Vizesi Zimbabve

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır 2024? Zimbabve Cumhuriyeti Afrika kıtasının güney kesiminde denize kıyısı olmayan bir coğrafya üzerinde kurulmuştur. Eski adı Güney Rodezya’dır. Zambiya Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Botsvana Cumhuriyeti ve Mozambik Cumhuriyeti’ne sınır komşusudur. Başkenti Harare olan Zimbabve Cumhuriyeti’nde nüfus büyük ölçüde merkezi şehirlerde toplanmıştır. Zimbabve Cumhuriyeti’nde resmi yazışmalarda dil olarak İngilizce kullanılmaktadır. Nüfusun geriye kalan büyük bir kısmı Bantu dil ailesine mensup Shona ve Ndebele dillerini kullanmaktadır. Dolayısıyla Zimbabve Cumhuriyeti’nde sömürge yıllarının etkisinin hala sürdüğü söylenebilir.

Nüfusun çok büyük bir kısmı da Hristiyan’dır. Zimbabve vizesi Zimbabve Cumhuriyeti’ne ticari, eğitim, ziyaret ve turistik amaçlarla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde yetkililerden talep etmeleri istenen vizedir. Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sahip oldukları pasaport türlerinden bağımsız olarak Zimbabve vizesine başvuru yapar. Vize başvuru ve onay alma süreci çok çetrefilli bir süreç olabilmektedir. Vizenizi sorun yaşamadan alabilmek için Zimbabve Cumhuriyeti seyahatinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Zimbabve Vizesi Başvuru

Zimbabve vizesi başvuru sürecini başlatmak için sahip olmanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu listeyi açıklıyoruz.

 • Zimbabve vizesi almak için her kategorideki (yeşil, siyah, gri) pasaport hamillerinin vize alma yükümlülüğü bulunur.
 • Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen evrakları hazırlamak ve eksiksiz bir şekilde yetkililere sunmak ile yükümlüdür.
 • Seyahat edecek kişiler, sağlık raporları konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden temin etmelidir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü

Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat edecek tüm vatandaşların özellikle Afrika ülkeleri gibi salgınların çok olduğu bölgelere giderken T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’ne başvurarak seyahat sağlığına yönelik raporları alması tavsiye edilir. Sonrasında diğer evraklar ile birlikte Zimbabve Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişilerin Zimbabve vizesi başvurularını Türkiye Cumhuriyeti dışındaki temsilciliklerden yapmaları gereklidir Çünkü Zimbabve Cumhuriyeti’nin diplomatik misyonları Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunmamaktadır. Dolayısıyla Zimbabve vizesi alma sürecini Yedi Vize Turizm’e başvurarak ilerletmeniz yararınıza olacaktır.

Vizesi Zimbabve
Zimbabve Vizesi

Zimbabve Vize Başvurusu

Dünyada egemenliği tanınan bütün ülkeler uluslararası hukuka bağlı olarak kendi sınırlarına başka ülkelerden giriş olduğu takdirde nasıl davranacaklarına dair birtakım kriterler belirlemişlerdir. Bahsedilen ülkelerden bazıları vize istemezken bazıları ülkeye giriş ve çıkışlarda vize şartı koymuştur. Bu nedenle seyahat edeceğimiz ülkenin vize zorunluluğunun bulunup bulunmadığı; bulunuyorsa hangi kriterlere göre verildiği bilinmelidir.

Zimbabve Vize Başvurusu, Zimbabve Cumhuriyeti topraklarına girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Zimbabve Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki yetkili makamlarının kriterleri çerçevesinde uyarak yapmak zorunda olduğu vize başvurusudur. Ayrıca vize başvurusu yapmak için vatandaşlarımızın diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaportu bulunmalıdır. Seyahat planı olan herkes başvurularda şeffaf bir süreç yürütmeli ve evrakları eksiksiz doldurmalıdır. Vize başvurunuzu yapmak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zimbabve Vizesi Başvuru Kriterleri

Zimbabve vize başvurusu yapmak için birtakım kriterleri karşılamanız gerekmektedir.

 • 18 yaşından küçükseniz veliniz ile birlikte başvuru yapmalısınız.
 • Başvuru yaparken çalıştığınız iş ve aldığınız maaş ile ilgili bilgileri Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinden ve çalıştığınız şirketten veya kurumdan talep etmelisiniz.
 • Formları tamamen doldurmalı ve uluslararası prosedürlere uymalısınız. Bu prosedürlere uymayan kişiler vize alamamaktadır.
 • Daha önceden bu başvuru ile ilgili tekrardan başvuru yapmanıza engel olacak bir ceza almamış olmanız gerekmektedir.
 • Zimbabve Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve bu ülkeye gitme amacınız belli olmalıdır.

Zimbabve Cumhuriyeti’ne Gittiğinizde Kalacağınız Yer ve Bu Ülkeye Gitme Amacınız

Zimbabve Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız ve bu isteğinize yönelik vize başvurusunda bulunduysanız konu hakkında bilmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. İlk olarak ülke sınırlarına gittiğinizde kalacağınız yer bir otel mi; yoksa bir arkadaşınızın veya akrabanızın evi mi? Sizden ikamet edeceğiniz yer ile ilgili kesin bilgi girmeniz istenmektedir.

İkinci olarak bu ülkeye gitme amacınızın ne olduğunu çok iyi anlatmalısınız. Bir bölgeyi gezeceğiniz bir turistik gezi mi; yoksa bir arkadaşınızı veya akrabanızı ziyarete gideceğiniz bir seyahat mı yapıyorsunuz? Amacınız ticari de olabilmektedir. Bu amaca yönelik anlatımınızı iyi kurgulamanız gerekmektedir. Bu nedenle Zimbabve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Zimbabve
Zimbabve Vize Başvurusu

Zimbabve Vize İşlemleri

Zimbabve Cumhuriyeti’nin vize süreci ile ilgili kriterler Zimbabve Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Zimbabve Vize İşlemleri kriterlerine göre doldurulan evraklar eksiksiz bir biçimde yetkili makama teslim edilmelidir. Bu işlemlerden sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Yetkili makamlar sizin verdiğiniz bilgilerin eksik veya yanlış olması durumuna göre sizi yönlendirebilir.

Eğer yetkililerin fazladan istediği evraklar varsa bu evrakların da diğer evraklar gibi detaylı bir şekilde ve doğru olarak doldurulduğundan emin olmalısınız. Bu noktada form doldurmak için birtakım bilgilere sürecinde doldurulması gereken evraklar eksiksiz bir şekilde doldurularak diplomatik misyonlara sunulur ve değerlendirme süreci başlar. Vize başvuru sürecinizde Yedi Vize Turizm’in sahip olduğu tüm deneyimden faydalanmak ve profesyonel destek almak için bizi arayın.

Zimbabve Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Başka bir ülkeye ziyaret, gezi vb. amaçlarla gitmek isteyen hiç kimse seyahat planlamasının iptal olmasını istemez. Bu nedenle en çok merak edilen şeylerden biri vize işlemleri başvurusu onayı almayı nasıl sağlayacakları konusudur. Zimbabve vize başvuru sürecinde red cevabı almamak için yapılacak en doğru şey evrakların eksik teslim edilmemesi olacaktır.

Ayrıca evraklar doğru bilgileri içermeli ve şeffaf bir şekilde doldurulmalıdır. Unutulmamalıdır ki evrakların doğru bilgiler içermesi yetkililerin karar verme sürecinde oldukça etkilidir. Zimbabve vize işlemleri başvurusu sürecinin olumlu geçmesini arzulayan kişiler Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir.

Evrakların Doğru Bilgiler İçermesi

Zimbabve Cumhuriyeti vize işlemleri esnasında yetkililer, teslim aldıkları evrakların doğru bilgiler içermesi hususuna büyük önem vermektedir. Evraklara yazılan cümlelerin anlamının ve yapısının bozuk olmaması gerekir. Bu nedenle evraklarda açıklayıcı, çok uzun olmayan ve resmi bir dil kullanılan cümleler yer almalıdır. Cümle yapıları haricinde bir diğer önemli konu dilbilgisidir.

Kelimeler ve noktalama işaretleri doğru kullanılmalı ve yanlış anlaşılmaya müsaade edilmemelidir. Bu nedenle vize işlemleri gibi süreçlerde bu alanda faaliyet gösteren Yedi Vize Turizm’den destek alabilir, bilgi ve birikimimizden faydalanabilirsiniz. Firmamız sizler için tüm bilgi ve birikimini en doğru şekilde kullanacaktır.

Vize İşlemleri Zimbabve
Zimbabve Vize İşlemleri

Zimbabve Vize Randevusu

Türkiye Cumhuriyeti’nden Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen herkes yurtdışındaki Zimbabve Cumhuriyeti yetkili makamlarından vize talebinde bulunmak zorundadır. Ayrıca Zimbabve Vize Randevusu alınmadan önce randevu işlemlerine yönelik bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Vize randevularının tarihi yetkili makamların yoğunluğuna ve ülkenin sosyo-ekonomik dinamiklerine göre değişebilmekte, randevu verilen tarihlerden sonraki bir tarihe ertelenebilmektedir. Bu nedenle bize randevusunu erkenden almak ve seyahat planlamasını buna göre yapmak gerekir.

Seyahat planlamanıza uygun olarak Zimbabve vize randevusu talebinizi seyahat tarihinin bir ay öncesinde yetkili makamlara iletmeniz önerilmektedir. Önerilen süre uzun gibi gözükebilir. Ancak sürenin 1 ay olması işlerinizi daha rahat halledebilmeniz ve evrakları eksiksiz doldurabilmeniz anlamına gelmektedir. Evraklarınızı randevu tarihinde yetkililere teslim etmeniz gerekir. Randevu saatini kaçırdığınız taktirde aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalısınız. Bu süreçte profesyonel destek almak ve vize randevunuzu olumlu bir havada geçirmek için Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz. Firmamız bu süreçte yapılacak şeyler ve takip edilecek süreçlerle ilgili sizi bilgilendirecektir.

Zimbabve Vizesi Randevu İşlemleri

Zimbabve Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsunuz. Bunun için Zimbabve vize randevusu işlemleri sürecini başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Yedi Vize Turizm ile iletişim kurarak bu işlemleri daha kolay hale getirebilirsiniz.

 • Randevu sahibinin Zimbabve Cumhuriyeti yetkili makamlarının talep ettiği evrakları eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması gerekmektedir. Gerçekliği yansıtmayan formların sahiplerine birtakım cezalar verilmektedir. Bu ceza para cezası gibi maddi bir ceza olabileceği gibi giriş ile çıkışların yasaklanması cezası gibi engelleyici cezalar olabilmektedir.
 • Randevu işlemlerinde tükenmez kalem haricinde bir kalem kullanılmamalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine ve akıcılığına dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması, vize sürecinin olumlu geçmesi için çok büyük önem taşır.

Randevu Saatini Kaçırdığınız Takdirde Yapmanız Gerekenler

Başka bir ülkeye seyahat amacıyla vize almak isteyen kişiler çok önceden aldıkları randevu saatini kaçırabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, randevu saatini kaçırdığınız taktirde yapmanız gerekenler;

 • Yetkililerden aynı gün içerisinde randevu talep edin.
 • Yetkililerin verdiği süreye riayet edin ve evraklarınızı teslim edin.
Vize Randevusu Zimbabve
Zimbabve Vize Randevusu

Zimbabve Konsolosluk Vizesi

Afrika ülkelerinden Zimbabve Cumhuriyeti, herhangi bir hukuki engel bulunmadığı sürece talep ettiği evrakları doğru bir şekilde dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermektedir. Dolayısıyla Zimbabve Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde evrakların doğruluğu ve tamlığı önemli bir yer tutar. Ancak Zimbabve Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti içerisinde diplomatik misyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle yurt dışındaki Zimbabve Cumhuriyeti yurtdışı diplomatik misyonları kanalıyla vize başvurusunu başlatmak gerekmektedir.

Bu nedenle vize işlemlerini eksiksiz tamamlamak Türkiye Cumhuriyeti’nde elçilikleri olan diğer ülkelere nazaran daha zordur. İşlemleri kolay bir şekilde tamamlamak için Yedi Vize Turizm’i arayıp hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız vize işlemleri süresince karşınıza çıkan güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret eder.

Zimbabve Konsolosluk Vizesi ve Yurtdışı Diplomatik Misyonları

Ülkemizde Zimbabve Konsolosluk veya Büyükelçilik kurumunun olmadığını öğrenen herkes Zimbabve Konsolosluk vizesi ve yurtdışı diplomatik misyonları ile ilgili sorular sormaktadır. Tabii ki dünyanın diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi Zimbabve Cumhuriyeti de uluslararası etkileşimlerin sınırlandırılması ve kontrol altına alınmasına yönelik prosedürler uygulamaktadır.

Bu prosedürleri karşılayabildiğiniz ölçüde onay alma ihtimaliniz artmaktadır. Söz konusu prosedürlerin muğlak yanları vardır. Bu nedenle bilinçsiz bir bireyin vize başvurusu sürecinde tek başına onay alma ihtimali düşüktür. Yedi Vize Turizm sektörde kazandığı deneyim ile sizi bilinçlendirir ve vize alma sürecinizin olumlu geçmesinde size yardımcı olur. Hizmetlerimiz ve fiyat bilgisi için sitemizde yer alan telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.

Güncel Başvuru Formu

Zimbabve Cumhuriyeti’ne işiniz, aile ziyaretiniz, sosyal yardım projeniz veya tatiliniz için gitmek istiyor olabilirsiniz. Bu eylemi gerçekleştirebilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Zimbabve konsolosluk vizesi sürecinizi iyi bir şekilde geçirmek için güncel başvuru formu örneklerini görmeniz büyük fayda sağlayacaktır. Başvuru formlarındaki bilgiler çok sık değişmez. Ancak bazı prosedürlerdeki küçük değişiklikler formlarda da küçük değişikliklere neden olabilmektedir.

Bu küçük değişiklikleri de görmek ve formu ona göre doldurabilmek yetkili makamın gözünde başvurumuzu daha kuvvetli kılacaktır.  Randevu sürecinde karşınıza çıkabilecek olumsuz durumları ve etkiyi sıfıra indirmek için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru ve onay alma sürecinize tüm profesyonel desteğimizi vermekte ve vize sürecinizin her anında yanınızda olmaktayız.

Konsolosluğu Vize Zimbabve
Zimbabve Konsolosluğu Vize

Zimbabve Büyükelçilik Vizesi

Zimbabve Cumhuriyeti çok kültürlü yapısı, yaşamın ucuz olması, ticari faaliyetlerin kolay gerçekleştirilebilmesi ve tropikal iklimi gibi nedenlerde ziyaretçi alan bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının değişik nedenlerle ziyaret ettiği bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde herhangi bir diplomatik misyona sahip olmaması vatandaşlarımızın aklını karıştırmaktadır. Zimbabve Cumhuriyeti’ne her ne amaçla gitmek isterseniz isteyin değişik türdeki vizelerden birini alma ve vize başvuru sürecinizi başarı ile tamamlama mecburiyetiniz bulunmaktadır.

Zimbabve Büyükelçilik Vizesi alma işlemleri Yedi Vize Turizm ile şaşıracağınız derecede kolaydır. Firmamız karşılaşabileceğiniz tüm zorluklara karşı sizi bilinçlendirerek vizenize adım adım yaklaşmanıza yardımcı olur ve derin tecrübemize dayandırdığımız aktif işgücümüz ile işlemlerinizi kolayca halledebilir. Böylece sizden istenilen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurur, randevunuza tam hazırlıklı gitmiş olursunuz.

Zimbabve Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Zimbabve Büyükelçiliği Vizesi hakkında vize başvurularının nasıl yapılacağı, vize başvuru sürecinde istenilen belgeler, başvurunun olumlu geçmesi için yapmanız gerekenler gibi konuların bilgisine sahip olmak istediğinizi biliyoruz. Elbette bu bilgileri bilmek istemeniz çok doğaldır. Çünkü bunlar tabiri caizse altın bilgilerdir ve başvurusunu yaptığınız vizeyi alabilmenizi sağlamaktadır.

Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Yedi Vize Turizm Zimbabve Büyükelçilik vizesi almak için gerekli yardımı sağlayarak vizeyi almanızı sağlayacaktır. Hizmetlerimiz ve fiyat politikamız hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Yedi Vize Turizm Zimbabve Vizesi

Dünya özellikle son yıllarda iyice bağlantılı hale gelmeye, iyice ‘‘bir’’ olmaya başladı. Dünyanın en ‘‘unutulmuş’’ bölgeleri bile insanların ilgisini çekiyor. İnsanlar ticaret, gezi vb. amaçlar ile buralara gidiyorlar. Zimbabve Cumhuriyeti de bir önceki cümlede tanımlanan ‘‘unutulmuş’’ bölgelerdendi. Son dönemde artan işgücü ve tekrardan dünyaya açılmaya başlayan piyasası nedeniyle ilgi odağı haline gelmeye başladı. Birçok ülkeden ve uyruktan birçok farklı amacı olan insanlar buraya gelerek hedeflerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Ülkeye Türkiye Cumhuriyeti’nden de gitmek isteyen birçok vatandaşımız bulunuyor. Yedi Vize Turizm Zimbabve Büyükelçilik vizesi hakkında sizleri bilgilendirerek yurtdışındaki Zimbabve Cumhuriyeti diplomatik misyonlarından gerekli bilgi ve belgeleri temin etmenize yardımcı olur. Fiyat bilgisi ve profesyonel hizmet için bizi arayın.

Büyükelçiliği Vize Zimbabve
Zimbabve Büyükelçiliği Vize

Zimbabve Turistik Vize

Tropikal iklimin hâkim olduğu Zimbabve’de yılın bir bölümü yağışlı ve ılık geçerken bir bölümü soğuk ve kurak geçer. Soğuk mevsimler ülkemize göre oldukça farklıdır. Öyle ki Ağustos’a kadar kuru soğuk devam etmektedir. Ekim ayı ile birlikte ortalama sıcaklık yükselmektedir. Ülkenin orta kısımları kış aylarında oldukça soğuktur. Ülkede her sömürgeden kurtulan bölge gibi imalat sektörü, tarım ve madencilik gelişmiştir. Az gelişmiş ülke statüsünde olan Zimbabve Cumhuriyeti’nde çalışan kesimin büyük bir kısmı tarım ile uğraşmaktadır. Dolayısıyla ülkenin tarım arazileri çok geniş yer kaplamaktadır. Peki Zimbabve Turistik Vize almak için hangi belgeler gereklidir?

Zimbabve Cumhuriyeti’ne kültürel gezi düzenleme amacıyla ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Zimbabve Cumhuriyeti resmi makamlarından almaları gereken vize türüdür. Pasaport türlerinden bağımsız olarak tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kültürel gezi düzenleme amacıyla Zimbabve Cumhuriyeti’ne gidecekse bu vize türüne sahip olmalıdır. Turistik vizenizi kolay bir şekilde almak ve bütün işlemlerinizi basit bir şekilde tamamlayabilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir, hizmetlerimiz ve deneyimimizden yararlanabilirsiniz.

Zimbabve Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Zimbabve Cumhuriyeti’ne turist olarak giriş yapmak isteyen herkes ‘‘Zimbabve turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Zimbabve Vizealmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (siyah) pasaport kategorilerinden birine sahip olmalıdır. Pasaportunuz geçtiğimiz 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Ayrıca seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Başvuru sürecinde verilen evrakları tamamen doğru olacak şekilde doldurmalısınız. Öğrenci başvurularında ıslak imzalı öğrenci belgesine sahip olmanız gerekir.
 • Kişinin finansal durumunu belirten belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir.

Kişinin Finansal Durumunu Belirten Belge

Zimbabve turistik vize onayı almak için gerekli belgelerden biri finansal durumunuzu gösteren resmi belgedir. Bu belge ile aslında Zimbabve Cumhuriyeti yetkililerine ‘‘ben kalacağım yerde bana kalacağım zaman kadar yetecek para ile geliyorum’’ mesajı veriyorsunuz. Bu nedenle bu belgenin ülkenin kriterlerine uygun olması önem arz etmektedir.

Turistik Vize Zimbabve
Zimbabve Turistik Vize

Zimbabve Ticari Vize

Zimbabve Ticari Vize almak için hangi belgeler gereklidir? Ticari vize ücreti ne kadardır? Zimbabve Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülke yetkililerinden almaları gereken vize türüdür. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticaret amacıyla Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır.

Bu vize türünün başvuru sürecinde normal evraklara ek olarak bazı bilgileri içeren evraklar da istenebilmektedir. Bunun nedeni kişilerin meslek gruplarının ve şirket bilgilerinin vize alma sürecinde etkili olmasıdır. Bu evraklar yetkili makamlar tarafından randevuyu alan kişiye bildirilmektedir. Ticari vize ve diğer işlemleriniz için yardım almak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zimbabve Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Zimbabve Cumhuriyeti’ne ticaret yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Zimbabve ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Zimbabve Vizesi almak isteyen herkes pasaport türlerinden birine sahip olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Ayrıca seyahat sonrası 6 ay kullanılabilir durumda olmalıdır.
 • Zimbabve Vizesi başvurusunda bulunan kişiler yetkili makamların talep ettiği evrakları hazırlamak ve randevu saati yetkililere sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklar arasında başvuru formunun önemi büyüktür. Başvuru formunda ticaret yapacağınız şirketin tüm bilgilerini eksiksiz doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca kişinin konaklaması ile ilgili bilgiler forma yazılmalıdır.
 • Çalışan kişinin şirketini anlatan tüm evraklar tam olmalıdır. Çalışan kişinin bağlı olduğu meslek odasından bazı evraklar istenebilmektedir. Seyahat edecek olan kişinin seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Ayrıca seyahat bileti bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Kişinin finansal durumunu belirtilen maaş bordrosu gibi evraklar formun yanında sunulmalıdır. Yetkili makamlar 3 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Zimbabve Cumhuriyeti’nde bulunan şirketten bir davetiye mektubu alınmalıdır. Davetiye mektubunda şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin vatandaşlık kimliği ve pasaport fotokopisi de davetiyede yer almalıdır.

Ticari Vize Ücreti

Zimbabve ticari vize ücreti Zimbabve’nin yurtdışındaki yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Ücret belirlenmesinin belirli bir tarihi yoktur. Yetkili makamlar içinde bulundukları sürece ve kriterlere göre değişik uygulamaları hayata geçirebilmektedir. Ayrıca seyahat planınızın amacı, seyahatinizin kaç gün süreceği, hangi tür vizeyi alacağınız gibi kıstaslar vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Bu muğlaklığı gidermek ve seyahat tarihinizden önce daha sağlıklı bilgilere ulaşmak için Yedi Vize Turizm’i arayarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Zimbabve
Zimbabve Ticari Vize

Zimbabve Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

1980 yılında bağımsızlığını kazanan ve sömürge öncesi dönemde Nedbeler şefleri tarafından yönetilen Zimbabve Cumhuriyeti’nde birçok farklı ekonomik alan mevcuttur. Bölgede ortaya çıkan yeni ‘‘iş’’ alanları İngilizler dahil birçok uyruktan insanı bölgeye çekmektedir. İnsanlar işleri ve gezileri için vize alarak Zimbabve Cumhuriyeti’ne gitmektedir.

Bölgede akrabanız veya arkadaşınız varsa ve Zimbabve Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Ziyaret vizesinin diğer vizelerden farklılıkları vardır. Bu farkları öğrenmek ve vize alma sürecinizde yardım almak isterseniz Yedi Vize Turizm güncel başvuru formu ve gerekli evrakları sunmak için tüm bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmektedir.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Pek çok vatandaşımız ziyaret vizesinin farklılıkları konusunu bilmiyor. Aile arkadaş ziyareti vizesi ile diğer vizelerin farklılıkları çok belirgindir. Bu vizeyi alabilmeniz için diplomatik misyonlara sunmanızda en çok yarar gördüğümüz evrak bir davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubunun bir Zimbabve Cumhuriyeti vatandaşından gelmesi ve bu vatandaşın bir ikametgahının olması gerekmektedir. Peki bu vizeyi almak için hangi belgeler gereklidir?

Zimbabve Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Zimbabve Cumhuriyeti’nde bulunan akraba veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen herkes ‘‘Zimbabve aile arkadaş ziyareti vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Bu vizeyi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Zimbabve Vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımız yetkililer tarafından talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun yanında imzalı öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Zimbabve Cumhuriyeti’nde yanında kalınacak kişi veya otel hakkındaki bilgiler formlara eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Ek olarak seyahat edecek kişiler seyahat sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuruyu yapan kişi finansal bilgilerini teyit eden bir belgeye sahip olmalıdır.
 • Kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda başvuru yapan kişi velisiyle formu doldurmalıdır. Formu imzalayan kişi ise veli olmalıdır.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Zimbabve
Zimbabve Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Zimbabve Vizesi Gerekli Evraklar

Zimbabve Cumhuriyeti sekiz ile iki il statüsünde bulunan şehre bölünmüş; şehirler 59 ilçeye ve 1200 küsur beldeye bölünmüştür.  Nüfusun yüzde 60’ı Bantu dil ailesine mensup olan Shona, yüzde 38’ı ise Ndebele dilini konuşmaktadır. Aynı zamanda ülkede bulunan ve ülke nüfusunun %2’sini oluşturan Avrupalılar İngilizce konuşmaktadır. Ülkenin resmi yazışma dili de İngilizcedir. Bunun yanı sıra Zimbabve Cumhuriyeti’nde birçok yerel dil konuşulmaktadır. Ülkenin dini dokusu dil konusunda olduğu gibi çok renklidir. Ülkede Hristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar bulunmaktadır. Zimbabve Cumhuriyeti’nin bu yapısı birçok farklı amacı olan farklı milletlerden kişileri ülkeye çekmektedir.

Ancak turizm gibi sektörlerin ülke sektörleri arasındaki payı çok yüksek değildir. Ülkenin gayri safi milli hasılası diğer Afrika ülkeleri gibi düşüktür. Buna rağmen Zimbabve Cumhuriyeti’ne yapılan seyahat rakamları iyi düzeydedir. Birçok ülkede zorunlu olduğu gibi Zimbabve Cumhuriyeti’ne giriş için Zimbabve Cumhuriyeti yurtdışı diplomatik misyonları ile iletişime geçilmeli, vize başvurusu yapılmalı ve ihtiyaca göre vize alınmalıdır. Ülkeye seyahat edecek olan kişiler Zimbabve Vizesi Gerekli Evraklar konusunu iyi bilmesi gerekir.

Zimbabve Cumhuriyeti Yurtdışı Diplomatik Misyonları

Zimbabve Cumhuriyeti’ne gitmek istiyorsanız gerekli belgeleri ve evrakları temin edebileceğiniz tek yer Zimbabve Cumhuriyeti yurtdışı diplomatik misyonları olacaktır. Çünkü Zimbabve Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde aktif olarak görev yapan yetkilileri bulunmamaktadır. Bu nedenle diğer vizelerde yapılan Büyükelçilik ve Konsolosluk başvuruları yurtdışındaki yetkililere yapılacaktır. Yurtiçindeki vize başvuru süreçlerinin

Zimbabve Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

Zimbabve Cumhuriyeti’nin demografik yapısı, bu yapının sosyal ve siyasal hayata yansıması ve dış dinamiklerin müdahaleleri sebebiyle temin edilmesi gereken evrak kriterleri değişebilmektedir. Ve bir hayli aktif yaşantısı nedeniyle gerekli evraklar kriterleri değişiklik gösterebilmektedir. Kriterlerin yıl içerisinde bile değişiklik gösterebilmesi, güncel Zimbabve vizesi gerekli evraklar konusunu önemli bir hale getirmektedir. Bu konunun genel ve değişmeyen içeriği şunlardır:

 • Kategorisi fark etmeksizin pasaport sahibi olmanız ve pasaportun son 10 yılda alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat sonrası pasaportunuz 6 ay daha kullanılabilir durumda olmalıdır.
 • Zimbabve vizesi Başvuru sürecinde yetkililer tarafından istenilen belgelerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • Zimbabve vizesi Başvuru formu kendimizi yetkililere tanıttığımız belgedir. Tüm detayları dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda yer alan kontak kişisi bilgileri Zimbabve Cumhuriyeti devleti yetkilileri için birer referanstır.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Zimbabve
Zimbabve Vize Evrakları Ve Belgeleri

Zimbabve Vize Formu

Zimbabve Vize Formu, Zimbabve Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret, ticari vb. amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Zimbabve Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki yetkili makamlarına vermek zorunda oldukları başvuru formudur. Vize formu içeriği seyahat edecek olan kişinin özel bilgilerini yetkililere sunmasını sağlar. Bu bilgiler yetkili makamların vize sürecine olumlu yanıt verebilmesi için eksiksiz ve doğru olmalıdır. Talep edilen formun içeriğinde ad, soyad, ikametgah, meslek ve doğum tarihi gibi kişiye özel spesifik bilgiler yer almaktadır.

Form sadece İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Formu doldururken diğer tüm resmi evraklarda olduğu gibi tükenmez kalem kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca formlarda ıslak imza kullanılmalıdır. Islak imzaya sahip olmayan formlar geçersiz sayılır. 18 yaşının altındaki kişiler formu velileriyle doldurmalıdır ve formu velilerine imzalatmalıdır. Bunu yapmadıkları takdirde yaş sınırını dolduramadıklarından dolayı form geçersiz sayılacaktır. Yedi Vize Turizm vize formunu doldurmanızda size yardımcı olur, güncel bilgiler sağlayarak eksik evrak veya eksik bilgi olmadan başvuru yapmanızı sağlar.

Zimbabve Vizesi Form İçeriği

Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için vize başvurusu yapacaksınız ve Zimbabve vize formu dolduracaksınız. İlk merak edilen şey Zimbabve vize formu içeriğinin ne olduğudur. Formun içeriği genel olarak şunlardan oluşur:

 • Ad, soyad (varsa önceki soyad)
 • Doğum tarihi
 • Cinsiyet
 • Medeni hal
 • Uyruk
 • Pasaport numarası, verildiği tarih, geçerlilik tarihi ve veren makam
 • Başvuru sahibinin ikamet adresi ve mail adresi
 • Yaşadığınız yer
 • Telefon numarası

Size verilen vize formu içeriği haricinde bazı bilgileriniz için ek evraklar istenmektedir. Tüm bu evrak doldurma süreci sancılı geçebilmektedir. Bu nedenle evrakların tam ve eksiksiz olmasını istiyorsanız Yedi Vize Turizm’i arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Form Sadece İngilizce Olarak Doldurulabilmektedir

Vize başvuru sürecinde form sadece İngilizce kullanılarak doldurulabilmektedir. Hangi dilde dolduracağınıza siz karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta tüm içeriği aynı dilde ve aynı dilin karakterleriyle doldurma zorunluluğunuzun bulunmasıdır. Yani formun içeriğinde Türkçe harfler kullanamazsınız. Ayrıca formun doldurulduğu dili mümkün olan en akıcı şekilde kullanmanız gerekir. Metnin akıcılığı ve rahat anlaşılabilir olması vize talebinizin olumlu sonuçlanmasını sağlayan etkenlerdendir.

Vize Formu Zimbabve
Zimbabve Vize Formu

Zimbabve Vizesi Dilekçe Örneği

Güney Afrika’da bulunan kara ülkesi Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaport bilgilerinden bağımsız olarak vize almalıdır. Vize alma sürecini başlatmak için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Zimbabve yetkililerinin bulunmaması sebebiyle yurtdışında bulunan Zimbabve Cumhuriyeti diplomatik misyonlarına başvurmalı ve vize alma sürecini olumlu yanıt alarak bitirmelidir. Yurtdışındaki yetkililerin vize sürecini başlatmak için başvuru dilekçesine çok önem verdikleri bilinmektedir.

Bu nedenle Zimbabve Vizesi Dilekçe Örneği yardımıyla kendinize ait başvuru dilekçenizi nasıl doldurabileceğinizi görmek ve bu konuda bilinçlenmek zorundasınız. Modern devletin doğuşuyla birlikte yerleşik kurumların güçlenmesi ve bürokrasi ile kayıt sisteminin hayatımıza girmesi sonucunda dilekçe yazmanın resmi makamlar tarafından ne kadar ciddiye alındığı bilinmektedir. Bu nedenle seyahat amacı ve sahip olduğu pasaport türünden bağımsız olarak herkes iyi bir Zimbabve vizesi başvuru dilekçesi yazmak zorundadır. Yedi Vize Turizm başvuru dilekçenizi nasıl yazacağınız konusunda size destek sağlayarak formu eksiksiz doldurmanıza yardımcı olur. Bu sayede çok daha güçlü bir başvuru yaparsınız ve olumlu cevap almanız kolaylaşır.

Zimbabve Vizesi Dilekçe Örneği İçeriği

Zimbabve Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunacak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ‘‘Zimbabve vizesi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Zimbabve vizesi dilekçe örneği bu sorunun cevabını uygulamalı olarak gösterir. Kısaca anlatmak gerekirse başvuru dilekçesinde en önemli kuralın ‘‘şeffaflık’’ olduğunu belirtmek gerekir.

Ayrıca dilekçeniz akıcı olmalı, dil bilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Dilekçe içeriğinde ise Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat nedeniniz, kalacak yeriniz ve harcamaları finanse edeceğiniz kaynak ile ilgili bilgileri bulundurmalısınız. Yetkili makamlar dilekçeyi okuduğunda olumlu düşünceye sahip olmalı. Profesyonel anlamda kusursuz bir dilekçe yazabilmek için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve hizmet ile fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Harcamaları Finanse Edeceğiniz Kaynak

Zimbabve Vizesi başvurularınız sürecinde doldurduğunuz dilekçeye gitmek istediğiniz yere ‘‘neden’’, ‘‘nasıl’’ ve ‘‘ne zaman’’ gitmek istediğinizi yazmanız gerekmektedir. Burada sorulan ‘‘nasıl’’ sorusunun cevabı sadece seyahat aracınızı ve güzergahınızı değil; aynı zamanda kendinizi finanse edeceğiniz kaynakları da içermektedir. Örneğin bir maaş bordrosu ek evrak olarak sunulabilir ve vize dilekçesine alınan maaş ile ilgili bilgiler sunulabilir.

Vizesi Dilekçe Örneği Zimbabve
Zimbabve Vizesi Dilekçe Örneği

Zimbabve Vize Ücreti

Zimbabve Cumhuriyeti topraklarına giriş için vize almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Zimbabve vize başvurusunda Zimbabve Vize Ücreti ödemelidir. Zimbabve Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki diplomatik misyonlarının talep ettiği vize ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgili net bir rakam bulunmamaktadır.

Başvurunun nasıl yapıldığı, başvurunun amacı, başvuru formlarında ve dilekçede belirtilen Zimbabve Cumhuriyeti’nde kalmak istediğiniz süre vb. birçok etken vize ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. Zimbabve Cumhuriyeti vizesine başvuru sürecinizi başlatmadan önce Yedi Vize Turizm’i arayarak vize ile ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenebilir ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zimbabve Vizesi Ücreti İle İlgili Güncel Fiyat Bilgisi

Zimbabve Cumhuriyeti de diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi ülkeye girecek olan yabancı uyruklu kişilerden vize talep etmektedir. Dolayısıyla Zimbabve Cumhuriyeti’ne turistik ve ticari amaçlarla seyahat planlamasında bulunan herkes Zimbabve vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Zimbabve Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren diplomatik misyonlarının olmaması sebebiyle yurtdışındaki Zimbabve Cumhuriyeti yetkili makamlarına yapılan başvuru ile ödenir.

Vize ücretini Zimbabve’yi yurtdışında temsil eden kurumlar belirlemektedir. Bu rakamlar ile ilgili net bilgi vermek zordur. Vize ücretleri her yıl değişmektedir. İstenilen ücret yaş, cinsiyet ve meslek grubu gibi kriterlere göre de değişebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu alanında uzman profesyonel bir kurumsallaşma ile birlikte yapmanızı, Yedi Vize Turizm’i arayarak en güncel ve en doğru bilgiyi almanızı önermekteyiz. Ayrıca sizler için aşağıdaki paragrafta ‘‘vize ücreti nasıl ödenir?’’ sorusunu cevapladık.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

‘‘Vize ücreti nasıl ödenir?’’ ve ‘‘vize ücreti ödendikten sonra yapılacaklar’’ sorularının cevabı Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapan kişiler için büyük önem taşır. Madde madde anlatmak gerekirse;

 • Resmi kurumlarda yapılan diğer başvuru işlemlerinde olduğu gibi vize ücreti de başvuru yapılan yetkili makamın banka hesabına ödenir.
 • Para yatırma işlemini tamamladıktan sonra bankadan dekont alınır. Bu dekont yetkililere ibraz edilen evrakların arasına koyulmalıdır.
 • Zimbabve Vizesi ücreti iade edilmez. Ayrıca vize ücretini ödeyen kişi vize alma hakkını başkasına devredemez ve başvuru sürecini başlatmasını sağlayan dekont bilgilerini başkasıyla paylaşamaz.
Vize Ücreti Zimbabve
Zimbabve Vize Ücreti

Zimbabve Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Afrika ülkesi olan Zimbabve Cumhuriyeti’ne gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birçoğu ‘‘Zimbabve Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusunu sormaktadır. ‘‘Normal şartlar altında’’ Zimbabve vize başvuru süreci çok uzun süren bir süreç değildir. Vize çıkarma süreci 7 ile 10 iş gün arasında; maksimum 1 aylık sürede tamamlanmaktadır. Zimbabve Cumhuriyeti’nin vize sürecini sekteye uğratan şey Zimbabve Cumhuriyeti’ne ait Konsolosluk ve Büyükelçilik diplomatik misyonlarının Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunmamasıdır.

Ancak yurtdışındaki sürecin iyi yönetildiği zaman, yani formların eksiksiz, doğru ve net doldurulması durumunda vize alma süreci hızlı bir şekilde onay alma ile sonuçlanabilmektedir. Zimbabve Vizesi alma sürecinizin uzamaması veya red almaması için verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız ve yetkililere verdiğiniz bilgilerinizi -örneğin ev adresiniz- değiştirmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü yetkililerin elindeki belgede yazan bilgiler ile yetkililerin Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarına veya şirket sahibi vb. kişilere soracağı bilgiler farklı olduğunda vize başvurularına red cevabı gelebilmektedir. Yani Zimbabve vizesi başvuru aşaması olumsuz cevaplanmaktadır. Dolayısıyla verdiğiniz bilgileri değiştirecek eylemlerde bulunmak vize sürecini muğlak hale getirir.

Zimbabve Vize Başvuru Aşaması

Zimbabve Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen, dolayısıyla Zimbabve vizesi alma zorunluluğu bulunan tüm vatandaşlarımızın Zimbabve Cumhuriyeti’nin diplomatik misyonlarına doğru bilgileri ulaştırmaları gerekmektedir.  Yapılan işlemlerin resmi işlemler olduğu unutulmamalı ve süreç titizlikle yürütülmelidir. Aksi takdirde vize onayı almak imkânsız olacaktır. Ayrıca işlemlerin yapılması ve onay sürecinin başlaması aşamalarında verdiğimiz bir bilgiyi değiştirmememiz istenmektedir. Eğer bilgilerimiz değiştiyse bunu evraklara yansıtmamız vize onayı aldıktan sonraki zaman dilimi olmalıdır.

Örneğin Zimbabve vizesi başvurusunda bulunan bir kişi Zimbabve Cumhuriyeti’nde kalacağı oteli değiştirirse Zimbabve Cumhuriyeti yetkilileri o oteli aradığında o kişinin orada kalmayacağı bilgisini alır. Dolayısıyla yazılan bilgi yanlış olarak değerlendirilerek vize başvurusu reddedilir. Sonuç olarak bilgilerin kesin ve doğru olmasına çok dikkat edilmeli, süreç şeffaf bir biçimde sürdürülmelidir. Yedi Vize Turizm Zimbabve vize başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda sizleri bilgilendirerek daha bilinçli bir başvuru süreci geçirmenizi sağlar.  

Formların Eksiksiz, Net ve Doğru Doldurulması

Zimbabve vizesinin kaç günde çıkacağı sorusu doğrudan başvuruda verilen formların eksiksiz, net ve doğru doldurulması ile ilgilidir. Bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetmek ve olumlu cevap almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey ‘‘dikkat etmektir’’. Dikkatlice ve detaylı bir şekilde doldurulan form, vize almanızı kolaylaştıracak en büyük etken olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Zimbabve
Zimbabve Vizesi Kaç Günde Çıkar

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve vizesi nasıl alınır Sorusu çoğunlukla Zimbabve’ye gitmek talip bireylerin sık sık merak ettiği soruların arasında bulunuyor. Vize alım işlemlerinizi yerine getireceğiniz evrede vizelerinizi tam manasıyla alabilme namına süreci kesinlikle iyi bir şekilde takip etmeniz ve ardından sizden talep edilmekte olan belgelerin kusursuz olarak sunulduğuna dikkat etmeniz lazım olur.

Zimbabve vize işlemleri yerine getirileceği evrede bu vize işlemlerini problemsiz bir şekilde yerine getirebilmek amacıyla sizlere dayanak vermekte olan firmalardan birisinden dayanak alabilmeniz mümkün olabilir. Sizlere hizmet vermiş olduğumuz sırada her daim vize işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebilmenize yardımcı oluyoruz ve vize işlemlerinizi yapar iken bilhassa bir problem yaşamamanız amacıyla süreci en ince ayrıntısına kadar takip ediyoruz.

Zimbabve Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Zimbabve vizesi alınması noktasında en çok ehemmiyet arz etmekte olan noktalara baktığımız vakit bilhassa sizlerden talep edilmekte olan evrakların kusursuz bir şekilde sunulmasının çok önemli ehemmiyet arz etmekte olduğunu görebilirsiniz. Vize işlemlerinizi yerine getirmek talip şahıslar bu işlemleri yerine getirebilmek amacıyla bu evrakları sunması gereklidir:

 • Seyahatinizden sonra asgari 3 ay daha geçerli pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Zimbabve vizesi formu
 • Zimbabve Vizesi talep dilekçesi
 • Vize işlemleri amacıyla sizden talep edilmekte olan ücretin ödendiğine dair makbuz

Ülkenin umumi olarak sizlerden talep etmekte olduğu belgeler bu şekildedir ve vize müracaatınıza göre sizlerden değişik belgeler dahi talep edilebilmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Zimbabve
Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır

Zimbabve Vizesi Sonucunu Ne Zaman Öğrenebilirim?

Vize işlemlerinizi yerine getireceğiniz noktada bu işlemlerin kaç günde sonuçlanacağı ve nasıl yapabileceğiniz merak edilmektedir. Zimbabve vizesi kaç günde menfaat? Sorusunun cevabına baktığımız vakit şayet; vize işlemlerinizi başvurularınızı yaptıktan birkaç gün sonra sonuçlanmakta olduğunu görebilirsiniz. Vize başvurularınız yalnızca birkaç gün içinde sonuçlandığı amacıyla bu noktada problem hayata ihtimaliniz olmayacaktır ve vize işlemlerinizi en kısa zaman içinde yerine getirebilmeniz mümkün olabilir.

Vize işlemleriniz esnasında neticesi gelene kadar müracaat evresini dahi kesinlikle takip etmeniz gereklidir. Firmamız sizlere hizmet verirken müracaat işlemleriniz esnasında destekçi olduğu gibi bunun beraberinde vize müracaat sonucunuz kısmında dahi sizlere dayanak olmaya itina göstermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Zimbabve’ye gitmek isteyen bordo pasaportlu bireylerin vize alması zorunludur. Türkiye’de Zimbabve temsilciliği bulunmadığından başvuru işlemlerinizi Türkiye’deki herhangi bir Afrika temsilciliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

Zimbabve Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Zimbabve için vize talebinde bulunduysanız bu işlemler esnasında dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız en önemli şartlardan bir tanesidir. 

Zimbabve Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve’ye ziyaret amacıyla gitmeyi planlıyorsanız Zimbabve’de bulunan tanıdıklarınızdan davet mektubu almanız vize başvurularınızın olumlu sonuçlanmasına imkân tanımaktadır. Bu sebeple resmî bir davet mektubuyla vizenizi alabilirsiniz. 

Davetiyeli Zimbabve Vizesi?

Davetiyeli Zimbabve vizesi, Zimbabve’de bulunan bir tanıdığınızdan tarafınıza iletilen davet mektubu aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bu noktada davetiye mektubu vize işlemlerinize hız kazandıracak ve başvurunuzun başarılı bir şekilde onaylanmasına sebep olabilirsiniz. 

Zimbabve Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye sınırları içerisinde Zimbabve temsilciliği bulunmadığı için Türkiye’de bulunan herhangi bir Afrika ülkesi konsolosluğunu arayarak randevu alabilirsiniz. Konsolosluk işlemleri üzerinden de randevu oluşturabilirsiniz. 

Zimbabve Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize işlemleriniz başvurunuzu yaptıktan sonraki on beş günü kapsamakta; vize harcının ödenmesi ve istenilen evrakların teslim edilmesi halinde olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Bilgi ve belgelerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Zimbabve Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’de Zimbabve temsilciliği bulunmadığı için herhangi bir Afrika ülkesine ait konsolosluğu telefon üzerinden arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurulabilir. 

Zimbabve Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Zimbabve Büyükelçiliğinin görevleri; bulunduğu ülkede Zimbabve hükümetini temsil etmek, bulunduğu ülkedeki Zimbabve vatandaşlarının resmî işlemlerini takip etmek ve vize başvurularını değerlendirmek olarak sıralanabilir.

Zimbabve Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve’ye ticari amaçlar doğrultusunda gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü ticari vizedir. Başvuru formunda bu alanı işaretlemeniz ve Zimbabve’de iş yapacağınız firmadan davetiye formu almanız gerekmektedir. 

Zimbabve Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Zimbabve’ye ticari çıkarlar için gidecekseniz tarafınıza iletilen davetiye mektubu işinizi kolaylaştıracaktır. Mevcut mektup hükümet tarafından referans olarak görülmekte ve herhangi bir tehlike unsuru olmadığınız kabul edilmektedir. 

Zimbabve Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve’ye gezi amaçlı gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü ticari vizedir. Bu vize için Türkiye’de bulunan Afrika ülkelerinden birine ait olan konsolosluklardan randevu alarak vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Zimbabve Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Zimbabve turistik vizeniz başvuru yapmanızı takip eden on beş gün içerisinde çıkmaktadır. Bu işlemler esnasında belgelerinizin ve harç ödemenizin eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Zimbabve vize başvurunuzu Türkiye’de Zimbabve temsilciliği olmadığı için başka bir Afrika ülkesine ait temsilciliklere başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da online başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Zimbabve Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat etmeniz gereken hususların başında bilgilerinizin; tam, eksiksiz ve teyit edilebilir olması gelmektedir. Tutarsız ifadelerden uzak durmanız ve istenilen sorulara istenilen cevapları vermeniz gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formunu doldururken verdiğiniz cevaplara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizin doğru ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Seyahat smacınıza göre vize türünü belirlemeli ve formunuzu bu bilgiler doğrultusunda doldurmanız gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabileceğiniz gibi başvuru yaptığınız Afrika ülkesinin resmî dilinde de doldurabilirsiniz. İfadelerinizin net, eksiksiz ve tutarlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Zimbabve seyahatiniz için başvuru formu dolduruyorsanız bilgileriniz net ve tartışmasız ifadelerle iletilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani bilgilerinizin teyit edilebilir olmadı oldukça önemli bir husustur. 

Zimbabve Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Zimbabve vize işlemleriniz, Türkiye’de Zimbabve temsilciliği olmadığından dolayı Afrika ülkelerinden Türkiye’de temsilciliği bulunan ülkelerin konsolosluklarında gerçekleşmektedir. Aynı zamanda işlemlerinizi online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. 

Zimbabve Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinizi yaparken tüm adımların zamanında tamamlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu husus, seyahatinizin sekteye uğramaması adına oldukça önemsenen bir gerekliliktir. 

Zimbabve Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Zimbabve vize işlemleriniz için randevu almak istiyorsanız herhangi bir Afrika ülkesinin Türkiye’deki temsilciliklerini aramanız ve Zimbabve vize işlemleri için randevu talep ettiğinizi bildirmeniz gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevusu alırken randevu gün ve saatinde ilgili birimde olmaya dikkat etmeniz ve bu husus doğrultusunda randevu oluşturmanız önerilmektedir. Randevuya gitmediğiniz takdirde otuz gün boyunca yeni bir randevu oluşturmanız mümkün olmayacaktır. 

Zimbabve Vize Ücreti 2021?

Vize ücretleri dönemlere, yıllara, seyahat sürenize ve amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada ödemeniz gereken ücret hakkında detaylı bilgi almak için VFS Global vize danışmanlık firmamıza başvurabilirsiniz. 

Zimbabve Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Zimbabve vize ücretleri ilgili temsilciliğin belirtmiş olduğu banka hesabına başvurudan hemen sonra yatırılmalıdır. Başvuru formunuzun değerlendirilmeye alınması açısından bu oldukça önemli bir detaydır. 

Zimbabve Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize başvurularınız esnasında sizden istenen dilekçenin kusursuz bir şekilde yazılmış olması, dikkate alınması açısından oldukça önemlidir. Bu noktada vize dilekçe örnekleri dilekçe yazan bireylere oldukça yardımcı olmaktadır. 

Zimbabve Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Zimbabve vize dilekçesi tükenmez kalemle, dilekçe kurallarına uygun olarak yazılmalıdır. Seyahat ve kişisel bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız ve çelişkili ifadelere yer vermemeniz gerekmektedir. 

Zimbabve Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Zimbabve vize dilekçesini başvuru yaptığınız konsolosluğun resmî dilinde yazmanız kendinizi daha iyi ifade etmeniz açısından önem arz etmektedir. Net, sade ve açıklayıcı bir üslup belirlemeniz ve bilgilerinizi doğru bir şekilde iletmeniz önemsenmektedir. 

Zimbabve Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Zimbabve vizeniz için gerekli olan evraklar seyahat amacınıza göre farklılık gösterebilir. Bu noktada genle anlam itibariyle sizlerden; kimlik bilgileriniz, seyahat bilgileriniz, pasaportunuz, sağlık sigortanız, banka hesap dökümünüz, maaş bildirgeniz istenmektedir. 

Zimbabve Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Gerekli dokümanlar kişisel bilgileriniz ve seyahat bilgilerinizin bulunduğu belge ve evrakları kapsamaktadır, bu belgelerin zamanında ilgili temsilciliğe iletilmesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir. 

Zimbabve Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Zimbabve vizeniz başvurunuzu takip eden on beş iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreçte belgelerinizin eksiksizliği ve belgelerde sunduğumuz bilgiler oldukça etkili olmaktadır. 

Zimbabve Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Zimbabve vizeniz resmî tatiller ve hafta sonları hariç başvurunuzdan sonraki on beş gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sonucunuzun olumlu ya da olumsuz olması halinde tarafınıza bilgilendirme sağlanmaktadır. 

Zimbabve Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve vize başvurunuza belli sebeplerden ötürü ret cevabı gelebilir. Bu doğrultuda sizin bu cevaba itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Redde itiraz dilekçesi aracılığı ile değerlendirmenizin tekrarlanmasını talep edebilirsiniz. 

Zimbabve Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve’ye çalışmak için gidiyorsanız, çalışma gerçekleştireceğiniz firma tarafında adınıza davet mektubu gelmiş olması gerekmektedir. Bu davet mektubu, başvurunuza hız kazandıracak ve sonucunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler