Vizesi Hırvatistan

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Hırvatistan Cumhuriyeti, Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan bir üniter parlamenter cumhuriyettir. Bölgeye 7. yüzyılın başlarında yerleşmişlerdir. 925 yılında Tomislav’ın ilk kral olması ile bir krallığa dönüşen Hırvatistan Cumhuriyeti bugün oldukça yüksek sosyal-ekonomik hayat standartlarına sahiptir.

Ülkede okuma ve yazma oranı yüksektir. Gelir dağılımına baktığımızda ise orta kesimin de diğer kesimlerle aynı oranda olduğunu görüyoruz. Gelişmekte olan ülke sınıfında değerlendirilen Hırvatistan Cumhuriyeti, Dünya Bankası tarafından yüksek gelirli ekonomi kategorisine dahil edilmiştir.

Hırvatistan vizesi Hırvatistan Cumhuriyeti’ne ticari, eğitim, ziyaret ve turistik amaçlarla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde diplomatik yetkililerden talep etmeleri istenen vizedir. Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sahip oldukları pasaport türlerinden bağımsız olarak Hırvatistan vizesine başvuru yapar.

Vize başvuru ve onay alma süreci çok yorucu bir süreç olabilmektedir. Vizenizi sorun yaşamadan alabilmek için Hırvatistan Cumhuriyeti seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Hırvatistan Vizesi Başvuru

Hırvatistan vizesi başvuru sürecini başlatmak diplomatik yetkililerden temin etmeniz bazı belgeler bulunmaktadır. Vize alabilmek için bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve yetkililere teslim etmek ile yükümlüsünüz.

 • Hırvatistan vizesi almak için siyah, bordo, yeşil veya gri pasaport türlerinden birine sahip olmanız gerekir.
 • Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen form ve dilekçe gibi tüm evrakları hazırlamak ve eksiksiz bir şekilde yetkililere sunmak ile yükümlüdür.
 • Seyahat edecek kişiler, sağlık raporlarının ve önerilen aşılarının tam olduğundan emin olmalıdır. Bazı durumlarda kişinin aşılarının eksik olması seyahat öncesinde sorunlara yol açmaktadır.

Önerilen Aşılar

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gezi planı bulunan tüm vatandaşların Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak (MMR), Difteri, Tetanoz, Boğmaca, Su çiçeği, Polio (çocuk felci) ve yıllık grip aşısını yaptırması şiddetle önerilir. Bu aşılar rutin aşılar olarak adlandırılır. Hırvatistan Cumhuriyeti’nde tedavi ve sağlık hizmetleri pahalı değildir. Hırvatistan vizesi alıp seyahatinizi tamamladıktan sonra kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir doktora görünmeniz gerekir. Doktorunuza seyahatte Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gittiğinizi ve yaptığınız tüm aktiviteleri kesinlikle söyleyin.

Vizesi Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vize Başvurusu

Uluslararası hukuka dayanan devletlerin egemen eşit olması ilkesi nedeniyle dünya üzerinde egemenliği tanınmış tüm eşit ülkeler, diğer ülkelerden gelen kişilere karşı belli kuralları uygularlar. Bu kurallardan en yaygın olanı pasaport ve vize uygulamasıdır.

Ülkelerden bazıları herhangi bir vize uygulamasında bulunmazken bazıları ülkeye giriş için vize şartı koymuştur. Bu kural, ülkenin egemenliğine dayanarak koyduğu bir kuraldır. Dolayısıyla seyahat planı yaptığımız ülkenin vize zorunluluğunun bulunup bulunmadığı; bulunuyorsa hangi kriterlere göre vizenin verildiği bilinmelidir.

Hırvatistan Vizesi Başvurusu Hırvatistan Cumhuriyeti topraklarına girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan yetkili makamlarının kurallarına uyarak yapmak zorunda olduğu vize başvurusudur.

Bu vize başvurusunu yapmak için pasaport türlerinden birine sahip olmalısınız. Vize başvurunuzu olumlu bir süreç haline getirmek ve tüm profesyonel desteğimizi almak için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Başvurusu Kuralları

Hırvatistan vizesi başvurusu yapmak için Hırvatistan Cumhuriyeti’nin koyduğu kuralları karşılamanız gerekmektedir.

 • 18 yaşından küçükseniz yasal temsilcinizle birlikte başvuru yapmalısınız.
 • Başvuru yaparken verilen formları ve belgeleri tamamen doldurmalısınız. Ayrıca Hırvatistan Cumhuriyeti’nin koyduğu kurallara uymalısınız. Bu kurallara uymayan kişiler vize alamamaktadır.
 • Form ve dilekçede Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve bu ülkeye gitme nedeninizi tamamen açıklayacak cümleler kullanmalısınız.
 • Vize başvurusu yapmanızı engelleyen herhangi bir ceza almamış olmalısınız.
 • Vize ücreti ve seyahat ücreti için kendinizi finanse edebileceğiniz kaynağa veya kaynaklara sahip olmalısınız. Maaş bilgisi ve banka hesap bilgisi tarzı evraklar bu maddeyi karşılar niteliktedir.

Vize Ücreti ve Seyahat Ücreti

Vize ücretleri değişkendir. Uyruk, başvurduğunuz vize türü ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Vize ücretleri haricinde fotoğraf çekimi, çıktı hizmeti, kurye hizmeti vb. hizmetler için ayrı olarak ücret alınmaktadır. Vize ücretini ödedikten sonra seyahatinizi finanse edebilecek kaynaklara sahip olduğunuzu göstermelisiniz. Vize alma sürecinizdeki sorular ve Hırvatistan vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Cumhuriyeti’nin vize başvuru süreci ile ilgili kurallar Hırvatistan Cumhuriyeti’nin yurtiçinde görev yapan yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Hırvatistan Vizesi İşlemleri kurallarına göre doldurulması istenen başvuru formu, fotoğraf, başvuru dilekçesi, finansal durumu gösteren belgeler vb. eksiksiz bir biçimde yetkili makama teslim edilmelidir.

Gerekli belgeler yetkililere teslim edildikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Hırvatistan Cumhuriyeti yetkili makamlarına yapılan vize başvuru işlemlerinde vize randevusu uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları evrakları eksiksiz hazırlamak veya vize merkezine başvurmak suretiyle vizesini alabilirler.

Vize başvuru sürecinizde Yedi Vize Turizm’in sahip olduğu tüm deneyiminden yararlanabilmek ve profesyonel destek alabilmek için sitede bulunan iletişim bilgilerinden bizi arayın veya mesajınızı bırakın. Firmamız vize sürecinizde ihtiyacınız olabilecek tüm belgeleri size verecek ve doldurmanıza yardım edecektir.

Hırvatistan Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Pek çok savaş ve istila gören Hırvatistan Cumhuriyeti topraklarında bulunan festivallere gitmek mi istiyorsunuz? Hırvatistan Cumhuriyeti sınırlarına girebilmek için bir pasaport ve vizeye ihtiyacınız vardır. Hırvatistan Cumhuriyeti vizesi veya Schengen vizesi alarak ülke içerisinde 90 güne kadar kalabilirsiniz. 90 günden uzun süren seyahatleriniz için başka izinler almanız gerekmektedir.

Hırvatistan vizesi işlemleri başvurusu onayı almak için yetkili makamlara sunduğunuz bilgi ve belgelerin tamlığına ve doğruluğuna dikkat etmelisiniz. Yetkililere ibraz edilen form ve dilekçe gibi belgelerin tüm yasal sorumluluğu sizin üzerinizdedir. Onay almak isteyen kişiler yetkilileri asla yanıltmamalıdır.

Verilen bilgileri değiştirmemelidir ve aynı zamanda sabırlı olmalıdır. Belgelerin içeriğine yazdığınız yazının okunabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Form ve diğer belgeler Türkçe doldurulabilmektedir. 18 yaşından küçükseniz belgeleri veliniz ile doldurun ve belgeleri velinize imzalatın. Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

18 Yaşından Küçükseniz Belgeleri Veliniz İle Doldurun

18 yaşından küçükseniz belgeleri veliniz ile doldurun. 18 yaşından küçük olan her vatandaşımız, diğer resmi işlemlerde olduğu gibi Hırvatistan Cumhuriyeti vize alma sürecinde ibraz edilmesi gereken belgeleri yasal temsilcileri ile doldurmalıdır. Bu süreçte Yedi Vize Turizm’den destek alabilir, bilgi ve deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Vize İşlemleri Hırvatistan
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan vize randevusu ülkeye seyahat edebilmek için gerekli olan vize işlemlerinin başında gelir. Bu aşamayla beraber istediğiniz seyahati gerçekleştirmek için giriş bileti almış olacaksınız. Hırvatistan Vize Randevusu için hem internet üzerinden hem de Yedi Vize Turizm üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Her işte garantili sonuç almayı hedefleyen ve olumsuz sonuç almak istemeyen vatandaşların Yedi Vize Turizm aracılığıyla başvuru yaptıkları da bilinen bir gerçektir. Hırvatistan Konsolosluğu ile devamlı iletişim halinde olan Yedi Vize Turizm sizlerin de vize işlemlerinizin sonucunu olumlu etkilemek için profesyonel bir titizlikle çalışmaya devam edecektir.

Hırvatistan Vizesi Randevusu Nereden Alınmaktadır?

Hırvatistan vizesi randevusu, konsolosluktan alınır. Başvuru yapacak olan kişi şahsen Konsolosluğa giderek randevu almalı veya Yedi Vize Turizm aracılığıyla randevu almaktadır. Yedi Vize Turizm adresinden bizimle iletişime geçmeniz durumunda profesyonel çalışma ekibimiz ve uzman çalışanlarımızla beraber vize işlemleriniz için yapılması gereken işlemleri yapıp, evraklarınızı tamamlayarak, sizin sadece sonucun gelmesini beklemenizi sağlıyoruz.

Yedi Vize Turizm uzmanları sizlerin evrak eksiklerini, evrak takiplerini, oluşabilecek bilgi uyumsuzluklarının düzeltilmesini ve sizin için konsolosluktan randevu oluşturmayı sağlayacak. Problemsiz ve eksiksiz tamamlanması gereken evrakların, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması açısından büyük bir dikkatle tamamlanmaması gerektiğini de belirtmek isteriz. Vize işlemleri konusunda güveninizi sarsmayacak, sonuna kadar güvenebileceğiniz ve vize işlemlerini olabildiğince hızlı şekilde halledebilecek bir ekip sunuyoruz. Bu sayede siz de problem yaşamadan seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Randevusunda Parmak İzi Şart mı?

Önceden alınmış Schengen vizenizin geçerlilik süresi dolmuş ise ancak parmak izinin Schengen bölgesinde geçerli ise, yine de Hırvatistan vize başvurusu yaparken parmak izi vermeniz gereklidir. Hırvatistan vize randevusu alacak şahıslar randevu tarihi geldiğinde Konsolosluğa gidip parmak izi vermelidir. Yedi Vize Turizm adresimizden daha detaylı şekilde parmak izi sistemi ile sorunsuz şekilde bilgilerinizi öğrenebilir ve teslim edebilirsiniz.

Bütün süreç sırasında Yedi Vize Turizm ekibi olarak herhangi bir hata yapmanızı önleyerek vize başvurunuzu olumsuz etkileyecek tüm eksiklikleri tamamlayarak vize başvuru sonucunuzu olumlu sonuçlandırmak için büyük bir titizlikle çalışacaktır. Siz de vakit kaybetmeden ve en az uğraş ile vize sonucu almak istiyorsanız Yedi Vize Turizm adresimizden bizlere ulaşıp destek alabilirsiniz.

Vize Randevusu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan Büyükelçilik Vizesi

Hırvatistan Cumhuriyeti, coğrafi yakınlığı sebebiyle vatandaşlarımız tarafından en çok gitmek istenen ülkelerden biridir. Ülkeye birçok gezgin, iş adamı, öğrenci ve ülkede akrabası bulunan kişi seyahat etmektedir. Ülkeye girişin ilk şartı bir pasaporta sahip olmanız.

Pasaportun haricinde bir de vizeye ihtiyacınız var. Pasaportu bulunan kişiler Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik kurumlarına başvurarak Hırvatistan Büyükelçilik Vizesi işlemlerini başlatabilir. Bu kurumlar İstanbul’da bulunan Başkonsolosluk, Ankara’da bulunan Büyükelçilik ve İzmir’de bulunan Fahri Konsolosluktur.

Profesyonel firmamız, sıkıntılı olan bu süreçte yanınızdadır.  Vize başvuru formu doldurma sürecinden itibaren dilekçe doldurma, randevu, gerekli belgeler ve randevu sonrası yapılacaklar ile ilgili bilgilendirmeye kadar tüm işlemlerinizde Yedi Vize Turizm’e güvenebilirsiniz.

Hırvatistan Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Hırvatistan Büyükelçiliği vizesi hakkında vize başvurularının nasıl yapılması gerektiği, vize başvuru formu, vize dilekçesi, vize başvuru sürecinde temin edilmesi gereken diğer belgeler ve başvurunun olumlu geçmesi için yapmanız gerekenler gibi konuların bilgisine sahip olmak istediğinizi biliyoruz.

Bu bilgilere sahip olan kişilerin başvurusu yüksek ihtimalle onay almaktadır. Yedi Vize Turizm Hırvatistan Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm belgeleri sağlayarak vizeyi almanızı sağlayacaktır. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve şirketimizin deneyimleri hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizi arayabilir veya bize mesaj bırakabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm Hırvatistan Büyükelçilik Vizesi

Birkaç yüzyıl öncesine kadar insanların bir yerden başka bir yere seyahat veya göç etmesi durumunda  devletler tarafından uygulanan her hangi bir prosedür yoktu. Bürokratik kayıt sisteminin mükemmelleşmesi ve küreselleşmenin etkilerinin iyice hissedildiği teknoloji çağına geldikçe bu prosedürler ortaya çıktı ve belirli kriterlere bağlandı.

Ülkelerin tamamına veya belirli bölgelerine girmek için vize tarzı uygulamalar gözükmeye başladı. Özellikle iletişim hızının ulaşım hızını geçmesinden sonra vize uygulamalarında büyük artış görüyoruz. Günümüzde de birçok ülkeye giriş ve çıkışlarda vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu uygulama Hırvatistan Cumhuriyeti için de geçerlidir. Yedi Vize Turizm Hırvatistan Büyükelçilik vizesi hakkında sizleri bilgilendirir. Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan Hırvatistan Cumhuriyeti diplomatik misyonlarından gerekli bilgi ve belgeleri temin etmenize yardımcı olur. Fiyat bilgisi ve profesyonel hizmet için bizi arayınız.

Büyükelçiliği Vize Hırvatistan
Hırvatistan Büyükelçiliği Vize

Hırvatistan Konsolosluk Vizesi

Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan Konsolosluk Vizesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan alınabilir. Vize başvurularının özellikle belli zaman aralıklarında yoğunlaştığı bilinmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat tarihinizden bir ay önce yapınız.

Başvuru yapmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, yetkililer tarafından istenilen belge ve formları temin ederek başvurularını yapabilirler. Vize başvurularını yapabilmek için bir diğer alternatif ise vize başvuru merkezleridir. Yedi Vize Turizm’i arayarak vize işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilir ve diğer işlemlerinize yönelik bilgi alabilirsiniz.

Firmamız vize işlemleri süresince karşınıza çıkabilecek tüm güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret eder.

Hırvatistan Cumhuriyeti Konsolosluk Vizesi

Ülkemizde Hırvatistan Cumhuriyeti’ne ait Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Hırvatistan Konsolosluk vizesi başvurularını bu kurumlara yapabilirsiniz. Hırvatistan Cumhuriyeti uluslararası hukukta jus cogens kural niteliğinde olan egemen eşit devletler ilkesi gereğince kendi topraklarına giren kişilere belirli prosedürler uygulamaktadır.

Bu prosedürleri karşılamanız vize onayı almanız için gereklidir. Söz konusu prosedürler zor süreçlere tekabül etmektedir. Özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunan kişilerin ne yapacağını bilmemesi vize almasını zorlaştırmaktadır. Yedi Vize Turizm’e başvurarak bu tür problemleri aşarsınız.

Firmamız sektörde kazandığı tüm deneyim ile sizi bilinçlendirir ve vize alma sürecinizin olumlu geçmesinde yardımcı olur. Hizmetlerimiz ve fiyat bilgisi için sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Bulunan Kişilerin Ne Yapacağını Bilmemesi

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne çeşitli nedenlerle gitmek istiyor olabilirsiniz. Ülkeye girişler için Schengen veya Hırvatistan vizesi almanız gerekmektedir. Hırvatistan konsolosluk vizesi reddinin en büyük nedeni vize başvurusunda bulunan kişilerin ne yapacağını bilmemesi.

Başvuru formu, başvuru dilekçesi, ücretler ve daha birçok prosedür, vize alma sürecini zor geçirmenize neden olur. Başvuru formundan randevu sürecine karşınıza çıkabilecek tüm olumsuz durumları ve etkiyi sıfıra indirmek için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm tüm vize alma sürecinize profesyonel destek sağlar. Sitemizde bulunan numaralardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Hırvatistan
Hırvatistan Konsolosluğu Vize

Hırvatistan Turistik Vize

6. Yüzyılda Yunanların Dalmaçya bölgesinde sömürge kurduğu ve altyapısını geliştirerek ticareti canlandırdığı Hırvatistan Cumhuriyeti, bir süre Slav kabilelerin ev sahipliği yaptığı bir bölgedir. Bölge tarih boyunca birçok istilaya maruz kalmıştır. Bizans İmparatorluğu egemenliğine de giren bu topraklar tarih boyuncu Macar, Venedik ve Avusturya’dan gelenlerin istilasına uğramıştır.

Sonrasında bölge uzun bir dönem Osmanlı egemenliğine girmiştir. Dolayısıyla bölgenin iç içe geçmiş kültürlerin ürünü olduğunu söylemek pek abartı olmayacaktır. Durum böyle olunca bölgedeki tarihi mekan ve ruh turistlerin ilgisini çekmektedir.

Hırvatistan Turistik Vize almak için hangi belgeler gereklidir? Hırvatistan Cumhuriyeti’ne turistik seyahat amacıyla ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan resmi makamlarından almaları gerekir.

Siyah, bordo, yeşil ve gri pasaport türlerine sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gidecekse bu vize türüne sahip olmalıdır. Turistik vizenize en kolay şekilde sahip olmak ve bütün işlemlerinizi basit bir şekilde tamamlayabilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir, hizmetlerimiz ve deneyimimizden yararlanabilirsiniz.

Hırvatistan Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne turist olarak giriş yapmak isteyen herkes ‘‘Hırvatistan turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Aşağıda yer alan belge ve formları İngilizce, Rusça, Ukraynaca, Arnavutça ve Türkçe dillerinde doldurabilirsiniz.

 • Vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (siyah) pasaport kategorilerinden birine sahip olmalıdır. Pasaportunuz geçtiğimiz 10 sene içinde alınmış olmalıdır. Ayrıca seyahatin bitişi sonrasında 3 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Üçüncü ülke vatandaşlarının kolaylaştırılmış girişi, Hırvatistan Schengen müktesebatının hükümlerini tamamen uygulayana kadar yürürlüktedir.
 • İlk olarak Hırvatistan Cumhuriyeti’nin doldurmanızı istediği formu dikkatlice doldurun. Bu form ad, soyad, adres, mail, telefon numarası, doğum yeri ve tarihi, uyruk ve varsa önceki soyad bilgisini içerir.
 • Schengen vizesi ile 90 günü aşan seyahatlerinizi yapamazsınız. Buna özel vizeye başvurmalısınız

Schengen Vizesi

Hırvatistan turistik vize onayı almak yerine Schengen vizesi başvurusu da yapabilirsiniz. tüm Schengen veya Hırvatistan Cumhuriyeti vize başvurusu esnasında teminat mektubu istenir. Yedi Vize Turizm Schengen ve Hırvatistan Cumhuriyeti vize sürecinde size yardım eder ve teminat mektubu, dilekçe ve başvuru formunu doldurmanızı sağlar.

Turistik Vize Hırvatistan
Hırvatistan Turistik Vize

Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isteyen birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Hırvatistan Ticari Vize ve ücretleri konusunda araştırma yapmaktadır. Bu vize türü Hırvatistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülke yetkililerinden almaları gereken vize türüdür.

Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari faaliyette amacıyla Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır. Bu vize türünde başvuru sürecinde istenilen evraklara ek olarak bir takım evraklar da istenebilmektedir. Çünkü kişinin bağlı olduğu ticaret odası, meslek grubu ve şirket bilgilerinin vize alma sürecinde etkili olduğu bilinmektedir.

Bu evraklar yetkili makamlar tarafından randevuyu alan kişiye bildirilmektedir. Ticari vize ve diğer işlemleriniz için yardım almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Hırvatistan ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir? Başvuru formu, pasaport, pasaport fotokopisi, 2 adet yeni çekilmiş fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak rezervasyonu ya da ulaşımla ilgili kanıtlayıcı belge, finansal durumu kanıtlayan belgeler ve vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Hırvatistan Cumhuriyeti’nde bulunan şirketten bir davetiye mektubu alınmalıdır.

Davetiye mektubunda şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin vatandaşlık kimliği ve pasaport fotokopisi de davetiyede yer almalıdır. Başvuran kişi şirket sahibi ise ticaret odasından bazı belgeler de istenir. Aynı zamanda vergi levhası da istenen belgeler arasındadır.

Ticari Vize Ücretleri

Ticari vize ücretleri, Hırvatistan’ın yurtiçinde faaliyet gösteren yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri başvurduğunuz vize kategorisi, başvuru sahibinin uyruğu ve yaşına göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca vize başvuru türleri arasındaki değişiklikler vize prosedürlerini de değiştirir. Ne kadarlık ücret ödeyeceğiniz, evraklarınızın kontrolünden sonra belirlenmektedir.

İstenen ücret tutarlarına ek olarak fotokopi, çıktı ve fotoğraf hizmeti alınması durumunda ek ücret talep edilir. 12 yaş altındaki herkes vize ücretinden muaftır. Yedi Vize Turizm size vize alma sürecinde ödeyeceğiniz ücrete ilişkin tüm bilgileri sunmaktadır. Böylece daha önce vize alan müşterilerimizden aldığımız deneyimle en iyi ücretin ne olduğu konusunda kafa karışıklılığınız giderilmiş olur.

Ticari Vize Hırvatistan
Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Genellikle Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat edilen tarihler hava sıcaklıklarının ideal seviyede olduğu mayıs-haziran dönemidir. Çünkü iç kesimlerde kışlar bayağı soğuk yaşanmaktadır. Ülkeye otobüs, tren veya uçak ile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Ülkeye varış Makedonya ve Yunanistan üzerinden sağlanır. Deniz yolunu tercih etmeniz halinde İstanbul ve İzmir limanlarından hareket eden seyahat gemileri bulunmaktadır. Bölgede aile üyelerinizden biri veya arkadaşınız varsa ve Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir.

Aile arkadaş ziyareti vizesi diğer vize türlerinden farklıdır. Bu farkları öğrenmek isterseniz ve vize alma sürecinizde yanınızda profesyonel bir ekip olmasını arzularsanız Yedi Vize Turizm gerekli tüm evrakları sunmak için lazım olan bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmektedir.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Pek çok vatandaşımız ziyaret vizesinin farklılıkları konusu hakkında bilgi sahibi değil. Aile arkadaş ziyareti vizesiile diğer vizelerin farkları çok belirgindir. Turistik vizede gezi, ticari vizede ticaret ve iş konusu ön plandayken bu vize türünde bir kişiyi ziyaret etmeniz söz konusudur.

Bu nedenle ziyaret edeceğiniz mekan ve kişi belli olmalıdır. Aile, arkadaş, akraba vizesi kısa süreli vize (C vize) kategorisi içerisinde yer alır. Bu vizeyi alabilmeniz için diplomatik misyonlara sunmanızda en çok yarar gördüğümüz evrak ziyaret edeceğiniz kişiden bir davetiye mektubudur.

Bu davetiye mektubunun bir Hırvatistan Cumhuriyeti vatandaşından gelmesi gerekir. Bu vatandaşın bir ikametgahının olması gerekmektedir. Peki bu vizeyi almak için hangi belgeler gereklidir?

Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Hırvatistan Cumhuriyeti’nde bulunan akraba veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen herkes ‘‘Hırvatistan aile arkadaş ziyareti vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Bu vizeyi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımız yetkililer tarafından talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun yanında imzalı öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Hırvatistan Cumhuriyeti’nde yanında kalınacak kişi veya otel hakkındaki bilgiler formlara eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Ek olarak seyahat edecek kişiler seyahat sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuruyu yapan kişi finansal bilgilerini teyit eden bir belgeye sahip olmalıdır.
 • Kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda başvuru yapan kişi velisiyle formu doldurmalıdır. Formu imzalayan kişi ise veli olmalıdır.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hırvatistan
Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evraklar

Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında yer alan ve binden fazla adaya bölünen Hırvatistan Cumhuriyeti yıllar süren savaş ve istilanın ardından 1991 yılında özgürlüğüne kavuşan bir ülkedir. Dolayısıyla ülkenin bürokratik yapısının gençlik döneminde olduğu ve demokrasisinin de buna paralel olarak yeni yeni geliştiği söylenebilir. Hırvatistan üç bölümden oluşur: Dalmaçya, Dubrovnik ve Istirya. Avrupa kıtasının güneydoğusunda yer alır. Adriyatik Denizi ve İtalya’nın doğusunda yer alan ülke Slovenya’nın kuzeybatısında yer alır.

Macaristan’ın güneyinde, Bosna Hersek’in kuzeybatısında ve Sırbistan’ın batısında yer alır. Uluslararası sistemde yer alan egemen eşit devletlerde zorunlu olduğu gibi Hırvatistan Cumhuriyeti’ne giriş için de Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonları ile iletişime geçilmeli, vize başvurusu yapılmalı ve ihtiyaca göre vize alınmalıdır.

Ülkeye seyahat edecek olan kişiler Hırvatistan Vizesi Gerekli Evraklar konusunu iyi bilmesi gerekir. Makalemizde Hırvatistan vizesi alabilmeniz için temin edilmesi gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde Bulunan Diplomatik Misyonları

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız gerekli belgeleri ve evrakları temin edebileceğiniz tek yer Hırvatistan Cumhuriyeti yurtdışı diplomatik misyonları olacaktır.

Çünkü Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde aktif olarak görev yapan yetkilileri bulunmamaktadır. Bu nedenle diğer vizelerde yapılan Büyükelçilik ve Konsolosluk başvuruları yurtdışındaki yetkililere yapılacaktır. Yurtiçindeki vize başvuru süreçlerinin

Hırvatistan Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan Cumhuriyeti’nin demografik yapısı, bu yapının sosyal ve siyasal hayata yansıması ve dış dinamiklerin müdahaleleri sebebiyle temin edilmesi gereken evrak kriterleri değişebilmektedir. ve bir hayli aktif yaşantısı nedeniyle gerekli evraklar kriterleri değişiklik gösterebilmektedir.

Kriterlerin yıl içerisinde bile değişiklik gösterebilmesi, güncel Hırvatistan vizesi gerekli evraklar konusunu önemli bir hale getirmektedir. Bu konunun genel ve değişmeyen içeriği şunlardır:

 • Kategorisi farketmeksizin pasaport sahibi olmanız ve pasaportun son 10 yılda alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat sonrası pasaportunuz 6 ay daha kullanılabilir durumda olmalıdır.
 • Başvuru sürecinde yetkililer tarafından istenilen belgelerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • Başvuru formu kendimizi yetkililere tanıttığımız belgedir. Tüm detayları dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda yer alan kontak kişisi bilgileri Hırvatistan Cumhuriyeti devleti yetkilileri için birer referanstır.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Hırvatistan
Hırvatistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hırvatistan, resmi adıyla Hırvatistan Cumhuriyeti, Avrupa’da Akdeniz, Balkanlar ve Orta Avrupa’nın kesişiminde bulunan bir ülkedir. Başkenti Zagreb ülkenin en büyük şehridir. Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaporttan bağımsız olarak amaçlarına uygun vize almalıdırlar.

Vize alma sürecini başlatmak için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Hırvatistan yetkililerinin bulunduğu İstanbul’daki Hırvatistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluk ’una başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu nedenle Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği yardımıyla kendinize ait başvuru dilekçenizi nasıl doldurabileceğinizi öğrenmek ve bu konuda bilinçlenmek zorundasınız.

Modern devletin doğuşuyla birlikte yerleşik kurumların güçlenmesi ve bürokrasi ile kayıt sisteminin hayatımıza girmesi sonucunda dilekçe yazmanın resmi makamlar tarafından ne kadar ciddiye alındığı bilinmektedir. Bu nedenle seyahat amacı ve sahip olduğu pasaport türünden bağımsız olarak herkes doğru, eksiksiz açık bir Hırvatistan vizesi başvuru dilekçesi yazmak zorundadır.

Yedi Vize Turizm başvuru dilekçenizi nasıl yazacağınız konusunda size destek sağlayarak formu eksiksiz doldurmanıza yardımcı olur. Bu sayede çok daha güçlü bir başvuru yaparsınız ve olumlu cevap almanız kolaylaşır.

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği İçeriği

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunacak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ‘‘Hırvatistan vizesi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Hırvatistan vizesi dilekçe örneği bu sorunun cevabını uygulamalı olarak gösterir. Kısaca anlatmak gerekirse başvuru dilekçesinde en önemli kuralın dilekçeye yazacağınız bilgilerin doğruluğu ve açıklığıdır. Dilekçeniz akıcı olmalı ve dilbilgisi kurallarına uymalıdır.

Dilekçede Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmekteki amacınız, ikamet edecek konum bilgileriniz ve harcamaları finanse edeceğiniz kaynak ile ilgili bilgileri bulundurmalısınız. Profesyonel anlamda kusursuz bir dilekçe yazabilmek için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve hizmet ile fiyat bilgilerimizi alabilirsiniz.

Harcamaları Finanse Edeceğiniz Kaynak

Vize başvurularınız sürecinde doldurduğunuz dilekçeye gitmek istediğiniz yere ‘‘neden’’, ‘‘nasıl’’ ve ‘‘ne zaman’’ gitmek istediğinizi yazmanız gerekmektedir. Burada sorulan ‘‘nasıl’’ sorusunun cevabı sadece seyahat aracınızı ve güzergahınızı değil; aynı zamanda kendinizi finanse edeceğiniz kaynakları da içermektedir. Örneğin bir maaş bordrosu ek evrak olarak sunulabilir ve vize dilekçesine alınan maaş ile ilgili bilgiler sunulabilir. Bu belge sürecin olumlu geçmesi yolunda büyük bir adımdır.

Vizesi Dilekçe Örneği Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vize Formu

Hırvatistan Vize Formu, Hırvatistan Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret, ticari vb. amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yetkililerine vermek zorunda oldukları başvuru formudur. Vize formu başvuru sürecinin ilk adımıdır.

Vize formu içeriği seyahat edecek kişinin adını, soyadını, adresini, doğum tarihini, uyruğunu, mail adresini, telefon numarasını ve diğer kişisel bilgilerini içermektedir. Yetkililerin istediği belge ve formların eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanması gerekir.

Vize formunu İngilizce, Rusça, Ukraynaca, Arnavutça ve Türkçe dillerinde doldurabilirsiniz. Hırvatistan Vizesi ücretleri Euro üzerinden ödenmektedir. Formu doldururken kesinlikle tükenmez kalem haricinde bir kalem türü kullanmayınız veya formu Reader ile bilgisayarda doldurunuz. Formlara ıslak imza atılması gerekmektedir. Islak imzaya sahip olmayan bütün formlar ve belgeler geçersiz sayılmaktadır.

Eğer 18 yaşının altındaysanız formları ve belgeleri velinizle doldurmanız gerekmektedir. Formu imzalayan kişi de veliniz olmalıdır. Formu 18 yaşının altında birinin doldurması durumunda dolduran kişi yaş sınırının altında olduğundan dolayı form geçersiz sayılacaktır. Yedi Vize Turizm tüm vize işlemlerinizde ve vize formları ile belgeleri doldurma sürecinde yardımcı olur, güncel bilgiler sağlayarak eksik evrak veya eksik bilgi olmadan başvuruyu yapmanızı sağlar.

Hırvatistan Vize Formu İçeriği

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için vize başvurusu yapacaksınız ve Hırvatistan vize formu dolduracaksınız. Vize formu içeriği şu bilgilerden oluşur:

 • Ad, soyad (varsa önceki soyad)
 • Doğum tarihi
 • Cinsiyet
 • Medeni hal
 • Uyruk
 • Yasal Temsilci (varsa)
 • Doğumda uyruk farklıysa doğumdaki uyruğunuz
 • Pasaport numarası, verildiği tarih, geçerlilik tarihi ve veren makam
 • Başvuru sahibinin ikamet adresi ve mail adresi
 • Yaşadığınız yer
 • Telefon numarası

Yetkililer tarafından istenilen form, belge ve dilekçe haricinde başvurunuza özel bazı belgeler de istenebilmektedir. Form ve belgelerin tam ve eksiksiz olmasını istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Belgeler

Vize başvuru sürecinde Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde görev yapan yetkilileri tarafından istenen bazı ek belgeler vardır. Örneğin çalışan kişilerden istenen şirket bilgilerini içeren belgeler veya şirket sahibi kişilerden istenen vergi levhası, ticaret odası belgeleri vb. belgeler özel belgeler kategorisindedir. Bu belgeleri diğer belgeler ile birlikte diplomatik yetkililere sunmanız gerekmektedir.

Vize Formu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Formu

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avrupa Birliği üyesi ve üye ülkeler arasında yüksek bir standart sahibi olan Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir çoğu ‘‘Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? ’sorusunun cevabını arıyor. Herhangi bir problem çıkmaksızın Hırvatistan vize başvuru süreci çok uzun süren bir süreç değildir. Vize çıkarma süreci 15 ile 21 gün arasında; maksimum 1 aylık sürede tamamlanmaktadır.

Hırvatistan Konsolosluğu Hırvatistan Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Hırvatistan vizesi almak isteyen kişilerin duruma göre vize alma süreci uzayabilmektedir. Hırvatistan Cumhuriyeti’nin vize sürecini sekteye uğratan şey Hırvatistan Cumhuriyeti diplomatik yetkililerinin istediği form, belge vb. şeylerin eksik veya yanlış teslim edilmesidir.

Konsolosluk süreci iyi bir şekilde yönetildiği zaman, yani formların eksiksiz, doğru ve net doldurulması durumunda vize alma süreciz hızlı bir şekilde onay alma ile sonuçlanabilmektedir. Vize alma sürecinizin uzamaması veya red almaması için verdiğiniz tüm bilgilerin yanlış olmadığından emin olmalısınız.

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne Schengen vizesi ile de girebilirsiniz. Yedi Vize Turizm Hırvatistan vizesi ve Schengen vizesi almanız için size tüm desteğini sunmaya hazırdır. Sitede bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir ve hayalinizdeki vizeye sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Aşaması

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen, dolayısıyla Hırvatistan vizesi alma zorunluluğu bulunan tüm vatandaşlarımızın Hırvatistan Cumhuriyeti’nin diplomatik misyonlarının talep ettiği belge ve formları yetkililere ulaştırmaları gerekmektedir. Vize alma sürecinin kesin ve net bilgilerle yürütülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Çünkü yapılan tüm işlemler Hırvatistan Cumhuriyeti hükümet yetkilileri tarafından yapılan resmi işlemlerdir. Dolayısıyla süreci titizlikle yürütmek vize almanızı etkileyen kriterlerdendir.

Aksi takdirde vizenize red verilebilir. Hırvatistan Cumhuriyeti’nde kalacağınız yer, gideceğiniz araç ve kontakta bulunduğunuz kişi gibi bilgileri değiştirmemeniz gerekir. Eğer bilgilerimiz değiştiyse bunu evraklara yansıtmamız vize onayı aldıktan sonraki zaman dilimi içinde olmalıdır.

Formların Eksiksiz, Net ve Doğru Doldurulması

Hırvatistan vizesinin çıkacağı nihai gün sayısı tamamen süreci nasıl yönettiğiniz ile ilgilidir. Doğru, eksiksiz ve net bilgilerin verildiği vize başvurularında bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Dolayısıyla bu konuda alanında uzman olan kişilerden yardım almanız önerilmektedir.

Yedi Vize Turizm, size ihtiyacınız olan tüm yardımı sunmaya hazırdır. Firmamızı arayarak hizmetlerimiz ve programlarımız hakkında bilgi alabilir, fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan Cumhuriyeti içerisinde bulunan bölgelerden birisine gitmek ve vize almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hırvatistan vize başvurusunda Hırvatistan vize ücreti ödemelidir. Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu tarafından bu işlemler için bazı evraklar talep edilmektedir. İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan diplomatik misyonların talep ettiği vize ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgili net bir rakam bulunmamaktadır.

Ülke sınırları içerisinde kalma süreniz, gidiş sebebiniz, uyruğunuz ve başvurduğunuz vize türü gibi bir çok etken vize ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. Hırvatistan Cumhuriyeti vizesine başvuru sürecinizi başlatmadan önce Yedi Vize Turizm’i arayarak vize ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenebilir ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücreti İle İlgili Güncel Fiyat Bilgisi

Hırvatistan Cumhuriyeti, uluslararası hukukta yer alan egemenlik yetkisine dayanarak topraklarına girmek isteyen kişilerden vize talebinde bulunmaktadır. Dolayısıyla her ne amaçla olursa olsun Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat planınız bulunuyorsa Hırvatistan Vize Ücreti ödemek zorundasınız. Vize ücretleri başvurduğunuz vize kategorisinin ne olduğu, başvuru sahibinin uyruğu ve yaşına göre farklılık gösterir.

Ne kadar vize ücreti ödeyeceğiniz evraklarınızın kontrolünden sonra belirlenir.  Vize ücreti ödemelerinde 500 Euro’luk banknotlar kesinlikle kabul edilmemektedir. Başvurunuzu alanında uzman kişilerle birlikte yapmanızı, Yedi Vize Turizm’i arayarak en doğru bilgiyi almanızı önermekteyiz. Ücret ödeme ile ilgili bilgi için aşağıdaki paragrafta yer alan ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusunun cevabını okumanız gerekmektedir..

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Hırvatistan Cumhuriyeti vize ücreti nasıl ödenir? Tabii ki de diğer resmi kurumlarda yaptığınız gibi Hırvatistan Cumhuriyeti diplomatik yetkililerinin talep ettiği ücretler yetkililerin banka hesabına yatırılır. Bu banka hesabı Büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Para yatırma işlemi tamamlandıktan sonra bankadan para yatırdığınızı belirten bir dekont alınır. Bu dekont yetkililere verilen belgelerin arasına konmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken 2 husus vardır:

 • Vize ücreti iade edilmez.
 • Vize ücretini ödeyen kişi hakkını başka birine devredemez.

Çünkü vize ücreti sadece bizim adımıza yatırılır ve başvurduğumuz vize türü, gün sayısı vb. etkenler vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Başka bir kişinin ödeyeceği ücret bizim ödeyeceğimiz ücret ile birebir aynı olmayabilir. Aynı zamanda Büyükelçilik işlemleri her zaman kişiye özeldir.

Vize Ücreti Hırvatistan
Hırvatistan Vize Ücreti

VFS Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Cumhuriyeti içinde bulunan herhangi bir bölgeye seyahat planlaması yaptıysanız Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Fahri Konsolosluk, Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yetkililerine başvuruda bulunarak ihtiyacınıza göre vize talebinde bulunmalısınız.

Hırvatistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde 1 Büyükelçiliği 1 Başkonsolosluğu ve 1 Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bunlar Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğudur. Ayrıca ülkemizde Hırvatistan vizesi VFS başvurusu yapabileceğiniz vize merkezi vardır. Vize başvuru süreciniz tek başınıza kaliteli bir biçimde yönetebileceğiniz bir süreç değildir.

Bunun için alanında uzman bir firmadan yardım almanız gerekir. Yedi Vize Turizm vize alma sürecinizde ne yapmanız gerektiği, yapacağınız işlemlerde ne kadar ödeme yapacağınız ve işlemleri adım adım nasıl yapabileceğiniz konusunda sizlere destek sunmaktadır.

Firmamız vize sürecinizin olumlu yanıt alması için deneyim kazandığı tüm hizmetleri sunmayı amaçlar. Yedi Vize Turizm’in tüm profesyonel hizmetlerini öğrenebilmek için sitede yayınlanan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Vfs Global
Vfs Global Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vizesi VFS Başvuru İşlemleri

Ülkemizde bulunan Hırvatistan VFS Vize Başvuru Merkezi, Hırvatistan Cumhuriyeti konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. Hırvatistan Cumhuriyeti için vize veya kısa süreli Schengen vizesi başvurunuzu VFS üzerinden yapabilirsiniz.

Hırvatistan vizesi işlemlerinizi Euro veya Türk Lirası üzerinden yapabilirsiniz. Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan Hırvatistan vizesi VFS başvuru işlemleri için size yardımcı olur. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçerseniz VFS Hırvatistan vizesi alma süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizden aldığınız destek ile kolayca vize alabileceksiniz ve Hırvatistan Cumhuriyeti’ne seyahat planınızda hiçbir erteleme olmayacak. Sonuç olarak Hırvatistan Cumhuriyeti’ne gitmek için istenen tüm kriterleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde sağlamış olacaksınız.

VFS Hırvatistan Vizesi Başvuru Merkezi

Yedi Vize Turizm ile iletişim kurarak VFS aracılığıyla amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm sorularınızı sorabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak müşteri odaklı ve çalışanına önem veren insancıl yaklaşım modelimizle bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği sunmaya gayret etmekteyiz.

Hırvatistan vizesi VFS ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa’da yer alan Hırvatistan’a gitmek için gerekli olan vize belgesi, Hırvatistan konsoloslukları ya da Hırvatistan Büyükelçiliği’ne yapılan başvurunun onaylanması sonucu alınmaktadır. Fakat vize alımı için özellikle belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmesi gerekecektir.

Hırvatistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hırvatistan’a seyahat etmek için gerekli olan vizenin alım sürecinde seyahat tarihi için planlama yapmak son derece önemlidir. Ayrıda randevu için belirlenen gün ve saatte ilgili kurumda bulunmak gerekecektir.

Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan’da ikamet eden aile, akraba ya da tanıdıklarınız varsa, Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi aracılığıyla kolay bir şekilde davet alarak seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede vize alım sürecinizi de kısaltabilirsiniz. Fakat bunun için tanıdığınız kişinin davetiyede mutlaka imzası olması gerekmektedir.

Davetiyeli Hırvatistan Vizesi?

Hırvatistan’a yapılan seyahatlerde, Hırvatistan’da ikamet eden bir tanıdık ya da iş görüşmesi amaçlı firma tarafından davetiye alarak, davetiyeli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’den gerçekleşecek seyahatiniz için Hırvatistan Konsolosluğu’na doğrudan vize için başvuru yapabilirsiniz fakat Hırvatistan vize işlemlerinde randevu uygulaması bulunmamaktadır.

Hırvatistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Hırvatistan’a seyahat etmek için gerekli olan vize işlemleri, normal şartlarda yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Fakat bu süre 21 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Hırvatistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan’a yapılacak olan seyahat öncesinde vize belgesi için Ankara’daki Hırvatistan Büyükelçiliği’ne randevu almadan doğrudan başvuru yapabilir ya da başvuru işlemleri için Yedi Vize ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Hırvatistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Hırvatistan Büyükelçiliği’nin görevleri arasında temelde Hırvatistan Devleti’nin çıkarlarını korumak ve ayrıca Hırvat vatandaşların ikamet ettikleri ülkede vatandaşların haklarını korumak yer almaktadır.

Hırvatistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan’a fuar, iş görüşmesi, konferans, çalışma gibi nedenlerle gitmek isteyenlerin öncelikli olarak konsolosluğa ticari vize alımı için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hırvatistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Hırvatistan ticari vizesi alımında, davetiye en gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Aksi takdirde davetiyenin olmaması durumunda Hırvatistan için ticari vize başvurusunda bulunulamaz.

Hırvatistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan’a seyahat edebilmek için gerekli olan turistik vizenin alınması, Hırvatistan Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakların teslimi ve onayıyla gerçekleşmektedir.

Hırvatistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan’a turistik amaçlı seyahat etmek isteyenler için turistik vizenin çıkma süresi genellikle 15 iş günüdür. Fakat bu süre aksaklıklar nedeniyle 30 ila 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hırvatistan vize başvurusu, ikamet ettiğiniz Hırvatistan Konsolosluğu ya da Ankara’daki Hırvatistan Büyükelçiliği’ne doğrudan yapılabildiği gibi ayrıca firmamız Yedi Vize aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hırvatistan’a yapılacak seyahatler için gereken vize belgesi başvurusunda, özellikle süre 60 güne kadar uzayabildiği için seyahat planlaması yaparak başvuru yapmak son derece önemlidir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri için gerekli vize belgesi alımı öncesinde Hırvatistan vize başvuru formu, Hırvatistan Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu site aracılığıyla online biçimde doldurulabilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Hırvatistan vize belgesi alımında ilk adım konsolosluğun yönlendirdiği adres üzerinden forma doldurmaktır. Bu form hem Türkçe hem de İngilizce doldurulabilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru formu doldururken dikkat edilmesi gereken temel şey seyahat nedeninin açık bir şekilde ifade edilmesi olacaktır. Ayrıca dosyada yer alan bilgilerin, formdaki bilgilerle aynı olması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize başvuru formunun doldurulmasının ardından, seyahat nedenine göre talep edilen tüm belge ve evraklar dosyalanmalı ve ilgili kuruma teslim edilmelidir.

Hırvatistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hırvatistan’a seyahat için gereken vize belgesinin işlemlerinde, mutlaka başvuru sürecinde talep edilen dosyanın eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan Başkonsolosluğu ve Hırvatistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularından öncesinde randevu alımı yapılmamaktadır. Doğrudan başvuru için Yedi Vize ekibimizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hırvatistan vize randevusu alınmadığı için doğrudan başvuruda eksiksiz dosya hazırlamak, vizenin kısa sürede onaylanması adına önemlidir.

Hırvatistan Vize Ücreti 2021?

Hırvatistan’a yapılacak seyahatler için gerekli olan vize belgesi karşılığında vize ücreti alınmaktadır. Bu ücreti doğrudan firmamız Yedi Vize ile konsolosluğa iletebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Hırvatistan vize belgesi için gereken ücreti, Ankara’daki büyükelçiliğe ya da konsolosluklara iletebilir veya vize merkezi ekibimize doğrudan ödeyerek işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Hırvatistan vize belgesi başvurusunda önemli olan belgelerden birisi de vize dilekçesidir. Bu dilekçenin eksiksiz yazılabilmesi için dilekçe örneğinden yararlanılmaktadır.

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Hırvatistan vize dilekçesinde ülkenin hangi temsilciliğine ve hangi departmanına hitap edildiğine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca dilekçede ad, soyad ve pasaport numarası da bulunmalıdır.

Hırvatistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkiye’den yapılan seyahatlerin öncesinde vize belgesi için gereken Hırvatistan vize dilekçesi yazımında kullanılabilecek diller Hırvatça, Arnavutça, Rusça, İngilizce ya da Türkçe olabilmektedir.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Hırvatistan vizesi için pasaport, vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, 2 adet kimlik fotokopisi mutlaka gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Hırvatistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Hırvatistan vizesi alımında gerekli olan dokümanlar arasında davetiye ya da garanti mektubunun yanı sıra, hesap dökümü, öğrenciyse öğrencilik belgesi, vukuat belgesi de yer almaktadır.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Hırvatistan vizesi, vizenin türüne göre değişmekle birlikte genellikle 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günlerine göre de değişebilmektedir.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan vizesi, başvurunun ardından 15 gün içerisinde çıkabildiği gibi bazı aksaklıklar göze alındığında 30 ya da 60 günü de bulabilmektedir.

Vfs Global Hırvatistan Vize İşlemleri ?

Türkiye’den Hırvatistan’a kolay bir şekilde seyahat etmek için Vfs Global vize işlemlerine başvurabilir ve detayları özel olarak hazırlanan videolardan öğrenebilirsiniz.

VFS GLOBAL Hırvatistan Vize İşlemleri?

Türkiye Cumhuriyeti’nden Avrupa Birliği üyesi olan Hırvatistan’a kolay bir şekilde seyahat etmek için Vfs Global vize işlemleri ayrıcalıklarından faydalanabilir ve seyahatinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top