Vizesi Kiribati

Kiribati Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kiribati Vizesi Nasıl Alınır 2024? Kiribati Cumhuriyeti olarak da nam salmış olan Kiribati, Okyanusya’da yer alan takımadalardan bir tanesidir.  Nüfusu ortalama 115 bin olan bu ülke gün geçtikçe Dünya çapında tanınmakta ve çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Kiribati vizesi için gereken evraklar seyahat nedenine göre değişmekle birlikte resmi pasaport sahipleri için vize alımından muaftır. Bordo pasaport sahiplerinin ise 60 güne kadar yapacakları gezilerde vize almaları zorunludur.

İçindekiler

Kiribati Vizesi Başvuru Adımları ve Süresi Hakkında

Kiribati vizesi için başvurular hem Konsolosluk hem de yetkili acenteler tarafından yapılabilmektedir. Fakat gerek Konsolosluk gerekse de yetkili acenteler kanalı ile yapılacak başvurularda randevu zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak Türkiye’de Kiribati Konsolosluğu bulunmadığından dolayı Konsolosluk aracılığıyla yapılacak başvurular İngiltere Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Kiribati vizesi turistik, yatırım, ticari ve öğrenim gibi farklı amaçlarla alınabilir ancak talep edilen evraklar farklılık göstermektedir. Tüm vize türlerinde sabit olarak pasaport, resim, içinde belli bir meblağ olan hesap cüzdanı ve seyahat bilgileri istenmektedir. Burada en önemli konu dönüş biletinin olmasıdır, bilet rezervasyonu olmayan başvurular onaylanmamaktadır. Buna ek olarak bazı durumlarda Konsolosluk ikinci bir görüşme talep etmektedir bu nedenle ibraz edilen tüm belgelerin fotokopilerinin de götürülmesi yararlı olacaktır.

Vize başvuruları ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. İkinci görüşme, yoğunluk ya da tatil gibi durumlar göz önünde bulundurularak 1 ay öncesinden başvuru yapılması önerilmektedir.  Ayrıca başvuru sırasında pasaportun bitiş tarihine de dikkat edilmektedir. Ülkeye giriş yapılacak tarihten sonra ileriye dönük asgari 1 yıl boyunca geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca eski ve yıpranmış pasaportlar ile yapılan başvurular onaylansa dahi havalimanında geri çevrilme durumu söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle yeni ya da yıpranmamış pasaport ile işlemlerin yapılması faydalıdır.

Kiribati Vizesi Ücretleri Hakkında

Kiribati vizesi için yapılacak başvurularda vize ücretleri gidiş amacına göre farklılık göstermektedir. Yatırım, ticari, turistik ya da öğrenci vizesi alımlarında başvuru öncesinde yetkili acente ya da Konsolosluktan bilgi alınabilir. Bununla birlikte vize sonucunda ücret iadesi yapılmamakta ve ödeme sonrası alınan dekont mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

Vizesi Kiribati
Kiribati Vizesi

Kiribati Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Umuma Mahsus pasaportu olan ya da Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip olan tüm bireyler Kiribati Vize Başvurusu yapmak zorundadırlar. Bunun dışında diplomatik pasaportu olanla, Shengen ülkesinde pasaport sahibi olanlar, Amerika ve Kanada ülkelerinden pasaport almış olan vatandaşların vize almasına dair muafiyet sağlanmıştır.

Kiribati’ye uçak ile seyahat esnasında başka ülkeler üzerinden aktarmalı olarak gidileceği için hangi ülkeden aktarma yapılacak ise o ülkenin prosedürleri doğrultusunda transit vize prosedürlerinin de uygulanması gerekmektedir. Vize alım işlemleri için istenen evrakların asılları ile birlikte mutlaka fotokopilerinin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

Kiribati Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kiribati 1979 yılında Cumhuriyetini ilan etmiş küçük bir ülkedir. Ülkemizde Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Büyükelçilik ile ilgili işleri olduğu zaman Canberra Büyükelçiliği üzerinden işlem yapılmaktadır. Kiribati vize başvurusu ise İstanbul ve Ankara’da bulunan İngiltere Başkonsoloslukları üzerinden işlemler yürütülmektedir.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle hangi tür vize alacaklarını belirlemeleri gerekmektedir. Ticari, öğrenci yâda turistik vize içinden uygun olanı belirledikten sonra İngiltere Başkonsolosluğundan vize başvurusu için randevu alınması ve randevuya bizzat vize alacak kişinin gitmesi gerekmektedir.

Öyle ki başkonsolosluk binasında parmak izi alınma işlemi yapılmaktadır. Vize işlemlerinin başvurulmasından sonuçlanmasına kadar olan tüm süreç İngiltere Başkonsolosluğu kural ve kaideleri çerçevesinde yapılmaktadır.

Kiribati Vize Başvurusu İçin Gerekli Bilgiler

Türkiye’den Kiribati’ye giden vatandaşlar için ilk vize alımlarında hangi tür olursa olsun maksimum 60 günlük kalma izni verilmektedir. Alınacak olan uçak bileti rezervasyonları kesinlikle geliş ve gidiş olarak yapılmalıdır. İngiltere konsolosluğu üzerinden yapılan Kiribati vize başvurusu ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize mülakatından sonra tekrar ek görüşme için çağırabilme olasılığınız vardır.

Vize işlemlerine gelmeden önce pasaportunuzun geçtiğimiz 10 yıl içerisinde alınmış ve bitiş süresinin en az beş aylık olmasına, yıpranmamış olmasına ve en az 2 sayfasının vize için boş olmasına dikkat edilmelidir. İstanbul ve Ankara konsolosluklarından yapılacak olan başvurularda bölgesel anlamda ayrımlar yapılmıştır. İstanbul konsolosluğuna Marmara ve Ege Bölgesinde ikamet eden vatandaşlar, Ankara konsolosluğuna ise diğer bölgelerde ikamet eden vatandaşlar başvurabilirler.

Vize Başvurusu Kiribati
Kiribati Vize Başvurusu

Kiribati Vize İşlemleri

Türkiye’den çok sıklıkla olmasa da Kiribati Cumhuriyeti’ne gerek diplomatik ziyaretler gerekse turistik yâda ticari veya öğrenim amaçlı yolculuklar yapılmaktadır. Hepsinde aranan şart ülkeye ziyarete gidecek kişinin mutlaka pasaportu olmasıdır. Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar için vize almaya gerek yoktur. Vize muafiyetinden yararlanır.

Ayrıca Shengen ülkelerinden ya da Amerika ve Kanada ülkelerinden alınmış pasaportlara sahip olan vatandaşlar varsa bunlarında vize almalarına gerek yoktur. Kiribati Vize İşlemleri bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için yapılması gereken bir işlemdir.

İşlemler konsoloslukta parmak izi okuyucu sistemde tarama yapılacağı için vize evrakları ile birlikte seyahati yapacak kişinin kendisinin bulunması koşulu ile mülakat yapılarak sağlanmaktadır.

Kiribati Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ülkemizden hangi tür yolculuk yaparsa yapsın bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Kiribati vize işlemleri yaptırması gerekmektedir. Ülkenin Türkiye’de herhangi bir büyükelçiliği ya da konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu yüzden vize işlemlerinde İngiltere Başkonsolosluğu üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir.

Seyahat yapacak olan bireyler öncelikle hangi tür seyahat yapacaklarına karar vermeli ve ondan sonra İngiltere Başkonsolosluğunun vize alım kriterleri doğrultunda başvurularını yapmaları gerekmektedir. Vize başvurularında sonucun olumlu ya da olumsuz olacağı tamamen konsolosluk değerlendirmesine bağlıdır. Tüm bilgilerin gerçek ve doğruluk içermesi bu açıdan çok önemlidir. Şayet vize alımı gerçekleşmez ise yatırılan harçların iadesi de söz konusu değildir.

Kiribati Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Her vize alınan ülke prosedürlerinde olduğu gibi Kiribati vizesi işlemleri içinde bir takım evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Yaklaşık 3 haftalık bir süre sonucunda geri dönüşümü yapılıp vize verilip verilmeyeceği belirlenecek olan bu işlemlerde ilk başvuru esnasında verilen belgelerin eksiksiz ve doğrulukları işlemlerin hızlanmasında büyük rol oynamaktadır.

Geçerli bir pasaport ile birlikte, TC kimlik kartı, evlilik cüzdanı, iki adet biyometrik olarak çekilmiş fotoğraf, konsolosluk sitesi üzerinden edinilmiş başvuru formları, işyeri sahibi ise yasal evrakları, öğrenci ise ilgili kurumlardan alınmış öğrenim belgeleri gerekir. Ayrıca çalışan ise SGK dökümü, işyeri seyahat izin belgesi ve belirlenecek güne göre yatırılacak olan vize harcı makbuzları asılları ve evrak fotokopileri yanınızda olması gerekmektedir. 

Vize İşlemleri Kiribati
Kiribati Vize İşlemleri

Kiribati Vize Randevusu

İngiltere Konsolosluğuna yapılacak olan başvurular neticesinde Kiribati Vize Randevusu alınmaktadır. Bu başvurular konsolosluğun web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Kiribati ülkesinin Türkiye’de başkonsolosluğu bulunmamaktadır.

Randevu alım işlemleri Marmara ve Ege bölgelerinde oturan vatandaşlar için İstanbul İngiltere Baş Konsolosluğundan, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yaşayanlar için ise Ankara İngiltere Baş Konsolosluğundan alınmaktadır. Başvurular esnasında gerekli tüm evraklar ve doldurulması gereken formların asılları ile birlikte fotokopilerin vize alacak kişini yanında olması ve şahsen başvurması gerekmektedir.

Kiribati Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kiribati’ye seyahat etmeyi planlayan gri, yeşil ve bordo pasaport sahipleri yani hizmet, hususi ve umuma hususi pasaporta sahip olanlar vize almak zorundadırlar. Diplomatik olarak siyah pasaport sahiplerine ise vize muaf afiyeti uygulanır. Kiribati için turistik amaçlı, ticari amaçlı, eğitim ve öğretim amaçlı, çalışma amaçlı ya da oturum izni ile birlikte kullanmak için vize alınır. Vizeler ile ilgili olarak uygulanan muaf afiyetlerin dışında ne kadar vize verileceği konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Kiribati vizesi randevusu almak için konsolosluğun web sitesi üzerinden ya da telefon ile yâda bizzat konsolosluk binasından randevu alım işlemleri yapılmaktadır. Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu gün ve saatinin oluşturulması evrak yetiştirilemeyeceği gibi durumları ortadan kaldırır. Randevu almadan önce mutlaka vize başvuru formlarının eksiksiz ve okunaklı bir şekilde büyük harflerle doldurulması gerekmektedir. Pasaport alım ve kalan kullanım süresine dikkat edilmelidir.

Kiribati Vize Randevu Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Seyahat planlamasını yaptıktan sonra almak istenilen vize şekline göre ihtiyaç durulacak olan belgelerin Kiribati vizesi randevusu öncesinden hazırlanması doğru olacaktır. Otel ve Uçak rezervasyonlarının yapılması, işyeri evraklarının hazırlanması, banka dokümanlarının alınması, gerekli formların doldurularak hazır hale getirilmesinden sonra İngiltere Başkonsolosluğundan randevu almaya hazır hale gelinir.

Randevu gününde konsolosluk içerisinde parmak izi taraması yapılacak ve tüm belge evraklarınızın hazır bulunurluğu kontrol edilecektir. Randevu günü ve saatinde vize başvurusu yapılacak kişinin mülakata girmek için şahsen bulunması gerekmektedir. Evrak kontrolleri ve mülakat tamamlandıktan sonra başvurudan itibaren mücbir sebepler dışında 21 gün içerisinde vize alıp alınamayacağı ile ilgili sonuç bildirilecektir.

Vize Randevusu Kiribati
Kiribati Vize Randevusu

Kiribati Konsolosluğu Vizesi

Türkiye ile arasındaki saat farkı 9 saat ileride olup turistik olarak ulaşım zorluğu ile çok tercih edilmeyen bir ülkedir. Bir yıl içerisinde ortalama 7 ile 8 bin arası turist ziyareti olduğu bilinmektedir. Türkiye’de Kiribati Konsolosluğu Vizesi alacak direk bir yer bulunmamaktadır. Bu ülkeyi ziyaret etmek için gitmek isteyenler vize alımları için İngiliz Konsolosluğu’na başvurmaları gerekmektedir.

İngilizlerin vize prosedürlerinin geçerli olduğu vize alındıktan sonra uçak ile ulaşabilmek için Japonya’dan aktarmalı olarak gidilmektedir. Vize merkezinde başvuru esnasında biyometrik olarak parmak izi alınması mecburidir. Kiribati ile 2008 yılından beri Türkiye ile diplomatik ilişkiler içerisinde olup Canberra Büyükelçiliği ataması ile yasal prosedürleri takip edilmektedir.

Kiribati Ülkesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uluslararası alanda resmi olarak Kiribati Cumhuriyeti olarak geçen ülke büyük okyanusta bulunan Mikronezya adalarının içerisinde bulunan ve birkaç takımadadan oluşan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Güney Tarafa olup 2018 verilerine göre 115.847 nüfusu bulunmaktadır. Para birimi Avustralya ve Kiribati dolarıdır. Ülkede İngilizce ve Kiribati’ce lisanı ile konuşulmaktadır.

Dünya genelinde doğal kaynakları çok fazla olmadığı için en fakir ülkeler arasında yer almaktadır. Balıkçılık ve Tarım ile uğraşılır. Tropik ada takımlarından oluşmakta olup bungalov tarzı evlerde konaklanabilir ve mükemmel deniz sahili ve plajların tadı çıkarılabilir. Kiribati Konsolosluğu vizesi olmadan ülkeye giriş çıkışlar bazı kriterler doğrultusunda belirlenmiştir.

Kiribati Konsolosluğu Vizesi Nasıl Alınır?

Kiribati Cumhuriyetine gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorunda olup umumi, hizmet ya da resmi pasaporta sahip olmak zorundadırlar. Sadece diplomatik olarak yapılacak olan ziyaretlerde pasaport şartı aranmamaktadır. Günümüz itibari ile Kiribati Konsolosluğu vizesi alabilmek için Türkiye’de resmi olarak bir temsilcisi bulunmamakta olup İngiltere Konsolosluğu tarafından bu hizmet verilmektedir.

Shengen vizesi olan Amerika Avustralya ve Kanada ülkelerinden pasaporta sahip olan ziyaretçiler içinde vize şartı aranmamaktadır. Türkiye’den Kiribati’ye gidecek olan ziyaretçiler için pasaport şartı ile birlikte verilebilecek olan turistik vize süresi 60 gündür. Şayet Türkiye vatandaşı olup bahsi geçen ülkelerden yani Amerika, Kanada ve Avustralya ülkelerinden alınmış pasaportları var ise onlarda Kiribati Konsolosluğu vizesi olmadan ülkeye giriş yapabilirler.

Konsolosluğu Vize Kiribati
Kiribati Konsolosluğu Vize

Kiribati Büyükelçiliği Vizesi

Ülkemizden Kiribati’ye gitmek isteyen vatandaşların yapacakları turistik ve ticari seyahatleri için vize almaları gerekir. Ülkemizden sadece diplomatik pasaport sahibi vatandaşların vize şartı olmadan Kiribati’ye seyahat etmelerine izin verilir. Kiribati’ye gitmek isteyen Türk vatandaşları, vize işlemlerini tamamlamasının ardından alacakları vize ile seyahat etme hakkına sahip olurlar. Kiribati vizesi kapsamında elde edilen seyahat hakkı 90 günü geçmez.

Ülkemizde Kiribati Büyükelçiliği Vizesi olarak bilinen seyahat vizesini vermeye yetkisi olan tek kurum İngiltere Konsolosluğu’dur. Bunun sebebi ise Kiribati’nin ülkemizde bir büyükelçiliğinin olmamasıdır. İngiltere Konsolosluğu’nun içerisinde bulunan Kiribati ülkesinin yetkilileri vize işlemlerini yürütmektedir. Kiribati vizesi için İngiltere Konsolosluğu’na yâda yetkilendirilen firmalara başvuru yapmak mümkündür. Yapılan başvuru değerlendirilir ve uygun görülmesi halinde vizeye onay verilir.

Kiribati Büyükelçiliği Vizesi Nasıl Alınır?

Kiribati vizesi eğitim, turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi farklı amaçlarla alınabilir. Ülkemizde Kiribati Büyükelçiliği bulunmaması sebebiyle; vize işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafından yürütülür. Ayrıca yetki verilen firmalar da Kiribati Büyükelçiliği vizesi için başvuru kabul etmektedir. Konsolosluk ve yetkili firmalar aracılığıyla Kiribati vizesi almak için ilk olarak randevu almak gerekir.

Alınan randevu kapsamında vatandaşlardan bazı belgeler istenir. Randevu günü ve saatinde hazırlanan belgelerle birlikte, Kiribati vizesi ücreti yatırılır ve vize başvuru formu doldurulur. Tüm belgeler yetkili birimlere teslim edildikten sonra vize başvuru işlemleri tamamlanır. Vize başvurularında; konsolosluğun Ankara’da olması sebebiyle, Türkiye’nin birçok noktasında merkezi bulunan yetkili firmalar tercih edilmektedir. Yetkili firma aracılığıyla teslim edilen başvuru evrakları konsolosluğa gönderilir ve uygun görülmesi halinde kişinin vize başvurusu onaylanır.

Kiribati Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize başvuru formu ve dilekçesinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Vize başvurusunda; pasaport, biyometrik fotoğraf, konaklama ve seyahat bilgileri ile Kiribati’den gelen davet mektubunun hazır bulunması gerekir.
 • Evrakların eksiksiz bir şekilde firma yâda konsolosluğa teslim edilmesi gerekir.
 • Aile ve arkadaş ziyareti için gidilmesi durumunda mutlaka orijinal davetiye bulunmalıdır.
 • Ticari Kiribati Büyükelçiliği vizesi alınması durumunda ise varsa orijinal davetiye bulunmalıdır. Orijinali bulunmaması durumunda davetiyenin faks çekilmesi gerekir.
 • Kiribati vizesi için verilecek süre maksimum 90 gündür.
 • Aksaklık yaşanma ihtimaline karşı, seyahat tarihinden en az bir ay önce Kiribati vizesi başvurusu yapılmalıdır.
Büyükelçiliği Vize Kiribati
Kiribati Büyükelçiliği Vize

Kiribati Turistik Vize

Türkiye vatandaşı olarak Kiribati Cumhuriyeti takımadalarını turistik olarak gezmeye gitmek isteyen kişiler için diplomatik ziyaretler haricinde ülke ziyaretleri için sahip olmaları gereken umumi pasaport, resmi pasaport ya da hizmet pasaportu olması gerekmektedir. Kiribati Turistik Vize diğer ülkelerin olduğu gibi sabit bir konsolosluğu olmadığı için İngiltere Konsolosluğuna başvurularak alınmaktadır.  

Bazı ülkelere vize alınmadan muafiyet sağlanmasına karşı Türk pasaportuna sahip olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan turistik gezi yapacak olanlar için maksimum 60 güne kadar Kiribati Turistik vize verilmektedir.

Kiribati Turistik Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’den Kiribatiye turistik gezi amaçlı gidecek olan vatandaşlar aşağıdaki evrakları hazırlayarak Kiribati Turistik vize başvurunu İngiltere Konsolosluklarına yapabilirler. Günümüzde konsolosluklara gitmeden online sistem üzerinde başvuru formunun çıktısını alıp zamandan kazanabilirsiniz. Başvuru formu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde bilgisayar ortamında ya da tükenmez kalem ile doldurabilirsiniz.

Bu arada İngiltere konsolosluğundan yine online ortamda vize başvuru randevusu alınması gerekiyor. Belirlenmiş olan banka hesap numarasına Kiribati turistik vize ücreti yatırıldıktan sonra diğer istenen evraklar hazırlanarak konsolosluk tarafından verilen randevu saatinde hazır bulunulur.

Konsolosluğa gidildiğinde vize alacak olan kişinin parmak izi yetkililer tarafından taranır ve mülakata başlanılır. Mülakat ve evraklar tamamlandıktan sonra artık vize ile ilgili sonucu beklemek kalır.

Kiribati Turistik Vizesi İçin Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar Nelerdir?

Türkiye’den turistik vize alarak Kiribati’ye gitmek istediğinizde bu işlemler için öncelikle son kullanma tarihine minimum 5 ay kalmış şekilde bir pasaporta sahip olunması gerekmektedir. Vize başvuruları esnasında dijital ortamda biyometrik resim çekiliyor olsada yanınızda 2 adet biyometrik özellikte resim bulundurulması herhangi bir aksilik durumunda işe yarayacaktır.

Resimli TC kimlik kartınız, evli iseniz evlilik cüzdanınız mutlaka yanınızda bulunmalıdır. Yatırılacak olan vize ücreti alınacak olan gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yapıldıktan sonra 21 gün yani 3 hafta içerisinde vize sonucu çıkabilmektedir.

Olası durumlar göze alındığında bunu 30 gün üzerinden değerlendirmek gereklidir. Vize çıkmadığı takdirde yatırılan harç iade alınamamaktadır. Tüm uluslararası seyahatlerde olduğu gibi Kiribati Turistik vize alırken de sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu vardır.

Turistik Vize Kiribati
Kiribati Turistik Vize

Kiribati Ticari Vize

Kiribati Cumhuriyetinde ticari faaliyetlerde bulunmak isteyenler için ülke ziyaretleri esnasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise diplomatik pasaportlar hariç umumi, resmi ya da hizmete mahsus pasaport ve vize alma zorunluluğu vardır.

Kiribati Ticari Vize alımı için Türkiye’de direkt bir konsolosluk bulunmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu üzerinden vize işlemleri yapılabilmektedir. Shengen ülkelerinde pasaport sahibi olanlar için 90 gün,  Amerika ve Kanada pasaportlarına sahip olanlar için 30 güne kadar vizesiz olarak muafiyet sağlanmaktadır.  Türkiye vatandaşı olup Türk pasaportuna sahip olanlar için ise vize alınması mecburi olup 60 güne kadar vizeli oturum, çalışma, turistik ve ticari vize verilebilmektedir.

Kiribati Cumhuriyetinde Yapılan Ticari İşler

Kiribati Cumhuriyeti sınırları içerisinde tarım yapılabilecek alanlar bulunmamaktadır. Ayrıca topraklarının verimsiz olması ve ülkedeki doğal kaynak yetersizliği ülkede yaşayan insanlar için ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar doğurmaktadır.

Bu yüzden de ithalat çok fazla yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti 2012 yılı Mayıs ayından beri Kiribatiye un ile başladığı ihracat yolculuğuna petrol yağları ve temel gıda ürünleri ile denizcilikte kullanılan taşıtların yedek parça malzemeleri ve elektronik cihazları içeren geniş bir ürün yelpazesi gönderilmektedir.

Kiribati Ticari Vize Alımı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İstenilen belgeler, yatırılması gereken harçlar şu şekildedir.

 • Öncelikle en az 5 ay geçerlilik süreci olan pasaporta sahip olmak gereklidir.
 • Vize olacak kişiye ait olan yeni çekilmiş 2 adet biyometrik özellikte olan vesikalık fotoğraf
 • Konsolosluktan tedarik edilerek doldurulacak olan Kiribati ticari vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaport sahibi ve aynı zaman vizeyi alacak kişinin nüfus cüzdanı kimlik ve fotokopisi
 • Kiribati Cumhuriyetine gittiği zaman konaklayacağı otel ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Kiribati Cumhuriyetine gidecek olduğu uçak ile ilgili gidiş ve dönüş rezervasyon bilgileri
 • Kişinin bankada kendi adına bulunan ve belirlenen miktarda olması gereken mevduat hesabı bilgileri
 • Ticari olarak gidildiği için Kiribati’de bulunan ticari görüşmelerin yapılacağı firma ya da kurumlardan alınan davetiye
 • Kiribati ticari vize alımı için yatırılması gereken harcın banka dekontu
 • Türkiye sınırlarında ticari faaliyetini gösteren resmi şirket evrakları
 • Ticari vize alacak olan vatandaş 18 yaş altında ise aile muvafakatnamesi
 • Ticari vize alacak kişi evli ise evlilik cüzdanı ve fotokopisi
 • Uluslararası standartlarda tüm dünyada geçerli olabilecek sağlık sigorta poliçesi
Ticari Vize Kiribati
Kiribati Ticari Vize

Kiribati Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Ülkemizden Kiribati’ye ziyaret için yapılacak seyahatlerde bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Kiribati aile arkadaş ziyaretleri vizesi alması zorunludur. Ayrıca hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, Kiribatideki aile ve arkadaşlarını ziyareti için vize alması gerekir. Ancak diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları Kiribati ziyaretleri için vizeden muaf tutulur.

Kiribati vizesi; eğitim, ticaret, çalışma, oturum ve turistik olarak farklı amaçlar için alınmaktadır. Kiribati Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi için alınması gereken vize turistik vizedir. Kiribati turistik vizesi için yetkili olan kurum İngiltere Konsolosluğu’dur. Çünkü Kiribati’nin ülkemizde resmi bir temsilciliği yoktur. Ayrıca yetki verilmiş firmalar üzerinden vize başvurusu yapmak mümkündür.

Kiribati Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Geçerlilik süresi en az 6 ay olan bordo, gri yâda yeşil pasaport.
 • Kiribati vizesi için eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
 • Kiribati aile arkadaş ziyaretleri vizesi için başvuru dilekçesi
 • Kiribati vize ücretinin ödendiğini gösteren hesap belgesi
 • Sağlık seyahat sigortası
 • En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte vukuatı nüfus kayıt örneği
 • Uçak ve otel bilgileri
 • Arkadaş ziyareti için arkadaştan gelen davet mektubu veya aile ziyareti için aileden gelen davet mektubu

Kiribati vize başvurusu sırasında teslim edilecek olan belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Aksi takside İngiltere Konsolosluğu’nda görev yapan Kiribati yetkilileri vize başvurusunu kabul etmez.

Kiribati Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkemizden Kiribati’ye gitmek isteyen vatandaşların vize işlemleri için İngiltere Konsolosluğu’na ve yetkili olan firmalara başvurması gerekir. Konsolosluğun sadece Ankara’da yer alması, diğer illerden yapılacak vize başvurularını zorlaştırırken; diğer illerdeki vatandaşlar, yetkili firmalar aracılığıyla vize başvurusu yapabilir.

Kiribati aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurusu sırasında istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Aksi takdirse vize başvurusu reddedilir. Kiribati turistik vizenin uygun görülmesi halinde ise vize onayı 10 güne kadar sürebilmektedir. Bu tür aksaklıkların yaşanmaması adına, Kiribati’ye yapılacak seyahat tarihinden yaklaşık 30 gün öncesinde vize başvurusu yapılmalıdır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kiribati
Kiribati Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kiribati Vizesi Gerekli Evraklar

Okyanusya’da yer alan takımadalardan biri olan Kiribati vizesi için işlemler İngiltere Konsolosluğu ya da yetkili acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. Kiribati vizesi gerekli evraklar  hususunda oldukça hassastır ve tüm belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi beklenmektedir. Uygulamış oldukları politika gereğince Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaportlarda vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Kiribati Vizesi Süreci Hakkında

Kiribati vize başvuru işlemlerinde öncelikle pasaportun yeni ya da yıpranmamış olmasına büyük önem veriyor. Yıpranmış pasaportlar vize alsa dahi ülkeye girişlerde sıkıntılar meydana gelebilmekte ve çoğunlukla kabul edilmemektedir. Buna ek olarak Konsolosluk aracılığıyla yapılacak işlemlerde ülkemizde Kiribati Konsolosluğu bulunmadığı için İngiltere Konsolosluğu ile işlemler yapılmaktadır.  Vize başvurularında randevu zorunlu kılınmış olup, randevusuz işlemler yapılmamaktadır.  Vize alımı sonrasında ülkede 60 güne kadar kalınabilmektedir. Bu süreç içerisinde ülkeye giriş ve çıkış ta yapılabilir.

Kiribati Vizesi Gerekli Evraklar  listesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta geri dönüş biletinin ibrazıdır. Bu bilet olmadan alınan başvurular olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.  Ayrıca pasaportun da seyahat edilen tarih başlangıç alınmak kaydıyla ileriye dönük en az 1 sene geçerli olması zorunlu kılınmıştır. Evrakların teslimi sırasında bu koşula dikkat edilmekte ve aksi bir durumda yeni bir pasaport istenebilmektedir.

İşlemler İngiltere Konsolosluğu tarafından yapıldığından gerekli görülen hallerde ikinci kez görüşme talebinde bulunabilirler. Böyle bir talep olduğunda başvuru yapılırken verilmiş olan evrakların bir nüshalarının yanınızda olması vize sonuçları açısından önem arz etmektedir.

Kiribati vizesi gerekli evraklar listesinde genel kapsamda pasaport, sağlık sigortası, seyahat belgesi, hesap cüzdanı gibi belgelerin yanı sıra çalışanlar ya da işverenler için şirket bilgileri, başvuru formu ve evlilik var ise evlilik cüzdanı da istenmektedir.

Kiribati Vizesi Başvuru Onay Süresi ve Ücreti

Resmi tatil günleri, bayram tatili, yoğunluk ve farklı nedenlerden dolayı sonuçların geç açıklandığı durumlar söz konusu olabilmektedir. Ancak aksi bir durum olmadıkça ortalama 3 hafta gibi bir süre içinde başvuru sonuçları açıklanmaktadır.

Kiribati Vizesi başvuru ücretleri turistik, öğrenci, yatırım gibi gidiş amaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde mutlaka bilgi alınmalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kiribati
Kiribati Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kiribati Vize Formları

Kiribatiye gitmeye karar verdiğinizde öncelikle vize almak için gerekli başvuruları yapmak zorundasınız. Ülkeye girişlerde Shengen mensubu ülkeler, Amerika ve Kanada ülkelerinden alınmış olan pasaportlar için vize talep edilmem ektedir. Türkiye’den gidenler için ise diplomatik pasaportlar hariç diğer tüm pasaportlar için vize alınması şartı vardır.

Vize başvuruları konsolosluğu ülkemizde bulunmayan Kiribati için İngiltere Başkonsolosluğundan yapılmaktadır. Başkonsolosluktan vize için randevu alınmalı, online site üzerinden Kiribati Vizesi Formları bilgisayar üzerine indirilerek çıktıları alınmalı ve istenen diğer evraklarla birlikte hazırlanarak randevu gününde ve saatinde konsoloslukta hazır bulunulmalıdır. Vize formundaki bilgilerin gerçeklik ve doğruluk süreçleri tamamen başvurusu yapılan vize alınacak kişinin sorumluluğundadır.

Kiribati Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pasaportunuzun en az 10 yıl içinde alınmış olması, yıpranmamış olması, son kullanma tarihine en az 5 ay kalmış olması ki bazı durumlarda 6 ay da istenebilmektedir. Vize verildiğinde gerekli damgalamanın yapılabilmesi için en az 2 sayfa boşluğunun olması başlıca bulunması gereken niteliklerdir.

Daha sonra kimlik kartı, evlilik cüzdanı, işyeri çalışma bildirgesi, banka hesap hareketleri dökümü, otel ve uçak rezervasyonları ile ilgili dokümanlar, davetiye gibi belgelerinde hem asılları hem de fotokopileri yanınızda bulunması gereklidir. Bunlarla beraber konsolosluk sitesinden elde edilebilecek olan Kiribati vizesi formları doldurularak evrak dosyası hazırlanmış olur.

Kiribati Vize Formları Nasıl Doldurulur?

Formların hepsine İngiltere Başkonsolosluğu internet web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Buradan bilgisayarınıza indirdiğiniz evrakları isterseniz bilgisayar ortamında doldurup çıktısını alabilirsiniz. Şayet bu şekilde yapmak istemeyenler yazıcıdan formların boş çıktılarını alıp tükenmez veya pilot kalem yardımı ile Kiribati vize formları tüm istenen bilgileri doldurabilirler.

Form doldurulurken Türkçe karakterler kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Form üzerinde bulunan resim boşluğuna 35*45 standart boyutta biyometrik olarak çekilmiş fotoğraf yapıştırılmalıdır. Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğrul olarak doldurulduğunu onaylamak adına vize başvuru sahibinin ıslak imzasının en alt bölümde olması gerekmektedir.

Başvuru esnasında tüm değerlendirmelerin hızlı bir şekilde yapılması ve vize alım işlemlerinin hızlı sonuçlanabilmesi adına formdaki bilgilerin gerçekliği ve ekinde eklenen belgelerle doğrulanması çok önemlidir.

Vize Formu Kiribati
Kiribati Vize Formu

Kiribati Vizesi Dilekçe Örneği

İster ticari, ister turistik, ister eğitim amaçlı olsun Kiribati’ye yapılacak olan tüm seyahatlerde Türk vatandaşı olup pasaportunu Türkiye’den almış olan her bireyin vize alma şartı bulunmaktadır. Ancak Türk vatandaşı olsa dahi pasaportunu Kanada ya da Amerika’dan almış veya Shengen ülkelerinden birinden almış olan bireylerin vize muafiyeti uygulanarak vize almadan seyahat etmeleri mümkündür.

Türkiye’de konsolosluğu bulunmayan Kiribati Cumhuriyeti vize işlemleri İngiliz Başkonsoloslukları tarafından verilmektedir. Yapılacak olan başvurulara bölgelere göre Marmara ve Ege bölgesinde oturan vatandaşlar İstanbul’dan diğer bölgelerde oturan vatandaşlar Ankara’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğundan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Vize başvuruları için konsolosluk online başvuru sayfasından Kiribati Vizesi Dilekçe Örneği çıktısı alınarak evraklar hazırlanırken formda hazır hale getirile bilinir.

Kiribati Vizesi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Türkiye’den Kiribati’ye gidecek olan vatandaşlar öncelikle pasaportlarının bitiş süresine en az 5 ay olmasına dikkat etmeli ve en az iki sayfa boşluk olduğundan emin olmalıdırlar. Seçecekleri seyahat türüne karar verdikten sonra İngiltere Başkonsolosluğu sayfasından Kiribati vizesi dilekçe örneği formunu doldurmak için çıktı almaları ya da bilgisayarlarına indirmeleri gerekmektedir. Online olarak randevu aldıktan sonra istenen evraklar hazırlanmaya başlanılır.

Pasaport dışında iki adet resim, kalacağınız otel ve uçuş yapacağınız bilet rezervasyonları, banka hesaplarınıza ait dökümler, Kiribati’den alınmış ülkeye davet yazısı, çalıştığınız kurum ile ilgili şirket evrakları ya da SGK dökümleri gerekmektedir. Bunlara ek olarak da dolduracağınız form ile birlikte şahsen bulunacağınız başvuru randevusunda mülakat yapılacaktır.

Kiribati Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Yapacağınız seyahat için almak istediğiniz vize öncesi yazacağınız dilekçe çok önemlidir. Kiribati vizesi dilekçe örneği ile ilgili araştırmalar yapıp başvurunuzun geri dönmemesi için dikkatli olmalısınız. Dilekçe içeriğinde olması gerekenleri şu şekilde sıralana bilinir.

 • Kiribati’ye neden gittiğinize dair ayrıntılı ve net ifadelerle anlatımlar yapmalısınız. Turistik ziyaretçi, ticari olarak mı gidiyorsunuz, oturum izni almak için mi gidiyorsunuz. Tüm bunlarla ilgili ana başlıkların altında detaylı ifadeler yazmanız gerekmektedir.
 • Kiribati’ye yapacağınız seyahate ne zaman çıkmak istiyorsunuz ve ne zaman döneceksiniz. Gidiş ve dönüş tarihlerinin net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.
 • Kiribati’ye gittiğinizde nerede kalacaksınız. Açık bir şekilde rezervasyon bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir.
 • Kiribati’ye nasıl gideceksiniz. Ulaşım ile ilgili tüm detayları açıkça anlatmanız vize alımınızda çok işinize yarayacaktır.
 • Verdiğiniz bütün bilgilerin doğruluğunun ekinde koydunuz belgeler ile doğrulanması çok önemlidir.
 • Çalışan bir yolcu olacak iseniz hangi işyerinde çalıştığınız, izin belgenizin olup olmadığı ve işyerinizin bilgisi dâhilinde olup olmadığını mutlaka belirtmelisiniz.
Vizesi Dilekçe Örneği Kiribati
Kiribati Vizesi Dilekçe Örneği

Kiribati Vize Ücreti

Türkiye’den Kiribati Cumhuriyetine herhangi bir sebepten ötürü seyahat edecek olan vatandaşlar seyahat amaçlarını ve tüm detaylarını belirten bir dilekçe ile ve belirlenen evraklar ile vize başvurusunda bulunacaklardır. Başvuru esnasında istenilen evraklar içerisinde ayrıca Kiribati Vize Ücreti yatırıldığına dair dekontunda bulunması gerekmektedir.

Bu vize ücreti alınacak olan içeriğe ve kalınacak olan süreye göre değişken olup başvuru şekline göre belirlenmektedir. Kiribati vizesi başvurularından önce mutlaka tüm evrakların eksiksiz ve doğru olmasına, gerekli başvuru harç ücretlerinin yatırılmış olmasına çok dikkat edilmelidir.

Kiribati Vize Başvurusu İçin Neler Yapılmalıdır?

Ülkemizde herhangi bir başkonsolosluğu bulunmaması nedeni ile Kiribati vizeleri ile ilgili başvurular İngiltere Başkonsolosluklarına yapılmaktadır. Başvuru esnasında vize talebinde bulunanlardan bazı evraklar talep edilmektedir. Bunlar son altı zarfında çekilmiş olan ve iki adet talep edilen biyometrik tarzda çekilmiş fotoğraf ve en az 5 ay geçerliliği olan pasaport ile asal olarak başlamaktadır.

Bunların dışında kimlik fotokopisi ve okunaklı bir şekilde çekilmiş fotokopisi, kalınacak yer ve ulaşım şekli ile ilgili rezervasyon belgeleri, mevcutta en az 5.000 TL bakiyesi olan bir banka hesabı hareket dökümü, davetiye mektubudur. İşyeri evrakları, öğrenim evrakları, reşit olmayan kişiler için muvaffakiyet belgeleri, SGK bildirgeleri de eklenmesi gereken evraklardandır.

Uluslararası geçerliliği olan ve en az 30.000 euro teminatı olması gereken sağlık sigortası da unutulmamalıdır. Tüm bu evraklar hazırlandıktan sonra başvuruyu yapan kişinin adının geçtiği Kiribati vize ücreti bankaya yatırıldığına dair dekontun aslı olması gerekmektedir.

Kiribati Vize Başvuru Ücreti Nasıl Belirlenir?

Herhangi standart belirlenmiş olan bir vize harcı bulunmamaktadır. Alınacak olan vize türü ve seyahatin içeriğine göre fiyatlarda farklılık olabilmektedir. Kiribati vizesi ücreti başvuru esnasında ödenir ve şayet başvuru kabul edilmezse geri iadesi mümkün değildir. Ücretler bankalar aracılığı ile Kiribati Konsolosluğuna ait ya da var ise büyükelçiliklerin hesap numaralarına yatırılmalıdır.

Türkiye’deki hesaplarına yatırılacak olan bu vize başvuru ücretleri ile ilgili olarak dekontların mutlaka asıllarının dosya içerisine konulması gerekmektedir. Kiribati’nin ülkemizde konsolosluğu bulunmadığı ve büyükelçiliği olmadığı için vize ücretleri İngiltere Devletler Topluluğu’na bağlı olmasından dolayı Türkiye İngiltere Başkonsolosluklarının Türkiye’de bulunan hesaplarına açıklama kısımlarında gerekli ibareler belirtilerek yatırılır.

Vize Ücreti Kiribati
Kiribati Vize Ücreti

Kiribati Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Okyanusya’da yer alan Kiribati, 1979 yılında bağımsızlığını ilan etmiş bir ada ülkesidir. Dünya’da iki günü aynı anda yaşayan ülke olarak da bilinmekte ve bu nedenle gezginler özellikle bu deneyimi yaşamak için gelmektedir. 

Resmi ve özel pasaport sahiplerine vize uygulaması olmadığı bu ada ülkesinde bordo pasaportlular vize almak zorundadırlar. Bu nedenle gezileri öncesinde Kiribati Vizesi Kaç Günde Çıkar?  Sorusuna cevap aramakta ve bu süreye göre planlarını yapmaktadırlar.  Bu anlamda ülkemizde Kiribati Konsolosluğu bulunmadığı için İngiltere Konsolosluğu tarafından işlemler yapılmakta ve sonuçlanmaktadır.

Vize Alım Süreci Hakkında

Kiribati vizesi kaç günde çıkar?  Sorusuna cevap bulduktan sonra belirtilen süreye göre seyahat edecekler evraklarını başvuru merkezlerine teslim etmektedirler. Ortalama 3 hafta süren sonuç süresine istinaden 1 ay kadar öncesinden işlemlerin yapılması tavsiye edilmektedir. Kiribati vizesi başvurularında hızlandırma durumu olmamaktadır. Bu nedenden dolayı yoğunluk ve tatil gibi durumlar göz önünde bulundurularak başvuruların yapılması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak Kiribati vizesi başvuru evrakları seyahat edeceklerin alacakları vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Turistik, ticari, yatırım ya da arkadaş ziyareti gibi nedenlere bağlı olarak ek belgeler talep edilmekte ve kimi zaman Konsolosluk tarafından ikinci bir görüşme de talep edilebilmektedir.

Kiribati vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Konsolosluk tarafından onay verilse dahi ülkeye giriş sırasında bir sorun yaşanmaması adına pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olması oldukça önemlidir.

Vizeden muafiyet hakkı verilen pasaport sahiplerinin ülkede kalış hakları 90 gün içinde 60 gün olarak sınırlandırılmıştır. Bu süreyi aşan durumlarda mutlaka vize alımı için başvuru yapılması zorunlu kılınmıştır.

Sık seyahat etme durumları olan ve özellikle iş antlaşması yapacak olanların bu süre dışında kalacakları güne bağlı olarak vize almaları ve seyahat planlarını buna göre yapmaları gerekmektedir.  Bordo pasaport sahiplerinde olduğu gibi yoğun iş trafiklerinin aksamaması için başvuru öncesinde Kiribati vizesi kaç günde çıkar?  Bilgisini almaları ve buna göre hareket etmeleri önerilmektedir.

Vize ücreti alınacak vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle işlemler öncesinde Konsolosluktan mutlaka bilgi alınmalıdır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kiribati
Kiribati Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kiribati Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de veya dünya genelinde Kiribati Cumhuriyeti’ne çeşitli amaçlar ile ziyarete gidecek olanlar şayet 90 günden daha az bir sürede gittikleri yerde kalacaklar ise Kiribati vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Birçok Avrupa ülkesinde alınmış olan ortak görüşler neticesinde ülkelerin vize alım işlemlerinin konsolosluklar yerine yetkilendirilmiş olan çeşitli fahri olarak bu görevi üstlenen birimler tarafından başvurularının alınmasına karar vermişlerdir. Sistemsel olarak yine aynı konsolosluk prosedürleri izlenerek başvurular alınmaktadır.

Aynı şekilde randevu sistemi ile çalışılmakta ve vize evrakları eksiksiz ve tüm ekleri ile birlikte talep edilmektedir. Vize başvuru hizmetlerinde aracı kurum olarak işlem yapar ve Kiribati vizelerinin onaylanma süreci yine başkonsolosluklar tarafından yürütülmektedir.

Kiribati Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kiribati’ye gitmek isteyen vatandaşlar öncelikle ikamet ettikleri bölgeye bağlı bulunan vize başvuru merkezlerinden randevu almaları gerekmektedir. Randevu alınmadan direkt başvurular asla kabul edilmemektedir. Daha sonra talep edilen evraklar hazırlanır. Evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve istenen belgelerle karşılaştırıldığında gerçekliğini ispatlaması vize alımı için gerekli olan en önemli detaydır.

Kiribati vize başvuru işlemleri için randevu almadan önce bütün belgelerin hazırlanması işlemlerin hızlı seyretmesi açısından önemlidir. Firmamız birçok ülkenin konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. Kiribati vize işlemlerinin yapılması içinde bu kurumdan gerekli başvurular yapılabilmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Kiribati
Kiribati Vizesi Nasıl Alınır

Kiribati Hangi Tür Vize Başvurularını Kabul Etmektedir?

Kiribati’ye ticari işleri nedeni, turistik olarak, vatandaşlık için ya da çalışma veya eğitim için vize almak isteyenler konsolosluğu bulunmadığından İngiltere Başkonsolosluğu yerine Kiribati vize başvuru hizmetlerinden yararlanabilirler. Firmamız Türkiye Cumhuriyeti tarafından gerekli her türlü yasal prosedürlere sahip bir danışmanlık şirketidir.

Vize alım aşamalarında tek geçerli yetkili kurum alınacak vizenin bulunduğu ülkenin hükümleridir. Vize başvuruları burada da şahsen yapılması gerekir. Başvurusunu yaptığınız her vize verilecek diye bir kaide yoktur. Firmamız hizmetinden faydalanarak başvurunuz esnasında istenen belgelerin ve evrakların eksiksiz bir şekilde ve istenen şartlar doğrultusunda teslim edilmesini sağlayıp vize alım sürecini hızlandırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kiribati Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Kiribati’ye seyahat için gerekli olan vize için Kiribati Konsolosluğu’na başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için ilk olarak internet üzerinden randevu alınmalıdır. Randevu alan kişiler, Kiribati Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerle birlikte başvuru yapabilir.

Kiribati Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kiribati vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında evrak teslimi bulunmaktadır. Tüm evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Kiribati Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kiribati’ye seyahat için tercih edilebilecek vize türlerinden biri de ziyaret vizesidir. Hem aile hem de arkadaş ziyareti için Kiribati’den gönderilen davetiyelerle birlikte vize başvurusu yapmak mümkündür.

Davetiyeli Kiribati Vizesi?

Vize başvurularında kullanılan davetiyelerle birlikte farklı ülkeler için geçerli olan vizeleri almak mümkündür. Davetiyeli Kiribati vizesi hem ziyaret amacıyla yapılan seyahatlerde hem de ticari faaliyetlerde geçerlidir.

Kiribati Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kiribati Konsolosluğu, vize işlemleri için yetkili kurumdur. İnternet üzerinden kurumun resmi internet sayfasından vize randevusu almak mümkündür. Aynı zamanda Yedi Vize firmamızın hizmetleriyle birlikte Kiribati vize randevusu alabilirsiniz.

Kiribati Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkiye’den Kiribati’ye seyahat etmek için vize başvurusu yapan kişiler için başvurunun sonuçlanma tarihi önemlidir. Vize işlemleri yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

Kiribati Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Günümüzde dijital ortamların gelişmesiyle birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Kiribati Büyükelçiliği vize randevusu da internet üzerinden alınabilir.

Kiribati Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye ve Kiribati arasındaki ilişkileri düzenleme görevi bulunan Kiribati Büyükelçiliği, kendi vatandaşlarının haklarını korumak adına faaliyet göstermektedir.

Kiribati Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Son dönemlerde sık sık tercih edilen vize türlerinden biri olan ticari vizelerin çeşitli farkları bulunmaktadır. Kiribati ticari vize başvurusu için gerekli olan farklı evraklar bulunmaktadır.

Kiribati Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Kiribati’ye ticari sebeplerden dolayı gitmek isteyen ve vize başvurusunda bulunan kişilerin bazı evraklara sahip olması gerekmektedir. Kiribati’den gönderilmiş olan resmi davetiyeler ve farklı evraklarla başvuru yapılabilir.

Kiribati Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kiribati’ye turistik amaçlarla gidecek olan kişilerin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Turistik vize için konsolosluk tarafından istenilen belgelerle birlikte başvuru yapılabilir. İnternet üzerinden randevu almak mümkündür.

Kiribati Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kiribati seyahatleri için yapılan vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğuna göre farklı zaman dilimlerinde sonuçlandırılır. Ortalama olarak 5-7 iş günü içerisinde sonuç alınabilir.

Kiribati Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kiribati seyahatleri için vize başvurusunun Kiribati Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir. Başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı konusunda desteğe olan kişiler, Yedi Vize firmamızın hizmetlerinden yararlanabilir.

Kiribati Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularında farklı adımlarda dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Kiribati vize başvurusu yapılırken bilgilerin doğru verilmesine dikkat edilmelidir.

Kiribati Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İnternetten randevu alırken doldurulan Kiribati vize başvuru formunda çeşitli bilgilere yer verilir. Başvuru formu doldurulurken doğru ve tutarlı bilgilerle işlem yapılmasına önem verilmelidir.

Kiribati Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Kiribati vize başvurularında İngilizce dilinin kullanılması gerekmektedir. İnternet üzerinden doldurulan başvuru formunun yanı sıra vize talep dilekçesinde de İngilizce dili kullanılmalıdır.

Kiribati Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuru formu doldurulurken vize türünün ve seyahat amacının doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin bilgileri de eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.

Kiribati Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kiribati vize işlemlerini konsolosluğa başvuru yaparak gerçekleştirebilir. İnternetten Kiribati vize randevusu alındıktan sonra gerekli işlemler yapılarak konsolosluk tarafından istenilen evrakların hazırlanması ve konsolosluğa sunulması gerekir. Tüm bu adımlarda destek almak için Yedi Vize firmamızı arayabilirsiniz.

Kiribati Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kiribati vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken farklı noktalar bulunmaktadır. Vize işlemlerinin Kiribati’ye seyahat edilmek istenilen tarihten belirli bir süre önce yapılması faydalı olacaktır.

Kiribati Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Kiribati vizesi için internet üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Kiribati vize randevusu için Kiribati Konsolosluğu’nun internet sitesi tercih edilebilir. Randevu hakkındaki tüm bilgiler için Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

Kiribati Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvurusunun gerçekleşmesi için ilk olarak konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Kiribati vize randevusunu alan kişilerin bilgilerini doğru bir şekilde vermesi gerekir.

Kiribati Vize Ücreti 2021?

Kiribati vize başvurularında gerekli olan evraklar arasında harç bedeli makbuzu da bulunmaktadır. Harç bedelleri her dönem farklılık göstermektedir. 2021 yılındaki Kiribati vize başvuru ücreti için Yedi Vize firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kiribati Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Kiribati vize başvurusu için yatırılması gereken ücretin miktarı farklılık göstermektedir. Kiribati Konsolosluğu tarafından belirlenen banka hesaplarına internet üzerinden para yatırmak mümkündür.

Kiribati Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kiribati vize başvurularında vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Dilekçe hazırlama konusunda yeterli bilgisi olmayan kişiler, Yedi Vize firmamızın hazırladığı örneklerden yararlanabilir.

Kiribati Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Her dilekçe türünde olduğu gibi Kiribati vize dilekçelerinde de resmi bir dilin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yazıların okunaklı ve bilgilerin doğru olmasına önem verilmelidir. Dilekçelerde ıslak imza kullanılmalıdır.

Kiribati Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Kiribati vize başvurularındaki yazı dili Kiribati Konsolosluğu’nun istediği dilde olmalıdır. Vize dilekçesi için hem İngilizce hem de Türkçe dili kullanılabilir.

Kiribati Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Kiribati vizesi başvurularında istenilen birçok evrak vardır. Pasaport ve vize talep dilekçesi gibi evrakların yanı sıra ihtiyaç duyulan tüm belgeler için Yedi Vize firmamızı arayabilirsiniz.

Kiribati Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Otel rezervasyonlarına dair belgeler ve uçak biletleri vize başvurularındaki önemli dokümanlar arasında yer almaktadır. Kiribati vizesi için banka hesap dökümleri de gerekebilir.

Kiribati Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kiribati vizesinin sonuçlanması için belirli bir süre beklenmesi gerekebilir. Kiribati vizesi belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi halinde 5 iş günü içerisinde çıkabilir.

Kiribati Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kiribati Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluğa bağlı olarak vize başvuru sonuçlarının belirli süreler içerisinde tamamlanması beklenir. Teslim edilen evraklarda sorun olmaması durumunda kısa süreler içinde olumlu sonuç alınabilir.

Kiribati Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Kiribati’ye seyahat için yaptığı vize başvurusu reddedilen kişilerin tercih edebileceği itiraz yöntemleri bulunmaktadır. Redde itiraz vizesi için Yedi Vize firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kiribati Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Kiribati ülkesinde çalışmak isteyen vatandaşların alabileceği çalışma vizesi için çeşitli evraklara ihtiyaç bulunmaktadır. Kiribati çalışma vizesi başvuruları için firmamıza farklı iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top