Vizesi Rusya

Rusya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Rusya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Rusya, resmi adıyla Rusya Federasyonu Kuzey Avrasya’da  bulunan bir ülkedir. Ülkenin neredeyse her kesiminde nemli karasal iklim hakimdir. Rusya vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya Federasyonu’na farklı amaçlar eşliğinde seyahat yapmaları için yolculuk öncesinde ülkenin resmi diplomatik kurumlarından aldıkları vizenin ismidir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti’nden Rusya Federasyonu’na bir seyahat  yapmak istiyorsanız öncelikle bir pasaport sahibi olmalısınız. Bu pasaportun en az 6 ay daha geçerliliği olmalı. Sonrasında ise bu vizeyi almalısınız. Vize alma süreci zor ve yorucu bir süreç olabilmektedir. Bu zorlu süreçte her türlü profesyonel yardımı almak ve kafanızda başvurunuzla alakalı sorun kalmaması amacıyla Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve size verebileceğimiz hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçindekiler

Rusya Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Rusya Federasyonu’na seyahat yapmak isteyen vatandaşlar ‘‘Rusya vizesi almak amacıyla hangi belgelere ihtiyacım var’’ sorusunu soruyorlar. Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.

Seyahat amacınızı belirten bilgilerin başvuru dilekçenize eklenmesi gerekmektedir.

Süreç içinde dolduracağız vize başvuru formunu doğru ve tam olacak şekilde doldurmanız istenmektedir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.

Eğer 18 yaşından küçükseniz velilerinizin ıslak imzalı onay belgesi bulunmalıdır.

Seyahat sağlık sigortanız ile ilgili belgeler bulunmalıdır.

Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.

Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyaya eklenmelidir.

Eğer yetkililer uygun görürse sizden duruma göre ek evrak talebinde bulunabilirler.

Belgelerinizin doğru ve eksiksiz olması bu sürecin kısalmasına ve olumlu sonuçlanmasına vesile olacaktır.

Rusya Vizesi Alma Süreci

Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat hakkında Rusya Federasyonu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’na veya Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Ardından vize alma süreci başlar. Alanında tecrübe ve bilgi sahibi çalışanlarıyla Yedi Vize Turizm, Rusya vizesi alma sürecinizin tüm aşamalarında size kurumsal bir hizmet sunmaktadır.

Vizesi Rusya
Rusya Vizesi

Rusya Vize Başvurusu

Rusya Federasyonu’na vize için başvuruda bulunmak isterseniz Rusya devletinin diplomatik kurumları tarafından belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli adımlar tamamlandıktan ve onay verildikten sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Rusya sınırlarına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlara yapmaları gereken zorunlu bir uygulamadır.

Hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah),  pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isterse başvurularınıeksiksiz ve doğru olarak tamamlamadırlar. Vize başvurunuzu tamamlamak ve bu süreçte ihtiyacınız olan tüm profesyonel desteği almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir , hizmet ve fiyatlarımız hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Formu

Rusya Federasyonu’na gitmek amacıyla Rusya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Rusya Vize Başvuru Formu’nu doğru ve eksiksiz olarak doldurmalıdırlar. Rusya Başvuru Formu başvuru sürecinde karşınıza çıkacak ilk adım olmakla beraber uluslararası prosedürlerde kullanılan  çok önemli bir evraktır.

Bu nedenle her türlü yanlış bilgiden kaçınmalı, formu açık bir üslupla, eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu formu bilerek yanlış bilgiler eşliğinde doldurmak suç unsuru olmaktadır. Yanlış bilgiler vermekten kesinlikle kaçınmalı ve formun tutarlı, eksiksiz ve açık bir üslupla yazılmasına dikkat etmelisiniz.

Başvuru formundaki eksik, hatalı ve gerçeği yansıtmayan bilgiler vize başvurusunun reddiyle sonuçlanmaktadır. Ayrıca para cezası ve hatalı bilgileri ileten şahsın ülkeye giriş-çıkışların zorlaşması gibi sonuçlar doğurmaktadır.  Başvuru formunda uyruk, isim, soyisim,  pasaport numarası, kontakta olduğunuz Rusya Federasyonu vatandaşlarının isimleri, tarih ve adres tarzında bilgiler yer almaktadır.

Rusya Vizesi Başvurusu Sonuçları

Rusya Vizesi başvuru sonuçları normal şartlar altında 4 ile 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızın açıklanma süresi Rusya Federasyonu’nin Rusya Ankara Büyükelçiliği’nin veya Rusya İstanbul Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı değişiklik gösterebilirmektedir.

Teslim ettiğiniz evrakların hatasız ve eksiksiz olması sürecin hızlanmasıyla sonuçlanacaktır. Bu süreci olabilecek en kısa sürede tamamlamak istiyorsanız belgelerinizin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde alanında tecrübe sahibi ve bilgili personellerden yardım almak amacıyla Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Rusya
Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize İşlemleri

Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahatin amacına yönelik vize süreci ülkenin diplomatik kurumlar tarafından belirlenmektedir. Diplomatik kurumlar tarafından belirlenen Rusya Vize İşlemleri sürecinde dolduracağınız bilgiler size ait olmalıdır. Eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edildikten sonra süreç bu şekilde başlamış olur. Seyahat amacınıza göre konsolosluk veya büyükelçilik sizden ek evrak talebinde bulunabilmektedir ve başvuru yapan şahsı bu doğrultuda yönlendirebilir.

Sizden istenen bu ek evrakları da diğerleri gibi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız sürecin ilerleyişini olumlu yönde etkileyecektir. Rusya Federasyonu’na seyahat planı olan kişilerin başvuruları Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosluğu veya Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen veya Yedi Vize Turizm’den yardım alınarak yapılabilir. Başvuru sürecinde Yedi Vize Turizm sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimiyle sizlere profesyonel destek sunarak başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Rusya Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat planlaması esnasında vize başvuru sürecinin olumlu geçmesi için bazı yükümlülükleri sağlamanız gerekmektedir. Rusya vize başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedenlerinden biri sizin için diplomatik kurumların belirlediği tarihler içerisinde sizden talep edilen evraklarda eksiklik veya büyük hatalar bulunmasıdır.

Evraklarınızın gerçeği yansıtan bilgiler içermesi sürecin olumlu ilerlemesini sağlamaktadır. Vize işlemleri sırasında başarıya ulaşmak, olumlu sonuçlanan bir süreç istiyorsanız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilir.

Vize Merkezleri ve Başvuru Onayı

Başvurularınız sırasında Yedi Vize Turizm’den yardım almanız süreci kolaylaştıracaktır. Çünkü vize başvuru sürecini yalnız başınıza yürütmeniz sürecin olumsuz seyretmesiyle sonuçlanabilmektedir. Bu sürecin olumlu sonuçlanması ve başvurunuzun onay alması için bazı aşamaları hatasız geçmeniz gerekmektedir. Bu da vize konusunda bilgi ve tecrübe gerektirmektedir.

Bu bilginin deneyim ile harmanlanması ve olumlu bir şekilde sonuçlanması seyahat planınız açısından mühim bir noktadır. Sürecin iyi yönetilmesi ve kaliteli bir hizmet almanız size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm uzman kadrosuyla, bilgi birikimi ve tecrübesiyle sizlere başvuru aşamasında gerekli her türlü profesyonel desteği sağlayarak bu sürecin olumlu geçmesini sağlayabilecek güvenilir bir kurumdur.

Vize İşlemleri Rusya
Rusya Vize İşlemleri

Rusya Vize Randevusu

Rusya Konsolosluğu Rusya’ya yapacağınız seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlardan amaçlarına yönelik vize talep etmektedir. Şahıslar amaçlarına yönelik bu vizeleri almak için ise Rusya Vize Randevusu talebinde bulunmalılardır. Randevuların tarihleri bazen değişebilmektedir.

Bazen ise verilen tarihten sonrasına çekilebilmektedir. Seyahat planlamalarına yönelik Rusya vize randevusu talebi için Yedi Vize Turizm’in önerisi randevuyu seyahatten 1 ay öncesine almanız olacaktır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Yedi Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız.

Rusya Vize Randevusu İşlemleri

Rusya Federasyonu’na gitmek için Rusya vize randevusu işlemlerine başlayacaksınız. Aklınızda tabii ki merak ettiğiniz bir takım şeyler olacaktır. Sizin için aklınızdaki soruları aklınızda şüphe kalmayacak şekilde cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Başvuru ve randevu sürecinde kafanızda oluşan tüm soru işaretlerini giderecek, ihtiyacınız olan belgelerin neler olduğu ve nasıl doldurmanız gerektiği konusunda her türlü yardımı yapacağız.
 • Randevu işlemleri sırasında kurşun kalem kullanılmamalı, tükenmez kalem kullanılmalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine olabildiğince dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması işlemleriniz adına çok büyük önem taşır.
 • Randevu sahibinin  başvuru sırasında teslim edeceği evrakların hepsini eksiksiz ve doğru doldurması önemlidir. Gerçeği yansıtmayan bilgiler, eksik bilgiler süreci olumsuz yönde etkileyebilecek, hatta sürecin kapanmasına neden olabilecektir.  Gerçeği yansıtmayan formların sahipleri hakkında birtakım cezalar uygulanmaktadır. Bu ceza parasal da olabilir, şahsın ülkeye giriş ve çıkışların sıkıntılı süreçler haline gelmesi şeklinde de olabilir.

Rusya Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

Rusya Federasyonu sınırları içerisine yapacağınız seyahate yönelik farklı hedefleriniz doğrultusunda vize almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Rusya’nın ülkemizdeki diplomatik kurumlarından randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Randevuyu alacağınız tarihin seyahat planınızdan 1 ay öncesinde olması sürecin sonuçlanması için gerekli süreyi yeterince yaratmaktadır. Sürenin bu kadar uzun verilme nedeni vize işlemlerinin Rusya Federasyonu diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikmeler yaşayabilecek olmanızdır. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzun her adımını profesyonel bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Vize Randevusu Rusya
Rusya Vize Randevusu

Rusya Büyükelçilik Vizesi

Rusya Federasyonu birçok amaçla çeşitli ülkelerden sık sık ziyaret alan bir ülkedir. Seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahat amaçları doğrultusunda yapacakları başvuruya göre vize sürecinde değişiklikler yaşanmaktadır. Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat doğrultusunda sizden bu süreçte Rusya Federasyonu tarafından belirlenen şartları yerine getirmeniz istenmektedir.

Bu prosedürlerden belki de en önemlisi Rusya Büyükelçilik Vizesi almaktır. Yedi Vize Turizm, size bu zorlu süreçte  deneyimli, alanında uzman ve bilgili çalışanlarıyla ihtiyacınız olan her türlü yardımı sağlayarak sürecin pozitif geçmesini vadetmektedir. Bize iletişim bölümümüzdeki numaramızdan ulaşabilir, hizmet ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Rusya Büyükelçiliği vizesi işlemleri için kafanızda çeşitli soru işaretleri olduğunu biliyoruz. Genellikle vize sürecinin işlemesiyle ve hangi evraklara ihtiyacınız olacağı ile ilgili bu soruların cevabı doğru alınmadığı taktirde süreci içinden çıkması zor bir duruma sokabilmektedir. Bu süreçte daha önce çokça tecrübesi ve bilgisi olan profesyonel bir ekipten yardım almanız yararınıza olacaktır.

Yedi Vize Turizm Rusya Büyükelçilik vizesi almak için size gerekli her türlü yardımı sağlayarak bu sürecin pozitif geçmesi adına atmanız gereken adımları size bildirecektir. Bu destek ilgili sürecin pozitif geçmesi adına gereklidir. Çünkü Rusya Federasyonu’ndan çeşitli amaçlarınıza yönelik alacağınız vize için atılması gereken adımlar süreç içinde farklılık gösterebilmektedir.

Hata yapmanız durumunda yaptığınız seyahat planı iptal olabilir veya süreç uzayabilir. Sürecin en ince ayrıntılarını dahi öğrenmek ve alanında uzman kişiler tarafından profesyonel yardım almanız için Yedi Vize Turizm her türlü desteği sağlar.

Rusya Büyükelçilik Vizesi Süreci

Rusya Federasyonu, her sene çeşitli amaçlar eşliğinde birçok ülke vatandaşı tarafından turist alan bir ülkedir. Seyahat eden bu vatandaşların en çok merak ettikleri şey ise yapacakları seyahat amacı doğrultusunda yapacakları başvuruda sürecin nasıl işleyeceği ile ilgilidir. Rusya özellikle ticari faaliyet ve turistik gezi amacıyla seyahat alan bir ülkedir. Rusya, uzun yıllarda oluşmuş tarihi ve bulundurduğu eşsiz doğal güzellikleriyle ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır.

Aklınızda bu süreç ile alakalı birçok soru işareti olduğunu biliyoruz. Bu zor süreç içinde sizlere her türlü profesyonel desteği sağlamak için Yedi Vize Turizm, seyahat planınız için sizlere en iyi teklifleri sunmaktadır. Fiyatlarımız ve süreçle alakalı her turlu sorunuzu bize sorabilir, en ince ayrıntısına kadar cevap alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Rusya
Rusya Büyükelçiliği Vize

Rusya Konsolosluk Vizesi

Vize başvuru sürecinde gerekli tüm evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuz taktirde Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına istedikleri amaç doğrultusunda vize vermektedir. Rusya Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde başvuru yapan herkes Rusya Federasyonu  tarafından belirtilen her türlü yükümlülüğü yerine eksiksiz bir şekilde getirmekle zorundadır.

Bu süreçteki işlemleri yapmak adına İstanbul’da bulunan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara’da bulunan Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği’nin  yoğun temposuyla uğraşırken her türlü yardımı almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz.  Bizi aradıktan sonra fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Yedi Vize Turizm, size bu zorlu süreçte kullanılacak her türlü evrağı eksiksiz sunmak ve süreçle alakalı en güncel bilgileri sizlere ulaştırmak için emek sarf etmektedir.

Rusya Konsolosluk Vizesi Almak

Rusya Federasyonu’na ziyarette bulunmak ve bu sebeple vize başvurusu yapan herkes Rusya konsolosluk vizesi almak için Rusya Federasyonu’nun belirlediği sürecin gerekliliklerini yerine getirmelidir. Bu yükümlülükleri öğrenip süreçle alakalı belgeleri doğru ve eksiksiz tamamladığınız zaman istediğiniz Rusya Federasyonu şehrine istediğiniz amaçla seyahat edebilirsiniz.

Bu süreçte yaşanan değişiklikler vize sürecini yaşayan vatandaşların aklında çeşitli soru işaretleri oluşturmaktadır. Bu süreç yapacağınız her hata süreci uzatabilir veya iptaline sebep olabilir. Yedi Vize Turizm sizlere bu süreçte ihtiyaç duyacağınız her türlü profesyonel hizmeti sağlayacaktır. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu

Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isterseniz ve bir adet pasaporta sahipseniz ardından yapmanız gereken şey amacınıza yönelik vize almak olacaktır. Bu süreci başlatmak için ilgili ülkenin diplomatik misyonlarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sürecini başlatmak için ilk olarak Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği’nden veya İstanbul’da bulunan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu’ndan bir randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir.

Yetkililerin sizden talep ettiği tüm evrakları hatasız ve eksiksiz tamamladığınızda istediğiniz Rusya Federasyonu şehrine seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte karşınızda çıkabilecek her türlü negatif durumdan kaçınmak ve bu sürecin hiçbir sorun olmadan geçebilmesi için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru ve onay alma sürecinize tüm profesyonel desteğimizi vermekteyiz.  Hizmetlerimizi ve fiyatlarımızı öğrenmek amacıyla bizleri arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Rusya
Rusya Konsolosluğu Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya (Resmi adıyla Rusya Federasyonu) Kuzey Avrasya’da bulunan bir ülkedir. Başkenti ve en büyük şehri Moskova’dır. Ülkenin geneli nemli karasal iklimin etkisi altında bulunmaktadır. Turistlerin ilgisini tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle çeken ülkede kış turizmi de oldukça yaygındır. Nüfusu 2016 resmi verilerine göre yaklaşık 145 milyondur. Anadili Rusça olmakla beraber bazı bölgelerde yöresel diller de kullanılmaktadır.

Rusya Turistik Vize Rusya Federasyonu’na turistik amaçlar için seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Rusya Federasyonu resmi kurumları tarafından almaları gereken vizenin ismidir. Bu süreçte alanında uzman çalışanlarımızdan profesyonel destek almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz.

Rusya Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Rusya Federasyonu’na turistik amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Rusya turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunu sormaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Kullanacağınız pasaportun başvuru tarihinde itibaren en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaportunuzda vizenin basılabilmesi için 2 adet boş sayfanız olması gerekmektedir. Eğer eski bir pasaporta sahipseniz yenilemeniz gerekebilir.
 • Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Seyahat amacınızı belirten bilgilerin başvuru dilekçenize eklenmesi gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer 18 yaşından küçükseniz velilerinizin ıslak imzalı onay belgesi bulunmalıdır.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyaya eklenmelidir.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortanız ile ilgili evraklar bulunmalıdır.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden duruma göre ek evrak talebinde bulunabilirler.

Turistik Vize Onayı Almak İçin İpuçları

Turistik vize onayı almak için çeşitli kaynaklardan bilgiler toplamaya çalışıyorsanız bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Bankanızda yeterli miktarda para olması veya ziyaret edeceğiniz şehirdeki bir yakınınızdan davetiye mektubu almanız bu süreç için olumlu olabilmektedir.

Ayrıca konsolosluğa teslim edeceğiniz belgelerle gerçekte olan bilgilerin birbirini tutması sürecin pozitif ilerlemesini sağlamaktadır. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesi adına gerekli her türlü desteği vermeye hazırız.

Turistik Vize Rusya
Rusya Turistik Vize

Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vize Rusya Federasyonu’na giderek yapacağınız her türlü ticaret faaliyeti için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat tarihinden önce Rusya devletinin resmi kurumlarından alması gereken vizenin ismidir. Hususi (yeşil), diplomatik (siyah) ve hizmet (gri) pasaporta sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari faaliyetlerde bulunmak için Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isterse bu amacı doğrultusunda vize başvurusu yapmalıdır.

Rusya Federasyonu yetkilileri, tarafından yapmak istediğiniz ticaret faaliyetine göre sizlerden ek evrak istenebilmektedir. Ticari vizenizi sorunsuz almak, bu konudaki soru işaretlerini yok etmek ve profesyonel destek almak amacıyla Yedi Vize Turizm’i arayabilir, fiyat ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Rusya Federasyonu’na ticaret yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Rusya ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Kullanacağınız pasaportun başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaportunuzda vizenin basılabilmesi için 2 adet boş sayfanız olması gerekmektedir. Eğer eski bir pasaporta sahipseniz yenilemeniz gerekebilir.
 • Seyahat amacınızı belirten bilgilerin başvuru dilekçenize eklenmesi gerekmektedir.
 • Süreç içinde dolduracağınız vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz olacak şekilde doldurmanız istenmektedir.
 • Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Rusya Federasyonu Dışışleri Bakanlığı’ndan alınmış davetiye mektubunuz evraklarınız arasına eklenmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortanız ile ilgili belgeler bulunmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer 18 yaşından küçükseniz velilerinizin ıslak imzalı onay belgesi bulunmalıdır.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyaya eklenmelidir.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden duruma göre ek evrak talebinde bulunabilirler.

Bu belgelerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız

Ticari Vize Ücreti

Ticaret amacıyla almak istediğiniz vize ücretleri Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği  veya Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yaşınız, başvuru yaptığınız tarihler, Rusya’nın ve Türkiye’nin resmi tatil günleri, vatandaşı olduğunuz ülke ve Rusya’ya yapacağınız seyahatin amacına göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Yedi Vize Turizm, sizin için en iyi fiyatları sunarak seyahat planınızı gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Ticari Vize Rusya
Rusya Ticari Vize

Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahatler için gerekli vize işlemlerinde son zamanlarda değişiklikler yaşanmaktadır. Eğer Rusya Federasyonu sınırları içinde olan bir arkadaşınızı veya ailenizden birini ziyaret etmek için Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız, bu amaç doğrultusunda vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir.

Bu süreci başlatmak adına öncelikle konsolosluktan bir vize başvuru randevusu almanız ilk adım olacaktır. Vize alma sürecinde her türlü profesyonel yardım için Yedi Vize Turizm, bu süreçte ihtiyaç duyacağınız her konuda sizlere ihtiyacınız olan profesyonel desteği sağlayacaktır.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Rusya aile arkadaş ziyareti vizesini alacağınız süreçte diğer ülkelere nazaran süreç içi farklılıkları merak ediyorsanız bu yazıda ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. Bu süreç içerisinde size pozitif dönüş yapacak en iyi şey Rusya’da ikamet eden aile bireyiniz veya arkadaşlarınızdan alacağınız davetiye mektubunu evraklarınız arasına yerleştirmek olacaktır.

Bu davetiye mektubunu Rusya’nın ülke sınırları içinde yaşayan ve Rusya vatandaşı olan bir şahıstan temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ikamet belgesi ile bunu kanıtlamanız istenecektir. Başvuru Forumu’nda aile bireyiniz veya arkadaşınız ile ilgili istenilen bilgileri hatasız ve eksiksiz bir şekilde dolduran bir form vermeniz  gerekmektedir.

Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Rusya Federasyonu’na ziyarette bulunmak isteyen herkes aile ve arkadaş ziyaretleri amacıyla vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Kullanacağınız pasaport başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaportunuzda vizenin basılabilmesi için 2 adet boş sayfanız olması gerekmektedir. Eğer eski bir pasaporta sahipseniz yenilemeniz gerekebilir.
 • Süreç içinde dolduracağınız vize başvuru formu doğru ve tam olacak şekilde doldurmanız istenmektedir.
 • Seyahat amacınızı belirten bilgilerin başvuru dilekçenize eklenmesi gerekmektedir.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyaya eklenmelidir.
 • Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanız ile ilgili belgeler bulunmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer 18 yaşından küçükseniz velilerinizin ıslak imzalı onay belgesi bulunmalıdır.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden duruma göre ek evrak talebinde bulunabilirler.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Rusya
Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Rusya Vizesi Gerekli Evraklar

Rusya Federasyonu birçok sebepten dolayı sık sık turist alan bir ülkedir. Diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi Rusya Federasyonu’na giriş yapmak için Rusya Federasyonu yetkili diplomatik kurumlarına vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Seyahat amacınıza göre çeşitli değişiklikler gösterebilecek bu başvuru aşamasının hızlı, doğru ve olumlu geçmesi için profesyonel bir yardım almanız akıllıca olacaktır. Bu sebeple Rusya Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde vize almak için ihtiyacınız olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Rusya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Rusya Federasyonu’nun vize başvurusu için çeşitli evraklar istenebilmektedir. Özellikle öğrenci, emekli ve çalışanlardan istenen evraklar arasında farklılıklar bulunmaktadır. Değişim hızlı olduğu için aklınıza ilk gelen ‘‘Gerekli evraklar nelerdir?’’  sorusunu sizler için bu başlık altında topladık.

 • Kullanacağınız pasaportun başvurusu tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaportunuzda vizenin basılabilmesi için 2 adet boş sayfanız olması gerekmektedir. Eğer eski bir pasaporta sahipseniz yenilemeniz gerekebilir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Seyahat amacınızı belirten bilgilerin başvuru dilekçenize eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortanız ile ilgili belgeler bulunmalıdır.
 • Banka hesap dökümü evraklara konulmalıdır.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyaya eklenmelidir.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.
 • Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Eğer 18 yaşından küçükseniz velilerinizin ıslak imzalı onay belgesi bulunmalıdır.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden duruma göre ek evrak talebinde bulunabilirler..

Rusya Vizesi İçin Başvuru Süreci

Rusya Federasyonu’na yapacağınız başvuru sürecini seyahat planınızdan 1 ay önce başlatmanızı şiddetle önermekteyiz. Bu 1 aylık süreç ortaya çıkması muhtemel durumlar için belirlenmiş süredir. Başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu sürecin sonuca ulaşması ortalama 4-7 gündür.

Diplomatik misyonlara teslim edeceğiniz bu belgelerin eksiksiz olması ve gerçek bilgilerle birbirini tutması sürece olumlu yönde yansıyacaktır. Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat ve vize süreci hakkında her türlü profesyonel yardımı almak amacıyla Yedi Vize Turizm’e başvurabilirsiniz.  Yedi Vize Turizm her kesimden insanlara yönelik gerekli profesyonel hizmetleri sağlamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Rusya
Rusya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Rusya Vizesi Dilekçe Örneği

Rusya Federasyonu sınırları içerisinde bulunan bir bölgeye seyahat planlaması yaptıysanız öncelikli olarak Rusya Federasyonu’nun Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde diplomatik kurumlarına başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu süreci olumlu hale getirecek en doğru hareket kesinlikle başvuru sırasında teslim edeceğiniz belgeleri hatasız ve eksiksiz teslim etmeniz olacaktır.

Bu nedenle Rusya Vizesi Dilekçe Örneği inceleyerek bu örnek üzerinden kendi dilekçenizi doldurabilirsiniz ve doldurduğunuz dilekçeyle sürecin olumlu işlemesi adına önemli bir yol katletmiş olacaksınız. Yedi Vize Turizm başvuru dilekçenizin doldurulma aşamalarıyla ilgili sizlere yardımcı olmak için alanında uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Firmamız dilekçe hazırlanması esnasındaki zorlukları ve gereklilikleri bilir ve size bu zorlukları aşmak için her türlü profesyonel destek sağlamaktadır. Sizlere sunduğumuz dilekçe örneğiyle birlikte dilekçenizi hatasız olarak hazırlayabilecek ve Rusya’nın diplomatik kurumlarına dilekçenizi aklınızda soru işareti kalmadan sunabileceksiniz.

Rusya Vizesi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

. ‘‘Rusya vizesi dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusunun cevabını arayan oldukça çok vatandaşımız bulunmaktadır. Dilekçe örneği sayesinde kendi dilekçenizi doğru bilgilerle ve eksiksiz sunacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta diplomatik kurumların sizden talep edeceği bilgileri doğru olarak girmeniz olacaktır.

Öncelikle Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat hakkında bilgilendirme yapabilir, ardından Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahatte ikamet edeceğiniz yerleri, ziyaret edeceğiniz bölgeleri, harcamalarınızı karşılayacak maddi kaynakları nasıl sağlayacağınızı ve şahsınızla ilgili gerekli ve yeterli her bilgiyi vermelisiniz.

Seyahat amacınızı açık ve güzel bir şekilde betimledikten sonra Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahat bittikten sonra yapacağınız geri dönüş için gerekli garantiyi sağlamalı bunla ilgili belgeleri temin etmelisiniz. Dilekçenizde burada belirtilen hususları çok uzun olmamak kaydıyla açık, soru işaretlerine yer bırakmayacak şekilde ve derinlemesine anlatmanız gerekir. Dilekçe hazırlamakta ihtiyacınız olan her türlü yardım için  Yedi Vize Turizm’in size sunduğu hizmetler başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır.

Turistik Vize ve Rusya Vizesi Dilekçe Örneği

Çeşitli doğal güzelliklere ve inanılmaz tarihi eserlere sahip olan Rusya Federasyonu, özellikle turistik geziler anlamında dikkat çekmektedir. Ülkeyi ziyaret eden her turisti doğal güzellikleri ve tarihi mekannları ile istisnasız olarak kendine hayran bırakan bir yapıya sahiptir.

Rusya Federasyonu’na yapacağınız gezi eğer turistik amaçlı bir geziyse dilekçenizde bunla ilgili yerler vermeniz sürecin olumlu ilerlemesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm dilekçe örneği hakkında bilgi almanız ve süreci idare etmeniz için sizlere her türlü desteği verecektir.

Vizesi Dİlekçe Örneği Rusya
Rusya Vizesi Dilekçe Örneği

Rusya Vize Formu

Rusya Vize Formu Rusya Federasyonu’n çeşitli amaçlar doğrultusunda gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Rusya Federasyonu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu formun adıdır. Öncelikle formu elinize aldığınızda içindeki bilgileri dikkatlice okumalısınız. Bu süreçte yapacağınız her hata süreci olumsuz etkileyecektir.

Hatalarınız sürecin sonlanmasına veya uzamasına sebep olabilmektedir.. Formu yazarken kurşun kalem kullanmamalı, tükenmez kalem kullanmalısınız. Formda ıslak imzanıza da yer vermeniz gerekmektedir. 18 yaşının altında olan kişiler için form şahsın velileri tarafından doldurmalı ve velileri tarafından gerekli imzaların atılması gerekmektedir. Yedi Vize Turizm bu formun en güncel halini sizlerle paylaşarak ihtiyacınız olan yardımı sizlere sağlayacaktır.

Rusya Vize Formu İle Başvuru

Rusya Federasyonu’na  başvuru yapmak amacıyla vize formu ve gerekli evrakları eksiksiz tamamladıktan sonra sürecin sonuçlanması için ortalama 4 ile 7 iş günü arasında zaman geçmesi gerekmektedir. Bazı sebepler bu süreci uzatabilmektedir. Hatalı veya eksik evraklar sürecin iptaline sebep olabilmektedir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer mesele ise başvuru sürecinde verdiğiniz evraklar üzerinde mümkün oldukça değişikliklik yapmamanız gerektiğidir. Yapacağınız her değişiklik sürecin uzamasını sağlayacaktır. Diplomatik vizyonlara göndereceğiniz evrakların doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanız için ve Yedi Vize Turizm’den bu süreçte profesyonel bir yardım almak için bizi telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm; alanında deneyimli, bilgi sahibi ve uzman çalışanları yardımıyla yaşayacağınız bu sürecin uzamaması için her zaman yanınızda olmayı taahhüt eder.

Rusya Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Başvuru formunuzu doldurduktan sonra vizenizin ne kadar süre ile geçerli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘Rusya vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını merak etmektesiniz. Rusya Federasyonu’na seyahat amacıyla aldığınız vizenin geçerliliği durumlara göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Seyahat amacınız, medeni durumunuz, yaşınız, seyahat kanalınız gibi çeşitli bilgiler bu süreyi değiştirebilmektedir.

Vizenin kaç gün geçerli olacağı ile ilgili sorularınızı bize sorabilirsiniz. Yedi Vize Turizm alanında en doğru ve en güncel bilgileri sizlere ileterek gereken her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Vize Formu Rusya
Rusya Vize Formu

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ‘‘Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusu  Rusya Federasyonu’na seyahat yapma planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın cevabını değişik kaynaklarda sürekli  aradığı bir sorudur. Rusya’ya yapacağınız bu süreç pek çok değişkene bağlıdır.

Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatilleri, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği ve Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosluğu’nun yoğunluğu, medeni durumunuz, yaşınız gibi pek çok değişken süreci olumlu ya da olumsuz etkilemektedir.

Normal şartlarda kısa süreli vize başvuruları 4 ile 7 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre belgelerinizin eksiksiz ve doğru olarak Rusya’nın diplomatik kurumlarının eline ulaşması sonucunda geçerlidir. Bu sürecin daha da uzamasını engellemek için teslim ettiğiniz evraklarda her türlü değişikliği yapmaktan kaçınmalı ve hata içeren bilgiler teslim etmemek konusunda dikkatli olmalısınız.

Örneğin vize başvuru süreci sırasında uçak rezervasyonunuzun saatlerinin değişmesi veya sigorta bilgilerinizin değişmesi bu süreci olumsuz etkileyebilir. Konsolosluk yetkililerinin incelediği belgeler ile sizin teslim etmiş olduğunuz belgeler tamamen eşleşmiş olmalıdır. Bu tarz yaklaşımlar vize çıkış sürecinin net bir rakamla ifade edilmesini engellemektedir.

Rusya Vize Başvuru Dilekçesi

Rusya Federasyonu sınırlarının içinde bulunan bir konuma çeşitli amaçlarla  seyahat etmek ve Rusya vizesi almak istiyorsanız,  Rusya Federasyonu’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yetkili kurumlarına (Ankara’da bulunan büyükelçiliğe veya Rusya İstanbul Konsolosluğu’una) başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu başvuru süreci sırasında teslim ettiğiniz evrakların içindeki bilgilerin doğruluğuna, konsolosluktaki yoğunluğa ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir . Bu sürecin ne kadar hızlı ilerleyeceği ile ilgili sorunun cevabı tamamen başvuru aşamalarındaki sürecin ne kadar olumlu geçtiği ile alakalıdır.

Başvuru dilekçenizde Rusya Federasyonu’na yapacağınız ziyaretin amacına, ne kadar süre kalmak istediğinize, daha önce hangi ülkeleri ziyaret ettiğinize, mali yönden ülkede yapacağınız harcamaları nasıl karşılayacağınıza değinmeli ve kendinizle alakalı bilgilere yer vermelisiniz. Yedi Vize Turizm Rusya vize başvuru dilekçenizi hatasız doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha sağlıklı bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.

Geri Dönüş Garantiniz – Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

En az “Rusya vizesi kaç günde çıkar?” sorusu kadar , geri döneceğiniz ile alakalı bilgilere de dilekçenizde yer vermeniz gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Rusya Federasyonu’na gitmek için vize talebinde bulunan tüm vatandaşlarımızın dilekçesinde bu geri dönüş işlemleri ile alakalı bilgileri açık bir şekilde beyan ederek kendilerini anlatmaları beklenmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Rusya
Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Rusya Vize Ücreti

Rusya Federasyonu’ndan çeşitli hedeflere yönelik vize başvurusu yapmak isteyen herkes Rusya Vize Ücreti ödemelidir. Rusya Federasyonu diplomatik kurumları tarafından talep edilen vize ücretleri için net bir rakam söylemek mümkün olmayabilir.

Seyahat için yapacağınız vize başvurusunun amacı, başvuruyu yaptığınız kanallar, başvuru süresinin uzunluğu, yaşınız, doğum yeriniz gibi birtakım hususlar konsolosluk ve büyükelçilik yetkilileri tarafından istenen vize ücretinde değişikliklere sebep olabilmektedir. Seyahatiniz için yapacağınız başvurunun adımlarını ve bu süreçte ödenmesi gereken ücretleri öğrenmek adına Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Rusya Federasyonu’na seyahat planlamasında bulunan herkes bu süreç içerisinde Rusya vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Rusya Federasyonu’nun Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik kurumu olan Rusya Ankara Büyükelçiliği veya Rusya İstanbul  Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Yaşınız, vatandaşı olduğunuz ülke, seyahat amacınız, seyahat süreniz, başvuru kanallarınız gibi bilgiler vize ücretlerinde değişiklik oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Vize ücretleri her yıl yeniden düzenlenmekte ve  duyurulmaktadır. Vize ücretleri dışında konsolosluk veya firma tarafından fotokopi, fotoğraf, ek evrak veya VIP hizmetler için ek ücret talep edilebilir.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Rusya Federasyonu’na seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevapladık.

 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Rusya Federasyonu’nun diplomatik kurumlarının yani Rusya Ankara Büyükelçiliği veya Rusya İstanbul Konsolosluğu’nun banka hesap numarasını öğrenmeli ve ücreti buraya yatırmalısınız.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir
 • Rusya vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır. Banka hesabına ücreti yatırdıktan sonra dekont almalıdır.
 • Vize ücretiniz sebebi ne olursa olsun iade edilemez.
 • Para yatırma işlemi sonrasında kesinlikle işlem yapılan bankadan dekont alınmalıdır. Bu dekont Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosluğu’na iletilen evrakların içine konulmalıdır. Dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını sahip olduğu hakkı başka bir kişiye devredemez.
Vize Ücreti Rusya
Rusya Vize Ücreti

Rusya Vizesi VFS Global Başvuru

Rusya Federasyonu sınırları içinde bulunan herhangi bir şehre seyahat etmek isterseniz Rusya devletinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan diplomatik kurumlarına (Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu veya Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği) amacınıza yönelik vize başvurusundan bulunmanız gerekmektedir.

Ayrıca ülkemizde Rusya Vizesi VFS Global Başvuru yapabileceğiniz bir vize merkezi de bulunmaktadır. Bu süreçte tek başınıza hareket etmek sizleri içinden zor çıkılan bir duruma sokabilmektedir. Bunun için alanında yetkin, tecrübe ve bilgi sahibi personellere sahip bir firmadan yardım almanız gerekebilmektedir.

Yedi Vize Turizm size bu süreçte her türlü desteği sağlayarak sürecin olumlu geçmesi için her türlü gereksinimi sağlayacaktır. Vize alma sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunları bilir. Yedi Vize Turizm’in tüm profesyonel hizmetlerini öğrenebilmek amacıyla internet sitemizde bulunan telefon numarası yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Vizesi VFS Global Başvuru İşlemleri

Ülkemizde bulunan Rusya VFS Vize Başvuru Merkezi, Rusya Federasyonu konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. Rusya Federasyonu için vize veya kısa süreli Schengen vizesi başvurunuzu VFS üzerinden yapabilirsiniz. Rusya vizesi işlemlerinizi Euro veya Türk Lirası yoluyla yapabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan Rusya vizesi VFS başvuru işlemleri için size ihtiyacınız olan her türlü desteği sunmaktadır. Hizmetlerimizden faydalanmak amacıyla bizimle iletişime geçerseniz VFS Global Rusya vizesi alma süreci hakkında sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizden aldığınız destek ile vize sonucunuz sonunda olumlu sonuç alabileceksiniz ve Rusya Federasyonu’na seyahat planınızda hiçbir problem çıkmayacak. Sonuç olarak Rusya Federasyonu’na gitmek için sizden talep edilen tüm belgeleri eksiksiz ve hatasız olarak temin etmiş olacaksınız.

Vizesi Nasıl Alınır Rusya
Rusya Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Vizesi Başvuru Merkezi

Yedi Vize Turizm ile iletişim kurarak VFS Global aracılığıyla amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Profesyonel, bilgi ve tecrübe sahibi çalışanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak müşteri odaklı ve çalışanına önem veren insancıl yaklaşım modelimizle bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği sunmaya gayret etmekteyiz.

Rusya vizesi VFS Global ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Türkiye’den gelecek olan misafirlerinden vize talep etmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için Rusya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Rusya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Rusya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlar; başvuru formunun amaca hizmet etmesi, belgelerinizin tam ve eksiksiz olması, vize harcınızın zamanında yatırılmış olması şeklinde sıralanabilir.

Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya ziyaret amacıyla gitmek istiyorsanız Rusya’da bulunan akraba veya arkadaşınızdan davetiye mektubu talep etmeniz işlemlerinize hız kazandıracak ve olumlu sonuçlanmasını etkileyecektir.

Davetiyeli Rusya Vizesi?

Davetiye ile Rusya için talep ettiğiniz vize işlemleriniz kısa sürede gerçekleşmekte ve yüksek oranda olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Burada belgelerinizde bulunan bilgilerin şartları sağlıyor olması da önemlidir.

Rusya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya Konsolosluğundan vize randevusu almak için Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online randevu oluşturabileceğiniz gibi telefonla arayarak da randevu oluşturabilirsiniz.

Rusya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Rusya konsolosluğunda vize işlemleriniz yoğunluğa ve döneme bağlı olarak 7-15 gün aralığında gerçekleşmektedir. Bu süreci etkileyen faktörlerin başında evraklarınızın tam ve eksiksiz teslim edilmesi gelmektedir.

Rusya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya Büyükelçiliğinden vize randevusu almak için büyükelçilik irtibat numarası üzerinden ulaşım sağlayabilir ve sizin için en uygun tarih için randevu oluşturabilirsiniz.

Rusya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Rusya Büyükelçiliğinin en önemli görevi Rusya hükümetini temsilen Ankara’da bulunmasıdır. Rusya hükümetinin Türkiye’deki en yetkili birimi olan bu kurum bünyesindeki konsolosluk birimleri ile vize işlemlerini yürütmektedir.

Rusya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya ticari çıkarlar doğrultusunda gitmeyi planlıyorsanız öncelikle bir adet davet mektubuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanmasında oldukça etkili olan bu mektup ile ticari vizenize kavuşabilirsiniz.

Rusya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Rusya’ya çalışmak için gidiyorsanız anlaşma yaptığınız firmadan tarafınıza davetiye gönderilmiş olması gerekmektedir. Bu davetiye mektubu ile vize başvurunuz hız kazanacak ve tüm işlemleriniz kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır.

Rusya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya gezi amacıyla gitmeyi planlıyorsanız başvuru esnasında formdaki turistik vize bölümünü işaretlemeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz de oldukça önemlidir.

Rusya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya turistik vizesi; başvuru formunu doldurmanız, evrakları teslim etmeniz ve vize harcını yatırmanızı takip eden on beş gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Rusya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Rusya için vize başvurunuzu Rusya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden randevu alarak yapabilirsiniz. Bu noktada konsolosluk ve büyükelçilikler sizlere vize işlemlerinizde yardımcı olacaktır.

Rusya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başvuru yaparken bilgilerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Tükenmez kalem kullanmanız ve yazınızın okunaklı olması da önemlidir. Hata yaptığınızı düşündüğünüz takdirde konsolosluk görevlisinden yeni bir form talep edebilirsiniz.

Rusya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formu tükenmez kalemle ve net bir yazıyla doldurulur. Formu Türkçe olarak doldurmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bilgilerinizin güncel olması önemlidir.

Rusya Vizesi Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Konsolosluk görevlilerinin Türkçe bilmelerinden dolayı formunuzu Türkçe olarak doldurmanızda bir sakınca görülmemektedir. Yalnız yazınızın açık ve okunaklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Rusya Vizesi Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Rusya için vize başvuru formunu doldururken bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekir. Vize türünü doğru bir şekilde işaretlemeli ve istenilen sorulara istenilen cevapları vermeniz gerekir.

Rusya Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rusya vize işlemlerinizi şahsen konsolosluğa başvurarak yapabileceğiniz gibi VFS Global vize danışmanlık merkezimize başvurarak da sizin adınıza kusursuz bir şekilde yürütmemize olanak tanıyabilirsiniz.

Rusya Vizesi İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinizi yaparken evraklarınızın tam ve güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize türünüzü belirlemeli ve vize harcınızı zamanında ödemeniz oldukça önemlidir.

Rusya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya vize randevusunu Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online bir şekilde alabileceğiniz gibi ilgili temsilcilik binasını telefonla arayarak da randevu talep edebilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevunuzu alırken randevuya uyum sağlayabileceğiniz gün ve saate ayarlamanız oldukça önemlidir. Çünkü randevuya katılım sağlamadığınız takdirde 30 gün süre içinde yeni bir randevu oluşturmanız mümkün olmamaktadır.

Rusya Vizesi Ücreti 2021?

Rusya vizesinin ücreti yıllara ve vize türüne göre farklılık göstermektedir. Vize harcı olarak da kabul edilen bu ücretin ödenmesi başvurunuzun işleme konulması adına önem arz etmektedir.

Rusya Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Rusya vize ücretini Rusya Türkiye temsilciliklerinin belirlemiş olduğu banka hesabına yatırmanız gerekmektedir. Bu ödemenin en kısa sürede yapılması başvurunuzun işleme alınma hızını etkilemektedir.

Rusya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Dilekçeler resmî kurumlara yazılan resmî belgeler olduğundan ötürü kusursuz bir şekilde yazılmaları gerekmektedir. Bu noktada vize dilekçe örneği sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Rusya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Rusya vize dilekçesini tükenmez kalemle açık ve net ifadelerle yazmanız gerekmektedir. Amacınızı kısa ve öz ifadeler kullanarak belirtmeniz istenir. Yazım ve noktalama kurallarına riayet etmeniz önemlidir.

Rusya Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Rusya vize dilekçenizi Rusça olarak yazmanız ifade etmek istediğiniz hususu karşı tarafa sorunsuz bir şekilde iletebilmeniz açısından oldukça önem taşımaktadır.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Rusya vizenizin olumlu sonuçlanması için birtakım evraklarınızı ilgili konsolosluklara teslim etmeniz gerekmektedir. Bu evraklar; kimlik fotokopisi, pasaport, başvuru formu, vize dilekçesi, sağlık sigortası, maaş bildirgesi şeklinde sıralanabilir.

Rusya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Vize başvurunuz için gerekli birtakım dokümanları tamamlamanız gerekmektedir. Bu dokümanları elden teslim edebileceğiniz gibi vize danışmanlık hizmeti sunan VFS Global firmamız ile anlaşarak da ilgili birimlere kolayca ulaştırabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Rusya vizeniz temsilciliklerin yoğunluğu ve dönemlere göre farklı zaman aralıklarında sonuç verse de genel anlamıyla on beş gün içerisinde sizlere olumlu ya da olumsuz yönde dönüş sağlanmaktadır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Rusya vizeniz; belge ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı takip eden en kısa sürede işleme konulmakta ve on beş iş günü içerisinde bir sonuca bağlanmaktadır.

VFS Global Rusya Vize İşlemleri?

Vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli boş zamana sahip değilseniz VFS Global ailesi olarak tüm vize sürecinizi başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Uygun fiyatlı hizmet almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz.

VFS Global Rusya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global tecrübesiyle vize işlemleriniz çok kolay bir şekilde yürütülmektedir. Sizlerden ve konsolosluklardan aldığımız yetkiyle randevu dahil olmak üzere tüm işlemleriniz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler