Vizesi Liechtenstein

Liechtenstein Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Liechtenstein Vizesi Nasıl Alınır 2024? Liechtenstein Avrupa’nın Schengen sahasında yer almaktadır. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının konaklama süresi 90 günün altında ise Liechtenstein vizesi standartlara uygun çerçeveler içerisinde verilmektedir.

Liechtenstein vizesi sınır kapısından alınmamaktadır. Bu sebepten dolayı Liechtenstein vizesi için Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının Schengen vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının umuma mahsus bordo pasaporta sahip olması dâhilinde, gerçekleştirmek istediği seyahat için Liechtenstein vizesi alma zorunluluğu vardır. Hususî yeşil, hizmet gri, diplomatik siyah pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları ise 1 yıl süre zarfı içerisinde seyahat süre zarfı 90 günü geçmediği takdirde vize işlemlerinden muaf olmaktadır.

İçindekiler

Liechtenstein Vize Türleri Nelerdir?

Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının alacak olduğu vize türlerini kişinin hangi amaç ile ne kadar süre zarfı boyunca Liechtenstein’da konaklamak istediği gibi durumlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Seyahat eğer 90 günü aşacak durumda ise bu durum D tipi vize verilerek çözülür. Seyahati 90 günü aşacak olan Türkiye vatandaşlarının alacağı vize türleri şu şekildedir.

Liechtenstein oturum vizesi, Liechtenstein çalışma vizesi, Liechtenstein eğitim vizesi ve Liechtenstein aile birleşim vizesidir. Liechtenstein seyahati 90 günün altında gerçekleşecek olan Türkiye vatandaşlarının başvuracağı vize türleri ise şunlardır; Liechtenstein turistik vize, Liechtenstein ticari vize ve Liechtenstein aile ve arkadaş ziyareti vizesidir.

Liechtenstein Vizesi Evrakları İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının sahip olması gereken bir kaç önemli evrak bulunmaktadır. İstenilen evrakları eksizsiz ve doğru teslim etmek gerekmektedir. Yanlış evrak ibraz edilmesi dâhilinde vize başvurusu iptali yaşanabilmektedir. Liechtenstein vizesi evrakları şunlardır; en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gereklidir.

Seyahat edecek olan kişinin kimlik, adres ve iletişim bilgileri gerekmektedir. Uçak, otel gibi yapılmış olan rezervasyon belgeleri istenmektedir. Seyahat süresi boyunca geçerli olan seyahat sağlık sigortası gereklidir. Bu evraklar kişinin vizesi ne türden olursa olsun, kişi Çalışan, şirket sahibi veya öğrenci dahi olsa ortak olarak Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının hepsinden talep edilmektedir.

Vizesi Liechtenstein
Liechtenstein Vizesi

Liechtenstein Vize Başvurusu

Liechtenstein ülkesine girmek için hayaller kuran vatandaşların öncelikle ülkeye ne için gitmek istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Yabacı ülkelere yapılan ziyaretler genellikle turistik gezi, ticaret yapmak ve yakınlarını ziyaret etmek için yapılır. Bu tarz yapılan seyahatler için C grubu vize alınması gerekmektedir. Yapılan her seyahatin çeşidi talep edilen vize cinsinde değişkenlik yapmaktadır. Liechtenstein Vize Başvurusu yapmadan önce C grubu vize formunu doldurmak gerekmektedir.

Liechtenstein Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Liechtenstein ülkesine giriş yapmak için talep edilen Liechtenstein vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar detayları ile şöyledir;

 • Pasaport: Kullanım ömrü 10 yılı aşmamış olması gerekir. Ülkeye giriş yapıldıktan sonra en az 6 ay daha kullanıma açık olan ve içinde her hangi bir not yazılmak gerekir diye 2 adet sayfanın boş olarak bulundurulması gerekiyor. Ayrıca daha önceden başka ülkelere olsa bile giriş yapmak için alınan ve son kullanım tarihleri geçmiş olan pasaportların da konsolosluğa bildirilmek zorunda olan evraklar arasındadır.
 • Kimlik: Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu fotoğraflı kimlik kartı.
 • Fotoğraf: En kötü son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafı dosyada bulundurmak şarttır. Bu fotoğrafların arka planı beyaz olarak çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Dilekçe: Liechtenstein Konsolosluğu’na ülkeye giriş sebebinin açıkça yazılı olduğu bir dilekçe yazılması gerekiyor. Dilekçede ayrıca ülkede kalınacak gün sayısı, nerede kalınacağı bilgisi gibi tüm detaylara değinilmek gerekiyor. Dilekçe yazarken uyulması gereken bazı kurallar da vardır. Yazı dili İngilizce ya da Türkçe olmalıdır. Başka dillerde yazılan dilekçeler kabule edilmezler. Dilekçe yazımı silinemeyen tükenmez ya da dolma kalem benzeri kalemler ile yazılmalıdır.

Liechtenstein Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Liechtenstein vize başvurusu yapıldıktan sonra vize harcı yatırılır. Vize harcı yatırılan başvurular resmi olarak işleme alınırlar. Dosyasında her hangi bir eksiklik olmayan başvurular genellikle 10 iş günü içinde kişiye teslim edilir. İş yoğunluğu ya da dosyadaki eksiklikler sebebi ile işlemler uzayabilir ve sonuçlanması 1 ayı bulabilir. Başvuru yapacakların bu süreyi göz önünde bulundurmaları gerekir.

Vize Başvurusu Liechtenstein
Liechtenstein Vize Başvurusu

Liechtenstein Vize İşlemleri

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken Liechtenstein Vize İşlemleri bulunmaktadır. Liechtenstein vizesi işlemleri sırasında yanlış belge eksik belge teslim eden Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu iptali yaşanabilmektedir.

Seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarından talep edilen evraklar eksizsiz bir şekilde tamamlanır ardından ise vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının online üzerinden vize başvurusu yapılmaktadır.

Başvuruya gidecek Türkiye vatandaşları başvuru süresinden en az 15 dakika önce randevu merkezinde bulunmuş olması gerekmektedir. Randevu gününde kişilerin şahsen orada olması gerekmektedir. Türkiye vatandaşları kendisinin yerine başka bir kişiyi randevuya gönderemez. Seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye vatandaşlarının Liechtenstein vizesi işlemleri eksiksiz olarak tamamlaması gerekmektedir

Liechtenstein Vizesi Başvurusunda İstenilen Şartlar Nelerdir?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecek olan kişinin vize türü her ne olursa olsun belli başlı ortak evraklar talep edilmektedir. Bu talebin dışında kişinin çalışma şartları, gelir durumu, öğrenci olması gibi durumlarda ekstra farklı evrak talebinden bulunulmaktadır. İsviçre konsolosluğu tarafından gerek görüldüğü takdirde seyahat etmek isteyen kişinin aracı kurumlar ile mülakat yapması gerekmektedir. Vize başvurusu işlemlerini yapmak isteyen Türkiye vatandaşlarının bu şartları bilmesi ve kabul etmiş olması gerekmektedir.

Liechtenstein Vizesi İçin İstenilen Diğer Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan kişi eğer öğrenci ise güncelliğini koruyan orijinal olması gereken öğrenci belgesi talep edilmektedir. Öğrenci olan seyahat edecek kişinin herhangi bir geliri yok ise ve maddiyat açısından masrafları bir başka kişi tarafından karşılanacak ise karşılayan kişinin gelir belgesi, finansal yeterlilik belgesi talep edilmektedir.

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecek kişi emekli ise son 3 aylık emekli maaşını kanıtlayan evraklar talep edilmektedir ve bu belgenin yanı sıra emekli maaşını aldığı bankanın hizmet dökümü kaşeli imzalı olacak şekilde talep edilmektedir.

Emekli kişinin emeklilik belgeleri istenmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşı eğer 18 yaşının altında ise yasal velisinin kanıtı olarak vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartmanız gerekmektedir. Kişinin yasal belgeler ile kanıtlanmış olan velisine ait finansal yeterlilik belgesi istenmektedir.

Vize İşlemleri Liechtenstein
Liechtenstein Vize İşlemleri

Liechtenstein Vize Randevusu

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize almaları için mutlaka Liechtenstein Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu almadan vize çıkartmak imkânsızdır. Liechtenstein vize randevusu alan Türkiye vatandaşlarının vize randevusuna gitmeden önce belli başlı talep edilmiş olan evrakları eskizsiz ve doğru bir şekilde tamamlamış olması gerekmektedir.

Liechtenstein vizesi randevusu alan Türkiye vatandaşları randevunun olduğu zamandan en az 15 dakika önce randevu merkezinde bulunmuş olması gerekmektedir. Liechtenstein vizesi randevusu alacak olan Türkiye vatandaşlarının ilk olarak Liechtenstein vizesi başvurusu formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmamış olan kişilerin randevu alması mümkün değildir.

Liechtenstein Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Liechtenstein vize randevusu için Türkiye’de herhangi bir yetkili kurum bulunmamaktadır. Liechtenstein vize randevusu için Türkiye vatandaşları online olarak işlem yapmak zorundadır. Site üzerinden ilk olarak online vize başvuru formunu eksiksiz ve özenli bir şekilde doldurmak gerekmektedir. Form doldurma işlemi sonrasında vize randevusu kısmına ilerlemelisiniz.

Liechtenstein vizesi randevusu aldıktan sonra bir çıktısını almanız gerekmektedir. Liechtenstein vize randevusuna giderken bu çıktıyı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Liechtenstein vizesi randevusu sırasında kişi kendisi gelmesi gerekmektedir.

Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları kendisinin yerine başka birini randevuya gönderemez. Randevu esnasında seyahati gerçekleşecek olan Türkiye vatandaşından parmak izi alınmaktadır. Pasaportunuzun üzerinde yer alan önceden olmuş olan Liechtenstein seyahati imzası kaşesi olmuş dahi olsa yeni olarak yapacağınız vize randevusuna mutlak suretle şahsen katılmanız gerekmektedir.

Liechtenstein Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Liechtenstein evraklarının doğru ve özenli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Türkiye vatandaşlarından otel ve uçak rezervasyonu belgesi talep edilmektedir ve bu belgenin aslı kanıtlanabilir olması gerekmektedir. Liechtenstein vize başvurusunu kesinlikle ülkeye giriş amacınıza uygun almaya dikkat etmelisiniz.

Evraklarda sahtecilik, yalan evrak teslimi yapmış olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu kesin olarak iptal edilmektedir. Evraklarda belirtilenler kesinlikle kanıtlanabilir olmalıdır. Akraba arkadaş gibi ziyaret amacı ile seyahat edecek kişiler mutlaka davet alarak gitmeye dikkat etmelidirler. Liechtenstein’da konaklama yapacağınız adresi mutlaka doğru bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Vize Randevusu Liechtenstein
Liechtenstein Vize Randevusu

Liechtenstein Konsolosluğu Vizesi  

 Liechtenstein Konsolosluğu Vizesi ülkeye girmek isteyen her vatandaştan talep edilir. Bu sebep ile Liechtenstein ülkesine gitme hayalleri kuran her vatandaşın ülkeye gidiş amacını belirlemesi gerekir. Çünkü ülkeye giriş amacı, kişiden talep edilen vizenin hangi gruptan alınması gerektiğini belirleyen önemli bir unsurdur.

Bütün Avrupa ülkelerinde uygulanan bu prosedür bazı Afrika ülkelerinde de uygulanmaktadır. Ülkeye ne için giriş yapacağına karar veren vatandaş vize işlemlerine toparlaması gereken evraklar ile başlar. C grubu vize formunun gerektirdiklerini yapmak zorunda olan vatandaşlar ülkeye genellikle kısa süreli seyahatler düzenleyen kişilerdir. C grubu vize formları turistik geziler, kısa süreli eğitimler, seminerler, sempozyumlar, ticari amaç, yakınlarını ziyaret etme gibi seyahatleri kapsar.

Liechtenstein Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar

Schengen ülkesi olan Liechtenstein ülkesinin sınırlarından içeri yasal yol ile girmek isteyen her vatandaşın Liechtenstein Konsolosluğu vizesi alması şart koşuluyor. Ancak vize almak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Lichtenstein vizesi almak için hazırlanması gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Kimlik
 • 2 adet fotoğraf
 • Nüfus kayıt belgesi
 • Aile bireylerinin adres ve telefon numarası bilgileri
 • Ülkede kalınacak otele ait rezervasyon bilgileri
 • Ülkeye gidiş ve dönüşlerde kullanılacak olan uçak bileti bilgileri
 • Son üç aya ait banka hesapları
 • Maaş kartları
 • İşe başlama tarihi

Liechtenstein vizesi almak için gerekli olan belgeler detaylarına girilmeden yazılmıştır. Bu maddelerin her birinin kendine ait özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Liechtenstein Konsolosluğu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Liechtenstein Konsolosluğu vizesi hazırlanan dosyalarda bir aksilik ya da eksiklik olmadığı sürece 10 iş günü içerisinde vize talep eden kişinin şahsına teslim edilir. Eğer vize başvurularını aracı temsilci şirketler ile yaptı ise kişinin isteğine göre hazırlanan vize kurye tutularak kargo hizmeti ile kişiye ulaştırılır.

Vize başvuruları ülkemizde Liechtenstein Konsolosluklarına yapılabildiği gibi ülke tarafından aracılıkları resmi olarak kabul görmüş bazı şirketlere de yapılmaktadır. Vize talep eden kişi adına bu şirketler vize başvuru işlemlerini başından sonuna kadar son derece titizlik ile yürütürler. Üstelik bu hizmeti sunarken oldukça makul fiyatlar ile çalışırlar.

Konsolosluğu Vize Liechtenstein
Liechtenstein Konsolosluğu Vize

Liechtenstein Büyükelçiliği Vizesi  

Liechtenstein ülkesine girmek isteyen her vatandaşın öncelikle yapması gereken şey ülkeye giriş sebebini belirlemektir. Ülkeye giriş yapma sebebi her vatandaş için alınması zorunlu olan vize formunun hangi gruptan olması gerektiğini belirler. Vize almak için atılması gereken ikinci adım ise Liechtenstein Büyükelçiliği Vizesi başvuru formunu doldurmak olacaktır. Başvuru formunu doldurmanın ardından Liechtenstein büyükelçiliğinden alınan randevuya hazırlanması gereken evrakları hazırlayarak gitmek olacaktır.

Liechtenstein Büyükelçiliği Vizesi Almak İçin Gereken Belgeler

Liechtenstein Büyükelçiliği vizesi almak için hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Son 10 yıldan önce alınmamış, ülkeye giriş yaptıktan sonra en az 6 ay daha kullanım için uygun ve içinde boş 2 adet yaprağı bulunan bir pasaport. Daha önceden alınmış olunsa bile tarihi geçen bütün pasaportlar da dosyanın içinde bulunması gerekiyor.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartı,
 • Tüm aile bireyleri ve kendisinin nüfusa kayıtlı olduğuna dair bilgi içeren nüfus kayıt belgesi. Bu belgede hem kendisinin hem de ailesindeki tüm bireylerin adres ve telefon bilgilerinin açık ve net bir şekilde bildiriliyor olması gerekir.
 • Ülkeye giriş amacının ne olduğunun tüm detayları ile yazılan bir dilekçenin ülkenin konsolosluğuna ulaştırılması da şart. Vize talebinde bulunan vatandaş bu dilekçede ülkede kaç gün kalacağını nerede konaklayacağını ve daha pek çok bilgiyi yazmak mecburiyetindedir.
 • En kötü ihtimal son 6 ayda beyaz arka planda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf sunulan dosyanın içinde olması gerekiyor.

Liechtenstein Büyükelçiliği Vize Başvurusu Kaç Günde Neticelenir?

Liechtenstein Büyükelçiliği vizesi hazırlanan dosyaların konsolosluğa sunulmasının ardından kişiye bir vize bedeli söylenir. Vize harcının bankaya yatırılmasının ardından hemen sonra resmi olarak işleme alınan vize işleri dosyada bir eksiklik yoksa toplamda 10 iş günü sonunda neticelenir. Vize talep eden kişinin hazırladığı evraklarda bir eksiklik ya da yanlışlık var ise bu süre tekrarlanarak uzayabilir. Hatta oluşan sorunlar nedeni ile vize talebi redde uğrayabilir. Ancak sıradan eksiklikler oluşmuş kişi de kendisine verilen sürede bunları tamamladıysa vizenin teslimi en kötü 1 ayı bulur.

Büyükelçiliği Vize Liechtenstein
Liechtenstein Büyükelçiliği Vize

Liechtenstein Turistik Vize

Liechtenstein Turistik Vize  almak isteyenlerin yapacakları ilk şey turistik vize almak için gerekli olan C grubu vize formunu doldurmak olmalıdır. Vize formları ülkeye giriş yapmak için alınması şart koşulan belgelerdir. Herhangi bir Schengen ülkesine ya da çoğu Afrika ülkelerine giriş yapmak istenen sebebe göre doldurulacak ve teslim alınacak vize grubu değişkenlik göstermektedir.

Dünya genelinde çoğu insanın kullandığı vize formu C grubu vizelerdir. Ticaret yapmak için, kısa süreli eğitim almak için, yakınlarını ziyaret etmek için yukarıda sayılan ülkelerden birine giriş yapmak isteyen vatandaşlar C grubu vize almak zorundadırlar. Liechtenstein turistik vize almak isteyenler de diğer vatandaşlar gibi C grubu vize formunu almak mecburiyetindedirler.

Liechtenstein Turistik Vize Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

C grubu vize formunu elde etmek için konsolosluğun vatandaştan istediği bazı evraklar vardır. Liechtenstein turistik vize almak için gerekli olan belgeler kısaca şunlardır.

 • Pasaport
 • Kimlik kartı
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Ülkeye giriş için geniş kapsamlı yazılmış dilekçe
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kalınacak otelin rezervasyon bilgileri
 • Gidiş dönüş uçak biletlerinin ibrazı

Liechtenstein Turistik Vize Almak Kaç Gün Sürer?

Vize işlemlerinin tamamlanması aslına bakılırsa çift yönlü olarak ilerlemektedir. Vize talebinde bulunan kişi gerekli evrakları hazırlamak konusunda ne kadar hızlı davranırsa işlemler de o derece hızlı ilerler. Gerekli evrakların konsolosluğa teslim edilmesinin ardından verilen vize harcı bankaya yatırılır.

Böylece vize işlemleri resmi olarak başlamış olur. Liechtenstein Konsolosluğu’nun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak başvurusu tamamlanan vize işlemleri genellikle 10 gün iş günü içinde tamamlanır. Senenin yoğun geçirildiği bir döneme denk gelir ise ya da dosyada tamamlanmamış bir evrak ya da yanlışlık var ise bunların tamamlanması ve düzeltilmesi işlemleri 1 aylık gibi bir süreyi alabilir.

Bu sebep ile Liechtenstein ülkesine girmek isteyen vatandaşların yetişmesi gereken bir toplantı ya da önceden planlanıp tarihi belirlenmiş bir eğitime ya da herhangi bir faaliyette katılmak için vize almak konusunda aceleci davranmaları ve dosyaları hazırlamak için titizlikle hareket etmeleri tavsiye edilir.

Turistik Vize Liechtenstein
Liechtenstein Turistik Vize

Liechtenstein Ticari Vize

Dünya genelinde bazı kıtalarda bulunan ülkelere giriş yaparken mutlaka vize talep edilir. Schengen ülkesi olarak Liechtenstein’e gitmek isteyenler de bir takım evraklar hazırlamak zorundalar. Evrak hazırlığına başlamadan önce verilmesi gereken bir karar vardır. O da ülkeye gidiş amacının ne olduğudur. Çünkü bir ülkeye giriş amacı ile talep edilmesi gereken vize formları doğru orantılıdır.

Liechtenstein ülkesine ticaret yapmak için gitmek isteyen tüm vatandaşlar C grubu vize formu almak zorundadır. Dünyanın her yerinde turistik geziler, kısa süreli eğitimler, akraba ziyaretleri ve ticari amaç ile bir ülkenin sınırlarına girilmek isteniyor ise mutlaka C grubu vize formu elde edilmelidir.

Liechtenstein Ticari Vize almak zorunda olan vatandaşlar ülkelerinde yaptığı ticareti gittikleri yerlere taşımak isteyen vatandaşlardır. Diğer amaçlara göre daha ince detay isteyen bir ziyaret amacı olduğundan istenilen evraklar da oldukça uğraştırıcı cinstendir.

Liechtenstein Ticari Vize Almak İçin Gereken Belgeler

Liechtenstein ticari vize almak için dosya hazırlama esnasında çok titiz davranmak gerekiyor. İşte Liechtenstein ticari vizeiçin kişiden istenen evraklar;

 • En az 6 ay daha kullanıma açık olan bir pasaporta sahip olmak.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu vatandaşlık cüzdanı.
 • İki adet son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Ticaret yapması planlanmış olan şirketten gönderilen orijinal davetiye mektupları.
 • İşveren kurum tarafından Konsolosluğa gönderilmiş bir çalışma belgesi.
 • Maaş miktarının yazılı olduğu resmi belgeler.
 • Sosyal sigorta kurumu ile işe başladığı tarihe ait bir belge.
 • Ticaret yapabilir izin belgesi.
 • Son üç aya ait banka hesap bilgileri.
 • Tüm aile bireylerinin adres ve telefon numaraları bilgilerinin yazılmış olduğu resmi bir belge.
 • Nüfus kayıt bilgisi.

Liechtenstein Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Liechtenstein ticari vize tüm evraklar hazırlanıp konsolosluk ya da aracı olan şirketlere teslim edildikten sonra konsolosluğun belirlemiş olduğu vize harcı bankaya yatırıldıktan sonra işleme alınır. Dosyalarda her hangi bir eksiklik ya da yanlışlık yok ise ortalama 10 iş günü içerisinde Liechtenstein vizesi hazırlanarak kişinin direk şahsına teslim edilir.

Ticari Vize Liechtenstein
Liechtenstein Ticari Vize

Liechtenstein Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi  

Liechtenstein bir Avrupa ülkesi olduğu için diğer tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bu ülkeye girişte de vize almak şart koşuluyor. Ülkeye yakınlarını görmek için gitmek isteyen vatandaşlarımız  Liechtenstein Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi başvurusunda bulunmak zorundalar. Bu vize formu sürekli olarak güncelleme gelen bir vize formudur.

Aile ve akraba ziyaretleri için olan seyahatlerde kişiden C grubu vize alması talep edilir. C grubu vize formları tüm Dünyada turistik geziler, kısa süreli eğitimler, ticari ziyaretleri gibi seyahatlerde ülkeye girmek isteyen her yabancı uyruklu vatandaştan talep edilen vizelerdir.

Liechtenstein C Grubu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Liechtenstein ülkesine yakınlarını görmek için gitmek isteyen kişi Liechtenstein aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurusunda bulunması gerekiyor. Bu başvuruda konsolosluk ya da büyükelçilikler tarafından bazı gerekli evraklar talep ediliyor. Liechtenstein vizesi almak için gerekli evraklar şunlardır;

 • Orijinal davet mektubu gerekir. Ticaret için gidenlerden çalışacakları firma tarafından gönderilen davet mektubunun, yakınlarını ziyaret etmek için gidenlerden yakınlarının davet mektubu ve turistik gezi amacı ile gidenlerden konaklayacakları otel tarafından yapılan davet mektuplarının vize başvurusu dosyasında bulundurulması gerekmektedir.
 • Alındığı tarih üzerinden 10 yıl geçmemiş ve ülkeye girildiği andan itibaren en az 6 ay daha kullanıma açık olan ve içerisinde gerektiğinde yazılabilecek en az 2 sayfanın boş bulunduğu kişisel pasaporta sahip olmak vize almak için en önemli şartlar arasında yer almaktadır.
 • En kötü ihtimal son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf. Bu fotoğrafların arka planını beyaz olma zorunluluğu vardır.
 • İşveren mektubunun konsolosluğa hitaben yazılmış olmasa gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Çalıştığı iş yerinden aldığı bütçeye dair resmi evrak,
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile işe başladığı tarihin vize başvurusu esnasında konsolosluğa ya da temsilci kurumlara ibraz edilmesi şart koşulmaktadır.

Liechtenstein Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Nereye Yapılır?

Liechtenstein aile arkadaş ziyaretleri vizesi  ülkenin yurtta bulunan konsolosluk binalarına ya da resmen aracılığı kabul edilmiş şirketlere yapılır. Konsolosluk binasına yapılan vize başvuruları bizzat yapılması gerekirken aracılığı kabul gören şirketlerden yardım alındığında ise bu şart aranmaz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Liechtenstein
Liechtenstein Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Liechtenstein Vizesi Gerekli Evraklar

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Liechtenstein Vizesi Gerekli Evraklar kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. İsviçre konsolosluğu tarafından vize türü fark etmeksizin herkesin birer yerine getirmesi gereken ortak evraklar vardır.

Liechtenstein vizesi gerekli evraklar şunlardır; Liechtenstein’a seyahat edecek kişilerin iki adet 35×45 mm ölçülerine uygun ve güncel olan fotoğraf çektirmesi gerekmektedir. Fotoğraflarda arka fon kesinlikle beyaz olmalı ve başvuran kişinin yüzü net bir şekilde gözükmelidir. Liechtenstein vize başvurusu sırasında 10 yılı aşmış veyahut deformasyona uğramış pasaportlar geçerli değildir. En az 6 ay geçerlilik kapsamı olan şâhsa ait pasaport gereklidir.

Seyahat süresi zarfında uçak, konaklama, otel gibi rezervasyon bilgileri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Liechtenstein kurallarına uygun olan seyahat sigortası gereklidir. Liechtenstein’a vize başvurusu için vize talep dilekçesi gerekmektedir. Seyahat edecek kişiye ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve finansal belgeler istenmektedir.

Çalışan ve İş Yeri Sahibi İçin Evraklar Nelerdir?

Liechtenstein vizesi gerekli evraklar içerisinde kişinin Türkiye’deki gelir düzeyine, yaşam koşullarına, mesleğine ve alacağı vize türüne bağlı ek olarak evrak talebinde bulunulmaktadır. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları çalışıyor ise; son 3 aylık güncel olan kaşe ve ıslak imzalı maaş bordrosu gerekmektedir.

Çalışmış olduğu kurum veya şirketin şuan ki durumunu gösteren güncel belgeler istenmektedir. Seyahat etmek isteyen kişi eğer iş yeri sahibi ise; kişiden sahip olduğu şirketin güncel durumunu gösteren faaliyet belgesi talep edilmektedir. Sahip olunan şirketin güncel olan vergi levhası istenmektedir. Seyahat edecek olan kişinin mal varlığına dair belgeler istenmektedir.

Öğrenci ve Emekliler İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Seyahate çıkacak kişi eğer öğrenci ise ek olarak öğrenci belgesini sunması gerekmektedir. Öğrenci olan kişinin seyahat masrafları sponsor aracılığıyla karşılanacak ise o kişinin finansal yeterlilik belgesi istenmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşı eğer emekli ise emekliliğini kanıtlayacak olan resmi belgeler istenmektedir. Emekli olan kişinin var ise ek gelir belgesi talep edilmektedir. Emekli olan ve seyahat edecek olan kişinin maaşını aldığı bankanın hizmet dökümü kaşeli ve imzalı olacak şekilde istenmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Liechtenstein
Liechtenstein Vize Evrakları Ve Belgeleri

Liechtentein Vize Formları

Liechtentein ülkesine gitmek isteyen vatandaşların yapması gereken ilk iş oturup ülkeye ne için gideceklerini karar vermektir. Bu karar en az bundan sonra yapılacak tüm işlemler kadar önemlidir. Çünkü bütün Avrupa ülkeleri ve bazı Afrika ülkelerinde uygulandığı gibi Liechtentein ülkesinde de uygulanan vize işlemleri vatandaşın ülkeye giriş nedenine göre yürümektedir.

Liechtentein ülkesine kısa süreli eğitim almak, yakınlarını ya da akrabalarını ziyaret etmek, turistik yerleri gezmek, ticaret yapmak, seminer ve toplantı gibi faaliyetlere katılmak için giriş yapılmak isteniyor ise o zaman C tipi Liechtentein Vize Formaları doldurulur.

C tipi Vize Formunda İstenen Belgeler Nelerdir?

Liechtenteins ülkesine giriş yapmak için şart koşulan C tipi Liechtenteins vize formları kendisinde bazı özellikleri bulunduran bir takım evrakların hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu evraklar şunlardır;

 • Pasaport. Kendisinde ülkeye giriş yapıldıktan sonra en az 6 daha kullanıma açık olması ve son iki sayfası boş olmalıdır.
 • Kimlik kartı. Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu vatandaşlık kartına sahip olmak.
 • Fotoğraf. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın arka tarafı beyaz olarak çekilmiş olması şartı vardır.
 • Liechtenteins Konsolosluğu’na yazılmış ülkeye giriş amacının net ve detaylı bir şekilde anlatıldığı bir dilekçenin yazılmış olması. Bu dilekçenin İngilizce ya da Türkçe olarak yazılması şarttır. Ayrıca yazımda kullanılan kalemin silinmeyen tükenmez ya da dolma kalem ile yapılması gerekmektedir.
 • Liechtenstein Vizesi başvurusunda bulunan kişi ve tüm aile bireylerinin adres ve telefon numaraları bilgilerinin girilmiş olduğu bir nüfus kayıt belgesi.
 • Liechtenstein Vizesi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Liechtenteins Konsolosluğu’nun bildirisi üzerine vize harcının yatırılarak resmi belge ile ibra edilmesi gerekmektedir.

Liechtentein Vizesi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Liechtentein vize formları gerekli şekilde doldurulup başvuru için gerekli evraklar tamamlanarak Liechtentein Konsolosluğu’na teslim edilen evraklar ile işlemler resmi olarak başlatılmış olur. Normal durumlarda dosyalarda her hangi bir eksiklik yoksa vize talep eden kişiye 10 iş günü içinde teslim edilir. Ancak yaşanan aksaklıklar ve konsolosluk yoğunluğu sebebi ile oluşan gecikmelerden dolayı vize tesliminin 1 ayı bulabileceği unutulmamalıdır.

Vize Formu Liechtenstein
Liechtenstein Vize Formu

Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği  

Liechtenstein ülkesine gitmeyi planlayan vatandaşların yapması gereken ilk işlem karar verme aşamasıdır. Ülkeye ne için seyahat edeceğine karar veren vatandaşlar bize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Karar verme aşamasının önemi ülkeye giriş yapmak için vatandaşlardan talep edilen vizenin çeşidini belirlediği noktadır.

Ülkeye yapılan seyahatler kısa süreli eğitim, yakınlarını ziyaret, turistik gezi ve ticaret yapmak gibi nedenler ile olursa C Tipi vize formu başvurusunda bulunulur. Tüm dünyada gerek Avrupa ülkelerine gerekse bazı Afrika ülkelerine girişte bütün vatandaşlardan istenen vize formu budur. Ülkeye gidiş sebebi kararlaştırıldıktan sonra vize işlemlerine başlanır. Başvuru esnasında konsolosluğun vatandaşlardan istediği bazı gerekli evraklar vardır. Bu evrakların başında Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği  gelmektedir.

Liechtenstein Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Ülkeye giriş yapmak için talep edilen C Tipi vize formunu gerekli kurumlardan alabilmek için bazı evrakları eksiksiz ve doğru şekilde toparlamak gerekmektedir. Bu evraklar şunlardır;

 • En az 6 ay daha Kullanıma açık olan son 2 sayfası boş bırakılmış bir pasaport
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartı
 • Kendisinin ve tüm aile bireylerinin adres ve telefon numarası bilgilerinin yazılı olduğu nüfus kayıt belgesi
 • Liechtenteins Konsolosluğu’na yazılmış olan Liechtenteins vizesi dilekçe örneği
 • Ülkeye gidiş dönüşlerde kullanılacak olan uçak seferine ait bilet bilgileri
 • Ülkede konaklama yapılacak otelin rezervasyon bilgileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Turistik gezi için giden vatandaşlardan konaklamayı karar verdikleri otel tarafından gönderilen davet mektubu, yakınlarını görmek için giden vatandaşlardan akraba davet mektubu ve ticaret için giden vatandaşlardan çalışacakları şirketin gönderdiği davet mektuplarının konsolosluğa ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu davet mektuplarının tamamının asılları olması şartı vardır.

Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Liechtenstein ülkesine giriş yapmak için vize başvurusunda bulunan vatandaşlardan yazılı bir dilekçe istenir. Bu konuda bilgisi olmayanlar Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği inceleyerek yanlış yapmaktan kurtulmuş olurlar. Dilekçede dikkat edilecek iki husus vardır. Biri kullanılan dilin Türkçe ya da İngilizce olması, diğeri ise dilekçenin tükenmez ya da dolma kalem ile yazılmış olmasıdır.

Vizesi Dilekçe Örneği Liechtenstein
Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği

Liechtenstein Vize Ücreti  

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının vize işlemlerini Schengen vize işlemleri ücreti üzerinden yapması gerekmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının akıllarında ki soru ise Liechtenstein Vize Ücreti olmaktadır.

Seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşları için Liechtenstein vize ücreti güncel olarak sizlere sunuyoruz. Türkiye’den Liechtenstein’a turistik vize başvurusunda bulunan Türkiye vatandaşları için Liechtenstein vizesi ücreti 80 Euro’dur. Türkiye’den Liechtenstein’a ticari vize alarak seyahat edecek kişiler için ticari vize ücreti 80 Euro’dur.

Türkiye’den Liechtenstein’a aile arkadaş ziyaretleri için alınan aile arkadaş ziyaretleri vizesi, transit geçiş sağlamakta fayda sağlayan transit vizesi, şoför vizesi ve öğrenci vizesinin ücreti 80 Euro’dur. Türkiye’den Liechtenstein’a çalışmak için gidecek olan Türkiye vatandaşlarının alacağı çalışma vizesi ücreti ise 160 euro olarak bilinmektedir. Liechtenstein vizesi için 12 yaş altındaki çocuklardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Liechtenstein Vizesi Reddi Neden Olur?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının evraklarında sahtecilik veyahut eksik evrak tespiti yapılması halinde İsviçre konsolosluğu vize başvurusunu red edebilmektedir. İsviçre konsolosluğu tarafından red cevabı alan Türkiye vatandaşları red cevabı aldığı belgeyi saklamalıdır.

Bir daha vize başvurusu gerçekleştirmek için başvuru yapacak olan Türkiye vatandaşlarının red belgesini sunması gerekmektedir. Saklanmış olan red belgesi söz konusu reddin bir diğer başvuru süresince açık bir şekilde sebebinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Liechtenstein Vizesine Seyahatten Kaç Gün Önce Başvuru Yapılmalıdır?

Türkiye vatandaşları başvurusunun ardından değerlendirme sürecinin ne kadar süreceğini oldukça merak etmektedir. Liechtenstein vizesi başvurusu sonuçlanması için ilk olarak işlemin başlatılmış olması gerekmektedir. İşlemin başlatılması için ise kişinin evraklarını eksiksiz teslim etmiş olması gerekmektedir.

Teslim edilmiş olan evraklar eksiksiz ve doğru ise işlem başlatılır ardından değerlendirme ve onay sürecine geçilir. Bu süreç kişi için beklemek zorunda olduğu bir süre zarfıdır. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının seyahat edeceği tarihten en az 20 gün önce vize işlemlerini başlatması gerekmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarını vize işlemlerini en fazla seyahatten 3 ay önce başlatabilir.

Vize Ücreti Liechtenstein
Liechtenstein Vize Ücreti

Liechtenstein Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının akıllarında ki soru ise Liechtenstein Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu olmaktadır. İstenilen evrakları eksizsiz ve doğru bir şekilde teslim eden Türkiye vatandaşlarının vize alması daha kolay ve kısa süreli olmaktadır.

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşı eğer evraklarını eksik veya yanlış teslim eder ise Liechtenstein vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını da kendi etkilemektedir. Bu tarz karşılaşılan sorunlar sebebiyle vizenin onay süreci farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir.

Normal koşullarda Liechtenstein vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı 5 iş günü olarak kabul edilmektedir. Bu süre zarfında araya hafta sonu tatilleri, resmi tatiller, bayram tatilleri girdiği zaman onaylanma süreci farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir. Kabul gören 5 iş günü içerisinde bu tarz tatiller dâhil değildir.

Liechtenstein Vizesi Kimler İçin Zorunludur?

Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize alması zorunlu kılınmıştır fakat bu zorunluluk sadece umuma mahsus bordo pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları için geçerlidir. Diğer türlü pasaportu olanlar (hizmet gri, diplomatik siyah, hususî yeşil) Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat gerçekleştireceği zaman 1 yıl süre zarfı içerisinde 90 günü geçmediği takdirde seyahat etmek için vize almak zorunda değildir.

Liechtenstein Vize Başvuru Formları Nelerdir?

Türkiye’den Liechtenstein’a yapılacak olan seyahatin hangi vize türüne uygun olduğunu belirleyen unsurlar şunlardır; seyahatin yapılacağı süre, seyahatin gerçekleşeceği amaç ve seyahatin kapsamı ve planıdır. Bu tarz unsurlar ile vize türü belirlenir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahatte 90 günü aşan ve konaklama yapılan süreler için D tipi vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

D tipi vize kategorileri şunlardır; Liechtenstein oturum vizesi, Liechtenstein çalışma vizesi, Liechtenstein eğitim vizesi ve Liechtenstein aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Türkiye’den Liechtenstein’a yapılan seyahatte 90 günden kısa süren ve konaklama olan durumlar için başvurulacak olan vize türleri şunlardır.

Liechtenstein turistik vize, Liechtenstein ticari vizesi ve Liechtenstein aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Bu vize türlerine başvuru yapacak kişilerin evraklarının tam ve eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Liechtenstein
Liechtenstein Vizesi Kaç Günde Çıkar

Liechtenstein Vizesi Nasıl Alınır?

Liechtenstein vize başvuru kuruluşun resmi sitesi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Liechtenstein vizesi başvuru sayesinde Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları zaman kazanmaktadır.

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusunu site üzerinden gerçekleştireceği süre zarfında ilk olarak kendisine uygun olan vize tipini seçmesi gerekmektedir. Vize türü seçiminin ardından ise başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Site üzerinden doldurulacak olan vize başvuru formu doğru ve özenli bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ardından değerlendirme sürecini beklemeniz gerekiyor. Başvurunuzun sonunda size verilmiş olan başvuru takip numarası ile başvurunuzun hangi aşamada olduğunu istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. Sitenin vermiş olduğu doğrultular sayesinde Liechtenstein vizesi başvuru işlemi 3 adımda yapılmaktadır.

Liechtenstein Vizesi Sponsor Evrakları Nelerdir?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat etmek isteyen fakat hiç bir geliri olmayan Türkiye vatandaşları sponsor sayesinde Liechtenstein’a seyahat gerçekleştirecektir. Vize sponsoru; hiçbir gelir belgesi olmayan kişilerin yurtdışı seyahati sırasında masraflarını karşılayan kişilere verilen isimdir. Türkiye’den Liechtenstein’a Sponsor vize aracılığıyla seyahat edecek kişilerden İstenilen evraklar şunlardır; seyahat edecek kişiye sponsor olan kişi tarafından yazılmış ıslak imzalı dilekçe gerekmektedir.

Seyahat edecek olan kişiye sponsor olan kişinin gelir belgeleri istenmektedir. Sponsor olan kişinin iş evrakları eksizsiz bir şekilde talep edilmektedir. Sponsorun maddi durumunu belirten bütün evraklar talep edilmektedir. Sponsor olan kişinin üzerine kayıtlı olan mal mülk varsa tapuları gerekmektedir. Sponsor olan kişinin banka döküm bilgileri gerekmektedir. Seyahat edecek kişiye sponsor olan kişinin imza sirküleri istenmektedir. Sponsor olan kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir.

Liechtenstein Vizesi Tls Contact
Tls Contact Liechtenstein Vizesi

Liechtenstein Seyahatinde Hangi Durumda Sponsor Talep Edilir?

Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşının banka hesabında yeterli miktarda para yok ise İsviçre konsolosluğu tarafından sponsor gereği görülmektedir. Seyahat edecek kişilerin kendi gelirlerini karşılayacağı resmi belgeler yok ise İsviçre konsolosluğu tarafından sponsora gerek görülmektedir. Türkiye’den Liechtenstein’a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarına sadece 1. Dereceden akrabası ve resmi belgeler ile kanıtlanmış olan velisi sponsor olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Liechtenstein Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Liechtenstein Vizesi almak isteyen kişilerin büyükelçilik ya da konsolosluklar ile iletişim kurarak veya vize takibinde yardımcı olmak amaçlı hizmet veren vize başvuru merkezleri ile iletişim kurarak kısa süre içerisinde alabilirler.

Liechtenstein Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İstenen evrakların eksik olmaması, alınan randevu gününde ve saatinde orda olmak, başvuru sırasında seyahat nedeni bildirimi Liechtenstein vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunanlardandır.

Liechtenstein Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Liechtenstein ülkesinde yaşamakta olan kişiler tarafından gönderilen davetiye ile birlikte konsolosluk ya da büyükelçiliğe başvuru yaparak gerekli evrakların toplanması ile Liechtenstein aile arkadaş ziyareti vizesi alınmaktadır.

Davetiyeli Liechtenstein Vizesi?

Liechtenstein ülkesinde yaşamakta olan kişiler tarafından gönderilen davetiye üzerine başvuru yapılarak alınan gerekli evrakların hazırlanması sonucu alınan Davetiyeli Liechtenstein Vizesi olarak bilinen vize türüdür.

Liechtenstein Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Liechtenstein Konsolosluğundan vize randevusu seyahat nedeni ve seyahat tarihleri ile başvuru sonrasında istenen evraklar ve belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi sonunda randevu alarak alınmaktadır.

Liechtenstein Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Liechtenstein Konsolosluğunda Vize İşlemleri resmî tatiller, ek evrak talepleri ve ek işlem süreleri hariç olmak üzere 4-5 gün arasında bir süreci kapsamaktadır.

Liechtenstein Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Liechtenstein Büyükelçiliğinden Vize Randevusu vize ile ilgili gerekli olan başvuru yapıldıktan sonra istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlanıp teslimi sağlanması doğrultusunda randevu talebinde bulunarak alınır.

Liechtenstein Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Seyahat etmek isteyen vatandaşların vize işlemleri ile ilgili görevleri üstlenen Liechtenstein ile Türkiye arasında gerçekleşmesi gereken her tür işlem ile ilgili hizmet sağlamak Liechtenstein Büyükelçiliğinin Görevleri arasında yer almaktadır.

Liechtenstein Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Liechtenstein ülkesine seyahat öncesi başvuru formunda ticari vize seçeneği işaretlenerek gerçekleştirilen başvuru formunun çıktısı gerekli evraklar arasına koyularak yapılan başvuru sonucunda Liechtenstein Ticari Vizesi alınmaktadır.

Liechtenstein Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari bir amaç için orda olacağınızı belirtmek ve orda herhangi bir iş yeri açmayacağınızı veya kiralamayacağınızı garanti etmek için Liechtenstein Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanılması gerekmektedir.

Liechtenstein Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Konsolosluk ve büyük elçiliklere vize başvurusu yapılırken belirtilmesi gereken bir detay olup yazılan dilekçe ile gerekli evrakların teslimatı sonucunda onay verildiğinde Liechtenstein Turistik Vizesi alınmaktadır.

Liechtenstein Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ortalama olarak başvurulduktan itibaren 4 iş günü ile 5 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Liechtenstein Turistik Vizesi genel olarak 4- 5 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Liechtenstein Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’de vize işlemleri için hizmette bulunan konsolosluk, büyükelçilik, fahri konsoloslukları ve vize işlem merkezleri olarak destek veren kurumlar ile iletişim kurularak Liechtenstein Vize Başvurusu yapılabilmektedir.

Liechtenstein Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Liechtenstein Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında vize başvurusu, başvuru sonrasında istenen evraklarda eksik olmaması ve randevu istenilen zamanda randevu gününü kaçırmamak yer almaktadır.

Liechtenstein Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Liechtenstein Vize Başvuru formu online olarak web sitesi üzerinden vize başvuru formu doldur seçeneği ile ya da direk olarak konsolosluk veya büyükelçiliğe giderek yerinde dilekçe ile doldurulmaktadır.

Liechtenstein Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Liechtenstein Vize Başvuru Formu ülke şartları dolayısıyla gereken mecralara başvuru yapmanın şartlarından biri dil olarak kullanılması gerekenler Almanca veya İngilizce olarak doldurulmasıdır.

Liechtenstein Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Liechtenstein Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar arasında neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler, ülke başvuru için istenen dilde yazım ve gerekli evrakların eksiksiz olması yer almaktadır.

Liechtenstein Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Konsolosluk, büyükelçilik ya da vize işlem merkezlerinde vize başvuru dilekçesi yazılıp, vize harcı yatırılarak, gerekli evrakları teslim edip, randevu gününde görüşmeler sağlanarak Liechtenstein Vize İşlemleri yapılmaktadır.

Liechtenstein Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Liechtenstein Vize işlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler, ülke başvuru için istenen dilde dilekçe yazımı ve gerekli evrakların eksiksiz olması gelmektedir.

Liechtenstein Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Liechtenstein Vize Randevusu online ya da bire bir konsolosluk veya büyükelçilik ile iletişime geçerek gerekli dilekçe, form ve başvuru kayıtları oluşturularak gerekli evrakları tamamlayarak alınmaktadır.

Liechtenstein Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir.

Liechtenstein ülkesi başvuru için istenen dilde yazımı, gerekli evrakların eksiksiz olması ve neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler Liechtenstein Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar arasında yer almaktadır.

Liechtenstein Vize Ücreti 2021?

Vize işlemleriniz için gereken tüm evrak ve belgeleri hazırlamanızda yardımcı olarak Liechtenstein Vize Ücreti 2021 hakkında bilgi verelim ve vize işleminiz gerçekleşsin.

Liechtenstein Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Liechtenstein Vize Ücreti vize başvuruları sürecinde vize nedenlerine göre değişkenlik gösterdiği gibi gerekli işlemler yapılırken nakit olarak büyükelçilik ve konsolosluklara yatırılmaktadır.

Liechtenstein Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Büyükelçiliğin ya da konsolosluğun istemiş olduğu detayları içermekte olan ve daha öncesinden hazırlanıp kalıplaştırılmış dilekçe türü Liechtenstein Vizesi Dilekçe Türü olarak kullanılmaktadır.

Liechtenstein Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Büyükelçilik ya da konsolosluğun istemiş olduğu detaylar ile ve ülkenin kabul etmiş olduğu dil ile neden gidileceği net bir şekilde açıklanarak Liechtenstein Vizesi Dilekçesi yazılmalıdır.

Liechtenstein Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Büyükelçilik ve konsolosluğun karar verdiği üzere gerekli onaylamaların sağlanmasıyla birlikte kabul edilmekte olan diller olan Almanca ya da İngilizce olarak Liechtenstein Vize Dilekçesi yazılmalıdır.

Liechtenstein Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021

Liechtenstein Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler arasında pasaport, altı adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, vize başvuru formu, sağlık raporu, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap bilgileri, vize için ödeme dekontu yer almaktadır.

Liechtenstein Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe, davetiye, davetiye gönderen kişinin pasaport bilgileri fotokopisi ve gerektiği takdirde ek evraklar Liechtenstein Vizesi Gerekli Dokümanlar arasında bulunmaktadırlar.

Liechtenstein Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Başvurulduktan itibaren 4 iş günü ile 5 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Liechtenstein Vizesi genel olarak 4- 5 gün arasında çıkmaktadır.

Liechtenstein Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Liechtenstein vizesi başvurulduktan itibaren 4 iş günü ile 5 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Ancak genel olarak 4- 5 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler