Vizesi Özbekistan

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Özbekistan’ın resmi adı Özbekistan Cumhuriyeti’dir. Özbekçe ”O’zbekiston” diye yazılır. Özbekistan Cumhuriyeti SSCB’den bağımsızlığını kazanmış bir ülkedir. Günümüzdeki 7 bağımsız Türk devletinden biridir. Ayrıca TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) üyesidir. Denize kıyısı olmayan ülkenin kuzeyi ve batısında Kazakistan, doğusunda Kırgızistan ile Tacikistan ve güneyinde Afganistan ve Türkmenistan vardır.

Özbekistan vizesi Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat eden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaport türlerinden bağımsız olarak bu vizeyi almaları gerekmektedir. Vize alma süreci çok zor bir süreçtir. Bu nedenle vizenizi hiçbir sorun yaşamadan alabilmek için Özbekistan Cumhuriyeti seyahatinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Özbekistan Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapan herkes ‘‘Özbekistan vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını merak edilmektedir. Bunlar;

 • Özbekistan vizesi almak isteyen tüm vatandaşların hususi (yeşil),  diplomatik (siyah) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve seyahat dönüşünüz sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • T.C. umuma mahsus hususi ve hizmet pasaportu sahibi olan kişiler 2018’de imzalanan antlaşma gereği Özbekistan’a 30 günü aşmamak şartıyla vizesiz seyahat yapabilmektedir. Vizeden muaf olan kişilerin Özbekistan Cumhuriyeti’ne gittiğinde 3 gün içinde otele veya yabancılar polisine başvurarak geçici ikamet kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
 • Vize başvurusunda sizden istenen evrakları tam doldurmalısınız.

Özbekistan Vize Alma Süreci

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapması durumunda Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile imzaladığı antlaşma gereği ilk 30 gün için vizeye ihtiyacınız yoktur. Vizeden muaf olan kişiler otel görevlilerine veya yabancı polisine başvurarak ikamet kaydı yaptırmalıdır. 30 günden fazla süren seyahatler için Özbekistan vizesi alma sürecinin başlatılması gerekir. Bu süreci tek başınıza olumlu bir şekilde geçirmeniz güçtür.

Aslında yapmanız gereken tek şey işini bilen ve alanında deneyimli bir firmanın desteğini almak olmalıdır. Yedi Vize Turizm, Özbekistan vizesi alma sürecinizde başvuru dilekçesi, başvuru formu, ek evraklar, parmak izi uygulamaları vb. uygulamalarda kurumsal tecrübesini sunmaktadır. Böylece vize alma süreciniz baştan sona başarıya ulaşmaktadır.

Vizesi Özbekistan
Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vize Başvurusu

Dünya üzerindeki egemen eşit devletler kendi sınırlarına başka devletlerin vatandaşlarının girmeyi istemesi durumunda ne yapacaklarına dair belli yükümlülükler oluşturmuşlardır. Bazı ülkelerde pasaport ve vize istenirken bazılarında ise sadece pasaport istenir. Özbekistan Vize Başvurusu Özbekistan Cumhuriyeti sınırlarına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlara yapmaları gereken zorunlu bir uygulamadır.

Dolayısıyla diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse başvurularını eksiksiz bir şekilde yapmalıdır. Vize başvurusu 30 günden fazla süren seyahatler için yapılmaktadır. Tüm karmaşık işlemlerinizi basit ve kolay bir şekilde halledebilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Başvuru Formu

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek amacıyla Özbekistan vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Özbekistan Başvuru Formu ’nu eksiksiz bir şekilde doldurarak diplomatik misyonlara teslim etmesi gerekir. Özbekistan Başvuru Formu başvuru sürecindeki ilk adımdır ve uluslararası prosedürlerde kullanılan önemli bir evraktır. Bu nedenle bu formun ilkelere uygun bir biçimde ve tamamen doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Bu forma yanlış bilgiler yazarak yetkilileri yanıltmanın suç olduğu unutulmamalıdır. Başvuru formundaki yetersiz ve asılsız bilgiler vize başvurusunun reddiyle sonuçlanacaktır. Ayrıca para cezası veya ülkeye giriş ve çıkışların zorlaşması gibi sonuçlar doğurabilmektedir.  Başvuru formunda isminiz, soy isminiz, uyruğunuz, pasaport numaranız, başvuru tarihi, adresiniz, kontakta olduğunuz kişiler varsa özel bilgileri vb. bilgiler yer almaktadır.

Özbekistan Vizesi Başvurusu Sonuçları

Özbekistan Vizesi başvuru sonuçları normal şartlar altında 3 iş günü ile 4 iş günü arasında açıklanmaktadır. Sonuçlarınızın açıklanma süresi Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Özbekistan İstanbul Fahri Başkonsolosluğu ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna ve teslim ettiğiniz evrakların doğru, eksiksiz ve apaçık bilgiler içermesi kıstaslarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle bu süreç için verilen en uzun tarih 30 gündür. Özbekistan vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Özbekistan
Özbekistan Vize Başvurusu

Özbekistan Vize İşlemleri

Özbekistan Cumhuriyeti amaca yönelik ticari ve turistik vizesi işlemleri Özbekistan Cumhuriyeti’nin yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Özbekistan Vize İşlemleri sürecinde doldurulması gereken evraklar eksiksiz bir şekilde doldurularak diplomatik misyonlara sunulur ve değerlendirme süreci başlar. Konsolosluk yapılacak seyahatin amacına yönelik bazı evraklar isteyebilir ve başvuruda bulunan kişiyi bu doğrultuda yönlendirebilir. Form doldurmanın düzgün bir şekilde yapılabilmesi için vize başvuru sürecinin net bilgilerine sahip olmanız gerekir.

Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan kişilerin başvuruları Özbekistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na şahsen yapılabilir veya alanında deneyimli kişilerden yardım alarak yapılabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta başvurunun kusursuz bir niteliğinin olmasının gerekliliğidir. Yanlış ve yetersiz bilgi, anlam karmaşası, anlaşılmayan üstü kapalı ifadeler vb. nedenler başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru sürecinde Yedi Vize Turizm sahip olduğu birikimle profesyonel destek sunarak başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Özbekistan Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması olan kişilerin en çok önemsediği şey vize işlemleri başvurusu onayının nasıl alınacağıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik, ziyaret ve ticari amaç ile vize başvurusunda bulunabilir. Özbekistan vize başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedenlerinden birisi, eksik evraktır. Evrakların doğru bilgiler içermesi yetkililerin karar vermesi sürecinde oldukça etkilidir. Bu nedenle Özbekistan vize işlemleri başvurusunun olumlu sonuçlanmasını isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilir.

Vize Merkezleri Ve Başvuru Onayı

Özbekistan vize işlemlerini gerçekleştiren ve Özbekistan Cumhuriyeti’ne giden kişilerin dikkatini çeken bir şey var. Başvurular ve vize merkezlerinden alınan destek arasında büyük bir bağlantı mevcut. Çünkü vize başvuru formu dolduran kişilerin bu işlemleri doğru yapabilmesi kolay değildir. Özbekistan Vizesi işlemleri gibi süreçlerin iyi yönetilmesi gerekmektedir.

Böyle bir süreç yönetimi ancak profesyonel kadrolarla yapılabilir. Bilginin deneyim ile harmanlanması ve başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanması, seyahat planınız açısından büyük öneme sahiptir. Kaliteli hizmet ve süreç yönetimi size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm size işlemler sırasında yardımcı olur ve sizlerin başvuru onayı almanızı sağlar.

Vize İşlemleri Özbekistan
Özbekistan Vize İşlemleri

Özbekistan Vize Randevusu

Özbekistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nden Özbekistan Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret veya ticaret amaçlı seyahat etmek isteyen herkesten vize talebinde bulunmaktadır. Gezi amacıyla ülkeye giriş yapanlar turistik ve ticaret yapma amacıyla giriş yapanlar ticari vizeye başvurmak zorundadır. Bu vizeleri almak için ise Özbekistan Vize Randevusu talebinde bulunmalısınız. Bu randevuların zamanı konsolosluk yoğunluğuna ve ülkenin sosyo-ekonomik durumuna göre değişmektedir, bazen verilen tarihten sonraki bir tarihe çekilebilmektedir.

Bu nedenle vize randevusunu erkenden almaya ve seyahat planlamanızı iyi yapmaya çalışmalısınız. Seyahat planlamalarına yönelik Özbekistan vize randevusu talebi için önerilen süre randevuyu bir ay önceden almanızdır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Bu sürecin karmaşık ve zorlu bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle Yedi Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız. Uzman ekibimizin yardımıyla vize işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Randevu İşlemleri

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek için Özbekistan vize randevusu işlemlerine başlayacaksınız. Sizin için aklınızdaki soruları cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat için alınan Özbekistan vizesi randevu işlemlerinin en önemlilerinden biri 14 yaşından büyüklere uygulanan parmak izi işlemidir.
 • Randevu sahibinin başvuru evraklarını eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması gerekmektedir. Bu husus çok büyük önem taşımaktadır. Bu maddeye uymayan formların sahipleri hakkında birtakım cezai müeyyide uygulanmaktadır. Bu ceza parasal da olabilir; giriş ve çıkışların sıkıntılı süreçler haline gelmesi şeklinde de olabilir.
 • Randevu işlemlerinde tükenmez kalem kullanılmalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması çok büyük önem taşır.

Özbekistan Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

Özbekistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde amacınıza yönelik vize almak istiyor olabilirsiniz. İlk olarak belirtmemiz gereken bir husus var: 30 günden az süren Özbekistan ziyaretleri için pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır. Ancak bu kriter haricinde vize almanız için bu isteğinize yönelik yapmanız gereken ilk şey vize randevusu almak olacaktır.

Randevunuzu seyahat tarihinizden bir ay önce almanız önerilir. Sürenin bu kadar uzun verilme nedeni vize işlemlerinin Özbekistan Cumhuriyeti diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikmesidir. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şekilde yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Özbekistan
Özbekistan Vize Randevusu

Özbekistan Konsolosluk Vizesi

Özbekistan Cumhuriyeti seyahatleriniz öncesinde almak için talep oluşturduğunuz vizelerin başvuru süreçlerinde formları doldurmanız gerekir. Bu formların içerisinde yer alan bilgilerin doğru olduğu zamanlarda yetkililer bir olumsuzluk yaşanmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti, Özbekistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk devlettir. Dolayısıyla iki ülke arasındaki bağlar kuvvetlidir. Bunun diplomatik yansıması da 30 günün altındaki seyahatlerde vize istenmemesi olmuştur.

Daha uzun süreli vizelerde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Özbekistan Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde belirtilen prosedürleri yerine getirmekle yükümlüdür. Özbekistan İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’nun yoğun temposuyla uğraşmamak ve diğer zorlayıcı işlemleri rahat bir şekilde halledebilmek için Yedi Vize Turizm’i arayıp hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Yedi Vize Turizm, güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret eder ve vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesini sağlar.

Özbekistan Konsolosluk Vizesi Almak

Dünyanın diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi Özbekistan Cumhuriyeti yetkili makamları da uluslararası etkileşimlere, yani Özbekistan konsolosluk vizesi almaya yönelik bazı prosedürleri gerçekleştirmektedir. Bu prosedür sürecini iyi bir şekilde geçirirseniz seyahatinizde bir problem çıkmadan istediğiniz Özbekistan Cumhuriyeti şehrine gidebilirsiniz. Bu prosedürler karışık süreçlere neden olmaktadır.

Özellikle Özbekistan Cumhuriyeti gibi bir ülkeye gitmek istiyorsanız vize süreci çok uzun sürmeyecektir. Ancak vize alma süreci yine de karışık olacaktır. Yedi Vize Turizm bu karmaşıklığı gidermek ve Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alabilmesini sağlamak için profesyonel hizmet vermektedir. Böylelikle Özbekistan konsolosluk vizenizi rahatlıkla alabilir ve seyahat planlamanızda herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Özbekistan Konsolosluğu

Özbekistan Cumhuriyeti’ne kültürel gezi, iş gezisi, aile ziyareti veya yakın ziyareti yapmak istiyorsanız pasaportun yanında bir de Özbekistan konsolosluk vizesi almanız gerekmektedir. Bahsedilen vizeyi almak için yetkililere gitmeniz ve bir vize başvurusu sürecini başlatmanız gerekiyor. Başvuru sürecini başlatmak için Özbekistan İstanbul Fahri Başkonsolosluk ’tan bir randevu almanız gerekmektedir. Yetkililerin sizden talep ettiği şeyleri yaptığınızda ve tüm formları eksiksiz doldurduğunuzda vize sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamaktadır. Özbekistan Vizesi sürecini daha rahat geçirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yedi Vize Turizm, vize almanız için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Konsolosluğu Vize Özbekistan
Özbekistan Konsolosluğu Vize

Özbekistan Büyükelçilik Vizesi

Özbekistan Cumhuriyeti tarihi ve kültürel bağlarımız nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yoğun bir şekilde seyahat planı yaptığı güzide mekânlara sahip bir ülkedir. Ülkeye seyahat yapanların dikkatini çeken en önemli şey dildir. Öyle ki Özbekistan’da konuşulan ulusal ve yerel dillerde Rusçanın etkisi hala çok büyüktür. Özbekistan Cumhuriyeti’ne her ne amaçla gitmek isterseniz isteyin yetkililerin uyguladığı prosedürleri yerine getirmek ve vize alma işlemlerini başarıyla tamamlama zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Bu prosedürlerden belki de en önemlisi Özbekistan Büyükelçilik Vizesi almaktır. Yedi Vize Turizm, vize başvurunuzu yaparken sizi yalnız bırakmaz. Elimizden geldiğince profesyonel hizmetler sunarak her geçen gün uzman kadromuzu genişletmeye çalışmaktayız. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimizle vizeyi almadan memnun olmadığınızı bilerek hizmet vermekteyiz.

Özbekistan Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Özbekistan Büyükelçiliği vizesi işlemleri hakkında kafanızda bu tarz birçok soru bulunuyor olabilir: ‘‘Vize başvurusu nereye yapılıyor, vize başvuru sürecinde istenilen evraklar ve ek belgeler nelerdir, vize sürecinde neleri takip etmem gerekir?’’.  Eğer bir hareket planınız varsa planın uygulanması sürecinde hata yapmak istemezsiniz. Yedi Vize Turizm Özbekistan Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm ayarlamaları yaparak hata yapmanızı engeller. Bizden profesyonel destek alarak kardeş ülke Özbekistan’a mükemmel bir seyahat yapabilirsiniz. Bölgede birçok kültürün izi olduğunu gören bir vatandaşımız olarak bu seyahatin vize işlemlerini birlikte yapabiliriz.

Özbekistan Büyükelçilik Vizesi Süreci

Özbekistan Cumhuriyeti’ne her yıl gezi, ziyaret ve ticari amaçla giden binlerce kişi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları uzun süreli tatil yaparken bir kısmı 30 günün altında gittiği için vize almadan gidiyor. Bu kişilerin en çok merak ettikleri şey ise Özbekistan Büyükelçilik vizesi sürecidir. Çünkü 30 günden fazla kalmanız halinde bir vize talep etmek zorundasınız. Vize almasanız bile gittiğinizde yabancı polisine başvurarak ikamet kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

Özbekistan Vizesi alma sürecinde ve ikamet kaydı yaptırma gibi işlemler için yaptığımız bilgilendirmelerde sadece sizin faydanızı düşünmekteyiz. Sizi vize alamama veya ülkeye alınmama gibi endişelerle yalnız bırakmamak ve süreç boyunca profesyonel destek sunmak üzere Yedi Vize Turizm en iyi çözümleri ve teklifleri sunmaya gayret eder. Firmamızın uzman kadrosuyla bu tür engelleri aşarak düzenlediğiniz seyahat planlamalarının suya düşmemesini sağlarsınız.

Büyükelçiliği Vize Özbekistan
Özbekistan Büyükelçiliği Vize

Özbekistan Turistik Vize

Özbekistan Cumhuriyeti’nin resmi dili Özbekçedir. Bunun yanı sıra Karakalpakça konuşulmaktadır. Ülke genelinde Rusçanın etkisi hala büyüktür ve birçok kişi Rusça bilmektedir. Özbekistan halkının çok büyük bir kısmı Müslüman, %2’lik kısmı ise Ortodoks Hristiyan’dır. Bölgede ilk Özbek hakimiyeti 16. yüzyılın başında Semerkant’taki Timur hanedanını yenerek Maveraünnehir’de devlet kuran Muhammet Şey Bani Han ile başlamıştır.

Özbekistan Turistik Vize Özbekistan Cumhuriyeti’ne kısa süreli ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Özbekistan Cumhuriyeti resmi makamlarından almaları gereken vize türüdür. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve hususi (yeşil) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kültürel gezi ziyareti amacıyla Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır. Turistik vizenizi almak ve tüm işlemlerinizi basit bir şekilde halledebilmek için turistik seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir, hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Özbekistan Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Özbekistan turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunu sormaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Özbekistan Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportları son 10 yılda alınmış olmalıdır ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır. Pasaporta sahip olan tüm vatandaşlarımız 30 günün altındaki seyahatleri için vizeden muaftır. Ancak ikamet kaydı yaptırmaları zorunludur.
 • Özbekistan Vizesi başvurusu esnasında yetkililerin doldurmanız için verdiği form ve belgeleri eksiksiz bir biçimde tükenmez kalemle doldurarak imza ve tarih atınız.
 • Başvuruda finansal durumunuzu belirten belgeler kullanmalısınız. Hiçbir ülke kendi kendine finansal anlamda yetmeyen bir kişiyi topraklarına kabul etmez.

Turistik Vize Onayı Almak İçin İpuçları

Özbekistan turistik vize onayı almak için bazı ipuçları bulunmaktadır. Bu ipuçları form bilgilerinin detaylarının dikkatlice doldurulması, evrakların tam olması, hesabınızda istenilen tutarda para olması, rezervasyon bilgileri ve seyahat biletleri bilgilerinin evraklarda yer alması ve taahhüt edilen bilgiler ile kontrol edilen bilgiler arasında tutarlılık olmasına dikkat etmektir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru reddi almamak için neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Turistik Vize Özbekistan
Özbekistan Turistik Vize

Özbekistan Ticari Vize

Özbekistan Ticari Vize Özbekistan Cumhuriyeti’ne giderek ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günden fazla süren seyahatlerinde ticaret amacıyla Özbekistan Cumhuriyeti’ne gidecekse bu vizeyi almalıdır.

Özbekistan Cumhuriyeti yetkilileri tarafından 2017 sonrasında hiçbir davetiye mektubu ve dilekçe istenmemektedir. Sadece ticari vizeye nasıl başvuracağınızı ve ticari işlemleri nasıl yapacağınızı bilmeniz yeterlidir. Ticari vizenizi almak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için Özbekistan’a yapacağınız tüm iş seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

 ‘‘Özbekistan ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun kısa cevabını vermek gerekirse;

 • Özbekistan Vizesi almak isteyen herkes diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olmalıdır. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır. Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 30 günden az süren ziyaretlerinde vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Ancak ticaret yapmak için belirli prosedürler uygulanabilir.
 • Vize başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Ayrıca seyahat edeceğiniz bölgede nerede kalacağınızı belge ile kanıtlamalısınız.
 • 2017 sonrasında Özbekistan Cumhuriyeti tarafından herhangi bir iş davetiye mektubu veya iş dilekçesi istenmemektedir.
 • Özbekistan Vizesi almak için finansal kaynaklarınızın dolu olduğunu göstermek zorundasınız. Yani seyahatinizi finanse edebileceğinizi kanıtlamalısınız.
 • Bulaşıcı hastalık taşımadığınızı belirten sağlık raporunuzu ve aşılarınızı yaptırdığınıza dair belgeleri yetkililere teslim etmeniz gerekmektedir.

Ticari Vize Ücreti

Özbekistan ticari vize fiyatları Özbekistan Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte ve tarihlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Seyahat amacınız, seyahat türünüz, başvurduğunuz vize türü vb. bilgiler ücretler üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle vize ücretleri hakkında net bir bilgi vermek imkânsızdır. Yedi Vize Turizm gibi tecrübeli firmalarla iletişime geçmeniz daha sağlıklı bilgi alabilmenizi sağlamaktadır.

Ticari Vize Özbekistan
Özbekistan Ticari Vize

Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Özbekistan Cumhuriyeti’nin günümüzde bağımsızlığını kazanmış 7 Türk devletinden biri olması herkesin malumudur. Dolayısıyla bölge birçok Türk’ün ailesini barındırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nden Özbekistan Cumhuriyeti’nde yaşayan akrabalarınızı veya orada bulunan arkadaşlarınızı ziyaret etmek, 30 günden fazla süren Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Bu süreçte yardım almak isterseniz Yedi Vize Turizm, temin edilmesi gerekli evrakları size sunacaktır.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Diğer vize türlerine göre Özbekistan aile arkadaş ziyareti vizesinin farklılıkları çok değildir. Bu vize türünü alabilmeniz için yetkililere bir davet mektubu vermeniz önerilmektedir. Davetiye mektubunun Özbekistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden bir Özbek vatandaşından alınması ve bunun kanıtlanmış olması gerekmektedir. Özbekistan tarafından verilen Başvuru Formu içeriğinde kontak kişisinin bilgileri yer almalıdır.

Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Özbekistan Cumhuriyeti’nde bulunan akraba veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişiler ‘‘Özbekistan aile arkadaş ziyareti vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını bilmek istemektedir. Yedi Vize Turizm olarak bu soruya kısa bir cevap vermek gerekirse

 • Bu vizeyi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Özbekistan Vizesi başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Özellikle Başvuru Formu titizlikle doldurulmalı, kalınacak yer bilgileri ile kontak kişisi bilgileri tamamen doğru olmalıdır.
 • Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek istemenizin nedeni nedir? Bu sorunun cevabını başvuru dilekçenize yazmanız gerekir. Meramınızı anlatırken sade bir dil kullanmaya ve tüm işlemleri tükenmez kalem ile yapmaya dikkat göstermelisiniz.
 • Finansal durumunuzu gösteren belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. Fotoğrafınız eski olmamalıdır. Ayrıca fotoğraftaki halinize benzemek zorundasınız. Dolayısıyla sakal bırakma gibi eylemlerde bulunmamanız önerilmektedir.
 • 18 yaşından küçükseniz yanınızda yasal refakatçi bulundurmak zorundasınız. Ayrıca formları da yasal refakatçiniz doldurmalıdır. Uzun uçak yolculuğunu tek başınıza yapmanıza izin verilmeyecektir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Özbekistan
Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Özbekistan Vizesi Gerekli Evraklar

Özbekistan Cumhuriyeti, İpek Yolu’nun en önemli güzergâhlarından birinde bulunmaktadır. Orta Asya’da uzun yıllar Sovyetler içinde yaşamış ülkenin kültüründe Rus etkisi çok fazladır. Ülke 12 il, 1 özerk cumhuriyet ve 1 bağımsız şehirden oluşmaktadır. Nüfus sayısı bakımından en büyük şehir başkent Taşkent’tir. Özbekistan’ın batısında Karakal Pakistan Cumhuriyeti adında Özbekistan’a bağlı özerk bir cumhuriyet yer almaktadır.

Ancak buranın özerkliği kafanızda oluşan özerklik yapısıyla tamamen alakasızdır. Diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi Özbekistan Cumhuriyeti’ne giriş için Özbekistan Cumhuriyeti diplomatik misyonlarına vize başvurusu yapılmalı ve seyahat ihtiyacına göre vize alınmalıdır. Bu nedenle Özbekistan Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde Özbekistan vizesi almak için gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Özbekistan Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Özbekistan Cumhuriyeti, kardeş Türk ülkesi olması nedeniyle hem siyasal hem de sosyal bağlarımızın olduğu ülkelerdendir. Bu nedenle birçok kişi Özbekistan topraklarını gezmek istemektedir. Peki ‘‘Özbekistan vizesi gerekli evraklar nelerdir?’’  

 • Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaportunuz olması gerekir. Pasaportu bulunanlar 30 güne kadar vizeden muaftır.
 • Başkonsolosluk ve Büyükelçilik tarafından istenilen belgeler eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Başvuru formu kendimizi yetkililere tanıttığımız belgelerdir. Başvuru formundaki mekân bilgileri ile gitmek istediğiniz mekan değişik olmamalıdır.
 • Finansal durumunuzu belirten belgeler (maaş bordrosu vs) sunulan şeyler içinde yer almalıdır.
 • Ticari vize başvurularının olumlu sonuçlanması için şirketlerden davetiye mektubu gereklidir.
 • Seyahat sigortası, otel bilgileri ve seyahat bilgilerini içeren evraklar form ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Arka planı beyaz olan 3 adet fotoğraf evraklara eklenmelidir. Fotoğraflar son 6 ayda çekilmiş olmalıdır.

Öğrenciler İçin Özbekistan Vizesi

Kardeş ülke Özbekistan Cumhuriyeti’nde eğitim görmek isteyen Türk öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu öğrenciler için

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi
 • Daha önceden Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitime başladıysanız transkript
 • Özbekistan Vizesi başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğitim masraflarınızı karşılayan yasal temsilcinizin gelir belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneğiniz
 • Uçak ve ikamet edeceğiniz yerin bilgileri

Gerekmektedir. Daha fazlasını öğrenmek için Yedi Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Özbekistan
Özbekistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Özbekistan Vize Formu

Özbekistan Vize Formu Özbekistan Cumhuriyeti’ne ticaret ve gezi amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu vize formudur. Bahsedilen başvuru formu, Özbekistan Cumhuriyeti yetkililerinin başvuruda bulunan kişi hakkında bilgi alması bakımından önem taşımaktadır. Özbekistan vize formu Özbekistan İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’ndan temin edilebilmektedir.

Formu İngilizce olarak tükenmez kalemle doldurmanız gerekmektedir. Talep edilen bilgilerin doğruluğu büyük önem taşır. Başvuru formunda ıslak imza bulunmalıdır. 18 yaşının altında olan kişilerin formunu yasal temsilcileri doldurmalı ve imzalarını atmalıdır. Yedi Vize Turizm form doldurmanıza ve diğer tüm işlemlerinize yardımcı olarak belge ve bilgilerin eksiksiz olmasını sağlar.

Özbekistan Vizesi Formu İle Başvuru

Özbekistan Cumhuriyeti’ne vize başvurusu yapmak için Özbekistan vize formu doldurdunuz ve başvuruyu eksiksiz yaptınız. Aklınızda tek bir soru var: Özbekistan vizesi başvurusu kaç günde sonuçlanır? Bu sorunun cevabı çok net olmamakla birlikte tam ve eksiksiz sunulan Özbekistan vize başvurularının genelde 3 iş günü veya 4 iş günü içerisinde sonuçlandığı bilinmektedir. Özbekistan vize başvurusu sonucu Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile geliştirdiği ilişkiler sayesinde hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Seyahat amacınıza yönelik diplomatik misyonların sizden talep edeceği ek belgeler ya da eksik belgeler başvuru sürecini uzatabilmektedir. Bu nedenle evrakların tam olduğundan emin olmalı ve Yedi Vize Turizm’den bu süreçte yardım almalısınız. Bu tür süreçlerde zamanı ve verilen evrakları etkin bir şekilde kullanmak önem arz etmektedir. Firmamız eğitimli kadrosu ve deneyimli yönetimiyle sürecin uzamaması için yanınızda olacaktır.

Özbekistan Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Özbekistan vize formunu doldurdunuz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘Özbekistan vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat amacıyla aldığınız vize geçerliliği onay alınan tarihten itibaren seyahat amacına göre değişmektedir. Özbekistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bölgelere gitmek istiyor ve vize geçerliliği, başvuru süreci vb. şeyleri merak ediyorsanız firmamızla iletişime geçiniz. Firmamız bu alanda en doğru ve en güncel bilgileri tarafınıza ileterek profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Vize Formu Özbekistan
Özbekistan Vize Formu

Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneği

Özbekistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde bir bölgeye seyahat planlaması yapan herkesin Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Eskiden bir dilekçe sunuluyordu. Ancak artık seyahatlerde dilekçe istenmemektedir. Bu nedenle Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneği ihtiyacınız yoktur.

Onun yerine ikamet kaydınızı nasıl yaptıracağınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Yedi Vize Turizm ikamet kaydınızı nasıl yaptıracağınız ve başvuru süreciniz hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için size yol gösterir. Firmamız diğer ülkelerde sunduğu dilekçe hazırlama hizmetine karşılık Özbekistan Cumhuriyeti’nde ikamet kaydı ve diğer işlemler için hizmet vermektedir.

Özbekistan Vizesi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Özbekistan vizesi dilekçe örneği hakkında bilgisi olmayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması olan herkesin aklından ‘‘Özbekistan vizesi dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusu geçmektedir. Bu sorunun cevabı sizi şaşırtabilir. 2017 yılından itibaren vize sürecinde Özbekistan Cumhuriyeti yetkilileri dilekçe talep etmemektedir. Normal şartlarda dilekçe yazımında ilk kural şeffaf olmak ve akıcı bir dil ile dilekçeyi yazmaktır. Aynı dilekçede olduğu gibi diğer işlemlerde de şeffaf ve akıcı bir dile sahip olmalısınız. Ülkeye gittiğinizde öncelikle Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitme amacınız hakkında bilgi vermeniz ve kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Özbekistan Cumhuriyeti’nin kültürünü yakından görmek mi istiyorsunuz; yoksa Özbekistan Cumhuriyeti’ne bir iş gezisi mi planlıyorsunuz? Amacı iyice belirttikten sonra Özbekistan Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve harcamaları nasıl finanse edeceğiniz ile ilgili bilgi vermeniz gerekir. Dolayısıyla gezi amaçlı alınan turistik vize ve ticaret amacıyla alınan ticari vize dilekçesi farklılık gösterecektir. Yetkililer sizin 30 günden az kalmanız için bilgilendirme yapacaktır. İşlemler karmaşık gibi gözükse de Yedi Vize Turizm’in size sunduğu hizmet ile tüm süreç çok basit geçmektedir.

Turistik Vize ve Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneği

Özbekistan Cumhuriyeti tarihi İpek Yolu’nun en önemli güzergâhı üzerinde bulunmaktadır. Tarihte birçok kervan ticaret yapma amacıyla bu topraklara giderek buradaki hanlarda konaklamaktaydı. Günümüzde de doğalgaz ve transit geçiş için kullanılan bu ticaret yolu, tarihi esintisiyle kendisine hayran bırakan bir yapıya sahiptir. Özbekistan Cumhuriyeti bir turistin gidip görebileceği en şaşırtıcı bölgelerden biridir. Özbekistan Cumhuriyeti’ne turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız dilekçe yazmanıza gerek yoktur. Yedi Vize Turizm yapmanız gereken işlemler konusunda sizleri bilinçlendirecektir.

Vizesi Dilekçe Örneği Özbekistan
Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneği

Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan Cumhuriyeti’nden gezi amacıyla turistik, ticaret amacıyla ticari ve aile arkadaş ziyareti amacıyla ziyaret vizesi almak isteyen herkes Özbekistan vize başvurusu sürecinde Özbekistan Vize Ücreti ödemelidir. Özbekistan Cumhuriyeti diplomatik misyonlarının talep ettiği vize ücretleri için net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Başvurunun nasıl yapıldığı, başvurunun ticari veya turistik olması ve başvuru süresi gibi birtakım hususlar yetkililer tarafından istenen vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Vize ücreti ile ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenmek ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak için firmamız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Özbekistan Cumhuriyeti’ne turistik ve ticari amacıyla seyahat planlamasında bulunan herkes Özbekistan vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonu olan Özbekistan Ankara Büyükelçiliği veya onların görevlendirdiği İstanbul Fahri Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Yaş grupları ve farklı ülke vatandaşlarına göre ücret değişebilmektedir. Ayrıca vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Vize ücretlerinin yanında fotokopi ücreti, biyometrik fotoğraf ücreti ve VIP ücreti gibi birçok hizmet ücreti talep edilebilmektedir. Özbekistan Cumhuriyeti’ne tek giriş ve çok giriş kıstası ile vize türü, vize ücretini etkilemektedir. Yedi Vize Turizm sizin için en güncel ve en doğru bilgiyi sunmaya çalışır.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Özbekistan Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Bu soruyu madde madde sizler için cevapladık.

 • Diğer tüm başvuru işlemlerinde yapıldığı gibi vize ücreti de başvuru yapılan yetkili makamın banka hesaplarına, yani Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarının banka hesaplarına ödenir.
 • Para yatırma işlemi sonrasında bankadan dekont alınmalı ve bu dekont Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’na ibraz edilen evrakların içine konulur. Dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Özbekistan vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Vize ücretiiade edilmez.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını başka bir kişiye devredemez.
Vize Ücreti Özbekistan
Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

‘‘Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusu Özbekistan Cumhuriyeti’ne çeşitli nedenlerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının cevabını aradığı bir sorudur. Özbekistan vizesi başvurusu normalde çok uzayan bir süreç değildir. Bu süreç normal şartlar altında 3-4 iş günü arasında; maksimum 1 hafta sürmektedir. Özbekistan Cumhuriyeti’ne 30 günden az ziyarette bulunacaksanız vize almanıza da gerek yoktur. Ancak böyle durumlarda da ikamet kaydı yapılması zorunludur.

Bu nedenle pasaporta sahip T.C. vatandaşları vizeden muaf olsa bile yetkililere başvurmalıdır. Bahsedilen 3-4 iş günü süresi normal şartlar altında ve eksiksiz, doğru doldurulan formlar yetkililere ulaştırıldığında geçerlidir. Vize alma sürecinizin uzamaması için bu formların içerisinde yer alan bilgileri değiştirmemelisiniz. Örneğin Özbekistan vizesi başvurusu sırasında turistik bir gezi olduğundan bahsettiniz. Ancak sizin bölgede bulunan şirketlerle bir antlaşma imzalamanız gerekiyor. Özbekistan yetkililerinden ticari vize almadan bu işlemleri yapmaya çalışırsanız yetkililer vize talebinizi reddedecektir.

Özbekistan Vize Başvuru Dilekçesi

Özbekistan Cumhuriyeti sınırlarında bulunan bir şehre seyahat edecek olan ve Özbekistan vizesi almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan yetkili makamlarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Yetkili makamlar Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği’dir.

‘‘Özbekistan vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunun vize başvuru dilekçesinde yer almaması gerekmektedir. Bu sorunun cevabı başvuru aşamasıyla ilgilidir; yetkililerin dilekçede yer almasını istediği bir şey değil. Başvuru dilekçenizde Özbekistan Cumhuriyeti’nde kaç gün kalacağınız, seyahat amacınız, nerede kalacağınız ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınız anlatılmalıdır. Yedi Vize Turizm Özbekistan vizesi başvuru dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha etkili bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız 30 günün üstündeki tüm seyahatleriniz için vize almak zorundasınız. Bu vize talebi sürecinde gidiş biletleriniz ve dönüş biletleriniz önemli bir konumdadır. Çünkü Özbekistan Cumhuriyeti yetkilileri, egemenlik haklarına dayanarak topraklarında bulunmak istediğiniz net süreyi öğrenmek istemektedir. Dolayısıyla geri dönüşünüz onlar için önemlidir. Aslında geri dönüş bileti, yetkililere döneceğinize dair işaret verdiğiniz bir tür güvencedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Özbekistan
Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti, Özbekistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olma özelliğini taşımaktadır. Kardeş Özbekistan Cumhuriyeti’ne gezi, aile arkadaş ziyareti veya ticaret amaçlı seyahat planlaması yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Özbekistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarına başvuruda bulunması ve başvuru sürecinin onaylanması gerekmektedir. Böylece Özbekistan Cumhuriyeti vizesine sahip olacaktır. Vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Vize başvurusu ve onay alma kriterlerini karşılamak zor süreçlerdir.

Böyle bir zorluğun üstesinden tek başınıza gelemeyebilirsiniz. Güvenilir,  alanında yetkin ve deneyimli, profesyonel hizmetler sunan bir vize merkezi desteği almak için Yedi Vize Turizm ülkemizdeki bu destek ihtiyacını karşılamaktadır. Firmamız mümkün olan en yüksek standartlarda kaliteli hizmet sunmaya gayret etmektedir. Yedi Vize Turizm, Özbekistan Vizesi başvuru konusunda da hizmet vermektedir. Ayrıca firmamız ile birlikte çalışmaktadır. Firmamızın verdiği tüm hizmetler ve fiyatlandırma bilgisi için kurumsal web sitemizdeki numaralardan bizi arayın.

Özbekistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Ülkemizde Özbekistan Vizesi Başvuru Merkezi bulunmaktadır. İşlem ücretinizi Dolar, Türk Lirası veya Özbekistan Somu üzerinden ödeyebilirsiniz. Başvuru Merkezi sayesinde vize başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilir ve başvuru sürecini iyi yönetebilirsiniz. Bu süreçte Yedi Vize Turizm size talep etmeniz halinde ihtiyacınız hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz Özbekistan vizesi başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu Özbekistan vizesi başvuru sürecinizin tamamen olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Tecrübe sahibi bir kadronun sektörde uzman bir firma içerisinde bulunduğu bir kurumsallaşmadan yardım alabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Özbekistan
Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır

Özbekistan Vizesi Başvuru Merkezi

Özbekistan vizesi başvuru merkezi üzerinden vize ile ilgili olan tüm süreci sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak bu konuda deneyimlerimizden aldığımız tüm profesyonel desteği ve hizmeti sunmaya gayret etmekteyiz. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çabalıyor ve başvuru sürecinizi kendi başvurumuz gibi görüyoruz. Özbekistan vizesi ile ilgili bilgilendirme için her gün her saat hizmetinizdeyiz. Bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Türkiye’nin dost ülkelerinden biri olan Özbekistan’a seyahat için de vize başvurusuna ihtiyaç duyulmaktadır. Özbekistan Konsolosluğu’na kişisel bilgiler ve farklı evraklarla birlikte başvuru yapılabilir.

Özbekistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Özbekistan, Türk vatandaşlarına belirli süreler için vize muafiyeti uygulayan ülkelerden biridir. 5 günü geçmeyen seyahatler için vize başvurusu yapmaya gerek yoktur. Uzun süreli seyahatler için konsolosluklara eksiksiz evraklarla müracaat edilmelidir.

Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Özbekistan, Türkiye’ye yakın kültürde ve konumda bir ülke olduğu için bu ülkede yakınları yaşayan birçok kişi bulunmaktadır. Özbekistan’a aile ve arkadaş ziyareti için vize başvurusu yapılarak gidilebilir.

Davetiyeli Özbekistan Vizesi?

Yakınlarının ziyaretine gitmek için Özbekistan Konsolosluğu’na başvuru yapacak olan kişilerin sahip olması gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar arasında resmi davetiyeler de bulunmaktadır.

Özbekistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Özbekistan vize işlemleri diğer ülkelere göre daha kolay bir şekilde yapılabilir. Vize randevusu için internet sayfası ve Yedi Vize firmamız tercih edilebilir.

Özbekistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Özbekistan Konsolosluğu’na vize başvurusu yapan kişilerin kısa sürede sonuç alması beklenir. En geç 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Özbekistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara’da faaliyet gösteren Özbekistan Büyükelçiliği, randevu sistemiyle çalışmaktadır. Bazı bilgilerle birlikte internet sitesinden randevu almak mümkündür.

Özbekistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Özbekistan Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Özbek vatandaşlarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda iki ülke arasındaki özel ve resmi seyahatleri düzenlemektedir.

Özbekistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den yurt dışına çalışmaya giden kişilerin tercih ettiği ülkelerden biri olan Özbekistan’da ticari faaliyetler de yürütülmektedir. Ticari faaliyetlere katılmak isteyen kişilerin konsolosluğa ilgili evraklarla birlikte müracaat etmesi gerekir.

Özbekistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Ticari vizeler, iki ülke arasındaki resmi ticaret faaliyetleri için verilmektedir. Şirketler ve kişiler arasındaki ticari faaliyetler için ticari davetiyeler kullanılarak vize başvurusu yapılabilir.

Özbekistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik amaçlarla Özbekistan’a gitmek isteyen vatandaşların iki seçeneği vardır. 5 günü geçmeyecek turistik geziler için vize zorunluluğu yoktur. Daha uzun süreli turistik seyahatler için konsolosluğun istediği belgelerle müracaat edilmesi gerekir.

Özbekistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Özbekistan’a gitmek için yapacağınız turistik vize başvurusu kısa sürelerde sonuçlanacaktır. Yine de seyahatlerinizden 10 gün önce başvuru yapmalısınız.

Özbekistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurusunu yapmak için Özbekistan Konsolosluğunu tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yetkili firmalardan biri olan Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularında konsoloslukların isteklerine göre hareket edilmesi önemlidir. Bilgilerin doğru evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.

Özbekistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Özbekistan Konsolosluğu’na teslim edeceğiniz başvuru formunu resmi bir dille birlikte farklı bilgileri yazarak kolay bir şekilde doldurabilirsiniz.

Özbekistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Özbekistan seyahatleri için konsolosluğa yapılan vize başvurularında bazı evrakların doldurulması gerekmektedir. Bu evrakların doldurulması sırasında İngilizce dilinin kullanılması şartı vardır.

Özbekistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Özbekistan Konsolosluğu’na vereceğiniz vize başvuru formunu doldururken bütün alanları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Tüm bilgilerin güvenilir ve tutarlı olmasına önem vermeli ve imza alanına ıslak imza atmalısınız.

Özbekistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özbekistan, vize işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleştirildiği ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkeye seyahat için konsolosluklardan randevu alınıp belirtilen belgelerle birlikte randevu tarihlerinde müracaat edilebilir.

Özbekistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinizde önemli olan bazı noktalar olduğunu unutmamanız gerekir. Vize başvuru formunu doğru ve hızlı bir şekilde doldurmak ve hata yapmamak için Yedi Vize firmamızdan destek alabilirsiniz.

Özbekistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevusu almak için Özbekistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi internet sayfasını tercih edebilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı vize başvurusu yapamayan kişiler profesyonel destek almak için firmamıza ulaşabilir.

Özbekistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Özbekistan vizesi randevusu alırken seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Randevunuzu başvuru yapacağınız vize türüne göre almalı ve evraklarınızı güncel bir şekilde hazırlamalısınız.

Özbekistan Vize Ücreti 2021?

Konsolosluk vize ücretleri başvuru sırasında yatırılmaktadır. Vizelerin geçerlilik süresine ve farklı etkenlere göre değişen vize ücretleri hakkında bilgi almak için Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücretini yatırmak için Özbekistan Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Konsolosluğun belirlediği banka hesaplarına farklı yöntemlerle başvuru ücretini yatırabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Özbekistan’a belirli süreler boyunca vizesiz gidilebildiği gibi vize başvurusu yapılarak da gidilebilir. Vize başvurularında profesyonel dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Başvuru için hazırlayacağınız vize talep dilekçesinde bilgileri doğru bir şekilde yazmaya özen göstermelisiniz. Dilekçeyi hazırlarken kendi imzanızı kullanmanız gerekmektedir.

Özbekistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Özbekistan vize başvurularında gerekli olan belgeler arasında yer alan vize dilekçesinin İngilizce diliyle doldurulması gerekmektedir.

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Özbekistan vizesi başvurularında gerekli duyulan evraklar hakkında sık sık araştırma yapılmaktadır. En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda randevu sırasında alınan başvuru formu ve vize talep dilekçesi gereklidir. Fotoğraf ve hesap bilgileri gibi farklı evraklara da ihtiyaç duyulabilir.

Özbekistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Özbekistan vizesi başvurularında bazı dokümanlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Alınan yeni kararlar sonrası otel rezervasyonu zorunluluğu gibi dokümanlar kaldırılsa da gerekli olan farklı belgeler de vardır.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Özbekistan Konsolosluğu’na yaptığınız vize başvuruları iş yoğunluğuna göre farklı sürelerde açıklanır. Belgelerinizi sorunsuz bir şekilde teslim ederseniz ortalama 5-7 iş günü içinde sonuç alabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Özbekistan Konsolosluğu, çeşitli sebeplerden dolayı yoğun zamanlar yaşayabilir. Vize başvurularının ne zaman sonuçlanacağı hakkında net bir bilgi bulunmasa da 1 hafta içinde sonuç alınabilir.

Özbekistan Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Özbekistan Konsolosluğu’na yapılan vize başvurusunun reddedilmesi durumunda itiraz etme hakkı da bulunmaktadır. İtirazlarınızı belirli belgelerle birlikte konsolosluklara yapabilirsiniz.

Özbekistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun olumlu sonuçlanmasıyla birlikte Özbekistan’a giriş yapabilirsiniz. Özbekistan’da ikamet izni aldıktan sonra çalışma vizesi başvurularınızı gerekli evraklarla birlikte yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top