Vizesi Litvanya

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Litvanya vizesi ile ilgili işlemler sadece Ankara’da bulunan Litvanya Konsolosluğu tarafından ya da yetkilendirilmiş acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. İki ülke arasında yapılan antlaşmaya istinaden 6 ay içinde 90 gün kalma şartını aşmamak şartı ile bordo pasaport haricindeki pasaport türlerine vize gerekmemektedir. Bununla birlikte başvurular şahsen olarak kabul edilmektedir.

İçindekiler

Vize Alım Süresi ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Litvanya vizesi başvuruları seyahat ya da gidiş tarihinden 6 öncesine dek yapılabilmektedir.  Dolayısıyla seyahat etmek isteyen kişiler otel ve uçak biletlerini ibraz etmek kaydıyla önceden vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca belirtilen tüm evrakların en geç 1 hafta öncesine ait olması zorunludur, bu tarihi aşan belgeler kabul edilmemektedir.

Schengen vizesi kapsamında alınan bir vizedir, bu nedenle talep edilecek evraklar da bu vize aynı özelliktedir. Litvanya vizesi başvuru sonuçları ortalama 15 ile 20 gün arasında sürmektedir. Olası bir yoğunluk durumuna karşın 1 ay öncesinden başvuruların yapılması tavsiye edilmektedir.

Vize için gereken evraklar öğrenci, turistik, ticari gibi amaçlar ile gidişlerde farklılık göstermekle birlikte en az 6 ay geçerli pasaport (eğer gidiş tarihi başvurudan ileri bir tarih ise en az 1 yıllık olmalı), biyometrik resim, uluslar arası seyahat sigortası, seyahat bilgileri,  QR kod ile düzenlenmiş adli sicil kaydı örneği gibi belgeler temel olarak istenmektedir.

Pasaport ile ilgili Litvanya Konsolosluğunun dikkat ettiği konular ise, en az iki sayfasının boş olması, en fazla 10 yıl öncesinde alınmış olması ve varsa daha önce gittiği Schengen vizesi damgası olan pasaport sayfalarının eklenmesidir. Başvuruların takipleri acente aracılığıyla ya da Konsolosluktan öğrenilebilmektedir. Bununla birlikte her iki taraftan da vize hızlandırma işlemi yapılamamaktadır.

Vize Ücreti

Bordo pasaport sahiplerince alınan vizelerde 6-12 yaş arası çocuklar için 60€, 12 yaş ve üzeri kişiler için ise 120€’dur. Olası bir red durumunda ya da seyahatin iptal edilmesi gibi durumunda bu ücret iade edilmemektedir.

Vize ücreti Büyükelçilik tarafından belirtilen banka hesaplarına yatırılmaktadır, dolayısıyla başvuru öncesinde ücretin yatırıldığına dair dekontun da belgelere eklenmesi gerekmektedir.

Vizesi Litvanya
Litvanya Vizesi

Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya’ya gitmek isteyenlerin oranı gitgide artmaktadır. Toplantı ve iş görüşmeleri için de gidilen Litvanya, gezi veya kültürel faaliyet için de tercih edilen ülkelerden birisidir. Litvanya’ya yapılacak olan seyahatler için vizeler ile, Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluğu ilgilenmektedir. Litvanya’ya vizesiz giriş yapabilmek için kişilerin diplomatik, özel veya hizmet pasaportlarına sahip olmaları gerekmektedir. Vizesiz girişlerin süresi 6 ayda 90 gündür.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

1.Schengenvizesi başvuru formu

Başvuru formu doldurarak tüm sayfaların imzalanması gerekmektedir.

2. Pasaport ve fotokopisi:

 • Vize başvurusu yapan kişinin bilgilerinin bulunduğu sayfanın ve son 3 yılda alınmış olan Schengen vizelerinin fotokopisi
 • Geçerlilik süresi, başvuru yapılan vizenin geçerlilik süresinden en az üç ay uzun olması gerekir.
 • • İki adet boş sayfaya sahip olması gerekir
 • • 10 yıldan eski olmamalıdır.

3. 2 adet renkli fotoğraf,

 • • Son 6 ay içinde çekilmiş  – 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde olması gerekir.
 • • Yüz, fotoğraf alanının %70-80’nini kaplamalıdır, yüz bölümü 31-36mm olmalıdır.
 • • Beyaz fona sahip olması gerekmektedir.
 • • Fotoğrafta aydınlatma efekti kullanılmaması gerekir.
 • • Gözlüklerin gözleri tamamen kapatmaması gerekir.


4. Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi

• Litvanya Cumhuriyeti’nde kalınan süre içerisinde seyahat sağlık sigortasının tıbbi nedenlerle yurda nakil, acil tıbbi yardım, acil hastane tedavisi veya ölüm gibi hususların ortaya çıkaracağı tüm masrafı kapsamalıdır. Ayrıca seyahat sağlık sigortası Litvanya’da kalınacak olan tüm süre boyunca geçerli olmalıdır. Miktarı minimum 30,000 EUR olmalıdır.


5. Uçak / seyahat rezervasyonları veya diğer seyahat şekline bağlı belge

 • Gidiş ve dönüş seyahat sürelerinin olduğu ve rezervasyon kodu bulunan uçak rezervasyonu.
 • Eğer farklı ülkelere geçiş yapılacak ise geçiş yapılırken kullanılacak ulaşım aracına ait bilgilerin verilmesi gerekir.


6. Litvanya Vizesi başvuru ücreti

Litvanya Vizesi Başvurusu ücreti 2 Şubat 2024 tarihinden itibaren, 80 Euro olarak değiştirilmiştir. Ödemeler, başvuru esnasında yalnızca çipli debit/kredi kartlarıyla (VISA, Mastercard) yapılabilir; veya başvuru yapılmadan önce Büyükelçiliğin banka hesabına yatırılabilir. Bu şekilde ödeme yapılır ise banka dekontunun vize başvuru evraklarıyla birlikte verilmesi gerekmektedir.

Vize Başvurusu Litvanya
Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya Vize İşlemleri Konsolosluklar ve Büyükelçilikler tarafından belirlenmektedir. Litvanya Büyükelçiliğine yapılacak başvuruya göre evraklar hazırlanmaktadır. Litvanya Konsolosluğu kişilerin yapacak seyahat türüne ve süresine göre vize türleri arasında en uygununu seçip talep etmektedir. Vize türleri için randevu alıp başvurmanız gerekmektedir. Eğer ilk defa Vize başvurusun da bulunuyorsanız Ülkenin Konsolosluğuna şahsen başvuru yapılmalıdır. Konsolosluk seyahat amacınız turistik, arkadaş ziyareti, aile ziyareti ve ticari ziyaretiyse 90 günlük vize vermektedir.

Litvanya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya vizesi işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Litvanya Konsolosluğuna başvuru yaparak vize almak mecburiyetindedir. Vize başvurusu yapmadan önce bütün evrakların ve belgelerin eksiksiz ve kiriterlere göre hazırlanması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi bu evrakların ve belgelerin her sene güncellenip farklılıklar gösterebilmesi.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa seyahat amacınızı ve seyahat sürenizi başvuru dilekçesin de belirtmeniz. Ayrıca dosyada yer aran bütün evrakların ve belgelerin eksiksiz ve diğer bilgilerle tutarlı olması gerekmektedir. Böylelikle başvuru dosyanız vize almanızı kolaylaştıracaktır. Eğer başvuru da bulunduktan sonra evraklar eksik veya yanlış bilgi içeriyorsa yeni evraklar ve belgeler talep edilebilir. Ama başvurunuz tamamen de iptal edilebilir duruma göre.

Böyle sorunlarla karşılaşmamak için ve seyahat planınızı riske atmamak adına evraklarınızı güncel evrak ve belge listesine göre hazırlayabilirsiniz. 

Litvanya Vize İşlemleri İçin Nereye Başvuru Yapmak Gerekir?

Litvanya Devletinden vize alabilmek için Litvanya Konsolosluğuna ya da Devletin öngördüğü diğer vize başvuru merkezlerine başvurular yapılabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için öncelikle Konsolosluktan randevu olmak zorundasınız. Başvuru dosyanızda bütün evrakların ve belgelerin altında sizin imzanız yer almak zorundadır.

Bütün belgelerin eksiksiz ve imzalı bir şekilde hazırlarsanız vizenizin onaylama sürecini hızlandırmış ve iptal olasılığını düşürmüş olursunuz. Belgelerinizi ve evraklarınızı İngilizce dilinde hazırlamanız avantajlıdır ama mecbur değildir. Dosyanızı teslim etmeden önce tekrardan gözden geçirip bütün evrakları ve belgeleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Yedi Vize Turizm firmamıza ulaşarak Litvanya vize işlemleri için size uzaman kadromuz profesyonel hizmet sunacaktır.

Vize İşlemleri Litvanya
Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya Vize Randevusu

Baltık ülkeleri olarak bilinen üç ülkeden birisi de Litvanya’dır. Ayrıca coğrafi yapısı da çok iyidir. Litvanya schengen ülkelerinden birisi olduğu için Litvanya’ya gitmek isteyen kişilerin öncelikle schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Schengen vizesi ile tüm Schengen ülkelerine seyahat edilebilir. Schengen vizesi 90 gün ve daha az süre için geçerli bir vizedir. 90 günden fazla Schengen bölgesinde kalınamaz. Schengen bölgesinde daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin uzun dönem yani D tipi vizeye başvuru yapmaları gerekir. Litvanya’ya seyahat edebilmesi edebilmek için yapılması gereken ilk işlem vize başvurusu yapmaktır. Sonrasında gerekli evraklar hazırlanıp konsolosluğa verilerek vize alınır

Randevu Alınmadan Başvuru Yapılır Mı?

Schengen vize başvurusu için önceden kesinlikle randevu almış olmanız gerekir. Randevusuz başvurular asla kabul edilmemektedir. Sadece sağlık ve ölüm gibi ani ve oldukça önemli durumlarda randevusuz başvurular kabul edilmektedir. Herhangi bir bahane kabul edilmez ve randevusuz başvuru yapamazsınız. Litvanya’ya seyahat edebilmek için öncelikle vize almanız gerekmektedir. Vize başvurusu yapmanız için de randevu alınması gerekmektedir. Yani ilk adım vize başvuru randevusu almak olacaktır. Randevu alabilmek için gerekli siteler mevcuttur. Gayet kolay bir şekilde randevu almanız mümkündür

Vize Başvuru İşlem Süresi Ne Kadardır?

Evrakları tamamlanıp teslim edilmiş bir dosyanın işlemlerinin tamamlanma süresi 7-10 iş günü arasında değişmektedir. Ancak oluşabilecek bazı sorunlardan dolayı bu süre uzayabilir bu yüzden mümkün olan en erken tarihte vize başvurusu yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Vize Başvuruları Şahsen Mi Yapılır?

İlk kez schengen vizesi alacak kişilerin parmak izi alınabilmesi için başvuruya şahsen gitmeleri gerekir. Biyometrik işlem bir kez yapıldığında 5 sene boyunca alınan tüm vizelerde kullanılabilir ve bu yüzden son 5 yıl içerisinde vize başvuru işlemi için parmak izi kaydınız alınmış ise tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Parmak izi işlemi haricinde vize başvurusu aşağıda belirtilen kişiler tarafından gerçekleştirilebilir;

 • Danışmanlık firmaları tarafından
 • Tur operatörleri tarafından
 • Çalışanlar için şirket temsilcileri tarafından ( ticari vize için)
 • Başvuru sahibinin kendisi tarafından
Vize Randevusu Litvanya
Litvanya Vize Randevusu

Litvanya Büyükelçiliği Vizesi

Türkiye’den Litvanya’ya gerçekleştirecek olan seyahatin kontrolleri ve Litvanya büyükelçiliği vizesi işlemleri Ankara da bulunan Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Türkiye vatandaşları eğer özel, diplomatik veya hizmet pasaportuna sahip ise Litvanya Büyükelçiliği Vizesi almasına gerek kalmaksızın direkt vizesi seyahat gerçekleştirebilmektedir.

Vizesiz geçiş yapmanın da 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı bulunmaktadır. Litvanya büyükelçiliği vizesi için evraklar alınmış başvuru randevusunun gününden en az bir hafta tarihine kadar güvenliğini koruyan belgeler olmalıdır. Eski belgeler, deforme olmuş belgeler kabul edilmemektedir. Randevu başvuruları Litvanya büyükelçiliği site adresinden veyahut VFS Global vize merkezi başvuru kanalından yapılabilir.  Litvanya büyükelçiliği vize başvuruları fax, kargo gibi aracı şirketler ile gönderim sağlandığı zaman kabul edilmemektedir.

Litvanya Büyükelçiliği Vizesi Başvuru Onay Süreci Ne Kadar Sürer?

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları vize başvurusu için seyahatten en fazla 6 ay öncesine kadar vize başvurusu yapabilirler. Seyahatten çok uzun süre önce yapılacak olan vize başvurusu kabul görmeyecektir. Belgeler eksizsiz ve doğru olarak teslim edildikten sonra vize başvuru formunda yer alan bilgiler de doğru ve özenli doldurulmuş ise vize başvurusu işleme alınır.

Başvurunun ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15-20 iş günü sürebilmektedir. Bu süre zarfı bazı koşullar sebebi ile yaklaşık olarak 45 güne kadar uzayabilir. Türkiye’den Litvanya’ya gidecek olan Türkiye vatandaşlarının bu 20-45 günlük süre zarfını göz önünde bulundurarak vize başvurusu yapması gerekmektedir. Litvanya büyükelçiliği vizesi başvuru süre zarfında herhangi bir hızlandırılmış hizmet sunulmamaktadır.

Litvanya Büyükelçiliği Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize ücreti olarak 80 Euro ödeme yapması gerekmektedir. Ödemeyi çipli kart ile gerçekleştirmek isteyen kişi bu işlemi sadece Ankara’da bulunan Litvanya büyükelçiliğinden gerçekleştirebilir. Vize başvurusu ücretleri kişiler tarafından sadece Litvanya büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan banka hesabına yapılabilir.

Başvuru esnasında vize ödemesi yapıldığına dair dekont gereklidir. Başvuru esnasında Litvanya büyükelçiliği tarafından ek belgeler ve mülakat yapılması talep edilebilmektedir. Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek olan kişinin bu şartları bilmesi ve kabul etmiş olması gerekmektedir.

Büyükelçiliği Vize Litvanya
Litvanya Büyükelçiliği Vize

Litvanya Konsolosluğu Vizesi

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarını Litvanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan evrak ve şartları yerine getirmesinin ardından Litvanya Konsolosluğu Vizesi için başvuru yapabilirler. Litvanya konsolosluğu vizesi başvuru sürecinin olumlu veya olumsuz yönde sonuçlanmasını sadece Litvanya Konsolosluğu belirleyebilir.

Aracı kurumların başvuru red etme veyahut kabul etme gibi bir yetkisi söz konusu değildir. Litvanya konsolosluğu vizesi için Türkiye’nin Ankara ilinde bulunan Litvanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği başvuru sürecine yön verme yetkisine sahip tek kurumdur. Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek bordo pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşlarının başvuru süreci Ankara Litvanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Litvanya Vizesi Alabilmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Yapılacak diğer yurtdışı seyahatlerinde olduğu gibi Türkiye Litvanya seyahatleri sırasında da Litvanya Konsolosluğu tarafından karşılanması talep edilen bazı zorunlu şartlar bulunmaktadır. Türkiye’den Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları eğer reşit değil ise mutlaka ebeveynleri tarafından verilmiş olan muvafakatname formu ile başvuru yapması gerekmektedir.

Litvanya konsolosluğu Türkiye’den Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının verdiği evraklar ve bilgiler doğrultusunda kişinin ülkesine giriş çıkışına karar verecektir. Bu sebepten dolayı başvuru yapacak adayların başvuru formunu doldururken, evraklarını tamamlarken mutlaka kanıtlanabilir doğru bilgiler beyan etmesi gerekmektedir.

Litvanya konsolosluğu tarafından şüpheli ve tutarsız görünen kişiler için vize başvurusunun olumlu sonuçlanması biraz zor bir hâle gelecektir. Bunun yanı sıra kişinin eksik veya yanlış bilgi beyan etmesi de Litvanya Konsolosluğu tarafından eksi puan kazandıracaktır ve başvuru sürecinin durumunu olumsuz yönde etkileyecektir.

Litvanya Vizesi Başvuru Formu Nedir ve Nasıl Doldurulur?

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının başvuru evraklarını tamamlamadan önce yapması gereken ilk adım vize başvuru formunu doldurmak olacaktır. Litvanya vizesi başvuru formunda kişinin tamamlaması ve teslim etmesi gereken evraklar belirtilmektedir. Litvanya vize başvuru formu ülkenin kendine özgü olan dili ile hazırlanmıştır.

Formun üzerinde yer alan bilgilerini Türkçe olarak açıklaması bulunmaktadır. Başvuru formunu dolduran Türkiye vatandaşı Türkçe olarak bilgileri doldurabilir. Başvuru formunda sorulan sorunların cevaplarını kişi büyük harf kullanarak doldurması gerekmektedir. Litvanya vize başvuru formunda yer alan bilgiler ile evraklardaki bilgilerin birebir uyum sağlaması zorunludur.

Konsolosluğu Vize Litvanya
Litvanya Konsolosluğu Vize

Litvanya Turistik Vize

Litvanya, pek çok tarihi esere sahip, turistlerin dikkatini çeken ve farklı ülkeler gezip yeni yerler görmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir ülkedir. Gezi ve kültürel faaliyet amacı ile Litvanya’ya seyahat etmek için öncelikle Litvanya turistik vizesi alınması gerekir.

Litvanya, Schengen ülkelerdendir. Litvanya vizesine sahip kişi Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahiptir. Ancak Schengen vizesinin bazı kullanım kuralları vardır ve bu kurallara dikkat edilmesi gerekir. Bu vize ile Litvanya’da kalış süresi 6 ayda 90 gündür. Eğer schengen Litvanya vizesine Litvanya Konsolosluğundan başvuru yapılmış ise, başvuru yapan kişinin Schengen bölgesine ilk girişini Litvanya’dan başlatması gerekmektedir. Schengen vizesinin yanlış kullanımı bir sonraki vize başvurunuz için olumsuz bir etkiye neden olabilir.

Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Litvanya vizesi almak için pasaportun, Litvanya’dan çıkış tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalı ve pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekir.
 • Schengen başvuru formunun tamamı büyük harfle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, seyahat süreci boyunca devam eden ve en az 30.000 Euro teminatlı uluslararası seyahat sağlık sigortası bulundurulduğuna dair belge olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının sebebi ise acil durumlarda karşılanacak tedavi masraflarını karşılamak içindir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve fonu beyaz olan bir adet 35×45 mm vesikalık fotoğraf olmalıdır.
 • Litvanya vizesi gezi amaçlı alınıyor ise, uçak ve rezervasyon bilgilerinizin çıktısı gerekmektedir. Ayrıca seyahat masraflarının karşılanacağına dair belgeler bulunması gerekir. Bu belgeler banka kartının son 3 aylık hesap dökümü ve düzenli bir gelirinin olduğuna dair belgeler olmalıdır.
 • Litvanya vizesi için başvurusunda bulunan kişi iş amaçlı seyahat edecek ise işverenden aldığı davet mektubu, izin onayı ve SGK işe giriş bildirimi,
 • Litvanya vizesi için başvuru yapan kişi şirket sahibi ise şirketin ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesinin kopyası ve vergi levhası gerekmektedir.
 • Litvanya vizesi için başvuru yapan kişi öğrenci ise öğrenim belgesi gerekmektedir.
 • Litvanya vizesi için başvuru yapan kişi 18 yaş altında ise ebeveyninden noter tasdikli muvafakatnamesi olması gerekir.
Turistik Vize Litvanya
Litvanya Turistik Vize

Litvanya Ticari Vize

Litvanya’ya ticari amaçlı bir şekilde gitmeyi düşünüyor iseniz öncelikle Litvanya Ticari Vize için başvuru yapılması gerekir. Bu vize ile Litvanya’da kısa süre kalabilirsiniz. Litvanya Schengen sahası ülkelerinden biridir ve Litvanya ticari vize Schengen vize kategorisine girmektedir. 

Litvanya Schengen vizesi olan kişi Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı kazanırlar. Ancak Schengen vizesinin bir takım kullanım kuralları vardır. Bu kurallara uymak gerekir. Litvanya Konsolosluğundan Litvanya Schengen vizesine başvuru yapmış durumda iseniz Schengen bölge girişine Litvanya’dan başlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde kullanır iseniz bu durum bir sonraki vize işlemleriniz için olumsuz etki yaratabilir.

Litvanya Ticari Vize Başvurusu

Litvanya’ya iş görüşmesi ve toplantı  gibi sebeplerden dolayı seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi kişiler tarafından yapılır. Vatandaşlar Litvanya’da ticari sebepler ile 180 gün içinde 90 güne kadar kalabilirler. Vatandaşlar Litvanya ticari vizesi için başvuruları direkt olarak konsolosluklara değil; konsolosluklara akredite vize firmalarına yapmalıdır. Litvanya’ya ticari bir amaç ile gidecek vatandaşlar öncelikle seyahat amaçlarını, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihlerini, mesleki durumlarını netleştirmelidir. Tüm evraklar da bu bilgiler eşliğinde doğru bir şekilde hazırlanmalıdır.

Evraklar güncel bilgiler içermeli ve doğru olmalıdır. Vize başvuru formu, vize dilekçesi gibi belgeler doldurulmalıdır. Mesleki duruma göre hazırlanacak evraklar bu vize için oldukça önemlidir. İş seyahati yapacak kişi bir çalışan ise çalıştığı şirketten ıslak imzalı bir yazı almalıdır. Kişi işveren ise dilekçe belgesi ve Litvanya’dan aldığı davetiyeyi de başvuru dosyasına eklemelidir. Daha önce vize başvuru merkezlerine parmak izi bilgisini vermemiş başvuru sahipleri parmak izlerini vermek zorundadır. Belirlenen gün ve saatte randevuda bulunulmazsa tekrar randevu alınması gerekir.

Litvanya ticari vize başvurusu sonuçlarının açıklanması 7-10 iş günüdür. Ancak bu süre bazen bazı nedenlerden dolayı uzayabilir. Bu nedenle başvuruların seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması oldukça önemlidir. Litvanya ticari vizesi için yapılan başvurularda bu başvurunun değerlendirilmesi Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Özel veya hizmet pasaport sahibi kişiler Litvanya’ya Schengen vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bu şekilde Litvanya’da kalış süresi 6 ay içinde 90 gün olmaktadır.

Ticari Vize Litvanya
Litvanya Ticari Vize

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi  

Türkiye’den Litvanya’ya gidecek olan Türkiye vatandaşlarının 180 gün süre zarfı içerisinde 90 günü aşmayan konaklamalı yapmış olduğu seyahatler C tipi Schengen vize türüne girmektedir. Litvanya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi için kişi Litvanya konsolosluğu ve büyükelçiliğine aracı kurumlar sayesinde başvurmalıdır.

Litvanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi bir schengen vizesi olduğu için schengen rahatından belirlenmiş olan kuralları vardır. Türkiye’den Litvanya’ya gidecek olan Türkiye vatandaşları eğer ki bordo pasaporta sahip ise mutlak suretle Litvanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşları siyah, yeşil ve gri pasaporta sahip ise yapılacak olan seyahatin durumuna göre vize alıp almayacağına karar verilir. Yeşil, gri, siyah pasaport ile yapılan kısa süreli Litvanya seyahatlerinde vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesinde Önemli Hususlar Nelerdir?

Türkiye’den Litvanya’ya aile arkadaş ziyaretleri için seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının mutlak suretle Litvanya da yaşayan yakını tarafından yazılmış ve Litvanya resmi kurumları tarafından onaylanmış olması gereken davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Türkiye’den Litvanya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının istenilen evrakları eksizsiz ve doğru bir şekilde zamanında teslim etmesi gerekmektedir. Tüm vizeler için hazırlanan evrakların yanı sıra bu tür vizeler için hazırlanan farklı evraklar bulunmaktadır.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin İstenilen Evrakları Nelerdir?

Türkiye’den Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının seyahat süresinden en az bir ay önce vize başvurusu yapması tavsiye edilmektedir. Litvanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurusu yaklaşık 7-10 iş günü içinde sonuçlanmış olsa da başvuru sırasında karşımıza çıkacak olan talihsizlikler bu süreci ekstra uzatacaktır.

Litvanya aile arkadaş ziyaretleri vizesi için gerekli belgeler ise şunlardır; kişiye ait olan biyometrik 2 adet fotoğraf gerekmektedir. Kişinin son 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportu gerekmektedir. Kişinin kimlik fotokopisi istenmektedir. Kişiye gelmiş olan belediye onaylı Litvanya davet mektubu gerekmektedir. Kişinin maaş bordrosu gerekmektedir. Kişiye ait olan şahsi banka hesap dökümünün son 3 aylık banka hareketliliği istenmektedir. Kişinin banka hesabında yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir. En az 3000 TL bakiyesi olması şartı vardır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Litvanya
Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Litvanya Vizesi Gerekli Evraklar  

Başkenti Vilnius olan Litvanya, Orta Avrupa’nın kuzey kısmında bulunan 3 Baltık ülkesinden biridir. Özellikle Dünya’nın sayılı en iyi eğitim veren ülkelerinden biri olmakla birlikte tarihi özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Yılın hemen her mevsiminde çok sayıda turisti kendine hayran bırakan bu ülke için Schengen vizesi alınması gerekmektedir.

Bu anlamda başvuru yapacakların öncelikle Litvanya Vizesi Gerekli Evraklar listesine bakmaları ve bu listeye göre evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İki ülke arasındaki antlaşmaya göre bordo pasaport haricindeki pasaportlar 90 gün içinde 60 günü aşmamak kaydıyla vize ücretinden muaf tutulmaktadır. Başvurular sadece Ankara’da bulunan Litvanya konsolosluğundan ya da yetki verilmiş acenteler kanalı ile yapılabilmektedir. Her iki kuruma da randevu alınmadan gidilmemektedir.

Başvuru Süreci ve Gereken Evraklar

Litvanya vizesi gerekli evraklar listesi Schengen vizesi ile aynıdır. Ancak gidiş nedenine göre farklı belgeler de istenebilmektedir. Turistik vize için seyahat belgesi istenirken,  ticari vize için davetiye, katılımcı olarak gideceği fuar var ise katılımcı belgesi gibi ek evraklar mutlaka başvuru esnasında eklenmelidir. Litvanya vizesi gerekli evraklar listesinin başında geçmişe dönük en fazla 10 yıl öncesinden alınmış pasaport, renkli biyometrik resim, içinde nakit bulunan hesap cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sigortası ve çalışma durumuna göre şirket bilgileri istenmektedir.

Litvanya Konsolosluğu tarafından incelemeler yapıldığından resmi tatil günleri, yoğunluk ve farklı nedenler olmadıkça ortalama 15 ile 20 gün arasında vize başvuruları sonuçlanmaktadır. Bu anlamda başvuru yapacakların en az 1 ay öncesinden evraklarını teslim etmeleri önemlidir. Seyahat tarihleri başvurudan ileri bir tarihte olacak kişiler ise en fazla 6 ay olmak kaydıyla başvuru yapabilmektedirler. Ancak burada kalış tarihinden itibaren en az 3 ay daha pasaportun geçerli olması gerekmektedir. Bundan dolayı Konsolosluk en az 1 yıl geçerliliği olan pasaportların olmasının daha ılımlı sonuçlanmasını bildirmektedir.

Litvanya’ya gidiş yapacak 12 yaş ve üzeri kişiler için 120€, 12 yaş ile 6 yaş arasındaki çocuklardan ise 60€ vize ücreti talep etmektedir. Başvuru öncesinde ücretin ilgili banka hesabına yatırılması zorunludur.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Litvanya
Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya, Baltık ülkesi olarak adlandırılan 3 ülkeden birisidir. Coğrafi yapısı oldukça iyi olan ve yemyeşil doğası olan Litvanya’yı yılda 3,5 ile 4 milyon arasında turist ziyaret etmektedir. Eğer gezi için ziyaret edilecekse Litvanya turistik vizesi almak gerekir. Bunun için Litvanya turistik vize talep dilekçesi doldurup Litvanya İstanbul başkonsolosluğu binasına verilmesi gerekmektedir.

Dilekçede Bulunması Gerekenler

 1. Seyahatin amacı net olarak belirtilmelidir. Kişi turistik bir tura katılacak ise Litvanya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve dosyasına tur ile ilgili belgeleri eklemelidir.
 2. Seyahat için Litvanya’ya gidiş ve dönüş tarihleri net bir şekilde belirtilmelidir.
 3. Seyahat süresince oluşacak konaklama, kaza, hastalık ve benzeri masrafların nasıl karşılanacağının açık bir şekilde ifade edilmesi gerekir.
 4. Çalışan iseniz çalıştığınız yerden alacağınız antetli kâğıt, imza yetkilisi tarafından atılmış olan imza, şirket kaşesi ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunuza dair belge eklenmelidir.

Litvanya vize başvuru evraklarını da hazırlayıp dilekçenin kayda geçmesini sağlayabilirsiniz.

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 1. Vize başvurusu yapan kişi çalışan ise, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun belirtildiği Litvanya turistik vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi yer almalıdır.
 2. Litvanya turistik vizesi için başvuru yapacak olan kişiler çalışmıyor veya öğrenci ise onlar için sponsor gerekmektedir. Bu sponsor hakkında bilgi ve sponsor tarafından hazırlanmış bir dilekçe olması gerekir.

Litvanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Litvanya’ya iş görüşmeleri, fuara katılmak, toplantı ve ticari maksatla gitmek için Litvanya ticari vize alınması gerekmektedir. Litvanya ticari vize talep dilekçesini doldurup gerekli evrakları da hazırladıktan sonra vize başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Dilekçede Bulunması Gerekenler 2024

 1. Şirket yetkilisi tarafından atılan imzaya gerek vardır.
 2. Şirketin kaşesi gereklidir.
 3. Şirkette hangi pozisyonda çalıştığınıza dair bilgi eklenmelidir.
 4. Seyahatin amacı açık bir şekilde belirtilmelidir.
 5. Litvanya’ya gidiş ve dönüş tarihleri açık bir şekilde belirtilmelidir.
 6. Seyahat süresinde ortaya çıkacak masrafların nerden karşılanacağı net olarak belirtilmelidir.
Vizesi Dilekçe Örneği Litvanya
Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya Vize Formu

Türkiye vatandaşları Litvanya’ya iş, okul ve ticari gibi birçok sebepten gidebilirler. Ayrıca önemli bir coğrafi yapısının olması ve yeşillikler içinde güzel bir tabiata sahip olmasından dolayı da turistik olarak tercih edilmektedir. Litvanya’ya giden turist sayısı yılda 4 milyona kadar ulaşmış durumda.

Litvanya Schengen ülkelerinden birisi olmaktadır ve Litvanya’ya gidebilmek için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Fakat diplomatik, özel ve hizmet pasaportlarına sahip olan kişilerin Schengen vizesi almasına gerek kalmadan Litvanya’ya seyahat edebilir. Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip olan kişilerin Litvanya’ya seyahat edebilmesi için Schengen vize başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi alan kişiler Litvanya haricindeki diğer Schengen ülkelerine de gereken evrakları hazırladıktan sonra seyahat edebilirler.

Litvanya vize başvuru formuna yazmış olduğunuz bilgilerin kesinlikle doğru olmaları gerekmektedir. Ayrıca formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru için istenen evraklarda verdiğiniz bilgiler ile formda vermiş olduğunuz bilgilerin arasında uyum olması gerekir. Vize başvurusunun kabul edilmesi için verilen bilgilerin birbirini destekliyor olması önemlidir. Başvuru dosyası konsolosluğa verildikten sonra başvurunun sonuçlanması 15-20 gün arasında değişmektedir. Bazen bazı nedenlerden dolayı bu süre 45 güne kadar uzanabilir.

Seyahatin amacı belirlenip Litvanya ticari vizesi, Litvanya turistik vizesi, Litvanya aile ve arkadaş ziyaret vizesi, Litvanya erasmus vizesi, Litvanya kültürel-bilimsel ve sportif faaliyet vizesi gibi vize türlerinden birisinin seçilmesi gerekmektedir. İstenen belgeler seçilen vize türüne göre ufak değişiklikler içermektedir. Online olarak başvuru formu doldurduktan sonra vize için gerekli olan belgelerin hazırlanması gerekir.

Litvanya Vizesi İçin İstenen Belgeler

 1. Schengen vizesi için başvuru formu
 2. Pasaport ve fotokopisi
 3. 2 adet renkli fotoğraf (son 6 ayda çekinilmiş)
 4. Uçak ve seyahat rezervasyon belgeleri
 5. Vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu
 6. Başvuruda bulunan kişi öğrenci ise öğrenim belgesi
 7. Seyahat sağlık sigortasının seyahat süresince devam etmesi ve seyahat süresinde ortaya çıkacak masrafları karşılaması. Bu miktar minimum 30.000 Euro olmalıdır.
 8. Vize başvuru sırasında pasaportun üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmemiş olması gerek.
 9. Pasaportun tarihinin Litvanya dönüş tarihinden sonra 3 ay daha devam ediyor olması gerek.
Vize Formu Litvanya
Litvanya Vize Formu

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Kuzey Avrupa’da yer alan Litvanya, bu bölgede yer alan 3 baltık ülkesinden biridir. Tarihi binaları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile yılın hemen her dönemi soğuk iklime sahip olmasına karşın turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bununla birlikte eğitim açısından gelişmiş olan ülkede Dünya’nın dört bir yanından öğrenciler gelmektedir.

Litvanya vizesi Schengen vizesi adı altında verilmektedir ve bordo pasaport sahiplerinin alması zorunlu vizedir. Bu ülkeye seyahat edecekler gidiş tarihlerinden önce Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?  Sorusuna cevap aramaktadırlar. Vize sonuçları ortalama 15 ile 20 gün arasında sonuçlanmakla birlikte yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir.

Vize İşlem Süreci ve Bilinmesi Gerekenler

Özel, resmi ve diplomatik pasaport sahipleri 90 gün içinde 60 günü aşmamak şartı ile vize almadan seyahat edebilirler. Bu pasaport haricindeki pasaportlar vizeye tabidir. Önemli olan husus en fazla 10 sene öncesinden alınmış olması ve en az iki sayfasının boş olmasıdır. Ayrıca kalış tarihi baz alınarak en az 1 senelik geçerli olması avantaj olarak görülmektedir. Genel olarak tüm vize uygulamalarında olduğu gibi pasaport, resim,  hesap cüzdanı, seyahat belgesi ve sağlık sigortası gibi belgeler istenmekle birlikte gidiş amacı doğrultusunda ek belgeler de istenmektedir.

Litvanya vizesi için gidiş tarihinden 6 ay öncesine dek vize başvurusu yapılabilir. Bu anlamda ülkeye seyahat edeceklerin Litvanya vizesi kaç günde çıkar? Endişesi olmaması gerektiğini bildirmek isteriz. Fakat seyahatten önce vize başvurusu yapacakların en geç bir ay önceden başvuru yapmaları tavsiye edilir. Başvuru yapıldıktan sonra Ankara’da bulunan Litvanya konsolosluğundan ya da ilgili acentelerden telefon aracılığıyla Litvanya vizesi kaç günde çıkar?  Bilgisini alabilecekleri ve ayrıca kendi vize durumlarını da sorgulayabileceklerini söylemek isteriz.

Vize Ücreti Hakkında 2024

Litvanya’da oturum izni almış olanlar vize ücretinden muaftırlar.  Bununla birlikte 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 60€, 12 yaş ve üzerindekilerden ise 120€ ücret alınmaktadır. Bu ücret sadece belirtilen banka hesaplarına başvuru yapmadan önce yatırılmalı ve evrakların arasına ödeme dekontu mutlaka eklenmelidir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Litvanya
Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Litvanya Vize Ücreti

Litvanya, pek çok kişi tarafından iş görüşmesi, eğitim, toplantı, gezi ve kültürel faaliyetler için tercih edilen bir ülkedir. Ayrıca Baltık ülkeleri olarak adlandırılmış olan üç ülkeden biridir. Litvanya, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden Litvanya’ya gitmek isteyen kişilerin öncelikle Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi olan kişiler Litvanya haricindeki diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirler.

Litvanya’ya gitmek isteyen kişilerin seyahat amacına göre almaları gereken vize de farklılık göstermektedir. Litvanya’ya, iş, toplantı ve ticaret gibi sebeplerden dolayı gidilmek isteniyor ise bu kişilerin ticari vize almaları gerekmektedir. Gezmek veya kültürel faaliyet amacı ile gidilmek isteniyor ise gidecek olan kişilerin turistik vize almaları gerekir. Aile veya arkadaş ziyareti için gidilmek isteniyor ise ziyaret vizesi almaları gerekmektedir.

Schengen vizesi başvuru ücreti vize ile ilgilenen konsolosluğa nakit olarak ödenebilir, kredi kartı veya banka kartı ile de ödenme imkanı vardır. Fakat bazı konsolosluklar kredi kartı ile ödeme yapılmasını kabul etmeyebilir. Banka kartı ile yapılan ödemelerde vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu evrakların arasına koyulur. Vize başvurusu yapılmadan önce vize ücretinin ödenmesi gerekir. Ödemeye gerçekleştirdikten sonra artık gerekli olan evrakları hazırlayıp vize başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli olan evrakların bulunduğu dosya konsolosluğa verildikten sonra 15 ile 20 gün arasında sonuçlar belli olur. Fakat bu süre bazı nedenlere bağlı olarak bazen 45 güne kadar uzanabilir.

Vize Ücretleri

Litvanya vize ücretleri aşağıda belirtildiği gibidir;

 • Turistik vize: 190 Euro
 • Ziyaret vizesi: 190 Euro
 • Ticari vize: 190 Euro
 • Kültürel vize: 190 Euro
 • 0-6 yaş: 65 Euro
 • 6-12 yaş: 95 Euro

Vize Ücretinden Muaf Olan Başvuru Sahipleri

 • 12 yaşından daha küçük olan çocuklar
 • Eğitim veya araştırma amacı ile Litvanya’ya gitmek isteyen ilköğretim, lise, üniversite veya yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik edecek olan öğretmenler.
 • Birlikte seyahat eden veya seyahat sırasında bir araya gelecek olan İzlanda, Norveç, İsviçre, AB vatandaşlarının akrabaları.
 • Bilimsel araştırma yapmak amacı ile seyahat eden üçüncü ülke araştırmacıları.
Vize Ücreti Litvanya
Litvanya Vize Ücreti

VFS Global Litvanya Vizesi Başvurusu

Litvanya seyahat edilmek istenen ve birçok kişinin merak ettiği bir ülkedir. Ülkenin doğal güzellikleri, tarihi yerleri ülkenin her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmasının en büyük sebeplerinden biridir. Türkiye’den Litvanya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ancak vize alarak ülkeyi seyahat edebilmektedir.  Bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olan firmamız size her türlü hizmeti ve yardımı sunmaktadır.

Firmamız vize işlemleri süresince sizin için tüm aşamaları ve gereken evrakları adınıza takip edip sizi bilgilendirmektedir. Aklınıza gelebilecek tüm sorunlarınıza ve sorularınız da size yardım edebilmek adına kadromuz profesyonel bir şekilde hazırlanmıştır. Size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini, hangi evrakların hazırlanması gerektiğini ve başvuru sürecinin nasıl ilerleyeceğinize dair size yardım edeceklerdir.

VFS Global Litvanya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Litvanya seyahati için gerekli olan vize için hangi evrakların ve belgelerin alınması gerektiğini birçok kişi bilmiyor ve hatalar yapabiliyor bu hatalar başvuru sürecini etkileyebilir hatta iptal dâhil edilebilir vize başvurunuz. Bu sebeple başvuru dosyanızı eksiksiz ve gereken evraklar ve belgelere göre hazırlamanız çok önemli.

VFS Global Litvanya Vizesi Başvurusu için gerekli olan evraklar şu şekildedir; Nüfus cüzdanı, Litvanya vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, 6 ay daha geçerliliği olan pasaport, varsa eğer davetiye mektubu, konsolosluk tarafından hazırlanması gereken başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması, vize başvurusunda bulunan kişinin en az 4 aylık maaş dokümanları,  Litvanya seyahati için alınan uçak, otobüs fotokopileri, başvuru yapan kişinin banka da hesap ile ilgili banka hesap bilgileri ve vize için talep edilen ücretin ödendiğine daire dekont.

Litvanya Vizesi Vfs Global
Vfs Global Litvanya Vizesi

VFS Global Litvanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Litvanya’yı seyahat etmek isteyen birçok kişinin merak ettiği şeylerden bir tanesi de vize için ödenmesi gereken ücretin ne kadar olduğu. Vize için başvuru yapan kişi konsolosluk harcı ve vize ücretini 2020 yılı için geçerli olan tutara göre ödemeleridir. Vize ücreti bazı kriterlerle belirlenmektedir ve farklılık göstermektedir o yüzden net bir şey söylemek mümkün değil.

Sıkça Sorulan Sorular

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya Vizesi almak isteyen kişilerin büyükelçilik ya da konsolosluklar ile iletişim kurarak veya vize takibinde yardımcı olmak amaçlı hizmet veren vize başvuru merkezleri ile iletişim kurarak kısa süre içerisinde alabilirler.

Litvanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İstenen evrakların eksik olmaması, alınan randevu gününde ve saatinde orda olmak, başvuru sırasında seyahat nedeni bildirimi Litvanya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunanlardandır.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya ülkesinde yaşamakta olan kişiler tarafından gönderilen davetiye ile birlikte konsolosluk ya da büyükelçiliğe başvuru yaparak gerekli evrakların toplanması ile Litvanya aile arkadaş ziyareti vizesi alınmaktadır.

Davetiyeli Litvanya Vizesi?

Litvanya ülkesinde yaşamakta olan kişiler tarafından gönderilen davetiye üzerine başvuru yapılarak alınan gerekli evrakların hazırlanması sonucu alınan Davetiyeli Litvanya Vizesi olarak bilinen vize türüdür.

Litvanya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya Konsolosluğundan vize randevusu seyahat nedeni ve seyahat tarihleri ile başvuru sonrasında istenen evraklar ve belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi sonunda randevu alarak alınmaktadır.

Litvanya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Litvanya Konsolosluğunda Vize İşlemleri resmî tatiller, ek evrak talepleri ve ek işlem süreleri hariç olmak üzere 7-10 gün arasında bir süreci kapsamaktadır.

Litvanya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu vize ile ilgili gerekli olan başvuru yapıldıktan sonra istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlanıp teslimi sağlanması doğrultusunda randevu talebinde bulunarak alınır.

Litvanya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Seyahat etmek isteyen vatandaşların vize işlemleri ile ilgili görevleri üstlenen Litvanya ile Türkiye arasında gerçekleşmesi gereken her tür işlem ile ilgili hizmet sağlamak Litvanya Büyükelçiliğinin Görevleri arasında yer almaktadır.

Litvanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya ülkesine seyahat öncesi başvuru formunda ticari vize seçeneği işaretlenerek gerçekleştirilen başvuru formunun çıktısı gerekli evraklar arasına koyularak yapılan başvuru sonucunda Litvanya Ticari Vizesi alınmaktadır.

Litvanya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari bir amaç için orda olacağınızı belirtmek ve orda herhangi bir iş yeri açmayacağınızı veya kiralamayacağınızı garanti etmek için Litvanya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanılması gerekmektedir.

Litvanya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Konsolosluk ve büyük elçiliklere vize başvurusu yapılırken belirtilmesi gereken bir detay olup yazılan dilekçe ile gerekli evrakların teslimatı sonucunda onay verildiğinde Litvanya Turistik Vizesi alınmaktadır.

Litvanya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ortalama olarak başvurulduktan itibaren 7 iş günü ile 10 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Litvanya Turistik Vizesi genel olarak 7- 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Litvanya Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’de vize işlemleri için hizmette bulunan konsolosluk, büyükelçilik, fahri konsoloslukları ve vize işlem merkezleri olarak destek veren kurumlar ile iletişim kurularak Litvanya Vize Başvurusu yapılabilmektedir.

Litvanya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Litvanya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında vize başvurusu, başvuru sonrasında istenen evraklarda eksik olmaması ve randevu istenilen zamanda randevu gününü kaçırmamak yer almaktadır.

Litvanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Litvanya Vize Başvuru formu online olarak web sitesi üzerinden vize başvuru formu doldur seçeneği ile ya da direk olarak konsolosluk veya büyükelçiliğe giderek yerinde dilekçe ile doldurulmaktadır.

Litvanya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Litvanya Vize Başvuru Formu ülke şartları dolayısıyla gereken mecralara başvuru yapmanın şartlarından biri dil olarak kullanılması gerekenler Türkçe olarak doldurulmasıdır.

Litvanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar arasında neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler, ülke başvuru için istenen dilde yazım ve gerekli evrakların eksiksiz olması yer almaktadır.

Litvanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Konsolosluk, büyükelçilik ya da vize işlem merkezlerinde vize başvuru dilekçesi yazılıp, vize harcı yatırılarak, gerekli evrakları teslim edip, randevu gününde görüşmeler sağlanarak Litvanya Vize İşlemleri yapılmaktadır.

Litvanya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Litvanya Vize işlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler, ülke başvuru için istenen dilde dilekçe yazımı ve gerekli evrakların eksiksiz olması gelmektedir.

Litvanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya Vize Randevusu online ya da bire bir konsolosluk veya büyükelçilik ile iletişime geçerek gerekli dilekçe, form ve başvuru kayıtları oluşturularak gerekli evrakları tamamlayarak alınmaktadır.

Litvanya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya ülkesi başvuru için istenen dilde yazımı, gerekli evrakların eksiksiz olması ve neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler Litvanya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar arasında yer almaktadır.

Litvanya Vize Ücreti 2021?

Vize işlemleriniz için gereken tüm evrak ve belgeleri hazırlamanızda yardımcı olarak Litvanya Vize Ücreti 2021 hakkında bilgi verelim ve vize işleminiz gerçekleşsin.

Litvanya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Litvanya Vize Ücreti vize başvuruları sürecinde vize nedenlerine göre değişkenlik gösterdiği gibi gerekli işlemler yapılırken nakit olarak büyükelçilik ve konsolosluklara yatırılmaktadır.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Büyükelçiliğin ya da konsolosluğun istemiş olduğu detayları içermekte olan ve daha öncesinden hazırlanıp kalıplaştırılmış dilekçe türü Litvanya Vizesi Dilekçe Türü olarak kullanılmaktadır.

Litvanya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Büyükelçilik ya da konsolosluğun istemiş olduğu detaylar ile ve ülkenin kabul etmiş olduğu dil ile neden gidileceği net bir şekilde açıklanarak Litvanya Vizesi Dilekçesi yazılmalıdır.

Litvanya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Büyükelçilik ve konsolosluğun karar verdiği üzere gerekli onaylamaların sağlanmasıyla birlikte kabul edilmekte olan dil olan Türkçe olarak Litvanya Vize Dilekçesi yazılmalıdır.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler arasında pasaport, altı adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, vize başvuru formu, sağlık raporu, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap bilgileri, vize için ödeme dekontu yer almaktadır.

Litvanya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe, davetiye, davetiye gönderen kişinin pasaport bilgileri fotokopisi ve gerektiği takdirde ek evraklar Litvanya Vizesi Gerekli Dokümanlar arasında bulunmaktadırlar.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Başvurulduktan itibaren 7 iş günü ile 10 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Litvanya Vizesi genel olarak 7- 10 gün arasında çıkmaktadır.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Litvanya vizesi başvurulduktan itibaren 7 iş günü ile 10 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Ancak genel olarak 7- 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

VFS Global Litvanya Vize İşlemleri?

VFS Global Litvanya vize işlemleri VFS Global firması ile yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için Yedi Vize Merkezi olarak tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top