Vizesi Güney Sudan

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Güney Sudan’ı ziyaret etmek isteyenler umuna mahsus pasaportu dışında ülkeye giriş yapabilmek için vize çıkartmaları zorunludur. Türk vatandaşları ya da Türkiye oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları vizeye tabi tutulmakta sadece siyah pasaport sahibi kişiler Güney Sudan vizesi şartından muaf tutulmaktadır.   Güney Sudan’ı ziyaret etmek isteyenler Güney Suda fahri konsolosluğu, Güney sudan büyükelçiliği ve yetki verdiği vize başvuru merkezleri ile turizm seyahat noktalarına vize başvurusu yapabilirler  

İçindekiler

Güney Suda Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Güney sudan vizesi başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat etmeniz vizenizi çabuk çıkmasına olanak sağlayacaktır. Güney sudan konsolosluğu büyük elçilik ve yetkili kurumlara ibraz edeceğinizi pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve vizeyi pasaporta işleyebilmek için ise en az iki boş sayfa olması gerekir. 

Ayrıca pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerlilik süresi olmak zorundadır. Bu şartları taşımayan pasaportun kabul edilmemekte ve gerekirse yenileme talep edilmektedir. Türkiye’de resmî tatiller vize işleminin ve çıkış süresini etki edeceği için çoğu kişilerin seyahat planlamasında akmama meydana gelir.

Bunun için güney sudan konsolosluğuna vize başvuruş yapacak olanlar resmî tatil günlerinin denk gelmeyen tarihlerde yapacaklara önemle rica olunur.  Ayrıca vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurulması ve gerekli belge ve evrakların eksiksiz bir şekilde temini edilmesi gerekmektedir.

Güney Sudan Başvuru Formu 2024

Her ülke vizesinde olduğu gibi Güney sudan vizesi başvuru formu bulunmaktadır. Ayrıca güney sudan vizesi almak için gerekli belge ve evraklar içerisinde ilk sıralarda yer alan vi vize başvuru formu İngilizce yazmaktadır. Bu nedenle formu doğru ve eksiksiz oldurmak için İngilizce bilen birisi tarafından doldurulması gerekir.  

Başvuru formunda vize türü, ülkeye hangi amaçla seyahat edeceğiniz kişinin adı soyadı adres ve iletişim bilgileri çalıştığı iş yeri adı adresi, öğrenci ise okulunu adı adresi, sudan ülkesinde davet eden kurumunu adı ve adresi gibi bilgiler doldurulmaktadır.  Başvuru formunda bulunan bütün sorular doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıt yazılması zorunludur.

Vizesi Güney Sudan
Güney Sudan Vizesi

Güney Sudan Vize Başvurusu

Güney Sudan Vize Başvurusu ülkeye gitmesi gereken vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Güney Sudan Orta Afrika’da yer alan bir ülke olup vahşi doğa hayatı ile meşhurdur. Bu nedenle meraklısı da çoktur ve vize başvuruları sürekli olarak yoğunluk gösterir. Güney Sudan Etiyopya, Kenya, Uganda, Botsvana ve Eritre ülkeleri haricindeki tüm ülkelerden vize istiyor. Tabi bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Belirtilmiş 5 ülke Güney Sudan’a giriş yaptıktan sonra belli bir miktar karşılığında vize alabiliyor. Ancak diğer ülkelerin Güney Sudan’a gitmeden önce gerekli birimlerden vize alması gerekiyor.

Güney Sudan vizesi başvurusu yapacak kişiler Güney Sudan Büyükelçiliği, Güney Sudan Fahri Konsoloslukları ve diplomatik temsilcilikler aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda bu birimlerden vizenin nasıl çıkarılacağı konusunda gerekli bilgiler de alınabilir. Güney Sudan’a gidecek olan vatandaşlar arasından bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize başvurusu istenir. Yani umumi, hususi ve hizmet kapsamında pasaport bulunduran kişiler tek yönlü olarak vize başvurusu yapabilir. Yalnızca siyah yani diplomatik pasaport sahipleri çift yönlü olarak vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir.

Güney Sudan Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Güney Sudan vize başvurusu yukarıda belirtilmiş üç birimden yapılabilir. Turistik vize, ticari vize ve aile arkadaş ziyareti vizesi olmak üzere 3 grupta vize başvurusu bulunur. Kişi hangi vize başvurusu yapacaksa o grubun evraklarını hazır ederek başvuru merkezine teslim etmesi gerekir. Genel olarak vize başvuru evrakları aşağıdaki gibidir;

 • Pasaport (seyahat itibari ile 1 yıl geçerli)
 • Güney Sudan Vizesi başvuru formu
 • Güney Sudan Vizesi talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vize başvuru ödeme makbuzu
 • Otel ve uçak rezervasyon makbuzları
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Maddi gelir gösterge belgesi

Aile ziyareti için giden kişiler için davetiye, çalışan bireylerin maaş bordroları, 18 yaş altı kişilerin aile izin belgesi de gereklidir.

Güney Sudan Vizesi Başvurusu Ne Zaman Çıkar?

Güney Sudan vize başvurusu ortalama 15 gün içerisinde çıkıyor. Tabi bu süreç 7 güne inebildiği gibi bazen 20 güne de çıkabiliyor. Bunun için en az 1 ay öncesinden vize başvurusu yapmak gerekir.

Vize Başvurusu Güney Sudan
Güney Sudan Vize Başvurusu

Güney Sudan Vize İşlemleri

Güney Sudan Afrika ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülkeye gitmek isteyen turistler öğrenciler ya da iş verenleri vize almak zorundadırlar Türkiye’den Güney Sudan’a ziyaret etmek isteyen vatandaşlar bordo, yeşil, gri pasaportu ile vize başvuruları yapabilirler.  Siyah pasaport sahipleri ise bu ülke için vize almalarına gerek kalmasa da bu pasaport sahibi olanların yetkili makam veya e ilgili elçiliklerden resmi mektup talep etmeleri zorunlardır.  

Gri ve siyah pasaport sahipleri dışında kalanların ise tek seferlik giriş olacak şekilde düzenlenir. Güney Sudan İçişleri Bakanlığından vize uzatmaları yapılabilir. Güney Sudan’da gitmek için gerekli olan Güney Sudan Vize İşlemleri detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz

Güney Sudan Vize İşlemleri ve Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır

Güney Sudan Vize İşlemleri için gerekli evrak ve bilgilerin internet üzerinden yetkili kurum ve kuruluşlara ait sitelerden öğrenebilirsiniz. Türkiye’de güney Sudan’a vize verme yetkisi Ankara’da Bulunan Güney Sudan Büyükelçiliğine aittir. Buraya şahsen yapabileceğiniz gibi Güney Sudan Büyükelçiliğini yetkilendirmiş olduğu mercilere ve vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken tek işlem yetkili kurumları arayarak güney sudan vize başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Yetkililer bu konuda size gerekli belge ve evrakları söyleyip, başvuru işlemlerinizi başlatır.

 Güney Sudan Vize İşlemleri ve Vize Türleri Nelerdir?

 Güney Sudan vize işlemleri alınacak ize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize, ticari vize ve aile ziyareti vizesi veya misafirlik için vize gibi üç farklı vize türlerinden ihtiyacınıza uygun olan vize seçenekleri ile bu ülkeyi ziyaret edip doyasıya gezebilirsiniz.

Turistik amaçlı gitmek istiyorsanız mutlak orada yaşayan arkadaş ve aile bireylerinizde daveti almanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmemektedir.  Güney sudan vize işlemleri ve başvurunuz için ihtiyaç duyduğunuz gerekli evraklar şunlardır:

 • Ülkeye ziyaret edecek kişini başvuru için doldurup imzaladığı Güney suda vize başvuru formu
 • Yaklaşık geçerlilik süresi 180 günlük olan pasaport,
 • İki adet fotoğraf,
 • Davet belgesi, uçak bileti rezervasyonu ve konaklama yeri rezervasyonu,
 • Banka hesap bilgileri ve dokümanları, sağlık belgesi ve aşı sertifikası,
 • Uluslararası sağlık sigortası

 Herkesten istenen zorunlu belgelerdir. Ek olarak öğrenciler için öğrenci belgesi evli olanlardan evlilik cüzdanı, iş yeri olanlardan işyeri vergi levası, imza sirküler ve benzeri belge ve evraklar istenmektedir.

Vize İşlemleri Güney Sudan
Güney Sudan Vize İşlemleri

Güney Sudan Vize Randevusu 

Güney Sudan Vize Randevusu almak bu ülke için gerekli olan vizeyi alabilmek için yapılan ilk adım olmaktadır. Güney Sudan Büyükelçilik ve buranın yetki erdiği acentelerden vize başvurunuzu   gerçekleştirebilirsiniz. Ülkeye turistik amaçlı gidebileceğinizi gibi siyasi, ticaret öğrenci, gibi farklı amaçlar içinde gidebilirsiniz.  Bunun için alınacak vize türleri de değişiklik göstermektedir. 

Ayrıca Türkiye ile Güney Sudan arasında yapılan karşılıkla imzalı anlaşma ile d siyah pasaportlu olanlar için vize istenmektedir. Bunu dışında kalan pasaportlarda muma mahsus olarak vizeye tabi tutulmaktadır. Bunun için Güney Sudan vizesi almadan ve bu konu hakkında detayı araştırma yapmanız sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.

Güney Sudan Büyük Elçiliğe Kimler Başvuru Yapabilir?

Güney Sudan özellikle Türkiye’den pek çok kişini seyahat ettiği ülkelerden birisi haline gelmiştir. Ülkeye gitmek isteyen yeşil, bordo, gri pasaport sahibi olanlar vizeye tabi tutulmaktadır. Siyah pasaport sahibi olanlar ise sadece vize yerine büyükelçiliklerden davet yazısı almaları istenmiştir.

Peki, Güney Sudan Büyükelçiliğine bu ülkeye gitmek ve vize almak isteyen herkes başvuru yapabilir. Bunu için öncesinde Güney Sudan vize randevusu almanız gerekir. Ancak ize almak için ülkemizde bulunan yetkili kurum ve mercilerden de randevunuzu alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Randevusu Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Güney Sudan vize randevusu aldıktan sonra yapmanız gerekenler vize başvurusu için gerekli evrak ve belgeleri toplayıp bekleme sürecine girersiniz. Eğer vizenizin kolay bir şekilde çıkacağına inanıyor ve daha önce aldığınız için bu konuda gerekli bilgilere sahipseniz. Seyahat hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz.  Çünkü vizeniz başvur yaptıktan sonra en geç 1 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Bunu için seyahat tarihiniz geldiğinizde karışıklık olmaması için günler öncesinden seyahat hazırlığı yapmanız size avantaja sağlar.

Güney Sudan Vizesi Geçerlilik Süreci

Güney Sudan seyahati için alacağınız vize süresi farklılık göstermektedir. Bunu vize veren büyükelçilik ve konsolosluklar belirlemektedir. En az otuz günlük bir süreçten bahsedebiliriz. Vize sürenizin geçerlilik süresini uzatmak için yine konsolosluk ve büyükelçilikler den gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların vize süreleri genellikle 90 günlük olarak çıkmaktadır.

Vize Randevusu Güney Sudan
Güney Sudan Vize Randevusu

Güney Sudan Konsolosluğu Vizesi

Güney Sudan Konsolosluğu Vizesi almak için birtakım evrakları hazırlamak ve gerekli birimlere başvuru yapmak gerekir. Güney Sudan Orta Afrika’da yer alan bir ülke olup resmi dili ile Güney Sudan Cumhuriyeti ile anılıyor. Dünyanın en büyük ikinci vahşi dünya statüsüne sahip olan bu ülkeye gerek turistik gerekse ticari amaçla pek çok vize başvurusu yapılıyor. Güney Sudan Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkeden vize isteyen bir ülke olup birkaç ülke dışında tüm ülkelerden vize istemektedir.

Botsvana, Eritre, Etiyopya, Kenya ve Uganda dâhilinde 5 ülke Güney Sudan girişinde 50 ile 100 USD karşılığında vize alabiliyorlar. Geri kalan tüm ülke vatandaşları ülkeye giriş yapmadan vize almak zorundadır. Ülkeye alınabilecek vize türleri arasında ticari vize, turistik vize ve aile arkadaş ziyareti vizesi alınabilir.

Güney Sudan Vizesi Hakkında

Güney Sudan Konsolosluğu Vizesi alacak olan kişiler vize işlemleri sırasında evraklarını en doğru şekilde hazırlamakla yükümlüdür. Bordo pasaport yani umuma hususi, gri pasaport yani hizmet ile yeşil pasaport yani hususi pasaport sahipleri Güney Sudan’a gitmeden önce vize almak zorundadır. Siyah yani diplomatik pasaport sahipleri ise ülkeler arası vize anlaşmasına göre vize almak zorunda değildir. Diğer kişiler yalnızca tek yönlü vize alabilirken diplomatik ve görev gereği ülkeye gidecek vatandaşlar çift yönlü olarak vize alabilirler.

Güney Sudan Vizesi Nereden Alınır?

Güney Sudan Konsolosluğu Vizesi Güney Sudan Büyükelçiliği, Güney Sudan diplomatik temsilcilikleri ve Güney Sudan Fahri Konsoloslukları tarafından alınabilir. Aynı zamanda bu birimlerden vizenin nasıl çıkarılacağı ve vize ücretleri gibi konular hakkında da bilgi alınabilir. Vize sonucu ortalama 1 hafta içerisinde ortaya çıkıyor ancak ters bir durum olmasına karşın seyahat öncesinde en az 15 gün erken olarak vize başvurusu yapmak gerekir.

Evraklarda eksik olduğu zaman, sahte evrak verildiği zaman ve kişi vize başvuru şartlarını taşımadığı zaman vize ret sonucu alabiliyor. Bu durumda başvuru yapan kişiye ödemiş olduğu vize ücreti geri iade edilmiyor. O yüzden başvuru yapmadan önce tüm kriterleri bilmek gerekiyor.

Konsolosluğu Vize Güney Sudan
Güney Sudan Konsolosluğu Vize

Güney Sudan Büyükelçiliği Vizesi

Güney Sudan Büyükelçiliği Vizesi pek çok vatandaşın ihtiyaç duyduğu ve dolayısı ile merak ettiği konulardan biridir. Güney Sudan Güney Afrika’da yer alan bir ülkedir. Bu ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının ve daha pek çok ülkeye mahsus insanın bordo (kişiye özel) pasaporta sahip olması durumunda muhakkak vize alması gerekir. Ancak gri (hizmet) ile yeşil (hususi) pasaport sahiplerinin de aynı şekilde vize alması gerekir. Yalnızca siyah (diplomatik) pasaport sahiplerinin Güney Sudan’a vize almalarına gerek yoktur. Bu durumda Güney Sudan ile yapılan vize anlaşmasından kaynaklıdır.

Güney Sudan büyükelçiliği vizesi bordo, gri ve yeşil pasaporta sahip kişilere yalnızca tek yönlü gidiş olarak verilir. Sadece diplomatik pasaporta sahip kişiler ve görev icabı gitmesi gereken vatandaşlar çift yönlü vize alabilir. Güney Sudan’a yalnızca 3 tür vize alınabilir. Bunlar; Güney Sudan aile arkadaş ziyaretleri vizesi, Güney Sudan ticari vize, Güney Sudan Turistik vizedir.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Güney Sudan büyükelçiliği vizesi almak isteyen pek çok kişi vardır. Bu kişiler vize başvurularını Güney Sudan Büyükelçiliği tarafından, diplomatik temsilcilikleri tarafından ve Güney Sudan Fahri Konsoloslukları tarafından yapabilirler. Vatandaşların Güney Sudan vizesi alabilmeleri için birtakım evraklara ihtiyaçları vardır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Seyahat bittikten sonra 1 sene daha geçerli olacak pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Güney Sudan Vize başvuru dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Vize ücret dekontu
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonu

Bu evraklar yanında vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası sağlık sigortası, maddi gelir gösteren evrak da gereklidir.

Güney Sudan Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Güney Sudan vize başvurusu ortalama 5 ile 7 gün arasında sonuçlanır. Ancak yoğunluk olduğunda ya da kişiden ek evrak istenildiği durumlarda bu süreç daha da uzayabilir. Bunun için aksilik yaşamamak için en az seyahat tarihinden 15 gün öncesinden başvuruyu yapmak gerekir. Güney Sudan vize ücretleri de kişinin ne amaçla ülkeye gideceğine ve ne kadar süre ile orada kalacağına göre farklılık gösterir. Bunun için ilgili yerlerden detaylı bilgi almak gerekir.

Büyükelçiliği Vize Güney Sudan
Güney Sudan Büyükelçiliği Vize

Güney Sudan Turistik Vize

Güney Sudan Turistik Vize insanların ülkeyi gezip görebilmeleri için alınması gereken bir vizedir. Güney Sudan dünya çapında vahşi doğa hayatı ile bilindiği için ve Orta Afrika bölgesinde yer alan bir ülke olduğu için dış ülkeler tarafından sıklıkla merak ediliyor. Sadece tatil yapmak ve ülkeyi ziyaret etmek amacıyla alınacak vize türüne de turistik vize ismi veriliyor. Güney Sudan’a gidebilmek ve turistik vize çıkarabilmek için birtakım evrakların hazırlanması gerekir. Bu evrakların tümü Büyükelçilikler tarafından onaylanmıştır fakat vize başvurusu yapmadan önce Güney Sudan Büyükelçiliği aranıp bilgi edinilirse daha doğru olacaktır.

Güney Sudan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Güney Sudan turistik vize için pasaport ve vize başvuru formu olmak üzere 2 evraka ihtiyaç duyulur. Turistik amaçlı ülkeye gidecek olan vatandaşın pasaportu bordo yani umuma özel olması gerekir ve pasaportun seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresinin bulunması gerekir. Eğer pasaport tarihi bu süreci kapsamıyor ise vize başvurusu yapmadan önce pasaport süresini uzatmak gerekiyor.

Güney Sudan turistik vize için gerekli olan bir diğer evrak da vize başvurusu formudur. Formda yer tüm bilgileri doğru olarak beyan etmeniz gerekiyor. Aksi ispat edilirse eğer kişinin vize başvurusu iptal edilir. Vize başvurusunun iptal olması durumunda kişinin vize başvuru ücreti adı altında ödemiş olduğu para geri iade edilmez.

Güney Sudan Turistik Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kişi Güney Sudan turistik vize başvurusu yaptığı zaman vermiş olduğu evraklar denetleme altına girer ve ortalama 7 iş günü içerisinde tarafa haber gönderilir. Evraklarda bir eksiklik varsa veya başka bir aksilik olduysa kişi başvuru merkezine çağırılabilir. Belirtilen süre yoğunluğa göre uzayabilir tam tersi olarak daha kısa sürede de haber gelebilir. Ancak aksilik yaşanmaması için vize başvurusunun seyahat tarihi gelmeden 15 gün öncesinde yapılması gerekir.

Güney Sudan turistik vize başvuru ücreti ülkeye göre, ülkede kalınacak süreye göre ve vize başvuru firmasına göre farklılık gösterir. Bu konuda en net bilgi Büyükelçilikler tarafından edinilebilir.

Turistik Vize Güney Sudan
Güney Sudan Turistik Vize

Güney Sudan Ticari Vize

Güney Sudan Ticari Vize insanların ticaret amaçlı ülkeye gitmeleri gerektiği zaman almaları gereken vizeyi ifade eder. Normal bir vize onayı ticaret amacıyla ülkeye giden vatandaşların işine yaramıyor. Ticari vize alabilmek için bazı evrakların hazırlanması ve buna göre vize başvurusu yapmak gerekiyor. Yine de en kapsamlı bilgiyi elde edebilmek için Güney Sudan Büyükelçiliği birimini aramak gerekir. Güney Sudan’a ticari vize alabilmek için bazı evrakların hazırlanması gerekir. Bu evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır aksi takdirde vizeye onay verilmeyecektir.

Güney Sudan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Güney Sudan ticari vize için alınması gereken evraklar şu şekildedir;

Pasaport: Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekir. Vize başvurusu yapmadan önce pasaportun geçerlilik süresini kontrol etmek gerekir.

Davetiye: Güney Sudan ülkesine giriş yapabilmek için ülkede yer alan bir şirket tarafından davetiye hazırlanmalıdır ya da Güney Sudan resmi makamlarından davetiye evrakı talep edilebilir. Davetiye de yer alan açıklama oraya gidiş amacını belirtmeli ve zamanlamalar birbirini tamamlamalıdır.

Bu evraklar dışında başvuru formu, fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, finansal bilgiler ve daha birçok bilgi içeren evrak gereklidir. Kişiler mesleki ve eğitim ile ilgili bilgilerini de vize türüne göre mutlaka dosyasına dâhil etmek durumundadır.

Güney Sudan Ticari Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Güney Sudan ticari vize ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuçlanıyor. Ancak ülkenin durumuna göre, yoğunluğuna göre ve evrak durumuna göre bu süreç daha aza indirildiği gibi uzama da yapabiliyor. Bu sebepten dolayı Güney Sudan’a ticari amaçla gidileceği zaman en az 15 gün öncesinden başvuru yapmak gerekir. Vize sonucu çıktıktan sonra başvuru yapan kişiye iyi ya da kötü de olsa iletilecektir.

Güney Sudan ticari vize başvuru yaparken belli bir meblağda ücret ödenir. Bu ücret başvurunun reddedilmesi karşılığında karşı tarafa iade edilmiyor. Paranızın boşa gitmemesi ve hayallerinizin yıkılmaması için eksiksiz bir şekilde ve başvuru şartlarına uyuyorsanız vize başvurusu yapmakta fayda var.

Güney Sudan Ticari Vize Başvuru Ücreti

Güney Sudan ticari vize başvuru ücreti kişinin ülkede ne kadar kalacağına ve hangi işi yapacağına göre farklılık gösteriyor. Bu konuda en iyi şekilde Konsolosluklar ve Büyükelçilikler tarafından destek alınabilir.

Ticari Vize Güney Sudan
Güney Sudan Ticari Vize

Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi alabilmek için öncelikle ülkeden kişiye ailesi ya da arkadaşı tarafından davetiye gönderilmesi gerekir. Gönderilecek davetiyenin bu konuda yetkili makamlar tarafından onaylı olması gerekir. Ayrıca davetiye ile birlikte ülkeye vize alabilmek için birtakım evraklar ihtiyaç duyulur. Vize işleminin başarı ile sonuçlanması için tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması sonra başvuru merkezine gidilmesi gerekir.

Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Güney sudan aile arkadaş ziyaretleri vizesi için gerekli evrakları şu şekildedir:

 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
 • 4 ayran az olmayan 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Başvuru formu
 • Yurtdışı seyahat sigortası
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri
 • 1 adet kimlik fotokopisi
 • Nüfus müdürlüğü tarafından alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bunların yanında kişi çalışıyor ise gelir vergisi, çalışmıyor ise sponsor belgesi (anne, baba maaşı), kişi 18 yaşından küçükse gideceğine dair muvakkatname de gereklidir.

Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Sudan aile arkadaş ziyaretleri vizesi almak için Hartum Uluslararası Havalimanına gitmek gerekir. Bordo yani umuma özel pasaport sahipleri ülkede yer alan aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek için bahsedilen havalimanından 30 gün süreli olarak tek yönlü vizelerin alabilirler. Bunun ücreti ise 105 ABD dolardır. Hizmet yani gri pasaportlar ile hususi yani yeşil pasaport sahipleri vizeye tabii tutulur.

Diplomatik pasaport sahipleri ise Güney Sudan ülkesine yapacakları turistik veya aile ziyaretleri için ilk gidiş tarihinden itibaren 180 gün içerisinden 90 günü geçmeyecek şekilde orada kalabilirler. Bu süre zarflarında vizeden tabii tutulurlar ancak bu süreç sonrasında vize almaları zorunludur.

Güney Sudan Vize İstemediği Ülkeler Var mı?

Güney Sudan aile arkadaş ziyaretleri vizesi hakkında gerekli bilgiler edinildikten sonra vatandaşlar Güney Sudan’ın vize istemediği ülkelerin olup olmadığını merak ediyor. Güney Sudan Türkiye’den vize istiyor fakat vize istemediği ülkeler de mevcut. Bu ülkeler şunlardır;

 • Botsvana
 • Eritre
 • Etiyopya
 • Kenya
 • Uganda

Güney Sudan bu 5 ülke dışında tüm ülkelerden vize arayışı içine girmektedir. Eğer diğer ülkelerden Güney Sudan’a giriş yapılacaksa mutlaka vize çıkarılmalıdır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Güney Sudan
Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Güney Sudan Vizesi Gerekli Evraklar 

Güney Sudan Vizesi Gerekli Evraklar alacağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. Ancak herkesten istenen belge ve evraklar ise şu şekildedir:

 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Güney Sudan Başvuru Formu
 • Gidilecek ülkeden davetiye,   
 • Pasaport
 • Gidiş geliş uçak bileti konaklayacağınız yeri rezervasyon bilgiler
 • Banka hesap bilgileri dekontu
 • Mesleki bilgiler aile cüzdanı 
 • Vize ücretini yatırıldığını gösteren dekontlar
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • İş yeri sahipleri için vergi levhası iş yeri adı
 • Aşı sertifikası
 • Uluslararası seyahat sağlık sertifikası

Vize başvurularını onay alması için bu belgeleri ve evrakları eksiksiz bir şekilde temin edip, başvuru formunuzu da doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Güney Sudan Büyükelçilik konsolosluğuna ya da buranın yetkilendiğiniz kurumlara vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Güney sudan devleti ile Türkiye Cumhuriyeti devletini aralarında yaptığı karşılıklı imzalı anlaşma ile diplomatik pasaport sahiplerinden vize istenmeyeceği sonucuna varılmıştır.

Güney Sudan Vizesi Almak İçin Önemli Notlar

Güney Sudan vizesi gerekli evraklar alınacak vizeni türüne göre değişiklik gösterdiğinden bahsetmiştir. Şimdi ve vize türlerinden ve özelliklerinden kısaca bahsedelim.  Ticari vize ve Turistik vize olmak üre iki farklı çeşidi bulunan Güney Sudan vizesinin geçerlilik süresi de türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Güney Sudan Vize Geçerlilik Süreleri Nedir?

Güney Sudan vizesi gerekli evraklar ve geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Geçerlilik süresini dolduran kişiler vize sürelerini uzatabilme hakkına sahiptirler.   Ülkeye sadece gezip görmek için kısa süreliğine gitmek isteyenlere turistik vizesi verilmektedir. Her iki vizenin geçerlilik süresi vi<enin de geçerlilik en az 2 ay 6 ay veya bir yıllık olarak değişir.

Güney Sudan’a Vizesiz Gidilebilir Mi?

Güney Sudan cumhuriyetine diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar ki seyahatlerinizi vizesiz olarak gerçekleştirebilirler. Fakat bunu dışında klana bordo, gri ve yeşil pasaport sahipleri ülkeyi ziyaret etmek için vize almak zorundadırlar. Bunun dışında Katar, Suriye, Mısır, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olanlar da ülkeye vizesiz bir şekilde giriş yapabilmektedir. Güney sudan vize başvurusu, için ilgili kurum ve kuruluşlardan randevu almayı unutmayınız.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Güney Sudan
Güney Sudan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Güney Sudan Vize Formları 

Güney Sudan Vize Formları ve başvuru şartları bu ülkeye gidecekler için önemli olmaktadır. Güney Sudan vize başvurusu yapacak olanları formu doldurmak için Türkçe veya İngilizce dilinden hazırlanmış bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması zorunludur. Genel olarak İngilizce yazdığı için formunu dolduracak olanların İngilizce biliyor olması gerekir.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır 2024?

Güney Sudan vize formları doldurup gerekli evrakları temin ettikten sonra Güney Sudan Fahri Konsolosluğu, Güney Sudan Büyükelçiliği veya diplomatik temsilciliklerin yetkilendirdiği başvuru merkezlerine başvurularını yapabilirler. Güney Sudan vizesi almak içim gerekli olan evrak ve belgeler şunlardır:

 • Güney Sudan Vize Formu
 • Gideceğinizi ülkeye ait talep ettiğinizi vize dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Vize ücreti dekontu
 • Gideceğiniz ülkede konaklayacağınız otel ya da konaklama yerini rezervasyonu
 • Bilet rezervasyon ve benzeri gibi seyahat bilgileri nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dokümanları ve banka hesabınızda yeterli miktarda nakit para ve benzeri gibi maddi durumunuzu gösteren belge ve evraklar
 • Ticari ziyaret ya da aile ziyareti için vize almak isteyenler için o ülkede yaşayanlardan davetiye  
 • Çalışanlara ise işe giriş belgesi, maaş bordrosu ve hizmet dökümü gibi ilgili belge ve evraklar
 • İşverenler de ticari sicil gazetesi vergi levhası ve benzeri gibi şirket bilgileri
 • 18 yaşından küçükler için de ailesinde alınmış noter onaylı izin belgesi 
 • Eğer öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Evli çiftler için evlilik cüzdanı
 • Emekli olanlardan evlilik cüzdanı
 • Bulaşıcı hastalıklara karşı aşı sertifikası

Gibi gerekli evrakların ve belgelerin temin edilerek ilgili kurum ve kuruluşları Güney Sudan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli durumlarda vize yetkilileri bu belge ve evraklara ek olarak başka bir belge isteyebilir ya da vize başvurusu yapacak kişi ile görüşme talebi edebilir.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar Kaç Günde Sonuçlanır ?

Güney Sudan vize formları doldurup gerekli evraklarla birlikte ilgili kurum ve kuruluşlara başvuru yapmaları halinde en az beş ile yedi gün içinde sonuçlanmaktadır. Bunun için bununla ilgili gelişebilecek olumlu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanızı da minimum gideceğiniz tarihin on beş gün evvelinden yapmanız sizi açınızdan büyük kolaylık olacaktır.

Vize Formu Güney Sudan
Güney Sudan Vize Formu

Güney Sudan Vizesi Dilekçe Örneği

Güney Sudan Orta Afrika’da yer alan bir ülke olup ülkeye gidebilmek için pek çok ülke vatandaşının vize alması gerekiyor. Vize başvurusu yapabilmek için de dilekçe yazmak gerekiyor. Vatandaşların merak ettiği konu ise Güney Sudan Vizesi Dilekçe Örneği nasıl yapılır sorusudur. Hazırlanan dilekçede ülkeye giriş yapacak olan vatandaşın birtakım bilgilerinin yer alması gerekiyor. Bu bilgilerden biri bile yanlış olsa vize başvurusu kabul edilmiyor.

Güney Sudan Vize Başvurusu Dilekçesinde Hangi Bilgiler Yer Alıyor?

Güney Sudan vize dilekçesi İngilizce dili ile yazılmalıdır. Dilekçe tarihi mutlaka belirtilmelidir. Güney Sudan vize dilekçesi Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmalı ve bu dilekçede hitap cümlesi belirtilmelidir. İsim soy isim ve pasaport bilgileri dilekçede belirtilmelidir. Seyahat tarihleri net olarak belirtilmelidir. Seyahat tarihi ile otel ve uçak rezervasyon belgeleri birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Güney Sudan Vizesi Dilekçesi Hakkında Diğer Bilgiler

Güney Sudan vizesi dilekçe örneği arasında ülkeyi ziyaret amacı, ziyaret ile ilgili detaylar ile konaklama bilgileri, ulaşım bilgileri belirtilmelidir. Geçmiş tarihlerde ülke ziyaret edildiyse, vize reddi cevabı alındıysa sebepleri ile birlikte açıklanmalıdır. Dilekçeyi dolduran kişinin mesleki bilgileri de dilekçede yer almalıdır. Dilekçe doldurulurken ticari amaçla ülkeye giriş yapılacaksa kişinin çalıştığı şirketin antet kağıdına maaş, bordro, unvan gibi bilgilerin girilmesi gerekiyor.

Banka hesapları ile yapılan meslek birbirine uyuşmuyor ve banka hesabı daha yüksek görünüyorsa yapılan diğer ek içler veya kazanç gelirleri ayrıntılı olarak belirtilmelidir. Ülkeye gidileceği zaman kişinin masraflarını bir başkası karşılayacaksa o kişinin sponsor dilekçesi doldurması gerekir. Kişiye verilecek vize onay süresi bittikten sonra kendi ülkesine döneceğine dair taahhütte bulunması gerekir.

Davetiye Bilgileri de Yer Almalıdır

Güney Sudan vizesi dilekçe örneği arasında kişiyi aile arkadaş ziyareti sebebi ile ülkeden bir kişinin davet etmesi gerekir. Bu durumda davet eden kişinin davetiye bilgileri de dilekçede yer almalıdır. Aynı zamanda kişi ticari sebepten dolayı ülkeye gidiyorsa ticaret yapacağı şirketin davetiyesi dilekçede yer almalıdır. Bu belgelerin eksiksiz olarak dilekçede yer alması ve sonrasında vize onayı almak gerekir.

Vizesi Dilekçe Örneği Güney Sudan
Güney Sudan Vizesi Dilekçe Örneği

Güney Sudan Vize Ücretleri

Güney Sudan Orta Afrika ülkelerinden birisidir. Her yıl ülkemizden ve dünyadan binlerce turiste ev sahipliği yapan Güney Sudan Vize Ücreti ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Ayrıca başvuru yapacak kişini yaşı ve alacağı vize türü de ücretler üzerinde etkili olmaktadır. Bununla birlikte vize başvurunuzun bir hayli kolaylaştıran ek hizmetler de mevcuttur.  Eğer 3 günlük süreli gezi ya da misafir olarak gideceğinizi Güney Sudan ziyareti için 30 dolar vize ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Güney Sudan Vize Ücreti ve Bu Ücrete Dâhil Hizmetler

Güney Sudan vize ücreti dâhil sunulan ek hizmetler şunlardır;

 • Vize alacak kişini ilgili evrakının düzenlenip oluşturulması ve teslim edilmesi
 • E-posta ya da telefon ile danışmanlık hizmeti ilgili mercinin vize ekspertiz uzmanı ile ön başvuru için yüz yüze görüşme
 • Evrakın incelenmesi risk analizi ve vize başvuru dosyasını tamamlama
 • Güney sudan vize randevusu
 • Başvuru formu, fotokopi, çıktı ve tarama hizmeti

Güney Sudan Vize Başvuru Şartları

Güney Sudan vize ücretleri Güney Sudan devletinin belirlediği faktörlere göre her yıl yeniden güncellenmektedir.  Yani her yıl ücretlerde ufak çaplı artışlar olur.  Bunun dışında bu ülkeye gidecek olanlar umumi pasaportu dışında ize almak zorundadır.  Vize sadece siyah pasaport (diplomatik) sahiplerin muaftır.  Ayrıca Güney Sudan’a seyahat etmek isteyenler salgın hastalıklara karşı aşılarını yaptırmak ve bunu belgelemek zorundadır.   

Ülkeyi ne amaçla ziyaret edilecekse buna uygun belge ve evrakları toplayı vize ücretlerini ödedikten sonra başvurularını yapabilecekler.  Vize başvuru ücretleri başvurunuz red gelmesi halinde geri iade edilmemektedir. Ayrıca vize ücretini ödediğinizde dair Güney Sudan bankası ödeme dekontunu yanınızda bulundurmanız da çok önemli bir şarttır.  

Misafir için gidecek olanlar mutlak ülkeden yakınlarında davetiye alaları gerekir. Eğitim gidecek olanlarda o ülkede okuyacağı okuldan davetiye alması gerekli olan şartlar arasında yer alıyor.  Vizeler en az 1 aylık en fazla da 90 günlük geçerlilik süre zarflarında çıkmaktadır. Tüm şartlara uymanız ve belge evrakları temin edip, vize başvurunuzu yapmanız halinde en geç bir hafta içerisinde başvurunuz ilgili merciler tarafından cevaplanacaktır.

Vize Ücreti Güney Sudan
Güney Sudan Vize Ücreti

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Sudan vizesi ne zaman çıkar sorusu için söylenecek çok fazla bir detay yoktur. Vize başvurunuzu eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yapmanız halinde bir hasta içinde başvurunuza cevap gelecektir. Bu konuda sorun yaşamak istemiyorsanız vizeniz için gerekli olan belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde temin etmeniz ve vize başvuru formunuzu da doğru bilgiler ile doldurmanız gerekir.

Güney Sudan Başvuru Formu

Her ülkenin vize başvurusunda olduğu gibi Güney Sudan vize başvurusunda da vize başvuru formu istenmektedir. Vize başvuru formu güney sudan başvuru evrakları arasında önemli bir yere sahip olup Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar konusuna da büyük etki etmektedir.  Çünkü başvuru formundaki istene bilgileri eksik ya da yanlış doldurmanız başvuru sürecini olumsuz etkilemektedir. 

Vize başvuru formunda ülkeye seyahat edecek kişilerin ne için seyahat ettikleri,  alacağı vize türü,  mesleği iş yeri adı,  adresi,  daveti aldığı kurumun adı adresi, kişini e-mail, e-posta ve telefon numarası gibi bilgiler yer almaktadır.  Güney sudan başvuru formu dururken dikkat edilmesi gereken önemli faktör ise formun yabancı dil ile oldurulması gerektiğidir.  Yani İngilizce dili bilen birini doldurması gerekir. 

Güney Sudan Vizesi İçin Pasaport

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar konusunu etkileyecek faktörlerden birisi de pasaport olmaktadır.   Tıpkı g başvuru formu gibi pasaport da vize sürecini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Aslında pasaport seyahat edecek kişinin uluslar arası kimliğidir kişiye ait her türlü bilgi pasaport üzerinde yer almaktadır. 

Bundan dolayı Güney Sudan Vizesi Ne Zaman Çıkar diyenler için evraklar arasında mutlaka olması gereken bir belgedir. Ancak diplomatik pasaport sahibi olanların Güney Sudan vizesi almasına gerek bulunmuyor.  Yeşil gri,  bordo pasaportlular vize almak zorundadır ve bu sahibi kişilerin pasaport süreleri ise 10 yıl olarak şart görülmüştür.

Güney Sudan Vizesi Red Gelirse Ne Yapmalıyım?

Eğer vize başvurunuz red gelirse bu kunda size ilgili kişi ya da kurumlar gerekli bilgileri verecektir.  Daha sonrasında tekrar gerekli bilgi ve evrakları temin edip başvuru formunu doldurarak Güney Sudan vize başvurusunda yeniden bulunabilirler.  Güney Sudan vizesi ne zaman çıkar sorularının tüm cevaplarını bu şekilde vermiş olduk. Başvurular güney sudan vize politikalarına uygun olarak yapılması gerekir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Güney Sudan
Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır? 

Güney Sudan vize başvuru merkezlerinde Güney Sudan ve diğer ülkeler için vize başvurusu yapabilirsiniz. Sudan cumhuriyeti 2011 yılında güney Sudan ve Sudan cumhuriyeti olarak ikiye ayrılmıştır. Her yıl ülkemizden ve dünyadan binlerce insan bu ülkeyi gezip görmek okul iş ve benzeri amaçlı ziyaret etmek istemektedir.

Yurt dışı seyahatleri denildiğinden akla ilk olarak vize alım işlemleri gelir. Eğer daha önce hiç vize çıkartmadıysanız vize alımı konusunda yabancılık çekeceğinizde aşikardır. Bunun için mutlaka geniş araştırma yapmalı Güney Sudan vizesi nasıl alınır.

Vize şartları nelerdir, vize ücretleri kaç günde vize çıkar. İlk başvuruda Güney Sudan vizesi çıkar mı ya da vize başvurusunu nereye yapacağım gibi binlerde sorular kasanızda uçuşur duru.  O halde tüm bu ayrıntıları bu yazıda bulabilir ve en kısa sürede Güney Sudan vize başvurunu gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güney sudan vize başvurusu için Güney Sudan Büyükelçilik ve buranın yetki vermiş olduğu mercilere başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Güney Sudan vize başvurusu bu yetkili kuruluşlardan bir tanesidir. Güney sudan vize başvuru formunu doldurup ilgili evrak ve belgeleri temiz ettikten sonra yetkili başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize için gerekli olan belge ve evrakları vize yetkilileri size bildirecektir.

Vizesi Nasıl Alınır Güney Sudan
Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır

Güney Sudan Vizesi Ücretleri

Güney sudan vizesi ücretleri her yıl düzenli olarak güncellenmektedir. Güney Sudan devletini belirlediği oranlarda artan vize ücretleri Güney Sudan vizesi başvuru merkezlerinden öğrenebilirsiniz. 2024 yılı itibari ile vize ücreti olarak 90 dolar istenmektedir.

Güney Sudan Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Güney sudan vizesi başvuru firma yabancı dil olarak yazıldığından dolayı formu İngilizce olarak doldurmanız gerekir. Özellikle tüm bilgilerinizi hatasız ve eksiksiz olmak zorundadır. Konsolosluğun sizinle irtibat kurabilmesi için telefon numaranız e-posta ve e- posta adreslerinizi doğru girmeniz gerekir.

Aynı zaman mesleğiniz çalıştığınız kurum ve kuruluşun adı ya da iş yeriniz varsa adı gibi bilgileri doldurmak zorundasınız. Öğrenci ise okuduğu okulun adı adresi emekliler emekli olduklarını yazması zorunludur. Ayrıca niçin seyahat ediyorsunuz bununla ilgili bilgiler ile sizi ülkeye davet eden firmanız adı ve adresi de güney sudan vize başvuru formunda olması gereken bilgiler arasında yer almaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Orta Afrika’daki Güney Sudan ülkesine seyahat edebilmek için yalnızca Ankara’daki Güney Sudan Büyükelçiliği’nin yetkisine başvurabilme hakkına sahiptirler.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Güney Sudan’a seyahat etmek için gereken vize belgesi alımında, başvuru sırasında mutlaka ülkeye gidiş nedenini eksik belge olmadan belirtmek gerekmektedir.

Güney Sudan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Güney Sudan’a Aile Arkadaş Ziyareti vizesi ile gitmek isteyenlerin mutlaka akrabasının ya da bir arkadaşının Güney Sudan’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Davetiyeli Güney Sudan Vizesi?

Aile Arkadaş Ziyareti ya da ticari ziyaret amaçlı seyahatlerde davetiyeli Güney Sudan vizesinden faydalanılabilmektedir. Fakat davetiyede mutlaka ilgili şahsın ya da kurumun imzasına ihtiyaç vardır.

Güney Sudan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Güney Sudan Konsolosluğu’ndan vize randevusunu dilerseniz telefon numarası dilerseniz de e-randevu şeklinde alabilmeniz mümkündür. Bu süreçte Yedi Vize uzmanları sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Güney Sudan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkiye’de Güney Sudan’a yapılacak seyahatler için gerekli olan vize işlemleri yaklaşık olarak 5 iş günü sürmektedir. Fakat bu süre, yoğunluk ya da ek olarak evrak talebi doğrultusunda değişebilir.

Güney Sudan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara’da yer alan Güney Sudan Büyükelçiliği’ne bizzat yapılan başvuruların yanı sıra Yedi Vize aracılığıyla da kolay bir şekilde vize randevusu alabilirsiniz.

Güney Sudan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği’nin diplomatik temsil yönünü yanı sıra Güney Sudan’ın ulusal çıkarlarının korunarak, iki ülke arasındaki karşılıklı siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi görevi de bulunmaktadır.

Güney Sudan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Güney Sudan’a ticari amaçlı gitmek için gereken ticari vizeye Güney Sudan Büyükelçiliği veya Yedi Vize uzmanları aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

Güney Sudan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Güney Sudan ticari vizesi için gerekli temel evraklardan biri de de davetiyedir. Bu nedenle davetiye olmadan ticari vize almak mümkün değildir.

Güney Sudan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Sudan’a turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin, büyükelçiliğe turistik vize için başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda mutlaka pasaport, başvuru formu, biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.

Güney Sudan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Sudan’a yapılan turistik vize başvuruları genellikle 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç bazı durumlarda istenen ek evraklara göre de değişebilmektedir.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Güney Sudan’a gitmek için gerekli olan vize başvurusunu Yedi Vize ekibi ile kolay bir şekilde yapmak mümkün olduğu gibi doğrudan Ankara’daki büyükelçilik üzerinden de yapılabilmektedir.

Güney Sudan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güney Sudan vize başvurusu işlemlerinden önce pasaportun eski ya da yırtık olmamasına dikkat etmek gerekecektir. Aksi takdirde vize onay alsa da ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Türkiye’den seyahat için gerekli olan Güney Sudan vize başvuru formu internetten çıktısı alınarak doldurulabilmektedir. Ayrıca büyükelçiliğe giderek de formu doldurabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Seyahat için gereken vize belgesi öncesinde Güney Sudan vize başvuru doldururken yalnızca İngilizce kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru formu kabul edilmeyecektir.

Güney Sudan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Türkiye’den yapılacak Güney Sudan seyahatinde vize başvuru formu doldururken, mutlaka büyük harf kullanılmalı, tükenmez kalem tercih edilmeli, form okunaklı olmalıdır.

Güney Sudan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Güney Sudan’a seyahat için gerekli olan vize başvuru formunun ilgili birime teslim edilerek imzalanmasının ardından, onay alınması adına vize işlemleri başlatılmaktadır.

Güney Sudan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuruş sırasında mutlaka her türlü aksilik, tatil, bayram gibi durumlar göz önüne alınarak seyahat planlamasından 15-20 gün öncesinde başvuruda bulunmaya dikkat etmek gerekmektedir.

Güney Sudan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’den Güney Sudan’a seyahat etmek istiyorsanız, vize belgesi için gereken randevuyu Güney Sudan Büyükelçiliği ya da Yedi Vize ekiplerinden alabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Güney Sudan seyahatleri öncesinde vize randevusu alınırken, mutlaka seyahat planlamasının yapılması gerekmektedir. Bu özellikle de olası aksaklıklar adına önem taşımaktadır.

Güney Sudan Vize Ücreti 2021?

Güney Sudan’a gitmek için gerekli olan vize belgesi için öncelikle bir vize ücreti ödenmelidir. Bu işlemleri uygun fiyatlarla Yedi Vize ekibi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Güney Sudan’a seyahat etmek isteyen bir kişi vize ücretini doğrudan Büyükelçiliğe ya da zahmetsiz bir şekilde Yedi Vize firmasına yatırabilmektedir.

Güney Sudan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Seyahat öncesi gerekli olan vize dilekçe örneği, bağlı olduğunuz kurumdan vize başvurusu için alınmaktadır. Bu dilekçede seyahatin nedeni ve tarihleri yer almaktadır.

Güney Sudan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Güney Sudan vizesi dilekçesinde kuruma hitap edilen net bir dil kullanılmalıdır. Dilekçede mutlaka seyahatin nedeni, hangi tarihler arasında seyahat edileceği ve başvuru sahibinin bilgileri yer almalıdır.

Güney Sudan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkiye’den Güney Sudan’a yapılacak olan seyahatlerde gerekli olan vize dilekçesi, yalnızca İngilizce dil ile yazılmalıdır. Dilekçede net bir yazım dili son derece önemlidir.

Güney Sudan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Güney Sudan vizesi için gerekli olan evrak ve belgeler çoğu zaman vize türüne ve başvuru yapan kişinin mesleğine göre değişiklik göstermektedir.

Güney Sudan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt cüzdanı fotokopisi, duruma göre davet yazısı, sarıhumma aşı kartı sertifikası, seyahat bilgilerini kapsayan tüm dokümanlar mutlaka şarttır.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Türkiye’den Güney Sudan’a yapılacak seyahatler için gerekli olan vizenin çıkışı yaklaşık olarak 5 iş gününü bulmaktadır. Bu süreçte evrakların eksiksiz olması süreyi kısaltacaktır.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Güney Sudan vizesi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ek evraklar, resmi tatiller ve konsolosluğun yoğunluğu bu süreyi değiştirebilmektedir.

Güney Sudan Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Güney Sudan’a gitmek için gerekli olan vize belgesinin onay almaması durumunda, redde itiraz için dilekçe hakkı bulunmaktadır. Bu sayede işlemler tekrar gözden geçirilebilecektir.

Güney Sudan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Sudan seyahatinin iş amaçlı olması durumunda, ilgili kurumdan ya da şahıstan alınacak ticari vize davetiyesi ile çalışma vizesi alabilmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top