Vizesi Mısır

Mısır Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Mısır Vizesi Nasıl Alınır 2024? Arap ülkelerinden biri olan Mısır, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan vize istemektedir. Bordo pasaporta sahip olan ülkemizdeki vatandaşlarımızda vize konusunda başvurularını da sorunsuz şekilde gerçekleştirmeye başlarlar. Mısır’a gitmek istiyorsanız muhakkak ki vize başvurularının bir an evvel yapılmaya başlamasını sağlayabilirsiniz. Mısır Vizesi fiyatları da oraya gidecek olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendirmeye de başlamaktadır. 

Fakat fiyatlarla ilgili olarak belirleme ise Mısır Konsolosluğu tarafından yerine getirilmeye başlanmaktadır.  Bu sayede makam tarafından 2024 yılı için ne belirlenmişse vize başvurularında sizden istenen fiyatların mutlaka ödenmesi gerekeceğini söylemeliyiz. Mısır vizesiyle ilgili olarak takıldığınız bir yer olursa da vize konusunda hizmet sunan uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Mısır vizesinin ücretlerinde ülkeye giriş ve çıkışlarından tutunda alacağınız vize türüne bağlı olarak da değişiyor.

İçindekiler

Mısır Vizesi Alma Şartları

Vize vizesi için sizden istenen şartlar olduğu için onları yerine getirmeniz de zorunluluk teşkil ediyor. Genelde 45 yaş üstüne sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize işlemlerinin o yaşın altındakilere oranla daha uzun sürdüğünü söylemek mümkün. Fakat kesin bir ifadeye yer vermemiz gerektiğinde ise 15 günlük bir periyodik zaman dilimi içerisinde vizeyle ilgili sonuçlandırmalarda yapılmaya başlanmış olacaktır.

Mısır Vizesi için gerekli evrakları tamamlayıp başvurularınızı yaptıktan sonra 15 gün sonrasında bir dönüş yapılacaktır. Bu süre zarfı içerisinde de vatandaşlarımızı da ister istemez bir panik havası sarmaya neden olabiliyor. Fakat vizenizin olumlu şekilde sonuçlanması ve daha fazla uzamaması adına elimizden geleni yapmaktayız. Aynı zamanda vizeyle ilgili hazırlayacağınız evrak listesinin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız da bizlere sorabilirsiniz.

Mısır Vizesi İçin Yedi Vize Turizm

Mısır seyahatlerinizin bundan böyle aksama olmadan gerçekleşmesini istiyor olabilirsiniz.  Bu konuda bizlerde vatandaşlarımızın olası bir mağduriyet durumu yaşamalarını istemiyoruz.  Bu yüzden dolayıdır ki Mısır Konsolosluk tarafından istenen her türlü belgelerin de yerine getirilmesini sağlamaktayız. Adımlarımızı da sağlam ve doğru şekilde yapmaya da dikkat etmekteyiz.  Bu sebepten dolayıdır ki Mısır vizesi ilgili olarak bundan sonra canınızı sıkacak olumsuz bir durumla karşılaşmayacaksınız. Yedi Vize Turizm firmamız sayesinde artık Mısır seyahat planlarınızı hayata geçirmiş olun.

Vizesi Mısır
Mısır Vizesi

Mısır Vize Başvurusu

Mısır Arap dünyasının kalbi olabilecek nitelikte bir ülkesidir. Gerek farklı kültürel özellikleriyle gerekse tarihi geçmişiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Afrika’nın en bilinen ülkesi olan Mısır için Konsolosluk birtakım vize başvuru şartları aramaktadır. Bu ülkeye seyahat etmek için mutlaka bir vize alınmalıdır.

Mısır konsolosluğu tarafından belirlenen vize türleri genellikle her kişinin ihtiyacı niteliğinde olup farklı özellikler taşımaktadır. Mısır vizesi pasaporta işlenecek vize türüdür. Dolayısıyla Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenen birtakım adet kriterlerini karşılamalıdır. Mısır gezisi sonrasında pasaporttun geçerlilik süresi ortalama 6 aydan az olmamalıdır. Ayrıca pasaportta yıpranma ve aşınma olmamalıdır. Mısır konsolosluğu ülkelerini ziyarete gelecek olan kişilere birtakım farklı özelliklerde vize türleri sunmaktadır. Bu vizeler şöyledir:

 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Ticari vize
 • Turistik vize
 • Öğrenci vizesi

Bu vize türlerinden daha farklı amaçlarla alınması gerekli vize türleri de vardır. Mısır Vize Başvurusu için gerekli evrak listesine konsolosluklardan ya da turizm firmalarından ulaşılabilir.

Mısır Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Bu ülkeye hangi amaçla gidecek olursanız olun mutlaka Mısır Vize başvurusu yapmanız gerekir. Kısa süreyi içeren turistik vize ya da ticari vizeler gibi vizeler için ülkemizdeki Mısır Konsolosluklarına başvuru yapılabilir. İstanbul da bulunan Mısır Konsolosluğuna Türkiye’nin her yerinden başvuru alınmaktadır. Elbette bu kurumlara şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi ilgili turizm firmaları aracılığıyla da Mısır vize başvurusu işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu kurumlara güncel olan 2024 vize evraklarını tam olarak doğru bilgiler içeren belgelerle yapmanız gerekir. Bu vize alımı için yeterli değildir. Ayrıca belirlenen güncel vize ücretini de yatırmanız gerekir. Daha sonrasında teslim ettiğiniz belgeler incelenerek vize alım süreciniz başlayacaktır. Belgelerde bir sıkıntı çıkmaması halinde kısa zaman içinde vizeniz çıkmış olacaktır.

Mısır Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Mısır vizesi evraklar eksiksiz ve tam olarak teslim edildiği takdirde ortalama bir ya da bir buçuk ay sonrasında çıkmaktadır. Sizler bu süreyi önceden planlayarak başvuru sürenizi öne almalısınız. Mısır vize başvurusu işlemlerinizi kolaylaştırmak için Yedi Vize Turizm firması olarak sizlerin yanınızdayız.

Vize Başvurusu Mısır
Mısır Vize Başvurusu

Mısır Vizesi İşlemleri

Mısır en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olurken, gezilecek yerleri, sosyal yaşamı ve iş hayatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.  Tabi ki diğer ülkelerde olduğu gibi Mısır’da vize şartlarını öne sunmaktadır. Mısır girişlerinde sorun yaşamamak adına vize başvurularınızı mutlaka yapmanız gerekmektedir.  Vizesi olmadan Mısır ülkesine ziyaret yapmak mümkün hale gelmeyecektir. Bunun içindir ki mutlaka vizeniz için istenen şartları tamamlamaya başlamanız gerekiyor.

Bu sürecin biraz riskli ve aşamalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayıdır ki profesyonel kişilerden hizmet alınmalıdır. Böylece vize sürecinizin daha hızlı şekilde tamamlanması da mümkün olacaktır. Mısır Vizesi İşlemleri hakkında her türlü bilgilendirme yapılır. Bu konuda evrakların hazırlanması, randevu işlemleri gibi merak ettiğiniz her şeyi a dan z ye öğrenmeye başlamanız zor olmayacak.  Uzman ekibimiz kaliteli kadrosuyla sürecin en iyi şekilde yürütülmesini de sağlamaya yardımcı olur.

Mısır Vizesi İşlemleri Yapılması

Mısır vizesi işlemleri konusunda profesyonel kişilerden mutlaka hizmet almaya dikkat edilmelidir. Çünkü yapılacak en ufak bir hatanın bile vize onayından geçmemesine neden o almaya başlayacaktır. Tüm bunların yapılmadan yasal çerçevede yürütülmesi gerekiyor. Mısır makamınca istenen belgelerin hazırlanması gerekir.

Aynı zamanda belgede bazı kısımlarında İngilizce olduğunu ve o şekilde doldurmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Mısır ülkesine ziyaretleriniz turistik, ticaret ya da pek çok amaca bağlı olarak gerçekleşmek istenebilir. Bazı insanlarımız da sırf Mısır ülkesini çok fazla ziyaret etmek istediğinden dolayı da başvurularını yapıyor.   Eğer ki tüm sizden istenenleri de düzgünce yerine getirirseniz istenmeyen olumsuz sonuçlarla karşılaşmamış olacaksınız.

Mısır Vizesi İşlemleri Nerede Yapılır

 Mısır vizesi ile ilgili isterseniz bizzat ziyaret yaparak Mısır konsolosluğunun yolunu tutabilirsiniz. İsterseniz de yeterli vaktiniz yoksa sizin yerinize her şeyi yürütecek olan profesyonel firmalardan da bir an önce yardım alabilirsiniz. Vize konusunda profesyonel ekibimizle birlikte hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Eğer ki sizlerde vizenizi tek sefer de olası bir sorunla karşılaşmadan almak istiyorsanız o zaman tercihiniz mutlaka Yedi Vize Turizm olmalıdır. Böylece Mısır vizesi işlemleri sorunsuz şekilde yerine getirilmeye de başlanmış olacaktır.

Vize İşlemleri Mısır
Mısır Vize İşlemleri

Mısır Vize Randevusu

Mısır ülkesine seyahat amaçlı yapacağınız geziler için Türkiye’den gidecek olan kişiler Konsolosluk tarafından belirlenen vizelerin alınması zorunludur. Seyahat amacıyla Mısır’ı ziyaret edecek olan kişiler turistik vize başvurusunda bulunabilirler. Ya da ticari amaçlı geziler için Ticari Vize başvurusu yapabilirler. Tüm yapılacak vize başvuruları için Mısır Vize Randevusu alınmalıdır. Randevusuz yapılacak hiçbir başvuru işlemi kabul edilemez.

Bu randevular çoğu zaman belirli olaylar sonucunda Konsoloslukların yoğunluğu nedeniyle ileri tarihlere verilebiliyor. Dolayısıyla tüm vize başvurularında erken randevu almaya özen göstermelisiniz. Yapacağınız seyahat türüne göre bir ay öncesinde vize için randevu talebinde bulunmanız gerekebilir. Eğer ki randevu saatinizde gecikme yaşarsanız hiç beklemeden yeni bir randevu talebi oluşturmalısınız.

Mısır Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Öncelikle günümüzde tüm vize işlemlerinde parmak izi uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa vize işlemleri sırasında kullanacağınız biyometrik fotoğraflarınız güncel olmalı ve evraklarınızda sunduğunuz tüm belgeler vize işlemleriyle uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde vizeniz onaylanmayabilir. Yanlış ve eksik evraklar vermeniz halinde Konsolosluk sizden ek evrak isteyebilir.

Mısır Vize Başvuruları Şahsen Mi Yapılmalıdır?

Mısır vize randevusu sizin seyahat yapacağınız tarihten ortalama bir ay önce alınması gereken bir işlemdir. Çünkü Mısır konsolosluğunda yoğunluktan dolayı birtakım gecikmeler ve ertelemeler yaşanabilir. Dolayısıyla sizler de planladığınız seyahat tarihinden önce vize başvurusu için randevu oluşturmalısınız. Vize başvuruları elbette şahsen yapılabilir. Ayrıca bu işlemler için turizm firmalarından da kolaylıkla destek alınabilir.

Mısır Vizesi Hangi Koşullarda Reddedilir?

Mısır vize randevusu Mısır Konsolosluklarından alınır. Erken randevu oluşturulması kişinin faydasınadır. Fakat randevu gününde evraklarınızı tam olarak teslim etmelisiniz. Mısır Hükümeti ülkesine gelecek olan kişilerin kendi ülkelerine zarar vermemesi için birtakım şartlar aramaktadır. Maddi sorumluluğunu bilecek ve ülkesinin huzurunu bozmayacak kişilere vize vermeyi uygun bulmaktadır. Şartları taşımamanız halinde vize başvurunuz Mısır Konsolosluğu tarafından ret yanıtı alır. Dolayısıyla bu durumlarla karşılaşmamak ve bu ülkeden vize alma şansınızı yükseltmek için Yedi Vize Turizm firmamızla irtibata geçebilir ve vize alım sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Vize Randevusu Mısır
Mısır Vize Randevusu

Mısır Konsolosluğu Vizesi

Mısır konsolosluğu, randevuyla başvuruların yapılmasını istemektedir. Eğer ki hedefinizde Mısır yolculuğu varsa o zaman Mısır Konsolosluk tarafından ziyaretçilere yönelik sunulan şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir. Mısır ülkesine yasal yollardan ziyaret işlemleri yapmanız artık zor değil. Tüm yasal işlemleri tek tek gerçekleştirdikten sonra ise Mısır ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. Türkiye’de yetkili olan pek çok kurumlar bu işi en iyi şekilde yürütmektedir.

Onlardan biri olarak ise devreye firmamız girmektedir. Mısır ile ilgili olarak herhangi bir sıkıntı durumu yaşanmadan vize işlemlerinden yararlanmanıza yardımcı oluruz.  Mısır makamının tatil severlerden neler istediğini harfi harfiyen bilmekte, yerine getirmeye çalışmaktayız. Türkiye’nin her bir ilinden de başvurular sorunsuz şekilde yapılmaya devam ediliyor. Makama başvuru yapacak olan kişilerinde şahsen yapmaları gerekiyor. Mısır Konsolosluğu Vizesi almak isteyenlerin ise tahmini olarak bekleyecekleri sürenin ise 15 gün olacağının altını çizebiliriz.

Mısır Konsolosluğu Vizesi Kimler Alabiliyor?

18 yaşını doldurmuş olan tüm yetişkin bireyler, Mısır vizesi için gönül rahatlığı ile başvuru işlemlerini de yapma şansına sahip olacaklar. Bu konuda sizden yetkili mercii tarafından istenen şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken konular arasında ise hazırlanan evraklarla ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü tek bir eksik evrak olursa bile doğal olarak vizenizle ilgili olumlu bir yanıt gelmeyecektir. Mısır vizesinin alınması içinde vize başvurularınızı yapmak adına randevu almalısınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gerekenlerden biri de randevu tarihiniz, ziyaretlerinizi yapacağınız tarih öncesinde olmasına dikkat ediniz. Eğer ki seyahat yapacağınız tarihe çok yakın şekilde girmeye başlarsınız bu durum vizenizle ilgili problemlerin yaşanmasına neden olmaya başlayacaktır.  Mısır Konsolosluğu Vizesi için başvuru sonrasında ilgili makam tarafından ek belge konusunda bazı taleplerde oluşabilir. Tüm bu işlemleri yerine getirdiğiniz zaman ise Mısır ziyaretlerinizin olumlu şekilde yapılması da mümkün hale dönüşecektir.

Mısır Konsolosluğu Vizesi Fiyatlar

Mısır Konsolosluğu Vizesi fiyatları da Mısır seyahat planı olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiriyor olabilir. Bu konuda sizlerde artık daha kapsamlı şekilde bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız o zaman Yedi Vize Turizm aramalısınız.  Böylece vize işlemleriniz hızlı bir şekilde işleme koyulacaktır.

Konsolosluğu Vize Mısır
Mısır Konsolosluğu Vize

Mısır Büyükelçiliği Vizesi

Mısır ziyaretlerinizi pek çok amaca bağlı olarak yapabilirsiniz. Ticaret, turistik ya da eğitim amaçlı olarak da vize işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde yaşam süren vatandaşlarımız da Mısır ziyareti yapma isteği içerisinde yer alıyor. Mısır büyükelçiliği vize işlemlerinde firmamız sizlere gerekli yardımlarını yapmaktadır. Genelde ilk kez vize başvuru işlemlerini yapacak olan kişilerde zorluk yaşamaktadır. Mısır ülkesine gitmek isteyen vatandaşlarımızın da mutlaka hususi bir pasaporta ihtiyacı olacaktır.

Bu sayede herhangi bir sıkıntıya girmeden vize ile ilgili olarak istenen evrakların hazırlık aşaması yapılacaktır. Mısır vizesi yalnızca Mısır ülkesi için geçerlidir. Doğal olarak Mısır makamlarınca da sizden istenen gerekli belgelerin mutlaka hazırlanması gerekecektir. Mısır seyahatleriniz içinde pasaportunuzun en az 6 aylık olmasına da mümkün mertebe dikkat edilmesi gerekiyor. Mısır Büyükelçiliği Vizesi almak zor olmasa da birtakım aşamalardan mutlaka geçilmesi gerekmektedir. Ülkemizin pek çok yerinde de Mısır Konsolosluğu bulunur. Bu sayede müracaat işlemlerinizi sorunsuz şekilde yapmaya başlarsınız.

Mısır Büyükelçiliği Vizesi Nasıl Alabilirim?

Mısır da birçok insanın gitmek istediği ülkelerden biridir. Genelde oraya vatandaşlarımız daha ağırlıklı olarak çalışmak maksadıyla gitmeye başlıyor diyebiliriz. Fakat konsolosluk içinde önceden mutlaka randevunun alınması gerekmelidir. Çünkü Mısır konsolosluğu tarafından vize işlemlerini yapacak olan kişiler içinde randevu şartı aranıyor. Vize işlerinizi yürütmeniz konusunda yapmanız gereken ise hemen temsilciliklere başvurmanız olacaktır.

Tüm prosedürleri yerine getirdiğiniz zaman ise Mısır Makamları tarafından da inceleme yapılmaya başlanacaktır. Yapılan incelemeler neticesinde de vizeyle ilgili olarak bir sıkıntı durumu söz konusu olmazsa onay gelecektir. Bu süreçten sonra ise Mısır Büyükelçiliği Vizesi sorunsuz şekilde tamamlanmış olduğundan dolayı ülkeye giriş ve çıkış konusunda sorun yaşamamış olacaksınız. Fakat vatandaşların unutmaması gereken önemli ayrıntılardan biri de mutlaka vize ücretlerinin yatırılmasıdır. Vize ücretlerini yatırdıktan sonra dekontu kesinlikle evrakların arasına koymanız gerekmektedir.

Mısır Büyükelçiliği Vizesi Almak

Mısır vizesi almak zor gibi gözükse de aslında bu süreçte sizlere her anlamda yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu sayede sizlerde Mısır ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yürütmeye de başlamış olacaksınız. Mısır Büyükelçiliği Vizesi için hemen Yedi Vize Turizm yoluna başvurun. Böylece vize işlemleriniz kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmuş olacak.

Büyükelçiliği Vize Mısır
Mısır Büyükelçiliği Vize

Mısır Turistik Vize

Mısır Arap Dünyasının en ilgi gören ülkelerinden birisidir. Mısır 7 bin yıllık tarihe sahiptir. Dünyanın 7 harikasından bir olarak görülen Keops piramidi bu ülkede yer almaktadır. Dolayısıyla farklı kültürleri tanımak isteyen, her ülkenin kültürünü öğrenmek ve seyahat etmek isteyen kişiler Mısır Turistik Vize almaları gerekmektedir. Mısır Afrika’nın bilinen en büyük ülkesidir. Kültürel ve turizm açısından turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Mısır turistik vize alabilmek için birtakım kriterler aranmaktadır. Sizlerde eğer Mısır ülkesine seyahat etmek istiyorsanız Turistik vize işlemleriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Nedir?

Mısır’a turistik gezi amaçlı gitmek isteyen vatandaşlara verilecek olan vize türüdür. Bu vizeyi sadece resmi pasaport sahibi olanlar değil diğer kişilerde seyahat süresini göz etmeden bu turistik vizeyi almaları gerekmektedir. Eğer ki pasaportunuz varsa Mısır Turistik vize işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Mısır turistik vize için gereken tüm evrakları tamamlayarak başvurabilirsiniz. Bu vizeyi aldıktan sonra rahatlıkla 90 günü geçmeyecek şekilde Mısır gezinizi yapabilir ve ülkeyi tanıyabilirsiniz.

Turistik Vize Çıkarabilmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Mısır turistik vize çıkarılmasında bazı turizm firmaları evraklar hususunda destek sağlamaktadır. Tam olarak evrak listesine ulaşarak eksiksiz yerine getirmelisiniz. Ayrıca:

 • Mısır vizesi için bir adet başvuru formu istenmektedir.
 • Çalışan bir kişi ise başvuran şirketin İngilizce yazısı
 • Pasaport, en az iki adet boş sayfası olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Otel rezervasyonları
 • Uçak rezervasyonu

Bu belgeler doğru bilgiler içermelidir. Aksi takdirde vizeniz onaydan geçmeyecektir.

Öğrenciler İçin Mısır Turistik Vize Alırken İstenen Evraklar Nelerdir?

Öğrencilerden Mısır seyahatlerinde şu evraklar eksiksiz istenmektedir.

 • İngilizce yazılımı vize dilekçesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Öğrenci olduğuna dair belge
 • Başvuran öğrenci kişi eşitse kendisinin ya da ailesinin banka hesap cüzdan dökümü

Bu saydığımız evraklar tam olarak vize başvurusu esnasında gerekli olmaktadır. Eksik olması halinde vize için tekrardan randevu almanız gerekir. Tam olarak evrak listesi için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişim kurabilir ve tek seferde vize alma şansı yakalayabilirsiniz.

Turistik Vize Mısır
Mısır Turistik Vize

Mısır Ticari Vize

Mısır Ticari Vize denilen vize türü, ticari meslek sahiplerinin Mısır’a iş seyahati yapabilmeleri burada fuar, kongre gibi etkinliklere katılabilmek için kullanacakları vize türüdür. Türkiye’den Mısır’a iş seyahati yapacak kişilerin bu vizeyi almaları zorunlu olmaktadır. Fakat pasaportta bu vize türleri işlenmektedir. Dolayısıyla Mısır gezisi için sizlerin de pasaportunuzun iki sayfasının boş olması gerekmektedir.

Bu vize türü turistik vizeden farklı olmaktadır. Turistik vize de davet belgesi aranmamakta olup, ticari vize de davet eden firmanın davet teklif belgesinin de vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. Eğer ki böyle bir davet söz konusu değilse ve belgeniz de yoksa vize alım şansınız ortadan kalkacaktır.

Mısır Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Mısır Ticari Vize başvuru dilekçesi İngilizce yazılı olması gerekir.
 • Pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Davet belgesi
 • Biometrik bir adet fotoğraf
 • Otel, gidiş dönüş uçak rezervasyonları
 • Vize başvuru formu

Tüm bu evraklar için Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak tam evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Mısır Ticari Vizenin Özellikleri Nelerdir?

Mısır ticari vize birtakım özellikler içerir. Tek girişli olabileceği gibi çok girişli de olabilir. Şöyle bir şey var ki Mısır ticari vize çok girişli alabilmek için pasaportunuzda bugüne kadar en az şekilde 2 adet Mısır’a dair vize olması şartı aranmaktadır. Fakat Mısır ticari vizesinin sunacağı zaman dilimi çok uzun olmamaktadır. Toplam 90 gün kadar ticari vizenin geçerliliği bulunmaktadır.

Mısır ticari vize ilk olarak bu ülkeyi tanımak ve iş seyahati yapmak isteyen iş adamlarına verilir. Fakat uzun süreli kalmak ve ticaret yapmak isteyen kişilerse yabancılar şubesine başvurarak burada çalışma izni ve oturma izni almak için başvuru yapabilirler. Ayrıca bu ülkede yaşamak isteyen kişiler Mısır’a giriş yaptıktan sonra ortalama bir hafta içerisinde yabancılar polis şubesine kayıt olmak zorundadırlar.

Sizlerde eğer Mısır’a iş amaçlı yolunuz düşerse mutlaka Mısır ticari vize için başvurmalısınız. Tam olarak evraklarınızı tamamlayabilmek, vize alma işlemlerinizi kolaylaştırmak isterseniz Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Mısır
Mısır Ticari Vize

Mısır Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi bu ülkeye arkadaşlarını görmek, onlarla özlem gidermek ve ailesinin yanına gitmek isteyen kişilerin başvurdukları vize türüdür.  Ayrıca bu vizeyi alarak sadece yakınızı görmek değil, bu ülkenin tarihini ve diğer güzelliklerini de görebilir harika bir seyahat geçirebilirsiniz. Fakat bu Mısır gezisini yaparken sizinle beraber diğer aile üyelerinin de pasaportları yanlarında olması gerekir.

Ayrıca sadece pasaportları sizinle beraber gezecek kişilerin yanlarında olması yeterli olamamaktadır. Bu durumda pasaportlarının fotokopisi de yanlarında yer almalıdır. Bu vize türü pasaporta basılı olarak verildiği için sizin pasaportunuzda en az iki adet boş sayfa olmasına özen göstermelisiniz.

Mısır Aile Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır aile arkadaş ziyareti vizesi için şu evraklar tam olarak hazırlanmalıdır.

 • Mısır vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Bir adet güncel fotoğrafınız
 • Karşı taraftan gelen davetiye
 • Mısır vizesi almak için dilekçe
 • Pasaportunuzun fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Mısır aile ve arkadaş ziyaretleri için vize almak gereklidir. Bu evraklar tam olarak ilgili kuruma teslim edildiğinde ortalama 10 ya da 15 gün içinde vize başvurusu onaylanmaktadır.

Mısır Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Türkiye’den Mısır’a arkadaş ya da eş, dost veya akraba ziyareti yapabilmek ve bu süreçte ülkeyi gezmek için kişiler Mısır aile arkadaş ziyareti vizesi almakla yükümlüdürler. Mısır aile vize işlemleri genellikle Mısır Konsolosluğu veya Ankara Mısır Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize için gereken tüm evraklar eksiksiz olarak bu kuruma teslim edilmelidir. Vize için gereken şartlar taşındığı takdirde vize uyum sorunu olmayacak ve ortalama 30 gün içinde vizeniz onaylanacaktır.

Fakat Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi farklı ülkeler için onay süresi değişebilir. Dolayısıyla bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız ortalama 40 gün önceden Konsolosluğa başvuru yapmalısınız. Bazı durumlarda başvuran kişiden ek evraklar istenebilir ve vize süreci uzayabilir.

Sizlerde Mısır’a yolculuk yapmak istiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızın irtibat numarasını kullanarak firmamızdan vize işlemleriyle ilgili her türlü desteği alabilirsiniz. Böylelikle vize alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Mısır
Mısır Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Arap ülkesi olan Mısır hem iş hem de eğitim amacıyla dikkat çeken yerlerden biridir. Bu sebepten dolayıdır ki pek çok vatandaşımız artık Mısır ülkesini ziyaret etmek amacıyla vize başvurularını yapmaktadır. Mısır vizesini almak için istenen şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Mısır’da okumak ya da çalışmak istiyorsanız da vize başvuru türünü mutlaka o şekilde yapmaya başlamalısınız. Birbirinden güzel yerleriyle de insanın akıllarında yer etme başarısına sahip ülkelerden biridir.

2024 yılı itibaren de Mısır vizesi başvurularınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Ülkemizin normal yaşama dönmeye başlamasıyla birlikte vizeyle ilgili de hareketli bir süreç başlar hale gelmiştir. Umumi pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarımız içinde vize şartı koyulduğunu bilmelisiniz. Vizenizle ilgili olarak yerine getirmeniz gereken evraklar bulunuyor. Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar hangileri olduğunu öğrenmek isteyen kişiler için göz atalım.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hangisi?

Mısır vizesi için mutlaka hazırlamanız gereken evraklar bulunur. Yalnız tek bir tane evrakın bile hazır olmaması, vizenizle ilgili red yanıtın alınmasına neden olacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki Mısır konsolosu sizden neyi istiyor olursa olsun yerine getirmelisiniz. 18 yaşından büyük olan lakin 45 yaşından küçük vatandaşlarımızda bundan sonra vizeyle ilgili olarak taleplerini de yapmaya başlayabilir. Eğer ki elinizde yeşil pasaportunuz varsa o zaman Mısır ülkesine ücretsiz şekilde gidebilecek olduğunuzun altını çizmemiz gerekir. Fakat diğer vatandaşlarımız tarafından da istenen belgeler bulunuyor. Onları sırasıyla belirtmemiz gerektiğinde ise;

 • Pasaport ( en az 6 aylık olmalı)
 • Pasaport fotokopisi gerekecek
 •  Mısır konsolosluğa hitaben yazılmış olan İngilizce dilekçe hazırlanmalıdır
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı şeklinde olmalıdır
 • 2 tane vesikalık fotoğrafınızı koymalısınız
 • Hem gidiş hem de geri dönüşler için uçak biletiniz
 • Otel rezervasyon işlemleriniz

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Ne Zaman Verilmelidir?

Seyahat tarihinden önce vize başvuru ve evraklarında bir an evvel hazırlanmaya başlaması gerekmektedir. Mısır vizesi için gerekli evraklar konusunda Yedi Vize Turizm olarak yardımlarımızı yapmaktayız. Belgelerin hazırlanması ve iletilmesi konusunda bizden hizmet alabilirsiniz. Böylece seyahat tarihinden önce iletilerek bir an evvel Mısır giriş ve çıkışlarınız sağlanması gerçekleşir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Mısır
Mısır Vize Evrakları Ve Belgeleri

Mısır Vize Formları

Mısır, geçmiş tarihiyle, milletiyle güzellikleri ile mutlaka görülmesi istenen yerlerden biridir. Ülkemizle bir mukayese ettiğimiz zaman ise oradaki şartların üst mertebede olduğunu görmekteyiz. Doğal olarak bu durumda vatandaşlarımızın Mısır ülkesine karşı ilgi duymasına neden olmaya başlıyor. 90 gün ve daha fazlasında Mısır şehrinde kalmak isteyenlerin, kendine ait bir pasaportu olması gerekiyor. Diğer ülkelerde istenen bu şartın bakıldığı zamanda Mısır içinde geçerlilik teşkil etmiş olduğunu görmekteyiz.

İlk etapta hangi vizeye başvuracak olduğunuzu bilmeniz gerekir. Çünkü başvuracağınız pozisyona bağlı olarak sizden istenen belgelerle ilgili birtakım farklılık durumları da yaşanmaya başlamış olacaktır. Mısır makamından randevu almak isteyenlerinde öncellikle form doldurması gerekeceğini söylememiz lazım. Onun içindir ki vatandaşlarımızın mutlaka Mısır Vize Formları yerine getirmeye çalışması gerekmektedir.

Mısır Vize Formu Doldurma

Mısır vize için başvuru formunuzu mutlaka doldurmalısınız.  Forumda zaten her şey açıkça ifade edilmiştir. Böylelikle Mısır ülkesine gitmek isteyen kişilerde kendilerinden istenen bilgileri yerine getirmelidir. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar açık ve atlanmamış şekilde olmasına da mutlaka dikkat edilmelidir. Mısır konsolosluğunun istediği bilgilere ise formda yer alan bilgiler doğrultusunda kolayca ulaşmaya başlamanız da mümkün olacak.

Başvuru formuyla aynı zamanda evrak da yer alan bilgilerin birbirleri ile çakışmamış olmasına da dikkat edilmelidir. Vatandaşlarımızın en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri de doğru bilgiler vermesidir. Çünkü yazılacak herhangi bir yanlış bilgi suç unsuru niteliği taşımaya neden olabilir. Mısır Vize Formları hakkında sizlerde yardım almak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken ise firmamızın kapısını çalmaya başlamanız olacaktır.

Mısır Vize Formu İşlemleri

Mısır vize formu işlemleri içinde yapmanız gereken ise uzun zamandan beridir hizmet veren Yedi Vize Turizm yolunu tutmaya başlamanızdır. Mısır Vize Formları için gerekli her türlü desteği Yedi Vize Turizmden alabilirsiniz. Bu sayede vize ile ilgili işlemlerinizin de bir an önce gerçekleşmeye başlamasını sağlamış olursunuz. Asılsız ve eksiksiz olmayan bilgiler formda doldurabilirsiniz. Form doldurma sonrasında, dilekçe yazmak, randevu talebinde bulunmak gibi sırasıyla tüm işlemlerin yapılmasında Yedi Vize Turizm olarak gerekeni yapmaktayız.

Vize Formu Mısır
Mısır Vize Formu

Mısır Vizesi Dilekçe Örneği

Mısır vizesi başvuru türünüz nasıl olacaksa, dilekçenizi de o şekilde hazırlamaya özen göstermelisiniz. Başvuracağınız vize türü ile dilekçe birbiriyle çakışır halde olmamasına dikkat etmelisiniz.  Mısır Vizesi Dilekçe Örneği sizlere sunarak nasıl yazmanız gerektiği konusunda bilgi v ermekteyiz. Bu sayede olası bir yanlışa düşmeden sizlerde artık vizenizi hazır hale getirmeye de başlayabilirsiniz. 

Mısır makamı, vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını dilekçe üzerinden de yapmalarını ister. Bu sebepten dolayıdır ki dilekçenin de mümkün olduğunca dikkatli şekilde doldurulmaya çalışılması gerekiyor. Mısır vizenizi bundan böyle sizlerde kolayca almak istiyorsanız o halde hemen bizimle bir görüşme yapmaya başlayabilirsiniz. Vizenizin başvurularının yürütülmesinden sonuçlanmasına kadar tüm işlemlerin kolayca yerine getirilmesini sağlamaktayız.

Mısır Vize Başvuru Dilekçesi Hazırlamak

Dilekçenizin mutlaka resmi şekilde olması gerekir. Aynı zamanda da İngilizce şeklinde hazırlatmanız da önemlidir. Dilekçeniz hazırlanırken bu konuda son derece profesyonel olan kişilerden de yardım almaya çalışabilirsiniz. 9 günü aşmayacak şekilde olacak Mısır ziyaretleriniz içinde dilekçenin hazırlanma işlemleri gerçekleşir. Zaten daha öncesinde Mısır makama iletilmiş olan çok fazla dilekçe örneği olduğundan dolayı sizlerde hemen göz atmaya başlamış olursunuz.

Hiçbir şekilde engel durumu teşkil etmeden de vizeyle ilgili olarak süreçlerin yapılmaya başlanmasını sağlarsınız. Mısır vizesi dilekçe örneği sunduğumuz içinde vatandaşlarımız kolayca kendi dilekçesini hazırlayacaktır. Dilekçe hazırlarken de olası bir zorluk yaşama gibi durumlar da söz konusu olmayacaktır. Evrak bilgi ve başvuru formunda da ilgili kısımların mutlaka gerek Türkçe gerekse de İngilizce lisanıyla doldurulması istenmiş olacaktır.

Mısır Vizesi Dilekçe Hazırlanması

Mısır vizesi dilekçe örneği görmek istiyorsanız bu konuda deneyimli ekibimizden de gerekli yardımları bir an önce almaya başlayabilirsiniz. Sizlere yönelik olarak da tamamen profesyonel seviyede bir çalışma sunulmaya devam edilir. Bu sayede hayal kurduğunuz Mısır ülkesini de yakından görmenin gerçekliği ile karşı karşıya kalacaksınız. Hazırlanan evraklarla ilgili de bir hata yapmamaya dikkat edin. Özellikle Mısır ziyaretlerinizi neden yapmak istediğinizi ifade edin. Dilekçeniz hazırlanırken de ziyaret amacınızı belirtmeyi unutmayın. O halde hemen Yedi Vize Turizm hizmetlerinden yararlanmak ve Mısır vizesinin olumlu sonuçlanmasını sağlamak adına iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Mısır
Mısır Vizesi Dilekçe Örneği

Mısır Vize Ücreti

Arap Cumhuriyeti’nin en fazla ilgi gören ülkelerinden biri olan Mısır’a seyahat etmek için vize şartı aranmaktadır. Mısır vize işlemlerinde yer alan evraklar tam olarak ilgili kuruma teslim edildiğinde vize alım işlemi kolaylaşmaktadır. Mısır Vize Ücreti genellikle yıldan yıla ve alınan vize türüne göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla Mısır’a hangi amaçla giderseniz gidin öncelikle vize başvurusunda bulunmadan önce kendinizi maddi sürece göre planlamalısınız.

Mısır vize ücreti genellikle farklı olmakta ve pek çok kişi tarafından da bu vize ücretleri merak edilmektedir. Elbette Mısır vizesi için ödenecek olan ücretler Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Burada Mısır Hükümeti birtakım kriterlere göre ücretlendirme yapmaktadır. Konsolosluk tamamen Hükümetin verdiği kararları uygulamaktadır.

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır Vize ücreti ile ilgili tüm aklınıza takılan sorular için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 2024 yılında da bu ücretlerde eklemeler ve farklılıklar olabilir. Her vize türüne ve vizenin süresine göre farklı olabilmektedir.

Mısır Vize Ücretleri Nasıl Farklı Olabilir?

Mısır 2024 yılı için güncel vize fiyat listesi tam olarak firmadan öğrenilmelidir. Ayrıca:

 • Mısır vize ücretleri elbette vize türüne ve bu ülkeye giriş çıkış haklarına göre farklı olabilir.
 • Mısır vize ücreti ülkelere göre farklılık gösterir.
 • Eğer Türkiye’den Mısır’a gidilecekse vize ücreti farklılaşmaktadır.

Tüm bu detaylarda vize işlemlerinizi daha kolay yapabilmenizi sağlayacak kurumlardan destek alabilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Süresi

Mısır vize başvuru işlemleri birtakım sebeplerden dolayı farklı olabilir. Bu farklar genellikle şöyledir:

 • Mısır vizesi almak için başvuran kişiler 45 yaş altındaysa eğer vize başvurusu en geç 2 ay gibi sürede sonuçlanabilir.
 • Eğer ki vize başvurusu yapacak olan kişi 45 yaş üstüyse birtakım incelemeler yapılarak başvuru süresi 8 gün içinde sonuçlanabilir.
 • Sizler Mısır seyahatine çıkış tarihinden ortalama 2 ya da 3 ay öncesinden vize başvuru yapmanız faydanıza olacaktır.

Mısır vizesi alabilmek için tüm vize işlemlerinizde sizlere Yedi Vize Turizm firması olarak yardımcı olmaktayız. Firmamızla irtibata geçerek güncel 2024 evrak listenizi alabilir, vize alma şansınız arttırabilirsiniz.

Vize Ücreti Mısır
Mısır Vize Ücreti

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar

Piramitleri ile ünlü olan Mısır, dünyanın ilgisini çekmeyi başaran ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Fakat Mısır ülkesi, vatandaşlarımızın giriş ve çıkışı sırasında vize istiyor. Bu sebepten dolayıdır ki pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Mısır ülkesine giriş çıkışlarda sorun yaşamamak adın mutlaka vizeyi yaptırması gerekecektir. Bundan dolayıdır ki Mısır seyahatlerinizi yapmadan önce vize başvurusunu yapmanız önemlidir. 

Başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinden önce yapmalısınız. Çünkü vizenin sonuçlanma durumuna bakıldığı zamanda 15 günü bulabiliyor. Haliyle olası bir aksama durumu olmaması adına d bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor. Başvuruların ise mümkün olduğunca 1 ay öncesinde yapılması gerekiyor. Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar, nereye başvurulmalıdır, evraklar gibi tüm işlemlerin netleşmesinde bilgi vermekteyiz.

Mısır Vizesi Nereye Yapılıyor?

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızda bazı acemilik halleri olabiliyor. Mısır ülkesine gidebilmek için istenen vize başvuruların nereye yapılacağı konusunda bir bilgiye sahip olunmuyor. Başvurularınız sırasında da formu doldurmanız istenecektir. Bunun içindir ki form doldurma işlemlerinizi Türkçe ve İngilizce şeklinde yapacağınız yerler bulunuyor. Sizlerde vizeyle ilgili olarak işlemlerinizde aracı kurumların yapmasını istiyorsanız o zaman hemen iletişime geçebilirsiniz.

Böylece Mısır konsolosluk içinde gerekli olarak her türlü işlemlerin yapılması sağlanır. Dilekçe hazırlanmasından sizden istenen evraklara kadar hiçbirinin atlanmadan yerine getirilmesi de sağlanmaya başlanmış olacaktır. Mısır vizesi kaç günde çıkar şüphesiz en çok sorulan sorulardandır. Bu konuyla ilgili olarak net bir bilgi vermeye kalktığımızda ise 15 gün içerisinde olumlu yahut olumsuz olmak üzere net bir bilgilerin gelecek olduğunu da söyleyebiliriz.

Mısır Vizesi Sonuçlanması

Türk vatandaşlarımız vizenin sonuçlanmasını beklerken bir hayli heyecanlı olabiliyor. Çünkü onlar vizeden olumlu bir yanıt almak istiyorlar. Gidiş amacınız her ne olursa olsun vizenizin olumlu şekilde sonuçlanması konusunda artık kapımızı çalmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere yönelik olarak üst düzeyde bir çözümler sunarız. Bu sayede sizlerde artık Yedi Vize Turizm farkıyla tek seferde vize alma şansını elde edersiniz. Hiçbir şekilde sorun durumu yaşanmadan artık Mısır ülkesinin yolunu tutmaya başlayabilirsiniz. Mısır vizesi kaç günde çıkar gibi pek çok sorularınız için hemen arayabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Mısır
Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesine dair kafaları kurcalamaya neden olacak bazı önemli detaylar olabilir. Başvuru merkezi nerede, Mısır ülkesine mi başvuruların gidilerek elden yapılması gerekiyor gibi sorularınız olabilir. Fakat ülkemizde de hizmete açılmış olan pek çok Mısır konsolosluk bulunuyor. Bu sayede gerekli başvurularınızın yapılması konusunda da bir zorluk durumu yaşanmamış oluyor. Mısır vizesinde de aynı durumun geçerlilik göstermiş olduğunun altını çizmemiz gerekli. Ülkemizde resmi olarak işlerini yürüten vize merkezleri yer alıyor.

Bu merkezlerle de firmamız bağlantı halindedir. Bu sebepten dolayıdır ki vizeyle ilgili işlerinizin sorunsuz şekilde yürütülmesini sağlar.  Bu sayede Mısır ülkesine gitme konusunda önünüzdeki her türlü engelleri de aşmaya başlamış olursunuz. Gel gelelim vatandaşlarımız da Mısır Vizesi Başvuru sonrasında, başvurunun olumsuz şekilde sonuçlanması dâhilinde harç ücretini geri alıp alamayacaklarını merak ediyor. Fakat bilmeniz gereken önemli hususlardan biri de vizeniz her ne kadar olumsuz şekilde sonuçlanmış olsa bile ne yazık ki ücreti geri alamıyorsunuz.

Mısır Vizesi Başvuru İşlemleri

Vizenizin olumlu şekilde sonuçlanma durumu olduğu gibi aynı zamanda da olumsuz şekilde sonuçlanma durumu da söz konusu olabilir. Tabi ki olumsuz duruma bakıldığı zamda hiç kimsenin istemediğinin altını çizmemiz gerekiyor.  Aslında vizenizle ilgili olarak belirlenecek sonuçların iyi şekilde olması, sizin hangi yetkili kurumdan hizmet aldığınızla ilgilidir.

Profesyonel yerlere başvur arak Mısır vizesine dair hizmet alırsanız olumlu sonuçlanma ihtimali de bir hayli fazla olmaya başlayacaktır. Mısır Vizesi Başvuru işlemlerinizle ilgili olarak kaliteli firmamız tarafından siz değerli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler sunulur. Bundan sonra sizlerde dilediğiniz zaman zarfı içerisinde Mısır vizesine dair işlemlerin aksama olmadan yapılmaya başlanmasını sağlarsınız.

Vizesi Nasıl Alınır Mısır
Mısır Vizesi Nasıl Alınır

Mısır Vizesi Başvuru Hizmetleri

Mısır vizesi Başvuru ile ilgili olarak öğrenmek istediğiniz pek çok detaylar olabilir. Böyle bir durumda da hemen Yedi Vize Turizm yoluna başvurmalısınız. Firmamız aracılığı ile bundan böyle tek seferde vize alma şansınızın çok yüksek olacağını söylemek isteriz.  Olumsuz vize sonuçlanması, tekrar tekrar vize işlemleri ile uğraşma derdiniz tamamen ortadan kalkacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mısır Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Mısır vizesi almak isteyenler evraklarını gerekli şekilde tamamlayarak konsolosluğa sunmalıdır. Bunun yanında yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlar adına vize başvurusu yapabilmektedir.

Mısır Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Mısır vizesi almak için vatandaşlar konsolosluğun prosedürlerini yerine getirmelidir. Bu prosedürlerin neler olduğu hızlıca öğrenerek sürece dâhil olmak için yetkili vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Mısır Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınırken evrakların eksiksiz olmasına çok dikkat edilmelidir. Bu konuda konsolosluk ailelik bağlarınızın bulunduğuna dair kanıt görmek isteyecektir.

Davetiyeli Mısır Vizesi?

Davetiye vize çok daha kolay ve hızlı bir şekilde Mısır ülkesinde bulunmanızı sağlayacaktır. Bu evrak konsolosluğun kişiye daha fazla güvenmesini sağlayarak vize sonucuna etki eder.

Mısır Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır Konsolosluğundan vize almak için talep oluşturanlar randevu işlemlerini de mutlaka yerine getirmelidir. Bu randevu aşamasını vize merkezimizle beraber hızlıca atlatabilirsiniz.

Mısır Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Mısır Konsolosluğuna giderek vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda 30 veya 40 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Geç sonuçlanan vizeler arasındadır.

Mısır Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır Büyükelçiliğinden vize randevusu almak isteyenler büyükelçiliğe gitmelidir. Burada vize randevusu talep ederek işlemlerin nasıl yürütüldüğünü görme fırsatı bulabilirler.

Mısır Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Mısır Büyükelçiliği, Mısır’a gitmek isteyen tüm vatandaşların vize işlemleriyle ve diğer sorunlarıyla ilgilenmektedir. Bunun yanında vize koşullarını veya prosedürlerini de büyükelçilik belirlemektedir.

Mısır Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır ticari vizesi almak isteyenler bu ülkeye iş için gittiklerini bildirmiş olacaktır. Kişinin çalışma amacı gösterebilmesi için çalıştığı yerden belge alması gerekmektedir.

Mısır Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Mısır ticari vizesi alırken davetiye alınması işlemlerin daha hızlı sonuç almasını sağlar. Bu yüzden karşı taraftaki kişiden bir davetiye mektubu almak işleri kolaylaştıracaktır.

Mısır Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır turistik vizesi almak isteyenler vize türünü turistik seçerek bu durumu evraklarla kanıtlamalıdır. Turistik vizeler de amaç ülkeyi gezip görme olarak ifade edilmektedir.

Mısır Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır turistik vizesi almak isteyenler işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerinde ortalama 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Geç sonuçlandığından vize işlemlerine erken başlanmalıdır.

Mısır Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Mısır vize başvurusu konsolosluk veya büyükelçilikten yapılmaktadır. Bunun dışında yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlar adına vize başvurusu yaparak sürecin sorumluluğunu üstlenmektedir.

Mısır Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mısır vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Bu konuda yetkili vize firmamızın deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mısır vize başvuru formunda bu ülkeye hangi amaçla gidildiği mutlaka belirtilmelidir. Form tükenmez mavi veya siyah kalemle doldurulmalıdır. Bunun yanında online olarak da dolum sistemi olmaktadır.

Mısır Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Mısır vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe dillerinde doldurulabilmektedir. Ayrıca önemli yerlerin de mutlaka doldurulması gerekmektedir. Firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Mısır vize başvuru formu doldurulurken tükenmez kalem kullanılması ve zorunlu yerlerin de muhakkak doldurulması gerekmektedir.

Mısır Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mısır vize işlemlerini yapmak için konsolosluk veya büyükelçiliğe gidebilirsiniz. Bunun dışında yetkili vize merkezimiz vize başvurunuzu yaparak süreci sizin adınıza takipte kalacaktır.

Mısır Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Mısır vize işlemleri yapılırken en önemli nokta evrakların eksiksiz biçimde doldurulmasıdır. Evraklar konsolosluk tarafından titizlikle incelenmektedir.

Mısır Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır vize randevusu almak isteyenler yetkili vize merkezimizle hemen iletişime geçerek tüm işlemlerini kusursuz bir şekilde halledebilirler. Bu süreci vize firmamıza bırakabilirsiniz.

Mısır Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Mısır vize randevusu alırken evrakların tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Evraklardaki eksiklik vizelerin ret yanıtı alma sebeplerinden en fazla olanıdır.

Mısır Vize Ücreti 2021?

Mısır vize ücretleri seçilen vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. En doğru ve en güncel bilgileri öğrenebilmek için konsolosluğun yetki verdiği firmamızı arayabilirsiniz.

Mısır Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Mısır vize ücretleri nakit olarak ülkenin dış temsilciliklerine gidilerek yatırılmaktadır. Bunun dışında kredi kartıyla da ödemeler kabul edilebilmektedir. Makbuz alarak evraklarınızın arasına koymayı unutmayınız.

Mısır Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Mısır vizesi dilekçe örneği için yetkili vize firmamızın deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Dilekçe örnekleri ile güvenli bir şekilde dilekçenizi hazırlama fırsatı bulabilirsiniz.

Mısır Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Mısır vize dilekçesi yazılırken bu ülkede kaç gün kalacağınız ve bu ülkeye hangi amaçla gideceğiniz belirtilmelidir. Dilekçede herhangi bir hata olmaması açısından firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Mısır Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Mısır vize dilekçesi İngilizce veya Türkçe dilinde doldurulmalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Vize dilekçesi hazırlamak için yetkili vize merkezimizi ilgili numaramızdan arayabilirsiniz.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Mısır vizesi için gerekli evrak ve belgeler her yıl güncellenebilmektedir. Güncel evrak listesini yetkili vize firmamızdan öğrenerek sürece hızlı bir şekilde dâhil olabilirsiniz.

Mısır Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Mısır vizesi için gerekli dokümanlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü seçilen vize türlerine göre evraklar değişiklik göstermektedir. Bu evraklar konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Mısır vizesi kişinin seçmiş olduğu vize türüne göre ve teslime ettiği evraklara göre sonuçlanır. Bu süre tatil günlerine denk geldiyse daha da uzayabilir. Ortalama sonuçlanma süresi 30 gündür.

Mısır Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Mısır vizesi konsolosluğun tatil ve izin günlerine göre değişmektedir. Bu yüzden kesin ve net bir bilgi vermemek çok güçtür. Ortalama 30-45 günde sonuçlanır.

Mısır Vizesi Redde İtiraz

Mısır ülkesine gidebilmek için vize talebinde bulunanlar, olumsuz yanıt aldıklarında bu yanıta itiraz etme hakkına sahiplerdir. Bu konuda detaylı bilgiler için bizleri arayabilirsiniz.

Mısır Çalışma Vizesi 

Mısır çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma amacıyla gittiklerini kanıtlamalıdır. Bunun için şirketlerden veya firmalardan gerekli belgelerin alınarak konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top