Vizesi Bahreyn

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır 2024? Herhangi bir ülkeye giriş çıkışlar için gerekli olan vize ülkenin yetkili makamları tarafından verilen onaylı bir belgedir. Bahreyn vizesi almak için Bahreyn başkonsolosluğuna müracaat etmek gereklidir. Vize işlemlerinde kilit nokta pasaporttur. Vize pasaport üzerine işlenen onay sonucu alınır. Gidilecek olan ülkenin başkonsolosluğuna istenen belgelerle birlikte başvurmak gereklidir. Vize belgesi tamamlandığında gidilecek olan ülkeye giriş ve çıkış yapmak mümkündür.

İçindekiler

Bahreyn Vizesi Alma Koşulları

Yabancı ülkelere giriş ve çıkışlarda gerekli olan vizenin temel unsuru pasaporttur. Vize alma koşulları arasında ilk sırada pasaport yer alır. Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından verilen vize belgesi ile ülkeye olan giriş çıkışlar rahat bir şekilde yapılır. Bahreyn vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Bahreyn başkonsolosluğuna başvurmaları gereklidir. Vize alma koşulları arasında yer alan diğer bir detay ise 6 ay içerisinde çektirilmiş olan vesikalık fotoğraftır. Pasaport herhangi bir şekilde zarar görmüş ise vize için başvuru kabul edilmez. İstenen bu pratik belgeler ile vize başvurusunda bulunmak mümkündür.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Verilir?

İstenen evraklarla gidilecek olan ülkenin yetkili kurumlarına başvuru yapılan vize işlemleri yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde tamamlanır. Bahreyn vizesi alma süresi de hemen hemen bir hafta içerisinde tamamlanır. Genel olarak tüm ülkeler için geçerli olan aynı zamanda bir izin belgesi olarak ta bilinen vize işlemleri sistematik bir şekilde tamamlanır. Vize başvurusunun olmazsa olmazı ve temel noktası öncelikle bir pasaport belgesi çıkartılmasıdır.

Bununla bağlantılı olarak pasaport tanımlanmamış kişi ya da kişiler vize için başvuruda bulunamaz. Bu bakımdan yabancı ülke ziyareti yapacak olan kişiler öncelikle bir pasaport belgesi temin etmelidir. Pasaport belgesinin 6 ay içerisinde yenilenmesi gereklidir. 6 ayı geçen süreli pasaportlarla vize başvurusu yapılamaz.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin seyahat edilecek olan ülke başkonsolosluğuna vize ücreti ya da vize harç ücreti yatırması zorunludur. Yukarıda belirtilen prosedürler neticesinde vize işlemi tamamlanmış olur. Pasaportlara işlenen vize onayı alındıktan sonra seyahat edilecek olan ülkeye giriş ve çıkış yapmak pratik bir sistemle mümkün hale gelir. 

Vizesi Bahreyn
Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Başvurusu

Hususî (yeşil), diplomatik (siyah) ve hizmet (gri) pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşlarının Bahreyn’e seyahat etmeleri için Bahreyn Vize Başvurusu yapması gerekmektedir. Belirli pasaportlara sahip olan Türkiye vatandaşları vize olmadan da seyahatlerini gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip olan kişiler Bahreyn’e seyahat etme istekleri doğrultusunda Bahreyn vize başvurusu yapmaları zorunlu kılınmıştır.

Vize sahibi olmayan bordo pasaportlu Türkiye vatandaşları Bahreyn seyahati gerçekleştiremez. Umuma mahsus bordo pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları için Bahreyn 15 günlük bir seyahat izni vermektedir. 

Bahreyn Vize Başvuru Şartları Nelerdir 2024?

Bahreyn vize başvurusu yapabilmeniz için belli başlı evraklar talep edilmektedir. Evraklarını eksizsiz ve doğru tamamlamanın ardından vize başvurusu kabul edilmektedir. Aksi takdirde seyahat gerçekleşmeyecektir. Vize başvurusu iptal edilecek veyahut evraklar tamamlanana kadar başvuru süresinin tamamlanması uzatılacaktır. Pasaport gereklidir. Yakın zamanda çekilmiş ve güncelliğini koruyan 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.

TC kimlik fotokopisi ve Bahreyn vize başvuru formu istenmektedir. Sahip olduğunuz pasaportun fotokopisini çıkartmanız gerekmektedir. Herhangi bir iş yerinde çalışan veya şirket sahibi olanlar için şirket bilgileri eksiksiz istenmektedir. Sahip olduğunuz banka hesabının dökümü istenmektedir. Banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunması şartı vardır.

Uluslararası sağlık sigortası gereklidir. Bahreyn vizesi başvuru formunun ücretini ödediğinize dair dekont gereklidir. Türkiye’den Bahreyn’e davet karşılığı ile seyahat edecek olan kişiler için sponsor mektubu gerekliliği vardır. Yapmış olduğunuz uçak, otel gibi rezervasyon belgeleri gerekir.

Bahreyn Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye içerisinden gerçekleştirilen Bahreyn seyahati için Bahreyn vize başvurusunun onaylanması sadece Ankara’da yapılmaktadır. İstenmiş olan belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde evraklar kontrol edilerek başvurunuz işleme alınır. Başvurunuzun işleme alınmasının ardından değerlendirme ve onaylanma süreci ortalama olarak 7-10 iş gününü bulmaktadır.

Hafta sonu tatilleri, resmi tatiller, bayramlar dâhil değildir. Araya girecek olan bu tarz izin günleri kapsamında başvuru süresi farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir. İstenilen evrakların eksik olması da başvuru süresi olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bahreyn vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinden biri ile doldurmanız mümkündür.

Vize Başvurusu Bahreyn
Bahreyn Vize Başvurusu

Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenine uygun şekilde talep edilen evrak ve belgelerin hazırlanıp, Bahreyn Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekiyor. Bahreyn vize başvuruları, Bahreyn Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na yapılır.

Bahreyn Vize İşlemleri uğraştırıcı ve zor prosedürlerden oluşur. Bu nedenle vize başvurularında, uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması daha faydalı olacaktır. Bahreyn vize başvurularında, vize başvurusunda bulunan kişinin vize türüne uygun şekilde başvuru formunu doldurup, Büyükelçilik/ Konsolosluğa göndermesi gerekir.

Daha sonra talep edilen diğer evraklar ve belgeler, vize ücretinin yatırılması, vize randevusu oluşturma gibi vize işlemleri de tamamlanmalıdır. Bahreyn vize işlemlerinde yapılacak yanlış bir işlem veya adım, yapılan başvuruların olumsuz yönde sonuçlanmasına sebebiyet verecektir.

Bahreyn Vize Muafiyeti Nedir?

Bahreyn Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ülke vatandaşlarının seyahat edebilmeleri için vize anlaşması imzalanmıştır. Bahreyn’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri; turistik, ticari, eğitim ve aile birleşimi gibi gerekli olan tüm seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Bahreyn’e, 15 günü geçmeyecek seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almalarına gerek yoktur. 15 gün Bahreyn seyahatleri sonrasında, tekrar 15 gün daha uzatma yapılabilir. Bahreyn vize işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan başvurular, Bahreyn Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Bahreyn Vize Ücreti Ne Kadar?

Bahreyn vize başvurusunda bulunan kişilerin; gerekli evrakları ve belgelerin tamamlanması, vize ücretinin yatırılması, vize başvurusu gibi tüm vize işlemlerinin yerine getirmesi gerekir. Bahreyn vize işlemleri arasında vize ücreti yatırılması zorunlu bir işlemdir. Ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları işleme alınmaz.

Bahreyn vize ücreti; vize çeşidine, tek girişli veya çok girişli gibi seyahat şekline ve seyahat yapacak kişilerin yaşına göre farklılık gösterir. Ayrıca vize ücreti, her yıl değişiklik gösterebilir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken husus; vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda ödenen vize ücreti tekrar iade edilmez. Bahreyn vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Bahreyn Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vize İşlemleri Bahreyn
Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn Vize Randevusu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Bahreyn vize randevusu konusunda da bazı değişiklikler meydana gelmiş durumda. Konsolosluklar tarafından evrak işlemlerinin ve incelenmelerinin kolaylaşması ile birlikte randevu gibi fiziksel olarak bulunmayı gerektiren işlemlere daha hızlı geçilebilmektedir. Sizde Bahreyn vizesi için gereken evrakları tamamladı iseniz sıra vize randevusunda. Konsolosluk ve sizin tarafınızdan ortak olarak belirlenen gün ve saatte randevu alanında bulunarak sizden istenen işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Randevu işlemlerini gerçekleştirmemeniz durumunda maalesef vize başvurunuz gerçekleşmeyecektir. Randevu gün ve saati belirlenirken hem ülkemizin hem de Bahreyn resmi tatillerinde işlem gerçekleştirme şansınız olmayacaktır. Bunu da göz önüne alarak başvuru işlemlerinizi seyahatinizden en az 30 gün önce gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Bahreyn Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Bahreyn Vize Randevusu vize işlemlerinin en önemli aşamalarından biridir. Vize randevusu konsolosluklar üzerinden alınabileceği gibi konsolosluk tarafından yetkilendirilen özel firmalardan da alınabilmektedir. Firmamız sizlere bu konuda uzman kadrosu ile titizlik içerisinde yardımcı olacaktır. Şahsen yapılan başvurulara göre firmamız bu konuda tecrübesi ve yetkisi sayesinde sizler için gerekebilecek her şeyi düşünerek hazırlamaktadır.

Ayrıca randevu esnasında sizlere destek olarak yaşayabileceğiniz sorunlara anlık olarak çözüm desteği sunmaktadır. Firmamız sizler için randevu günü ve saati belirleyerek size bilgi verir. Sonrasında sizden istenilenler ile birlikte işlemleriniz için belirlenen gün ve saatte konsoloslukta olmanız yeterlidir.

Bahreyn Vizesi Sonuçlanması Kaç Gün Sürer?

Bahreyn vize randevusu alımından sonra işlemlerin süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak 7 gün içerisinde çözülse de bu durum konsolosluk yoğunluğu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle mağdur olmamak adına vize işlemlerine seyahat tarihinden en az 30 gün önce başlatmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede yoğunluk gibi sizi olumsuz etkileyecek durumlarda zaman kaybederek seyahat planlamalarınızı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca iki ülkenin de tatil günleri ve ek resmi tatilleri dikkate alınmalıdır. Konsolosluk hem ülkemizin hem de Bahreyn’in tatil günlerinde işlem sağlamamaktadır. Bu gibi ayrıntıları kaçırmamak adına siz de firmamızdan destek alabilirsiniz. Size her konuda detaylı bilgilendirme yaparak ve yardım ederek zaman kaybetmeden kısa sürede vize almanıza yardımcı olmaktayız.

Vize Randevusu Bahreyn
Bahreyn Vize Randevusu

Bahreyn Konsolosluğu Vizesi 

Bahreyn’e gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn Konsolosluğu Vizesi alma zorunluluğu vardır.  Ancak resmi pasaporta sahip olanlar kişiler vizeden muaftır.  Bahreyn vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat tarihlerinden 1-2 ay önce vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  Evrak tamamlama süresi uzun bir süreç olduğundan seyahat zamanına yetiştirilmesi açısından buna dikkat etmeleri gerekir.

Bahreyn Vize İşlemleri İçin Gereken Evraklar

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin öncelikle Bahreyn konsolosluğu vizesi başvuru formunu eksiksiz ve güncel bilgilerle doldurmaları gerekir.  Pasaport aynı şekilde en önemli evraklardan biridir.  Pasaportun vize bitiş suresinden 6 ay daha kullanılabilir olması gerekir.  Ayrıca pasaport suresinin 10 yıllık olması vize başvuru işlemlerinde aranan bir özelliktir.  Pasaportun boş en az 2-3 sayfasının bulunması gerekir.  

Resmi yeşil pasaporta sahip olan vatandaşların 90 gün süresince vizesiz seyahat etme hakları vardır.  Ayrıca 2 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.  Seyahat sağlık sigortası,  nüfus cüzdanı bilgileri,  Bahreyn vize ücreti banka dekontunun da başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Bahreyn Vize İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn’e ne için gidiyorlarsa konuyla ilgili vize başvurusu yapmalıdırlar.  Bahreyn vize çeşitleri;

 • Turistik vize
 • Çalışma vizesi
 • Ziyaret vizesi

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin kendilerine uygun olan vize kategorisini seçmeleri ve o kategorinin istediği evrakları temin etmeleri gerekir.  Bahreyn konsolosluğu vizesi almak isteyen vatandaşların Bahreyn konsolosluğundan vize başvurusu yapmalıdırlar.  Bahreyn konsolosluğu randevu sistemi ile çalışan bir konsolosluk değildir.  Bu nedenle evrakların hazırlanıp kişinin kendisinin teslim etmesi gerekir.

Bahreyn Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bahreyn vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle istenen bütün evrakın tamamını temin etmek zorundadırlar.  Bütün işlemleri tamamlamış olan kişiler vize başvuru dosyasını konsolosluğa teslim ettikten sonra sonuçlanması beklenir. Bekleme sürecinde kişinin doldurduğu bilgiler ayrıntılı olarak incelenir.  Bu bilgilerde yanlış veya eksik bilgi bulunduğunda vize başvuruları ret ile sonuçlanır. 

Ancak vize başvurusunda ret yiyen vize sahipleri eksikliklerini tamamlayabilme hakkına sahiptir.  Ancak eksiklerin tamamlanması bazı durumlarda uzun sürer.  Böylelikle ne kadar sürede vize başvurularının sonuçlanacağını belli olmaz. 

Evrakın eksiksiz bir biçimde verilmesi ve vize ücretinin yatırılıp evrakın teslim edilmesi gerekir.  Vize ücreti güncellenen fiyat üzerinden yatırılmalı ve dekont konsolosluğa evraklarla birlikte sunulmalıdır.  Bütün evraklar eksiksiz teslim edildiğinde maksimum 10 gün içinde vize başvuruları sonuçlanmaktadır.

Konsolosluğu Vize Bahreyn
Bahreyn Konsolosluğu Vize

Bahreyn Büyükelçiliği Vizesi 

Bahreyn seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından normal pasaporta sahip olanlar Bahreyn Büyükelçiliği Vizesi almak zorundadır. Ancak resmi ve diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin vize alma zorunluluğu yoktur.  

Ankara’da veya Ankara’nın çevre illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de resmi olarak oturum iznine sahip diğer ülke vatandaşları Bahreyn Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekir.  Ankara Bahreyn büyükelçiliği,  vize işlemleri,  Türkiye’de yaşayan Bahreyn vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerini,  nüfus cüzdanı,  doğum kaydı gibi işlemleri yapan resmi bir kurumdur.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği’nin Görev Bölgesi

Bahreyn Ankara büyükelçiliği Ankara’da yaşayan ve Ankara’nın çevre illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini yürüten kurumdur.  Aynı zamanda Türkiye’de resmi olarak ikamet eden Bahreyn vatandaşlarının tüm vatandaşlık işlemlerini yapmakla yükümlü kurumdan biridir.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Ankara ve çevre illerinde yaşayan vatandaşların Bahreyn büyükelçiliği vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir.  Öncelikle vize başvuru dosyası eksiksiz güncel olmak zorundadır.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Bahreyn’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize ücretleri başvuracakları vize kategorisine göre değişiklik gösterir.  Ayrıca Bahreyn’de kalacakları süre de vize ücretlerine yansır. Bu nedenle vize ücreti başvuru sırasında öğrenilmelidir.  

Bahreyn Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Bahreyn Büyükelçiliği vizesi istenen bütün evrakların tam ve eksiksiz olarak sunulmasının ardından yaklaşık olarak 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Görevi

Bahreyn Ankara büyükelçiliğinin iki farklı görevi vardır.  Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermektir. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Bahreyn vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerini yapmak, aynı zamanda Bahreyn büyükelçiliğinin Türkiye ile kültürel ilişkilerin geliştirilmesi konusunda da görevleri vardır.  Bahreyn büyükelçiliği dışişleri Bakanlığınla koordineli olarak iletişim halindedir.

Bahreyn Büyükelçiliği Vize Kabul İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn’e seyahat etmek istemeleri durumunda Bahreyn vizesi almak için Bahreyn başkonsolosluğuna müracaat ederler.  Ancak bulundukları şehirde konsolosluğun olmaması durumunda Bahreyn büyükelçiliğine başvurarak vize işlemlerini yürütebilirler. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlara Bahreyn büyükelçiliği kendi konsolosluk işleri ile ilgili desteğini sunar.  

Konsolosluk departmanı Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Türkiye’deki Bahreyn vatandaşlarına da aynı şekilde hizmet sunar.  Bahreyn konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin sunduğu hizmetler ise vize başvurularını kabul etmek,  pasaport yenileme işlemleri,  evlilik ve ölüm kayıtları,  belgelerin resmileştirilmesi, çocukların doğumunun işlenmesi gibi konuları kapsamaktadır.

Büyükelçiliği Vize Bahreyn
Bahreyn Büyükelçiliği Vize

Bahreyn Turistik Vize 

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  Bahreyn turistik vize için gerekli olan evraklar eksiksiz ve tam olarak temin edilmelidir.  Bahreyn’e turist olarak seyahat edecek olan kişiler normal pasaporta sahip olmaları durumunda vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.  Diplomatik pasaport veya yeşil pasaport sahipleri 90 günle sınırlı olmak koşuluyla vizeden muaftır.

Bahreyn Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Pasaport: Bahreyn turistik vize için pasaportun vize seyahat tarihinden sonra 6 ay daha en az geçerli olması gerekir.  Ayrıca pasaportun kullanılmamış en az 2 adet sayfası boş olmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf: Bahreyn turistik vize başvurusunda 2 adet biyometrik fotoğraf yeterli olmaktadır.

Bahreyn Vize Başvuru Formu: Bahreyn’e turist olarak seyahat edecek olan vatandaşların Bahreyn turistik vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup başkonsolosluğuna teslim etmelidirler.  Mutlaka başvuru formunda neden seyahat etmek istedikleri ayrıntılı olarak yazılmalıdır.

Rezervasyon Ve Ulaşım Bilgileri Belgeleri: Bahreyn’e turist olarak seyahat etmek isteyen kişilerin Bahreyn’de nerede konaklayacakları bunun için seyahat öncesi rezervasyon yaptırmaları ve bu belgeyi başvuru dosyasına eklemeleri gerekir.  Aynı zamanda uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgenin de başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Seyahat Sağlık Sigortası: Bahreyn turistik vize başvuru sahibi Bahreyn’de kalacağı süre kadar seyahat sağlık sigorta poliçesini başvuru dosyasında bulundurmalıdır.

Gelir Beyanı: Bahreyn’e turistik vize için başvuran kişiler gelirlerini resmi olarak belgelemek zorundadır.  Bunun için banka hesap hareketlerini,  bankanın yetkili kişisi tarafından ıslak imzalı olarak başvuru dosyasının bulunmalıdır.

Sponsor Yazısı: Bahreyn turistik vize başvuru sahibinin Bahreyn’de kalacağı zaman içinde giderlerinin üçüncü bir kişi tarafından sağlanacak olması durumunda mutlaka bir sponsor yazısı başvuru dosyasında bulunmalıdır.  Sponsor olacak olan kişinin ayrıntılı olarak kimlik bilgileri ve gelir belgeleri de banka hesap hareketleri ile birlikte başvuru dosyasında olmalıdır.

Bahreyn Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn’e turist olarak seyahat edecek olan kişilerin öncelikle Bahreyn vize başvuru formunu eksiksiz ve istenilen bilgilerle doğru olarak doldurup teslim etmeleri gerekir.  Bunun yanı sıra istenen evrakların da eksiksiz olması gerekir.  Konsolosluğun başvuru sahibinin evrakını incelemesi suresi bazı durumlarda uzayabilir.  Konsolosluğun ikna olmadığı durumda başvuru sahibinden ek belge isteme hakkı vardır.  Bu nedenle başvuruların seyahat tarihinden 1 veya 2 ay önce yapılması gecikme yaşanmaması için önemlidir.  Belgelerin eksiksiz teslim edilmesi durumunda vize başvuru süresi maksimum 10 iş günüdür.

Turistik Vize Bahreyn
Bahreyn Turistik Vize

Bahreyn Ticari Vize 

Bahreyn’e seyahat edebilmek için normal pasaport sahiplerinin Bahreyn vizesi almaları gerekir.  Resmi ve diplomatik pasaporta sahip olan kişiler 90 güne kadar vizeden muaftır.  Bahreyn Ticari Vize başvurusunda bulunmak için istenen evrakların eksiksiz ve vize başvuru formunun hatasız doldurulması şarttır.  

Bahreyn Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen kişiler toplantı ve geziler,  konferans veya sempozyum,  fuar,  toplantı gibi etkinlikler için Bahreyn ticari vizesi almak zorundadır.  Bahreyn ticari vize ile ilgili ortak hazırlanması gereken evrakların dışında gelir durumunun belgelenmesi ve sponsor mektubunun da bulunması gerekir.  İstenen evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Rezervasyon belgeleri
 • Gelir durumunu gösteren banka hesap dökümleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize talep dilekçesi
 • Sponsor mektubu

Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişi İşyeri sahibi ise ortaklık belgesi başvuru dosyasında bulunmak zorundadır. Ayrıca bahreyse ticari seyahatte bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin istenen evrakların dışında kişi çalışan ise çalıştığı şirketten antetli kâğıda yazılmış bir yazı,  şirket yetkilisinin imza sirküleri,  vergi levhası,  sicil gazetesi fotokopisi ve faaliyet belgesinin başvuru dosyasında bulunması gerekir.  Seyahat edecek olan kişi emekli ise emekli olduğunu gösteren belge,  öğrenci ise öğrenci belgesi onaylı olarak başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bahreyn Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e seyahat edebilmek için Bahreyn ticari vizesi başvuru evraklarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekir.  Başvuru sahipleri yeşil pasaport veya diplomatik pasaport sahip ise 90 güne kadar vizeden muaftır. Vize başvurusu için gerekli olan evrakların eksiksiz ve tam olarak doldurulması ve istenen bütün belgelerin tamamlanıp Bahreyn Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerekir.

Bahreyn Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vize başvurularının sonuçlanma süresi Bahreyn konsolosluğu yetkisindedir.   Ticari vize başvuruları yaklaşık olarak 10 iş gününde sonuçlanır.  Ancak bu süre evrakların tam olarak konsolosluğa teslim edilmesi varsayılarak verilen suredir.  Yine de buna rağmen bu süre tahmini bir süredir.  Evrakların ayrıntılı olarak incelenmesi vize sonuçlanmasını değiştiren durumlardır.  Başkonsolosluğun ikna olmaması durumunda kişilerden ek belge isteme hakkı vardır.  Vize başvurularında olası bir gecikmenin yaşanmaması için başvuru süresi seyahatten bir veya iki ay önce yapılmalıdır.

Bahreyn Ticari Vize Ücretleri

Bahreyn ticari vize ücretleri başvuruda bulunan kişinin Bahreyn’de kalacağı süreye göre değişiklik gösterir.  Bu nedenle bu konuda en sağlıklı ve güncel ücretleri öğrenmek için konsolosluk yetkililerinle iletişime geçmek gerekir.  

Ticari Vize Bahreyn
Bahreyn Ticari Vize

Bahreyn Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Bahreyn Asya’da krallıkla yönetilen bir ülkedir.  Bahreyn krallığı Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahiplerine vize muafiyeti uygular.  Ancak onun dışında normal pasaport sahibi olan kişiler Bahreyn’e seyahat etmek istediklerinde vize almak zorundadır.

Bahreyn Aile Arkadaş Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Bahreyn’de yaşayan bir yakınını ziyaret etmek isteyen kişinin Bahreyn Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi almak zorunluluğu vardır.  Ancak bundan önce Bahreyn’de yaşayan yakınının göndereceği davetiye mektubu ile Bahreyn vizesi başvurusunda bulunmak gerekir.  Davetiyede davet eden kişinin kişisel ve iletişim bilgileri adres bilgileri ile birlikte davetiyede yer almalıdır.

Bahreyn vizesi başvurusunda davetiyeyi başvuru evrakları ile birlikte başvuru dosyasında bulunmalıdır.  Bahreyn aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvurularında normal pasaporta sahip olan kişilerin vize alma zorunluluğu olduğu gibi aile arkadaşlık ziyaret vizesi de almak zorundadır.  Ancak diplomatik pasaport veya yeşil pasaporta sahip olan kişiler 90 günle sınırlı ziyaretlerinde vize almak zorunda değildir.  

Bahreyn Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu kişiye göre değişiklik gösterir.  Vize almak isteyen kişi çalışan veya işveren ise çalıştığı şirketten azı ve imza sirküleri sunmak zorundadır.   Öğrenci ise öğrenci olduğunu bildirir öğrenci belgesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bahreyn Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının zorunlu olarak hazırlamaları gereken evraklar;

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Rezervasyon belgesi
 • Seyahat sigortası
 • Gelir belgesi beyanı
 • Davetiye

Pasaport: Bahreyn ziyareti vizesi için kullanılacak pasaportun seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gerekir.

Vize Başvuru Formu: Bahreyn vizesi almak için Bahreyn Konsolosluğu’ndan temin edilecek vize başvuru formunun dikkatli ve doğru güncel bilgilerle doldurulması gerekir.  Vize başvuru formu Bahreyn aile arkadaş ziyaretleri vizesi için başvuru formu olmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere sahip çekilen 2 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Rezervasyon Belgesi: Bahreyn seyahat süresince konaklanacak yere ait rezervasyon belgesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.  Ayrıca ulaşım için uçak bileti rezervasyon belgesinin de başvuru formunda dosyasında bulunmalıdır.

Seyahat Sigortası: Bahreyn seyahati boyunca seyahat sağlık sigortasının yaptırılıp belgesinin başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Gelir Beyanı: Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin gelir beyanını gösteren banka hesap bilgileri ıslak imzalı olmak koşuluyla başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bu belgelerin dışında başvuru dosyasında çalışan kişilerin çalıştığı şirketten yazı,  şirket yetkilisinin tarafından imza sirküleri,  vergi levhası,  fotokopileri ve faaliyet belgesi bulundurulmalıdır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bahreyn
Bahreyn Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bahreyn Vizesi Gerekli Evraklar 

Bahreyn’e yapılacak turistik seyahatler için Bahreyn turistik vize başvurusunda bulunulmalı ve Bahreyn Vizesi Gerekli Evraklar hazırlanmalıdır. Bu gerekli evraklara bakacak olursak, Pasaport, Bahreyn vizesi gerekli evraklar içinde en önemlisidir. Başvuru yapabilmeniz için, seyahat dönüşünü de kapsayacak tarihlerde geçerli olan bir pasaporta sahip olmalısınız.

Vizeye başvurabilmeniz için 2 adet biometrik fotoğraf olmalıdır. Bunların yanında Bahreyn vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalı, seyahat yapılacak tarihler ve seyahat amacı formun ilgili kısmında açıkça belirtilmelidir. Rezervasyon belgeleri de Bahreyn vizesi gerekli evraklar listesinde bulunur. Seyahat tarihinizde konaklama yapacağınız yerlerin rezervasyon belgeleri ve biletlerinizin başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Seyahat sağlık sigortası, bütün vizelerde olduğu gibi Bahreyn vizesi almak için de zorunludur. Önemli olan, sağlık sigortanızın gideceğiniz tarihten döneceğiniz tarihe kadar geçerli olmasıdır. Ayrıca, Bahreyn vizesi alabilmek için gelir belgelerinizi sunmanız gerekir. Düzenli gelirinizin olduğunu kanıtlayabilecek bir belge ile vize başvurusuna gidebilirsiniz. Sponsor yazısında, eğer 3. Kişiler seyahatinizin masrafını karşılayacaksa onların kimlik bilgileri, gelir belgeleri ve banka dökümleri ibraz edilir.

Bahreyn Vizesi için Ücret

Bahreyn vizesi gerekli evraklar tamamlandıktan sonra bir de gerekli ücretin yatırılması gerekir. Vize başvurusunun yapılabilmesi için önce vize ücreti ödenmelidir. Ancak bu ücret, seyahat yapma amacınıza göre farklılık gösterebilir. Bu ücretler Bahreyn Büyükelçiliği tarafından belirlenir ve vize başvurularınız ret ile sonuçlandığında ödediğiniz vize ücretlerinin tarafınıza geri ödenmesi söz konusu olmuyor.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir 2024?

Siyah, yeşil ve gri pasaporta sahip olanlar 90 güne kadar olan seyahatleri için Bahreyn vizesinden muaf tutulmuştur. Bordo pasaportu olanlar, evraklarını tamamladıktan sonra Bahreyn konsolosluklarından birine giderek vize başvurusunda bulunabilirler.  Gerekli evraklı hazırlayıp başvuru yaptığınız takdirde, genellikle 10 iş günü içerisinde kabul edilip edilmediğinizi öğrenebilirsiniz.

Ancak eksik veya yanlış evrakla başvuru yapıldıysa, vize başvurunuzun sonuçlanması daha uzun zaman alabilir. Bu yüzden evraklar hazırlanırken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca Bahreyn konsolosluklarının yoğunluk durumlarına göre de sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilir. Bu yüzden erkenden vize başvurusu yapılmalıdır.  Olumlu sonuçlandığı takdirde gidip pasaportunuzu ve bununla birlikte vizenizi alabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Bahreyn
Bahreyn Vize Evrakları Ve Belgeleri

Bahreyn Vize Formları

Bahreyn Krallığı, Asya Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Bahreyn krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ulusal ve sosyo-ekonomik ilişkilerin devamlılığı açısından vize anlaşması bulunur. Vize anlaşmasına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, vizeye tabidir. Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde en fazla 90 günü geçmeyecek seyahatler için vizeden muaftırlar.

Bahreyn vize başvuruları, Bahreyn Büyükelçiliği’ne yapılır. Bahreyn vize başvurularında, talep edilen evrak ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Bahreyn Vize Formları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulup, Büyükelçili/Konsolosluğa teslim edilmelidir. Bahreyn vize başvuru formu, vize evrak ve belgeleri içerisinde oldukça önemli bir belgedir. İçerisindeki yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, kişilerin vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına sebep olur.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır 2024 Başvuru Şartları?

Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek kişiler, 15 günlük turistik seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Ancak 15 günden daha uzun süreli seyahatleri için Bahreyn vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Bahreyn vizesi için başvurusu yapan kişiler, başvuruları şahsen gerçekleştirebilecekleri gibi yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılabilir.

Bahreyn Büyükelçiliği tarafından talep edilen Bahreyn vize formları doldurularak, vize dosyası içerisinde bulundurulmalıdır. Vize türüne ve kişilerin mesleklerine (memur, işçi, emekli, çalışan, çalışmayan, ev hanımı, öğrenci gibi) uygun şekilde hazırlanan evrak ve belgeler, Bahreyn Konsolosluğu’na teslim edilerek vize işlemleri başlatılır.

Vize başvurularında herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde aşama aşama tamamlanması gerekir. Bahreyn vize başvurularında, Bahreyn’e vize başvurusu da mümkündür. Bahreyn elektronik vize başvurusu, İngilizce olarak doldurulup Büyükelçiliğe iletilmelidir.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn Vize Forumları teslim edildikten sonra Bahreyn Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını değerlendirip sonuçlandırır. Bahreyn vize başvuruları, ortalama 10 iş gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bu durum bazen büyükelçiliğin yoğunluğuna ve kişilerden ek evrak ve belge talebinde bulunulması durumunda daha da uzayabilir.  

Ayrıca Bahreyn Büyükelçiliği, resmi tatil ve bayramlarda da hizmet vermediğinden başvurular resmi tatil dönemlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma süresi biraz daha uzayabilir. Vize başvurularında herhangi bir sorun yaşanmaması için en az 1 ay öncesinden vize işlemleri başlatılmalıdır.

Vize Formu Bahreyn
Bahreyn Vize Formu

Bahreyn Vize Dilekçe Örneği

Bahreyn Vize Dilekçe Örneği için Bahreyn Konsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ya da vize başvuru merkezinin web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bahreyn’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, ülkeye geçiş yapabilmek için vize almak zorundadır. Ancak hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri, 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Bahreyn vize başvurularında, ülkeye seyahat nedeninin ve seyahat tarihlerinin açıkça belirtildiği bir dilekçe yazıp, Bahreyn Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne gönderilmesi gerekir. Vize başvurularında, vize talep dilekçesi oldukça önemli bir evraktır. Bahreyn vize başvurularında, vize talep dilekçesi kişiye özel olarak hazırlanması gerekir. Bahreyn vize talep dilekçesi hazırlarken, uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması daha doğru olacaktır.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Bahreyn’e seyahat edecek kişilerin; vize türüne, seyahat süresine ve Türkiye’deki statülerine uygun şekilde talep edilen evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, Bahreyn Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne teslim etmesi gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için evrak ve belgeler oldukça önemlidir. Bahreyn vizesi için gerekli evrak ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış deforme olmamış pasaport
 • Bahreyn vize talep dilekçesi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Varsa sponsoru ait belgeler
 • Seyahat masrafını karşılayacak miktarda bankada para
 • Sağlık sigortası poliçesi

Bahreyn vize dilekçe örneği ve ek evrak ve belgeler hakkında detaylı bilgi için vize başvuru merkezi ile iletişime geçmek daha doğru olacaktır.

Bahreyn Kapıda Vize

Bahreyn Krallığı’na turistik amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sınır kapı vizesi alabilir. Ancak sınır kapısında verilen turistik vize ile Bahreyn’de yalnızca 15 gün kalabilmek mümkündür. 15 günlük vize süresi dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye geçiş yapmaları gerekir. 15 günden uzun süreli Bahreyn seyahatleri için Bahreyn vizesi alınması zorunludur.

Bahreyn vize başvuruları, Bahreyn Büyükelçiliği’ne yapılabildiği gibi Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri aracılığıyla da yapılabilir. Bahreyn vize dilekçe örneği ve kapıda vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için yetkili vize merkezleri ile iletişime geçilmelidir.

Vizesi Dilekçe Örneği Bahreyn
Bahreyn Vizesi Dilekçe Örneği

Bahreyn Vize Ücreti

Vize; Bir ülkeye gidebilmek için gidilecek olan ülkenin resmi makamlarından alınan izne vize denir. Vize Çeşitleri; Turistik vize, çalışma vizesi, oturma vizesi, transit vize, öğrenci vizesi, sınır kapısında vize olmak üzere çeşitli gruplara ayrılır.

Turistik Amaçlı Vize Alınırken İstenilen Evraklar

Bahreyn’e turistik amaçlı gidecekseniz istenecek belgeler; Pasaport, biometrik fotoğraf, Bahreyn vize başvuru formu, rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigortası, aylık gelirinizi gösterir belge, sponsor yazısı (Bahreyn seyahatinizi üçüncü bir kişi finanse edecek ise), varsa davet mektubu, Bahreyn Vize Ücreti ödendiğini gösteren dekont.

Bahreyn Vize Ücreti Ne Kadar 2024?

Bahreyn’e yapacağınız turistik seyahatler için bir vize ücreti ödeme durumu söz konusudur. Bahreyn Vize Ücreti her yıl Bahreyn Büyükelçiliği tarafından yeniden belirlenmektedir. Yaklaşık bir maliyet verecek olursak  Bahreyn’e turistik amaçlı e-vize ücreti; 99 USD civarındadır. Turistik vize başvurusu yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bahreyn ülkesine alacağı Türk vatandaşlarından; umuma mahsus pasaport sahipleri için vize isterken, hizmet pasaportu, hususi pasaport, ve diplomatik pasaport sahipleri için 90 gün süre ile vize istememektedir. Umuma mahsus pasaporta sahip olanlar için 30 günlük vize verilir. İki ülkenin de resmi pasaportuna sahip kişiler 90 güne kadar seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeye ihtiyaç duyulmadan ülkeye giriş sağlayabilmeleri mümkündür. İki ülkenin de resmi pasaportuna sahipseniz Bahreyn vize ücreti ödemeden tatilinizi yapabilirsiniz.

Bahreyn’de Gezilecek Yerler

Bahreyn Krallığı Asya’da ve Basra Körfezi’nde yer alan bir ada ülkesi olması sebebiyle gezilip görülmeye değer yerleri nedeniyle turist çekmektedir. Özellikle sahilleri ve Bahreyn Kalesi, Bahreyn National Museum, Al Fetah Grand Mosque, Bab Al Bahrain, Al Areen Wildlife Park & Reserve ilgi çeken yerlerdir. Bunların yanında The Lost Paradise of Dilmun Water Park, Hawar Adaları, Al Dar Island, Arad Fort, Marassi Beach, Sh. Salman bin Ahmed Fort gibi yerleri ile gezmeye doyamayacaksınız.

Tadına bakmadan ülkeye dönmemeniz gereken yiyecekler; Halwa Bahreyn, Muhammar, Felafel, Kebab, Machboos, Roti, Samosa ve tabi bunların üstüne Gahwa adı verilen kahveden de kesinlikle tatmalısınız.

Vize Ücreti Bahreyn
Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn ülkesi, resmi adıyla Bahreyn Krallığı olarak da bilinmektedir. Konumu çok stratejik bir alandandır. Bahreyn ülkesi bir ada ülkesidir. Ziyaret edilmesi gereken ülkeler arasında bulunmaktadır. 3 büyük adadan oluşur ve en büyük adası Bahreyn adasıdır. Bununla birlikte, Sitra ve Muharrak adaları da vardır. Bu ada ülkesine gidebilmek için, vize alınması gerekmektedir.

Bordo pasaportları olan kişiler vize alması gerekirken, gri, yeşil, siyah pasaportları olanların vize almasına gerek yoktur. Bahreyn’e gitmek isteyen kişiler, Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar? konusunu araştırmaktadır. Araştırmaları sonrasında da sonuçlara ulaşabilmektedir.

Bahreyn Vize Türleri Nelerdir?

Bahreyn ülkesi farklı vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türlerinde, seyahat amacında göz önünde bulundurulmaktadır.

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Ziyaret vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Öğrenci vizesi gibi vizeler vardır.

Bahreyn’e gidebilmek için, 3 türlü vize yönteminden biri tercih edilebilmektedir. Sınır kapısından alınabilecek vize bunların başında yer almaktadır. Harçsız kapı vizesi, tercih edilen yöntemlerdendir. Bunun yanı sıra e-vize uygulaması da bulunmaktadır. Vize başvurularının diplomatik temsilciliklerine gitmeden ihtiyaç duyulmadan bu hizmetle vize almak mümkündür. Vizesiz gün sınırından daha fazla sürede kalınmak isteniyorsa, Ankara’daki Bahreyn Büyükelçiliğine başvuru yapılabilmektedir.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 2024?

Bahreyn vizesi kaç günde çıkar? sorusu Bahreyn’e gitmek isteyenlerin merak ettiği konular yer almaktadır. Bahreyn vizesi 7-10 gün içerisinde çıkmaktadır. Vize başvurusu yapabilmek için, bazı belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

 • Pasaport ( Seyahat bitmeden 6 ay daha geçerli olan)
 • Standartlara uygun 2 adet biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Banka hesap hareketleri dökümü
 • Sağlık sigortası poliçesi gibi evraklar gerekmektedir.

Bu evrakların olması halinde vize başvurusu yapılabilir ve Bahreyn’e seyahat gerçekleştirilebilir.

Bahreyn’e Gitmek İçin Vize İstemeyen Ülkeler

Bahreyn vizesi kaç günde çıkar? konusuyla muhatap olmak zorunda olmayan bazı ülkeler vardır. Bu ülkelerin seyahatleri sırasında vizeye ihtiyacı bulunmamaktadır. Umman, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleridir. Bunun dışındaki ülkeler, seyahatleri için, vize ya da e-vize yaptırmak zorundadır. 

Vizesi Kaç Günde Çıkar Bahreyn
Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır? Sorusunun cevabı Bahreyn ziyareti yapacak kişiler tarafından en çok merak edilenler arasında bulunmakta. Sizde Bahreyn’e gitmek istiyorsanız firmamız üzerinden vize işlemlerini yapmak mümkündür. Firmamız, vize işlemlerinin yapıldığı resmi başvuru merkezi olarak hizmet veren bir kurumdur. 2001 yılında kurulan bu kurum, yurtdışına gitmek isteyen vatandaşların pasaport ve vize işlemleri konusunda hizmet verir.

Pek çok şehirde ofisi bulunan firmamız, vize alınmasında aracılık işlevi görerek vize alınmasını sağlar. Türkiye’den Bahreyn ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuruları Bahreyn Büyükelçiliği ya da Bahreyn Konsolosluğu’na başvurarak vize işlemlerini başlatabilir.

Bunun dışında vize alınmasında aracılık eden resmi başvuru merkezi olan firma merkezimiz dışında, hızlı bir şekilde vize alınmasını sağlayan Bahreyn Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile de vize başvurusunun yapılması mümkündür.

Yetkili başvuru merkezleri, vize konusunda uzman personeli ve ülke temsilcileri ile profesyonel hizmet sunarak, başvuru sahibinin planladığı tarihte gitmek istediği ülkeye giriş yapmak için gerekli olan vizenin en kısa sürede alınmasını sağlarlar. Bu yüzden vize işlemleri konusunda yetkili başvuru merkezlerine müracaat ederek, bu başvuru merkezi üzerinden vize işlemlerini başlatmak en doğru karar olacaktır.

Vize Başvurularında Aracı Vize Başvuru Merkezlerinden Profesyonel Destek Almanın Önemi

Bahreyn vize merkezi, vize işlemleri konusunda gerekli desteği sağlayarak vize başvurularını alır. Büyükelçilik dışında vize işlemlerinin yürütmekle yetkilendirilen vize başvuru merkezleri, uzman personeli hizmet vererek vize sürecinin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlarlar. Bahreyn vizesi almak için birçok prosedürün ve resmi usullerin tamamlanması zorunludur. Bu aşamalar sırasında profesyonel destek almak, yapılacak başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Bahreyn
Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır

Bahreyn Vize Aşamaları Nelerdir?

Vize dilekçesinin yazılması, vize başvuru formunun doldurulması, vize ücretinin yatırılması, vize randevusunun alınması, vize alınması için tanzim edilmesi gereken evrak ve belgelerin hazırlanarak teslim edilmesi gibi birçok aşamadan ibaret olan vize işlemlerinin bireysel olarak yapılması pek mümkün değildir.

Yapılacak en küçük bir hata, eksik bilgi, yanlış beyan gibi durumlarda vize başvurusunun ret edilmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu yüzden Bahreyn vizesi alırken yetkilendirilen vize başvuru merkezi aracılığıyla işlemelerin yürütülmesi ve bu süreçte profesyonel destek alınması başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bahreyn vize kurumu, resmi olarak vize işlemlerini yürütmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır Nasıl Başvuru Yapılır?

Günümüzde birçok ülke sınırları içerisinde güvenliği sağlamak amacıyla vize uygulamasına başvurmaktadır. Bu ülkelerden biri olan Bahreyn’e gitmeye karar verdiyseniz vize almanız gerekmektedir. Başvurularınızı e vize sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi konsolosluklara giderek de gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz belli başlı noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi de gidiş amacınızı belirlemek olmalıdır. Gidiş amacınız başvuracağınız vize türünü belirlemede hayli önem taşımaktadır. Evraklarınızı tamamlamanız ve eksiksiz bir şekilde ilgili kuruma iletmeniz oldukça önemlidir.

Bahreyn Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Arkadaş vizesi için başvuruda ulunmak için Bahreyn konsolosluk ya da büyükelçilik merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Her türlü vize işlemlerinizi bu kurumlarda başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Randevu alabilmek için mevcut kurumun internet sitesi üzerine ulaşabileceğiniz gibi telefonla arayarak da erişim sağlayabilirsiniz.

Davetiyeli Bahreyn Vizesi?

Davetiyeli vize; esasen aynı ülkenin vatandaşı olan iki bireyden birinin diğerini bulunduğu ülkeye davet etmesi şeklinde gerçekleşir. Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Bahreyn’de yaşayan bir yakınınızın sizleri konsolosluk aracılığı ile davet etmesi gerekmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilen seyahatlerde vize işlemleri daha kolay hallolabilmektedir.

Bahreyn Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bahreyn konsolosluğundan vize randevusu alabilmeniz için; Dışişleri Bakanlığına ait olan konsolosluk işlemleri sitesi üzerinden online bir şekilde randevu kaydı oluşturabilirsiniz. İsterseniz iletişim numarası üzerinden arayarak da randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bahreyn Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize işlemleri ülkeden ülkeye göre farklılık gösterse de genel itibaren bir hafta ile iki hafta arasındaki süreçte sonuçlanmaktadır. Konsolosluğa evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı takip eden süreçte vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Herhangi bir problem ya da aksaklık yaşamamak adına işlemlerinizi en geç on beş gün önceden başlatmanız gerekmektedir.

Bahreyn Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bahreyn Büyükelçiliğinden birçok işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi vize işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada web sitesi üzerinden online randevu talebinde bulunabilirsiniz. İsterseniz iletişim numarası üzerinden ulaşım sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Bahreyn Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Bahreyn Büyükelçiliğinin görevleri; Türkiye sınırları içerisinde bulunan Bahreyn vatandaşlarının her türlü resmi işlemlerini yürütmek, doğum, ölüm, evlilik, suç gibi yasal süreçleri takip etmek, ölüm olaylarında naaşın sevkiyatını sağlamak olarak sıralanabilir.

Bahreyn Ticari Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Eğer Bahreyn ülkesine ticari çıkarlar amacı ile gitmeyi planlıyorsanız vize talebinizde bunu muhakkak belirtmeniz gerekmektedir. Ülkeler bireylerin vize taleplerini gidiş amaçlarına göre değerlendirdiğinden sizin de ticari vizeye başvurduğunuzu belirtmiş olmanız gerekmektedir. Başvuru formunda ticari vize kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bahreyn Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Bahreyn’e ticari amaçlar için giderken davetiyeye ihtiyaç yoktur. İlgili konsolosluklara başvururken ticari vizeye başvurduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Ardından sizden istenen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve teslim etmelisiniz.

Bahreyn Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e tamamen turistik bir gezi düzenlemek istiyorsanız ilgili konsolosluğa başvurarak turistik vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bu işlemi mevcut başvuru formunu doldururken turistik vize kısmını işaretleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Şartları sağlamanız ve belgelerinizde herhangi bir eksik olmaması durumunda vizeniz başarılı bir şekilde onaylanacaktır.

Bahreyn Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Bahreyn turistik vizesinin çıkma süresi dönem ve yoğunluğa göre farklılık göstermektedir.  Fakat formu teslim etmeniz, ödemeyi zamanında yapmanız ve istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde iletmeniz durumunda vizeniz 5-15 gün aralığında sonuçlanmaktadır.

Bahreyn Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Bahreyn ülkesi için vize başvurusunda bulunacaksınız bu işlemi e vize sistemi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka yol olarak ilgili konsolosluklardan randevu alarak da vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Konsolosluk randevularınızı internet üzerinden oluşturabileceğiniz gibi telefonla arayarak da oluşturabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahreyn Vizesi başvurusunda bulunurken her aşamada oldukça dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde vizenize kolayca ulaşmanız mümkün kılınmaktadır. Belgelerinizi tam, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız oldukça önemlidir.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bahreyn Vizesi başvuru formunu doldururken yazılarınızın net ve seçkin olması önemlidir. Sorulan sorulara kısa ve net cevaplar vermeniz, tükenmez kalem doldurmanız ve bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz de önemsenen başka noktalardır.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Konsoloslukta bulunan görevliler Türkçe bildiğinden vize başvuru formunuzu Türkçe olarak doldurmanız uygun olacaktır. Ancak herhangi bir aksilik durumunda itiraz dilekçesi yazmanızı gerektiren bir işlem meydana geldiğinde bu dilekçeyi konsolosluk dilinde yazmanız derdinizi karşı tarafa daha kesin bir şekilde aktarmanız açısından önemlidir.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Formu doldururken açık, seçik ve düzgün bir yazı kullanılmalıdır. Tükenmez kalem e büyük harf kullanımı da önemsenmektedir. Doğru sorulara doğru cevapları vermeli ve şüpheli cevaplardan kaçınmanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamanız oldukça önemlidir.

Bahreyn Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bahreyn Vizesi işlemlerinizi gerçekleştirmek için öncelikle Bahreyn vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu forma e vize sistemi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi konsolosluklardan randevu alarak da kolayca ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması, vize harcınızın yatırılması ve gerekli evrakların teslim edilmesiyle vize işlemleriniz sonlanmış olacaktır.

Bahreyn Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bahreyn vize işlemlerini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar olmaktadır. Bunlardan biri başvuruda bulunurken bilgilerinizi doğru girmeniz gerektiğidir. Bu kriter vizenizin onaylanmasında oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Belgelerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmiş olması da önemli bir kriterdir.

Bahreyn Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bahreyn vize randevusu almak için e vize sistemine giriş yapabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. İsterseniz ilgili konsolosluk üzerinden randevu talebi oluşturabilir ve kuruma giderek vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bahreyn Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bahreyn Vizesi randevusu alırken dikkat etmeniz gereken huşuların başında başvuru formunu ve evrakları güncel ve doğru bir şekilde tamamlamanız gelmektedir. Vize işlemlerinizin uzamaması ve aksamaması adına vize harcını ilgili hesap numarasına yatırmanız da oldukça önemlidir.

Bahreyn Vize Ücreti 2021?

Her ülke için belirlenen vize ücreti farklı olmaktadır. Bu noktada uygun fiyat garantisi sunan firmamız ile irtibat kurabilir ve vize sürecinizi hem ekonomik hem de başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemleriniz kontrollü bir şekilde gerçekleştirilir ve böylece hiçbir problem yaşamamanız amaçlanır.

Bahreyn Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Bahreyn’e gitmeye karar veren bireyler vize başvurusunu yaptıktan sonra vize harcı olarak belli bir ücret yatırma durumundadırlar. Bu harç ilgili konsolosluğun belirlediği bir banka hesabına yatırılmalıdır. Ödeme işleminin zamanında gerçekleştirilmesi başvurunun işleme konması açısından önemlidir.

Bahreyn Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Bahreyn vizesi dilekçe örneği, vize dilekçesi yazmak isteyen bireyler için bir yol gösterici olmaktadır. Resmi makamlara yazılan bir dilekçe olduğundan her bir ayrıntısının eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması önemlidir. Bu noktada dilekçe örnekleri bireylere oldukça yardımcı olmaktadır.

Bahreyn Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Bahreyn vizesi dilekçesi yazacaksanız öncelikle tükenmez kalem kullanmanız gerekmektedir. Harfler ve kelimeler okunaklı yazılmalı ve büyük harf kullanılmalıdır. Dilekçenizi Türkçe olarak yazabilirsiniz. Bildirmek istediğiniz konu hakkında kısa ve net ifadelerle bilgilendirme yapmalısınız.

Bahreyn Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Konsolosluk görevlilerinin Türkçe bilmesinden dolayı dilekçenizi Türkçe yazabilirsiniz. Yalnız itiraz dilekçelerinizi, probleminizi hataya mahal vermeden karşı tarafa iletebilmek adında Bahreyn resmi dilinde yazmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Bahreyn’e gitmeye karar verdiğinizi takip eden süreçte vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemler birtakım evrak ve belgenin temini şeklinde olmaktadır. Pasaportunuz, kimlik fotokopiniz, seyahat biletleriniz, ikametgâh kaydınız, nüfus kayıt örneğiniz, maaş bildirgeniz, sağlık sigortanız gibi evraklarınızı konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

Bahreyn Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Bahreyn vizesi dokümanları istenilen belge ve evrakları kapsamaktadır. Bu noktada başvuruda bulunurken teslim ettiğiniz belgeler sizin dokümanlarınız olarak kabul edilir. Bu belgelerin resmi, güncel ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vizenizin onaylanması açısından oldukça önemlidir.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Bahreyn vizesi yoğunluk ve döneme göre farklı sürelerde çıkabilmektedir. Fakat genel itibaren 5 ila 15 gün gibi bir süreçte vizeniz sonuçlanmaktadır. Vize harcını erken yatırmanız başvuru sürecini hızlandıracaktır. Bu sebeple belgelerinizi ve ödemenizi kısa sürede tamamlamanız gerekmektedir.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn’e gitmek için ihtiyaç duyduğunuz vizeniz ortalama olarak 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreçte gerçekleşebilecek aksaklıkları göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu seyahatinizden en geç on beş gün önce başlatmanız gerekmektedir.

Bahreyn Vize Redde İtiraz İşlemleri?

Yedi Vize ailesi olarak gerçekleşecek olan seyahatlerinizde ihtiyacınız olan vize belgelerini sizler için temin ediyor ve kusursuz bir vize başvuru süreci yaşamanıza olanak tanıyoruz. Özellikle vize redde itiraz işlemleri konusunda da nitelikli bir düzeyde hizmet sunuyoruz.

Bahreyn Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e gitmeniz gerekti fakat yoğunluktan ötürü çalışma vizesi işlemlerinizi gerçekleştirmeye zaman ayıramıyorsanız Vize Yedi ailesi olarak yanınızdayız. Sağladığımız profesyonel hizmet ile sürecin başından sonuna kadar tüm adımları titizlikle yürütüyor ve başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top