Vizesi Kuzey Kore

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır 2024? Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen vatandaşlar herkes gibi ülkeye giriş hakkına sahip olabilmek için Kuzey Kore vizesi almış olmaları gerekmektedir. Her adımının dikkat ve özenle atıldığı takdirde bir aksaklık yaşanmayan vize işlemlerine öncelikle karar vermek ile başlanır.

Alınacak olan vizenin formu ülkeye giriş nedenine bağlı olduğundan vatandaşlar önce seyahat nedenini belirlemek zorundadırlar. Dünya genelinde çoğunlukla C tipi vize formları uygulanmaktadır. C tipi vizeler, turistik seyahatler, kısa süreli eğitimler, yakınları görme ve ticaret yapma amacı ile bir ülkeye girmek isteyen vatandaşlardan talep edilen vize formudur.

İçindekiler

Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore vizesi almak için her vatandaşın eksiksiz tamamlaması gereken evraklar vardır. Bunlar;

 • Pasaport; en az 6 ay daha kullanıma açık olması gerekmektedir.
 • Kimlik kartı; üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olması gerekiyor.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf; fotoğrafların en fazla son 6 ayda çekilmiş olması şartı bulunuyor.
 • Kuzey Kore Konsolosluğu’na yazılmış dilekçe; dilekçenin İngilizce ya da Türkçe olarak yazılması gerekiyor. Ayrıca dilekçede ülkede ne yapılmak isteniyor ise detayları ile yazılmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası; ülkede kalınacak gün sayısı kadar yaptırılması talep ediliyor.
 • Davet mektupları; ticaret için gidenlerden çalıştıkları firmadan davet, yakınlarını görmek için gidenlerden yakınlarının daveti, seyahat için gidenlerden kalacakları otelden gönderilen daveti konsolosluğa bildirmek zorunluluğu vardır.
 • Ülkeye giriş çıkışlarda kullanılacak olan uçak biletleri,
 • Ülkede konaklama için kullanılacak otelin rezervasyon bilgileri olarak kısaca listelenebilir.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Teslim Edilir?

Kuzey Kore vizesi teslim edilen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olmadığı müddetçe genellikle 7 iş gününde teslim edilir. Eğer dosyalarda bir eksiklik varsa ya da konsolosluğun yoğun çalışma mesaisinde olduğu günlere denk geldiyse başvurunun sonuçlanması 1 ay gibi bir zamanı bulabilir.

Planlı bir amaç için Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne belirli bir tarihte gitmesi gereken vatandaşlar bu tarz gecikmelerin olabilme ihtimalini her zaman akıllarında bulundurarak vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde katılmaları gereken seminer, eğitim ya da bir toplantıyı kaçırabilirler.

Vizesi Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore Vize Başvurusu

Kuzey Kore’ye gitme hayalleri kuran vatandaşların İlk yapması gereken iş, ülkeye yapılması planlanan seyahatin ne için olduğuna karar vermektir. Çünkü ülkeye giriş sebebi alınması şart koşulan vizenin çeşidini de etkilemektedir. Ülkeye ne için giriş yapılacağına karar verilmesinin ardından yapılacak olan ikinci şey çevrimiçi olarak Kuzey Kore Vize Başvurusu formunu doldurmaktır. Formun doldurulması aşamasında kurumların belirlemiş olduğu bazı kurallar vardır. Bu kurallar şu şekildedir;

 • Form İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulmalıdır. Başka dilde yazılan başvuru formları geçersiz sayılır. Başvuru formu silinebilir kalem ile doldurulamaz, pilot kalem ya da tükenmez kalem kullanılmalıdır.
 • Çevrimiçi olarak vize başvurusunu doğru bir şekilde tamamladıktan sonra yapılacak olan üçüncü aşama Kuzey Kore vizesi başvurusunda bulunmak için lüzumlu evrakları tamamlamak olacaktır.

Kuzey Kore Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Kuzey Kore vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler vize öncesi gerekli evrakların titizlikle hazırlamalılar. Gereken özeni göstermeyen vatandaşlar vize oluşturulması esnasında sıkıntılar çekerler. Hatta bazen vize başvurularının kabul edilmemesine kadar sürebilir. Kuzey Kore vize başvurusu için gereken evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olan ve son 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmak
 • Pasaportun üzerinde sahibinin imzası bulunmak zorundadır. Tarihi geçmiş dahi olsa eski pasaportların kuruma ibraz edilmesi gerekiyor.
 • Son 6 ay içerisinde biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğrafa sahip olmak
 • Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş Kuzey Kore vize başvurusu formunu doldurmuş olmak
 • Kuzey Kore Konsolosluğuna ülkeye giriş amacının detaylı bir şekilde yazılarak dilekçede bulunmuş olmak
 • Kuzey Kore Cumhuriyetine ticaret için gidenlerden çalıştıkları şirket tarafından gönderilen davet mektubu, seyahat amacı ile gidenlerden kalacakları otelden gönderilen davet mektubu ve yakınlarını ziyaret amacı ile gidenlerden akraba davet mektubunun dosya içinde kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kuzey Kore Vizesi Almak İçin Nereye Başvurulur?

Kuzey Kore’ye gitmek isteyen vatandaşlar Kuzey Kore vize başvurusu işlemlerini ülkenin Türkiye’de bulunan temsilci konsolosluklarına ya da büyükelçilik temsilciliklerine başvurabilirler. Kuzey Kore’nin ülkemizde Ankara ve İstanbul’da olmak üzere iki adet konsolosluğu bulunmaktadır.

Vize Başvurusu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Başvurusu

Kuzey Kore Vize İşlemleri

Kuzey Kore Cumhuriyeti gerek seyahat gerekse ticaret için oldukça fazla ziyaret edilen bir cumhuriyettir. Ülkeye giriş yapmayı düşünenler Kuzey Kore Vize İşlemleri için ilk olarak ne amaçla Kuzey Kore’ye gideceklerine karar vermeliler. Çünkü ülkeye giriş nedeni temin edilmesi zorunlu olan vize işlemleri için son derece önem taşır.

Çünkü her ülkede olduğu gibi Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne giriş yapılma nedeni ile alınması zorunlu olan vize grubu doğru orantılıdır. Dünya genelinde halkın en çok kullandığı vize formu C grubu vize formudur. C grubu vize formu bir ülkeye seyahat, ticari, kısa süreli eğitim ve yakınlarını ziyaret etme amacı ile gitmeyi planlayanların alması gereken vize cinsini içermektedir.

Kuzey Kore Vize İşlemleri İçin Neler Gerekiyor?

Kuzey Kore vizesi işlemleri Kore’ye gitmek isteyen bütün vatandaşların yaptırması gereken bir işlemdir. Vize işlemleri için işe Kuzey Kore Konsolosluklarından ya da ülkemizde bulunan resmi temsilcilerinden randevu alarak başlanır. Alınan randevunun ardından gerekli evraklar oluşturulmaya başlanır. Kuzey Kore vize işlemleri için gerekli belgeler şunlardır;

 • En az 6 ay daha kullanıma elverişli bir pasaporta sahip olmak.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmak.
 • Ülkeyi ziyaret amacının ve seyahat ile ilgili tüm detayların açıklandığı bir dilekçe yazmak.
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırmak,
 • Hangi amaç ile gidiliyor ise ona uygun daveti gerekli yerlerden almış olmak.
 • Ülkeye gidiş dönüş esnasında kullanılacak uçak biletlerinin dosyada ibraz etmek.
 • Tüm bu evrakların kendi içinde ayrıca taşıması gereken özellikler de vardır. Detaylar için daha fazla bilgi edinmek de fayda vardır.

Kuzey Kore Vize İşlemleri İçin Nereye Başvurulur?

Kuzey Kore vizesi işlemleri için bütün evraklarını hazırlayan vatandaşlar için iki farklı başvuru noktası bulunur. Biri Kuzey Kore Konsolosluğudur ki ülkemizde Ankara ve İstanbul’da hizmet vermektedirler. Diğer seçenek ise Kuzey Kore Cumhuriyeti’nin aracı olarak kabul ettiği temsilciliklerdir. Bu temsilcilikler ülkenin pek çok şehrinde bulunmaktadır. Aracılığı Kuzey Kore tarafından kabul gören bu şirketler kendisine başvuran vatandaşlara tüm vize işlerinin başından sonuna kadar yardımcı olurlar.

Vize İşlemleri Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize İşlemleri

Kuzey Kore Vize Randevusu  

Kuzey Kore tüm pasaport sahiplerine vize uygulamasını zorunlu kılmıştır.  Kuzey Kore vizesi başvurularında kendi aldıkları kararlar doğrultusunda vize alımında bazı kurallar belirlemiştir. Buna göre ibraz edilen tüm belgelerin Kuzey Kore diline çevrilmiş olması gerekmektedir. Bunun en büyük nedeni ülkemizde yer alan Kuzey Kore Konsolosluğunda değerlendirmeye alınması ve sonuçların buradan çıkarılmasıdır. Bununla birlikte gidiş amacınıza göre vize türleri değişmekte ve alınan vize türünün dışında bir amaçla gidilmesinin tespiti durumunda sınır dışı olma durumu meydana gelebilmektedir.

Vize İşlem Süreci Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuzey Kore vizesi için yapılacak başvurularda öncelikle yetkilendirilmiş kuruluştan Kuzey Kore vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusuz hiçbir işlem kabul edilmemektedir.

Kuzey Kore Vizesi Randevusu  alındıktan sonra evrakların teslim edilmesi ile birlikte sonuçlanması ortalama 7 gün sürmektedir. Ancak bu süre yoğunluk ve diğer nedenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Kuzey Kore Konsolosluğu evrakları incelerken seyahat amacına, daha önce herhangi bir nedenden dolayı sınır dışı olup olmadığına, sahte evrak düzenlenip düzenlenmediğine ve ayrıca dönüş tarihine ait belge olup olmadığına titizlikle bakmaktadır.

Başvuru sırasında ibraz edilecek tüm belgelerin NAATI isimli kuruluş tarafından onaylanmış ve Kore dilinde çevrilmiş olması gerekmektedir. Bu belgeler orijinal olabildiği gibi noter onaylı evraklar da olabilmektedir. Eksik belge tespit edilmesi durumunda başvuru sahibine bilgi verilmektedir. Bu belgelerin tamamlanması için ise 3 günlük bir süre bulunmaktadır. Aksi takdirde başvuru iptal edilecek, evraklar geri verilmeyecek ve başvuru ücreti de iade edilmeyecektir.

Kuzey Kore vizesi için işlemler ülkenin belirlediği internet sayfasından da yapılabilmektedir. Ancak bu ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Tüm evrakların randevu alındıktan sonra Konsolosluğa ibrazı zorunludur. Sadece 12 yaş altındaki çocukların gitmesine gerek yoktur. Ebeveynlerinin verecekleri evraklar ve imzaları yeterlidir.

 Konsolosluk tarafından dikkat edilen bir diğer husus ise banka cüzdanıdır. Geriye dönük 6 aylık dökümlerin bulunmasının yanı sıra aylık 1700$ tutarında bakiye bulunmalıdır.

Vize Ücreti Hakkında

Kuzey Kore vizesi randevusu sırasında ödenmektedir. Kalış süresinin 90 günden az olması durumunda 40$, fazla olması durumunda ise 60$ talep edilmektedir.

Vize Randevusu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Randevusu

Kuzey Kore Konsolosluğu Vizesi

Kuzey Kore Konsolosluğu Vizesi almak isteyen herkesin işlemi konsolosluklar tarafından yürütülmektedir. Vize başvurusu yapmak istiyorsanız Başkonsolosluktan randevu alıp evrakları teslim etmeniz gereklidir. Evrakların toplanma işlemi ve hazırlık dönemi oldukça zaman almaktadır. Ayrıca hangi ilde olursanız olun bizzat kendiniz gidip randevu ve evrak teslimi yapmanız gerekecektir.

Vize işlemlerini daha kolay hale getirmek için bu alanda profesyonel destek sağlanmaktadır. Sizde profesyonel destek aldığınızda zamanınız kaybolmayacak ve eksik evrak düzenleme riskiyle karşılaşmamış olacaksınız. Dünyanın en zor vizelerinden biri olan Kuzey Kore vizesi adeta sık dokuyup sık elenerek yapılmaktadır.

Kuzey Kore konsolosluğu vizesi almak isteyen insanlar için yorucu ve zorlayıcı bir dönem yaşamalarına sebep olmaktadır. Birde üzerine vize çeşitliliği girince olaylar iyice çıkmaz bir hal almaya başlayacaktır. Belli bir ücret karşılığı uzman kişilerden hizmet aldığınızda bu sıkıntı süreçten uzakta vize sahibi olabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Talebi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey Kore’ye seyahatlerini gerçekleştirecek vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Normal şartlarda yapmanız gereken bütün işlemleri yerine getirdiyseniz vize talebiniz 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bazı konularda vize alma süreniz ek süreye tabi tutulabilmektedir. Vize evraklarınız eksikse bu süre uzayabilir veya başvurunuz reddedilebilir.

Korona virüs döneminde esnek çalışma saatlerinden dolayı vize Onaylanma süresi 7 iş gününden 14 iş gününe çıkarılmıştır. Bu süre yaşanacak özel durumlardan dolayı daha fazlada sürebilmektedir. Ülke ziyaretinizi bu bilgiler ışığında en az 1 ay sonra yapmaya yönelik planlamalısınız. Aynı şekilde uçak rezervasyonunuzu da vize başvuru tarihini baz alarak en az 1 ay sonrasında almalısınız. Aksi takdirde uçak bileti ve otel rezervasyonunu yaptırdığınız tarihte kullanamayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Başvuru İşlemleri

Kuzey Kore konsolosluğu vizesi işlemlerine ne amaçla gitmek istediğinizi belirleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra başvuru formunu İngilizce ve Türkçe dillerinin herhangi birinde doldurabilirsiniz. Vize türünüze ait olan evrakları hazırlayıp, vize ücreti ödenir. Bütün işlemler halledildikten sonra bizzat başkonsolosluğa giderek parmak izinizi verip mülakata katılmanız lazımdır. Mülakatın ardından geriye sadece vize talebinizin onaylanma sürecini beklemek kalmaktadır.

Konsolosluğu Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Konsolosluğu Vize

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vizesi

Kuzey Kore dünya ülkeler arasında en az bilgi paylaşımı yapan ülkelerden biridir. Gizemlerle dolu bu ülke çoğu dünya insanı tarafından merak edilmektedir. Kore dünya üzerinde gerek filmleriyle gerek yaşam tarzlarıyla çoğu insanın dikkatini çekmektedir. Vize başvuruları Konsolosluk ve Büyükelçilikler tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Büyükelçiliği Vizesi almak için başvuru ve evraklarınızı bu birimlere teslim etmeniz gerekmektedir. Kuzey Kore seyahatleri birçok vize çeşidi gerektirmektedir.

Ayrıntılı vize türleri bulunmaktadır. Kuzey Kore’ye seyahat etmeden önce öncelikle seyahat sebebinizi belirlemeniz gereklidir. Yanlış vize almanız ülkeye gittiğinizde size ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Sadece Çin üzerinden giriş yapılan ülke girişinde size bazı şartların olduğu anlaşma imzalatırlar. Örneğin anlaşma maddelerden biri ülkede çekildiğiniz fotoğrafları asla paylaşımını yapmamanız gibi, buna sosyal medya hesaplarınızda dâhildir.

Kuzey Kore Vize Türleri

Kuzey Kore çok çeşitli vize türlerine sahiptir. Geliş amacınız en küçük detayına kadar incelenip vizeler verilmektedir. Ticari, turistik vizelerin yanı sıra, diplomatik vize, aile arkadaş vizesi, dini çalışma vizesi, genel eğitim vizesi, çalışma tatil vizesi, kısa süreli istihdam vizesi, öğrenci vizesi, sözleşmeli yatım vizesi, sözleşmeli ticari vize, yabancı dil öğretme amaçlı uzun vadeli vize gibi türleri vardır.

Her biri ayrı ayrıntıya sahip vizelerdir. Size uygun olan vize türünü belirleyip o vize türüne göre evrak hazırlıklarını ve başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Kuzey Kore vizesi almak oldukça zor olduğu için vize işlemleri konusunda uzman olmuş kişi ve kurumlardan hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Neden Reddedilir?

Kuzey Kore büyükelçiliği vizesi işlemleriniz bazı şartları yerine getirmediğinizden dolayı konsolosluk tarafından vize talebiniz reddedilebilir. Eğer vizeniz reddedilirse yaptırdığınız vize ücretleri size geri iade edilmez. Yaptırdığınız vize ücretlerinin boşa gitmemesi için uzman kişilerden destek almanız daha faydalı olacaktır.

Kuzey Kore büyükelçiliği vizesi reddedilme sebepleri arasında seyahat sebebinizi tam anlamıyla açıklayamamanız, düzenlemeniz gereken evrakların eksik veya sahte olması, pasaportunuzun geçerliliği ve süresinin olmaması, daha önce Kuzey Kore’den sınır dışı edilmemiş ve ülke girişinizin yasak olması, ülke vatandaşları için tehlike oluşturmanız ve geri dönüş tarihinizi belirtmemeniz gibi nedenler yer almaktadır.

Büyükelçiliği Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize

Kuzey Kore Turistik Vize

Kuzey Kore’nin Kore filmleri, yaşam tarzları, kültürleri oldukça ilgi uyandırmaktadır. Özellikle Kore dizileri dünya üzerinde oldukça ses getirmekte ve izlenmektedir. Haliyle buda Kuzey Kore’ye olan ilgiyi ve merakı arttırmaktadır. Kuzey Kore’ye seyahat amacınız gezmek içinse almanız gereken vize türü Turistik vizedir. Kuzey Kore Turistik Vize çeşitlerini kendi arasında birçok vize çeşidine ayırmıştır.

Ülkenin insanda merak uyandırmasının diğer bir sebebi Kuzey Kore’nin ülkesi hakkında çok az bilgi paylaşmasıdır. Sert bir yönetime sahiptir ve yabancı ülkelerden gelen turistlere katı kurallar koyulmaktadır. Örneğin tur şirketleri hariç kaldığınız otelden dışarı çıkmanız yasaktır. Tur şirketlerinin koordinesinde gezseniz bile yanınızda size devlet görevlileri eşlik etmektedir.

Kuzey Kore Turistik Vize İşlemleri

Kuzey Kore vizelerin in en belirgin özelliği kendi içerisinde birçok vize türüne sahip olmasıdır. Turistik gezileri kendi içerisinde sınıflandıran ülke her amaç için ayrı vize istemektedir. Ülkeye Çin üzerinde gidip giriş yaptığınızda amacınız dışında faaliyetler yürütürseniz sizin için büyük sıkıntılar doğurabilmektedir.

Bu sebepten dolayı hangi turistik amaçla gittiğinizi iyi belirlemeniz gereklidir. Turistik vize çeşitleri arasında turistik memur vizesi, turistik işveren vizesi, turistik çalışan vizesi, turistik öğrenci vizesi, turistik emekli vizesi, turistik aile arkadaş ziyareti vizesi yer almaktadır. Bu vize çeşitlerinden hangisine uyuyorsa o vize türüne başvuru yapmalısınız.

Kuzey Kore Turistik Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Seyahat planlaması yaptıktan sonra öncelikle vize işlemleri için Kuzey Kore Başkonsolosluğundan randevu almalısınız. Ülkeye hangi amaçla gidiyorsanız ona uygun vize türünü seçip evrakları hazırlamaya başlamalısınız. Evraklar pasaport, fotoğraf, başvuru formu, dilekçe, davetiye, kişisel evraklar ve seyahat evraklarından oluşmaktadır. Bu evraklar içerisinde istenilen bilgilerde turist vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Oldukça uğraştırıcı olan Kuzey Kore turistik vize işlemlerini artık daha kolay yolla hazırlayıp toparlamak mümkündür. Vize işlemleri profesyonel kişiler tarafından yapılarak eksiksiz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Siz kendiişlerinizle meşgulken profesyonel vize uzmanları evraklarınızı tamamlamaktadır. Ayrıca Kuzey Kore turistik vize başvurusu için Büyükelçilik ve Konsolosluğa gitmenize gerek kalmayacaktır. Size zaman kazandırmanın yanı sıra evrakların eksiksiz toplanmasını sağlayarak vize almanızı kolaylaştıracaklardır.

Turistik Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Turistik Vize

Kuzey Kore Ticari Vize

Ülkeye ticari amaçlarla gitmek istiyorsanız ticari vize almak zorunluluğu vardır. Ticari vize hangi renk pasaport olursa olsun bütün pasaport sahiplerine alma zorunluluğu getirilmiştir. Kuzey Kore Ticari Vize kendi içerisinde 2’ye ayrılmaktadır. İşverenseniz ve ülkeye ticari anlaşmalar, faaliyetler için gidiyorsanız almanız gereken vize türü ticari işveren vizesidir.

Eğer gitme amacınız ülkede çalışmak içinse almanız gereken vize türü ise ticari çalışan vizesidir. Her iki vize türü kendi içerisinde detaylı evrakların istendiği vizelerdir. Kuzey Kore ticari vize almak oldukça zordur. Kuzey Kore ülke içine yabancıların girmesine çok olumlu bakmamaktadır.

Bu sebepten dolayı zorlayıcı Kuzey Kore ticari vize şartları katmaktadır. Ülkeye ticari amaçla gelen dünya vatandaşlarına katı şartlar koymaktadır. Bu zorlu vize sürecini daha rahat geçirmek adına profesyonel vize işlemleri desteği alabilirsiniz.

Kuzey Kore Ticari İşveren Vizesi

Şirket ve firma sahipleri için Kuzey Kore önemli ticaret ağlarına sahiptir. Türkiye’de birçok işveren sık sık ticaret amaçlı Kuzey Kore’ye seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Ticari işveren vizesi almak için öncelikle konsolosluktan randevu alınması gereklidir.

Randevunun talebinden sonra sizde istenilen Kuzey Kore ticari vize evraklarını tamamlamalısınız. Evraklar içerisinde minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, eksiksiz ve güzel yazıyla yazılmış başvuru formunuz, Kuzey Kore Konsolosluğuna hitaben yazılmış ve içerisinde ülkeye giriş çıkış tarihlerinizin evrakları gerekir.

Ayrıca şirket bilgilerinizin ve seyahat etme amacınızın açıkça yazıldığı dilekçe, davetiye, gerekli olan şirket evraklarınız, kişisel evraklarınız, ülkede kalacağınız otelin rezervasyonunu ve uçak biletinizin de bulunduğu seyahat evraklarınız yer almalıdır. Kuzey Kore Vizesi ücreti ödedikten sonra mülakata tabi tutulursunuz. Belli bir süre içerisinde vize işlemleriniz konsolosluk tarafından sonuçlanır.

Kuzey Kore Ticari Çalışan Vizesi

Kuzey Kore’ye çalışmak için gidiyorsanız ticari çalışan vizesi almanız gereklidir. İşveren vizesinde olduğu gibi randevu alıp başvuru formunu İngilizce ve Türkçe doldurmanız gerekmektedir. İşveren vizesinde istenilen belgelerin aynısı çalışan vizesi içinde geçerlidir. Arasındaki fark evrak detaylarını farklı olmasıdır.

Örneğin davetiye orda çalışacağınız şirketten veya katılacağınız çalışan fuarından gelen bir davetiye olması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz tamamlanmasından sonra bizzat konsolosluğa giderek evrak teslimatı, vize ücreti ödenmesi ve mülakat işlemlerine tamamlamalısınız.

Ticari Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Ticari Vize

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Ülke Doğu Asya Bölgesinde bulunmaktadır. Kore Yarımadası üzerinde Güney Kore ile komşudur. Ülke bilinmezliklerle dolu bir ülke olduğu için çok merak edilen ülkeler arasında yer alır. Ülkede neredeyse hiç bir yerinde internet kullanımı yoktur.

Dünya ülkeleri arasında en pahalı ülkeler sıralamasında yer alır. Aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek için Kuzey Kore’den Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi almak zorunludur. Kuzey Kore bütün pasaportlar için vize şartı koymaktadır.

Kuzey Kore aile arkadaş ziyaretleri vizesi şartı Türkiye içinde geçerlidir. Kuzey Kore’de bulunan arkadaşlarınızı ve ailenizi görmek için vize evraklarını eksiksiz bir şekilde doldurup teslim etmeniz gereklidir. Ülkeye girişler sadece Çin üzerinden olmaktadır. Ülkeye gitmesen önce yolculuk planlamasını iyi yapılması gereken ülkelerden biridir.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyaretleri İçin Gereken Evraklar

Kuzey Kore aile arkadaş ziyaretleri vizesi alınan bu ülke üst düzey disiplinle yönetilen ülkelerden biridir. Özellikle vize konularında oldukça kesin ve asla değiştirilmeyecek kuralları vardır. Vize işlemleri için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Vize için gerekli olan evraklar: Kuzey Kore vize başvuru formu, başvuru formunu kurallarına göre ve eksiksiz doldurmanız gereklidir.

Pasaport, otel rezervasyonunu veya ülkede ziyaret edeceğiniz arkadaşınızın veya ailenizin adresi, uçak rezervasyonunuz, son 6 ay içerisinde aldığınız maaşın barosu, sağlık sigortası, 2 adet biyometrik fotoğrafınız, aile ve arkadaşlarınızdan gelen davet mektubu olması gerekmektedir. Kuzey Kore vizeyi en zor veren ülkelerden biridir. Bu ülkeye gitmeye karar verdiyseniz kesinlikle profesyonel destek almalısınız.

Kuzey Kore Seyahati Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkenin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyetidir. Kore halkı iç savaştan dolayı Kuzey Kore ve Güney Kore olmak üzere 2’ye ayrılmıştır. Kuzey Kore yıl içerisinde ülkeye 2.000’den fazla turist kabul etmemektedir. Eğer turist olarak ülkede geziyorsanız yanınızda devlet görevlisi bulunmak zorundadır. Turistler ülkede pek sevilmemektedir.

Onun için Kuzey Kore’ye gittiğinizde dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Ülkenin geneli Ateizm dinine inanmaktadır, onun yanı sıra Hristiyanlık ve Budizm’de inanılan dinler arasındadır. En pahalı ülkeler arasında yer alır. Kuzey Kore ülkesi hakkında dışarıya bilgi sızdırmama konusunda oldukça hassas olduğu için diğer ülkelerle olan iletişimini kesmiş bulunmaktadır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kuzey Kore
Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey Kore Vizesi Gerekli Evraklar

Kuzey Kore Vizesi Gerekli Evraklar listesi tüm detayları ile şu şekildedir;

 • Pasaport: Alınmasının üzerinden 10 yıl geçmemiş, ülkeye giriş yapıldığı günden itibaren en az 6 ay daha kullanım hakkı olan ve pasaportun neresinde olduğunun pek de önemi olmadan en az iki boş sayfanın yazım için bulunması gerekmektedir. Daha önceki zamanlarda alınmış fakat süresi dolmuş bütün pasaportlar vize işlemleri esnasında gerekli mercilere ibraz edilmek zorundadır.
 • Fotoğraf: Kuzey Kore vizesi gerekli evraklar arasında ikinci olarak fotoğraf alıyor. Vize için başvuran kişinin en fazla 6 ay kadar önce çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafı dosya içinde bulundurması gerekir. Ayrıca Kuzey Kore konsolosluğu fotoğrafların arka planı beyaz olarak çekilmiş olmasını da şart koşuyor.
 • Dilekçe: Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne girme amacının en basit detaylarına kadar anlatıldığı bir dilekçenin yazılmış olması gerekiyor. Dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Dilekçenin tükenmez kalem ya da dolma kalem gibi silinmesi mümkün olmayan kalemler ile yazılması gerekmektedir. Yine dilekçede kullanılacak dilin İngilizce ya da Türkçe olması şart koşuluyor.

Kuzey Kore Vizesi Başvuruları Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Kuzey Kore vizesi gerekli evraklar tamamlandıktan sonra başvurularını tamamlayan vatandaşlar vize çıkışının olması için konsolosluktan haber beklemeye başlarlar. Her hangi bir aksilik olmadığı müddetçe 7 iş günü içinde vize çıkar. Yaşanan bazı eksiklikler ve iş yoğunluğu sebebi ile vize işlerinin tamamlanması nadiren de olsa 1 ayı bulabilir. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için evrakların hazırlanış aşamasında çok dikkatli olmak gerekiyor.

Kuzey Kore Vizesi Başvuruları Nereye Yapılır?

Kuzey Kore’ye gitmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ülkemizde iki ayrı şehirde bulunan Kuzey Kore konsolosluğuna gerekli evrakları teslim ederler. Konsolosluklar Ankara ve İstanbul’da olmak üzere iki şehirde de hizmet veriyor. Ayrıca ülkenin resmen aracılığını kabul ettiği şirketler de vize işlemleri için müşterilerine başından sonuna kadar hizmet veriyor. Bu temsilcilikler ülkemizde pek çok şehirde yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımıza son derece makul fiyatlar ile hizmet veriyor.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey Kore Vize Formları 

Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne giriş yapmak için hayal kuran vatandaşlar ülkeye girebilmek için başlangıç olarak ülkeye giriş sebeplerini belirlemek zorundadırlar. Çünkü ülkeye gidiş nedeni alınacak olan vizenin hangi gruptan olacağını etkilemektedir. Seyahat, turistik gezi, ticaret amacı ile Kuzey Kore’ye gidecek olanların C tipi vize almaları gerekmektedir.

Vize türünü belirleyen vatandaşlar artık Kuzey Kore Vize Formları arasından kendi gidiş amacına uygun olanı doldurarak vize işlemlerine resmi bir şekilde başlayabilirler. Vize formları hangi ülkeye gidilecek olursa olsun fark etmez, ülkeye yapılmak istenen giriş nedeni ile her zaman doğru orantılıdır.

Kuzey Kore Vizesi İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Kuzey Kore’ye girmek için kararını net bir şekilde veren vatandaşlar ülkenin Konsolosluklarına bizzat başvurarak işlemlere başlayabilirler. Kuzey Kore vize işlemlerinin aksamadan yürütülebilmesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • 10 yıldan daha az zamandır kullanılan ve Kuzey Kore’ye giriş yapıldığı günden itibaren en az 6 ay daha kullanıma uygun olan bir pasaporta sahip olmak gerekiyor. Ayrıca pasaportun içinde kullanılabilir 2 adet boş sayfanın da bulunması gerekiyor. Kullanım ömrü bitmiş olsa bile kişinin önceden sahip olduğu diğer pasaportların da başvuru esnasında konsolosluk ya da yetkili temsilciliğe ibraz edilmesi zorunludur.
 • 2 adet biyometrik olarak çekilmiş vesikalık fotoğrafın başvuru dosyasında bulundurulması gerekiyor. Bu fotoğrafların en fazla 6 ay önce çekilmiş olması mecburiyeti vardır.
 • Kuzey Kore Konsolosluğu’na yazılmış bir dilekçenin de evraklar arasında bulundurulması gerekiyor. Bu dilekçe ya İngilizce ya da Türkçe dili kullanılarak tükenmez kalem ile yazılmalıdır. Başvuru dosyasına eklenen bu dilekçe içerik olarak Kuzey Kore vizesi formları arasından kişinin kendi durumuna en uygun olanını seçmesi ile ilgili olan bilgileri de ifade etmesi gerekmektedir. 
 • Gerekli evrakların arasında gidiş dönüş uçak biletlerinin tarihsel ve firma bilgileri de bildirilmiş olması gerekiyor.

Kuzey Kore Konsoloslukları Nerededir?

Kuzey Kore vizesi formları içinden birini seçip dosyalarını tamamlayan vatandaşlar ülkemizde Ankara ve İstanbul’da bulunan Kuzey Kore konsolosluk binalarından vize talep işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirler.

Vize Formu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Formu

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isteyenlerin Kuzey Kore Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusundan önce Kuzey Kore’ye gitmeye niyetlenen kişi vize işlemleri için gerekli evrakları hazırlamaya başlar. Vize işlemleri için gereken evraklar şunlardır;

 • Alınması üzerinden 10 yıl geçmemiş ve en az 6 ay daha kullanıma uygun olan ve içinde kullanılabilir 2 adet boş sayfanın bulunduğu pasaport.
 • En fazla 6 ay kadar önce biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf.
 • Ülkeye gidiş sebebine bağlı olarak değişen davet mektuplarının ibraz edilmiş olması.
 • Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği kurallarına uygun olarak yazılmış dilekçe.

Kuzey Kore Konsolosluğu’na Yazılacak Dilekçede Bulunması Gerekenler

Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne giriş yapmak için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların tamamlanması gereken evraklar arasında en önemlilerinden biri de dilekçe doldurmaktır. Kuzey Kore vizesi dilekçe örneği nasıl yapılır bilmeyenler örnekleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. Kuzey Kore vizesi dilekçe örneği için şu hususlara dikkat etmek gerekiyor;

 • Dilekçede kullanılacak dil İngilizce ya da Türkçe olabilir. Bu iki dilin dışında yapılan dilekçeler kabul edilmezler.
 • Dilekçe silinebilir kalem ile yazılamaz. Yazıda tükenmez kalem ya da dolma kalem gibi silinmeyen kalem çeşitleri ile yazılmalıdır.
 • Dilekçede içerik olarak Kuzey Kore’de tam olarak kaç gün kalınacağı, nerede konaklanacak olduğu ve gidiş dönüşlerde kullanılacak olan uçak biletlerinin net tarihlerinin paylaşılması gerekmektedir.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey Kore’ye gitmek için gerekli evrakları toparlayan vatandaşlar ülkemizde Ankara ve İstanbul’da bulunan Kuzey Kore Konsolosluğu’na başvururlar. Bu iki merkezin dışında ülkemizde pek çok şehirde bulunan resmi olarak görevlendirilen yetkili temsilcilerden de vize konusunda yardım talep edebilirler.

Başvuruda bulunulan vizeler dosyalarda herhangi bir eksiklik olmadığı müddetçe 7 iş gününde kişiye teslim edilir. Konsolosluğun yaşadığı yoğunluk ve dosyalardaki eksiklikler sebebi ile vize çıkışları nadiren de olsa 1 ay gibi bir süreyi de bulabiliyor.

Vize işlemlerinin tamamlandığına dair yetkili birimlerden haber geldiğinde, vizeyi almak için belirtilen saatten 15 dakika önce merkezde olunmasında fayda vardır. Normal şartlarda vize 15 dakika içinde sahibine teslim edilir.

Vizesi Dilekçe Örneği Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey Kore Vize Ücreti  

Orta Asya’da bulunan Kuzey Kore günden güne ilgi çekmeye başlayan ülkeler arasında başı çekmeye başladır. Gerek eğitim, gerek turistik gerekse de ticari amaçlı kısa ya da uzun süreli kalışlar için Kuzey Kore farklı vize uygulamaları yürütmektedir. Tüm pasaport türleri için alınması zorunlu olan vize ile ilgili olarak ayrıca Kuzey Kore Vize Ücreti  konusunda da farklı politika izlemektedir. Kısa ve uzun süreli olarak iki ayrılan bu bedel başvuru sırasında mutlak suret ile yatırılmalıdır.

Vize Politikası ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuzey Kore Türkçe ya da İngilizce olarak yapılan başvuruları kesinlikle kabul etmemektedir. Başvuru sırasında ibraz edilen tüm evraklar NAATI isimli kurum tarafından kabul edilmek kaydı ile Kore diline çevrilmiş olması gerekmektedir.

Buna ek olarak sahte olan, Kore diline çevrilmeyen evraklar kabul edilmemekle birlikte daha önce her nedenden olursa olsun sınır dışı edilmiş pasaportlar da kabul görmeyecektir. İbraz edilen tüm evraklar Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kontrol edilmekte ve sonuçlanmaktadır. Vizenin sonucunun olumsuz olması durumunda yatırılan Kuzey Kore Vizesi ücreti iade edilmeyecek olup böyle bir şikâyet olması durumunda ise cevaplandırılmayacaktır. Ancak yoğunluk harici durumlarda genellikle vizenin reddi ile ilgili açıklama yapılmaktadır.

Vize ile ilgili olarak dikkat edilen bir diğer konu ise aylık olarak ortalama 1700$ para bulunan hesap cüzdanıdır. Geriye dönük 6 aylık olarak istenen bu cüzdanda 6 ay boyunca her ay bu bedelde nakit’in olduğu ispatlanmalıdır. 

Vize Ücreti

Kuzey Kore vize ücreti  ülkede kalış süresine göre değişkenlik göstermektedir. 3 aydan az süren kalışlarda 40$ üzerindeki kalışlarda ise 60$ alınmaktadır.

Öğrenim amaçlı gidişlerde öğrencinin de geriye dönük hesabında para yatırılmış olması artı avantaj sağlayacaktır. Eğer burs alınmış ise burs tutarından aşağıda bir rakam olması da kabul edilmektedir. Ancak burs aldığı kurumdan mutlaka antetli ve kaşelenmiş kâğıt alınması zorunludur.

Bunların yanı sıra Kuzey Kore vizesi başvuru sonuçları ortalama 5 gün içinde açıklanmaktadır. Bu süre tatil ve diğer durumlara bağlı olarak değişmektedir.

Vize Ücreti Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Ücreti

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey Kore’ye gitmeyi planlayan vatandaşlar tarafından vize işlemlerinden sonra en çok merak edilen bu konu Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusudur. Gerekli evrakların tamamlanmasının ardından Kuzey Kore Konsolosluğu’na bizzat başvuru yapan vatandaşların vize teslimatları ile yetkili temsilcilikleri yapılan vize başvurularının arasında herhangi bir fark olmaksızın sonuçlanır.

Dosyalarında eksiklik olmayan vatandaşların Kuzey Kore vizesi ortalama 7 iş günü içerisinde teslim edilir. Evraklarında eksiklik olan vatandaşlara geri dönüş yapılarak dosyalarındaki eksikleri tamamlamaları istenir. Kendilerine verilen zaman zarfında eksikleri tamamlanan vatandaşların dosyaları tekrar incelemeye alınır.

Aynı şekilde bu dosyalarda 7 iş günü içerisinde incelemeleri tamamlanıp vizeler kişilere teslim edilir. Bu gibi aksilikler ya da Kuzey Kore konsolosluğunun çalışma yoğunluğundan dolayı yılın bazı vakitlerinde vize teslim süresi bir ay kadar uzayabilmektedir. Dolayısı ile Kuzey Kore’ye planlı bir program için gitmek isteyenler vize işlemleri için acele etmelidir. En kötü ihtimal olan 1 ayı göz önünde bulundurarak başvurularını yapmaları gerekir.

Kuzey Kore Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Kuzey Kore vizesi kaç günde çıkar sorusunun ardından cevaplanacak soru Kuzey Kore vize başvurusu nereye yapılır sorusudur. Ülkemizden Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen vatandaşlar için başvurmaları açısından iki alternatif bulunmaktadır. Birisi Kuzey Kore Cumhuriyeti’nin ülkemizde bulunan konsolosluğuna bizzat başvuru yapılmasıdır.

Kuzey Kore Konsolosluğu ülkemizde iki büyük şehirde hizmet veriyor. Birisi Ankara öteki ise İstanbul’da bulunmaktadır. Diğer bir alternatif ise Kuzey Kore Cumhuriyeti tarafından aracılığı kabul gören şirketlerden yardım almaktır. Bu şirketler konsolosluk ile vize talebinde bulunan kişi arasında aracılık yaparlar. Vize işlemlerinin başından sonuna kadar kişi adına aracı şirketler ilgilenir. Bu şirketler ülkemizin pek çok şehrinde hizmet vermektedir.

Kuzey Kore Vizesi İçin Randevuya Ne Zaman Gitmek Gerekir?

Kuzey Kore vize başvurusunu bizzat ya da şirketler aracılığı ile yapan vatandaşlar vizelerinin hazırlanmasının ardından teslimat için randevu verilerek davet edilirler. Bu randevulara saatinden 15 dakika kadar öncesinde gitmek de fayda vardır. Normal çalışma günlerinde incelenmesi tamamlanana başvurularda 15 dakika içinde vize kişiye teslim edilir. Kuzey Kore vizesi kaç günde çıkar sorusu biraz da randevunun veriliş tarihi ile ilgilidir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore eski dönemlerine nazaran çok daha fazla turist çekmeyi hedefleyen bir ülke konumuna gelmiştir. Ayrıca Dünya çapında tanınan mutfağı ve kendine has lezzetleri ile hem gurmelerin hem de turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. 

Seyahat öncesinde vize alımının zorunlu olduğu bu ülke ile ilgili tüm vize işlemleri Konsolosluk tarafından incelenmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Kuzey Kore  vizesi başvuru sırasında oluşabilecek her türlü soru ya da sorunlarla ilgi bilgi vermektedir. Ancak sonuçlarla ilgili bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vizesi Nasıl Alınır Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır

Vize Başvuru İşlem Adımları

Kuzey Kore’ye yapılacak seyahat öncesinde ülke tarafından belirlenmiş ve ayrıştırılmış vize türlerine göre başvuruların yapılması zorunludur. Gidiş amacından farklı bir neden ile yapılacak geziler olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Randevu ile yapılacak olan başvurularda tüm evrakların Kuzey Kore diline çevrilmiş ve bunun da NAATI tarafından onaylanmış olması kesinlikle zorunlu kılınmıştır. Kuzey Kore vizesi bu anlamda yönlendirme sağlamamakta ancak bu kuruluş ile ilgili bilgi aktarabilmektedir.

Kuzey Kore hükümeti her vizeye farklı evrak istemekle birlikte resmi, özel,  diplomatik ya da bordo pasaport fark etmeksizin tüm pasaport türlerinden vize alımını zorunlu kılmaktadır. Ayrıca kalış zamanına bağlı olmaksızın pasaportların 1 yıl boyunca geçerli olması da gerekmektedir.

Kuzey Kore vizesi kısaca, kısa süreli istihdam, kısa süreli ziyaretçi, araştırma, yabancı dil öğrenimi, genel eğitim vizesi, öğrenci vizesi ve uzun süreli istihdam vizesi gibi farklı başlıklar altında gruplanmıştır. Her kategoride istenen evraklar farklıdır ancak, genel anlamda banka hesap cüzdanı, detaylı ve rotaları ile belirtilmiş seyahat bilgileri,  pasaport fotokopisi ve resim gibi temel evraklar istenmektedir.

Vizeler başvuruların ardından Büyükelçilik tarafından verilmektedir. Pasaport sahibi şahsen gidip alabilir ya da vekâlet verdiği biri tarafından da pasaportlar alınabilmektedir. Konsolosluk tarafından yapılan açıklamaya istinaden yoğunluk durumunda vize süresinde hatalar olabilmektedir. Bu nedenle teslim sırasında mutlaka kontrol edilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Yapacağınız seyahat öncesinde başvuracağınız vize türünü belirlemelisiniz. Daha sonra gerekli olan evrakları tamamlamalısınız. Mesleki durumunuza göre ek belge talep edilebilmektedir. Kuzey Kore vizesi pasaportunuzla değil ayrıca bir evrak olarak verilir.

Kuzey Kore Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tüm evrakların vize türünüze göre doğru ve eksiksiz doldurulmuş olmasına, üzerinde yazan bilgilerin size ait olmasına ve dijital ortamda hiçbir çelişkiye yer vermeyecek şekilde hazırlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore’de ikamet eden aile, akraba ve arkadaş ziyaretlerinizde başvurmanız gereken vize türüdür. Kuzey Kore’de ikamet eden tanıdığınızdan davetiye isteğinizle orada ikameden eden bir tanıdığınız olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

Davetiyeli Kuzey Kore Vizesi?

Kuzey Kore’de ikamet eden tanıdığınız, akrabanızdan oraya ziyaretiniz için talep ettiğiniz davetiye ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Yanında meslek grubunuza göre ek belgelerde talep edilir.

Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşların Kuzey Kore ziyaretlerinde vizelerinin bulunması zorunludur. Kuzey Kore Büyükelçiliği ile iletişime geçip vize işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Kuzey Kore vize başvurusu ve tüm sorularınız için Yedi Vize firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Kuzey Kore vize işlemleri 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bazı durumlarda Konsolosluk ek belge talebinde bulunabilmekte veya konsoloslukta kaynaklanan yoğunluktan dolayı bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kuzey Kore Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevusu alabilmek için Kuzey Kore Büyükelçiliği’nin resmî sitesinden başvuru formu ve iletişim bilgilerinizi, seyahat amacınızı ileten bir mail ile vize randevunuzu alabilirsiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye’de ikamet eden Kuzey Kore vatandaşlarının temsilcisidir. Hukuki, evlilik, boşanma ve resmi olarak tüm işlerin yürütülmesi gibi görevleri vardır. Pasaport yenileme, vize işlemleri gibi işlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Kuzey Kore Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore seyahatinizin amacı ticari işler için olan iş görüşmesi, düzenlenen konferanslar katılım, fuar gibi seyahatlerinizi gerçekleştirmek ise başvurmanız gereken vize türüdür. Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne müracaat etmeli, vize alımı için hangi evrakların gerektiği öğrenilmelidir.

Kuzey Kore Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vizesi alımında Kuzey Kore’ye gitme amacınızın iş ve ticaret amacıyla olduğunu kanıtlayan, orada iletişim içerisinde olduğunuz firmadan davetiye almanız gerekmektedir.

Kuzey Kore Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore seyahatiniz turistik amaçla gerçekleşiyor ise bu vize türünü tercih edebilirsiniz. İstenilen evrak ve dokümanları eksiksiz bir biçimde tamamlamalı ve başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurularınızda Yedi Vize seyahat acentesinden de başvurularınızı sürdürebilirisiniz.

Kuzey Kore Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vize başvuruları evrak tesliminden yaklaşık 5-10 gün içerisinde çıkabilmektedir. Resmi gün ve haftalara denk gelmesiyle bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Başvuru yapacağınız vize türüne uygun hazırladığını evraklalar birlikte Kuzey Kore Büyükelçiliği veya vize başvuru merkezlerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yedi Vize başvuru merkezinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken tüm evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Evraklarda yer alan tüm bilgilerin gerçekçi bir biçimde doldurulması ve çelişkili hiçbir ifadelere yer verilmemesi oldukça önemlidir.

Kuzey Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formunda kişisel bilgiler beraberinde, pasaport bilgileri ve iletişim bilgilerine de yer verilir. Tüm bu bilgilere eksiksiz ve doğru cevaplamak önemlidir.

Kuzey Kore Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formunu İngilizce veya Korece olarak doldurulmalı, resmi bir dil kullanarak tüm sorulara doğru bir biçimde yanıt vermek gerekir.

Kuzey Kore Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Seyahatiniz hakkında tüm detayları, gidiş amacınızı, gidiş-dönüş tarihinizi ibraz etmeniz, finansal kaynaklarınızı bildirmeniz ve tüm bunları kanıtlayan evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.

Kuzey Kore Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Seyahat acenteleri veya Kuzey Kore Büyükelçiliğine vize türünüze uygun bir biçimde düzenlediğiniz evraklar eşliğinde randevu günü ve saatinizde evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize türünüze ve meslek grubunuza göre istenen evrakların doğru ve eksiksiz şekilde tamamladığınıza dikkat edilmesi gerekir. Büyükelçiliğe eksik bilgi sunmamalı ve evraklar arasında çelişkili bilgilere yer verilmemelidir.

Kuzey Kore Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevusu almak için, Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne telefon üzerinden veya online olarak randevu alabilirsiniz. Seyahat acenteleri aracılığıyla randevu alınabilir.

Kuzey Kore Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevunuzu alırken resmî tatillere denk gelmemesine ve randevu gün ve saatinde orada olmaya dikkat edilmelidir. Aksi halde randevunuza gitmediğiniz takdirde 1 ay boyunca vize işlemleri için başka randevu alınamayacaktır.

Kuzey Kore Vize Ücreti 2021?

Vize ücreti tercih edeceğiniz vize türüne, kalacağınız seyahat gününe göre, çok girişli veya tek girişli olmasına göre farklılık gösterir. Detaylı sorular ve bilgi için Yedi Vize başvuru hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücreti Kuzey Kore Büyükelçiliği tarafından başvuru esnasında dolar kuru üzerinden tahsil edilir. Kredi kartı geçerli değildir. Ödemeler nakit olarak yapılmalıdır.

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize türünüze göre, gidiş amacınızı seyahat tarihlerinizin yer aldığı, çoklu veya tek girişli olmak üzere dolduracağınız ve başvuru esnasında Kuzey Kore Büyükelçilik tarafında değerlendirmeye sunacağınız evraktır.

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne hitaben yazacağınız seyahatiniz hakkında gidiş-dönüş tarihinizin yer aldığı ve gidiş amacınızın bulunduğu resmi metindir. Finansal kaynağınızı, şirketiniz aracılığı ile gidiyorsanız şirket bilgilerinizi de yazmanız gerekmektedir.

Kuzey Kore Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Vize başvuru dilekçesi Türkçe, İngilizce ve Kuzey Kore resmi dilinde olarak yazılabilir. Yazım yanlışlarına eksik veya hatalı bilgiye yer vermemeye dikkat edilmelidir.

Kuzey Kore Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Kimlik fotokopisi, pasaport, başvuru formu, biyometrik fotoğraf yanı sıra mensup olduğunuz meslek grubuna göre talep edilen evraklar da konsolosluk tarafından talep edilebilir.

Kuzey Kore Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Tercih edeceğiniz vize türüne göre ve meslek grubunuza göre ibraz etmeniz gereken belgeler farklılık gösterir. Otel ve uçak rezervasyon bilgilerinizi, finansal kaynağınızı gösteren evraklarınızı hazır bulundurmanız halinde vize işlemleriniz sırasında kolaylık sağlayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Tüm evrakların tamamlanması ve teslim edilmesinden sonra yaklaşık 10 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Resmî tatil ve hafta sonuna denk gelen günlerde işlem yapılmamaktadır. Seyahat planınızı buna uygun yapmanız gerekebilir.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Evrakların tesliminden sonra takip eden 5-10 gün iş içerisinde Kuzey Kore vize işleminiz sonuçlanabilir. Eksik veya ek belge talebinde bulunulduğu durumda 3 gün içinde belgeyi tamamlamanız gerekir aksi halde başvurunuz iptal edilebilmektedir.

Kuzey Kore Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Eksik evrak veya bilgiden kaynaklı vize başvurunuzdan ret aldığınız durumda, Kuzey Kore Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek izlenecek yollara karar verilmelidir. İkinci defa başvuru yapma hakkına sahipsinizdir.

Kuzey Kore Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore’ye çalışma amacıyla seyahat edecek olan vatandaşların başvuracağı vize türüdür. Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne çalışacağınız firmayı ibraz etmeniz ve sizden istenen ek belgelerle başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top