Vizesi Kamerun

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır 2024? Resmi ismi ile Kamerun Cumhuriyeti Afrika kıtasında yer alırken ülkenin sınır komşuları Çat, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Gabon, Kongo Cumhuriyeti Ekvator’dur. Ülkenin Atlas okyanusuna sahil şeridi bulunmaktadır. Kamerun’un başkenti Yaounde olmaktadır. Ülkenin yönetim şekli başkanlık sistemi olup ülkede konuşulan resmi diller ise Fransızca ve İngilizce olmaktadır.

Kamerun Cumhuriyeti’nin kullandığı para birimi ise Orta Afrika CFA frangı olmaktadır. Kamerun’una seyahat etmek isteyen bordo hizmet, gri, yeşil, siyah pasaportlardan birine sahip Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu yer almaktadır. Sizlerde firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz.

İçindekiler

Kamerun Vizesi Türleri

Kamerun Cumhuriyet ülkesine seyahat nedenine göre vize türleri kategorize edilmiştir. Bu vize türleri vize başvurusunda istenen evrak farklılıklarını göstermektedir. Vize türleri ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Kamerun ticari iş vizesi
 • Kamerun turistik vizesi
 • Kamerun aile arkadaş ziyareti vizesi

Kamerun’u seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ilk olarak seyahat amaçlarına göre vize çeşidini belirlemelidir. Daha sonra ise vize başvurusu için Yedi Vize Turizm üzerinden online başvuru formunun doldurulması gerekirken şahsi başvurular için siteden randevu alıp gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra vize harç bedeli ödenerek hazırlanan evraklar Kamerun konsolosluğuna iletilmektedir. Randevu dönemi geldiğinde ise Yedi Vize Turizm firması Kamerun Konsolosluğu’na gidilerek işlemler tamamlanmaktadır.

Kamerun Vizesi İçin İstenilen Evraklar

Pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve yıpranmamış olması gerekmektedir pasaportun geçerlilik tarihi dönüşünden 3 ay ilerisini kapsaması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportta son 2 boş sayfanın bulunması şarttır. Kamerun vize başvuru formu İngilizce olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.  Türkçe olarak doldurulduğu takdirde kabul edilmeme olasılığı oldukça yüksek olmasından dolayı firmamız Yedi Vize Turizm üzerinde başvurular tamamlanırken dikkatli olunmalıdır.

Eski pasaport bulunuyorsa onların fotokopileri ve asılları bunun yanında fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.  Nüfus cüzdanı fotokopisi ve sağlık sigortası hakkında gerekli olan belgelerin tamamlanması gerekirken uluslararası aşısının yaptırılması gerekmektedir.  Açıkçası otel ve uçak rezervasyonları,  banka hesap bilgileri hareketleri ve üç ayı kapsayan maaş bordrosu Yedi Vize Turizm içerisinde gerekmektedir.

Vizesi Kamerun
Kamerun Vizesi

Kamerun Vize Başvurusu

Kamerun vizesi almak isteyen kişiler için Kamerun Büyükelçiliğine ya da Kamerun Konsolosluğu’na talep edilen başvuru evrakları tamamlanarak başvuru işlemleri firmamız olan Yedi Vize Turizm üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Firmamız olan Yedi Vize Turizm işlem merkezi Kamerun vizesi tam yetkili adreste bir vize başvuru işlem merkezi olmaktadır.

Vize başvurusu firmamız aracılığı ile bulunulan şehirden ayrılmadan hızlı ekonomik ve güvenilir bir şekilde sonuçlandırmak mümkündür.   Bu forumda kişisel bilgiler, çalışma bilgileri, ikamet bilgileri, Kamerun seyahat sebepleri ve Mali bilgilerin sorulduğu sorular yer almaktadır. Bu sayede herhangi bir problem ya da sorun yaşamadan rahatlıkla vize başvuruları tamamlanabilmektedir.

Kamerun Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kamerun vize ücreti kişilerin başvurularında vize talep edilen vize süresine ülke giriş sayısına ve başvuru sonuçlanma süresine göre farklılık göstermektedir.  Vize başvuru esnasında yapılan ödemeler başvurunun olumsuz sonuçlanması ya da vazgeçme durumunda iade edilmemektedir. O nedenle Kamerun Yedi Vize Turizm üzerinden vize başvurusu yapacak bireyler talep edilen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuruları tamamlayabilmektedir.

Kamerun vizesi başvuru işlemleri için büyükelçilikler ve konsolosluklar şahsen müracaat edilmesine gerek bulunmamaktadır.  Merkezi olarak başvuru işlemleri kişinin adına gerçekleştirilmektedir. Kamerun’a seyahat edecek olan tüm yolcuların Sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur.  Seyahat eden bireylerin ülkeye ilk girişte sarıhumma aşısı yaptırmaları ve yaptırdıklarını kanıtlayan uluslararası aşı belgesini sunmaları gerekmektedir.

Kamerun Vizesi İçin İstenen Evraklar Nelerdir

Kişilerin sağlık sigortası Kamerun’a seyahat edecek kişilerin uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası yaptırdığını gösteren belgenin ve Yedi Vize Turizm üzerinden vize evraklarının dâhil edilmesi gerekmektedir.  Salgın hastalıklar hepatit A, Sarıhumma aşısı yaptığına dair sağlık bakanlığı tarafından onaylanan resmi belge Kamerun’da kalınacak süre içerisinde konaklamayı yapmayı planlanan otel ve benzeri rezervasyona yaptırılan belgenin çıktısı da Kamerun’a seyahat edilmek için alınan bilet gibi dönüşü kanıtlayacak veriler ve belgeler talep edilmektedir.

Son 3 aylık hesap dökümü kaşeli ve imzalı olarak banka hesap bilgilerinin ıslak imzalı olması gerekmektedir. Son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu vizeye başvuran kişinin 18 yaşından büyük olmaması halinde yalnız seyahat edecekse noter tasdikli muvafakat namesinin olması gerekmektedir.

Vize Başvurusu Kamerun
Kamerun Vize Başvurusu

Kamerun Vize İşlemleri

Kamerun’a seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi olmaktadır. Bu vizelere sahip olmak için mutlaka firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden irtibata geçilmelidir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 günlük bir dönem içerisinde toplam kalış süresi 90 gün aşmamak kaydıyla vizeden muaf olmaktadır.

Kamerun vizesi müracaatlarını pasaport süresinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmak zorunludur. Afrika Kıtası’nın orta Batı bölümünde yer alan Kamerun’a seyahat edecek kişi birçok Afrika ülkesine girişlerde zorunda olan Sarıhumma aşısı yaptırdıktan sonra uluslararası sertifikalarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu aşı 10 gün içerisinde etkisini gösterdiğinden Kamerun seyahatini planlarken aşıları zamanında yaptırmak önem taşımaktadır.

Kamerun Vizesi Başvuru İşlemleri

Kamerun vizesi başvurusunda firmamız Yedi Vize Turizm kişi adına başvuru yapmaya tam yetkili olmaktadır.  Firmamız Yedi Vize Turizm Kamerun vizesi evrakları, Kamerun vize süreci, Kamerun vizesi başvuru süreci, Kamerun vizesi fotoğraf ölçüsü gibi birçok sorunun cevabında da kişilere rehberlik etmektedir.  İstenirse profesyonel bir Kamerun vizesi müracaatı için uzman ekip firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden vize başvuru hizmeti alınabilecek ve sorunsuz müracaat yapılabilecek bir platform oluşturmaktadır. 

Kamerun’a seyahat edecek pasaport sahipleri turistik ve ticari kategorilerde vize müracaat yapma hakkına sahiptir.  Kamerun turistik vizesi yine Kamerun ticari vizeleri normal işlemlerde ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer ki talep edilirse Kamerun acil vize uygulaması da yer almaktadır. Firmamız sizlere bu zorlu süreçte en iyi şekilde destek olarak sorun yaşamanızı önlemektedir.

Kamerun turistik vizesi ve Kamerun ticari vizesi evrakları sitede yer alan evrak listesinden en güncel haline ulaşmak mümkündür. Eksik ve hatalı bilgiler olması durumunda Kamerun vize sonucunuz ret ile sonuçlanmaktadır, bu duruma dikkat etmelisiniz. Kamerun vizesi konusun da istenilmesi durumunda firmamız Yedi Vize Turizm en uygun ve en pratik şekilde vize hizmeti alınabilir ve müracaatta hangi şehirde olunursa olunsun şahsen veya vize için gerekli olan tüm evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde kargo yolu ile firmamız tarafından gönderilebilir.

Vize İşlemleri Kamerun
Kamerun Vize İşlemleri

Kamerun Vize Randevusu

Kamerun Vize Randevusu Resmi adı ile Kamerun Cumhuriyeti Afrika kıtasında yer almaktadır. Ülkenin Atlas okyanusuna sahil şeridi bulunmaktadır. Kamerun’un başkenti ülkenin yönetim şekli başkanlık sistemi olup ülkede konuşulan resmi dili Fransızca ve İngilizcedir. Kamerun Cumhuriyeti’nin kullandığı para birimi Orta Afrika frangı olmaktadır. Kamerun’a seyahat etmek isteyen Türkler ilk olarak seyahat amaçlarına göre vize türünü belirlemelidir.

Daha sonra ise vize başvurusu için firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kişisel başvuru amacı ile site üzerinden randevu alıp gerekli evrak ve bilgiler doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra firmamız olan Yedi Vize Turizm yardımı ile harç bedeli ödeyerek hazırlanmış olan evraklar Kamerun konsolosluğu iletilir. Randevu zamanı geldiğinde ise Yedi Vize Turizm pratik bir şekilde işlemlerin tamamlanmasına olanak sağlar.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Verilir?

Kamerun’a seyahat etmek isteyen kişilerin istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde teslim etmeleri şartıyla firmamız Yedi Vize Turizm ile vize sonucu ortalama olarak 7 ve 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Fakat vize işlemlerinde yaşanacak resmi tatiller eksik evrak ya da konsolosluğun yoğunluğu gibi durumlar göz önüne alındığında seyahat ilanından yaklaşık 20 ya da 30 gün önce bu işlemlere başlamak gerekmektedir. Kamerun Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunmak isteyen kişilerin işlemler için ödemeleri gereken izin ücreti seyahat süresi ve durumu açısından farklılık göstermektedir. Vize başvurusu yapmak için ödenen vize ücreti vizenin ret ile sonuçlanmaması durumunda iade edilmemektedir.

Kamerun’un vize istemediği ülkeler

Kamerun’un 90 gün süreyle vize muafiyeti uyguladığı ülkeler aşağıdaki gibidir.

 • Orta Afrika Cumhuriyeti
 • Çat
 • Kongo Cumhuriyeti
 • Mali
 • Nijerya

Kamerun Cumhuriyeti Batı Afrika’daki virüs hastalığı salgını sebebiyle Liberya aynı Sierra Leone ve Nijerya vatandaşların ülkeye girişini reddetmektedir. Vize başvurusunda bulunacak bireylerin Kamerun vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Firmamız Yedi Vize Turizm içerisinde yer alan bu forumda kişisel bilgiler, çalışma bilgileri, ikamet bilgileri, Kamerun’a seyahat nedenleri ve Mali bilgilerin sorulduğu sorular yer almaktadır. Kamerun vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde ve doğru olarak doldurulmalıdır. Kamerun vize başvurusunda diğer belge ise başvuruda bulunan kişinin kimlik fotokopisi olmaktadır.

Vize Randevusu Kamerun
Kamerun Vize Randevusu

Kamerun Konsolosluğu Vizesi

Firmamız sizlere Kamerun Konsolosluğu Vizesi alımında titizlik içerisinde uzman ekibi ile yardımcı olmaktadır. Kamerun vizesi Yedi Vize Turizm firmamız merkezi Kamerun vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanız da profesyonel bir bilgi sahibi olunmasında rol üstlenir. Hızlı ve daha güvenli işlemler için yalnızca yapılması gereken firma içerisinde analizler gerçekleştirilerek başvuru işlemlerini tamamlamak yeterlidir.

Daha çok detaylı bilgi almayı düşünürseniz sizde Yedi Vize Turizm merkez ofislerimiz arayabilir ya da ziyaret ederek de bilgilerden yararlanabilirsiniz.  Kamerun vizesi ihtiyaç olabilecek her şeyi siz değerli kişiler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk. Kamerun’a yolculuk edecek olan pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir.  Diplomatik ve resmi hizmet pasaportları sahipleri ise 180 günlük süre içerisinde 90 gün aşmamak şartı ile yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Başvuru yapan kişilerin zorunlu tutulan aşıları yaptırmaları ve yaptırdıklarına dair resmi belgeyi sunmaları gerekmektedir.  10 gün içinde etkili hale geldiğinde bu ülkeye seyahat edecek vatandaşların aşılarını yaptırmaları önem arz etmektedir.  Aşılar mecburi olmamakla beraber hepatit,  menenjit, folio, kolera, difterik, tifo gibi hastalıklara karşı da gerekli aşıların yaptırılması firmamız Yedi Vize Turizm tarafından tavsiye edilir.

Kamerun Konsolosluğu Görev Bölgesi

Kamerun vizesi başvuruları için konsolosluğun açılmadığı yerlerde ulusal çıkarlarının gözetilmesi ve birtakım hizmetlerinin verilmesinin oluşturma yoluna gitmektedirler. Vize alabilmek için Yedi Vize Turizm firmamızdan detaylı analizler gerçekleştirilebilirken aynı zamanda konsoloslukların aynı ülke vatandaşı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ülkemizde büyükelçiliğin bulunmadığı Kamerun’un İstanbul’da konsolosu kurularak siyasi ticari ve kültürel ilişkilerini yürütmektedir. Kamerun Cumhuriyeti ile Türkiye arasında vize uygulamalarına göre farklı pasaport sahipleri Türk vatandaşı vize uygulamasının dışarısında yani muaf tutulmuşlardır.

Pasaportlara sahip Türkiye vatandaşları vize için gereken diğer şartları taşımak kaydıyla 6 aylık bir zaman içerisinde en fazla 3 ay olacak şekilde Kamerun’a vizesiz gidilebilmektedir. İstanbul ilinde yer alan Kamerun Fahri konsolosu ülkemizin çeşitli istatiksel verileri üzerinden yardım alarak mevcut başvuruları kabul etme, değerlendirme ve olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırma aşamalarında iç işleri bakanlığınca yetkilendirilmiş bulunmaktadır.

Konsolosluğu Vize Kamerun
Kamerun Konsolosluğu Vize

Kamerun Büyükelçiliği Vizesi

Kamerun vizesi konusunda firmamız Yedi Vize Turizm deneyimli profesyonel ekibimiz ile uzun süredir Kamerun vize hizmeti sunmaktadır. Vize işlem merkezi Kamerun vizesi konusunda tam yetkili bir firma olan Yedi Vize Turizm Kamerun vize başvurularına gereksinim duyuluyor.  Kişi herhangi bir yere gitmeden belgeler kargoya verilebilmektedir. Hızlı ekonomik ve güvenilir bir şekilde vize işlemleri başlatılabilmektedir.  Sizde Kamerun vize başvuru işlemlerini başlatmak istiyorsanız sizde firmamız Yedi Vize Turizm ile direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

1960 senesinde halk oylaması ile bağımsızlığına kavuşan Kamerun ile ülkemiz arasında ilişki sayesinde turizm ticaret ve eğitim alanlarında birtakım faaliyet ve çalışmalar düzenlenmektedir.  Ülkeler arasında yapılan çeşitli anlaşmalar sonucunda son dönemde ülkemizden çok sayıda ziyaretçiye sahip olmuştur. Kamerun’a seyahat etmek isteyenler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık alanında tecrübeli uzman kadro ile gerçekleştirebilmektedir. Kamerun ülkesine vize başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için vize işlemleri merkezini aramak mümkündür.

Bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kamerun vize başvurusu yapmak için Yedi Vize Turizm üzerinden vize talebi gerekmektedir. Bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir. Bu durumda sizlerde başvurunuzu hızlı bir biçimde firmamız içerisinde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Resmiyet mensubu olmayan diplomatik hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir.  Kamerun vizesi almak isteyen kişiler Kamerun büyükelçiliğine ya da Kamerun Konsolosluğu’na talep edilen başvuru evrakları tamamlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirebilir.  

Kamerun Başvuru İşlemleri

Firmamız Yedi Vize Turizm işlem merkezi Kamerun vizesi konusu tam yetkili akreditif ve hızlı hizmet firmasıdır.  Vize başvurusu yapmak isteyen kişilere firmamız bütün işlemlerinde herhangi bir sorun yaşatmadan yardımcı olmaktadır. Vize başvurusu yapmak isteyen bireler zorunlu olarak başvuru formu hazırlamalıdır. Bu forumda kişisel bilgiler,  çalışma bilgileri, ikamet bilgileri,  Kamerun siyasi sebepleri ve Mali bilgileri hakkında sorular yer almaktadır.  

Kamerun vize başvuru formu doğru şekilde doldurulmalıdır. Kamerun vizesi için başvuruda bulunacak bireylerin konsolosluk üzerinden istenilen fotoğraf ve diğer biyometrik bilgilerini hazırlamalıdır. Eski veya yanlış verilen belge ve bilgiler reddin yanında sizlere çeşitli suçlamalar ile dönebilmektedir. Sizde suçlamalara maruz kalmamak adına firmamız uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Kamerun
Kamerun Büyükelçiliği Vize

Kamerun Turistik Vize

Kamerun’da turistik seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının firmamız olan Yedi Vize Turizm üzerinden vize alması gerekmektedir. Başvuru evrakları hazırlanmalı ve Yedi Vize Turizm ile prosedürler yerine getirilmelidir. Turistik vize işlemleriniz ile ilgili hizmet sunan bir ofisi olmaktadır.  Alanında uzman Yedi Vize Turizm kişiye evrak listesini mail olarak gönderilerek yetkililer evrakların başvuru işlemlerini başlatmaktadır. Aynı zamanda gereken evraklar kargo yolu ile kişiye ulaştırılmaktadır. Orta Afrika ülkesi Kamerun’a yapılacak seyahat için Kamerun vizeleri gerekmektedir.  

Ancak hizmet gri, yeşil pasaport vizesiz olarak Kamerun’a seyahat edebilmektedir. Kamerun vizeleri başvuru esnasında hazır bulunmasına gerek kalmadan rahatlıkla alınabilmektedir. Şahsen ziyarete gerek kalmadan Kamerun vize işlemleri çok kısa zamanda tamamlanabilmektedir. Bunun için yapılması gereken Kamerun vize başvurularına dair merak edilenleri yazmak olacaktır. Firma tarafından bilgilendirme maili göndererek bu bilgilendirme maili de çalışma koşulları hakkında da bilgi sahibi olmasına imkân sağlamaktadır.

Kamerun ülkemizde çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Kamerun’a ziyaret etmek isteyen herkesin alması gereken vizeler Kamerun turistik vizesi olmaktadır. Pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapma zorunluluğu bulunmaktadır.  Diplomatik hizmet ve hususi pasaport hamilleri 90 güne aşmayan gezilerinde Kamerun turistik vizeden muaf olmaktadır. Kişilerin firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden vize başvurusu yapması gerekmektedir. Sizde vize başvurusu yapmak istiyorsanız bulunduğunuz ilden hiç yorulmadan bizlere ulaşarak firmamız yardımı ile sorunsuz bir şekilde vize alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz bütün işlemlerinizi profesyonellik çevresinde titiz bir çalışma ile gerçekleştirecektir.

Kamerun Vize Talebi Dilekçesi

Kamerun turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin firmamız olan Yedi Vize Turizm üzerinden vize başvurusunun doldurulması gerekmektedir. Bu form doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.  Başvurunuzda yer alan bilgilerin yanlış olması halinde vize olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Seyahat edecek olan kişilerin başvuru sahiplerinin pasaportları ülkeden ayrılış tarihinden itibaren altı ay daha geçerli olması gerekmektedir.  Geçerliliği devam eden pasaportların karşılıklı en az iki boş sayfası bulunması gerekmektedir.  Vize talebinde bulunmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken bazı dilekçe ve eğer varsa sponsoru belirtilerek vize başvurusu dosyaları eklenmelidir.

Turistik Vize Kamerun
Kamerun Turistik Vize

Kamerun Ticari Vize

Kamerun Ticari Vize, ticaret ve fuara katılmak gibi ekonomik nedenlerle seyahat etmek isteyenlerin alması gerekli izinler olduğu bilinmelidir. Kamerun orta Afrika’daki ülkeler arasında büyük bir ekonomiye sahip olurken Kamerun şu ürünleri ihraç etmektedir.

 • Petrol
 • Kereste
 • Kakao
 • Kauçuk
 • Pamuk

Kamerun ticari vizesi çeşitli olurken biri 3 aya kadar diğeri 6 aya kadar alınabilmektedir. Amerikan vatandaşlarına bir yıla kadar uzatılabilmektedir. Kamerun ticari vize hakkında detaylı bilgi firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden alınabilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamadan bu konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirken yanı sıra saniyeler içerisinde firmamızdan Yedi Vize Turizm ile Kamerun vizesi de alabilirsiniz.

Kamerun Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ticari amaçla gitmek isteyen vatandaşların vize alması gerekir. Bu vizeyi almak için Kamerun tarafından bazı belli şartların olduğu belgelerin alınabilmesi için bu belgelerin eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.  2 tane eksik belge sebebiyle vize başvurusu red edilebilmektedir.  Belgeler hazırlanırken Kamerun Yedi Vize Turizm Ofisi tarafından profesyonel yardımların alınması gerekebilir. Bu yüzden Kamerun ticari vize için Yedi Vize Turizm ziyaret edilerek sunulması gereken belgeler detaylı olarak incelenebilir.

 • Kamerun vize başvurusu formu 2 adet olmak üzere çıktısının alınıp, doldurup, imzalanması gerekmektedir.
 • Kamerun’dan çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan orta sahip olunması gerekir. Bu pasaportların bu özelliklere sahip olması gerekir.
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır
 • 2 adet boş sayfaya sahip olmalıdır
 • 2 adet pasaport boyutlu fotoğraf gerekir
 • Beyaz arka plana sahip olmalıdır
 • Kafanın tam kameranın karşısında olması ve gözlerin direkt kameraya bakması gerekmektedir.
 • Doğal bir yüz ifadesine sahip olunması gerekir
 • Yüzü kapatacak herhangi bir aksesuar bulunmamalıdır

Kamerun Ticari Vize Kaç Gün İçinde Sonuçlanır?

Kamerun ticaret ve belgelerin eksiksiz olması şartı ile 1 ve 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer hızlı bir şekilde işlem yapılması isteniyorsa firmamız içerisinden Yedi Vize Turizm ile hızlı vizeye başvurulabilmektedir. Express vizeye başvurmak ekstra ücrete tabidir. Vize işlemleri 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgiler firma aracılığı ile alınmalıdır.

Ticari Vize Kamerun
Kamerun Ticari Vize

Kamerun Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kamerun Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Kamerun’da ikamet eden aile ve arkadaş ziyareti gerçekleştirilebilmektedir. Bu ziyaretin gerçekleşmesi için şahısların Kamerun’dan gelecek daveti evraklar arasında bulundurması gerekmektedir.  Kamerun aile ve arkadaş ziyareti vizesi sadece belirli bir süre içinde verilmektedir.  Bu süre 30 gün olarak belirlenir.  Fakat finansal duruma göre bu süre daha uzun olarak da verilebilir. Sürenin kısa olarak verilmesi halinde şahısların süreyi uzatmak üzere firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden yeniden başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapılması için yetkili firmamız Yedi Vize Turizm merkezleri ile irtibata geçilmesi tavsiye edilir.

Kamerun Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belge ve Bilgiler Nelerdir?

Başvuru formu için gerekli olan bir takım evraklar yer almaktadır. O nedenle ilk olarak detaylı analizler gerçekleştirilmeli ve daha sonra işlemler başlatılmalıdır. 2 adet fotoğraf, ayrıca fotoğraf fonu mutlaka beyaz vize başvuru sahibinin en yeni halini temsil etmektedir.  Kamerun seyahat öncesinde uluslararası aşı sertifikası alınmış olmalıdır.  

Başvuru için vize talebi verilmek istendiğinde o ülkeye gidiş için tarih imkânları mutlaka belirtilmelidir. Kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. Uçak bileti ve diğer çeşitli rezervasyonlarda vize başvurusu yapan kişinin mutlaka gidiş dönüş tarihi bilgisini içermelidir. Davetinin bulunmadığı liste başvuruları firmamız Yedi Vize Turizm içerisinde değerlendirmeye alınmamaktadır.

Kamerun Vizesine Ne Zaman Başvurmak Gerekir

Kamerun vizesine ne zaman başvurmak gerekir gibi soru işaretleri ile karşılaşmadan önce mutlaka detaylı analizler gerçekleştirilmelidir. Davetin bulunmadığı vize başvuruları değerlendirmeye alınmazken seyahat edilecek tarihten 2 hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilir.  Randevu almak için şahısların gerekli evraklarını hazırlayarak firmamız Yedi Vize Turizm merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Ayrıca Yedi Vize Turizm merkezi şahısların evraklarını hazırlamak için de rehberlik hizmeti sunmaktadır. Kamerun’da ziyaret edecek kişiden yazılı olarak telefon adres bilgileri, kişinin kimlik fotokopisi,  davetiye mail atmosferinde ticari seyahatlerde firma davetiyesi maili ile gönderilmektedir.  Pasaport en az 1 yıl süresi olan var ise eski pasaportlar biyometrik fotoğraf 2 adet 3 milim yurtdışı seyahat sigortası 30.000 Euro teminatlı seyahati kapsayan imkân firma tarafından sağlanabilmektedir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kamerun
Kamerun Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kamerun Vizesi Gerekli Evraklar

Kamerun vizesi için yapılacak başvuruda gerekli olan vize başvuru evrakları vizenin türüne göre farklılık göstermektedir.  Kamerun vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin pasaport süresi vize bitiş süresinden 6 ay uzun olması gerekmektedir.  Kişiler Kamerun seyahatlerini ayarlamaları yapılırken pasaportun geçerli olduğu tarihi dikkate alınarak aksamaya izin verilmeyecek şekilde hareket edilmelidir.

 Pasaportun son 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve pasaportta karşılıklı en az iki boş ve yıpranmamış sayfanın bulunması gerekmektedir.  Boşanma ya da evlilik gibi özel ve şahsi sebeplerden kaynaklanan soyadı ve diğer Medeni durum değişikliklerinde pasaportun yenilenerek güncel hale getirilmesi gerekmektedir.  Vize işleminde talep edilecek bir diğer belge ise başvuruda bulunan kişilerin kimlik fotokopisi,  kimlik kartında mutlaka kişinin T.C. kimlik numarası yer almalıdır. Firmamız Yedi Vize Turizm üzerinden kısa süre içerisinde başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

Kamerun Vize İşlem Merkezi

Kamerun seyahat zamanı boyunca konaklanacak otelin resmi belgeleri alınmış ve otel görevlisi tarafından kaşelenip imzalanmış resmi otel rezervasyonu çıktısı ve uçak bileti rezervasyon belgesine Yedi Vize Turizm aracılığı ile kolayca yapılacak başvuruda istenilmektedir Son olarak Yedi Vize Turizm içerisinde yer alan vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.  Türkiye genelinde Kamerun’un turistik vizesi de Kamerun ticaret vizesi başvuruları Yedi Vize Turizm içerisinde çoğunluktadır.  Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan sorunsuz ve hızlı bir biçimde işlemler tamamlanabilmektedir.

Bizzat ofiste ya da firmaya gidilerek yetkili kişi aracılığıyla ya da kargo, kurye yolu ile evraklar firmaya ulaştırılmaktadır.  Kamerun vize başvurusu bu sayede hızlı bir şekilde mümkündür. Hızlı vize başvurularında ise vize başvurusu 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Vize sonuçlanma süreleri Kamerun Büyükelçiliğinde Kamerun konsolosluğunun iş yoğunluğuna veya resmi tatiller sebebiyle uzatılabilmektedir.  O nedenle vize başvurusu yapacak kişilerin başvurularını seyahat tarihinden çok daha önce bir tarihte yapılması önerilmektedir.  

Kamerun vize işlemlerinin ücreti kişilerin başvuru yaptığı vize türüne, seyahat plan izin süresine,  giriş sayısına ve başvuru sonuçlanma süresine göre de farklılık göstermektedir.  Vize başvurusu esnasında yapılan ödemeler başvurunun olumsuz sonuçlanması veya bu başvurudan vazgeçme halinde iade edilmemektedir.  O nedenle Kamerun vize müracaatında bulunacak kişilerden istenilen evrakları Yedi Vize Turizm içerisinde en doğru şekilde tamamlamalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kamerun
Kamerun Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kamerun Vize Formları

Kamerun Vize Formları Kamerun vize başvurusu için gerekli olan evraklar arasındadır. Kamerun vizesi başvuruları için sistem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyulan Kamerun vizesini almanızda profesyonel hizmetler ile vize merkezi Kamerun vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosu ile evraklarınızı en iyi şekilde sunularak hazırlar.  

Aşamalara uygun olarak en kısa sürede sonuca ulaşması adına elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok detaylı bilgi almayı düşünenler Yedi Vize Turizm merkez ofislerini arayabilir ve firmanın merkezi şubelerini ziyaret ederek de bu bilgilerden yararlanabilir. Kamerun vizesi lafına gereksinim duyulabilecek her şeyi bu firma içerisinde bulmak mümkündür.

Kamerun Vize Şartları

Diplomatik yani resmi ve diğer hizmet pasaporta sahip olan kişiler ise 180 günlük süre içinde 90 günü aşılmaması koşulu ile Kamerun’a yapacakları ziyaretlerinde vizeden muaftır.  Yolcuların ülkeye girişte maaşını tatbik ettirdiklerini gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri mecburidir. Aşıların çeşidine göre etkili olma süresine sahip olması nedeni ile aşı tarihlerine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda mecburi olmamakla beraber hepatit A, hepatit B, menenjit,  polio,  tetanos,  kolera, difteri,  tifo gibi hastalıklara karşı da gerekli aşıların yaptırılması gerekmektedir.

Bu sayede herhangi bir sorun ya da problem yaşamadan Yedi Vize Turizm üzerinden başvurular tamamlanabilmektedir. Kamerun vize başvuruları mümkün olan en erken bir tarihte örneğin bir ay öncesinden yapılması gerekmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapılacağı bilinirse bu süreyi en iyi şekilde ayarlamak mümkündür. O nedenle Kamerun vizesi için herhangi bir sorun ya da soru işareti oluşursa Yedi Vize Turizm merkezi şubeleri ile irtibat kurulabilmektedir.

Vize işlemleri için en önemli kısımlardan birisi pasaportun geçerlilik süresinin mevcutta başvuru tarihinden ileriye doğru en azından bir yıl sonrası olmasına dikkat edilmelidir aksi takdirde vize işlemi red ile sonuçlanacaktır. Pasaportun geçerlilik süresi ne kadar uzun ise başvuru süreciniz de o derece kolay ve zahmetsiz olacaktır. Aynı zaman da vizeden muaf olma durumun da olanlar dahi gideceği ülkenin mevcut pasaportunda aradığı geçerlilik süresini mutlaka öğrenmelidir.

Vize Formu Kamerun
Kamerun Vize Formu

Kamerun Vizesi Dilekçe Örneği

Kamerun’a turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Kamerun turistik vize talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. Kamerun turistik vize talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir.  Örneğin kişi Kamerun turistik vizesi talep dilekçesine katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgeler Yedi Vize Turizm içerisinde yer alan dosyaya mutlaka eklemelidir.  Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır.  

Kamerun turistik vizesi başvurusu yapan bireylerin Kamerun turistik vizesi talep dilekçelerinde ayrıntılı olarak ülkeye giriş yapacakları tarih ve ülkelerden ayrılacakları zaman dilimi aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat bulunuyorsa bu seyahatin tarihlerini Yedi Vize Turizm içerisinde yer alan başvuru formuna açıkça yazmalıdır.  Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir.  

Kamerun turistik vize talebinde bulunan kişiler dilekçe hazırlanırken kişinin ziyaret zamanı oluşacak konaklama,  transfer,  hastalık,  kaza ve benzeri masraflarının karşılanacağına Yedi Vize Turizm içerisinde net olarak ifade edilmelidir.  Kamerun Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Kamerun turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini desteklemesi gerekir.

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

Kamerun turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişinin SGK’ lı çalışan biri ise kişinin çalıştığı iş yerinin yetkili kişisi tarafından iş yerinden antetli kağıdına kişinin ziyaret tarihlerinin olduğunu evrakların ibraz edildiği Kamerun turistik vizesi talep dilekçesine yazılmalıdır.  Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.  Kamerun turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise seyahat masraflarının karşılanması için sponsora gereksinim duyulacaktır.  

Bu kişiler 1. Derecede yakınları anne,  baba, eş,  çocuk Kamerun konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Kamerun turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarını kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Kamerun turistik vize talep dilekçesi Yedi Vize Turizm içerisine yazılmalıdır. Kamerun vizeleri başvuru esnasında hazır bulunması gereken Yedi Vize Turizm firmamıza kolayca ulaşmak mümkündür. Yetkililer şahsen gelmeye gerek kalmadan Kamerun vize başvuru işlemleri tamamlamaktadır.  

Bunun için yapılması gereken Kamerun vize başvurularına dair sorular ve merak edilenleri yazmak olacaktır. Yetkililerimiz bireylere ön bir bilgilendirme maili göndermektedir ve bu bilgilendirme aşamasında Kamerun vize başvuruları ve aşamaları hakkında detaylı bilgi edinebilme imkanı tanımaktadır. Evraklar hazırlandıktan sonra en yakın ofislerden belgeler kargo yoluyla ulaştırılmaktadır.

Vizesi Dilekçe Örneği Kamerun
Kamerun Vizesi Dilekçe Örneği

Kamerun Vize Ücreti

Kamerun vizesi ne ve bu ülkeye seyahat edecek pasaport sahipleri turistik ve ticari kategorilerde Yedi Vize Turizm üzerinden vize müracaatı yapma hakkına sahiptir.  Kamerun turistik vizesi ve yine Kamerun ticari hisseleri normal işlemlerde ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer talep edilirse Kamerun acil vize uygulaması da yer almaktadır. Fakat acil Kamerun vizesi başvurularında uygulaması ücret harçları tam 2 katı olarak artış göstermektedir.  

Bu sebeple Kamerun seyahati planlayan kişiler firmamız Yedi Vize Turizm ile en az 14 gün önce Kamerun vize başvuru evrakları ile beraber başvuru yapmaları önemle tavsiye edilmektedir.  Kamerun turistik vizesine, Kamerun ticari vizesi evraklarından firmamız Yedi Vize Turizm içerisinde alan evrak listesinden güncel haline ulaşmak mümkündür. Kamerun vizesi evrakları hazırlanırken başvuru aşamasında eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Kamerun Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorunlu olmamakla beraber hepatit b,  kolera,  tetanos,  tifo gibi hastalıklara karşı gerekli aşıların yaptırılması gerekmektedir.  Seyahat süresinin bitiminden itibaren pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Uçak, otel rezervasyonlarının da esnek tarih seçeneği ile alınması büyükelçilik tarafından yaşanacak olumsuzluk halinde mağduriyet yaşanmaması adına gereklidir.

Ülkemizce yapılan resmi bir seyahat riski bulunmazken aynı zamanda bu alanlarda oluşan terör olayları ve İngilizce konuşulan Batı bölgesinde yaşanan hakaretler ülkenin güvenlik durumu hassas hale getirdiğinden vatandaşların özellikle bu bölgelerde yapacakları seyahatlerde dikkatli ve temkinli olması Yedi Vize Turizm tarafından tavsiye edilmektedir.

Kamerun Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kamerun vizesi başvuru evrakları başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık göstermektedir.  Kamerun vizesi başvurusu yapacak bireyler sitemiz içerisinde yer alan ve başvuru yapılacak vize türlerine göre evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır.  Büyükelçilik tarafından talep edilen evraklar vize tipine göre Kamerun turistik vizede, Kamerun ticaret ve linklerine tıklanarak ulaşabilmektedir.  

Ülkemizin her yerinden kişisel başvuru yapmaya gerek duyulmaksızın Kamerun yetkili başvuru Yedi Vize Turizm merkezimiz üzerinden yapılabilmektedir. Detaylı bilgi ve vize başvuruları için numaralı telefondan profesyonel vize firmamıza ulaşmakta mümkündür.

Vize Ücreti Kamerun
Kamerun Vize Ücreti

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kamerun vizelerinin kolaylıkla ülkemizden başvurusu yapılabilir. Arzular doğrultusunda seyahat işlemleri de gerçekleştirilebilir.  Kamerun’a yapılacak seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri vizesi olarak Kamerun’a seyahat edebilmektedir.  Fakat umuma mahsus bordo pasaport sahiplerinin izni almaları Yedi Vize Turizm üzerinden gerekli kılınmıştır.

Kamerun vize işlemleri için alınması gereken evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna,  pasaport ve seyahat durumlarına göre farklılık göstermektedir.  Vize başvuru işlemleri gerçekleştirilirken vize türü, vize süresini seyahat amacına göre seçmek ve vize başvurusunun istekleri çerçevesinde olumlu sonuçlanmasını oldukça yardımcı olmaktadır.  Kamerun başvurusu için sahip olunması gereken evrakların tümü aşağıdaki gibi seçenekler arasından aktif ve yenilenmiş bir şekilde yer almaktadır.

 • Kamerun turistik vize
 • Kamerun ticari vize
 • Kamerun aile ziyareti vizesi

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Kamerun vize başvurularında dikkat üzerinde durulması gereken konu banka hesaplarında yeterli miktarda para bulunmasıdır. İkinci olarak ise başvuru yapan kişinin sahip olduğu mesleği de önem taşımaktadır. Başvuruda bulunan kişiler mesleki dokümanlar ayrıntılı bir şekilde istenir ve herhangi bir firmada çalışıyorsa şirket belgeleri de Yedi Vize Turizm içerisinde ek olarak istenmektedir. Kamerun vize başvuruları için Yedi Vize Turizm belgelerinde uygulanması gerekenler bulunmaktadır.

Başvuru evraklarının toplanması, başvuru ücretinin ödenmesi gerekirken biyometrik veri sunumu ve vize başvurularında bulunan kişilerin pasaportunun teslim alması başvurunun yapıldığı dakikadan itibaren Yedi Vize Turizm uzman ekip çalışanları sayesinde günlük düzenli olarak incelemeler ile başvuru akıbetini takipte tutmaktadır. Kamerun Vize Başvurusu Kamerun vizeleri 15 günlük,  3 aylık ve 6 aylık olarak sunulmaktadır.  Kamerun müze çıkış süresi farklı olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Fakat Kamerun Fahri konsolosluğu resmi tatil günleri yoğunluk durumu ve eksik evrakların bulunması seyahat amacını ve pasaporta göre belirlenen bu süre de farklılık gösterebilmektedir. Vize çıkışı birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir. Kamerun seyahatleri için daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve merak edilen cevaplar öğrenilmek istendiğinde firmamız Yedi Vize Turizm yetkilileri ile görüşmeler sağlanabilir. Direkt olarak iletişime geçilebilir. Saniyeler içerisinde vize başvurularını tamamlamak firmamız sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kamerun
Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Orta Afrika ülkesi Kamerun’a yapılacak seyahatler için Kamerun vizesi firmamız Yedi Vize Turizm içerisinden Türkiye’den alarak seyahat etmeniz gerekmektedir.  Kamerun vizeleri başvuru esnasında hazır kullanmaya gerek kalmadan EUROPA Visa Services ofisleri ile kolay ve rahatlıkla hız bir şekilde alınabilmektedir. Yetkililerimiz ile şahsen gelmeye gerek kalmadan firmamız Yedi Vize Turizm içerisinden Kamerun vize başvurularına dair soruları ve merak edilenleri yazmak yeterli olacaktır.

Yetkililer kişilere bilgilendirme maili göndermekte ve bu bilgilendirme ve mailinde şartları ve koşulları çalışma hakkında bilgi sahibi olma olanağı sunmaktadır.  Evraklar hazırlandıktan sonra kişiye en yakın ofislerde belgeler kargo yoluyla ulaştırılmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan ve sıkıntıya sebebiyet vermeden sorunsuz bir şekilde firmamız Yedi Vize Turizm içerisinde bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Acil Durumlarda Kamerun Vizesi

Acil durumlarda Kamerun vizesi alınması gerektiğinde Kamerun vizelerine hızlı bir şekilde başvuru tarihi sonrasından en fazla 48 saatte alınabilmektedir.  Vize başvurusunda hizmet katma değerli bir servis olup bu konu hakkında Yedi Vize Turizm içerisinden bilgi almak mümkündür. Kamerun vizesine İstanbul, Çanakkale,  Bolu,  Bursa,  Yalova,  Düzce, Sakarya, Kocaeli,  İzmit,  Balıkesir gibi şehirlerde ikamet edenler Kamerun vizesine başvuru yapmak isteyenler direkt olarak firmamıza belgelerini gönderilmektedir. Yetkililer evrakları kontrol ettikten sonra başvurular gerçekleşmektedir.  Ofisler ile irtibata geçilerek ya da mail gönderilerek yetkililerden Kamerun vizesi 2021 senesinin evrak listesini istemek de mümkündür.

Vizesi Nasıl Alınır Kamerun
Kamerun Vizesi Nasıl Alınır

Kamerun Vizesi Randevu

Kamerun vizesi başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisidir. Fahri Konsolosluğu’na aittir. Kamerun turistik ticari ve aile ziyareti vizesi için başvuru yapmak istenildiğinde Yedi Vize Turizm üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Fakat yoğunluk nedeniyle uzun zamanlar alması nedeniyle bize geri vakit kaybetmeden almak isteyenler randevu işlemleri için ayıracak vakti bulamıyorsa eğer visa services ofisini arayarak yetkililerle bizzat görüşme sağlayabilmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşamadan sınırsız ve sorunsuz bir şekilde işlemler hızlı bir şekilde ilerleyebilmektedir. Sorun yaşamadan hızlı bir şekilde vize almak isteyen kişiler mutlaka bu firma içerisinde yetkililer ile irtibata geçerek sorunsuz bir şekilde işlemlerin tamamlayabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Resmi adı Kamerun Cumhuriyeti ve başkenti Yaounde olan Kamerun’dan vize almak için öncelikle vize türünün belirlenmesi gerekir. Sonrasında ise Kamerun Konsolosluğunun sitesinden form doldurularak randevu alınır. Vize bedeli ödenir ve hazırlanan evraklar Kamerun Konsolosluğuna iletilir.

Kamerun Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kamerun vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında sarıhumma aşısının uygulandığını gösteren uluslararası bir belgenizin olmasıdır. Aksi takdirde vize alsanız bile ülkeye girişinizde sorun yaşayabilirsiniz.

Kamerun Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Umumi, Hizmet, Diplomatik ve Hususi pasaportlardan birine sahip olan vatandaşların vize almasına gerek yoktur. Vize alması gereken vatandaşlar ise başvuru sırasında aile/arkadaş ziyareti vize türüne başvuru yapmalıdır. Hazırlanacak evraklar başvuru türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Davetiyeli Kamerun Vizesi?

Ziyaret vizelerinde en önemli evraklardan biri davetiyedir. Başvuru yapan kişi Kamerun’da ziyaret edeceği kişiden davetiye mektubu almalıdır. Davetiyeyi gönderen yakınınızın pasaport ve kimlik fotokopisi de muhakkak dosyada bulunmalıdır.

Kamerun Konsolosluğu’ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kamerun Konsolosluğu’nun resmî web sitesinde bulunan online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Fakat bu işlemi sizin adınıza yürütecek bir firmayla anlaşmanız halinde işlem süresini kısaltmış olursunuz.

Kamerun Konsolosluğu’nda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İstenilen belgelerin eksiksiz teslim edilmesi durumunda Kamerun Vizesi 7-15 iş gününde çıkmaktadır fakat bu süreç resmî tatile denk gelirse uzayabilir.

Kamerun Büyükelçiliği’nden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kamerun Büyükelçiliği’nden vize randevusu almak için T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesi üzerinden, konsolosluk işlemleri bölümünden randevu alabilirsiniz.  Sitede belirtilmiş olan telefon numarasını arayarak da randevu alabilmeniz mümkündür.

Kamerun Büyükelçiliği’nin Görevleri Nelerdir?

Kamerun’a gitmek isteyen vatandaşların resmi işlemlerini yapmak, Türkiye sınırları içerisinde bulunan Kamerun vatandaşlarının sosyal güvenlik durumlarının takip edilmesi ve doğum, ölüm gibi durumlarda yetkili mercilerin bilgilendirilmesi gibi görevleri vardır.

Kamerun Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun Ticari/İş Vizesi almak isteyen vatandaşlar başvuru sırasında ticari vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Çünkü hazırlanacak olan evraklar her vize türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Kamerun Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Kamerun’un ihraç etmiş olduğu petrol, kereste, kakao, kauçuk ve pamuk ürünlerinin ticaretini yapmak ya da farklı ticari fırsatlar yakalamak için alınan Kamerun ticari vizesi için davetiyeye gerek yoktur. Ticari vize için gerekli evrakların oluşturulması yeterlidir.

Kamerun Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun turistik vize, 1 gün ile 30 gün arasında geçerli olan ve Kamerun vatandaşı olmayan kişilerin alması gereken vizedir.  Vize başvurusu yaparken başvuru sırasında Kamerun Turistik Vizesi bölümüne başvuru yapılmalıdır.

Kamerun Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bu durum bölgeden bölgeye değişiklik gösterir fakat turistik vize başvurularının eksik belge olmaması şartıyla genellikle on beş iş günü içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz. Süreci hızlandırmak isteyenler Ekspres vize başvurusunda bulunabilirler.

Kamerun Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kamerun’a seyahat etmeye karar veren ve vize türünü belirleyen vatandaşlar vize başvurularını Kamerun Konsolosluğu’nun resmi sitesi üzerinden yapabilirler.

Kamerun Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri belirlenmiş olan vize türüne göre evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Aksi takdirde vize alma süreci uzar.

Kamerun Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başvuru yapacak olan kişi bir sayfa olan başvuru formunun çıktısını almalı ve tükenmez kalemle okunaklı bir şekilde doldurarak yetkili kişiye teslim etmelidir.

Kamerun Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Kamerun vize başvuru formu İngilizcedir.  İngilizce bilmeyen vatandaşlar konsolosluk görevlilerinden yardım isteyebilir ya da bu konuda yetkili bir acenteyle görüşerek vize işlemlerini onlara devredebilir.

Kamerun Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kamerun vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri vize başvuru formunun, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmasıdır. Vize başvuru formu belgeler arasında muhakkak bulunmalıdır.

Kamerun Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle alınacak vize türü belirlenmelidir. Sonrasında ise vize türüne uygun başvuru formu doldurularak gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.  Vize ücretinin en kısa sürede ödenmesi de sürecin hızlanmasında etkilidir.

Kamerun Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz belgelerin tam ve eksiksiz olması bu süreci etkileyen en önemli unsurdur.  Bir diğeri ise vize başvurunuzu Kamerun ziyaretinizden en az bir ay önce yapmış olmanızdır.

Kamerun Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kamerun vize randevusu Kamerun Başkonsolosluğunun resmi sitesinden alınmaktadır. Bunun yanında resmi sitede belirtilmiş olan telefon numarasını arayarak da randevu alabilirsiniz.

Kamerun Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevusu alırken ziyaret nedeninizi iyi belirlemiş olmanız ve sıkı bir seyahat planlaması yapmış olmanız çok önemlidir. Çünkü ülkeler vize verilen kişilerin ne istediğini bilen ve kendinden emin bir tavır takınmalarını isterler.

Kamerun Vize Ücreti 2021?

Kamerun vize ücretleri vize türüne göre değişmektedir. Bu ödeme yapılmadığı sürece başvurunuz değerlendirmeye alınmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kamerun Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücretini Kamerun Konsolosluğunun belirtmiş olduğu banka/hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir. Belirlenmiş olan ücretin en kısa sürede yatırılması vize işlemlerinin hız kazanmasında etkilidir.

Kamerun Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize dilekçesi vize başvurusunun en önemli aşamalarındandır.  Vize dilekçesi, seyahatin detaylarıyla ilgili başvuru yapanın kendi düşüncelerini barındıran bir evraktır. Resmi bir yazı dili kullanılarak yazılması gerekmektedir.

Kamerun Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Kamerun vizesi dilekçesi yazarken tükenmez kalem kullanmaya özen gösterilmelidir. Yazı okunaklı olmalıdır ve büyük harfler kullanılmalıdır. Anlatılmak istenen konu kısa ve tutulmalıdır.

Kamerun Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkçe olarak yazılabilir. Konsoloslukta çalışanlar Türkçe bilmektedirler fakat daha anlaşılır olması isteniyorsa dünya dili olan İngilizce kullanılmasında fayda vardır.

Kamerun Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler 2021?

Kamerun vize başvuru formu, Kamerun’dan çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olan pasaport,  otel ve uçak rezervasyonu kopyası, Sarıhumma hastalığına karşı aşı yaptırdığını belgeleyen beyan, Kamerun vize ücretinin ödendiğini gösteren belge gerekir.

Kamerun Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kamerun vizesi için gerekli evraklarla aynı kapsamda değerlendirebilir. Verilen dokümanların tam ve eksiksiz olması, gerçeği yansıtması ve güncel bilgileri içermesi oldukça önemlidir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bu durum Kamerun’a seyahat etmek isteyen vatandaşların talep edilen belgeleri eksiksiz bir biçimde teslim etmeleriyle bağlantılı olarak ortalama 7-15 iş gününde çıkmaktadır.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Ortalama bir iki hafta içerisinde sonuçlanan Kamerun vizesi için oluşabilecek muhtemel aksaklıkları da göz önünde bulundurarak en az bir ay önce başvuru yapmakta fayda vardır.

Kamerun Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun vize reddi cevabı almanızdan en geç bir ay sonra Kamerun Konsolosluğu Vize bölümüne itiraz dilekçesi yazmanız gerekmektedir. İtiraz dilekçesi İngilizce olarak yazılmalı ve şahsen imzalanmış olarak iletilmesi gerekmektedir.

Kamerun Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma izni alabilmeniz için öncelikle Kamerun hükümetinin bu konuda belirlediği nitelikleri taşıyor olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise çalışacağınız firmanın size bir davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Bu doğrultuda vize başvurusu yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top