Vizesi Butan

Butan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Butan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Butan vizesi almak isteyenler için yerine getirilmesi gereken belli başlı şartlar bulunmaktadır. Butan’a gitmek isteyen herhangi bir Türkiye vatandaşı isteğine bağlı olarak sınır kapısında da vize alabilme imkânına sahiptir. Bu şekilde seyahat etmeyi amaçlayan Türkiye vatandaşları için sadece Butan vizesi almak yeterli olmayacak bunun yanı sıra Butan dışişleri Bakanlığı’nın onayını almak gerekecektir. 

İçindekiler

Butan Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

Butan vizesi almak için, ilk olarak en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gereklidir. Şahsınıza ait yeni zamanda çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Mutlaka Butan vizesi başvuru formu istenmektedir. Şahsınıza ait TC kimlik fotokopisi çıkartmanız gerekmektedir. Yaptırmış olduğunuz konaklama, seyahat rezervasyonlarının belgeleri ve bu rezervasyonları yapan kurumlar tarafından mektup alınması şartı vardır.

Türkiye içerisinde çalışan veyahut bir şirkete sahip olan kişiler için şirket bilgilerinin alınması gerekmektedir. Alınacak olan Butan vizesinin ücretinin ödendiğini dair dekont gereklidir. Yapılmış olan uluslararası arası sağlık sigortası gereklidir. Türkiye’den Butan’a devlet mektubu karşılığı ile seyahat edecek kişiler için mutlaka sponsor mektubu gerekliliği vardır. Gerekli olan aşılar yapılmış olması şartı vardır.

Gidecek olan kişinin banka hesabında yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir. Dolar bazlı olarak Butan’da geçirilecek gün kadar, gün başına yaklaşık 200-250 dolar gerekmektedir. Seyahat için aracı olan tur şirketinin evrakları gereklidir. Türkiye’den Butan’a gönüllü yardım etmek üzere seyahat edilecek ise gidilecek olan organizasyonun gönüllü davet mektubu gerekmektedir.

Butan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Butan’a seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının en çok merak ettiği soruların başında Butan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu yer almaktadır. Sizler için bu sorunun cevabını veriyoruz. Butan vizesi sonucu Butan seyahati için işleme alınması gerekmektedir.

Bütün belgeler eksiksiz ve tam teslim edildikten sonra Butan vizesi işleme alınır ve bu süreden sonra yaklaşık olarak 4 gün beklemek gerekmektedir. Bu 4 günlük bekleme süresinin içerisine hafta sonu dâhil değildir. Araya hafta sonu izin günleri girdiği zaman yaklaşık 6-7 gün beklenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra vize türünün farklılığına veyahut Butan’da geçirilecek gün sayısının uzunluğuna göre vizenin çıkma süresi farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir.

Vizesi Butan
Butan Vizesi

Butan Vize Başvurusu 

Butan Doğu Himalaya bölgesinde bulunur.  Batı ve güneyinden Hindistan’la çevrilidir. Butan krallığı sınırlı sayıda turist kabul ettiği için Butan’a seyahat edilecek tarihlerin doğru seçilmesi ve bu konuda bilgi sahibi olarak vize başvurusunda bulunmak gerekir.

Butan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Butan diğer ülkelerden farklı olarak Butan krallığı biçiminde yönetilmektedir.  Bulunduğu bölge Güney Asya’dır.  Hindistan ve Çin ile çevrilidir.  2007’den itibaren Meşrutiyet monarşi yönetim biçimi ile yönetilmektedir.

Butan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Butan Vize Başvurusu için seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamına vize uygulamaktadır.  Butan’da Türkiye Cumhuriyeti büyükelçiliği ve Butan konsolosluğu yoktur.  Butan vize başvurusu için seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları sınır kapısında vize almaktadır. Bunun için önceden Butan dışişleri Bakanlığı’na seyahat isteğini bildirmeleri ve dışişleri bakanlığı vize başvurusunu onaylaması gerekir.   Gelen onay ile birlikte istenen evrakların tamamlanıp sınır kapısında hazır bulundurulması gerekir.

Butan vize başvurusu için 3 farklı vize kategorisinden biri seçilmelidir.   Bunlar;  turistik vize,  ticari vize ve özel amaçlı vizedir.

Butan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır 2024?

Türk vatandaşlarının Butan’a seyahat etmek istemeleri durumunda başvurularını turist vizesi için dışişleri bakanlığından ticari vize için ticaret bakanlığına yapmaları gerekir. Bu bakanlıklardan alınan vize onayı ile birlikte istenen evrakları temin edip başvuru dosyası ile sınır kapısında sunmaları gerekir.  Aynı zamanda Butan sınırlı sayıda turist kabul ettiğinden turistlerin seyahatleri boyunca kalacakları her gün için ödemeleri gereken bir bedel vardır.  Bu bedelin seyahat süresince tutarını banka hesabına yatırıp dekontu başvuru dosyasında bulundurmaları gerekir.

 Butan vizesi için pasaport,  2 adet biyometrik fotoğraf,  Butan vize başvuru dosyası,  otel konaklama rezervasyon belgesi,  ulaşım uçak rezervasyon belgesi bulunması gerekir. Bunun dışında Butan krallığı turistlerin olmasını istediği bir takım aşıları olmalarını,  bu aşıların yapıldığı belgesinin de başvuru dosyasında bulunması gerekir.  Bu aşılar hepatit A,  hepatit B,  difteri,  tifo,  kuduz,  çocuk felci,  tetanos aşılarının yapılarak başvuru dosyasında yapıldığını gösterir belgenin bulunması gerekir.

Vize Başvurusu Butan
Butan Vize Başvurusu

Butan Vize İşlemleri

Butan Vize İşlemleri yapmak için ilk olarak gerekli şartları yerine getirmek gerekir. Mutlaka bir pasaportunuzun bulunması gerekiyor. Başkonsolosluğa giderek ne zaman başvuru formu doldurup gerekli evrakları teslim edip vize başvurusu yapmak mümkün olur. Bu ülke bazı şehirlere sınırda vize uygulaması getirdi. Bunlardan biri Türkiye’dir. Sınıra giderek burada vize almak mümkün olabiliyor. Butan vizesi almak için gerekli evraklar 6 ay geçerli olan bir pasaport, 3 adet biyometrik fotoğraf, eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, kimlik fotokopisi, iş için girenlerin şirket bilgileri, vize ücretinin ödendiğine dair dekont, sponsor mektubu gereklidir. Bu şartların bir tanesi bile yerine getirilmezse vize almak mümkün olmaz. Aynı zamanda vize başvuru formunun da eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

Butan Vizesi Ne Zaman Sonuçlandırılır?

Butan’a gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri Butan vizesini kaç günde çıktığı yönündedir. Butan vize işlemleri halledip bittikten sonra geriye vizenin açıklanacağı zamanı beklemek kalır. Bu süre ne kadar kısa olursa olsun insanlara çok uzunmuş gibi gelir. Bunu vizenin  sonuçlanması 4 iş gününü bulur. Vize sonuçlanma süresi vizenin türüne ve istenilen süreye göre değişiklik gösterir. Özel günlerde vize sonuçlanma süresi 4 günden daha fazla olabiliyor. Fakat buradan günlerde 4 gün geçmiyor. Aynı zamanda eksik başvuru yapıldığı zaman vize direkt reddedilir. Bazı durumlarda eksik belge olduğu zaman o belgeyi tamamlamak için kişiye süre tanıtılır.

Butan Vize Ücretleri

Butan vize işlemleri halledilmeden önce başvuru esnasında vize ücretinin ödenmesi gerekiyor. Vize ücretlerinde yaşanan değişiklik bu devletin yasalarına bağlı olarak farklılık gösteriyor. Yaşanan vize ücreti değişikliğini öğrenmek için bu alanda hizmet veren ofislerden birini arayarak ya da giderek bilgi edinmek mümkün olur. Sürekli olarak değişiklik gösteren vize ücretlerini mutlaka takip etmek gerekir. Aynı zamanda vize ücretleri vize süresine ve vize sebebine bağlı olarak da değişiklik gösterir. Vize başvurusu yapmadan önce vize ücretini öğrenmek gerekiyor. Çünkü vize işlemi yapmadan önce vize ücretini ödemek lazımdır. Bu ücretin dekontunu da vize için gerekli belgeler arasına koymak gerekir.

Vize İşlemleri Butan
Butan Vize İşlemleri

Butan Vize Randevusu

Butan Vize Randevusu Butan vizesi başvuru işlemlerinin ilk aşamasıdır. Butan Konsolosluğu büyükelçilik ya da bunlar tarafında yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden randevu alarak Butan vizesi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Butan ülkesini ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umum, pasaportları dışında Butan vizesi alaya tabi tutulmuştur. Sadece siyah pasaport sahibi olanları bu şarttan muaf tutulmuşlardır.  Butan’a ziyaret edecek vatandaşları sınırda da vize alabilirler. Ancak Butan dışişleri bakanlığının onayını almaları gerekmektedir.  Bunu yerine vize merkezlerini danışmanlık hizmetinden Butan Vize Randevusu alarak başvurularını başlatabilirler.

Butan Vize Randevusu ve Şartları Nelerdir

Butan vize randevusu ve vize şartlarını uygun olması vize başvurunuzun çabuk onay alması açısından son derece önemlidir. Standart belgelerin yanı sıra sizden mesleki durumuna ya da alacağınızı vize türüne göre ek belge ve evraklarda gerekli olabilir.  Bu konu ile ilgili gerekli bilgileri vize randevusu alırken danışmanlık hizmeti veren vize merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. 

Umumi pasaportu olan her yaştan birey gerekli bele ve evrakları temin edip vizesini çıkarttıktan sonra Butan’sa seyahat etme j hakkına sahiptirler. Fakat ize çıkartırken amacınıza uygun vize türü çeşidini tercih etmeniz gerekir.  Eğer ticari amaçla v gitmek istiyorsanız Ticari vizesi, aile arkadaş ziyareti için Butan’a gitmek istiyorsanız aile arkadaş ziyareti vizesi veya eğitim için gidecekseniz de öğrenci vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Butan Vizesi için Gerekli Belgeler

Butan Vize Randevusu ve başvurusu için gerekli evraklar şunlardır;

 • En az 6 ay geçerli umumi pasaport (bordo, yeşil gri)
 • Butan vizesi başvuru formu
 • En az iki adet 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Butan ülkesinden kurum ya da yakınlarınızdan seyahat davetiyesi
 • Otel uçak ve benzeri rezervasyon bilgiler
 • Anka hesap dokümanları
 • Butan vizesi ücreti yatırıldığına dair ödeme dekontu
 • Sarıhumma hepatit b tifo ve benzeri gibi salgın bulaşıcı hastalıklardan korunmak için aşı sertifikası
 • Uluslararası sağlık sigortası

İş yerini ya da çalıştığınız iş yerini şirket bilgiler

 • Evliyseniz evlilik cüzdanı
 • Öğrenciler için okuduğun okulun adı ve adres bilgileri
Vize Randevusu Butan
Butan Vize Randevusu

Butan Konsolosluğu Vizesi  

Butan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusunda bulunmak zorundadır.  Butan diplomatik pasaport dâhil seyahat etmek isteyen bütün vatandaşlara vize uygulamasına tabi tutmaktadır.  Butan Devleti’nin Türkiye’de ki görevini yürüten Butan konsolosluğu veya Butan Fahri konsolosluğu yoktur.  Butan devleti kendi ülkelerini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına sınır kapısında vize uygulaması yapmaktadır.

Butan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Butan Konsolosluğu Vizesi için hangi amaçla seyahat edilecekse o vize başvurusunda bulunup,  belirtilen evrakların temin edilmesi gerekir.  Bu vize türleri turistik vize,  ticari vize ve özel amaçlı vize olmak üzere 3 çeşittir.

Butan Vizesi İşlemleri

Butan krallığı farklı bir turizm politikası izleyen ülkelerden biridir.  Özellikle turistik amaçlı Butan’ı ziyaret eden yabancılar Butan büyükelçiliği vizesi işlemlerini sınır kapısında yapılmaktadır.  Sınır kapısında vize işlemi yapılabilmesi için kişinin Butan dışişleri Bakanlığı’ndan onay alması gerekir.  Ayrıca Butan’da kalacakları her gün için belli bir ücret bankada bulunması gerekmektedir.  

Butan’a Seyahat İçin Gerekli Vize Evrakları

 • Pasaport: Butan büyükelçiliği vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarının 10 yılı doldurmamış ve Butan seyahat bitiminden sonra 6 ay en az kullanılabilir süresinin bulunması gerekir.  Ayrıca boş 2 sayfasının olması ve bunların da kesinlikle deforme olmamış olması şarttır.
 • Başvuru Formu: Butan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları başvuru formu olarak Butan dışişleri bakanlığından onay belgesi almalı ve belge başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru dosyasında diğer evraklar ile birlikte 2 adet biyometrik ölçülere uygun fotoğrafın bulunması gerekir.
 • Kimlik Bilgileri: Butan vizesi işlemleri için kimlik cüzdanının önlü arkalı fotokopisi,  kimlikte bulunan fotoğrafın net ve görünür olması,  kişiyi tam olarak yansıtması yani güncel fotoğraf olması gerekir.  Ayrıca kimlik belgesinin üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası da bulunmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Butan’a seyahat edecek olan vatandaşların kalacakları süre içinde konaklama rezervasyonu yaptırdığını gösterir belge ve ulaşım rezervasyon belgelerinin de başvuru dosyasında bulunması gerekir.
 • Butan Kapı Vizesi: Butan’a seyahat etmek isteyen kişilerin sınır kapısında vize başvurusunda bulunmaları ancak bundan önce evrakların tamamlanıp hazırlanmış olması ve dosya içinde sunulması gerekir.
Konsolosluğu Vize Butan
Butan Konsolosluğu Vize

Butan Büyükelçiliği Vizesi 

Butan Büyükelçiliği Vizesi Butan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurularına onay hizmeti vermektedir.  Butan’a seyahat edecek olan kişilerin tamamı diplomatik pasaporta sahip olanlar da dâhil vize almak zorundadır.  

Butan büyükelçiliği vizesi için 3 farklı vize kategorisinden birine münacat etmeleri gerekir.  Ticari Butan vizesi, turistik vize ve özel amaçlı vize olmak üzere üç farklı vize çeşidi vardır.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Butan büyükelçiliği vizesi başvuruları sınır kapısında kapı vizesi olarak isimlendirilen biçimde yapılmaktadır.  Ancak sınır kapısı vizesi alabilmek için önce Butan dışişleri Bakanlığı’na seyahat etmek istediğinizi bildirmeniz ve oradan onay almamız gerekir.  Butan krallığı sınırlı sayıda turist kabul eden ülkelerden biridir.  

Vize Başvuru Evrakları

 • Pasaport: Butan vize başvurusunda bulunmak için pasaportun 10 yıllık suresini doldurmamış olması ve bu seyahat bitiminden sonra 6 ay daha pasaportun geçerlilik süresinin bulunması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğrafın biyometrik fotoğraf ölçülerinde olması ve güncel fotoğraf olması önemlidir.  
 • Butan Vize Başvuru Formu: Butan vize başvuru formu Butan konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir.  Tamamı İngilizcedir.  Dolayısıyla formu İngilizce olarak doldurmak gerekir. Başvuru formunun ayrıntılı bir biçimde kişiyi detaylı olarak anlatması önemlidir.
 • Ulaşım Ve Konaklama Rezervasyon Bilgisi: Seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Butan’da kalacağı otel rezervasyon belge ve uçak bileti rezervasyonu belgesinin dosyada olması gerekir.
 • Vize Ücreti: Butan krallığına seyahat edecek olan kişilerin hangi vize kategorisini seçtiyse o kategori ücretini ödeyerek banka dekontunun başvuru dosyasında olması gerekir.
 • Hesap Bilgisi: Butan krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin kalacakları gün başına ücret ödemesi gerekir.  Butan’da ne kadar kalınacaksa seyahat bitimine kadar geçimini sağlayacak kadar paranın banka hesabında olması ve banka hesabının 3 aylık dökümünün başvuru dosyasında bulunması gerekir.
 • Aşı Zorunluluğu: Butan ziyaret vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Butan’a gitmeden önce hepatit A,  hepatit B,  kuduz,  çocuk felci,  tetanos,  kolera gibi aşıların gitmeden önce yapılması ve yapıldığını gösteren belgenin başvuru dosyasında bulunması gerekir.
 • Sağlık Sigortası Poliçesi: Butan’da seyahat süresince kalacak olan kişinin sağlık sigortası yaptırması ve sigortanın en az 30 bin Euro masrafı karşılayacak ölçüde olması ve poliçenin de başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.
Büyükelçiliği Vize Butan
Butan Büyükelçiliği Vize

Butan Turistik Vize  

Butan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ne tür pasaporta sahip olurlarsa olsunlar diplomatik hizmet, hususi,  umumi pasaport fark etmeksizin bütün kişiler vize almak zorundadır.  Butan’da Türkiye Cumhuriyeti büyükelçiliği yoktur.  Butan,  ülkesine gelen turistlerden kaldıkları gün sayısına göre günlük ücret tahsis etmektedir.  Vize başvurusunda bulunan kişilerin Butan’da kalacakları gün kadar ücreti yatırdıklarını gösterir belgeyi başvuru sırasında bulundurmalıdırlar.

Butan Vizesi İle İstenen Sağlık Koşulları

Butan turistik vize ile seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dünya sağlık örgütü tarafından belirlenen hepatit A, hepatit B,  tifo,  difteri,  boğmaca,  çocuk felci,  kuduz,  tetanos,  kolera,  menenjit ve Japon ansefaliti aşılarının olunması ve aşı olduğunu gösteren aşı kartının da başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Butan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Butan büyükelçiliği vize için Türk vatandaşları neden Butan’a gitmek istediklerini ayrıntılı olarak başvuru dosyasında yazmaları gerektir.  Butan kapı vizesi uygulayan ülkelerden biridir.  Kapıda vize alınmadan önce Butan turistik vize almak için Butan Dışişleri Bakanlığı’ndan onay belgesi almaları ve bu onay belgesi ile istenen evrakları tamamlamaları gerekir.

 Ayrıca ticari vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Butan ticaret odasından onay belgesi almaları gerekir.  Bütün belgeleri tamamlayıp seyahat sırasında havaalanında veya sınır kapısında ibraz ederek bütana giriş yapabilirler.  Bu vize evraklarının temin edilmesi uzun sürebileceğinden seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat tarihinden 15-20 gün önce vize başvurusunda bulunmaları yararlarına olur.

Butan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Turistik vize için başvuran kişilerin temin etmesi gereken evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vize başvurusunda bulunduğunu gösterir ve Butan dışişleri bakanlığından alınan onay belgesi
 • Butan seyahat süresince kalınacak otel rezervasyon belgesi ile birlikte ulaşım rezervasyon belgesi
 • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont
 • Sağlık sigortası poliçesi

Turistik vize almak isteyen kişilerin ticaret Bakanlığı’ndan onay aldığını gösteren belgenin başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Butan vize başvurusunda istenen evrakların tam olarak ve kişisel bilgilerin ayrıntılı olarak yazılmış olması gerekir.  Vize başvurusu için Butan dışişleri bakanlığından onay belgesinin başvuru dosyası eklenmesi gerekir.  Dışişleri Bakanlığından alınan vize onayı yaklaşık olarak 4 iş günü gibi bir sürede gelmektedir.  

Turistik Vize Butan
Butan Turistik Vize

Butan Ticari Vize

Butan Ticari Vize başvurusu Butan krallığı dışişleri Bakanlığı’na müracaat edilerek bakanlıktan vize onayı aldıktan sonra evrak hazırlanır. Butan’a seyahat etmek isteyen kişilerin Butan 3 farklı vizesinden birini seçmeleri gerekir.  Butan ticari vizesi alacak olan kişilerin ticari vize evraklarını tamamlamaları ve sınır kapısında bunları hazır etmeleri gerekir.

Butan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Butan’a çalışmak amacıyla gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Butan ticari vize alması gerekir.  Ticari vize almak için Butan krallığı Dışişleri Bakanlığı’na yapılan başvuruda Butan’a hangi ticari amaçla gideceği,  ne kadar kalacağı ve bu süre içinde ne iş yapacağı ile ilgili ayrıntılı bir çalışma planı sunması gerekir.

Butan ticari vize alabilmek için öncelikle Butan ticaret odasına ticari vize almak istediğinizi bildirmeniz ve oradan gelecek onaydan sonra istenen belgeleri hazırlayıp başvuru yapmak gerekmektedir.  Butan ticari vizesi içinde kapı vizesi uygulanır. Sınır kapısında onay alınır.

Butan Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Butan’a seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle evraklarını hiç eksiksiz tamamlayıp teslim etmeleri gerekir.  Turist olarak gidecek olanların dışişleri bakanlığından,  ticari vize alacak olan kişilerin Butan ticaret Bakanlığı’ndan onay almaları gerekir. Onay 4 iş günü içinde alınmaktadır.  Fakat vize işlemlerinde herhangi bir aksilik yaşanabileceği olasılığı düşünülerek seyahat tarihinden 15 gün önce vize başvurusunda bulunmak seyahati riske etmemek açısından önemlidir.

Butan krallığı kendi ülkesine seyahat edecek olan turistlere karşı farklı bir turizm politikası izlemektedir.  Vatandaşlarının sahip olduğu pasaport hangi tür pasaport olursa olsun herkesin vize almasını mecburi tutar.  Yalnızca Bangladeş,  Hindistan,  Maldivler vizeden muaftır.

Butan ticari vize ücreti kişi başı 60 dolardır.  Ancak ticari vizelerde hangi kategoride vize alınacaksa ve ne kadar süre alınacaksa ona göre ücret ödemeleri gerekir. Butan turistik vize sahipleri ise günlük 180 dolar ile 290 dolar arasında ücret ödemek zorundadır.

Dolayısıyla toplam vize ücreti seyahat edilecek tarihe göre ve seyahat edecek olan kişi sayısına göre değişiklik gösterir.  Ticari vize için seyahat edecek kişilerin ödeyeceği ücret ile turistik vize sahibi kişilerin ödeyecekleri ücret birbirinden farklıdır.

Ticari Vize Butan
Butan Ticari Vize

Butan Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi  

Butan krallığı Asya’nın güneyinde bulunur. Butan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı vize almak zorundadır.  Buna diplomatik pasaport sahibi olanlar da dâhildir.  Butan’da Türkiye Cumhuriyeti’ne ait büyükelçilik yoktur.  Mutana seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Butan’a uyguladığı turizm politikası çerçevesinde seyahat edebilirler.  Butan turistlerden her kaldıkları gün için belli bir ücret yatırmalarını talep eder.

Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin Dünya sağlık örgütü önerileri doğrultusunda hepatit A, hepatit B,  tifo,  boğmaca,  çocuk felci,  kuduz,  tetanos,  kolera,  menenjit ve Japon ansefaliti aşılarının olduğunu gösteren belgenin başvuru dosyasında bulunması gerekir.  

Butan Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi   başvurusun da bulunmaları gerekir.  Seyahat etmeden önce ve vize başvurusunda bulunmadan önce Butan dışişleri bakanlığının bu konudaki onayını almak zorundadır.

Butan Vize Türleri

Seyahat etmek isteyen kişiler Butan vize kategorilerinden hangisine uyuyorsa ona göre vize almaları gerekir.  Butan krallığı vize türleri;  

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Turistik ve özel amaçlı vize olmak üzere üç farklı gruba ayrılmıştır.

Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Butan aile arkadaş ziyaretleri vizesi  için Butan aile arkadaş ziyaretleri vizesi   kategorisine başvuru yapmalılar. Vize başvuruları sınır kapısından yapılmaktadır.  Bu nedenle öncesinde Butan krallığı dışişleri Bakanlığı’ndan onay alınmalıdır.  Butan Krallığı’na turist olarak seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Butan’da kalacakları her gün için belli miktarda para ödemek zorundadır.

Butan Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar

 • Pasaport: Pasaportun seyahat tarihinin bitiminden en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik ölçülerde çekilmiş fotoğraf ve bu fotoğraflar 6 ay önce olmaması güncel fotoğraf olması gerekmektedir.
 • Başvuru Formu: Butan vize başvuru formu konsolosluk tarafından hazırlanan resmi bir belgedir.  Belge İngilizce olarak hazırlanmıştır.  Çok dikkatli doldurulmalıdır.  Verilen bilgilerin doğru olması eksiksiz doldurulması çok önemlidir.  
 • Konaklama Ve Uçak Rezervasyonu: Butan’da kalınacak gün sayısı kadar otel rezervasyonu yaptırıldığını gösterir rezervasyon belgesi ve uçak seyahati için rezervasyon belgesinin başvuru dosyasında bulunması gerekir.
 • Butan Krallığı Vize Ücreti: Butan Krallığı vizesi almak için önce vize bedelini bankaya yatırmak ve banka dekontunun başvuru dosyasında olması gerekir.
 • Banka Hesap Bilgileri: Butan’da kalınacak gün sayısı kadar yeter miktarda paranın banka hesabında olması ve 3 aylık banka hesap hareketlerini gösterir belge de başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Seyahat Sigortası: Başvuru dosyasında seyahat sigortası yaptırdığını ve poliçenin fotokopisinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Butan
Butan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Butan Vizesi Gerekli Evraklar 

Butan Vizesi Gerekli Evraklar ve belgeleri vizenizi çabuk çıkası ve hemen onaylaması açısından son derece önemlidir. Gerekli evraklar için başvuru merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Butan birleşik devleti krallığı herkesten istediği standart evrakların yanı sıra alacağını e vizeniz türüne göre ek belge ve evrakta isteyebilir.  Alacağınız belge türüne göre farklı evraklar istense de herkten istenen standart evraklar şunlardır;

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Umumi pasaport
 • Kimlik fotokopisi, gideceğiniz ülkeden davetiye
 • Aşı sertifikası
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Vize ücreti ödeme dekontu
 • Vize başvuru formu
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • SGK hizmet dökümü SGK giriş belgesi 

Bunların dışında alacağınız vize türüne göre ek belge ve evraklar çıkabilir.  Eğer Butan vizesini ticari amaçla alıyorsanız ticari vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.  Bun içinde Butan ziyaret nedenini belirten belgeleri Butan ticaret odasına bildirerek gerekli evraklar ile Butan ticari vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Reddi Yememek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde yurtdışına gidiş geliş oranları hızla artmaktadır. Kimileri iş amaçlı kimileri turistik amaçlı kimleri de eğitim ve dil eğitimi için yurtdışını tercih etmektedir. Türkiye’de yurtdışına gidiş geliş oranlarını arttığı şu dönemler de herkes vize başvurularını reddedilmemesi için dikkat edilmesi gereken faktörleri araştırmaktadır. 

Butan birleşik devletleri krallığı bu konuda çok hassas davranmaktadır. Ülkesini ziyaret etmek isteyenlerden vize talep etmektedir. Bu vizeyi de gerekli kurallar çerçevesinde vermektedir. Butan Vizesi Gerekli Evraklar vizenin çabuk çıkması açısından son derece önemlidir. Ama bunların yanı sıra vize başvuru formunu da doğru ve eksiksiz bilgiler içeriyor olması gerekir. Aynı amana seyahatin gerçekliğini ve seyahati bittikten sonra tekrar kendi ülkesine dönüş yapacağını teyit etmesi gerekmektedir.

Her şey Tamam Ama Yine Reddedildi

Butan Vizesi Gerekli Evraklar ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırladınız ve vize başvuru formunu da aynı şekilde doğru bilgiler ile doldurup başvurunuz yaptınız yine de vize başvurunuz yine reddedildi ise bu sizinle ilgili bir problem değildir. Çünkü bazı dönemlerde ülkeler arasındaki ilişkiler, ülkenin uluslararası politikası ve uluslararası konjonktür sorunları gibi bahaneler vize başvurularını reddedilmesine neden oluyor.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Butan
Butan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Butan Vize Formları

Türkçe ya da İngilizce dili ile yazılan ve Butan vizesi başvuru belgeleri arasında mutlaka olması gereken remi bir evraktır. Bu formun içerisindeki istene tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir.

Ayrıca uluslararası geçerliliği olan bir tür resmi evrak olduğundan dolayı bu forma yalan bilgiler beyan edilmesi halinde Butan başkonsolosluğu tarafından yasal işlem başlatılır. Ayrıca asılsız bilgiler ile doldurulan vize Başvuru formu ize başvurunun reddedilmesine neden olacaktır.  

Butan’a seyahat edecek kişilerin Butan vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup başvurusunu onay alması Butan ülkesine kolaylıkla girebileceğinin garantisini vermez. Butan’a giriş işlemi Butan sınır görevlilerinin sorumluluğu altından olduğundan dolayı her ne kadar Butan vizesi alsanız ve ülkeye giriş hakkınızı engellenebilir.

Butan Vize Başvuru Formu Nasıl Olmalı

 • Butan Vize Formları gerçek ve güncel bilgiler ile doldurulması gerekir. Vize başvuru merkezlerinden Butan Konsolosluğun’dan ya fa Butan büyükelçilik’in resmi internet sitesinde temin ettiğiniz Butan başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.
 • Butan vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce dillerinden herhangi birisi le doldurulması gerekir. Formu Türkiye’den dolduracaksanız ya İngilizcesi iyi olan birine doldurmanız ya da Türkçe dil seçeneği ile doldurmanız gerekiyor
 • Ayrıca vize başvuru formunu tükenmez kalem kullanarak büyük harfler kullanarak elinizde yamalısınız. 
 • Butan vize başvuru formunda istene bilgilerin kişisel bilgilerini ile paralel olması gerekir.
 • Formun ön tarafının sağında bulunan kutucuğa bir adet biyometrik fotoğrafınızı yerleştirin.
 • Vize başvuru formunu doldurduktan sonra imzalamayı unutmayın. Atacağınız imza pasaportunuz da bulunan imza ile birebir aynı olmak zorundadır

Butan Başvurusu Kaç Güne Sonuçlar

Butan Vize Formları ve başvuru sonuçlar başvuru yaptığınız tarihten itibaren ilk bir ay içinde sonuçlanacaktır. Vize başvurunuz onaylanması için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde temin etmeniz ve yine başvuru formunu gerçek kişi bilgilerinizi ile doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru sırasında ilgili merkezleri herhangi bir usulsüzlük yapıldığın tespit ederse, başvurunuz onay almayacağı gibi hemen yasal işlemler başlatılarak ceza uygulamasına gidilecektir.

Vize Formu Butan
Butan Vize Formu

Butan Vize Dilekçe Örneği

Butan Vize Dilekçe Örneği ile Batan vizenizin dilekçesini kolay bir şekilde doldurabilirsiniz. Özellikle yeni vize olacak olanlar için oldukça yararlı olan dilekçe Örneğinde Butan vizesini dilekçesine neler yazılması gerektiği bilgisini vermektedir. Resmi bir evrak olan Butan dilekçe örneği aynı zamanda Butan vizesi için gerekli evraklar içerisinde yer alan bir tür resmi evraktır. 

Butan dilekçe örneği ya da vize başvuru formu Butan Büyükelçiliği ya da konsolosluğu tarafından hazırlanır. B konsolosluğun ya da Büyükelçiliği bu evrak istemesindeki amaç seyahat edecek kişinin ülkeye niçin seyahat edeceği çalışma durumu iletişim adresi ve benzeri başvuran kişinin hakkında bilgi sahibi olmak istemesidir. Başvuru dilekçesi ya da formu vize işlemleri arasında yapılması gerekenlerin başında yer alır.  

Butan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Butan Vize Dilekçe Örneği bakarak Butan vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ancak formdaki istene bilgiler yabancı dil ile yazlı olduğundan dolayı bu yabancı dilinizin ileri seviyede olması gerekir. Öte yandan tüm bilgileri doğur ve eksiksiz bir şekilde doldurulması vize başvuru işlemlerini çabuk sonuçlanması açısından son derece önemlidir.

Eğer bu formu 18 yaşı altındakiler ise Butan vizesi başvuru dilekçesini ebeveynleri ile berber doldurmaları daha yararlı olacaktı.  Ayrıca Butan vizesi başvuru merkezlerinin internet sitelerine girerek bu formu online olarak da doldurabilme imkânınız bulunuyor.  Butan vizesi başvuru formu uluslararası geçerli olan bir resmi evrak olduğundan dolayı bu forma yer alan bilgilerin eksik ya da asılsız olması halinde vize başvurunuz reddedilecektir. 

Butan Vizesi Başvuru Şartları 

Butan Vize Dilekçe Örneği ve vize başvuru şartları atasında vize için gerekli evrakları temin etmeniz gerekir. Bunu için

 • 10 yıllık geçerliliği bulunan umumi pasaport
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf
 • Butan vizesi başvuru formu
 • Aşı sertifikası banka hesap bilgileri 
 • Uluslararası seyahat sertifikası
 • Kimlik fotokopisi

Bunlar herkesten istene standart evraklardır. Bunu dışında Başvuracağını vize türüne göre birtakım evraklardan bulunmaktadır. Bu evrakların temin ederek Butan Konsolosluğunu Butan vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Butan
Butan Vizesi Dilekçe Örneği

Butan Vize Ücreti

Butan Vize Ücretleri alacağınız vize türüne geçerlilik süresine göre farklılık göstermektedir. 6 aylık 2 yıllık 5 yıllık ve 10 yıllık gibi farklı geçerlilik sürelerine göre alınan   Butan vizesi ticari ve turistik vize olmak üzere iki farklı türe sahiptir. Ayrıca vize ücretleri Butan birleşik krallığını uyguladığı yasalara göre düzenlenir.   Vize ücretleri için yetkili vize merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

Butan Vizesi Türleri

Butan vizesi ticari vize, turistik vize, aile arkadaş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi yatırımcı vizesi gibi farklı türleri bulunan Butan vizesi ücretleri de doğal olarak birbirinden farklılık göstermektedir.  Aynı zamanda Butan konsolosluk çalışanları vizesi, Butan basın vizesi gibi seyahat edecek kişini şahsi durumuna ait vize türleri bulunmaktadır. 

Aynı zamanda Butan vizesi ücretleri belirli zamanlarda fiyat artışına gitmektedir. Örneğin bu yıllın ücreti ile geçen yılın ya da önümüzdeki yılı vize ücretleri arasında değişiklik olabilir.  Bu nedenle Butan vizesi ücreti alırken vize merkezlerini aramanız gerekir. İnternet üzerinden eski fiyatlara bakarak kendinizi yanıtmış olabilirsiniz.  

Butan Her Ülkeden Vize İstiyor Mu?

Butan Bangladeş, Hindistan ve Maldivler dışındaki tüm ülkelerden vize istemektedir.  Butan vize ücretleri ise kişi başına 40 dolar olarak belirlenmiştir.  Batuhan hükümeti kendi ülkesini günlük aşari ücreti tutarı kadar ülkesini ziyaret edecek olanlardan vize ücreti almaktadır. Hükümetin belirlediği seyahat paketini günlük ortalaması 180 ile 290 dolar arasında farklılık gösteriyor.

Ayrıca toplam Butan vize ücretleri seyahat edeceğiniz tarih kişi sayısı konaklama ve seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir.  Kişi başına 40 dolar olarak belirlenen vize ücreti turistik vize için geçerlidir.  Bu ücret seyahat paketinize dâhil edileceğin için vize ücreti için ayrı bir ödemem yapmanız da gerekmemektedir.

Butan Vize Ücreti Nereye Yatar

Butan vize ücretleri ilgili banlara yatırılması gerekir. Bu konu ile ilgili bilgili vize merkezleri size aktaracaktır. Butan vize ücreti dekontu da vize için gerekli belge ve evraklar arasında yer alığından dolayı her zaman yanınızda bulundurmanız gerekir.  Vize ücretini yatırmanız halinde Butan vize başvuru formunu doldurarak vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

Vize Ücreti Butan
Butan Vize Ücreti

Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar Butan’a gidecek olanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Çünkü seyahat hazırlıkları bile buna göre planlanır.  Bu sürecin kolay ve çabuk işlemesini istiyorsanız bu konuda bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Eğer ülkeniz ile Butan’ın arasında herkesi bir sorun yoksa ve tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladınız ve Butan vize başvurunuzu da doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduysanız ize başvuru sonucunu bir hasta içinde size ulaşacaktır. 

Fakat bu süreç alacağınız vize türüne göre de değişikli gösterebilir.  Ayrıca Butan vize işlemi sırasında bir takım ek belge ve evrak istemektir. Bütün bunları göz önünde bulundurdunuz da ise seyahat tarihinden 20 gün öncesinde vize başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.

Butan Başvuru Formu

Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar ve vize başvuru sürecini etkileyen faktörlerin başında Butan vize başvuru formu gelmektedir.  Çünkü vize kabul işlemleri sırasında bu form göz önünde bulundurulur. Kişini ülkeni ne için kaç günde seyahat etmek istediği, aşacağı vize türü ve vize geçerlilik süreleri kişini iş yeri bilgileri ve adresi davet mektubu ve benzeri gibi vize için gerekli bilgi ve prosedürler bu form üzerinde yazılı olmaktadır.

Eğer bu formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız halinde vize başvurunuz için bir hafta içinde olumlu cevap alırsınız.  Başvuru formuna sakın yanlış bilgi yazmayın. Çünkü tespit edilmesi halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır ve gerekli ceza işlemi başlatılır. Ayrıca vize başvuru formunu vize için gerekli belge ve evraklar içirişinde olduğunu da unutmayın.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Butan
Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Butan Vize Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar ve başvurum reddedildi soruları gündemi meşgul etmektedir. Artık insanların yurt dışına gitme arzuları vize işlemlerinde yapılan hatalar ve eksik belge ve bilgiler ülke ilişkileri vize onay işlemini doğrudan etkilemektedir.  Vize başvurunuz reddedilmesi halinde yetkili vize başvuru merkezlerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Ama vize reddine gerekçi olan sebepleri değiştirerek yeniden vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Ama bu arada seyahat planınızın da gecikeceğiniz göz önünde bulundurmanız gerekir.

Butan Vizesi Nasıl Alınır?

Butan’a girebilmek için bazı vize şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Butan’a yapacakları her ziyarette vize alma zorunluluğu vardır. İşlemlerin daha hızlı çözümlenmesi ve evrakların daha düzenli sunulması konusunda vakit harcamamak için Yedi Vize Turizm adresimizden bizlerle irtibat sağlayabilir ve vize ile ilgili her sorunuzu yanıtlayabiliriz.

Butan’a Giriş İçin Gerekli Prosedürler

Butan’da kalacağınız süre ve sebebe göre almanız gereken vize türünde farklılıklar oluşabilir. Vize başvurusu süresince işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına gereken bilgileri net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Bu sayede vize almanız daha hızlı ve daha kolay olacaktır. Butan vizesi almak için ilk olarak vize randevusu almanız gerekir. Veya bu işi üstlenebilecek bir vize başvuru merkezinden destek almak onay süreciniz ile ilgili destek sağlayacaktır. Butan vizesi alabilmek için bazı gerekli işlemleri ve evrakları hazırlamanız gerekir. İstenen evrakları tamamladığınız zaman daha kolay şekilde vize almanız sağlanır. Butan vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için Yedi Vize Turizm adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Butan
Butan Vizesi Nasıl Alınır

Butan Vizesi Hızlı Onay Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Vize başvuru süresini hızlandırmak için yapılması gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Özellikle bu prosedürleri Yedi Vize Turizm olarak sizlere en uygun şekilde tamamlayarak işlemleri hızlandırmaktayız. Hem sizin için vize onayı sürecindeki masrafları en aza indiriyoruz hem de çok uzun süre harcamadan ülkeye gerçekleştirmek istediğiniz ziyareti yapabilmeniz için Yedi Vize Turizm olarak gereken tüm evrakları sizin için tamamlıyoruz. Vize başvuru sürecinizi en doğru şekilde sürdürmek için bütün ülke başkonsolosluklarının yönetmeliklerini inceliyor ve bütün ülke konsolosluklarının çalışma disiplinlerini yakından takip ediyoruz.

Bu sayede ülkeye giriş yapmanız için almanız gereken onayı hızlandırarak kolaylık sağlıyoruz. Evraklar üzerinde eksik veya yanlış bilgi durumunda vize reddi gibi bazı durumlarla karşılaşmamak adına Yedi Vize Turizm adresi üzerinden bizlerle iletişim kurabilir ve seyahat sebebinize uygun olan vize başvuru talebinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Vize başvurunuza ret gibi problemler seyahatiniz açısından olumsuz etki yaratır. Aynı zamanda maddi yönden de büyük bir kayıp yaşatabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak adına Yedi Vize Turizm sizlere her türlü vize türü konusunda yardımcı olmaktadır. Vize ve evrak listesine dair her konuda güncel bilgileri almak için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Butan Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Butan vizesi almak isteyen tüm vatandaşlar vize merkezimizin en kaliteli hizmetlerinden faydalanarak oturdukları yerden kısa süre içerisinde bir vize sahibi olabilirler.

Butan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Butan vizesi almak isteyenler öncelikle evrak ve belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmasına özen göstermelidir. Aksi takdirde vize kabul görmemektedir.

Butan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Butan aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınırken en önemli nokta evraklardır. Aile olunduğunun veya arkadaş olunduğunun mutlaka evraklarla kanıtlanması gerekmektedir.

Davetiyeli Butan Vizesi?

Davetiye vize türlerinde gidilecek ülkedeki kişilerden davet mektubu almak gerekir. Bu davet mektubu ülkeye giriş için son derece önemli bir kanıt niteliğindedir.

Butan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Butan Konsolosluğundan vize almak için talep oluşturanlar randevu işlemlerini de mutlaka yerine getirmelidir. Bu randevu işlemleri konsolosluğa gidilerek yapılmaktadır.

Butan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Butan Konsolosluğunun tatil ve izin günlerine göre vize işlemlerinin süresi değişiklik göstermektedir. Ayrıca kişinin seçeceği vize türüne göre de bu süreç uzayabilmektedir.

Butan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Butan Büyükelçiliğinden vize randevusu almak isteyenler ülkedeki dış temsilciliğe gitmelidir veya iletişime geçmelidir. Vize firmamız tüm vatandaşlar adına vize randevusu alabilmektedir.

Butan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Butan Büyükelçiliği, Butan’a gidecek olan vatandaşlara vize konusunda yardımcı olur ve karar verir. Bunun yanında Butan vatandaşlarının sıkıntılarıyla da ilgilenerek çözümler üretir.

Butan Ticari Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Butan ticari vizesi almak isteyenler bu ülkeye iş için gittiklerini belgelerle kanıtlamak zorundadır. Bunun için karşı taraftan davetiye istenebilir veya çalışılan şirketten belgeler istenebilir.

Butan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Butan ticari vizesi alırken davetiye alınması işlemlerin daha hızlı sonuç almasını sağlar. Aksi takdirde konsolosluk kişiye güvenemeyerek vizeyi onaylamaz.

Butan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Butan turistik vizesi almak isteyenler vize türünü turistik seçerek bu durumu evraklarla kanıtlamalıdır. Turistik vizeler de bu ülkede kalacağınız süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınız çok önemlidir.

Butan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Butan turistik vizesi almak isteyenler işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerinde ortalama 10 gün içerisinde sonuç alabilirler. Bu süreç eksik evrak var ise uzayabilmektedir.

Butan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Butan vize başvurusu konsolosluk veya büyükelçilikten yapılmaktadır. Bunun dışında yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlar adına vize başvurusu yaparak sürecin sorumluluğunu üstlenmektedir.

Butan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Butan vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra konsolosluk veya büyükelçiliğe gidilerek vize başvurusu yapılır.

Butan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Butan vize başvuru formunda bu ülkeye hangi amaçla gidildiği ve kaç gün kalınacağı belirtilir. Bu doldurma işlemi mavi veya siyah mürekkepli kalemle doldurulmaktadır.

Butan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Butan vize başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bu konuda yetkili vize merkezimize danışarak formu nasıl doldurabileceğinizi ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Butan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Butan vize başvuru formu doldurulurken tükenmez kalem kullanılması ve gerekli yerlerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Bu resmi işleri vize merkezimize bırakabilirsiniz.

Butan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Butan vize işlemlerini yapmak için konsolosluk veya büyükelçiliğe gidebilirsiniz. Bunun dışında yetkili vize merkezimiz de tüm vatandaşlara vize konusunda yardımcı olmaktadır.

Butan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Butan vize işlemleri yapılırken en önemli nokta evrakların eksiksiz biçimde doldurulması ve dış temsilciliklere temsil edilmesidir. Yanlış bilgi verilmesi vize reddine yol açar.

Butan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Butan vize randevusu almak isteyenler yetkili vize merkezimizle hemen iletişime geçerek randevularını alabilirler. Firmamız randevu gün ve tarihini sizlere bildirecektir.

Butan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Butan vize randevusu alırken evrakların tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Bu konuda yetkili vize merkezimizi hemen arayarak oturduğunuz yerden randevunuzu alabilirsiniz.

Butan Vize Ücreti 2021?

Butan vize ücretleri seçilen vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. En doğru ve en güncel bilgileri öğrenebilmek için konsolosluğun yetki verdiği firmamızı arayabilirsiniz.

Butan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Butan vize ücretleri nakit olarak konsolosluk veya büyükelçiliklere yatırılmaktadır. Bunun dışında kredi kartıyla da giderek ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Makbuz almayı unutmayın.

Butan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Butan vizesi dilekçe örneği için yetkili vize firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize dilekçenizi eksiksiz doldurarak vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Butan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Butan vize dilekçesi yazılırken bu ülkede kaç gün kalacağınız ve hangi türde vize alacağınız mutlaka belirtilmelidir. Tükenmez kalemle doldurulan bu dilekçe için yetkili vize firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Butan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Butan vize dilekçesi İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Vize dilekçesi hazırlamak için yetkili vize merkezimizi ilgili numaramızdan arayabilirsiniz.

Butan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Butan vizesi için gerekli evrak ve belgeler her yıl güncellenebilmektedir. Bunun için en doğru ve en güncel bilgileri yetkili vize firmamızı hemen arayarak öğrenebilirsiniz.

Butan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Butan vizesi için gerekli dokümanlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için en doğru bilgiyi yetkili vize firmamızı arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Butan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Butan vizesi kişinin seçmiş olduğu vize türüne göre ve teslime ettiği evraklara göre sonuçlanır. Bu süre tatil günlerine denk geldiyse daha da uzayabilir ama ortalama 10 gündür.

Butan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Butan vizesi konsolosluğun tatil ve izin günlerine göre değişmektedir. Bu yüzden kesin ve net bir bilgi vermemekle beraber, ortalama 10 gün olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Butan Vize Redde İtiraz?

Butan ülkesine gidebilmek için vize talebinde bulunanlar, olumsuz yanıt aldıklarında bu yanıta itiraz etme hakkına sahiplerdir. Bu konuda detaylı bilgiler için bizleri arayabilirsiniz.

Butan Çalışma Vizesi?

Butan çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma amacıyla gittiklerini kanıtlamalıdır. Bunun için şirketlerden veya firmalardan alınan davetiye mektubu son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler