Vizesi Irak

Irak Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Irak Vizesi Nasıl Alınır 2024? Irak vizesi İran, Kuveyt, Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan ile Türkiye Cumhuriyeti’nin komşusu olan ve Batı Asya’da bulunan Irak Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Irak Cumhuriyeti’ne seyahat eden tüm vatandaşların kendilerinde bulunan pasaport türlerinden bağımsız olarak bu vizeyi almaları gerekmektedir.

Irak Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında mütekabiliyet esası uyarınca imzalanan antlaşma gereği umuma mahsus (bordo) pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, üçüncü bir ülkeye uğramadan ülkemizden kalkan uçaklarla Bağdat, Basra, Erbil, Musul, ve Süleymaniye şehirlerinin havaalanına varışta 10 gün kalış süreli giriş vizesi uygulamasından yararlanabilmektedir.

Karayoluyla Irak Cumhuriyeti’ne seyahat etmeden önce ülkemizde bulunan Irak Cumhuriyeti diplomatik temsilcikleri olan Irak Ankara Büyükelçiliği ve Irak İstanbul Büyükelçiliği’nden vize alınması zorunludur. Vizenizi almak için seyahatinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Irak Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Irak Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Irak vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını bilmelidir. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Irak vizesi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür.
 • Kızamıkçık, Kızamık, Kabakulak, Difteri, Tetanoz ve yıllık grip aşınızın güncel olmasını sağlamalısınız.

Irak Vizesi Alma Süreci

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Irak Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapması durumunda Irak Cumhuriyeti diplomatik misyonlarına başvuruda bulunması ve Irak vizesi alma sürecini başlatması gerekmektedir. Bu süreç tek başınıza zor olabilir. Bu nedenle yapmanız gereken tek şey işini bilen ve alanında deneyimli bir kurumsallaşmadan yardım almak olmalıdır. Yedi Vize Turizm Irak vizesi alma sürecinizde size başvuru formu, başvuru dilekçesi vb. her türlü kurumsal desteği sunmaktadır. Böylece vize alma süreciniz rahatlıkla başarıya ulaşmakta ve seyahatinizi gerçekleştirmenizi sağlamanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Vizesi Irak
Irak Vizesi

Irak Vize Başvurusu

Dünya üzerindeki ülkeler kendi sınırlarına başka ülkelerin vatandaşlarının girmeyi istemesi durumunda ne yapacaklarına dair belli yükümlülükler oluşturmuşlardır. Bazı ülkelerde pasaport ve vize istenirken bazılarında ise sadece pasaport istenmektedir. Bu nedenle vize başvurusu süreci seyahat planlamalarında çok önemli bir yer tutmaktadır. Irak Vize Başvurusu Irak Cumhuriyeti sınırlarına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlara yapmaları gereken zorunlu bir uygulamadır.

Dolayısıyla diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Irak Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse Irak vizesi başvurusunu eksiksiz bir şekilde yapmalıdır. Vize başvurunuzu yapmak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Irak Vize Başvuru Formu

Irak Cumhuriyeti’ne gitmek amacıyla Irak vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Irak Başvuru Formu ’nu eksiksiz bir şekilde doldurarak diplomatik misyonlara teslim etmesi gerekir. Irak Vizesi Başvuru Formu başvuru sürecindeki ilk adımdır ve uluslararası prosedürlerde kullanılan önemli bir evraktır. Bu nedenle bu formun amacına uygun bir biçimde ve yüzde yüz doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Bu formun bilerek yanlış bilgiler içermesinin suç unsuru olduğu unutulmamalıdır. Başvuru formundaki yetersiz ve asılsız bilgiler vize başvurusunun reddiyle sonuçlanır. Ayrıca para cezası ve ülkeye giriş-çıkışların zorlaşması gibi sonuçlar doğurmaktadır.  Başvuru formunda isim, soy isim, uyruk, pasaport numarası, tarih, adres ve kontakta olduğunuz Irak Cumhuriyeti vatandaşlarının isimleri gibi bilgiler yer almaktadır. Bu formu Başkonsolosluk ’tan temin edebilirsiniz.

Irak Vize Başvurusu Sonuçları

Irak vize başvurusu sonuçları normal şartlar altında 1 hafta ile 2 hafta süre arasında sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızın açıklanma süresi Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Irak İstanbul Başkonsolosluğu ve Irak Ankara Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna ve teslim ettiğiniz evrakların doğru, eksiksiz ve apaçık bilgiler içermesi kıstaslarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Genellikle bu süreç için verilen en uzun tarih 1 aydır. Dolayısıyla Irak Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatin 1 ay öncesinde başvuruyu yapmanız şiddetle önerilmektedir. Irak vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve hizmetlerimiz hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Irak
Irak Vize Başvurusu

Irak Vize İşlemleri

Irak Cumhuriyeti turistik, ziyaret ve ticaret vizesi işlemleri Irak Cumhuriyeti’nin yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkili makamlar tarafından belirlenen Irak Vize İşlemleri evrakları eksiksiz bir şekilde doldurularak diplomatik misyonlara sunulur ve onay süreci başlar. Konsolosluk yapılacak seyahatin türüne göre değişik evraklar isteyebilir ve başvuruda bulunan kişiyi yönlendirebilir. Bu noktada ek evrakların da dikkatlice incelenmesi ve eksiksiz sunulması gerekmektedir.

Ayrıca Irak vizesi işlemlerinin düzenli bir şekilde yetkililere ulaştırılması gerekmektedir. Bu noktada gerekli bilgiye sahip olmak gerekir. Irak Cumhuriyeti’ne seyahat amacında olan kişilerin başvuruları Irak Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na şahsen yapılmalıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta başvurunun kusursuz olması gerekliliğidir. Eksik ve yanlış bilgi, anlam karmaşası vb. nedenler başvurunun reddi sonucuna neden olabilir. Konsolosluk başvuruları sürecinde Yedi Vize Turizm profesyonel destek sunarak başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Irak Vize Başvurusu Onayı

Irak Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan kişilerin en çok önemsediği şey Irak vize başvurusu onayıdır. Kişi turistik, ziyaret ve ticaret amacıyla vize başvurusunda bulunabilir. Kimse seyahat planlamasının iptal olmasını istemez. Irak vize başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedeni eksik veya yanlış evraktır. Evrakların doğru bilgiler içermesi diplomatik misyonlarda çalışan yetkililerin bizi tanıması ve karar vermesi sürecinde etkilidir. Bu nedenle Irak vizesi işlemleri başvurusu onayı almak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek profesyonel destek ve fiyat bilgisi alabilir.

Vize Merkezleri ve Başvuru Onayı

Irak vize işlemlerini gerçekleştiren ve Irak Cumhuriyeti’ne giden kişilerin dikkatini çeken bir şey var: Vize merkezleri ve başvuru onayı arasında büyük bir bağlantı mevcut. Çünkü vize başvuru formu dolduran kişilerin tek başına bu işlemleri halledebilmesi kolay değildir. Irak vizesi işlemleri gibi zor süreçleri yönetmek için bilgi gereklidir.

Bu bilginin deneyim ile harmanlanması ve olumlu bir şekilde sonuçlanması seyahat planınız açısından büyük öneme sahiptir. Kaliteli hizmet ve süreç yönetimi size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm size işlemler sırasında yardımcı olur ve sizlerin başvuru onayı almanızı sağlar. Dolayısıyla hem profesyonel destek almış olur hem de başvuru sürecinizi etkin bir şekilde yönlendirmiş olursunuz.

Vize İşlemleri Irak
Irak Vize İşlemleri

Irak Vize Randevusu

Irak Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nden Irak Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret veya ticaret amaçlı seyahat etmek isteyen herkesten vize talebinde bulunmaktadır. Gezi amacıyla ülkeye giriş yapanlar turistik, aile yakın arkadaş ziyareti amacıyla giriş yapanlar ziyaret, ticari amaçla giriş yapanlar ise ticari vizeye başvurmak zorundadır. Bu vizeleri almak için ise Irak Vize Randevusu talebinde bulunmalılar. Bu randevuların zamanı konsolosluk yoğunluğuna ve ülke içi karışık durumlara göre değişebilmekte, bazen verilen tarihten sonrasına çekilebilmektedir.

Bu nedenle vize randevusunu erkenden almaya ve seyahat planlamanızı iyi yapmaya çalışmalısınız. Seyahat planlamalarına yönelik Irak vize randevusu talebi için önerilen süre randevuyu bir ay önceden almanızdır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Bu sürecin karmaşık ve zorlu bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle Yedi Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız. İşinde uzman ekibimin yardımıyla vize işlemleriniz hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Irak Vize Randevu İşlemleri

Irak Cumhuriyeti’ne gitmek için Irak vize randevusu işlemlerine başlayacaksınız. Aklınızda tabii ki merak ettiğiniz şeyler vardır. Sizin için aklınızdaki soruları cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Irak Cumhuriyeti’ne seyahat için alınan Irak vize randevu işlemlerinin en önemlilerinden biri 14 yaşından büyüklere uygulanan parmak izi işlemidir.
 • Randevu sahibinin başvuru evraklarını eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması gerekmektedir. Bu husus çok büyük önem taşımaktadır. Bu maddeye uymayan formların sahipleri hakkında birtakım cezai müeyyide uygulanmaktadır. Bu ceza parasal da olabilir; giriş ve çıkışların sıkıntılı süreçler haline gelmesi şeklinde de olabilir.
 • Randevu işlemlerinde tükenmez kalem kullanılmalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması çok büyük önem taşır.

Irak Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

Irak Cumhuriyeti sınırları içerisinde amacınıza yönelik vize almak istiyor olabilirsiniz. Buna yönelik yapmanız gereken ilk şey Irak vizesi randevusu almak olacaktır. Randevunuzu seyahat tarihinizden bir ay önce almanız önerilir. Sürenin bu kadar uzun verilme nedeni vize işlemlerinin Irak Cumhuriyeti diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikmesidir. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şekilde yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Irak
Irak Vize Randevusu

Irak Konsolosluk Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin karadan komşusu olan Irak Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti ile mütekabiliyet esasına dayanarak birtakım antlaşmalar yapmıştır. Bu antlaşmalara göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne karayoluyla girişler esnasında Habur ve İbrahim Halil sınır kapısında pasaportlara tatbik edilen bir mühür ile 15 gün boyunca Süleymaniye ve Erbil’de kalabilirsiniz. Ancak bu 15 günlük vize işlemi sadece Erbil ve Süleymaniye için geçerlidir.

Irak Cumhuriyeti’nin diğer bölgelerine geçmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Irak Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde belirtilen prosedürleri yerine getirmekle yükümlüdür. Irak İstanbul Başkonsolosluğu’nun yoğun temposuyla uğraşmamak ve diğer karmaşık işlemleri rahat bir şekilde halledebilmek için Yedi Vize Turizm’i arayıp hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmekteyiz.

Irak Konsolosluğu Vize

Dünyanın diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi Körfez ülkesi olan Irak Cumhuriyeti de uluslararası etkileşimlere, yani Irak konsolosluk vizesi almaya yönelik bazı prosedürleri gerçekleştirmektedir. Bu prosedürleri karşıladığınız taktirde seyahatinizde bir problem çıkmaz. Ancak bahsedilen prosedürlerin tek bir ortak noktası vardır: karışıklık. Çünkü bu prosedürler devletlerin birbirlerine uyguladıkları politikalarla sıklıkla değişebilmekte ve karmaşıklaşabilmektedir.

Yedi Vize Turizm bu karmaşıklığı gidermek ve Irak Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Irak konsolosluğu vizesi alabilmesini sağlamak için profesyonel hizmet vermektedir. Böylelikle Irak konsolosluk vizenizi rahatlıkla alabilir ve seyahat planlamanızda herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan işlerinizi halledebilirsiniz.

Irak Konsolosluk

Irak Cumhuriyeti’ne kültürel gezi, iş gezisi, aile ziyareti veya yakın ziyareti yapmak istiyorsanız pasaportun yanında bir de Irak konsolosluk vizesi almanız gerekmektedir. Vize almak için bir vize başvurusu sürecini başlatmanız gerekiyor. Başvuru sürecini başlatmak için Irak İstanbul Başkonsolosluk ‘tan randevu almanız gerekmektedir. Sizden istenilenleri yaptığınızda ve tüm formları eksiksiz doldurduğunuzda vize sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamaktadır.

Böylelikle önünüze bir engel çıkmadan Irak Cumhuriyeti’nde gerçekleştirmek istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Randevu sürecinde karşınıza çıkabilecek olumsuz durumları ve etkiyi sıfıra indirmek için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm olarak biz, tüm profesyonel desteğimizi vermekte ve vize sürecinizin her anında yanınızda olmaktayız.

Konsolosluğu Vize Irak
Irak Konsolosluğu Vize

Irak Büyükelçilik Vizesi

Irak Cumhuriyeti komşu ülke olması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok seyahat etmek istediği yerlerden biridir. Vatandaşların seyahat programı içeriği çok değişik olabilmektedir. Örneğin eski medeniyetlere ev sahipliği yapan bölgeye kültürel gezi amacıyla gitmek isteyebilirsiniz. Irak Cumhuriyeti’nin yeni kalkınma aşamasında en çok öne çıkan sektör olan inşaat sektöründe çalışan biri olabilirsiniz.

Irak Cumhuriyeti’ne her ne amaçla gitmek isterseniz isteyin bazı prosedürleri yerine getirmek ve bu sınavı geçmek zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bu prosedürlerden belki de en önemlisi Irak Büyükelçilik Vizesi almaktır. Yedi Vize Turizm, vize başvuru sürecinde sizleri tek başına bırakmaz. Profesyonel hizmetler sunar ve derin tecrübesine dayandırdığı aktif işgücüyle vize işlemlerinizi kolayca halledebilmenizi sağlar. Böylece eksiksiz, tutarlı ve doğru şekilde doldurulmuş evrakları diplomatik misyonlara iletmiş olursunuz.

Irak Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Irak Büyükelçiliği vizesi işlemleri hakkında kafanızda bu tarz birçok soru bulunuyor olabilir: ‘‘Vize başvurusu nasıl yapılır, vize başvuru sürecinde istenilen belgeler nelerdir, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için neler yapmam gerekir?’’. Elbette bu soruları sormanız doğaldır. Çünkü Batı Asya’da bulunan ve Körfez’in karmaşası içinde yaşamına devam eden bu büyük coğrafyada birçok kültürel ve kar amaçlı etkinlik yapılmaktadır. Yedi Vize Turizm Irak Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm ayarlamaları yaparak size destek sağlar.

Bu tarz profesyonel desteğin alınması seyahat planlamanızın başarısı için gerekli bir köşe taşıdır. Çünkü Irak Cumhuriyeti vize işlemleri sürekli değişiklik gösterebilmektedir. Bölgenin statik yapısı göz önüne alındığında böyle bir durumun gerçekleşmesi de oldukça olağandır. Örneğin eskiden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Erbil ve Süleymaniye’ye karayoluyla direkt geçemiyordu. Artık Habur ve İbrahim Halil sınır kapısında verilen mühür ile bu illere geçiş sağlanabiliyor.  

Irak Büyükelçilik Vizesi Süreci

Irak Cumhuriyeti’ne her yıl gezi, ziyaret ve ticari amaçla giden birçok kişi var. Bu kişilerin en çok merak ettikleri şey ise Irak Büyükelçilik vizesi sürecidir. Ülkede gerçekleşen terör olayları ve iç karışıklıklar nedeniyle bazen gidiş ve gelişlerde problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları birtakım endişeler içerisinde bulunabiliyor. Irak Büyükelçilik vizesi sürecinde sizi bu tür endişelerle yalnız bırakmamak ve süreç boyunca profesyonel destek sunmak üzere Yedi Vize Turizm en iyi çözümleri ve teklifleri sunmaya gayret eder. Firmamızın uzman kadrosuyla bu tür engelleri aşarak düzenlediğiniz seyahat planlamalarının suya düşmemesini sağlarsınız.

Büyükelçiliği Vize Irak
Irak Büyükelçiliği Vize

Irak Turistik Vize

Aşağı Mezopotamya ismi verilen ve eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir bölgede bulunan Irak Cumhuriyeti, körfez ülkeleri arasında en büyük yüzölçümüne sahip 3. ülkedir. Ülke topraklarının tarihte birçok devlete ev sahipliği yapması ve birçok farklı medeniyetin bu bölgede şekillenmesi Irak Cumhuriyeti’nin kültürel derinliğini arttırmaktadır. Irak Cumhuriyeti’nin kültürel zenginliği hala özneler arasında yaşamakta ve toplumun kozmopolit yapısını canlı tutmaktadır.

Dolayısıyla Irak Cumhuriyeti Körfez bölgesini daha yakından tanımak isteyen turistler için uğrak bir yer olma özelliğini korumaktadır. Irak Turistik Vize Irak Cumhuriyeti’ne kısa süreli turistik gezi düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik amaçlar ile Irak’a seyahat edecekse Irak turistik vize almalıdır. Turistik vizenizi almak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için turistik seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Irak Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Irak Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Irak turistik vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Irak turistik vize almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun yanında imzalı öğrenci belgesi istenmektedir. Ayrıca Irak’ta kalınacak yer ile ilgili bilgiler de forma yazılmalıdır.
 • Kişinin durumunu belirtilen belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Kişi 18 yaşından küçükse vize başvuru yapan kişi velisinin onayını belirten evrak dosyaya eklenmelidir.
 • Karayolu ile seyahat ediyorsanız gümrük geçiş karneniz ehliyet ve ruhsat fotokopinizi yanınızda bulundurunuz.

Irak Turistik Vizesi Onayı Almak İçin İpuçları

Vize reddi almamak için bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Bunlar form bilgilerinin detaylarının dikkatlice doldurulması, evrakların tam olması, hesabınızda istenilen tutarda para olması, rezervasyon bilgileri ve seyahat biletleri bilgilerinin evraklarda yer alması ve taahhüt edilen bilgiler ile kontrol edilen bilgiler arasında tutarlılık olmasına dikkat etmektir. Yedi Vize Turizm olarak Irak turistik vize reddi almamak için neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Turistik Vize Irak
Irak Turistik Vize

Irak Ticari Vize

Irak Ticari Vize Irak Cumhuriyeti’ne giderek ticari işlemlerde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari amaçlar ile Irak’a seyahat edecekse Irak ticari vize almalıdır. Irak Cumhuriyeti diplomatik misyonları tarafından ticari amaçlarla ülkeye gidecek kişilerden meslek gruplarına göre ek evraklar istenebilmektedir.

Turistik vize işlemlerindeki evraklar haricinde istenilen ticari vize evrakları konsolosluk tarafından seyahat etmek isteyen kişilere bildirilmektedir. Ticari vizenizi almak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için iş seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Irak Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Irak Cumhuriyeti’ne ticari amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Irak ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Irak ticari vize almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Başvuru formundaki firma kontak bilgilerini eksiksiz doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca Irak’ta kalınacak yer ile ilgili bilgiler de forma yazılmalıdır.
 • Çalışan kişinin şirketine bağlı evraklar tam olmalıdır. Ayrıca mesleğe bağlı olarak meslek odalarından bazı evraklar alınmalıdır. Çalışanın seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Ayrıca seyahat bileti bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Kişinin finansal durumu belirtilen belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Irak’ta bulunan şirketten bir davetiye mektubu alınmalıdır. Davetiye mektubunda şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin vatandaşlık kimliği ve pasaport fotokopisi de davetiyede yer almalıdır. Ayrıca bulaşıcı hastalık taşımadığınızı belirten sağlık raporunuz olmalıdır.
 • Karayolu ile seyahat ediyorsanız gümrük geçiş karneniz ile ehliyet ve ruhsat fotokopinizi yanınızda bulundurunuz.

Irak Ticari Vize Ücreti

Irak ticari vize fiyatları Irak Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte ve tarihlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca seyahat amacınız, kaç gün ikamet edeceğiniz ve hangi tür ziyaretçi olacağınız vize fiyatlandırmasını değiştirmektedir. Seyahat tarihinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Irak
Irak Ticari Vize

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Irak Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında son yıllarda yaşanan gelişmeler iki ülke arasında uygulanan vize başvuru sürecinin de değişmesine yol açmıştır. Şu an belirlenen yükümlülüklere göre Irak Cumhuriyeti’nde yaşayan aile fertlerinizi veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek, 10 günden fazla süren ikametiniz için Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Başvuru süreci hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yedi Vize Turizm Güncel başvuru formu ve gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmekteyiz.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinin Farklılıkları

Irak Cumhuriyeti’nde yaşayan bir akrabasının veya arkadaşının yanına gitmek isteyen kişilerin Irak aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapması gerektiğini belirtmiştik. Bu vizeyi alabilmeniz için diplomatik misyonlara sunmanız gereken en önemli evrak bir davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubunun Irak Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden bir kişiden alınması ve bunun kanıtlanmış olması gerekmektedir.

Ayrıca Irak Cumhuriyeti’nde kendi kendinize yeterliliğinizi kanıtlayabileceğiniz ve resmi makamlar tarafından belirlenen finansal kriterleri sağlayan bir belgeyi diplomatik misyonlara sunmanız gerekmektedir. Başvuru Formunda yakınınız ile ilgili istenilen bilgileri özenle doldurmanız gerekmektedir.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Irak Cumhuriyeti’nde bulunan yakınını ziyaret etmek isteyen herkes ‘‘Irak aile arkadaş ziyareti vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Irak aile arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Irak Vizesi başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun yanında imzalı öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Irak’ta kalınacak yer ve kontağa geçilen kişi ile ilgili bilgiler eksiksiz olmalıdır. Otelde kalınacaksa rezervasyon bilgileri ve seyahat bilgileri ile seyahat sigortası bilgileri evraklar içerisine konulmalıdır. Aile veya arkadaştan alınan davetiye mektubu gerekli evraklar arasındadır.
 • Kişinin finans durumunu belirtilen belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Kişi 18 yaşında küçükse vize başvuru yapan kişi velisinin onayını belirten evrak dosyaya eklenmelidir.
 • Karayolu ile seyahat ediyorsanız geçiş karneniz ile ehliyet ve ruhsat fotokopinizi yanınızda bulundurunuz.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Irak
Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Irak Vizesi Gerekli Evraklar

Irak Cumhuriyeti tarihi, kültürel bütünlüğü, çeşitliliği ve Körfez’de yer alan bir Batı Asya ülkesidir. Ülkedeki sosyo-ekonomik durum bölgenin jeopolitik önemi, petrol rezervlerine ev sahipliği yapması, siyasal birliğin sağlanamaması ve savaşın etkisinin hala sürmesi nedeniyle pek iyi değildir. Ancak Irak hala Aşağı Mezopotamya, yani medeniyetlerin beşiği olan bir coğrafyada turistlerin ve ticaret ile uğraşan kişilerin ilgisini çeken bir ülkedir.

Ülke içerisinde yaşanan çatışmalar ve radikal grupların ön plana çıkışı merkezi kentlerdeki faaliyetleri aksatsa da Irak Cumhuriyeti’ne yapılan seyahat sayısı hiç küçümsenecek düzeyde değildir. Diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi Irak Cumhuriyeti’ne giriş için Irak Cumhuriyeti diplomatik misyonlarına vize başvurusu yapılmalı ve seyahat ihtiyacına göre vize alınmalıdır. Bu nedenle Irak Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde Irak vizesi almak için gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Irak Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Irak Cumhuriyeti’nin yapısı ve bir hayli aktif yaşantısı nedeniyle Irak vizesi gerekli evraklar kriterleri değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle öğrenci, emekli ve çalışanlardan istenen evraklar birbirinden farklıdır. Değişim hızlı olduğu için aklınıza gelen ‘‘Irak vizesi gerekli evraklar nelerdir?’’  sorusunu sizin için cevapladık.

 • Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaportunuz olması gerekir.
 • Irak Vizesi başvurusunda bulunan kişiler yetkili makamlar tarafından istenen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla yükümlüdür.
 • Başvuru formu bizi tanıtan belgedir. Bu nedenle tüm detayları doldurulmalıdır. Başvuru formundaki kontak bilgileri de Irak’taki temaslarımızı anlatması bakımından birer referanstır.
 • Kişinin finansal durumu belirten belge (maaş bordrosu olabilir) evraklar içinde yer almalıdır.
 • Ticari ve ziyaret vize başvurularının olumlu sonuçlanması için davetiye mektubu gereklidir.
 • Seyahat sigortası, otel bilgileri ve seyahat bilgilerini içeren evraklar form ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Arka planı beyaz olan 3 adet fotoğraf evraklara eklenmelidir. Fotoğraflar son 6 ayda çekilmiş olmalıdır.

Öğrenciler İçin Irak Vizesi

Irak Cumhuriyeti’nde eğitim görmek isteyen öğrenciler olabilir. Bu nedenle öğrenciler için ırak vizesi kriterlerinin de bilinmesi gerekir. Bunlar:

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi
 • Daha önceden Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitime başladıysanız transkript
 • Irak Vizesi başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğitim masraflarınızı karşılayan yasal temsilcinizin gelir belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneğiniz
 • Uçak ve ikamet edeceğiniz yerin bilgileri

. Yedi Vize Turizm her kesimden kişilere yönelik profesyonel hizmetlerini öğrencilere de sağlamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Irak
Irak Vize Evrakları Ve Belgeleri

Irak Vize Formu

Irak Vize Formu Irak Cumhuriyeti’ne ticari, gezi ve ziyaret amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu vize formudur. Bahsedilen başvuru formu, Irak Cumhuriyeti yetkililerinin başvuruda bulunan kişi hakkında bilgi alması bakımından önem taşımaktadır. Irak vizesi formu Irak İstanbul Başkonsolosluğu veya vize merkezlerinden temin edilebilir.

Formu Türkçe veya İngilizce olarak tükenmez kalemle doldurmanız gerekmektedir. Talep edilen bilgilerin doğruluğu büyük önem taşır. Formda ıslak imza bulunmalıdır. 18 yaşının altında olan kişiler için veliler formu doldurmalı ve kendi imzalarını atmalıdır. Yedi Vize Turizm form doldurmanıza yardımcı olarak belge ve bilgilerin eksiksiz olmasını sağlar.

Irak Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Irak Cumhuriyeti’ne vize başvurusu yapmak için Irak vize formu doldurdunuz ve başvuruyu eksiksiz yaptınız. Aklınızda tek bir soru var: Irak vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? Bu sorunun cevabı çok net olmamakla birlikte tam ve eksiksiz sunulan Irak vize başvuruları genelde 1 veya 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Irak vize başvurusu sonucu Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile geliştirdiği ilişkiler sayesinde hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Seyahat amacınıza yönelik diplomatik misyonların sizden talep edeceği ek ya da eksik evraklar bu süreci uzatabilmektedir. Bu nedenle evrakların tam olduğundan emin olmalı ve Yedi Vize Turizm’den bu süreçte yardım almalısınız. Firmamız eğitimli kadrosu ve deneyimli yönetimiyle sürecin uzamaması için yanınızda olacaktır.

Irak Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Irak vize formunu doldurdunuz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘Irak vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. Irak Cumhuriyeti’ne seyahat amacıyla aldığınız vize geçerliliği onay alınan tarihten itibaren seyahat amacına göre değişmektedir. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sınırlarına ise 10 günlük izin ile girilebilmektedir.

Ancak bu sınırlar dışındaki Irak bölgelerine izinsiz geçmeye çalışmak ikamet kanununa muhalefetten 3 yıl hapis cezası ile yargılanmanıza neden olur. Irak Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bölgelere gitmek istiyor ve vize geçerliliği, başvuru süreci vb. şeyleri merak ediyorsanız firmamızla iletişime geçiniz. Yedi Vize Turizm bu alanda en doğru ve en güncel bilgileri tarafınıza ileterek profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Vize Formu Irak
Irak Vize Formu

Irak Vizesi Dilekçe Örneği

Irak Cumhuriyeti sınırları içerisinde bir bölgeye seyahat planlaması yapan herkesin Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru sürecindeki en önemli adımlardan biri dilekçeyi sunmaktır. Bu nedenle Irak Vizesi Dilekçe Örneği üzerinden kendi dilekçenizi nasıl dolduracağınızı anlamak başvuru sürecinin olumlu sonuçlanmasını sağlayarak seyahat planlamanızı aksatmamanızı sağlayacaktır.

Kültürel gezi için turistik vize, aile arkadaş ziyareti için ziyaret vizesi ve ticaret yapmak için ticari vize almak isteyen herkesin bu dilekçeyi eksiksiz doldurması gerekir. Yedi Vize Turizm dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun daha güçlü yapılmasını sağlayacaktır. Firmamız dilekçe hazırlama konusundaki zorlukları bilir ve size bu zorlukları aşmak için profesyonel destek sağlar. Dilekçe yazmak çok ciddi bir meseledir. Başvuruyu yapan kişinin niyetini belirtir. Sizlere sunduğumuz dilekçe örneğiyle birlikte dilekçenizi zorlanmadan hazırlayabilecek ve yetkililere sunabileceksiniz.

Irak Vizesi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Irak vizesi dilekçe örneği hakkında bilgisi olmayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Irak Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması olan herkesin aklından ‘‘Irak vizesi dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusu geçmektedir. Bu sorunun cevabı aslında çok basittir. İlk kural şeffaf olmak ve akıcı bir dil ile dilekçeyi yazmaktır. Öncelikle Irak Cumhuriyeti’ne gitme amacınız hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Irak Cumhuriyeti’nin kültürünü yakından görmek mi istiyorsunuz; yoksa Irak Cumhuriyeti’ne bir iş gezisi mi planlıyorsunuz? Amacı iyice belirttikten sonra Irak Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve harcamaları nasıl finanse edeceğiniz ile ilgili bilgi vermeniz gerekir.

Dolayısıyla gezi amaçlı alınan turistik vize, ticaret amacıyla alınan ticari vize ve aile yakın arkadaş ziyareti amacıyla alınan ziyaret vizesi dilekçesi farklılık gösterecektir. Dilekçenizde burada belirtilen hususları derinlemesine anlatmanız gerekir. Yetkili kişi dilekçeyi okuduğunda söylediklerinize ikna olmalıdır. Dilekçe hazırlamak pek kolay bir iş gibi gözükmese de Yedi Vize Turizm’in size sunduğu hizmet ile dilekçe yazmak başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır. Diğer süreçlerde olduğu gibi başvuru dilekçenizi yazarken de biz hep yanınızdayız.

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Arap coğrafyasının en büyük devletlerinden olan ve tarihi derinliğini kültürel mirasıyla birleştiren Körfez’in en büyük ülkelerinden biri olan Irak Cumhuriyeti bir turistin gidip görebileceği en şaşırtıcı bölgelerden biridir. Irak Cumhuriyeti’ne turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız dilekçenizi buna yönelik yazmanız gerekmektedir. Yedi Vize Turizm Irak vizesi dilekçe örneği ihtiyacınızda size tüm desteği sağlayacaktır.

Vizesi Dilekçe Örneği Irak
Irak Vizesi Dilekçe Örneği

Irak Vize Ücreti

Irak Cumhuriyeti’nden gezi amacıyla turistik, ticaret amacıyla ticari ve aile arkadaş ziyareti amacıyla ziyaret vizesi almak isteyen herkes Irak vize başvurusu sürecinde Irak Vize Ücretini ödemelidir. Irak Cumhuriyeti diplomatik misyonlarının talep ettiği vize ücreti için net bir rakam söylemek mümkün değildir. Başvurunun nasıl yapıldığı, başvurunun ticari, turistik veya ziyaret amacı ve başvuru süresi gibi birtakım hususlar yetkililer tarafından istenen Irak vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Irak vizesi ücreti ile ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenmek ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak için firmamız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Irak Vize Ücretleri Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Irak Cumhuriyeti’ne turistik, ticari ve ziyaret amaç ile seyahat planlamasında bulunan herkes Irak vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki diplomatik misyonu Irak İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yaş grupları ve farklı ülke vatandaşlarına göre ücret değişebilmektedir. Ayrıca vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Vize ücretlerinin yanında fotokopi ücreti, biyometrik fotoğraf ücreti ve VIP ücreti gibi birçok hizmet ücreti talep edilebilmektedir. Irak Cumhuriyeti’ne tek giriş ve çok giriş kıstası da Irak vize ücretini etkilemektedir. Yedi Vize Turizm sizin için en güncel ve en doğru bilgiyi sunmaya çalışır.

Irak Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Irak Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘Irak vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevapladık.

 • Diğer tüm başvuru işlemlerinde yapıldığı gibi Irak vizesi ücreti de başvuru yapılan yetkili makamın banka hesaplarına, yani Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarının banka hesaplarına ödenir.
 • Para yatırma işlemi sonrasında bankadan dekont alınmalı ve bu dekont Irak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na ibraz edilen evrakların içine konulur. Dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Irak vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Irak vizesi ücreti iade edilmez.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını başka bir kişiye devredemez.
Vize Ücreti Irak
Irak Vize Ücreti

Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar?

‘‘Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusu Irak Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının merak ettiği bir sorudur. Irak vize başvurusu normal şartlar altında çok uzun bir süreç değildir. Bu süreç normal şartlar altında 1 ile 2 hafta arasında; maksimum 1 ay sürmektedir. Ancak bazı durumlar ülkeler arasındaki etkileşimler veya Irak Cumhuriyeti’ndeki iç karışıklıklar vize sürecinin süresinin değişmesine ve gecikmesine neden olabilmektedir. Bahsedilen 1 ve 2 hafta süresi normal şartlar altında ve eksiksiz, doğru doldurulan formlar yetkililere ulaştırıldığında geçerlidir.

Bu sürecin uzamaması için verilen bilgilerin kesinliği kontrol edilmeli ve süreç boyunca hiçbir bilginin kaynağı değiştirilmemelidir. Örneğin Irak vizesi başvurusu sırasında verdiğiniz otel bilgilerinin haricinde bir otele kayıt yaptırmamanız veya bir oteldeki rezervasyonunuzu iptal edip başka bir otele rezervasyon yaptırmamanız gerekmektedir. Çünkü yetkililer bilgileri kontrol ederken sizin verdiğiniz bilgiler ile yetkililerin incelediği evraktaki bilgiler birbirini tutmalıdır. Ayrıca kasıtlı bir biçimde diplomatik misyonları yanıltmak suçtur. Bunun haricinde yetkili makamın sizden fazladan evrak talep etmesi mümkündür. Bu tarz durumlarda da gecikme olabilmektedir.

Irak Vize Başvuru Dilekçesi

Irak Cumhuriyeti sınırlarında bulunan bir şehre seyahat planlaması yapan ve Irak vizesi almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Irak Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan yetkili makamlara başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru sürecinin niyetini belirten en önemli adımlardan biri dilekçeyi sunmaktır. Öyle ki dilekçeniz kendinizi çok iyi anlatmanızı sağlayacak biçimde ve uzunlukta olmalıdır. Bu nedenle Irak vizesi başvuru dilekçesini çok dikkatli doldurmalısınız.

Başvuru dilekçenizde seyahat amacı, kaç gün kalacağınız, nerede kalacağınız, size katacağı şeyler ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınız anlatılmalıdır. Kültürel gezilerinize yönelik turistik vize, aile arkadaş ziyaretinize yönelik ziyaret vizesi ve ticaret yapmaya yönelik ticari vize almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu dilekçeyi eksiksiz bir biçimde doldurması gerekir. Yedi Vize Turizm Irak vizesi başvuru dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha etkili bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır. Firmamız dilekçe hazırlama konusundaki zorlukları bilir ve size bu zorlukları aşmak için profesyonel destek sağlar.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Irak
Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar

Geri Dönüş Garantiniz

Türkiye Cumhuriyeti’nden Irak Cumhuriyeti’ne gitmek için Irak vizesi başvuru sürecine girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru dilekçesinde geri döneceğine dair taahhütte bulunmalıdır. Bu taahhüt Irak Cumhuriyeti lehine bir güvencedir. Bu güvenceye göre işiniz bittiğinde ülkenize geri dönmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan taşınmazlarınız, öğrencilik yaptığınız okul, çalıştığınız firma vb. bilgileri sunmanız gerekmektedir.

Irak Vizesi Nasıl Alınır?

Irak vize merkezi aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir. Firmamız, vize başvurularının resmi olarak yapıldığı başvuru merkezi olarak hizmet sunmaktadır. Vize başvuruları, Irak Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır.

Başvuru merkezleri haricinde uzman çalışanları ve ülke temsilcileri ile hizmet vermekte olan vize başvuru merkezleri vardır ve vize işlemlerinizi resmi olarak tamamlayarak en hızlı ve sorunsuz şekilde vizenizin alınmasında uzmanlar tarafından yardım sağlar. Vize başvuru merkezleri de başvuruları başvuru sahibi adına tamamlar.

Irak Vizesine Başvururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Irak vize merkezi ve Büyükelçilik tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezleri, başvuruları almak ile görevlidir. Vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar şunlardır;

 • Vize başvuru formunda, seyahat tarihi, seyahat amacı, seyahat süresi, seyahat süresi sonunda ülkeye döneceğinin teminatı ve seyahat masraflarının karşılanacağına dair teminatı dilekçe içerisinde belirtmelidir.
 • Dikkat edilmesi gereken en önemli form Irak vize başvuru formu doldurulurken belirlenmiş kurallara uygun şekilde işlemlerin sürdürülmesidir.
 • Evrakların tümü doğru, eksiksiz ve yanlış bilgi olmayacak şekilde tüm verilen bilgilerin uyuşacağı şekilde teslim edilmelidir.
 • Vize başvurusu için randevu alındıktan sonra randevu gününde başvuruyu yapacak olan kişinin şahsen belirtilen yerde olması gerekmektedir.
Vizesi Nasıl Alınır Irak
Irak Vizesi Nasıl Alınır

Irak Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan Irak’a gitmek isteyenler vize zorunluluğu bulunduğundan dolayı vize almak için gerekli işlemleri tamamlamak mecburiyetindedir. Irak ülkesine seyahat etmek için, ülkeye hangi tarihte seyahat edeceği, hangi sebeple seyahat edeceği, seyahatin süresini ve seyahat amacına bağlı olarak vize türünün seçilmesi gerekmektedir. Bu durumların, vize talep dilekçesi aracılığıyla belirtilmesi gerekmektedir.

Irak Büyükelçiliği’nin belirlediği vize belgeleri ve evraklarının hepsi kurallara uygun şekilde hazırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru sonucunuz olumsuz olarak yanıtlanmaktadır. Tekrar vize alabilmek için randevu alarak aynı işlemleri tekrardan kurallara uygun şekilde tamamlamak gerekir. Vize işlemleri; vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusu alınması, tüm evrakların hazırlanması, vize ücretinin yatırılması ve vize başvuru dilekçesinin yazılması gerekmektedir. Firmamız tüm bu işlemleri üstlenerek size kolaylık sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Irak vizesi almak için ülkemizde üç adresten başvurular kabul edilmektedir. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra Ankara Büyükelçiliği, İstanbul veya Gaziantep başkonsoloslukları aracılığı ile vize alabilmektesiniz.

Irak Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her yıl Irak’a gitmek isteyenler ticari veya turistik vize başvurusu yapmaktadır. Vize başvurunuzu yaparken talep edilen evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak teslim etmeniz gerekmektedir. İlk defa yurtdışı çıkışı yapacak iseniz Yedi Vize firması olarak bizi tercih ederek bu süreci sorunsuzca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Irak aile veya arkadaş ziyaretiniz için vize almak istiyor iseniz istenen belgeler aşağıdaki gibidir.
Vize almak için başvuru formu
3 tane fotoğraf
Pasaport
Otobüs veya uçak biletleri
Kalacağınız yere ait bilgiler ( rezervasyon bilgileri)
Çocuklar için veli izin formu
Seyahat sağlık sigortası

Davetiyeli Irak Vizesi

Irak’ta yaşayan arkadaşınız veya akrabanız sizi ülkesine davet etmek amacı ile başkonsolosluğa bir mektup yazarak kimlik bilgilerinizi, neden geleceğinizi, nerede kalacağınızı ve bu seyahati kimin finanse edeceği gibi detaylara yer vererek yazmalıdır.

Irak Başkonsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Başkonsolosluktan vize randevusu alabilmek için e-konsolosluk hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer dilerseniz Yedi Vize olarak sizin için tüm işlemleri takip ederek randevularınızı düzenleyerek bildirmekteyiz.

Irak Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Konsoloslukların talep etmiş olduğu evrakları eksiksiz olarak teslim ettiğiniz zaman Irak vize işlemleriniz yaklaşık olarak 10 iş günü kadar bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Irak Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Irak Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra randevu almak için elçiliği şahsen veya vize işlemlerini yapan firmalar aracılığı ile kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Irak Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Irak büyükelçiliği, Türkiye’de yaşamakta olan kendi vatandaşlarının doğum, pasaport, nüfus cüzdanı işlemleri için yetkilidir. Ayrıca başka ülke vatandaşlarının Irak’a gitmek istediği zaman pasaport ve vize işlemleri için başvuru noktasıdır.

Irak Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Irak’ta düzenlenen fuarlara, iş toplantılarına, tanıtımlara veya ortaklık kurmak için gidecek iseniz talep edilen şahsınız ve şirketinize ait olan belgeleri ilgili konsolosluklara eksiksiz bir şekilde beyan etmeli ve güncel bir pasaporta sahip olmazlısınız.

Irak Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Irak’ta ticari faaliyetler için 10 günden fazla kalacak iseniz mutlaka ticari vize almanız gerekmektedir. Ortak çalışma yürüteceğiniz firma bir davetiye ile gerekli işlemleri başlata bileceği gibi sizde bireysel olarak başvuru yapıp ülkeye gidebilirsiniz.

Irak Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Irak’ta eğer 10 günden fazla sürecek bir seyahat söz konusu olacak ise vize başvuruları için gerekli olan standart evrakları düzenleyerek konsolosluklara turist vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Irak Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evraklarınızı eksiksiz olarak şahsen veya Yedi Vize firması aracılığı ile teslim ettiğiniz zaman yaklaşık olarak 10 iş günü içerisinde turistik vize işlemleriniz sonuçlanmaktadır.

Irak Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Irak vize başvurularınız için Ankara’da bulunan Irak Büyükelçiliğine, İstanbul ve Gaziantep’te bulunan konsolosluklara başvuru yapabilmektesiniz.

Irak Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Irak vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun geçerli olduğundan emin olmalısınız. 10 yıldan eski pasaportları konsolosluklar kabul etmemektedir. Ayrıca hasar görmemiş, yıpranmamış ve hala kullanıla bilinecek en az iki sayfası olması gerekmektedir.

Irak Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Irak vize başvuru formunuzu Türkçe ve İngilizce olarak doldurmanız gerekmektedir. Okunaklı ve büyük harflerle yazmalısınız. Başvuru evraklarınız ile başvuru formundaki bilgiler birebir aynı olmalıdır. Biometrik fotoğrafınızı da yapıştırarak evrakınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Irak Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Irak vize başvuru formunuzu iki dilde doldurmanız gerekmektedir. Biri İngilizce diğeri de Türkiye üzerinden başvuru yaptığınız için Türkçedir.

Irak Vize Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Irak vize başvuru formunuzu doldururken okunaklı ve büyük harfler ile doldurmalısınız. Doğru bölgeye resminizi yapıştırmalısınız. Ayrıca beyan ettiğiniz her bilgi başvuru evraklarınızı doğrular nitelikte olmalıdır.

Irak Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Irak vize işlemlerinizi gerekli evrakları hazırladıktan sonra bireysel veya Yedi Vize firması aracılığı ile ilgili konsolosluk veya büyükelçiliklere yapabilirsiniz.

Irak Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Irak vize başvuru işlemleriniz için evraklarınızın eksiksiz olmasına ve pasaportunuzun 10 yıldan fazla süredir kullanılmıyor olmasına, yıpranmamasına ve zarar görmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Irak Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Resmi olarak beyan etmeniz gereken evrakları hazırlayarak Büyükelçilikten veya konsolosluklardan başvurunuz yaparak, e-konsolosluk aracılığı ile veya Yedi Vize firması ile vize randevunuzu alabilirsiniz.

Irak Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Randevu için talep edilen evrakları hazırlamalı ve eksiksiz olarak sunarak randevu talebinde bulunmalısınız. Başvurunuz incelenerek gerekli olan mülakatlara davet edilir veya direk vize onay, ret sonucuna kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Irak Vize Ücreti 2021?

Vize ücretleri her yıl yenilenmektedir. Yedi Vize firması sizin için 2021 vize ücretleri ve belgelerin takibini yaparak vize işlemlerinizi kısa sürede çözüme ulaştırmaktadır.

Irak Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Irak vize ücretlerini başkonsolosluklara veya elçiliklere nakit olarak ödemeniz gerekmektedir. Dilerseniz vize ücretlendirmelerinizi ve tüm işlemlerinizi Yedi Vize ile yapabilirsiniz.

Irak Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Irak vizesi dilekçesini ilgili makama yönelik yazmalısınız. Okunaklı bir şekilde yazılmış ve neden Irak’a gidildiğine dair bilgilerin yer alması gereken bir evrak hazırlamalısınız.

Irak Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Irak vizesi için dilekçenizi belirli kriterlere uygun olarak doldurmanız gerekmektedir. Okunaklı, neden ülkeye gideceğiniz, iki dilde düzenlemeniz ve istenen belgeleri eklemeniz yeterli olmaktadır.

Irak Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Irak vize dilekçenizi Türkçe ve İngilizce olarak yazmanız gerekmektedir.

Irak Vizesi İçin Gerekli Olan Evrak ve Belgeler 2021?

Vize almak için başvuru formu
3 tane fotoğraf
Pasaport
Otobüs veya uçak biletleri
Kalacağınız yere ait bilgiler ( rezervasyon bilgileri)
Çocuklar için veli izin formu
Seyahat sağlık sigortası

Irak Vizesi İçin Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Başvurular için hazırlamanız gereken evraklar; başvuru formu, fotoğraf, pasaport, biletleriniz, seyahat sigortası, otel bilgileri, çocuklara izin belgesi ve bunların yanı sıra vize ücretini yatırdığınıza dair belge, banka hesaplarınıza dair evraklar ve çeşitli dokümanlar talep edilmektedir.

Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Irak vizesi 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Ticari vizeler ise 20 ila 25 iş günü içinde çıkmaktadır.

Irak Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Evraklar eksiksiz teslim edildikten sonra 10 iş günü içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır.

Irak Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Irak Vizeniz her hangi bir neden ile ret edilmiş ise konsolosluk size neden ret aldığınızı bildirmek zorundadır. Gerekli bilgilendirmeden sonra evraklarınızı tekrar hazırlayarak başvurmanız gerekmektedir.

Irak Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Irak çalışma vizesi almak için oturum izni almanız gerekmektedir. Gideceğiniz yerde bulunan valiliklere işveren veya kendiniz başvurarak bu izni alarak çalışabilmektesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top