Vizesi Kuzey İrlanda

Kuzey İrlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kuzey İrlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024? Vize tüm dünya üzerinde çeşitli ülkelerde uygulanan aynı zamanda giriş çıkışlarında resmi evrak olarak da kullanılan bir belgedir. Ülkelerin birbiriyle olan anlaşmalar gereğince bize uygulaması yapılabilmektedir. Kuzey İrlanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ülkelerine girişlerinde vize uygulaması yapar. 

Kuzey İrlanda’ya gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık vizesi alması gerekir.  Bu bize karşılığında Galler, İngiltere ve İskoçya gibi ülkelere de giriş yapılabilmektedir. Kuzey İrlanda vizesi minimum 90 gün olacak şekilde verilen resmi evraklardan biridir. Bize alınmadan önce mutlaka ay öncesinden İstenilen belgeleri tamamlamak ve Kuzey İrlanda vizesi alınabilecek konsolosluklara başvurmak gerekir.

İçindekiler

Kuzey İrlanda Vizesi Alırken Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Diğer ülkelere alınan vizeler gibi Kuzey İrlanda vizesi için de gerekli olan belgeler  son 6 ay içerisinde  çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, minimum 6 ay geçerli olacak pasaport, otel rezervasyon formu, alınan seyahat belgesi, Kuzey İrlanda vizesi başvuru formu, gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklar istenir.

Ayrıca ticari vize Alınacak ise iş yerinin vergi levhası  ve duruma bağlı olacak şekilde Kuzey İrlanda Konsolosluğu tarafından istenen tüm belgeleri rezervasyon yapılan tarihler içerisinde teslim edilmiş olması gerekmektedir. 

Vize işlemleri ortalama 1 hafta ile 1 ay içerisinde netlik kazanır.  Buna alınacak vizenin ticari vize,  seyahat vizesi,  turistik   vizesi,  öğrenci vizesi  ve diğer dizi almasına etkileyecek durumlar göz önünde bulundurularak belirlenir. 

Kuzey İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vizesi her bireyin alabileceği bir vize türüdür. 18 yaşını geçmiş olan tüm yetişkinler kendileri bizzat başvuru yaparak bu işlemleri gerçekleştirebilir. 18 yaşın altında olan kişiler ise resmi ebeveynleri tarafından başvuru işlemleri gerçekleştirilmesi üzere değerlendirmeye alınır.  Vize alımı esnasında internet adresi üzerinden ya da konsolosluklardan alınacak randevu gününde bizzat bulunmak gerekir. 

Aynı zamanda  polis merkezlerinden parmak izi ya da sabıka kaydı gibi ek belgelerde yine Kuzey İrlanda vizesi alırken konsoloslukların istediği evraklar içerisinde yer alabilir.  Bu durum tamamen konsolosluğunun fiyatı doğrultusunda gerçekleşir. 

Vizesi Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vizesi

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu  

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu  konsolosluklar tarafından gerçekleştirilen aynı zamanda randevu sistemi ile çalışan yetkili yerler tarafından verilen resmi evraklardan biridir. Kuzey İrlanda vize başvurusu  için bizzat başvuru yapmak gerekir.  Bireysel olarak ya da şirket adına başvuru yapılmadan önce  Kuzey İrlanda başkonsoloslukları tarafından internet ya da telefon üzerinden alınacak randevu saatinde bizzat orada bulunmak gerekir. 

Aynı zamanda özel şirketler tarafından da yine Kuzey İrlanda vize başvurusu işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu işlemler minimum 1 ay süreceğinden dolayı gitmeden yaklaşık 2 ay öncesinden başvuru işlemlerini tamamlamış olması gerekir.  Bu nedenle Kuzey İrlanda vize başvurusu yapacak bireylerin alacakları randevu gün ve saatinde mutlaka konsoloslukta bulunması gerekmektedir. 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Her ülkenin istemiş olduğu resmi evrakların yanı sıra Kuzey İrlanda vize başvurusu sırasında ülke farklı belgelerde talep edebilir.  Bu tamamen konsolosluğun inisiyatifinde olan bir durumdur.  Kuzey İrlanda vizesi alacak olan herkes aynı zamanda Galler, İskoçya ve İngiltere’ye de gitme hakkına sahiptir. Bu nedenle kolay alınabilen bir vize olmadığından dolayı kişilerin red cevabı alması durumu söz konusu olabilir.  Gerekli olan evrakları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Minimum 6 ay geçerliliği olan bir pasaport
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Otel rezervasyon formu
 • Uçuş yapılacağı havayoluna ait gidiş ve dönüş uçak bileti bilgileri
 • Ticari amaçla gidiliyorsa ticari evraklar (  vergi levhası,  gelir belgesi,  imza sirküleri )
 • Kuzey İrlanda vize başvuru formu

Tüm bu belgeler hazırlanarak teslim edilir. Ortalama 1 ay içerisinde vizenin cevabı konsolosluk tarafından kişiye bildirilir.  Vizesi olumlu olarak sonuçlanan kişiler yine bizzat giderek konsolosluktan ya da yetkili olan yerlerden vizelerini teslim alabilirler. 

Tüm bu işlemler için alınacak vizelerin çeşidine bağlı olarak konsolosluklara bağlı banka hesap numaralarına yatırılması gereken bazı ücretler vardır.  50 Euro ile 500 Euro arasında değişen fiyatları bulunur. Bunun hakkında bilgilendirme Kuzey İrlanda vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından yapacaktır. 

Vize Başvurusu Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize Başvurusu

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Gerek İrlanda Büyükelçiliği gerekse de İrlanda Konsolosluğu vize işlemlerini yapmamaktadırlar. Bu işlemler için bu kurumların yetki vermiş olduğu bürolar tarafından işlemler gerçekleştirilmektedir. Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılamadığı gibi Birleşik Krallık vizesi ile de ülkeye geçiş yasaktır. Ancak 2024 yılına dek geçerli olan Visa Waiver Programı ile ilk önce İngiltere’ye giriş yapmak şartı ile İrlanda’ya seyahat edilebilinmektedir.

Bunlara ek olarak İrlanda vizesi sadece bordo pasaport sahipleri için değil diğer tüm pasaport sahiplerinin alması zorunlu olan bir vize türüdür.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri ve başvurular için evrakları Dublin’de yer alan merkeze göndermekte ve sonuçlar da bu merkezden çıkmaktadır. Bu nedenle başvuru sonucu diğer vizelere nazaran daha uzun sürebilmektedir.

Vize Süreci Hakkında

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri ve gerekli evrakların tamamının İngilizce olmasını istemektedir. Bu evrakların dışında Konsolosluğa hitaben yazılacak yazı ve başvuru formunun da İngilizce olması zorunludur. Bunlara ek olarak gerek formda gerekse de iyi niyet mektubunda yazılacak gidiş ve dönüş tarihlerinin bilet ve rezervasyonla birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda başvuru sonucu olumsuz olarak gelecektir.

Seyahat amacına bağlı olarak değişkenlik gösteren vize türüne istinaden talep edilen evraklar farklıdır. Her ne kadar resim, nüfus kâğıdı, en az 1 yıl geçerli pasaport ve hesap cüzdanı gibi temel evraklar istense de turistik, ticari ve öğrenim amaçlı gezilerde ek belgeler talep edilir.

Öğrenim amaçlı ise okuldan davetiye, ticari amaçlı ise ticari antlaşma ya da iş görüşmesi yapacağı kurumdan başlıklı kâğıda yazılmış davetiye mektubu, turistik amaçlı ise kalınacak otel bilgileri gibi evrakların eklenmesi zorunlu kılınmıştır. Bunlara ek olarak en fazla 3 ay öncesinden olmak şartı ile vize başvuruları önceden yapılabilmektedir.

İrlanda Konsolosluğu uygun bulmadığı durumlarda vize başvurusunu red etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte vize başvuru ücreti de iade edilmemektedir.

Vize Ücreti

Başvuru sırasında alınacak vize ücreti gidiş amacına, alınacak vize türüne ve kısa ya da uzun dönemli seyahat süresine göre değişmektedir.

Vize İşlemleri Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda Vize Randevusu  

İrlanda Büyükelçiliği tarafından alınan randevular internet üzerinden ya da kendi resmi telefon numaraları üzerinden gerçekleştirilebilir.  Kuzey İrlanda Vize Randevusu almak isteyen kişiler aynı zamanda Galler İngiltere ve İskoçya gibi ülkeleri de rahatlıkla giriş çıkış yapabilirler. Bu nedenle İrlanda vizesi alabilmek oldukça zordur. 

Ticari amaçla ya da öğrenci olarak İrlanda’ya vize başvurusunda bulunan kişilerin ret cevabı alma durumu söz konusu olabilir. Başvuru yapmadan önce gerekli olan tüm evrakların teslim edilmesi ve bilgilerin doğru olması gerekir.  Yanlış olarak verilen her bilgi konsolosluk tarafından Kuzey İrlanda vize randevusu  durumunu sıkıntıya sokacaktır.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda Vize Randevusu kolay yapılabilen bir işlemdir. Randevu işlemleri bizzat vize alacak kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. 18 yaşından küçük olan kişiler ebeveynleri aracılığıyla bu işlemi sağlayabilir. 18 yaşından büyük olan bireyler kendi başlarına Kuzey İrlanda vize randevusu alabilir. Aynı zamanda bu randevu işlemlerinden sonra gerekli olan tüm evrakların tamamlanması ve eksiksiz olarak da konsolosluğa sunulması gerekir.  Eksik olan ya da bilgilerin yanlış olan evraklar da ret cevabı gelecektir.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Ve Başvurusu Sırasında Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Evraklar içerisinde alınacak vize çeşidine bağlı olacak şekilde istenen birçok  belge bulunur.  Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Eğer bireysel bir vize alınacaksa son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel bir biyometrik fotoğraf,  nüfus cüzdanı fotokopisi, en az 6 ay geçerliliği olan resmi bir pasaport ve Kuzey İrlanda başvuru formu  gibi evraklar istenir.  Ticari vize olarak randevu almak isteyen kişilerden ise gelir belgesi,  imza sirküleri,  şirket bilgileri gibi evraklar başvuru sırasında istenmektedir. 

Aynı zamanda ülke içerisinde kalınacak otelin rezervasyon formu ve gidiş gelişte kullanılacak uçak için alınan biletin fotokopisi de yine başvuru sırasında istenen evraklar içerisinde yer alır.  Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra başvurunun sonuçlanması ortalama 2 hafta sürecektir.  En fazla 90 gün olacak şekilde verilen vizeler daha sonrasında yenilenmesi ya da uzatılması  durumunda konsolosluklar tarafından tekrardan başvuru yaparak gerçekleştirilebilecek bir durumdur.

Vize Randevusu Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize Randevusu

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize işlemlerini doğrudan kabul etmemektedir. Kuzey İrlanda vize başvuruları, İrlanda Konsolosluğu tarafından vize başvurularını alınmasında yetkilendirilen veri toplama birimleri ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet (gri) pasaportu, diplomatik (siyah) pasaport, umuma mahsus (bordo) pasaport ve hususi (yeşil) pasaportu bulunanlar, vize işlemlerini yapmaları zorunludur. İrlanda ülkesi üzerinden başka ülkeye aktarma yapacak kişiler ise İrlanda Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne başvuru yapmak koşuluyla, transit vize başvurusunda bulunabilirler. Yapılacak transit geçiş, 24 saati kapsayacaksa transit vize başvurusuna gerek yoktur.

Kuzey İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vize başvurularında talep edilen belgeler ve evraklar; kişilerin seyahat nedenine, seyahat süresine ve talep edilen vizenin tek girişli-çok girişli olmasına göre değişir. İrlanda vizesi alabilmek için resmi usullere ve prosedürlere uygun olarak hazırlanan tüm evraklar ve belgeler, İngilizce olmak zorundadır. Çevirisi yapılmamış belgeleri bulunan kişilerin yaptığı müracaatlar reddedilir.

Bu yüzden başvuru yapılmadan önce tüm belgelerin kontrol edilmesi, özellikle profesyonel destek alınarak hazırlanması, başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasına büyük katkı sağlayacaktır. Hazırlanması gereken vize evrakları ve belgeleri, tüm vizeler için ortak olanlar aşağıda belirtilmiştir

 • Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan sayfaları deforme olmamış ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş bulunan bir pasaport temin edilmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (fotoğrafların arka planları gri/beyaz ve ebatları 35*45 mm olmalıdır.
 • Kuzey İrlanda vize başvuru formu
 • Kuzey İrlanda vize talep dilekçesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet mektubu
 • Varsa sponsora ait bilgiler ve belgeler
 • Otel konaklama belgeleri
 • Uçak bileti belgeleri
 • Bankada masrafları karşılayacak düzeyde yeterli miktarda para
 • Çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu dökümleri

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Reddedildiğinde Nasıl İtiraz Edebilirim?

Kuzey İrlanda büyükelçiliği vize başvurularını değerlendirirken prosedüre uygun olmayan evrak ve belgesi bulunan kişilerin başvurularını reddeder. Yapılan değerlendirme sonucunda başvurusu reddedilen kişilerin, haklı gerekçeleri bulunmak şartıyla redde itiraz hakları vardır. Hazırlanacak redde itiraz dilekçesi ile İrlanda Konsolosluğu’na müracaat edilerek işlemler başlatılabilir.

Başvuru neticesinde Kuzey İrlanda Büyükelçiliği/Konsolosluğu yetkilileri yapılan itirazı kabul ederse, itiraza neden olan belgelerin tekrar hazırlanmasını ister. Başvuru sahibi tarafından bu belgelerin hazırlanarak teslim edilmesi halinde, başvuru olumlu olarak değerlendirilir. Başvurusu reddedilen kişilerin daha önce ödemiş oldukları vize ücreti, tekrar iade edilmeyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Tekrar başvuru yapanlar, yeniden vize ücretini ödemek zorundadır.

Büyükelçiliği Vize Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vizesi 

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vizesi İrlanda konsolosluğu tarafından direkt olarak kabul edilen bir hizmettir. Aynı zamanda başvurular diplomatik temsilciliklerine outsource edilmiş olarak bulunan veri toplama birimi üzerinden de hizmet vermektedir.

İrlanda üzerinden başka ülkeye seyahat etmek isteyen ya da direk olarak ülkeye giriş yapmak isteyenlerin almak zorunda oldukları Kuzey İrlanda Konsolosluğu vizesi, kısa süre içerisinde verilen vize çeşitlerinden biridir. Aynı zamanda bunun için gerekli olan tüm evrakların zamanında teslim edilmesi gerekmektedir. Vize başvuruları için resmi internet sitesi üzerinden randevu oluşturmak gerekmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesinden Muaf Olan Ülkeler Nelerdir?

Geçerli olarak kullanılan bir Schengen vizesi olanlar Kuzey İrlanda içerisinde bu vizeyi kullanamaz. Bu nedenle yeniden vize alması gerekir. Ülke bazı ülkeler için muafiyet uygulaması başlatmıştır. İrlanda vizesi sadede kendi ülkesi içerisinde geçerli olan bir vize değildir. Bu nedenle İrlanda vizesi ülkeye girişi asla garanti etmemektedir.

Kuzey İrlanda göçmen bürosu memurlarının farklı bir gerekçe sunarak başvuruyu iptal etmeleri söz konusu olabilmektedir. İrlanda’ya seyahat edecek kişilerin mutlaka yanlarında vize alırken sunmuş oldukları tüm evraklarının aslı olmalıdır. Ayrıca konaklama süresi ve ülkeye giriş sınırı da yine göçmen bürosu memurları tarafından belirlenmektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu ile İrlanda’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus olan (Bordo) pasaport sahipleri, Hizmet (Gri) Pasaportu olanlar, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport kullanıcıları olan tüm T.C vatandaşları İrlanda Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunabilmektedir. Tüm pasaport sahipleri Kuzey İrlanda Konsolosluğu vizesi almak zorundadır. Duruma bağlı olacak şekilde 90 gün süreli olarak vizeler verilir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vizesi Başvuru Evrakları Nedir?

Vize başvurusu sırasında istenen bazı evraklar vardır.  Kuzey İrlanda vize evrakları istenilen vize tipine ve seyahat süresine bağlı olarak değişir. Uygun olan vize türü öncelikle belirlenmelidir. Daha sonrasında başvuru sahipleri, seçtikleri vize türleri için tavsiye edilen belgeleri toparlayarak başvuruyu tamamlamalıdır. Şahsi başvuruların yapılabilmesi ve Kuzey İrlanda konsolosluğu vizesi almak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Konsolosluğu Vize Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize

Kuzey İrlanda Turistik Vize  

Tüm vizeler gibi Kuzey İrlanda Turistik Vize için de Kuzey İrlanda Konsolosluklarından randevu almak gerekmektedir. Turistlik vizeler Sadece 90 gün için verilen vize çeşitlerinden biridir.  Aynı zamanda İrlanda turistik vizesi alan kişiler Galler, İskoçya ve İngiltere gibi ülkelere de rahatlıkla giriş çıkış yapabilir. 

Belirlenen süre içerisinde yapılacak bu giriş çıkışlarda isteğe bağlı olarak ülkelerin ek evrak isteme durumu söz konusu olabilir.  Bu tamamı ile turistik olarak gezi yapan kişi  hakkında duyulan şüpheler doğrultusunda gerçekleştirilebilir.  İrlanda turistik vizesi için istenen bazı evraklar vardır.  Bu evraklar diğer ülkelerinde anlaşmaları gereği standart olarak uygulamış olduğu prosedürlerdir. 

Bu prosedürlerin gerçekleştirilmemesi durumunda vize işlemi geçersiz sayılır.  Kuzey İrlanda turistik vize almak isteyen herkesin öncelikle İrlanda Konsolosluğu’ndan telefon üzerinden ya da resmi internet  sitesi aracılığı ile randevu alması gerekir. Randevu almayan kişiler vize başvurusunda bulunamaz.  Aynı zamanda 18 yaş altında olan bireylere ve beyinleri aracılığıyla İrlanda turistik vize başvurusunda bulunabilir.  18 yaş üstü olan herkes şahsi olarak da başvuru işlemlerinin konsolosluklar tarafından yapabilir.

Kuzey İrlanda Turistik Vize Alabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf,  geçerli olan bir pasaport,  nüfus cüzdanı fotokopisi, İrlanda turistik vize başvuru formu, uçak gidiş dönüş rezervasyon bilgileri,  kalınacak Otelin rezervasyon dokümanı  ve bunun gibi bazı evraklar konsolosluk tarafından istenmektedir. 

Aynı zamanda konsolosluk isteğe bağlı olarak da kişiden bireysel evrak talebinde bulunabilir. SSK dökümü,  imza sirküsü,  gelir belgesi gibi evraklar da yine Kuzey İrlanda turistik vize veren konsolosluklar tarafından talep edilebilecek resmi belgeler içerisinde yer alır. 

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Ne Kadar Sürede Verilir?

Ortalama olarak 2 ya da 3 hafta içinde sonuçlanan vize işlemleri aynı gün gidilerek konsolosluktan resmi evrak olarak talep edilebilir. Aynı zamanda ret cevabı alınması durumunda bireyler tekrardan Kuzey İrlanda turistik vize başvurusu yapabilirler. Vize fiyatları tamamen Euro üzerinden sağlanmaktadır. Aynı zamanda alınacak vizelerin çeşitlerine göre farklı olarak fiyatlandırılmıştır.

Turistik Vize Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Turistik Vize

Kuzey İrlanda Ticari Vize 

Kuzey İrlanda hemen hemen her ülkeye vize uygulaması gerçekleştirir.  Vize tüm dünya üzerinde kabul görmüş ve ülkelerin birbiriyle yapmış olduğu anlaşmalar doğrultusunda istenen resmi evrak vardır.  Kuzey İrlanda vizesi ile Galler, İngiltere  ve İskoçya gibi ülkelere de giriş imkânı sağlanır.

Kuzey İrlanda vizesi çeşitleri arasında en sık kullanılan ticari vizelerden biridir. Ülkeler arası anlaşma gereği birçok kişi bu vizeye sahip olabilir. Kuzey İrlanda Ticari Vize sahibi olabilmek için konsolosluk tarafından istenen tüm Evrakların belirlenen süre içerisinde teslim edilmiş olması gerekmektedir. Kuzey İrlanda ticari vize alabilmek için öncelikle konsolosluk telefonlarından ya da resmi internet sitesinden randevu alınarak işlem yapılır.  Randevular minimum 1 ay öncesinden alınmalıdır. 

Kuzey İrlanda Ticari Vize Alabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Kuzey İrlanda ticari vize,  ortalama 90 günlük süre içerisinde verilen bir tür resmi evraktır.  Kuzey İrlanda ticari vizesi alabilmek için gerekli olan evraklar içerisinde giden kişinin pasaportu,  son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel olan biyometrik fotoğrafı,  şirketinin gelirini  gösteren gelir beyanı gerekir.

Ayrıca imza sirküleri,  Kuzey İrlanda da kalınacak otelin ya da yerin faturası  ve rezervasyon formu, kuzey İrlanda ticari vize başvuru formu,  ek olarak konsolosluk tarafından istenen belgeler gibi resmi evraklar başvuru sırasında mutlaka konsolosluğa verilmesi gereken belgelerden bazılarıdır. 

Başvuru sırasında mutlaka kişinin bireysel olarak randevu sırasında orada bulunması gerekir.  90 günden fazla vize almak isteyen kişiler için konsolosluk Ayrıca farklı belgelerde isteme hakkına sahiptir. Bu nedenle yapılacak işin ve ne amaçla Kuzey İrlanda ya gidiliyor olması net olarak konsolosluğa bildirilmelidir. 

Konsolosluğun Vize başvurusunu reddetme hakkı vardır.  Bu durumdan kişi tekrardan istenen tüm evrakları toparlayarak ve Yeniden randevu alarak başvurusunu yenileyebilir. Neyden dolayı reddedildiğini dâhil konsolosluk tarafından bilgilendirme yapılmaz.

Kuzey İrlanda Ticari Vize Ücretleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda ticari vize ücretleri alınacak vizenin süresine aynı zamanda çeşidine bağlı olacak şekilde değişir.  Her yıl düzenli olarak zam gelen vize fiyatları 2024 yılı itibari ile oldukça uygundur.

Ticari Vize Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Ticari Vize

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kuzey İrlanda’da bulunan aile veya arkadaşı ziyaret etmek için talep edilen bir vizedir. Bu vize, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Bu nedenle İrlanda ile arkadaş ziyareti vizesi, en fazla 90 günlük olarak verilir. Aile arkadaş ziyareti vizesi için İrlanda Konsolosluğu’na başvuru yapmak gerekir.

Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vize başvurularında, İrlanda’da bulunan aile veya arkadaşın bir davet mektubu göndermesi zorunludur. Davet mektubu içeriğinde, vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğini açıkça belirtmelidir. Ayrıca davetiye içeriğinde, davet eden kişiye ait adres bilgileri ve şahsi bilgilerinde bulunması gerekir. İrlanda aile arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize tarihleri sona erdiğinde tekrar Türkiye’ye dönüş yapmaları gerekir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularında, İrlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen evrak ve belgelerin hazırlanmasında dikkatli ve özenli olunmalıdır. Vize başvurularında vize için talep edilen evrak ve belgeler, kişilerin mesleklerine ve vize türüne göre değişir. Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla 10 yıl içerisinde alınmış yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaport
 • Kuzey İrlanda ile arkadaş ziyareti vize talep dilekçesi
 • Kuzey İrlanda vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Davet mektubu
 • Varsa sponsora ait belgeler
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda para
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakatname
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vizesi ortalama, 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Konsolosluk veya Büyükelçiliğin yoğunluğuna ve resmi tatil ve bayramlara göre bu sürede değişiklik görülebilirler. Kuzey İrlanda aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için 1 ay öncesinde başvuru yapması tavsiye edilir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken şartlar ve teslim etmesi gereken Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar bulunmaktadır. Seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşı talep edilen evrakları yanlış veya eksik teslim eder ise vize başvuru süreci normalinden fazla uzayabilir veyahut iptal edilebilir.

Kuzey İrlanda vizesi gerekli evraklar ise şunlardır; kişinin arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Talep edilen vize tarihinin son bulduğu günden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportu gerekmektedir. Yakın zamanda çekilmiş ve güncelliğini koruyan arka fonu beyaz olacak şekilde çekilen iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir. Çıkarılmış olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin yanında İngilizce çevirisi de gerekmektedir. Kişinin var ise mal mülk tapuları gerekmektedir. Gelir belgesi talep edilmektedir. Seyahat sağlık sigortası gereklidir. Kişinin seyahat boyunca yapmış olduğu uçak otel gibi rezervasyon belgeleri istenmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Emekliler İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den İrlanda’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşı eğer emekli ise ortak evrakların yanında ek evraklar da talep edilmektedir. Emekliler için talep edilen Kuzey İrlanda vizesi gerekli evraklar ise şunlardır; İngilizce yazılmış olan bize talep dilekçesi gerekmektedir.

Talep dilekçesi emekli kişinin tüm masrafları kendisine ait olduğunu belirten bilgi içermelidir. Seyahat edecek olan kişinin emeklilik kartı fotokopisi veyahut emeklilik tescil belgesi fotokopisi talep edilmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Öğrendiler İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşı eğer öğrenci ise ortak evrakların yanında ek olarak evrak talebinde bulunulmaktadır. Öğrenci için talep edilen evraklar ise şunlardır; İngilizce olması şartıyla öğrenci belgesi talep edilmektedir. Öğrenciye sponsor olacak kişinin mesleğine göre istenilen evrakları eksizsiz ve doğru bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir.

Seyahate çıkacak olan kişi eğer 18 yaşının altında ise muvafakatname belgesi talep edilmektedir. Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek kişi reşit değil ise mutlaka anne ve babası tarafından noter onaylı olan muvafakatname belgesi istenmektedir. Alınacak olan muvafakatname yeminli tercümanlar tarafından İngilizce tercüme edilmiş ve yazılmış olmalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey İrlanda Vize Dilekçe Örneği  

Başkenti Belfast olan Kuzey İrlanda Birleşik Krallık’a bağlı olan özerk bir ülkedir. Ancak her ne kadar Birleşik Krallık’a bağlı olsa da bu ülkenin vizesi ile ülkeye direkt giriş yapılmasına izin verilmemektedir. Bununla birlikte Birleşik Krallık vizesi olarak ülkeye giriş yapmanın tek yolu ilk önce İngiltere ya da Galler’e giriş yapmak ve sonrasında Kuzey İrlanda’ya seyahat etmektir.

Birleşik Krallık kendi politikası gereğince tüm pasaport türlerine vize alma zorunluluğu getirmiştir. Ancak vize alımı için seyahatten hemen önce vize alımı zorunluluğu yoktur. Ülkeye seyahat tarihinden 3 ay öncesine dek bir süre içinde vize başvuruları yapılabilmektedir. Başvuru sırasında yazılması zorunlu kılınan Kuzey İrlanda Vize Dilekçe Örneği ile gidiş tarihi bildirilebilmektedir. Ancak dilekçenin İngilizce olarak yazılması gerekmektedir. Bunun dışındaki diller kabul edilmemektedir.

Vize İşlem Adımları

Kuzey İrlanda  vize dilekçe örneği  doldurulduktan sonra ülke tarafından istenen tüm belgelerin eksiksiz ve İngilizce olarak eklenmesi gerekmektedir. Başvuruların yapılmasının ardından sonuçlar İrlanda’da bulunan göç idaresi tarafından kontrol edilmekte ve sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla İngilizce olmayan evraklar dikkate alınmayacak ve başvuru olumsuz sonuçlanabilecektir.

Kuzey İrlanda  vize dilekçe örneği  gerek Konsolosluk sayfasından gerekse de kurumun belirttiği yetkili kuruluşlardan alınabilmektedir. Evrak teslimi sırasında belirtilecek olan seyahat bilgilerinin bu dilekçede yazılan ile uyuşması önem arz etmektedir. Gerek görülen durumlarda ek bir bedelle dilekçe başvuru yerinde de yazdırılabilmektedir.

Sonuçlar göçmen bürosu tarafından yapıldığından dolayı, sonuçlanması ortalama 3 hafta sürmektedir. Gerek ülkemizin gerekse İngiltere’nin resmi tatilleri ve ayrıca yoğunluk durumu göz önüne alındığında 3 haftadan daha önce bir zamanda işlemlerin başlatılması önemlidir. Buna ek olarak verilecek evraklarda dikkat edilen bir diğer konu ise içinde en az 5000 TL nakit bulunan ve geriye dönük 6 aylık dökümlerin bulunduğu hesap cüzdanıdır. Ayrıca gidiş tarihine, kalış süresine ve başvuru zamana göre pasaportun da 1 yıl boyunca geçerli olması avantaj olacaktır.

Vize Ücreti Hakkında

Kuzey İrlanda vize ücreti ile ilgili bilgilendirmeyi sadece Konsolosluk sayfasından iletmektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde internet sayfasından bilgi alınması gerekmektedir.

Vizesi Dilekçe Örneği Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey İrlanda Vizesi Formları

Birleşik Krallık Hükümeti ile İrlanda arasında yapılan antlaşmaya göre Birleşik Krallık vizesi ile direkt olarak Kuzey İrlanda’ya geçiş yapılamamaktadır. Ancak ilk önce İngiltere, Galler ya da İskoçya’ya giriş yapıldıktan sonra Kuzey İrlanda’ya geçiş yapılmasına izin verilmektedir.

Türkiye’de Kuzey İrlanda vize işlemleri için yetkili yer İngiltere Konsolosluğu’dur ancak işlemlerin sonuçlanması Dublin’de bulunan göç idaresi merkezi tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla başvurunun onay süreci 3 hafta gibi bir zamanı bulabilmektedir. Ülkeye seyahat edeceklerin bu hususa dikkat etmeleri önemle bildirilmiştir. Buna ek olarak Kuzey İrlanda vizesi alımı tüm pasaport türleri için zorunlu kılınmıştır. 

Başvuru sırasında evrakların belirtilmesinin haricinde doldurulması gereken Kuzey İrlanda Vize Formları Konsolosluk internet sayfasından alınabilmektedir.

Vize İşlem Süreci İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kuzey İrlanda vizesi seyahat tarihinden 3 ay öncesine dek alınabilmektedir. Ancak bu durumda ülkeye giriş esnasında pasaport geçerlilik süresine dikkat edilmelidir. Giriş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olan pasaport olması zorunluluğu bulunduğundan 1 sene geçerliliği olan pasaport bulunması gerekmektedir.

Kuzey İrlanda başvuru işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafından yapıldığı için tüm evrakların İngilizce düzenlenmesi gerekmektedir. Buna ek olarak doldurulması zorunlu olan Kuzey İrlanda vize formları  da İngilizce olarak doldurulmalıdır. Formlarla ilgili olarak yetkili kurumlar da destek verebilmektedir ancak ek ücrete tabidir.

Kuzey İrlanda vizesi formları doldurulurken gidiş ve dönüş tarihlerinin seyahat biletlerinizdeki tarihler ile aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda vize olumsuz sonuçlanacağı gibi başvuruların da alınmayacağını bildirmek isteriz.

Alınan tüm başvuruların sonuçlanması ortalama 3 hafta sürmektedir ve hiçbir koşul ile hızlandırma işlemi yapılmamaktadır. Bu nedenden dolayı olası bir yoğunluk durumuna karşın 4 ile 5 hafta öncesinden işlemlerin yapılması Göç İdaresi merkezi tarafından önemle aktarılmıştır.

Vize Ücretleri Hakkında

Kuzey İrlanda vize ücretleri hakkında detaylı bilgi Konsolosluk internet sayfası aracılığıyla öğrenilmektedir. Ticari, turistik ya da farklı bir nedenden dolayı yapılacak gezi amacına göre alınacak bedel değişmektedir. Bu bedelin mutlaka başvurudan önce ilgili banka hesabına yatırılması ve dekontun evraklara eklenmesi gerekmektedir.

Vize Formu Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize Formu

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının akıllarında ki soru ise Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusudur. Sizler için bu sorunun cevabını veriyoruz. Kuzey İrlanda vizesi yaklaşık olarak 35 günlük bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu durumda bekleme süresi biraz fazladır. Kuzey İrlanda vizesinin çıkma süresini herhangi bir şekilde hızlandırmak gibi bir durumun söz konusu değildir.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun cevabını kişiler kendi yapmış olduğu yanlışlar sonucunda da olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Evrakların eksik veya yanlış teslim edilmesi, evraklardaki bilgilerin doldurulmuş olan Kuzey İrlanda vize başvuru formunda ki bilgiler ile uyumlu olmaması gibi durumlar sonucunda Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun cevabını olumsuz yönde etkileyen faktörler de bulunmaktadır.

Kuzey İrlanda vizesi işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık 1 aydır. Bu süre zarfında araya hafta sonu tatilleri resmi tatiller bayramlar dâhil değildir. Resmi tatiller bayramlar gibi durumlarda başvuru süresi farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir. Kuzey İrlanda vizesi almak isteyen Türkiye vatandaşlarının sabırlı davranması gerektiğini unutmaması gerekmektedir.

Avukatlar İçin Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çıkarılmış olan ortak evrakların dışında kişinin çalışma şartları ve mesleki durumlarına göre farklı evraklar talep edilmektedir. Avukatlar için İstenilen ek evraklar ise şunlardır; iş yeri yazısı talep edilmektedir. İş yeri yazısının mutlak suretle İngilizce olması gerekmektedir. Güncel çalıştığı büronun kaydını gösteren belgeler istenmektedir. Kişinin ticaret sicil gazetesi fotokopisi istenmektedir. Kişinin imza beyannamesi fotokopisi talep edilmektedir. Kişiye ait son güncel tarihli vergi levhası fotokopisi istenmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Şirket Sahibi Olanlar İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Şirket sahibi olan Türkiye vatandaşları içinde ortak evrakların dışında farklı evraklar talep edilmektedir. Şirket sahibi olan Türkiye vatandaşlarından talep edilen evraklar ise şunlardır; güncel olan İngilizce yazılmış faaliyet belgesi istenmektedir. Ticaret sicil gazetesi fotokopisi istenmektedir. Şirkete ait imza sirküleri fotokopisi istenmektedir. Şirketin son tarihli ve güncel olan vergi levhası fotokopisi istenmektedir. Kişiye ait banka hesap bilgileri eksiksiz olarak talep edilmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kuzey İrlanda Vize Ücreti

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yapması gerekmektedir. Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının akıllarında ki soru ise Kuzey İrlanda Vize Ücreti ne kadardır? Sizler için bu sorunun cevabını yanıtlıyoruz. Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan kişiler aile ziyareti vizesi alacak ise ödemesi gereken ücret 100 Euro’dur.

Türkiye’den Kuzeyin İrlanda’ya seyahat edecek kişinin vize türüne göre fiyatlar değişebilir. Bu fiyatlar yapılmış olan kampanyalar ile değişiklik gösterebilir. Her yıl vize ücretlerinde farklılık meydana gelebilmektedir. Kuzey İrlanda vize ücreti ödeyen kişi diğer evrakları da eksizsiz teslim eder ise vizeyi rahatlıkla alabilir. Kuzey İrlanda vize ücreti ödemesi yapıldıktan sonra kişinin mutlaka ödeme dekontunu saklaması gerekmektedir. Kuzey İrlanda’ya tek girişli ticari vize ücreti 60 Euro’dur.

Çok girişli ticari vize fiyatı ise 100 Euro’dur. Kuzey İrlanda’ya tek girişli konferans vize ücreti 60 Euro’dur. Çok girişli konferans vize ücreti ise 100 Euro’dur. Tek girişli olan araştırma, öğrenci, İngilizce öğrenmek için 3. Seviye üniversite öğrencisi, İngilizce öğrenmek için çocuklara çıkarılan öğrenci vizesi, ziyaret ve turist vizesi, istihdam(kısa, uzun dönem) eğitim (kısa, uzun dönem) ve aile birleşimi vizesi için ücret 60 Euro’dur. Bu Vize türlerinin çok girişli türü ise hepsi için 100 Euro’dur.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar Sonuçlanır?

Seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının evraklarını eksizsiz ve doğru teslim etmesinin ardından vize işleme alınır. Vizenin işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 3 hafta kadar sürmektedir. Bu 3 haftalık zaman zarfının içerisine resmi tatiller bayramlar dâhil değildir. Bu tarz tatil durumlarında vize başvuru sonucu uzayabilir.

Kuzey İrlanda Vize Türleri Nelerdir?

Kişinin seyahat amacı ve süresine göre değişiklik gösteren birçok vize türü bulunmaktadır. İrlanda vize türleri şunlardır; İrlanda turist vizesi, İrlanda gemici vizesi, İrlanda iş vizesi, İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi, İrlanda seminer ve konferans vizesi, İrlanda performans veya turnuva vizesi, İrlanda medikal tedavi vizesi ve İrlanda öğrenci vizesidir.

Vize Ücreti Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vize Ücreti

TLS Contact Kuzey İrlanda Vizesi

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan kişinin vize alabilmek için ilk olarak TLS Contact Kuzey İrlanda vize  başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişiler ilk olarak başvuru formunu doldurur. TLS Contact Kuzey İrlanda vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde özenli doldurmak çok önemlidir.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vizesi formunda yer alan bilgiler ve vize işlemleri sırasında talep edilen evraklardaki bilgilerin birebir uyum sağlaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru iptal olabilir veya bize başvuru süresi tahmin edilen sürenin üzerine çıkabilir.

Kişiler Kuzey İrlanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlar ile iletişime geçerek başvurularını sorunsuz bir şekilde oluşturabilir. Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olan kişinin evrak götürmeye vakti yok ise Kuzey İrlanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlar kişinin evraklarını eksizsiz teslim eder ve bu durum kabul görür.

TLS Contact Kuzey İrlanda Turist Vizesi İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Kuzey İrlanda’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının vize işlemlerini yaparken teslim etmesi gereken ortak evrakların dışında kişinin vize türüne bağlı olarak farklı evraklar talep edilmektedir. Kuzey İrlanda trust vizesi için gerekli evraklar şunlardır; nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.

Pasaport gereklidir ve pasaportun 6 ay geçerlilik süresi olması şartı vardır. Kişinin şahsına ait yakın zamanda çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Kişinin aile bilgilerinin de yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir. Kişinin gelir belgesi talep edilmektedir. Pasaportunuzun içerisinde yer alan tüm bilgilerin fotokopisi istenmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Tls Contact
Tls Contact Kuzey İrlanda Vizesi

Kuzey İrlanda Vizesi Memurlar İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’de memur olarak çalışan kişilerden talep edilen evraklar ise şunlardır; kişinin çalışma belgesi istenmektedir. Çalıştığı yerden almış olduğu imzalı ve kaşeli izin belgesi istenmektedir. Resmi kurum ve kimlik kartının fotokopisi istenmektedir.

Maaş bordrosu gerekmektedir. Kişinin maaş aldığı şahsına ait olan banka hesap bilgileri ve dokümanları istenmektedir. Kişi seyahat etmeden önce banka hesabında en az 6 aydır olmuş olan 5.000 TL’lik bakiyeye sahip olmalıdır. En az 6 aydır güncel 5.000 TL’lik hesabının dokümanı kaşeli ve imzalı olmalıdır. Evraklara imza atan banka görevlisinin imza sirküleri fotokopisi istenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Yeşil, siyah, bordo ve gri pasaporta sahip olan vatandaşların Kuzey İrlanda seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekmektedir. Türk vatandaşlarının vize başvurusu için tercih edebileceği farklı adresler vardır. Kuzey İrlanda vize başvuru formunun doldurulmasının ardından ilgili evraklarla birlikte konsolosluklara müracaat edilebilir.

Kuzey İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin doğru ve tutarlı bilgilerle işlem yapması oldukça önemlidir. Vize işlemlerinin aksamaması için yetkili acenteler tercih edilebilir. Yedi Vize firmamıza başvurarak Kuzey İrlanda vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda’da yakınları bulunan kişiler, yakınları vasıtasıyla vize başvurusu yapabilmektedir. Yakınlarının gönderdiği resmi davetiyelerle birlikte konsolosluklara başvuru yapmak mümkündür.

Davetiyeli Kuzey İrlanda Vizesi?

Ticari ve ziyaret amaçlı Kuzey İrlanda gezileri için davetiyeli vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Davetiyeli vize başvurusu farklı belgelerin yanı sıra resmi davetiyelerle birlikte yapılabilmektedir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinin çeşitli nedenlerden dolayı aksamaması için vize randevusunun alınması gerekmektedir. Kuzey İrlanda Konsolosluğu vize randevusu internet üzerinden alınabilir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize işlemleri çeşitli sebeplerden dolayı farklı zamanlar alabilir. Resmi iş günlerinde yapılan çalışmalarla birlikte ortalama olarak 3 hafta içerisinde sonuç alınabilir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara’da bulunan Kuzey İrlanda Büyükelçiliği, vize başvuruları konusunda hizmet vermektedir. Büyükelçilik vize randevusu için internet sayfası tercih edilebilir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarının farklı haklarını korumak ve onlara hizmet vermek amacıyla faaliyet göstermektedir. Vize işlemleri ve farklı alanlardaki resmi işler için de görev yapmaktadır.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari amaçlarla seyahat edilen ülkelerden biri olan Kuzey İrlanda’ya ticari seyahat için davetiyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Ticari davetiyelerle birlikte Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na başvuru yapmak mümkündür.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin sahip olması gereken farklı belgeler vardır. Bu belgeler arasında ticari vize davetiyesi de bulunmaktadır.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Kuzey İrlanda’da turistik alanların sayısı oldukça fazladır. Turistik seyahat için Kuzey İrlanda vizesinin alınması ve geçerli pasaporta sahip olunması gerekmektedir. Vize işlemleri için konsolosluğa başvuru yapılabilir.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik gezi amacıyla Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na başvuru yapan kişilerin başvuru sonuçları belirli süreler sonra açıklanacaktır. Ortalama olarak 2 veya 3 hafta içerisinde sonuç alınabilir.

Kuzey İrlanda Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na yapılabilecek vize başvuruları için internet üzerinden randevu almak gerekir. Vize başvuruları Kuzey İrlanda Büyükelçiliğine de yapılabilir.

Kuzey İrlanda Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Vize başvurularının olumlu sonuçlanması için tüm bilgilerin tutarlı olmasına ve seyahat amacının net olarak belirtilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu, vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların form doldurmasını istemektedir. Vize başvuru formu internet üzerinden bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi elle de doldurulabilir.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na sunulacak başvuru formunda kullanılması gereken dil konusunda araştırmalar yapılmaktadır. Kuzey İrlanda vize başvuru formunun İngilizce diliyle hazırlanması gerekmektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize başvurularındaki önemli evraklardan biri olan vize başvuru formunun hazırlanması sırasında bazı noktalara önem verilmelidir. Kişisel bilgilerin doğru bir şekilde işlenmesi ve başvuru formunun okunaklı olarak hazırlanması önemlidir.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuzey İrlanda’ya seyahat için gerek duyulan vize işlemleri farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Kuzey İrlanda Konsolosluğu ve Kuzey İrlanda Büyükelçiliği vize başvurularının yapılacağı adreslerdir. Aynı zamanda yetkili firmalara da başvuru yapılabilir. Vize işlemleri için Yedi Vize firmamızı tercih edebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize işlemleri yaparken belgelerinizin tam olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm belgeleri güncel bir şekilde hazırladıktan sonra randevu tarihinde konsolosluğa müracaat etmelisiniz.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’ndan randevu almak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı yöntemler vardır. Konsolosluğun internet sayfasından randevu almak mümkündür.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuruları için randevu alacak kişilerin doğru adımlarla hareket etmesi gerekmektedir. Vize randevu tarihine dikkat edilmesi ve profesyonel destek alınması önemlidir.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti 2021?

Kuzey İrlanda vize başvurularında belirli miktarlardaki harç ücretlerinin bankalara yatırılması gerekmektedir. 2021 yılındaki harç ücretlerini Yedi Vize firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Kuzey İrlanda vizesi başvuru ücretleri dönemlere göre farklılık gösterir. Harç bedelini belirlenen bankalara farklı kanallar üzerinden kolay bir şekilde yatırabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kuzey İrlanda vizesi başvurularında dilekçelerin doğru ve tutarlı bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Yedi Vize firmamızın hazırladığı dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na sunulacak vize talep dilekçesini hazırlarken resmi bir dil kullanmanız gerekmektedir. Bilgilere ve ıslak imzaya dikkat ettikten sonra hazırlanan dilekçenin konsolosluğa teslime dilmesi gerekir.

Kuzey İrlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na başvuru yapılırken teslim edilecek belgelerdeki yazı dilinin İngilizce olması gerekmektedir. Vize talep dilekçesi de İngilizce diliyle yazılmalıdır.

Kuzey İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Kuzey İrlanda vizesi başvurularında sonuçların olumlu olması için bazı evrak ve belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Geçerliliği bulunan pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, vize talep dilekçesi ve başvuru formu ile birlikte müracaat edilebilir.

Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda Konsolosluğu’na yapılan vize başvuru türüne bağlı olarak farklı dokümanlara ihtiyaç duyulabilir. En sık ihtiyaç duyulan dokümanlar arasında hesap bilgileri, otel rezervasyonları ve uçak biletleri bulunmaktadır

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kuzey İrlanda vize başvurularının sonuçlanma süresi çeşitli sebeplere bağlı olarak değişebilir. 3 hafta gibi bir süre içerisinde başvuruların sonuçlanması beklenmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey İrlanda vizesi başvurularında konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak farklı süreler içinde başvurular sonuçlanabilir. Başvurular uzayabileceği için randevuların erken tarihlerde alınması gerekmektedir.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda vize işlemleri için farklı firmalardan profesyonel destek alınabilmektedir. TLS Contanct Kuzey İrlanda vize işlemleri profesyonel ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvuruları için TLS Contact sayfasından randevu alınması gerekmektedir. TLS Contact Kuzey İrlanda vize randevusu için internet sayfasından kişisel bilgilerle işlem yapmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler