı SSK işe giriş bildirgesi ile SSK hizmet dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Son 3 aylık şahsi ve şirketin banka hesap dökümü.
 • Sarıhumma aşı kartı
 • Tanzanya’dan gelmiş olan ticari davetiye e maili
 • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
Vizesi Kaç Günde Çıkar Tanzanya
Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır?

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır? Tanzanya Afrika’nın orta doğu bölgesinde bulunan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin komşuları ise şu şekildedir kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Ruanda, Burundi ve Kongo, güneyin de Zambiya, Malavi ve Mozambik yer almaktadır. Bölgenin doğusunda ise Hint Okyanus kıyıları bulunmaktadır. Ülkenin başkenti Dodoma ve çok fazla resmi yapıtı barındırmaktadır bunun için gidip görülmeye değer bir ülkedir. Tanzanya da tropikal iklim yaşanmaktadır ve en sıcak aylar Kasın ve Şubat en soğuk aylar ise Mayıs ve Ağustostur biz yazı yaşarken onlar kışı yaşamaktadır.

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen T.C vatandaşları eğer Bordo pasaport sahibi ise vize almadan ülkeye giriş yapamazlar. Fakat eğer yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri ülkede 90 gün kalmak şartıyla vizesiz giriş yapabilirler.

Tanzanya’ya vize almak için Tanzanya Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekmektedir. Büyükelçiliğin bazı yerlerde bulunan yetkili merkezlere de başvuru yaparak vize alabilmektesiniz. Eğer Tanzanya’yı kültürünü ve insanlarını ziyaret etmek için gitmek istiyorsanız yani turistlik bir gezi düşünüyorsanız vize almanıza gerek yoktur. Fakat iş amaçlı herhangi bir faaliyet için gitmeyi planlıyorsanız ticari vize almanız gerekmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Tanzanya
Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Bordo pasaport sahibi olanlar vize alması gerekmektedir. Bunun için gerekli evrakları aşağıda sıralayalım;

 • Kullanacağınız pasaportun fotokopisi ve aslı
 • Pasaport üzerinde bulunan resmin son 6 ay içinde çekilmiş olması ve en az 2 sayfa boş yer bulunmalı
 • Tanzanya vize başvuru formu
 • Almak istediğiniz vize türü, pasaport bilgileriniz ve ülkeye ne amaçla gitmek istediğiniz ve ülkeye giriş çıkış tarihleri başvuru formuna doğru olarak doldurulmalı ve en son imza atılmalıdır.
 • Vize için gerekli olan fotoğraf son 6 ay içinde çektirilmiş ve biometrik olmalıdır ölçüleri de 35×45 mm.
 • Tanzanya ya eğer ziyaret amaçlı gidiyorsanız gideceğiniz kişi size bir davet mektubu göndermelidir ve bu vize işlemleri sırasında sunulmalıdır.
 • Gidiş ve dönüş biletleriniz alarak bunlarında yanınızda olması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Resmi adı Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’dir. T.C vatandaşı olup Bordo yani Umuma Mahsus pasaporta sahip olanların Tanzanya vizesi alması gerekir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 güne kadar yapacakları seyahat için vize almalarına gerek yoktur.

Tanzanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tanzanya vizesi alırken ülkenin başvuru yapanların hazırlamasını istediği bazı evrak ve belgeler vardır. Bu belgeleri ve evrakları hazırlayanlar başvurularını Tanzanya Büyükelçiliği’nden yapabilir. Büyükelçilik Ankara Aşağı Dikmen’dedir.

Tanzanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Tanzanya’da arkadaşı bulunan kişiler ziyarete gideceklerde arkadaş ziyareti vizesi almalıdır. Arkadaş vizesi türünü alabilmek için yanına ziyarete gidilecek arkadaşın ülkede yaşadığına dair belge alınmalıdır. Ayrıca Tanzanya’da yaşayan arkadaşı ziyarete gidildiğinin de kanıtlanması gerekir. Bunun için davet mektubunun sunulması gerekir. Arkadaş ziyareti vizesinin alınması aşamasının sıkı takip edilmesi gerekir. Takip ve vizenin alımı için Yedi Vize firmamızdan yardım alınabilir.

Davetiyeli Tanzanya Vizesi?

Tanzanya vizesi işlemlerinde bazı prosedürleri önemser. Tanzanya’dan alınacak olan davetiye yazısı bu prosedürlerdendir. Ticari vize almayı düşünenler, ziyaret edecekleri şirketlerden alacakları davetiye yazısını vize alırken sunmaları gerekir. Davetiye yoksa vize alınamaz.

Tanzanya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Tanzanya konsolosluğundan vize için randevu almak, vizeyi almanın en önemli aşamalarındandır. İstanbul Fahri Konsolosluğu’na gidilerek randevu talebinde bulunulabilir. Randevu hemen verilmez. Başvurudan sonraki birkaç gün içinde verilebilir. Randevu saatinde konsoloslukta olmak şarttır. Yedi Vize firmamız dilerseniz sizin yerinize randevu oluşturabilir.

Tanzanya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağına dair net bir şey söylemek doğru değildir. Başvuruyu yapanın evrakları tam hazırlaması, istenenleri eksiksiz belgelendirmesi gibi etkenlere bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak 10 gün vize işlemlerinin biteceği söylenebilir.

Tanzanya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Tanzanya Büyükelçiliği’nden vize randevusu alabilmek için büyükelçiliğe başvuruda bulunmak gerekir. Büyükelçiliğe gidemeyecek durumda olanlar elçiliğin yetkilendirdiği vize danışma merkezleri üzerinden randevu alabilir.

Tanzanya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Tanzanya Büyükelçiliği’nin birçok görevi vardır. Görevlerinin arasında vize başvurularını değerlendirmektir. Bunun dışında Türkiye’de yaşayan Tanzanya vatandaşlarının evraklarının onaylanması, ölüm, evlilik, doğum, boşanma, kimlik kartının oluşturulması, kimlik verilmesi veya değiştirilmesi gibi görevleri vardır.

Tanzanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Tanzanya’da ticari faaliyette bulunacak olanların almaları gereken vizedir. Ticaret faaliyetleri yapılacağını gösteren belgelerin ve diğer evrakların eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Ticari vize alabilmenin şartı, yapılacak ticari faaliyetlerin ispatlanmasıdır.

Tanzanya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alabilmek için Tanzanya’da faaliyet gösteren şirket veya kurumdan davet mektubunun konsolosluğa sunulması gerekir. Davetiye olmadan ticari vize alınamaz. Ticari vize alımında profesyonel bir firmadan yardım alınması doğru olacaktır. Yedi Vize firmamızla işlemleriniz doğru şekilde yönlendirilerek vizeniz daha hızlı alınabilir.

Tanzanya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Gezmek ve Tanzanya kültürünü yakından tanımak isteyenler turistik vize almaları gerekir. Umuma mahsus yani Bordo pasaport sahipleri vize almadan ülkeye giriş yapamazlar.

Tanzanya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vizenin kaç günde çıkacağına dair kesin bir rakam belirtmek mümkün değildir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin otel rezervasyonuna kadar bütün istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim etmesi gerekir. İşlemler tam ve eksiksiz yapılmazsa vizede sorun yaşanabilir. Sorun yaşamamanız için Yedi Vize firmamız size yardımcı olacaktır.

Tanzanya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Tanzanya’ya gitmek için yapılacak olan vize başvuruları Tanzanya Büyükelçiliği’ne yapılır. Ülkemizin her kentinden başvuruların elçiliğe yapılaması zor olabilir. Bundan dolayı büyükelçiliğin görevlendirdiği vize danışma merkezlerine de başvuru yapılabilir.

Tanzanya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tanzanya vizesi için yapılacak başvuruda bazı evrakların ve belgelerin eksiksiz olması gerekir. Vize işlemlerinin tamamlanarak sonucun olumlu olabilmesi için şartların yerine getirilmesi gerekir. Vize işlemlerini eksiksiz ve zamanında yapamayacağını düşünenlere Yedi Vize firmamız yardımcı olacaktır. Vize çıkıncaya kadar ki süreç yakından takip edilecektir.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Tanzanya vizesi başvuru formu büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalı. Formu başvuruyu yapacak olan kişi doldurabilir. Fakat başvuru merkezi de doldurabilir. Önemli olan formda başvuranın imzasının olmasıdır. Başvuru formu resmi bir evraktır. Budan dolayı asla yanlış veya eksik bilgi verilmemelidir.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Tanzanya vizesi başvuru formu iki sayfadan oluşmaktadır. Form İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanmalıdır. Başvuruyu yapacak olan kişi tarafından büyük harflerle ve okunacak şekilde yazılmalıdır. Form vize merkezleri veya başvuru yapan kişi tarafından doldurulabilir. Vize merkezleri doldurmuş olsa dahi başvuru formunun başvuran kişi tarafından imzalanmış olması gerekir.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tanzanya vizesi başvuru formunu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunların tek tek bilinerek hareket edilmesi gerekir. Bundan dolayı yetkilendirilmiş firmamızdan yardım aldığınız takdirde form, eksiksiz ve tam doldurularak hazırlanır.

Tanzanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tanzanya vizesi işlemleri için ilk olarak konsolosluğa başvuru yapılmalı. Yapılan başvuruda istenen evrakların ve belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi vizeyi alabilmek için önemlidir. İşlemlerin nasıl yapılacağını bilemeyenlere firmamız yardımcı olmakta ve vize sürecini yakından takip etmektedir.

Tanzanya Vizesi İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;
Belgelerin ve evrakların tamamen doğru ve eksiksiz olması
Pasaportun güncel ve geçerli olması
Başvuru formunun güncel bilgilerle ve eksiksiz doldurulması
Dilekçenin doğru hazırlanması
Gidiş amacının net ifade edilmesi
Uçak ve rezervasyon bilgilerinin bildirilmesi
Ziyaret sırasında ihtiyaçları karşılayacak maddi gücün olması

Tanzanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Tanzanya vizesi başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu direk konsolosluktan alınabileceği gibi yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla da alınabilir.

Tanzanya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tanzanya vizesi randevusu hemen talep edildiği gün verilmeyebilir. Başvurudan birkaç gün sonraya randevu verilebilir.

Tanzanya Vize Ücreti 2021?

Tanzanya vizesi almak isteyenlerin ücretlerini tam olarak ödemeleri gerekir. Ödediklerine dair makbuzu konsolosluğa teslim etmelidirler. Her vize türü için istenen ücret farklıdır. Vize ücretleri hakkında Yedi Vize firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Tanzanya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Tanzanya vizesi alabilmek için ücretinin yatırılması gerekir. Talep edilen ücret Ankara Büyükelçiliği’nin anlaşmalı olduğu bankalardaki hesaba yatırılmalıdır.

Tanzanya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize almak isteyen Tanzanya Başkonsolosluğu’na dilekçe vermelidir. Talep edilecek vize türüne göre hazırlanmış vize örnekleri vardır. Örnekler üzerinde gerekli değişiklikler yapılarak Tanzanya Başkonsolosluğu’na iletilmesi gerekir.

Tanzanya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Tanzanya vizesi dilekçesi konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Dili İngilizce olmalıdır. Dilekçede başvuru sahibinin seyahat edeceği tarihler ve amacına yer verilmelidir.

Tanzanya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Tanzanya vizesi dilekçesinin dili İngilizce olmalıdır.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Tanzanya vizesi için gerekli olan evrak ve belgeler;
Başvuru formu
Geçerli özelliklerde pasaport
2 tane biometrik fotoğraf
Dilekçe
Kimlik kartının fotokopisi
Davetiye mektubu
Pasaport fotokopisi

Tanzanya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Yukarıda açıklanan evrak ve belgelere ilave olarak Sarı Humma aşı kartının fotokopisi, banka hesap özeti Tanzanya vizesi için gerekli dokümanlar arasındadır.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya vizesinin kaç günde çıkacağına dair kesin bilgi vermek mümkün değildir. Fakat ortalama 5 iş günü ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Süreyi etkileyen çeşitli unsurlar bulunmaktadır.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tanzanya vizesinin kaç günde sonuçlanacağı, vize türüne, başvuruda bulunan kişinin evraklarını eksiksiz, tam ve güncel olarak teslim etmesine bağlı olarak değişir. Ortalama 10 gün içinde sonuçlanacağını ifade edebiliriz.

Tanzanya Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu olumsuz sonuçlanmış olanların reddede itiraz hakkı vardır. Vize için ret cevabı alındığında yeniden vize başvurusu yapabilme hakkı bulunmaktadır. Yedi Vize firmamız aracılığıyla başvuru yaparsanız vize talebinizin reddedilme ihtimali çok düşüktür. Çünkü bütün şartlar, prosedürler ve istenen belgeleri bilinerek hareket edileceğinden ret yeme ihtimaliniz düşer.

Tanzanya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Tanzanya’ya çalışmak amacıyla gitmek isteyenlerin çalışma vizesi alması gerekir. Çalışma vizesi alabilmek için başvuru yapanın çalışacağı şirketten yazılı evrak alması gerekir. Şirketin göndereceği davet mektubu ile vize işlemleri kolayca tamamlanır. Ayrıca Türkiye’deki şirketin Tanzanya’ya gönderdiği işçiler için de belge düzenlemesi ve bunun başvuru evraklarıyla teslim edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler