Vizesi Myanmar

Myanmar Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Myanmar Vizesi Nasıl Alınır 2024? Myanmar Birliği Cumhuriyeti, Birmanya ve Burma isimleri ile de bilinmektedir. Güneydoğu Asya’da bulunan ülke Andaman Denizi ve Bengal Körfezi’nin kıyısındadır. Bangladeş, Laos, Tayland ve Çin arasında kalan bir bölgede yer almaktadır. Ülkenin Resmi dili Birmancadır. 678.500 km kare alana sahip ülke çok yüksek yoğun nüfus yoğunluğuna sahip değildir.  Ülkenin para birimi ise Kyattır. Ülkenin siyasi dengeleri sürekli sorunlu haldedir. Bu nedenle sosyoekonomik olarak çok da iyi bir durumda değillerdir.

Myanmar vizesi Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne ticari, eğitim, ziyaret ve turistik amaçlarla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde diplomatik yetkililerden talep etmeleri istenen vizedir. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sahip oldukları pasaport türlerinden bağımsız olarak Myanmar vizesine başvuru yapar. Myanmar Vizesi başvuru ve onay alma süreci çok yorucu bir süreç olabilmektedir. Vizenizi sorun yaşamadan alabilmek için Myanmar Birliği Cumhuriyeti seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Myanmar Vizesi Başvuru

Myanmar vizesi başvuru sürecini başlatmak diplomatik yetkililerden temin etmeniz bazı belgeler bulunmaktadır. Vize alabilmek için bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve yetkililere teslim etmek ile yükümlüsünüz.

 • Myanmar vizesi almak için siyah, bordo, yeşil veya gri pasaport türlerinden birine sahip olmanız gerekir.
 • Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen form ve dilekçe gibi tüm evrakları hazırlamak ve eksiksiz bir şekilde yetkililere sunmak ile yükümlüdür.
 • Seyahat edecek kişiler, sağlık raporlarının ve önerilen aşılarının tam olduğundan emin olmalıdır. Bazı durumlarda kişinin aşılarının eksik olması seyahat öncesinde sorunlara yol açmaktadır.

Önerilen Aşılar

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gezi planı bulunan tüm vatandaşların Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak(MMR), Difteri, Tetanos, Boğmaca, Suçiçeği, Polio (çocuk felci) ve yıllık grip aşısını yaptırması şiddetle önerilir. Bu aşılar rutin aşılar olarak adlandırılır. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nde tedavi ve sağlık hizmetleri pahalı değildir. Myanmar vizesi alıp seyahatinizi tamamladıktan sonra kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir doktora görünmeniz gerekir. Doktorunuza seyahatte Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gittiğinizi ve yaptığınız tüm aktiviteleri kesinlikle söyleyin.

Vizesi Myanmar
Myanmar Vizesi

Myanmar Vize Başvurusu

Uluslararası hukuka dayanan devletlerin egemen eşit olması ilkesi nedeniyle dünya üzerinde egemenliği tanınmış tüm eşit ülkeler, diğer ülkelerden gelen kişilere karşı belli kuralları uygularlar. Bu kurallardan en yaygın olanı pasaport ve vize uygulamasıdır. Ülkelerden bazıları herhangi bir vize uygulamasında bulunmazken bazıları ülkeye giriş için vize şartı koymuştur. Bu kural, ülkenin egemenliğine dayanarak koyduğu bir kuraldır. Dolayısıyla seyahat planı yaptığımız ülkenin vize zorunluluğunun bulunup bulunmadığı; bulunuyorsa hangi kriterlere göre vizenin verildiği bilinmelidir.

Myanmar Vize Başvurusu, Myanmar Birliği Cumhuriyeti topraklarına girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan yetkili makamlarının kurallarına uyarak yapmak zorunda olduğu vize başvurusudur. Bu vize başvurusunu yapmak için pasaport türlerinden birine sahip olmalısınız. Vize başvurunuzu olumlu bir süreç haline getirmek ve tüm profesyonel desteğimizi almak için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Myanmar Vize Başvurusu Kuralları

Myanmar vize başvurusu yapmak için Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin koyduğu kuralları karşılamanız gerekmektedir.

 • 18 yaşından küçükseniz yasal temsilcinizle birlikte başvuru yapmalısınız.
 • Başvuru yaparken verilen formları ve belgeleri tamamen doldurmalısınız. Ayrıca Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin koyduğu kurallara uymalısınız. Bu kurallara uymayan kişiler vize alamamaktadır.
 • Form ve dilekçede Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve bu ülkeye gitme nedeninizi tamamen açıklayacak cümleler kullanmalısınız.
 • Myanmar Vizesi başvurusu yapmanızı engelleyen herhangi bir ceza almamış olmalısınız.
 • Vize ücreti ve seyahat ücreti için kendinizi finanse edebileceğiniz kaynağa veya kaynaklara sahip olmalısınız. Maaş bilgisi ve banka hesap bilgisi tarzı evraklar bu maddeyi karşılar niteliktedir.

Vize Ücreti ve Seyahat Ücreti

Vize ücretleri değişkendir. Uyruk, başvurduğunuz vize türü ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Vize ücretleri haricinde fotoğraf çekimi, çıktı hizmeti, kurye hizmeti vb. hizmetler için ayrı olarak ücret alınmaktadır. Vize ücretini ödedikten sonra seyahatinizi finanse edebilecek kaynaklara sahip olduğunuzu göstermelisiniz. Vize alma sürecinizdeki sorular ve Myanmar vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve Myanmar vizesi işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Myanmar
Myanmar Vize Başvurusu

Myanmar Vize İşlemleri

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin vize başvuru süreci ile ilgili kurallar Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin yurtiçinde görev yapan yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Myanmar Vize İşlemleri kurallarına göre doldurulması istenen başvuru formu, fotoğraf, başvuru dilekçesi, finansal durumu gösteren belgeler vb. eksiksiz bir biçimde yetkili makama teslim edilmelidir. Gerekli belgeler yetkililere teslim edildikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır.

Myanmar Birliği Cumhuriyeti yetkili makamlarına yapılan vize başvuru işlemlerinde vize randevusu uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları evrakları eksiksiz hazırlamak veya vize merkezine başvurmak suretiyle vizesini alabilirler. Vize başvuru sürecinizde Yedi Vize Turizm’in sahip olduğu tüm deneyiminden yararlanabilmek ve profesyonel destek alabilmek için sitede bulunan iletişim bilgilerinden bizi arayın veya mesajınızı bırakın. Firmamız vize sürecinizde ihtiyacınız olabilecek tüm belgeleri size verecek ve doldurmanıza yardım edecektir.

Myanmar Vizesi İşlemleri Başvuru Onayı

Pek çok savaş ve istila gören Myanmar Birliği Cumhuriyeti topraklarında bulunan doğal güzelliğe sahip yerlere gitmek mi istiyorsunuz? Myanmar Birliği Cumhuriyeti sınırlarına girebilmek için bir pasaport ve vizeye ihtiyacınız vardır. Myanmar Birliği Cumhuriyeti vizesi alarak ülke içerisinde 90 güne kadar kalabilirsiniz. 90 günden uzun süren seyahatleriniz için başka izinler almanız gerekmektedir. Myanmar vizesi işlemleri başvurusu onayı almak için yetkili makamlara sunduğunuz bilgi ve belgelerin tamlığına ve doğruluğuna dikkat etmelisiniz.

Yetkililere ibraz edilen form ve dilekçe gibi belgelerin tüm yasal sorumluluğu sizin üzerinizdedir. Onay almak isteyen kişiler yetkilileri asla yanıltmamalıdır. Verilen bilgileri değiştirmemelidir ve aynı zamanda sabırlı olmalıdır. Belgelerin içeriğine yazdığınız yazının okunabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Form ve diğer belgeler Türkçe doldurulabilmektedir. 18 yaşından küçükseniz belgeleri veliniz ile doldurun ve belgeleri velinize imzalatın. Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

18 Yaşından Küçükseniz Belgeleri Veliniz İle Doldurun

18 yaşından küçükseniz belgeleri veliniz ile doldurun. 18 yaşından küçük olan her vatandaşımız, diğer resmi işlemlerde olduğu gibi Myanmar Birliği Cumhuriyeti vize alma sürecinde ibraz edilmesi gereken belgeleri yasal temsilcileri ile doldurmalıdır. Bu süreçte Yedi Vize Turizm’den destek alabilir, bilgi ve deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Vize İşlemleri Myanmar
Myanmar Vize İşlemleri

Myanmar Vize Randevusu

Türkiye Cumhuriyeti’nden Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen herkes yurtdışındaki Myanmar Birliği Cumhuriyeti yetkili makamlarından vize talebinde bulunmak zorundadır. Başvuruda bulunan kişiler Myanmar Vize Randevusu almadan önce randevu işlemlerine yönelik bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Vize randevuları için verilen tarih yoğunluğa göre değişmektedir. Ancak Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan bazı diplomatik misyonu bulunduğu için genellikle yoğunluk yaşanmamaktadır. Tabii ki bazı dönemlerde Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve Konsolosluk işlemlerinde yığılma görülebilmektedir.

Bunun çok basit bir nedeni var. Çoğu vatandaşımız neler yapacağını bilmiyor. Bu nedenle vize başvurusunu tam hazırlamadan randevu talebinde bulunuyor. Böylece randevu sonrasında red cevabı alıyor ve bir sonraki tarihte tekrar deniyor. Ya da vize randevusunu son ana bırakıyor ve yığılmalara neden oluyor. Genellikle randevu tarihi için önerilen süre seyahatinizden 1 ay önceki tarihtir. Böylece randevunuz ve belgelerin eksiksiz doldurulma süreci arasında uzun bir süre bırakmış olursunuz. Yedi Vize Turizm bu süre boyunca belge ve dilekçeleri doldurmanıza yardım ederek randevuda bir problem yaşamamanıza yardımcı olur.

Myanmar Vize Randevusu İşlemleri

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat planınız varsa Myanmar vize randevusu işlemleri sürecini başarıyla bitirmeniz gerekmektedir. Sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden Yedi Vize Turizm’i arayarak bu işlemleri daha kolay hale getirebilirsiniz.

 • Randevuya girecek olan kişilerin Myanmar Birliği Cumhuriyeti yetkili makamlarının talep ettiği evrakları eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması gerekmektedir. Doğru bilgiler içermeyen form ve dilekçe sahiplerine birtakım cezalar verildiği unutulmamalıdır.
 • Bireysel başvuru sahipleri zaman kazanmak adına online randevu almalıdır. Randevu hizmeti tamamen ücretsizdir.
 • Myanmar Vizesi mülakat tarihi, başvuru sırasında Vize Başvuru merkezi tarafından verilir.

Randevu Saatini Kaçırdığınız Takdirde Yapmanız Gerekenler

Myanmar Birliği Cumhuriyeti için randevu alıp randevu saatinizde görüşmeye gitmediniz mi? Böyle bir durumda panik yapmanıza gerek yoktur. Bir daha randevu alın ve bu randevu aynı gün içerisinde olsun. Evraklarınızı teslim edin ve eksik bir şey kalmadığından emin olun. Böylece bir sorun yaşamadan sürecin sonunu bekleyebilirsiniz. Yedi Vize Turizm randevu, form, belge, dilekçe vb. tüm işlemlerde sizlere yardımcı olarak randevuya yönelik hazırlık yapmanızı sağlar.

Vize Randevusu Myanmar
Myanmar Vize Randevusu

Myanmar Konsolosluk Vizesi

Myanmar Birliği Cumhuriyeti konsolosluk vizesi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren Ankara Myanmar Birliği Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu tarafından alınabilmektedir. Vize başvurularının özellikle belli zaman aralıklarında yoğunlaştığı bilinmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat tarihinizden bir ay önce yapınız. Başvuru yapmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, yetkililer tarafından istenilen belge ve formları temin ederek başvurularını yapabilirler.

Vize başvurularını yapabilmek için bir diğer alternatif ise vize başvuru merkezleridir. Yedi Vize Turizm’i arayarak vize işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilir ve diğer işlemlerinize yönelik bilgi alabilirsiniz. Firmamız vize işlemleri süresince karşınıza çıkabilecek tüm güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret eder.

Myanmar Cumhuriyeti Konsolosluk Vizesi

Ülkemizde Myanmar Cumhuriyeti’ne ait Ankara’da bulunan Myanmar Birliği Cumhuriyeti Ankara Fahri Konsolosluğu dışında resmi bir makam yoktur. Myanmar Konsolosluk Vizesi başvurularını bu kurumlara yapabilirsiniz. Myanmar Birliği Cumhuriyeti uluslararası hukukta juscogens kural niteliğinde olan egemen eşit devletler ilkesi gereğince kendi topraklarına giren kişilere belirli prosedürler uygulamaktadır. Bu prosedürleri karşılamanız vize onayı almanız için gereklidir.

Söz konusu prosedürler zor süreçlere tekabül etmektedir. Özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunan kişilerin ne yapacağını bilmemesi vize almasını zorlaştırmaktadır. Yedi Vize Turizm’e başvurarak bu tür problemleri aşarsınız. Firmamız sektörde kazandığı tüm deneyim ile sizi bilinçlendirir ve vize alma sürecinizin olumlu geçmesinde yardımcı olur. Hizmetlerimiz ve fiyat bilgisi için sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Bulunan Kişilerin Ne Yapacağını Bilmemesi

Myanmar Cumhuriyeti’ne çeşitli nedenlerle gitmek istiyor olabilirsiniz. Ülkeye girişler için Myanmar vizesi almanız gerekmektedir. Myanmar konsolosluk vizesi reddinin en büyük nedeni vize başvurusunda bulunan kişilerin ne yapacağını bilmemesi. Başvuru formu, başvuru dilekçesi, ücretler ve daha birçok prosedür, vize alma sürecini zor geçirmenize neden olur. Başvuru formundan randevu sürecine karşınıza çıkabilecek tüm olumsuz durumları ve etkiyi sıfıra indirmek için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm tüm vize alma sürecinize profesyonel destek sağlar. Sitemizde bulunan numaralardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Myanmar
Myanmar Konsolosluğu Vize

Myanmar Büyükelçilik Vizesi

Myanmar Birliği Cumhuriyeti, vatandaşlarımız tarafından ziyaret edilen bir ülkedir. Ülkeye birçok gezgin, iş adamı, öğrenci ve ülkede akrabası bulunan kişi seyahat etmektedir. Ülkeye girişin ilk şartı bir pasaporta sahip olmanız. Pasaportun haricinde bir de vizeye ihtiyacınız var. Pasaportu bulunan kişiler Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik kurumlarına başvurarak Myanmar Büyükelçilik Vizesi işlemlerini başlatabilir.

Ülkemizde bu işlemi gerçekleştirmek için Ankara’da bulunan Ankara Myanmar Fahri Konsolosluğu haricinde resmi bir kurum yoktur. Profesyonel firmamız, sıkıntılı olan bu süreçte yanınızdadır. Myanmar Vizesi başvuru formu doldurma sürecinden itibaren dilekçe doldurma, randevu, gerekli belgeler ve randevu sonrası yapılacaklar ile ilgili bilgilendirmeye kadar tüm işlemlerinizde Yedi Vize Turizm’e güvenebilirsiniz.

Myanmar Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Myanmar Büyükelçiliği vizesi hakkında vize başvurularının nasıl yapılması gerektiği, vize başvuru formu, vize dilekçesi, vize başvuru sürecinde temin edilmesi gereken diğer belgeler ve başvurunun olumlu geçmesi için yapmanız gerekenler gibi konuların bilgisine sahip olmak istediğinizi biliyoruz. Bu bilgilere sahip olan kişilerin başvurusu yüksek ihtimalle onay almaktadır. Yedi Vize Turizm Myanmar Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm belgeleri sağlayarak vizeyi almanızı sağlayacaktır. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve şirketimizin deneyimleri hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizi arayabilir veya bize mesaj bırakabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm Myanmar Büyükelçilik Vizesi

Birkaç yüzyıl öncesine kadar insanların bir yerden başka bir yere seyahat veya göç etmesi durumunda devletler tarafından uygulanan her hangi bir prosedür yoktu. Bürokratik kayıt sisteminin mükemmelleşmesi ve küreselleşmenin etkilerinin iyice hissedildiği teknoloji çağına geldikçe bu prosedürler ortaya çıktı ve belirli kriterlere bağlandı. Ülkelerin tamamına veya belirli bölgelerine girmek için vize tarzı uygulamalar gözükmeye başladı. Özellikle iletişim hızının ulaşım hızını geçmesinden sonra vize uygulamalarında büyük artış görüyoruz.

Günümüzde de birçok ülkeye giriş ve çıkışlarda vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu uygulama Myanmar Birliği Cumhuriyeti için de geçerlidir. Yedi Vize Turizm Myanmar Büyükelçilik vizesi hakkında sizleri bilgilendirir. Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan Myanmar Birliği Cumhuriyeti diplomatik misyonlarından gerekli bilgi ve belgeleri temin etmenize yardımcı olur. Fiyat bilgisi ve profesyonel hizmet için bizi arayınız.

Büyükelçiliği Vize Myanmar
Myanmar Büyükelçiliği Vize

Myanmar Turistik Vize

Myanmar Turistik Vize Myanmar’a turistik amaçla gitmek için pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın alması gereken belgenin adıdır. Bu süreç karışık bir hal alabilmektedir. Çünkü Myanmar’ın siyasi dengesi sürekli değişebilmektedir. Bu vizeyi almak için hangi belgeler gereklidir? Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne turistik seyahat amacıyla ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan resmi makamlarından almaları gerekir.

Siyah, bordo, yeşil ve gri pasaport türlerine sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gidecekse bu vize türüne sahip olmalıdır. Turistik vizenize en kolay şekilde sahip olmak ve bütün işlemlerinizi basit bir şekilde tamamlayabilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir, hizmetlerimiz ve deneyimimizden yararlanabilirsiniz.

Myanmar Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne turist olarak giriş yapmak isteyen herkes ‘‘Myanmar turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Aşağıda yer alan belge ve formları İngilizce, Rusça, Ukraynaca, Arnavutça ve Türkçe dillerinde doldurabilirsiniz.

 • Tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Vize formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümünüz istenmektedir.
 • 18 yaşından küçükseniz velinizin imzaladığı onay belgesi evrakların arasına eklenmelidir.
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgileriniz talep edilmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.
 • 2 adet beyaz arka fonlu fotoğraf istenmektedir.
 • Ticari faaliyet için gidecekseniz Türkiye ve Myanmar’daki firmaların kaşeli ve onaylı bilgilerinin olduğu belge gerekmektedir.
 • Bir adet davetiye mektubu istenmektedir. Davetiye mektubu alındığı yerden resmi olarak onaylatılmalıdır.

Myanmar Vizesi

Myanmar turistik vize onayı almak başvurusu yapabilirsiniz. Myanmar Birliği Cumhuriyeti vize başvurusu esnasında teminat mektubu istenir. Yedi Vize Turizm Myanmar Birliği Cumhuriyeti vize sürecinde size yardım eder ve teminat mektubu, dilekçe ve başvuru formunu doldurmanızı sağlar. Böylelikle bu süreci olumlu bir şekilde ilerletmiş olursunuz.

Turistik Vize Myanmar
Myanmar Turistik Vize

Myanmar Ticari Vize

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isteyen birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Myanmar Ticari Vize ve ücretleri konusunda araştırma yapmaktadır. Bu vize türü Myanmar Birliği Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülke yetkililerinden almaları gereken vize türüdür. Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari faaliyette amacıyla Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır.

Bu vize türünde başvuru sürecinde istenilen evraklara ek olarak bir takım evraklar da istenebilmektedir. Çünkü kişinin bağlı olduğu ticaret odası, meslek grubu ve şirket bilgilerinin vize alma sürecinde etkili olduğu bilinmektedir. Bu evraklar yetkili makamlar tarafından randevuyu alan kişiye bildirilmektedir. Ticari vize ve diğer işlemleriniz için yardım almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Myanmar Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Myanmar ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir? Başvuru formu, pasaport, pasaport fotokopisi, 2 adet yeni çekilmiş fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak rezervasyonu ya da ulaşımla ilgili kanıtlayıcı belge, finansal durumu kanıtlayan belgeler ve vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nde bulunan şirketten bir davetiye mektubu alınmalıdır. Davetiye mektubunda şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin vatandaşlık kimliği ve pasaport fotokopisi de davetiyede yer almalıdır. Başvuran kişi şirket sahibi ise ticaret odasından bazı belgeler de istenir. Aynı zamanda vergi levhası da istenen belgeler arasındadır.

Ticari Vize Ücretleri

Ticari vize ücretleri, Myanmar’ın yurtiçinde faaliyet gösteren yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri başvurduğunuz vize kategorisi, başvuru sahibinin uyruğu ve yaşına göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca vize başvuru türleri arasındaki değişiklikler vize prosedürlerini de değiştirir.

Ne kadarlık ücret ödeyeceğiniz, evraklarınızın kontrolünden sonra belirlenmektedir. İstenen ücret tutarlarına ek olarak fotokopi, çıktı ve fotoğraf hizmeti alınması durumunda ek ücret talep edilir. Yedi Vize Turizm size vize alma sürecinde ödeyeceğiniz ücrete ilişkin tüm bilgileri sunmaktadır. Böylece daha önce vize alan müşterilerimizden aldığımız deneyimle en iyi ücretin ne olduğu konusunda kafa karşılıklılığınız giderilmiş olur.

Ticari Vize Myanmar
Myanmar Ticari Vize

Myanmar Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Genellikle Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat edilen tarihler hava sıcaklıklarının ideal seviyede olduğu mayıs-haziran dönemidir. Çünkü iç kesimlerde kışlar bayağı soğuk yaşanmaktadır. Ülkeye otobüs, tren veya uçak ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Bölgede aile üyelerinizden biri veya arkadaşınız varsa ve Myanmar Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Aile arkadaş ziyareti vizesi diğer vize türlerinden farklıdır. Bu farkları öğrenmek isterseniz ve vize alma sürecinizde yanınızda profesyonel bir ekip olmasını arzularsanız Yedi Vize Turizm gerekli tüm evrakları sunmak için lazım olan bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmektedir.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Pek çok vatandaşımız ziyaret vizesinin farklılıkları konusu hakkında bilgi sahibi değil. Aile arkadaş ziyareti vizesi ile diğer vizelerin farkları çok belirgindir. Turistik vizede gezi, ticari vizede ticaret ve iş konusu ön plandayken bu vize türünde bir kişiyi ziyaret etmeniz söz konusudur. Bu nedenle ziyaret edeceğiniz mekân ve kişi belli olmalıdır.

Aile, arkadaş, akraba vizesi kısa süreli vize kategorisi içerisinde yer alır. Bu vizeyi alabilmeniz için diplomatik misyonlara sunmanızda en çok yarar gördüğümüz evrak ziyaret edeceğiniz kişiden bir davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubunun bir Myanmar Birliği Cumhuriyeti vatandaşından gelmesi gerekir. Bu vatandaşın bir ikametgahının olması gerekmektedir. Peki, bu vizeyi almak için hangi belgeler gereklidir?

Myanmar Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nde bulunan akraba veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen herkes ‘‘Myanmar aile arkadaş ziyareti vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Bu vizeyi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümünüz istenmektedir.
 • 18 yaşından küçükseniz velinizin imzaladığı onay belgesi evrakların arasına eklenmelidir.
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgileriniz talep edilmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.
 • 2 adet beyaz arka fonlu fotoğraf istenmektedir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Myanmar
Myanmar Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Myanmar Vizesi Gerekli Evraklar

Güneydoğu Asya’da bulunan Myanmar çeşitli etnik ve siyasi çatışmaların yaşandığı bir ülkedir. Dolayısıyla ülkenin bürokratik yapısının gençlik döneminde olduğu ve demokrasisinin de buna paralel olarak yeni yeni geliştiği söylenebilir. Başkenti Naypyidaw olan ülkenin para biriminin ismi Kyattır. Burma ismi ülke nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan Bir zamanlardan gelmektedir. Nüfusu az olan bir ülkedir. 678.500 km kare alana sahiptir.

Uluslararası sistemde yer alan egemen eşit devletlerde zorunlu olduğu gibi Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne giriş için de Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonları ile iletişime geçilmeli, vize başvurusu yapılmalı ve ihtiyaca göre vize alınmalıdır. Ülkeye seyahat edecek olan kişiler Myanmar vizesi almak için gerekli evraklar konusunu iyi bilmesi gerekir. Makalemizde Myanmar vizesi alabilmeniz için temin edilmesi gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde Bulunan Diplomatik Misyonları

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız gerekli belgeleri ve evrakları temin edebileceğiniz yerler İstanbul Myanmar Fahri Konsolosluğu veya Myanmar Birliği Cumhuriyeti yurtdışı diplomatik misyonları olacaktır. Çünkü Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde aktif olarak görev yapan fahri konsolosluk harici yetkilileri bulunmamaktadır. Bu nedenle diğer vizelerde yapılan Büyükelçilik ve Konsolosluk başvuruları yurtdışındaki yetkililere yapılacaktır. Yurtiçindeki vize başvuru süreçlerinin

Myanmar Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin demografik yapısı, bu yapının sosyal ve siyasal hayata yansıması ve dış dinamiklerin müdahaleleri sebebiyle temin edilmesi gereken evrak kriterleri değişebilmektedir. Ve bir hayli aktif yaşantısı nedeniyle gerekli evraklar kriterleri değişiklik gösterebilmektedir. Kriterlerin yıl içerisinde bile değişiklik gösterebilmesi, güncel Myanmar Vizesi Gerekli Evraklar konusunu önemli bir hale getirmektedir. Bu konunun genel ve değişmeyen içeriği şunlardır:

 • Vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümünüz istenmektedir.
 • 18 yaşından küçükseniz velinizin imzaladığı onay belgesi evrakların arasına eklenmelidir.
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgileriniz talep edilmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.
 • 2 adet beyaz arka fonlu fotoğraf istenmektedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Myanmar
Myanmar Vize Evrakları Ve Belgeleri

Myanmar Vize Formu

Myanmar Vize Formu, Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret, ticari vb. amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yetkililerine vermek zorunda oldukları başvuru formudur. Vize formu başvuru sürecinin ilk adımıdır. Vize formu içeriği seyahat edecek kişinin adını, soyadını, adresini, doğum tarihini, uyruğunu, mail adresini, telefon numarasını ve diğer kişisel bilgilerini içermektedir. Yetkililerin istediği belge ve formların eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanması gerekir. Vize formunu İngilizce ve Türkçe dillerinde doldurabilirsiniz.

Vize ücretleri Euro üzerinden ödenmektedir. Formu doldururken kesinlikle tükenmez kalem haricinde bir kalem türü kullanmayınız veya formu Reader ile bilgisayarda doldurunuz. Formlara ıslak imza atılması gerekmektedir. Islak imzaya sahip olmayan bütün formlar ve belgeler geçersiz sayılmaktadır. Eğer 18 yaşının altındaysanız formları ve belgeleri velinizle doldurmanız gerekmektedir.

Formu imzalayan kişi de veliniz olmalıdır. Formu 18 yaşının altında birinin doldurması durumunda dolduran kişi yaş sınırının altında olduğundan dolayı form geçersiz sayılacaktır. Yedi Vize Turizm tüm vize işlemlerinizde ve vize formları ile belgeleri doldurma sürecinde yardımcı olur, güncel bilgiler sağlayarak eksik evrak veya eksik bilgi olmadan başvuruyu yapmanızı sağlar.

Myanmar Vize Formu İçeriği

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için vize başvurusu yapacaksınız ve Myanmar vizesi formu dolduracaksınız. Vize formu içeriği şu bilgilerden oluşur:

 • Ad, soyad (varsa önceki soyad)
 • Doğum tarihi
 • Cinsiyet
 • Medeni hal
 • Uyruk
 • Yasal Temsilci (varsa)
 • Doğumda uyruk farklıysa doğumdaki uyruğunuz
 • Pasaport numarası, verildiği tarih, geçerlilik tarihi ve veren makam
 • Başvuru sahibinin ikamet adresi ve mail adresi
 • Yaşadığınız yer
 • Telefon numarası

Yetkililer tarafından istenilen form, belge ve dilekçe haricinde başvurunuza özel bazı belgeler de istenebilmektedir. Form ve belgelerin tam ve eksiksiz olmasını istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Belgeler

Vize başvuru sürecinde Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde görev yapan yetkilileri tarafından istenen bazı ek belgeler vardır. Örneğin çalışan kişilerden istenen şirket bilgilerini içeren belgeler veya şirket sahibi kişilerden istenen vergi levhası, ticaret odası belgeleri vb. belgeler özel belgeler kategorisindedir. Bu belgeleri diğer belgeler ile birlikte diplomatik yetkililere sunmanız gerekmektedir.

Vize Formu Myanmar
Myanmar Vize Formu

Myanmar Vizesi Dilekçe Örneği

Myanmar, resmi adıyla Myanmar Birliği Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkedeki nüfusun çoğunluğunu Birmanlar oluşturmaktadır. Para birimi Kyat olarak adlandırılır.  Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaporttan bağımsız olarak amaçlarına uygun vize almalıdırlar. Vize alma sürecini başlatmak için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Myanmar yetkililerinin bulunduğu İstanbul’daki Myanmar Birliği Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bu nedenle Myanmar Vizesi Dilekçe Örneği yardımıyla kendinize ait başvuru dilekçenizi nasıl doldurabileceğinizi öğrenmek ve bu konuda bilinçlenmek zorundasınız. Modern devletin doğuşuyla birlikte yerleşik kurumların güçlenmesi ve bürokrasi ile kayıt sisteminin hayatımıza girmesi sonucunda dilekçe yazmanın resmi makamlar tarafından ne kadar ciddiye alındığı bilinmektedir.

Bu nedenle seyahat amacı ve sahip olduğu pasaport türünden bağımsız olarak herkes doğru, eksiksiz açık bir Myanmar vizesi başvuru dilekçesi yazmak zorundadır. Yedi Vize Turizm başvuru dilekçenizi nasıl yazacağınız konusunda size destek sağlayarak formu eksiksiz doldurmanıza yardımcı olur. Bu sayede çok daha güçlü bir başvuru yaparsınız ve olumlu cevap almanız kolaylaşır.

Myanmar Vizesi Dilekçe Örneği İçeriği

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunacak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ‘‘Myanmar vizesi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Myanmar vizesi dilekçe örneği bu sorunun cevabını uygulamalı olarak gösterir. Kısaca anlatmak gerekirse başvuru dilekçesinde en önemli kuralın dilekçeye yazacağınız bilgilerin doğruluğu ve açıklığıdır.

Dilekçeniz akıcı olmalı ve dilbilgisi kurallarına uymalıdır. Dilekçede Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat etmekteki amacınız, ikamet edecek konum bilgileriniz ve harcamaları finanse edeceğiniz kaynak ile ilgili bilgileri bulundurmalısınız. Profesyonel anlamda kusursuz bir dilekçe yazabilmek için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve hizmet ile fiyat bilgilerimizi alabilirsiniz.

Harcamaları Finanse Edeceğiniz Kaynak

Vize başvurularınız sürecinde doldurduğunuz dilekçeye gitmek istediğiniz yere ‘‘neden’’, ‘‘nasıl’’ ve ‘‘ne zaman’’ gitmek istediğinizi yazmanız gerekmektedir. Burada sorulan ‘‘nasıl’’ sorusunun cevabı sadece seyahat aracınızı ve güzergahınızı değil; aynı zamanda kendinizi finanse edeceğiniz kaynakları da içermektedir. Örneğin bir maaş bordrosu ek evrak olarak sunulabilir ve vize dilekçesine alınan maaş ile ilgili bilgiler sunulabilir. Bu belge sürecin olumlu geçmesi yolunda büyük bir adımdır.

Vizesi Dilekçe Örneği Myanmar
Myanmar Vizesi Dilekçe Örneği

Myanmar Vize Ücreti

Myanmar Birliği Cumhuriyeti içerisinde bulunan bölgelerden birisine gitmek ve vize almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Myanmar vizesi başvurusunda Myanmar Vize Ücreti ödemelidir. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu bulunmadığı için İstanbul’da bulunan fahri konsolosluk tarafından bu işlemler için bazı evraklar talep edilmektedir. İstanbul’da bulunan diplomatik misyonların talep ettiği vize ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgili net bir rakam bulunmamaktadır.

Ülke sınırları içerisinde kalma süreniz, gidiş sebebiniz, uyruğunuz ve başvurduğunuz vize türü gibi birçok etken vize ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. Myanmar Birliği Cumhuriyeti vizesine başvuru sürecinizi başlatmadan önce Yedi Vize Turizm’i arayarak vize ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenebilir ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Myanmar Vizesi Ücreti İle İlgili Güncel Fiyat Bilgisi

Myanmar Birliği Cumhuriyeti, uluslararası hukukta yer alan egemenlik yetkisine dayanarak topraklarına girmek isteyen kişilerden vize talebinde bulunmaktadır. Dolayısıyla her ne amaçla olursa olsun Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat planınız bulunuyorsa Myanmar vize ücreti ödemek zorundasınız. Vize ücretleri başvurduğunuz vize kategorisinin ne olduğu, başvuru sahibinin uyruğu ve yaşına göre farklılık gösterir. Ne kadar vize ücreti ödeyeceğiniz evraklarınızın kontrolünden sonra belirlenir. 

Vize ücreti ödemelerinde 500 Euro’luk banknotlar kesinlikle kabul edilmemektedir. Başvurunuzu alanında uzman kişilerle birlikte yapmanızı, Yedi Vize Turizm’i arayarak en doğru bilgiyi almanızı önermekteyiz. Ücret ödeme ile ilgili bilgi için aşağıdaki paragrafta yer alan ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusunun cevabını okumanız gerekmektedir..

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Myanmar Birliği Cumhuriyeti vize ücreti nasıl ödenir? Tabii ki de diğer resmi kurumlarda yaptığınız gibi Myanmar Birliği Cumhuriyeti diplomatik yetkililerinin talep ettiği ücretler yetkililerin banka hesabına yatırılır. Bu banka hesabı Büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Para yatırma işlemi tamamlandıktan sonra bankadan para yatırdığınızı belirten bir dekont alınır. Bu dekont yetkililere verilen belgelerin arasına konmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken 2 husus vardır:

 • Myanmar Vizesi ücreti iade edilmez.
 • Vize ücretini ödeyen kişi hakkını başka birine devredemez.

Çünkü vize ücreti sadece bizim adımıza yatırılır ve başvurduğumuz vize türü, gün sayısı vb. etkenler vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Başka bir kişinin ödeyeceği ücret bizim ödeyeceğimiz ücret ile birebir aynı olmayabilir. Aynı zamanda Büyükelçilik işlemleri her zaman kişiye özeldir.

Vize Ücreti Myanmar
Myanmar Vize Ücreti

Myanmar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birçoğu ‘‘Myanmar Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusunun cevabını arıyor. Herhangi bir problem çıkmaksızın Myanmar vize başvuru süreci çok uzun süren bir süreç değildir. Vize çıkarma süreci normal şartlar altında 7 iş gününde, maksimum 1 aylık sürede tamamlanmaktadır.

Myanmar Fahri Konsolosluğu Myanmar Birliği Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Myanmar vizesi almak isteyen kişilerin duruma göre vize alma süreci uzayabilmektedir. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin vize sürecini sekteye uğratan şey Myanmar Birliği Cumhuriyeti diplomatik yetkililerinin istediği form, belge vb. şeylerin eksik veya yanlış teslim edilmesidir.

Konsolosluk süreci iyi bir şekilde yönetildiği zaman, yani formların eksiksiz, doğru ve net doldurulması durumunda vize alma süreciz hızlı bir şekilde onay alma ile sonuçlanabilmektedir. Vize alma sürecinizin uzamaması veya red almaması için verdiğiniz tüm bilgilerin yanlış olmadığından emin olmalısınız. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne girmek için bu süreci güzel geçirmeniz gerekmektedir. Yedi Vize Turizm Myanmar vizesi almanız için size tüm desteğini sunmaya hazırdır. Sitede bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir ve hayalinizdeki vizeye sahip olabilirsiniz.

Myanmar Vize Başvuru Aşaması

Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen, dolayısıyla Myanmar vizesi alma zorunluluğu bulunan tüm vatandaşlarımızın Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin diplomatik misyonlarının talep ettiği belge ve formları yetkililere ulaştırmaları gerekmektedir. Vize alma sürecinin kesin ve net bilgilerle yürütülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Çünkü yapılan tüm işlemler Myanmar Birliği Cumhuriyeti yetkilileri tarafından yapılan resmi işlemlerdir. Dolayısıyla süreci titizlikle yürütmek vize almanızı etkileyen kriterlerdendir. Aksi takdirde vizenize red verilebilir. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nde kalacağınız yer, gideceğiniz araç ve kontakta bulunduğunuz kişi gibi bilgileri değiştirmemeniz gerekir. Eğer bilgilerimiz değiştiyse bunu evraklara yansıtmamız vize onayı aldıktan sonraki zaman dilimi içinde olmalıdır.

Formların Eksiksiz, Net ve Doğru Doldurulması

Myanmar vizesinin çıkacağı nihai gün sayısı tamamen süreci nasıl yönettiğiniz ile ilgilidir. Doğru, eksiksiz ve net bilgilerin verildiği vize başvurularında bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Dolayısıyla bu konuda alanında uzman olan kişilerden yardım almanız önerilmektedir. Yedi Vize Turizm, size ihtiyacınız olan tüm yardımı sunmaya hazırdır. Firmamızı arayarak hizmetlerimiz ve programlarımız hakkında bilgi alabilir, fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Myanmar
Myanmar Vizesi Kaç Günde Çıkar

Myanmar Vizesi Nasıl Alınır?

Myanmar Birliği Cumhuriyeti içinde bulunan herhangi bir bölgeye seyahat planlaması yaptıysanız Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Fahri Konsolosluk, Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yetkililerine başvuruda bulunarak ihtiyacınıza göre vize talebinde bulunmalısınız. Myanmar Birliği Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde büyükelçilik ve konsolosluğu bulunmamaktadır. Fakat İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde Myanmar vizesi başvuru yapabileceğiniz vize merkezi vardır. Vize başvuru süreciniz tek başınıza kaliteli bir biçimde yönetebileceğiniz bir süreç değildir.

Bunun için alanında uzman bir firmadan yardım almanız gerekir. Yedi Vize Turizm vize alma sürecinizde ne yapmanız gerektiği, yapacağınız işlemlerde ne kadar ödeme yapacağınız ve işlemleri adım adım nasıl yapabileceğiniz konusunda sizlere destek sunmaktadır. Firmamız vize sürecinizin olumlu yanıt alması için deneyim kazandığı tüm hizmetleri sunmayı amaçlar. Yedi Vize Turizm’in tüm profesyonel hizmetlerini öğrenebilmek için sitede yayınlanan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Myanmar Vizesi Başvuru İşlemleri

Ülkemizde bulunan Myanmar Vizesi Başvuru Merkezi, Myanmar Birliği Cumhuriyeti konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. Myanmar Birliği Cumhuriyeti için vize veya kısa süreli Schengen vizesi başvurunuzu firmamız üzerinden yapabilirsiniz. Myanmar vizesi işlemlerinizi Euro veya Türk Lirası üzerinden yapabilirsiniz. Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan Myanmar vizesi başvuru işlemleri için size yardımcı olur.

Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçerseniz Myanmar vizesi alma süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizden aldığınız destek ile kolayca vize alabileceksiniz ve Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne seyahat planınızda hiçbir erteleme olmayacak. Sonuç olarak Myanmar Birliği Cumhuriyeti’ne gitmek için istenen tüm kriterleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde sağlamış olacaksınız.

Vizesi Nasıl Alınır Myanmar
Myanmar Vizesi Nasıl Alınır

Myanmar Vizesi Başvuru Merkezi

Yedi Vize Turizm ile iletişim kurarak firmamız aracılığıyla amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm sorularınızı sorabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak müşteri odaklı ve çalışanına önem veren insancıl yaklaşım modelimizle bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği sunmaya gayret etmekteyiz. Myanmar vizesi ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Myanmar Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Myanmar vizesi almak için Myanmar Konsolosluğu’nun veya büyükelçiliğinin istekleri doğrultusundaki evrak ve belgelerin mutlaka hazırlanması gerekir. Bu konuda firmamız yardımcı olmaktadır.

Myanmar Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Myanmar vizesi almak için vatandaşlar konsolosluğun prosedürlerini yerine getirmelidir. Bu prosedürlerin uygulanmasında yetkili vize merkezimiz yardımcı olmaktadır.

Myanmar Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Myanmar aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşlar evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Davetiyeli Myanmar Vizesi?

Myanmar ülkesine davetiyeli vize ile gitmek çok daha kolay olacaktır. Bu davetiye belgesi konsolosluğun istediği evraklar arasında çok önemli bir yer tutmaktadır.

Myanmar Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Myanmar Konsolosluğundan vize almak isteyenler vize randevusu da almalıdır. Bu vize randevusunu almak için konsolosluğa gitmeden vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Myanmar Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Myanmar Konsolosluğunda vize işlemleri ortalama olarak 7 gün sürmektedir. Vize işlemleri yoğunluk ve tatil dönemlerine göre farklı zamanlarda sonuçlanabilmektedir.

Myanmar Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Myanmar Büyükelçiliğinden vize randevusu almak isteyenler büyükelçiliğe gitmelidir. Bunun dışında vize firmamızla iletişim kurarak da hızlıca vize randevusu alabilirsiniz.

Myanmar Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Myanmar Büyükelçiliği, Myanmar’a seyahat etmek isteyen tüm vatandaşların vize işlemleriyle ve diğer sorunlarıyla ilgilenmektedir. Bunun yanında vize koşullarını veya prosedürlerini de büyükelçilik belirlemektedir.

Myanmar Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Myanmar ticari vizesi almak isteyenler bu ülkeye iş amacıyla gittiklerini mutlaka ispatlamalıdır. Aksi takdirde konsolosluk ticari vize türünde bir vize alınmasına izin vermeyecektir.

Myanmar Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Myanmar ticari vizesi alırken davetiye alınması işlemlerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sonuç almasını sağlar. Bu davetiyeli vizeyi nasıl alacağınız konusunda vize firmamızdan faydalanabilirsiniz.

Myanmar Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Myanmar ülkesini gezmek isteyen vatandaşlar vize türü olarak turistik vizeyi seçmelidir. Bu vize türünün de diğerleri gibi sonuçlanma süresi ortalama olarak 7 gündür.

Myanmar Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Myanmar turistik vizesi almak isteyenler evrak ve belgelerini doğru şekilde hazırlamalıdır. Özellikle bu ülkede yaşamaya yetecek kadar maliyetin banka hesap dökümlerinde bulunması gerekmektedir.

Myanmar Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Myanmar vize başvurusu konsolosluk veya büyükelçilikten yapılmaktadır. Bunun dışında yetkili vize merkezimiz de vatandaşlar adına başvuru yaparak süreç hakkında bilgi verir.

Myanmar Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Myanmar vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Bu konuda yetkili vize firmamız vize başvurusu yaparak süreci takip etmektedir.

Myanmar Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Myanmar vize başvuru formunda bu ülkeye hangi amaçla gidildiği mutlaka belirtilmelidir. Form tükenmez mavi veya siyah kalemle doldurulmalıdır ve gerekli bilgiler doldurulmalıdır.

Myanmar Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Myanmar vize başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bu dil konusunda yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara yardımcı olarak evrakların hazırlanmasını sağlar.

Myanmar Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Myanmar vize başvuru formu doldurulurken önemli alanlara dikkat edilmelidir. Bunun için vize firmamızın örnek formlarını inceleyerek kolay bir şekilde bu süreci atlatabilirsiniz.

Myanmar Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Myanmar vize işlemlerini yapmak için konsolosluk veya büyükelçiliğe gidebilirsiniz. Bunun dışında yetkili vize merkezimizi arayarak da bu süreci kolayca atlatabilirsiniz.

Myanmar Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Myanmar vize işlemleri yapılırken en önemli nokta evrakların eksiksiz biçimde doldurulmasıdır. Evraklar ve belgeler tamamlandığında vizeniz kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır.

Myanmar Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Myanmar vize randevusu almak isteyenler yetkili vize merkezimizle hemen iletişime geçerek tüm işlemlerini kusursuz bir şekilde halledebilirler. Randevu gün ve tarihi vatandaşlara iletilecektir.

Myanmar Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Myanmar vize randevusu alırken evrak ve belgelerle konsolosluğa gidilmelidir. Bunun dışında vize merkezimize de evraklarınızı kargo yaptığınız da işlemler başlayacaktır.

Myanmar Vize Ücreti 2021?

Myanmar vize ücretleri seçilen vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. En doğru ve en güncel bilgileri vize firmamızdan öğrenerek vizenize kavuşabilirsiniz.

Myanmar Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Myanmar vize ücretleri nakit olarak ülkenin dış temsilciliklerine gidilerek yatırılmaktadır. Bunun dışında konsolosluk veya büyükelçiliğe giderek kredi kartıyla ödeme de yapabilirsiniz.

Myanmar Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Myanmar vizesi dilekçe örneği için yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Bu uğraşlı vize sürecini vize firmamız yardımıyla kolayca atlatabilirsiniz.

Myanmar Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Myanmar vize dilekçesi yazılırken bu ülkede kaç gün kalacağınız ve bu ülkeye hangi amaçla gideceğiniz çok önemlidir. Bu bilgiler net bir şekilde yazılmalıdır.

Myanmar Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Myanmar vize dilekçesi İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Vize dilekçesi hazırlamak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Myanmar Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Myanmar vizesi için gerekli evrak ve belgeler her yıl güncellenebilmektedir. 2021 yılı için güncel evrak listesini firmamızı arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Myanmar Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Myanmar vizesi için gerekli dokümanlar vize türüne ve süresine göre farklı olmaktadır. Bunun için seçilen vize türünüzü ifade edip gerekli, güncel evrak listesini öğrenmeniz gerekecektir.

Myanmar Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Myanmar vizesi kişinin seçmiş olduğu vize türüne göre ve teslime ettiği evraklara göre sonuçlanır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre farklılık gösterse de ortalama 7 gün olarak görünmektedir.

Myanmar Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Myanmar vizesi konsolosluğun tatil ve izin günlerine göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak 7 gün içerisinde vizeler sonuçlanmaktadır. Bu süreç bazen gecikebilmektedir.

Myanmar Vizesi Redde İtiraz?

Myanmar ülkesine gidebilmek için vize talebinde bulunanlar, olumsuz yanıt aldıklarında bu yanıta itiraz dilekçesi yazabilmektedir. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Myanmar Çalışma Vizesi?

Myanmar çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma amacıyla gittiklerini kanıtlamalıdır. Bunun için şirketlerden veya firmalardan gerekli belgelerin alınarak konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler