Vizesi Burkina Faso

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır 2024? Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen kişilerden yalnızca diplomatik pasaportu olanlar vizeden muaftır. Onun dışında gri ile yeşil pasaport sahipleri Burkina Faso seyahat etmeleri gerektiğinde vizeye başvurmak zorundadır.

İçindekiler

Burkina Faso Vizesi Başvuru Türleri

Burkina Faso’ya seyahat etmek için 5 farklı vize türünden birini seçmek gerekir.  Bunlar;  

 • 3 aylık tek girişli ticari vize
 • 3 aylık tek girişli turistik vize
 • 3 aylık çok girişli ticari vize
 • 6 aylık Çok girişli ticari vize
 • 12 aylık Çok girişli ticari vize

Burkina Faso Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burkina Faso vizesi işlemleri yalnızca Burkina Faso Ankara büyükelçiliğinden yapılır.  Burkina Faso’ya seyahat edecek kişilerin vize türlerinden birini seçerek o kategorinin vize işlemlerini yapmak durumundadır.

Burkina Faso Vizesi İçin İstenen Evraklar

 • Vize Başvuru Formu: Burkina Faso vizesi başvuru formunu başvuru sahibinin doldurması ve bilgilerin eksiksiz olması gerekir.  
 • Pasaport: Pasaport suresinin seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay daha uzun olması gerekir.  Aynı zamanda pasaportun kullanılmamış iki boş sayfasının bulunması ve bu sayfaların kesinlikle kırışık yırtık olmaması gerekir. 
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyasında bulunması gerekir.
 • Seyahat Ve Sağlık Sigortası: Burkina Faso vizesi müracaatında bulunan kişinin seyahat süresince seyahat ve sağlık sigortası yaptırması ve poliçe örneğini başvuru dosyasına koyması gerekmektedir.  
 • Banka Hesap Dökümü: Burkina Faso seyahat süresince yeme içme konaklama gibi masrafların tamamına yetecek kadar miktarda paranın banka hesabına yatırılmış olması ve banka hesabının 3 aylık hesap dökümünün başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Burkina Faso Seyahat Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının başvuru dilekçesi ile başvurmaları ve başvuru dosyasında istenen bütün evrakların eksiksiz olarak tamamlanması sağlanmalıdır.  Aynı zamanda başvuru formunda ki bilgilerin doğru eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekir.  

Burkina Faso Vizesi Ücretleri

Burkina Faso vize ücretleri kişinin hangi tür vizeye başvurması ile ilgili değişiklik gösterir.  Vize başvuru ücretleri minimum 140 Euro’dan başlayıp,  vize tarihinin uzunluğuna göre artarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgi başvuru sırasında öğrenilebilir.

Vizesi Burkina Faso
Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize Başvurusu

Türkiye’den Burkina Faso’ya herhangi bir amaç ile seyahat edecek olan kişiler için Burkina Faso Vize Başvurusu yapması gerekmektedir. Türkiye vatandaşları umuma mahsus bordo, hususî yeşil ve hizmet gri pasaporta sahip dahi olsa Burkina Faso vize başvurusu yapması zorunlu kılınmıştır. Diplomatik siyah pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günlük süre zarfını aşmayacak şekilde vize olmadan seyahat edebilir. Burkina Faso vizeleri kesinlikle ülkeye giriş sırasında alınmamaktadır. 

Burkina Faso vize başvurusu Türkiye’den yapılmaktadır. Burkina Faso vize başvurusu Türkiye’de Ankara büyükelçiliği tarafından kabul edilip onaylanmaktadır. Burkina Faso vize başvurusu sırasında birkaç önemli belge talep edilmektedir. Pasaport ve pasaportta önemli bir kaç sayfanın fotokopisi istenmektedir. Şahsınıza ait yakın zamanda çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz olacak şekilde çekilen fotoğraflar istenmektedir. Burkina Faso’dan gelmiş olan davetiyesi varsa istenmektedir. Eğer davetiye yok ise hotel rezervasyonu belgesi istenmektedir. Son olarak sizden Burkina Faso başvuru formu istenmektedir.

Burkina Faso Vizesi Başvuru Türleri Nelerdir?

Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacı, seyahati sıklığı ve konaklayacağı süreye göre vize türleri farklılık göstermektedir. Ticari alanda Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek kişiler ticari 3 aylık tek girişli Burkina Faso Vizesi almalıdır. Turistik alanda Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek olan kişiler için turistik 3 aylık tek girişli Burkina Faso vizesi alması gerekmektedir. Bu vizeler sadece 3 ay geçerli olmaktadır. Konaklama süresi ve seyahat şıklığı daha fazla olacak olan kişiler için ticari 3 aylık çok girişli Burkina Faso vizesi, turistik 6 aylık çok girişli Burkina Faso vizesi ve ticari 12 aylık çok girişli Burkina Faso vizesi türleri bulunmaktadır.

Burkina Faso Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının belgelerinin eksiksiz ve doğru olması halinde başvurular işleme alınır. Başvuruların işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 3-5 iş günü sürmektedir. Bu süreye hafta sonu izinleri, bayramlar ve resmi tatiller dahil değildir. Bu süre zarfında araya bu tarz tatilleri girdiği zaman onaylanma süreci farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir.

Vize Başvurusu Burkina Faso
Burkina Faso Vize Başvurusu

Burkina Faso Vize İşlemleri 

Afrika’nın batısında yer alan Burkina Faso Mali,  Nijer,  Togo ve Fildişi sahillerine komşudur. Burkina Faso ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı vize almak zorundadır. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır. Burkina Faso seyahat etme koşullarından bir diğeri ise yolcuların bebekler hariç Sarıhumma aşısı yaptırmaları ve belge başvuru dosyasında bulunmalıdır.  

Burkina Faso Vizesi Nereden Alınır?

Burkina Faso Vize İşlemleri Ankara Burkina Faso büyükelçiliğinden yapılır. Seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluğa bizzat müracaat etmeleri gerekir.

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Burkina Faso vize işlemleri için diğer vize işlemlerinde olduğu gibi başvuru dosyası hazırlamak gerekir. Burkina Faso Afrika ülkelerinden biraz daha farklı bir uygulama yapmaktadır. Turistik vize başvurularında kendisi uygun gördüğü vize başvurularını kabul eder.  Öncelikle vize evrakları içinde Burkina Faso’da kalacakları süre içinde konaklayacakları yerin uçak biletinin rezervasyon belgelerini mutlaka başvuru dosyasında bulundurmaları gerekir.  

Burkina Faso turistik vizesi 1 aylık tek girişli olarak verilen vizelerden biridir.  Ancak seyahat edecek olan kişi 1 aydan daha fazla kalması gerekiyorsa o zaman ticari vize için başvuru yapması gerekir.  Ticari vize başvurularında mutlaka kaşeli ve ıslak imzalı ticari davetiye istenmektedir.  Bu davetiye e-mail aracılığıyla da kabul edilir.  

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Burkina Faso vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vize bitiş tarihinden sonra 6 ay daha süresinin bulunması,  pasaportun 10 yıl içinde alınması ve mutlaka en az 2 sayfasının boş olması gerekir.  Boşanmadan kaynaklı soyadı değişikliklerinin pasaporta işlenmiş olması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik ölçülere uygun fotoğraf başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Kimlik Bilgileri: T.C. numarası bulunan kimlik fotokopisi fotoğrafsın güncel olması ve kimlikteki bilgilerin okunur halde olması gerekir.
 • Burkina Faso Başvuru Formu: Burkina Faso için vize başvurusunda bulunan kişiler başvuruda istenen bütün bilgileri eksiksiz ve güncel olarak doldurmaları gerekir.  Neden seyahat etmek istediği,  Burkina Faso’da kalacağı süre içindeki seyahat planı başvuru formunda belirtilmesi zorundadır.
Vize İşlemleri Burkina Faso
Burkina Faso Vize İşlemleri

Burkina Faso Vize Randevusu 

Afrika’nın batısında yer alan Burkina Faso Fildişi sahillerine komşudur. Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı vize almak zorundadır. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günden fazla olmamak koşuluyla vizeden muaftır. Burkina Faso seyahat etme koşullarından bir diğeri ise yolcuların bebekler hariç Sarıhumma aşısı yaptırmaları ve bu aşıyı yaptırdıklarını belgelemek zorundadır.  Aynı zamanda transit geçiş yapacak olan yolcuların da tamamının Sarıhumma aşısı yaptırdığını belgelemeleri gerekir.

Burkina Faso Vizesi Randevusu Nereden Alınır?

Burkina Faso vize işlemlerinin adresi Ankara Burkina Faso büyükelçiliğidir.  Aynı zamanda Burkina Faso’nun İstanbul’da da Fahri konsolosluğu vardır.  Ancak Fahri konsolosluğun vize verme yetkisi yoktur. Seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluğa bizzat şahsi olarak müracaat etmeleri gerekir.  

Burkina Faso Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Burkina Faso vize müracaatları için diğer vize işlemlerinde olduğu gibi başvuru dosyası hazırlanması gerekir.  Burkina Fasonun diğer Afrika ülkelerinden biraz daha farklı bir uygulaması vardır.  Turistik vize başvurularında kendisinin uygun gördüğü vize başvurularını kabul etmektedir.  Öncelikle vize evrakları içinde Burkina Faso’da kalacakları süre içinde konaklayacakları yerin uçak biletinin rezervasyon belgelerini mutlaka başvuru dosyasında bulundurmaları gerekir. 

Burkina Faso turistik vizesi bir aylık tek girişli olarak verilen vizelerden biridir.  Ancak seyahat edecek olan kişi bir aydan daha fazla kalması gerekiyorsa o zaman ticari vize için başvuru yapması gerekir.  Ticari vize başvurularında mutlaka kaşeli ve imzalı ticari davetiye istenir.  Bu davetiye e-mail aracılığıyla da kabul edilmektedir.  

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport: Burkina Faso vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vize bitiş tarihinden sonra 6 ay daha süresinin bulunması,  pasaportun 10 yıl içinde alınması ve mutlaka en az 2 sayfasının boş olması gerekir.  Boşanmadan kaynaklı soyadı değişikliklerinin pasaporta işlenmiş olması şarttır.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik ölçülere uygun fotoğraf başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Kimlik Bilgileri: T.C. numarası bulunan kimlik fotokopisi,   fotoğrafın güncel olması ve kimlikteki bilgilerin okunur halde olması gerekir.
 • Burkina Faso Başvuru Formu: Burkina Faso için vize başvurusunda bulunan kişiler başvuruda istenen bütün bilgilerin eksiksiz ve güncel olarak doldurmaları gerekir.  Neden seyahat etmek istediği Burkina Faso’da kalacağı süre içindeki seyahat planı başvuru formunda belirtilmek zorundadır.
 • Konaklama Ve Ulaşım Belgeleri: Seyahat süresince konaklama yapacağı rezervasyon bilgileri ve uçak bilet rezervasyon belgesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.
Vize Randevusu Burkina Faso
Burkina Faso Vize Randevusu

Burkina Faso Konsolosluğu Vize

Burkina Faso Konsolosluğu Vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Ancak Türkiye’de Burkina Faso Fahri Konsolosluğu bulunur. İstanbul’da bulunan Burkina Faso Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmektedir.

Burkina Faso Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Burkina Faso vatandaşlarının pasaport, doğum işlemleri, cüzdan çıkarma, pasaport gibi işlemlerinde yetkili kurumdur. Burkina Faso Fahri Konsolosluğu, vize başvurularını ortalama 3 ile 5 gün içerisinde sonuçlandırır. Vize başvuruları, Burkina Faso Konsolosluğuna doğrudan yapılabildiği gibi vize başvuru merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirebilir.

Burkina Faso Vize Çeşitleri

Burkina Faso Konsolosluğu vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler, kişilerin mesleklerine ve vize çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Burkina Faso vize başvurularında, kişilerin ülkeye seyahat nedenlerini Konsolosluk yetkililerine kanıtlamaları gerekir. Burkina Faso vize başvuruları, çok girişli ve tek girişli olmak üzere farklı kategorilerde incelenir. Burkina Faso vize çeşitleri şunlardır:

 • Burkina Faso turistik vizesi
 • Burkina Faso ticari vizesi
 • Burkina Faso aile ziyareti vizesi
 • Burkina Faso aile birleşimi vizesi
 • Burkina Faso eğitim vizesi
 • Burkina Faso çalışma vizesi
 • Burkina Faso oturum vizesi

Burkina Faso Vizesi Ücreti

Burkina Faso Büyükelçiliği ve Burkina Faso Konsolosluğu vize başvurularında, vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde vize ücretinin yatırılmasını talep ederler. Vize ücreti, uzun süreli ve kısa süreli vize çeşitlerine göre değişiklik gösterir.

Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Burkina Faso vize başvurularından önce vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgilere ulaşmak çok önemlidir. Vize başvurularında bütçe ayarlaması için vize ücretinin daha önceden bilinmesi gerekir. Burkina Faso vize ücreti, her yıl değişir. Burkina Faso vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Burkina Faso Büyükelçiliği/Konsolosluğu’nun resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Burkina Faso Pasaport

Burkina Faso ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almaları gerekir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vizeden muaf tutulurlar.

Konsolosluğu Vize Burkina Faso
Burkina Faso Konsolosluğu Vize

Burkina Faso Büyükelçiliği Vize

Burkina Faso Büyükelçiliği Vize başvurularını kabul etmek ve değerlendirmekle yetkili resmi temsilciliktir. Türkiye ile Burkina Faso ülkesi arasında vize anlaşması bulunur. Burkina Faso Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilindedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Burkina Faso vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, doğum gibi işlemleri konusunda da hizmet verir.

Burkina Faso Büyükelçiliği, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul eder ve değerlendirir. Ankara ve diğer illerden Ankara Faso Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılabilir. Büyükelçilik yetkilileri, vize işlemlerini ülkenin güvenliği açısından büyük bir titizlikle yürütmektedir.

Burkina Faso Vizesi İşlemleri 2024

Burkina Faso vizesi, Burkina Faso’ya seyahat edecek kişilerin almak zorunda olduğu bir belgedir. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almak zorundadır. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftırlar.

Burkina Faso vizesi alabilmek için turistik, ticari, aile ziyareti gibi vize türünü belirleyip daha sonra gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Burkina Faso Büyükelçiliği vize evrak ve belgelerinin teslim alarak, yapılan başvuruları olumlu/olumsuz olarak sonuçlandırır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerlik süresi bulunan ve yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaportlarının bulunması zorunludur.

Burkina Faso Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burkina Faso vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize başvurusunda bulunan kişilerin, bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Burkina Faso Büyükelçiliği vize başvuruları için hazırlanan evrak ve belgeleri, posta yoluyla kabul etmemektedir. Vize başvuru belgelerinin, başvuru yapan kişi şahsen veya vize merkezleri aracılığı ile Büyükelçiliğe ulaştırması gerekir.

Burkina vize başvurularında, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için en az vize işlemlerinin 1 ay öncesinden başlatılmalıdır. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için Burkina Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize evrak ve belgelerinin, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması zorunludur.

Ayrıca başvuru formu, dilekçe, pasaport gibi evrak ve belgelerde yer alan bilgilerin doğruluğu ve uyumluluğu çok önemlidir. Burkina Faso Büyükelçiliği yetkililerine iyi bir izlenim bırakabilmek için tüm vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir.

Büyükelçiliği Vize Burkina Faso
Burkina Faso Büyükelçiliği Vize

Burkina Faso Turistik Vize

Burkina Faso Turistik Vize, Burkina Faso ülkesine yapılacak gezi amaçlı seyahatler için talep edilen vize türüdür. Burkina Faso, kültür ve doğal güzellikleri ile her yıl birçok kişi tarafından ziyaret edilir. Ülkemizden birçok kişi, turistik gezi amacıyla Burkina Faso ülkesine seyahat etmektedir. Burkina Faso turistik vize başvurularında; hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaf tutulurlar. Turistik vize başvuruları, ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Burkina Faso Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso turistik vizesi başvurularında, talep edilen evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına özen gösterilmelidir. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, vize başvurularını değerlendirirken talep edilen evrak ve belgeleri göz önünde bulundurur. Burkina Faso vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış, eskimemiş ve yıpranmamış bir pasaport
 • Burkina Faso turistik vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Varsa sponsora ait belgeler
 • Uçak gidiş-dönüş bileti
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakat name

Burkina Faso vize başvurularında, kişilerin iş statülerine ve seyahat sürelerine göre ek evrak ve belge talebinde bulunulabilir.

Burkina Faso Vizesi Redde İtiraz

Burkina Faso turistik vize başvurularında, bazı nedenlerden dolayı vize başvuruları ret ile sonuçlanır. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda, vize başvuru sahibinin redde itiraz hakkı vardır. Burkina Faso vizesi redde itiraz için Burkina Faso Büyükelçiliği’ne bir dilekçe yazılması gerekir. Redde itiraz dilekçesi için uzman ve deneyimli kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır. Redde itiraz dilekçesi kabul olan kişiler, redde itiraza neden olan durumu düzeltip tekrar gerekli evrakları ve belgeleri göndermesi gerekir.

Turistik Vize Burkina Faso
Burkina Faso Turistik Vize

Burkina Faso Ticari Vize

Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Burkina Faso, denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Önceden Fransa sömürgesi altında olan ülke, 1960 yılında Yukarı Volta ismiyle bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu ülkeye farklı amaçlarla gitmek isteyen kişiler olabilmektedir. Seyahat amacıyla gidilebildiği gibi, ticari amaçlarla da gidilebilmektedir. Bu doğrultuda Burkina Faso Ticari Vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Ticari vize almış olan kişiler, ülkeye ziyaret gerçekleştirebilmektedir. Ticari faaliyetler yürütmek isteyen kişiler, amaç ne olursa olsun vize almakla yükümlüdür. Sadece siyah pasaportu olan kişiler, vizeden muaftır.

Burkina Faso Ticari Vizesi Ne Kadar Süreyle Yapılabilir?

Burkina Faso ticari vize ya da turistik vize seçenekleri için belirli süreler vardır. Bu süreler ülkede ne kadar süre kalınabileceğini belirlemektedir. Ticari vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için, bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Böylece kısa sürede vize alınabilmektedir. Fransızca ve İngilizceden oluşan bir başvuru formu vardır. 20 sorudan oluşan bu başvurunun doldurulması, ülkeye giriş için çok önemlidir. 3 ay 6 ay ya da 1 yıllık olarak çıkarılabilmektedir. Ülkeye ilk kez girişlerde 3 ya da 6 aylık süreler verilirken sonraki gidişlerde 1 yıllık süre verilebilmektedir.

Burkina Faso Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso ticari vize başvuru sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için evraklarında eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

 • Pasaport aslı (vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli)
 • Standartlara uygun 2 adet biometrik fotoğraf
 • Eksiksiz doldurulan vize başvuru formu
 • Burkina Faso’dan gelmiş olan davetiyenin aslı ve e-maili
 • Uçak rezervasyonu 

Be belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra, ticari vizenin onaylanması beklenmektedir. Sonrasında da seyahat gerçekleştirilebilmektedir. 

Burkina Faso Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Burkina Faso ticari vize işlemlerinin yapılabileceği tek yetkili makam bulunmaktadır. Bu işlemler Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. İstanbul’da Fahri Konsolosluk vardır. Fakat buranın ticari vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Yani Burkina Faso ziyaretleri için sadece Ankara’dan işlemler yürütülebilmektedir. Hafta için her gün 10.00 ve 12.00 saatleri arasında vize başvuruları yapılabilmektedir.

Ticari Vize Burkina Faso
Burkina Faso Ticari Vize

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Burkina Faso ülkesinde bulunan aile veya arkadaşı ziyaret etmek için talep edilen bir vize türüdür. Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer alır.

Aile arkadaş ziyareti vize başvurularında, yanına gidilecek arkadaş veya aile bireyinin bir daveti mektubu göndererek vize başvurusunda bulunan kişiyi davet etmesi gerekir. Bu davet mektubunun da vize dosyası içerisinde yer alması gereklidir.

Aile ziyareti vize başvurularında, ziyaret edilecek arkadaş veya aile yakınının, Burkina Faso ülkesinde daimi ikamet etmelidir. Aile arkadaş ziyareti vizesine başvuran kişilerin, Burkina Faso ülkesinde çalışma veya oturum izni bulunmaz. Seyahat süreleri bittikten sonra tekrar Türkiye’ye dönmeleri gerekir.

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişilerin, seyahat amacına ve Türkiye’deki iş statülerini uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; ,Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe teslim etmeleri gerekir. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir. Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vize başvuru formu
 • Burkina Faso vize talep dilekçesi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Davet mektubu
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para

Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vizesi için kişilerin iş statülerine göre, Büyükelçilik/Konsolosluk yetkilileri tarafından ek evrak ve belge istenebilir.

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vizesi başvuruları, ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu vize için başvurular, Burkina Faso Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından kabul edilip değerlendirmektedir. Bu nedenle vize başvuruları esnasında Konsolosluk veya Büyükelçiliği’n yoğunluğuna göre bu süre daha da uzayabilir. Burkina Faso aile arkadaş ziyareti vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Burkina Faso
Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Burkina Faso Vizesi Gerekli Evraklar

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Burkina Faso Vizesi Gerekli Evraklar temin etmesi gerekir.  Burkina Faso ülkesi vize muafiyeti uygulayan bir ülke değildir.  Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan kişiler 180 günden fazla olmamak koşuluyla 90 gün süreyle seyahat etmeleri durumunda vizeden muaf olurlar.  Burkina Faso büyükelçiliği Ankara’dadır.  

Ankara ve çevresinde ikamet eden kişilere hizmet verir.  İstanbul’da Burkina Faso Fahri konsolosluğu bulunur.  Ancak Fahri konsolosluk vize işlemleri yapmaya yetkili değildir.  Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılma konusunda yetkili kurum Burkina Faso Ankara büyükelçiliğidir.

Burkina Faso Vize İçin Gerekli Evraklar 2024

 • Pasaport: Burkina Faso  Vizesi Gerekli Evraklar içinde en önemli evraklardan biridir. En az bir yıl daha süresi bulunmak zorundadır.  Pasaportun vize müracaatında 2 adet boş sayfasının bulunması ayrıca seyahat bitiş tarihinden sonra 6 ay daha suresinin uzun olması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik ölçülerde çekilmiş fotoğraf başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Burkina Faso  Vizesi Gerekli Evraklar kısmının diğer önemli evrakı başvuru formudur. Başvuru dosyasında istenen evrakların eksiksiz bulunması gerekir.  İçinde vize ücretini yatırdığınıza dair hesap belgesi ile birlikte evrakları Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği’ne teslim etmeniz gerekir.  Başvuru işlemi maksimum 10 gün içinde sonuçlanır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırılması ve poliçenin en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir.  
 • Otel Ve Ulaşım Rezervasyon Belgesi: Burkina Faso seyahati süresince konaklama yapılacak yerin rezervasyon bilgisi ile uçak bileti rezervasyon bilgileri başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Ticari Vize Başsız İlacı İçin: Burkina Faso ticari vizesi için firmanın oda sicil kaydı,  firmanın çalıştığını gösteren faaliyet belgesi,  ticari sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası,  imza sirküsü fotokopisi,  3 aylık maaş bordrosu kimlik fotokopisi evrakının başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Burkina Faso Türkiye Vize Uygulaması: Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bize uygulayan bir ülkedir.  Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan kişiler 90 günü geçmemek koşuluyla vizeden muaftır.  Onun dışında gri ve yeşil pasaport sahipleri de vize başvurusunda bulunmak zorundadır.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Burkina Faso
Burkina Faso Vize Evrakları Ve Belgeleri

Burkina Faso Vize Formları

Burkina Faso ülkesine seyahat edebilmek için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından belirlenmiş olan evraklar ve belgeler içerisinde en önemli formlardan bir tanesi de Burkina Faso Vize Formları olan vize başvuru formudur. Vize başvuru formu, doldurulurken eksik yer bırakılmamalı, yanlış beyan bulunmamalıdır.

Ayrıca forma yazılacak her türlü bilgi kanıtlanabilir nitelikte olacak şekilde başvuru sahibine ait olmak zorundadır. Burkina Faso Büyükelçilik/Konsolosluk yetkilileri, vize başvurusu yapan kişi hakkında gerekli olan bilgileri vize başvuru formu üzerinden ulaşarak kişi hakkında gerekli değerlendirmeleri yaparlar. Bu bakımdan vize başvuru formu doldurulurken, resmi usullere ve prosedürlere uygun olarak ve profesyonel destek alınarak doldurulması önem arz eder.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Burkina Faso vize formları içerisinde yer alan vize başvuru formu doldurulurken aşağıda belirtilen kurallara uygun olarak doldurulması başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir

 • Başvuru formunun sağ üst köşesinde biyometrik fotoğraf için ayrılan yere fotoğraf ataçlanmalıdır.
 • Başvuru sahibine ait tüm bilgiler, eksiksiz ve doğru olacak şekilde yazılmalıdır.
 • Başvuru formunda pasaport numarası yazılacak alana, mutlaka pasaport numarası doğru bir şekilde yazılması dikkat edilecek en önemli hususlardandır. Pasaport numarasının yanlış yazılması halinde, başvurunun reddedilmesi sonucu ile karşılaşılabilir.
 • Başvuru formunda mail adresi, telefon bilgileri, e-posta adresi gibi iletişim sağlanacak tüm bilgilerin doğru olması ve geçerli hesapların yazılması önemlidir.
 • Formda, başvuru sahibi mutlaka mesleğine ait bilgileri yazmalıdır.
 • Başvuru formunda yazılacak her türlü bilgi, diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
 • Başvuru tarihi ve yeri ve bununla beraber imzalanacak kısımların başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekir.
 • Form doldurulurken, İngilizce ya da Fransızca dillerinden birisi ile doldurulabilir.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu Doldurulurken Profesyonel Destek Almanın Önemi

Burkina Faso vize formları başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesi için referans alınan kıstaslardır. Bu bakımdan başvuru için hazırlanması gereken evrak ve belgeler tanzim edilirken mutlaka profesyonel destek almak, evraklarda olası hataları ortadan kaldırarak başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasına doğrudan katkı sağlayacaktır.

Vize başvuru merkezinde çalışan uzman personel ve ülke temsilcileri; bilgi, deneyim ve tecrübeleri ile birlikte vize başvuruları yapılırken vize işlemlerinin her bir aşamasında profesyonel destek sağlayarak en kısa sürede vize alınmasını katkı sunarlar.

Vize Formu Burkina Faso
Burkina Faso Vize Formu

Burkina Faso Vize Ücreti  

Burkina Faso Vize Ücreti için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yeşil ve gri pasaport sahipleri dâhil vize alma zorunluluğu vardır.  Yalnızca diplomatik pasaporta sahip kişiler 90 günden fazla olmamak koşuluyla vizeden muaftır.

Burkina Faso Vize Türleri

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına uygun olarak vize kategorisinden birini seçmek o kategoride istenen evrakların başvuru dosyasında hazır bulunması gerekir.  Burkina Faso vize türleri;

 • Ticari vize 3 ay tek girişli vize
 • Turistik vize 3 Ayla sınırlı tek girişli vize
 • Ticari dizi 6 Ayla sınırlı Çok girişli vize
 • Ticari vize 12 Ayla sınırlı Çok girişli vize olarak bulunmaktadır.

Burkina Faso Vize Ücretleri

Burkina Faso vize ücreti seçilen vizenin türüne ve ne kadar süre kılınacağına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bir diğer önemli konu ise Burkina Faso vize ücreti yatırıldıktan sonra ret almanız durumunda para iade edilmez. Burkina Faso güncel vize ücretleri;

 • 3 ay turistik vize tek girişli 100 Euro
 • 3 ay ticari vize tek girişli 100 Euro
 • 3 ay ticari vize Çok girişli 120 Euro
 • 6 ay ticari vize Çok girişli 150 Euro
 • 12 ay ticari vize Çok girişli 200 Euro

Burkina Faso Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport: Burkina Faso vizesi için pasaportun süresi 10 yılı geçmemiş olması ve seyahat suresinden sonra 6 ay daha kullanılabilir durumda olması gerekir.  
 • Biyometrik Fotoğraf Özellikleri: Biyometrik özellik taşıyan 2 adet fotoğrafın vize başvuru dosyasında bulunması gerekir.  Fotoğraf ölçüleri 35 x 45 milimetre olmalıdır.  
 • Kimlik Bilgileri: Burkina Faso vizesi başvuru işlemlerinde kimlik fotokopisi T.C. kimlik numarası bulunacak biçimde olmalı.  Kimlikte bulunan fotoğrafın kişiyi net olarak gösterecek şekilde olmalıdır.
 • Başvuru Formu: Burkina Faso başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.  Başvuru formunda istenen kimlik bilgileri ve kişisel bilgiler aynı zamanda ikamet bilgileriniz,  hesap dökümü bilgilerinin dosyada bulunması gerekir.
 • Rezervasyon Bilgileri: Burkina Faso seyahati süresince orada konaklanacak yerin rezervasyon bilgileri ile uçak ulaşım rezervasyon bilgileri de başvuru dosyasında bulunmalıdır.  
 • Uluslararası Aşı Karnesi: Burkina Faso’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sarıhumma aşısı olduğunu gösteren aşı karnesi ve karnede aşı yapıldığının belgesi de bulunmalıdır.
Vize Ücreti Burkina Faso
Burkina Faso Vize Ücreti

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Burkina Faso vize başvurusunda bulunduktan sonra evrakların tam olması,  istenen bütün belgelerin doğru ve hatasız olarak doldurulması sonucunda merak edilen Burkina Faso vizesi Kaç Günde Çıkar sorusudur.  Yaklaşık olarak 10 gün gibi bir sürede vize başvurusu sonuçlanır.

Burkina Faso Vize Uygulaması

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize konusunda bilmeleri gereken en önemli ayrıntılardan biri bütün pasaport sahiplerine diplomatik pasaport sahipleri hariç vize uygulaması yaptığıdır.  

Burkina Faso vizesi kaç günde çıkar?  Bu konuda seyahat tarihinizden yaklaşık olarak bir buçuk iki ay gibi bir süre önce başvuruda bulunmanız gerekir.  Başvuru yapıldıktan sonraki süreç 10 günle sınırlı olsa da Burkina Faso büyükelçiliği kişiden ek belge isteyebilir.  Mülakata çağırabilir veya eksik belgesi olması durumunda başvuru süresi uzayabilir.   Bu nedenle seyahatten bir buçuk iki ay önce başvuruda bulunmak her zaman daha fazla avantaj sağlar.

Burkina Faso Vizesi Türleri Nelerdir?

Burkina Faso’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hangi vize türüyle ülkeye gideceklerse o kategorinin vizesine başvurmaları gerekir.  Burkina Faso vize türleri;  ticari 3 aylık tek girişli vize,  turistik 3 aylık tek giriş vize,  ticari 3 aylık çok girişli vize,  ticari 6 aylık çok girişli vize ve ticari 12 aylık çok girişli vize kategorileri vardır. Burkina Faso’ya seyahat edecek olan kişilerin bu kategorilerden birini seçmeleri ve istenen evrakları temin etmeleri gerekir.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Burkina Faso vizesi kaç günde çıkar sorusu tam anlamıyla yanıtlanabilir bir soru değildir.  Çünkü vize başvurusunda bulunduktan sonra bütün evrakların tam olduğu düşünülürse maksimum 10 gün içinde sonuçlanır.  Ancak evraklarda eksik olması veya Ankara Büyükelçiliği’nin kişiden ek evrak istemesi durumunda bu süre uzar.  

Bunu yaşamamak için seyahat tarihinden önceki tarihlerde vize başvurusunda bulunulması gerekir. Burkina Faso vize işlemlerinde başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması konusunda çok ayrıntılı inceleme yapılmaktadır.  İnceleyen görevlinin o konuda tereddüt etmesi durumunda vize başvurusu uzayabilir.  Büyükelçiliğin kişiden ek evrak istemesine neden olabilir.  Dolayısıyla bütün bu olumsuzlukların yaşanmaması için başvuru dosyasının hatasız ve evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Burkina Faso
Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diplomatik pasaport sahibi olanlar dışında herkesin vize alma zorunluluğu vardır.  Diplomatik pasaport sahipleri de 180 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla vizeden muaftır. Birçok ülke için olduğu gibi Burkina Faso vize  ileriki bir tarihe kadar durdurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının normal koşullarda geçerli olan vize başvurusu yapmaları gerekir.

Burkina Faso Vize Evrakları

 • Pasaport: Pasaport vize evrakları içinde en önemli evraklardan biridir. Pasaportun seyahat bitiminden sonra 6 ay daha kullanım süresinin bulunması gerekir.  Ayrıca pasaport sayfalarında yırtık ve eksik olması vize reddi sebebidir. Soyadı değişikliği olması durumunda ise bunun pasaporta yansıtılmış olması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Burkina Faso vize işlemleri için 2 adet biyometrik fotoğrafın biyometrik özellikler taşıması ve o ölçülerde olması gerekir.
 • Kimlik Bilgileri: Kimlik fotokopisini de T.C. numarasının bulunması ve bilgilerin okunur halde olması çok önemlidir.  Ayrıca fotoğraf kişiyi net bir şekilde gösteren güncel fotoğraf olmalıdır.
 • Başvuru Formu: Başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir.  Bunun dışında eksik ya da yalan bilginin olduğunun fark edilmesi vize reddi alınmasına sebep olur.
 • Ulaşım Ve Rezervasyon Bilgileri: Burkina Faso ziyaretinde seyahat süresince kalınacak yerin konaklama rezervasyon bilgileri ve ulaşım rezervasyon bilgileri başvuru formunda bulunmalıdır.
 • Uluslararası Aşı Karnesi: Burkina Faso’ya seyahat edecek olan vatandaşların Sarıhumma aşısı yaptırarak aşı olduğunu uluslararası aşı karnesi alarak buraya işletmiş olması gerekir.  Seyahatten 10 gün önce Sarıhumma aşısının yapılmış olması şarttır.
Vizesi Nasıl Alınır Burkina Faso
Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır

Burkina Faso Vize Başvuru

Önceki yıllarda Burkina Faso vize kabul edilirken ancak bugün korona virüs kapsamında bu işlemler durdurulmuştur.  İleriki tarihte tahmini mayıs ayı gibi tekrar açılacağı söylenmektedir. Burkina Faso vize yerine normal koşullarda başvuru yapılması ve Burkina Faso başkonsolosluğuna belgelerin bizzat seyahat edecek olan kişi tarafından ulaştırılması gerekir.

Burkina Faso Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Burkina Faso vize ücretleri seyahatin suresi ve hangi kategoride vize alındığına bağlı olarak farklı fiyatlar içerir.   Burkina Faso vize ücretleri dövize bağlı olarak güncellenmektedir.  Başvuru sahibinin başvuru sırasında hangi vize ücreti ödeyeceğini öğrenerek banka dekontu ile birlikte başvuru dosyasında bulundurmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Burkina Faso Vizesi Başvuru Şartları?

Burkina Faso vizesi almak isteyenler Burkina Faso Konsolosluğu ve büyükelçiliğine vize için başvuru yapmalıdır. Konsolosluk ve büyükelçiliğe gitmeden de yetkili vize merkezimizi arayarak sürece dâhil olabilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Burkina Faso vizesi alırken evrak ve belgelerin eksiksiz olması çok önemlidir. Konsolosluk veya büyükelçilik evraklar eksik olduğunda ek evrak isteyebilir veya vizeyi reddedebilir.

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso aile ziyareti vizesi almak isteyenler aile veya arkadaş oldukları kişiyi resim ve belgelerle kanıtlamalıdır. Bunun için davet mektubu çok önemli olacaktır.

Davetiyeli Burkina Faso Vizesi?

Davetiyeli Burkina Faso vizesinde Burkina Faso ülkesinde yer alan kişi bir davet mektubu göndererek Türkiye’deki kişiyi davet etmiş olur. Bu sayede kişinin kime gideceği netlik kazanır.

Burkina Faso Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Burkina Faso ülkesine yolculuk etmek isteyen tüm yolcular vize işlemlerini tamamlayabilmek için randevu almalıdır. Bu randevular kişinin gerçek kimliğini ortaya koymaktadır.

Burkina Faso Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Burkina Faso vize işlemleri en erken 5 en geç 15 gün içerisinde sonuç almaktadır. Ancak süreci etkileyebilecek etkenler olduğu unutulmamalıdır.

Burkina Faso Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Burkina Faso Büyükelçiliği vize ilgili tüm konulara bakmaktadır. Bu yüzden vize randevusu için büyükelçiliğe giderek talep oluşturmanız gerekecektir.

Burkina Faso Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Burkina Faso Büyükelçiliği, Burkina Faso’ya gidecek olan vatandaşlara her türlü yardımı sunmaktadır. Bunun yanında büyükelçilik zor durumda olan Burkina Faso vatandaşlarına da yardımcı olmaktadır.

Burkina Faso Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize almak isteyen tüm vatandaşlar ticari bir amaç olduğunu belirten belgeler sunmalıdır. Belge ve evraklarla ticari bir iş için gidileceği kanıtlanmış olacaktır.

Burkina Faso Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alımında Burkina Faso’daki şirket veya firmadan bir davetiye talep edilmelidir. Bu sayede ticari faaliyet gösterileceği kanıtlanmış olacaktır.

Burkina Faso Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar bu ülkeye gidiş amacının tamamen gezip görme olduğunu kanıtlamalıdır. Bunun dışında ülkede bulunabilecek gerekli ücretin de bankada kayıtlı olması gerekmektedir.

Burkina Faso Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso turistik vizesi ortalama 10 gün içerisinde sonuç almaktadır. Bu süreç eksik evrak veya belge varsa gecikmeye uğrayacaktır.

Burkina Faso Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurusu yapmak isteyenler Burkina Faso Konsolosluğu veya büyükelçiliğiyle iletişime geçmelidir. Bunun yanında vize firmamız ile de iletişime geçerek hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Burkina Faso Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burkina Faso vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin doğru şekilde doldurulması çok önemlidir. Bu evrakların eksik olması vizenin reddedilmesine neden olur.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Burkina Faso vize başvuru formu doldurulurken birçok önemli detay vardır. Formu doldururken yetkili vize firmamızdan destek almanız çok daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Burkina Faso vize başvuru formu Fransızca ve Türkçe olabilmektedir. Formun tükenmez kalemle doğru şekilde doldurulması çok önemlidir.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Burkina Faso vize başvuru formunu doldururken ülkenin istediği dil seçilmeli ve tükenmez siyah veya mavi kalemle düzgün bir şekilde doldurulmalıdır.

Burkina Faso Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Burkina Faso vize işlemleri konsolosluğun istediği şekilde gerçekleştirilmelidir. Yetkili vize firmamız ülkenin konsolosluk veya büyükelçilikleriyle koordine bir şekilde çalışmaktadır.

Burkina Faso Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Burkina Faso vize işlemleri yapılırken evrak ve belgeler çok dikkatli hazırlanmalıdır. Bu evrak ve belgelerde eksiklik olması vizenin kabul görmemesine neden olmaktadır.

Burkina Faso Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Burkina Faso vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçiliğine randevu talebinde bulunmalıdır. Bunun dışında vize merkezimiz tüm vatandaşlar adına randevu işlemlerini halledebilmektedir.

Burkina Faso Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Burkina Faso vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa gittiğinizde randevunuzu talep edebilirsiniz. Randevu işlemleri için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Burkina Faso Vize Ücreti 2021?

Burkina Faso vize ücretleri vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru ve kesin bilgileri yetkili vize firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Burkina Faso Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Burkina Faso vizesi ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe nakit olarak yapılmaktadır. Bu yüzden vize ücretini hazırlayarak konsolosluk veya büyükelçiliğe gidebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Burkina Faso vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Bunun için yetkili firmamız sizlere örnek dilekçe sunacaktır.

Burkina Faso Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Burkina Faso vizesi dilekçesi Fransızca yazılmalıdır. Bu dilekçede hangi türde vize almak istediğiniz açık ve net bir şekilde ifade edilmelidir.

Burkina Faso Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Burkina Faso vizesi dilekçesi Fransızca dilinde yazılmalıdır ve vize formuyla örtüşen bilgiler içermelidir. Bunun için yetkili vize firmamızı hemen arayarak destek alabilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Burkina Faso vizesi için gerekli evrak ve belgeleri merak edenler yetkili vize firmamızdan tüm detayları öğrenebilirler. Pasaport, kimlik en önemli evraklardır.

Burkina Faso Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Burkina Faso vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel evrak listesini yetkili vize firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Burkina Faso vizesi sonuçlanma zamanı bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 10-15 gün içerisinde vizeniz kesin bir şekilde sonuca ulaşacaktır.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Burkina Faso vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişse de ortalama olarak 10 gün içerisinde sonuç almaktadır. Konsolosluğun izin günlerine başvuru yaparken dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top