Vizesi Surinam

Surinam Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Surinam Vizesi Nasıl Alınır 2024? Surinam Cumhuriyeti (yaygın kullanılan ismiyle Surinam) Güney Amerika’nın Atlantik kıyısında yer almaktadır. Resmi dili Flemekçedir. Brezilya, Guyana ve Fransız Guyanası ile sınırı vardır. Surinam vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Surinam Cumhuriyeti’ne kültürel gezi, ticaret vb. Sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yolculuk öncesinde resmi makamlardan aldıkları vizedir.

Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ilk olarak diplomatik, hususi, umuma mahsus veya hizmet pasaportunu daha sonra da vizeyi almaları gerekmektedir. Surinam Vizesi alma süreci sizleri bazı nedenlerden dolayı zorlayabilir. Yedi Vize Turizm olarak sizlere bu süreçte her türlü profesyonel desteği sağlıyoruz. Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İçindekiler

Surinam Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat yapmak isteyen vatandaşlar Surinam vizesi almak amacıyla hangi belgelere ihtiyacım var’’ sorusunu soruyorlar. Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Başvuru formunu ve başvuru dilekçesini doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunuz İngilizce hazırlanmış olmalıdır.
 • Ziyaretinizde ikamet edeceğiniz yerler ve ziyarette bulunduğunuz kişinin kişisel bilgileri (ad, soyad, yakınlık derecesi vs.)
 • Banka hesap dökümünü belgeler arasına eklemelisiniz.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir.
 • Evli yolcular evlilik cüzdanı fotokopisini teslim etmelidir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Geri dönüş işlemleri için taahhüt eklenmelidir.

Bunun yanında İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapacağınız başvuruyu, başvuru sürecinizin uzama ihtimaline karşı seyahat tarihinden önce yapmanız önünüze çıkabilecek sorunları minimuma indirecektir.

Surinam Vizesi Alma Süreci

Surinam Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahat hakkında Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Ardından vize alma süreci başlar. Sonucun çıkması ise evrakların doğruluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreçte sizlere yardımcı olmak, her türlü profesyonel desteği sağlamak için Yedi Vize Turizm, size kurumsal bir hizmet sunar. Böylece vize alma süreciniz sırasında çıkabilecek her türlü sorun ve engel ortadan kalkacaktır.

Vizesi Surinam
Surinam Vizesi

Surinam Vize Başvurusu

Doğu sınırında Fransız Guyanası, Batı sınırında Guyana Kooperatif Cumhuriyeti, güney sınırında brezilya bulunan Surinam Cumhuriyeti tropikal iklime sahiptir. Ülkede iki mevsim yaşanmaktadır. Kuru mevsimde sıcaklıklar 25 derece civarındadır. Mevsim geçişlerinde şiddetli yağışlar gözükmektedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 35 dereceye kadar çıkmaktadır. Ülke uzun zaman geçse de Hollanda ve İngiliz sömürgesi olduğu zamanların esintisini hala taşımaktadır. Resmi dil Flemenkçedir.

Surinam Vize Başvurusu, Surinam Cumhuriyeti’ne ticari, gezi ve ziyaret amacıyla gitmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Başkonsolosluğu veya Fransa Büyükelçiliği’nden almak zorunda olduğu belgedir. Vize başvurusu süreci oldukça yoğun ve kafa karıştıran bir süreçtir ve Surinam Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız bu süreci mümkün olan en iyi şekilde geçirmeniz gerekir. Bu nedenle alanında uzman, profesyonel bir kurumdan yardım almak iyi bir fikir olacaktır. Yedi Vize Turizm’i arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir ve vize sürecinizi iyi bir şekilde geçirebilirsiniz.

Surinam Vize Başvurusu Süreci

Surinam Vizesi başvurunuzu yapmak ve vizeyi alabilmek için Surinam Cumhuriyeti diplomatik misyonları tarafından koyulan birtakım kriterler olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

 • Formlardaki kaldığınız ev, çalıştığınız iş ve aldığınız maaş gibi spesifik bilgilerin bire bir doğru olduğundan emin olun.
 • Başvuru sürecinde doldurulan belgelerin ve sunulan dilekçenin amaçlarınızı ve gerekliliklerinizi yansıttığından emin olun.
 • Diplomatik misyonlarda çalışan yetkililer gideceğiniz tarih kadar döneceğiniz tarihi de önemser. Bu nedenle uçak dönüş biletinin önemi büyüktür.

Uçak Dönüş Biletinin Önemi

Surinam Cumhuriyeti’ne yaptığınız seyahat planlamasında gidiş ve dönüş tarihlerinizi çok iyi hazırlamalısınız. Gidiş ve dönüş yolunda kullanacağınız taşıt ile ilgili bilet bilgilerini yetkililere vereceksiniz. Uçak ile gidecekseniz geri dönüş biletinin kesinlikle seyahat öncesinde alınmış olması gerekmektedir. Çünkü bir başka ülkeye gideceksiniz ve o ülkede kalıcı değilsiniz. Sadece amacınıza yönelik seyahat yapacaksınız. Yedi Vize Turizm’i arayarak bu ve bunun gibi spesifik gereklilikleri öğrenebilir, vize başvuru sürecinizin her adımında belge ve bilgileri tamamlamış olursunuz.

Vize Başvurusu Surinam
Surinam Vize Başvurusu

Surinam Vize İşlemleri

Surinam Cumhuriyeti’ne seyahatlerde alınan vizeler ve alım işlemleri Surinam Cumhuriyeti’nin yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Bu işlemler yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Surinam Vize İşlemleri sürecinde doldurulması gereken evraklar doldurulurken yanlış ve eksik bilgi vermekten kaçınılmalıdır. Eksiksiz olarak doldurulan evraklar diplomatik misyonlara sunulur ve değerlendirme süreci bu şekilde başlamış olur.

Konsolosluk yapılacak seyahatin amacına yönelik sizden bazı ek evrak talebinde bulunabilir ve başvuruda bulunan kişiyi bu doğrultuda yönlendirebilir. Fazladan istenen evrakların da eksiksiz doldurulması ve dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan kişilerin başvuruları Surinam Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na vize almak isteyen şahıs tarafından veya alanında deneyimli kişilerden yardım alarak yapılabilir. Başvuru sürecinde Yedi Vize Turizm sahip olduğu birikimle profesyonel destek sunarak başvurularınızda başarıya ulaşma oranınızı arttırır.

Surinam Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları çeşitli amaçlarla (gezi, ticaret vb.) ile vize başvurusunda bulunabilir. Çeşitli ülkelere seyahat yapmak ve bunun için de vize almak isteyen vatandaşlar genellikle sürecin nasıl işlediği ile alakalı yeterli bilgi seviyesine sahip değildir. Surinam vizesi başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedenlerinden biri teslim etmediğiniz veya eksik teslim edilen evraklardır. Evrakların doğru bilgiler içermesi yetkililerin karar vermesi sürecinde oldukça etkilidir. Bu nedenle Surinam vize işlemleri başvurusunun olumlu sonuçlanmasını isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilir.

Vize Merkezleri ve Başvuru Onayı

Vize işlemleri sürecinin iyi yönetilmesi gerekir. Şahısların tek başına bu süreci yönetmesi hatalar ve gecikmeler olmasına sebebiyet verebilir. Başarılı bir süreç geçirmek için de bu konuda bilgi ve birikim gereklidir. Bu bilginin deneyim ile harmanlanması ve olumlu bir şekilde sonuçlanması seyahat planınız açısından büyük öneme sahiptir.

Kaliteli hizmet ve süreç yönetimi size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm size işlemler sırasında yardımcı olur ve sizlerin başvuru onayı almanız için gerekli olan adımların tamamlanmasını sağlar. Dolayısıyla hem profesyonel destek almış olur hem de başvuru sürecinizi etkin bir şekilde yönlendirmiş olursunuz.

Vize İşlemleri Surinam
Surinam Vize İşlemleri

Surinam Vize Randevusu

Surinam Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Surinam Cumhuriyeti’ne gezi, ticaret vb. çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen herkesten ülkeye giriş yapmaları için vize istemektedir. Ticari amaçla giriş yapanlar ticari vizeye, gezi amacıyla ülkeye giriş yapanlar turistik vizeye başvurmak zorundadır. Bu vizeleri almak için ise vize randevusu talebinde bulunmalılar. Bu randevuların zamanı konsolosluğun yoğunluğuna ve ülkenin içinde bulunduğu durumlara göre değişebilmekte, bazen ise verilen tarihten sonrasına çekilebilmektedir.

Seyahat planlamalarına yönelik Surinam Vize Randevusu talebi için önerilen süre randevuyu bir ay önceden almanızdır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Yedi Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız. İşinde uzman ekibimin yardımıyla vize işlemleriniz hiç bu kadar kolay olmamıştı diyeceksiniz.

Surinam Vize Randevusu İşlemleri

Surinam Cumhuriyeti’ne gitmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İlk aşamada ise Surinam vizesi randevusu almalısınız. Aklınızda vize işlemleri ile ilgili soru işaretleri olabilir. Sizin için aklınızdaki soruları aklınızda şüphe kalmayacak şekilde cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Randevu işlemlerinde kesinlikle kurşun kalem kullanılmamalıdır. Tükenmez kalemle okunulabilir ve açık bir şekilde yazılmalıdır.
 • Randevu sahibi, gerekli kuruma ileteceği evraklarda doğru bilgiler girmeli, anlam karmaşasından kaçınmalıdır. Yanlış bilgiler veren vatandaşlar hakkında vize talebinin reddi veya cezai işlem şeklinde uygulamalar yapılmaktadır.
 • Sizler için bu süreci en iyi şekilde yönetecek, profesyonel destek sağlayacağız.

Surinam Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

Surinam Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapacağınız seyahat için çeşitli amaçlara yönelik vize almak istiyor olabilirsiniz. Surinam Vizesi işlemleri için yapmanız gereken ilk şey kesinlikle vize randevusu almak olacaktır. Randevunuzu seyahat tarihinizden önce almanız önerilir. Sürecin olumsuz etkilenmemesi adına randevunun erken tarihe alınması oldukça mühimdir. Bunun sebebi vize işlemlerinin Surinam Cumhuriyeti diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikebilecek olmasıdır. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şekilde yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Surinam
Surinam Vize Randevusu

Surinam Konsolosluk Vizesi

Güney Amerika’nın Atlantik kıyısında bulunan Surinam Cumhuriyeti diplomatik misyonları, vize başvurusu yapmanız halinde ilgili birimlere başvurunuzu ileterek ülkeye girişinize onay veya red verir. Surinam Konsolosluk Vizesi başvuru süreci boyunca sunduğunuz belgelerin eksiksiz ve doğru olması başvurunuzun onaylanması bakımından büyük önem taşır. Yedi Vize Turizm konsolosluk vizesi başvurularınız için temin etmeniz gerekli olan tüm bilgi ve belgeleri size verir. Bu bilgi ve belgeleri sizinle birlikte doldurarak vize başvurunuza onay almanızı sağlar.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma yapısıyla vize sürecinizde hep yanınızda olur. Böylece profesyonel bir firmadan vize işlemleri ile ilgili yardım almış olursunuz. Bu yardımı almadığınız taktirde vize başvurunuzun red alma ihtimali vardır. Çünkü ilk kez başvuru yapan kişilerin ne yapacağını bilmesi zordur. İşlemler karmakarışık ve uzundur. Vize talebinize olumlu cevap almak istiyorsanız belgeleri olumlu cevap alacak biçimde doldurmalısınız.

Surinam Konsolosluk Vizesi Başvuru

Ülkemizde Surinam Cumhuriyeti’ne ait İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Büyükelçilik ise başkentimiz Ankara’nın sınırları içerisindedir. Dolayısıyla Surinam Konsolosluk Vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız ya İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’na ya da Surinam Ankara Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekir. Konsolosluk vizesi başvuru sürecinizin tamamında yanınızda alanında uzman kişilerin bulunmasını istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayın.  Alanında uzman, bilgili ve tecrübeli ekibimizle her türlü sorununuzu çözme garantisi vermekteyiz.

Sunduğunuz Belgelerin Eksiksiz Ve Doğru Olması

Surinam Cumhuriyeti’nin değişik kültürüne, doğal güzelliklerine ve Amerika’nın tarihiyle bütünleşen yapısına hayranlık duyuyorsunuz veya ülkede bir inşaat projeniz var. Surinam Cumhuriyeti diplomatik misyonlarından bir vize talebinde bulundunuz. Konsolosluk vizesi sürecinizi olumlu bir şekilde geçirip seyahat planlamanızı iptal etmeden ülkeye gitmek istersiniz.

Bunun için yetkililere sunduğunuz ve diplomatik misyonların koyduğu kriterleri karşılamanızı sağlayan belgelerin eksiksiz ve doğru olması gerekir. Bu süreçte Yedi Vize Turizm size yardımcı olarak belgelerin tamamen doğru şekilde doldurulmasını sağlar. Ayrıca belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim ederek başvurunuzun onay almasını sağlarsınız. Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizde bulunan numaralardan bizi arayabilir ve vizenizi başarılı bir şekilde alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Surinam
Surinam Konsolosluğu Vize

Surinam Büyükelçilik Vizesi

Surinam Cumhuriyeti tropikal bir iklime sahiptir. Güney Amerika’da yer alan Surinam, para birimi olarak Surinam dolarını kullanmaktadır. Ülkenin resmi dili Flemekçe olmasına rağmen ülkede birçok yerel dil kullanılmaktadır. Ülkede tavuk kızartması çokça tüketilmektedir. Günay Amerika’da bulunan en küçük bağımsız ülke unvanını taşıyan Surinam, son zamanlarda turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Doğal güzellikleriyle insanları kendine hayran bırakabilmektedir.

Bu nedenle ülke mesleki ve hobi olarak fotoğrafçılık ile ilgilenenler için iyi bir duraktır. Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Büyükelçiliği Ankara’dadır. Bu nedenle Surinam Fahri Konsolosluğu  da  Surinam Cumhuriyeti yerine işlemleri tamamlamaktadır. Surinam Büyükelçilik Vizesi alma işlemleri hakkında çok daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayın.

Surinam Büyükelçilik Vizesi Alma İşlemleri

Surinam Büyükelçilik Vizesi alma işlemleri Surinam Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan yapılmaktadır. Ülkenin sömürge zamanlarından kalan İngiltere ve Hollanda ile bağlantısı günümüzde kısmen olsa da devam etmektedir. Bunun haricinde Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul’da bir Fahri Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

Vizenizi almak amacıyla yapacağınız başvuru ve süreç aslında Hollanda vizesi ile hemen hemen aynıdır. İstenilen belge yönünden de Surinam ile Hollanda arasında bir farklılık yoktur. Büyükelçilik vizenizi almak için yapacağınız işlemleri Fransa Büyükelçiliği’ne giderek tamamlayabileceksiniz. Bunun öncesinde bilgi karışıklığını ortadan kaldırmak için Yedi Vize Turizm’i arayın ve fiyatlarımız ile sunduğumuz profesyonel hizmetler hakkında derinlemesine bilgi alın.

Fiyatlarımız ile Sunduğumuz Profesyonel Hizmetler

Ulaşım ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte ‘‘küçük bir köye dönen’’ dünya üzerindeki herhangi bir noktaya bir pasaport ve vizeye sahipsek istediğimiz zaman gidebiliyoruz. Surinam Vizesi sürecinde vize almak için gerekli belgelerin eksiksiz ve hatasız doldurulması ve teslim edilmesi gerekmektedir. Gideceğimiz ülkenin yetkilileri başvuruyu inceler ve olumlu veya olumsuz bir cevap verir.

Pasaport işlemlerine nazaran daha uzun ve daha zor geçen vize başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayın ve fiyatlarımız ile sunduğumuz profesyonel hizmetler hakkında bilgi alın. Böylece zorlu vize sürecinizi uzman kadromuz ile birlikte geçirir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Surinam
Surinam Büyükelçiliği Vize

Surinam Turistik Vize

Güney Amerika’nın Atlantik kıyılarında bulunan Surinam Cumhuriyeti, Güney Amerika ülkeleri arasında sıkça ziyaret alan ülkelerden biridir. Ülkenin ziyaretçi profiline bakıldığında iş insanının yoğun olduğu gözlemlenmektedir. Birçok farklı uyruktan iş insanının ülkeye ticari amaçlı seyahatler planladığı söylenebilir. Bu yoğunluk genel olarak başkent olan Paramaribo şehrinde toplanmaktadır.

Diğer Güney Amerika ülkeleri gibi Surinam Cumhuriyeti’nde de birçok farklı etnisiteye mensup insan yaşamaktadır. Ülke eskiden İngiltere ve Hollanda sömürgesi altında olduğu için uzun zaman geçmesine rağmen hala bu ülkelerin izleri görülebilir. Resmi dilleri Flemenkçedir. Surinam Cumhuriyeti ekonomisi ülkenin çok gelişmiş bir ülke olmama nedeniyle ihracatta bazı sıkıntılar yaşamaktadır.

Ülkenin resmi dili Flemenkçedir. Ülkede kullanılan diğer diller Sranan Tongo, Hindi, İngilizce ve Endonezce dilleridir. Yerel dillerin de baskın olduğu coğrafyada çok kültürlü bir yapı göze çarpmaktadır. Surinam Cumhuriyeti’ne turistik bir gezi planlamak için nelere sahip olmak gerekir? Bu sorunun cevabı şudur: bir pasaport ve Surinam Turistik Vize almak.

Surinam Cumhuriyeti kültürünü öğrenmek amacıyla ülkeye ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat öncesinde Surinam Cumhuriyeti resmi makamlarından bu vize türünü talep etmelidir. Turistik vize işlemlerinizin tamamını çok kolay bir şekilde tamamlamak için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz. Firmamız ihtiyacınız olan tüm hizmetleri uygun fiyattan sunar.

Surinam Turistik Vize Almak

Turistik vizealmak için şu belgelere sahip olmalısınız.

 • Umuma mahsus (bordo) Hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (siyah) pasaport türlerinden birisine sahip olmalısınız.
 • Yetkililerin verdiği tüm formları ve başvuru dilekçenizi iyi bir şekilde doldurmalısınız.
 • Kişinin finansal durumunu belirten belgeye (örneğin maaş bordrosu) sahip olmalısınız. Ayrıca Surinam Cumhuriyeti yetkilileri parmak izi ve 3 adet biyometrik fotoğraf talep etmektedir.

Parmak İzi ve Biyometrik Fotoğraf

Surinam turistik vize başvurunuz esnasında yetkililerin sizinle ilgili fiziksel bilgileri de kayıt altına alması gerekmektedir. Ülke içinde herhangi bir olay gerçekleştiğinde bu olay ile ilginizin olup olmadığını anlamak, yani güvenlik amacıyla parmak izi ve 3 adet biyometrik fotoğraf talep etmektedirler. Ayrıca bu bilgilerin başvurulan ülke yetkililerinde olması sizin güvenliğiniz için de yararlıdır.

Turistik Vize Surinam
Surinam Turistik Vize

Surinam Ticari Vize

Surinam ticari vizesi, Surinam Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticari faaliyette bulunmak isteyen kişilerin pasaportları haricinde almaları gereken bir belgedir. Bu belgeyi almamanız durumunda diğer vize türleri ile Surinam Cumhuriyeti’nde ticaret yapamazsınız. Yedi Vize Turizm, Surinam Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticaret yapma amacıyla vize almanıza yardımcı olur. Firmamıza başvurarak Surinam Cumhuriyeti ticari vize almak için temin etmeniz gereken belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Yedi Vize Turizm’e başvurduğunuz taktirde vize alma sürecinizi kolaylaştıran her türlü profesyonel hizmetlerimizden yararlanabileceksiniz.

Surinam Ticari Vize Almak İçin Temin Etmeniz Gereken Belgeler

Yedi Vize Turizm olarak ‘‘Surinam Ticari Vize almak için temin etmeniz gereken belgeler konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler için bu listeyi düzenledik. Ticari vizenizi almak için bize başvurun ve bu listedeki belgeleri nasıl dolduracağınızı ve başvuruyu daha tutarlı bir biçimde nasıl yapacağınızı öğrenin.

 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileriniz belgelerin arasında bulunmalıdır.
 • Seyahat sigortası ile ilgili belgeleri evraklarınız arasına eklemeniz gerekmektedir.
 • Başvuru formunu ve başvuru dilekçesini doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunuz İngilizce hazırlanmış olmalıdır.
 • Banka hesap dökümünü belgeler arasına eklemelisiniz.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir.
 • Evli yolcular evlilik cüzdanı fotokopisini teslim etmelidir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Geri dönüş işlemleri için taahhüt eklenmelidir.
 • Bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra belgeleriniz Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan yetkili makamlarına iletilecektir.

Güncel Ticari Vize Ücretleri

Güncel ticaret vizesi ücretleri, Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Ücretlerin geleceğine dair net bir şey söylemek imkansızdır. Çünkü ücretler sizin başvuru kriterlerinize ve kalmak istediğiniz gün sayısına göre değişebilir. En güncel fiyat bilgisi için Yedi Vize Turizm’i arayın ve vize başvuru sürecinizi planlayın.

Ticari Vize Surinam
Surinam Ticari Vize

Surinam Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Surinam Güney Amerika’nın Atlantik kıyısında bağımsız bir devlettir. Batısında Guyana, doğusunda Fransız Guyana’sı ve güneyde Brezilya ile sınır komşusudur. Başkenti Paramaribo’dur.  Resmi dili Felemenkçedir. Aynı zamanda başka birçok dil de kullanılmaktadır. Eğer Surinam Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan bir akrabanızı veya arkadaşınızı görmek istiyorsanız bunun için öncelikle Surinam Cumhuriyeti diplomatik kurumlarından bir Surinam Aile Arkadaş ziyareti Vizesi talep etmeniz gerekir. Böylece orada ikamet eden aile fertlerinizi, akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret vizesinin diğer vize türlerinden farklılıkları bulunur. Bu farklılıklar genellikle amaca yöneliktir.

Ziyaret Vizesinin Diğer Vize Türlerinden Farklılıkları

Ziyaret vizesinin diğer ticaret ve turist vize türlerinden farklılıkları mevcuttur. Bu farklılıklar araçlardan çok amaca yöneliktir. Ziyaret vizesinde ise orada ikamet eden aile fertlerimizi, akrabalarımızı veya arkadaşlarımızı ziyaret amacımızın bulunduğunu belirtmek zorundayız. Bu tarz bir yaklaşıma sahip olmak vize alma sürecini daha girift hale getirerek aklınızı karıştırabilir.

Ancak Yedi Vize Turizm, diğer vize türlerinde olduğu gibi ziyaret vizesi alma sürecinde de yanınızda olur. Belgeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanızı sağlayarak amaca yönelik vize başvurunuzun olumlu geçmesini sağlar. Yedi Vize Turizm tarafından verilen hizmetler hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Surinam Cumhuriyeti’nde ikamet eden aile fertleriniz, akrabalarınız veya arkadaşlarınızı ziyaret etme amacınız varsa ‘‘Surinam vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını bilmelisiniz.

 • Umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuz 6 ay daha kullanıma açık olmalıdır. Pasaportunuzda 2 adet boş vize sayfası bulunmaktadır.
 • Surinam Vizesi Başvuru formunu ve başvuru dilekçesini doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunuz İngilizce hazırlanmış olmalıdır.
 • Banka hesap dökümünü belgeler arasına eklemelisiniz.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir.
 • Evli yolcular evlilik cüzdanı fotokopisini teslim etmelidir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Geri dönüş işlemleri için taahhüt eklenmelidir.

Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek hizmetlerimiz ve ücretlendirme politikamız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Surinam
Surinam Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Surinam Vizesi Gerekli Evraklar

Surinam birçok ülkeden ticaret, gezi vb. sebeplerle sık sık ziyaret alan bir ülkedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi Surinam’a seyahat etmek amacıyla pasaport ve vize alınmalıdır. Alacağınız vizenin türü belirlendikten sonra ilk olarak bu doğrultuda Surinam Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Surinam Cumhuriyeti’ne girmek için gerekli belgeler yaşınız, ziyaret amacınız ve bunlar gibi sebeplerden ötürü farklılıklar gösterebilmektedir. Surinam Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde Surinam vizesi almak için gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Surinam Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Surinam Cumhuriyeti’nin vize başvurusu için çeşitli evraklar istenebilmektedir. Özellikle öğrenci, emekli ve çalışanlardan istenen evraklar arasında farklılıklar bulunmaktadır. Değişim hızlı olduğu için aklınıza ilk gelen ‘‘Surinam vizesi gerekli evraklar nelerdir?’’  sorusunu sizler için bu başlık altında topladık.

 • Surinam Vizesi Başvuru formunu ve başvuru dilekçesini doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunuz İngilizce hazırlanmış olmalıdır.
 • Banka hesap dökümünü belgeler arasına eklemelisiniz.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir.
 • Evli yolcular evlilik cüzdanı fotokopisini teslim etmelidir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Geri dönüş işlemleri için taahhüt eklenmelidir.

Surinam Vizesi İçin Başvuru Süreci

Surinam Cumhuriyeti’ne yapacağınız başvuruları 1 ay önceden yapmanız yararınıza olacaktır. Başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Genelde süreç 1 hafta olmakla birlikte uzaması ve kısalması da elbette mümkündür. Belgelerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi bu süreci olumlu yönde etkileyecektir. Aynı şekilde konsolosluktaki yoğunluk da bu durumu etkileyebilir. Surinam Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatler için her türlü bilgiyi edinmek amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman, bilgili, tecrübeli, hızlı ve güvenilir kadromuzla her türlü vize işlemleriniz için Yedi Vize Turizm her kesimden kişilere yönelik profesyonel hizmetleri sağlamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Surinam
Surinam Vize Evrakları Ve Belgeleri

Surinam Vize Formu

Surinam Vize Formu ülkeye çeşitli amaçlarla seyahat yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu vize formudur. Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul’da Surinam Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bahsedilen başvuru formu, Surinam Cumhuriyeti yetkililerinin başvuruda bulunan kişi hakkında bilgi alması bakımından önem arz etmektedir.

Vize formu Surinam Başkonsolosluğu’ndan temin edilebilmektedir. Formu tükenmez kalemle, açık ve anlaşılır bir şekilde doldurmalısınız. Kurşun kalemle dolduracağınız formlar kabul görmeyecektir. Konsolosluk tarafından sizden talep edilen bilgilerin doğru bilgiler olması başvuru sürecinizin olumlu geçmesine ve hızlanmasına vesile olacaktır. Formda ıslak imzanıza da yer vermeniz gerekmektedir. 18 yaşının altında olan kişiler için veliler formu doldurmalı ve kendi imzalarını atmalıdırlar. Yedi Vize Turizm form doldurmanıza yardımcı olarak belge ve bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmasını sağlar.

Surinam vizesi formu, Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Konsolosluğunda görev yapan yetkililere Surinam’a ticaret, gezi vb. sebeplerle gitmek için vize başvurusunda bulunmanız halinde eksiksiz doldurarak sunmanız gereken formdur. Vize formu içeriği adres bilgileri, iletişim bilgileri vb. kişisel bilgiler ile orada kontak kurduğumuz kişilerin bilgilerini içerir. Vize formu Türkçe doldurulamaz. Formu İngilizce veya Flemenkçe doldurmalısınız. Formda verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kanıtlanabilir olmalı, yani belgelere dayanmalıdır. Bu anlayış öznel sorular hariç tüm vize süreciniz için geçerlidir. Formu tükenmez kalemle doldurmalısınız.

18 yaşından büyükler formu kendisi doldurabilir. Eğer 18 yaşından küçükseniz formu yasal velinizle birlikte doldurmalı ve imzalamalısınız. Formlara atılan imzalar ıslak imza olmalıdır. Formların tamamını doldurduktan sonra birkaç kez daha kontrol etmek herhangi bir yanlışa düşmenizi engeller. Yedi Vize Turizm, form doldurma teknikleri ve dilekçe yazma teknikleri üzerine tüm deneyimini paylaşarak vize sürecinizi olumlu bir biçimde geçirmenizi sağlar. Fiyat ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz sitemizde verilen numaralardan bizi arayabilirsiniz. 

Surinam Vize Formu İle Başvuru

Surinam Cumhuriyeti’ne çeşitli sebeplerle vize başvurusu yapmak için Surinam vize formu doldurdunuz ve başvuruyu eksiksiz yaptınız. Bundan sonra sürecin işlemesi için belirli bir süre geçmesi ve başvurunuzun onaylanması gerekiyor. Tabii ki bu süre bazı sebeplerden dolayı değişiklik gösterebiliyor. Surinam vizesi başvurusu sonucu Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile geliştirdiği ilişkiler sayesinde hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Eğer bu süreçte hangi evrakları nasıl dolduracağınızı bilmiyorsanız profesyonel bir yardım almanız şart. Yedi Vize Turizm’den bu süreçte profesyonel bir yardım almak işlemlerinizin kesinliği adına önem taşımaktadır. Bu tür süreçlerde zamanı ve verilen evrakları etkin bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Firmamız eğitimli kadrosu ve deneyimli yönetimiyle yaşayacağınız bu sürecin uzamaması için her zaman yanınızda olacaktır.

Surinam Vize Formu İçeriği

Surinam Cumhuriyeti’ne çeşitli nedenlerle seyahat etmek istiyorsanız başvurunuzu Surinam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu veya Fransa Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizde size verilen formları eksiksiz doldurarak ihtiyacınız olan vizeye kavuşursunuz. Vize formu içeriği

 • Adınız ve soyadınız (soyadınız değiştiyse önceki soyadınız)
 • Doğum tarihiniz
 • Cinsiyetiniz
 • Medeni haliniz
 • Uyruk bilgisi
 • Pasaport numaranız, pasaportun verildiği tarih, geçerlilik tarihi ve pasaportu veren makam
 • Başvuru sahibinin ikamet adresi
 • Başvuru sahibinin mail adresi
 • İkamet ettiğiniz yer
 • Telefon numaranız

Gibi bilgilerden oluşmaktadır.

Surinam Vizesi başvuru süreçleri çok karmaşık süreçlerdir. Bu süreçleri başarıyla geçerek Surinam Cumhuriyeti’ne gidebilmek için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.  Her zaman en yüksek kalitede hizmet vermek için eğitilmiş personellere sahibiz.

Vize Formu Türkçe Doldurulamaz

Surinam Cumhuriyeti vizesi almak için vize başvuru formu ve başvuru dilekçesi aldıysanız, bunları İngilizce olarak doldurmalısınız. Vize formu Türkçe doldurulamaz. Formu en ince ayrıntılarına kadar doldurmalısınız. Formda verilen bilgiler tamamen doğru olmalı. Bu nedenle iyi bir İngilizce ’ye sahip olmanız gerekmektedir. Yedi Vize Turizm size vize formu doldurmanızda da yardımcı olur.

Surinam Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Surinam vize formunu doldurdunuz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘Surinam vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını arıyorsunuz. Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat amacıyla aldığınız vize geçerliliği onay alınan tarihten itibaren başvuran şahsın yaşına, mesleğine ve seyahat amacına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Yedi Vize Turizm bu alanda en doğru ve en güncel bilgileri tarafınıza ileterek profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Vize Formu Surinam
Surinam Vize Formu

Surinam Vize Ücreti

Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat etmek ve bunun için de vize almak isteyen her vatandaş Surinam Vizesi Ücreti ödemelidir. Surinam Cumhuriyeti diplomatik misyonlarının talep ettiği vize ücretleri değişiklik göstermektedir. Başvurunun amacı (ticari, gezi vb.), başvurunun hangi kanallarla yapıldığı, başvuru süresinin uzunluğu, başvuran kişinin yaşı ve medeni durumu vize ücreti konusunun değişiklikler göstermesine sebep olmaktadır. Vize ücreti ile ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenmek ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak için firmamız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Vize Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Surinam Cumhuriyeti’ne turistik ve ticari amacıyla seyahat planlamasında bulunan herkes Surinam vizesi ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonu olan Surinam İstanbul Fahri Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Bulunduğunuz yaş grubu ve sizlerin vatandaşlığında bulunduğunuz ülkelere göre ücret değişebilmektedir.

Ayrıca vize ücretleri her yıl yeniden güncellenmektedir. Vize ücretlerinin yanında fotoğraf ücreti, fotokopi ücretleri ve VIP ücreti gibi birçok hizmet ücreti talep edilebilmektedir. Surinam Cumhuriyeti’ne tek giriş ve çok giriş kıstası da ücretler üzerinde etkili olmaktadır. Yedi Vize Turizm sizin için en güncel ve en doğru bilgiyi sunmaya çalışır.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘Surinam vizesi ücretinasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevapladık.

 • Surinam Vizesi ücretiiade edilmez.
 • Diğer tüm başvuru işlemlerinde yapıldığı gibi vize ücreti doğru şekilde ödenmelidir. Başvuru yapılan yetkili makamın banka hesabı öğrenilmelidir. Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarının banka hesaplarına ödenir.
 • Burada dikkat etmeniz gereken husus dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını başka bir kişiye devredemez.
 • Para yatırma işlemi sonrasında kesinlikle ilgili bankadan dekont alınmalıdır. Bu dekont Surinam Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’na ibraz edilen evrakların içine konulmalıdır.
 • Surinam vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır. Banka hesabına ücreti yatırdıktan sonra dekont almalıdır.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir.
Vize Ücreti Surinam
Surinam Vize Ücreti

Surinam Vizesi Dilekçe Örneği

Surinam Vizesi dilekçe örneği evrakların hazırlanması aşamasında son derece önemlidir. Firmamız sizlere diğer işlemlerinizde olduğu gibi bu işleminizde de titizlik içerisinde yardımcı olacaktır. Pasaport türü ve başvuracağınız vize türüne göre değişen dilekçe çeşitleri ve evrak türleri bulunmaktadır. Firmamız size uygun vize türünü belirleyerek gerekenleri hazırlayarak sizlere en iyi şekilde destek olmaktadır. Surinam birçok açıdan ülkemizden sık sık ziyaretçi almaktadır. Başvurulan her vizeyi onaylamayıp detaylı bir incelemeye tabii tutmaktadır. Bu inceleme esnasında her ne kadar vizeye uygun olsanız da evrakları eksiksiz ve doğru tamamlamanız daha önemlidir.

Surinam Vizesi Evrakları Neden Önemlidir?

Surinam Vizesi dilekçe örneği vize başvuru aşamasında evrakların ülkeye girişinizin onaylanmasında ana etken olması sebebi ile önemlidir. Vize işlemlerinde ülkede herhangi bir güvenlik ya da ülkeye girişin ardından çıkışın gerçekleşmemesi gibi durumuna karşın bazı önlemler alınmakta ve buna uygun evraklar talep edilmektedir. Örneğin seyahat sırasında gerekebilecek maddi kaynağı karşılayıp karşılayamayacağınız, geri dönüş biletleri gibi detaylar bu aşamada oldukça önem kazanmaktadır.

Sizde bu aşamada sorun yaşamadan vize işlemlerinizi tamamlamak istiyorsanız firmamızla irtibata geçerek bütün vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız uzman kadrosu ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile vize işlemlerinde yaşayabileceğiniz sorunları önceden tespit ederek vize işlemlerini sorunsuzca halletmenizi sağlamaktadır. Vize almanın en kolay yolu artık Yedi Vize Turizm.

Surinam Vizesi Vize Reddi ile Sonuçlanırsa Ne Olur?

Surinam vizesi dilekçe örneği hazırlarken hata yapmanız sonucu ya da başka bir nedenden dolayı vize reddi almanız durumunda vize ücretiniz iade edilmez. Ve vize işlemlerine en başından başlamanız gerekir. Bu da size hem maddi hem de zaman açısından olumsuz yansıyacaktır. Vize işlemleri son derece titiz çalışma isteyen ve hata yapmanız durumunda yasal açıdan sorunlar da yaratabilecek bir dizi işlemden oluşur.

Bu işlemlerde yapacağınız hatayı henüz yapmadan önlemek için sizlere yardımcı olan firmamız her aşamada yanınızda olarak ihtiyaç duyduğunuz desteği sizlere sağlamaktadır. Sizde sorun yaşamadan vize sahibi olmak istiyorsanız firmamızla irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Surinam
Surinam Vizesi Dilekçe Örneği

Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusu Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın sıkça sorduğu bir soru. Bu süreç çok karmaşık bir süreç gibi gelse de gerekli profesyonel destek alındıktan sonra çok basit bir hale gelebilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli şey evraklarınızı eksiksiz ve doğru teslim etmenizdir. Bu süreci değişken hale getiren de genellikle eksik veya yanlış bilgilerin bulunduğu belgelerdir.

Bazı bilgilerin değişmesi veya araya resmi tatillerin girmesi de bu süreci etkileyebilir. Örneğin ikamet edeceğiniz otelin bilgilerinin değişmesi sürecin uzamasına sebebiyet verebilir. Yetkililer bilgileri kontrol ederken yetkililerin incelediği bilgiler ile sizin sunduğunuz bilgilerin birbirini tutmasına dikkat etmektedirler. Bu tarz yaklaşımlar vize çıkış sürecini değişken hale getirmektedir. Yedi Vize Turizm sizlere bu zorlu süreçte yıllar içinde oluşan tecrübesiyle gerekli her türlü yardımı sağlamaktadır.

Surinam Vizesi Başvuru Dilekçesi

Surinam vizesi için başvuruda bulunmak ve vizesini almak isteyen tüm vatandaşlarımızın Surinam Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yetkili makamlarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu başvuru için İstanbul’da Surinam Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu nedenle vizenin çıkma süresi farklılıklar gösterebilir ve konuyla alakalı soru işaretlerinizin bulunması doğaldır. Bu sorunun cevabı tamamen başvuru aşamalarındaki süreç ile ilgilidir.

Başvuru dilekçenizde Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat amacınız, nerelerde kalacağınız, seyahat uzunluğunuz ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınız resmi bir üslup yardımıyla açıklanmalıdır. Yedi Vize Turizm Surinam vizesi başvuru dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha etkili bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır. Böylelikle bu zorlu süreçte kendinizi düşeceğiniz zor durumlardan çıkarabilirsiniz.

Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar 2024? Geri Dönüş Garantiniz Var Mı?

En az “Surinam vizesi kaç günde çıkar?” sorusu kadar geri dönüş işlemleri de seyahatiniz için oldukça önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat etmek istemiyle Surinam vizesi başvuru sürecine girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru dilekçesinde geri döneceği tarih ile alakalı bildiride bulunmalıdır. Bu güvenceye göre seyahat amacınıza göre işleriniz bittiğinde yetkili makamlar tarafından kendi ülkenize geri dönmeniz beklenmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Surinam
Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar

Surinam Vizesi Nasıl Alınır?

Afrika kıtasının ortasında yer alan kara ülkesi Surinam Cumhuriyeti’ne seyahat edecekseniz Surinam Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’na veya Surinam Ankara Büyükelçiliği’ne bir vize başvurusunda bulunarak amaca yönelik bir vize almak zorundasınız. Başvurularınız ticari, turistik veya ziyaret amaçlı olabilir. Her vize türünde farklı gereksinimleri karşılamak durumundasınız. Vize sürecinizin olumlu geçmesi için tüm gereksinimlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde karşılanması gerekir.

İşlemleri eksiksiz ve doğru bir biçimde yapmak için profesyonel destek alın. Yedi Vize Turizm size yapacağınız işlemler, yapacağınız işlemlerde izlenecek yol, dilekçe yazımı vb. her konuda destek sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm’in sunduğu tüm hizmetler ve fiyat bilgisi için sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Surinam vizesi ile koordineli olarak hareket eder. Ayrıca Surinam vizesi başvurunuz işlemleri hakkındaki tüm sorunlarınızı çözer.

Surinam Vizesi Başvuru İşlemleri

Ülkemizde vize başvurularınızı yapabileceğiniz Surinam Vizesi Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Başvuru merkezi yardımı ile birlikte tüm işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilir ve vize başvurunuza onay alabilirsiniz. Ücretlerin ödemesini yapmak istediğiniz kur üzerinden yaparsınız ve en güncel fiyatları öğrenirsiniz.

Yedi Vize Turizm işlemleri en hızlı ve en doğru şekilde bitirebilmeniz için güvenilir bir firmadır. Bizimle iletişime geçerek başvuru formu ve başvuru dilekçelerinde olduğu gibi vize başvuru süreci hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Böylece vize sürecinizi daha başlatmadan olumlu bir havaya büründürmüş olursunuz. Uzman kadromuz süreç boyunca ihtiyacınız olan her kategorideki desteği size sunacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Surinam
Surinam Vizesi Nasıl Alınır

Surinam Vizesi Başvuru Merkezi

Surinam vizesi başvuru merkezi ile ilgili aklınızda pek çok soru olabilir. Güvenilir mi veya hızlı mı? Yedi Vize Turizm’e sitemizde bulunan iletişim adreslerinden ulaşın. Biz de size önümüzdeki süreçte yaşayacağınız şeyleri, fiyat bilgisini ve sunduğumuz hizmetleri anlatalım. Yedi Vize Turizm olarak size her aşamada yardım etmeye, en güncel bilgileri sunmaya ve vize Başvuru hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Alanında yetkin, bilgili ve tecrübeli çalışanlarımızdan yardım almak için lütfen sitemizdeki telefon numarasıyla bizi arayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Surinam Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Güney Amerika’da olan bu ülkeye gitmeden önce muhakkak sarıhumma aşısı olunması mecburidir. Türk vatandaşları Surinam vizelerini Türkiye’de sadece Ankara ve İstanbul’da bulunan temsilciliklerinden şahsi başvuru yaparak ya da Surinam vize işlemleri faaliyeti gösteren firmalardan başvurabilirsiniz.

Surinam Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle pasaport geçerlilik sürenizden 3 ay sonraya kadar uzatılmış olmalıdır. Vize işlemlerine 15 gün önceden muhakkak başlamalısınız. Yoğunluk, aksaklık göz önünde bulundurulmalıdır. Vize uyum şartlarınızı tamamıyla yerine getirmiş olmalısınız.

Surinam Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Surinam’ da bir aileniz veya bir arkadaşınızın ziyaretine gidecek iseniz gideceğiniz kişilerden davetiye gelmesi gerekmektedir. Ancak bu davetiye ile ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. Vize alırken dilekçenize de bu bilgiyi yazmanız gerekmektedir.

Davetiyeli Surinam Vizesi?

Davetiyeli Surinam vizesinde; ziyaretçi vizesi mi ticaret vizesi mi hangisi ile gideceğiniz başvuruda bulundunuz. O ülkeden sizin adınıza gelen davetiye başvuru formuna ekleyerek vizenizin onaylanmasını bekleyeceksiniz. Bu davetiyenin ve evrakların değerlendirilmesi ile vize başvurunuz kabul edilmektedir.

Surinam Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Konsolosluğa internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Randevu almanıza gerek yok. Surinam web sitesinden dilediğiniz saatte başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak başvurunuzun süresinin dolmaması için başvuru yapmadan önce tüm evraklarınızı hazır bulundurmanız gerekmektedir.

Surinam Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Evraklarınızın doğru ve eksiksiz olduğu sürece tüm işlemleriniz 7 –10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Herhangi bir pürüz çıkarsa başvurunuzun süresi uzamakta ve belirlenen sürede tamamlanmadığı için başvurunuz iptal edilmektedir.

Surinam Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Evet alınabilir. Hem Surinam konsolosluklarının web sitelerinden hem da Türkiye temsilciliklerinden vize için randevu alabilirsiniz.

Surinam Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Surinam’ın Türkiye Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Konsoloslukları vardır. Bu konsolosluklar aynı zamanda Surinam Fahri Konsoloslukları Surinam vizesi işlemlerini, evrakları kabul eder. Konsolosluklarının vize işlemlerinizin onaylama yetkileri yoktur.

Surinam Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Yapacağınız seyahat eğer bir ticaret içinse, Surinam ülkesinden ticaret yapacağınız şirketten size bir ticaret vizesi davetiyesi göndermesi gerekmektedir. Bu davetiye ile fuar ziyaretinde bulunabilir, iş görüşmesinde bulunabilirsiniz. Orada bir iş yeri açamazsınız. Ancak ticaret vizesi sürelidir. 90 günlük bir süre verilmiştir.

Surinam Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Evet şart. Ancak bu davetiye ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Ve ticaret işlemlerinde bulunabilirsiniz. Aksi taktirde davetiyeniz olmaz ise turistik vize ile giriş yapmanız gerekir. İş görüşmelerinizi, fuarlara katılımınızı ticaret vizesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Surinam Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Eğer ülkeyi turistik bir gezi için gidiyorsanız işiniz daha kolay. Çünkü davetiye gelemsiniz beklemeden gerekli evrakların hazırlanması sonunda kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir vizeniz olacaktır. Ancak pasaportunuzun kesinlikle son 10 yılda almış olmanız gerekmektedir. Seyahat bitiminizden sonra da 1 yıl geçerliliği olmalı ki herhangi bir problemle karşılamayasınız. Aksi takdirde başvurunuz konsolosluk tarafından da kabul edilemez.

Surinam Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm evraklarınız sorunsuz ve istenilen özelliklere sahip ise başvurunuzun kabulünden sonra toplam 10 gündür. Eğer standart bir başvuru ise 7 iş günü, acele bir vize ise 5 iş günü, çok acele bir başvuru ise 3 iş günü olarak belirlenmektedir. Tabi ki herhangi bir aksama öz konusu değil ise!

Surinam Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Ülkeye gidiş evraklarınız veya hangi yolları izlemeniz gerekiyor bunlar hakkında hiçbir bilgi sahibi değilseniz. Surinam Türkiye Konsolosluklarından veya Surinam Türkiye Temsilciliklerinden hem de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Surinam Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başvuracak olan kişinin pasaportunun istenilen yıllara ait özelliklere ve tarihlere uyum göstermek zorundadır. Pasaportun 10 yıldan daha eski bir tarihe ait olmamalıdır. En az 3 ay geçerliliği olmalıdır. Yıpranmış, eskimiş, eksik sayfa olmamalıdır. Başvuru formundaki soruların net cevaplar olmalıdır. Başvurucunun kendi imzası olmalıdır. Biyometrik özellikte 2 adet fotoğraf olmalıdır.

Surinam Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Surinam vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Surinam vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Surinam Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur.

Surinam Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Hem Türkçe hem de İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Her iki dilde de doldurulmaya uygun bir şekilde hazırlanmış formlarla karşılaşabilirsiniz.

Surinam Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuranın ön kimliği ve ülkeyi neden ziyaret ettiğini tanımlayan bir formdur. Bunun için tüm bilgilerin net, doğru ve anlaşılan dillerde olması gerekir. Tüm bilgilerin doğru olmadığı veya tutarsızlık gösterildiği taktirde, başvurucu hakkında yasal bir işlem başlatılır.

Surinam Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Başvurucunun, web sitesinden alacağı bir online başvuru veya temsilcilikleri ile işlemler başlatılır. İstenilen evraklar, başvurulan vize ücreti yatırıldıktan sonra herhangi bir sorun görülmediğinde 7-10 iş gün içerisinde vizeniz ile ülkeye girişinizi yapabilirsiniz. Burada sizden istenen evraklarınızın belirtilmiş süre içerisinde uygunluk göstermesi, başvur formunun doğru ve net bilgiler içermesidir.

Surinam Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ülkeye neden girdiğinizin açık olarak belirtmeniz gerekmektedir. Eğer davetiye ile giriş yapacak iseniz bunu muhakkak belirtmelisiniz. Başvurucunun başvuru formunu açık, doğru ve net bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvurunuzda istenilen ücreti hazırlamış olmalısınız.

Surinam Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Başvurucu ülke hakkında herhangi bir bilgi sahibi değil ise web sitesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz, bizzat başvuruda bulunmak isterseniz konsolosluklara gidebilirsiniz vaktim yok diyor iseniz Türkiye temsilciliklerden faydalanabilirsiniz.

Surinam Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ülkeye giriş tarihiniz belirli ise o tarihten önce muhakkak işlemler başlamalısınız. Aksiliklerle karşılaşmanızı istemeyiz. Eğer davet mektubu ile ülkeye giriş yapacak iseniz o zaman da davet mektubunuzla belirlenen süre içerisinde ülkede bulunmaz gerektiğinizi muhakkak belirtiniz.

Surinam Vize Ücreti 2021?

Başvurucu yeni üret bilgilerini isterse Yedi Vize Temsilciliklerinden öğrenebilirler. Her yıl  $ ve Avro üzerinden işlem yapılmaktadır.

Surinam Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Başvurucu işlemi bireysel olarak yapacak ise konsoloslukların web sitelerinden öğrenerek belirtilen ücreti hesap numaralarına yatırabilirler. Eğer bir temsilcilikle başvuru ile yapılacak ise temsilciliklere evraklarla birlikte temsilcinin hesap numarasına yatırabilirler.

Surinam Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Başvurucunun hangi amaç için ülkeye giriş yapacağı açık ve net olarak belirten bir dilekçedir. Başvurunun hangi tarihlerde, nerede ve nasıl konaklayacağını da belirten bir ön yazı dilekçesidir.

Surinam Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Başvuru formundaki bilgiler doğru, net ve anlaşılır olmalıdır. Dilekçede seyahatin detayları, seyahatin hangi tarihlerde olacağı, seyahat masraflarının hangi yollarla karşılanacağı, seyahatte nerede konaklayacağı adresi ile doğruluğu araştırılarak forma o şekilde belirtilmelidir.

Surinam Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkçe ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Ancak başvuru formunu doldurulurken Türkçe olarak ta doldurulabilir.

Surinam Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Vize başvuru dilekçesi, biyometrik bir adet vesikalık fotoğraf, eskimemiş, yıpranmamış ve eksik sayfası olmayan bir pasaport ile başvurabilir.

Surinam Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Başvurucunun muhakkak sarıhumma aşısı olduğuna dair belge uluslararası aşı kartı, son 10 yıla ait pasaport, son 6 ayda çekilmiş olan iki adet biyometrik resim, vize talebine göre davetiye, son 6 aya ait banka hesap dökümleri, kimlik fotokopi, ikametgah belgesi, sağlık sigorta poliçesi, vize formu, başvurusu dilekçesi, vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont.

Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Başvurucu başvurusunu yaptıktan sonra 7-10 iş günü içerisinde vizenizin kabul edilmiş olur. Ancak sizin önceden tüm evraklarınızın hazır olması gerekmektedir.

Surinam Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ek veya eksik evrak talep edilmesi halinde süre uzayabilir.

Surinam Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Başvurucunun, başvuruları bazen ret yanıtını alabilmektedir. Bunun en başında eksik belge veya hatalı bilgilerin bulunduğu evrakların sebebidir.
Bu itirazla karşılaşıldığı zaman redde itiraza başvurma hakkınız bulunur. Eksik belge var ise veya
doğru bilgilerin verildiği belgelerin teminin sağlanması koşulu ile itirazınız kabul edilmektedir. Tek redde itiraz hakkınız bulunmaktadır. İkinci bir redde itiraz hakkınız yoktur.

Surinam çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmak için başvuruda bulunan başvurucu, başvurucu hangi alanda çalışmak istediğini belirten evraklar ile birlikte varsa sertifikalarda eklenmelidir. Eğer başvurucu bir çalışma daveti ile gidecekse bu daveti muhakkak sunması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top