Vizesi Ekvator Ginesi

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır 2024? Her yıl değişen prosedürler ve evraklar dâhilinde en çok merak edilenlerden biri de Ekvator Ginesi vizesi olarak kayda geçer. Her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmeye devam edilen bu ülke, Afrika kıtasının en önemli merkezlerinden birisidir. Doğal güzellikleriyle ve muhteşem yaz iklimiyle herkesi kendisine hayran bırakan Ekvator Ginesi için mutlaka pasaport ve vize şartı vardır.

 Yeşil, gri, bordo ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlar özellikle vize çıkarttırmak zorundadır. Vize işlemlerinin tamamlanması, onay alması ve vizenin çıkması en az 7 gün sürer. 7 gün içerisinde ihtiyacınız olan vizeyi hemen almış olursunuz. Vize ve pasaportunuz hazır hale geldikten sonra Ekvator Ginesi bölgesine rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

İçindekiler

Ekvator Ginesi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Ekvator Ginesi vizesi için gerekli olan birkaç evrak mevcuttur. Bu evraklar eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlandıktan sonra vizenizi almanız için hiçbir sorun kalmaz. Öncelikle mutlaka en az 6 ay geçerli olan bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Son 6 ay içerisinde çekilmiş üç adet biometrik fotoğrafınızın ve mutlaka nüfus cüzdanınızın fotokopisinin olması gerekiyor. Vizeye başvuru yapmanız için sunulan formu eksiksiz ve yanlışsız doldurmuş olmanız gerekiyor.

Ayrıca salgın hastalık taşımadığınız dair Sağlık Bakanlığının onaylamış olduğu bir sağlık raporuna da sahip olmanız gerekiyor. Gideceğiniz yerle ve kalacağınız otelle alakalı rezervasyona dayalı belgelerinizin, banka hesap bilgilerinizin ve HIV virüsü taşıyıp taşımadığınıza dair test sonuçlarınızın da hazır olması gerekiyor. Uluslararası geçerli olan seyahat sağlık sigortanızın da bulunması gerekiyor. Tüm bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp vize başvurusu yapabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2024?

Standart olarak tüm prosedürün tamamlanması ve evrakların teslim edilmesinden 7 gün sonra Ekvator Ginesi vizesi çıkar. Oldukça kısa sürede çıkan bu vizeyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Genel olarak 7 gün içerisinde teslim edilse de, başvuru yaptığınız konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre bu süre daha da uzayabilir. Ödemeniz gereken ücret ise seyahat amacınıza ve seyahat etmek istediğiniz bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Vizesi Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu

Bereketli topraklarında, iklimi ve doğal güzellikleriyle cezbedici olan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti yıl içerisinde birçok ülkeden ticari ve seyahat amaçlı birçok insanı ağırlamaktadır. Ticaret bakımından önemli bir ülke olan Ekvator Ginesi ticari faaliyetler için ülkeyi ziyaret eden insan sayısı oldukça fazladır.

Ticaretin yanı sıra doğal güzellikleri ile de ülkeye çok sayıda insan gezi amaçlı seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Ekvator Ginesi Cumhuriyeti de çoğu ülke gibi vize şartı koyan ülkelerden bir tanesidir. Türkiye’ye de seyahatler için vize şartı konmuştur. Ülkeye ne amaçla gidiliyorsa gidilsin Ekvator Ginesi vize başvurusu yapılması şarttır. Vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmakta bunların eksiksiz yerine gerilmesi gereklidir.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu yapmadan önce ülkeye giriş amacının belirlenmesi gereklidir. Giriş amaçlarına göre vize için başvurular ve başvuru evrakları değişiklik gösterir. Öncelikle Ekvator Ginesi vize başvurusu için başvuru formunu doldurulmalıdır. Başvuru formu 3 farklı dilde hazırlanması gereklidir. Bunlar İspanyolca, Portekizce, Fransızca dilleridir. Vize başvuru için size Ekvator Ginesi Cumhuriyetinden davet mektubunun da gelmiş olması gereklidir.

Ön işlemler gerçekleştiren sonra önce uçak ve otel rezervasyonunu ayarlayıp daha sonra belgeleri tamamlamalısınız. Çünkü istenilen belgeler içerisinde otel ve uçak rezervasyonu yaptırdığınızı ispatlayan evraklarda olması gereklidir. Evrakların ardından Ekvator Ginesi’ne gitmek için Türkiye’de bulunan Büyükelçiliğine evraklar teslim edilir ve en fazla 1 hafta içerisinde vizenin onaylanıp onaylanmayacağı kesinleşmektedir.

Ekvator Ginesi Vizesi Nereden Alınır?

2019 yılından önce Türkiye’de Ekvator Ginesi’ne ait bir Büyükelçilik bulunmamaktaydı. 1 Temmuz 2019 tarihinde Ekvator Ginesi ilk Büyükelçiliğini Ankara’da açtı. Böylelikle vize alma süreci daha da hızlanmış oldu. Bireyler Ekvator Ginesi vize başvurusu için bizzat Büyükelçiliğe gitmeleri gereklidir. Aynı şekilde vize için gerekli olan harç parası da Büyükelçiliğe yatırılmaktadır.

Vize başvurusu kapı vizesi ve elektronik vize şeklinde yapılmamakta, direk Büyükelçiliğe yapılmaktadır. Ekvator Ginesi Büyükelçiliği hafta içi saat 09.30 ve 12.00 arası başvuruları kabul etmektedir. Yine aynı şekilde belgeleri de bizzat elden verilmesi şartı vardır, kargo yöntemiyle de başvurular geçersiz sayılmaktadır.

Vize Başvurusu Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize Başvurusu

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri

Arasında yer alan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti doğal güzellikleriyle ülkeye gelen insanları büyümektedir. Birçok kişi ülkeyi gezmek ve ticaret yapmak için vize başvurusu yapmaktadır. Ekvator Ginesi Cumhuriyeti birçok ülke gibi ülke girişlerinde vize şartını koymaktadır. Vatandaşlar Ekvator Ginesi Vize İşlemleri başlamadan önce vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Eksiksiz bir şekilde Ekvator Ginesi vizesi başvuru formunu dolduran vatandaşlar daha sonra vize işlemleri için gerekli evrakları toplaması gereklidir. Evrakların tamamı toplandıktan sonra vize harcı Ankara’daki Büyükelçiliğine yatırılmalıdır. Ayrıca vize işlemleri kendi içerisinde vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir yani kısaca örnek verilecek olursa ticari vize işlemleri için ayrı turistik vize için ayrı işlemler uygulanır.

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Türkiye’yi Ekvator Ginesi vizesi şartı koyan Ekvator Ginesi vize işlemleri seyahat türlerine göre ayrı evraklar istemektedir. Öncelikle hangi amaçla ülkeyi ziyaret etmek istediğinizi karşılaştırmalısınız. Kararlaştırdıktan sonra gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde düzenlemeniz gereklidir. Ticaret vizesi veya turistik vize için ortak olarak gerekli olan şartlardan biri de aşı kartınızın olmasıdır.

Ülkenin genelinde yaygın hastalıklar mevcuttur bu hastalıklardan etkilenmemek için ve bulaşmamanız adına mevcut hastalıkların aşısını olmanız gerekmektedir. Diğer ortak vize evrakların içerisinde de ülkede nerede kalacağınıza dair belgeler sunmamız gerekmektedir. Bunun içerisinde otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonları yaptığınıza dair evraklar yer almalıdır.

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ekvator Ginesi vize işlemleri için yapmanız gereken ilk şey bize başvuru formu doldurmanızdır. Vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ülkeye gitme amacınıza göre istenilen vize evraklarını eksiksiz bir şekilde düzenleyip bizzat kendiniz Ankara Büyükelçiliği’ne giderek teslim etmeniz gereklidir.

Evraklar kesinlikle posta ve dijital ortamda büyükelçiliğe gönderilmektedir ve vizeleri sınır kapılarından, elektronik vize işlemlerinden vizeniz verilmemektedir. Ekvator Ginesi ülkesinin vizesi sadece tek bir koşullu yapılmaktadır. Bizzat Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak, evraklarınızı teslim edip vize harcı parasını yaptırmalısınız. Bütün işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra 3 gün içerisinde vize başvurunuz kabul edilmekte veya reddedilmektedir. Bu uzun ve zorlu Ekvator Ginesi vizesi işlemleri daha kolay hale getirmek için profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Vize İşlemleri Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize İşlemleri

Ekvator Ginesi Vize Randevusu

Türkiye’de yaşayan vatandaşlar Ekvator Ginesi vizesi almak için gerekli bütün evrakları ve işlemleri tamamladıktan sonra yapılması gereken en son işlem Ekvator Ginesi Vize Randevusu almaktır. Randevu alınmadan önce dikkat edilmesi ve tamamlanması gereken işlemleri yapmalısınız. Bu işlemler eksik olmadan tamamlandıktan sonraki süreçte yapılması gereken tek işlem vize randevusu almanızdır.

Vize randevu saati ve günü gelene kadar mutlaka eksik hiç bir evrakınız kalmamalıdır. İstediğiniz tarihte randevu almak için olabildiğince işlemleri hızlı yapmanız da fayda olacaktır. Randevu alma işlemlerini kolaylaştırmak ve evraklarınızın eksiksiz ve hatasız şekilde toplanması için profesyonel yardım alabilirsiniz. Hem işleriniz kolaylaşmış hem de zaman kazanmış olacaksınız.

Ekvator Ginesi Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bu güzel ülkeye güzel olduğu kadar ticaret bakımından gelişmiş olan ülkeye gidebilmek için vize şartı aranmaktadır. Randevu alınarak vize işlemlerini gerçekleştiren Büyükelçilik randevu saatinde geldiğinizde yapmanız gereken bütün vize işlemlerini yapmış olmanız gereklidir. Başvuru formu, sağlık bilgisi, pasaportunuz, biletleriniz, rezervasyon işlemleriniz A’dan Z’ye istenilenleri randevu tarihinde Büyükelçiliğin takdirine sunmalısınız.

Eğer ki bu evrakların veya işlemlerin biri yapılmadıysa randevu almanız çok işe yaramayacaktır. Büyükelçilik yapılması gerekenleri yanlış veya eksik yaptığınız için Ekvator Ginesi vizesi randevusu başvurunuzu iptal edecektir. Böyle sıkıntıların doğmaması için randevu işlemlerinde bu işin uzmanlarından destek almalısınız.

Ekvator Vizesi Randevusundan Önce Yapılması Gerekenler

Randevudan önce detaylı inceleme yapıldığında birçok belge evrak istenmektedir. Önem sırasına göre Ekvator Ginesi vize randevusu için yapılması gerekenleri 6 başlık altında toplayabiliriz. Bunlardan ilki ve en önemlisi başvuru formunu doğru vize evraklarını eksiksiz tamamlamanızdır.

Bunlardan herhangi birinde yapılacak yanlışlık veya hata vize talebinizin kabul edilmemesini yol açabilir. 2.olarak vize ücretini ödemiş olmanızdır. Vize türlerine göre vize ücretleri de değişkenlik gösterir. 3.madde aşı kartınızın olmasıdır.

Belirlenen hastalıkların aşılarını yaptırmanız lazım. Bunun yanında sizden AIDS testinin sonuçları da istenmektedir. 4.madde ise davet mektubudur. Davet mektubu almak için bu işin uzmanlarından hizmet talep edebilirsiniz. 5.madde de parmak izi uygulamasıdır. Parmak izinizle hiç zorlanmadan kolayca randevu alınabilir. Son uygulama ise randevu almak bütün bu işlemler yapıldıktan sonra son olarak randevu alınmaktadır.

Vize Randevusu Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize Randevusu

Ekvator Ginesi Konsolosluğu Vizesi

Ülkemizden Ekvator Ginesi üzerine seyahat etmek isteyen kişiler, sebebi ne olursa olsun çeşitli belgeler almak ve vize çıkarttırmak zorundadır. Bu süreç içerisinde çeşitli danışmanlık başvuruları yapılabilir ve evraklar hakkında detaylı bilgi alınabilir. Ekvator Ginesi vatandaşları için şu an hâlihazırda ülkemizde konsolosluk bulunmaktadır.

Bunun yanında ülkeye gitmek için vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları öncelikle dilekçe vermek durumundadır. Ekvator Ginesi konsolosluğu vizesi alınması durumunda ilkeye giriş izni verilmiş olacaktır. Fakat bu vizelerin belirli tarihleri mevcuttur. Bu tarihler arasında Ekvator Ginesi içerisinde bulunmanıza izin verilecektir. Aksi durumda suçlu olarak görülecek ve hakkınızda işlem yapılmasına sebebiyet vereceksiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi İşlemleri

Farklı ülkelere gidilirken alınan vizeler Ekvator Ginesi içinde alınmalıdır. Yıl içerisinde birçok insan araştırma yapmak ya da bölge halkıyla iletişime geçmek için buralara gitmektedir. Bu nedenle Ekvator Ginesi Konsolosluğu Vizesi almak gerekmektedir. Bu vize işlemleri sırasında belirli aşamalar geçilecek ve belge teslimi yapılacaktır.

Bunun yanında ücretlendirmeler ve vize tarihleri saptanacaktır. Özellikle kısa süreli ziyaretler için fazlaca bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Fakat bölgede ticari işlemler yapacak ya da daha fazla uzun süre kalacaksanız farklı fiyatla firmalara tâbi tutulursunuz. Bu nedenle gerekli olan vize türünü seçerek bu yönde bir ödeme yapmanız gerekir. Konsolosluk içerisinden alınacak olan vizenin geçerlilik süresi resmi olarak kaydedilmektedir.

Ekvator Ginesi Vizesi İşlem Basamakları

Konsolosluk içerisinden alınacak olan vizelerin geçerlilik süresi farklılık göstermektedir. Özellikle bölgedeki yakınlarınızı ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda kısa süreli vizelerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Ekvator Ginesi konsolosluğu vizesi alınırken gerekli olan evrakların teslimi ve ücretlerinin ödenmesi için belirli süreler bulunmaktadır. Randevu alındıktan sonra beklenmeli ve randevu gününde evraklar teslim edilmelidir.

Konsolosluk içerisinde gerçekleşen bu işlemler sonrası doğru şekilde yapılmış başvurular yaklaşık on gün içinde sonuçlanır. Süreçte uzamaların olmadı bazı durumlarda oluşabilecek sorunlar arasındadır. Bunun yanında herhangi bir olumsuzluk oluşmaz ve işlemler hızlı şekilde sonuçlanırsa vizeniz yaklaşık bir hafta içerisinde oluşturulur. Konsolosluk vizesi sayesinde bölgeye kolaylıkla gitmeniz mümkündür.

Konsolosluğu Vize Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Konsolosluğu Vize

Ekvator Ginesi Büyükelçiliği Vizesi

Ekvator Ginesi, dünya üzerinde sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapan önemli bir bölgedir. Özellikle coğrafi konumu nedeniyle yıl içerisinde birçok ziyaretçi ve araştırmacı bölgeyi ziyaret etmektedir. Tüm bunların yapılması için öncelikle vize almak ve bölgeye hukuki yollardan girmek gerekmektedir.

Özellikle coğrafi konumu nedeniyle turistik faaliyetler açısından da önemli bir noktadadır. Ekvator Ginesi Büyükelçiliği Vizesi alınırken belirli aşamalar ve evraklar gerekecektir. Tüm bunların eksiksiz ve zamanında yapılması sonucunda olumlu sonuçlar oluşacak ve süreç en hızlı şekilde tamamlanacaktır. Bunun yanında işlemler sırasında ücretler ve evrakların teslimi kademeli şekilde yapılmalıdır. Bunun içinde form doldurmak ve randevu almak gerekir.

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi’ne resmi yollardan ulaşmak için öncelikle büyükelçiliğe vize başvurusunda bulunmak gerekir. Bu süreçte de randevu almak ve gerekli evrakları hazırlamanız önemlidir. Özellikle evraklardaki bilgi eksikliği sürecin uzamasına ve sonuçsuz kalmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumların önlenmesi için iyi bir toparlanma süreci gerekecektir.

Ekvator Ginesi Büyükelçiliği vizesi alınırken işlemler için online form doldurulur. Bu formun ardından randevu alınmalı ve alınan randevu ile evrak teslimi yapılmalıdır. Evrak teslimi sırasında gerekli olan ücret ödenmelidir. Tüm bunların eksiksiz bir şekilde yapılması sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasını sağlar. Hem ticari hem de turistik yönden birçok kişinin ziyaret ettiği bölge için vize almak, önemli bir detaydır.

Ekvator Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekir?

Bilindiği üzere her birey yurtdışına çıkmak için pasaport almak zorundadır. Bu aşamada suç bilgileri, yerli belgeleri ve konut bilgileri gibi detaylar buradan saptanabilir. Yeni bir ülkeye gidilecekse bu ülkede kalmak için ayarlanan rezervasyon bilgileri de belgelenmelidir. Ekvator Ginesi Büyükelçiliği vizesi alınırken pasaport ve kimlik kartı gerekecektir.

Pasaportların belirli zaman dilimlerinde yenilenmeleri gerekmektedir. Eğer yenilenmemiş bir pasaport ise vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Bunun yanında vize başvurusu sırasında verilen fotoğrafların güncel olması da gerekmektedir. Güncel olmayan fotoğraf ile yapılan başvurular kabul edilse dahi ülkeler arasında geçiş yaparken sorunlar doğurabilir. Tüm belgeler doğru şekilde teslim edilirse onaylama süreci 10 ile 15 gün sürecektir.

Büyükelçiliği Vize Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Büyükelçiliği Vize

Ekvator Ginesi Turistik Vize

Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti gerek yerel ürünleriyle gerek doğasıyla yılın hemen hemen bütün aylarında yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Ana kara ve adalardan oluşan ülke en çok doğal güzelliğiyle ön planda. Bu güzel Afrika ülkesine gidebilmek için Ekvator Ginesi Turistik Vize almanız şart koşulmuştur.

2019 yılında ilk kez Ekvator Ginesi Büyükelçiliği açılmış Türkiye’den birçok vatandaş bu ülkeye ziyaret edebilmenin mutluluğunu yaşamışlardır. Geniş kakao bahçeleri, bir tarafı uçsuz bucaksız ormanlar diğer tarafı ise masmavi bir okyanusla gelen turistleri adeta büyülemektedir. Vize işlemleri için gerekli evrakları hazırladıktan sonra vizenizin onayıyla bu güzel ülkeye ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Türkiye de Ekvator Ginesi’ne ziyaret edebilmek için vize şartı koyan ülkelerden bir tanesidir. Vize almak için gerekli olan bütün evrakların eksiksiz ve istenilen statüde olması büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde emekleriniz boşa gidebilir Ekvator Ginesi turistik vize için yaptığınız başvuru reddedilebilir. Hazırlamanız gereken evraklar şöyledir.

3 adet biyometrik fotoğrafınız, nüfus cüzdanınızın arka ve ön yüzünün fotokopisi, pasaportunuz geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır, Ekvator Ginesi turistik vize için Portekizce, Fransızca ve İspanyolca hazırlanmış 3 adet başvuru formu, ülkeye gideceğiniz uçağın rezervasyonu, ülkede kalacağınız otelin rezervasyonunu kanıtlayan belgeler, banka hesabınızda yeterli kadar paranız olduğuna dair banka hesabı bilgilerinizi içeren bir belge olmalıdır.

Ayrıca ülkedeki çeşitli hastalıklar yaygın olduğu için gerekli olan bir kaç aşıyı yaptırdığınıza dair aşı kartınız, sabıka kaydınızın temiz olduğuna dair bir belge, uluslararası sağlık sigortanızın olması gereklidir, vize ücretini ödediğinize dair hesap belgesi, davet mektubunuzun aslı veya fotokopisi de belgelerinizin içinde yer almalıdır.

Ekvator Ginesi Turistik Vize işlemleri Nasıl Yapılır?

Ekvator Ginesi’ne gitmek için öncelikle başvuru formunu 3 farklı dilde doldurmanız gereklidir. Başvuru formunuz onaylandıktan sonra Ekvator Ginesi turistik vize için gerekli olan bütün evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize harcı ve vize evraklarını bizzat Büyükelçiliğe kendiniz vermeniz şart koşulmuştur.

Turistik Vize Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Turistik Vize

Ekvator Ginesi Ticari Vize

Okyanusla tabiatın buluştuğu harika ülkelerden biri olan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti bir ana kara ve birçok adadan oluşan muhteşem Afrika ülkelerinden bir tanesidir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Birçok ülke gibi Ekvator Ginesi Cumhuriyeti vize isteyen ülkelerden biridir. Güçlü bir ticaret ağına sahip olan ülkeye birçok turist ticaret amacıyla gitmektedir.

Özellikle petrol ve kakao ağaçları bakımından oldukça zengin olan ülke yabancı turist akınına uğramaktadır. Ülkeye ziyaret gerçekleştirdiğinizde her gitme amacınıza göre ayrı bir vize işlemi uygulanmaktadır. Eğer Ekvator Ginesi’ne gitme amacınız ticaret ise Ekvator Ginesi Ticari Vize almanız gereklidir. Hangi renk pasaporta sahip olursanız olun hepsinde ticari vize alınması şart koşulmuştur. 2019 yılına kadar Türkiye’de Büyükelçiliği bulunmayan ülkenin 1 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’ye Büyükelçiliği açıldı.

Ekvator Ginesi Ticari Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Ekvator Ginesi’ne gitme amacınızı ticaret olarak belirlediyseniz yapmanız gereken ticari vize belgelerini ayarlayıp vizenizin onaylanması gereklidir. Vize için evrakların eksiksiz ve usule uygun olması gereklidir. Vize için başvuru yaptığınız tarih esas alınarak en az 1 yıl geçerliliği olan pasaportunuzun aslı gerekmektedir.

Ekvator Ginesi Cumhuriyetinden gelen davet mektubunuzun olması bu davetin orijinali zorunlu değildir, davetin fotokopisi de geçerlidir. Kalacağınız otelde rezervasyon yaptığınıza dair bir belge, uçak rezervasyonu yaptırdığınıza dair bir belge istenmektedir. Yeni çekilmiş olan arka fonu beyaz olmak şartıyla iki tane resim ve vize harç bedeli ödemeniz gereklidir. Vize harç bedeli Ekvator Ginesi ticari vize için Büyükelçiliğe bizzat elden yatırılmış olması lazım, nakit ödemeler kabul edilmektedir.

Ekvator Ginesi Ticari Vize Ücreti

Ekvator Ginesi’ne gitmek için başvuru formunu doldurup evrakları tamamladıktan son işlemlerden biri olan vize ücreti kalmaktadır. Ekvator Ginesi Ekvator Ginesi ticari vize için Euro cinsinden ödemeleri kabul etmektedir. Eğer vizenin olumsuz sonuçlanırsa vize ücretiniz hiç bir zaman geri iade edilmemektedir. Vize ücretlerinizin heba olmaması için evraklarınızın eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Büyükelçiliğe evraklarla beraber Ekvator Ginesi ticari vize almak için başvurduğunuzda başvurunuz 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ticari Vize Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Ticari Vize

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Dünya üzerinde okyanusa kıyısı olan sayılı ülkelerden birisi olan Ekvator Ginesi, Afrika kıtasında yer alır. Bu kıta içerisinde yer alan ve yıl içerisinde sayısız ziyaretçiye alan bölgelerden biriside. Ülkemizde yıl içerisinde birçok kişi bölgeyi ziyarete gitmektedir. Bunun yanında Ekvatorda ailesi ya da arkadaşları yaşayan kişiler vize almak için sıraya girmişlerdir.

Vize alma süreci doğru işlemler yapılırsa 15 gün içerisinde tamamlanacaktır. Ülkemizden Ekvator Gine’sine vizesiz gitmek için ABD pasaportu gerekir. Bu pasaporta sahip bireyler herhangi bir işlem yapmadan bu bölgelere gidebilmektedir. Ülkemizde bu vizeyi almak için başvuru yapılacak tek kurum vardır. Bu kurum büyükelçiliktir.

Ekvator Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken birtakım defalar vardır. Öncelikle vizesiz girişin yasak olduğu bu bölge için izin alınırken belgeler tam anlamıyla tamamlanmalıdır. Bu belgeler sayesinde izin verilip verilmeyeceği kararlaştırılmaktır. Ülkemizden Ekvator Güneşine giriş için vize almak gerekmektedir.

Fakat ABD pasaportuna sahipseniz ve bu pasaportun süresi geçmemiş ise sorunsuz ve vizesiz şekilde bölgeye girebilirsiniz. Ziyaretler için ilk aşamada verilen vizenin süresi bir ay yani otuz gündür. Bu süre dışında bölgeye herhangi bir şekilde giriş çıkış yapılamaz. Bu vize aşamalarının eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanması oldukça önemli bir konudur. Doğru yapılmayan herhangi bir işlem vizenin sizlere ulaşmasına engel olacaktır.

Ekvator Vizesi Almak İçin Neler Yapılması?

Her ülke kendi sınırları içerisinde giriş çıkışlarını kontrol etmek için farklı yerlerden gelenleri incelemektedirler. Vize bunun için gereklidir. Kontrollerin doğru şekilde yapılabilmesi için vizenin güncel olması ve verilen süreler arasında ülkede bulunmanız gerekmektedir. Ekvator Ginesi aile arkadaşlık ziyaretleri vizesi alındıktan hemen sonra kullanılmaya başlanabilir. Bunun için ilk olarak randevu alınmalıdır. Bu randevu sayesinde evrak teslimi ve vize başvurusu yapılabilir.

Süreç içerisinde ilk aşama olan randevu alma işlemi vizenin eksiksiz alınmasını sağlayacaktır. Ekvator Ginesi topraklarına verilen vize ile girebilmek için öncelikle başvuru yapmak gerekir. Bununla birlikte evrak toparlanması ve ücret ödenmesi önceliklidir. Bu aşamadan sonra vize sonuçlanacak ve geçerlilik süresi sizlere sunulacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Ekvator Ginesi Vizesi Gerekli Evraklar

Geniş ve zengin toprakları ile örtülü okyanus içerisinde adaları olan Afrika ülkesi Ekvator Ginesi Cumhuriyeti ülkesine gelen birçok kişi ülkeye olan hayranlığını saklayamamaktadır. Türkiye’de Temmuz 2019 yılından itibaren faaliyete giren Büyükelçilik sayesinde Türkiye’de ki çoğu vatandaşımız Ekvator Ginesi’ne gitmek için vize almama başladı.

Kimi vatandaşımız ülke seyahatini ticari amaçla gerçekleştirmek için tercih etse de ülkeyi merak edip turistik gezi için ülkeye giden vatandaşlarımızın sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Her vize türü için Ekvator Ginesi Vizesi Gerekli Evraklar değişmekte vatandaşlardan ayrı evraklar istenmektedir. Ülkeye gitme amacınıza göre evraklarınızı düzenlemeniz gereklidir.

Ekvator Ginesi Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti yemyeşil doğasıyla turistik amaçlı seyahat eden yabancı turistlere harika bir görsellik sunmaktadır. Gitme amacınız turistik gezi içinse turistik vize almalısınız. Turistik gezi için Ekvator Ginesi vizesi gerekli evraklar şu şekildedir.

En fazla 6 ay önce çekilmiş arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğrafınız, en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz, İspanyolca, Fransızca ve Portekizce doldurulmuş başvuru formalarınız, işveren veya çalışan olduğunuzu gösteren evraklar, maaş bordrosu gibi kıymetli evrak çeşitleridir.

Ayrıca banka hesabı dökümünüz, nüfus cüzdanı fotokopisi, evlilik cüzdanı fotokopisi, ülkede kalacağınız otelin rezervasyonun bilgileri, uçak, tren, otobüs rezervasyonunuzu gösteren belgeler, Ekvator Ginesi Konsolosluğuna yazılmış dilekçe ve buna benzer evraklar gereklidir. Bu işlemleri daha kolay yapabilmeniz için profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Ticaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye ile Ekvator Ginesi arasında doğal gaz ihracatı gerçekleşmektedir. Buda ülkemiz ile Ekvator Ginesi arasında güçlü ticari ilişkilerin gelişmesini sağlamıştır. Ülkemizde ticaret amaçlı çoğu vatandaş Ekvator Ginesi’ne seyahat etmektedir. Ticari Ekvator Ginesi vizesi gerekli evraklar; ülkede bulunan çeşitli hastalıkların aşısını olmak, ticaret unvanınızda bulunan evraklar, maaş bilgileriniz, sigorta bilgileriniz, banka hesabınızda ne kadar para olduğunu kanıtlayan belgedir.

Ayrıca resim, pasaport, ülkeye gelmeniz için gönderilen davetiye, dilekçe, başvuru formu, vergi levhası, otel ve uçak rezervasyonu yaptırdığınızı ispatlayan doküman ve belgeler olmalıdır. Hepsinin tek tek hazırlanması bunların eksiksiz bir şekilde tamamlanması özellikle çalışan biri olarak baya zamanınızı alıp sizi uğraştıracaktır. Hiç bir şey yapmadan vize evraklarınızı tamamlamanız artık profesyonel destek ile çok kolay hale gelmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize Evrakları Ve Belgeleri

Ekvator Ginesi Vize Formları

Ekvator vizesi formlarının başında vize başvuru formu gelmektedir. Başvuru formu isminde anlaşılacağı gibi başvurunuzun ilk aşamasıdır. Hangi vize çeşidi almak istiyorsanız isteyin her vize türü için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Tabi ki diğer önemli evraklar kadar başvuru forumlarında büyük öneme sahiptir.

İstenilen resmi evraklar içerisinde yerini alır. Konsolosluğa vereceğiniz sizinle ilgili bilgi içeren bir belge olduğu için Ekvator Ginesi Vizesi Formları büyük bir özenle oluşturulmalıdır. Formda sizde istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak cevaplamalısınız, aksi takdirde yanlış ve eksik bilgi tespit edilirse vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Formların içinde çeşitli sorular yer almaktadır bu soruların hepsi sizi tanımaya yöneliktir.

Ekvator Ginesi Vize Formları İçerisinde İstenilen Bilgiler

Vize işlemlerinin ilk adımı olarak kabul edilen Ekvator Ginesi vizesi formları bütün bilgilerinizin istendiği formlardır. Başvuru formunda adınız, soyadınız, medeni haliniz, yaşınız gibi sorular yer almaktadır. Bunun yanı sıra size baba adı, anne adı gibi sorularda formda sorulmaktadır.

Formda yer alan diğer bir sorulardan biride mesleğiniz, nerde çalışıyorsunuz, nerede oturuyorsunuz, iletişim bilgileriniz nelerdir diye sorularda yönetilir. Geriye kalan sorularda neden Ekvator Ginesi’ne gitmek istediğiniz, pasaport bilgileriniz ve sağlık bilgileriniz istenmektedir. Bunların hepsi resmi belge niteliğindedir, eğer yanlış bir şekilde doldurduysanız yeni yeni bir form alıp tekrar baştan doldurmanız gerekmektedir.

Ekvator Ginesi Vize Formlarını Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Önemli evraklar içerisinde yer alan başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız şarttır. Sizden istenilen bilgilere vereceğiniz olumsuz bir yanıt olsa bile asla yanlış bilgi verip olumlu cevaplar yazmayın. Bilgileriniz doğulu tespit edilmezse vize için gerekli bütün şartları yerine getirseniz bile vizenizin onaylanması reddedilebilir.

Ayrıca Ekvator Ginesi vizesi formları büyük harflerle okunaklı bir şeklide doldurulmalıdır. Ekvator Ginesi başvuru formu İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dillerinden biriyle yazılması şarttır. Türkçe yazılan başvuru formlarının geçerliliği yoktur. Bu formları doldurmakta zorluk çekiyorsanız profesyonel destek alabilir vize işlemlerinizi daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel birine hazırlatırken de yine aynı şekilde kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde vermelisiniz.

Vize Formu Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize Formu

Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçe Örneği

Ekvator Ginesi vizesi için gerekli olan belgelerden biride dilekçelerdir. Dilekçenin yazılma amacı ülkeye neden gitmek istediğinizi, orda neler yapmak istediğiniz gibi bilgilerin paylaşılmasıdır. Vizenizin onaylanması için büyük rol oynamaktadır. Vize sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçe Örneği üzerinden yola çıkarak eksiksiz bir şekilde dilekçeyi doldurması lazımdır.

Vize dilekçeleri vize türlerine göre değişiklik gösterirler. Seyahat amaçlı gidiyorsanız ayrı bir dilekçe iş ve ticaret amaçlı gidiyorsanız daha ayrı bir dilekçe hazırlanması lazımdır. Seyahat amacınız ve tarihleri yer alır. Okunaklı ve el yazınızla dilekçenizi yazmanız gereklidir. Bunun yanı sıra her vize türü için ayrı dilekçede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Ekvator Ginesi Turistik Vize Dilekçe Örneği

Dilekçeler A4 beyaz kâğıda yazılmalıdır. Okunaklı ve resmi bir yazıyla dilekçeler oluşturulur. İsteyen el yazısıyla isteyen dijital ortamdan yazıp çıktısını alabilirler. Bireylerin Ekvator Ginesi vizesi dilekçe örneği incelediğinde burada dikkatli edilmesi gereken konu dilekçeyi el yazısı veya dijital ortamdan yazıp çıktısını aldıklarında her ikisinde de ıslak imzanızı kullanmalıdırlar.

Yazının içeriğinde neden bu Ekvator Ginesi Cumhuriyetini seyahat etmek için seçtiğinizi anlatmalısınız. Ülkeden ne kadar kalacağınız tarihleriyle beraber belirtmelisiniz. Ekvator Ginesi’ne gittiğinizde nerelere gitmek istediğinizi, katılmak istediğiniz fuarları detaylı bir şekilde anlatmalısınız. Eğer bir tur şirketiyle gidiyorsanız tur şirketi ile gittiğinizi belirtmeniz gereklidir.

Ekvator Ginesi Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari vizede aynı turistik vizede olduğu gibi A4 kâğıda yazılmalıdır. Yazının okunaklı olması ve İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dilinde yazılması şarttır. Ülkeye gidecek olan Türk vatandaşları Ekvator Ginesi vizesi dilekçe örneği dikkate alınarak bir dilekçe oluşturması dilekçe yazmasını kolaylaştıracaktır.

Ülkeye hangi ticari faaliyetleri gerçekleştirmek için gittiğinizi, hangi tarihler arasında ülkede kalacağınızı, firmanızın ne ticareti yaptığını, Ekvator Ginesi’ne gittiğinizde orda hangi firmayla ticari ilişkilere gireceğinizi, neden bu şirketi seçtiğinizi, size düşen iş payını, Ekvator Ginesi Cumhuriyetinde bulunan şirketle nasıl tanıştığınızı, neden telefon ve video yöntemiyle değil de yüz yüze görüşmek istediğinizin açıklamalı bir şekilde yazmalısınız.

Vizesi Dilekçe Örneği Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçe Örneği

Ekvator Ginesi Vize Ücreti

Afrika kıtası üzerinde yer alan 1 anakara ve adalardan oluşan okyanusa kıyısı olan harika ülkelerden biri olan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edilmektedir. Doğal güzelliğinin yanı sıra geniş kakao bahçelerine ve zengin petrol yataklarına sahiptir. Bu sebepten dolayı ülkeye çok amaçlı seyahatler gerçekleşmektedir.

Vize işlemleri içerisinde vize ücretleri de yer almaktadır. Vize ücretleri Euro para birimiyle yatırılmalıdır. Vize ücretleri vatandaşların gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bir ticari vize için yatırılan Ekvator Ginesi Vizesi Ücreti farklıyken, turistik gezi amaçlı gidilen vize ücreti farklıdır.

Ekvator Ginesi Vize Türleri

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti en fazla vize türleri olan ülkelerden birisidir. Hemen hemen her amaca göre vize istenmektedir. Ticari vizeler kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Eğer ülkeye şirket sahibi olarak iş yapmak için gidiyorsanız ticaret işveren vizesi almanız gereklidir. Fakat gitme amacınız ülkede çalışmaksa ticari çalışan vizesi almak zorundasınız. Her iki vize türü için ayrı vize ücreti istenmektedir.

Turistik geziler ise ticari vizelere göre daha fazla vize çeşitliliğine sahiptir. Turistik vize çalışan, turistik vize işveren, turistik vize emekli, turistik vize öğrenci, turistik vize memur, turistik vize aile ziyareti olarak altıya ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra transit Ekvator Ginesi vizesi de bulunmaktadır. Her bir vize çeşidine farklı farlı Ekvator Ginesi vizesi ücreti istenmektedir.

Ekvator Ginesi Vize Onaylanma Süreci

Ticari veya turistik hangi sebeple olursa olsun bütün pasaport çeşidine sahip olan vatandaşlar ülkeye girebilmek için vize almak zorundadır. Sizden istenilen belgeleri ve başvuru formunu gerçekleştirdikten sonra Ekvator Ginesi vize ücreti ödemeniz gereklidir. Vize ücretini yaptırırken hangi vize türüne başvurduysanız o tür için istenilen vize ücretini Euro para cinsinden yaptırmalısınız. Bütün işlemler bittikten sonra Büyükelçilik den randevu almanız gereklidir.

Randevu saatinden orda olarak sizden istenilen bütün işlemleri teslim etmelisiniz. Bu süreçten sonra size yapmanız gereken tek şey beklemek kalmaktadır. Büyükelçilik 3 iş günü içesinde başvurunuzu değerlendirip onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgilendirme yapacaktır. Eğer vizenin onaylanmazsa vize ücretini geri iade alamazsınız.

Vize Ücreti Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vize Ücreti

Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sıcak iklimiyle ve tatil havasıyla meşhur olan Ekvator Giden, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. Resmi ismi ise Ekvator Ginesi Cumhuriyeti olarak bilinen bu bölge Atlantik Okyanusunun kıyı kesiminde yer alıyor. Afrika kıtasında bulunan ekvator Ginesi Cumhuriyeti için mutlaka vize alınması gerekiyor.

Vize alınarak giriş ve çıkış yapılan ülkeler arasında yer alan Ekvator Ginesi’nde başkent Malabo’dur ve mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bu bölgeyi ziyaret etmek isteyenlerin en merak ettiği sorulardan biri ise Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusudur. Oldukça kolay bir şekilde işlemler yapıldıktan sonra ve sistemsel bir arıza çıkmadığı sürece bu vizeyi en geç 7 gün içerisinde alabilirsiniz.

Ekvator Ginesi İçin Vize Şart Mıdır?

Ekvator Ginesi için vize şart mıdır ve Ekvator Ginesi vizesi kaç günde çıkar soruları bu bölgeye gitmek isteyen turistler tarafından en fazla araştırılan sorular içerisinde yer alıyor. Bu bölgeye gerek iş için gerek tatil ve dinlenme için, hangi amaçla gidecek olursanız olun mutlaka seyahat vizesine sahip olmanız gerekiyor. Özellikle de Türk vatandaşlar için bu gerekli bir şarttır.

Hususi amaçlar için yeşil pasaport, hizmet amaçları için gri pasaport, diplomatik amaçlar için siyah pasaport ve umumi amaçlar için de bordo pasaport sahibi olan vatandaşların vize alması da zorunludur. Vize muafiyeti söz konusu değildir.

Ekvator Ginesi Vize Türleri Nelerdir?

Ekvator Ginesi için vize şart mıdır, Ekvator Ginesi vizesi kaç günde çıkar ve vize türleri nelerdir araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. Vize türleri üçe ayrılır. Turistik vize, ziyaret vizesi ve ticari vize olarak üç gruba ayrılır. Her kişi, amacına uygun pasaport ve vizeye sahip olduktan sonra Afrika kıtasında yer alan Ekvator Ginesi’ne rahatlıkla giriş ve çıkış yapabilir ve sorunlar minimalize edilmiş olur.  

Vize almadan önce mutlaka hazırlanan evraklar neticesinde vize almanızın amacını belirtmeli ve buna en uygun olan vizeyi temin etmeniz gerekir. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvurunuzu yapabilir ve 7 gün içinde vize alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ekvator Ginesi Vize Nasıl Alınır?

Vize almak oldukça detaya sahip ve takibinin sıkı yapılması gereken işlemlerdir. Profesyonel destek almadan vize işlemlerinizi tamamlamanız neredeyse imkânsıza yakındır. Size her koşulda yardım edecek olan firmamız bütün işlemlerinizi üstlenerek kolaylaştırmaktadır. İngilizce tercümandan tutunda evraklarınızın hazırlanma işleminde kadar bütün işlemlerinizi yapmaktadır.

Oldukça uygun fiyatlarla haftalarca uğraşıp yapacağınız işlemleri bir kaç gün içerisinde yapmaktadırlar. Sizde hızlıca vize almak istiyor ve bu karmaşık işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Ekvator Ginesi vizesi işlemini yapmanız gereklidir. Özellikle acil bir şekilde vize almanız gerektiğinde önemli ayrıcalıklar sunmaktadır. Çalışan bireyler için zaman bakımından avantajlar sunmakta hiç bir işlem yapmayarak vize sahibi olabilmektedirler.

Ekvator Ginesi Vizesi Ücretleri

İster çalışıyor ister çalışmıyor olsun her Ekvator Ginesi vizesi almak isteyen vatandaşın mutlaka Ekvator Ginesi vizesi yapması gereklidir. Firmamız kişisel bilgilerinizin toplanması işlemini gerçekleştirirler, sınırsız internet ve telefon üzerinden sizinle irtibat içesinde olurlar, ofis içerisinde birebir yüz yüze görüşmeler düzenlerler.

Vize almanızı engelleyecek olan riskleri belirleyip analiz ederler, gerekli olan evraklarınızı inceleyip düzenlerler, vize işlemleriniz için sizin adınıza randevu oluştururlar ve en önemlisiyse konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan başvurularınızı gerçekleştirirler. Sizde kendiişlerinizle meşgul olurken kolay ve uğraşmadan vize sahibi olursunuz. Başvuru ücretleri konsolosluk ve harici servis bağlayıcı bedeli olarak 120 Euro, hizmet bedeli olarak sizden 30 Euro talep edilmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Ekvator Ginesi
Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır

Ekvator Ginesi Vizesi Ek Hizmetleri  

Ek hizmetler Ekvator Ginesi vizesi işlemleri içerisinde vatandaşların oldukça işine yarayan hizmetlerdir. Her bir ek hizmet için sizden ayrı ödenekler istenilir. Ek hizmetlerin en az 1 en fazla hepsini isteyebilirsiniz. Tamamen sizin tercihlerinize kalmıştır. Başvuru formunuzu doldurma işlemi 10 Euro, sağlık sigortanız yaptırmak istediğiniz gün sayısına göre değişmektedir.

0-10 gün arası yaptırmak istiyorsanız 10, 1 yıl geçerli yaptırmak istiyorsanız 79 Euro ödemeniz gereklidir. Tercüme hizmeti de vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Yeminli tercümanlar tarafından evraklarınızın İngilizce çevirisi yapılmaktadır. Her sayfa başına 10 Euro istenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekvator Ginesi Vizesi Başvuru Şartları?

Ekvator Ginesi Vizesi almak isteyen vatandaşlarımızın konsolosluk veya büyükelçilik ile irtibat kurarak ya da vize işlemleri ile ilgili hizmet veren firmalar yardımı ile vizelerini alabilirler.

Ekvator Ginesi Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Başvuru sırasında seyahat nedeni bildirimi, istenen evrakların eksik olmaması, alınan randevu gününde ve saatinde orda olmak gerekmektedir.  Ekvator Ginesi Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler listesi başında gelenlerdir.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi o ülkede yaşan kişiler tarafından yönlendirilen davetiye ile konsolosluk ya da büyükelçiliğe randevu başvurusu yapılarak ve sonrası için gereken evrakları toplayarak alınır.

Davetiyeli Ekvator Ginesi Vizesi?

Davetiyeli Ekvator Ginesi vizesi ülkede yaşamakta olan kişilerin bölgede bulunan belediyeye onaylattığı ve geliş ve dönüş tarihlerinin net olarak belirtilmesi şartı suretiyle alınan vize türüdür.

Ekvator Ginesi Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Konsolosluğundan Vize Randevusu seyahat nedeni ve seyahat tarihleri ile yapılan başvuru sonrası istenen evrak ve belgelerin eksiksiz teslim edildikten sonra randevu başvurusu ile alınır.

Ekvator Ginesi Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Ekvator Ginesi Konsolosluğunda Vize İşlemleri ortalama 7 gün ile 15 gün arasında bir süreç kapsamaktadır. Bu süreç içerisine resmî tatiller, ek evrak talepleri ve ek işlem süreleri dâhil olmamaktadır.

Ekvator Ginesi Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Büyükelçiliğinden Vize Randevusu vize ile ilgili gerekli olan başvuru yapıldıktan sonra istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlanıp teslimi sağlanması doğrultusunda randevu talebinde bulunarak alınır.

Ekvator Ginesi Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Seyahat etmek isteyen vatandaşların vize işlemleri ile ilgili görevleri üstlenen bir nevi Ekvator Ginesi ile Türkiye arasında gerçekleşecek her tür işlem ile ilgili hizmet vermek Ekvator Ginesi Büyükelçiliğinin Görevleri arasında yer almaktadır.

Ekvator Ginesi Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Ticari Vizesi o ülkeye seyahat öncesi başvuru formunda ticari vize seçeneği işaretlenerek gerçekleştirilen başvuru formunun çıktısı gerekli evraklar arasına koyularak yapılan başvuru sonucunda alınmaktadır.

Ekvator Ginesi Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ekvator Ginesi Ticari Vize Alınırken Davetiye Kullanmak ticari bir amaç için orda olacağınızı belirtmek ve orda herhangi bir iş yeri açmayacağınızı veya kiralamayacağınızı garanti etmek için davetiye gerekmektedir.

Ekvator Ginesi Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Turistik Vizesi konsolosluk ve büyükelçiliklere vize başvurusu yapılırken belirtilmesi gereken bir detay olup yazılan dilekçe ile gerekli evrakların teslimatı sonucunda onay verildiğinde alınır.

Ekvator Ginesi Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ekvator Ginesi Turistik Vizesi ortalama olarak başvurulduktan itibaren 3 iş günü ile 7 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Genel olarak 3- 7 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu Türkiye’de vize işlemleri için hizmette bulunan konsolosluk, büyükelçilik, fahri konsoloslukları ve vize işlem merkezleri olarak destek veren kurumlar ile iletişim kurularak yapılabilmektedir.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurusu başvuru sonrasında istenen evraklarda eksik olmaması ve randevu istenilen zamanda randevu gününü kaçırmamak Ekvator Ginesi Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler içerisinde yer almaktadır.

Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Online olarak web sitesi üzerinden vize başvuru formu doldur seçeneği ile ya da direk olarak konsolosluk veya büyükelçiliğe giderek yerinde dilekçe ile Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu doldurulur.

Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu ülke şartları dolayısıyla gereken mecralara başvuru yapmanın şartlarından biri dil olarak kullanılması gerekenler Fransızca veya İngilizce olarak doldurulmasıdır.

Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Neden seyahat edeceğinize dair net bilgiler, ülke başvuru için istenen dilde yazım ve gerekli evrakların eksiksiz olması Ekvator Ginesi Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususları kapsamaktadır.

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Ekvator Ginesi vize İşlemleri konsolosluk, büyükelçilik ya da vize işlem merkezlerinde vize başvuru dilekçesi yazılıp, vize harcı yatırılarak, gerekli evrakları teslim edip, randevu gününde görüşmeler sağlanarak yapılır.

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Neden seyahat edeceğiniz ile ilgili net bilgiler, ülke başvurusu için istenen dilde dilekçe yazılımı ve gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesi Ekvator Ginesi Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususları kapsamaktadır.

Ekvator Ginesi Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Online ya da bire bir konsolosluk veya büyükelçilik ile iletişime geçerek gerekli dilekçe, form ve başvuru kayıtları oluşturularak gerekli evrakları tamamlayarak Ekvator Ginesi Vize Randevusu alınır.

Ekvator Ginesi Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ekvator Ginesi ülkesi başvurusu için istenen dilde dilekçe yazılımı, gerekli evrakların eksiksiz olması ve neden seyahat edeceğiniz ile ilgili net bir bilgi Ekvator Ginesi Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar arasında yer almaktadır.

Ekvator Ginesi Vize Ücreti 2021?

Vize işlemleriniz için gereken tüm evrak ve belgeleri hazırlamanızda yardımcı olarak Ekvator Ginesi Vize Ücreti 2021 hakkında gerekli bilgiler sağlanır ve vize işleminizin en uygun fiyatlarla gerçekleşmesi için gerekli çalışmalar sağlansın.

Ekvator Ginesi Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize başvuruları sürecinde vize nedenlerine göre değişkenlik gösterdiği gibi gerekli işlemler yapılırken nakit olarak büyükelçilik ve konsolosluklara Ekvator Ginesi Vize Ücreti yatırılmaktadır.

Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Büyükelçiliğin ya da konsolosluğun istemiş olduğu detayları içermekte olan ve daha öncesinden hazırlanıp kalıplaştırılmış dilekçe türü Ekvator Ginesi Vize Dilekçe Örneği olarak kullanılmaktadır.

Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Ekvator Ginesi Vizesi Dilekçesi büyükelçilik ya da konsolosluğun istemiş olduğu detaylar ile ve ülkenin kabul etmiş olduğu dil ile neden gidileceği net bir şekilde açıklanarak yazılmalıdır.

Ekvator Ginesi Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Ekvator Ginesi Vize Dilekçesi büyükelçilik ve konsolosluğun karar verdiği üzere gerekli onaylamaların sağlanmasıyla birlikte kabul edilmekte olan diller Fransızca veya İngilizce olarak yazılmalıdır.

Ekvator Ginesi Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Pasaport, altı adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, vize başvuru formu, sağlık raporu, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap bilgileri, vize için ödeme dekontu Ekvator Ginesi Vizesi İçin Gereken Evraklar içerisinde yer almaktadır.

Ekvator Ginesi Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Konsolosluğa ya da büyükelçiliğe özel yazılmış dilekçe, davetiye, davetiye gönderen kişinin pasaport bilgileri fotokopisi ve gerektiği takdirde ek evraklar Ekvator Ginesi Vizesi Gerekli Dokümanlar arasında bulunmaktadırlar.

Ekvator Ginesi Vizesi Ne zaman Sonuçlanır?

Başvuru yapıldığından itibaren 3 iş günü ile 7 iş günü arasında değişmekle birlikte evrak eksiklikleri dolayısıyla uzayabilmektedir. Ekvator Ginesi Vizesi ortalama olarak 3- 7 gün arasında çıkmaktadır.

Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Ekvator Ginesi vizesi başvuru yapıldıktan sonra 3 ile 7 iş günü arasında değişmekle birlikte evraklardaki eksiklikler dolayısıyla uzayabilmektedir. Ancak genel olarak 3- 7 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler