Vizesi Bangladeş

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır 2024? Yedi Vize Turizm Vize firmamız, Bangladeş Devleti ve Ülkesine vize hizmeti verme konusunda deneyimli, profesyonel ve yılların tecrübe verdiği ekip kadrosu ile sizlere kaliteli bir hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Yedi Vize Turizm; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bangladeş Konsolosluğunun ve Bangladeş Büyükelçiliğinin firmamıza verdiği aracılık görevi sayesinde sizlerin Bangladeş Devletine ve Ülkesine türü ve kategorisi ne olursa olsun almak istediğiniz vizenizin en başında ki süreçten, en sonunda ki sürecine dek uzman bir yaklaşım ile takibini yapmaktadır.

Sizler şahsi olarak Bangladeş Büyükelçiliğine ya da Bangladeş Konsolosluğuna başvuru yapmadan, bizler sizlerin yerine vize alma sürecini doğru, hatasız, eksiksiz ve tutarlı bir biçimde yapmaktayız. Sizlerde senelerin tecrübe kattığı Yedi Vize Turizm ekibinden kaliteli, profesyonel ve doğru bir hizmet almak istiyorsanız hemen tarafımızı telefon ile arayarak, deneyimli müşteri temsilcimizden Bangladeş Ülkesi ve Devleti için Vize konusunda tüm bilgileri detaylıca edinebilirsiniz.

İçindekiler

Bangladeş Devletine ve Ülkesine Vize Alabilmek İçin Diğer Bilgiler

Bangladeş Ülkesine ve Devletine seyahat için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bangladeş Büyükelçiliği yahut Bangladeş Konsolosluğu tarafından almak istediğiniz vizenin türüne ve kategorine göre istenilen evraklar değişkenlik göstermektedir. Bangladeş Devletine ve Ülkesine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bangladeş Konsolosluğu ya da Bangladeş Büyükelçiliği tarafından; aile ziyareti vizesi, turistik vize, ticari vize ve ikamet vizesi gibi türlerde vizeler verilmektedir.

Bundan ötürü Bangladeş Büyükelçiliğine ya da Bangladeş Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurusu türüne göre evrak listeleri değişkenlik göstermektedir. Bangladeş Ülkesi ve Devleti Vize Talep Formu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bangladeş Konsolosluğu ya da Bangladeş Büyükelçiliği tarafından hazırlanan, resmi içerikli form türü ve türleridir. Bu sebep ile bu formu firmamız olan, Yedi Vize Turizm ile birlikte yapmanız form üzerinde herhangi bir hata, yanlış yahut tutarsız bilgi vermemeniz açasından sizin yararınıza olacaktır.

NOT: Firmamız Yedi Vize Turizm olarak, Bangladeş Devleti ve Ülkesine planladığınız seyahatleriniz ve yolculuklarınız için almanız mecburi olan vize için uzman ekiplerimizin desteğine ve yardımına ihtiyacınız olması durumunda hemen tarafımızı arayıp, profesyonel müşteri temsilcimiz ile konuyu detaylıca konuşabilirsiniz.

Vizesi Bangladeş
Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş ülkesine turistik amaçlar dâhilinde gitmek istiyorsanız, bu konuda Bangladeş Ülkesi Turistik amaçlı Vize’ye sahip olmanız gerekmektedir. Turistik Vize İşlemleri konusunda firmamız Yedi Vize Turizm sizlere bu vizeyi alabilmeniz konusunda her türlü desteği sağlamaktadır. Sizler sadece firmamız olan Yedi Vize Turizm’i arayarak, Bangladeş Turistik Vize alımı için gerekecek olan bütün detayları uzman müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Firma ve İşveren Sahibi: Bangladeş Ülkesi Vize İşlemleri sırasında eğer ki turistik amaçlı seyahatte bulunmak isteyen firma ve işveren sahipler var ise vize alma esnasında problem çıkmaması adına bir takım belgeler bulundurması ve doldurması gerekmektedir. Bu belgelerin neler olduğu hakkında bilgi almak için Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, detayları kolayca öğrenebilirsiniz.

Özel Sektör Çalışanları: Özel sektör çalışanısınız ve Bangladeş Ülkesine turist olarak girip, seyahat mi etmek istiyorsunuz? O halde firmamız Yedi Vize Turizm’e ulaşım sağlayarak, Turistik vize için neler gerektiği konusunda uzman ekiplerimizden bilgi edinebilirsiniz.

Kamu (Devlet) Memuru: Kamu memuru olarak çalışmaktasınız ve aileniz ile beraber Bangladeş ülkesini merak ettiniz, bunun için Bangladeş Turistik Vize’ye sahip olmalısınız. Tam da bu nokta da Yedi Vize Turizm firmamız Bangladeş Konsolosluğu tarafından verilecek olan Turistik Vize ‘yi onaylı olarak alabilmeniz adını sürecin başından sonuna dek sizin yanında olacaktır. Hemen bizi arayıp, bütün detayları eksiksiz olarak öğrenebilirsiniz.

Emekli Olanlar: Emekli oldunuz ve Bangladeş ülkesini mi merak ettiniz? Size lazım olacak tek şey Bangladeş Büyükelçiliğince onaylanmış olan Turistik amaçlı seyahat vizesidir. Bizler Yedi Vize Turizm olarak Bangladeş Konsolosluğunun tarafımıza verdiği aracı görevi ile sizlerin almak istediği Turistik Vize için sınırsız, kaliteli ve doğru bir hizmet vermekteyiz. Hemen Yedi Vize Turizm firmamızı arayıp, ulaşarak profesyonel müşteri temsilcilerimizden tüm detayları öğrenebilirsiniz. 

Bangladeş Ülkesi Vize Başvurusu İçin Diğer İşlemler

Firmamız Yedi Vize Turizm olarak, sadece İşveren ve Firma Sahipleri, Özel Sektör Çalışanları, Kamu ve Devlet Memurları veya Emekli gibi kesimlere hizmet vermeyip, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşlara, Bangladeş ülkesine Turistik, Ticari ya da Aile ve Arkadaş Ziyareti gibi Vize alma konusunda her alanda sizlere hizmet verdik ve vermeye de devam etmekteyiz. Sizler de hemen kaliteli bir hizmet alabilmek için firmamızı arayıp, vize alma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize Başvurusu Bangladeş
Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş Vize İşlemleri

Bangladeş Devletine ve Ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının bu yolculuğu ve seyahati gerçekleştirmeden evvel Bangladeş Vizesi ‘ne sahip olması gerekmektedir. Bangladeş Vize İşlemleri başlamadan önce vizeyi almak isteyen kişi ya da kişilerin bu vizeyi turizm amaçlı mı, aile ve arkadaş ziyareti amaçlı mı, ticari amaçlı mı yoksa çalışmak amaçlı mı alacağına kesin olarak karar vermesi gerekmektedir. Çünkü Bangladeş Ülkesi ve Devletinde yukarıda saydığımız ticari, turizm ve aile ile arkadaş ziyareti amaçlı ve çalışmak için verilebilecek sadece 4 tür vize tipi bulunmaktadır.

Bizde bu konu da Yedi Vize Turizm firması olarak, siz değerli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Bangladeş Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun bize verdiği aracılık yetkisi sayesinde Vize Alım İşlemleri konusunda başından sonuna dek deneyimli müşteri temsilcisi kadromuz ve ekibimiz ile destek verdik ve vermeye de devam etmekteyiz. Bangladeş Ülkesine Alınması Gereken Vize İçin Yapılması Gereken İşlem ve İşlemler konusunda firmamız ve ofisimiz Yedi Vize Turizm’i telefon ile arayarak, müşteri temsilcimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bangladeş Devletine Seyahat İçin Alınması Gereken Vize Türü İşlemleri

Bangladeş ülkesine alacağınız vize türü seyahat amacınıza göre uygun olması gerekmektedir. Örneğin, turizm amaçlı gidiyorsanız, Bangladeş Ticari Vize almanız uygun olmamaktadır. Bangladeş devletine ve ülkesine vize, tek giriş, iki giriş ve multi ( çok ) giriş olarak seçilecek vize şekline ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Vize alım işlemleri ile Bangladeş Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun yetkili olarak aracı kıldığı vize merkezleri tarafından yapılabilmektedir.

Bizler de Yedi Vize Turizm firması olarak, Bangladeş Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin bize sunduğu aracılık yetkisi sayesinde sizlerin vize alım işlemlerini en kaliteli, çabuk, doğru, tutarlı, deneyimli, tecrübeleri ve olumlu sonuç odaklı olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Bangladeş ülkesine vize alıp seyahat yapacak kişi ya da kişilerin her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca Bangladeş ülkesine seyahat için bu vizenin alımı zorunlu olmaktadır.

Vize İşlemleri Bangladeş
Bangladeş Vize İşlemleri

Bangladeş Vize Randevusu

Bangladeş Vize Randevusu alabilmek için bireysel olarak Bangladeş Büyükelçiliği yahut Bangladeş Konsolosluğuna şahsi olarak başvuru yapmak, sizin açınızdan süreci uzatmak anlamına geldiği için, bunun yerine Konsolosluk ve Büyükelçiliğin yetki verdiği firmalar aracılığı ile bu işlemi daha hızlı, basit ve doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Alanında kaliteli ve profesyonel bir hizmet veren Yedi Vize Turizm firması olarak bizler, sizlerin almak zorunda olduğu Bangladeş Ülkesi İçin Vize Randevusu konusunda deneyimli ekiplerimizin ve çalışan arkadaşlarımızın deneyimleri ve tecrübeleri ile sürecin başından sonuna dek takip etmekteyiz. Bazı yerlerde Vize Randevusu alınması “ zorunlu değildir ” denilmiş olsa bile sizler, Bangladeş Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından verilecek olan Vize’nin olumlu sonuçlanabilmesi açısından Vize Randevusu almanız yararınıza olacaktır.

Bangladeş Ülkesine Vize Randevusu Sonucu Alabileceğiniz Vize Türleri

Yedi Vize Turizm firmamız yıllardır hizmet veren ve birçok kişiye vize alma konusunda olumlu sonuçlar çıkarmış, performansı ve motivasyonu sağlam olan ekip kadrosu ile kaliteli bir hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Firmamız Bangladeş Ülkesine Vize Randevusu Sonucu Alabileceğiniz Vize Türleri konusunda da sizlere işin en başından, sonuna kadar destek vermektedir.

Bangladeş Ülkesi ve Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti halkına sunabileceği üç tip vize türü sunmaktadır. Sizler Bangladeş Devletine ve Ülkesine hangi tip kategori de seyahat için vize almak istiyorsanız, bu duruma karar verip, alanında profesyonel olan Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, müşteri temsilcimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bangladeş Devletine alabileceğiniz vize türleri ise; Turistik, Ticari ile Aile ve Arkadaş Ziyareti kapsamında 3 kategoriden oluşmaktadır. Bangladeş devletine vize randevunuzdan evvel oraya hangi amaç için gideceğinize ve hangi kategoride vize almayı hedeflediğinize bağlı bilgileri Bangladeş Vize Başvuru formuna eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Sizlerin doldurması zorunlu olan bu Vize Başvuru formunda hata yapmamanız, çelişkili ve tutarsız bilgiler vermemeniz, üslubu uygunsuz yazmamanız adına Yedi Vize Turizm firması olarak, bizler sizler için resmi bir şekilde yapılması gereken tüm işlemleri uygulamaktayız.

Vize Randevusu Bangladeş
Bangladeş Vize Randevusu

Bangladeş Konsolosluğu Vizesi

Vize merkezimiz ve firmamız olan Yedi Vize Turizm olarak Bangladeş Konsolosluğu Vizesi başvurusu işlemlerinizi sürecin en başından, sonuna kadar uzman bir yaklaşım ile takip ederek, vizenizi Bangladeş Konsolosluğu’ndan kolayca almanızı sağlamaktayız.  Yedi Vize olarak, firmamız Yedi Vize Turizm, Bangladeş Konsolosluğu Vize İşlemleri konusunda yılların tecrübe verdiği deneyimli müşteri temsilcilerimizin tam desteği sayesinde vize dosyalarınızı en sağlam şekilde hazırlamaktadır.

Bangladeş ülkesine her ne sebeple olursa olsun seyahat için Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının seyahat öncesi kesinlikle Bangladeş Konsolosluğu onaylı vize almaları gerekmektedir. Bundan dolayıdır ki Bangladeş Konsolosluğunca yetki verilmiş bir takım firmalar vize alma işlemlerinizi ve süreçlerinizi takip etmektedir.

Bizlerde bu firmalar arasında Yedi Vize Turizm olarak, vize alma konusunda tecrübeleri diğer firmalara göre en zirve noktalarda olan uzman ekiplerimiz ile sürekli sizler için çalışarak, Bangladeş ülkesi için konsolosluktan alacağınız vize işlemlerinizi doğru bir şekilde yapmaktayız. Bangladeş ülkesine alacağınız bu vizenin seyahat amacına göre Bangladeş Çalışma Vizesi, Bangladeş Turistik Vizesi, Bangladeş Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi ve Bangladeş Ticari Vizesi gibi 4 tip vize türü bulunmaktadır. Sizler hangi kategori de Bangladeş ülkesine seyahat yapmak istiyorsanız, firmamız Yedi Vize Turizm’i arayıp, deneyimli ekiplerimizden o kategoride ki vize türü ile ilgili yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bangladeş Ülkesine Konsolosluk Vize Başvurusu

Bangladeş ülkesine alınacak olan vize, doğru bilgiler içeren, bir biri ile çelişmeyen, eksiksiz olan vize başvurusu formu ve evrakları sayesinde alınabilmektedir. Bangladeş Ülkesine Konsolosluk Vize Başvurusu sırasında vereceğiniz bilgiler, belgeler ve dosyalar resmi bir makama iletileceği için doğru ve tutarlı olması vizenizin onaylanması açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Bizler Yedi Vize Turizm olarak sizlerin Bangladeş ülkesine gidip, seyahat edebilmek amacıyla almak istediğiniz bu vizenin olumlu olarak sonuçlanabilmesi için Bangladeş Konsolosluğuna hazırlayacağımız, size ait olan belgelerinizi ve dosyalarınızı onaylanabilmesi adına, resmi bir tarz ve üslup ile düzenlemekteyiz. Sizler de Bangladeş Konsolosluğundan vize alabilmek için kendinize bu işin ehli olan, profesyonel ekip ile birlikte çalışan bir firmaya ihtiyacınız var ise Yedi Vize Turizm olarak, hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hemen bizi arayın ve vize işlemlerinizi emin ellere teslim edin.

Konsolosluğu Vize Bangladeş
Bangladeş Konsolosluğu Vize

Bangladeş Büyükelçiliği Vizesi

Bangladeş ülkesine ve devletine alacağınız tüm vizeler için sınırsız hizmet veren ve tecrübeli kadrosu olan Yedi Vize Turizm firması olarak, Bangladeş Büyükelçiliği Vizesi alabilme kapsamında sizlere başından sonuna dek tam destek vermekteyiz. Bangladeş Ülkesi Vizesi  için bu vizenin en başından, Bangladeş Büyükelçiliğine kadar olan her bölümünü ve işlem süreçlerini alanında uzman ekiplerimiz konuyu detaylıca ele alarak, Bangladeş Devletine gidebilmek için size gerekli olan vizenin her anını sürekli takip etmektedir.  

Yedi Vize Turizm firmamız profesyonel kadrosu ile evraklarınızı ve dosyalarınızı en doğru üslup ve şekilde hazırlayarak, vize alma sürecinizi daha hızlı bir hale getirmektedir. Yedi Vize Turizm olarak sizlerde Bangladeş Ülkesine ve alabilmek için bizleri telefon ile arayarak, alanında profesyonel ve deneyimi tartışılmaz olan müşteri temsilcilerimizden ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz. Yedi Vize olarak, bizler bu yazımızda ve makalemizde sizler için Bangladeş Büyükelçiliği tarafından verilecek olan vize için gerekecek bir takım adımlardan bahsetmeye çalışacağız.

Bangladeş Büyükelçiliği Vizesi İçin Başvuru İşlemleri

Bangladeş Vizesi İçin Başvuru İşlemleri öncelikle Vize işlemlerini yürüten firmalar tarafından yapılmaktadır. Yedi Vize Turizm firması olarak bu işlemlerinizi bizler tam destek ile sizlere sağlamaktayız. Bangladeş Ülkesine yapılan Vize Başvurusu için Bangladeş Konsolosluğunca hazırlanmış olan Resmi Vize Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir.

Bu başvuru forumunu hatasız, yanlışsız ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Bundan dolayı da firmamız olan Yedi Vize Turizm başvuru forumunuzun her alanında doğru, yanlışsız ve hatasız bir biçimde süreç izleyerek, Bangladeş Büyükelçiliğine onay aşaması için sunulacak olan başvuru formunuzu hazırlamaktadır.

Bangladeş ülkesine vize amaçlı doldurulacak olan bu form, Bangladeş Konsolosluğu’nun başvuruyu yapacak kişi hakkında doğru bilgi edinmesi amacıyla doldurulan, çok önemli bir formdur.  Aynı zamanda vize talep formu resmi bir belge özelliği taşıdığı için form içerisine girilecek bilgilerin birbiriyle tutarlı ve asılsız bilgi olmaması Bangladeş Büyükelçiliği tarafından değerlendirme sürecinde büyük önem arz etmektedir.

Bizler Yedi Vize Turizm firması olarak siz kendinizi hiç yormadan Bangladeş Büyükelçiliği’nden almak istediğiniz bu Vize için sizlere tam destek vereceğimize garanti veriyoruz. Hemen sizler, Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Bangladeş
Bangladeş Büyükelçiliği Vize

Bangladeş Turistik Vize

Eğer Bangladeş Ülkesine gidiş amacınız ticari ya da ziyaret gibi sebepler değil ise Turist Vizesi almanız ve bundan dolayı da başvuru da bulunmanız gerekmektedir. Ayrıca Bangladeş Ülkesine eğer toplantı, seminer ya da fuar gibi amaçlar için gidiyorsanız bu tarz ziyaretler de Ticari Vize Kapsamına girmektedir. Bangladeş Turistik Vize, Bangladeş ülkesine Turistik sebeplerden dolayı gitmek için alınması gereken bir vize türüdür. Bangladeş Ülkesine Turistik Amaçlı Vize Alma İşlemleri için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar ve prosedürler bulunmaktadır.

Bangladeş Ülkesine turistik amaçlı alacağınız vize için kişisel başvuru yapma şartı ve zorunluluğu bulunmayıp, isteyen bireyler grup halinde de Turist vizesine başvuru yapabilmektedir. Yedi Vize Turizm olarak siz Bangladeş Ülkesine Turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilere, vize alma sürecinin başından sonuna dek kusursuz hizmet vermekteyiz. Firmamız Yedi Vize Turizm ofisimizi telefon ile arayarak, Bangladeş Ülkesine Turistik Vize için ne gerekiyorsa tüm bilgileri deneyimli müşteri temsilcimiz tarafından öğrenebilirsiniz.

Bangladeş Ülkesine Turistik Amaçlı Almanız Gereken Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Vize Başvuru Formu: Bu forumun detaylarını Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, profesyonel müşteri temsilcimiz tarafından öğrenebilirsiniz,

Pasaport: 2 adet boş sayfa bölümü olan ve yolculuk sonrası üzerinden en az 6 geçmiş olan pasaportunuz olmalıdır. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, 2 boş sayfası olmalıdır,

Kimliğiniz: Nüfus cüzdanınızın örnek fotokopisi ve yanınızda orijinal nüfus cüzdanınız bulunmalıdır,

Biyometrik Fotoğraf: 2 tane 3,5×4 ve 5cm boyutlarında arka kısmı beyaz olmak şartı ile biyometrik fotoğraf bulunmalıdır,

Dilekçe: Tüm ülkelere vize alım sürecinde olduğu gibi Bangladeş ülkesine de alacağınız turistik amaçlı vize için İngilizce bir dil ile doldurulmuş Vize Talep Dilekçesi olmalıdır,

Banka Bilgisi: 3 Aylık, 5000 TL bakiyesi olan ve bankanızın orijinal imzası ile birlikte banka hesap dökümü olmalıdır.

NOT: Diğer dosya, evrak, belge ya da kafanıza takılan tüm sorular için Yedi Vize Turizm firmamıza telefon ile ulaşarak, kafanıza takılan her şeyi deneyimli ekip arkadaşlarımıza sorabilirsiniz.

Turistik Vize Bangladeş
Bangladeş Turistik Vize

Bangladeş Ticari Vize

Bir kişinin Bangladeş ülkesinde şirket kurabilmek, iş yapabilmek ya da Bangladeş ülkesi halkının sahip olduğu ticari vize haklarından yararlanabilmesi için Bangladeş Ülkesi Ticari Vize Alma başvurusu yapıp, vizenin olumlu sonuçlanıp ve vizeye hak kazanması gerekmektedir. Bangladeş Ticari Vize diğer aile vizesi ya da turistik vizeden farklı olarak normal vizeler gibi olmayıp, şartları, detayları ve işleyiş süreci daha fazla zaman ve belge isteyen vize türüdür.

Bangladeş Ülkesi Ticari Vize Alma İşlemleri

Bangladeş ülkesine seyahat amacının ticari amaç yahut iş gerekçesi içermesi durumunda, Bangladeş ülkesine gidiş için ticari vize alınması gerekmektedir Bangladeş Ülkesi İçin Ticari Vize İşlemleri; eğitim, kongre, fuar ya da seminer gibi sebepler ile Bangladeş’e gidebilmek için yine ticari vizeye sahip olmak gerekmektedir. Bangladeş ülkesine alınacak ticari vize için başvuru işlemlerini ister grup halinde, isterseniz de kişisel olarak yapabilmektesiniz. 

Bir bireyin Bangladeş ülkesinde iş yapabilmesi, ticari hak kazanabilmesi, şirket kurabilmesi için Bangladeş Ticari Vizesine sahip olması gerekmektedir ve bundan dolayıdır ki bu Ticari Vizeye başvurulması gerekmektedir.  Yedi Vize Turizm firması olarak bizler, sizlerin Bangladeş ülkesine alacağınız bu Ticari vize için işlemlerinizi tecrübeleri ekiplerimiz ile birlikte yapmaktayız ve hem başvuru sürecini hem de vizenizin işlemlerini yakından takip etmekteyiz.

Bangladeş Ülkesine Alınacak Ticari Vize İçin Gerekecek Evraklar

Pasaport; Bangladeş ülkesine ticari vize başvuruları amacı ile olması gereken belgelerden birisi pasaporttur. Başvuru için deformasyon olmamış, en az 2 adet boş sayfası bulunan ve 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvuru Formu; Bangladeş Ülkesine Alınacak Ticari Vize İçin Gerekecek Evraklar içerisinde Bangladeş Vize Başvuru Formu da bulunmalıdır. Bu form başvuruyu yapacak kişi tarafından eksiksiz ve yanlış olmayacak bir biçimde doldurulması ve ıslak imzalı olması gerekmektedir. Ayrıca Vize Başvuru sahibi 18 yaşının altında ise form kişi tarafından doldurulabilir ancak ıslak imzayı vasisi yahut ebeveynleri atmak zorundadır.

Vize Talebi Dilekçesi; Vizeye başvuru yapacak kişinin ismi, soy ismi, iş yeri görevi ve ziyaret içeriği bulunmalıdır. Bangladeş ülkesinde ziyaret edeceği şirketin adı, hangi tarihlerde bu şirkete ziyafet yapacağı ve alınacak vizenin bitme tarihleri arasında bu şirketin vize bitiş tarihinden evvel geri döneceği tarih ile ilgili de taahhüt verilmesi gerekmektedir.

NOT: Firmamız Yedi Vize Turizm olarak bizleri arayarak, Bangladeş Ülkesi için alacağınız bu Ticari Vize hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Ticari Vize Bangladeş
Bangladeş Ticari Vize

Bangladeş Aile Ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Bangladeş Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Bangladeş ülkesinde bulunan yakın akrabalarınız ya da tanıdığınız arkadaş, dost ve ahbap gibi kişileri ziyaret edebilmek amacı ile başvurulup, alınması gereken vize türüdür. Bangladeş Ülkesine Aile ve Arkadaş Ziyareti Kapsamında Alınması Gereken Vize İşlemleri ile ilgili diğer bir olay ise Bangladeş Ziyaretçi Vizesinin maksimum 30 gün süreç için geçerli ve kısa süreli olmasıdır.

Bangladeş ülkesine arkadaş ve akraba ziyareti yapabilmeniz için, ziyaret etmek istediğiniz Bangladeş ülkesinde bulunan yakınınızın size davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Bangladeş ülkesine ziyaret amaçlı alınacak bu vize için zorunlu kişisel başvuru şartı bulunmamaktadır. Bangladeş devletine Aile ve Akraba Vizesi ile alakalı diğer tüm detaylar için Yedi Vize Turizm firmamıza, kalitesi ve güvenilirliği ile bizleri arayarak, bu tip vize hakkında detaylı desteği ve yardımı deneyimli ekiplerimiz ve müşteri temsilcilerimiz tarafından alabilirsiniz.

Bangladeş Ülkesinde Bulunan Aile ve Arkadaşlarınıza Ziyaret İçin Vize Başvurusu

Bangladeş Ülkesinde Bulunan Aile ve Arkadaşlarınıza Ziyaret İçin Vize Başvurusu için sizlere Bangladeş ülkesinde bulunan yakınınızın davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Yani, Bangladeş ülkesinde yaşayan ve ikameti orada olan, ziyaret etmek istediğiniz kişiden davet almalı ve bu aldığınız bu daveti Bangladeş Konsolosluğu’na beyanı gerekmektedir. Size davet mektubu yapacak olan kişinin adres bilgisi, şahsi bilgileri ( kişisel bilgileri ) ve iletişim bilgileri yapılacak olan bu davet mektubu içeriğinde bulunması gerekmektedir.

Bangladeş Ülkesine Vize uygulaması kapmasında bordo ( umuma mahsus ) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları bu vizeyi almaları gerekmektedir. Bangladeş Konsolosluğu ‘na yapılacak olan bu Aile ve Arkadaş Ziyaret başvurusu için başvuruda kullanılacak olan pasaportun 2 adet boş sayfası olması şartı ile yolculuk tarihinden itibaren 6 ay geçerli bulunması önem arz etmektedir.

NOT: Bangladeş Ülkesine almak istediğiniz Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti amaçlı Vize Başvurunuz için Yedi Vize Turizm olarak, sizlere deneyimli ekiplerimiz sayesinde tam desteğimizi ve yardımımızı vermekteyiz. Sizlerde bu kapsamda vize sürecinizin doğru bir şekilde işlemesini istiyorsanız firmamız Yedi Vize Turizm’i tercih edebilirsiniz. Hemen bizlere telefon ile ulaşarak, tecrübeleri müşteri temsilcilerimiz ve ekip arkadaşlarımızdan detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bangladeş
Bangladeş Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bangladeş Vizesi Gerekli Evraklar

Bangladeş, Güney Asya Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Türkiye ile Bangladeş Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunur. Bangladeş’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, seyahat etmeden önce vize almak zorundadır.

Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 3 ay süreli seyahatleri için vizeden muaftırlar. Bangladeş’e seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeli ve seyahat nedenlerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlaması gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize evrak ve belgelerinin eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Bangladeş Vizesi Gerekli Evraklar Şunlardır:

  • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
  • Vize talep dilekçesi
  • Bangladeş vizesi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Uçak ve otel rezervasyonları
  • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
  • Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi
  • Çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordrosu

Bangladeş vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler kişilerin iş statülerine göre kişilerden ek evrak ve belge talebinde bulunulabilir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Bangladeş
Bangladeş Vize Evrakları Ve Belgeleri

Bangladeş Vizesi Başvuru Formu

Bangladeş Vize Başvuru Formu doldurulurken, gerçeğe uygun ve doğru bilgilerin içeriğinde yer almasına dikkat edilmelidir. Bangladeş vize başvuru formu içerisinde isim, soyadı, cinsiyet, yaş gibi kişisel sorulara doğru ve net bilgiler verilerek doldurulmalıdır.

Bu form, resmi bir belge olduğundan yanlış veya yanıltıcı bir bilginin olması, kişilerin vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına ve haklarında yasal işlemlerin başlatılmasına sebebiyet verebilir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra biyometrik fotoğraf forma yapıştırılmalı ve vize başvurusunu yapan kişi tarafından imzalanması gereken bölümler imzalanmalıdır. Bangladeş vizesi gerekli evraklar içerisinde vize başvuru formunun bulunması zorunludur.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bangladeş vizesi gerekli evraklar Bangladeş Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra vize başvuruların sonuçlandırılması beklenir. Bangladeş vizesi, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatil ve bayramlardan dolayı vize sonuçlanma süresi uzayabilir. Konsolosluk/ Büyükelçilik yetkilileri başvuru evraklarını inceler ve gerek gördüklerinde ek evrak ya da belge isteyebilirler. Bu durum, sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur.

Bangladeş Vizesi Formu

Her ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Devletinde ki konsoloslukları ve büyükelçilikleri tarafından resmi olarak yayınlanan Vize Alım Formları bulunmaktadır ve bu formları vize alacak kişi ya da kişilerin doldurup, büyükelçiliklere ya da konsolosluklara teslim etmeleri gerekmektedir. Bangladeş Vize Formu da bunlardan birisidir.

Bangladeş Konsolosluğu ve Büyükelçiliği‘ne ait Vize alım formuna Yedi Vize Turizm olarak, tarafımızı arayarak, bu form ve formla alakalı yapılacak işlem ile alakalı tüm detayları, deneyimli ve tecrübeleri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak, Bangladeş Ülkesine ve Devletine almak istediğiniz bu vize işlemlerinin en başından, en sonuna kadar tüm süreçleri detaylıca takip ettiğimizi bilmenizi isteriz.

Bangladeş Ülkesine Vize Alabilmek İçin Gerekli Evrak Formlar ve Yapılması Gerekenler

Pasaport: Seyahat bittikten sonra minimum 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır,

Vize Fotokopisi: Eğer var ise eski pasaportlarda olan vizelerin fotokopileri,

Fotoğraf: Arkada bölümü beyaz fon olacak şekilde ve kesinlikle son 3 ay içerisinde çekilmiş 3,5 cm X 4,5 cm ebatlarında fotoğraf,

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Çekilen fotokopi okunaklı olması şartı ile 1 adet nüfus cüzdanı ( kimlik ) fotokopisi,

Nüfus Kayıt Örneği: Mutlaka adres bilgisi yazılı olacak şekilde, nüfus dairesinden alınmış, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Dilekçe: Konsolosluğu hitap alacak biçimde, başvurusu yapacak kişinin veya vizeye başvuru yapacak olan misafirlerimizin yapacağı masraflarını karşılayacak kişi ( baba ya da anne ) tarafınca yazılıp, imzalanacak olan; seyahat nedenini ve tarihlerini belirten orijinal dilekçe. Ayrıca masrafları karşılayacak birileri ya da bireyler var ise o kişilerin yahut bireylerin isimleri ve masrafları onların karşılayacağı beyan edilmesi gerekmektedir,

Banka: Kullanımından itibaren son 6 ay içerisinde ki hesap hareketlerinin görünür olduğu, güncel olan ve içerisinde mutlu bakiye bulunan banka hesap dökümü yahut cüzdanı olmalı. Eğer ki hesap extresi ya da dökümü alınıyorsa mutlaka hesap sahibinin detaylı bilgileri kaşeli ve imzalı olacak bir şekilde gözükmelidir. Ayrıca ekte ise imza atan şahısların imza sirküleri de bulunmalıdır,

Diğer: Aracı var ise onun ruhsatı, yine üzerine kayıtlı taşınmaz mal varlığı var ise tapusu ve kredi kartının extre bilgileri olmadı.

NOT: Vize Başvuru İşlemleri için diğer tüm detaylar için Yedi Vize Turizm firmamızı arayabilirsiniz.

Vize Formu Bangladeş
Bangladeş Vize Formu

Bangladeş Vize Dilekçe Örneği

Bangladeş, Güneş Asya’da yer alan oldukça kalabalık bir ülkedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi turistik gezi, eğitim, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, ticari faaliyetlerde bulunmak gibi nedenlerden dolayı Bangladeş’e seyahat etmektedir.

Bangladeş vizesi başvurusunda tamamlanması gereken evraklardan birisi de vize talep dilekçesidir. Vize talep dilekçesinin, prosedüre uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Bangladeş Vize Dilekçe Örneği için Bangladeş Konsolosluğu resmi internet sayfasını veya vize başvuru merkezinin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bangladeş vizesi dilekçesi, kişilerin ülkeye seyahat nedenlerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle vize talep dilekçesi yazılırken, uzman kişilerden yardım alınmasına dikkat edilmelidir. Vize talep dilekçesinde yapılacak yanlış veya eksik bir işlem, yapılan başvurunun olumsuz yönde sonuçlanmasının sebebiyet verebilir.

Bangladeş Vizesi Talep Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Bangladeş vizesi dilekçe örneği aynı gibi görünse de kişilere özgü şekilde hazırlanmalıdır. Bangladeş talep dilekçesi hazırlanırken, ülkeye seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Ayrıca ülkeye giriş tarihi ve ülkeden çıkış tarihi de dilekçe içerisinde ayrıntılı bir şekilde yer almalıdır. Vize talep dilekçesi hazırlanırken, kişilerin ülkede bulunacağı süre boyunca masraflarını nasıl karşılayacağını belirtmeleri ve seyahat sonunda tekrar geri dönüleceğinin teminatını yazılı olarak ifade etmelidirler.

Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişi, herhangi bir kurumda çalışan ise vize tarihleri arasında izinli olacağına dair işyerinden kaşeli ve imzalı dilekçe hazırlatması gerekir. Bangladeş vizesi başvurusu yapan kişilerin hazırlayacağı dilekçe ile başvuru evraklarının resmi prosedürlere uygun olarak hazırlanması başvurunun olumlu yönde değerlendirilmesi için şarttır.

Bangladeş Vizesi Başvurusu

Bangladeş vizesi başvurusu, Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe yapılır. Başvuru yapan kişiler şahsi olarak vize başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi Konsolosluk tarafından görevlendirilen başvuru merkezi üzerinden de yapılması mümkündür.

Bangladeş Vizesi başvurusu yapan kişilerin, öncelikle seyahat sebeplerini belirlemeleri gerekir. Daha sonra vize dosyası içerisinde konulacak vize başvuru formu, vize talep dilekçesi gibi gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamalıdır.

Bangladeş vizesi dilekçe örneği ve vize başvuru formu için Bangladeş Konsolosluğu veya Büyükelçiliğin resmi internet sayfası ziyaret edilebilir. Ayrıca dilekçe ve başvuru formu hazırlanırken uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Bangladeş vizesi başvuru formu, Bangladeş vizesi talep dilekçesi, pasaport gibi evrak ve belgelerde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Vizesi Dilekçe Örneği Bangladeş
Bangladeş Vizesi Dilekçe Örneği

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş Ülkesi ve Devleti Vize Alım Ücreti ve Fiyatı, Bangladeş vizeleri ücret yönetmeliği, o ülkenin büyükelçiliği ve konsolosluğunun verdiği ve vereceği karar ve güncellemelere göre değişkenlik göstermektedir. Her sene vize harçlarının sürekli olarak güncellenmesi sebebi ile Vize Alım Ücreti ve Fiyatı değişiklik göstermektedir.

Bangladeş Devletine ve Ülkesine seyahate ve yolculuğa çıkmaya karar verdiğiniz zaman bu konu da Bangladeş Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin siz vize alacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına aracı olarak sunduğu Yedi Vize Turizm firmamızı arayıp, tecrübeli ve profesyonel müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, güncel Bangladeş Ülkesi ve Devleti Vize Alım Fiyatı ve Ücreti hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bangladeş Devleti ve Ülkesine Alacağımız Vize Türüne Göre Ödenecek Ücret ve Fiyat

Bangladeş Devleti ve Ülkesine Alacağınız Vize Türüne Göre Ödenecek Ücret ve Fiyat her sene yahut aynı yıl içinde bazı periyotlar da şartlara göre ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bangladeş Ülkesi ve Devleti arasında ki anlaşmalara göre güncellenip, değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayıdır ki Bangladeş Devletine ve Ülkesine alacağınız Vize türüne göre sabit bir fiyat ve ücret olmayıp, bu fiyatı Bangladeş Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun yetki verdiği firmalardan güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Yedi Vize Turizm olarak, sizler ister turistik seyahat amaçlı vize, ister çalışma amaçlı vize, ister ticari amaçlı vize ya da isterseniz de aile ve arkadaş ziyareti amaçlı Bangladeş Ülkesi vizesi alabilmek için bizleri her an arayabilirsiniz. Ayrıca bu vize türleri ile alakalı güncel fiyat bilgisini yine Vize alanında deneyimli ve profesyonel, yıllarını bu işe vermiş ekiplerimiz ya da müşteri temsilcimiz tarafından öğrenebilirsiniz.

Bangladeş Ülkesine ve Devletine Vize İçin Ücret ve Fiyat Ödendikten Sonra Başka Herhangi Bir Ücret ya da Fiyat Ödenecek Mi?

Her şey bitti ve artık Bangladeş Devletine ve Ülkesine türüne göre ( örnek: turizm amaçlı vize) vizenize ücretini ve fiyatını ödeyerek, sahip oldunuz. Bundan sonra ki işlemler için artık sadece Bangladeş Ülkesine ve Devletine gittiğiniz zaman kişisel amaçlarınız için harcayacağınız ücretler size kalmış bir durumdur. Yedi Vize Turizm olarak bizleri vize alım konusunda aracı olarak tercih etmiş ya da edecek olduğunuz için sizlere teşekkür eder, iyi seyahatler dileriz.

Vize Ücreti Bangladeş
Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu vize başvurusunda bulunan kişilerin en çok cevabını merak ettiği noktalardan birisidir. Bangladeş vize başvurularında, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için vize sonuçlanma süresi oldukça önemlidir. Bangladeş vizesi, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ancak Bangladeş Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre bu süre daha da uzayabilir. Ayrıca vize başvurularında bazı durumlarda, Konsolosluk veya Büyükelçilik yetkilileri ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize sonuçlanma süresinin uzamasına sebebiyet verebilir. Bangladeş’e planlanan seyahatin belirlenen tarihte gerçekleşebilmesi için vize başvurularının 1 ay öncesinden başlatılması daha doğru olacaktır.

Bangladeş Vizesi Muafiyeti

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar ve vize muafiyeti, vize başvuruları için önemli konulardır. Bangladeş Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunur. Yapılan anlaşmaya göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreyle seyahatleri için vize almak zorundadır.

Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaf tutulur. Bangladeş kapıda vize uygulaması bulunmaz. Bu nedenle seyahat edecek kişilerin, seyahat öncesinde vize alması gerekmektedir.

Ancak özel pasaporta sahip kişiler ise pasaport ve kimlik kartı ile seyahat etme hakları bulunur. Bangladeş vizesi başvuruları, Bangladeş Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından değerlendirilip sonuçlandırılır. Ancak vize başvurusunda bulunan kişiler ve özel pasaportla seyahat edecek kişilerin, pasaportlarının en az 6 ay geçerli olması gerekir.

Bangladeş Vizesi Başvurularını Kısa Süre İçerisinde Sonuçlanması İçin Ne Yapılmalı?

Bangladeş vizesi başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için vize başvurusunda bulunan kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Vize başvuruları, kişilerin iş statülerine ve seyahat nedenlerine göre farklılık gösterir.

Bu nedenle kişilerin seyahat nedenine ve Türkiye’deki mesleklerine göre uygun şekilde tarif edilen evraklar ve belgeler, eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca vize başvurularının, Bangladeş Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin hizmet vermediği resmi tatillere denk getirilmemesi gerekir. Vize başvuruları, uğraştırıcı ve zor işlemler olduğundan Bangladeş vizesi kaç günde çıkar ve vize başvuruları ile ilgili detaylar hakkında uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Bangladeş
Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır?

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır? Sorusu bu ülkeye gidecek olan kişiler tarafından sıkça merak edilen sorular arasında bulunmaktadır. Sizde vize almak istiyorsanız firmamız üzerinden vize işlemleri yürütülür. Firmamız, resmi başvuru merkezi olarak hizmet veren bir kurumdur. Bangladeş’e seyahat edebilmek için birçok ilde ofisi bulunan firmamız aracılığıyla başvuru işlemleri yapılabilir. Bangladeş vizesi başvuruları Bangladeş Büyükelçiliği’ne ya da Bangladeş Konsolosluğu’na yapılabildiği gibi büyükelçilik dışında Büyükelçilik/ Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri aracılı ile de yapılması mümkündür.

Yetkilendirilen bu vize başvuru merkezleri, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile vize işlemlerinin her aşamasında profesyonel destek sağlayarak, zahmetli ve yorucu olan vize sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlarlar. Verilen profesyonel destek neticesinde en kısa sürede vize alınmasında etkin ve verimli katkılarıyla, başvuru sahibinin planladığı tarihte seyahat edebilmesi için gerekli olan Bangladeş vizesinin alınmasını sağlar.

Bangladeş Vizesi Başvuruları Seyahat Tarihinden Kaç Gün Önce Başlatılmalıdır?

Bangladeş vizesi kurumu ya da Bangladeş Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri üzerinden vize başvurularının seyahat tarihinden 1 ay öncesinden yapılması, olası sorunların oluşması durumunda zaman kazandıracaktır.

Bangladeş Vizesi alınabilmesi için hazırlanması gereken evrak ve belgeler hazırlanıp, Bangladeş Konsolosluğu/ Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi aşamasından sonra, başvuruların Konsolosluk/ Büyükelçilik yetkilileri tarafından değerlendirme süreci başlar.

Başvuruların değerlendirilip sonuçlanması süresi, yaklaşık 10 ile 25 gün içerisinde sonuçlandırılır. Bazen yetkililer, başvuru sahibinden ek evrak ya da belge isteyebilmektedir. Bu durumda sonuçlanması süresi uzayabilmektedir. Ayrıca Bangladeş Konsolosluğu/Büyükelçiliği resmi gün ve tatillerde hizmet vermez. Bu durumda, vize başvuru sonuçlarının açıklanması uzayabilmektedir. Bu yüzden başvuruların, seyahat tarihinden 1 ay öncesinden başlatılması önem arz eder.

Vizesi Nasıl Alınır Bangladeş
Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır

Bangladeş’e Seyahat Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bangladeş Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ya da Bangladeş vizesi kurumu aracığıyla başvuru yapıldıktan sonra vize alınması sürecinin tamamlanmasının ardından seyahat süreci başlar. Yapılacak seyahatin karayolu üzerinden daha çok kolay bir yolculuk sağlayan ve kısa sürede Bangladeş’e ulaşmayı sağlayan havayolu ulaşımı tercih edilmelidir.

İklim şartları ve bölgesel özellikleri bakımından Bangladeş ülkesinde tehlikeli bulaşıcı hastalıklar olan tifo, dizanteri, sıtma, dengi, kolera gibi hastalıkların görülme sıklığı çok fazladır. Bu yüzden ülkeye seyahat etmeden önce çocuk felci, boğmaca, difteri, tifo, Japon ansefaliti, kolera, menenjit, Hepatit A ve hepatit B gibi aşıların yapılması tavsiye edilir. Suları kirli olduğundan, hazır su kullanılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları?

Bangladeş vizesi işlemleri öncelikle Bangladeş Başkonsolosluğu, Büyükelçilikler ya da yetkili acenteler tarafından sürdürülür. Vize için talep edilen gerekli evraklar ile doğru ve gerçek bilgilerle doldurulup vize başvuru noktalarına iletilmelidir.

Bangladeş Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Turistik veya ticari amaçla Bangladeş’e seyahat edecek vatandaşlar beraberinde seyahat amacına uygun bir şekilde düzenlenen davetiyeleri temin etmeleri zorunlu kılınmıştır. 1987 yılında Türkiye ve ve Bangladeş arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması sonucunda; Türkiye Cumhuriyeti, siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip kişilerin yapacakları Bangladeş seyahatinde 3 ay süreli olan ziyaretler vizeden muaf sayılır. Bordo pasaport sahipleri ise seyahatlerinden önce vize almaları zorunludur.

Bangladeş Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Bangladeş’te bulunan aile, akraba ve arkadaş ziyareti yapacak kişiler bu vizeye başvurabilirler. Bangladeş’te yaşayan ve ikamet eden akraba veya arkadaşınızdan davetiye talep etmeli daha sonra Bangladeş Başkonsolosluğuna ibraz edilmelidir. Davet mektubunda, davet eden ve talep eden kişinin bilgileri, adres ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Bordo pasaporta sahip olan kişiler davetiye beraberinde vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Gerekli evrakları düzenledikten sonra Bangladeş Başkonsolosluğuna veya yetki verilen vize merkezlerine başvurabilirler.

Davetiyeli Bangladeş Vizesi?

Bangladeş ziyaret vizesi için başvuru yaptığınız durumda davetiye gereklidir. İkamet eden yakınlarınızdan ziyaretiniz için talep edeceğiniz üzerinizde kişisel bilgiler, adres gibi bilgilerin yer aldığı, vize işlemlerinizde başvuru formu ve gerekli belgelerle ibraz etmelisiniz. Maksimum 90 günlük bir süreyi kapsamaktadır.

Bangladeş Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Konsolosluk tarafından kısa süreli vize başvurularını Bangladeş Başkonsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği tarafından yetki verilen vize hizmet merkezleri tarafından başvuruları kabul etmektedir. Uzun süreli Bangladeş vizesi gibi başvuruları bizzat Bangladeş Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine yapmaları gerekir.

Bangladeş Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Evrakları tamamlama süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Evrakların tesliminden sonra 5 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Seyahatinizden en az 2 hafta öncesinde işlemlerinize başlamanızda fayda vardır.

Bangladeş Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Büyükelçilik hafta içi saat 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Başvuruları saat 10.00-12.00 arasında kabul etmektedir. Yetkili acenteler aracılığıyla randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da mesai saatleri içerisinde konsolosluk iletişim adresleri üzerinden arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Bangladeş Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye’de yaşayan Bangladeş vatandaşlarının konsolosluk işlerini yürütmede, evlilik boşanma, yeni kimlik talebi, belge onayı ve pasaport yeniletme gibi hizmetleri sunar. Vize işlemlerinin değerlendirmesini yapılır.

Bangladeş Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Bangladeş’e ticari amaçla seyahat eden kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu başvuruyu şahsen yapma zorunluluğu yoktur. Tek girişli veya çift girişli olarak başvuruda bulunulabilir. E vize üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi konsolosluğa şahsen başvurarak da vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bangladeş Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alırken davetiye bulunması zorunludur. Aksi halde vizenin verilmemesi söz konusu olabilir. Bangladeş Konsolosluğu davetiye olmadığı durumda başvuruyu ve vize işlemlerini kabul etmez. Ticari vize alırken istenen evrakların eksiksiz ve konsolosluğun kriterlerine uygun bir şekilde hazırlanması gerekir.

Bangladeş Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Yeşil, gri gibi diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının 3 ay süreli olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaportlu vatandaşların seyahatlerinden önce vize işlemlerini yerine getirmeleri gerekir. Başvuru yapacak kişilerin İstanbul Başkonsolosluğu, Ankara Bangladeş Büyükelçiliği ve yetki verilen firmalar tarafından yapılmaktadır. Başvurusunda gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz doldurulup başvuru anında teslim edilmesi gerekir. Aracı firmalar olsa bile tüm değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri Başkonsolosluk ve Büyükelçilik tarafından sürdürülür.

Bangladeş Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gerekli evrakların tesliminden sonra yaklaşık 5 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlar tarafınıza iletilmektedir. Bu süreçte tatil veya özel günlere denk gelmesiyle sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Bangladeş için tüm vize başvuruları illerde bulunan Başkonsolosluk, Büyükelçilik veya bu kurumların yetki verdiği acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. Kısa süreli vize başvurularında acenteler aracılığıyla konsolosluk veya büyükelçiliklere iletilir tüm değerlendirmeler onlar tarafından yapılır. Uzun süreli vize başvuruları için bizzat konsolosluk ve büyükelçiliklere başvurmak gerekir.

Bangladeş Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başvuracağınız vize türüne göre gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde ibraz edilmesi çok önemlidir. Başvuru yapacak kişi seyahat amacını, kalma süresini ve finansal kaynaklarını eksiksiz bir şekilde gerekli evraklar ile ibraz etmesi gerekir. Aksi takdirde ret kararı verilebilir.

Bangladeş Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bangladeş Vizesi başvuru formunda yer alan tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurmak önemlidir. Başvuru formunda yer alan, ad, soyadı, yaş, cinsiyet, uyruk, meslek gibi kişisel bilgilerin beraberinde var olan pasaport numarası, seyahat edilecek tarih, seyahat etme amacı gibi bilgilerde istenilmektedir.

Bangladeş Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Bangladeş vizesi başvuru formunu dikkatli ve doğru bilgiler çerçevesinde doldurmak gerekir. Hem okunabilirliği açısından hem de dil hatalarına istinaden anlaşılabilir bir yazım ile doldurulması gerekir. Resmi bir dil tercih edilmelidir.

Bangladeş Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bangladeş Vizesi başvuru formunda yer alan bilgilerini anlaşılır bir şekilde yanıtlayıp gerçeğe uygun ve eksiksiz bilgiler vermek önemlidir. Tespit edilen bir yanlışlık durumunda vize başvurusunun olumsuz sonuçlanacağı unutulmamalıdır.

Bangladeş Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tercih edeceğiniz vize türüne göre gerekli evraklar beraberinde yetkili acente veya Başkonsolosluk ve Büyükelçilikler tarafına evraklar teslim edilir. Tüm değerlendirmeler teslim ettiğiniz evraklara göre değerlendirilir ve iki hafta içerisinde olumlu yahut olumsuz sonuç tarafınıza bildirilir.

Bangladeş Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hangi vize türüne başvurduğunuz ve hangi evrakların istendiğini doğru tespit edilmeli. Başvuru yapacağınız vize türü beraberinde istenen belgeleri eksik şekilde tamamlamak gerekir. Uygun şekilde düzenlenen ve doldurulan belgeler ile başvuru yapmak önemlidir.

Bangladeş Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İllerde yer alan Başkonsolosluk ve Büyükelçiliklerden mesai saatleri içerisinde arayarak veya yetkili acenteler ile bağlantı kurarak vize işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Yahut e vize sistemi üzerinden başvuru talebi oluşturarak da vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bangladeş Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bangladeş Vizesi randevusu alırken hafta sonu özel gün ve haftalara denk gelmemesine dikkat edilmeli. Belirlenen gün ve randevu saatinde gerekli evraklar ile hazır vaziyette bulunulması çok önemlidir. Başvuruyu yapan kişinin ibraz ettiği belgeler ışığında değerlendirme yapılır.

Bangladeş Vize Ücreti 2021?

Bangladeş Vizesi ücretleri, seyahat süresine, vize türüne ve giriş sayısına, tercih edeceğiniz ek hizmetlere göre değişiklik gösterir. Bunların belirlenmesinden sonra firmamıza başvurarak en uygun fiyatlarla işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Bangladeş Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Başkonsolosluk veya büyükelçilikler tarafından belirlenen anlaşmalı banka ve geçerli hesap numarasına aldığınız ek hizmetler tutarında ücretinizi yatırarak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Vize harçlarını zamanında ödemeniz başvuru işlemlerinizi hızlandırmak için önemli hususlar olarak görülür.

Bangladeş Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Başvuracağınız vize türüne göre, dilekçenizde olması gereken bilgiler farklılık gösterebilir. Genel manada, seyahat amacınıza, kalma sürenizi (gidiş-dönüş tarihlerinizi) net bir şekilde ifade etmeniz kriterlere uygun bir biçimde hazırlamanız önemlidir.

Bangladeş Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Konsolosluğa hitaben, net anlaşılır şekilde kısa ve öz cümleler kurmak önemlidir. Yazıma dikkat ederek, tükenmez kalem ile yazılması ve resmi bir dil kullanılması önerilir. Talep edilen yahut istenilen şeyin kısa ve öz bir şekilde ifade edilmesi gereklidir.

Bangladeş Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Bangladeş Vizesi başvuru için hazırlanan dilekçe Konsolosluğa ve Büyükelçiliğe gönderilmek üzere Türkçe olarak resmi bir dil ile yazılmalı anlaşılır bir dil kullanmaya dikkat edilmelidir. Konsolosluk görevlileri Türkçe bildiğinden bu dilde dilekçe oluşturabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Bangladeş Vizesi başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Bangladeş ticari vizesi, Aile ve arkadaş vizesi, Çalışma vizesi ve turistik vize gibi vize türlerine göre gerekli evrak ve belgeler değişiklik gösterir. Bazı durumlarda konsolosluklar ek belge talebinde bulunabilirler.

Bangladeş Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Hangi vize türüne başvuru yapmanız durumunda istenen evraklar farklılık gösterebilmektedir. Tarafınıza gelen davetiye, başvuru formu ve tarafınızdan ek olarak talep edilen evraklar ile başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Gerekli evrakların tesliminden sonra 5 iş günü içerisinde, özel gün ve haftalara denk geldiği durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Yaklaşık 5-15 gün içerisinde çıkabilmektedir. İstenmeyen problem ve aksaklıkların yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak seyahat tarihinizden 15 gün önce bu işlemleri başlatmanız gerekmektedir.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Eksiksiz bir şekilde tamamlanan belgeler tesliminden 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Seyahat edeceğiniz tarihten 2-3 hafta öncesinde başvurmanız önemlidir. Özel gün ve hafta sonuna denk geldiği takdirde bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Bangladeş Vize Redde İtiraz İşlemleri?

Bangladeş seyahatinizden 2-3 hafta öncesinde başlamanız halinde olası vizenizin reddi durumuna da itiraz edebilirsiniz. Gerekli formlar ve evrakları Yedi Vize’den öğrenebilirsiniz.  Bangladeş vize redde itiraz işlemleri için profesyonel bir destek almalısınız.

Bangladeş Çalışma Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Online olarak doldurduğunuz başvuru formundan sonra randevu sisteminden randevu oluşturmaya veya çağrı merkezi aracılığıyla randevu oluşturmaya yönlendirileceksiniz. Bangladeş Vizesi türünüze göre gerekli evrakları tespit ederek hazırlayabilir randevu gün ve saatinizde ofislerimize gelerek işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler