Vizesi İrlanda

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024?

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır 2024? İrlanda dışarıdan girişlerde vize alınması gereken ülkeler listesinde yer alır. Birçok Avrupa ülkesi gibi İrlanda’ya girişlerde de ülke içinde geçerli olabilecek vizenin bulunması şarttır. Ülke politikası gereği istenen vizenin alınmasında kişiler sahip oldukları vasfa göre farklı evrakları ilgili merkezlere ileterek vizeyi almaya hak kazanabilirler. Aracı şirketler aracılığı ile gerçekleşen vize başvurularından kısa süre içerisinde olumlu sonuç almak ve ülkeye giriş sağlamak mümkün olur.

İçindekiler

İrlanda Cumhuriyeti Vize Türleri

İrlanda vizesi birden fazla türe sahiptir. Kişiler ihtiyacı olan vize türüne başvuru yaptıktan sonra ülkeye giriş hakkı kazanabilirler. İrlanda Cumhuriyeti’ne girişte lazım olan vize türleri; İrlanda turist vizesi, İrlanda aile ve yakın arkadaşı ziyaret etme vizesi, İrlanda içerisinde konferans ve seminere katılma müzesi, İrlanda içerisinde iş seyahati vizesi, İrlanda staj vizesi, Eğitim vizesi, gemici vizesi, medikal tedavi amaçlı vize, performans ile turnuva vizesi şeklinde sıralanabilir. Kişiler ihtiyaçları olan vize türüne sahip olarak ülkeye giriş hakkı kazanabilir.

İrlanda Vizesi İçin Başvurular Nasıl Yapılır?

Her ülkenin olduğu gibi İrlanda’nın da ülkeler içerisinde hizmet veren konsolosluğu bulunur. Kişiler ilgili evrakları tamamladıktan sonra bu konsolosluklara başvuru yağarak İrlanda vizesi talebinde bulunabilirler. Vize için gerekli olan belgelerin neler olduğu kişilere konsolosluklar aracılığı ile verilir. Kişiler ön randevu alarak gününde konsolosluklara gidebilir ve buradan istenen belgelerin neler olduğunu öğrenebilir.

İrlanda Belgesi Almak İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

İrlanda vizesi almak isteyen vatandaşlar ilgili kurumlara ve hizmet merkezlerine giderek tam konu hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte birçok farklı kaynaktan da bilgi edinebilirler. Vize için istenen belgeler kişilerin vasfına göre değişiklik gösterir.

Emekliler, öğrenciler, işverenler kendileri için uygun olan istenebilecek evrakları toplayarak İrlanda Cumhuriyeti’n giriş yapabilirler. İrlanda vizesi için istenen ortak evraklar, kimlik fotokopileri, 3 adet fotoğraf, gidiş amacını gösterir belge, banka hesabında ülkenin uygun gördüğü kadar miktarın hazır bulunması ve belirli bir miktar kapsayan Özel sağlık sigortası, uçak bileti ve otel konaklama belgesi şeklinde sıralanabilir. Bununla birlikte vasfa özel olarak evrakların da istenmesi söz konusu olur.

Vizesi İrlanda
İrlanda Vizesi

İrlanda Vize Başvurusu  

 İrlanda Vize Başvurusu için Konsolosluk ya da Büyükelçilik aracılığı ile başvurular kabul edilmiyor. Tüm Türkiye genelinde farklı şehirlerde yetkili acenteler ya da vize başvuru merkezleri tarafından başvurular yapılabilmektedir. İlk başvurularda parmak izi zorunluluğu olduğundan şahsen işlem yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak iki ülkede yapılan antlaşma gereğince 2021 yılına dek uzatılan Visa Waiver Programı ile önce İngiltere’ye gitmek kaydı ile İrlanda’ya geçiş yapılabilmektedir.

 İrlanda vize başvurusu için dikkat edilmesi için gereken bir başka husus ise 90 gün altında yapılacak konaklamalarda kısa süreli C vizesi alınabildiğidir. Bu anlamda konaklama tarihleri belirlenmiş kısa süreli vizelerde tek girişli olarak vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ayrıca tüm pasaport türlerinde İrlanda vizesi alımı zorunludur.

Vize Başvurusu Hakkında

İrlanda’ya gidiş amacını göre talep edilen evraklar birbirinden farklıdır. Temel olarak pasaport, biyometrik resim, iyi niyet mektubu, son altı aya ait hesap cüzdanı işveren ya da çalışan için iş yerleri evrakları istenmektedir.

Ancak öğrenci, tıbbi amaçlar, seminer veya kongre, arkadaş ve aile ziyareti gibi farklı durumlarda ek olarak belgeler istenmektedir. Başvuru merkezlerinden alınan tüm evraklar Dublin’de yer alan başkonsolosluk merkezine iletildiği için ibraz edilen evrakların İngilizce olması gerekmektedir. İngilizce düzenlenmeyen hiçbir evrak kabul edilmeyecektir.

Vize başvurusu sırasında doldurulması gereken başvuru formunun da İngilizce doldurulması gerekmekle birlikte konsolosluğa iletilecek iyi niyet mektubunun da İngilizce yazılması gerekiyor.

Vize Başvuru ve Sonuç Süreci

İrlanda vize başvurusu için gerekli olan tüm evraklar Dublin’de yer alan başkonsolosluk merkezine iletildiği için vizenin sonuçlanması yaklaşık 35 gün sürmektedir. Bu anlamda yapılacak seyahat öncesinde yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilen süreci göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca vize sonucunda merkezden pasaport alınmayacak kargo ile gönderim talep edildiyse bu zamanın da dikkate alınması gerekiyor.

İrlanda vize başvuruları için randevu sistemi zorunlu değildir ancak olası bir yoğunluk durumunda başvuru merkezlerinde beklemek gerekiyor. Bu nedenden dolayı randevu alınarak gidilmesi çok daha kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra iyi niyet mektubu, başvuru formu doldurma gibi konularda yetkili acentelerden de destek alınabilmektedir.

Vize Başvurusu İrlanda
İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda Vize İşlemleri

Gerek turistik gerek ticari gerekse de farklı işlemler nedeniyle yapılacak yurt dışı gezileri için Dünya’nın çoğu ülkesi vize istemektedir. Bu anlamda her ülke uyguladıkları farklı politikalarla farklı evraklar talep etmektedir. İrlanda’da bu ülkelerden biri olup başvuru için birçok evrakın ibrazı gereklidir.

İrlanda Vize İşlemleri için yetkili acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir. Yetki sahibi olmayan yerlerden yapılacak başvuruların geçerliliği olmadığından hem zaman hem de maddi açıdan kayıpların yaşanması söz konusu olmaktadır.

İrlanda Vize İşlemleri Hakkında

İrlanda vize işlemleri için gidiş amacı doğrultusunda farklı belgeler talep ediliyor. Ancak tüm vize uygulamalarında olduğu gibi pasaport, son altı ay içinde çekilmiş biyometrik resim, bankadan alınacak ve en az 5000 TL olduğunu gösteren hesap cüzdanı ve kimlik fotokopisi gibi standart evraklar isteniyor. Bu evrakların tamamı İngilizce olmak zorunlu kılınmıştır.

Ayrıca çalışan, işveren, emekli, ev hanımı ya da öğrenci gibi durumlara sahip kişilerden farklı evraklar da istenmektedir. Bu evraklar teslim edildikten sonra ortalama 35 gün içerisinde sonuçlar çıkmaktadır. 

Yapılacak seyahat öncesinde başvuruların en az 45 gün öncesinde yapılması olası bir negatif durumu bertaraf edecektir.

Bunlarla birlikte geçtiğimiz yıllarda yapılan Visa Waiver Programı ile Birleşik Krallık’a gidiş vizesi alanlar ilk önce İngiltere’ye gitmek şartıyla aynı vize ile İrlanda’ya da giriş yapabilmektedirler. Bu uygulama şu an için 2024 yılına dek geçerli olup henüz uzatma durumu hakkında bir bilgi yayınlanmamıştır.

Bu şekilde seyahat edeceklerin vize başvuruları öncesinde Konsolosluk internet sayfası üzerinden bilgi almaları faydalı olacaktır.

İrlanda Vize Başvuru Ücretleri Hakkında

İrlanda vize işlemleri sırasında ödenmesi gereken vize ücretleri üç ayrı şekilde talep edilmektedir. Tek girişli, çok girişli ve 90 gün geçerli olan Yedi Vize vizesi olarak ayrılan bu gruplardan çok girişli vize çok önemli bir neden olmadıkça kabul edilmemektedir. Tek girişli vize 115€ olup Yedi Vize vizesi 80€ ‘dur. Bu vizeler dışında kargo, başvuru formu doldurma, iyi niyet mektubu gibi yazıların yazılması talep edilmesi durumunda ayrıca ücretlendirilmektedir.

Vize İşlemleri İrlanda
İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize Randevusu  

İrlanda Vize Randevusu için yetkili acenteler ya da başvuru merkezlerinin internet sayfalarından ya da telefon ile alınabilmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak randevu tarihleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bu anlamda başvuru sonucunun süresi de göz önüne alınarak tarihin belirlenmesi oldukça önemlidir.

Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere birçok farklı yerdeki başvuru merkezlerine gidilebilir. Randevu saatinden en geç on dakika öncesinde randevu merkezinde olunması tavsiye edilmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Süreci Hakkında

Vize başvurusu öncesinde evrakların teslimi için şahsen acentelere gidilmesi ve parmak izi verilmesi zorunlu kılınmıştır. İkinci vize başvuruları kurum, kuruluş ya da seyahat acenteleri tarafında da yapılabilmektedir. Evrakların teslimi için öncelikle İrlanda vize randevusu alınmalıdır.

Acenteler haftanın beş günü hizmet vermekte oldukları için gidiş tarihi öncesinde mutlaka zaman göz önüne alınarak randevu alınması gerekiyor. Ayrıca alınan başvurular Dublin Konsolosluğuna gönderildiği için ortalama 35 gün içinde sonuçların bildirildiğini de belirtmek isteriz.

Vize başvurularında İrlanda vize randevusu aldıktan sonra istenen tüm evrakların eksiksiz, hatasız ve İngilizce olarak teslim edilmesi önemlidir. İlk evrak alımı aşamasında görevliler bu hususlara önemle dikkat etmektedirler. Ayrıca evrakların tesliminden sonra vize ücretinin de yatırılması zorunludur. Bu bedel yatmadan evraklarınız işleme konmayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Birleşik Krallık vizesi alanlar bu vize ile İrlanda’ya direkt giriş yapamazlar ancak İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra aynı vizeyi kullanma haklarına sahiptirler.

Vize için sunulacak tüm evrakların İngilizce olması gerekmektedir. Aksi durumda bu şekilde düzenlenip tekrar gelinmesi istenecektir. Ayrıca Konsolosluğa hitaben yazılacak iyi niyet yazısının ve başvuru formunun da İngilizce olarak yazılması zorunludur. Bu yazıları ayrıca yetkili acente ya da başvuru merkezlerinden belirli bir ücret karşılığında yaptırmak mümkündür.

Gidiş amacına bağlı olarak istenen evraklar farklı olabilmektedir. Bu evrakların tam listesini acente yetkili internet sayfasından öğrenilebilmektedir. Çalışan, işveren, memur, öğrenci, avukat ve farklı durumlara göre talep edilen evrakların ayrı olduğunu belirtmek isteriz. Her ne kadar pasaport, resim, hesap cüzdanı gibi sabit evraklar istense de ek evrakların da ibrazı zorunludur.

Vize Randevusu İrlanda
İrlanda Vize Randevusu

İrlanda Büyükelçiliği Vizesi

İrlanda turistik seyahat açısından mutlaka gidilmesi gereken ülkelerden bir tanesidir. Aynı zamanda finansal açıdan da kendinden söz ettirmeyi başaran İrlanda yerli ve yabancı birçok turisti her dönemde misafir ediyor. Sizlerde hem seyahat etmek hem de orada olan akrabalarınızı ziyaret etmek isterseniz ilk yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi İrlanda vizesi almanızdır.

İrlanda vizesi konsolosluklardan temin edilir. Web sitesi ve müşteri hizmetleri üzerinden vize için başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunduktan sonra İrlanda Büyükelçiliği Vizesi için belirlenen vize ücretini bankaya yatırarak dekontu konsolosluklara teslim etmeniz gerekir.

İrlanda Büyükelçiliği Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 1. İrlanda Büyükelçiliği vizesi almak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Web sitesinde yer alan evrak listesini tek tek hazırlayarak konsolosluk için hazır etmeniz şarttır. İrlanda büyükelçiliği vizesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir.
 2. İrlanda vizesi almak için ilk olarak vize talep dilekçesi doldurmanız gerekir. Bu vize talep dilekçesinin orijinal hali teslim edilmesi gerekir.
 3. Vize başvurusunda bulunmadan önce kendinize ait bir pasaport, Pasaport süreniz seyahat tarihinizden sonra en az 6 ay kullanıma uygun olmalıdır,
 4. Son 6 ayda çekilen biyometrik fotoğrafınız,
 5. Seyahat bilgilerinizin, konaklama noktalarınızın rezervasyon çıktıları,
 6. Vadeli hesap bakiyenizin son üç aylık hareketleri, banka hesap bakiyenizin içerisinde en az 7.000 TL olmalıdır. Aynı zamanda tüm banka hesap detaylarınız ilgili bankalarca onaylanmalıdır. Vize için en önemli evrak olan banka hareketlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamanızda fayda vardır,

İrlanda konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretinin dekontu,

İrlanda Vizesinin Reddi Durumunda

İrlanda Büyükelçiliği Vizesi reddi durumunda ödemiş olduğunuz vize ücreti tekrardan tarafınıza iade edilmez. Aynı zamanda vizeniz olumsuz sonuçlandığı zaman kısa süre içerisinde yeni bir başvuruda bulunmamanız gerekir.

Bunun nedeni ise olumsuz sonuçlanan başvurunuz yeni bir başvuru oluşturduğunuz zaman tekrardan reddedilir. Bu durumda da iki kez vize ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Birkaç ay sonra denemeniz sizler için daha faydalı olacaktır. İrlanda vizesinin reddedilmesi durumu genel olarak eksik evraklardan kaynaklı olabilir. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir.

Büyükelçiliği Vize İrlanda
İrlanda Büyükelçiliği Vize

İrlanda Konsolosluğu Vizesi  

İrlanda Konsolosluğu Vizesi için başvuru yapmak isteyenler vize için yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Konsolosluk ya da Büyükelçilik direkt gelen başvuruları kabul etmemektedir. 

Ülkeler arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından her türdeki pasaportlar vizeye tabidir. Ayrıca İngiltere, diğer adıyla Birleşik Krallık vizesine sahip olunsa dahi önce İngiltere, Kuzey İskoçya gibi ülkelere giriş yapılmalı sonradan İrlanda’ya gidilebilmektedir. İngiltere vize ile ilk olarak İrlanda’ya giriş yapılamıyor.

İrlanda vizesi tıpkı Amerika ve Schengen vizeleri gibi prosedürler gerektirmekte ve ilgili kurumca belirtilen evrakların tamamlanarak yetkili acenteler aracılığıyla başvuru yapılması gereklidir. Ülkeye gidiş amacına göre talep edilen evraklar farklılık göstermektedir.

Vize için Gereken Evraklar ve Vize Alım Süreci

Öncelikle İrlanda konsolosluğu vizesi alınabilmesi için tüm evrakların İngilizce olarak tercüme edilmesi ve ayrıca noterden onaylı bir şekilde sunulması zorunludur.

Turistik ve ticari vize için gerekli evraklar farklılık göstermektedir. Ancak her iki vize için de pasaport, biyometrik resim, vukuatlı nüfus kaydı örneği, konaklama ve uçuş bilgileri, sağlık sigortası, varsa tapu ve/ veya araç ruhsatı fotokopisi, en az 5000 TL bakiyeye sahip ve son 6 aya ait bilgilerin yer aldığı banka hesap cüzdanı örneği istenmektedir.

Ayrıca çalışan ve iş yeri sahipleri için SSK işe giriş evrakı, Ticaret Sicil Gazetesi örneği ve Vergi levhası isteniyor. Ticari amaçlı gidişlerde ise fuara gidilecekse biletin örneği ya da farklı bir iş amaçlı gidilecekse davetiye ve iş yerinden gideceği tarihleri belirten antetli kâğıda yazılmış yazı gerekmektedir.

İrlanda konsolosluğu vizesi için alınan tüm başvurular Dublin’deki konsolosluğa iletilmektedir. Dolayısıyla sonuçlanması ortalama bir ay kadar bir süre almaktadır. Başvuru yapacakların bu süreyi göz önünde bulundurarak işlemlerini yapmaları önemle bildiriliyor.

Vize Ücreti

İrlanda vizesi için iki farklı vize ücreti bulunmaktadır. Ayrıca yaşa göre de vize ücretleri değişkenlik gösteriyor. Tek girişlik vize 115€ çok girişli ise 155€ olarak alınmaktadır. Ayrıca 90 gün geçerli olan ve özellikle ticari anlamda seyahatler için tercih edilen vize ücreti ise 60€ olarak alınıyor.

Konsolosluğu Vize İrlanda
İrlanda Konsolosluğu Vize

İrlanda Turistik Vize  

İrlanda Turistik Vize için tüm başvurular yetkili acenteler ve vize başvuru merkezlerince yapılmaktadır.  Konsolosluk da dâhil olmak üzere başka bir kurum ya da kuruluştan yapılmamaktadır. Türkiye ile İrlanda arasında yapılan ve 2024 yılına dek geçerli olan Visa Waiver Programı ile ilk önce İngiltere’ye gitmek kaydıyla İrlanda’ya Birleşik Krallık vizesi ile giriş yapılabilmektedir.

Diğer ülke vize başvurularında olduğu gibi İrlanda vizesinde de evrakların iletilmesi gereklidir. Ancak ülkenin yetkili kurumlarınca zorunlu tutulan karara göre belgeler İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. Birçok resmi evrak ayrıca noterden onaylı tasdikli olarak istenmektedir.

İrlanda turistik vize ve farklı amaçlarda alınacak vizeler için istenen evrakların çoğu aynı olmakla birlikte ek belgeler de istenebilmektedir. Ayrıca tüm vize türlerinde parmak izi alımı gerekmektedir. 5 yıl boyunca geçerlidir ancak ilk başvurularda mutlaka şahsen gidilerek işlemlerin yapılması zorunlu kılınmıştır.

Vize Alım Süreci ve Gereken Evraklar

İrlanda turistik vize başvurusu için gereken evraklar arasında ilk son ve boş sayfaların yer aldığı pasaport fotokopisi, biyometrik resim, nüfus kaydı örneği,  tarihleri yazılmış ve ön rezervasyonu yapılmış konaklama ve uçuş bilgileri, seyahat sağlık sigortası olmalıdır.

Ayrıca üzerinize kayıtlı tapu ve/ veya araç ruhsatı fotokopisi, geçmişe dönük bilgilerin yer aldığı 6 aya ait ve 5000 TL olan banka hesap cüzdanı örneği istenmektedir.  Bu belgelere ilaveten ayrıca çalışan ya da iş yeri sahipleri için SSK işe giriş evrakı, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, imza sirküleri ve Vergi levhası isteniyor. Çalışanlar memur, avukat ise ayrı, emekli için farklı evraklar istenmektedir.

Tüm vize türlerinde gidiş amacını, masrafın kim tarafından karşılanacağı, gezi sonrasında ülkesine döneceğini belirtilen iyi niyet mektubunun da mutlaka ıslak imza ve güncel tarih ile birlikte İngilizce olarak yazılması gerekmektedir.

Vize Başvuru Ücreti

İrlanda turistik vize başvurularında diğer vize türleri gibi iki farklı vize fiyatı politikası uygulanmaktadır. 90 gün boyunca geçerli olan Yedi Vize vizesi 60€ olup tek girişlik vize 115€’dur. Ayrıca 155€ olan çok girişli vize de vardır ama önemli bir durum olmadıkça verilmemektedir.

Turistik Vize İrlanda
İrlanda Turistik Vize

İrlanda Ticari Vize  

İrlanda Ticari Vize  için yapılacak tüm başvurular Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden yapılıyor. Konsolosluğa şahsen yapılan başvuralar alınmıyor. Bununla birlikte İrlanda Vizesi ile İngiltere’ye gitmek isteyenlerin ayrıca Birleşik Krallık vizesi için başvurmaları gerekiyor. Bu vize ile girişler kabul edilmiyor.

İrlanda ticari vize alımı  ile ilgili tüm işlemlerde diğer vizeler gibi çok sayıda evrak ibraz edilmesi gerekiyor. Ancak bu vizede tüm belgelerin İngilizce olarak düzenlenmesi ve ayrıca resmi evraklar için yapılan çevirilerin noterden onaylanmış olması zorunlu tutulmuştur.

Her ne kadar tüm pasaportlara vize uygulaması zorunlu kılınmışsa da Visa Waiver Programı aracılığıyla İngiltere’ye önce gitmek kaydıyla Birleşik Krallık vizesi ile ülkeye giriş yapılıyor. Bununla birlikte program 2024 yılına dek uzatılmıştır.

Vize Alım Süreci ve Gereken Evraklar 2024

İrlanda ticari vize ve turistik vize başvuruları yetkilendirilmiş acenteler ya da vize işlem merkezleri tarafından alınmaktadır. Ancak sonuçlar Dublin’deki konsolosluğa evraklar gitmekte ve buradan onay alınmaktadır. Bu nedenle sonuçlanması ortalama 35 günü bulmaktadır. Başvuru yapacakların seyahat tarihlerinde aksama olmaması için bu süreyi göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Ticari vize için gereken evraklar Schengen vizesi ile hemen hemen aynıdır. En büyük farklı tüm belgelerin İngilizce olarak düzenlenmesi zorunluluğudur. Vize başvurusunda pasaport, biyometrik resim, vukuatlı nüfus kaydı örneği, konaklama ve uçuş bilgileri, sağlık sigortası, varsa tapu ve/ veya araç ruhsatı fotokopisi olmalıdır.

Ayrıca geçmişe dönük son 6 aya ait bilgilerin yer aldığı ve en az 5000 TL bulunan banka hesap cüzdanı örneği istenmektedir. Ticari vize başvurularında konferans ve seminerler için bu belgelere ek olarak belgeler isteniyor. Diğer ticari ziyaretler içinse tüm belgelere ilaveten ayrıca çalışan ya da iş yeri sahipleri için SSK işe giriş evrakı, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, imza sirküleri ve Vergi levhası isteniyor.

Konferans ve Seminer gezilerinde davetiye ya da katılım belgesi ve ayrıca iyi niyet olarak adlandırılan bir mektup yer almalıdır. Bu belgede gidiş tarihleri ve masrafların karşılanması hakkında bilgiler yer almalıdır.

Ticari Vize İrlanda
İrlanda Ticari Vize

İrlanda Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

İrlanda Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi ailenizin ve arkadaşlarınızın yanına giderken temin etmeniz gereken vize türlerinden bir tanesidir. İrlanda gezip görülebilecek yerler bakımından da önemli bir yerdir.

İrlanda vizesi almak için yapmanız gereken birkaç işlem vardır. Bu işlemlerden bir tanesi İrlanda aile arkadaş ziyaretleri vizesi almak için konsolosluk tarafından belirlenen vize evraklarını konsolosluğa herhangi bir eksik olmadan teslim etmeniz gerekir.

Konsolosluğa evrakları teslim ettikten sonra 2 ila 3 hafta sonrasında vizeniz olumlu ya da olumsuz olarak açıklanır ve tarafınıza bildirilir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre de vize açıklanma süreleri değişkenlik gösterebilir. İrlanda aile arkadaş ziyaretleri vizesi almakiçin temin etmeniz gereken evraklar şu şekildedir;

 • Öncelik olarak teslim ettiğiniz tüm belgeler eksiksiz olması dışında tamamen aslı olmalı ve tüm bilgiler doğru olmalıdır. Konsolosluğun belirlediği evraklarda fotokopi olarak kabul edilen evrakların fotokopisini getirebilirsiniz.
 • Aile ya da arkadaşlarınızdan gelen davet mektubunun mutlaka aslı teslim edilmelidir. Sizi davet eden arkadaş ya da ailenizdekilerin tam ismi, e-posta adresi (e-posta adresi yahoo ve Hotmail kabul edilmemektedir.) ve son olarak da telefon numarasının yazılı olması gerekir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Talep etmiş olduğunuz İrlanda vizesi için pasaport temin etmeniz gerekir. Pasaportunuz seyahatinizden en az 6 sonrasında da kullanıma uygun olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğrafınız belirgin olmalı, arka fon beyaz olmalı ve son 6 aylık güncel fotoğrafınız olmalıdır.
 • Teslim edecek olduğunuz evraklar ve davet mektubu tamamen İngilizce hazırlanmalıdır. Aynı zamanda İngilizce olarak tercüme edilmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini İngilizce olarak hazırlamanız gerekir. İrlanda’ya aile ziyareti için gidecekseniz aile olduğunuzu kanıtlayan belge olmalı ve bu belge tamamen orijinal olmalıdır.

İrlanda Vizesi Aldığınız Zaman Yapamayacağınız İşlemler

İrlanda aile arkadaş ziyaretleri vizesi aldığınız zaman bu vize çoğu zaman seyahat tarihiniz kadar verilmekle birlikte vize aldığınız zaman yapamayacağınız çeşitli işlemler vardır. Bu işlemler şu şekildedir. Ücretli ya da ücretsiz olarak herhangi bir işte çalışamazsınız. İrlanda kamu hastanelerinden ücretsiz olarak yararlanamazsınız.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İrlanda
İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar  

Yurtdışına çıkışlarda gerekli olan vizenin çıkartılması gerektiği durumlarda her ülkenin vizesini çıkartmak için istediği evraklara bakılır. Dünya genelinde birçok ülkeye giriş için vize şarttır ve istenilen evraklar genelde birbirinden farklıdır.

 İrlanda için gerekli olan vize evraklarında gidecek olan kişinin sosyal durumu dikkate alınır ve vasfa göre farklı evraklar talep edilir. Vize için gerekli olan evrakların neler olduğunu öğrenmek için aracılık yapan kurum ve firmalar ile iletişime geçmek yeterlidir.

İşverenler İçin İstenen Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanırken eğer gidecek kişi işveren ise bu durumda ilgili olan makama öncelikle vize dilekçesinde bulunması gerekir. Ardından kurumdan istenecek olan belgeler şu şekildedir;

 • Ticaret ya da sanayi belgesi,
 • Güncel vergi levhasının fotokopisi,
 • Şirkete ait imza sirkülerinin fotokopisi,
 • Şirkete ait sicil gazetesinin fotokopisi,
 • Kişinin maddi durumunu gösterir güncel belgeler,
 • Kişiye a it 3 adet vesikalık fotoğraf,
 • Evli işverenler için evlilik cüzdanını fotokopisi,
 • Eğer gidiş niyeti fuar için ise bu fuarın davet belgesi,
 • Otel rezervasyonunu gösterir belge,
 • Uçak biletini gösterir belge,
 • Vize süre içerisinde geçerli olacak 30.000 Euro kapsama sahip Özel Seyahat Sigortası
 • Kişinin kimlik fotokopisi şeklindedir.

Ücretli Çalışanlar İçin İstenen Gerekli Evraklar

Sözleşmeli işçi ve memur kısmını içine alan ücretli çalışan grubunda İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar;

 • İlgili makama iletilmek üzere hazırlanmış vize talebi,
 • Çalıştığınızı gösterir işyerine ait belge,
 • Sigortalı işe girdiğini gösterir belge,
 • En az 4 aylık olmak üzere sigorta ödenek belgesi,
 • Maddi durumu gösteren güncel belge,
 • 3 adet vesikalık fotoğraf,
 • Son 3 aylık olmak üzere maaş bordrosu,
 • Gitme nedeni fuar ise fuar davet belgesi,
 • Otel rezervasyonunu gösterir belge,
 • Uçak biletini gösterir belge,
 • Evliler için evlilik cüzdanı fotokopisi,
 •  Vize süresi içerisinde geçerli olacak ve kapsamı 30.000 Euro olan Özel Sağlık Sigortası,
 • Kimlik fotokopisi şeklindedir.

Emekliler İçin İstenen Gerekli Evraklar

Emekli kesimi ilgilendiren İrlanda vizesi gerekli evraklar  

 • İlgili makama iletilmek üzere davet belgesi,
 • Emeklilik durumunu gösterir kimlik belgesi fotokopisi,
 • Maddi durumu gösterir güncel belge,
 • Emeklilik maaşının ödendiği bankaya ait banka hesap cüzdanı fotokopisi,
 • Uçak ve otel rezervasyonu,
 • Vize süresini kapsayan 30.000 Euro kapsamlı Özel Seyahat Sigortası,
 • Kimlik fotokopisi şeklindedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri İrlanda
İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İrlanda Vize Dilekçe Örneği  

İrlanda vizesi tüm pasaport türlerinde alınması gereken bir vize türüdür. Bununla birlikte bu vizenin alımı sadece yetkili acenteler tarafından yapılmaktadır. Almış oldukları karar doğrultusunda hiçbir konsolosluk ya da büyükelçilik merkezlerinden başvuru alınmamaktadır. 

Vize ile ilgili tüm işlemlerde yetkili acenteler sorumludur ve bilgi alınmak istenen her konuyla ilgili iletişim de bu acenteler ile aracılığıyla kurulmaktadır.

Türkiye ile İrlanda arasında geçtiğimiz yıllarda yapılan ve 2024 yılına dek geçerli Visa Waiver Programı ile Birleşik Krallık vizesi ile seyahatini önce İngiltere’ye yapan kişiler sonrasında aynı vize ile İrlanda’ya geçiş yapabilmektedirler. Ancak bu vize ile ilk olarak İrlanda’ya giriş yapılamamaktadır.

Vize Alımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başvuru sırasında gerekli evraklarla birlikte gidiş niyetini belirten dilekçe de yazılmalıdır. İrlanda Vize Dilekçe Örneği yetkili acenteler aracılığı ile alınabilir.

Ayrıca belirli bir ücret karşılığında bu yazı acente tarafından da yazılabilir. İngilizce olarak yazılan bu dilekçede, pasaport numarası, hangi konsolosluğa hitap edileceği, gidiş ve dönüş tarihi, masrafların kim tarafından yapılacağı,  gidiş amacı gibi bilgilerin yazılması ve ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir.

İrlanda vize dilekçe örneği  yazarken mutlaka dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise belirtilen tarihlerin seyahat bilgileri ile aynı olmasıdır. Farklılık olması durumunda vize onay süreci olumsuz sonuçlanmaktadır.

Vize Alımı için Gereken Evraklar

Tüm diğer vize başvuruları gibi İrlanda vizesinde de standart evraklar istenmektedir. Ancak gidiş amacına göre bu evraklara ek olarak başka evraklarda istenmektedir. Öğrenci ise okuldan alınacak davetiye, okul kayıt belgesi, ticari amaçlı ise davetiye mektubu, tıbbi nedenli ise tedavi olunacak hastane tarafından yazılacak bir yazı olmalıdır. 

Gidiş amacı her ne olursa olsun mutlaka İrlanda Hükümetince zorunlu kılınan İrlanda vize dilekçe örneği  alınarak doldurulmalı ve gidiş amacınız mutlaka belirtilmelidir.

Her vize başvurusunda olduğu gibi, banka hesap cüzdanı, pasaport, biyometrik resim, tam vukuatlı nüfus belgesi, dilekçe, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri temel olarak istenmektedir. Ayrıca başvuru esnasında vize ücretinin de yatırılması gerekmektedir.

Vizesi Dilekçe Örneği İrlanda
İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda Vize Formları  

İrlanda vize alımı için gerekli evraklar yetkili acentelerin yayımladıkları liste üzerinden alınabilmektedir. Temel olarak tüm vize türlerinde aynı evraklar istenmektedir. Ticari, turistik, okul, tıbbi nedenler farklı vize türleri olarak adlandırılmaktadır. Bu evrakların tamamın İngilizce olması gerektiği gibi başvurusu sırasında doldurulması zorunlu İrlanda Vize Formları da İngilizce olarak yazılmalıdır.

İrlanda vize formları bilgisayara indirilip çıktısının alınarak doldurulabileceği gibi başvuru sırasında acenteden alınarak da doldurulabilir. İngilizce olarak düzenlenen bu formlarda yazılan tüm bilgilerin ibraz edilen evraklarla da örtüşmesi gerekmektedir. Kişi şahsen yazabildiği gibi acenteden de destek alabilir. Formda mutlaka ıslak imzası bulunmalı, gidiş dönüş tarihi, gidiş nedeni, pasaport bilgileri, kişisel bilgileri yer almalıdır.

İrlanda Vize Alım Süreci Hakkında

Ülkeye seyahat amacına göre alınması gereken türü farklıdır. Ticari vizelerde istenen evraklar ile turistik vizelerde istenen evraklar aynı değildir. Ancak temel olarak her iki vize türünde en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, 1 yıldan daha kısa sürede çekilmiş arka fontu beyaz 6 adet biyometrik resim, vukuatlı nüfus kaydı örneği gerekir.

Ayrıca tarihleri yazılmış ve ön rezervasyonu yapılmış konaklama ve uçuş bilgileri, seyahat sağlık sigortası, tapu ve/ veya araç ruhsatı fotokopisi, geçmişe dönük bilgilerin yer aldığı 6 aya ait ve minimum 5000 TL bakiyesi bulunan banka hesap cüzdanı gerekmektedir.

Bunların dışında gidiş amacını anlatan ve konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış dilekçe de bulunmalıdır.  Belirtilen tüm belgelerin güncel olması konsolosluk açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda evrakların yeni alınması sonucu olumlu yönde etkilemektedir.

İrlanda Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunların yanı sıra ilk başvurularda parmak izi alındığından şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Eğer şahsen değil bir kurum ya da iş yeri aracılığıyla başvuru yapılacaksa parmak izi için yetkili acenteye gidilerek bu izin verilmesi gerekiyor aksi takdirde evraklar ilgili Konsolosluğa gönderilmemektedir.

Ayrıca İrlanda vize formları konusunda oldukça hassastır bu anlamda özenle, hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması ve ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir. Vize için başvuru ücretinin de evrakların tesliminden hemen sonrasında yatırılması gerekiyor.

Vize Formu İrlanda
İrlanda Vize Formu

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Resmiyette İrlanda Cumhuriyeti olarak geçen İrlanda, Avrupa’nın kuzeybatı bölgesinde yer alır İrlanda Adası’na büyük oranda sahip olan ülke Atlas Okyanusu ile çevrilidir ve hem anayasal düzen ile hem de parlamenter demokrasi yöntemi ile yönetilir. Başkenti Dubin olan İrlanda’da resmi dil olarak İngilizce kullanılır.

Para birimi Euro’dur ve bu ülkeye yapılacak seyahatler esnasında vize gerekir. Dünya genelinde birçok ziyaretçinin uğradığı İrlanda’ya girişte kişilerin vasfına göre farklı belgeler istenir. Uygun evrakların toplanması ve başvuruların yapılması ile sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yapmak mümkün olur.

İrlanda Vizesi Nasıl Çıkartılır?

İrlanda’ya girişte Türkiye’den gidenlere karşı herhangi bir vize muafiyeti sağlanmaz. Bu nedenle bu ülkeye girişlerde Umumi pasaport, Hususi Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin vizeye sahip olmaları gerekir. Birçok aracı firma vasıtası ile alınabilecek olan vize ile ülkeye vize süresi kadar giriş mümkün olur.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu bu kapsamda vize alacakların merak ettiği ortak konudur. Yapılacak başvuruların ardından kısa süre içerisinde vizeye sahip olmak ve yolculuğa başlamak da mümkün olur.

İrlanda vizesi kaç günde çıkar sorusuna cevap bulabilmek için öncelikle vize için gerekli işlemlerin başlatılması gerekir. Bunun için öncelikle ülkenin konsolosluğuna başvuru yapılır ve temin edilecek olan evrakların listesi alınır. Listede yazan her madde ve her evrakın yerine getirilmesi ve hazırlanması gerekir.

İlgili kurum ve kuruluşlardan temin edilecek bütün evraklar bir dosya da hazırlanır. Ödeme detayları incelikle incelenir ve gerekli kanallar aracılığı ile vize için gerekli olan ödemeler yapılır. Ardından vize için randevu alınır ve verilen randevu gününde evrakların ilgili merkeze teslimi sağlanır.

İrlanda Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Vize alacakların merakla araştırdığı İrlanda vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı yapılacak olan değerlendirmenin süresine göre değişir. Kişiler topladıkları evrakları merkeze sunduktan sonra merkezin bu evrakları ilgili kurumlara ulaştırmasının ardından vize alacak kişiler için değerlendirme süreci başlar.

Bu değerlendirme süresi genelde 3 ya da 4 haftadır. Herhangi bir engel ve olumsuzluk çıkmazsa kişiler en fazla 1 ay içerisinde İrlanda vizesine sahip olabilir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İrlanda
İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda Vize Ücreti  

İrlanda ile Türkiye arasında vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır. Bu anlamda Bordo, Yeşil, Kırmızı ve diğer her türlü pasaportlara sahip kişilerin vize alması zorunludur. Ancak geçtiğimiz senelerde yapılan anlaşma gereğince Birleşik Krallık vizesine sahip pasaportla ilk önce İngiltere’ye giriş yapılması halinde İrlanda’ya geçiş yapılabilmektedir.

Ancak bu uygulama şu an için 2024 yılına dek geçerli olup uzatma ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştır. Bu yönde seyahat etme durumu olan kişilerin başvuru merkezi sayfalarından güncel bilgileri takip etmeleri gerekmektedir. ,

Vize İşlem Süreci Hakkında 2024

Sadece yetkilendirilmiş kurumlar tarafından başvurular alınmakta olup Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan İrlanda Vize Ücreti de bu esnada yatırılmalıdır.

İrlanda vize ücreti çok girişli, tek girişli ve 90 gün geçerli olan vizesi olarak üç farklı grupta alınmaktadır.  Çok girişli vize dışındaki tüm vizelerde başvurular evrakların teslim edilmesi ile birlikte alınmaktadır. Ancak çok girişli vizeler çok acil ve önemli bir durum olmadıkça ya da politik bir durum olmadıkça kabul edilmemektedir. Bu amaçla seyahat etmesi gerekenlerin mutlaka yetkili kurumdan bilgi alması gerekmektedir.

Başvurularda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ibraz edilecek tüm belgelerin İngilizce olarak düzenlenmesi gerektiğidir. Konsolosluğa hitaben yazılması gereken yazı da dâhil olmak üzere hepsinin tek tek İngilizce olması ya da çevirilerinin yapılması gerekiyor. Aksi bir durumda başvurular alınmamaktadır.

Seyahat öncesinde başvuru formu ve iyi niyet gibi yazıların İngilizce yazımı ile ilgili başvuru merkezlerinden yardım alınarak da yazılar yazılabilmektedir.  Randevu saati öncesinde bu şekilde yazı yazdıracak kişilerin en az yarım saat öncesinden merkezlere gelmesi gerekmektedir.

Önemli Hususlar

Başvurular alındıktan sonra İrlanda vize ücreti hemen aynı yerden ödenmelidir. Başvuru ücreti yatmayan işlemler dikkate alınmamaktadır. Ayrıca bu ücretin başvuru sonucu olumsuz olması durumunda iadesi de bulunmamaktadır. Başvuruların sonuçlanması ortalama 35 gün sürmekte ve yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca başvuru sonucunu hızlandırma gibi bir durum da söz konusu değildir. Gidecek yolcuların seyahatlerini bu zamana göre düzenlemeleri gerekmektedir.

Vize Ücreti İrlanda
İrlanda Vize Ücreti

VFS İrlanda Vizesi

İrlanda vizesi için öncelikle evrakların tamamlanması ve yetkili acentelere ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda İrlanda vize vfs başvuru  gibi merkezlerden bilgi alınabilir ve işlemler hakkında soru sorulabilir. Haftanın beş günü çalışan bu kurumların resmi tatil günleri ve ülkelerin özel günlerine bağlı olarak kapalı olduğu günlerin öğrenilmesi gidecek kişilerin mağduriyet yaşamaması için oldukça önemlidir.

İrlanda vize vfs başvuru ve Konsolosluğa ait internet sayfalarından her türlü soruların cevabı bulunabilmekte ve İrlanda vizesi için gereken evraklar temin edilebilmektedir. Ancak tüm evraklar Dublin’de yer alan merkeze gönderildiği için sonuçlanma süreci ortalama 35 günü bulmaktadır. Bu anlamda yapılacak başvuruların yanı sıra evrakların hazırlanmasının da bu süreç göz önüne bulundurularak gerçekleştirilmesi önemlidir.

Vize İşlem Süreci Hakkında

İrlanda vizesi prosedür olarak diğer ülke vizeleriyle benzerlik göstermektedir. Ancak bazı talep edilen evraklar gidiş nedenine göre farklıdır. Turistik vize ve ticari vize işlemlerinde istenilen bazı evraklar daha fazla zamana gereksinim duyabilmektedir.

Turistik vizede seyahat evrakları, pasaport, resim ve hesap cüzdanı gibi sabit evraklar istenirken, ticari vizede katılacağı fuar varsa giriş belgesi, ticari bir anlaşma söz konusu ise karşı taraftan alınacak davetiye mektubu gibi evraklar istenmektedir. Gidiş amacı her ne olursa olsun teslim edilecek evrakların tamamının İngilizce olarak hazırlanması ve bu şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. Resmi olan evrakların bazılarında noter onaylı tasdik de istenebilmektedir.

Bu evrakların yanı sıra başvuru sırasında vize ücretinin de yanınızda hazır bulunması ve başvurudan hemen sonrasında yatırılması gerekmektedir. İrlanda vize vfs başvuru gibi merkezlerde tüm işlemler çok kısa bir sürede gerçekleşmekte ve her konuda destek olabilmektedirler.

İrlanda Vizesi Vfs Global
VFS Global İrlanda Vizesi

İşlemlerin Sonuçlanma Süresi Hakkında

Yetkili acenteler ya da başvuru merkezleri sadece Konsolosluk aracılığıyla gelen talimatlara uygun olarak işlemleri yapmakla yükümlüdürler. Sonuçlanma ile ilgili bir yetkileri bulunmamaktadır. Alınan evraklar direkt olarak Konsolosluk merkezine gönderilir, incelenir ve ondan sonra sonuçlanır. Bu süreç yaklaşık olarak 35 gün sürmektedir. Bu nedenle yapılacak başvurularda bu süreye dikkat edinilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den sık sık seyahat edilen ülkelerden biri olan İrlanda için vize başvurusu yapılması gerekiyor. Pasaport ve vize ile seyahat edilen ülkeye gitmek isteyen kişilerin konsolosluklara başvuru yapması gerekiyor. İrlanda vizesi için ilk olarak internet üzerinden randevu alınması ve başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ardından evraklarla birlikte konsolosluklara müracaat edilebilir.

İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İrlanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İrlanda vize işlemlerinin doğru sırayla eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Başvuru sırasında evrakların tam olarak teslim edilmesi önemlidir. İrlanda vizesi hakkındaki tüm ayrıntılara Yedi Vize firmamızdan ulaşılabilir.

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’da arkadaşları veya ailesi yaşayan kişiler, davetiye yoluyla vize alabilir. Aile ve arkadaş ziyareti için vize almak isteyen kişilerin davetiyeye ihtiyacı bulunmaktadır. İrlanda’dan davetiye alan kişiler, konsolosluğa başvuru yapabilir.

Davetiyeli İrlanda Vizesi?

Son dönemlerde farklı ülkelere geçişlerde en çok tercih edilen vize yöntemlerinden biri de davetiyeli vizelerdir. Davetiyeli İrlanda vizesi ile ülkeye giriş yapmak mümkündür. Hem aile ziyaretleri hem de ticari işler için davetiyeli vize başvurusu yapılabilir.

İrlanda Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda’ya gitmek için vize almak isteyen kişilerin ilk olarak randevu alması gerekmektedir. İrlanda Konsolosluğu vize randevusu internet üzerinden kolay bir şekilde alınabilir.

İrlanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler, vize işlemlerinin ne kadar sürdüğünü merak etmektedir. Normal bir işleyiş durumunda yaklaşık olarak 1 ay içinde vize işlemlerinin tamamlandığı bilinmektedir.

İrlanda Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi için tercih edilebilecek başvuru adreslerinden biri olan İrlanda Büyükelçiliği’nden randevu alınması gerekmektedir. Büyükelçilik randevusu için internet sitesi ve iletişim kanalları tercih edilebilir.

İrlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye’de bulunan İrlanda Büyükelçiliği, kendi vatandaşlarının çıkarlarını korumak adına faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda iki ülke arasındaki ilişkinlerin düzenlenmesi ve vize işlemlerinin yapılması gibi görevleri de vardır.

İrlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’daki ticari faaliyetler için vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için önemli olan bazı noktalar vardır. İrlanda Konsolosluğu’na ticari vize başvurusu için İrlanda’dan gelen resmi davetiyelere ihtiyaç duyulmaktadır.

İrlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari faaliyetler için yapılacak İrlanda vizesi başvurularında davetiyelerin bulundurulma şartı vardır. İrlanda hükümetinden onaylanmış olan ticari davetiyeler ve farklı evraklarla birlikte konsolosluklara başvuru yapılabilir.

İrlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik seyahat için sık sık tercih edilen ülkelerden biri olan İrlanda’ya gitmek için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda turistik vizesi için konsolosluğa başvuru yapılabilir. Vize başvuruları hakkındaki tüm bilgilere Yedi Vize firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vize başvuruları çeşitli etkenlere göre farklı zamanlarda sonuçlandırılabilir. Konsoloslukların yoğunluk durumuna göre yaklaşık olarak 1 ay içinde İrlanda turistik vize başvurularının sonuçlandırılması beklenir.

İrlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İrlanda vize başvurusu için tercih edilebilecek farklı kurumlar bulunmaktadır. Hem İrlanda Konsolosluğu’na hem de İrlanda Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılabilir.

İrlanda Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişilerin doğru bilgiler ile müracaat etmesi gerekmektedir. Seyahat amacı ve tarihi gibi noktalara dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Vize türüne uygun başvurular yapılması gerekmektedir. Vize başvuruları hakkında profesyonel destek alınması da önemlidir. Yedi Vize firmamız, İrlanda vizesi almak isteyenlere profesyonel hizmet vermektedir.

İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İrlanda vize başvurularında form doldurulması gerekmektedir. Hem bilgisayar ortamında hem de elle doldurulabilecek olan başvuru formlarında bilgilerin doğru bir şekilde işlenmesine dikkat edilmelidir. İmza bölümlerinde ıslak imzalara yer verilmelidir.

İrlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formlarında kullanılacak yazı dili oldukça önemlidir. İrlanda vize başvurusu için İngilizce yazı dilinin kullanılması gerekmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İrlanda vize başvurularında doldurulacak form resmi bir belge olduğu için doğru ve eksiksiz bilgilere yer verilmelidir. Kişisel bilgilerin dikkatli bir şekilde doldurulmasına ve İngilizce dilinin kullanılmasına önem verilmelidir.

İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İrlanda vize başvuruları için izlenecek adımlar bulunmaktadır. İlk olarak internet üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından konsolosluk tarafından istenilen evraklarla birlikte randevu günü beklenmelidir.

İrlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerini gerçekleştiren kişilerin her aşamada doğru bilgiler vermeye dikkat etmesi gerekmektedir. Başvuru yapılan vize türüne uygun olarak tüm belgelerin hazırlanması gerekir.

İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok işlemde olduğu gibi vize işlemlerinde de randevu için online sistemler kullanılmaktadır. İrlanda Konsolosluğu internet sitesi üzerinden vize randevusu almak mümkündür.

İrlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İrlanda vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin randevularını seyahat tarihlerinden 1 ay önce alması gerekmektedir. İşlemlerin uzun sürme ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve randevu bilgilerinin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

İrlanda Vize Ücreti 2021?

Konsolosluklar, vize başvurusunda bulunacak kişilerden harç ücreti istemektedir. İrlanda vize başvuruları için uygulanacak ücret farklılık göstermektedir. 2021 yılındaki vize harç ücretleri hakkında bilgi almak için Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

İrlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

İrlanda Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularındaki harç ücreti konsolosluk tarafından belirtilen bankalara yatırılmalıdır. Hem şubeler hem de internet üzerinden harç ücretini yatırmak mümkündür.

İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize başvurularında en önemli evraklardan biri de vize başvuru dilekçesi olarak öne çıkmaktadır. İrlanda vizesi dilekçelerinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Yedi Vize firmamız tarafından hazırlanan örneklerden yararlanarak İrlanda vizesi dilekçesini yazabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Dilekçelerin resmi bir dille yazılması oldukça önemlidir. Dilekçede yer alan kişisel bilgilerin hatasız bir şekilde işlenmesi gerekmektedir.

İrlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İrlanda vize başvurularındaki dilekçelerde İngilizce yazı dilinin kullanılması gerekir. Dilekçenin hazırlanması sırasında profesyonel destek almak isteyen kişiler için Yedi Vize firmamız öne çıkmaktadır.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

2021 yılında İrlanda’ya gitmek için vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bazı evraklara sahip olması gerekmektedir. Pasaport, başvuru dilekçesi, fotoğraf ve kimlik belgesi gibi evraklar gereklidir.

İrlanda Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

İrlanda vizesi başvurularında bazı dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Vize türüne göre değişen dokümanlar arasında davetiyeler, otel rezervasyonları ve uçak biletleri bulunmaktadır.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İrlanda’ya gitmek için vize başvurusu yapan kişiler, İrlanda Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluğa göre 3-4 hafta içerisinde sonuç alabilmektedir.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurularının sonuçlandırılma süresi çeşitli etkenlere göre değişim göstermektedir. Başvuru yapılan vize türüne ve yoğunluklara bağlı olarak vize işlemlerinin 1 ay içinde sonuçlanması beklenmektedir.

VFS GLOBAL İrlanda Vize İşlemleri?

İrlanda vize işlemleri için tercih edilebilecek çeşitli firmalar bulunmaktadır. Vize işlemlerinin her aşamasında müşterilere profesyonel ve kurumsal destek verilmektedir.

VFS GLOBAL İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda vize başvurunuzu kolay bir şekilde gerçekleştirmek için profesyonel ve kurumsal hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Vize randevusu almak için profesyonel hizmetlerine farklı iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top