Vizesi Gine

Gine Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Gine Vizesi Nasıl Alınır 2024? Yıllarca Fransız sömürüsü altında kalmış olan Gine 1958 yılında bağımsızlığını ilan etmiş bir Afrika ülkesidir. Bağımsızlığının ilanının ardından resmi adını Gine Cumhuriyeti olarak kullanmaktadır. 1958’den bu yana bağımsız olsa da resmi dili hala Fransızcadır. Halkın büyük bir çoğunluğu Fransızca konuşmaktadır. Atlas okyanusunda bulunan ülkeye, ülkemizden ve birçok çeşitli ülkeden yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçi uğramaktadır.

Ülkemizden Gine’ye gidebilmek için vize alınması gerekmektedir. Ancak diplomatik pasaporta sahip yani siyah pasaportlu vatandaşların vize almadan 90 gün süre içinde gitmelerinde bir engel bulunmamaktadır. Yeşil, gri ve bordo pasaportlu vatandaşların vize başvurusu yapmaları ve vize almaları gerekmektedir.

İçindekiler

Gine Vizesi Neden Alınmalıdır?

Ülkemizden Gine’ye yapılan ziyaretlerde vize alınması gerekmektedir. Gine vizesi işlemi Ankara’da bulunan başkonsolosluk ve büyükelçilikler tarafından yapılmaktadır. Ülkeden sorunsuz bir şekilde çıkabilmek ve Gine’ye hiçbir sorun yaşamadan girebilmek için vizenin alınmış olması gerekmektedir. Vize alma işlemi oldukça kolaydır. İstenilen evrakların ve başvuru formunun doğru ve eksiksiz olması durumunda en geç 15 gün içinde vize çıkmaktadır.

Gine Vizesi Kaç Türdür? Nasıl Alınır?

Gine’ye gidebilmek için çıkarılan Gine vizesi 3 çeşittedir. Bu vizeler şu şekildedir;

 • Gine’de yapılan ticari ilişkiler için çıkarılan ticari vize,
 • Gine’ye gezi amaçlı yapılan seyahatlerde çıkarılan vize, turistik vize,
 • Gine’de bulunan aile ya da arkadaşı ziyaret etmek için yapılan seyahatlerde aile vizesi çıkarılmalıdır.

3 vize türünde de vize alabilmek için bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ortak olan evraklar; güncel 2 adet biometrik fotoğraf, dönüş planından en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport, kimlik kartı ya da T.C kimliği fotokopisi, ekonomik durumu gösteren hesap dokümanları ve doldurulmuş Gine başvuru formu. Bu evrakların hepsinin eksiksiz bulunması gerekmektedir. Bunun yanında vize türlerine göre de bazı evraklar olmalıdır.

Aile vizesi için, Gine’de bulunan akraba ya da arkadaş tarafından gönderilmiş davet mektubu, ticari vize için, ticaret yapılan firmadan gelen davet mektubu ve turistik vize için ise kalınacak otelin adresi ve rezervasyon bilgilerini içeren belgelerin bulunması gerekmektedir. Bu evrakların tam olması durumunda kısa sürede Gine vizesi çıkarılmaktadır.

Vizesi Gine
Gine Vizesi

Gine Vize Başvurusu

Gine Cumhuriyeti Afrika’da yer alır ve burası Müslüman nüfus yoğunluğu bulunan bir ülkedir. Ülke dışarıdan gelen yabancı turistlerin dikkatlerini çekmeyi başarmıştır. Son dönemlerde yatırımcıların gözünden kaçmayan Gine sürekli dışarıdan misafir ağırlar. Atlas okyanusuna kıyısı bulunan ülke tropikal iklim özellikleri ve doğal güzellikleri ile önemli bir ülkedir.

Turistik açıdan şelaleleri, müzeleri ve parkları bulunur. Gine Vize Başvurusu için konsolosluğa gitmek gerekir. Öncelikle konsolosluk tarafından belirtilen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak ve konsolosluktan randevu talep etmek gerekir. Randevunun talep edilmesi vizenin seyri açısından oldukça önemlidir. Randevusu bulunmayan kişilerin bizde talepleri işleme alınmaz.

Gine Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Gine’ye gitmeye karar veren kişilerin öncelikle davet mektubu almaları gerekir. Çünkü alınan davet mektubu doğrultusunda gerekli belgeler hazırlanır ve davet mektubu doğrultusunda vize türü alınır. Gine Cumhuriyeti ve seyahat etmeyi planlayan kişilerin öncelikle başvuru yapacakları kurum Ankara Gine Cumhuriyeti büyükelçiliği ya da İstanbul Fahri Gine Cumhuriyeti Konsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekir.

Gine Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Yine ye seyahat etmeye karar veren kişilerin tarafından talep edilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Belgeler içerisinde herhangi bir eksiklik bulunmaması halinde konsolosluk tarafından bize 8 ile 15 gün içerisinde tamamlanır. Gine vize başvurusu sırasında yaşanabilecek herhangi bir belge eksikliği sürecin uzamasına neden olabilir. Bu nedenle konsolosluğu danışma merkezini arayarak gerekli belgeleri net bir şekilde öğrenmek ve tamamlamak gerekir.

Gine Vizesi İçin İstenen Belgeler

Gine vize başvurusu için şu belgeleri tamamlamak gerekir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • Davetiye mektubu
 • Uçak gidiş dönüş biletleri
 • Konaklama bilgileri
 • Aşı kartı
 • İşverenlerin ve çalışanların ayrı ayrı tamamlaması gereken belgeler
 • Banka hesap bilgileri
 • Maaş bordrosu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Sağlık raporu

Yukarıda belirtilen belgelerin vize danışmanlık merkezlerinden alınan bilgiler doğrultusunda doldurulması ve tamamlanması gerekir. Bizde işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doğru bilgiler beyan etmesi gerekir. Aksi halde vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir.

Vize Başvurusu Gine
Gine Vize Başvurusu

Gine Vize İşlemleri

Tropikal iklime sahip olan Gine Afrika’nın batısında ve Atlas Okyanusu kıyısında yer alır. Kendine has kültürü ve doğal güzellikleriyle Gine’yi görmek isteyen vatandaşların Gine Vize İşlemleri için Gine konsolosluğuna gitmek ya da telefon ile aramak gerekir. Türkiye’den Gine’ye gidecek olan tüm vatandaşların vize çıkarması gerekir.

Gine’nin kapıda vize uygulaması olmadığı için bu işlemleri Gine Ankara konsolosluğu tarafından bildirilen duyurular doğrultusunda hazırlamak gerekir. Gine siyah pasaport sahipleri haricinde tüm yeşil, bordo, gri pasaport sahiplerinden vize talep ediyor. Bu doğrultuda Gine’ye seyahat etmeyi düşünenler öncelikle bize türünü belirlemeleri ve bu doğrultuda davet mektubu almaları gerekir. Vize türü Gine tarafından belirtilen turistik vize, ticari vize ve aile ziyareti vizesi şeklinde belirlenmiştir.

Gine Vizesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Gine vize işlemleri için öncelikle başvuru formunun doğru bilgiler ışığında doldurulması gerekir. Ardından belirtilen belgelerin konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Tamamlanması gereken belgeler şu şekilde sıralanmıştır.

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Beyaz fonlu 2 kaliteli biyometrik fotoğraf
 • Gine vize başvuru formu
 • Başvuru dilekçesi
 • Gine seyahat edecek olan kişilerin bulaşıcı hastalığın olup olmadığını gösteren belge
 • Aşı kartı. Kalp içerisinde kişilerin Sarıhumma aşısı yaptırdığına dair bilginin kesinlikle bulunması gerekir.
 • Sağlık raporu
 • Davet mektubu. Davet eden kişinin güncel adres bilgisi ve bunun dışında kimlik bilgilerinin mektup üzerinde bulunması zorunludur.
 • Başvuru yapan şahısların kullandıkları banka hesap kartları
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
 • Kişilerin seyahat sırasında Gine’de kalacakları konaklama yeri ile ilgili bilgiler ve uçak bileti bilgileri
 • Kişilerin son 3 aylık maaş bordroları teslim edilmesi gereken evraklar içerisinde yer alır.

Gine Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır 2021?

Türkiye’den Gine’ye turistik, aile ziyareti ya da ticari amaçla giden birçok vatandaş bulunur. Bu nedenle her yıl binlerce kişi yine konsolosluğu tarafından belirtilen belgeleri tamamlayarak teslim ederler. Konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınan belgelerin doğruluğu incelenir ve kişiler hakkında bilgi sahibi olunur. Gine vize işlemleri Konsolosluğun iş yoğunluğuna bağlı olarak Gine vizesi yaklaşık olarak 8 ile 15 gün içerisinde tamamlanır.

Vize İşlemleri Gine
Gine Vize İşlemleri

Gine Vize Randevusu

Gine son dönemlerde iyileşen ekonomisi ve kendine has kültürü ile diğer ülkelerden birçok vatandaşın dikkatini çekiyor. Tropikal iklim bölge kuşağında bulunduğu için doğal güzellikleri ön plandadır. Özellik ve şelaleleri ve parkları yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Gine uzunca yıllar Fransız kolonisi olarak varlığını sürdürdüğü için Gine’de konuşulan resmi dil Fransızcadır.

Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gine’nin talebi üzerine vize çıkarması gerekir. Vize türünü belirleyen vatandaşlar konsolosluk tarafından belirtilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak konsolosa teslim eder. Gine Vize Randevusu için konsolosu arayarak talepte bulunmak gerekir. Aksi halde vize randevusu talebi olmayan kişilerin vize işlemleri onaylanmaz.

Gine Vizesi Almak İçin Hangi Birime Müracaat Etmek Gerekir?

Gine’nin kapıda vize uygulaması olmadığı için Ankara’da bulunan Gine Konsolosluğu’na başvurmak gerekir. Bunun için öncelikle Gine vize randevusu alınmalıdır. Türkiye’den seyahat edecek olan tüm vatandaşların konsolosu tarafından belirtilen prosedürlere uygun bir şekilde hareket etmeleri gerekir.

Bu doğrultuda konsolosluktan talep edilen randevu üzerine işlemler başlatılır ve kısa sürede onaylanır. Türkiye’de Gine vizesi almak için başvurulacak yerler arasında Gine Ankara Konsolosluğu ve İstanbul Gine Fahri konsolosluğu bulunur. Buralarda bulunan danışma merkezleri Gine vizesi için Gerekli olan tüm güncel bilgileri doğru bir şekilde aktarırlar.

Gine’nin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri yakından görmek amacıyla gitmek isteyen vatandaşların öncelikle turistik Vize alması gerekir. Turistik vize için gerekli olan tüm belgeler tamamlandıktan sonra konsolosluk tarafından yürütülen vize işlemleri tamamlanarak kişiler vizelerini alırlar.

Gine Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Gine’ye seyahat etmeyi planlayan kişiler vize başvuru talebinde bulunurlar. Bu nedenle öncelikle konsolosluktan Gine vizesi randevusu talep etmek gerekir. Randevu talebinde bulunan kişiler konsolosluk tarafından belirtilen belgeleri tastamam ve doğru bir şekilde teslim ettikleri takdirde kısa sürede vizeleri olumlu sonuçlanır. Konsolosluğun iş yoğunluğuna ve gücüne bağlı olarak 8 ile 15 gün içerisinde vize işlemleri tamamlanır. Vizenin kısa sürede alınması için tüm prosedürlerin bir şekilde takip edilmesi gerekir.

Vize Randevusu Gine
Gine Vize Randevusu

Gine Konsolosluğu Vizesi

Önemli bir Afrika ülkesi olan Gine son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatini çekmeyi başardı. Gine Atlas okyanusuna kıyısı bulunduğu için tropikal bir iklime sahiptir. Kendine has kültürü, doğal güzellikleri ve tabiatıyla yabancıların ilgi odağı olmuştur. Yine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gine Konsolosluğu Vizesi alması gerekir. Bu konuda konsolosluktan randevu talep edilerek belirtilen belge ve evraklar teslim edilir. Bundan önce gidecek olan kişilerin davetiye mektubu almaları ve Gine’ye seyahat edeceklerinin göstergesi olan vize türünü belirlemeleri gerekir.

Gine Cumhuriyeti Vize Türleri Nelerdir?

Yine Cumhuriyeti dışarıdan gelecek olan yabancıların seyahat türlerini belirlemek amacıyla vize türleri olarak ayırdığı kategoriler bulunur. Böylece Gine’ye gitmek isteyen kişiler öncelikle seyahat türlerini belirlemeleri gerekir. Vize türü Gine turistik vizesi, Gine ticari vizesi ve Gine aile ziyareti vizesi olarak gruplara ayrılır. Gine konsolosluğu vizesi almak için bu seyahat türünün belirlenmesi ve konsolosluk tarafından belirtilen evrakların tastamam teslim edilmesi gerekir.

Gine Cumhuriyeti Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Gine konsolosluğu vizesi almak için biz takım belgeleri tamamlamak ve eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim etmek gerekir. Aksi halde belgelerde eksikliğin olması halinde vize talebi reddedilir. Gerekli olan belgeler şu şekilde belirtilmiştir:

 • 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Arka fonu beyaz olan 2 fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Düzenlenecek olan seyahatin konaklama yapılacak olan otelin rezervasyon bilgileri ile uçak gidiş dönüş bilet çıktıları
 • Davet mektubu. Mektup içerisinde davet eden kişinin kişisel bilgileri ile adres bilgilerinin eksiksiz bir doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor.
 • Gine vize başvuru formu
 • Sağlık raporu. Sağlık raporu içerisinde seyahat edecek olan kişilerin herhangi bir bulaşıcı hastalıkların olup olmadığını göstermesi gerekir.
 • Aşı karnesi. Aşı karnesi içerisinde özellikle Sarıhumma aşısının yapılıp yapılmadığına dair bilgilerin bulunması gerekir.
 • Başvuru yapan kişilerin kullandıkları banka hesabında minimum 3.000 TL olduğunu gösterir hesap döküm hareketi
 • Vize ile ilgili talep edilen ücretlerin bankaya yatırıldığını gösteren işlem dekontu verilmesi gereken belgeler içerisinde yer alır.
Konsolosluğu Vize Gine
Gine Konsolosluğu Vize

Gine Büyükelçiliği Vizesi

Afrika kıtasında bulunan Gine Cumhuriyeti dışarıdan gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istiyor. Gine’ye seyahat etmek isteyenlerin Gine kapı vizesi olmadığı için vatandaşların Gine Büyükelçiliği Vizesi almaları gerekir. Gine’nin Türkiye’de bulunan tek resmi kurumu Ankara Büyükelçiliği’dir. Gine’ye gitmek için öncelikle Gine büyükelçiliğini aramak ve randevu almak gerekir.

Gine büyükelçiliği randevusu olmayan vatandaşların başvurularını kabul etmiyor. Bu nedenle kesinlikle randevu talep edilmesi gerekir. Gine Ankara büyükelçiliği hafta içi her gün 9.30 ile 17. 00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Büyükelçilik tarafından belirtilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp teslim edilmesi halinde vize işlemleri başvuru süreci başlar. Gine’ye gidecek olan vatandaşların öncelikle seyahat amaçlarını belirten vize türünü belirlemeleri gerekir. Bu doğrultuda Gine turistik vize, ticari vize ve aile ziyareti vizesi bulunuyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Gine büyükelçiliği vizesi almak isteyenlerin elçilik tarafından belirtilen belge ve evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayıp teslim etmeleri gerekir. Elçilik tarafından belirtilen belgeler şu şekildedir:

 • 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf. Fotoğrafın arka fonunun beyaz olması gerekir.
 • Kimlik fotokopisi
 • Yapılacak olan seyahatin detaylarını gösteren konaklama bilgileri ve gidiş dönüş uçak bileti çıktısı
 • Davet mektubu. Türkiye’den gidecek olan vatandaşların Gine’de bulunan bir yakını tarafından davet edildiğini gösterir belgedir.
 • Gine vize başvuru formu
 • Sağlık raporu. Bu rapor Gine’ye gidecek olan vatandaşların bulaşıcı bir hastalığının olup olmadığını kanıtlar.
 • Aşı kartı. Vize başvurusu yapan kişilerin kesinlikle Sarıhumma aşısı olmaları gerekir.
 • Banka hesap dökümü
 • Vize ücretinin bankaya yattığını gösteren dekont

Gine Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar

Kuzey Afrika’da bulunan gene son zamanlarda yatırımcıların dikkatini çeken bir ülkedir. Gine büyükelçiliği vizesi almak isteyenlerin hazırladığı belgeleri büyükelçiliğe sunması ile vize işlemleri yaklaşık olarak 8 ile 15 gün içerisinde tamamlanır. Bu süre zarfı içerisinde herhangi bir problemle karşılaşmak istemeyen kişiler büyükelçilik tarafından belirtilen belgeleri tastamam teslim etmesi gerekir. Bu durum işlemlerin hızlı ve seri bir şekilde ilerlemesini sağlayarak vize almayı kolaylaştırır.

Büyükelçiliği Vize Gine
Gine Büyükelçiliği Vize

Gine Turistik Vize

Afrika Kıtası’nda yer alan Gine Atlas okyanusu ile komşudur. Burası Müslüman yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. Daha önce Fransız kolonisi olduğu için ülkede konuşulan resmi dil Fransızcadır. Tropikal bir iklimin sahip olduğu ülkeye dışarıdan her yıl farklı ülkelerden turist gelir. Gine doğal tarihi ve kültürel güzellikleri ile görenleri hayrete düşüren bir güzelliğe sahiptir.

Ayrıca ülkede parklar, müzeler ve şelaleler oldukça fazladır. Gine’nin güzelliklerine yakından görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gine Turistik Vize çıkarması gerekir. Alınan vize doğrultusunda yine de unutulmayacak bir tatil geçirmek mümkündür. Turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan tüm bordo gri yeşil pasaport sahipleri ile diğer vatandaşların Vize alması gerekir. Sadece siyah pasaport yani diplomatik pasaport sahibi olanlar vizeden muaf tutulurlar.

Gine Turistik Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Gine’ye düzenlenmesi düşünülen seyahatler ile ilişkili vize başvurusu için Gine Cumhuriyeti büyükelçiliğine ya da İstanbul Gine Fahri Konsolosluğu’na gitmek gerekir. Gine turistik vizesi için gidecek olan kişinin evraklarını, seyahat amacını ve kişisel bilgilerini doğru bir şekilde tamamlaması gerekir.

Turistik vize için davet mektubu oldukça önemlidir. Bu doğrultuda davet sahibinin adres ve kimlik bilgileri doğru bir şekilde mektup üzerine aktarılmalıdır. Yine ye gidecek olan 18 yaşından küçük bireyler ise ailelerinden muvafakatname alması gerekir. Aynı şekilde başvuru formunun ebeveyni tarafından imzalanması gerekir.

Gine Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler

Alınacak olan vizenin türü Gine turistik vize olduğu için bu doğrultuda belgelerin tamamlanması gerekir. Gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Pasaport (6 ay geçerliliği bulunan)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Fotoğraf 2 adet
 • Yine vizesi başvuru formu
 • Başvuru yapan kişinin bulaşıcı herhangi bir hastalığının bulunmadığını gösteren rapor
 • Başvuru yapacak olan kişinin Sarıhumma hastalığına karşı aşı yapıldığını gösteren aşı karnesi
 • Başvuru sahibinin aktif banka hesap dökümü (içerisinde en az 3 bin TL bakiye olması gerekir)
 • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Gine’de kalınacak olan otel bilgileri
 • Uçak bileti rezervasyon fotokopileri
Turistik Vize Gine
Gine Turistik Vize

Gine Ticari Vize

Atlas okyanusuna kıyısı bulunan ve bir Afrika ülkesi olan Gine son zamanlarda yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bu nedenle Gine’de iş planlaması yapan birçok kişi Gine Ticari Vize alarak Gine’ye rahatça seyahat edebiliyor. Yine aynı zamanda Müslüman yoğunluğu oldukça fazla olan bir ülkedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından ülke dikkatleri çekiyor.

Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen tüm kişilerin vize alması gerekir. Vize uygulamasına tabi olmayan tek pasaport türü ise siyah pasaporttur. Yine ticari vize almak için öncelikle Gine Ankara konsolosluğunu arayıp buradan detaylı bilgileri almak gerekir. Alınan bilgiler doğrultusunda talep edilen randevular ve gerekli evraklarla beraber vize işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

Alınacak olan vizeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için farklılık gösterir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan kişilerin tamamlaması gereken evraklar şu şekildedir:

 • 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat ile ilgili nota yazısı
 • Pasaport aslan’a ait renkli fotokopi

Umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Gine ticari vize için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Gine’ye gerçekleşecek olan seyahat’in amacını, tarihlerini net belirten belge ile şirket antetli kâğıtta dilekçe
 • Şirketle ilgili sicil gazetesi, vergi levhası ve imza sirkülerinin fotokopisi
 • Sigorta hizmet dökümü
 • Sgk işe giriş bildirgesi
 • Son 3 ayı gösterir maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümü
 • Başvuru yapan kişinin bulaşıcı hastalığın olup olmadığını gösteren belge ve Sarıhumma aşısının olduğunu gösterir aşı kartı
 • Ticari davetiye mektubu. Gine’de gerçekleştirilecek olan organizasyon ya da etkinlik ile ilgili katılımcı ve destekçileri bilgilerinin bulunduğu belgedir.

Gine Vizesi İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Gine vizesi alıp Gine’ye seyahat etmeyi düşünenler konsolosluk tarafından belirtilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekir. Burada işlemi alınan belgeler yaklaşık olarak 8 ile 15 gün içerisinde sonuca ulaşılır. Yine vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari amaçlı Gine’ye giderek burada gerçekleştirecekleri etkinlikleri yerine getirirler. Bu durum beraberinde iki ülkenin ilişkilerini de olumlu yönde etkileyecektir.

Ticari Vize Gine
Gine Ticari Vize

Gine Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Resmin adı Gine Cumhuriyeti olarak bilinen ülke son zamanlarda Türkiye’de bulunan yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Afrika Kıtası’nda bulunan ülke Türkiye’den gidecek olan vatandaşlardan siyah pasaport sahibi hariç tüm vatandaşlardan vize şartı koşmuştur. Bu nedenle Gine’ye gidecek olan vatandaşların öncelikle ülkeye gitme nedenleri ve amaçlarını belirlemeleri gerekir.

Ülke tarafından kategorilere ayrılan vize türleri bulunur. Vize türlerinden biri olan Gine aile arkadaş ziyaretleri vizesi Gine’de yakını bulunan vatandaşlar tarafından alınır. Alınan vize ile beraber Gine’de ikamet eden aile ya da arkadaş bireyleri ziyaret edilir. Gine Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi tek girişli olarak 1 aylık süre ile verilmektedir.

Gine Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Gine vizesi için bordo yeşil ve gri pasaport sahipleri ile diğer vatandaşların Vize alması gerekir. Gine Türkiye’den gidecek olan sadece siyah pasaport sahiplerini vize kapsamı dışında tutmuştur. Gine vizesi için Ankara’da bulunan Gine büyükelçiliğine başvurmak gerekir. Bu nedenle ya büyükelçiliği arayarak randevu talep etmek gerekir. Verilen randevuya gününde ve saatinde gidilmelidir.

Aksi takdirde randevusu bulunmayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmez. Türkiye’den gidecek olan vatandaşların Gine’de bulunan aile yakınlarından ya da kurumlardan davetiye mektubu alması gerekir. Gine aile arkadaş ziyaretleri vizesi alınan davetiye mektubu sonucunda tamamlanır.

Gine Vize Türleri Hangileridir?

Gine Türkiye’den gidecek olan vatandaşları alacakları vize türüne göre kategorilere ayırır. Bu nedenle seyahat edecek olan kişilerden öncelikle vize türünü belirtmeleri istenir. Vize türleri içerisinde Gine turistik vizesi Gine Ticaret vizesi ve Gine aile vizesi bulunur.

Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen vatandaşların alacakları vize doğrultusunda belli bir ücret ödemeleri gerekir. Ücretler belirlenirken göz önünde bulundurulan hususlar içerisinde vizenin türü, vizenin tek girişli ya da çok girişli olması ve vizenin ne kadar süre içerisinde alınmış olması bulundurulur.

Bu nedenle Gine vizesi almak isteyenlerin öncelikle vize fiyatları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Vize fiyatları öğrenildikten sonra vizenin türüne bağlı olarak belli bir bütçe ayrılmalıdır. Vize ücretlerini kişilerin ödediğine dair belge ile beraber Gine Büyükelçiliği’ne teslim etmeleri gerekir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gine
Gine Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gine Vizesi Gerekli Evraklar

Gine cumhuriyetine ülkemizden gidişler için vize alınması gerekmektedir. Vize işlem sürecinde seyahat türüne bağlı olarak vize evrakları belirlenmekte ve gerekli koşullar durumunda vize işlemi onaylanmaktadır. Bu seyahat türleri şu şekildedir; Gine’ye turistik amaçlı yapılan seyahatler, Gine’ye ticari amaçlı yapılan seyahatler ve Gine’ye yapılan aile ziyaretleri. Bu üç seyahat türünden birisine uygun olarak Gine’ye gidilmektedir. Gine’ye seyahat etmeyi planlayan bireylerin Gine Vizesi Gerekli Evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Planlanan seyahat bitiş tarihinden en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportun bulunması gerekmektedir.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş, biometrik 2 adet fotoğrafın bulunması gerekmektedir.
 • Kimlik kartı ya da T.C kimlik fotokopisinin bulunması gerekmektedir.
 • Seyahat türüne bağlı olarak Gine’den talep edilmiş davet mektubu, konaklanacak yerin adresi ve gidiş – geliş uçak biletinin bir çıktısının da bulunması gerekmektedir.
 • Bunlara ek olarak sağlık raporu, ekonomik durumu gösteren hesap hareket dokümanları bulunmalıdır.
 • Aynı zamanda konsolosluğunun belirlediği başvuru formunun da kesiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Gine vizesi gerekli evraklar ile birlikte Ankara’da bulunan konsolosluk ya da büyükelçiliğe gidilmesi gerekmektedir.

Gine Cumhuriyeti

Gine resmi adı ile Gine Cumhuriyeti adı ile anılmaktadır. Afrika kıtasında bir ülke olan Gine Cumhuriyeti, fildişi sahillerine komşu olup, Atlas Okyanusunda yer almaktadır. Yıllarca Fransa himayesinde bulunan ülke, 1958 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Uzun zamandır bağımsız bir ülke olmasına rağmen resmi dili hala Fransızcadır. Ülkemizden yıl içerisinde gerek seyahat amaçlı, gerek ticari ilişkiler amaçlı ve gerekse de aile – arkadaş ziyaretleri amaçlı gidişlerin olduğu görülmektedir.

Gine Cumhuriyetine Gitmek İçin Vize Gerekir Mi?

Diğer pek çok ülkede olduğu gibi Gine ülkesi için de ülkemizden gidişler de vize çıkarılması gerekmektedir. Ancak diplomatik yani siyah pasaporta sahip vatandaşların 90 gün süreyi aşmadan vizesiz Gine’ye seyahat etmeleri mümkündür. Bunun yanında yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip vatandaşlar, Gine Cumhuriyet’ine gidebilmek için vize almak zorundadır. Vize alma işlemi, Gine vizesi gerekli evraklar tamamlanması, vize türünün seçilmesi ile birlikte oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Gine
Gine Vize Evrakları Ve Belgeleri

Gine Vize Formları

Afrika’nın önemli ülkelerinden biri olan Gine Atlas Okyanusu kıyısında bulunur. Uzunca yıllar Fransa’nın kolonisi olduğu için ülkede resmi dil olarak Fransızca kullanılır. Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gine konsolosluğundan vize çıkarması gerekir. Bu doğrultuda belirtilen evraklar içerisinde Gine Vize Formları bulunur.

Bu formlar online ortamlarda çıkarılamayacağı için dikkatli bir şekilde doldurularak gerekli yere teslim edilmesi gerekir. Temin edilen vize başvuru formu içerisinde kişiye ait bilgileri barındıran sorular bulunur. Gine Konsolosluğu bu sorular sayesinde vatandaşları tanımaya ve seyahat amaçlarını anlamaya çalışır. Bu nedenle Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen siyah pasaport sahipleri haricinde tüm vatandaşların vize alması gerekir.

Gine Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Gine vize formları temin edildikten sonra içerisinde bulunan maddeler doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu İngilizce, Fransızca ve kolaylık olması bakımından Türkçe doldurulabilir. Forum içerisinde kimlik bilgilerinin hatasız bir şekilde doldurulması gerekir. Pasaport üzerinde bulunan Pasaport numarası dikkatli olarak yazılmalıdır. Bunun dışında kişilerin posta adresleri ve telefon bilgileri sorunsuz bir şekilde form üzerine geçirilmelidir.

Çünkü burada yapılacak olan bir hata konsolosluk tarafından sizlere yapılacak olan dönüşleri olumsuz etkiler. Form üzerinde bulunan kişilerin meslekleri ile ilgili bilgiler, öğrenim durumları yöneltilen sorular doğrultusunda formülize ne yazılmalıdır. Tüm sorular detaylı bir şekilde form üzerine yazıldıktan sonra kişilerin imzası mutlaka forumda bulunmalıdır. Gine Konsolosluğu başvuru formunuzu göz önünde bulundurarak evraklarınız ile birlikte vize başvurunuzu değerlendirmeye çalışır.

Gine Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Gine’ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hazırladığı Gine vize formları ile birlikte tim evraklarını Gine konsolosluğuna teslim etmeleri gerekir. Bu doğrultuda hizmet sunan kurumlar içerisinde İstanbul Fahri Konsolosluğu ile Ankara Gine Konsolosluğu bulunur. Hazırlanan tüm evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde burada bulunan ilgili birimlere teslim edilir.

Konsolosluk tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Gine’ye gitmek isteyenler almak istedikleri vize türünde Gine vizelerine sahip olurlar. Böylece kolay bir şekilde Gine’ye giden vatandaşlar burada diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirip ülkelerine dönebilirler.

Vize Formu Gine
Gine Vize Formu

Gine Vizesi Dilekçe Örneği

Afrika kıtasının batısında yer alan Gine Cumhuriyeti Atlas okyanusun sınırında bulunur. Gine Türkiye’den gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep eder. Türkiye’den gidecek olan sadece siyah pasaport sahipleri vize almak zorunda değildir. Yine aynı zamanda Müslüman nüfus yoğunluğu bulunan bir ülkedir.

Gine ülkesi son dönemlerde Türkiye’deki yatırımcıların oldukça dikkatini çekmeye başladı. Gine ye gidecek olanlar öncelikle Gine Vizesi Dilekçe Örneği olan formu doldurmaları gerekir.

Alınan dilekçede doldurulması gereken önemli yerler bulunur. Bu yerler içerisinde seyahat tarihi, seyahat amacı, seyahat masraflarının detayları, çalışan yâda şirket sahibi kişilerin eklemesi gereken bilgiler bulunur. Gine vizesi dilekçe örneği doldurulurken asıl önemli olan kişilerin vizeyi hangi amaçla alacak olmalarıdır. Gitme amacı belirlendikten sonra uygun dilekçe kâğıdı alınarak doldurulmalıdır.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar Ve Belgeler

 • Güncel olan pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Davet mektubu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Aşı kartı. Kart içerisinde Sarıhumma aşısı olduğunu gösterir bir ibare bulunmalıdır.
 • Çalışan kişilerin Ve işyeri sahiplerinin konsolosluk tarafından belirtilen belgeleri eksiksiz tamamlamaları
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Bankada hesabı bulunan kişilerin hesap döküm bilgilerini gösterir belge
 • Konaklama ve seyahatin ayrıntılarını veren uçak gidiş dönüş biletleri ve kalınacak yerin bilgileri

Gine Vizesi İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

Gine’ye gitmeye karar veren kişilerin en çok merak ettiği konuların başında Gine vizesi nasıl alınır ve vize işlemleri kaç gün içerisinde tamamlanır. Gine vizesi için öncelikle Gine Vize Dilekçe Örneği doldurulmalı ve gerekli evraklar ile beraber Gine konsolosluğuna teslim edilmelidir. Evrakların talep edilmesinden sonra konsolosluk aranarak uygun bir gün ve saat için randevu alınması gerekmektedir.

Alınan randevular ve teslim edilen evraklar en iyi şekilde değerlendirerek 8 ile 15 gün içerisinde vize işlemleri tamamlanmaya çalışılır. Konsolosluk kimi zaman getirilen evrakları yetersiz bulup ek evraklar isteyebilir. Bu durum vize alma sürecini uzatır. Tüm bu nedenlerden dolayı aksilik yaşamamak adına gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmek gerekir.

Vizesi Dilekçe Örneği Gine
Gine Vizesi Dilekçe Örneği

Gine Vize Ücreti

Afrika kıtasının batısında bulunan Gine Cumhuriyeti dışarıdan gelecek olan vatandaşlardan vize talep ediyor. Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen siyah pasaport sahipleri hariç diğer tüm vatandaşlar vize almak zorundadır. Vize almak isteyen vatandaşların öncelikle talep edilen Gine Vize Ücreti ödenmeli ve ödendiğine dair dekont alınmalıdır.

Gine konsolosluğu tarafından belirtilen vize evrakları içinde Gine vize ücreti dekontu da yer almalıdır.  Vize ücretleri her yıl güncellenerek konsolosluğa bağlı merkezler tarafından Gine’ye gitmek isteyen vatandaşlara duyurulur. Fiyatların belirlenmesinde vizenin türü, vizenin ne kadar süre için alındığı gibi kıstaslar bulunur.

Gine Vize Ücreti Hangi Kıstaslar Doğrultusunda Belirlenir?

Gine’ye seyahat etmeyi düşünen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gine vizesi alması gerekir. Bu doğrultuda yetkili kurumlar tarafından belirtilen Gine vize ücreti ödenmelidir. Vize ücretleri ödenirken bazı kıstaslar göz önünde bulundurulur. Ücretlerin belirlenmesindeki en temel konu vizenin ne kadar süre için alınmış olmasıdır.

Gine’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tek girişli vize aldıkları takdirde €100 ödemek zorundadırlar. Eğer 90 gün kalışlı çok girişli vize alınacak ise kişilerin 150 euro ödemesi gerekir. Süre sayısının artmasına paralel olarak ücretlerde değişiyor. 180 gün kalışlı vize alınması halinde ise 200 euro civarında bir ücret ödemek gerekir.

Tüm bu sürelerin dışında bir yıllık girişli vizelerde alınabilir. Uzun süre alınacak olan bu vize için ise 250 euro ödemek gerekir. İhtiyaçlar doğrultusunda çıkarılan vize kişilerin yapmak istedikleri seyahat türü doğrultusunda çıkarılır.

Gine Vize İstiyor Mu? Ve Gine Vize Türleri

Gine Cumhuriyetine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize çıkarması zorunludur. Türkiye’de bulunan bordo yeşil ve gri pasaport sahipleri dâhil tüm vatandaşların vize çıkarması gerekir. Bunun dışında Gine Cumhuriyeti seyahat amaçları doğrultusunda çıkarılacak olan vizeleri kategorilere ayırmıştır.

Bu doğrultuda kişiler öncelikle vize türünü belirlemeleri gerekir ve bu vize türüne uygun belgeleri toparlayarak Gine konsolosluğuna teslim etmeleri gerekir. Gine vize türleri içerisinde en çok kullanılan Gine turistik vizesi, Gine aile arkadaş vizesi ve Gine ticari vizesi ile ziyareti vizesi bulunur. Bu vize türleri için kişilerin davetiye mektubu alması gerekir.

Vize Ücreti Gine
Gine Vize Ücreti

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Afrika kıtasında bir ülke olan Gine, yıl içerisinde pek çok ülkeden çok sayıda ve çeşitli sebepler ile ziyaretçi alan bir ülke konumunda olmaktadır. Bu ülkelerden biriside Türkiye’dir. Ülkemizden Gine’ye gidebilmek için vize alınması gerekmektedir. Böylelikle hem karşı taraf ülkesine kimi aldığını bilmekte hem de bizim ülkemizden kimi gönderdiğimizi bilmekteyiz.

Vize işlemleri tüm evraklar doğru ve eksiksiz olduğu zaman oldukça çabuk bir şekilde alınmaktadır. Vize almak için konsolosluklara veya büyükelçiliklere başvuru yapıldıktan sonra Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar hemen hemen 8 gün ya da 15 gün içerisinde vize işlemi onaylanmakta ve çıkmaktadır.

Gine Vizesi Kaç Günde Alabilirim?

Gine Cumhuriyetine gidebilmek için Ankara’da bulunan başkonsolosluk ve büyükelçiliklere başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce Gine vizesi için istenilen evrakların ilk önce aranarak belirlenmesi gerekmektedir. İstenilen evraklar öğrenildikten sonra hepsinin birer çıktısı ya da asılları bulunmalı ve bu şekilde başkonsolosluğa ya da büyükelçiliğe gidilmelidir.

Gine vizesi kaç günde çıkar Ardından başvurunun onaylanması için en fazla 15 gün beklenmesi gerekmektedir. Ülkemizde Gine’ye yıl içerisinde oldukça fazla seyahat edilmektedir. Vize işlemleri çoğunlukla sorunsuz ve kısa bir şekilde halledilmektedir. Ancak siyah pasaporta sahip olan vatandaşların vize almadan 90 gün ile sınırlı Gine’ye ziyaretleri mümkündür.  

Gine Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ülkemizden Gine Cumhuriyetine gidebilmek için vize alınması gerekmektedir. Gine vizesi kaç günde çıkar Gine için 3 çeşit vize çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ikincisi ticari vize ve üçüncüsü de turistik amaçlı vizedir. Bu vize türlerinin evraklarının hemen hemen hepsi aynıdır. Sadece davet mektupları farklılık göstermektedir.

Turistik amaçlı vize için uçak biletlerinin ve orada kalınacak otelin adresinin, rezervasyon bilgilerinin çıktınsın bulunması gerekmektedir. Aile ya da arkadaş vizesi için de Gine’de bulunan kişiden gelen davet mektubu bizzat başvuru sırasında görüntülenmelidir.

Ticari vize almak için ise, ticari ilişki içerisinde bulunan firma ile ilişkilerin açıkça belirtildiği belgelerin bulunması gerekmektedir. Bunların yanı sıra her 3 vize türü içinde bazı evraklar her zaman olmalıdır. Bu evraklar, 2 adet biometrik fotoğraf, pasaport, ekonomik durumu gösteren belgeler ve Gine vizesi başvuru formu.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Gine
Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gine Vize Nasıl Alınır?

Uzunca yıllar Fransa’nın kolonisi olan Gine şimdilerde cumhuriyet ile yönetiliyor. Şimdilerde ekonomisini güçlendirme ya çalışan ülke dışarıdan gelen yabancılardan vize talep ediyor. Gine Türkiye’deki birçok vatandaşın dikkatini çekiyor ve Gine’ye gitmek isteyen vatandaşların sayısı da her geçen gün artış gösteriyor.

Türkiye’den Gine’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının siyah pasaport sahiplerinin haricinde tüm vatandaşların vize alması gerekiyor. Bu sebeple birçok kişi Gine konsolosluğuna müracaat eder. Konsolosluğa gitmeden hizmetlerinizi yürüten önemli firmalar bulunur.

Bu firmalardan biri olan Gine vizesi firmamız sizin adınıza tüm işlemleri yürütüyor. Vize işlemleri sırasında hangi evrakların gerekli olduğuna, seyahat amacına ve daha birçok kolaylık sağlaması açısından Gine vizesi firmamız sizlerin yanındadır.

Gine Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Yine ekleyecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle Gine başvuru formu temin etmeleri gerekir. Forum içerisinde kişisel bilgiler içeren sorular bulunur. Gidecek olan kişilere yöneltilen soruların doğru bir şekilde yazılması gerekir. Özellikle kimlik bilgileri ve iletişim adresi oldukça önemlidir. Çünkü burada belirtilen irtibat numaraları ve e-posta adresleri ile kişilere vize işlemleri hakkında bilgiler verilir.

Form İngilizce, Fransızca ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Türkçe doldurulabilir. Doldurulan form kişiler tarafından bizzat Gine konsolosluğuna teslim edilmesi gerekir. Konsolosluğa gitme durumu olmayan kişiler ise Gine vizesi firmamız aracılığıyla iletebilir. Burada bulunan uzman kişiler vize işlemlerini yakından takip ederek gerekli tüm bilgileri form sahiplerine iletir.

Vizesi Nasıl Alınır Gine
Gine Vizesi Nasıl Alınır

Gine Vize Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gine’ye gitmek için vize almaları gerekir. Gine kapıda vize uygulaması olmadığı için ilgili kurumlarla irtibata geçmek gerekir. Gine’ye gidecek olan vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında vize ücretleri gelir. Vize ücretleri her yıl güncellenerek gitmek isteyen vatandaşlara duyurulur.

Vize ücretleri belirlenirken vizenin türü, vizenin ne kadar süre için alındığı temel etkendir. Gine’ye tek girişli vize 100 Euro civarındadır. 90 gün kalacak olan kişiler çok girişli vize yaptıkları takdirde 150 euro, 180 gün kalmıştı bize alacaklar ise €200 ödemek zorundadırlar. Bunun dışında alınacak 1 ve süreleri içerisinde 1 yıllık girişte vizelerde bulunur. Bu vizenin ücreti ise 250 euro’dur.

Sıkça Sorulan Sorular

Gine Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Gine ülke sınırları içerisine girmek isteyen bireyler için vize başvurusunda bulunmak gereklidir. Ülke sınırları içerisinde güvenliği sağlamak amacıyla uygulanan vize uygulaması için izin belgenizi ilgili konsolosluklara başvurarak elde edebilirsiniz.

Gine Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Dikkat etmeniz gereken hususların başında belge ve evraklarınızın tam ve eksiksiz olması gelmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirirken sizden istenen belgelerin zamanında teslim edilmesi de önemli hususlardandır.

Gine Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Gine aile ya da arkadaş ziyareti için vize talebinde bulunacaksanız bu işlem içi e vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilir ya da ilgili konsolosluktan randevu talebinde bulunarak alabilirsiniz.

Davetiyeli Gine Vizesi?

Davetiyeli Gine vizesi aracılığı ile vizenizin onaylanma sürecini daha pratik bir hale getirebilirsiniz. Gine’den bir vatandaşınızın size davetiye göndermesi vizenizin onaylanma ihtimalini olumlu yönde etkileyecektir.

Gine Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gine konsolosluğundan vize randevusu almak istiyorsanız; T.C Dışişleri Bakanlığının Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. Ya da ilgili konsolosluğu telefondan arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Gine Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize işlemleri gerekli adımları tamamladıktan sonraki 5 ila 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç evraklarınızın tam olmasına, vize harcını zamanında yatırmış olmanıza ve istenilen kriterleri sağlıyor olmanıza bağlıdır.

Gine Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gine Büyükelçiliğinden randevu talep ediyorsanız telefon numarası üzerinden erişim sağlayabilir ve uygun bir tarihe randevunuzu ayarlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi takip eden iki hafta içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır.

Gine Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Gine büyükelçiliğinin görevleri; Gine’ye gitmek isteyen vatandaşların vize işlemelerini gerçekleştirmek, Türkiye’deki Gineli vatandaşların işlemlerini takip etmek; evlilik, doğum ya da ölüm gibi uygulamaları resmi hale getirmek şeklinde sıralanabilir.

Gine Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Gine sınırları içerisine ticari amaçlar ile girmek istiyorsanız vize başvurunuz esnasında ilgili bölüme vize türünü belirtmeniz gerekmektedir. Davetiye aracılığı ile Gine’ye ticari amaçlarınız için gitmenizi kolaylaştıran bu işlemle başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir.

Gine Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alırken davetiye kullanmanız gerekmektedir. Gine’de ticaret yapacağınız firmadan davetiye mektubu almış olmanız vize işlemleriniz için gerekli bir koşul olarak görülür.

Gine Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Gine turistik vizesi almak için e vize üzerinden başvuruda bulunabilir ya da ilgili konsolosluklara vize başvurusu için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Ya da Yedi Vize firmamıza ulaşarak vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gine Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine turistik vizeniz herhangi bir aksilik çıkmaması halinde 5 ila on beş gün gibi bir süre aralığında çıkmaktadır. Bu süreci etkileyen unsurlardan bir tanesi de vize harcının zamanında yatırılmasıdır.

Gine Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Gine vize başvurunuz için e-vize sistemi üzerinden online bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ya da konsolosluklardan randevu talebinde bulunarak başvuru yapabilirsiniz.

Gine Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat etmeniz gereken hususların başında evrak ve belgelerinizin doğru, eksiksiz ve güncel bilgileri içeriyor olmasıdır. Ardından belgelerinizi zamanında teslim etmeniz de başvurunuz için önemlidir.

Gine Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formunu doldururken yazınızın okunaklı ve seçkin olması oldukça önemlidir. Sorulara doğru cevaplar vermeniz ve tükenmez kalem kullanmanız da form doldurulma esnasında dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Gine Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Başvuru formunuzu Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Konsoloslukta görev alan bireyler Türkçe diline hâkim olduklarından başvuru formunuzu anlayacaklardır. Formun kurallara uygun bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Gine Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunda net ifadeler kullanmanız gerekmektedir. Sorulan sorulara istenilen cevapları vermelisiniz. Tükenmez kalem kullanmalı ve kurallara uygun bir yazı dili benimsemelisiniz.

Gine Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize işlemlerinizi online sistemler üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi konsolosluklardan randevu alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Yedi Vize firmamız ile görüşerek de bu işlemleri kolayca yürütebilirsiniz.

Gine Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İşlemleri gerçekleştirirken zamanınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Vize işlemleri 5-15 gün arasında sonuçlandığı için başvurunuzu seyahatinizden en geç on beş gün önceden yapmış olmanız daha faydalı olacaktır.

Gine Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gine vize randevusu almak için online sistem üzerinden ilgili konsolosluk için randevu oluşturabileceğiniz gibi telefon numarası ile arayarak da randevu alabilirsiniz.

Gine Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Randevu alırken müsait zamanınıza göre randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevuyu kaçırmamanız, seyahat planlamanızda aksilik oluşturmaması açısından oldukça önem arz etmektedir.

Gine Vize Ücreti 2021?

Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için konsolosluğa bir miktar ödeme yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinizi sizler için en uygun fiyata gerçekleştiren Yedi Vize firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Gine Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Gine vize ücretini başvuru esnasında konsolosluğun sizlere belirttiği banka hesabına yatırmanız gerekmektedir. Vize harcını ne kadar erken yatırırsanız başvurunuz o kadar erken işleme konacaktır.

Gine Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Gine vizesi dilekçe örneği; konsolosluğa dilekçe yazarken dikkat etmeniz hususları bünyesinde barındıran bir çeşit örnek metindir. Resmi bir kuruma yazacağınız dilekçenin özenli ve kurallı olması oldukça önemlidir.

Gine Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Gine vizesi için dilekçe yazmaya karar verdiyseniz birtakım kurallara uymanız gerekmektedir. Büyük harfler kullanmanız, imla kurallarına dikkat etmeniz, açık, seçik ve net ifadelere yer vermeniz dilekçenizin anlaşılabilir olması için önemlidir.

Gine Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Gine vizesi için dilekçe yazacaksanız bu metinde kullanacağınız diliniz Türkçe olmalıdır. Konsolosluk görevlilerinin Türkçe dili bilmesinden dolayı metniniz anlaşılacaktır. Yalnız itiraz dilekçelerinde daha iyi anlaşılabilmek için İngilizce dili de tercih edebilirsiniz.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, nüfus kayıt örneği, maaş bildirgesi, sağlık raporu, pasaport, seyahat biletleri vize başvurusunda istenilen belgeler olarak kabul edilmektedir.

Gine Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Gerekli dokümanlar ile gerekli evraklar aynı tanımı karşılamaktadır. Kişisel bilgilerinizin ve seyahat bilgilerinizin bulunduğu resmî belgeleri konsolosluğa iletmeniz başvurunuzun onaylanma sürecini doğrudan etkileyecektir.

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Gine vizesi dönem ve yoğunluğa bağlı olarak farklı süre zarfında çıksa da genelde 5 ila 15 gün gibi bir sürede çıkmaktadır. Seyahat planlarınızın sekteye uğramaması ve herhangi bir olumsuzluk çıkmaması için işlemlerinizi en geç on beş gün öncesinden başlatmanız gerekmektedir.

Gine Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vizenizin sonuçlanması bir hafta ile iki hafta arasında gerçekleşmektedir. Teslim ettiğiniz evraklara göre bir sonuca bağlanacak olan vizeniz; kriterleri karşılamanız durumunda olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Gine Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını takip eden bir aylık süreç içerisinde ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Bu dilekçenin Gine resmi dilinde yazılması ve şahsen imzalanmış olması önemsenen hususlardandır.

Gine çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesini kolayca alabilmek için Gine ülkesindeki anlaştığınız bir firmadan davetiye almanız oldukça önemlidir. Davetiye mektubu aracılığı ile işlemeleriniz kısa sürede tamamlanacak ve kriterleri sağlamanız durumuna Gine için çalışma vizesini elde edebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top