Vizesi Kenya

Kenya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kenya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Kenya vizesi, ülkemizden Kenya’ya yapılacak seyahatlerde bordo pasaportuna sahip Türk vatandaşlarının alması gereken izne denir. Kenya vizesine vermeye yetkili tek kurum Kenya Konsolosluğu’dur. Ankara’da bulunan Kenya Konsolosluğu; manuel başvurularda, elektronik başvurularda ve yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla yapılan başvurularda Türk vatandaşlarına vize verme yetkisine sahiptir. Kenya vizesi almak için konsolosluk tarafından belirlenmiş bazı belgeler söz konusudur. Kenya vizesi almak için söz konusu olan bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gereklidir.

İçindekiler

Kenya Vizesi Evrakları

Kenya vizesi, turistik ve ticari olmak üzere iki kısma ayrılır. Kenya’ya gezme amacıyla yapılacak seyahatlerde alınacak turistik vize başvurusu için, gezilecek yerlerin ve konaklanacak otelin bilgileri istenir. Ziyaret amacıyla gidilen seyahatlerde ise ziyaret edilecek kişiden gelen davet mektubu istenir. İş, toplantı, seminer, eğitim ve benzeri bir ticari faaliyet kapsamında gidilen seyahatler için yapılan Kenya vizesi başvurusunda ise Kenya’daki kurumdan gelen davet formu istenir. Bu davet formları dışında Kenya vizesi için istenen diğer belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerlilik süresi bulunan umumi (bordo) pasaport. ( yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Kenya’ya yapacağı seyahatler için vize şartına gerek yoktur.)
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • İngilizce olarak doldurulmuş başvuru dilekçesi
 • Uçak ve otel bilgileri
 • Amerikan doları cinsinden ödenmiş başvuru ücretinin dekontu

Kenya Vizesi Başvuru İşlemleri

Kenya vizesi almak için yetkili tek kurum Kenya Konsolosluğu olurken, yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla ve elektronik olarak vize başvurusu yapmak mümkündür. Kenya vizesi almak için ilk yapılması gereken randevu almaktır. Konsolosluğa bizzat başvurularda ve yetkili firmalara yapılacak başvurularda randevu alınmalıdır.

Randevu saatinde gerekli belgelerle birlikte gidilmesi durumunda vize işlemleri tamamlanır. Belgelerde bir eksiklik olmaması durumunda ve uygun görülmesi halinde 2-3 iş günü içerisinde vize onayı verilmektedir.

Vize işlemleri sırasında gecikme olması yâda aksaklık yaşanması ihtimaline karşı, vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinden yaklaşık 1 ay öncesinde başlanmasında fayda vardır. Turistik Kenya seyahatleri için 90 gün içerisinde 30 günlük konaklama hakkı verilirken, bu süre ticari seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 gün olmaktadır.

Vizesi Kenya
Kenya Vizesi

Kenya Vize Başvurusu

Kenya, ülkemizden seyahati vize şartına bağlı ülkelerden biridir. Umumi (bordo) pasaportu olan Türk vatandaşları, Kenya’ya gitmek için Kenya Konsolosluğu’ndan izin almak zorundadır. Kenya’ya gitmek için alınacak bu izne vize adı verilmektedir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Kenya’ya gitmek için vize almasına gerek yoktur.

Bordo pasaporta sahip vatandaşların yapacakları Kenya Vize Başvurusu, sadece turistlik ve ticari seyahatleri için söz konusu olmaktadır. Hizmet, eğitim, diplomatik gibi seyahatler resmi seyahatler kapsamında girdiğinden vize şartı aranmaz.

Kenya Ticari Vize Ve Turistlik Vize Farkı

Ticari seyahat, ticari bir faaliyet kapsamında iş, fuar, seminer, toplantı gibi amaçlarla yapılabilir. Turistlik seyahat ise gezmek amacıyla yâda eş, dost, akraba ziyareti kapsamında yapılmaktadır. Ticari seyahatler için ticari vize, turistlik seyahatler için turistlik vize alınır. Kenya turistlik vize vatandaşlara 90 gün içerisinde maksimum 30 günlük konaklama süresi tanımaktadır.

Kenya ticari vize ise 180 günde maksimum 90 günlük konaklama süresi tanımaktadır. Kenya Turistlik vizesi için vatandaşlardan; gezilecek yerlerin listesi ve varsa arkadaş yâda akrabadan davet mektubu istenir. Kenya ticari vizesi için; Türkiye’de faaliyet gösterdiği işe ait belgeler ve gideceği ticari faaliyete ilişkin davet mektubu gerekmektedir.

Kenya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya’ya gitmek için yapılacak vize başvurusu 3 farklı şekilde yapılabilir. Vize başvurusu için ilk olarak www.ecitizen.go.ke sitesi üzerinden elektronik başvuru yapılabilir. Diğer bir seçenek Ankara’da bulunan Kenya Büyükelçiliğine bizzat giderek Kenya vize başvurusu yapmaktır. Son olarak ise büyükelçiliğin yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla vize başvurusu yapmak mümkündür. Kenya’ya gitmek için yapılacak vize başvurusu sırasında sıkıntılar yaşanması sebebiyle, e-başvuru yöntemi ile başvuru yapılması tavsiye edilmemektedir.

Vize başvurusunda ilk olarak; başvuru dilekçesi doldurulur ve vize başvuru ücreti yatırıldıktan sonra gerekli belgeler teslim edilir. 2-3 iş günü içerisinde gerekli incelemeler yapılır ve başvuruya cevap verilir. Eksik yâda yanlış belgelerin teslim edilmesi durumunda Kenya vize başvurusu reddedilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konuların başında pasaport geçerlilik süresi gelmektedir. Vize başvurusu için pasaportun süresinin, seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekir.

Vize Başvurusu Kenya
Kenya Vize Başvurusu

Kenya Vize İşlemleri

Kenya’ya yapılacak seyahatlerde gerekli olan vize, ülkemizde sadece bordo pasaportlu vatandaşlar için zorunludur. Umumi pasaporta sahip Türk vatandaşları vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kenya’ya yolculuk yapabilir. Kenya Vize İşlemleri Ankara’da bulunan Kenya Konsolosluğu’nda yapılır.

Konsolosluğun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla ve e-başvuru yöntemi ile de vize işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Vize işlemleri başvuru tarihinden itibaren 2-3 İş günü içerisinde tamamlanır. Elektronik ortamda yapılacak vize işlemleri ise aksaklıklar yaşanması durumunda daha uzun sürebilir. Vize işlemlerinin tamamlanmasında bir problem yaşanmaması adına, vize başvurusunun seyahat tarihinden yaklaşık 1 ay önce yapılması gerekir.

Kenya Vize İşlemleri Nelerdir?

Kenya’ya seyahat etmek için alınması gereken vize; yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları için zorunlu değildir. Ülkemizden şahsi olarak ticari amaçla yâda turistlik gezi olarak Kenya’ya gidecek vatandaşların vize işlemlerini tamamlaması gerekir. Kenya vize işlemleri şunlardır:

 • Kenya vizesi almak için ilk olarak gerekli olan belgeler ayarlanır. Bu belgeler; pasaport, biyometrik fotoğraf, uçak bileti, otel konaklama bilgileri ve Kenya’dan gelen davet mektubudur.
 • Vize başvurusu yapmadan önce başvuru ücreti dolar cinsinden yatırılarak dekontu alınır.
 • Gerekli belgeler toplandıktan ve başvuru ücreti de yatırıldıktan sonra vize başvurusu yapılır.
 • Vize başvurusu sırasında dili İngilizce olan başvuru formu doldurulur. Başvuru formu ile birlikte istenilen evraklar konsolosluğa teslim edilir.
 • Evraklarda eksiklik yâda bir hata olması durumunda vize işlemleri onaylanamaz.
 • Belgelerin tam olması ve vize verilmesinin uygun görülmesi durumunda 2-3 İş günü içerisinde başvuru onaylanır ve vize işlemleri tamamlanır.

Kenya Ticari Vize İşlemleri

Kenya’ya ticari bir faaliyet kapsamında gidecek olan vatandaşların ticari vize alması gerekir. Ticari vize; iş, toplantı, fuar ve benzeri sebeplerle gidilen seyahatleri kapsar. Ticari vize için vatandaşlara 180 gün içerisinde toplam 90 gün konaklama imkânı verilir. Ticari amaçla yapılacak Kenya vize işlemleri sırasında gidilecek ticari faaliyeti ispatlayacak davet mektubu mutlaka yer almalıdır.

Kenya Turistik Vize İşlemleri

Kenya’ya turistik gezi kapsamında gidecek olan vatandaşlar, gezmek amacıyla yâda Kenya’daki arkadaşı yâda akrabasını ziyaret amacıyla gitmektedir. Bu sebeplerle gidecek olan birinin turistik vize alması gerekir. Turistik amaçla giderilecek seyahatler için vatandaşlara 90 gün içerinde en fazla 30 günlük konaklama süresi verilmektedir.

Vize İşlemleri Kenya
Kenya Vize İşlemleri

Kenya Vize Randevusu

Ülkemizden Kenya’ya gidilecek seyahatlerde vize şartı aranmaktadır. Vize şartı sadece hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlardan istenmez. Umumi pasaporta sahip olan vatandaşlar vize aldıktan sonra Kenya’ya seyahat etme hakkına sahip olur. Kenya’ya yapılacak seyahatlerde vize vermeye yetkili tek kurum Ankara’da yer alan Kenya Büyükelçiliği’dir. Büyükelçilikte yapılacak vize işlemleri sırasında ilk olarak Kenya Vize Randevusu alınır. Daha sonra gerekli belgelerle birlikte randevu saatinde konsolosluğa gidilir ve vize başvurusu yapılır.

Kenya Vize Randevusunda İstenen Belgeler

 • Seyahat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere en az 6 ay kullanım süresi olan bordo pasaport. ( Geçerlilik süresi bulunan yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi insanların vize almasına gerek yoktur.)
 • Biyometrik fotoğraf
 • Başvuru sırasında İngilizce olarak doldurulması gereken başvuru formu
 • Kenya’dan gelen davet mektubu ( ticari vize için ticari faaliyete ilişkin Kenya’daki kurumdan gelen davet formu, ziyaret amacıyla gidilmesi durumunda ziyaret edilecek kişiden gelen davet formu ve turistlik gezi için gidilmesi durumunda gezilecek ve konaklama yapılacak yerlerin bilgilerini içeren form)
 • Vize başvurusu ücretinin dekontu ile uçak biletinin fotokopisi

Kenya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Kenya’ya yapılacak seyahatlerde gerekli olan vize için ilk olarak vize randevusu alınmalıdır. Kenya vizesi için randevu, Ankara’da yer alan Kenya Büyükelçiliği’ne bizzat başvurularak alınabilir. Ayrıca büyükelçiliğin yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla vize randevusu almak mümkündür. Son olarak elektronik ortamda Kenya vize randevusu alınmaktadır. Elektronik vize işlemleri http://www.ecitizen.go.ke adresi üzerinden Service bölümüne girilerek yapılır. 1 Eylül 2015 tarihinde kullanılmaya başlayan e-randevu sistemi, sık sık aksaklık yaşanması sebebiyle pek tavsiye edilmez.

Kenya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer

Kenya vizesi almak için büyükelçiliğe bizzat gidilerek yapılan manuel başvuru 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Teslim edilen belgelerde hata olması durumunda vize onayı verilmezken, uygun görülmesi halinde vize başvurusu onaylanır. Elektronik olarak yapılan vize başvurusu daha uzun sürebilir. Kenya vizesi almak için yapılan vize işlemleri sırasında problem yaşanmaması adına Kenya vize randevusu, seyahat tarihinden yaklaşık 1 ay kadar önce alınmalıdır.

Vize Randevusu Kenya
Kenya Vize Randevusu

Kenya Konsolosluğu Vizesi

Ülkemizde bordo (umumi) pasaportu olan kişilerin Kenya’ya gitmek istemeleri durumunda vize almaları gerekir. Kenya vizesi almak için vize başvurusunun yapıldığı yerlerden biri Kenya Konsolosluğudur. Kenya Konsolosluğu aracılığıyla vize almak isteyen Türk vatandaşaları gerekli evrakları Ankara’da bulunan konsolosluğa teslim ederek vize başvurusu yapabilir.

Hafta içi saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veren konsolosluk, bu saatler arasında vize başvurusu almaktadır. Kenya Konsolosluğu Vizesi için gidildiğinde ilk olarak Türkçe ve İngilizce seçeneklerinde sunulan başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonra istenilen belgeler teslim edilerek vize başvurusu tamamlanır.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kenya’ya gitmek için vize almak isteyen vatandaşlar; başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli evrakları konsolosluğa teslim ederek başvurusunu tamamlar. Kenya Konsolosluğu vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Ülkeye giriş yapılacağı günden itibaren başlamak üzere en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • Konsoloslukta başvuru sırasında doldurulacak form
 • Son 6 ayda çekilmiş olmak şartıyla en az iki adet biyometrik fotoğraf
 • Kalınacak otelin ve seyahat edilecek uçağın rezervasyon belgesi
 • Son olarak vize ücretinin yatırıldığına dair makbuz  

Kenya’ya ticari amaçla yâda seyahat etmek için gitmek isteyen kişilerden vize başvurusu sırasında istenecek belgeler bunlardır. Ülkemizde bordo (umumi) pasaport sahibi olan kişiler vize almak zorunda olurken; yeşil (hususi) pasaport, siyah (diplomatik) pasaport, gri (hizmet) pasaportu olan kişilerin vize almalarına gerek yoktur. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlar; 6 aylık süre içerisinde toplamda 90 günlük süreyi aşmamak kaydıyla vize almadan Kenya’ya seyahat etmekte serbesttirler. 

Kenya Konsolosluğu Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kenya’ya seyahat etmek gerekli olan vize, Ankara’da bulunan Kenya Büyükelçiliğine başvuru yapılarak alınabilir. Başvuru formu doldurulup gerekli evraklar teslim edildikten sonra, konsolosluk yetkilileri tarafından vize başvurusu incelemeye alınır. Kenya Konsolosluğu vizesi için teslim edilen evraklarda bir eksiklik yâda yanlışlık olması durumunda başvuru reddedilir. Herhangi bir eksik belgesi olmayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınır ve uygun olan kişilere Kenya vizesi verilir. Bu işlemler vize başvurusundan sonra 2-3 iş gününde tamamlanır.

Konsolosluğu Vize Kenya
Kenya Konsolosluğu Vize

Kenya Büyükelçiliği Vizesi 

Kenya Büyükelçiliği Vizesi için yetkili makam Ankara’da bulunmaktadır. Kenya Büyükelçiliği vizesi başvurusu yapmak isteyen Türkiye vatandaşlarının Ankara’daki yetkililer ile görüşmesi gerekmekte ve başvuruyu Ankara’dan yapması gerekmektedir.  Kenya Büyükelçiliği Vizesi başvurusunda yetkili olan kuruluş Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Kenya resmi vize konsolosluğu resmi tatiller bayramlar ve hafta sonları gibi izin günleri dışında akşam 17.00’a kadar hizmetle vermekte başvuru almaktadır. Kenya vatandaşlarının evlilik, pasaport süresi uzatma gibi durumlarda direkt olarak Ankara’da bulunan yetkili kurum ile şahsen irtibata geçmesi gerekmektedir.

Kenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Kenya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için mutlaka kişinin evraklarının tam eksiksiz ve doğru olarak tamamlanmış ve teslim edilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurusu iptal edilebilir veya başvuru süresinde uzama gerçekleşebilir.

Doğru ve eksiksiz yapılan Kenya vize başvurusu işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 2-3 gün sürmektedir. Bu süre zarfında araya hafta sonu tatilleri resmi tatiller bayramlar dâhil değildir. Böyle bir tatil durumu ile karşı karşıya gelinir ise başvurunun onay süreci farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Türkiye vatandaşlarının Kenya seyahatleri için en sık başvuru yaptığı vize türü turistik vize başvurusudur. Turistik vizeye başvuran Türkiye vatandaşlarının evraklarını eksizsiz ve doğru tamamlamış olmasının ardından kişiye 90 gün süreli ve maksimum 30 gün konaklayacağı süreye kadar tek girişli vize verilmektedir. Türkiye’den Kenya’ya is için seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yaparken ticari vize türünü seçmesi ve belirtmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra ticari amaç için giden Türkiye vatandaşları 30 günden fazla konaklama istemesi halinde Kenya ticari vize türünü almış olması gerekmektedir. Normal vize ile giriş yapacak olan iş adamları 30 günden fazla Kenya’da konaklama yapamamaktadır.

Kenya ticari vizesi en fazla 180 gün içinde 90 gün konaklama hakkı tanımaktadır. 90 süreden daha uzun konaklama isteyen kişiler için geçerli bir sebep gerekmektedir. Kişinin geçerli sebebi olması kaydıyla yetkili makamlara başvuru yapması gerekmektedir.

Büyükelçiliği Vize Kenya
Kenya Büyükelçiliği Vize

Kenya Turistik Vize

Ülkemizden turistik amaçla Kenya’ya gitmek isteyen vatandaşlar vize alma kaydıyla, seyahatlerini gerçekleştirebilir. Turistik seyahat, gezmek amacıyla yapılan bir seyahat olması sebebiyle kısa sürelidir. Kenya Turistik Vize de bu sebeple 90 gün içerisinde toplam 30 günle sınırlandırılmıştır.  

Ülkemizden Kenya’ya gitmek için vize koşulu bulunan Türk vatandaşları, bordo (umumi) pasaporta sahip kişilerdir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olanların turistlik ziyaret amacıyla Kenya’ya gitmek için vize almalarına gerek yoktur. Ancak bu kişilerin 6 ay içerisinde yapacakları seyahatlerde, toplamda 90 günü geçmemeleri gerekir.

Kenya Turistik Vizesi İçin Nereye Başvurmalı?

Ülkemizden Kenya’ya turistik amaçla gitmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları 3 farklı şekilde başvuru yapabilir. Kenya turistik vize vermek için yetkili tek yer Ankara’da bulunan Kenya Büyükelçiliği’dir. Vize için başvuruda bulunmak isteyen Türk vatandaşları bizzat gitmeleri halinde turistik vize başvurusunda bulunabilir.

Bunun dışında büyükelçiliğin yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla turistik vize başvurusu yapmak mümkündür. Son olarak e-başvuru sistemi üzerinden Kenya turistik vize başvurusu yapmak mümkündür. Ancak e-başvuru sisteminde yaşanan aksaklıklar, bu başvuru yönteminin pek tercih edilmemesine sebep olmuştur.

Kenya Turistik Vize İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Turistik amaçla gerçekleşen seyahatlerin kısa süreli olması,  verilecek vizenin süresinin de kısa tutulmasına sebep olmuştur. 90 gün içerisinde maksimum 30 gün için turistik vize verilmektedir. Daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin ticari vizeye başvurmaları gerekir. Kenya turistik vize için gerekli şartlar şunlardır:

 • Seyahat tarihi itibaren pasaportun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekir.
 • Turistik vize almak için başvuru formunun doldurulması gerekir.
 • İstenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir.
 • Vize başvuru ücretinin yatırılması gerekir.

Bu şartları yerine getiren Türk vatandaşları, turistik vize için başvuru yapabilir. Yapılan başvuru konsolosluk yetkilileri tarafından incelenir ve uygun bulunması durumunda Kenya turistik vizesi onaylanır. Teslim edilen belgelerin eksik yâda yanlış olması durumunda vize başvurusu reddedilir. Bu işlemler başvuru tarihinden itibaren yaklaşık 3 iş günü kadar sürmektedir. Sıkıntı yaşanmaması adına seyahat tarihinden en az 20 gün önce vize başvurusu yapmak daha doğru olacaktır.

Turistik Vize Kenya
Kenya Turistik Vize

Kenya Ticari Vize

Ülkemizden Kenya’ya yapılacak seyahatlerde bordo (umumi) pasaport sahibi vatandaşlar için vize şartı gereklidir. Turizm ve ticari bir amaçla yapılan seyahatler açısından vize şartı aranmayan yeşil, gri ve siyah pasaportlu vatandaşlar ise son 6 ayda 90 günü geçmeyecek şekilde Kenya’ya ticari amaçla seyahat gerçekleştirebilir.

İş, toplantı, seminer gibi ticari bir faaliyet için Kenya’ya gidecek olan bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise ticari vize alması gerekmektedir. Kenya Ticari Vize almak isteyen kişiler, gerekli evraklarla birlikte başvuru formunu Kenya Büyükelçiliğine teslim ettikten sonra uygun görülmeleri halinde ticari vize alabilirler.

Kenya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Kenya’ya ticari bir faaliyet amacıyla gitmek için alınması gereken ticari vizeyi vermeye yetkili tek yer Kenya Büyükelçiliği’dir. Bireysel olarak, e- başvuru yöntemiyle yâda büyükelçiliğin yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla vize başvuru yapılabilir.

Öncelikle Kenya ticari vize için gerekli evraklar tamamlanmalıdır. Bu evraklar; eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, seyahat tarihi itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan bordo pasaport, son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf, ticari faaliyet için gidileceğini ispatlayan bir davetiye ve Türkiye’de gerçekleştirdiği ticari faaliyete ilişkin belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonuna ait belge ile son olarak yatırılan vize başvuru ücretine ait dekonttur.

Bu evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde Ankara’daki Kenya Büyükelçiliğine teslim edilmesi gerekir. Ticari vizeler için Kenya Dışişleri Bakanlığından sorgulama onayı alınır ve bu sebeple vize işlemleri 10-15 günü bulabilir. 

Kenya Ticari Vizesi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kenya ticari vizesi için yaşanması muhtemelen aksaklıklara karşın, seyahat tarihinden 30 gün önce başvuru yapılmalıdır.
 • Belgelerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vize başvurusu reddedilir.
 • E-başvuru yönteminde yaşanan aksaklıklar sebebiyle, problem yaşamamak için konsolosluğa bizzat giderek yâda yetkilendirilen firmalar aracılığıyla başvuru yapılmalıdır.
 • Kenya dâhil olmak üzere Afrika ülkelerinde rastlanan sıtma gibi bulaşıcı hastalıklara karşı, gitmeden önce mutlaka aşı yaptırılması gerekir.
 • Kenya ticari vize 90 günlük olarak verilmektedir. Daha fazla kalmak isteyen vatandaşların Kenya’daki yerel birimlere vize uzatma başvurusunda bulunması gerekir.
Ticari Vize Kenya
Kenya Ticari Vize

Kenya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Kenya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi almak isteyen Türkiye vatandaşları için Kenya’da yaşayan bir arkadaş veyahut aileden birinin size davet göndermiş olması gerektiğini unutmaması gerekmektedir. Türkiye’den Kenya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının bir davetiyesi yok ise Kenya aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurusu yapamamaktadır.

Kenya devleti Kenya aile arkadaş ziyaretleri vizesi için bordo pasaport sahiplerinde vize şartı aramaktadır. Hususî yeşil, hizmet gri, diplomatik siyah pasaporta sahip olan kişiler için herhangi bir vize şartı aranmaksızın seyahat gerçekleşebilir.

Kenya Vizesi İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Kenya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize için iki seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan birisi kapıda vize uygulaması diğeri ise elektronik vize uygulamasıdır. Kenya’ya tek ve çok girişli vize alınabilmektedir. Kenya çoklu giriş vizesi için Türkiye vatandaşlarından talep edilen evraklar ise şunlardır.

Kenya’da ikamet eden yakınınızın göndermiş olduğu davetiye olması gerekmektedir. Vize başvuru ücretini eksiksiz tamamlamış olmanız gerekmektedir. Kişiye ait olan yakın zamanda çekilmiş 4 adet fotoğraf gerekmektedir. Bunun yanı sıra güncel ve 6 ay geçerliliği olan pasaport gereklidir. Kenya tekli giriş vizesi almak isteyen Türkiye vatandaşlarından talep edilen evraklar ise şunlardır.

Kişinin güncel olarak 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportu gerekmektedir. Doldurulmuş olan Kenya vize başvuru formu istenmektedir. Kişiye ait olan yakın zamanda çekilmiş ve güncelliğini koruyan 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Bunların yanı sıra kişinin otel ve uçak gibi yapmış olduğu rezervasyon belgeleri istenmektedir.

Kenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya kapı vizesi almak isteyen Türkiye vatandaşları havaalanı kapısına geldiği zaman oradaki görevlilere vizesini havaalanından alacağını bildirmesi gerekmektedir. Bunun ardından kişiye bir başvuru formu verilir ve doldurması istenir. Başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra parmak izi ve retina izi alınması için özel bir odaya girilir.

İşlemlerin ardından ücret ödenir ve vize alınır. Kenya elektronik vize almak isteyen Türkiye vatandaşları ilk olarak ilgili resmi siteye giriş sağlamalıdır. Bu siteden doğru bilgiler ile kendisine bir hesap oluşturmalıdır. Ardından kişi başvuracağınız vize türünü seçerek form doldurmalı ve ücreti ödeyerek vizenin onay sürecini beklemelidir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kenya
Kenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kenya Vizesi Gerekli Evraklar

Kenya’ya ticari ve turistik amaçla gitmek isteyen bordo pasaport sahibi vatandaşların, vize almaları şartıyla seyahat etmelerine izin verilmektedir. Kenya’ya gitmek için yapılan başvurularda ilk olarak başvuru formu doldurulmalıdır. Kenya seyahat vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması çok önemlidir. Başvuru formunun hatalı yâda eksik bir şekilde teslim edilmesi durumunda vize başvurusuna onay verilmez. Başvuru formu dışında Kenya Vizesi Gerekli Evraklar şunlardır:

 • Seyahat tarihinden itibaren başlamak üzere en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan bordo (umumi) pasaport.
 • Yeşil (hususi), gri (hizmet), siyah (diplomatik) pasaportu olan vatandaşların geçerlilik süresi olması halinde Kenya seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Kenya’dan gelen davet mektubu
 • Uçak ve konaklama bilgileri
 • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont

Kenya Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

Kenya’ya ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının almaları gereken vize çeşidi turistik vizedir. Ticari Kenya vizesi gerekli evraklar; pasaport, fotoğraf, uçak ve otel bilgileri, başvuru formu ve davet mektubudur. Kenya’da yapılacak ticari faaliyet kapsamında fuar, iş, toplantı yâda seminer için kurum tarafından davet mektubu yollanmalıdır. Bu davet mektubu olmadan vize alınması mümkün değildir. Ticari vize kapsamında vatandaşlara 180 gün içerisinde toplamda 90 günlük konaklama imkânı verilir.

Kenya Turistik Vize Gerekli Evraklar

Kenya’ya turistik gezi ve ziyaret amacıyla yapılan seyahatler için turistik vize alınması gerekir. Turistik Kenya vizesi gerekli evraklar; pasaport, uçak ve konaklama bilgisi, fotoğraf ve Kenya’dan gelen davet formudur. Davet formu ziyaret amacıyla gidilen seyahatler için geçerlidir. Ziyaret edilecek arkadaş yâda akraba tarafından gönderilen davet mektubu, vize başvurusu sırasında teslim edilir. Turistik gezi için gidilmesi durumunda ise seyahat edilecek yerlerin listesi ve otel rezervasyon bilgisi gereklidir. Turistik vize kapsamında vatandaşlara 90 gün içerisinde toplamda 30 günlük konaklama süresi verilir.

Kenya Vizesi Gerekli Evraklar Ne Zaman Teslim Edilmelidir?

Kenya seyahat vizesi almak için gerekli olan evrakların vize başvurusu sırasında yetkililere teslim edilmesi gerekir. Evraklarda eksiklik yâda hata olması durumunda vize başvurusu onaylanmazken, vize verilmesinin uygun görülmesi durumunda 2-3 iş günü içerisinde Kenya vize başvurusu onaylanır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kenya
Kenya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kenya Vize Formları

Kenya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları gri (hizmet), yeşil (hususi) ya da siyah (diplomatik) pasaporta sahip olmaları durumunda vize şartı olmadan Kenya’ya seyahat edebilir. Bordo (umumi) pasaportlu Türk vatandaşları ise seyahat vizesi almaları durumunda Kenya’ya gidebilir. Kenya vizesi almak için başvuru sırasında teslim edilmesi gereken bazı formlar vardır.

Kenya Vize Formları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak vize başvurusu yapılabilir. Formlar üzerinde yer alan bir yanlışlık yâda eksiklik durumunda büyükelçilik yetkilileri vize başvurusuna olumlu yanıt vermeyecektir. Vize başvurusunun onaylanması durumunda 2-3 iş günü içerisinde bilgi verilmektedir. Aksilik yaşanmaması adına seyahat tarihinden 30 gün önce vize başvurusu yapılması gerekir.

Kenya Vize Formlarında Nelere Dikkat Edilmelidir

 • Kenya vizesi almak için başvuru yapan bordo pasaportlu vatandaşların, vize formlarını eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekir.
 • Kenya vize formları 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren e-başvuru yöntemi ile http://www.ecitizen.go.ke adresi üzerinden online olarak teslim edilebilir.
 • Kenya vizesi için gerekli formlar ayrıca, Ankara’da bulunan Kenya Konsolosluğu’na teslim edilebilir.
 • Kenya vizesi almak için doldurulması gereken başvuru formu, İngilizce dilinde yazılmalıdır.
 • Kenya ticari vize almak için; Kenya’dan gelen davet formunun başvuru sırasında hazır bulunması gerekir.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Formlar

Kenya’ya seyahat etmek isteyen umumi pasaportlu vatandaşlar, turistik vize yâda ticari vize alabilir. Kenya ticari vizesi için gerekli formlar; başvuru formu, pasaport, Kenya’dan gelen davet formu, Türkiye’deki ticari faaliyete ilişkin formlar ve vize başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuzdur. Ayrıca Kenya’da konaklama yapılacak otele ilişkin bilgileri içeren belgelerle birlikte uçak biletlerinin fotokopisi de istenmektedir. Ticari vize almak için gereken formlarda eksiklik yâda yanlışlık olması durumunda Kenya vize başvurusu iptal edilir.

Turistik seyahat için gerekli olan Kenya vize formları; başvuru formu, pasaport, ziyaret amacıyla gidilmesi durumunda Kenya’dan gelen davet formu, tatil amacıyla gidilmesi durumunda konaklama bilgilerini içeren form, vize başvuru ücretinin dekontu ve uçuş bilgilerinin yer aldığı belgedir. Turistik vize almak için gerekli olan formların eksik yâda yanlış olması durumunda Kenya vize başvurusu onaylanmaz.

Vize Formu Kenya
Kenya Vize Formu

Kenya Vizesi Dilekçe Örneği

Kenya’ya ticari yâda turistlik amaçla gidilecek seyahatlerde bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize şartı aranmaktadır. Ticari ve turistik vize başvurusu sırasında yapılması gereken aşamalardan biri, vize başvuru dilekçesi yazmaktır. Kenya Vizesi Dilekçe Örneği Kenya büyükelçiliğinde bulunmaktadır. Kenya vizesi almak için dilekçe formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Başvuru dilekçesinde bir yanlışlık olması durumunda vize başvurusu kabul edilmez.

Kenya Vizesi Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kenya vizesi almak için yapılan başvuru sırasında, başvuru dilekçesinin doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılması gerekir. Kenya vizesi dilekçe örneği aşağıdaki şartları taşımalıdır:

 • Kenya vizesi dilekçesinin yazım dili İngilizce olmalıdır.
 • Kenya vize başvuruları Ankara Büyükelçiliği’ne hitap edilerek yazılmalıdır.
 • İsim bilgileri, pasaport numarası, seyahat tarihleri açık ve doğru bir şekilde belirtilmelidir.
 • Dilekçede seyahatin içeriğine ilişkin bilgiler verilmelidir. Bu kapsamda; uçak biletleri, konaklanacak yerin bilgileri ve ziyaretin hangi amaçla gerçekleştiğine dair bilgiler yazılmalıdır.
 • Daha önce vize alınmış yâda vize başvurusu yapılmış ise dilekçede bu detaylara yer verilmelidir.
 • Vize talebine ilişkin bilgi, vize talep süresi ve gidiş-dönüş bilgileri bulunmalıdır.
 • Vize başvurusu yapacak kişinin mesleğine ait bilgiler yazılmalıdır.
 • Akraba yâda arkadaşı ziyaret etmek amacıyla gidilmesi durumunda, davet eden kişinin bilgileri dilekçede yer almalıdır.
 • Turistlik amaçla Kenya’ya gidilmesi durumunda, otel ve benzeri konaklama bilgileri dilekçeye yazılmalıdır.
 • Ticari bir faaliyet kapsamında iş, toplantı, fuar yâda seminer gibi bir sebep için gidilmesi durumunda, davet eden ticari kurumun bilgileri dilekçede bulunmalıdır.
 • Dilekçesinin sonuna tarih atılmalıdır.

Kenya Vizesi Dilekçesi Ne Zaman Sonuçlanır

Kenya vizesi almak için yazılan dilekçe örneği, gerekli evraklarla birlikte Ankara’da bulunan Kenya Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Kenya vizesi dilekçe örneği ve belgelerde eksiklik olması durumunda vize başvurusu onaylanmaz. Vize başvurusunun uygun görülmesi halinde 2-3 iş günü içerisinde dönüş yapılır. Elektronik ortamda yapılan vize başvuruları, yaşanan aksaklıklar dolayısıyla daha uzun sürebilmektedir. Problem yaşanmaması adına, seyahat edilecek tarihin yaklaşık 1 ay öncesinden vize başvuru dilekçesinin verilmesi daha uygun olacaktır.

Vizesi Dilekçe Örneği Kenya
Kenya Vizesi Dilekçe Örneği

Kenya Vize Ücreti

Kenya vizesi almak için yapılan işlemlerden biri de vize başvuru ücretinin yatırılmasıdır. Kenya vizesi ülkemizden Kenya’ya gidecek olan bordo pasaportuna sahip Türk vatandaşları için zorunludur. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaporta sahip vatandaşların vize almalarına dolayısıyla vize ücreti yatırmalarına gerek yoktur. Kenya Vize Ücreti, seyahatin hangi amaçla yapılacağına göre değişir. Ayrıca tekli yâda çoklu vizeler de farklı ücret tarifesine sahiptir. Kenya vizesi için gerekli olan ücret Amerikan doları cinsinden ödenir.

Kenya vize ücreti banka hesabı üzerinden ödenir. Amerikan doları cinsinden Kenya Büyükelçiliği’nin hesap numarasına yatırılan vize ücretinin dekontu, vize başvurusu sırasında ibraz edilmek üzere mutlaka alınmalıdır. Vize ücretinin orijinal nüshası olmadan yapılan vize başvuru onaylanmaz. Ayrıca vize ücretini öderken açıklama kısmında vize başvuru yapan kişinin isim ve soy isim bilgileri doğru bir şekilde mutlaka yer almalıdır. Aksi takdirde yatırılan vize ücreti kabul edilmeyebilir.

Kenya Turistik Vize Ücreti

Turistlik gezi amacıyla ve ziyaret için gidilen seyahatlerde Kenya turistik vizesi alınır. Turistik seyahatlerde tek girişlik vize başvurusu durumunda vize ücreti 80 Amerikan doları olmaktadır. Çoklu seyahat vizesi başvurularında Kenya vize ücreti 55 Amerikan doları olurken, vizenin onaylanması durumunda 105 Amerikan doları daha alınır.

Kenya Ticari Vize Ücreti

Ticari bir faaliyet kapsamında iş, toplantı ve fuar gibi aktivitelere katılmak için ticari vize alınır. Kenya’ya yapılacak seyahatlerde ticari vize ücreti tek girişli başvurularda 50 Amerikan doları olmaktadır. Çoklu seyahatler için Kenya vize ücreti; başvuru sırasında 15 Amerikan doları ve başvurunun onaylanması durumunda 100 Amerikan doları olmak üzere toplamda 115 Amerikan doları olmaktadır.

Diğer Vize Ücretleri

Kenya transit vize başvurusu için ödenmesi gereken ücret 20 Amerikan doları olurken, yönlendirilmiş vize başvurusu için 15 Amerikan doları başvuru ücreti alınır. Ayrıca başvurunun onaylanması durumunda 50 Amerikan doları daha alınır. Kenya’ya Doğu Afrika turist vizesi alarak gitmek de mümkündür. Kenya Cumhuriyeti, Uganda ve Ruanda’yı kapsayan vize işlemlerinde her vize için 100 Amerikan doları ücret alınır.

Vize Ücreti Kenya
Kenya Vize Ücreti

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ülkemizden Kenya’ya seyahat etmek isteyen umumi (bordo) pasaportlu vatandaşların vize almaları durumunda seyahat etmelerine izin verilir. Vize almak için başvuruda bulunan Türk vatandaşları, vize başvurusunun onaylanması durumunda Kenya’ya seyahat edebilir. Kenya vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Bu noktalardan birisi vize işlemlerinin ne kadar süreceğidir. Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar diye soranlar için, Kenya vizesinin 2-3 iş günü içerisinde onaylanacağını söylemek mümkündür. Bazı durumlarda problem yaşanmakta ve Kenya vizesi için süre 10-15 günü bulmaktadır. Bu tür aksaklıkların yaşanmaması adına, vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinden yaklaşık 30 gün öncesinde başlanmalıdır.

Kenya Vizesi Başvuru Süresinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kenya vizesi için başvuru yapılacak zamanın iyi ayarlanması gerekir. Kenya Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapılması durumunda önceden randevu alınmalı ve randevu saatinde konsoloslukta bulunulmalıdır. Ankara’da yer alan Kenya Konsolosluğu, tatil günleri hariç 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Konsolosluğa bizzat yapılan başvurular ve vize işlemleri için yetkili firmalar aracılığıyla yapılan başvurular daha çabuk sonuçlanmaktadır.

Kenya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı 2-3 iş günü olarak söylenebilir. Vize işlemlerinde yaşanabilecek sıkıntılar ve eksik yâda hatalı belgeler göz önüne alınarak vize randevusu alınmalıdır. Özellikle e-başvuru sitemi ile yapılan başvurularda yaşanması muhtemel aksaklıklar göz önünde bulundurulmalı ve seyahat tarihinden yaklaşık 1 ay önce vize başvurusu yapılmalıdır.

Kenya Vizesi Kaç Günlüğüne Verilir?

Kenya vizesi kaç günde çıkar diye merak eden kişilerin merak ettiği diğer bir konu da vizenin kaç günlüğüne verileceğidir. Kenya vize süreleri, vizenin hangi amaçla verildiğine göre değişmektedir. Ziyaret ve turistik gezi amacıyla alınan turistik vize işlemlerinin geçerlilik süresi 90 gün içerisinde maksimum 30 gündür.

Kenya’ya ticari faaliyet kapsamında gidecek olan kişilere verilen vize süresi ise 180 günde maksimum 90 gündür. Turistik vize ve ticari vize sürelerini uzatmak isteyen Türk vatandaşları, Kenya’da bulundukları süre içerisinde Kenya yerel birimlerine başvuruda bulunmalıdır. Kenya’daki yerel birimlerin onay vermesi durumunda vize süresinin uzaması mümkündür.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kenya
Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, bordo pasaporta sahip olmaları durumunda vize almak kaydıyla seyahat edebilirler. Kenya’ya seyahat etmek için gerekli olan vize, Kenya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Konsolosluğa bizzat başvuru halinde yâda e-vize yöntemi ile elektronik ortamda vize başvurusu yapmak mümkündür.

Kenya seyahati için gerekli olan vizenin diğer bir alınma yöntemi, Kenya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen firmalar aracılığıyla vize alınmasıdır. Kenya vize başvuru yöntemi ile vize başvurusu yapılmaktadır.

Elektronik ortamda yapılan vize işlemlerinde çeşitli aksaklıklar yaşanmakta ve bu durum vatandaşların mağdur olmasına sebep olmaktadır. Kenya vize başvurusu için konsolosluğa gitmek ve manuel olarak başvuru yapmak daha doğru olacaktır. Ancak konsolosluğun Ankara’da bulunması ve işlerin yoğun olması sebebiyle vatandaşların büyük bir bölümü firmalar üzerinden vize başvurusu yapmaktadır. Firmalar üzerinden yapılan başvurular daha çabuk ve güvenli olmaktadır. Konsolosluk tarafından vize başvurusu alma yetkisi verilen firmalardan biriyiz.

Kenya Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Kenya’ya gitmek için alınması gereken vize işlemlerinde yetkili firmalardan biri olan firmamız vize başvurusu konusunda en çok tercih edilen firmalardan biridir. Türkiye’nin birçok yerinde merkezi bulunan firmamız, Kenya vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir. Kenya vize başvurusu için ilk olarak randevu alınmalıdır. Randevu günü ve saatinde vize işlemleri için gerekli evraklarla birlikte vize merkezine gidilerek vize başvuru işlemlerine başlanır.

Vizesi Nasıl Alınır Kenya
Kenya Vizesi Nasıl Alınır

Kenya Vize Başvuru İşlemleri

 • Vize başvuru işlemleri için ilk olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. (Vize başvuru formu online olarak doldurulup yazıcıdan çıkarılabilir.)
 • Vize başvurusu yapmak için randevu alınır.
 • Gerekli olan başvuru ücreti internet üzerinden ödenir. Başvuru ücretinin internet üzerinden ödenmesinin mümkün olmadığı durumda ücret, başvuru sırasında vize merkezinde alınır.
 • Doldurulan vize başvuru formu, randevu günü ve saatinde teslim edilmek üzere vize başvuru merkezine getirilir.
 • Kenya vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekir.
 • Vize başvuru merkezinde parmak izi alınır ve fotoğraf çekimi yapılır. Gerekli evraklar teslim edilerek vize başvurusu tamamlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kenya Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları nelerdir?

Afrika’nın önemli ülkeleri arasında yer alan Kenya’ya seyahat için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan evraklarla birlikte Kenya Konsolosluğu’na başvuru yapmak mümkündür. İnternet üzerinden vize randevusu alan kişiler, gerekli olan belgeler hakkında bilgi almak için Yedi Vize firmamız tercih edilebilir.

Kenya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kenya vizesi başvurularının dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kenya Konsolosluğu’na yapılacak vize başvurularında kişisel bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi oldukça önemlidir.

Kenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Kenya’da arkadaşları veya aile üyeleri yaşayan kişiler, ziyaret için vize başvurusunda bulunabilmektedir. Ziyaret amaçlı vize başvurularında ihtiyaç duyulan tüm belgeler için Yedi Vize firmamızı arayabilirsiniz.

Davetiyeli Kenya Vizesi?

Vize başvurularında sık sık tercih edilen yöntemler arasında yer alan davetiyeli vizelerle birlikte farklı ülkelere belirli süreler boyunca seyahat etmek mümkündür. Davetiyeli Kenya vizesi başvurularında konsolosluğa yapılabilir.

Kenya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kenya Konsolosluğu vize işlemleri için profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Kenya Konsolosluğu vize başvuruları için internet üzerinden randevu almak mümkündür.

Kenya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Kenya’ya seyahat için yapılan farklı vize türü başvurularının sonuçlanma süresi farklılık göstermektedir. Kenya vizesi başvuruları en kolay sonuçlanan vize başvuru türleri arasında yer almaktadır. Ortalama 3-5 iş günü içerisinde sonuç alınması beklenmektedir.

Kenya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevusu için tercih edilebilecek Kenya Büyükelçiliği, internet üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. İnternet sitesinden vize randevusu almak mümkündür.

Kenya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olan Kenya’nın Büyükelçiliği farklı görevlerle faaliyet göstermektedir. Vize işlemleri için Kenya Büyükelçiliği tercih edilebilir.

Kenya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Afrika ticari vize başvuruları son dönemlerde sık sık tercih edilmektedir. Afrika’nın farklı ülkelerindeki ticari faaliyetler için bize başvurusu yapılabilir. Kenya ticari vizesi de ilgili belgelerle birlikte konsolosluktan alınabilir.

Kenya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Kenya Konsolosluğu, ticari vize başvurusu sırasında vatandaşlardan farklı evrak ve belgeler isteyebilmektedir. Önemli belgelerden biri de Kenya’dan gönderilen resmi ticari davetiyeler olarak öne çıkmaktadır.

Kenya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya’ya kültürel amaçlı seyahat edecek turistlerin vize başvurusu için ihtiyaç duyduğu bazı belgeler bulunmaktadır. Kenya Konsolosluğu’nun istediği turistik vize başvuru belgeleri ile birlikte müracaat etmek mümkündür.

Kenya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm evrakları eksiksiz ve doğru olan vatandaşların Kenya turistik vizesi işlemleri kısa süre içinde tamamlanacaktır. Turistik vize başvurularından 1 hafta içerisinde sonuç alınması beklenir.

Kenya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kenya Konsolosluğu vize başvurusu için tercih edilebilecek kurumlardan biridir. İlgili belge ve evraklarla birlikte vize başvurusu yapmak mümkündür. Aynı zamanda yetkili vize firmaları da tercih edilebilir.

Kenya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize işlemleri çok karışık olabileceğinden dolayı vize başvurusu yapılırken profesyonel destek alınması gerekmektedir. Yedi Vize firmamız tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak mümkündür.

Kenya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvurularındaki başvuru formlarının doğru, eksiksiz ve aynı zamanda tutarlı bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Yedi Vize firmamız Kenya Vize başvuru formunun doldurulması için profesyonel destek sunmaktadır.

Kenya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formlarındaki yazı dili konsoloslukların isteklerine göre farklılık gösterir. Kenya vize başvuru formu İngilizce dili ile hazırlanmalıdır.

Kenya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kenya vizesi başvuru formunu dolduran kişiler, kişisel bilgileri ve vize başvuru detaylarını dikkatli bir şekilde işlemelidir. Başvuru formundaki imza bölümüne ıslak imza atılması oldukça önemlidir.

Kenya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kenya vize işlemleri için internet üzerinden online randevu almak mümkündür. Randevu aldıktan sonra online başvuru formunun doldurulması ve gerekli olan evrakların öğrenilmesi gerekmektedir. Vize işlemlerinin sonuçlanması için evraklarla birlikte Kenya Konsolosluğu’na müracaat edilmelidir.

Kenya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemleri yapılırken Kenya Konsolosluğu’ndan randevu alınmasının unutulmaması gerekmektedir. Vize işlemlerinde çeşitli sebeplerden dolayı aksaklık yaşanma ihtimali bulunduğundan dolayı seyahat tarihinden 2-3 hafta önce başvuru yapılması faydalı olacaktır.

Kenya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kenya vizesi başvuruları için Kenya Konsolosluğu randevuları internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Kişisel bilgilerle birlikte randevu almak mümkündür.

Kenya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kenya vize randevuları internet üzerinden alınabileceği için doğru bilgiler verilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize randevusu sırasındaki başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurulması oldukça önemlidir.

Kenya Vize Ücreti 2021?

Kenya vizesi başvurularında konsolosluk tarafından istenilen harç bedellerinin farklı bankalara yatırılması gerekmektedir. Kenya vize ücretinin ne kadar olduğu hakkındaki ayrıntılara Yedi Vize firmasından ulaşılabilir.

Kenya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Kenya vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenen bankalara yatırılabilir. İnternet üzerinden mobil şubelerle para yatırmak kolaydır.

Kenya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kenya vizesi başvurularındaki evraklardan biri olan dilekçeler, dilekçe örnekleriyle birlikte kolay bir şekilde hazırlanabilir. Yedi Vize firmamız tarafından Kenya vizesi dilekçe örneği sunulmaktadır.

Kenya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kenya vizesi dilekçelerinin resmi bir dille hazırlanması gerekmektedir. Dilekçenin yazımı sırasında farklı noktalara dikkat edilmesi önemlidir.

Kenya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Kenya vize dilekçesi hem Türkçe hem de İngilizce dilleriyle hazırlanabilir. Dilekçeyi eksiksiz bir şekilde hazırlamak isteyen kişiler, Yedi Vize firmamızdan destek alabilir.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

2021 yılında Kenya Konsolosluğu tarafından istenilen vize başvuru belgeleri çeşitlilik göstermektedir. Pasaport ve vize başvuru formu gibi evrakların yanı sıra dilekçelere de ihtiyaç duyulmaktadır.

Kenya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kenya vizesi türüne göre otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda banka hesap dökümlerinin de teslim edilmesi gerekmektedir.

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Türkiye’de en hızlı sonuçlanan vizelerden olan Kenya vizesi kısa bir süre içinde sonuçlanabilmektedir. Evrakların tam olması durumunda 5 gün içerisinde sonu alınabilir.

Kenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Kenya Konsolosluğu yoğunluk durumuna bağlı olarak vize başvurularının kısa bir süre içinde sonuçlanması beklenmektedir. Vize başvuruları yaklaşık 5 iş günü içinde tamamlanmaktadır.

Kenya Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya Konsolosluğu’na yapılan vize başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler, itiraz başvurusu yapabilir. Redde itiraz vizesi için Yedi Vize firmamızdan destek hizmeti alabilirsiniz.

Kenya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya’da çalışmak için vize başvurusu yapacak olan kişilerin ihtiyaç duyduğu evrakların özellikleri farklılık göstermektedir. Tüm vize türleri hakkında bilgi almak için çeşitli iletişim kanalları üzerinden Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top