Vizesi Cape Verde

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır 2024? Türkiye ile aralarında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından Cape Verde Vizesi alımı tüm pasaportlar için geçerlidir. Diğer tüm vizeler gibi Ticari ve Turisti vizenin dışında kapıda vize uygulaması da vardır. Kapıda vize alımı havalimanında ülkeye giriş sırasında alınan bir vizedir ve diğer vizelere göre daha az evrak gerekmektedir.

İçindekiler

Cape Verde Vizesi Hakkında

Cape Verde Vizesi için başvuru işlemleri Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Bodrum ve Tekirdağ illerinde bulunan vize ile yetkilendirilmiş acenteler tarafından yapılmaktadır. Yeşil pasaport da dâhil her türlü pasaportlarda vize alımı zorunludur.

Ziyaret nedenlerine bağlı olarak istenilen evraklar farklılık göstermektedir. Ancak ziyaret amacı her ne olursa olsun ülkeye giriş yapmadan önce mutlaka sarıhumma aşısı yapılması ve evraklara aşı kartının eklenmesi zorunludur. Bu aşının dışında ülkede sıklıkla kızamık, tifo ve difteri gibi hastalıklar görüldüğünden bunlarla ilgili önceden yapılmış aşınızın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca evrakların yanı sıra tüm seyahat boyunca sarıhumma aşı defterinin yanınızda bulunması da olası bir durumda gösterebilmeniz için faydalı olacaktır.

Genel anlamda turistik vize için pasaport, biyometrik resim, konaklama ve uçak rezervasyonları, sağlık sigortası, sarıhumma aşı belgesi, seyahat süresince yetecek kadar nakidin olduğunu gösteren hesap cüzdanı ve vize başvuru ücreti gereklidir. Ticari vizede is bu belgelere ek olarak çalışılan ya da sahibi olunan kurumla ilgili imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi belgesi, SSK hizmet dökümü, işe başlangıç belgesi istenmektedir. Kapıda vizede ise, bu evrakların tamamı istenmekte ancak vize için bekleme süresi bulunmamaktadır. Evrakların iletiminden sonra 25 Euro vize ücreti ödenerek vize alınabilmektedir.

Vize Ücreti ve Başvuru süreci 

Cape Verde Vizesi başvuru sonuçları yetkili acentenin ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak 3 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu anlamda olası bir olumsuz sonuçla karşılaşmamak adına başvuruların seyahatten en az on beş gün içinde yapılması önerilmektedir. 

Vize ücretleri ise gidiş amacına bağlı olarak ve alınacak vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda detaylı bilgi sadece yetkilendirmiş acenteler tarafından alınabilmektedir.

Vizesi Cape Verde
Cape Verde Vizesi

Cape Verde Vize Başvurusu

Cape Verde ile Türkiye arasında geçerli olan herhangi bir vize anlaşması bulunmamaktadır. Cape Verde sahip olduğu plajlar sebebi ile Afrika’da Karayipler olarak bilinen bir yerdir. Tatil yeri olarak oldukça rağbet görmektedir. Bu sebepten dolayı Cape Verde’ye turistlik olarak birçok seyahat gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’den Cape Verde’ye turistlik veyahut ticari amaç ile seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları diplomatik, hususî, hizmet ve umma mahsus pasaportuna sahip dahi olsa mutlaka Cape Verde Vize Başvurusu yapmak zorundadır. Aksi takdirde seyahat gerçekleşmeyecektir. Türkiye’den Cape Verde’ye seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları Cape Verde vize başvurusu için Almanya, Belçika, İtalya, İspanya gibi ülkelerde bulunan Cape Verde dış temsilciliğine başvurması gerekmektedir. 

Cape Verde Vize Başvurusu Şartları Nelerdir?

Cape Verde’ye seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken birçok önemli husus vardır. Cape Verde vize başvurusu yapmadan önce belli başlı evraklar talep edilmektedir. Evrakları eksizsiz ve doğru bir şekilde tamamlamayan kişilere Cape Verde vizesi verilmemektedir. Güncel olan en az 6 ay süre zarfı içerisinde geçerliliği olan pasaport gereklidir. Şahsınıza ait 2 adet yakın zamanlarda çekilmiş olan biyometrik fotoğraf gereklidir. Şahsınıza ait olan TC kimlik fotokopisi çıkartmanız gerekmektedir.

Eğer sahip iseniz sahip olduğunuz mal mülk tapuları gerekmektedir. Banka hesabında yeterli miktarda para bulunması şartı vardır. Yapmış olduğunuz uçak, otel, konaklama gibi rezervasyon belgeleri gerekir. Eğer iş veyahut aile sebebi ile seyahat edecek iseniz davetiye mektubu gerekmektedir. Cape Verde vize başvurusunda bulunduğunuz başvuru formu ve vizenin fiyatını ödediğinize dair dekont gereklidir. Şirket bilgileri eksiksiz olarak gereklidir. Sarıhumma aşı belgesi ve Cape Verde’ye gittikten sonra kalacağınız yerin adresi gerekmektedir. Uluslararası sağlık sigortası şartı vardır.

Cape Verde Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İstenilen bütün şartları ve belgeleri eksiksiz tamamlamanız halinde Cape Verde vize başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan sonra başvurunun işleme alınması gerekmektedir. Evraklarınızı kontrol edilerek uygun görüldüğü takdirde başvurunuz işleme alınır. İşleme alınan başvurunun ardından ise vize başvurusunun sonuçlanması yaklaşık 3-10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Vize Başvurusu Cape Verde
Cape Verde Vize Başvurusu

Cape Verde Vize İşlemleri

Afrika’nın en nadide yerlerinden biri olan Cape Verde’ye giriş yapmak isteyen bütün vatandaşların vize alması gerekmektedir. Tıpkı Avrupa ülkelerine girişte olduğu gibi Afrika ülkelerinin de birçoğuna giriş yapabilmek için vize almak şart koşulmaktadır. Cape Verde Vize İşlemleri için vatandaşların İstanbul Üsküdar’da bulunan fahri olarak hizmet veren Cape Verde Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilirler.

Vize işlemlerin yorucu kısmı ile uğraşmak istemeyen vatandaşlar bu konuda kendilerine yardımcı olacak şirketlere de başvurabilirler. Bu şirketler vizeyi alacak kişi kendileri gibi yakından ilgilenerek vize teslim alma gününe kadar müşteriyi rahatsız etmezler. Pek çok büyük şehirde bu firmalar İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere hizmet vermektedirler. Vize alacak kişi ile başvuruyu yapacak olan kişinin aynı olması gerekmektedir. Başvurular şahsen yapıldığında kabul görmektedir.

Cape Verde Vize İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Cape Verde vize işlemleri için gereken evraklar hemen hemen her ülkenin vize işlemleri sırasında temin edilmesini istediği evraklar ile aynıdır. Cape Verde konsolosluğu vize başvurusu için şu belgeleri istemektedir;

 • Vize başvuru formunun istenilen biçimde ve %100 İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formuna fotoğraf yapıştırılıp imza atılarak gerekli dosyaların yanına eklenir.
 • Pasaport. En az 6 daha kullanıma açık ve arka kısmında 2 boş sayfanın olması gerekmektedir.
 • 2 adet biyometrik fotoğrafın bulunması. Bu fotoğrafların en fazla 6 ay önce çekilmiş olması gerekiyor.
 • Seyahat vizesi talep ediliyor ise, kalınacak otele ait rezervasyon bilgilerinin dosyada yer alması gerekmektedir.
 • Ülkeye gidiş ve dönüş yolunda kullanılacak olan uçak biletlerinin bilgileri de olması gereken evraklar arasındadır.
 • Vizenin geçerli olduğu gün sayısınca seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmak gerekiyor. Vize gün sayısı ülkede kalındığında uzatılır ise sağlık sigortasının da gününün uzatılması gerekmektedir.
 • Cape Verde ülkesi sarıhumma salgınlarının yaşandığı bir ülkedir. Bu yüzden ülkeye giriş yapmak isteyenlerden vize işlemleri esnasında sarıhumma aşısı olduklarına dair Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı doktor raporu istenmektedir. Sarıhumma aşısının Cape Verde vize işlemleri başvurusundan en az 10 gün önceden yaptırılmış olası gerekiyor.
Vize İşlemleri Cape Verde
Cape Verde Vize İşlemleri

Cape Verde Vize Randevusu

Siyah diplomatik, yeşil hususi, hizmet gri ve umuma husus bordo pasaport sahibi olan kişiler Cape Verde yeşil adalarına turistik seyahat gerçekleştirmek istediğinde konuya ilişkin türde bir vize almak zorundadır.

Size en uygun hizmeti veren bir yardımcı firmadan destek alırken aynı zamanda başvurunuzu da gerçekleştirirler. Cape Verde Vize Randevusu almalı ve vizenizi almadan önce hangi evrakları toplamanız gerektiği hakkında bilgi sağlamalısınız. Yardım aldığınız destek seyahat firmasından bireysel ve mesleki durumunuza ilişkin evrak listesini talep ederseniz size bunu hazır edeceklerdir.

Cape Verde Vizesi Başvuru Formu

Cape Verde Vize Randevusu oluşturarak başvuruda bulunan kişilerin rastladığı ilk basamak başvuru formunun eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıdır. Söz konusu Cape Verde başvuru formu İngilizce dilinde okunaklı olan bir yazı ile ve büyük harfle doldurulmalıdır. Öte yandan bu başvuru formunu doldururken kesinlikle tükenmez kalem kullanmalısınız, kurşun kalem veya benzeri kalemler ile doldurulmuş başvuru formları işlemden geçmez.

Cape Verde başvuru formu üzerinde okunaklı bir biçimde ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi ve diğer kişisel bilgilerin yanı sıra seyahat amacı, tarihi, nerede kalınacağı, vizenin kaç girişli olacağı gibi soruların yanıtları olmalıdır ve kesinlikle doğru bilgileri içermelidir. Ek olarak konsolosluk yetkilileri başvuru formunda belirttiğiniz bilgileri destekler nitelikte ek formlar isteyecektir.

Cape Verde Vizesi Başvuru Türleri

Cape Verde vizesi için gereken belge ve evraklar vize türüne göre değişiklik gösterir. Başvuru sahibinin mesleki durumuna göre de değişiklik gösteren Cape Verde Vizesi İçin Gerekli Evraklar bulunur. Cape Verde ülkesine seyahat etmek isteyenlerin alabileceği vize türleri şunlardır:

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Transit Vize
 • Aile Ziyaret Vizesi
 • Diplomatik Vize

Cape Verde ülkesine vize başvurusunda bulunulmadan hemen önce seyahat hedefi neyi içeriyorsa vize türü buna göre belirlenmelidir ve bu durum yardımcı olan destek firmasına bildirilmelidir. Mail olarak gönderdiğiniz şahsi bilgilerinize göre bir evrak yönlendirmesinde bulunulur. Seyahat için hazırlanan vizeler çoğunlukla aynı olmasına karşın bazı vize türlerine göre değişiklik gösterebilir.

Vize Randevusu Cape Verde
Cape Verde Vize Randevusu

Cape Verde Konsolosluğu Vizesi

Coğrafi konumu itibaren Afrika kıtasının batısında yer alan Cape Verde Atlantik Okyanusu üzerinde yer alan ve ana kara üzerine 570 kilometre uzaklıkta toplamda 10 volkanik adadan oluşan bir ülkedir. Bu adacıklara yapacağınız seyahatlerde Cape Verde konsolosluğu Vizesi almanız bir gerekliliktir.

Çünkü Türkiye ve Afrika arasında yapılmış bir vize anlaşması yoktur. Türkiye içinde adından yeşil burun adaları olarak söz edilen bu ülke turizm açısından bakıldığında Afrika ülkesinin en güzel ülkelerinden biri olarak değerlendirilir. Bu özelliği her yıl çok fazla ziyaretçi almasını sağlar. Bu ülkelerin arasında şüphesiz Türkiye’de yer alır. Cape Verde ülkesine Türkiye üzerinden yapılacak seyahatlerde vize alınması ve bu vize türünün seyahatin amacına göre belirlenmesi gerekir.

Cape Verde’ye Vize Nasıl Alınır?

Cape Verde konsolosluğu vizesi almak isteyenler için önemli bir bilgi de bu ülkeye ait dış temsilciliklerin en önemlisinin Cape Verde Fahri Konsolosluğu olduğudur. Bu dış temsilcilik yalnızca diplomatik yetkiye sahip değildir. Bu sebeple vize başvurularınız konusunda hizmet vermez.

Cape Verde vize başvurularınız için Belçika, Almanya, Fransa, İtalya, Senegal ve İspanya gibi ülkelerde yer alan Cape Verde dış temsilciliklerine veya Dakar Büyükelçiliği’ne destekleyici firmalar aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir destekleyici seyahat firması bulduktan ve hizmet almaya karar verdikten sonra bu firmaya söz konusu ülkeye giriş ve çıkışlarınız, hangi havaalanından giriş yapılacağı, Türkiye üzerindeki var olan iletişim bilgileriniz gibi bilgileri paylaşmayı unutmayınız.

Cape Verde Kapıda Vize

Cape Verde yeşil burun adalarının kapıda vize uygulaması da bulunur. Cape Verde konsolosluğu vizesi alternatifine ek olarak kapıda vize uygulamasını da kullanabilirsiniz. Ülkeye seyahat etme planı yapan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Cape Verde Havalimanından giriş sırasında bunu yapabilirler. Vizeye o esnada ulaşabilme gibi bir olanakları vardır.

Cape Verde kapıda vize uygulamasının vize ücreti 75 ile 100 Euro’dur. İstanbul ve çevre illerde Tekirdağ, Edirne, Çanakkale gibi daha pek çok şehirde mutlaka size yardımcı olacak bir destek seyahat firmasının ofisi yer alıyordur. Buraları ziyaret ederek size ait olan evrakları teslim ederek başvuru formunu doldurarak işe başlayabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Cape Verde
Cape Verde Konsolosluğu Vize

Cape Verde Büyükelçiliği Vizesi 

Cape Verde bir Afrika kıtası ülkesidir. Diğer tüm Schengen ülkelerine girişte istendiği gibi Afrika kıtasında olmasına rağmen Cape Verde ülkesine girişte de tüm vatandaşlardan vize isteniyor. Cape Verde Büyükelçiliği vizesi vatandaşlar tarafından bizzat yapılması gerekiyor.

Cape Verde vizesi başta İstanbul olmak üzere Üsküdar’da bulunan ana birimlerinden yapılabileceği gibi resmi olarak görevlendirilmiş aracı firmalar ile yapılabilir. Cape Verde Büyükelçiliği Vizesi Türkiye’nin pek çok ilinde bulunan aracı şirketler ile vatandaşlar uğraşmadan ve yorulmadan kolayca temin edebilirler.

Cape Verde Vizesi İçin Gereken Belgeler Ve Evraklar

Cape Verde ülkesine giriş için vize almak isteyenlerin hazırlaması gereken bir takım evraklar şu şekildedir;

 • Son iki sayfasının boş olduğu ve kullanım için en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaporta sahip olmak.
 • Üzerinde güncel fotoğrafı ve T.C. kimlik numarası olan kimlik kartına sahip olmak.
 • Cape Verde ülkesinde yaygın şekilde görülen sarıhumma rahatsızlığından dolayı ülkeye gelmek isteyenlerden sarıhumma aşısı yaptırmalarını ister. Vize işlemlerine başlamadan en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırdığına dair sağlık belgesini ibraz etmek.
 • Ülkede kalınacak gün sayısına eşit olacak derecede seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmak.
 • Ülkeye gidiş dönüşlerde kullanılacak olan uçuş biletlerinin dosya içine yetkili birime ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yine seyahat boyunca kalınacak otelin rezervasyon bilgileri de dosya içinde bulunmak zorundadır.
 • Ülkeye seyahat amacı ile gidenlerden otel daveti, ticaret amacı ile gidenlerden ticaret yapılacak olan şirketin daveti, yakınlarını ziyaret için gidenlerden de yakınlarının daveti dosyada bulundurulmak zorundadır.
 • Ayrıca ilkeye gidiş amacının açık ve net bir şekilde iade edildiği bir dilekçenin de Cape Verde büyükelçiliğine gönderilmiş olması gerekmektedir. Cape Verde büyükelçiliği vizesi için yazılan dilekçenin dilinin İngilizce olması şarttır.

Tüm bu gerekli evraklar ile yetkili birimlere Cape Verde Büyükelçiliği vizesi için başvuruda bulunan kişi yetkili kişilerin gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kendisine dönüş yapmasını beklemeye başlar. Birimlerden gelen randevu ile kuruma vize teslimi için çağırılan kişi randevu saatinden en az 15 dakika önce kurumda olmalıdır.

Büyükelçiliği Vize Cape Verde
Cape Verde Büyükelçiliği Vize

Cape Verde Turistik Vize

Cape Verde ülkesi ile Türkiye ülkesi arasında olan bir vize muafiyeti anlaşması olmadığından bu ülkeye yapılacak turistik gezilerde Cape Verde Turistik Vize almanız gereklidir. Cape Verde ülkesine turistik gezi amacı ile yapılacak seyahatlerde alınacak bu vizenin alınabilmesi için başvuru yapmak gerekir.

Söz konusu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin Cape Verde vize işlemleri için başvurularını Almanya, Fransa, Belçika, İtalya gibi dış temsilciliklere veya ya da Dakar Büyükelçiliğine doğrudan gerçekleştirmeleri gerekir. Bu temsilciliklere direkt olarak gitmenize gerek kalmadan da başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cape Verde ülkesine gidişte turistik vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için tanımlanan vize ücretini ödeyebilirsiniz. Burada söz konusu olan vize ücretleri seyahatin türüne ve süresine göre değişiklik gösterir.

Cape Verde Turistik Vize Başvurusu

Siyah, yeşil veya hizmet olarak tanımlanan gri pasaport ile birlikte umuma husus denen bordo pasaport sahibi olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve bu ülkeye turistik amaçlı bir ziyaret yapmak istiyorsanız Cape Verde Turistik Vize sahibi olmanız gerekir. Vize başvurularını yapmak üzere bulunduğunuz bölgedeki dış temsilciliklere doğrudan ve şahsen bir şekilde gitmeniz şart değildir. Bunun için yanınızda olan bazı seyahat destek firmaları bulunur.

Hem süreç için yanınızda olur hem de sizin adınıza gereken yerlere başvuruda bulunabilirler. Mesleki durumunuza uygun olan evraklar bu başvuru için oldukça önemlidir. Hangi ofisten hizmet alacağınıza karar verdikten sonra gereken tüm evraklar hakkında bilgi alarak eksiksiz bir evrak sahibi olmalısınız.

Cape Verde Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Cape Verde Turistik Vize hamili olmak isteyen şahıslar bu turistik vize kapsamında bazı gerekli evrakları başvuru sırasında yanında bulundurmalıdır. Bunlardan en önemlisi şüphesiz vizeye ait başvuru formudur. Öte yandan size ait olan ve seyahat bitişinizden başlamak üzere en az 6 ay geçerlilik içeren bir pasaport da önemli evraklar arasındadır.

2 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf da başvuru esnasında mutlaka yanınızda olması gerekir. Size ait otel ve uçak rezervasyonu bilgileriniz turistik vize sahibi olmanızda ihtiyacınız olan belgelerdir. Öte yandan seyahat de yanınızda olması gereken önemli bir belge de Özel seyahat sigortanızdır. Son olarak ülke gerekliliği açısından sarıhumma aşı kartınız yanınızda olması gereken bir evraktır.

Turistik Vize Cape Verde
Cape Verde Turistik Vize

Cape Verde Ticari Vize

Cape Verde Ticari Vize alan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları çoğunlukla toplantı, konferans, iş görüşmesi, fuar gibi etkinlikleri gerçekleştirmek üzere ülkeye seyahat eden insanlardır. Bu amaçları gerçekleştirmek üzere ülkeye giriş yaparken ticari vize sahibi olmak zorunluluktur.

Bunun sebebi Türkiye ile Afrika arasında söz konusu olan bir vize muafiyet anlaşması olmamasıdır. Cape Verde ülkesine tüm pasaport sahipleri vize almak mecburiyetindedir. Bu vize sahiplerinden biriyseniz vizenizi almalısınız: Diplomatik, Umuma Husus, Hususi ve Hizmet. Cape Verde ticari vize alımında yetkili destek firmaları size süreç boyunca yardımcı olacaktır. Vize sürecini kapsayan tüm işlemlerde yanınızda olarak sürecin kolay işlemesini sağlarlar. 

Cape Verde Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Bu ülkeye seyahat etme amacınız ticari ise ilk iş Cape Verde Ticari Vize almak olacaktır ve vize başvurusundan evvel bazı evrakları hazırlamanız gerekir. Ticari vize kapsamında olan standart evrakların arasında liste başına şüphesiz size ait olan pasaport gelir. Bu pasaportun seyahatin bitiminden başlayarak 6 aylık süreyi içermesi gerekliliktir. Güncel bir tarihe sahip olan, arka fonu beyaz renkte olan iki adet biyometrik fotoğraf da gereken diğer önemli evraktır.

Vize başvuru formu da bu nokta da oldukça önemlidir. Otel rezervasyonu, uçak rezervasyonu gibi bilgi içeren dosyaları mutlaka dosya içine eklemek gerekir. Özel seyahat sigortası, söz konusu ülkede konaklayacağınız süre boyunca Uluslararası geçerliliği olan bir sağlık sigortasını ifade eder. Ek olarak söz konusu ülkeye seyahatinizden en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmalısınız ve aşı kartınızı da bu evrakların arasına eklemelisiniz.

Mesleki Evraklar

Cape Verde Ticari Vize alacakların başvuru esnasında mesleki evrakları da yanında bulundurması gerekir. Bunlardan ilki orada bulunan firma yetkilisinin kaşe ve imzasını içeren davetiye mektubudur. Öte yandan vize talep dilekçesi, de mesleki evrakların içinde bulunur. Şirket evrakları da başvuru hamilinin çalıştığı şirkete ait bilgileri içerdiğinden başvuru evraklarının olmazsa olmaz evraklarındandır. 

Diğer belgeler SGK İşe Giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap bilgileri gibi evrakları içerir. Banka hesap özetiniz, seyahati gerçekleştirmeye yetecek miktarda paraya sahip olup olmadığınız hakkında bilgi veren bir referanstır. Tüm belgeler kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

Ticari Vize Cape Verde
Cape Verde Ticari Vize

Cape Verde Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Cape Verde ülkesine olan seyahatlerinizde amacınız aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek ise Cape Verde Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi almanız gereklidir. Bu ülkede bulunan tanıdığınızdan davetiye mektubu gelmesi vizeyi alabilmeniz için şarttır. Bu davetiye mektubu aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Cape Verde ziyaretinde aile/arkadaş vizesine sahip olabilirsiniz.

Vize işlemlerine uçuş tarihinden önce başlamanız her zaman için sizin faydanıza olacaktır. Vize işlemlerine uçuş tarihinden önce girişmek herhangi bir gecikme ve aksiliği de önleyecektir. Cape Verde, takımadalara sahip, sahilleriyle adından çok söz ettiren bir ülkedir. Tatil amacıyla gidebileceğiniz gibi farklı amaçlarla da buraya seyahat edebilirsiniz.

Cape Verde Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Cape Verde Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi sahibi olarak buraya seyahat gerçekleştirebilmek için ilk önce bununla ilişik olan bir başvuru yapmanız gerekir. Aynı zamanda yeterli süreye sahip olan bir pasaport sahibi olmalısınız. Öte yandan iki adet biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisi başvuru esnasında sahip olmanız gereken önemli belgelerdendir.

Uçuş bilgilerinizi içeren ve aynı zamanda Cape Verde ülkesi içinde kalacağınız adresin sunulduğu bir belge konuyla ilgili vizeye ulaşmanızı daha kolay hale getirir. Cape Verde ülkesine yapılacak her seyahatte alınacak vizeye göre değişen bazı önemli evrak ve belgeler bulunur. Bunların arasında en önemlisi şüphesiz orada oturan aile veya arkadaş olan şahıs veya şahıslardan gelecek olan davetiye mektubudur. Bu belge aile ve arkadaş ziyaretleri kapsamında çok önemli bir referanstır.

Cape Verde Vizesi Nasıl ve Nereden Alınır?

Cape Verde Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi alımı için ilk önce yapılacak iş bir vize başvurusu yapmaktır. Söz konusu başvuruyu gerçekleştirebilmek için bazı evraklar bulunur. Bu evrakların tam ve doğru hazırlanması sürecinde size yardım ve eşlik edecek bir firmadan yardım talep edebilirsiniz.

Başvuruya uygun olan evrakların hazırlanmasını takiben gerekli vize başvuru formu dikkatle doldurulur. Bu noktada vize ücreti gibi konularda da güncel ve doğru bilgiler sağlayan bu firmalar konsolosluğa dolaylı olarak adınıza başvuru yapabilirler. Dileyenler direk olarak konsolosluk üzerinden de başvuru yapabilirler.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Cape Verde
Cape Verde Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Cape Verde Vizesi Gerekli Evraklar

Cape Verde Vizesi Gerekli Evraklar konusu Cape Verde ülkesine seyahat yapma planında olan pek çok kişinin üzerinde araştırma yaptığı bir konudur. Bunun nedeni vize alım ve başvuru süreçlerinde eksik evrak teslim ediminin süreci uzatabilmesidir. Cape Verde vize başvuru formu ise bu evrakların arasında neredeyse en önemli evrak niteliğindedir.

Bu formu dolduran her seyahat sahibinin gelişi güzel doldurmalardan kaçınması gerekir. Belge üzerinde bulunan her sorunun cevabını verirken bir kere daha düşünmeniz sizi sonraki usulsüzlük öngörülerinden koruyacaktır. Başvuru formunun üzerindeki sorulara eksik veya yanlış cevaplar vermeniz halinde vize başvurunuz iptal edilebileceği gibi tarafınıza cezai yaptırımlar da uygulanabilir.

Gereken Belgeler

Cape Verde vizesi gerekli evraklar konusu seyahat türüne göre incelenmesi gereken bir konudur. Öğrenim, çalışma, ticari, turistik veya oturum gibi durumlardan dolayı vize istendiği içim bir takım evraklar tarafınızdan talep edilecektir.

Bu belgeler; Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri, Cape Verde vizesi ücreti ödenti dekontu, Bankada yeterli miktarda para, Uluslararası sağlık sigortası, 2 adet biyometrik fotoğraf, en az 6 ay geçerli olan pasaport, Cape Verde vize başvuru formu, Sarıhumma aşısı belgesi alınmalıdır.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Cape Verde’de kalacağı yerin adres bilgileri, Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle), Şirket bilgileri (şirket çalışanları için), Mal ve mülk gibi sahip olduğunuz kıymetlerin tapu, ruhsat vs. belgeleri olmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cape Verde vize başvurusunda Cape Verde vizesi gerekli evraklar hususu neredeyse en dikkat edilmesi gereken konulardır. Vize başvurunuzu mümkün olan en önceki tarihte yaparak olabilecek aksi durumlara karşı önlem almış olursunuz. Ülkeden ülkeye değişen evrak talepleri Cape Verde ülkesi için de değişiklik gösterebilir.

Bunlardan biri de Cape Verde ülkesine giderken sarıhumma aşısının yaptırıldığına dair aşı kartının başvuru evraklarının arasında bulunmasıdır. Bir seyahat destek firmasından destek alıyorsanız bu merkezi arayarak Cape Verde ülkesi için ekstradan belge gerekip gerekmediğini öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soruda söz konusu ülke ile ilişik olan vize merkezleri ile iletişime geçerek bilgi sağlamanız da süreci en hasarsız şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Cape Verde
Cape Verde Vize Evrakları Ve Belgeleri

Cape Verde Vize Formları

Cape Verde ülkesine gidişte vize başvurusu yapmalı ve ülkeye girişte vize almalısınız. Cape Verde Vize Formları başvurunuzun seyrini değiştiren önemli formlardan oluşur. Cape Verde seyahati gerçekleştirmek isteyen kişilerden bordo pasaport sahiplerinin Cape Verde ülkesi kapsamında vize başvurularında bulunmasıyla ilgili vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Bu başvuruya konu olan bazı evrakların ise eksiksiz tamamlanarak başvuru yapılan yere sunulması gerekir. Cape Verde vize başvuru formu bu noktada en önemli belgeyi oluşturan belge konumundadır. Diğer başvuru evraklarıyla birlikte tutarlı olması çok önemlidir ve başvuru sürecini şekillendirir.

Cape Verde Vize Formu Doldurma

Cape Verde ülkesine vize başvurusu yaparken vize başvurusu için form doldurma aşamasına çok dikkat edilmesi gerekir. Cape Verde vize formları arasında oldukça mühim bir yeri olan başvuru formu söz konusu ülkeye girişte kişinin referansı olarak değerlendirilebilir. Konsolosluğun resmi web sitesi üzerinden veya Cape Verde Konsolosluğuyla bu konuda yetkisi olan vize merkezleri üzerinden vize başvuru formuna erişim sağlayabilirsiniz.

Hayalini kurduğunuz Cape Verde tatili için alacağınız vizede en önemli adım olan başvuru formunu çok dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Vize başvuru formu, başvuruda bulunan şahıs tarafından bizzat tükenmez kalemle Türkçe karakter kullanılmamış bir şekilde doldurulmalıdır. Cape Verde vize başvuru formu, aslen Cape Verde Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır.

Cape Verde Formları

Cape Verde vize formları arasından başı çeken bize başvuru formu içinde bulunan soruların eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlanması kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Burada verdiğiniz cevapların gerçekliğe uygun olması, başvurunuzun değerlendirilmesi esnasında referans alınacaktır. Başvuru formu üzerinde yanlış veya eksik olarak doldurduğunuz her bilgi tespit edilmesi halinde vize başvuru iptali gerçekleşir.

Burada usulsüzlük yapıldığı öngörüldüğünde daha büyük sorunlar yaşamanız olasıdır. Öte yandan Cape Verde giriş çıkış gibi işlemlerde başvuru hamili cezalandırılabilir. Vize başvurusu ret yaşar ve onay ne yazık ki gerçekleşmez.  Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için bir destek firmasından yardım alabilir ve vize başvuru formunu doldururken hata oranınızı en aza indirebilirsiniz.

Vize Formu Cape Verde
Cape Verde Vize Formu

Cape Verde Vize Dilekçe Örneği

Turistik amaçlı ile Cape Verde ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının ülkeye olan seyahatlerinde kısa süreli bir turistik ziyaret için başvuruda bulunmaları gerekir. Bu başvuruda sizden bazı belge ve evraklar talep edilir. Bunların arasında olan belgelerden biri de Cape Verde ülkesine ait vize talep dilekçesidir.

Cape Verde Vize Dilekçe Örneği bunu gerçekleştirmeden önce bakabileceğiniz rehber bir örnek olabilir. Vize dilekçesi formunu doldururken dikkat etmeniz gereken bilgiler ve atla atlamamanız gereken bölümler vardır. Bunlar hakkında bilgi alabilmek için birlikte çalıştığınız seyahat hizmet firmasından destek alabilirsiniz. Dilekçe doldurma işlemini gerçekleştirirken Cape Verde ülkesine ne amaçla ziyaret yapacağınızı en net ve en doğru şekilde ifade etmeniz çok önemlidir.

Cape Verde Vize Dilekçesi

Cape Verde vize dilekçe örneği araştırması yaparak doldurulmuş bir dilekçe gelişi güzel doldurulmuş olana nazaran daha kolay tutulur ve vize başvurusu kabul edilebilir. Söz konusu ülkeye yapacağınız seyahatte bu seyahate ait tarihlerin yer alması da oldukça önemlidir.

Cape Verde ülkesine yapacağınız seyahatin başlangıç tarihi ile birlikte bitiş tarihinin yer alacağı dilekçe formunda şayet başka bir ülkeye geçiş söz konusuysa ona dair bir bilgi metninin de yer alması önemlidir. Vize talep dilekçesi üzerinde şüphesiz yer alması gereken bir diğer bilgi de seyahate dair masraf, konaklama ve ulaşım bilgilerinin yer almasıdır.

Dilekçede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu önemli ve referans değerindeki bilgilerin açık ve net bir şekilde dilekçe üzerinde ifade edilmesi önemlidir. Cape Verde turistik vizesi için bazı durumlarda iki adet dilekçe hazırlanması istenebilen bir durumdur. Cape Verde vize dilekçe örneği incelemesi yapmak ve dilekçe formunu buna yönelik doldurmak sizi hata yapmaktan koruyabilir.

Kısa süreli turistik vize için başvuru yapan bir SSK’lı çalıştığı şirketten izinli odluğuna dair bir belge almalı ve vize talep dilekçesi almalıdır. Firmadan alınacak bu belge ne kadar ve hangi tarihler arasında izin verildiğini gösteren bir içerikte olmalıdır. Bu belgenin mutlaka antetli kâğıt üzerinde olması gerekir.

Vizesi Dilekçe Örneği Cape Verde
Cape Verde Vizesi Dilekçe Örneği

Cape Verde Vize Ücreti

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat etmek isteyenlerin Cape Verde Vize Ücreti hususunda araştırmalar yaptığı görülmüştür. Bordo umuma mahsus pasaport hamilleri, yeşil hususi pasaport sahipleri, gri hizmet pasaport hamilleri ve siyah pasaport denilen diplomatik pasaport sahibi olan kişiler istisnasız Cape Verde ülkesine olan seyahatlerinde vize alma zorunluluğuna sahiptir.

Cape Verde vize işlemlerinin gerçekleştirileceği yerler arasında Türkiye dış temsilciliği Cape Verde konsolosluğu bulunmamasından kaynaklı olarak Cape Verde vize işlemlerinin Türkiye dışında yer alan temsilciliklerden yapılması gereklidir. Cape Verde temsilcilik görevini temsil eden ve bunu onursal bir şekilde gerçekleştiren İstanbul Fahri Cape Verde Konsolosluğu Türkiye ve Cape Verde ülkeleri arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından vize veren bir kurumdur.

Cape Verde Vizesi Konusunda Dikkate Alınması Gerekenler

Cape Verde Konsolosluğu, alınması talep edilen Cape Verde vizeleri için başvuru yapan şahısların mümkün olabilen en yakın tarihte işlemleri başlatmaları konusunda sürekli olarak uyarıda bulunurlar. Bu süre en az bir ay öncesini ifade eder. Cape Verde vize ücreti konusunda başvuru esnasında bilgi alabilirsiniz.

Vize ücretlerinin seyahat amacına dolayısıyla vize türüne ve seyahat edilecek süre ile doğru orantılı olarak belirleneceğini unutmamak gerekir. Çalışma ve öğrenim hedefli Cape Verde ülkesi vizesinin sonuçlanma ve tarafınıza duyurulma süresi her ülke üzerinde yer alan Cape Verde Konsolosluğu’nun iş yoğunluğuna göre değişim gösterir. Fakat 3 ay veya daha uzun bir sürede de sonuçlanan vize başvurusu görülmüştür.

Cape Verde Vize Ücretleri

Cape Verde ülkesine girişte anahtar niteliğinde olan vize alımında ödenen Cape Verde Vize Ücretleri seyahatten seyahate farklılık gösteren bir özelliktedir. Cape Verde devletinin uygulamış olduğu yasalara bakıldığında belli zaman dilimlerinde değişiklikler gerçekleşmesi normal kabul edilmelidir. Cape Verde adacıklarına yapılan seyahatteki vize ücretleri hakkında değişiklikler olması sebebiyle güncel bir vize ücreti söylemek doğru olmaz.  Bu konu hakkında net bir bilgi almak ve ödemeyi ona göre gerçekleştirebilmek için bu konuda yetki sahibi olan vize merkezlerini arayarak bilgi sahibi olmak doğru bir yol olacaktır.

Vize Ücreti Cape Verde
Cape Verde Vize Ücreti

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu, vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için en çok merak ettiği noktalardan birisidir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, Cape Verde vizesi almak için vize başvurusunda bulunur. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgelerin, eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve Büyükelçilik veya Konsolosluğu ulaştırılması gerekir.

Cape Verde vizesi başvuruları, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. Ancak bazı nedenlerden dolayı bu süre daha da uzayabilir. Vize başvurularında, vize türüne ve seyahat süresine göre sonuçlandırma süresi farklılık gösterebilir.

Ayrıca Konsolosluk veya Büyükelçiliğin çalışma yoğunluğu, resmi tatiller ve bayramlar, vize başvurularının sonuçlanma süresinin uzamasına neden olacaktır. Vize başvurularında, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için en az 1 ay öncesinden vize işlemleri başlatılmalıdır.

Cape Verde Vizesi 2024

Cape Verde vizesi, bu ülkeye seyahat edecek kişilerin almak zorunda olduğu resmi bir belgedir. Cape Verde Cumhuriyeti’nin Türkiye’de yetkili Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından vize başvuruları; Almanya, Belçika, İtalya, Fransa, İspanya gibi ülkelerin dış temsilcilerine yapılabilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli Cape Verde seyahatleri için vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Cape Verde ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur.

Cape Verde vizesi alabilmek için talep edilen evrak ve belgeler, eksiksiz bir şekilde hazırlanıp tüm vize işlemleri tamamlanmalıdır. Cape Verde Vizesi kaç günde çıkar ve Cape Verde vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize merkezleri ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

Cape Verde Vizesi İçin Evrak Ve Belgeler

Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler; kişilerin iş statülerine, turistik, ticari, aile ziyareti gibi vize çeşitlerine göre farklılık gösterir. Evrak ve belgelerde yapılacak yanlış veya eksik bir işlem, başvuruların olumsuz yönde sonuçlanmasını sebebiyet verebilir. Cape Verde vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan, yıpranmamış/eskimemiş ve son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport
 • Cape Verde vize talep dilekçesi
 • Cape Verde vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Uçak ve otel rezervasyonları

Cape Verde vizesi kaç günde çıkar sorusu ile ilgili olarak vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde resmi usullere göre hazırlanmasına özen gösterilmelidir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Cape Verde
Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar

Cape Verde Vize Nasıl Alınır?

Cape Verde ülkesine yapılacak seyahatlerde Cape Verde vizesi alınması gereklidir. Cape Verde Vize ekranı üzerinden yapılabilecek randevu işlemi ile birlikte bunu gerçekleştirebilirsiniz. Cape Verde vize hizmetleri veren destek firmaları tecrübeli kadrosuyla kaliteli bir Cape Verde danışmanlık vizesi veren bir destek firmasından çok daha iyi bir deneyime sahiptir.

Cape Verde ülkesi için vize işlem süreci zor ve meşakkatli olabilir. Bu sebeple bir ekipten destek almak vize sürecini kolay hale getirebilir. Bunun yanında bilgili bir şekilde yapılan vize işlemleri sonucunda vizenin çıkması daha kolay olabilir. Vize türünüzü belirledikten sonra evrak ve belgeleriniz hakkında talepte bulunurlar.

Cape Verde Vize Şartları

Cape Verde Vize ekranı üzerinden söz konusu vize için şartları öğrenebilirsiniz. Diplomatik, umuma husus, hizmet pasaportu sahibi olan T.C vatandaşları vize almak zorundadır. Herhangi bir Cape Verde büyükelçiliği üzerinden vize başvurusunda bulunan insanlar vize şartlarını merak edebilirler.

Cape Verde ülkesine gidişte kullanılan Cape Verde vizeleri 90 gün kadar bir sürede geçerliliğe sahiptir. Vize merkezi şubelerini arayarak daha özel ve detaylı bilgilere ulaşmak bu süreci daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Vizeler onaylandıktan sonra gelen 180 gün içinde Cape Verde yeşil ada ülkelerine giriş yapmalısınız. Bunu yapmadığınızda vize işleminiz soncunda onaylanan vizeniz iptal olur ve geçersiz hale gelir. Cape Verde turistik, ticari, öğrenim ve çalışma veya oturum gibi olaylardan ötürü de vize alınabilir ve bunun için istenen belgeler değişebilir.

Vizesi Nasıl Alınır Cape Verde
Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır

Cape Verde Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Cape Verde seyahatini planladıktan sonra yapacağınız vize başvurusunu Cape Verde Vize ekranı üzerinden bilgi alarak iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu vize başvuruları işleme alınmasının ardından çoğunlukla 3 ile 10 gün arasında Cape Verde vizesi sonuçları olarak tarafınıza iletilir. Fakat bu süre elbet ki çeşitli nedenlerden dolayı değişiklik gösterebilir. Vize tipine ve başvuru süresine göre değişen zaman dilimlerinin en kısaya indirgenebilmesi için vize işlemlerindeki hazırlık sürecinin en doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır?

Cape Verde vizesi almak isteyenler ülkenin dış temsilciliklerine giderek vize başvurusunda bulunabilmektedir. Bunun yanında vize merkezimiz de tüm vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

Cape Verde Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Cape Verde vizesi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanıp konsolosluğa teslim edilmesidir.

Cape Verde Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Cape Verde aile arkadaş vizesi alınırken evraklar içerisinde bu ilişkilerin varlığına dair kanıtlar bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde konsolosluk vize başvurularını reddeder.

Davetiyeli Cape Verde Vizesi?

Davetiyeli Cape Verde vizesi alınırken karşı taraftan bir davetiye mektubu alınmaktadır. Bu mektup konsolosluk veya büyükelçiliğe daha fazla güven vererek işlemleri kolaylaştırır.

Cape Verde Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cape Verde konsolosluğundan vize alabilmek için evrak ve belgelerinizi hazırlayarak konsolosluğa gitmeniz gerekir. Burada size gün ve tarih verilecektir.

Cape Verde Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Cape Verde Konsolosluğu vize işlemlerini en kısa 3 en fazla 15 gün içerisinde bir aksilik olmazsa sonuçlandırmaktadır. Bu süreç tatil ve izin günlerinde daha da uzayabilmektedir.

Cape Verde Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cape Verde büyükelçiliğinden vize randevusu alabilmek için gerekli evraklarla randevu talep edilmelidir. Bunun için konsoloslukla iletişime geçmek gerekecektir.

Cape Verde Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Cape Verde Büyükelçiliği vize başvurularını kabul ve reddetme yetkisine sahiptir. Bunun yanında büyükelçiliğin Cape Verde vatandaşlarının sıkıntılarıyla da ilgilenme görevi bulunmaktadır.

Cape Verde Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Cape Verde ticari vizesi almak isteyenler Cape Verde ülkesinde ticari bir faaliyet göstereceklerini evraklarla veya belgelerle kanıtlamak durumundadır. Aksi takdirde vize alınamaz.

Cape Verde Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Cape Verde ticari vizesi alırken davetiye almak mecburidir. Aksi takdirde bu ülkede ticari faaliyet gösterileceği gerçeği kanıtlanamaz ve vize reddedilir.

Cape Verde Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Cape Verde turistik vizesi alırken bu ülkeye gezi amacıyla gidileceği mutlaka kanıtlanmalıdır. Gerekli evraklar konsolosluğa sunulduğunda konsolosluk vizeyi onaylayacaktır.

Cape Verde Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cape Verde turistik vizesinin ne zaman sonuç alacağı birçokları tarafından merak edilmektedir. Bu süreç kesin olmamakla birlikte ortalama 10 gündür.

Cape Verde Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Cape Verde vize başvurusu konsolosluk veya büyükelçilikten yapılabilmektedir. Ancak daha kolay bir yöntem olarak yetkili vize merkezleri aracılığıyla tek aramada vize işlemleri başlatılmaktadır.

Cape Verde Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cape Verde vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evrak ve belgelerde bir hata olmamasıdır. Konsolosluk evrakları titizlikle inceler.

Cape Verde Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Cape Verde vize başvuru formu tükenmez mavi ve siyah kalemle doldurulmalıdır. Buradaki bilgiler dilekçeyle uyum göstermelidir ve çelişmemelidir.

Cape Verde Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Cape Verde vize başvuru formu Portekizce dilinde doldurulmalıdır. Bunun için yetkili vize merkezimizden yardım alarak işlemlerinizi kolay yoldan tamamlayabilirsiniz.

Cape Verde Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cape Verde vize başvuru formu doldurulurken en önemli nokta tükenmez kalemle ve doğru bilgileri yazmaktır. Bunun haricinde ülkenin istediği dilde doldurulmalıdır.

Cape Verde Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cape Verde vize işlemleri için pek çok prosedür tamamlanmalıdır. Bunlarla ilgili detaylı bilgiler almak için yetkili vize merkezimizi arayabilirsiniz. Firmamız tüm sorumluluğu üstlenmektedir.

Cape Verde Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cape Verde vizesi işlemleri tamamlanırken evraklarda eksiklik olmaması çok önemlidir. Çünkü konsolosluk eksik evraklarda direkt vize reddi verebilmektedir.

Cape Verde Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cape Verde vizesi randevusu alabilmek için dış temsilciliğe giderek randevu talebinde bulunulmalıdır. Eksik evraklarla gidildiğinde konsolosluk randevu günü vermeyebilir.

Cape Verde Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cape Verde vize randevusu alınırken evrak ve belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Bu konuda yetkili vize merkezimizden yardım alabilirsiniz.

Cape Verde Vize Ücreti 2021?

Cape Verde vize ücretleri vize türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir. En doğru ve güncel bilgileri alabilmek için yetkili vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Cape Verde Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Cape Verde vize ücreti ülkenin konsolosluk veya büyükelçiliğine nakit olarak yapılmaktadır. Bunun dışında kredi kartı ile de buralara giderek ödemelerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Cape Verde vizesi dilekçe örneği sayesinde kolayca dilekçenizi tamamlayabilirsiniz. Bu dilekçe örneğini yetkili vize firmamızdan alabilir, bu süreci firmamıza bırakabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Cape Verde vize dilekçesi içerisinde kaç günlüğüne bu ülkeye gideceğiniz ve hangi amaçla gideceğiniz mutlaka belirtilmelidir. Aksi takdirde vizeniz reddedilir.

Cape Verde Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Cape Verde vizesi dilekçesi Portekizce dilinde yazılmaktadır. Bunun için yetkili vize firmamızın en profesyonel çalışmalarından arayarak hemen faydalanabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Cape Verde vizesi için gerekli evrak ve belgeler seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru ve güncel bilgileri yetkili vize firmamızdan hemen alabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Cape Verde vizesi için gerekli dokümanlar seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun için en doğru bilgileri yetkili vize firmamızı arayarak alabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Cape Verde vizesi konsolosluğun tatil ve izin günlerine göre çeşitli zamanlarda sonuçlanabilmektedir. Ancak ortalama olarak 10 gün içerisinde vizelerin sonuç aldığını söyleyebiliriz.

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Cape Verde vizesi ize türüne ve süresine göre farklı zamanlarda sonuçlanmaktadır. Kesin olmamakla birlikte ortalama olarak 10 gün içerisinde her şeyiniz tamsa vize sonuçlanır.

Cape Verde Vize Redde İtiraz?

Cape Verde ülkesine gitmek isteyenler olumsuz sonuçlanan vizelerine itiraz dilekçesi yazarak itiraz edebilirler. Detaylı bilgi için yetkili vize merkezimizi hemen arayabilirsiniz.

Cape Verde Çalışma Vizesi?

Cape Verde çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma maksadıyla gittiklerini kanıtlamalıdır. Bunun için çalışılacak olan firmadan bir davet mektubu alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top