Vizesi İngiltere

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2024?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2024? İngiltere Vizesi, İngiltere’ye gitmek isteyen vatandaşların mutlaka çıkarması gereken bir vizedir. İngiltere’ye iş seyahati amacıyla, ticari amaçlı ya da turistik amaçlı da gitseniz bu vizeyi çıkarmanız gerekir. İngiltere vizesi, İngiltere konsolosluğu aracılığı ile çıkarılır.

Aynı zamanda konsolosluğun belirlemiş olduğu çeşitli evraklar teslim edilmesi gerekir. Bu evraklar eksik ya da hatalı olarak teslim edilir ise vizenizin olumlu olarak sonuçlanması oldukça zordur. Bu nedenle istenilen evrakları randevu tarihinizde yanınıza alarak konsolosluğa teslim ederek vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

İçindekiler

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi alabilmek için birkaç şartı yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlardan en önemlisi ise evrak teslimatıdır. Evraklar, sizin vize alabilmeniz için en önemli araçtır. İngiltere başta olmak üzere diğer ülkelere de vize olmadan gidemezsiniz. İstenilen evraklar şu şekildedir;

Pasaport

Vize başvurusu yapmadan önce mutlaka pasaport çıkartmanız gerekir. Pasaportunuz yeni çıkaracaksanız 1 senelik, 3 senelik, 5 senelik ve 10 senelik olarak çıkarabilirsiniz. Genel olarak tercih edilen pasaport 10 yıllık tercih ediliyor. Vize evrakları içerisinde pasaport fotokopisi ve pasaport aslıda isteniyor.

Başvuru Formları ve Vize Ücreti

Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri her yıl değişmektedir. Bu yıl belirlenen rakam 6 aylık vize için 130 USD’dir. Vize başvurusunda bulunduğunuz zaman başvuru formlarını web sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra vize ücretini bankaya yatırmanız gerekir. Vize ücreti ve başvuru formunun çıktısını alarak teslim etmeniz gerekir.

Seyahat Bilgileri

İngiltere’ye gideceğiniz zaman orada kalacağınız otel ve konaklama bilgilerinizin çıktısı ve hangi tarihlerde İngiltere’ye gidecekseniz uçak rezervasyon bilgilerinizin rezervasyon belgeleri ihtiyaç duyulan evraklardan bir tanesidir.

Banka Hesap Bilgileriniz

Vadesiz hesap bilgilerinizin son 3 ayda ki hesap hareketlerinin dökümü mutlaka teslim etmeniz gereken evraklar arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak da eğer çalışıyorsanız şirketinizden son 3 aylık maaş bordrosunu kaşeli ve imzalı olarak almanız gerekir. İngiltere’de ki harcamalarınıza istinaden hesabınızda 7.000 TL bulundurmanızda konsolosluğun belirlediği evrak listesinde yer alıyor. Bu evrakların teslimatını yaparak vizenizi bekleyebilirsiniz.

Vizesi İngiltere
İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere, her alanda gezip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Bu nedenle her mevsim İngiltere’ye birçok turist geliyor yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı bir havası olan İngiltere’ye gitme planları yapıyorsanız ilk yapmanız gerekenlerden bir tanesi vize başvurusunda bulunmak. Vize başvurusu olumlu olarak sonuçlandığı zaman planladığınız tarihte İngiltere’ye gidebilirsiniz. İngiltere’ye gitmek için yapılacak işlemler şu şekildedir;

Öncelik olarak kendinize ait bir pasaport çıkarmanız gerekir. Pasaportunuz seyahat tarihinizden 6 ay sonrasında da kullanılabilir olmalı ve süresinin bitmemesi gerekir.

İngiltere Vize Başvurusu yapabilmek için İngiltere konsolosluğundan randevu almanız şarttır. Dilerseniz internet üzerinden de başvuru talebi oluşturarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesi başvurusu yaptığınız zaman konsolosluk vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için sizlerden çeşitli evrak talep eder. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir. İngiltere vizesi başvurusu için istenilen evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport ya da pasaport fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İnternet üzerinden yapılan başvuru çıktıları,
 • İngiltere’de nerede konaklayacağınıza dair seyahat bilgilerinizi içeren evraklar,(uçak bileti ve benzeri.)
 • İngiltere vizesi başvurusu için belirlenen vize ücretinin dekontu,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • Davet mektubu ile gidecekseniz davet mektubunuz,
 • İşyerinizden alacağınız ve gelirinizi gösteren son 3 aylık maaş bordronuz imzalı ve kaşeli olarak teslim edilir,
 • Vadesiz hesap hareketleriniz. Hesap içerisinde en az 7.000 TL olmalıdır.

Bu belgeler ile direkt olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yaptığınız zaman vizenizin açıklanma süresi 2 ila 3 hafta kadar sürebilir. Ancak çoğu zaman konsolosluklarda olan yoğunluk sebebi ile bu durum değişkenlik gösterebilir ve süreç uzayabilir. Eğer ki başvurunuz olumsuz sonuçlandığı takdirde tekrardan yeni başvuru oluşturamazsınız.

Başvurunuzun üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda ödemiş olduğunuz vize başvuru ücreti sizlere tekrardan geri iade edilmez, iade talebi de oluşturamazsınız. İngiltere’ye turistik amaçlı gidecekseniz orada kalacağınız gün kadar vizeniz çıkar ancak bu durum çoğu zaman değişkenlik gösterebilir.

Vize Başvurusu İngiltere
İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere’ye yapacağınız seyahatler de sebep fark etmeksizin vize şartı vardır. Eğer vizeniz yoksa ülkeye girişiniz yasaktır ve ceza uygulanmaktadır. İngiltere vize işlemleri için ilk olarak hangi işlemleri yapmanız gerektiğini bilmeniz ve istenen evrakların neler olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Sonrasında İngiltere Vize İşlemleri tamamlanacak ve vize başvurunuzun sonucu belli olacaktır. Sonucunuzun olumlu olması halinde vizenizi teslim alıp İngiltere’ye seyahatinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Bu sebeple İngiltere vize işlemleri süresince sizden istenecek tüm belgeleri büyük bir özenle eksiksiz ve doğru şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. İstenen belgeleri eksik veya yanlış teslim etmeniz durumunda İngiltere Konsolosluğu vize başvurunuzu ret ile cevaplayacaktır. İngiltere vize işlemleri için istenen belge ve evrakların listesine Yedi Vize Turizm sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Yedi Vize Turizm sizler için vize başvurunuz konusunda yapılması gereken bütün işlemleri eksiksiz tamamlayacak ve vizenizin en kısa süre içerisinde size teslim edilmesini sağlayacaktır.

İngiltere Vizesi Reddi Durumunda Ücret İadesi Yapılıyor mu?

İngiltere vize işlemleri ve belgeleri teslim ettikten sonra vatandaşlarımız vize sonucu için beklemektedir. Vize sonucunuz olumlu ya da olumsuz olarak mail aracılığıyla sizlere bildirilmektedir. Bu süre içinde beklerken insanların aklında ‘’Vize reddi olursa ücret iadesi yapılır mı?’’ gibi sorular olacaktır ama ne yazık ki İngiltere vize başvurusu ret alan vatandaşlarımıza ücretin iadesi yapılamamaktadır. Bu nedenle yapacağınız işlemleri, hazırladığınız evrakları ve doldurduğunuz formları büyük bir dikkatle tamamlamanız gerekmektedir.

İngiltere vize işlemleri yaparken özen göstermeniz gerekmekte, hatta uzman ekiplerden destek almanız yararınıza olacaktır. Bu durumda Yedi Vize Turizm sizin için tüm işlemleri büyük bir titizlikle tamamlayıp, yapılacak işlemleri sorunsuz çözerek size sadece vize sonucunuzu beklemenizi sağlayacaktır ve vize sonucunuzun olumlu olması için işlemlerinizi çok yakından takip edecektir.

İngiltere Vizesi İşlemleri İçin Neden Yedi Vize Turizm Tercih Edilmeli?

Yedi Vize Turizm İngiltere vizesi almak isteyen vatandaşlarımız için kolaylıklar sağlayarak sizlerin vize başvuru sürecinde yapmanız gereken tüm işlemleri üstlenip, tamamlamanız gereken belgelerin kontrolünü sağlayarak yardımcı olmaktadır. Vize sonucunuzun olumlu olması adına her detayı düşünerek hareket etmektedir. Yedi Vize Turizm sizleri vize başvurusunda oluşabilecek olumsuz durumlardan kurtarmak için büyük bir özenle çalışmaktadır.

Vize İşlemleri İngiltere
İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere beldesine gidebilmek için hem pasaportunuzun hem de vizenizin olması şarttır. Vizesiz ülkeye girişler yasak olmasından dolayı İngiltere’ye gidecek olan vatandaşlar ilk olarak vize işlemlerini hallederek çıkan vize sonucuna göre İngiltere’ye gidebilirler.

İngiltere Vizesi Randevusu konsolosluklardan ve web sitesi üzerinden alınabilir. İngiltere vizesi randevusu aldıktan sonra konsolosluğa, konsolosluğun seyahat edecek vatandaşlar için tabi tuttuğu evrakları teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar neticesinde gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra vize başvuru sonucunuz olumlu ya da olumsuz olarak bildirilir.

İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’ye çoğu zaman turistik amaçlı çoğu zaman da iş seyahati amaçlı birçok yerli ve yabancı turist ülkeye giriş sağlar. Türkiye üzerinden İngiltere’ye hangi amaçla giderseniz gidin mutlaka vize almanız şarttır. İngiltere’ye vize almak için öncelik olarak başvuru formunuzu doldurmanız gerekir.

Bu başvuru formları İngilizce olarak düzenlenir ve İngilizce olarak doldurulması şarttır. Öncelikle konsolosluklardan bir randevu talebi oluşturmanız gerekir. İngiltere vizesi randevusu talebi oluşturduktan sonra doldurmuş olduğunuz form ile konsolosluğa giderek size gelen evrak listesini tamamlamanız gerekir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra tüm işlemler konsolosluk tarafından yürütülür.

İngiltere Vizesi Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesi başvurusu için konsolosluk tarafından belirlenen çeşitli evraklar vardır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirdikten sonra vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İstenilen evraklar şu şekildedir;

Pasaport

Pasaport yurtdışı seyahatlerinde mutlaka çıkarılması gerekir. Aynı zamanda pasaport kullanım süreniz seyahat tarihinizden sonra en az 6 ay kullanılabilir olması şarttır.

Kimlik Fotokopisi

Kimlik fotokopisi vize evrakları arasında yer alıyor.

Seyahat Bilgileriniz

Seyahat bilgileriniz konsolosluğun talep etmiş olduğu evraklar içerisinde teslim edilmesi gereken en önemli evraklarından bir tanesidir. Hangi tarihlerde uçak bileti aldığınız ve hangi noktada konaklama yapacağınızı bildiren seyahat bilgilerinizi evrak olarak teslim etmeniz gerekir.

Vize Ücreti Dekontu

İngiltere vizesi başvurusu yaptıktan sonra belirlenen vize ücretini bankaya yatırmanız gerekir. Bu dekontun çıktısı da vize evrakları ile teslim edilir.

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğrafınız son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf olmalıdır.

Banka Bilgileri

Son 3 ay içerisinde ki vadesiz hesap dökümünüz ve içerisinde harcamalarınızın tarafından karşılanacağına dair taahhüt edilecek olan bir miktar parayı içinde bulundurarak evrakı teslim etmeniz gerekir.

Vize Randevusu İngiltere
İngiltere Vize Randevusu

İngiltere Büyükelçiliği Vizesi

İngiltere büyükelçiliği Vizesi başvurularınızı kabul eden başvuru merkezlerinden biridir. İngiltere’ye ziyaret etmek isteyenler vize başvuru için İngiltere Büyükelçiliği konsolosluğu ve bunlar tarafından yetki almış tüm başvur merkezleri ile İngiltere vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hafta içi her gün mesai saatlerinde faaliyet gösteren İngiltere Büyükelçiliği vize işlemlerini yanı sıra oradaki vatandaşların tüm hak ve menfaatlerini korumakla yükümlüdür.

İngiltere Büyükelçiliği Vizesi Başvuru Formu Nedir?

İngiltere büyükelçiliği vizesi başvuru formu İngiltere büyükelçiliğine ait vize başvuru merkezidir. Bu formun içerisinde İngiltere’yi niçin ziyaret etmek istediğinizi alacağınız vize türü, iletişim adreslerinizi iş yerinizi veya da çalıştığınız iş yerinizi adı adres bilgileri e-posta adresiniz gibi sorular yazılmakta ve başvuran kişi bunların doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlaması gerekmektedir.

Artık birçok işimizi internet üzerinden halledebildiğimiz şu günlerde vize başvuruları da online olarak gerçekleşmektedir. Vize başvuru için İngiltere Büyükelçiliği ve konsolosluğun yetki verdiği vize başvuru merkezlerinin internet sitesi üzerinden başvur formunu doldurarak başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak İngiltere başvuru formu İngilizce dili ile hazırlandığından dolayı bilgileri de İngilizce olarak cevap vermeniz gerekebilir. Bunu için yabancı dili iyi seviyede olan bir kişiye doldurtmanız gerekiyor. Online başvuru formlarında tüm sorular cevaplanmadan bitirme işlemi gerçekleşememektedir.

İngiltere Vizesi Ücretleri

İngiltere büyükelçiliği vizesi ücretleri alınacak vizenin türüne e geçerlilik süresine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi almak için yetkili vize başvuru merkezlerini arayabilirsiniz.  Her yıl düzenli olarak güncellenen İngiltere vizesi fiyatlarında küçük miktarda artışlar görülebilir.

6 aylık 2 yıllık 5 yıllık ve 10 yıllık gibi farklı sürelerde alacağınız İngiltere başvuru ücretlerinde 6 aylık ize ücreti 160 dolar 2 yıllık vize başvuru ücreti 595 dolar 5 yıllık vize başvuru ücretleri 996 dolar ve 10 yıllık vize başvuru ücreti ise 1224 dolar alınmaktadır. Ayrıca buna ek olarak yetkili vize merkezlerine danışmanlık hizmeti için ek olarak 100 dolar gibi ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca vize başvuru ücretleri dolar bazında alındığından dolayı doların çıkması durumlar artış görülecektir.

Büyükelçiliği Vize İngiltere
İngiltere Büyükelçiliği Vize

İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere, her yıl binlerce turisti misafir olarak ağırlayan ülkelerden bir tanesidir. Bu nedenle birçok insan yaz ve kış ayları olmak üzere her mevsimde buralara çeşitli uçuşlar yapılır. İngiltere’ye gidebilmek için ilk olarak bir pasaporta ihtiyacınız vardır.

Pasaportu temin ettikten sonra vize çıkarmanız gerekir. Vize çıkarmadığınız takdirde İngiltere başta olmak üzere vize isteyen diğer ülkelere de gidemezsiniz. İngiltere konsolosluğu vize almak için yapılacak işlemler şu şekildedir;

Öncelikle İstanbul beldesinde yaşayan insanlar doğrudan İngiltere Konsolosluğu Vize başvuru yapabilirler. Ankara’da yaşayan insanlar ise de direkt olarak Ankara Büyükelçiliğinden başvuru yapabilirler. Konsolosluklardan vize başvuru formunu doldurmanız gerekir.

 • Vize başvurusundan önce randevu almanız şarttır.
 • Her ülkenin belirlediği vize ücreti vardır. İngiltere’nin belirlediği vize ücretini bankaya yatırarak dekontu yanınıza alarak konsolosluğa vermeniz gerekir.
 • İstenen evraklardan bir diğeri pasaportunuz ( dilerseniz fotokopisini de teslim edebilirsiniz.)
 • İngiltere’ye gideceğiniz zaman orada kalacağınız otel ve uçak rezervasyon belgeleriniz mutlaka vize evraklarınız arasında teslim edilmelidir.
 • Vize başvurunuz için İngiltere’den davet aldıysanız davet mektubunuz.
 • Biyometrik fotoğraf

Bu belgeler ile İngiltere konsolosluğu vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağıdır. Öncelikle tüm evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde İngiltere için turistik amaçlı vize, ticari amaçlı vize ya da aile ziyareti için vize başvurusunda bulunduysanız 3 ila 12 haftalık süreler dâhilinde vize başvurusu olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Eğer ki oturum vizesi almak istiyorsanız bunun için başvuruda bulunduysanız 12 ila 24 hafta içerisinde başvurunuz sonuçlanır.

İngiltere Vizesinin İptali Durumunda Ne Yapılır?

İngiltere konsolosluğu vize başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandırdığı zaman ödediğiniz vize ücretiniz size geri iade edilmez. Aynı zamanda vize başvurusu esnasında ödediğiniz vize harç bedeli iade talebi edilemez. Vize başvurusu esnasında konsolosluklara vermiş olduğunuz evraklarda sizlere teslim edilmez. Vizenin reddi sonrasında en çok yapılan işlemlerden bir tanesi tekrardan vize başvurusu yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Belirli bir zaman geçtikten sonra başvuru yapabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize İngiltere
İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Turistik Vize

İngiltere, hem ekonomi alanında hem de gezip görülebilecek ülkeler arasında ilk sıralarda yer almayı başaran bir ülkedir. Bu nedenle her mevsim yerli ve yabancı turistler İngiltere’yi gezi amaçlı tercih ediyor. İngiltere’ye geldiğiniz zaman kendinizi apayrı bir dünyada hissedebilirsiniz. İngiltere, bilindiği üzere dört büyük krallığı oluşturan ve en büyük merkezi olan bir ülke olmasından dolayı herkes tarafından merak ediliyor.

Sizlerde İngiltere’yi merak ediyor ve kısa süre içerisinde bir seyahat planlaması yapmayı planlıyor iseniz İngiltere Turistik Vize almanız gerekir. İngiltere turistik vize konsolosluklar tarafından verilir. Vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarında vize başvurusu için konsoloslukların istediği evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak teslim etmelidir.

İngiltere Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere turistik vize amaçlı seyahatlerde vize başvurusu esnasında mutlaka teslim edilmesi gereken çeşitli evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

 • İlk olarak vize başvurusunda bulunarak bulunduğunuz başvuru formunun çıktısı,
 • Şirketin başlıklı kâğıdına basılmış olan vize talep dilekçesi,
 • Şirketin faaliyet gösterdiğine istinaden güncel şirket evrakları, (İngilizce faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri)
 • E-devlet üzerinden alınabilen SGK Hizmet dökümü (kaşeli ve imzalı olarak teslim edilmeli),
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (maaş bordrosunun içerisinde tüm gelirleri yer almalıdır.),
 • Vadesiz banka hesabı içerisinde en az 7.000 TL bakiyesi bulunan hesap özeti,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Adres bilgilerinizi içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere turistik vize için başvuru yapmadan önce mutlaka bilmeniz gereken çeşitli bilgiler vardır. Bu bilgiler şu şekildedir; Öncelikle her vize başvurunuz olumlu bir şekilde yanıtlanmayabilir. Vize başvurusu yaptığınız zaman olumsuz sonuçlanır ise ödediğiniz ücreti geri alamazsınız.

Vize başvurusu yaparken mutlaka bizzat konsolosluğa gitmeniz gerekir. İngiltere vizesi konsolosluğu biyometrik veri işlem kaydı yaptığından dolayı bu kayıt başvuru yapan kişiye ait olmalıdır. Yapmış olduğunuz vize başvurusu açıklanma süreleri konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilse de 21 iş günü içerisinde başvurunuz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanarak tarafınıza bildirilir.

Turistik Vize İngiltere
İngiltere Turistik Vize

İngiltere Ticari Vize

İngiltere beldesine her yıl yerli ve yabancı olmak üzere birçok insan ülkeyi ziyaret ediyor. Ancak ekonomi yönünden gelişmiş olan İngiltere’ye çoğu zaman iş seyahati amacıyla da sıklıkla gidiliyor. İngiltere Ticari Vize başvurusu genellikle İngiltere beldesinde yapılacak olan fuar, toplantı ve iş seyahatleri gibi durumlarda alınacak olan vizelerdir.

İngiltere ticari vize başvurusunda da vize konsolosluklarına göndermeniz gereken çeşitli evraklar vardır. Bu evraklar neticesinde eksiksiz bir şekilde evrakları teslim ettiğiniz zaman vize başvurunuzun olumlu ve olumsuz yanıtını kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere ticari vize başvurusunda eksiksiz bir şekilde konsolosluklara teslim etmeniz gereken evraklar şu şekildedir;

 • Öncelik olarak davetiye mektubu ile iş seyahati gerçekleştirecekseniz mutlaka konsolosluğa teslim etmeniz gereken evraklardan bir tanesi davetiye mektubudur.
 • Davetiye mektubu içerisinde bulunması gereken bilgiler arasında tüm kişisel bilgiler, davetlinin şirkette ki pozisyonu, vatandaşlık durumu ve seyahati ile ilgili tüm bilgileri içermeli davetiye de başlıklı kâğıt üzerine basılmış olmalıdır.
 • Vize başvurusu öncesinde İngilizce olarak vize talep dilekçesi doldurulması ve teslim edilmesi gerekir
 • Pasaport (fotokopi olarak da teslim edebilirsiniz.)
 • Davetiyeniz (davetiye gönderen kişinin TC kimlik numarası ya da pasaport numarası davetiye de mutlaka yer almalı.)
 • Güncel SGK dökümünüz
 • Banka hesap dökümünüz (hesap içerisinde en az 7.000 TL bulunmalıdır.)
 • Son olarak nüfus cüzdanı fotokopisi teslim edilerek başvuru da bulunmanız gerekir.    
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz güncel fotoğrafınız.

İngiltere Ticari Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İngiltere ticari vize başvurusu yapmış olduğunuz zaman İngiltere Konsolosluğu sizlerin teslim etmiş olduğu tüm evrakları inceler. Bu nedenle de evraklarınızın eksiksiz bir şekilde teslim edildiğinden emin olun aksi takdirde vize başvurunuz olumsuzluk ile sonuçlanabilir.

Vize evraklarınızın olumlu ya da olumsuz sonucu 2 ila 4 hafta içerisinde açıklanır. Vizeniz olumsuz sonuçlanır ise ödemiş olduğunuz vize başvuru ücretini ve vize evraklarınızı konsolosluklardan tekrardan talep etmek söz konusu değildir. Kısa süre içerisinde tekrardan yeni bir başvuru yapmamanızda tavsiye edilir.

Ticari Vize İngiltere
İngiltere Ticari Vize

İngiltere Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi 

İngiltere Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi ile İngiltere’de bulunan aile akraba ve arkadaşlarını ziyaret edip İngiltere ülkesini gezip görme fırsatı bulabilirsiniz. Bu vize türü minimum 6 ay ile 2 yıl, 5 ya da 10 yıllık geçerlilik süre seçeneklerine sahiptir.

Ancak alacağınız geçerlilik sürelerine göre vize ücretleri farklılık göstermekte ücretler vize randevu sırasında ilgili ödeme kanallarından ödenmesi gerekmektedir. İngiltere için alacağınız arkadaş aile vizesi, Shengen vizesi kategorisine girmediğinden olayı bu vize türü ile Shengen ülkelerine giriş yapanız yasaktır.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’ye ziyaret etmek isteyenlerin umuma mahsus pasaport, hizmet pasaport ya da hususi pasaportu sahipleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere ülkesine aile arkadaş ziyaretleri için                        

İngiltere aile arkadaş ziyaretleri vizesi almak zorundadırlar. Siyah pasaport sahibi olanlar ise her 6 ay boyunca 90 günü aşmaya<n süre şartı ile İngiltere aile arkadaş ziyaretleri vizesi almadan İngiltere’ye gidebilme hakları bulunuyor. Bunun dışında arkadaş aile ziyareti için İngiltere’ye ziyaret emek isteyen kişiler davetiye aldıktan sonra ilk 3 ay içerisinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusu ile ilgili olumlu ya da olumsuz sonuçlar başvuru yaptığınız tarihten itibaren ilk üç hasdt5a içerisinde cevap gelecektir.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere aile arkadaş ziyaretleri vizesi için gerekli evraklar herkesten istenen pasaport, vize başvuru formu T.C. kimlik fotokopisi, iki adet biometrik pasaport, aşı sertifikası, daveti gibi standart evrakların yanı sıra işinizin durumuna göre ve İngiltere eki arkadaş ya da ailenizin temin etmesi gereken bazı ek evraklar bulunuyor. 

Bu evrakları temin ettikten sonra ülkenizde yer alan vize başvur merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Ama öncesinde randevu almanız gerekmektedir. İngiltere vize başvurusunda kesinlikle başvuran kişini yakını ya da vekili kabul edilmemektedir.

Başvuru tarihi geldiğinde vizeyi alacak kişi vize başvuru merkezinde bulunması gerekiyor eğer vize başvurusunda herhangi bir fiziki engel bulunmaz ise biyometrik vize işlem kaydı parmak izi ile yapılmaktadır. Başka bir ülke için yaptırdığınız biyometrik kayıtlar İngiltere vizesi için kabul edilmektedir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İngiltere
İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar?

İngiltere hem ticari hem de turistik açıdan örnek bir ülkedir. Bu nedenle her yıl birçok insan yaz ve kış ayları fark etmeksizin İngiltere beldesine seyahat ederler. Sizlerde İngiltere’ye gitmek isterseniz yapmanız gereken birkaç işlem mevcuttur. Öncelikle bir pasaporta ve bir vizeye ihtiyacınız vardır. İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar konsolosluk tarafından belirlenen evraklardır.

Vize başvurusu esnasında bu evrakların tamamı konsolosluklara yanlış ya da eksik bir şekilde teslim edilmemesi gerekir. Yanlış ya da eksik teslim edilen evraklar vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açtığı gibi sizleri de mağdur edebilir. Bu nedenle konsolosluğun açıkladığı tüm evrakları kontrol ederek teslim etmeniz tavsiye edilir. İngiltere vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

Pasaport

İngiltere başta olmak üzere hangi ülkeye giderseniz gidin mutlaka pasaport çıkarmanız gerekir. Aksi takdirde vize başvurusunda da bulunamazsınız. Aynı zamanda pasaport kullanım süreniz seyahatiniz bittikten sonra en az 6 aylık geçerlilik süresini korumalıdır.

Randevu Ve Başvuru

İngiltere vizesi almak için web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurarak telefon üzerinden konsolosluk için randevu talebi oluşturarak randevu tarihinizde sizlerden istenen tüm evrakları teslim ederek vizenizin olumlu ya da olumsuz olduğunu 2 ila 3 hafta içerisinde öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Dekontu

İngiltere vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan ödeme dekontu vize için alınan ücrettir. Talep etmiş olduğunuz vize süresine göre belirlenen ücret bankaya yatırılır. Bankaya yatırmış olduğunuz ödeme dekontunu evraklarınıza eklemeniz gerekir.

Seyahat Bilgileriniz Ve Banka Hareketleriniz

Vadesiz banka hesap bilgilerinizin son 3 aylık hareketleri ve İngiltere’de hangi otelde konaklayacağınız ve uçak biletlerinizin hangi tarihlerde olacağını belirten seyahat çıktılarınızı teslim etmeniz şarttır. Bunlara ek olarak vadesiz hesap bakiyenizin içerisinde orada ki harcamalarınıza istinaden en az 7.000 TL bulunması gerekir.

SGK Dökümü Ve Maaş Bordrosu

Özel ya da kamu çalışanı iseniz şirketlerinizden alacağınız son 3 aylık maaş bordronuz kaşeli ve imzalı olarak teslim edilmeli, SGK dökümü ise güncel olmalıdır.

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere beldesine gideceğiniz zaman doldurmanız gereken çeşitli evraklar vardır. Bu evraklar konsolosluğun belirlediği şekilde doldurulması şarttır. İngiltere Vize Evrakları, vize başvurusunda mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurup teslim edilmesi gerekir. Birleşik Krallık Schengen içerisinde yer almadığından dolayı İngiltere vizesi çıkarılması gerekir.

İstenilen diğer evraklar teslim edildikten belirli bir süre sonra vizenizin olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığı tarafınıza bilgilendirme yapılır. Bu sonuç dâhilinde İngiltere’ye gidebilirsiniz. Çoğu zaman olumlu olarak sonuçlanan vizeler seyahat tarihi kadar verilse de değişkenlik gösterebilme durumları vardır.

İngiltere Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vize evrakları ve tüm formları doldurulduktan sonra web sitesinde de yer alan evrakları hazırlayarak teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar şu şekildedir;

Online Randevu Formu

Vize başvurusu yapılabilmesi için ilk olarak randevu alınması gerekir. Sistemden online olarak alınabilen bu formdan randevu yeri ve tarihini seçerek çıktısı ile birlikte konsolosluğa gidebilirsiniz.

Banka Hesap Cüzdanı

İngiltere’de yapacağınız şahsi harcamalarınızı teminat olarak göstereceğiniz vadeli hesap bakiyenizin (7.000 TL olacak şekilde) dokümanı,  3 aylık hesap hareketleriniz, 3 aylık kaşeli ve imzalı bordronuz konsolosluk tarafından talep edilir.

Mesleki Evraklar

Özel ya da kamu çalışanı iseniz son 6 aya ait SGK dokümanınızın kaşeli ve imzalı olarak teslim edilmesi, aynı zamanda kurum ya da şirkette çalıştığınıza dair şirket bilgilerinizi içeren çeşitli bilgiler ile bu evrakları konsolosluğa teslim etmeniz gerekir.

İngiltere Seyahat Bilgileriniz

İngiltere’ye geldiğiniz zaman burada kalacağınız otel ve rezervasyon bilgileriniz uçak bilet bilgileriniz çıktısını alarak bu evrakların teslimi. Bunlar dışında ise İngiltere içerisinde transfer ve ulaşımlarınızı içeren plan belirlenerek verilmelidir.

İngiltere’ye Vizeli Giriş Nasıl Yapılır?

İngiltere vize evrakları konsolosluğa teslim edildikten sonra sonuçların olumlu ya da olumsuz mu olduğu 2 ila 3 hafta içerisinde belirlenir. Ancak bilinmesi gerekir ki İngiltere vizesi almak gümrük kapısından sizlere giriş garantisi vermez. Bu gibi durumlarda İngiltere konsolosluğuna teslim ettiğiniz tüm evrakların fotokopisini sınır kapısında bulunan polislere verebilirsiniz. Bu kopyalar bu gibi problemlerde sizlerin faydasına olacaktır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İngiltere
İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri

İngiltere Vize Dilekçe Örneği

İngiltere beldesine hem turistik amaçlı hem de iş seyahati amaçlı olarak birçok insan buraya seyahat ediyor. Seyahat etmeden önce İngiltere konsolosluğuna vize başvurusu yaparak bu vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasından sonra dilediğiniz zaman ve dilediğiniz tarihte buraya seyahat edebilirsiniz.

İngiltere, görülmesi gereken ve keşfedilmesi gereken yerlerden bir tanesi olmakla birlikte ekonomi alanda da kendinden sıkça söz ettirmesinden dolayı merak uyandıran bir ülkedir. Sizlerde seyahat etmeyi seviyorsanız İngiltere’yi mutlaka gezip görülebilecek yerler arasına eklemenizde fayda vardır.

İngiltere Vize Dilekçe Örneği vize başvurusunda bulunan insanlardan talep ediliyor. Bu nedenle hangi amaç ile seyahat edecekseniz İngiltere vize dilekçe örneğini bularak kaşeli ve imzalı olarak konsolosluğa iletmeniz gerekir.

İngiltere Vize Dilekçesine Ne Yazılır?

İngiltere vize dilekçe örneği çoğu zaman PDF olarak yer alsa da kendinizin bu yazıyı hazırlamasında fayda vardır. Dilekçeye hangi tarihlerde seyahat edeceğiniz, Seyahat sırasında tüm masrafların sizin tarafınızdan karşılanacağını, vize süresi bittikten sonra İngiltere başta olmak üzere Schengen ülkelerinden herhangi birinde kalmayacağınızı taahhüt ettiğiniz bir dilekçe yazıp imzalayarak teslim etmeniz gerekir.

İngiltere Vize Evrakları Nelerdir?

İngiltere’ye seyahat etmek için konsolosluğa teslim etmeniz gereken çeşitli evraklar vardır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladığınız zaman olumlu sonuçlanır ise İngiltere’ye seyahat edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Teslim Etmeniz Gereken Evraklar

 • Pasaport (pasaport seyahat tarihinizden sonra en az 6 ay kullanım hakkı olmalıdır.)
 • Kimlik fotokopisi,
 • Seyahat tarihlerinizi içeren biletleriniz ve İngiltere’de konaklayacağınız otel rezervasyonu çıktıları,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • İnternet üzerinden başvurmuş olduğunuz vize başvuru formunuz,
 • Vize başvurusunda bulunduktan sonra konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretinin ödeme dekontu,
 • İngiltere’ye davet ile gidiyorsanız davet mektubu ve kişinin kimlik bilgileri,
 • Vadeli hesap dokümanınız, (vadeli hesabınızın içerisinde en az 7.000 TL olmalıdır.)
 • Eğer bir işte çalışıyorsanız işe girişinizi içeren SGK işe giriş formunuz,

Bu belgeleri tamamladıktan sonra konsolosluğa teslim etmeniz gerekir. Evrakları teslim ettikten sonra 2 ila 3 hafta içerisinde sonuçlar açıklanır.

Vizesi Dilekçe Örneği İngiltere
İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği

İngiltere Vize Formları

İngiltere Vize Formları İngiltere’ye seyahat edecek olan vatandaşların konsolosluklara teslim etmesi gereken evraktır. İngiltere vize formları konsolosluk tarafından hazırlanır. Bu form, online olarak hazırlanmakla birlikte online olarak da doldurulabilir. Form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra doldurmuş olduğunuz bu formun çıktısını alarak vize işlemlerinde teslim etmeniz gereken evrakların içerisinde konsolosluğa verilmelidir.

İngiltere vize formları 2007 tarihinden itibaren alınan kararlar neticesinde İngilizce olarak hazırlanır ve İngilizce olarak da doldurulmalıdır. Bu nedenle formu doldururken gerçeğe uygun bilgilere yer vermeniz gerekir. Bu form sayesinde konsolosluk sizlerin tüm bilgilerine kısa sürede ulaşarak kontrol eder. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında önemli etkisi olan bu formu inceleyerek doldurmanızda fayda vardır. Bu formlara web sitesinden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusunda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelik olarak hangi ülkeye giderseniz gidin o ülkenin kurallarına göre istenilen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekir. Yanlış ya da hatalı olarak teslim edilen evraklar vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir.

Vizenin olumsuz sonuçlanır ise bu durumda ödenen vize ücretleri tekrardan tarafınıza iade edilmez. Ödenen vize ücretleri ve teslim etmiş olduğunuz evraklar konsoloslukta kalır. Aynı zamanda olumsuz sonuçlanan vize sonrasında en sık yapılan yanlışlardan bir tanesi tekrardan aynı yere vize başvurusu yapmaktır. Olumsuz sonuçlanan vize sonrasında yeni bir başvuru yapmamanız gerekir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesinin olumlu sonuçlanabilmesi için konsolosluk tarafından talep edilen çeşitli evraklar vardır. Bu evraklar ise şunlardır;

 • Seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport,
 • İngiltere seyahatiniz ile ilgili banka hesabınızda orada ki harcamalarınıza dair Euro, Dolar bulunması gerekir,
 • Son 3 aylık maaş bordronuz imzalı ve kaşeli olarak teslim edilmeli,
 • SGK hizmet dökümünüz,
 • Gidişi ve dönüş bilgilerinizin yer aldığı uçak bileti ve otel bilgileri,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınız,
 • Ödemiş olduğunuz vize ücretinizin dekontu ile başvuru yaparak hayal ettiğiniz İngiltere’ye kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.
Vize Formu İngiltere
İngiltere Vize Formu

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi, konsolosluklardan randevu talebi oluşturup tüm evraklarınızı herhangi yanlış bilgi ve eksik olmadan teslim ettikten sonra açıklanma süreleri konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Normal şartlarda İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun cevabı iki hafta ila üç hafta arasında değişkenlik gösterebilir.

Aynı zamanda İngiltere vizesi kaç günde çıkar ve tarafınıza ne zaman dönüş yapılacağı İngiltere’ye gidecek olan insanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. İngiltere’ye turistik amaçlı, iş seyahati amaçlı ya da aileyi ziyaret amaçlı gidiyorsanız vizenizin açıklanma süresi diğer vizelere göre daha kısa sürede açıklanarak tarafınıza bildirilir. Dilerseniz İngiltere vize talebinizi konsolosluk üzerinden değil farklı firmalar üzerinden de yapabilirsiniz. Farklı noktalardan yapılan vize başvuruları konsolosluğun açıkladığı süre zarfından daha kısa sürede açıklanır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan bir tanesi İngiltere vizesinin nasıl alınacağıdır. İngiltere vizesi almak için kendinize ait pasaport çıkarmanız gerekir. Pasaportunuz yok ise kısa süre içerisinde pasaportunuzu çıkartabilirsiniz.

Pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra web sitesi üzerinden İngiltere vizesi için doldurmanız gereken başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak sonrasında konsolosluktan randevu almanız şarttır. Bu işlemleri yaptıktan sonra sizlerden talep edilen evrakları teslim edebilirsiniz. Teslim edilen tüm evraklarınız kontrol edilir ve evraklarınızın yeterliliği, seyahat etmenize herhangi bir engel teşkil edilmemesi durumunda vizeniz olumlu olarak sonuçlanır.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize ücreti talep etmiş olduğunuz süreye göre değişkenlik gösterebilir. Vize ücreti, konsolosluklar tarafından belirlenir. Açıklanan vize ücretleri her yıl değişir. İngiltere gidecek olan vatandaşlar bankaya yatırması gerekir.

Turistik vize için 6 aylık vize başvuru ücreti 160 dolar, 2 yıllık vize başvuru ücreti 586 dolar, 5 yıllık vize başvuru ücreti ise 985 dolar, 10 yıllık vize başvuru ücreti ise 1236 dolar olarak belirlenmiştir. Vize işlemlerinde belirlenen ücretler yatırıldıktan sonra vizeniz olumsuz sonuçlanır ise bu ücreti tekrardan talep etmeniz olanaksızdır. Olumsuz sonuçlanan vize sonucunun üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra yeni başvuru yapabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İngiltere
İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere Vize Ücreti

Her yıl birçok insanı misafir eden İngiltere hem ticari alanda hem de gezip görülecek yerler bakımından mutlaka seyahat edilmesi gereken bir yerdir. İngiltere’ye gidebilmek için konsolosluk tarafından belirlenen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde teslimi yapılmalıdır. Evrakları teslim etmeden önce ilk aşama olan vize ücretidir. Konsolosluk randevunuz ve vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra konsolosluk tarafından belirlenen vize ücreti vardır.

Bu ücret her yıl değişkenlik gösterebilir. İngiltere konsolosluğu, İngiltere’ye gidecek olan vatandaşlara 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize verebilir. Vizelerin bu denli uzun süreli olarak çıkabilmesinin en büyük etkilerinden bir tanesi evraklarınızdır. Evrakların tamamen eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. 6 aylık turistik vize talebinde bulunacaksanız belirlenen fiyat 160 dolardır.

2 yıllık turistik vize başvuru ücreti 592 dolar, 5 yıllık vize başvuru ücreti 995 dolar, 10 yıllık turistik vize ücreti ise 1236 dolardır. Hesaplamalar bugünün kurundan yapılır. Vize başvurunuz konsolosluk tarafından onaylanmaz ise ödediğiniz vize ücreti tekrardan tarafınıza iade yapılmaz.

İngiltere Vize Başvuru Evrakları İngilizce Olarak Mı Doldurulmalıdır?

İngiltere Vize Ücreti ödedikten sonra en çok sorulan sorulardan bir tanesi vize başvuru evraklarının nasıl hazırlanacağıdır. Vize evrakları, konsolosluğun belirlediği şekilde hazırlanmalıdır. İngiltere’ye hangi amaç ile gidiyorsanız her birinin hazırlanış şekli farklıdır.

Örnek olarak gösterilecek olur ise turistik amaçlı vize, aile ziyareti amaçlı vize, ticari amaçlı vize talebinde bulunuyorsanız başvuru formalarınızı İngilizce olarak doldurmanıza gerek yoktur. Ancak şirket çalışanı ya da şirket sahibi olan kişilerin başvuru formlarını mutlaka İngilizce doldurulması gerekir.

İngiltere Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

İngiltere vize ücreti ödenip olumsuz sonuç aldığınız zaman herhangi bir itiraz hakkınız mevcut değildir. Olumsuz vize sonuçlarından sonra yeniden değerlendirilmesi için tekrardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelen vize başvurusunda ‘’yanlış beyandan dolayı 10 yıl başvuruda bulunamazsınız’’ gibi ibare yok ise tekrardan oluşturabilirsiniz. Ancak yakın zamanda reddi gelen İngiltere vizesi için başvuru oluşturmamanız sizin açınızdan daha faydalıdır. Yeniden oluşturulan başvuru formları için tekrardan İngiltere Vize Ücreti ödemeniz gerekir.

Vize Ücreti İngiltere
İngiltere Vize Ücreti

TLS Contact İngiltere Vizesi

TLS Contact İngiltere Vize başvuru İngiltere beldesine giderken tüm vatandaşlara hizmet veren bir platformdur. Bu platformun kendine has çeşitli çalışanları ve profesyonel çalışma prensibi ile sizlere vize işlemlerinde destek oluyor. TLS Contact İngiltere Vize başvuru web sitesinde sizler İngiltere’ye turistik amaçlı, iş seyahati amaçlı, aile yakınlarınızı görme amaçlı gidiyorsanız site üzerinden ilgili seçimleri yaparak başvuru oluşturabilirsiniz.

İlgili bilgileri doldurduktan sonra ister web sitesinden isterseniz de çağrı merkezleri üzerinden randevu talebi oluşturmanız gerekir. Randevu alınmayan hiçbir işlem kabul edilmez. Sizler standart hizmetler dışında özel bir hizmette almak isterseniz form esnasında ilgili yerleri doldurabilirsiniz. Özel olarak alınan hizmetler fiyat olarak biraz pahalı olmasından dolayı genellikle standart hizmetler tercih ediliyor.

İngiltere Vizesi Tls Contact
Tls Contact İngiltere Vizesi

TLS Contact İngiltere Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere vize başvuru işlemleri web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Pek çok ülkeye hizmet vererek kısa süre içerisinde vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanır tarafınıza iletilir. Vize işlemleri esnasında ihtiyacınız olan tüm bilgileri telefon ve web sitesi üzerinden ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Öncelik olarak vize işlemlerine başvuru yapmadan önce kendinize ait bir pasaport çıkarmanız gerekir.

Pasaport çıkartırken kullanım süresini 10 yıl seçmeniz sizlerin yararına olacaktır. Pasaportunuzun kullanım tarihi seyahatinizden en az 3 ay sonrasında da kullanılabilir olması gerekir. Bunlara ek olarak pasaport sayfasında en az 2 sayfanın boş olması gerekir. Bu şartları karşılıyorsanız direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu detaylara uyum sağlamıyorsanız vizeniz olumsuzluk ile sonuçlanacaktır.

TLS Contact İngiltere Vize ile Gezinin Keyfini Çıkarın

TLS Contact İngiltere vize  başvuru ile kısa sürede vizenizin olumlu ya da olumsuz sonucunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle hayal ettiğiniz İngiltere’ye dilediğiniz tüm zaman dilimlerinde gidebilirsiniz. Vize işlemleri hem uzun hem de sıkıntılı bir süreçtir. Konsolosluklardan direkt olarak başvuru yaptığınız zaman süreç uzayabilir. Konsolosluklar oldukça yoğun olmasından dolayı çoğu zaman vize sonuçları 3 ila 4 hafta içerisinde sonuçlanır. Bu gibi durumlar ile uğraşmak istemiyor vizenizin kısa sürede çıkmasını istiyorsanız yararlanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Dünyanın birçok ülkesine seyahat gerçekleştirebilmeniz için seyahatin niteliğine ve kalacağınız süreye göre vize başvurusu yaparak vize almanız gerekir. Türkiye’den İngiltere’ye gitmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. İngiltere vizesi almak için ilk önce pasaportunuzun olması gerekmektedir. İnternet üzerinden İngiltere konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. Randevu tarihi ve saati geldiğinde gerekli olan evrakların tamamının eksiksiz şekilde hazırlanarak İngiltere konsolosluklarına sunulması ve başvuru işleminin başlatılması gerekmektedir. Ancak evraklar içerisinde dikkat edilmesi gereken vize ücretinin ödendiğine dair dekontun olmasıdır. Eksiksiz bir şekilde başvuruların yapılması ile başvuru işlemi değerlendirmeye alınarak olumlu ya da olumsuz olarak sizlere dönüş sağlanmaktadır. Tüm vize işlemlerinizi tek bir elden uzmanlar tarafından yürütülmesini istiyorsanız Yedi Vize firma ismi ile sektörde tanınan firmamızdan destek alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İngiltere vizesi alırken seyahat nedeninizi ve kalacağınız süreleri ispatlayacağınız evrakları sahip olmanız vize işleminizin askıya alınmasını ya da olumsuz sonuçlanması engelleyecektir. Bunların yanı sıra evraklarınızın hiçbirinde eksiğin olmaması olumsuzluk yaşamamanız için gereklidir.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye arkadaş veya aile ziyaretinde bulunacak kişinin en az 6 aylık başvuruda bulunması gerekmektedir. Ancak başvuruda İngiltere’de bulunan aile bireylerinden ya da arkadaşların tarafından gönderilmiş olan davetiye belgesinin olması gerekmektedir. Çalışmayan öğrenci olan kişiler için ailesi sponsor olabilirken çalışan kişilerin şirkete ait bordroları SGK dökümleri gibi bazı ek belgelerde istenmektedir.

Davetiyeli İngiltere Vizesi?

İngiltere’ye 1. veya 2. derecede akrabalarınızı ziyaret etmek ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilmek için arkadaşlarından ya da akrabalarımızdan gelen davetiyeleri başvuru formları arasında sunabilirsiniz. 6 aydan başlamak üzere 10 yıla kadar vize almanız mümkündür. Öğrenci olmamanız durumunda ücretlendirme öderken öğrenci olmanız durumunda bir sponsora ihtiyaç duyacak ve bu durumda da ücretlendirme sponsorunuz tarafından ödenebilecektir.

İngiltere Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemleri için öncelikle İngiltere resmi web sitesi adresinden giriş yaparak vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. İnternet sitesinin yönlendirmiş olduğu adımları takip ederek başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Web sitesi haricinde randevu verilmemektedir.

İngiltere Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Konsolosu büyükelçiliğin yoğunluğuna göre süre değişmekle birlikte ortalama olarak 15 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlanmaktadır. Ancak öncelikli işlemler olarak hizmet veren İngiltere konsoloslukları normal vize ücretine ek bir ücret ödemeniz durumunda bir hafta içerisinde işleminizi sonuçlandırmaktadır.

İngiltere Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Seyahat planımızdan 4-5 hafta öncesinde online randevu alarak gerekli evrakları ağlayıp bizzat belgelerle birlikte İngiltere büyükelçiliğine gitmeniz gerekmektedir. Gitme gerekçenizin eksiksiz ve net bir şekilde belirterek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Öncelikle işlemlerden faydalanarak daha kısa sürede işlemlerinin tamamlanması sağlayabileceğiniz gibi normal ücretlendirme ile 3 hafta gibi bir sürede vize işlemleriniz olumlu olarak sonuçlandırılabilir.

İngiltere Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

·         Öncelikli olarak İngiltere büyükelçiliğinin görevi Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşların hak ve menfaatlerini korumak resmi işlemlerini takip ederek gerekli olan aktivitelerin yapılabilmesini sağlamaktır.
·         Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin yürütülebilmesinde gerekli olan politikaları sürdürülebilirliğinin sağlanmasına çaba sarf etmektedir.
·         Devletlerarası kurulmuş olan ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesi ve ilerletilmesi faaliyetleri yürütmek.
·         Yine Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarını vatandaşlık işlemlerinin yürütülmesi de büyükelçiliklerde sağlanmaktadır. Bunlar ölüm askerlik vize ve benzeri işlemlerdir.

İngiltere Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye ticari bir seyahat planınız varsa muhakkak suretle ziyaret edeceğiniz yerlerden firma davetiyesi almanız gerekiyor. Davetiyeyi gönderen firmanın muhakkak suretle antetli kağıda imzalı ve kaşeli bir belge oluşturması gerekmektedir. Burada davetiyeyi gönderen şirketin tüm bilgilerinin yer alması aynı zamanda iş gezisinin amacının belirtilmesi gerekmektedir. Firma haricinde herhangi bir yerin ziyareti ya da fuarı ziyareti yapılacaksa fuar davetiyelerinde dokümanlarının eklenmesi gerekmektedir. Bu belgeler dışındaki bağlı olduğunuz firmaya ait belgelerde ayriyeten istenmektedir. Normal vize işlemleriniz gibi tüm belgelerinizi tamamlayarak randevu almış ve şekilde konsolosluklara müracaat edebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari bir ziyaret gerçekleştiriyorsanız bunu ispatlamakla sorumlusunuz. Bu nedenle fuar davetiyesi ya da firma davetiyesi sunmanız gerekmektedir. Ziyaret amacınız kalacağınız gün oradaki rezervasyonlarınız başvuruda önemlidir.

İngiltere Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik amaçlı seyahat planı yapan kişilerin resmi web sitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir. Randevuya tam zamanında gerekli belgelerle gelmeniz gerekmektedir. Turistik amaçlı gezilerinizde kalacağınız otel uçak rezervasyon bileti gibi belgelerinde konsolosluğa ibraz edilmesi gerekmektedir. Bir kaç belge haricindeki tüm işlemler normal vize işlemleri ile aynıdır.

İngiltere Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Resmi olarak turistik vizesi için belirtilen süre 21 gündür. Ancak duruma göre daha erken çıkması da mümkündür.

İngiltere Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’de bulunan İngiltere konsolosluklarının herhangi birinde vize işlemi yapabileceğiniz gibi farklı illerde bulunan Fahri konsolosluk merkezlerinde de vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vize prosedürlerini baştan sona öğrenerek evraklar konusunda hiçbir eksik bırakmamalısınız. Davetiye gerektiren vize başvurularınız da muhakkak suretle davetiyeyi ibraz etmelisiniz. Diğer gezilerinizde de yapmış olduğumuz rezervasyon ulaşım için yine bilet sunmanız gerekebilir. Almış olduğunuz vize belirli sürelerde geçerli olup bu surenin bitimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Sormuş olduğunuz rezervasyon ve benzeri evrakların gitme nedeninizi beyan ettiğiniz konuyla tutarlı olması gerekmekte aksi durumda tutarsızlıktan dolayı vize işleminizin olumsuz olmasına neden olabilir.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu tamamı ile İngilizcedir. Sizlerinde formu eksiksiz olarak İngilizce doldurmanız gerekmektedir. İstenilen tüm bilgiler gerçek ve ispatlı olmak zorundadır. Form online doldurulurken çıktısının diğer belgelere eklenmesi gerekmektedir. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin diğer belgelerle uyuşması gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

İngiltere’nin resmi dili İngilizce olduğu için İngiltere vize başvuru formu da İngilizce doldurulması gerekmektedir. Yeminli tercümanlardan ya da Yedi Vize firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuru formunda beyan edeceğiniz tüm bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Başvuruda sunmuş olduğunuz bilgiler ve belgeler ile uyuşması gerekmektedir. Vize değerlendirme sürecinde bu belge kılavuz olarak kabul edileceğinden hatalı olmamasına özen gösterilmelidir.

İngiltere Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize işlemlerinizi bireysel olarak randevu alıp randevu tarihinde tüm evraklarınızı hazırlayarak bireysel olarak başvuru yaparak alabileceğiniz gibi vize merkezlerinden de sizler adına gerekli olan tüm işlemleri tamamlanmasını talep ederek kolay yoldan vizeye sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinde birçok evrakın yanında sizler için asıl önemli olan parmak izimizin alınmasıdır. Dilerseniz parmak izinizi verilerek diğer tüm aşamaların aracı firmalarla yönetilmesi mümkündür.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere’nin resmi web sitesine girerek İngilizce olan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurarak konsolosluğun size sunacağı tarihlerden birini seçebilirsiniz. Önerilen adımları izleyerek kolayca randevuyu oluşturabilirsiniz.

İngiltere Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Vize işlemlerinin 21 gün süreceği düşünülerek en azından bir ay öncesinden randevu işleminin yapılması gerekmektedir. Başvuru formunu dikkatle eksiksiz olarak doldurulması sunacağınız belgelerle de tutarlı olması gereklidir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

İngiltere Vize Ücreti 2021?

Vize türüne kalacağınız süreye göre ücretlendirme farklılık göstermektedir. Size en uygun ücret tarifesi ile en kolay şekilde vize sahibi olmanızı sağlayacak Yedi vize firmamız ile iletişime geçerek tüm bilgilendirmelere sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

İngiltere vize işlemleri randevusu yaparken web sitesi üzerinden yine online ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ya da visa özelliği olan hesap kartınız ile ödeme işlemini internet üzerinden yaparak randevunuzu tamamlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İngiltere vizesi dilekçesi seyahati gerçekleştirecek kişi tarafından seyahatin yorumlandığı, detaylarının anlatıldığı bir dilekçedir.

İngiltere Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

A4 boyutunda temiz bir çizgisiz kağıda resmi dil kullanılarak okunaklı bir biçimde yazılmalıdır. Elle yazabileceğiniz gibi bilgisayarla da yazarak çıktı alabilirsiniz, ancak her iki durumda da muhakkak surette evrakınız sizin ıslak imzanızı üzerinde bulundurmak zorundadır. Başvuru yaptığınız konsolosluğa hitaben vize bölümüne ve vize şefine sunulmalıdır.

İngiltere Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İngiltere’nin resmi dili olan İngilizce ile yazılması önerilir ancak İngilizce yazılması yönünde zorunluluk yoktur. Dilerseniz Türkçe yazabilirsiniz. Ancak orijinal Türkçe kelimelerin kullanılması Türkçe yazmanız durumunda önemlidir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

·         İngiltere vize başvuru formu
·         İngiltere vize talep dilekçesi
·         Nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Vukaatli Nüfus kaydı belgesi
·         Konaklama rezervasyon belgesi
·         Ulaşım aracı rezervasyonu
·         Maaş, kira getirisi Bir de beraber banka hesap özeti
·         2 adet biyometrik fotoğraf
Standart belgeler olup vize başvurunuzun amacına göre ve bireyin statüsüne göre ek belgeler istenmektedir. Bu belgelerde özel olarak Yedi Vize firmamız merkezlerinden öğrenilebilir.

İngiltere Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Standart belgeleriniz haricinde çalışan olarak gidiyorsanız çalışmalarınızı ait SGK hizmet dökümünü, maaş bordronuz, şirket izin belgesi gibi belgeler de ibraz etmek zorundasınız. Kamu çalışanı olarak turistik bir gezi düzenlemek istiyorsanız resmi olarak izin belgesi, görev kimlik kartı, çalışma belgesi, SGK tescili ve maaş bordrosu çalıştığınız kurumdan imzalı ve mühürlü olarak alıp konsolosluğa İbraz etmek zorundasınız.
Emeklilerde yine standart belgelerine ek olarak emekli kimlik belgesi, emekli tescil bildirimi, emekli aylık dökümü belgelerini imzalı mühürlü olarak konsolosluğa sunmak zorundadır. Özel statüde değerlendirilmekte olan Eczacı ve avukat meslek gruplarında yer alanlarla yine standart belgelerine ek olarak meslek oda bildirimi, SGK belgeleri, görev kimlik belgeleri, maaş bordroları, şirket bilgileri, izin belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Ticari amaçla İngiltere’ye ziyaret düzenleyecek olan kişilerin de öncelikle ticari davetiye, firmalarına ait vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi fotokopisi, şirket banka hesabı, varsa fuar etkinlik davetiyesi ibraz etmek zorundadırlar.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İngiltere vizesi resmi olarak 21 gün denmesine rağmen yoğunluğa bağlı olarak yoğunluğunun az olduğu dönemlerde 2 hafta gibi kısa bir sürede çıkabilir. Dilerseniz ek ücret ödeyerek 4-5 günde de vize işlemlerini öne çekerek sonuçlandırmanız mümkündür.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Evlatlarınızdan herhangi bir eksikliğin olmaması tutarsız bilgilerin yer almaması durumunda en geç 21 iş gününde vize işleminiz sonuçlandırılır.

Tls contact İngiltere Vize İşlemleri ?

Internet üzerinden İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvuru yapabileceği hızlı bir çalışma sunan bir firmanın yürüttüğü işlemlerdir.

TLS contact İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Internet üzerinden web siteye anında giriş yaparak detaylı bilgiler alabileceğiniz gibi kayıp olarak tüm belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bölgelerden sonra randevu alarak randevunuzun onaylandığı belgenin de çıktısını alıp randevu tarihinde TLS contact başvuru merkezine girin. İstenen tüm belgeleri eksiksiz olarak teslim ederek başvuru işleminizi yapın ve bu süreçten sonuçlanana kadar takibini yapmayı ihmal etmeyiniz. Başvuru işleminizin sonuçlanması durumunda e posta ile bilgilendirileceksiniz. E-postayı almanız durumunda siz ya da sizin belirlemiş olduğunuz bir temsilcinin gidip teslim alması gerekmektedir. Siz gidecekseniz kimlik belgenizin yanınızda olması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus sizden başkası gidecek ise kimlik fotokopisi, vize başvuru kontrol listesi, sizden bir vekalet yazısı, temsilcimizin kimliğinin aslı ve fotokopisinin olması gerekmektedir. Bu bilgilerin tamamlanması ile temsilcilerinizde sizler adına rahatlıkla vize belgenizi teslim alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top