Vizesi Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Birçok ülkeye seyahat etmek için vize gerekmektedir. Bu ülkeler arasında Arap Yarım Adasında bulunan Suudi Arabistan da dâhildir. Genellikle insanlar Suudi Arabistan’a içinde bulunan Mekke ve Medine’yi ziyaret etmek ve Hac görevlerini yerine getirmek için gitmektedir.

Suudi Arabistan’a birçok nedenle gidilmektedir. Turistlik, Hac, Umre, orada yapılacak olan şirketler arası toplantılar, iş yaşamını orda devam ettirmek isteyenler ve öğrenci olarak oraya gitmek isteyenler olmak üzere birçok sebepten dolayı vize işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin hepsi için ayrı evraklar istenmektedir. Bundan dolayı vize başvurusuna gittiğinizde ne amaçla gitmek istediğini belirtiniz.

İçindekiler

Suudi Arabistan Vizesi İçin İstenilen Şartlar

Hac ya da umre için vize başvuruları Diyanet İşleri Başkanlığı ya da Büyükelçilikler tarafından görevlendirilen ilgili firmalara başvuru yapılmalıdır. Suudi Arabistan da uluslararası düzenlenen toplantı veya konferans gibi etkinliklere katılacak kişiler vize başvurularını yapabilmek i.in gidecekleri yerin davet mektubunu Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığına iletmeleri gerekir. Büyükelçilik toplantılara katılacak kişilere Bakanlığın vereceği talimatlar sonrasında vize verecektir.

Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişiler ilk olarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Hangi amaç için gidecek olursanız olun herkesten vize başvuru formu istenmektedir. Diğer istenilen belgeler ise seyahat amacınız doğrultusunda farklılıklar göstermektedir. Bunlar ise şu şekildedir; eğer öğrenci olarak gitmek istiyorsanız sizden ekstra olarak okulunuzdan aldığınız resmi öğrenci belgesi ve Suudi Arabistan’da gideceğiniz okulun size göndermiş olduğu davet mektubudur.

Bir başka vize türü olan çalışma vizesi için de; Suudi Arabistan da çalışmaya gideceği firmanın göndermiş olduğu davet mektubu, SGK giriş bildirgesi, geçici iş sözleşmesi, sabıka kaydı gibi farklı evraklar istenmektedir. Ticaret amacı için gideceklerden ise farklı istenilen belgeler şu şekildedir; gidecekleri kurumun davet mektubu, şahadetname, şirket evrakları gibi evraklar istenmektedir. Başvurular genellikle bulundukları şehirlerdeki büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Evraklar eksiksiz olarak yapılmalıdır ki vize işlemleri kısa zamanda tamamlanmalıdır. Öğrenci olarak başvuru yapıyorsanız eğer işlemleriniz uzun süreceği için 1 ay önce başvurmalısınız.

Vizesi Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize Suudi Arabistan’ı ziyaret edebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Vize işlemleri için yetkili resmi kurum Suudi Arabistan Konsolosluğudur. Türk vatandaşlarının seyahat amaçlarına uygun vize türü seçmeleri gerekmektedir. Bu vize türlerinden bazıları bunlardır; hac ve umre vizesi, ticari vizesi, oturum izini vizesi, çalışma vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi. Vize başvurunuzu Suudi Arabistan konsolosluğundan veya büyükelçiliğinden gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen her Türk vatandaşı vize başvurusunda bulunmak zorundadır buna diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar dâhil.

Suudi Arabistan diğer ülkeler bakarak Vize başvurularında daha sıkı kurallara sahiptir. Bu sebeple vize başvurunuzu hazırlarken tüm evrakların ve belgelerin eksiksiz ve istenilen evraklar olduğundan emin olun. Suudi Arabistan Seyahatinize uygun vize türünü seçip seçmediğini kontrol etmek amaçlı mülakat yapmaktadır.

Vize işlemlerinizi Türkiye’nin her yerinden gerçekleştirebilirsiniz bir bölge ayrımı bulunmamaktadır. Vize başvurusu yapabilmeniz için size davetiye mektubu gelmelidir bu mektup ya Ankara büyükelçiliğine veya İstanbul konsolosluğuna gelmektedir. Vize işlemlerinizi duruma göre ya Büyükelçiliği üzeri veya konsolosluk üzeri gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri hafta içi saat sabah 9 dan öğlen 15’e kadar hizmet vermektedir. Hafta sonları zaten hizmet vermemektedir.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri;

 Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçmek için aşağıda ki bilgilerle geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu sadece hafta içleri yani Pazartesiyle Cuma günleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ilinin Beşiktaş semtindedir.

Vize başvurusun da bulunduktan sonra 5 ile 10 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Seyahatinizi riske atmamak için ziyaret tarihinden en az 30 gün önce vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Konsolosluğu Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize ve Konsolosluğu vize işlemleri için başvuru yapabileceğiniz resmi kuruluştur. Bu ülkeyi ziyaret edebilmek için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunmak için öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirlemeniz gerekmektedir.

Bu vize türleri arasında bu vize türleri vardır; hac için vize, umre için vize, ticari için vize, çalışmak için vize ve aile ile arkadaşları ziyareti etmek için vize. Vize başvurularını Vatandaşlar Ankara da bulunan Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden yapabilir ve büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş makamlardan başvuru yapabilir. Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen bütün vatandaşlar vize başvurusunda bulunmak zorundadır buna diplomatik pasaport sahipleri dâhil.

Vize başvurularınızı Türkiye’nin her 81 İl’inden gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca Vize başvurusu için talep edilen davetiye mektubunuz Ankara’ya gelirse büyükelçiliğinden, İstanbul’a gelirse İstanbul’dan vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Krallık rejimiyle yönetilen Suudi Arabistan diğer Ülkelere oranla daha kuralcı ve katılar vize başvurularında. Suudi Arabistan’a vize başvurusun da bulunurken vize türünüzü ziyaret amacınıza uygun belirleyin. Bu vize türleri şunlardır; Çalışma vizesi, eğitim vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, hac ve umre vizesi ve ticari vizesi. Vize başvurusu sırasında Suudi Arabistan konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mülakat yapmaktadır. Ve vize işlemleri için davetiye mektubu istiyor.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri resmi günler ve tatil günleri dışında aşağıdaki gibidir.

Hafta içi yani Pazartesiyle Cuma arası çalışma saatleri: 09.00 – 15.00 arasıdır.

Hafta sonları hizmet vermemektedir.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize başvurunuzu yapıldıktan sonra yaklaşık 5 ile 10 gün arasında olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Bayramlar da ve resmi tatil günleri ve hac mevsiminde çok yoğunluk yaşandığı için vize başvurularınızı en az 30 gün öncesinde yapmanız tavsiye edilir. 

Büyükelçiliği Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize

Suudi Arabistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için başvurularınızı Suudi Arabistan Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine ve Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş makamlar da vize başvurusu yapabilirsiniz. Suudi Arabistan’a ailesini, yakın akrabalarını görmek için seyahate edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Umuma mahsus pasaporta (bordo), hizmet pasaportuna (gir) ve hususi pasaporta (yeşil) sahip olan Türkiye vatandaşları vize başvurusu yapmak zorundadır.

Duruma göre diplomatik pasaporta sahip olanlarda vize başvurusuna tabii tutulmaktadır. Suudi Arabistan’a gitmek için bir sürü vize türü bulunmaktadır bunlardan bir tanesi arkadaş ve aile ziyareti vizesi. BU vize türü Suudi Arabistan da yaşayan arkadaşları ve aileyi ziyaret etmek için en uygun vize türüdür. BU vize türüyle seyahat edebilmek için başvuru yapacak olan kişinin davetiye mektubu almak zorundadır. Davetiye mektubu almayan Türk vatandaşı bu vize türüyle başvuru yapamaz.

Suudi Arabistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu

Suudi Arabistan için vize başvurunda dikkat edilmesi gereken bazı şartlar ve hususlar vardır.  Suudi Arabistan’ a seyahat etmek isteyen 35 yaş altı bekâr kadınların vize başvuruları kabul edilmemektedir. 35 yaşındaki bekâr kadınlar Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için kendisine seyahatte eşlik edebilecek birinci dereceden akrabası olmalıdır aksi takdirde vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan kişinin pasaportunda İsrail’e giriş- çıkış mührü bulunmamalıdır veya İsrail vizesi. Eğer pasaportta İsrail seyahatiyle ilgili bir şey bulunması durumunda Suudi Arabistan vizesi başvurunuz yapılmayacaktır. Böyle durumlarda en iyi yöntem yeni bir pasaport çıkartmak veya pasaport defterini değiştirmek.

Suudi Arabistan’ a aile ve arkadaş ziyareti için başvuru yapılan vize için Suudi Arabistan Konsolosluğundan ve büyükelçiliğinden en fazla 90 günlük vize çıkmaktadır. Eğer Suudi Arabistan da 90 günden fazla kalmayı düşünüyorsanız kendinize uygun farklı bir vize türü seçmelisiniz. Eğer seyahat süresi içerisinde Suudi Arabistan da kalmak isterseniz orada ikamet edeceğinize dair bir kefil göstermek zorundasınız. Bu şartları karşılayabiliyorsanız Suudi Arabistan da vize sürenizi uzatabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Ticari Vize, Suudi Arabistan’a çalışmak için, ticari amaçlı, fuar, etkinlik, sergi ve iş görüşmeleri için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Suudi Arabistan’a ticari amaçlı seyahatler yapacaksanız başvurularınızı Suudi Arabistan Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine yapmalısınız.

Suudi Arabistan’a iş amaçlı gidecekseniz ticari vize başvurusun da bulunmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurusu yapabilmeniz için Suudi Arabistan da çalışacağınız kurum veya kuruluş tarafından davetiye mektubu gerekmektedir. Davetiye mektubunuzun içeriğine bağlı olarak çok girişli veya tek girişli vize başvurusu yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahat için gerekli olan ticari vize başvurusu için hazırlanması gereken bazı belgeler ve evraklar vardır. Davetiye mektubunuz geldikten sonra içeriğine bağlı olarak vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Önemli olan şeylerden bir tanesi davetiye mektubu geldikten sonra vize işlemlerine başlamaktır çünkü tek girişli ve çok girişli vizeler için evraklar da ve belgeler de farklılıklar görünmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Davetiyesi ve Başvuru Şartları

Suudi Arabistan’a ticari vize başvurusu yapacak olan vatandaşlar eğer firma sahibi, ortak veya yönetici bir pozisyonda çalışıyorsa bu vize türü için başvuru yapabilirler. Suudi Arabistan’dan size gelecek olan davetiyeyi Türkiye’nin her ilinden onaylatabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken bütün evraklar ve belgeler imzalanmış bir şekilde davetiye mektubuyla birlikte Suudi Arabistan Büyükelçiliğine ve Konsolosluğuna iletilmelidir. Başvuru da bulunmadan önce tekrardan bütün evrakları ve belgeleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eksik veya yanlış belgeler veya evraklar olursa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Suudi Arabistan’a vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan şartlar vardır. Bunlardan bir tanesi davetiye mektubudur ve vize dilekçesidir. Bu dilekçe de firmanın antetli kağıda yazılmış imzası ve kaşesi olmalıdır. BU evrakları hazırladıktan sonra vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a ticari vize başvurusu yaptıktan sonra yaklaşık 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre hac zamanı ve resmi tatiller de 1 Ay’a kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahat etmeyi planladığınız tarihten en az 1 ay önce vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Ticari Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Turistik Vize

Suudi Arabistan Turistik Vize, Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Suudi Arabistan’a ziyaret edeceğiniz zaman ziyaret amacınıza uygun vize türü seçmelisiniz. Bu vize türleri bunlardır; çalışma vizesi, hac vizesi, ticari vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır. Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar Suudi Arabistan ziyaretleri için vize almak zorunda değillerdir.

Diğer ülkelerin Suudi Arabistan ziyareti için almaları gereken turistik vize için şartlar daha çoktur. Suudi Arabistan da Müslümanlar için bulunan kutsal ibadethane Kâbe’yi görmek için gidecek olan Vatandaşlar mülakattan geçmektedir. Özellikle dikkat etmeniz gereken pasaportunuz da İsrail seyahatinize dair mührün veya evrakların bulunmaması. Bulunduğu takdirde vize başvurunuz olumsuz olacaktır.

Suudi Arabistan’a seyahat etmek istiyorsanız eğer kendinize uygun vize türü seçmelisiniz. Suudi Arabistan da diğer Ülkeler de olduğu gibi turistik vize yok. Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahatler Suudi Arabistan tarafından ticari amaçlı ve dini amaçlı seyahat olarak sınırlanmıştır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu Turistik Vize

Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlardan seyahate amacına uygun mülakat yapılmaktadır. Ülkeye seyahat etmek için Davetiye mektubu şarttır. Seyyahta amacınıza uygun davetiye mektubunuz geldikten sonra Suudi Arabistan konsolosluğuna sunmak zorundasınız.

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından davetiye mektubu haricinde istediği diğer şartlar şu şekildedir; Eğer Aile ziyareti için gidiyorsanız bunu Suudi Arabistan da yaşayan aile bireyleri davetiye mektubun da belirtmelidir, Suudi Arabistan’a çalışmak için gidiyorsanız faaliyet gösteren firma davetiye mektubun da bunu beyan etmelidir eğer dini ibadet için gidiyorsanız seyahat acentelerin beyanda bulunması gerekiyor.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı hac ibadetleri için seyahat edecekseniz davetiye sunmalıdır. Bu sebeplerden dolayı Suudi Arabistan turistik vizesi başvurusu yapılmamaktadır. Turistik vize haricinde hac, umre, ticari ve çalışma vizesi başvurusu yaparak Suudi Arabistan’ı seyahat edebilirsiniz. Vize başvurusu yapabilmeniz için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra bütün evrakları, belgeleri ve davetiye mektubunu eksiksiz ve düzenli bir şeklide dosyaya koyarak başvuru yapabilirsiniz.

Turistik Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Turistik Vize

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize Başvurusu, Suudi Arabistan Kâbe’ye ev sahipliği yaptığı için Müslümanlar için önemlidir. Bu sebeple ülkeye yoğun ziyaret talebi vardır.
Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan vatandaşlar vize başvurusu yapmak zorundadır buna diplomatik pasaporta sahip olanlar dâhildir. Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu Suudi Arabistan büyükelçiliğinden veya konsolosluğundan yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunacak Türk vatandaşları seyahat amaçlarına uygun vize türü seçmelidir. Bu vize türleri hac, umre, ticari ve çalışma vizesidir. Hac vizesi sadece hac mevsiminde yapılmaktadır, umre vizesi ise hac dönemi dışında ki ibadetler için yapılmaktadır.  Suudi Arabistan da turistik vize bulunmamaktadır. Bu sebeple ülkeye ya dini amaçlı veya çalışma amaçlı olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların pasaportun da İsrail vizesi bulunan kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir. Böyle durumlarda pasaportunuzu veya pasaport defterinizi yenilemenizi öneririz. 35 yaş altı bekâr kadınlar vizesi başvurusu yaparak seyahat edemezler ondan önce Dışişleri Bakanlığından onaylanmış davetiye mektubu almalıdır ondan sonra vize başvurusunda bulunabilirler.

 45 yaşının altın da olan kadınlar ailelerinden birincil derece yakını olan (baba, anne, eş) yanında olmazsa Suudi Arabistan’a giriş yapamazlar yasaktır. Seyahatlerinizi planlarken bu şartlara ve yasaklara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusunda 50 yaş altında ki kişiler yapabilir. Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusunda bulunan 50 yaşını geçmiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları kabul edilmiyor. Çalışma vizesi olumlu onaylandıktan sonra pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günlük oturumu aşmamak şartıyla Suudi Arabistan vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu online olarak doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra vize evraklarını ve belgelerini eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırladıktan sonra. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na veya Suudi Arabistan büyükelçiliğinden randevu alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Arabistan Konsolosluğu’na gitmeniz gerekmektedir çünkü parmak izi verdikten sonra bütün başvuru işlemleri tamamlanmaktadır. Dosyanızı teslim etmeden önce bütün evrakların ve belgelerin tam olduğundan emin olun. Bütün evrakların ve belgelerin imzalanması gerektiğini unutmayın. Evrakları ve belgeleri İngilizce dilinde hazırlarsanız zaman kazanmış olursunuz.

Vize Başvurusu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize İşlemleri, Arap yarımadasının en büyük ülkesidir. Resmi adı Suudi Arabistan Krallığı’dır. Bu ülkenin komşuları ise şu şekildedir; kuzey ve kuzeydoğusunda Irak yer almaktadır, kuzeybatısında Ürdün, doğusun da Katar, Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri güneyinde Yemen, güneydoğusunda Umman, kuzeydoğusunda Basra Körfezi, batısında ise Kızıl Deniz bulunmaktadır. Ayrıca ülke sınırları içinde Mekke ve Medine yer almaktadır. Başkenti Riyar’dır. Ülkenin resmi dili Arapçadır ve para birimi Riyal’dir.

Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen herkes vize olması gerekmektedir. Vize işleri seyahat nedenlerine göre farklı kategorilere ayrılır. Bunlar şu şekildedir;

 • Turistik vize
 • Ticari vizesi
 • Aile ziyareti vizesi
 • Çalışma izni vizesi
 • Eğitim amaçlı vize
 • HAC vizesi

Olmak üzere 6 guruba ayrılmaktadır. Başvuru işlemlerinde ona göre farklı evraklar istenmektedir. Eğer turistik vize almak istiyorsanız istenilen evrakları tamamladıktan sonra Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliğine ve İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir. Fakat ticaret, çalışma ve HAC amacı ile vize almak istiyorsanız yalnızca vize için anlaşmalı olan vize danışman merkezlerine başvurmanız gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İçin Evraklar

 • HAC ve Umre için gerekli evraklar;
 • Vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ticari vize için gerekli olan evraklar;
 • Vize başvuru formu
 • Vize için başvuru dilekçesi
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı veya Ticaret Odası onaylı davet belgesinin fotokopisi
 • Davetiyeyi gönderen şirkete ait Ticari sicil belgesi, rakam sicili, diplomanın aslı ya da fotokopisinin eklenmiş olduğu şahadetname
 • Şirkete ait evraklar

Çalışma vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Vize dilekçesi
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet son 6 ay çekilmiş olan biometrik fotoğraf
 • Suudi Arabistan da bulunan firma tarafından gönderilen davet belgesi
 • Davet eden şirkete ait olan şahadetname
 • Geçici iş sözleşmesi
 • SGK işe giriş belgesi
 • Sabıka kaydı
Vize İşlemleri Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan Vize Randevusu işlemlerinizi Türkiye’nin tüm illerinden gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurusu yapmak için Suudi Arabistan Büyükelçiliği ya da Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gitmesine gerekmemektedir. Yapacağınız başvuruyu ikamet etmekte olduğunuz şehirden büyükelçilik ve konsolosluklara ulaştırabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızdan yeşil pasaport, bordo pasaport ve gri pasaporta sahip olanlardan vize talep edilmektedir. Bu pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vizesi randevusu alarak vize başvurusu işlemlerine başlamaları mümkündür. Ek olarak Suudi Arabistan vizesi işlemlerine diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarına Büyükelçilik ve Konsolosluk tarafından uygulanabilmektedir.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapmak için büyükelçilik ve konsolosluğun yetki verdiği vize başvuru merkezleri ile de vize başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi yapmak için yetkili başvuru merkezlerinden olan Yedi Vize Turizm’den Suudi Arabistan çalışma, ticari, hac ve umre gibi vizeler ile ilgili destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yapabilmeniz için vize randevusu almanız gerekmektedir. Randevusuz yapacağınız hiç bir işlem geçerli sayılmayacaktır. Başvuru yapacağınız vize türüne göre, vize belge ve evraklarını firmamız desteğiyle hazırlayarak yine firmamız aracılığıyla büyükelçilik ve konsolosluklara iletebilmektesiniz. Vize başvuru belgelerini teslim ettikten sonra Suudi Arabistan vizesi başvuru işlemlerinizi tamamlamak için parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Suudi Arabistan vizesi alabilmek için öncelikle randevu alınmalıdır. Randevu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından özel olarak yetki verilmiş başvuru merkezleri yardımı ile alınmaktadır. Hac, umre ve çeşitli şekillerde dini ibadetler için ülkemizden sık sık ziyaretçi alan Suudi Arabistan vizesi randevusu konsolosluk ve sizin aranızda belirlenen ortak gün ve saatte verilmektedir. Verilen randevu gün ve saatinde mutlaka belirtilen adreste bulunulmalıdır.

Suudi Arabistan Vizesi Mülakatı Soruları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu esnasında konsolosluk vize departmanı görevlileri tarafından seyahatinizin amacına bağlı bir şekilde mülakat talep edilecektir. Suudi Arabistan vizesi mülakatı ile ilgili sorular hakkında firmamız tarafından detaylı bilgiyi ve desteği alabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi randevusu tamamlandıktan sonra 3 ila 5 gün içerisinde başvuru sonucunuz konsolosluk aracılığı ile sizlere açıklanacaktır. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun hac dönemi, bayram öncesi ve bazı yoğun olduğu dönemleri de göz önüne alarak yapacağınız işlemleri en az 30 gün önceden yapmanız seyahat planınızın aksamadan ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Vize Randevusu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri

Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri, Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için ülkeye seyahat gerçekleştirecek vatandaşların Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne ve Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vize başvurusu yapması gerekmektedir. Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde vermeniz, talep edilen belgeleri hazırlamanız ve seyahati hangi amaçla gerçekleştirecekseniz ona göre vize türünü seçmeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan’a gitmek için vize almak zorunda olan pasaportlar şunlardır: yeşil pasaport, gri pasaport, kırmızı ve siyah pasaport ve bordo pasaport sahibi olanlardır. Bu pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapmak için gerekli belgeleri hazırlarken, belgelerin vize türüne göre değişiklik gösterdiğini bilmelisiniz. Başvurunuzu yapmadan önce vize türünüzü seçip işlemleri o şekilde tamamlamalısınız. Bu süreç içerisinde yapacağınız işlemleri ve planlamaları profesyonel yardım alarak yapmanız size oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Vize başvurunuz için bizlerden destek almanız durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiği, hangi belgeleri ne şekilde hazırlamanız gerektiği gibi konularda size yardımcı olacağız.

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi Belgeleri ve Evrakları

 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • En az 1 yıl geçerliliğe sahip pasaport
 • Suudi Arabistan vizesi başvuru formu
 • Nüfus kayıt örneği

Bu belgeleri eksiksiz tamamlamanız durumunda vizeniz ortalama 5 ila 7 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Suudi Arabistan Ticari Vize Evrakları ve Belgeleri

 • Suudi Arabistan vizesi başvuru dilekçesi
 • En az 1 yıl geçerliliğe sahip ve 2 boş sayfası bulunan pasaport
 • Pasaportun renkli fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • Suudi Arabistan vizesi başvuru formu
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Barkod (Yedi vize turizm tarafından verilecektir)
 • Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı ve Ticari Odası onaylı davetiye mektubu
 • Davetiye gönderen firmanın ticari sicil belgesi
 • Diplomanın fotokopisi
 • İmzalı ve kaşeli son 4 aylık maaş bordrosu
 • Nüfus kayıt örneği

Bu belgeleri eksiksiz ve doğru tamamlamanız durumunda vizeniz 4 ila 5 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Siz de vize işlemlerinizi firmamıza başvurarak ve uzman ekibimizden destek alarak sorunsuz tamamlamak isterseniz yedivize.com adresimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Suudi Arabistan Vize Formu

Suudi Arabistan Vize Formu, Suudi Arabistan’ı seyahat edebilmeniz için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden ve Konsolosluğundan Suudi Arabistan vizesi formunu doldurulması gerekmektedir. Konsolosluk vize başvurunuzun ilk adımı olan Suudi Arabistan vize formunuzu, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Suudi Arabistan vizesi başvuru formunuzu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Online olarak ta başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru yaparken vize formunuzu kimlik ve pasaport bilgileriyle doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu online olarak doldurduktan sonra evrakların, pasaportun ve kimliğin çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan fotoğraf alanına bir biyometrik fotoğrafınızı eklemeniz gerekmektedir.

Suudi Arabistan vizesi başvuru formunuz, Konsolosluğu iletilmektedir. Bu belgede Vatandaşın seyahat amacı belirtilmelidir ve seyahat amacına uygun olan vize türü seçilip o vize türüne göre evrakların hazırlanması gerekiyor. Evrakların ve belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği Ve Vize Formu Nasıl Hazırlanır?

Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlar vize başvurusunda sırasında doldurulan vize başvuru formu Suudi Arabistan Konsolosluğu bulunmalıdır. Bu Başvuru formunda pasaportunuz, kimliğiniz, seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz tarihler ve vize türünüz bulunmalıdır. Başvuru formunuzu hazırladıktan sonra bütün evrakları ve belgeleri imzalamanız ve fotoğrafınızı yapıştırmanız gerekmektedir.

Başvuru formunuzu doldururken seyahat amacınıza uygun olan vize türünü işaretlemeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi türleri şu şekildedir: Çalışma vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, iş vizesi, umre ve hac vizesi ve ticari vizesi. Kendinize uygun vize türünü seçerken o vize türü için gereken evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde öğrenip hazırlamanız lazım. Başvuru yapan Türkiye cumhuriyeti vatandaşı Suudi Arabistan’da olacağı tarihler arasında konaklayacağı ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair belgeleri detaylı bir şekilde hazırlaması gerekiyor.

Başvuru formunuzu ve evrakları hazırladıktan sonra Konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Randevu almadan önce hazırladığınız bütün evrakları, belgeleri, dokümanları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Yer yıl istenilen evraklar listesi güncellenmektedir bu sebeple istenilen evrakların güncel olup olmadığına dikkat edin. Suudi Arabistan Vizesi formu dosyanızı kontrol ettikten sonra randevu alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vize Formu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Formu

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan Vize Ücreti, Suudi Arabistan vize almak için başvuru esnasında birçok evrak istenmektedir. Bu istenilen evraklar ne amaçla gideceğinize göre farklılıklar göstermektedir. İlk olarak şunu belirtelim vize alabilmek için pasaportunuzda en az 2 sayfa boş olması gerekmektedir ve seyahat sonrasında 1 yılı kapsayacak şekilde olmalıdır. Başvuru formu da standart belgeler arasında yer almaktadır.

Suudi Arabistan Vize Belgeleri

Suudi Arabistan’a eğitim amaçlı gidiyorsanız şu evraklar gerekmektedir;

 • Seyahatiniz bittiğinde en az bir sene geçerli olacak şekilde bir pasaport
 • Nüfusa cüzdanınızın renkli çekilmiş fotokopisi
 • 2 adet en az 6 ay önce çekilmiş olan biometrik fotoğraf
 • Suudi Arabistan da kabul edildiğiniz okuldan gelen davet mektubu
 • Diploma fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Milli eğitimden okumasına engel olacak bir sorun olmadığına dair bir yazı
 • Tasdik yapılacak olan evraklar

Eğer Suudi Arabistan’a aile veya arkadaş ziyaretinde bulunmak için gidiyorsanız gerekli olan evraklar;

 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Pasaportun renkli fotokopisi
 • Nüfus cüzdanınızın renkli çekilmiş fotokopisi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Gideceğiniz kişinin size göndermiş olduğu davetiye mektubunun fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize merkezinden temin edeceğiniz barkod

Umre ve HAC ziyareti için gidecek kişilerden istenilen belgeler;

 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu şekilde hangi amaç için gitmek istediğinize göre çeşitli evraklar istenmektedir. Gitme amacınıza göre istenilen evraklarda farklılık göstermektedir. Bundan dolayı vize başvurusu yaparken ilk önce ne için gitmeniz gerektiğini bildirmeniz gerekmektedir.

Vize Ücreti Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan’a her yerden insanlar ticari, turist, hac ve umre ziyaretleri gibi birçok amaç için gitmektedir. Özellikle de dünya da bulunan Müslümanlar dini inançlarını ve ibadetlerini yerine getirmek için her yıl kurban bayramı öncesinde hac ziyareti amacıyla Suudi Arabistan’a gerçekleşen seyahatlerin en büyük kitlesini oluşturmaktadır. Bundan dolayı Suudi Arabistan Konsolosluklarına pek çok vize başvurusu gelmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri

Suudi Arabistan vize işlemlerini şahsen yapılması durumunda bazen ret cevabı alınmaktadır. Bunun için belirlenen vize merkezlerinden başvuru yapmak daha doğrudur. Yetkili vize merkezinde bulunan görevli kişiler sizin bütün vize işlemleri sırasında ne yapmanız ne tür evraklar gerekli hepsini sizlere anlatıyor ve bu evrakları toplamanızda yardımcı oluyor. Ayrıca vize başvurusu seyahatinizden 20 gün önce yapılmalıdır. Bunun sebebi ise olası oluşacak aksaklıklardan dolayı önlem amaçlıdır. Vize işlemleriniz tamamlanmadan kesinlikle uçak ve otel rezervasyonu yapmayınız.

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişiler bir davetiye sahip olması gerekmektedir. Davetiyesi olmayan kişilerin vize başvuru talepleri kabul edilmemektedir. Özelliklede iş, eğitim, aile ziyaretinde bulunacaklar ve ticaret amaçlı gideceklerin bir davetiye sunmaları gerekmektedir.

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen bir kişi eğer pasaportunda İsrail vizesi veya İsrail’e giriş çıkış yapmış olduğunu gösteren bir damga varsa vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan’a vize talebinde bulunacaksanız eğer başvuru dilekçesini eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Vize Dilekçesinde Neler Yer Alıyor

Suudi Arabistan’ gideceklerin yapması gereken işlemlerden biride bir dilekçe doldurmaktır. Bu dilekçede şunlar yer almaktadır;

 • İlk sırada dilekçe tarihi
 • Tarihin altında Başkonsolosluğun adı yer almaktadır.
 • Vize bölüm şefine hangi amaç için oraya gitmeniz gerektiğini belirten bir açıklama kısmı bulunmaktadır. Eğer ticaret amacı ile gidilecekse gidecekleri şirketin bilgilerini de yazan kısım bulunmaktadır.
 • Daha sonra isim, soy isim, pasaport no ve görevi
 • Daha sonra vize merkezine sunacağınız evrakların listesini sırasıyla belirterek yazmalısınız
 • En sonunda ise vize merkezinde yetkili olan kişinin imzası dilekçeyi dolduran kişin imzası yer almaktadır.
Vizesi Dilekçe Örneği Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen kişiler ilk olarak vize işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bunun için de ne amaçla Suudi Arabistan gitmek istediklerini vize işlemi yaparken belirtmeleri gerekiyor çünkü vize işlemleri ve evrakları ne amaçla gitmek istediğinize göre değişmektedir. İlk olarak sizlere vize türleri neler onlardan bahsedelim

Suudi Arabistan Vizesi Türleri

Suudi Arabistan vize uygulaması ne amaçla seyahat etmenize göre kategorilere ayrılmaktadır.

 • Kutsal topraklara giderek Hac ve Umre görevlerini yerine getirmek isteyenler için uygulanan vize işlemi için HAC vizesi
 • Eğitimine Suudi Arabistan da devam etmek isteyenler için Eğitim vizesi
 • İş hayatını Suudi Arabistan da sürdürmek isteyenler için Çalışma izni vizesi
 • Suudi Arabistan da ticaret yapmak için gitmek isteyenlere Ticaret vizesi
 • Akraba, aile ve arkadaş gibi ziyaret amaçlı gitmeyi planlayan kişilere de Aile Ziyareti vizesi
 • Turistlik amaçlı geziler için gitmek isteyen kişilere de turist vizesi verilmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Tamamlanır

Suudi Arabistan’a gitmek için başvurduğunuzda işlemleriniz tamamlandıktan sonra en erken 3 gün en geç 15 gün iş günü gibi bir aralıkta vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Bu süre Suudi Arabistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğinin tatil günlerini kapsamamaktadır.

Suudi Arabistan Hac ve umre vizelerinin çıkma süresi yaklaşık olarak 5 ila 7 iş günü kadar sürmektedir.

Suudi Arabistan’a ticaret amaçlı alınan vizeler ise çıkış süresi 7 ile 10 iş günü sürmektedir.

Eğitim için Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişiler vize işlemlerine 1 ay önceden yaptırması gerekmektedir vize işlemleri uzun zaman almaktadır.

Suudi Arabistan’a çalışmak amacı ile gidecek olan kişiler vize işlemlerini 3 ay öncesinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Çünkü vize işlemleri esnasında istenilen belgeler arasında hatalı olanların düzeltilmesi ve eksik evrak çıkması gibi nedenlerden dolayı süre uzamaktadır. Bundan dolayı vize işleminde mağdur olmamaları için 3 ay öncesinden vize işlemleri başlatılması önerilmektedir.

Vize işlemlerinizin uzamaması için gerekli olan evrakları eksiksiz ve özelliklede başvuru formunu hiç eksik olmadan doldurmalısınız.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? Arap Yarım adasında bulunan Suudi Arabistan da yer alan kutsal toprakları ziyaret etmek için bütün Müslüman ülkelerinden kutsal toprakları ziyaret etmek için her sene on binlerce misafiri ağırlamaktadır. Dönemsel olarak Hac ve Umre ziyaretleri yapılmaktadır. Ayrıca ülkeye birçok yerden ticaret için ve çalışmak için gelen insanlarda bulunmaktadır. Ziyarete gidecek ya da çalışmak amaçlı gidecek olan insanların aklına gelen ilk soru da Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır olmaktadır.

Suudi Arabistan gitmek isteyen kişiler ilk olarak vize başvuru yapmak için gerekli olan evrakları tamamlamaları gerekmektedir. Vize alacak kişiler Suudi Arabistan’a ne sebepler doğrultusunda gitmelerini belirlemeleri gerekmektedir çünkü istenilen evraklar bunun doğrultusunda size sunulacaktır. Gitmek istediğiniz nedene göre evraklar da farklılık gözetmektedir. Suudi Arabistan’a eğitim, iş, Hac, umre ve ticaret amaçlı olarak pek çok sebeple gidilmektedir. Bu sebeplerin hepsinde istenilen evraklarda bazı değişiklikler vardır.

Vizesi Nasıl Alınır Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır

Vize İşleminde İstenilen Evraklar

Suudi Arabistan’a Hac ve umre için gitmek isteyenler; başvuru formu, kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf, pasaport ve vukuatlı nüfus kayıt örneği istenmektedir.

Ticaret amaçlı gitmek isteyenlerden de; başvuru formu, pasaport, kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf, davetiye, şahadetname ve şirket evrakları gibi belgeler istenmektedir.

Öğrenci olarak gitmek isteyenlerden ise; başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, eğitim aldığı okuldan alınmış ıslak imzalı öğrenci belgesi, Suudi Arabistan da okumaya hak kazandığına ait bir davetiye mektubu gibi evraklar istenmektedir.

Turistik amaçlı vize almak isteyenler başvurularını Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğuna giderek vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Gitmeden önce vizede gerekli olan evrakları da eksiksiz olarak hazırlayarak gitmeleri gerekmektedir.

Diğer vize başvuru işlemlerini de bulundukları şehirlerde yer alan vize danışmanlık merkezlerine giderek yapabilirler. Vize başvuruları için Ankara ya da İstanbul’a gitmelerine gerek yoktur. Sadece turistlik amacı için alınan vizeler için Ankara veya İstanbul’a gidilerek yapılması gerekmektedir. Vize işlemlerinizi gününden önce başlatmanız gerekmektedir işlemlerin ardından vizenin çıkma süreside göz önünde bulundurulmalı.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türk vatandaşları Suudi Arabistan’a vize alabilmek için Suudi Arabistan konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezine kendisini başvurabilir ya da seyahat acenteleri ile gidilecek ise seyahat acentesinden kendisi için vize başvurusunu yapmalarını talep edebilir.

Suudi Arabistan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Türk vatandaşlarının hepsi vize alma mecburiyetleri vardır. Resmi görevini yerine getirmek isteyenler için vize ücreti alınmamaktadır. Başvuruda bulunan vatandaş çipli pasaport kullanılması zorunluluğu vardır. Yedi Vize merkezi vize alınmasında yardımcı olabilmektedir.

Suudi Arabistan İle Aile Arkadaş Ziyareti Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan kan bağı bulunanlar Türk vatandaşları davetiye mektubu almaları gerekmektedir. Davetiye mektubu ile birlikte Suudi Arabistan tanınmış Suudi Arabistan vizesi verir.

Davetiyeli Suudi Arabistan Vizesi?

Davetiye mektubu alabilmek için ticari amaçlı seyahat, aile ziyareti amaçlı ya da turistik gezi amaçlı seyahatler için davetiye vizesi alınabilir. Davetiye vize için Yedi Vize merkezinden yardım isteyebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Biyometrik işlemleri önceden var olan vatandaşlar Riyad Konsolosluğu ile iletişime geçerek ya da vatandaşların adına Yedi Vize merkezi vize randevusu alabilirler.

Suudi Arabistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Suudi Arabistan konsolosluğunda vize işlemleri evrak hazırlanması sürecine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak 4 ile 5 gün arasında vize işlemleri sürmektedir. Yedi Vize merkezi ile iletişime geçerseniz onlarda sizin adınıza vize işlemlerinizle ilgilenebilirler.

Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Biyometri işlemleri önceden var olan vatandaşlar Riyad Büyükelçiliği ile iletişime geçerek ya da vatandaşların adına Yedi Vize merkezi vize randevusu alabilirler.

Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Suudi Arabistan Büyükelçiliği görevi; Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki bağlantıları kurmaktır. Suudi Arabistan ile vize işlemleriyle ilgilenmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan da herhangi bir ticari faaliyeti bulunan kurum veya kuruluşlar tarafından davet veya kabul mektubu ile Türk vatandaşı ticari vizesi alabilmektedir. Yedi Vize merkezi kişi adına başvuru da bulunabilir.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı? 

Türk vatandaşı olarak Suudi Arabistan ticari vizesi almak için kurum veya kuruluştan davet mektubu ya da kabul mektubu alınması şartı vardır.

Suudi Arabistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan turistik vizesi konusunda jeopolitik konumu gereği dikkat eden bir ülkedir. Turistik amaçlı vizesi yoktur. Seyahat için konsolosluğun daveti gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Suudi Arabistan tarafından görevlendirilen konsolosluk, başkonsolosluk veya büyükelçilik ile iletişime geçilerek yapılmadır. Biyometri işleminiz varsa Yedi Vize merkezinden de yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pazartesi ve Perşembe günleri, saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında konsoloslukta vize başvuruları yapılabilmektedir. Vize başvurusunda Yedi Vize merkezine danışabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Suudi Arabistan vizesi başvuru formunda istenilen bilgiler doğru ve tam olarak bilgisayarda yazılmış olarak doldurmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Suudi Arabistan Türk vatandaşından Suudi Arabistan Vizesi Başvuru formunda doldurulmasında İngilizce veya Türkçe olmak üzere iki dil seçeneği sunmuştur.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan tarafından 50 yaş üstü kişilere çalışma vizesi verilmemektedir. Bir de bazı kadınlar ile ilgili birtakım kuralları bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize randevu alındıktan sonra istenilen evrak ile konsolosluk, başkonsolosluk veya büyükelçilik ile vize işlemleri yapılır. Yedi Vize merkezine başvurarak sizin yerinize onlar ilgilenebilir.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vizesi işlemlerinde sırasında resmi görev ile gidenlerden vize ücreti talep etmemektedir. Kullanılan pasaportun geçerli ve çipli olmasına dikkat edilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vizesi randevusu Riyad Konsolosluğu, Riyad Başkonsolosluğu veya Riyad Büyükelçiliği giderek ya da web sitelerinden yapılır. Vize randevusu alırken Yedi Vize merkezinden destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan için vize randevusunda seyahat edeceğim zamanın günü göre erken alması gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen zamanda vize yetişmeye bilir.

Suudi Arabistan Vize Ücreti 2021? 

Türk vatandaşı olarak Suudi Arabistan seyahat etmek için Suudi Arabistan 2021 vize ücretini öğrenebilmek için Yedi Vize merkezine uğrayıp bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Suudi Arabistan vizesi ücreti için Riyad Başkonsolosluk, Konsolosluk ya da Büyükelçiliğine gidildiğinde orada verilen hesap numarasına yatırılmaktadır. Yedi Vize merkezine uğradığınızda da bilgi edinebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Dilekçe örnekleri vize çeşitliliğine göre değişmektedir. Genel olarak Riyad Konsolosluğunu hitaben vize alabilmek için nedenleri belirtilir.

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Vize çeşitliliğine göre dilekçinin yazılması amacı da değişmektedir. Genel olarak seyahat amacını dilekçe beyan edilir. Örneğin ticari vize ise şirketlerin doğruluğu beyan edilir.

Suudi Arabistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türk vatandaşı olarak Suudi Arabistan vize işlemleri gerçekleştirebilmek için Suudi Arabistan vize dilekçesi Türkçe veya İngilizce olarak yazılması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evraklar vize türüne göre değişmektedir. Genel olarak vesikalık fotoğraf, pasaport gibi evraklardır. Yedi Vize merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize türüne göre değişmektedir. Genel olarak seyahat planınız ve ikamet edeceğini yer hakkında dokümanlar istenilmektedir. Yedi Vize merkezinden destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan Vizesinin çıkma süresi istenilen evrak ve dokümanlara göre değişir. Ortalama olarak 3 ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Güncel bilgiyi Yedi Vize merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Suudi Arabistan Vizesinin sonuçlanma süresi vize çeşidine göre değişir. Ortalama olarak 1ile 6 hafta arasında çıkmaktadır. Güncel bilgiyi Yedi Vize merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Vize alabilmek için başvurulan Riyad konsolosluğu ya da Riyad Büyükelçiliğine vize reddinden bir ay içerisinde itiraz dilekçesi verilir. İtiraz işlemleri başlamış olur. Dilekçeyi hazırlarken Yedi Vize merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? 

Suudi Arabistan da ki herhangi bir kurum ya da kuruluştan davet veya kabul mektubu alınması gerekmektedir.50 yaşından büyükler için bir de kefalet mektubu da alınması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top