Vizesi Gana

Gana Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Gana Vizesi Nasıl Alınır 2024? Gana Afrika kıtasında yer alır. Gana’nın başkenti Accra şehridir ve burası Gana’nın en gelişmiş ve büyük şehridir. Resmi dil olarak İngilizce konuşulan Gana’da altın yatakları önemli bir rezerve sahiptir. Türkiye’den Gana’ya gitmek isteyen vatandaşlar Gana vizesi almak zorundadır. Umumi, hizmet ve hususi pasaporta sahip Türk vatandaşları da vize almak zorundadır.

Sadece diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları vizeden muaftır. Gana’ya gitmek isteyenler öncelikle ne amaçla gittiklerini karar vermeleri gerekir. Ardından bize türünü alır. Gana için aile arkadaş ziyareti amaçlı Gana vizesi, turistik amaçlı Gana vizesi, ticari amaçlı Gana vizesi ve transit amaçlı Gana vizesi çıkarılır.

İçindekiler

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Gana’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle seyahat amaçlarını belirlemeleri ve uygun vize türünü çıkarmaları gerekir. Gana vizesi almak için şahsi olarak Gana büyükelçiliğine ya da Gana konsolosluğuna başvurmak gerekir. İşlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi için konsolosluk telefondan belirlenen tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Gana vizesi başvurusu sırasında vatandaşlardan parmak izi uygulaması talep edilmez.

Gana Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Gana Cumhuriyeti Türkiye’den giden vatandaşlardan vize talep ettiği için, vize almak isteyenler belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Vize başvurusu sırasında gerekli evrakların neler olduğu hakkında bilgi almak için konsolosluk ya da büyükelçiliği aramak gerekir. Burada danışmanlık merkezlerine başvurulmalıdır. Bu sebeple aşağıda belirtilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamak gerekir.

 • Pasaport
 • Fotoğraflar 35 x 45 mm ölçülerde olması gerekir.
 • Gana vizesi başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uluslararası aşı karnesi, aşı karnesinin tam ve güncel olması gerekir. Gana’ya gitmeden önce Sarıhumma aşısı olmanız gerekir.
 • Banka hesap bilgileri ve hareketleri çıkarılan tüm dökümlerin kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekir.
 • Gana vize ücreti seyahat edeceğiniz sırada vize için ödediğiniz ücretleri belgelemeniz gerekir.
 • Davetiye belgesi
 • Çalışanlar için vergi levhası ve SGK giriş ve hizmet dökümü belgeleri istenir.
Vizesi Gana
Gana Vizesi

Gana Vize Başvurusu

Gana Cumhuriyeti, Afrika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı Gana Cumhuriyeti’ne seyahat etmektedir. Ülkede, resmi olarak İngilizce dili konuşulur. Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umumi, hizmet ve hususi pasaport sahipleri kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almak zorundadır.

Ancak diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftırlar. Gana’ya seyahat etmek için öncelikle seyahat amacı ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekir. Daha sonra vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde Gana Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar ve belgeler eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Gerekli evraklar ve belgeler, Gana Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra Konsolosluk yetkilileri vize başvurusunu değerlendirir. Gana vize başvurusu için evraklarınızın ve belgelerinizin tam ve doğru olmasından emin olmanız gerekir.

Gana Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gana Vize Başvurusu için Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne şahsi olarak veya görevlendirilmiş vize merkezleri aracılığıyla müracaat edilebilir. Vize başvurularında, vize başvuru formu doğru bir şekilde hazırlanıp; vize başvurusu oluşturulması gerekir.

Gana vize başvurusunda bulunan kişilerin, dikkat etmesi gereken husus en az 6 ay geçerliliği bulunan ve yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaportlarının olması zorunludur. Ayrıca vize başvurusu yapan kişilerin, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkililerine, ülkeye seyahat nedenlerini kanıtlamaları gerekir. Gana Cumhuriyeti kapı vize uygulaması bulunmaz.

Gana Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Gana vize başvurusu yapıldıktan sonra Gana Konsolosluğu veya Büyükelçilik yetkilileri, vize başvurularını belirli süreler içerisinde değerlendirir. Gana vize sonuçlanma süresi, ortalama 7 iş günüdür. Ancak bu süre, bazı durumlarda kişilerden ya da ek evrak veya belge talep edilmesi halinde uzayabilir.

Bunun yanı sıra Konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller ve bayramların da göz önünde bulundurularak vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Ayrıca ülkenin konumundan dolayı kişilerin seyahatten en az 10 gün önce sarıhumma aşısını yaptırmaları önem arz eder. Vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması gerekir.

Vize Başvurusu Gana
Gana Vize Başvurusu

Gana Vize İşlemleri

Gana vize başvurusunda bulunan kişilerin, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize işlemlerini eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde tamamlamaları gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle vize türüne uygun şekilde vize başvuru formunu doldurmalıdır. Daha sonra dilekçe, pasaport gibi diğer tüm vize evraklarını ve belgelerini eksiksiz bir şekilde oluşturup, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne göndermeleri gerekir.

Ayrıca Gana Vize İşlemleri arasında yer alan vize ücreti de yatırılmalıdır. Gana vize işlemleri; gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize ücretinin yatırılması, vize randevusu oluşturma gibi birçok prosedürden oluşur. Türkiye’nin tüm illerinden evrak ve belgelerinizi, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne gönderebilirsiniz.

Gana Cumhuriyeti Vize İstiyor Mu?

Gana Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki sosyoekonomik ve uluslararası ilişkilerin devamlılığı için vize anlaşması bulunur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet ve hususi pasaport sahipleri, Gana’ya seyahat edebilmek için vizeye tabidir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftırlar.

Gana Cumhuriyeti’nin kapı vize uygulaması bulunmaz. Bu nedenle kişilerin Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine başvurarak vizelerini almaları gerekir. Gana Cumhuriyeti, Afrika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir.

Ülkemizden her yıl birçok turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı Gana Cumhuriyeti’ne seyahat etmektedir. Gana vize işlemleri için uzman ve profesyonel kişilerden yardım almak daha doğru olacaktır. Gana vize başvuruları kişiler şahsi olarak veya görevlendirilmiş vize merkezleri aracılığı ile yapmaları mümkündür.

Gana Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Gana vize işlemleri arasında gerçekleştirilmesi zorunlu olan işlemlerden biri de vize ücretinin yatırılmasıdır. Gana vize ücreti, her yıl değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra vize ücreti; kişilerin vize talep ettiği vize türüne, seyahat süresine göre farklılık gösterir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin bilmesi gereken bir hususta, olası vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmemesidir.

Tekrar vize başvurusu yapıldığında tekrar vize ücretinin yatırılması gerekir. Gana vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için Gana Konsolosluğu tarafından belirlenen tüm vize işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır.

Vize İşlemleri Gana
Gana Vize İşlemleri

Gana Vize Randevusu

Gana vize başvurularında, gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep edilebilir. Gana Vize Randevusu, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin resmi internet sayfasından boş olan gün ve saatler alınır. Vize randevusu oluşturan kişiler, randevu günü ve saatinde talep edilen yerde beklemeleri gerekir.

Gana vize randevusu oluşturma işlemleri, vize başvurusu yapan kişiler tarafından şahsi olarak alınabildiği gibi vize merkezleri tarafından da oluşturulabilir. Ancak vize randevusu ve vize başvurusunda bulunan kişinin, randevu günüde belirtilen yerde şahsi olarak bulunmaları gerekir.

Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için tüm vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde tamamlanması en temel şartlardandır. Aksi takdirde vize işlemlerinin eksik veya yanlış olması sonucunda, vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktır.

Gana Vizesi Pasaport

Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almak zorundadır. Diplomatik pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatler için vizeden muaftırlar.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, pasaportun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması ve halen geçerliliğinin devam etmesi, bunun yanı sıra pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olması zorunludur. Gana vize randevusu, gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi tüm vize işlemleri için uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması gerekir.

Çalışan Kişiler İçin Gana Vizesi Evrakları Ve Belgeleri

Gana vize başvurularında, talep edilen evraklar ve belgeler kişilerin iş statülerine göre farklılık gösterir. Gana’ya çalışan statüsünde, seyahat edecek kişilerin hazırlaması gereken belgeler ve evraklar şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
 • Gana vize talep dilekçesi
 • Gana çalışan kişi vize başvuru formu
 • Çalışılan kuruma ait izin belgesi
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Varsa sponsoru ait bilgiler
 • Bankada yeteri miktarda para
Vize Randevusu Gana
Gana Vize Randevusu

Gana Konsolosluğu Vizesi

Gana Konsolosluğu Vizesi işlemlerini kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumdur. Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Vize işlemlerinin olumlu veya olumsuz yönünde sonuçlanması hususunda karar verecek yetkili kurum Gana Konsolosluğu’dur.

Vize başvuruları Gana Konsolosluğu’na veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine yapılır. Türkiye’nin İstanbul ilinde bulunan Gana Konsolosluğu, Gana vatandaşlarının doğum, ölüm, kimlik çıkarma, pasaport çıkarma ve yenileme, boşanma gibi resmi işlemlerini de yapmaktadır.

Gana Konsolosluğu, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan ve yıpranmamış/eskimemiş bir resmi pasaportlarının bulunması da zorunludur.

Gana Vize Talep Dilekçesi Nedir?

Gana vize başvurusunda bulunan kişilerin, Gana Konsolosluğu vizesi işlemleri için belirlediği vize evraklarının ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanabilmesi için oldukça önemlidir. Gana vize evrakları ve belgeleri içerisinde en önemli evraklardan birisi de vize talep dilekçesidir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin, Gana Konsolosluğu’na hitaben bir dilekçe yazarak ülkeye seyahat nedenlerini, seyahat süresini açıkça belirtmeleri gerekir. Ayrıca dilekçe içerisinde geçen bilgilerin, diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Dilekçede yapılan yanlış veya eksik bir bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Vize talep dilekçesi, İngilizce olarak yazılmalıdır.

Gana Konsolosluğu Yetki Alanı Nelerdir?

Gana vize başvurusu yapan kişiler, Türkiye’nin her yerinde Gana Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Gana Konsolosluğunun vizesi konusunda yetki alanı sınırlaması yoktur. Türkiye’nin tüm illerinden, İstanbul’da bulunan Gana Konsolosluğu’na vize başvuru evraklarınızı göndermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Ülke sınırlarımız içerisinde vize yetkisi alan ortalama 40 il bulunur.

Bazı iller güvenlik nedeni ile vizeden muaf olmaktadır. Ülkeye giriş çıkışlar oldukça güvenlikli şekilde gerçekleştirilmektedir. Gana konsolosluğu için önemli olan kişinin görüntüden çok sicil kaydı olup olmamasıdır.  Bu nedenle tüm vize başvuru ve sonuçlanma işlemleri oldukça yavaş işlemektedir.

Konsolosluğu Vize Gana
Gana Konsolosluğu Vize

Gana Büyükelçiliği Vize

Gana ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunur. Her iki ülkenin sosyal açıdan ve ekonomik gelişimi için Gana Büyükelçiliği Türkiye’de görev yapmaktadır. Gana Devletine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurularını Ankara Gana Büyükelçiliğine yapar. Gana Büyükelçiliği Vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir.

Bunun yanı sıra Gana Büyükelçiliği; Gana vatandaşlarının evlilik, doğum, boşanma, kimlik yenileme, pasaport çıkarma gibi işlemlerini de gerçekleştirir. Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu, vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili resmi temsilciliklerdir.

Gana Vize Başvuru Formu

Gana Devleti’ne seyahat edecek kişilerin, öncelikle turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, aile birleşimi gibi vize türlerinden hangisini talep edeceklerini belirlemeleri gerekir. Daha sonra vize türüne uygun şekilde vize başvuru formunun hazırlanıp; Ankara Gana Büyükelçiliğine veya İstanbul Gana Konsolosluğu’na gönderilmelidir. Vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan başvuru formu, en önemli belgelerden birisidir. Gana vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin, eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmelidir. Bu form, yasal bir belge olduğundan içerisinde bulunan yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, kişiler hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına sebebiyet verebilir. Gana Büyükelçiliği vize başvuru formunu değerlendirirken, tüm işlemleri titizlikle yürütmektedir.

Gana Vizesi Başvuru Ücretleri

Vize başvurusunda bulunan kişilerin lise türüne ve seyahat süresini uygun şekilde vize ücretini yatırmaları gerekir. Lise ücretini yatırmayan kişilerin vize başvuruları başlatılmaz. Gana Büyükelçiliği vize için belirlediği vize ücreti her yıl farklılık gösterebilir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişilerin vize ücreti hakkında detaylı bilgi alıp bütçe planlaması yapmaları daha doğru olacaktır.

Ayrıca PS başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken husus vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlandığında vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar bize başvurusu oluşturacak kişilerin tekrar vize ücretini yatırmaları zorunludur. Gana vize ücreti 6 ay için 230 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bize ücreti çoklu giriş tekli giriş gibi seyahat türüne göre değişiklik gösterebilir. Güncel vize ücreti hakkında detaylı bilgi için Gana büyükelçiliği resmi internet sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Gana
Gana Büyükelçiliği Vize

Gana Turistik Vize

Gana Turistik Vize Gana’ya gezi amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin talep ettiği vize türüdür. Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umumi, hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri kısa ve uzun seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Kısa süreli vize kategorisinde yer alan vizelerden biri de turistik vizedir.

90 günü geçmeyecek seyahatler için turistik vize başvurusu yapılabilir. Gana turistik vizesi bulunan kişiler, vize süresi dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmaları gerekir. Ayrıca turistik vizesi bulunan kişilerin, ülkede uzun süreli yaşamaya veya çalışma izni bulunmamaktadır. Gana turistik vize başvuruları, Gana Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Turistik vize başvurularını değerlendirmek ve sonuçlandırmak ile yetkili kurum Gana Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir.

Gana Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Ve Belgeler

Gana turistik vize başvurusunda bulunan kişiler, vize türüne ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Gana Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklar ve belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanması, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli hususlardır. Turistik vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan yıpranmamış/eskimemiş, en 2 sayfası boş olan bir pasaport
 • Gana vize talep dilekçesi
 • Gana turistik vize başvuru formu
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Uluslararası aşı kartı
 • Gana turistik vize ücreti
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi

Gana turistik vize başvurularında; kişilerin çalışan, şirket sahibi, memur gibi mesleki statülerine göre ek evrak ve belge istenebilir.

Gana Turistik Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Gana turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin; gerekli evrakları ve belgelerin hazırlanması, vize ücreti gibi tüm vize işlemlerini tamamladıktan sonra vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Gana Konsolosluğu, gerekli evrakları ve belgeleri inceleme işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirir.

Bunun yanı sıra vize sonuçlanma süresi; seyahat süresine, çoklu giriş, tekli giriş gibi vize türüne göre farklılık gösterebilir. Gana turistik vize başvuruları, ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için kişilerin, 1 ay öncesinden vize işlemlerini başlatmaları daha doğru olacaktır.

Turistik Vize Gana
Gana Turistik Vize

Gana Ticari Vize

Gana Ticari Vize; iş toplantısı, fuar, yeni işyeri açılışı gibi nedenlerden dolayı Gana’ya seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. Ticari vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Ticari vize başvurularında, Türkiye’den Gana’ya seyahat edecek kişilerin Gana’da bulunan firma yetkilisi veya yöneticisinden bir davet mektubu alması zorunludur.

Davet mektubu içeriğinde, vize başvurusunda bulunan kişinin davet edildiği açıkça belirtilmelidir. Ayrıca davetiye gönderen kişinin, Gana’da sürekli ikamet eden ve oturum hakkı bulunması gerekir. Gana ticari vize başvuruları, Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından kabul edilip değerlendirilmektedir.

Gana ticari vizesinde bulunan kişilerin, gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp; vize başvurusu oluşturmalıdırlar. Gana Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması oldukça önemlidir.

Gana Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Gana ticari vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Gana ticari vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şöyledir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gana vize talep dilekçesi
 • Gana ticari vizesi başvuru formu
 • Çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordosu
 • Şirket tescil belgesi
 • Çalışma izni
 • Ticari iş belgesi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Seyahat masrafları için bankada yeterli miktarda para

Gana ticari vizesi bulunan kişilerin, Gana’da çalışma izinleri yoktur. Gana ülkesinde çalışmak ve ticari vize almak için belirlenen prosedürlerin yerine getirilmesi ve resmi izin belgelerinin alınması gerekir.

Gana Ticari Vizesi Ücreti

Gana ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, Gana Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretini yatırmaları zorunludur. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Gana ticari vize ücreti; kişilerin seyahat süresine, seyahat türüne göre farklılık gösterebilir.

Gana ticari vizesi ücreti; 3 aylık, çok girişli seyahatler için 180 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak vize başvurularında vize ücreti, her yıl farklılık gösterir. Gana ticari vizesi ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgilere için Gana Konsolosluğu’nun resmi internet sitesinden ya da vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Ticari Vize Gana
Gana Ticari Vize

Gana Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Gana Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi, Gana ülkesinde ikamet eden akraba ve arkadaşı ziyaret etmek için talep edilen bir vize türüdür. Aile arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Gana aile arkadaş ziyareti vizesi, en fazla 90 gün için geçerlidir.

Bu vizeye başvurabilmek için Gana’da bulunan akraba veya tanıdık tarafından Gana Konsolosluğu’na hitaben kişiyi davet ettiğine dair bir davetiye mektubu göndermesi gerekir. Davetiye mektubu ile vize başvurusunda bulunan kişi ülkeye davet edildiği açıkça belirtilmek zorundadır.

Gana aile arkadaş ziyareti vizesi alan kişiler Gana’ya gittiklerinde bu ülkede çalışma hakları yoktur. Vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye dönmeleri gerekir. Gana aile arkadaş ziyareti vize başvuruları, Gana Konsolosluğu tarafından kabul edilip değerlendirilir.

Gana Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar Ve Belgeler

Gana vize başvurularında, gerekli evraklar ve belgeler vize türüne ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerine göre farklılık gösterir. Gana Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanıp; vize başvurusu oluşturulması gerekir. Vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, vizenin olumlu yönde sonuçlanmasını etkileyen en önemli noktalardır. Gana aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • Gana vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Gana vize talep dilekçesi
 • Davet mektubu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sarıhumma aşısı kartı
 • Sağlık sigortası
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Vize ücreti dekontu

Gana Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurularında gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra Gana Konsolosluğu tarafından değerlendirme süreci başlar. Gana aile arkadaş ziyareti vizesi, ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Gana Konsolosluğu yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur.

Bu nedenle aile arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunan kişilerin, 1 ay öncesinde vize işlemlerini başlatmaları gerekir. Ülkenin konumundan dolayı vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahatten 10 gün önce olası hastalıklara karşı sarıhumma aşısını yaptırmaları önem arz eder.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gana
Gana Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gana Vizesi Gerekli Evraklar

Gana Cumhuriyeti farklı ülkelerden birçok vatandaş vize almak koşulu ile kapılarını açıyor. Gana’nın güzelliklerini yakından görmek isteyenler farklı amaçlar doğrultusunda Gana’ya seyahat ederler. Ülke sınırları içerisinde bulunan maden yatakları oldukça önemli bir paya sahiptir.

Türkiye’den Gana’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gana vizesi almak zorundadır. Vize başvuru işlemleri için öncelikle Gana vizesi gerekli evraklar nelerdir belirlenmesi gerekir. Büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından belirtilen belgelerin tamamlanıp teslim edilmesi gerekir. Gana Vizesi Gerekli Evraklar şu şekilde belirlenmiştir.

 • Pasaport
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş kaliteli 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yapılan başvuru formu
 • Seyahatin amacını gösteren belgeler ve uçak gidiş dönüş biletleri
 • Aşı karnesi ve karne içerisinde Sarıhumma aşısının olduğunu gösterir belge.
 • Maaş bordrosu (son 3 ay)
 • Banka hesap bilgileri
 • Sağlık sigortası. Kanıyor gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uluslararası geçerliliği bulunan sağlık sigortası yaptırması ve vize belgeler içerisine eklenmesi gerekir.
 • Gana vize ücreti
 • İşverenler ve çalışanlar için gerekli bazı evraklar
 • Davetiye mektubu. Gana’ya gidecek olanların gerçekleştirmiş olacakları seyahatin amacını belirleyen mektup.

Gana Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Camiye gitmek isteyen biri merak ettiği soruların başında Gana vizesi ne zaman çıkar sorusudur. Bunun için Gana vizesi gerekli evraklar tamamlandıktan sonra yapılan değerlendirmeler sonucunda vize 5 gün içerisinde çıkar. Bazı vatandaşlar acil bir şekilde Gana’ya varmak ister.

Böyle zamanlarda Gana express vizesi çıkarılır. Vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemeyen vatandaşların belirtilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Ayrıca herhangi bir problemle karşılaşmamak için seyahat planında an yaklaşık 15 gün öncesinden işlemlere başlamak daha iyi olacaktır.

Gana’ya Gitmek İsteyenler Hangi Vize Türünü Alabilirler?

Gana Cumhuriyeti dışarıdan gelen yabancılar için vizeleri kategorilere ayırarak gelme amaçlarını belirler. Bu nedenle vatandaşların öncelikle seyahat amaçlarını ve davetiye mektuplarını belirtmeleri gerekir. Vize türleri içerisinde aile arkadaş ziyareti amaçlı Gana vizesi, turistik amaçlı Gana vizesi, ticari amaçlı Gana vizesi ve ticari amaçlı Gana vizesi bulunur.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Gana
Gana Vize Evrakları Ve Belgeleri

Gana Vize Formları

Gana vize başvurusunda bulunan bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri; 90 günlük ve daha uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Diplomatik pasaportu bulunan kişilerin, 90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Vize başvurularında, vize türüne uygun şekilde talep edilen evrakları ve belgeleri hazırlayıp, bu dosyayı Gana Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmaları gerekir.

Gana Vize Formları vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli belgelerdir. Gana vize başvuru formu, İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Form içerisinde yer alan bilgilerin yanlış veya yanıltıcı olması halinde, vize başvuruları ret ile sonuçlanır. Ayrıca kişiler hakkında yasal işlemlerin başlanması durumu söz konusu olur.

Gana Vizesi İçin Talep Edilen Evraklar Ve Belgeler

Gana cumhuriyet ile seyahat edecek kişilerin; vize türüne, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri özenli bir şekilde hazırlamaları gerekir. Vize başvurularının başarılı olarak sonuçlanması için en önemli etkenlerden birisi talep edilen evrak ve belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanmasıdır. Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, kişilerin evrak ve belgelerini inceledikten sonra kararlarını bildirirler. Gana vizesi için talep edilen evrak ve belgeler şunlardır:

 • En fazla son 10 yıl içerisinde alınmış olmak şartıyla ve başvuru itibarı ile en az 6 ay geçerliliği devam eden pasaport
 • Gana vize formları
 • Gana vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet arka fonu beyaz, biyometrik fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Uluslararası aşı kartı
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Çalışan kişileri son 3 aya ait maaş bordrosu fotokopisi
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi

Gana Vize Çeşitleri

Gana’ya seyahat edecek kişiler, vize çeşitlerine uygun şekilde vize başvurularını yapmaları gerekir. Gana vize formları, vize talep dilekçesi gibi evrak ve belgeler vize çeşitlerine göre hazırlanır. Gana vize çeşitleri şunlardır:

 • Gana turistik vize
 • Gana ticari vize
 • Gana aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Gana eğitim vizesi
 • Gana transit vizesi
 • Gana oturum vizesi
 • Gana aile birleşimi vizesi

Gana seyahatleri, çok girişleri ve tek girişli olmak üzere uzun süreli ve kısa süreli olarak kategorilere ayrılır.

Vize Formu Gana
Gana Vize Formu

Gana Vizesi Dilekçe Örneği 

Gana vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, talep edilen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlanması zorunludur. Vize başvurularında, hazırlanması zorunlu olan evraklardan birisi de vize talep dilekçesidir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin; seyahat süresini ve seyahat nedenlerini belirttiği bir dilekçe yazarak Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe göndermeleri gerekir.

Ancak hazırlanan dilekçe; vize başvurusunda bulunan kişinin iş statüsüne, seyahat süresine, vize türüne göre farklılık gösterir. Gana Vizesi Dilekçe Örneği için Gana Konsolosluğu resmi internet sitesinden ya da vize başvuru merkezinin web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Gana Vizesi Dilekçesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli bir yeri olan dilekçe hazırlanırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Dilekçe içerisinde aşağıdaki noktaları yer verilmelidir.

 • Dilekçe içerisinde seyahat nedeninizi açıkça belirtiniz.
 • Ülkede hangi tarihler arasında bulunacağınızı yazınız.
 • Sponsor aracılığı ile ülkeye seyahat edecek kişilerin bu durumu dilekçe içerisinde belirtiniz.
 • Gana seyahatlerinizde, masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı dilekçe içerisinde belirtiniz.
 • Dilekçe içerisinde geçen bilgiler ile pasaport başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat ediniz.
 • Gana vize dilekçe örneği hakkında detaylı bilgi edinin.

Gana Konsolosluğu Vize

Gana Konsolosluğu, vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekte yetkili resmi temsilciliktir. Gana Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nca yetkilendirilen Gana Konsolosluğu, ülkelerine seyahat edecek kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Gana vizesi dilekçe örneği, vize başvuru formu gibi tüm detaylar hakkında güncel ve detaylı bilgi için Gana Konsolosluğu vize başvuru merkezinin internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Vize başvurularında Türkiye’nin tüm illerinden, Gana Konsolosluğu’na vize müracaatı yapılabilir.

Gana Vizesi Almadan Önce Sarıhumma Aşısı Yaptırılmalı

Gana Afrika Kıtası’nda yer alan bir ülke olduğundan tifo, dizanteri gibi salgın hastalıklara karşı kişilerin sarıhumma aşısını yaptırmaları zorunludur. Aşı etkisini gösterebilmesi için seyahatten 10 gün önce yaptırılması gerekir.

Sarıhumma aşısı yaptırdığına dair belge ve ulusal aşı kartı seyahat boyunca kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için seyahat tarihlerini göz önünde bulundurarak sarıhumma aşısı yaptırmaları önem arz eder.

Vizesi Dilekçe Örneği Gana
Gana Vizesi Dilekçe Örneği

Gana Vize Ücreti

Gana Vize Ücreti vize başvurularında yatırılması zorunlu olan bir işlemdir. Gana Cumhuriyeti; Afrika Kıtası’nın batısında yer alan, resmi dili İngilizce olan bir ülkedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı Gana’ya seyahat etmektedir.

Gana’ya seyahat edecek kişilerin, vize türüne ve seyahat süresine göre talep edilen ücreti yatırmaları gerekir. Ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Gana vize ücreti; tek girişli ve çok girişli olmak üzere seyahat türlerine göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra vize ücretinde belirli dönemlerde değişiklik görülür. Gana vize ücreti şöyledir:

 • 1 aylık tek girişli vize ücreti 150 Euro
 • 3 aylık çok girişli vize ücreti 180 Euro
 • 6 aylık çok girişli vize ücreti 230 Euro
 • 1 yıllık çok girişli vize ücreti 250 Euro

Gana Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Gana Cumhuriyeti’ne seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedenlerini ve seyahat tarihlerini belirlemeleri gerekir. Vize başvuruları, seyahat süresine ve vize türüne göre farklılık gösterir. Vize başvurularında, Gana Konsolosluğu tarafından talep edilen vize başvuru formunun usulüne uygun şekilde hazırlandıktan sonra vize başvurusu yapılmalıdır.

Vize almak için hazırlanması gereken dilekçe, pasaport, biyometrik fotoğraf gibi diğer evrakların resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi vize başvurusunun olumlu yönde neticelenmesi için esastır. Gana vize ücreti yatırıldıktan sonra talep edilen diğer evraklar ve belgeler, Gana Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne teslim edilir.

Konsolosluk veya Büyükelçilik yetkilileri, vizeyi başvurusunda bulunan kişinin teslim ettiği evrak ve belgeleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra olumlu veya olumsuz sonuçlarını bildirir. Yapılan Gana vize başvurularının olumlu olarak değerlendirilebilmesi için tüm vize işlemlerinin belirlenmiş prosedüre uygun şekilde ilerletilmesi zorunludur.

Gana Vize Kategorileri Nelerdir?

Gana Cumhuriyeti, ülkesine seyahat edecek kişilerin seyahat amaçlarına uygun vize türlerini kategorilere ayırarak değerlendirme yapar. Gana vize ücreti, vize çeşitlerine göre farklılık gösterir. Gana vize çeşitleri şunlardır:

 • Gana turistik vizesi
 • Gana ticari vizesi
 • Gana aile ziyareti vizesi
 • Gana aile birleşimi vizesi
 • Gana eğitim vizesi
 • Gana oturum vizesi
 • Gana çalışma vizesi
 • Gana vatandaşlık vizesi

Gana vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, vize türlerine ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerine göre değişir.

Vize Ücreti Gana
Gana Vize Ücreti

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Afrika’nın Batı bölümünde yer alan Gana Cumhuriyeti farklı ülkelerden gelen yabancı misafirlere her yıl ev sahipliği yapar. Ülke maden yatakları bakımından oldukça zengindir. Gana coğrafi konumu bakımından sahil bölgesinde bulunur yağmur ormanları ve savan iklimine sahiptir. En büyük şehri olan Accra aynı zamanda ülkenin başkentidir.

Gana Türkiye’den gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize ister. Sadece diplomatik vizeye sahip olan kişiler vizeden muaf kent diğer tüm vatandaşlar vize almak zorundadır. Gana vizesi almak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusudur. Vatandaşların konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından belirtilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmesi halinde vize başvurusu 5 gün içerisinde sonuçlanır. Ayrıca acil durumlar karşısında alınması gereken Gana express vize yani acil vize kısa sürede sonuçlanır.

Gana Vize Türleri Nelerdir?

Gana Cumhuriyeti vize şartı koştuğu ülkelerden gelecek olan vatandaşların öncelikle vize türlerini belirlemeleri gerekir. Gana dışarıdan gelen vatandaşları belli kategorilere ayırarak gelme amaçlarını belirler. Gana’da kapıda vize uygulaması olmadığı için alınacak olan vizenin konsolosluk ya da elçilik aracılığıyla alınması gerekir. Gana vizesi kaç günde çıkar sorusunu merak edenler vize türünü belirlemeleri gerekir. Vize türleri içerisinde aile, arkadaş ziyareti amaçlı Gana vizesi, turistik amaçlı Gana vizesi, ticari iş amaçlı Gana vizesi ve transit amaçlı Gana vizesi türleri bulunur.

Gana Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Gana’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amaçlarını belirledikten sonra belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Başvuruların şanslı bir şekilde Gana konsolosluğuna veya büyükelçiliğine yapmaları gerekir. Gana vizesi kaç günde çıkar şeklinde merakı bulunan vatandaşlar hazırlanan belgeleri eksiksiz teslim etmeleri halinde kısa sürede işlemleri tamamlanır. Gana’ya gidecek olan vatandaşların şu belgeleri tamamlamaları gerekir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Başvuru formu
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını gösteren belge
 • Aşı karnesi
 • Banka hesap bilgileri
 • Kanada Vize ücreti
 • Davetiye mektubu
 • Çalışanlar için vergi levhası gibi belgeler tamamlanmalıdır.
Vizesi Kaç Günde Çıkar Gana
Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana vize başvuru merkezi olarak vize işlemlerini yürüten ve Türkiye’den Gana’ya gidecek kişilerin vize başvurularını yaptıkları resmi başvuru merkezidir. Gana ülkesine gidebilmek için Türkiye ile yapılan vize antlaşması hükümlerine göre işlemler yürütülür.

Vize antlaşmasına göre umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), diplomatik (siyah) ve hususi (yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, uzun süreli ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusu yapmaları zorunludur. Diplomatik pasaporta sahip olanlar için tanınan ayrıcalık ise vize ücreti ödememeleridir. Vize başvuruları; Gana Konsolosluğuna, Gana Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Başvuru Merkezleri Aracılığıyla Vize İşlemlerinin Yürütülmesinin Önemi

Gana Vize Başvuru Merkezi teslim edilen evrakları Büyükelçilik veya Konsolosluğa ulaştırırlar. Resmi başvuru merkezi olarak hizmet veren firmamız haricinde Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından görevlendirilen diğer yetkili başvuru merkezleri vasıtasıyla da başvuru yapılarak vize alınabilir. Başvuru merkezleri, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile tüm vize işlemlerini resmi usullere göre yürüterek en kısa sürede vize alınmasını sağlarlar. Böylece Gana ülkesine gitmeyi planlayan kişiler, sorunsuz bir şekilde ve planladıkları tarihte hiçbir aksilik yaşanmadan vizelerini alarak seyahat etme imkânı elde ederler.

Vizesi Nasıl Alınır Gana
Gana Vizesi Nasıl Alınır

Gana Vizesi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gana vize başvuru merkezi, yapılan vize başvurularında teslim edilen belgeleri ve evrakları inceleyerek yönlendirme yapar. Gana vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Gana Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan tüm vize evrakları ve belgelerinin resmi usullere göre doldurulması, vize ücretinin ödenmesi ve hazırlanan belgelerdeki bilgilerin doğrulanabilir bilgiler olmasına bağlıdır.

Yalan beyan ve yanlış işlemler yapılması halinde hem vize başvurusu ret ile sonuçlandırılır hem de kişiler hakkında gerekli soruşturmalar başlatılır. Vize başvurularının ret edilmemesi için istenen evraklar içerisinde bulunan pasaportun, son 10 yıl içerisinde alınmış olması, sayfalarının yıpranmamış/eskimemiş olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az sayfasının boş olması ve en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir.

Bu şartlar dışında Gana ülkesinin bulunduğu konum itibari ile ülkeye giriş yaptıktan sonra olası salgın hastalıklara karşı korunabilmek amacıyla seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden sarıhumma aşısını yaptırmaları gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gana Vizesi Nasıl Alınmalıdır 2021?

Gana için vize başvurusundan önce gidiş amacınıza göre başvuracağınız vize türünü belirlemeniz gerekir. Gana için seyahatlerde, yeşil pasaporta sahip vatandaşlarda vize işlemlerine tabii tutulur. Bunun yanında, gri, bordo, yeşil ve siyah pasaporta sahip kişilerde Gana’ya seyahat edebilmek için vize başvurusunda bulunmalıdır.

Gana Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Başvurduğunuz vize türüne göre doğru evrakların tespitini ve tedarikini randevunuzdan önce eksiksiz tamamlamanız önemlidir. Ayrıca pasaportunuzun yırtık veya eski tarihli olmamasına da dikkat etmek gerekir. Hasar görmüş pasaportlar işleme alınmamaktadır.

Gana Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleriniz için Gana konsolosluğu ya da konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezlerine eksiksiz evraklarınızla başvuru yapabilirisiniz. Başvuru sırasında pasaportunuzun yenilenmiş ve seyahat tarihinizden en az 6 ay kadar uzun süreli geçerli olmasına dikkat edilmelidir.

Davetiyeli Gana Vizesi?

Gana da ikamet eden yakınlarınızdan, Gana seyahatiniz için talep edeceğiniz davetiye mektubu ile başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Vize başvurunuzun onaylanmasında oldukça etkili bir kriterdir.

Gana Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gana konsolosluğundan vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle konsolosluktan randevu talep etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi online olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi telefon numarası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Gana Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize türüne göre tamamlamanız gereken evraklar farklılık gösterebilir. Değerlendirmeye verdiğiniz süreden sonraki 5-15 gün içerisinde sonuçlanır. Bazı durumlarda ek belgeler talep edilebilir ve sonuçlanması ek bir süreye tabii olabilir.

Gana Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gana Büyükelçiliği ve İstanbul Gana Başkonsolosluğuna şahsi olarak gidip başvurularını gerçekleştirebilir. Anlaşmalı acentelere vize türünüze göre tamamlandığınız evrakları kargo yoluyla veya şahsi olarak teslim ettiğiniz takdirde randevuya gerek kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yedi vize ile vize işlemlerinizi ve randevularınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Gana Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Büyükelçilik, tarafından Türkiye’de ikamet eden vatandaşların, evlilik, boşanma, doğum, ölüm, kimlik yenileme, noter tasdiki gibi resmi işlemler gerçekleştirilir. Aynı zamanda Türkiye vatandaşları vize Gana’ya yapacakları seyahatlerde vize işlemleri için başvuru yapabilirler.

Gana Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize başvurusunda, Gana’da iş veya pazar araştırması gibi ticari görüşmeler amacıyla talep edilir. Gana’ya çalışma amacıyla giden kişiler çalıştıkları firma dâhilinde belge talep etmelidir. Resmi izni olmadan çalışan kişiler “kaçak işçi” statüsünde olmaktadırlar

Gana Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Davetiyenin bulunması şarttır aksi takdirde vizeniz işleme alınmayacaktır. Seyahat içeriğinde neyin yer aldığı, Gana’da kişiye kimin referans olduğunu ibraz etmek masrafların kimin tarafından karşılanacağını belgelemek gerekir.

Gana Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik vize dâhilinde sizden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve başvurularınızı bu şekilde yapmanız önemlidir. Turistik vize en fazla 30 gün ve tek girişli olarak verilir.  Tek girişli turistik vize kabul görüldüğü durumdan 3 ay içerisinde kullanılmalıdır.

Gana Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm evraklarınızın tamamlanma ve teslim sürenizden sonra 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanması beklenir. Duruma göre konsolosluk ek belge talebinde bulunabilir bu gibi durumlarda süre biraz daha uzayabilir.

Gana Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Gana seyahatinizden önce vizenizi almanız önemlidir. Çünkü Gana kapı vizesi bulunmamaktadır. Seyahatinizden önce konsolosluk ve büyükelçiliklere bireysel başvuru ve yetkili seyahat acentelerine başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Gana Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gana vize başvuru yapmadan önce başvuracağınız vize türüne; turistik, çalışma, aile ve ziyaret gibi hangi vizeler ile seyahat edeceğinizi tespit etmeniz gerekir. Vize türüne göre değişiklik gösteren evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasının ardından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gana Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulup Gana Büyükelçiliğine ibraz etmek gerekir. Tükenmez kalem ile doğru ve gerçekçi bir şekilde doldurulması gerekir. Yanıtlamanız gereken 10 adet sorunun ardından Gana konsolosluğu tarafından belirlenen biometrik fotoğraf ölçülerinde ki fotoğrafınızı forma yapıştırılır.

Gana Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Büyük harfler ile yanlışlık yapmamaya özen göstererek, başvuruda beyan ettiğiniz evrak ışığında doldurulmalıdır. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlanır.

Gana Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İbraz ettiğiniz tüm belgeler ile başvuru formunda ki belgelerin uyuşması herhangi bur asılsız bilginin bulunmaması gerekir. Başvuru formunda attığınız imzanın pasaport üzerinde ki imzanız ile uyuşması gerekir.

Gana Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gana Başkonsolosluğu, Gana Büyükelçiliği ve Gana vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acenteleri tarafından randevulu veya kargo yoluyla evrakların teslimiyle yapılabilir. Tüm vize işlemlerinin değerlendirilmesi ve sonuçlanmasıyla Gana Başkonsolosluğu ilgilenir.

Gana Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Almanız gereken vize türüne göre temin ettiğiniz evrakların doğru olması, öncesinde vize başvurunuz için randevu aldığınız kuruma veya seyahat acentesine vaktinde orada olmanız önemlidir.

Gana Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bireysel olarak başvurular sadece Ankara Gana Büyükelçiliğinden gerçekleştirebilir. Seyahat acenteleri aracılığıyla farklı bir ilde iseniz kargo yolu ile randevu ve vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gana Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevusu alırken size en uygun ve saati belirlemeniz gerekir. Randevunuzdan önce vize türünüze göre gerekli olan evrakları tamamlamış bir şekilde randevunuza gitmeniz gerekir. Özel gün ve hafta sonuna denk gelmemesine özen gösterilmelidir.

Gana Vize Ücreti 2021?

Çoklu ve tekli giriş çıkışlarda ayrıca vize türünüze göre farklılık gösterir. Turistik tek girişli, ticari 30 günlük, 6 ay ve 1 sene olmak üzere farklılık gösterir. Detaylı bilgi ve sorularınız için Yedi Vize başvuru ve randevu merkezimize ulaşabilirsiniz.

Gana Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Gana başkonsolosluğu veya büyükelçilik tarafından anlaşmalı banka ve hesap numarasına ücretin yatırılması makbuz ile ibraz edilmesi gerekir. Seyahat acenteleri bizzat veya hesap numaralarına ödeme şekliyle hizmet verebilirler. Makbuz üzerinde başvuran kişinin adının soyadının yer alması gerekir.

Gana Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize başvurusu yaparken başvuru formunun yanında olması gereken evraklar arasında yer alır. Seyahatinizin amacı, vize türünüzü, seyahat tarihi gidiş-dönüş tarihi gibi bütün bilgilerin doğru ve eksik olmadan ibraz edildiği evraktır.

Gana Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Gana vizesi dilekçesi; seyahatinizin amacını, hangi tarihlerde Gana’da bulunacağınızı, seyahat masraflarınızı kimin karşılayacağını bildirmeniz, bir işte çalışıyorsanız maaşınızı belgelemeli, turistik amaçla gidiyorsanız bunu belirtmeniz gerekir.

Gana Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Gana dilekçesi Türkçe ve İngilizce olarak yazılmalı 4 çıktısı ile imzalanarak tüm imzaların aynı olması gerekir şekilde başkonsolosluk veya ilgili kuruluşlara teslim edilmelidir.

Gana Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Vize için gerekli evraklar, başvuracağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Eğitim amacıyla giden kişiler ve ticari vize için başvuran kişiler için farklılık gösterir. Ayrıca gereken durumlarda konsolosluk veya büyükelçilik ek belge talebinde bulunabilmektedir.

Gana Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Hangi vize türüne başvurduğunuza göre değişiklik gösterirken, başvuru formu dilekçe ve pasaportunuzun kesinlikle olması gerekir. Bunun dışında başvurduğunuz vize türüne göre ek belgeler talep edilir.

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Gana vizesi, tüm evrakların tamamlanma ve teslim süresinden sonra yaklaşık 5 iş günü bir sürede çıkabilmektedir fakat bazı durumlarda konsolosluk ek belge talebinde bulunabilir.

Gana Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize için başvurunuzda gerekli olan evrakların tesliminden yaklaşık 5 ila 15 gün arasında sonuçlanır. Konsolosluğun yoğunluğu, hafta sonuna denk gelmesi gibi durumlarda süre uzayabilir.

Gana Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Tüm evraklarının doğruluğuna ve eksiksizliğine rağmen başkonsolosluk tarafından vize reddi aldığınız durumlarda tekrar başvurmanızda hiçbir sorun yoktur. Ayrıca Gana Konsolosluğu hakkında yasal haklarınızı kullanmak için Gana Mahkemelerine başvurabilirsiniz.

Gana Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Gana’da çalışmak isteyenlerin başvurduğu vize türüdür. Çalışma vizesini aldıkları durumda sonra vize süresini uzatıp oturum sahibi olabilirler. Bir şirket bünyesinde çalışan olarak gideceğiniz durumda temin etmeniz gereken birtakım evraklar, finansal kaynaklarını ibraz etmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top