Vizesi İzlanda

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024?

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024? Kuzey yarım kürede yer alan İzlanda bir ada ülkesidir. ekonomik olarak zengin olan ülkede kişi başına düşen milli gelir birçok ülkeden daha iyidir. Ülkede gulf stream adı verilen sıcak su akıntısı bulunduğu için ılıman bir iklime sahiptir. Kuzey yarım kürenin en kuzeyinde bulunan ülkelerden biri olan İzlanda’da farklı dönemlerde 20 saat boyunca gündüz vakti yaşanırken farklı dönemlerde ise 24 saat gece yaşanabilir.

İzlanda doğal güzellikleri ile farklı ülkelerde bulunan birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bu nedenle birçok ülkeden İzlanda’ya vize alarak geçen kişiler bulunur. İzlanda vizesi Türkiye’den gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de geçerlidir. Bu nedenle Danimarka konsolosluğu içerisinde hizmet veren birime giderek buradan vize işlemleri başlatılabilir.

İçindekiler

İzlanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda’ya gitmek isteyen Türkiye vatandaşları pasaport türüne göre giriş yapabilirler. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaf tutulurken bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Schengen vizesi alan vatandaşlar 6 aylık süre içerisinde 90 günden fazla İzlanda’da kalmamaları gerekir. İzlanda Schengen vizesi için Danimarka başkonsolosluğuna gitmek gerekir.

Başvuru formu başvuru dilekçesi eksiksiz bir şekilde doldurulup gerekli evraklarla birlikte konsolosluğa teslim edilmelidir. Burada yapılan değerlendirmeler ve gidecek olan kişiye yakından tanıma süreçleri tamamlandıktan sonra vize 5 ya da 10 gün içerisinde çıkar. İzlanda vizesi alan kişiler İzlanda’ya gitme amaçlarını da belirtmeleri gerekir.

İzlanda Vizesi Başvuru Formu Nedir?

İzlanda vizesi için konsolosluk tarafından gitmek isteyen vatandaşları yakından tanımak amacıyla başvuru formu hazırlanmıştır. Başvuru formu içerisinde bulunan sorular kişinin kimlik bilgileri, iş bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin amacı doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle başvuru formu üzerinde bulunan tüm soruların doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

Aksi halde bu form üzerinde yapılan bir yanlışlık vizenin ret ile sonuçlanmasına neden olur. Alınacak olan bir vizenin türü oldukça önemlidir. Vizenin türünün tanımlanması ile beraber seyahatin içeriği, süresi ve kapsamı da ortaya çıkar. Tüm bilgilerin ayrıntılı bir şekilde doldurulduğu form diğer belgelerle birlikte Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilir.

Vizesi İzlanda
İzlanda Vizesi

İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda Vize Başvurusu İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatlerinde vizeye tabidirler. Schengen ülkesi olan İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftırlar.

İzlanda vize başvurusu için seyahat türüne uygun şekilde başvuru formunun doldurulup; İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne göndermeleri gerekir. Ancak Türkiye’de İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından vize başvuruları, Danimarka Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize ücretinin yatırılması, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemleri tamamlanmalıdır.

İzlanda Vize Çeşitleri

İzlanda vize başvurusu yapacak kişilerin, öncelikle vize türünü belirlemeleri gerekir. İzlanda vize çeşitleri; kısa süreli, uzun süreli çok girişli- tek girişli olmak üzere farklı kategorilere ayrılır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin talep edilen vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tanzim etmeleri gerekir. Talep edilen evrak ve belgeler vize çeşitlerine göre değişiklik gösterir. İzlanda vize çeşitleri şunlardır:

 • İzlanda Aile Ziyareti Vizesi
 • İzlanda Turistik Vize
 • İzlanda Ticari Vize
 • İzlanda Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • İzlanda Aile Birleşimi Vizesi
 • İzlanda Eğitim Vizesi
 • İzlanda Transit Vize
 • İzlanda Oturum Vizesi
 • İzlanda Göçmenlik Vizesi

İzlanda vize çeşitlerine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması konusunda uzman ve profesyonel kişilerden yardım almanız başvurunun olumlu yönde sonuçlanması açısından çok önemlidir.

İzlanda Vizesi İşlemleri

İzlanda vize başvurusu yapacak kişilerin, vize işlemlerini aşama aşama eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdır. Vize başvurularında, öncelikle vize başvurusu formu doldurularak Konsolosluğa gönderilir. Vize türüne uygun şekilde talep edilen vize ücreti de yatırılmalıdır. Vize için gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için Danimarka Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nden randevu talep edilir.

İzlanda vizesi için gerekli diğer evraklar ve belgeler, eksiksiz ve özenli bir şekilde tamamlanmalıdır. İzlanda vize başvurularını, Danimarka Büyükelçiliği/Konsolosluğu hafta içi belirli gün ve saatlerde kabul edip değerlendirir. Gerekli evraklar ve belgeler incelendikten sonra olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırılır.

Vize Başvurusu İzlanda
İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda coğrafi konum itibaren Kuzey yarım kürede bulunan bir ada ülkesidir. Ülke gelişmiş bir ekonomisi ve kaynakları ile önemli bir yere sahiptir. Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle İzlanda Vize İşlemleri tamamlanmalıdır. İzlanda bir schengen ülkesi olduğu için İzlanda schengen vizesi almak gerekir.

İşlemlerin başlatılabilmesi için Danimarka konsolosluğu içerisinde hizmet sunan İzlanda vize birimine uğramak gerekir. Bu konuda hizmet sunan firmalar da bulunduğu için firmalardan da destek alınabilir. İzlanda vize işlemleri için gerekli olan belgeleri tamamlamak ve bunları eksiksiz bir şekilde yetkili birime teslim etmek gerekir. Buradan yapılan değerlendirmeler sonucunda vize türüne uygun geçerli olan vize çıkarılır.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

İzlanda vize işlemleri Danimarka konsolosluğu içerisinde yürütülür. Burada bulunan birim güncel veriler doğrultusunda gerekli olan evrakları şu şekilde sıralamıştır:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Parmak izi
 • Davetiye mektubu
 • Başvuru yapan kişilerin banka hesapları ve banka hesabına ait dökümler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru yapan kişilerin 4 aylık maaş bordrosu
 • işverenlerin ve çalışanların gitmesi halinde konsolosluk tarafından benzetilen diğer evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlanması
 • Uçak gidiş dönüş bilet fotokopileri
 • Konaklamaya dair detaylı bilgi konsolosluğa sunulmalıdır.

Yukarıda belirtilen bu belgelerin eksiksiz bir şekilde Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilmesi ya da yardım alınan firmalar aracılığıyla teslim edilmesi gerekir.

İzlanda Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İzlanda seyahati doğrultusunda kişilerin öncelik ve başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekir. Bu nedenle vize türünün belirlenmesi ve buna bağlı olarak seyahatin suresi ve kapsamı hakkında bilgi verilmelidir. Form üzerinde şahıslara ait kişisel bilgiler, iş bilgileri, iletişim adresleri gibi detaylar yer alır.

İzlanda vize işlemleri için tüm bu soruların doğru bir şekilde yanıtlanması gerekiyor. Form üzerinde yer alan adres ve iletişim bilgileri konsolosluğun size geri dönüşü açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Şahıslar tarafından doldurulan başvuru formu diğer belgelerle birlikte Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilir.

Vize İşlemleri İzlanda
İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda Vize Randevusu

Kuzey yarım kürenin en kuzeyinde bulunan İzlanda iklimi ve doğal güzellikleri ile yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Her yıl Türkiye’den farklı nedenlerden dolayı birçok kişi İzlanda’ya giderek buranın güzelliklerini yakından görüyor. İzlanda Türkiye’den gidecek olan vatandaşları vizeye tabi tutmuştur. Sadece gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Bunun dışında İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşların öncelikle Danimarka konsolosluğu içerisinde bulunan İzlanda vize hizmeti sunan birim bulunur. Konsolosluk tarafından belirtilen belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra Danimarka konsolosluğu içerisinde bulunan ve İzlanda vizesi veren birimden randevu talep edilir. İzlanda Vize Randevusu olmadan vize işlemleri gerçekleşmez.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Vize Ücretleri

İzlanda vizesi almak için öncelikle konsolosluktan İzlanda vize randevusu almak gerekir. Çünkü vize işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından alınan randevular oldukça önemlidir. Randevusu bulunmayan kişiler vize alamazlar. Randevu ve gerekli evraklar tamamlandıktan sonra gerekli olan süreç Danimarka konsolosluğu tarafından yürütülür.

İzlanda vizesi konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak 5 ya da 15 gün içerisinde çıkar. İzlanda vize ücretleri ise her yıl güncel fiyatlar doğrultusunda yeniden kişilere duyurulur. Vize ücretleri belirlenirken konsolosluk harcı, vize türü ve vizenin geçerlilik süresi göz önünde bulundurulur. İzlanda vizesi almak isteyen kişilerden istenen gerekli evraklar ile birlikte bizde ücretinin yatırıldığını gösteren dekont da istenir.

İzlanda Vize Türleri Hangileridir?

Schengen bölgesi içerisinde bulunan İzlanda schengen bölgesi dışında tutulan ülkelerden vize talep ediyor. Türkiye schengen ülkeleri dışında olduğu için buradan gidecek olan vatandaşların İzlanda vizesi alması gerekir. Bu nedenle öncelikle alınacak olan vizenin türünün belirtilmesi gerekir. İzlanda vize randevusu sırasında vize türü belirlenir ve işlemler Danimarka konsolosluğu içerisinde bulunan bir birim tarafından yürütülür.

Vize türleri içerisinde; İzlanda turistik vizesi, İzlanda aile arkadaş ziyaret vizesi, İzlanda ticari vize bulunur. Yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda başvuru formunda kesinlikle vize türünün belirtilmesi gerekir. Alınacak vize türü doğrultusunda İzlanda kapılarını dışarıdan gelen yabancı ziyaretçilere açarak doğal ve eşsiz güzellikleri yakından görme imkanı tanır.

Vize Randevusu İzlanda
İzlanda Vize Randevusu

İzlanda Konsolosluğu Vize

İzlanda Konsolosluğu Vize konusunda yetkili resmi temsilciliktir. Türkiye ile İzlanda arasında yapılan vize antlaşmasına göre vize işlemleri, Konsolosluk ya da Büyükelçilik tarafından yürütülür. Ancak İzlanda ülkesinin Türkiye’de resmi temsilciliği bulunmadığından, tüm vize işlemleri Danimarka Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

Vize başvuruları, Danimarka Konsolosluğu/ Büyükelçiliği’ne yapılmakla beraber Konsolosluk/ Büyükelçilik tarafından yetkilendirilen başvuru merkezi aracılığıyla da yapılabilir. Vize başvuruları için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından belirlenmiş olan vize evrakları ve belgelerinin, usule uygun olarak tanzim edilmesi, her bir evrakta yer alan bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler olması, ayrıca vize işlemleri için gerekli olan tüm aşamalarda resmi prosedürlere göre işlemler tamamlanarak başvuru yapılmalıdır.

İzlanda Vize Başvurusu Nasıl Değerlendirilir?

Schengen ülkelerinden biri olan İzlanda ülkesine seyahat edebilmek için Schengen vizesi kapsamında işlemler yürütülmekte beraber, başvuru yapılmadan önce hangi vizenin talep edildiği, vize süresi ve seyahat amacı gibi hususlar belirlenmelidir. Bu aşamadan sonra vize başvuru evrakları ve istenmesi halinde ek evrak ve belgeler tanzim edilerek başvuru merkezleri aracılığıyla ya da doğrudan Konsolosluk/Büyükelçiliğe teslim edilerek başvuru işlemleri başlatılır.

Teslim edilen evraklar ve belgeler Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri tarafından dikkatli bir şekilde incelenerek, başvuru evraklarında herhangi bir sorun olmayan kişilerin başvuruları kabul edilir. Usul açısından yanlış işlem yapılan, eksik bilgi, eksik evrak gibi durumu bulunan kişilerin ise başvuruları reddedilir. Yapılan başvuruların sonuçlanma süresi, genellikle 10 iş günüdür.

Ancak bu süre Konsolosluğun yoğunluğuna, ek evrak ve belge istenmesi hali, başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi durumlarda başvurunun sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. İzlanda Konsolosluğu vize işlemlerinde, başvurularının tamamı Danimarka Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir.

İzlanda Vizesi Almak İçin Pasaport Şartları

İzlanda ülkesi ile Türkiye arasında yapılan vize antlaşmasına göre umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurusu yapmak zorundadır. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içerisinde maksimum 90 günle sınırlı kalmak koşuluyla kısa süreli seyahatler için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Vize alabilmek için geçerliliği devam eden, sayfaları yıpranmamış/ eskimemiş ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan pasaport temin edilmelidir. İzlanda Konsolosluğu vize başvuru işlemleri için İzlanda ülkesi adına vize işlemlerini yürüten Danimarka Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne başvuru yapılarak vize alınabilir.

Konsolosluğu Vize İzlanda
İzlanda Konsolosluğu Vize

İzlanda Büyükelçiliği Vize

İzlanda Büyükelçiliği Vize başvurularını kabul etmek ve değerlendirmekle yetkili resmi temsilciliktir. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallara ve prosedürlere eksiksiz bir şekilde uyulması gerekir. İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatlerinde vize almak zorundadır.

Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftırlar. Vize başvuruları, ülkenin Büyükelçiliği’ne veya Başkonsolosluğu’na yapılır. Ancak Türkiye’de İzlanda Devleti’ne ait yetkili Başkonsolosluk veya Büyükelçilik yoktur. Bu nedenle İzlanda vize başvuruları, Danimarka Büyükelçiliği/Konsolosluğu’na yapılır. Danimarka Büyükelçiliği ve Konsolosluğu İzlanda vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumlardır.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar Kaç Günde Sonuçlanır 2024?

İzlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenine uygun şekilde İzlanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen şekilde vize başvuruları yapılmalıdır. İzlanda büyükelçiliği vize başvurularını titizlikle yürütmektedir. Vize türüne uygun şekilde İzlanda başvuru formu doldurularak, vize başvurusu oluşturulmalıdır. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretinin de yatırılması gerekir. İzlanda vizesi, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, kişilerden ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Ayrıca İzlanda ülkesi adına vize işlemlerini yürüten resmi temsilcilikler olan Danimarka Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul edip, değerlendirir.

İzlanda Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizden her yıl birçok kişi turistik, ticari, aile birleşimi, aile ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı İzlanda’ya seyahat etmektedir. İzlanda, Schengen bölgesinde yer aldığından vize başvuruları, Schengen vizesine uygun şekilde hazırlanır. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir.

İzlanda Büyükelçiliği vize başvurularını, İzlanda ülkesinin Türkiye’de Büyükelçiliği bulunmadığından İzlanda ülkesi adına vize işlemlerini yürütmekle görevlendirilen Danimarka Büyükelçiliği başvuruları değerlendirirken tüm işlemleri büyük bir titizlikle yürütür. Talep edilen evrak ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresine ve yıpranmamış/eskimemiş olması dikkat edilmelidir.

Büyükelçiliği Vize İzlanda
İzlanda Büyükelçiliği Vize

İzlanda Turistik Vize

İzlanda Turistik Vize, İzlanda’ya gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. İzlanda birçok Avrupa ülkesinin de yer aldığı Schengen ülkelerinden birisidir. İzlanda’ya seyahat edecek kişiler, İzlanda Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir.

İzlanda üzerinden diğer schengen ülkelerine geçiş yapmak mümkündür. İzlanda turistik vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. İzlanda’nın Türkiye’de yetkili Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu bulunmadığından, İzlanda turistik vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği’ne veya Danimarka Başkonsolosluğuna yapılmalıdır.

İzlanda Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, Schengen kurallarına uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekir. İzlanda turistik vize başvurularında kişilerin seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statülerine göre ek evrak ve belge tamamlamaları gerekebilir. İzlanda turistik vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve son10 yıl içerisinde alınmış pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İzlanda turistik vize başvuru formu
 • İzlanda vizesi talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Seyahat masraflarını giderecek miktarda bankada para
 • Varsa sponsora ait bilgiler
 • 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakatname
 • Çalışan kişilere ait son 3 ayın maaş bordrosu
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi

İzlanda turistik vize başvurularında talep edilen evrak ve belgelerin, eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Evraklarda görülecek yanlış veya eksik bir bilgi vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verir.

İzlanda Turistik Vize Talep Dilekçesi

İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. İzlanda’ya seyahat edecek kişilerin İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrak ve belgeleri, eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdırlar. Bu evrak ve belgeler içerisinde en önemli belgelerden birisi vize talep dilekçesidir.

İzlanda schengen vize başvurularında bulunacak kişi, İzlanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne hitaben bir dilekçe yazarak seyahat nedenlerini ve seyahat tarihlerini açıkça belirtmelidir. Dilekçe, vize başvurusu bulunan kişi tarafından kaşe ve imza atılarak hazırlanmış olmalıdır. Tanzim edilen tüm evraklar ve belgeler Danimarka Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir.

Turistik Vize İzlanda
İzlanda Turistik Vize

İzlanda Ticari Vize

İzlanda ticari vize; İzlanda’ya fuar, iş toplantısı, açılış gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. Ticari vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Ticari vize başvurularında, İzlanda’da yaşayan firma yetkilisi veya yöneticisi tarafından bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu davet mektubunun, talep edilen evrak ve belgeler içerisinde yer alması gerekir.

Davetiye, ticari vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. Davetiye içerisinde, davetiye gönderen kişiye ait kişisel ve adres bilgileri bulunmalıdır. Ayrıca davetiye gönderen kişinin, İzlanda’da daimi ikamet etmesi gerekir. İzlanda ticari vizesi bulunan kişilerin, İzlanda’da çalışma ve oturma izinleri yoktur. Seyahat süresi sonunda kişilerin, tekrar Türkiye’ye dönüş yapmaları gerekir.

İzlanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Ticari Vize başvurularında, İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını özen gösterilmelidir. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İzlanda ticari vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • En az 2 sayfası boş olan, en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • İzlanda vizesi başvuru formu
 • İzlanda vizesi talep dilekçesi
 • Davetiye
 • Cüzdanı fotokopisi
 • Varsa sponsoru ait bilgiler
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordrosu

İzlanda Ticari Vize Ücreti

İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vizeye tabidirler. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise kısa süreli seyahatler için vize işlemlerinden muaftırlar. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde vize ücretini yatırmaları gerekir.

Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. İzlanda ticari vize ücreti; tekli giriş, çoklu giriş gibi vize türlerine göre değişiklik gösterir. Ayrıca vize başvuruları, belirli zamanlar içerisinde farklılık gösterir. İzlanda ticari vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi internet sayfasından ya da vize başvuru merkezinin web sayfasından öğrenmek mümkündür.

Ticari Vize İzlanda
İzlanda Ticari Vize

İzlanda Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

İzlanda aile arkadaş ziyaretleri vizesi, İzlanda’da bulunan arkadaşı veya aileden birini ziyaret etmek amacıyla talep edilen vize türüdür. Kısa süreli vize kategorisinde yer alan arkadaş ziyareti vizesi başvurularında, İzlanda’da bulunan arkadaşın bir davet mektubu göndermesi gerekir. Davetiye, arkadaş ziyareti vizesi başvurularında oldukça önemlidir.

Davetiye gönderen kişi, İzlanda’da daimi ikamet eden birisi olmalıdır. Ayrıca davet mektubunu gönderen kişi, davetiye içerisinde vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğini açıkça belirtmelidir. İzlanda arkadaş ziyareti vizesinde, davet mektubu gönderecek kişi davet mektubunun içeriğinde ikamet adres bilgilerini ve şahsi bilgilerini de belirtmelidir.

İzlanda’nın Türkiye’de resmi olarak hizmet veren Büyükelçiliği ve/veya Konsolosluğu bulunmadığından İzlanda arkadaş ziyareti vizesi, Danimarka Büyükelçiliği’ne veya Danimarka Başkonsolosluğuna yapılır.

İzlanda Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi için talep edilen evrak ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanıp; vize başvurusu oluşturulması gerekir. Arkadaş ziyareti vize başvurularında, seyahat süresine ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerine göre evrak ve belgelerde değişiklik görünebilir. İzlanda arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • İzlanda arkadaş ziyareti vize başvuru formu
 • İzlanda vizesi talep dilekçesi
 • Davet mektubu
 • Yıpranmamış ve eskimemiş olmak şartıyla en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış geçerli bir pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Varsa sponsora ait bilgiler
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Biyometrik fotoğraf
 • Çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordrosu fotokopisi

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda’ya seyahat edecek kişilerin, vize türüne uygun şekilde hazırlayıp tamamladıkları belgeleri, yetkili olan Konsolosluğa veya Büyükelçiliği teslim etmeleri gerekir. Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri, başvuru evraklarını ve belgelerini inceleyerek vize başvurularını sonuçlandırır. İzlanda aile arkadaş ziyareti vizesi, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Konsolosluk veya Büyükelçiliğin yoğunluğu nedeniyle, vize sonuçlanma süresi değişebilir. Ayrıca bazı durumlarda Konsolosluk ve/veya Büyükelçilik yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durumda, vize sonuçlanma süresinin uzamasına sebebiyet verir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İzlanda
İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İzlanda Vizesi Gerekli Evraklar

Önemli bir schengen ülkesi olan İzlanda Türkiye’den gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutmuştur. Sadece yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmuştur. İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşların öncelikle gitme amaçlarını belirtmeleri ve bu doğrultuda yetkili birim tarafından bildirilen belgeleri tamamlaması gerekir. İzlanda vizesi gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesabı ile beraber döküm hareketleri
 • Davet mektubu (Bu mektup kişinin İzlanda’ya gitme amacını belirler)
 • Başvuru yapan kişinin son 4 aylık maaş bordrosu
 • Başvuru yapan kişilerden parmak izi alınır. Bu uygulama bir defaya mahsus tur ve parmak izi kayıtları 5 yıla kadar saklı tutulur.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • İşveren ya da çalışanın gitmesi halinde konsolosluk tarafından istenilen belgeleri hazırlaması gerekir.

İzlanda Vize Ücreti Nasıl Belirlenir?

Türkiye’den her yıl farklı nedenlerden dolayı İzlanda’ya gitmek isteyen birçok kişi bulunur. Bu kişiler öncelikle konsolosluk tarafından belirtilen İzlanda Vizesi Gerekli Evraklar başlığı altında bulunan belgeleri tamamlamaları gerekir. Belgelerin teslim edilmesi ile beraber konsolosluktan randevu talep edilmelidir. Randevu olmadan vize işlemleri gerçekleşmez.

Gerekli evraklar ile beraber vize için ödenen ücretin gösterildiğini belirten dekontunda bulunması gerekir. İzlanda vize ücreti vizenin türüne ve süresine bağlı olarak değişir. Ayrıca konsolosluk harcı da bulunur. Bu nedenle vize ücreti hakkında detaylı bilgiye sahip olmak daha sağlıklı olacaktır.

İzlanda Vizesi İçin Hangi Kuruma Gitmek Gerekir?

Türkiye sınırları içerisinde İzlanda vizesi için hizmet veren dış temsilcilik ya da konsolosluk bulunmuyor. Bu nedenle İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşların Danimarka Konsolosluğu’na başvurması gerekir. Danimarka konsolosluğu içerisinde bulunan İzlanda vize temsilciliği gerekli tüm detayları ilgili kişilere bildirir.

Hizmet sunan bu birim Danimarka Konsolosluğu’na bağlıdır. Bu nedenle öncelikle Danimarka Konsolosluğu’na giderek burada seyahatin amacını belirleyen vize türünü belirtmek gerekir. Ardından İzlanda vizesi gerekli evraklar tamamlanarak teslim edilmelidir. Konsolosluk tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yaklaşık olarak 10 gün içerisinde tamamlanmaya çalışılır. Vizesini alan vatandaşlar İzlanda’ya giderek burada yürütmekte olduğu işlerini ve seyahat amacını gerçekleştirir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İzlanda
İzlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İzlanda Vize Formları

Atlas Okyanusu yakınında bulunan İzlanda doğal güzellikleri ile birçok kişinin dikkatini çekiyor. Ülkede bulunan şelaleler eşsiz görüntüsü ile görenleri hayrete düşürüyor. Ada ülkesi olan İzlanda Schengen ülkelerinden gelen ziyaretçilere kapılarını açarken Schengen ülkesi kapsamı dışında bulunan ülkelere vize zorunluluğu getirmiştir.

Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşlar İzlanda Vize Forumları temin ederek doldurmak zorundadır. Bu formlar konsolosluk tarafından kişileri tanımak amacıyla istenir. Form içerisinde vize talebinde bulunan kişiler hakkında kişisel bilgiler, iş bilgileri, iletişim bilgileri ve İzlanda’ya gitme amacı bulunur. Bu bilgiler ışığında Danimarka konsolosluğu içerisinde hizmet sunan İzlanda vize birimi İzlanda vize formları sayesinde kişileri tanır ve vize taleplerine uygun cevabı verir.

İzlanda Vize Talep Ediyor Mu?

İzlanda seyahati planlayan Türk vatandaşlar öncelikle İzlanda vizesi alması gerekir. Çünkü İzlanda Türkiye’deki vatandaşlardan vize talep ediyor. Sadece hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu bulunan şahıslar bize kapsamı dışında tutularak vize talep edilmiyor. Bordo pasaporta sahip olan kişilerde vize almak zorundadır.

Schengen ülkesi olan İzlanda dışarıdan gelen yabancılardan kısa süreli yani 90 günü geçmeyen C tipi vize istiyor. 90 günü geçecek olan ziyaretlerde ise D tipi vize talep ediyor. İzlanda’ya gidecek olan vatandaşlar vize türünü ve seyahat nedenini açıklamak zorundadır.

Aksi halde vize alamazlar. İzlanda vize türleri içerisinde; İzlanda turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, transit vize ve şoför vizesi gibi vize türleri bulunur. Bize türüne uygun olarak hazırlanan İzlanda vize formları doğru bilgiler ışığında doldurulmalıdır.

İzlanda Vizesi Başvuru İşlemleri

İzlanda’nın Türkiye’de hizmet veren konsolosluğu bulunmuyor. Bu nedenle Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşlar Danimarka Konsolosluğu’na gitmek zorundadır. Danimarka konsolosluğu içerisinde İzlanda vize işlemleri ile ilgili yetkili bir birim bulunur.

İşlemler sırasında Türk vatandaşlar bazı biyometrik işlemlere tabi tutulur. Uygulanan bu işlemler doğrultusunda parmak izi alınır ve vize alacak olan kişi elektronik imza atarak dijital ortamda fotoğraf çekim işlemi tamamlanır. Bu veriler ilgili birimler tarafından 5 yıl boyunca saklanır. İzlanda’ya yeniden seyahat düzenlemek isteyenler bu işlemlerden muaf tutulurlar.

Vize Formu İzlanda
İzlanda Vize Formu

İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İzlanda vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, ülkeye seyahat nedenlerini ve seyahat tarihlerini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. İzlanda vize dilekçesi, vize türüne göre değişiklik gösterir. Kişilerin dilekçe içerisinde ülkeye seyahat nedenlerini, Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkililerine kanıtlamaları gerekir.

Ayrıca vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye döneceklerini teminatını da vermeleri zorunludur. İzlanda vize başvurularında oldukça önemli bir evrak olan dilekçe hazırlanırken, uzman kişilerden yardım alınması gerekir. İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği için İzlanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi internet sayfasından ya da başvuru merkezinin web sayfasından ulaşabilirsiniz. Vize dilekçesi, kişiden kişiye ve kişilerin seyahat türlerine göre değişiklik gösterir.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

İzlanda vizesi alabilmek için vize türüne, seyahat süresine ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde talep edilen evrak ve belgeleri hazırlamaları gerekir. Vize başvurularının başarılı olarak sonuçlanması için evrak ve belgelerin hazırlanmasında dikkatli olunmalıdır. İzlanda vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla 10 yıl içerisinde alınmış pasaport
 • İzlanda vize başvuru formu
 • İzlanda vize talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Sağlık sigortası poliçesi

Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, kişilerin mesleki statülerine ve vize türlerine göre ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum göz önünde bulundurularak İzlanda vizesi dilekçe örneği ve diğer evrak ve belgeler hazırlanmalıdır.

İzlanda vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türlerine uygun şekilde talep edilen vize ücretini yatırmaları zorunludur. Vize başvurularında, vize ücreti oldukça önemlidir. Ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Vize başvurularında talep edilen vize ücreti, her yıl farklılık gösterebilir. İzlanda vizesi dilekçe örneği ve İzlanda vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Konsolosluk ve Büyükelçilik resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği İzlanda
İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İzlanda Vize Ücreti

Doğal güzellikleri ile dikkatleri çeken İzlanda bir ada ülkesidir. Burası eşsiz bir güzelliğe sahip olduğu için birçok yabancı kişiye ev sahipliği yapıyor. İzlanda ılıman bir iklime sahip olduğu için her mevsim ziyaret edilebilir. Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İzlanda vizesi alarak buraları görme imkanı bulunur.

Türkiye’de bulunan bordo pasaport sahipleri ile diğer tüm vatandaşların vize alması gerekir. İzlanda’ya gitmek isteyen kişi dedin merak ettiği konulardan biri de vize ücretleridir. İzlanda Vize Ücreti her yıl güncel fiyatları ile gitmek isteyenlere duyurulur. Vize ücretlerinin belirlenmesinde vizenin türü ve vizenin ne kadar süre için geçerli olacağı önemlidir.

İzlanda Vize Süreci Nasıl İlerler?

İzlanda’ya seyahat etmek isteyenler Danimarka Konsolosluğu’na başvurmak zorundadırlar. Çünkü İzlanda’nın Türkiye’de herhangi bir diş temsilciliği veya konsolosluğu bulunmuyor. Vatandaşlara kolaylık olması açısından vize süreci Danimarka konsolosluğu tarafından görevlendirilen birim tarafından yürütülür. vize sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için gerekli olan tüm evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

Özellikle İzlanda vize ücreti ödenmeli ve ödendiğine dair dekontun belgeler içerisinde bulunması gerekir. Alınacak olan schengen vizesi konsolosluk tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 10 gün içerisinde çıkar. Bazen konsolosluk kişilerden ek belgeler talep edebilir. Bu durum beraberinde vize sürecinin uzamasına neden olur.

Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İzlanda schengen vizesi için Danimarka konsolosluğu tarafından belirtilen bazı belgelerin tamamlanarak teslim edilmesi gerekir. İzlanda’ya gidecek olan vatandaşların gitme amaçları farklılık göstereceğinden dolayı vize türüne uygun belgelerin toplanması gerekir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davetiye mektubu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Başvuru yapan kişilerden parmak izi alınır ve alınan parmak izi kayıtlarda 5 yıl boyunca saklı tutulur. Yapılan seyahatin ardından yeniden İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşların parmak izi vermesine gerek kalmaz.
 • Kişilerin banka hesap bilgileri ve dökümü
 • Başvuru yapan kişinin son 4 ay içerisinde almış olduğum maaş bordrosu bilgileri
 • Şirket sahibi ya da çalışanların konsolosluk tarafından belirtilen iş yeri ile ilgili bilgileri
 • Uçak rezervasyon bilgileri ve konaklama bilgileri
 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu
 • İzlanda vize ücreti için talep edilen ücretin ödendiğini gösteren dekont.
Vize Ücreti İzlanda
İzlanda Vize Ücreti

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küçük bir ada ülkesi olan İzlanda Kuzey yarım kürede yer alır. Bu ülke doğal güzellikleri ve iklimi ile yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı durumundadır. Schengen ülkeleri İzlanda’ya vizesiz bir şekilde girerken Schengen ülkeleri içerisinde olmayan ülkeler İzlanda’ya gitmek için vize çıkarmak zorundadır.

 Türkiye’den gidecek olan vatandaşlar İzlanda vizesi alarak İzlanda’yı ziyaret edebilirler. İzlanda vizesi almak isteyenler İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunu sorabilirler. İzlanda vizesi Danimarka konsolosluğu tarafından yürütülen işlemler doğrultusunda çıkar. Konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi halinde vize işlemleri 5 ile 10 gün içerisinde tamamlanır. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak bazen bu süreç uzayabilir.

İzlanda Vizesi İçin Hangi Belgeler Hazırlanmalıdır?

Türk vatandaşların İzlanda vizesi için bazı belgeleri konsolosluğa teslim etmesi gerekir. Burada bulunan yetkililerden İzlanda vizesi kaç günde çıkar sorusunu sorarak cevap alabilirler. Vize için gerekli olan evraklar şu şekilde açıklanmıştır:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İzlanda vizesi için başvuru formu
 • İzlanda vizesi dilekçe formu
 • Kişilerin maddi durumunu gösteren banka hesap kartları ve dökümleri
 • Çalışanların son 4 ay içerisinde geçerli olan maaş bordrosu
 • Davetiye mektubu
 • İzlanda da kalınacak olan yer hakkında adres bilgileri
 • Uçak gidiş dönüş bilet fotokopisi
 • Sağlık sigortası
 • işverenlerin ve çalışanların konsolosluk tarafından istenen ek belgeleri hazırlamaları
 • Emekliler, memurlar, çiftçiler, ev hanımları, 18 yaşından küçük olanlar ve öğrenciler için istenen belgeler

Tüm bu belgeler eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilir. Burada kişilerden bazı biyometrik veriler alınır. Özellikle parmak izi fotoğraf çekimi ve dijital imza işlemleri konsolosluk tarafından tamamlanır. İzlanda vizesi kaç günde çıkar şeklinde merakı bulunan kişiler bu işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra vizeleri sorunsuz bir şekilde 5 ya da 10 gün içerisinde çıkar.

İzlanda Vize Türleri

İzlanda vize başvurusu bulunan kişiler bize türünü belirlemeleri gerekir. İzlanda tarafından belirlenen vize türleri içerisinde İzlanda turistik vize, ziyaret vizesi, transit vize, şoför vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi gibi vize çeşitleri bulunur.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İzlanda
İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vfs Global İzlanda Vizesi

İzlanda birçok kişinin merak ettiği ve yakından görmek istediği bir ülkedir. Ülke sıcak su akıntıları, ılıman iklimi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyenler Schengen vizesi alarak ülkeyi görebilme imkanı elde ederler.

Bu konuda sizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen Vfs Global İzlanda Vizesi her konuda sizlerin yanındadır. Firmamız vize işlemleri sırasında takip edilmesi gereken tüm aşamaları sizlerin adına takip ediyor. Başvuru süreci boyunca gerekli olan evrakların neler olduğu, nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, başvuru formu nasıl doldurulur şeklinde aklınızı kurcalayan tüm sorularınızı en iyi şekilde yanıtlayarak sağlıklı bir vize alma süreci yaşatıyoruz.

İzlanda Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İzlanda seyahati planlayan birçok kişi vize almak için hangi belgelerin gerekli olduğunu bilmiyor. Bu konuda sizler için en güncel verileri toplayan Vfs Global İzlanda Vizesi gerekli evrakların neler olduğunu şu şekilde belirtmiştir:

 • En az 6 aylık geçerliliği bulunan pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Davetiye mektubu
 • Konsolosluk tarafından hazırlanan başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması
 • İzlanda vizesi başvuru dilekçesi
 • İzlanda seyahati için alınan uçak bileti fotokopileri
 • Bankada hesabı bulunan kişilerin hesap ile ilgili bilgileri
 • Vize alacak olan kişilerin son 4 aylık maaş durumunu gösteren maaş bordrosu
 • İzlanda da kalınacak yerin konaklama bilgileri
 • Vize başvurusu yapan kişilerin yetkili kişiler tarafından belirtilen vize ücretlerini ödediklerine dair dekont teslim etmeleri gerekir.
İzlanda Vizesi Vfs Global
Vfs Global İzlanda Vizesi

İzlanda Vize Ücreti Ne Kadar?

İzlanda seyahati planlayan birçok kişi vize için gerekli evrakları toplarken bir yandan da vize ücretlerinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Bu konuda en doğru bilgilerle Vfs Global İzlanda Vizesi sizlere yardımcı oluyor. 2024 yılı için geçerli olan vize ücretleri başvuru yapacak kişiler tarafından konsolosluk harcı ile beraber yatırılması gerekir. Vize ücretlerinin belirlenmesinde bazı kriterler bulunur. Öncelikle alınacak olan vize türü vize alma aşamasında çok önemlidir. Vizenin geçerlilik süresi ve giriş çıkışlar da vize ücretleri üzerinde etkilidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda’ya gitmek istiyorsanız vize almanız şarttır. İzlanda vizesini almak için online sistem üzerinden e-vize uygulaması aracılığı ile başvuruda bulunabilir ya da İzlanda Konsolosluğuna başvurarak vize talebinde bulunabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vize alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan bir tanesi belge ve evraklarınızın tam ve doğru bilgiyi içeriyor olmasıdır. Bir diğer önemsenmesi gereken nokta ise İzlanda’ya hangi amaç ile gidiyorsanız o amaç için vize türü belirlemenizdir.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda aile arkadaş vizesi için; aileden veya arkadaş çevrenizden birinin İzlanda’da ikamet ediyor olması ve sizi çağırması gerekmektedir. Vize sonucunuzu olumlu yönde etkileyecek olan bu işlem ile İzlanda’ya gidişiniz kolaylaşır.

Davetiyeli İzlanda Vizesi?

Davetiyeli İzlanda vizesi; İzlanda’da bulunan bir firma tarafından davet edilmeniz sonucu gerçekleşir. Özellikle çalışma amacı ile gideceksiniz bu davetiye mektubu oldukça işinize yarayacaktır.

İzlanda Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İzlanda Konsolosluğundan vize talebinde bulunacaksanız öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Konsolosluktan randevularınızı Konsolosluk İşlemleri sitesi üzerinden alabileceğiniz gibi telefonla arayarak da alabilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Konsoloslukta vize işlemleriniz belgeleri eksiksiz iletmeniz ve harç ücretini gecikmeden yatırmanıza bağlı olarak değişmektedir. Eğer bu işlemlere ayıracak zamanınız yoksa firmamız tecrübesinden faydalanabilir ve vize işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Büyükelçilikten vize randevusu almak istiyorsanız online sistem üzerinden randevu oluşturabilir ya da telefonla arayarak randevu alabilirsiniz. Ya da bir acente ile görüşerek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

İzlanda büyükelçiliğinin görevleri; Türkiye’den İzlanda’ya gitmek isteyen vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirmek, Türkiye’de bulunan İzlanda vatandaşlarının birçok resmi işlemini takip etmek şeklinde sıralanabilir.

İzlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda’ya ticari amaç için gidiyorsanız vize başvuru esnasında vize türü bölümünde ticari seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından gerekli evrakları teslim ettikten sonra vize başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

İzlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

İzlanda’ya ticari amaçlarla gidecekseniz ticari davetiyeye ihtiyacınız bulunmaktadır. İzlanda’da çalışma gerçekleştireceğiniz firmanın konsolosluğa bir adet davetiye mektubu yazması işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

İzlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda’ya gezi amaçlı gidecekseniz başvuru formunda turistik vize bölümünü işaretlemeniz gerekmektedir. İstenilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve gerekli şartları karşılamanız halinde vizeniz onaylanacaktır.

İzlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda turistik vizesi dönemlere ve yoğunluğa bağlı olarak farklı zaman zarfında sonuçlanmaktadır. Bu bağlamda vize başvurunuz 5 ila 15 gün aralığında tamamlanmakta ve tarafınıza iletilmektedir.

İzlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İzlanda’ya gitmek için başvuruda bulunmak istiyorsanız online sistem üzerinden işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi konsolosluklar aracılığı ile de işlem başlatabilirsiniz. Firmamız aracılığı ile de vize işlemlerinizi başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başvuru yaparken başvuru tarihinizin geç olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir aksilikle karşılaşmamak adına başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç iki hafta kadar önce başlatmış olmanız gerekmektedir.

İzlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başvuru formunu doldururken yazınızın açık ve net olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Anlaşılır bir dil kullanmanız oldukça önemlidir. Tükenmez kalem kullanmalı ve istenilen sorulara istenilen cevapları vermelisiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

İzlanda vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Eğer herhangi bir dilekçe yazmanız gerekirse bu zaman da yazı diliniz İngilizce ya da İzlanda resmi dilinde olması, karşı tarafa kendinizi ifade etmeniz açısından önemlidir.

İzlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli husus bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmiş olmasıdır. Tükenmez kalem kullanmanız ve net ifadelere yer vermeniz de oldukça önemlidir.

İzlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İzlanda vize işlemlerinizi konsolosluk binasına giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi firmamız tecrübelerinden faydalanarak da yürütebilirsiniz. Sizlerden ve konsolosluklardan aldığımız yetki ile tüm vize işlemlerinizi başarılı bir şekilde yürütmekteyiz.

İzlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İşlemleriniz yapılırken dikkat etmeniz gereken hususların başında süre gelmektedir. Herhangi bir aksilikle karşılaşmamak adına başvurunuzu seyahatinizden iki hafta kadar önce başlatmanız önerilir.

İzlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İzlanda vize randevusunu konsolosluğun internet sitesi üzerinden randevu alarak gerçekleştirebileceğiniz gibi telefon numarası üzerinden arayarak da uygun bir tarih için randevu oluşturabilirsiniz.

İzlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İzlanda vize randevusu alırken, randevuya gidebileceğiniz bir tarih için randevu ayarlamanız oldukça önemlidir. Bu tarihin seyahatinizden on beş gün kadar öncesi için belirlenmiş olması herhangi bir aksilik yaşamamanız için gereklidir.

İzlanda Vize Ücreti 2021?

İzlanda vize ücreti yıllara ve dönemlere göre farklılık göstermektedir. Vize harcı olarak da geçen bu ücreti başvurunuz takip eden en kısa sürede ödemeniz işlemlerinizin kısa sürede başlaması açısından oldukça önemlidir.

İzlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücretini İzlanda Konsolosluğunun belirlemiş olduğu banka hesabına yatırmanız gerekmektedir. Ödemeyi en kısa sürede gerçekleştirmeniz işlemlerinizin başlatılması adına önemli bir unsurdur.

İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize dilekçesi konsolosluklara yazılan resmi bir yazıdır. Bu yazıların eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması, yazdıklarınızın dikkate alınması açısından oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü vize dilekçe örneğini iyice incelemelisiniz.

İzlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

İzlanda vizesi için dilekçenizi tükenmez kalemle yazmanız gerekmektedir. İmla ve yazım kurallarına riayet etmeniz, noktalama işaretlerine uymanız da oldukça önemsenmektedir.

İzlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Vize dilekçenizi, konsolosluk görevlilerinin Türkçe biliyor olmalarından dolayı Türkçe olarak yazabilirsiniz. Yalnız itiraz dilekçelerinizi kendinizi karşı tarafa daha iyi anlatabilmek adına İzlanda resmi dilinde yazmanız önerilir.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

İzlanda vizesi için gerekli olan birtakım evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar kişisel bilgilerinizin bulunduğu ve seyahat bilgilerinizin bulunduğu resmî belgelerdir. Aynı zamanda sağlık bilgilerinizin ve sabıka kaydınızın bulunduğu evraklar da dikkate alınmaktadır.

İzlanda Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

İzlanda vizesi için gerekli olan dokümanlar; kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, ikametgâh belgesi, sağlık raporu, maaş bildirisi, sabıka kaydı, seyahat belgesi, pasaport gibi belgeler vize işlemlerinizin değerlendirilmesi sırasında incelenmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İzlanda vizesi dönemlere göre farklı zaman aralıklarında çıkmaktadır. Bunda mevsimlerin ve etkinliklerin etkisi olsa da genel anlamıyla bu işlemler 5 ila 15 gün aralığında tamamlanmakta ve sizlere iletilmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda vizesi en geç iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple vize başvurularınızı seyahatinizden en geç iki hafta önce başlatmanız önerilmektedir. Böylece seyahatinizin sekteye uğramasına engel olabilirsiniz.

VFS GLOBAL İzlanda Vizesi İşlemleri?

Vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için zamanınız yoksa VFS Global tecrübelerinden faydalanabilir ve vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Firmamıza başvurarak tüm sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesine fırsat tanıyabilirsiniz.

VFS GLOBAL İzlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global ailesi olarak sizlerden ve konsolosluklardan aldığımız yetkiyle vize işlemelerinizi başarılı bir şekilde başlatıyor ve tüm süreci adım adım takip ediyoruz. Böylece herhangi bir aksilik çıkmasına izin vermiyor ve en kısa sürede sizi vizenizle kavuşturuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top