Vizesi Cibuti

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır 2024? Yabancı bir ülkenin sınırları içerisine girebilmek için o ülkenin gerekli makamlarından alınan izne vize denir. Turistik vize, öğrenci vizesi, sınır kapısında vize, çalışma vizesi, transit vize, oturma vizesi olarak birkaç ana başlık altında incelenebilir.

İçindekiler

Vize Alınırken İstenilen Evraklar

Cibuti Vizesi alınırken istenilen evraklar; Pasaport, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, nüfus kayıt örneği, mülk kayıtları, seyahat sağlık sigortası,  meslek evrakları, 2 adet 3,5 cm * 4,5 cm büyüklüğünde iki adet vesikalık fotoğraf, banka hesap dökümü ve varsa davet mektubu gibi evraklar istenilir.

Cibuti Vizesi Ücreti

Cibuti Kuzeydoğu Afrika’da Umman Denizi’ne bağlı Aden Körfezi ve Kızıldeniz’in kıyı kesimlerin de yer almaktadır. Cibuti vizesi ücreti 3 aylık ve tek girişli Cibuti vizesi ortalama 165 euro olarak belirlenmiştir. Fakat vize türüne göre de bu ücret değişkenlik göstermektedir.

Cibuti’ye Neden Gitmelisiniz?

İnsanlar genellikle tatil yapmak istedikleri zaman daha çok Dünyanın batı kesimlerine doğru gitmektedirler. Siz de artık farklı yerler görmek istiyor farklı kültürlerle etkileşimde bulunmak istiyorsanız Cibuti tam size göre bir yer. Birkaç eşsiz güzelliği ele almamız gerekirse;

Assal Gölü; ülkenin beyaz elması olarak da halk arasında anılan bu göl aynı zamanda dünyanın en tuzlu ikinci gölü olarak da bilinir. Fotoğraf çekmeyi seven insanların özellikle dikkatini çeken Assal Gölü’nün çevresini saran tuz oluşumları burayı vazgeçilmez kılıyor.

Danaklı Çöküntüsü; Etiyopya’da bulunan bu çöküntü deniz seviyesinden 100 metre aşağıda yer alıyor. Bu çöküntü dünyanın en yüksek ortalama sıcaklığa sahip yeri ve 35 santigrat derece ile.

Khor Ambado Beach; Bu plaj ülkenin en ünlü plajı olarak biliniyor. Yüzme, dalış gibi çeşitli aktiviteleri bu plajda yapmak mümkün.

Moucha Island; Cibuti’de dalış yapabileceğiniz en güzel yerlerden birisi. Mercan resifleri, balina ve köpek balıkları burada karşınıza her an çıkabilir. Tekne ile bu adaya ulaşmak yalnızca on dakika.

Abbe Gölü; 450 bin metrekarelik bir alanı kaplayan bu gölün 110 bin metrekarelik bölümü tamamen tuz ile kaplı olması sebebiyle ülkeyi ziyaret eden turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında yer almakta Sizde bir gün Cibuti vizesi alıp bu eşsiz yere gelme fırsatı bulursanız buraya da gelmeyi ihmal etmeyin.

Vizesi Cibuti
Cibuti Vizesi

Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde en fazla 90 günle sınırlı olmak koşuluyla seyahatleri için vizeden muaftırlar.

Cibuti Vize Başvurusu, Cibuti Büyükelçiliği’ne yapılır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle vize türünü belirleyip daha sonra vize başvurusu için gerekli işlemleri başlatması gerekir. Cibuti vizesi başvurusu için vize türüne uygun şekilde vize başvuru formu doldurulup; Cibuti Büyükelçiliği’ne gönderilmelidir. Dilekçe, pasaport gibi diğer tüm vize evrakları hazırlanıp, vize işlemleri tamamlanmalıdır. Cibuti vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi, Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir.

Cibuti Vizesi Başvuru Formu

Cibuti vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvuru formunu prosedüre uygun şekilde doldurması gerekir. Vize başvurularında en önemli belge vize başvuru formudur. Cibuti Vize Başvurusu formu, online olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulmalıdır. Form içerisinde yer alan şahsi ve kimlik bilgilerinizi hatasız bir şekilde doldurmaya özen gösterilmelidir.

Başvuru formu içerisinde davet mektubu, masrafların nasıl karşılanacağı, başvuru tarihi, yeri ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Başvuru formunda yer alan imza kısmına, başvuru yapan kişinin imza atması gerekir. Vize başvuru formu, yasal bir belge olduğundan içerisinde geçecek yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, kişiler hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle başvuru formu doldurulurken uzman kişilerden yardım alınması gerekir.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; Cibuti Büyükelçiliği’ne teslim etmelidir. Cibuti Büyükelçiliği, vize başvurularını hafta içi belirli saatlerde kabul etmektedir. Cibuti vize başvurusu, yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ancak Cibuti Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre bu süre daha da uzayabilir. Ayrıca Cibuti Büyükelçiliği, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu tarihleri göz önünde bulundurmaları gerekir. Cibuti vizesi başvurularında, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için işlemlerini 1 ay öncesinden başlatması daha doğru olacaktır.

Vize Başvurusu Cibuti
Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti Vize İşlemleri

Doğu Afrika’da bir ülke olan Cibuti için vize işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yapılan antlaşmalar gereği bordo pasaportlar haricindeki tüm pasaportlar 3 aydan fazla kalmamak şartı ile vizeden muaftırlar. Bordo pasaportlara ise vize alımı zorunlu kılınmıştır. Cibuti Vize İşlemleri önceden kapıda vize uygulaması ile yapılabilmekteydi ancak 2018 tarihi itibaren bu uygulama sona ermiştir.

Vize Nasıl Alınır?

Cibuti vize işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır ve e-vize uygulaması ile pasaportlara basılmamaktadır. Vizeler başvuruların ardından onaylanması durumunda kişiye özel olarak tanımlanmaktadır.

Cibuti vizesi işlemleri internet sayfası üzerinde yer alan başvuru formunun doldurulması ile başlamaktadır. Formun doldurulmasının ardından pasaport fotokopisinin, biyometrik olarak çekilmiş resmin ve seyahat belgelerinin yüklenmesi yeterlidir. Farklı bir evrak istenmemektedir. Bununla birlikte formun İngilizce olarak doldurulması şarttır, farklı bir dilde yazılan başvurular onaylanmayacaktır. Bu belgelerin yüklenmesinin ardından 90 günden fazla kalmamak şartı ile vize tarihlerinin belirlenmesi ve kalış gün sayısının yazılması yeterlidir.

Cibuti vize alımlarında üç tür vize uygulaması bulunmaktadır. Aile ziyareti, turizm ve ticari amaçlı olarak gruplandırılmıştır. Başvuru sırasında hangi amaç için ülkeye ziyaret edileceği mutlaka belirtilmelidir. Çünkü e vize uygulamasında tanımlanırken turistik ve turizm amaçlı olarak vizelerde bir ibare yer almaktadır.

Cibuti sadece tek girişli olarak vize vermektedir. Şu an için çok girişli vize uygulaması bulunmamaktadır. Farklı tarihlerde yapılacak ziyaretler için tekrar vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak online başvurunun haricinde Konsolosluk kanalı ile ve önceden randevu almak şartı ile Cibuti vizesi almak mümkündür. Fakat vizeler yine e-vize olarak tanımlanacak, pasaporta basım yapılmayacaktır

Online başvuru formunun doldurulması ve gereken evrakların eklenmesinin ardından yine site üzerinden vize başvuru ücretinin de yatırılması gerekmektedir. Tüm işlemler bittikten sonra vize başvuru sonucunun açıklanması ortalama 1 ile 3 gün arasında sürmektedir. Yoğunluk ya da tatil günleri nedeni oluşabilecek sorunlara karşın en az 4 gün önceden başvuruların yapılması tavsiye edilmektedir.

Cibuti vizesi başvuru ücreti ülkede kalış gün sayısına göre değişmektedir. Vize ücretleri sadece başvuru sayfasında yayınlanmaktadır.

Vize İşlemleri Cibuti
Cibuti Vize İşlemleri

Cibuti Vize Randevu

Türkiye’den Cibuti’ye seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları Cibuti Vize Randevu sırasında istenilen evrakları eksiksiz ve doğru olarak tamamladıktan sonra uygun görüldüğü takdirde çok kolay bir şekilde vize alabilir. Türk vatandaşlarının yapmış olduğu Cibuti vize randevu Türkiye’de sadece Ankara büyükelçiliği tarafından onaylanabilir.

Türkiye’den seyahat gerçekleştirecek olan kişiler Cibuti vize başvuru yapabilmek için bulunduğu ildeki yetkili vize merkezlerini ziyaret edebilir. Kişi başvuru sırasında gereken işlemleri bulunduğu il vize yetkisi almış merkezler sayesinde daha kısa sürede ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilir. Cibuti vizesi başvurusu sırasında istenilen ortak evraklar vardır. Bu ortak evrakların dışında kişinin vize türüne göre değişiklik gösteren ek evraklar ve bilgiler talep edilmektedir.

Cibuti Vize Başvurusunda İstenilen Evraklar Nelerdir? 

Seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu sırasında eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmesi gereken evraklar şunlardır; vize başvuru formu istenmektedir. Seyahatin gerçekleşeceği süre, masrafların nasıl karşılanacağı gibi bilgilerin bulunduğu vize talep dilekçesi gerekmektedir. En az 6 ay geçerlilik süresi olan ve deforme olmamış pasaport gereklidir. Yakın zamanda çekilmiş arka fonu beyaz olan, 35×45 mm ölçülerine uygun iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Aile de yaşayan kişilerinde bilgilerinin bulunduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartmanız gerekmektedir. Seyahat edecek kişiye ait olan uçak bileti, otel rezervasyonu gibi rezervasyon bilgilerinin dokümanları istenmektedir. Cibuti’den gönderilmiş olan imza ve kaşeye sahip davetiye istenmektedir. Kişinin seyahat sağlık sigortası yapmış olması gerekmektedir. Banka hesap bilgileri eksiksiz olarak istenmektedir. Kişinin vize ücretini ödediğine dair dekont gereklidir. Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı istenmektedir. Biyometri veri beyanı talep edilmektedir.

Cibuti Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye’den Cibuti’ye seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının sahip olduğu pasaportlarda en az iki sayfa boş olmalıdır. Pasaportunda yıpranma bulunmaması gerekmektedir. Sadece diplomatik siyah pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları Cibuti vizesinden muaf olmaktadır. Diplomatik siyah pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşı 90 günlük bir seyahat süresi zarfında vizeden muaftır. Uzun süreli seyahatler için Cibuti vizesi gerekmektedir. Kişinin mutlaka sarıhumma aşısını yaptırmış olması gerekmektedir.

Vize Randevusu Cibuti
Vize Randevusu Cibuti

Cibuti Konsolosluğu Vizesi

Cibuti Konsolosluğu Vizesi başvurularını, kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Ancak Cibuti Konsolosluğu’nun, İstanbul’da Fahri olarak görev yapan Konsolosluğu bulunur. Cibuti Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevre illerinde yaşayan Cibuti vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik gibi resmi işlemlerini yürütür.

Cibuti Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevresinde bulunan illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Konsolosluk işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir. Cibuti Fahri Konsolosluğu’nun, diplomatik görevi yoktur. Yalnızca Büyükelçiliğin kendisine verdiği yetki sınırlarında kişilere yardımcı olmaktadır. Cibuti vizesi başvuruları, kişiler şahsi olarak gerçekleştirebileceği gibi yetkili vize merkezleri aracılığıyla da yapmaları mümkündür.

Cibuti Vize Ücreti ve Fiyatı

Cibuti ülkesine seyahat edecek kişilerin, Cibuti Konsolosluğu vizesi için talep edilen vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize başvurularında talep edilen vize ücreti; kişilerin turistik, ticari, ziyaret amacına ve seyahat sürelerine göre farklılık gösterebilir. Cibuti vize başvurularında talep edilen vize ücretinin yatırılmadığı durumlarda, vize işlemleri başlatılmaz.

Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken husus, olası vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda ödenen vize ücreti tekrar iade edilmez. Vize başvurusu tekrar yapıldığında, tekrar vize ücreti yatılmalıdır.

Bu nedenle tüm vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Cibuti vizesi başvurularında vize ücreti, 3 aylık tek girişli vize talepleri için 653 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu ücrete; kargo, kurye ve tercüme hizmeti gibi bedeller dâhil değildir.

Cibuti Vize Talep Dilekçesi

Cibuti vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat nedenlerini ve seyahat tarihlerini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Cibuti Konsolosluğu vizesi başvurularında talep edilen vize talep dilekçesi, oldukça önemli bir evraktır.

Cibuti vizesi talep dilekçesi, İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçe içeriğinde kişilerin isim, soyisim, seyahat tarihleri gibi bilgilerin net ve açıklayıcı olması gerekir. Ayrıca dilekçenin yazıldığı tarih de yazılmalıdır.

Ayrıca kişilerin varsa geçmiş seyahatlerinde, vize reddi durumlarını dilekçe içerisinde bahsetmeleri gerekir. Dilekçe içerisinde kişilerin meslek bilgileri de bulunmalıdır. Cibuti vizesi başvurularında; vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport gibi belgelerde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterilmelidir.

Konsolosluğu Vize Cibuti
Cibuti Konsolosluğu Vize

Cibuti Büyükelçiliği Vizesi

Cibuti Büyükelçiliği Vizesi başvurusu için belirlenmiş olan gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Cibuti Büyükelçiliği, vize başvurularını kabul etmek ve değerlendirmekle yetkili resmi temsilciliktir. Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Cibuti Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunur.

Cibuti Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki siyasi ve ticari bağların gelişmesi ve Türkiye’de bulunan Cibuti vatandaşlarının evlenme, doğum, pasaport, ölüm gibi resmi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca Cibuti ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumdur. Cibuti Büyükelçiliği, Ankara ve Türkiye’nin tüm bölgelerinde bulunan illerden vize başvurularını kabul etmektedir.

Cibuti Vize Muafiyeti

Cibuti Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ulusal ve ekonomik ilişkilerin devamlılığı için vize anlaşması imzalanmıştır. Yapılan vize anlaşmasına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Cibuti ülkesinin, kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu yüzden vize başvurusunda bulunan kişiler, Cibuti Büyükelçiliği vizesi başvurusu yapmaları gerekir. Cibuti vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvuru formunu online olarak doldurup; Cibuti Büyükelçiliği’ne göndermeleri gerekir.

Elektronik olarak hazırlanan vize başvuru formunun içerisindeki bilgilerin, eksiksiz ve hatasız bir şekilde girilmesi çok önemlidir. Vize başvuruları, şahsen gerçekleştirebileceği gibi vize merkezleri aracılığıyla da yapılması mümkündür. Ancak vize başvuruları, zor ve meşakkatli olduğundan uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır.

Cibuti Vize Çeşitleri

Cibuti’ye seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Vize başvuruları, kişilerin talep ettikleri vize çeşitlerine ve seyahat sürelerine göre farklılık gösterir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için kişilerin, ülkeye seyahat nedenlerini Cibuti Büyükelçiliği’ne kanıtlamaları gerekir. Cibuti Büyükelçiliği vizesi çeşitleri şunlardır:

 • Cibuti Turistik Vize
 • Cibuti Aile Ziyareti Vizesi
 • Cibuti Ticari Vize
 • Cibuti Aile Birleşimi Vizesi
 • Cibuti Eğitim Vizesi
 • Cibuti Çalışma Vizesi

Cibuti vizesi başvurularında, vize çeşitlerine uygun şekilde talep edilen vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Cibuti vize işlemleri aşama aşama ve prosedüre uygun şekilde tamamlanmalıdır.

Büyükelçiliği Vize Cibuti
Cibuti Büyükelçiliği Vize

Cibuti Turistik Vize

Cibuti Turistik Vize, Cibuti’ye yapılacak gezi amaçlı seyahatler için talep edilen vize türüdür. Turistik vize başvuruları, kısa süreli ve tek girişli olarak yapılmaktadır. Cibuti turistik vize başvuruları, Cibuti Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Cibuti Büyükelçiliği, vize başvurularını değerlendirip sonuçlandırmakla yetkilidir.

Cibuti ülkesinin farklı kültürü ve doğal güzellikleri nedeniyle her yıl birçok kişi tarafından turistik amaçlarla seyahat edilmektedir. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye dönüş yapmaları gerekir. Turistik vizesi bulunan kişilerin, Cibuti’de oturma veya çalışma izni yoktur. Turistik vize başvurularında talep edilen vize işlemlerinin, aşama aşama prosedürü uygun şekilde tamamlanması gerekir.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cibuti turistik vize başvurularında talep edilen evrak ve belgelerin, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için özenli ve prosedüre uygun şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Vize evraklarında yapılacak eksik veya yanlış bir işlem, vize başvurularını ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verecektir. Cibuti turistik vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Cibuti vizesi talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • Seyahat giderlerini karşılayacak miktarda bankada para
 • Varsa sponsora ait belgeler
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Uçak gidiş-dönüş biletleri

Cibuti turistik vize başvurularında, kişilerin mesleklerine göre ek evrak ve belge tamamlamaları gerekebilir. Cibuti turistik vizesi için gerekli evraklar ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması için uzman kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır.

Cibuti Turistik Vize Ücreti

Cibuti’ye turistik nedenlerle seyahat edecek kişilerin, turistik vize ücretini yatırmaları zorunludur. Turistik vize ücreti, Cibuti Büyükelçiliği tarafından belirlenen bankalar aracılığı ile belirlenen yerlere yatırılmalıdır. Turistik vize ücreti, her yıl belirli oranlarda artırıldığından ücretler değişir.

Bu nedenle Cibuti turistik vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Cibuti Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ya da vize başvuru merkezine ait web adresini ziyaret edebilirsiniz. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda, ödenen vize ücreti tekrar iade edilmez. Cibuti turistik vize başvuruları, kişiler şahsen gerçekleştirebileceği gibi vize merkezleri aracılığıyla gerçekleştirmeleri de mümkündür.

Turistik Vize Cibuti
Cibuti Büyükelçiliği Vize

Cibuti Ticari Vize

Cibuti Ticari Vize, Cibuti’ye gerçekleştirilecek iş görüşmesi, fuar açılış gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. Ticari vize, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Cibuti ticari vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Cibuti’de bulunan şirketten bir davet mektubu alınması gerekir. Bu davetiye içerisinde, davetiyeyi gönderen kişiye ait bilgilerin de bulunmasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca davetiye gönderen firma yetkilisi veya görevlisinin, Cibuti’de devamlı ikamet etmesi gerekir. Ticari vize başvuruları, Cibuti Büyükelçiliği’ne yapılır. Cibuti ticari vize başvuruları, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak vize başvuruları, bazı nedenlerden dolayı daha da uzayabilir. Bu durumun göz önünde bulundurarak seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için ticari vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir.

Cibuti Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cibuti ticari vize başvurularında kişilerin; vize türüne, seyahat sürelerine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde evrakları ve belgeleri tamamlayıp; Cibuti Büyükelçiliği’ne teslim etmeleri gerekir. Cibuti ticari vizesi için gerekli evraklar ve belgeler özenli bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen evrak ve belgeler çok önemlidir. Cibuti ticari vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan, sayfaları deforme olmamış ve en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport
 • Cibuti ticari vize başvuru formu
 • Cibuti ticari vize talep dilekçesi
 • Davet mektubu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Özel ya da kamu sektöründe çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu dökümleri
 • Şirket sahipleri için vergi levhası, şirkete ait diğer belgeler

Cibuti Ticari Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cibuti ticari vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Cibuti ticari vize başvurularında talep edilen vize talep dilekçesi, vize başvuru formu ve diğer evraklar içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Başvuruların olumlu yönde sonuçlanması için daha önceden belirlenen ticari vize ücretinin yatırılması gerekir. Ticari vize başvurularında, uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır.

Ticari Vize Cibuti
Cibuti Ticari Vize

Cibuti Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Cibuti Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi, Cibuti ülkesinde bulunan arkadaş veya aileye yakınını ziyaret etmek sebebiyle talep edilen vize türüdür. Aile arkadaş ziyareti vize başvurularında, ziyaret amaçlı gidilecek arkadaş veya yakının bir davet mektubu göndermesi gerekir. Bu davet mektubunu gönderen kişi, Cibuti ülkesinde devamlı ikamet etmelidir.

Ayrıca davetiye gönderen kişinin, davetiye içeriğinde adres bilgilerini ve kişisel bilgilerini açıkça ve net olarak yazmalıdır. Cibuti aile arkadaş ziyaretleri vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Cibuti vize başvuruları, Cibuti Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na yapılabilir. Vize başvurusu yapan kişi vize başvurularını şahsen gerçekleştirebileceği gibi görevli vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapabilir.

Cibuti Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

Cibuti aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurularında, kişilerin Türkiye’deki mesleklerine (işçi, emekli, ev hanımı, memur, çalışmayan, çalışan, öğrenci gibi) ve vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekir. Eksik veya yanlış bir evrak/belge, yapılan vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verecektir. Cibuti aile arkadaş ziyaretleri vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • Yıpranmamış/eskimemiş olmak şartıyla son 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
 • Cibuti Aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvuru formu
 • Cibuti vize talep dilekçesi
 • Davetiye
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • Varsa sponsora ait belgeler
 • Başvuru sahibi kamu ya da özel sektörde çalışıyorsa, son 3 aya ait maaş bordrosu

Cibuti Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Ücreti

Cibuti ülkesi, Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Cibuti’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaportu bulunanlar vizeye tabiidir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri ise 90 güne kadar yapılan seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Cibuti aile arkadaş ziyaretleri vizesi ücreti, tek girişli veya çok girişli vize türlerine göre farklılık gösterir. Bu vize için ücret, tek girişli 3 aylık seyahat bedeli 165 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak vize ücreti, her yıl farklılık gösterebilir. Aile arkadaş ziyaretleri vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Cibuti Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ya da vize başvuru merkezinin web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Cibuti
Cibuti Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Cibuti Vizesi Gerekli Evraklar

Kıyı boyunca uzanan sahilleriyle meşhur olan Cibuti, ziyaret eden kişilerin keyifli anlar yaşamasını saplamaktadır. Ancak ülkeye gitmek için aktarmalı bir uçuş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü Cibuti’ye direk giden bir uçak bulunmamaktadır. Bununla birlikte ülkeye giriş yapmak isteyenlerin vize alması da gerekmektedir. Cibuti Vizesi Gerekli Evraklar doldurularak, vize almaya hak kazanılabilmektedir. Cibuti’ye gidecek kişilerin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Cibuti vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Banka hesap dökümleri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi sıralanmaktadır.

Bu belgeler hazırlandıktan sonra başvuru yapılacak olan kuruma teslim edilmektedir. 

 Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Vizesi gerekli evraklar hazırlandıktan sonra, başvurunun diğer aşamasına geçilebilmektedir. Cibuti vizeleri Ankara Büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Diğer Cibuti Konsolosluklarının vize verme yetkileri bulunmamaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin, Ankara’ya gitmesine gerek yoktur. Bunun yerine yetkili bir yeri de devreye sokabilmektedir. Vize başvurularının yapılabilmesi amacıyla, vize tipine uygun olan evraklar gönderilmelidir.

Başvuru işlemi bu şekilde yapılabildiği gibi takibi de yapılabilmektedir. Vizesinin evraklarında eksik olan kişilere bilgilendirmeler yapılmaktadır. Böylece eksik olan evraklarda temin edilebilmektedir. Cibuti Konsolosluğuna gidilmesine gerek kalmadan, vize başvurusunun sonucu yetkili kişilerden öğrenilebilmektedir. Vize başvurusunun olumlu olması durumunda, Cibuti seyahati gerçekleştirilebilmektedir.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Cibuti vizesi almak isteyen kişiler ilk aşamada Cibuti vizesi gerekli evraklar aşamasını geçmelidir. Sonrasında ise yetkili olan yerin aracılığıyla başvuru sürecine girilebilmektedir. Başvuru online olarak da yapılabilmektedir. İşlemler internet üzerinden çok hızlı bir şekilde başvuru yapan kişilere ulaştırılabilmektedir. Cibuti vizeleri genellikle 1 ya da 3 günde çıkmaktadır. Yoğunluk durumuna göre, sürede değişiklikler olabilmektedir.

Büyükelçilik bazı şüpheli durumlar gördüğü zaman ek belge de isteyebilmektedir. Vize başvurusunun sonuçlanmasını bu da etkilemektedir. Cibuti vizesi almayı düşünen kişiler, işlemlerine 1 hafta önceden başlarsa daha başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Vize işlemlerinin sonuçlanmasını beklerken otel ya da uçak rezervasyonları da yapılabilmektedir. Böylelikle zamandan kazanılmış olmaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Cibuti
Cibuti Vize Evrakları Ve Belgeleri

Cibuti Vize Formları

Cibuti Vize Formları Cibuti ülkesine seyahat edebilmek için gerekli olan evrak ve belgeler içerisinde yer alan önemli formlardır. Cibuti vize başvuru formu, resmi belge niteliği taşıdığından bu belge hazırlanırken yazılacak her bilginin başvuru sahibi adına doğru bilgiler olmasına ve eksik bilgi, yanlış beyan olmaması zorunludur.

Özellikle vize başvurularında Cibuti Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, Cibuti ülkesine gitmek isteyen başvuru sahipleri hakkında gerekli bilgilere teslim edilen vize başvuru formunu inceleyerek kişi hakkında kanaat sahibi olurlar.

Bu açıdan vize başvuru formu doldurulurken gerekli hassasiyetin gösterilmesi, Cibuti Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedürlere harfiyen uyulması önem arz eder. Aksi takdirde usulüne uygun olmayan form doldurulması, eksik bilgi veya yanlış bilgiler bulunması halinde yapılan vize başvurusu ret ile sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır.

Cibuti Vize Başvuru Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilir?

Cibuti vize formları içerisinde en önemli form olan Cibuti vize başvuru formu doldurulurken, bazı kuralları dikkat edilerek işlemlerin yürütülmesi gerekir. Vize alabilmek için gerekli olan evrak ve belgeler ile birlikte vize başvuru formu tanzim edilirken, aşağıda belirtilen kurallara dikkat edilerek formun doldurulması başvurunun olumlu yönde sonuçlanması açısından önem arz eder.

 • Formdan yazılacak her türlü bilginin, yanlışsız ve başvuru sahibine ait doğru bilgiler olmalıdır.
 • Pasaport numarası için ayrılan bölüme, pasaport numarası yanlışsız bir şekilde yazılmalıdır. Aksi takdirde yapılan başvurunun ret ile sonuçlanması muhtemeldir.
 • Formda yazılacak her türlü bilginin, vize için hazırlanması gereken diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerle uyumlu olması ve gerek görüldüğünde diğer evrak ve belgelerle kanıtlanması gerekir.
 • Başvuru sahibi, mesleki statüsü (ev hanımı, öğrenci, işçi, emekli, çalışan, çalışmayan, memur gibi) için ayrılan bölüme mesleğini açıkça ifade etmelidir.
 • Başvuru formunda, başvuru sahibi tarafından imzalanması gereken yerler mutlaka imzalanmalıdır. Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçükse muvafakatname hazırlanmalıdır.

Cibuti Vizesi İşlemleri

Cibuti vize formları vize evrak ve belgeleri olan vize talep dilekçesinin yazılması, vize başvuru formunun usulüne göre doldurulması, vize randevusunun alınması, başvuru evraklarının teslim edilmesi ve başvurunun Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri tarafından değerlendirilmesi olmak üzere birçok aşamadan oluşur.

Vize işlemlerinde her bir aşamada, resmiyetin gerektirdiği kurallara göre işlemler yürütülmelidir. Bu işlemlerin bireysel olarak yapılması mümkün olmadığından mutlaka profesyonel destek alınması gerekir. Sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için Cibuti Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezinden profesyonel destek alınmalıdır.

Vize Formu Cibuti
Cibuti Vize Formu

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, Cibuti ülkesine seyahat edebilmek için Cibuti Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından belirlenen vize evrak ve belgeleri içerisinde en önemli belgelerden bir tanesi de Cibuti vize dilekçesidir. Cibuti vize dilekçesinde, Cibuti’ye hangi amaçla seyahat edileceği, seyahat tarihi, seyahat süresi, talep edilen vize türü gibi bilgiler eksiksiz, anlaşılır ve net bir şekilde ifade edilmelidir.

Ayrıca dilekçe içeriğinde, seyahatten kaynaklı masrafların nasıl karşılanacağının, seyahat süresi bitiminden sonra geri dönüleceğinin teminatı yazılı olarak ifade edilmelidir. Cibuti Konsolosluğu /Büyükelçiliği yetkilileri, dilekçeyi incelediklerinde başvuru sahibi tarafından yazılan ifadelerin net olmaması ve anlaşılamaması durumunda başvurunun reddi yönünde karar verebilirler. Bu yüzden gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve kurallara göre dilekçenin yazılması önem arz eder. Cibuti Vize Dilekçe Örneği için vize başvuru merkezinin web adresi ziyaret edebilir.

Cibuti Vize Dilekçesi Yazılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Türkiye’den Cibuti ülkesine seyahat kararı verildikten sonra öncelikle seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahat süresi, net bir şekilde yazılı olarak bildirilmelidir. Cibuti Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan Cibuti vize dilekçe örneği ve diğer evraklar belgeler, temin edilerek profesyonel destek alınmak şartıyla usulüne uygun olarak tanzim edilmelidir.

Cibuti vize dilekçesi yazılırken, tükenmez kalemle bilgiler yazılabildiği gibi bilgisayar ortamında yazıldıktan sonra çıktısı alınıp imzalanmalıdır. Dilekçe el yazısı ile yazılacaksa, mavi ya da siyah tükenmez kalemle yazılacak ifadelerin anlaşılır bir biçimde ifade edilmesi gerekir. Dilekçede adres ve iletişim bilgileri, başvuru sahibine ait güncel doğru bilgiler olmalıdır.

Cibuti Vize Belgeleri Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cibuti vize dilekçe örneği ve vize için gerekli tüm evrak ve belgelerin, Cibuti Konsolosluğu/Büyükelçiliği’n belirlemiş olduğu usul şartlarına uygun olarak tanzim edilmelidir. Yazılacak tüm bilgilerin birbiriyle uyumlu olması, eksik bilgi ve yanlış beyan olmamalıdır. Evraklar ve belgelerin, bireysel olarak hazırlanması çok zordur.

Bu yüzden vize başvuru merkezinin sunduğu profesyonel destekten yararlanılarak işlemlerin yürütülmesi, yapılan başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasını doğrudan etkileyecektir. Vize başvuru merkezi, uzman personeli ve ülke temsilcileriyle vize işlemlerini başvuru sahibi adına gerçekleştirerek en kıs aşurede vize alınmasını sağlarlar.

Vizesi Dilekçe Örneği Cibuti
Cibuti Vizesi Dilekçe Örneği

Cibuti Vize Ücreti

Cibuti’ye seyahat etmek isteyenlerin, seyahatlerini gerçekleştirebilmesi için, vize başvurusu yapması gerekmektedir. Bu aşamada Cibuti Vize Ücreti konusu araştırılarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Diplomatik, hizmet ya da hususi pasaportu olan kişiler, vize uygulamasından muaftır. Cibuti’de 3 aydan kısa olacak şekilde kalabilmektedir. Umuma mahsus pasaportu olanlar ise, başvuru yaparak vize almalıdır. Başvurular, Ankara Büyükelçiliği’nden yapılabildiği gibi, online olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Bu vize elektronik ortamda alınmaktadır. Dolayısıyla pasaporta basılmamaktadır. Cibuti elektronik vizesinin üzerinden karekod vardır. Bu belgenin çıktısı da alınabilmektedir. 

Cibuti Vize Türleri 2024

Cibuti’ye seyahat edebilecek kişilerin, farklı türlerde alabileceği vizeler bulunmaktadır. Bu vize türlerinin her biri için, ayrı bir Cibuti vize ücreti uygulanmaktadır. Bir kişinin Cibuti’ye gitmeden önce, buraya neden gitmek istediğine karar vermesi gerekmektedir. Böylece alabileceği vize türlerine de karar verebilmektedir. Cibuti’ye gidebilmek için alınabilecek vize türleri;

 • Cibuti turistik vizesi
 • Cibuti ticari vize
 • Cibuti aile ziyareti vizesi şeklindedir.

Turistik vize gezmek amacıyla alınırken, ticari vize çalışmak amacıyla alınmaktadır. Aile ziyareti vizesi ise, adından da anlaşılacağı gibi, yakınların ziyaret edilmesi için alınabilecek vizelerdendir. Vize türlerinin kendine göre hazırlanması gereken evrakları vardır. Bu evraklar birbirinden değişiklik gösterebilmektedir. Vize türünün doğru belirtilmesi, vize başvurusunun olumlu olmasında çok etkilidir. Yanlış olarak seçilenler ise, vizenin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Cibuti Kapıda Vize Uygulaması Var Mıdır?

Cibuti’ye seyahat etmek diğer ülkelere nazaran daha kolaydır. Çünkü online başvuru imkanı tanımaktadır. Bu Cibuti seyahati yapacak kişiler için son derece önemlidir. Cibuti’ye gidecek kişiler vize türüne karar vererek gerekli Cibuti vize ücreti ödemesini yaparlar. Sonrasında ise vize başvurularının onaylanması beklemektedirler. Başvurunun online yapılabildiği gibi, sonuçta online olarak öğrenilebilmektedir. Seyahat edecek kişiler mutlaka vize başvurusunun onay almasını beklemelidir. Cibuti’nin kapıda vize uygulaması 2018 yılında sonlandırılmıştır. Bu başvuruları gitmeden önce yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. Cibuti vizelerinin online olarak yapılması işleri daha da kolaylaştırmıştır. Böylece başvuru süreçlerini beklemek daha da kısa sürmektedir. Evrakların hazırlanması ve teslim edilmesi gibi zahmetli işlerle de uğraşılmak zorunda değildir.

Vize Ücreti Cibuti
Cibuti Vize Ücreti

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye’den Cibuti’ye seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının akıllarında ki en önemli soru ise Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar? Seyahate çıkacak olan kişinin bu sorunun cevabını bilmesi ve başvurularını sorunun cevabına göre yapması önemli bir unsurdur.  Seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türleri farklılık göstermektedir. Kişi belgelerini eksiksiz ve doğru olarak teslim eder ise turistik, vize ve ziyaret amacıyla alınmak istenen vizeler yaklaşık 2 iş günü içerisinde çıkmaktadır. 

Cibuti vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu olumsuz yönde etkileyen faktörler de bulunmaktadır. Kişinin evraklarında eksiklik veya yasalara aykırı ifade edilen bilgilerinin olması süreci olumsuz yönde etkiler. Kişinin başvuru formunda vermiş olduğu bilgilerin tamamlamış olduğu evraklar ile arasında uyum olmaması vize başvurusunu olumsuz yönde etkiler.

Vize başvurusunun değerlendirme sürecinde araya giren hafta sonu tatilleri resmi tatiller bayramlar dâhil değildir. Bu tarz bir tatil durumu ile karşı karşıya kalan başvurular için süre uzayabilmektedir. Türkiye’den Cibuti’ye seyahat edecek olan kişinin seyahat gününden yaklaşık olarak 30 gün önce vize işlemlerini başlatması önerilmektedir.

Cibuti Vize Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Cibuti vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı merak edilen bir konudur. Seyahat edecek olan kişinin talebi doğrultusunda vizeler tek girişli 1 ay süreye sahip veyahut çok girişli 6 ay süreye sahip olarak çıkarılır. Kişinin ödeyeceği vize ücreti de başvurunun süresine göre değişiklik göstermektedir.

Cibuti Vize Ücreti Ne Kadardır?

Tek girişli 3 ay süreli turistik vize fiyatı 165 Euro’dur. Çok girişli 6 ay süreye sahip turistik vize ücreti 210 Euro’dur. Tek girişli 3 aylık süreye sahip ekspres turistik vize ücreti 210 Euro’dur. Çok girişli 6 aylık süreye sahip ekspres turistik vize ücreti 260 Euro’dur. Tek girişli 3 aylık süreye sahip ve ticari olan vize ücreti 165 Euro’dur. Çok girişli 6 aylık süreye sahip olan ticari vize fiyatı 210 Euro’dur. Tek girişli 3 aylık süreye sahip ekspres ticari vize çıkartmak için ücret 210 Euro’dur. Çok girişli 6 aylık süreye sahip ekspres ticari vize için talep edilen ücret 260 Euro’dur. 

Vizesi Kaç Günde Çıkar Cibuti
Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar

Cibuti Vize Nasıl Alınır? 

Yurtdışına yapılan seyahatlerde vize önemlidir. Ülkemizin ikili anlaşmaları nedeni ile bazı ülkeler ile yapılan seyahatlerde vize gerekmiyor. Bazı ülkelere girişte ise vize gerekmektedir. Ülkemizden Cibuti’ye yapılan seyahatler için umumi pasaport sahipleri vize uygulamasına tabiidir. Bunun dışında ise diplomatik pasaport sahipleri ile bazı hususi pasaport sahipleri 3 ayı geçmeyen süreler için vize olmadan bu ülkeye giriş yapabilmektedir.

Cibuti vize  ile bu ülkeye yapacağınız ziyaretler için öncesinden başvuru yaparak vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu online olarak yapılabilmektedir. Online yapılan başvuru çıktısı esas alınarak vize işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yine vize başvurunuzun sonucunu e posta olarak almak mümkündür.

Cibuti Vize Uygulamaları

Cibuti vize  uygulamaları bu ülkeye girişte yapılan vize uygulamalarını kapsamaktadır. Daha öncesinden Cibuti kapıda vize uygulaması ile seyahat yapacak kişilere gümrük kapılarında vize uygulaması yapıyordu. 2018 yılından itibaren ise kapıda vize uygulaması kaldırılmıştır. Cibuti’ye seyahat edecek kişilerin online olarak vize alabilme şansının yanı sıra, Ankara Cibuti büyükelçiliği üzerinden de başvuru yapabilmeleri mümkündür.

Online olarak yapılan başvurularda gerektiğinde vize başvuru belgenizi gösterebilmeniz için çıktı almanız gerekmektedir. Aracı kurumların bu konuda size yol gösterici çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Vize başvurunuz hakkında yeterli bilgiye ulaşmak ve bu aşamada yardım almak için vize işlemleri konusunda hizmet veren firmalardan destek alabilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Cibuti
Cibuti Vizesi Nasıl Alınır

Cibuti Vize Türleri

Cibuti vize  yaparak kolay bir şekilde bu ülkeye girişte gereken vize şartlarını yerine getirebilirsiniz. Aynı zamanda Cibuti vize uygulaması gidiş amacınıza göre çeşitlenmektedir. 3 farklı vize türü vardır. Ticari vize ülkeye iş için giden iş adamlarının almak zorunda olduğu vize türüdür. Diğer bir vize türü ise turistik vize olup, bu vize ile turistik amaçlar için bu ülkeye giriş yapabilmeniz mümkündür.

Cibuti Aile ziyaret vizesi ise bu ülkeye yapılan ailevi ziyaretleri kapsamaktadır. Bu kapsamda da vize başvurusu yaparak bu ülkeye giriş yapabilmeniz mümkündür. Tüm vize başvurularında genellikle pasaport ve rezervasyon bilgileri yeterli olmaktadır. Bu iki belge ile kolayca başvuru yapabilmek mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları nelerdir?

Cibuti vizesi almak için vatandaşlar konsolosluk veya büyükelçilikle iletişime geçmelidir. Bunun yanında yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlara detaylı olarak yardımcı olmaktadır.

Cibuti Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Cibuti vizesi almak isteyenler belgelerin tam olmasına ve hatasız doldurulmasına çok özen göstermelidir. Dış temsilcilikler bu konuda çok hassas davranmaktadır.

Cibuti Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti aile arkadaş ziyareti vizesi almak isteyenler vize firmamızla iletişime geçerek sorunsuz bir şekilde halledebilirler. Bu yüzden kolay yoldan bu süreci vize merkezimize bırakabilirsiniz.

Davetiyeli Cibuti Vizesi?

Cibuti vizesini davetiyeli olarak almak isteyenler çok daha kolay bir şekilde bu ülkede bulunabilmektedir. Çünkü bu belge kişinin kendini kanıtlamasına yardımcı olur.

Cibuti Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cibuti ülkesine gitmek isteyenler vize randevusu işlemini tamamlamak zorundadır. Bunun için konsolosluk veya büyükelçiliğe giderek vize randevu talebi oluşturulmalıdır.

Cibuti Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Cibuti vize işlemleri tamamlandıktan sonra eğer herhangi bir eksik yoksa ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bu süreç bazen daha uzun da olabilmektedir.

Cibuti Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cibuti büyükelçiliğinden vize randevusu alabilmek için büyükelçiliğe gitmek veya iletişime geçmek gerekmektedir. Yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlara en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

Cibuti Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Cibuti büyükelçiliğinin en önemli görevi Cibuti’ye gidecek olanlara yardımcı olmaktır. Vize başvurularını kabul etmek veya reddetmek de büyükelçiliğin en önemli görevlerindendir.

Cibuti Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti ülkesine ticari bir amaç için gidenler ticari vize türünü seçerek buna göre işlemlerini tamamlamalıdır. Bu konuda vize merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Cibuti Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Cibuti ticari vizesi almak için karşı taraftaki firma veya şirketin sizi çağıran bir davetiye yazması gerekmektedir. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti turistik vizesi almak için bu ülkeye turistik bir amaçla gidileceği kanıtlanmalıdır. Bunun için karşı tarafta kalınacak yerlerin rezervasyon bilgileri mutlaka teslim edilmelidir.

Cibuti Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cibuti turistik vizesi çeşitli zamanlarda sonuç verse de ortalama olarak 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç konsolosluğun yoğun günlerine göre değişim gösterebilmektedir.

Cibuti Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Cibuti vize başvurusu yapmak isteyenler ülkenin dış temsilciliklerine giderek talep oluşturmalıdır. Evraklarınızı kargo yoluyla firmamıza ileterek bu sorumluluğun tamamını bize bırakabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cibuti vize başvurusu yaparken evrak ve belgelere mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü konsolosluk bu belgelere göre vizeye onay vermektedir.

Cibuti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Cibuti vize başvuru formu vize alabilmek için en önemli evraklardan biridir. Bu evrak tükenmez mavi veya siyah kalemle doldurulabilir. Bunun yanında online olarak da doldurulabilmektedir.

Cibuti Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Cibuti vize başvuru formu Arapça veya Türkçe dillerinde doldurulabilmektedir. Online olarak formu indirip verdiğimiz örneklerle vize formunu tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cibuti vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ülkenin istediği şekilde dolumu tamamlamaktır. Bu konuda yetkili vize firmamızdan her zaman faydalanabilirsiniz.

Cibuti Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cibuti vize işlemleri ülkemizde bulunan Cibuti Konsolosluğu veya büyükelçiliğine yapılmaktadır. Bunun dışında vize merkezimizde yardımcı olmaktadır.

Cibuti Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cibuti vize işlemlerinde en önemli nokta evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaktadır. Bu sayede konsolosluk kişiye güvenerek vizeyi onaylar.

Cibuti Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cibuti vize randevusu için konsolosluk ve büyükelçilikle iletişime geçmek gerekmektedir. Ancak yoğunluklar sebebiyle konsolosluk veya büyükelçilikler bazen zamanında dönüş yapamamaktadır.

Cibuti Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cibuti vizesi alınırken randevu işlemlerinin de tamamlanması gerekir. Randevular konsolosluk veya büyükelçilikten alınabilmektedir. Bunun yanında vize merkezimizle de alabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücreti 2021?

Cibuti ülkesine gidebilmek için belli miktarda vize ücreti yatırmanız gerekmektedir. Bunun için vize merkezimiz tüm vatandaşlara en güncel ve doğru fiyatları iletmektedir.

Cibuti Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Cibuti vize ücreti seçilen vize türüne göre değişmektedir ve bu ücretler dış temsilciliklere ödenmektedir. Nakit veya kredi kartıyla dış temsilciliklere giderek ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Cibuti ülkesine gidebilmek için vize dilekçesi doldurulmalıdır. Bu önemli belgenin doğru doldurulması için vize merkezimizin hazırlamış olduğu dilekçe örneğinden faydalanabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Cibuti vizesi alabilmek için dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçe ülkenin istediği dilde yazılmalıdır. Ayrıca dilekçede bu ülke de kaç gün kalacağınız ve nerede kalacağınız belirtilmelidir.

Cibuti Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Cibuti vizesi alabilmek için dilekçenin doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Dilekçe Arapça veya Türkçe dillerinde doldurulabilmektedir. Bunun için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Cibuti vizesi için gerekli evrak ve belgeler seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru ve güncel bilgileri yetkili vize firmamızdan hemen alabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Cibuti vizesi için gerekli dokümanlar seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun için en doğru bilgileri yetkili vize merkezimizi arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Cibuti vizesi konsolosluğun yoğunluk günlerine göre değişiklik göstermektedir. Tam sonuçlanma günü belli olmasa da ortalama olarak on gün içerisinde vize sonuçlanmaktadır.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti vizesi ize türüne ve süresine göre farklı zamanlarda sonuçlanmaktadır. Kesin olmamakla birlikte ortalama olarak 10 gün içerisinde her şeyiniz tamsa vize sonuçlanır.

Cibuti Vize Redde İtiraz

Cibuti ülkesine gitmek isteyenler olumsuz sonuçlanan vizelerine itiraz dilekçesi yazarak itiraz etme hakkına sahiptir. Detaylı bilgi için yetkili vize merkezimizi hemen arayabilirsiniz.

Cibuti Çalışma Vizesi

Cibuti çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma amaçlı gittiklerini ifade etmektedir. Bunun için de kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Maaş bordosu bu belgeler arasında kanıtlayıcı olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top