Vizesi İspanya

İspanya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

İspanya Vizesi Nasıl Alınır 2024? İspanya, resmi adıyla İspanya Krallığı Avrupa’nın güney batı kısmında yer alan bir ülkedir. Ülkede değişik bölgelerde değişik iklimler hakim olabilmektedir. İspanya vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İspanya Krallığı’ne çeşitli amaçlar doğrultusunda seyahat etmeleri için yolculuk öncesinde resmi diplomatik misyonlardan aldıkları vizenin ismidir.

İspanya Krallığı’na seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ilk olarak bir pasaport sahibi olmalı, sonrasında ise bu vizeyi almalıdırlar. Vize alma süreci uzun ve yorucu bir süreç olabilmektedir. Vize sürecinde her türlü profesyonel desteği almak ve kafanızda soru işareti kalmaması için Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve size verebileceğimiz hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçindekiler

İspanya Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İspanya Krallığı’na seyahat yapmak isteyen vatandaşlar ‘‘İspanya vizesi almak amacıyla hangi belgelere ihtiyacım var’’ sorusunu soruyorlar. Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Başvuru yapıp vize almak isteyen tüm vatandaşların hususi (yeşil),  diplomatik (siyah) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaportu son 10 yıl içerisinde almış olmalısınız.
 • Kullanacağınız pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız işlemlerin hızlanması ve olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili evrakları dosyanıza eklemelisiniz.
 • Geri döneceğinize dair teminat olarak (Örneğin uçak biletiniz) belgeler sunmanız istenmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden ek evrak talep edebilirler
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyanıza eklemelisiniz.

İspanya Vizesi Alma Süreci

İspanya Krallığı’na yapacağınız seyahat hakkında İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya İstanbul Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Ardından vize alma süreci başlar. Bu süreç zor ve yorucu bir hal alabilmektedir. Alanında uzman, deneyimli ve bilgili çalışanlarıyla Yedi Vize Turizm, İspanya vizesi alma sürecinizin tüm aşamalarında size kurumsal bir hizmet sunar.

Vizesi İspanya
İspanya Vizesi

İspanya Vize Başvurusu

İspanya Krallığı’na vize için başvuruda bulunmak isterseniz İspanya devletinin diplomatik misyonları tarafından belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli adımları tamamladıktan ve onay aldıktan sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz. İspanya Vizesi Başvurusu ülke sınırlarına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlara yapmaları gereken zorunlu bir uygulamadır.

Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah),  pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İspanya Krallığı’ne seyahat etmek isterse başvurularınıdoğru ve eksik olarak tamamlamadırlar. Vize başvurunuzu yapmak ve bu süreçte ihtiyacınız olan her türlü desteği almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir , fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu Formu

İspanya Krallığı’na gitmek amacıyla İspanya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler İspanya Vize Başvuru Formu ’nu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmalıdırlar. İspanya Başvuru Formu başvuru sürecinde karşınıza çıkacak ilk adımdır ve uluslararası prosedürlerde kullanılan  çok mühim bir evraktır.

Bu nedenle soru işaretlerine yer kalmayacak kadar açık, doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bu başvuru formunu bilerek yanlış bilgiler eşliğinde doldurmak suç unsurudur. Yanlış bilgiler vermekten kesinlikle kaçınmalı ve formun açık, tutarlı ve eksiksiz yazılmasına dikkat etmelisiniz.

Başvuru formundaki asılsız, hatalı ve eksik bilgiler vize başvurusunun reddiyle sonuçlanmaktadır. Ayrıca para cezası ve hatalı bilgileri ileten şahsın ülkeye giriş-çıkışların zorlaşması gibi sonuçlar doğurmaktadır.  Başvuru formunda isim, soy isim, uyruk, pasaport numarası, tarih, adres ve kontakta olduğunuz İspanya Krallığı vatandaşlarının isimleri tarzında bilgiler yer almaktadır.

İspanya Vizesi Başvurusu Sonuçları

İspanya Vizesi başvuru sonuçları normal şartlar altında 7 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızın açıklanma süresi İspanya Krallığı’nın İspanya İstanbul Konsolosluğu’nun veya İspanya Ankara Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna bağlı değişiklik gösterebilmektedir.

Teslim ettiğiniz evrakların eksiksiz ve hatasız olması sürecin hızlanmasıyla sonuçlanacaktır. Bu süreci olabilecek en kısa sürede tamamlamak istiyorsanız belgelerinizin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde alanında bilgi ve tecrübe sahibi çalışanlardan yardım almak amacıyla Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu İspanya
İspanya Vize Başvurusu

İspanya Vize İşlemleri

İspanya Krallığı seyahat amacı doğrultusunda yapılacak olan vize işlemleri İspanya Krallığı’nın yetkili misyonları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen İspanya Vize İşlemleri sürecinde doldurmanız gereken bilgiler size ait  , eksiksiz bir şekilde doldurularak diplomatik misyonlara sunulur ve değerlendirme süreci bu şekilde başlamış olur.

Yapacağınız seyahate yönelik konsolosluk tarafından sizden ek evrak talebinde bulunulabilir ve başvuruda bulunan kişiyi bu doğrultuda yönlendirebilir. Sizden istenen bu ek evrakları da diğerleri gibi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız sürecin ilerleyişini olumlu yönde etkileyecektir.

İspanya Krallığı’na seyahat planı olan kişilerin başvuruları İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya Krallığı İstanbul Konsolosluğu’na şahsen veya Yedi Vize Turizm’den yardım alınarak yapılabilir. Başvuru sürecinde Yedi Vize Turizm sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimiyle sizlere profesyonel destek sunarak başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlar.

İspanya Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

İspanya Krallığı’na seyahat planlaması yaptığınızda vize sürecinin olumlu geçmesi için bazı yeterlilikleri sağlanmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik ve ticaret amacıyla vize başvurusunda bulunabilir. İspanya vize başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedenlerinden biri belirlenen tarihler içerisinde sizden talep edilen evraklarda eksiklik bulunmasıdır.

Evrakların doğru bilgiler içermesi yetkililerin karar vermesi sürecinde oldukça etkilidir. Vize işlemleri sırasında başarıya ulaşmak, olumlu sonuçlanan bir süreç istiyorsanız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilir.

Vize Merkezleri ve Başvuru Onayı

Başvurularınız sırasında vize merkezlerinden yardım almanız sizler için süreci kolaylaştıracaktır. Çünkü vize başvuru sürecini yalnız başınıza yürütmeniz olumsuz sonuç almanıza sebebiyet verebilmektedir. Bu sürecin olumlu geçmesi ve başvurunuzun onay alması için bazı aşamaları hatasız geçmeniz gerekmektedir.

Bunun için de bu konuda bilgi birikimi ve deneyim gereklidir. Bu bilginin deneyim ile harmanlanması ve olumlu bir şekilde sonuçlanması seyahat planınız açısından mühim bir noktadır. Sürecin iyi yönetilmesi ve kaliteli bir hizmet almanız size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm uzman kadrosuyla, bilgi birikimi ve tecrübesiyle sizlere başvuru aşamasında gerekli her türlü profesyonel desteği sağlayarak bu sürecin olumlu geçmesini sağlayabilecek güvenilir bir kurumdur.

Vize İşlemleri İspanya
İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize Randevusu

İspanya Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nden İspanya Krallığı’na ticari, turistik veya başka amaçlarla ziyarette bulunmak isteyen herkesten ülkeye giriş için vize talep etmektedir. Şahıslar amaçlarına yönelik bu vizeleri almak için ise İspanya Vizesi Randevusu talebinde bulunmalılardır. Bu randevunun zamanı çeşitli sebeplerle değişebilmekte, bazen ise bu nedenlerden dolayı verilen tarihten sonrasına çekilebilmektedir.

Seyahat planlamalarına yönelik İspanya vize randevusu talebi için önerilen süre randevuyu bir ay önceden almanızdır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Yedi Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız.

İspanya Vizesi Randevu İşlemleri

İspanya Krallığı’na gitmek için İspanya vize randevusu işlemlerine başlayacaksınız. Aklınızda tabii ki merak ettiğiniz bir takım şeyler olacaktır. Sizin için aklınızdaki soruları aklınızda şüphe kalmayacak şekilde cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Size gereken belgeleri tekrardan hatırlatmak ve eksiksiz şekilde doldurmanız için gereken her türlü yardımı yapacağız.
 • Randevu sahibinin başvuru evraklarını eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması çok mühimdir. Bu husus çok büyük önem taşımaktadır. Bu maddeye uymayan formların sahipleri hakkında birtakım cezalar uygulanmaktadır. Bu ceza parasal da olabilir, şahsın ülkeye giriş ve çıkışların sıkıntılı süreçler haline gelmesi şeklinde de olabilir.
 • Randevu işlemleri sırasında kurşun kalem kullanılmamalı, tükenmez kalem kullanılmalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine olabildiğince dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması işlemleriniz adına çok büyük önem taşır.

İspanya Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

İspanya Krallığı sınırları içerisine yapacağınız seyahate yönelik çeşitli amaçlarınız doğrultusunda vize almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için ilk atacağınız adım İspanya’nın ülkemizdeki diplomatik misyonlarından randevu talebinde bulunmanızdır. Randevuyu alacağınız tarihin seyahat planınızdan 1 ay öncesinde olması sürecin sonuçlanması için gerekli süreyi yeterince yaratmaktadır. Sürecin olumsuz etkilenmemesi adına bu süre içinde randevunuzu almanız mühimdir.

Sürenin bu kadar uzun verilme nedeni vize işlemlerinin İspanya Krallığı diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikmeler yaşayabilecek olmanızdır. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzun her adımını profesyonel bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Vize Randevusu İspanya
İspanya Vize Randevusu

İspanya Büyükelçilik Vizesi

İspanya Krallığı birçok ülke vatandaşları tarafından turistik seyahatler çoğunlukta olmak üzere ziyaret edilmektedir. Vatandaşların seyahat programları amaçlarına göre tabi ki farklılıklar göstermekte olup alacağınız vize sürecinde bu durumlarla ilgili evraklar sizden talep edilmektedir. İspanya Krallığı’na gitmek istediğiniz amaç doğrultusunda vize sürecinin prosedürlerini yerine getirmekle yükümlü sayılırsınız.

Bu prosedürlerden belki de en önemlisi İspanya Büyükelçilik Vizesi almaktır. Yedi Vize Turizm, vize sürecinde önünüze çıkabilecek her soru ve sorunla alakalı bilgi sahibidir. Sizlere alanında tecrübeli ve bilgili personeliyle profesyonel destek sağlar. Böylece bu süreçte sizden istenen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili ülkenin diplomatik misyonlarına ulaştırarak hata payını minimal seviyeye indirmiş olursunuz.

İspanya Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

İspanya Büyükelçiliği vizesi işlemleri hakkında zihninizde birçok soru işareti beliriyor olma olasılığı tabi ki yüksektir. Genelde vize alma sürecinin işleyişi ve gerekli evraklar üzerine yoğunlaşan bu sorular yanlış cevaplandığı takdirde süreci uzatır veya bitmesine sebebiyet verebilir.

Bu süreçte alanında uzman kadroya sahip bir firmadan yardım almak isteyebilirsiniz. Yedi Vize Turizm İspanya Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm yardımı sağlayarak size bu süreçte her türlü profesyonel desteği sağlar. Bu destek ilgili sürecin olumlu geçmesi adına gereklidir.

Çünkü İspanya Krallığı vize işlemleri çeşitli nedenlerden dolayı sürekli değişim gösterebilmektedir. Bu da uzun uğraşlar sonucu yaptığınız seyahat planının değişmesine veya iptal olmasına neden olabilir. Sürecin en ince ayrıntılarını dahi öğrenmek ve alanında uzman kişiler tarafından profesyonel yardım almanız için Yedi Vize Turizm her türlü desteği sağlar.

İspanya Büyükelçilik Vizesi Süreci

İspanya Krallığı’na her yıl seyahat eden oldukça fazla sayıda turist bulunmaktadır. Bu insanların en çok merak ettikleri nokta ise ilgili seyahat amacına yönelik vize alma sürecinin nasıl işlediği konusunda olmaktadır. İspanya özellikle turistik gezi amacıyla seyahat edilen bir ülkedir.

Tarihi ve doğal birçok güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Kafanızda bu süreçle alakalı birçok soru olduğunun farkındayız.  Bu zorlu süreçte size yardımcı olmak üzere uzman kadrosuyla Yedi Vize Turizm sizlere seyahatiniz için en iyi teklifleri sunacaktır. Her türlü fiyat ve süreç bilgisi sorularınız için bizleri arayabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize İspanya
İspanya Büyükelçiliği Vize

İspanya Konsolosluk Vizesi

İspanya Krallığı başvuru aşaması boyunca eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş evrakları ilettiğiniz takdirde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına istediği amaç doğrultusunda vize vermektedir. Başvuruda bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İspanya Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde belirtilen gereksinimleri yerine eksiksiz bir şekilde getirmekle yükümlüdür.

Bu süreçteki işlemleri yapmak adına Ankara’da bulunan İspanya Büyükelçiliği veya İstanbul’da bulunan İspanya Başkonsolosluğu’nun yoğun temposuyla tek başınıza uğraşmamak için Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz. Fiyat ve hizmetlerimiz hakkında  detaylı bilgi alabilirsiniz. Yedi Vize Turizm, size bu zorlu süreçte kullanılacak her türlü evrakı eksiksiz sunmak ve süreçle alakalı en güncel bilgileri sizlere ulaştırmak için gayret etmektedir.

İspanya Konsolosluk Vizesi Almak

İspanya Krallığı’na başvuru yapan herkes İspanya konsolosluk vizesi almak amacıyla İspanya’nın belirlediği yükümlülükleri gerçekleştirmelidir. Bu prosedürleri öğrenip süreçle alakalı belgeleri doğru ve eksiksiz verdiğiniz takdirde istediğiniz İspanya Krallığı şehrine ziyarette bulunabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında her ülkenin kendi belirlediği gereklilikler mevcuttur. Bu değişkenler de başvuru sürecini yaşayan vatandaşların aklında sorular oluşmasına sebep olmaktadır.

Başvuru sürecinde yapılacak her hata sürecin uzamasıyla sonuçlanabilmektedir. Yedi Vize Turizm bu karmaşıklığı gidermek için alanında deneyimli ve bilgili personellere sahiptir. İspanya Krallığı’na gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alabilmesini sağlamak için her türlü profesyonel hizmetleri vermektedir. Böylelikle İspanya konsolosluk vizenizi rahatlıkla alabilir ve seyahat planlamanızda herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğu

İspanya Krallığı’na seyahat etmek isterseniz ve elinizde 6 ay daha kullanımı geçerli bir adet pasaportunuz var ise ardından yapmanız gereken şey amacınıza yönelik vize almak olacaktır. Bahsedilen süreci başlatmak amacıyla yapacağınız ilk adım ilgili ülkenin yetkili makamlarına  başvuru yapmanız olmalıdır. Başvuru sürecini başlatmak için ilk olarak İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan veya Ankara’da bulunan Ankara İspanya Büyükelçiliği’nden bir randevu almanız gerekmektedir.

Yetkililerin sizden talep ettiği belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim ettikten sonra yetkililer tarafından çeşitli kıstaslar eşliğinde kontrol edilerek onaylanır. Ardından süreç tamamlanmış olur. Böylelikle önünüze bir engel çıkmadan İspanya Krallığı’na seyahat edebilirsiniz.

Randevu sürecinde karşınıza çıkabilecek olumsuz durumları sıfıra indirmek ve bu sürecin sorunsuz geçebilmesi için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru ve onay alma sürecinize tüm profesyonel desteğimizi vermekteyiz.

Konsolosluğu Vize İspanya
İspanya Konsolosluğu Vize

İspanya Turistik Vize

İspanya (Resmi adıyla İspanya Krallığı) Avrupa’nın güney batısında, İber Yarımadası’nda bulunmaktadır.  Ülkenin değişik bölgelerinde iklim farklılıkları gözlenmektedir. Atlantik Okyanusu kıyısındaki bölgelerde Atlantik ilkim, Katalonya’da akdeniz iklimi, Kanarya Adaları’nda subtropikal iklim, Pireneler’in yüksek kesimlerinde dağ iklimi, Aragona vev Katalonya’nın belli kısımlarında kıtasal Akdeniz iklimi ve İber Yarımadası’nda ise okyanus-kıtasal iklim görülür.

505.992 kilometre kare alana sahip  İspanya Krallığı resmi 2019 verilerine göre yaklaşık 50 milyon nüfusa sahiptir. Anadili İspanyolca olmakla beraber başka diller de kullanılır. Özellikle tarihi mekanları ve doğal güzellikleriyle turistlerin dikkatini çekmektedir.

İspanya Turistik Vize İspanya Krallığı’na kısa süreli ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde İspanya Krallığı resmi makamlarından almaları gereken vize türüdür. Turistik vizenizi almak ve bu süreçte alanında uzman personellerimizden profesyonel destek almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir, size ihtiyacınız olan her türlü hizmeti ve yardımı sağlayacağımıza emin olabilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İspanya Krallığı’na turistik amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘İspanya turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunu sormaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Kullanacağınız pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyanıza eklemelisiniz.
 • Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız işlemlerin hızlanması ve olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili evrakları dosyanıza eklemelisiniz.
 • Ülke sınırlarında yapacağınız harcamaları nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler verdiğiniz bir evrak dosyanızda bulunmalıdır.
 • Geri döneceğinize dair teminat olarak (Örneğin uçak biletiniz) belgeler sunmanız istenmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden ek evrak talep edebilirler

Turistik Vize Onayı Almak İçin İpuçları

Turistik vize onayı almak için internette sürekli çeşitli araştırmalar yapıyor fakat sonuç alamıyor olabilirsiniz.. Banka hesabınızda size ait istenen miktarda para olması veya davetiye mektubu almanız bu süreç için olumlu olabilmektedir. Evraklara tarafınızca yazılan ve onayladığınız bilgilerle gerçek bilgiler arasında tutarlılık olması gerekmektedir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesi adına gerekli her türlü desteği vermeye hazırız.

Turistik Vize İspanya
İspanya Turistik Vize

İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize İspanya Krallığı’na giderek her türlü ticaret faaliyette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat tarihinden önce resmi İspanya devletinin makamlarından alması gereken vizedir. Hususi (yeşil),  Diplomatik (siyah), ve hizmet (gri) pasaporta sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla İspanya Krallığı’na seyahat etmek isterse buna yönelik vize başvurusu yapmalıdır.

İspanya Krallığı yetkilileri, duruma göre ülkede yapılacak ticari faaliyete yönelik ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Turistik vize işlemlerindeki evraklar haricinde istenilen ticari vize evrakları konsolosluk tarafından seyahat etmek isteyen kişilere bildirilmektedir. Ticari vizenizi almak, bu konudaki sorularınızı paylaşmak ve profesyonel destek almak amacıyla Yedi Vize Turizm’i arayabilir,  hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

İspanya Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İspanya Krallığı’na ticaret yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen herkes ‘‘İspanya ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Kullanacağınız pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyanıza eklemelisiniz.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili evrakları dosyanıza eklemelisiniz.
 • Yapacağınız harcamaları nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler verdiğiniz bir evrak dosyanızda bulunmalıdır.
 • Geri döneceğinize dair teminat olarak (Örneğin uçak biletiniz) belgeler sunmanız istenmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden ek evrak talep edebilirler

Bu belgelerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız

Ticari Vize Ücreti

Ticaret amacıyla alınacak vize fiyatları İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Başvuru yaptığınız tarihlere, büyükelçilikteki yoğunluğa ve İspanya’nın resmi tatillerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca seyahat amacınız, yaşınız , medeni durumunuz ve vatandaşlığına sahip olduğunuz ülke fiyatları değiştirebilmektedir. Seyahat tarihinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayarak yardım alabilir ve fiyatlarımız  hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize İspanya
İspanya Ticari Vize

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya Krallığı’na son zamanlarda diğer ülke vatandaşları tarafından yapılan ziyaretler sonrası vize alma süreci bazı değişikliklere uğramıştır.. Günümüzdeki hükümler gereğince İspanya Krallığı’nda yaşayan bir akrabanızın ve arkadaşınızın yanına ziyarete gitmek veya iş arkadaşınızı  görmek amacıyla 10 günden fazla süren seyahatleriniz için İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız, bu amacınız doğrultusunda vize başvuru sürecini başlatmalısınız.

İlk olarak yapmanız gereken şey konsolosluktan bir adet randevu almaktır. Bu süreçte yalnız kalmak istemiyor, profesyonel yardım alarak daha kolay bir şekilde süreci atlatmak istiyorsanız Yedi Vize Turizm güncel başvuru formu ve gerekli evrakları sunmak için sahip olduğu tüm bilgileri sizlere ulaştıracaktır.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Diğer vize türlerine göre İspanya aile arkadaş ziyareti vizesinin farklılıklarını merak ediyorsanız bu yazıyı dikkatlice okumalısınız. Başvuru yaptığınız bu vizeyi almak için gerekli en önemli belgelerden biri arkadaşınız veya akrabanızdan alacağınız davetiye mektubudur.

İspanya’nın ülke sınırları içinde ikamet eden bir şahıstan temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bunu resmi belgelerle kanıtlamanız istenecektir. Başvuru Formun ‘da arkadaşınız veya akrabanız ile ilgili istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmanız  gerekmektedir.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İspanya Krallığı’na ziyarette bulunmak isteyen herkes aile ve arkadaş ziyaretleri amacıyla vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • İspanya Vize Formu
 • Kullanacağınız pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız eklenmelidir.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili belgeler eklenmelidir.
 • Geri döneceğinize dair teminat olarak (Örneğin uçak biletiniz) belgeler sunmanız istenmektedir.
 • Ülke sınırları içinde yapacağınız harcamaları nasıl yapacağınız ile ilgili bilgilerin olduğu evrakları teslim etmeniz istenmektedir.
 • Ülkede yapacağınız harcamaların nasıl olacağı ile ilgili sizden belge (Örneğin maaş bordrosu) talep edilmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Uçak rezervasyon bilgilerinizin olduğu belge istenmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden ek evrak talep edebilirler.

Tüm belgelerinizi eksiksiz teslim etmeniz sürecin kısalmasını ve sürecin olumlu geçmesini sağlamaktadır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İspanya
İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

İspanya Krallığı bir çok ülkeden çeşitli amaçlara yönelik ziyaret alan bir ülke konumundadır. Diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi İspanya Krallığı’na giriş yapmak için İspanya Krallığı diplomatik misyonlarına vize başvurusunda bulunulmalısınız. Seyahat ihtiyaçları göz önüne alınarak yapacağınız bu başvurunun olumlu sonuçlanması için profesyonel yardım almak tabi ki akıllıca olacaktır. Bu sebeple İspanya Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde vize almak için ihtiyacınız olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya Krallığı’nın vize başvurusu için çeşitli evraklar istenebilmektedir. Özellikle öğrenci, emekli ve çalışanlardan istenen evraklar arasında farklılıklar bulunmaktadır. Değişim hızlı olduğu için aklınıza ilk gelen ‘‘Gerekli evraklar nelerdir?’’  sorusunu sizler için bu başlık altında topladık.

 • Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaportunuz olması gerekir.
 • Harcamaları nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler verdiğiniz bir evrak dosyanızda bulunmalıdır.
 • Başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız işlemlerin hızlanması ve olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.
 • Uçak rezervasyonunuz ile ilgili evrakları dosyanıza eklemelisiniz.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
 • Kullanacağınız pasaportun en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Geri döneceğinize dair teminat olarak (Örneğin uçak biletiniz) belgeler sunmanız istenmektedir.
 • 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Otel rezervasyonu ile ilgili evraklarınız dosyanıza eklemelisiniz.
 • Eğer yetkililer uygun görürse sizden ek evrak talep edebilirler

Tüm belgeleri doğru ve eksiksiz doldurmanız sürecin hızlanmasını ve olumlu geçmesini sağlamaktadır.

İspanya Vizesi İçin Başvuru Süreci

İspanya Krallığı’na yapılacak olan başvurular için seyahat tarihinizden 1 ay önce başvuru yapmanız sizin için olumlu olacaktır. Seyahat planınızın aksamaması adına önemli bir adımdır. Başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.  Bu sürecin sonuca ulaşması ortalama 7-15 gündür.

Diplomatik misyonlara teslim edeceğiniz bu belgelerin doğruluğu ve eksiksiz olması süreci olumlu yönde yansıyacaktır. İspanya Krallığı’na yapacağınız seyahat ve vize süreci hakkında her türlü profesyonel yardımı almak amacıyla Yedi Vize Turizm’e başvurabilirsiniz.  Yedi Vize Turizm her kesimden insanlara yönelik gerekli profesyonel hizmetleri sağlamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İspanya
İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği

İspanya Krallığı sınırları içerisinde bulunan bir bölgeye seyahat planlamasını yaptıysanız öncelikli olarak İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde diplomatik misyonlarına başvuruda bulunmanız gerekmektedir.  Bu süreçte en önemli adımlardan biri kesinlikle başvuru dilekçenizi eksiksiz, doğru ve açık bir üslupla yazmanız olacaktır.

Bu nedenle İspanya Vizesi Dilekçe Örneği inceleyerek bu örnek üzerinden kendi dilekçenizi doldurabilirsiniz ve doldurduğunuz dilekçeyle sürecin olumlu işlemesi adına önemli bir yol kat etmiş olacaksınız. Yedi Vize Turizm başvuru dilekçenizin doldurulma aşamalarıyla ilgili sizlere yardımcı olmak için alanında uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Firmamız dilekçe hazırlanması esnasındaki zorlukları ve gereklilikleri bilir ve size bu zorlukları aşmak için her türlü profesyonel destek sağlamaktadır. Sizlere sunduğumuz dilekçe örneğiyle birlikte dilekçenizi hatasız olarak hazırlayabilecek ve İspanya’nın diplomatik misyonlarına dilekçenizi aklınızda soru işareti kalmadan sunabileceksiniz.

İspanya Vizesi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

İspanya Krallığı’na seyahat planlaması olan herkesin aklından ilk olarak şu soru geçmektedir. ‘‘İspanya vizesi dilekçesi nasıl hazırlanır?’’. Dilekçe örneği sayesinde dilekçenizi doğru bilgilerle donatılmış halde, hiçbir eksik bilgi vermeksizin ve okuyan yetkilinin anlayacağı açık bir üslup ile sunacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta diplomatik misyonların sizden talep edeceği bilgileri doğru olarak girmeniz olacaktır.

Öncelikle İspanya Krallığı’na yapacağınız seyahat hakkında bilgilendirme yapabilir, ardından İspanya Krallığı’na yapacağınız seyahatte ikamet edeceğiniz yerleri, ziyaret edeceğiniz bölgeleri, harcamalarınızı karşılayacak maddi kaynakları nasıl sağlayacağınızı ve şahsınızla ilgili gerekli ve yeterli her bilgiyi vermelisiniz. Seyahat amacınızı açık ve güzel bir şekilde betimledikten sonra İspanya Krallığı’na yapacağınız seyahat bittikten sonra yapacağınız geri dönüş için gerekli garantiyi sağlamalı bunla ilgili belgeleri temin etmelisiniz.

Dilekçenizde burada belirtilen hususları çok uzun olmamak kaydıyla açık, soru işaretlerine yer bırakmayacak şekilde ve derinlemesine anlatmanız gerekir. Dilekçe hazırlamakta ihtiyacınız olan her türlü yardım için  Yedi Vize Turizm’in size sunduğu hizmetler başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır.

Turistik Vize ve İspanya Vizesi Dilekçe Örneği

Çeşitli doğal güzelliklere ve inanılmaz tarihi eserlere sahip olan İspanya Krallığı, özellikle turistik geziler anlamında dikkat çekmektedir. Ülkeyi ziyaret eden her turisti istisnasız olarak kendine hayran bırakan bir yapıya sahiptir. İspanya Krallığı’na yapağınız gezi eğer turistik amaçlı bir geziyse dilekçenizde bunla ilgili yerler vermeniz sürecin olumlu ilerlemesine vesile olacaktır.. Yedi Vize Turizm dilekçe örneği hakkında bilgi almanız ve süreci idare etmeniz için sizlere her türlü desteği verecektir.

Vizesi Dilekçe Örneği İspanya
İspanya Vizesi Dilekçe Örneği

İspanya Vize Formu

İspanya Vizesi Formu İspanya Krallığı’na çeşitli amaçlar doğrultusunda gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu formun adıdır. Formu ilk edindiğinizde öncelikle sizden talep edilen bilgileri dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Çünkü bu süreçte hatalı veya eksik vereceğiniz bilgiler vize sürecinizi olumsuz etkileyecektir. Duruma göre sürecin uzamasına veya sürecin iptaline sebep olabilmektedir. Formu kurşun kalemle yazmaktan kesinlikle kaçınmalı, tükenmez kalem kullanmalısınız. Formda ıslak imzanıza da yer vermeniz gerekmektedir.

18 yaşının altında olan kişiler için form şahsın velileri tarafından doldurmalı ve velileri tarafından gerekli imzaların atılması gerekmektedir. Yedi Vize Turizm bu formun en güncel halini sizlere sunarak her türlü soru ve sorununuz için sizlere yardım edecektir.

İspanya Vize Formu İle Başvuru

İspanya Krallığı’ne başvurusu yapmak için vize formunu doldurduktan ve gerekli evrakları eksiksiz tamamladıktan sonra sürecin sonuçlanması için ortalama 7 ile 15 gün arasında zaman geçmesi gerekmektedir. Bu süreç bazı sebeplerden dolayı uzayabilmektedir.

Eksik veya yanlış bilgiler sürecin iptaline sebep olabilmektedir. Sürecin uzamamasını istiyorsanız süreç esnasında evraklarınızda değişiklik yapmamanız gerekmektedir. Diplomatik vizyonlara göndereceğiniz evrakların eksiksiz ve doğru olduğundan ve Yedi Vize Turizm’den bu süreçte profesyonel bir yardım almak işlemlerinizin başarıya ulaşması için önemli bir adım olacaktır.

Bu tür süreçlerde zamanı ve verilen evrakları etkin bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Firmamız alanında bilgi sahibi ve deneyimli çalışanları yardımıyla yaşayacağınız bu sürecin uzamaması için her zaman yanınızda olacaktır.

İspanya Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Vize başvurunuz için formunuzu doldurdunuz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘İspanya vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını merak etmektesiniz. İspanya Krallığı’na seyahat amacıyla aldığınız vize geçerliliği çeşitlilik gösterebilmektedir. Seyahat amacınız, yaşınız, maddi kaynaklarınız ve bunlar gibi bazı değişkenler vize geçerlilik süresini değiştirebilmektedir.

İspanya Krallığı sınırları içerisinde bulunan bölgelere gitmek istiyor, başvuru süreci ve vize geçerliliğinizin nasıl olacağını merak ediyorsanız firmamızla iletişime geçiniz. Yedi Vize Turizm alanında en doğru ve en güncel bilgileri sizlere ileterek gereken her türlü profesyonel desteği sağlamaktadır.

Vize Formu İspanya
İspanya Vize Formu

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ‘‘İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusu  İspanya Krallığı’na seyahat etmeyi amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın cevabını merak ettiği bir sorudur. İspanya Krallığı’na yapacağınız vize başvuru süreci, uzun bir süreç gibi görünmektedir. Bu süreç pek çok değişkenden dolayı değişebilmektedir.

İspanya’nın resmi tatilleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatilleri, İspanya Büyükelçiliği ve İspanya Konsolosluğunun yoğunluğu, yaşınız, vatandaşı olduğunuz ülke gibi pek çok değişken süreci etkilemektedir. Normal şartlarda kısa süreli vize başvuruları 7 ile 15 gün arasında sonuca kavuşmaktadır. Bu süre belgelerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde İspanya’nın diplomatik vizyonlarının eline ulaşması sonucunda geçerlidir.

Bu sürecin iptal olmaması veya uzamaması için bilgilerinizde değişiklik yapmaktan kaçınmalı ve yanlış bilgiler vermemek konusunda dikkatli olmalısınız. Örneğin vize başvuru süreci esnasında yapacağınız ikamet değişiklikleri veya uçak rezervasyon bilgilerinin değişmesi bu süreci olumsuz etkileyebilir. Yetkililer bilgileri kontrol ederken yetkililerin incelediği bilgiler ile sizin sunduğunuz bilgilerin aynı olmasına önem vermektedirler. Bu tarz yaklaşımlar vize çıkış sürecini değişken hale getirmektedir.

İspanya Vize Başvuru Dilekçesi

İspanya Krallığı sınırlarının içinde bulunan bir şehre seyahat etmek isteyen ve İspanya vizesi almak isteyen tüm vatandaşlarımızın İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yetkili makamlarına (Ankara’da bulunan büyükelçiliğe veya İstanbul Konsolosluğu’na) başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bu nedenle vizenin çıkma süresi ile alakalı sorunun cevabı çeşitlilik gösterebilir ve bu durum kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorunun cevabı tamamen başvuru aşamalarındaki sürecin ne kadar olumlu ilerlediğiyle alakalıdır.

Başvuru dilekçenizde İspanya Krallığı’na seyahat edeceğiniz süre, seyahat amacınız, ziyaret edeceğiniz ve ikamet edeceğiniz yerler ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınız düzgün bir üslup ile anlatılmalıdır. Yedi Vize Turizm İspanya vize başvuru dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha etkili bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır.

Geri Dönüş Garantiniz

En az “Vizem kaç günde çıkar?” sorusu kadar yapacak olduğunuz geri dönüş işlemleri de şahıslarda soru işareti oluşturan bir durumdur. Türkiye Cumhuriyeti’nden İspanya Krallığı’na gitmek için vize talebinde bulunan tüm vatandaşlarımızın dilekçesinde geri dönüş tarihi ile alakalı bilgilere yer vermesi gerekmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İspanya
İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İspanya Vize Ücreti

İspanya Krallığı’ndan çeşitli amaçlar doğrultusunda vize almak isteyen herkes İspanya vize başvurusu sürecinde İspanya Vize Ücreti ödemelidir. İspanya Krallığı diplomatik misyonlarınca talep edilen vize ücretleri için net bir rakam söylemek mümkün olmayabilir.

Seyahat için yapacağınız vize başvurusunun amacı, başvurunun hangi kanallardan yapıldığı  ve başvuru süresinin uzunluğu gibi birtakım hususlar yetkililer tarafından istenen vize ücretinde değişiklikler oluşmasına neden olmaktadır. Seyahatiniz öncesinde vize ücretleri hakkında bilgi almak ve sürecin genel işleyişini öğrenmek adına Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

İspanya Krallığı’na seyahat planlamasında bulunan herkes İspanya vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonu olan İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya İstanbul Fahri Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Vatandaşı olduğunuz ülke, yaşınız, seyahat amacınız gibi değişkenler vize ücretlerinde değişiklik gösterebilmektedir. Vize ücretleri her yıl yeniden düzenlenmekte ve  duyurulmaktadır. Vize ücretlerinin yanında fotoğraf ücreti, fotokopi ücretleri ve VIP ücreti gibi birçok hizmet ücreti talep edilebilmektedir. Yedi Vize Turizm sizler için her zaman en güncel bilgileri sunmayı amaçlamaktadır..

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İspanya Krallığı’na seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevapladık.

 • İspanya Krallığı’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan diplomatik misyonlarının yani İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya İstanbul Konsolosluğu’nun banka hesap numarasını öğrenmeli ve ücreti buraya yatırmalısınız.
 • Vize ücretiniz sebebi ne olursa olsun iade edilemez.
 • İspanya vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır. Banka hesabına ücreti yatırdıktan sonra dekont almalıdır.
 • Para yatırma işlemi sonrasında kesinlikle işlem yapılan bankadan dekont alınmalıdır. Bu dekont İspanya Krallığı İstanbul Konsolosluğu’na iletilen evrakların içine konulmalıdır. Dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını sahip olduğu hakkı başka bir şahsa devredemez.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir.
Vize Ücreti İspanya
İspanya Vize Ücreti

BLS İspanya Vizesi

İspanya Krallığı sınırları içinde bulunan herhangi bir şehre seyahat etmek isterseniz İspanya devletinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan diplomatik misyonlarına (İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya İstanbul Başkonsolosluğu) amacınıza yönelik vize başvurusundan bulunmanız gerekmektedir. Ayrıca ülkemizde BLS İspanya vizesi başvuru yapabileceğiniz vize merkezi bulunmaktadır.

Bu süreçte tek başınıza hareket etmeniz sizi zorlayabilmektedir. Bunun için alanında uzman çalışanlara sahip bir firmadan yardım almanız gerekebilmektedir. Yedi Vize Turizm size bu süreçte her türlü desteği sağlayarak sürecin olumlu geçmesi için her türlü gereksinimi sağlayacaktır. Vize alma sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunları bilir. Yedi Vize Turizm’in tüm profesyonel hizmetlerini öğrenebilmek amacıyla internet sitemizde bulunan telefon numarası yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Bls İnternational
Bls İnternational İspanya Vizesi

BLS İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri

Ülkemizde bulunan İspanya BLS Vize Başvuru Merkezi, İspanya Krallığı konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. İspanya Krallığı için vize veya kısa süreli Schengen vizesi başvurunuzu BLS üzerinden yapabilirsiniz. İspanya vizesi işlemlerinizi Türk Lirası veya Euro üzerinden yapabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan İspanya vizesi BLS başvuru işlemleri için size ihtiyacınız olan her türlü desteği sunmaktadır. Hizmetlerimizden faydalanmak amacıyla bizimle iletişime geçerseniz BLS İspanya vizesi alma süreci hakkında sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizden aldığınız destek ile vize sonucunuz sonunda olumlu sonuç alabileceksiniz ve İspanya Krallığı’na seyahat planınızda hiçbir aksaklık olmayacak. Sonuç olarak İspanya Krallığı’na gitmek için sizden talep edilen tüm belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde temin etmiş olacaksınız.

BLS İspanya Vizesi Başvuru Merkezi

Yedi Vize Turizm ile iletişim kurarak BLS aracılığıyla amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm sorularınızı sorabilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm olarak müşteri odaklı ve çalışanına önem veren insancıl yaklaşım modelimizle bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği sunmaya gayret etmekteyiz. İspanya vizesi BLS ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den eğitim, turizm ve ticaret amacıyla sık sık gidilen ülkeler arasında yer alan İspanya, Avrupa’nın önemli ülkelerinden biridir. Schengen vizesi ile giriş yapılabilen ülkelerden biri olan İspanya’ya gitmek isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İspanya Schengen vize başvurusu ile birlikte ülkeye seyahat etmek mümkündür. Vize başvuruları için İspanya Konsolosluğu’na müracaat edilmesi gerekmektedir.

İspanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İspanya vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin her aşamada dikkatli olması gerekmektedir. İspanya’ya seyahat amacına uygun vize başvurusu yapılması gerekir. Başvuru formundaki kişisel bilgiler dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’ya aile veya arkadaş ziyareti amacıyla gidecek olan kişiler de vize başvurusu yapabilmektedir. Bu vize başvurusu türünde İspanya’dan gönderilmiş olan davetiyelere ihtiyaç duyulacaktır. Çeşitli belgelerin yanı sıra davetiyelerle birlikte başvuru yapılabilir.

Davetiyeli İspanya Vizesi?

Davetiyeli vize başvuruları son dönemlerde sık sık tercih edilmektedir. Hem ziyaret hem de ticaret gibi amaçlar sebebiyle davetiyeli vize başvurusu yapılabilmektedir. Davetiyeli vize başvuruları hakkındaki tüm bilgilere Yedi Vize firmamızın hizmetleri sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Schengen vizesi almak için konsolosluğa başvurmak isteyen kişilerin ilk olarak randevu alması gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu randevuları internet üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde alınabilir.

İspanya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İspanya vize başvuruları diğer ülkeler için yapılan vize başvurularına göre daha kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Yaklaşık 1-2 hafta içinde vize başvurularının sonuçlandırılması beklenir.

İspanya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemleri için İspanya Büyükelçiliğini tercih edecek olan kişilerin randevu alması gerekmektedir. Online sistem üzerinden kişiler bilgiler ve başvuru formu ile birlikte İspanya Büyükelçiliği vize randevusu almak mümkündür.

İspanya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

İspanya Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan İspanyol vatandaşlarının hak ve çıkarlarını korumak için görev yapmaktadır. Pasaport ve vize gibi işlemlerin yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi gibi görevleri de vardır.

İspanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’ya ticari amaçlarla seyahat edecek olan kişilerin ticari vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Ticari vize başvurularında konsolosluklara teslim edilecek evraklar farklıdır. Evraklar arasında davetiyelerin yer alması gerekmektedir.

İspanya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Önemli bir vize türü olan ticari vize başvurularında gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. İspanya Konsolosluğu’na ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin farklı evrakların yanı sıra davetiyeleri de hazır bulundurması gerekmektedir.

İspanya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’ya turistik amaçlı giriş yapmak isteyen kişiler tarafından vize başvuruları yapılabilir. Turistik vize için internet üzerinden vize randevusu alınması ve evraklarla birlikte konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir.

İspanya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya’ya turistik seyahatler için yapılan vize başvuruları konsolosluğun yoğunluk durumuna göre farklı zaman dilimlerinde sonuçlanır. Ortalama olarak 2 hafta içerisinde sonuçlanması beklenmektedir.

İspanya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İspanya’ya gitmek için farklı vize türlerine ihtiyaç duyan kişilerin başvuru yapmak için tercih edebileceği çeşitli alternatifler bulunmaktadır. İspanya Konsolosluğu vize başvuruları için en önemli mecralardan biridir. Vize başvurularını kolay bir şekilde yapmak isteyen kişiler, Yedi Vize firmamızı tercih edebilir.

İspanya Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İspanya vizesi başvurularındaki en önemli husus doğru bilgilerle hareket edilmesidir. Başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya vizesi için ilk olarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Online sistem üzerinden doldurulan başvuru formunda kişisel bilgilerin yanı sıra seyahat amacı ve tarihi gibi bilgilere yer verilmektedir.

İspanya Vizesi Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

İspanya vizesi başvurularında Schengen başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen vize başvuru formu doldurulurken İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenen dillerin kullanılması gerekmektedir. Başvuru formları İspanyolca, Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilir.

İspanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formları resmi bir belge olarak kabul edildiği için doğru ve hatasız bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir. İspanya vize başvuru formlarında ıslak imza kullanılmalıdır.

İspanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İspanya vize işlemleri için internet üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Ardından gerekli olan evraklarla birlikte İspanya Konsolosluğu’na müracaat edilebilir. İspanya Konsolosluğu’ndaki vize işlemlerinin ardından başvurunun sonuçlanması beklenir.

İspanya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemleri sırasında teslim edilecek evraklara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle; pasaport ve vize talep dilekçesi gibi evrakların doğru bir şekilde teslim edilmesi oldukça önemlidir. Vize işlemlerinde ihtiyaç duyulan evrakları öğrenmek için Yedi Vize firmamızı arayabilirsiniz.

İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvuruları için İspanya Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir. İspanya vize randevuları internet üzerinden kişiler bilgiler ve başvuru formu ile birlikte kolay bir şekilde alınabilmektedir.

İspanya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya vizesi için internet üzerinden randevu alacak kişilerin başvuru formlarını dikkatli bir şekilde doldurması gerekmektedir. Aynı zamanda seyahat etmek istenilen tarihten 2-3 hafta önce randevu alınması faydalı olacaktır.

İspanya Vize Ücreti 2021?

Vize başvuruları sırasında İspanya Konsolosluğu tarafından istenilen harç bedellerinin yatırılması gerekmektedir. 2021 yılındaki harç bedelleri için Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

İspanya vizesi başvurularının tamamlanması için konsolosluk tarafından belirlenen ücretlerin yatırılması gerekmektedir. İstenilen bankalara şubeler ve internet üzerinden harç ücretini yatırmak mümkündür.

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İspanya Schengen vizesi başvurularındaki önemli evraklardan biri olan dilekçelerin doğru bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Yedi vize firmamızın hazırlamış olduğu profesyonel dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz.

İspanya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

İspanya vize başvuruları için hazırlanacak dilekçelerde resmi bir dil kullanılmalıdır. Her türlü bilginin doğru olmasına dikkat edilmeli ve ıslak imzaya yer verilmelidir.

İspanya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İspanya Konsolosluğu, Schengen vizesi başvurularında farklı dilleri kabul etmektedir. İspanya vize dilekçelerinde Türkçe dilinin yanı sıra İngilizce ve İspanyolca kullanılabilmektedir.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

İspanya vizesi başvurularındaki gerekli evrak ve beleler oldukça önemlidir. Geçerliliği devam eden pasaport, başvuru formu, dilekçe, fotoğraf ve vize harcının yatırıldığına dair dekont gibi belgelerin bulundurulması gerekmektedir.

İspanya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

İspanya vizesi başvurularında gerekli olan bazı dokümanlar vardır. Vize türüne göre uçak biletleri ve İspanya’daki otel rezervasyonları gibi dokümanlara ihtiyaç duyulabilir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İspanya’ya seyahat etmek için yapılan vize başvuruları başvuru tarihinden sonra 15 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. İspanya vizesi işlemlerinin hızlanması için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya vize başvurularının sonuçlanma süresi yoğunluğa göre farklılık göstermektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde sonuç alınabilecektir. Yedi Vize firmamız tarafından sunulan hizmetlerden yararlanarak vize işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

BLS International İspanya Vize İşlemleri

Vize işlemelerinin profesyonel bir şekilde yapılması için verilen hizmetler oldukça önemlidir. BLS Internetional İspanya vize işlemleriyle birlikte birçok kişinin ihtiyacı karşılanmaktadır. İspanya vize işlemleri hakkındaki tüm detaylar için profesyonel ve kurumsal hizmetler tercih edilebilir.

BLS International İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya Schengen vizesi için internet üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu için çeşitli kişisel bilgilere ihtiyaç duyulacaktır. Tüm ayrıntılar hakkında bilgi almak için farklı iletişim kanalları tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top