Vizesi Yemen

Yemen Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Yemen Vizesi Nasıl Alınır 2024? Yemen Ülkesi Orta Doğu’da Arap Yarımadası’nın güney batı ucunda yer almaktadır. Dünya üzerindeki en aktif nakliye güzergahlarından olan Aden Körfezi üzerinden Kızıldeniz’i Hint Okyanus’una bağlayan Bab el Mandeb Boğaz girişine hakimdir. Dolayısıyla oldukça stratejik bir konuma sahiptir. Kuzey’de Suudi Arabistan ile, doğu kesiminde ise Umman ile komşu ülkedir. Yemen vizesi Yemen Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir.

Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat eden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaport türlerinden bağımsız olarak bu vizeyi almaları gerekmektedir. Vize alma süreci çok zor bir süreçtir. Bu nedenle vizenizi hiçbir sorun yaşamadan alabilmek için Yemen Cumhuriyeti seyahatinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Yemen Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapan herkes ‘‘Yemen vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını merak ediyor. Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Yemen vizesi almak isteyen tüm vatandaşların hususi (yeşil),  diplomatik (siyah) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve seyahat dönüşünüz sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Yemen Vizesi başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Dolayısıyla evrakların içindeki bilgilerin doğruluğuna ve tam olmasına dikkat etmek zorundasınız.
 • Tetanos, kızamık, kızamıkçık, Kabakulak, Difteri, ve yıllık grip aşınızın güncel olmasını sağlamalısınız. Ayrıca seyahat sigortası, otel bilgileri, yolculuk bilgileri ve form içerisinde sizden istenen ek bilgileri ilgili makama iletmeniz gerekmektedir.

Yemen Vize Alma Süreci

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yapması durumunda Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan İstanbul Fahri Konsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunması ve Yemen vizesi alma sürecini başlatması gerekir. Bu süreci tek başınıza olumlu bir şekilde geçirmeniz güçtür.

Aslında yapmanız gereken tek şey işini bilen ve alanında deneyimli bir kurumdan yardım almak olmalıdır. Yedi Vize Turizm, Yemen vizesi alma sürecinizde başvuru dilekçesi, başvuru formu, ek evraklar, parmak izi uygulamaları vb. uygulamalarda kurumsal tecrübesini sunmaktadır. Böylece vize alma süreciniz baştan sona başarıya ulaşmaktadır.

Vizesi Yemen
Yemen Vizesi

Yemen Vize Başvurusu

Dünya üzerindeki ülkeler kendi sınırlarına başka ülkelerin vatandaşlarının girmeyi istemesi durumunda ne yapacaklarına dair belli yükümlülükler oluşturmuşlardır. Bazı ülkelerde pasaport ve vize istenirken bazılarında ise sadece pasaport istenmektedir. Bu nedenle vize başvurusu süreci seyahat planlamalarında çok önemli bir yer tutmaktadır. Yemen Vize Başvurusu Yemen Cumhuriyeti sınırlarına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlara yapmaları gereken zorunlu bir uygulamadır.

Dolayısıyla diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse başvurularını eksiksiz bir şekilde yapmalıdır. Vize başvurunuzu yapmak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yemen Vizesi Başvuru Formu

Yemen Cumhuriyeti’ne gitmek amacıyla Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Yemen Başvuru Formu ’nu eksiksiz bir şekilde doldurarak diplomatik misyonlara teslim etmesi gerekir. Yemen Başvuru Formu başvuru sürecindeki ilk adımdır ve uluslararası prosedürlerde kullanılan önemli bir evraktır. Bu nedenle bu formun amacına uygun bir biçimde ve yüzde yüz doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Bu formun bilerek yanlış bilgiler içermesinin suç unsuru olduğu unutulmamalıdır. Başvuru formundaki yetersiz ve asılsız bilgiler vize başvurusunun reddiyle sonuçlanır. Ayrıca para cezası ve ülkeye giriş-çıkışların zorlaşması gibi sonuçlar doğurmaktadır.  Başvuru formunda isim, soyisim, uyruk, pasaport numarası, tarih, adres ve kontakta olduğunuz Yemen Cumhuriyeti vatandaşlarının isimleri gibi bilgiler yer almaktadır.

Yemen Vizesi Başvurusu Sonuçları

Yemen Vizesi başvuru sonuçları normal şartlar altında 1 hafta ile 2 hafta süre arasında sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızın açıklanma süresi Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Yemen İstanbul Fahri Başkonsolosluğu ve Yemen Ankara Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna ve teslim ettiğiniz evrakların doğru, eksiksiz ve apaçık bilgiler içermesi kıstaslarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle bu süreç için verilen en uzun tarih 1 aydır. Yemen vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini yapmak için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve sunduğumuz hizmetler hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Yemen
Yemen Vize Başvurusu

Yemen Vize İşlemleri

Yemen Cumhuriyeti amaca yönelik ticari ve turistik vizesi işlemleri Yemen Cumhuriyeti’nin yetkili makamları tarafından belirlenmektedir. Yetkililer tarafından belirlenen Yemen vize işlemleri sürecinde doldurulması gereken evraklar eksiksiz bir şekilde doldurularak diplomatik misyonlara sunulur ve değerlendirme süreci başlar. Konsolosluk yapılacak seyahatin amacına yönelik bazı evraklar isteyebilir ve başvuruda bulunan kişiyi bu doğrultuda yönlendirebilir. Fazladan istenen evrakların da dikkatlice incelenmesi ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Form doldurmanın düzgün bir şekilde yapılabilmesi için gerekli bilgiye sahip olmak gerekir. Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan kişilerin başvuruları Yemen Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na şahsen yapılabilir veya alanında deneyimli kişilerden yardım alarak yapılabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta başvurunun kusursuz olmasının gerekliliğidir. Yanlış ve yetersiz bilgi, anlam karmaşası vb. nedenler başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru sürecinde Yedi Vize Turizm sahip olduğu birikimle profesyonel destek sunarak başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Yemen Vize İşlemleri Başvurusu Onayı

Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması olan kişilerin en çok önemsediği şey vize işlemleri başvurusu onayının nasıl alınacağıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik ve ticari amaç ile vize başvurusunda bulunabilir. Yurtdışına çıkmayı isteyen hiç kimse seyahat planlamasının iptal olmasını istemez. Yemen vize başvurularına red cevabı verilmesinin en önemli nedenlerinden biri eksik evraktır. Evrakların doğru bilgiler içermesi yetkililerin karar vermesi sürecinde etkilidir. Bu nedenle Yemen vize işlemleri başvurusunun olumlu sonuçlanmasını isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilir.

Vize Merkezleri Ve Başvuru Onayı

Yemen Vize İşlemleri gerçekleştiren ve Yemen Cumhuriyeti’ne giden kişilerin dikkatini çeken bir şey var: Başvurular ve vize merkezlerinden destek alma eylemi arasında büyük bir bağlantı mevcut. Çünkü vize başvuru formu dolduran kişilerin bu işlemleri doğru yapabilmesi kolay değildir. Vize işlemleri gibi süreçlerin iyi yönetilmesi gerekir. Bunun için de bilgi ve birikim gereklidir.

Bu bilginin deneyim ile harmanlanması ve olumlu bir şekilde sonuçlanması seyahat planınız açısından büyük öneme sahiptir. Kaliteli hizmet ve süreç yönetimi size istediğiniz onayın verilmesini sağlayacaktır. Yedi Vize Turizm size işlemler sırasında yardımcı olur ve sizlerin başvuru onayı almanızı sağlar. Dolayısıyla hem profesyonel destek almış olur hem de başvuru sürecinizi etkin bir şekilde yönlendirmiş olursunuz.

Vize İşlemleri Yemen
Yemen Vize İşlemleri

Yemen Vize Randevusu

Yemen Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nden Yemen Cumhuriyeti’ne turistik, ziyaret veya ticaret amaçlı seyahat etmek isteyen herkesten vize talebinde bulunmaktadır. Gezi amacıyla ülkeye giriş yapanlar turistik ve ticari amaçla giriş yapanlar ise ticari vizeye başvurmak zorundadır. Bu vizeleri almak için ise Yemen Vize Randevusu talebinde bulunmalılar. Bu randevuların zamanı konsolosluk yoğunluğuna ve ülke içi karışık durumlara göre değişebilmekte, bazen verilen tarihten sonrasına çekilebilmektedir.

Bu nedenle vize randevusunu erkenden almaya ve seyahat planlamanızı iyi yapmaya çalışmalısınız. Seyahat planlamalarına yönelik Yemen vize randevusu talebi için önerilen süre randevuyu bir ay önceden almanızdır. Randevu saatinde randevuya gidememişseniz aynı gün içerisinde farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalı ve teslim etmelisiniz. Bu sürecin karmaşık ve zorlu bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle Yemen Vize Turizm olarak sizlere tüm profesyonel desteğimizi sunmaktayız. İşinde uzman ekibimin yardımıyla vize işlemleriniz hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yemen Vize Randevusu İşlemleri

Yemen Cumhuriyeti’ne gitmek için Yemen vize randevusu işlemlerine başlayacaksınız. Aklınızda tabii ki merak ettiğiniz şeyler vardır. Sizin için aklınızdaki soruları cevaplandırabiliriz. Yedi Vize Turizm bu işlemleri daha kolay hale getiren bir öncüdür. 

 • Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat için alınan Yemen vize randevu işlemlerinin en önemlilerinden biri 14 yaşından büyüklere uygulanan parmak izi işlemidir.
 • Randevu sahibinin başvuru evraklarını eksiksiz bir biçimde doldurması ve gerçeği yansıtmayan bilgileri evraklara yazmaması gerekmektedir. Bu husus çok büyük önem taşımaktadır. Bu maddeye uymayan formların sahipleri hakkında birtakım cezai müeyyide uygulanmaktadır. Bu ceza parasal da olabilir; giriş ve çıkışların sıkıntılı süreçler haline gelmesi şeklinde de olabilir.
 • Randevu işlemlerinde tükenmez kalem kullanılmalı ve yazılan kelimelerin okunabilirliğine dikkat edilmelidir. Formları okuyan kişinin okuduğunu anlaması çok büyük önem taşır.

Yemen Vize Başvuruları Nasıl Yapılır

Yemen Cumhuriyeti sınırları içerisinde amacınıza yönelik vize almak istiyor olabilirsiniz. Buna yönelik yapmanız gereken ilk şey vize randevusu almak olacaktır. Randevunuzu seyahat tarihinizden bir ay önce almanız önerilir. Sürenin bu kadar uzun verilme nedeni vize işlemlerinin Yemen Cumhuriyeti diplomatik misyonlarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle gecikmesidir. Randevu sürecinde Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şekilde yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Yemen
Yemen Vize Randevusu

Yemen Konsolosluk Vizesi

Yemen Cumhuriyeti eksik veya yanlış doldurulmayan evraklar olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yemen Konsolosluk Vizesi başvuru sürecinde belirtilen prosedürleri yerine getirmekle yükümlüdür. Yemen İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’nun yoğun temposuyla uğraşmamak ve diğer zorlayıcı işlemleri rahat bir şekilde halledebilmek için Yedi Vize Turizm’i arayıp hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Yedi Vize Turizm, güncel başvuru formu ve diğer gerekli evrakları sunmak için en güncel bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret eder ve vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesini sağlar.

Yemen Konsolosluk Vizesi Almak

Dünyanın diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi Yemen Cumhuriyeti yetkili makamları da uluslararası etkileşimlere, yani Yemen konsolosluk vizesi almaya yönelik bazı prosedürleri gerçekleştirmektedir. Bu prosedürleri karşıladığınız taktirde seyahatinizde bir problem çıkmadan istediğiniz Yemen Cumhuriyeti şehrine gidebilirsiniz. Ancak bahsedilen prosedürlerin tek bir ortak noktası vardır: karışıklık. Çünkü bu prosedürler devletlerin birbirlerine uyguladıkları politikalarla sıklıkla değişebilmekte ve karmaşıklaşabilmektedir.

Özellikle Yemen gibi son dönemde karışıklıkların pik yaptığı noktalarda vize işlemleri ve vize onay süreci aksayabilmektedir. Yedi Vize Turizm bu karmaşıklığı gidermek ve Yemen Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alabilmesini sağlamak için profesyonel hizmet vermektedir. Böylelikle Yemen konsolosluk vizenizi rahatlıkla alabilir ve seyahat planlamanızda herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu

Yemen Cumhuriyeti’ne kültürel gezi, iş gezisi, aile ziyareti veya yakın ziyareti yapmak istiyorsanız pasaportun yanında bir de Yemen konsolosluk vizesi almanız gerekmektedir. Bahsedilen vizeyi almak için yetkili makamlara giderek bir vize başvurusu sürecini başlatmanız gerekiyor. Başvuru sürecini başlatmak için Yemen İstanbul Fahri Başkonsolosluk ’tan bir randevu almanız gerekmektedir. Yetkililerin sizden talep ettiği şeyleri yaptığınızda ve tüm formları eksiksiz doldurduğunuzda vize sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamaktadır.

Böylelikle önünüze bir engel çıkmadan Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat edebilirsiniz. Randevu sürecinde karşınıza çıkabilecek olumsuz durumları ve etkiyi sıfıra indirmek için profesyonel bir destek almanız gerekir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru ve onay alma sürecinize tüm profesyonel desteğimizi vermekte ve vize sürecinizin her anında yanınızda olmaktayız.

Konsolosluğu Vize Yemen
Yemen Konsolosluğu Vize

Yemen Büyükelçilik Vizesi

Yemen Cumhuriyeti tarihi ve kültürel zenginliği nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yoğun bir şekilde seyahat etmek istediği yerlerden biridir. Vatandaşların seyahat programı içeriği çok değişik olabilmektedir. Örneğin medeniyetlere ev sahipliği yapan bölgeye kültürel gezi amacıyla gitmek isteyebilirsiniz veya hizmet sektöründe çalışan biri olabilirsiniz. Yemen Cumhuriyeti’ne her ne amaçla gitmek isterseniz isteyin yetkililerin uyguladığı prosedürleri yerine getirmek ve vize alma işlemlerini başarıyla tamamlama zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Bu prosedürlerden belki de en önemlisi Yemen Büyükelçilik Vizesi almaktır. Yedi Vize Turizm, vize başvuru sürecinde sizleri tek başına bırakmaz. Profesyonel hizmetler sunar ve derin tecrübesine dayandırdığı aktif işgücüyle vize işlemlerinizi kolayca halledebilmenizi sağlar. Böylece eksiksiz, tutarlı ve doğru şekilde doldurulmuş evrakları diplomatik misyonlara iletmiş olursunuz.

Yemen Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Yemen Büyükelçiliği vizesi işlemleri hakkında kafanızda bu tarz birçok soru bulunuyor olabilir: ‘‘Vize başvurusu nasıl yapılır, vize başvuru sürecinde istenilen belgeler nelerdir, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için neler yapmam gerekir?’’. Elbette bu soruları sormanız doğaldır. Çünkü Orta Doğu’nun petrol karmaşasında yaşamına devam eden bu büyük coğrafyada birçok kültürel ve kar amaçlı hareketlilik gerçekleşmektedir.

Yedi Vize Turizm Yemen Büyükelçilik vizesi almak için gerekli tüm ayarlamaları yaparak size destek sağlar. Bu tarz profesyonel desteğin alınması seyahat planlamanızın başarısı için gerekli bir köşe taşıdır. Çünkü Yemen Cumhuriyeti vize işlemleri sürekli değişiklik gösterebilmektedir. Bölgenin statik yapısı göz önüne alındığında böyle bir durumun gerçekleşmesi de oldukça olağandır.

Yemen Büyükelçilik Vizesi Süreci

Yemen Cumhuriyeti’ne her yıl gezi, ziyaret ve ticari amaçla giden birçok kişi var. Bu kişilerin en çok merak ettikleri şey ise Yemen Büyükelçilik vizesi sürecidir. Ülkede gerçekleşen terör olayları ve iç karışıklıklar nedeniyle bazen gidiş ve gelişlerde problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları birtakım endişeler içerisinde bulunabiliyor.

Vize alma sürecinde sizi bu tür endişelerle yalnız bırakmamak ve süreç boyunca profesyonel destek sunmak üzere Yedi Vize Turizm en iyi çözümleri ve teklifleri sunmaya gayret eder. Firmamızın uzman kadrosuyla bu tür engelleri aşarak düzenlediğiniz seyahat planlamalarının suya düşmemesini sağlarsınız.

Büyükelçiliği Vize Yemen
Yemen Büyükelçiliği Vize

Yemen Turistik Vize

Subtropikal iklime sahip olan ve 527.000 metrekarede yaşayan 28,6 milyon nüfusu barındıran Yemen Cumhuriyeti eski medeniyetlerin üzerinde şekillendiği kadim coğrafyalardandır. Nüfusun dağılımında Araplar, Afrikalılar, Güney Asyalılar ve Avrupalılar dikkat çekmektedir. Ülkenin neredeyse tamamı Müslümandır. Zengin doğal kaynakları ve kahvesiyle ünlü Yemen Cumhuriyeti tarih boyunca stratejik bir konuma sahip olmuştur. Eskiden baharat yolu güzergahında olması sebebiyle tarihi kaynakları bakımından da turistlerin dikkatini çekmektedir.

Yemen Turistik Vize Yemen Cumhuriyeti’ne kısa süreli ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Yemen Cumhuriyeti resmi makamlarından almaları gereken vize türüdür. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve hususi (yeşil) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kültürel gezi ziyareti amacıyla Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır. Turistik vizenizi almak ve tüm işlemlerinizi basit bir şekilde halledebilmek için turistik seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir, hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yemen Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Yemen Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Yemen turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun sormaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Yemen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportları son 10 yılda alınmış olmalıdır ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Yemen Vizesi başvurusunda bulunanlar başvuru öncesinde yetkililerin talep ettikleri evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan biri başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun haricinde ıslak imzalı öğrenci belgesi istenmektedir. Ayrıca Yemen Cumhuriyeti’nde kalınacak yer ile ilgili bilgiler başvuru formuna yazılmalıdır.
 • Durumunu belirtilen belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.

Turistik Vize Onayı Almak İçin İpuçları

Yemen turistik vize onayı almak için ipuçları arıyor olabilirsiniz. Bu ipuçları form bilgilerinin detaylarının dikkatlice doldurulması, evrakların tam olması, hesabınızda istenilen tutarda para olması, rezervasyon bilgileri ve seyahat biletleri bilgilerinin evraklarda yer alması ve taahhüt edilen bilgiler ile kontrol edilen bilgiler arasında tutarlılık olmasına dikkat etmektir. Yedi Vize Turizm olarak vize başvuru reddi almamak için neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Turistik Vize Yemen
Yemen Turistik Vize

Yemen Ticari Vize

Yemen Ticari Vize Yemen Cumhuriyeti’ne giderek ticaret yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde resmi makamlardan almaları gereken vizedir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaportu bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticaret amacıyla Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat edecekse vize almalıdır. Yemen Cumhuriyeti yetkilileri tarafından ticari amaçlarla ülkeye gidecek kişilerden meslek gruplarına göre ek evraklar istenebilmektedir.

Turistik vize işlemlerindeki evraklar haricinde istenilen ticari vize evrakları konsolosluk tarafından seyahat etmek isteyen kişilere bildirilmektedir. Ticari vizenizi almak ve tüm karmaşık işlemlerinizi basit bir formülle halledebilmek için iş seyahatlerinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yemen Ticari Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Yemen Cumhuriyeti’ne ticaret yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen herkes ‘‘Yemen ticari vize almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Yemen Vizesi almak isteyen herkes diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olmalıdır. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Yemen Vizesi başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Başvuru formundaki firma kontak bilgilerini eksiksiz doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca konaklama ile ilgili bilgiler forma yazılmalıdır.
 • Çalışan kişinin şirketine bağlı evraklar tam olmalıdır. Ayrıca mesleğe bağlı olarak meslek odalarından bazı evraklar alınmalıdır. Çalışanın seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Ayrıca seyahat bileti bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Yemen Cumhuriyeti’nde bulunan şirketten bir davetiye mektubu alınmalıdır. Davetiye mektubunda şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin vatandaşlık kimliği ve pasaport fotokopisi de davetiyede yer almalıdır. Ayrıca bulaşıcı hastalık taşımadığınızı belirten sağlık raporunuz olmalıdır.

Ticari Vize Ücreti

Yemen ticari vize fiyatları Yemen Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte ve tarihlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca seyahat amacınız, kaç gün ikamet edeceğiniz ve hangi tür ziyaretçi olacağınız vize fiyatlandırmasını değiştirmektedir. Seyahat tarihinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Yemen
Yemen Ticari Vize

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen Cumhuriyeti’nin son yıllarda yaşadığı büyük dönüşüm ve kırılmalar ülke yetkililerin uyguladığı vize başvuru sürecinin de değişmesine yol açmıştır. Şu an belirlenen yükümlülüklere göre Yemen Cumhuriyeti’nde yaşayan akrabalarınızı veya orada bulunan arkadaşlarınızı ziyaret etmek, 10 günden fazla süren seyahat için Yemen aile arkadaş ziyareti vizesi almak istiyorsanız bu isteğinize yönelik vize başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Bu süreçte yardım almak isterseniz Yedi Vize Turizm güncel başvuru formu ve gerekli evrakları sunmak için tüm bilgileri sizlere ulaştırmaya gayret etmektedir.

Ziyaret Vizesinin Farklılıkları

Diğer vize türlerine göre Yemen aile arkadaş ziyareti vizesinin farklılıkları çok değildir. Bu vizeyi alabilmeniz için diplomatik misyonlara sunmanız gereken en önemli evrak davetiye mektubudur. Davetiye mektubunun Yemen Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden bir kişiden alınması ve bunun kanıtlanmış olması gerekmektedir. Başvuru Formunda yakınınız ile ilgili istenilen bilgileri özenle doldurmanız gerekmektedir.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Yemen Cumhuriyeti’nde bulunan akraba veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen herkes ‘‘Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak için hangi belgeler gereklidir?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu soruyu madde madde cevaplıyoruz.

 • Bu vizeyi almak isteyen tüm vatandaşların diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport türlerinden birine sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yılda alınmış olmalı ve seyahatin bitişi sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olmalıdır.
 • Yemen Vizesi başvurusunda bulunan tüm kişiler başvuru öncesinde talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmak ile yükümlüdür. Bu evraklardan en önemlisi başvuru formudur. Öğrenci başvurularında başvuru formunun yanında imzalı öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Yemen Cumhuriyeti’nde kalınacak yer ve kontağa geçilen kişi ile ilgili bilgiler eksiksiz olmalıdır. Otelde kalınacaksa rezervasyon bilgileri ve seyahat bilgileri ile seyahat sigortası bilgileri evraklar içerisine konulmalıdır. Aile veya arkadaştan alınan davetiye mektubu gerekli evraklar arasındadır.
 • Kişinin finansal durumunu belirtilen belge doldurulmalıdır. Konsolosluk tarafından arka fonu beyaz olan 3 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar yakın zamanda çekilmiş olmalıdır.
 • Kişi 18 yaşından küçükse vize başvuru yapan kişi velisinin onayını belirten evrak dosyaya eklenmelidir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Yemen
Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen Vizesi Gerekli Evraklar

Yemen Cumhuriyeti kültürel dokusu, çeşitliliği ve özellikle kahvesi ile ünlüdür. Ülkedeki sosyo-ekonomik durum teolojik-siyasal önemi, siyasal birliğin sağlanamaması ve savaşın etkisinin sürmesi nedeniyle pekiyi değildir. Ülke içerisinde yaşanan çatışmalar ve radikal grupların birbiriyle kavgası ülkedeki faaliyetleri aksatsa da Yemen Cumhuriyeti’ne yapılan seyahat sayısı küçümsenmeyecek düzeydedir.

Diğer ülkelerin çoğunda olduğu gibi Yemen Cumhuriyeti’ne giriş için Yemen Cumhuriyeti diplomatik misyonlarına vize başvurusu yapılmalı ve seyahat ihtiyacına göre vize alınmalıdır. Bu nedenle Yemen Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde Yemen vizesi almak için gerekli olan tüm evrakları Yedi Vize Turizm farkıyla listeledik.

Yemen Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemen Cumhuriyeti’nin yapısı ve bir hayli aktif yaşantısı nedeniyle gerekli evraklar kriterleri değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle öğrenci, emekli ve çalışanlardan istenen evraklar birbirinden farklıdır. Değişim hızlı olduğu için aklınıza gelen ‘‘Yemen vizesi gerekli evraklar nelerdir?’’  sorusunu sizin için cevapladık.

 • Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaportunuz olması gerekir.
 • Yemen Vizesi başvurusunda bulunan kişiler yetkili makamlar tarafından istenen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla yükümlüdür.
 • Başvuru formu bizi tanıtan belgedir. Bu nedenle tüm detayları doldurulmalıdır. Başvuru formundaki kontak bilgileri de Yemen’deki temaslarımızı anlatması bakımından birer referanstır.
 • Finansal durumunu belirten belge (maaş bordrosu olabilir) evraklar içinde yer almalıdır.
 • Ticari vize başvurularının olumlu sonuçlanması için davetiye mektubu gereklidir.
 • Seyahat sigortası, otel bilgileri ve seyahat bilgilerini içeren evraklar form ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Arka planı beyaz olan 3 adet fotoğraf evraklara eklenmelidir. Fotoğraflar son 6 ayda çekilmiş olmalıdır.

Öğrenciler İçin Yemen Vizesi

Yemen Cumhuriyeti’nde eğitim görmek isteyen öğrenciler olabilir. Bu nedenle öğrenciler için Yemen vizesi kriterlerinin de bilinmesi gerekir. Bunlar:

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi
 • Daha önceden Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitime başladıysanız transkript
 • Yemen Vizesi başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğitim masraflarınızı karşılayan yasal temsilcinizin gelir belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneğiniz
 • Uçak ve ikamet edeceğiniz yerin bilgileri

Yedi Vize Turizm her kesimden kişilere yönelik profesyonel hizmetlerini öğrencilere de sağlamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Yemen
Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri

Yemen Vize Formu

Yemen Vize Formu Yemen Cumhuriyeti’ne ticaret ve gezi amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doldurup Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan diplomatik misyonlarına teslim etmek zorunda olduğu vize formudur. Bahsedilen başvuru formu, Yemen Cumhuriyeti yetkililerinin başvuruda bulunan kişi hakkında bilgi alması bakımından önem taşımaktadır.

Yemen vize formu Yemen İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’ndan temin edilebilmektedir. Formu Türkçe veya İngilizce olarak tükenmez kalemle doldurmanız gerekmektedir. Talep edilen bilgilerin doğruluğu büyük önem taşır. Formda ıslak imza bulunmalıdır. 18 yaşının altında olan kişiler için veliler formu doldurmalı ve kendi imzalarını atmalıdır. Yedi Vize Turizm form doldurmanıza yardımcı olarak belge ve bilgilerin eksiksiz olmasını sağlar.

Yemen Vize Formu İle Başvuru

Yemen Cumhuriyeti’ne vize başvurusu yapmak için Yemen vize formu doldurdunuz ve başvuruyu eksiksiz yaptınız. Aklınızda tek bir soru var: Yemen vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? Bu sorunun cevabı çok net olmamakla birlikte tam ve eksiksiz sunulan Yemen vize başvurularının genelde bir veya iki hafta içerisinde sonuçlandığı bilinmektedir. Yemen vize başvurusu sonucu Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile geliştirdiği ilişkiler sayesinde hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Seyahat amacınıza yönelik diplomatik misyonların sizden talep edeceği ek ya da eksik evraklar bu süreci uzatabilmektedir. Bu nedenle evrakların tam olduğundan emin olmalı ve Yedi Vize Turizm’den bu süreçte yardım almalısınız. Bu tür süreçlerde zamanı ve verilen evrakları etkin bir şekilde kullanmak önem arz etmektedir. Firmamız eğitimli kadrosu ve deneyimli yönetimiyle sürecin uzamaması için yanınızda olacaktır.

Yemen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Yemen vize formunu doldurdunuz. Dolayısıyla pek çok kişi gibi ‘‘Yemen vizesi kaç gün geçerlidir?’’ sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat amacıyla aldığınız vize geçerliliği onay alınan tarihten itibaren seyahat amacına göre değişmektedir. Yemen Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bölgelere gitmek istiyor ve vize geçerliliği, başvuru süreci vb. şeyleri merak ediyorsanız firmamızla iletişime geçiniz. Yedi Vize Turizm bu alanda en doğru ve en güncel bilgileri tarafınıza ileterek profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Vize Formu Yemen
Yemen Vize Formu

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Yemen Cumhuriyeti sınırları içerisinde bir bölgeye seyahat planlaması yapan herkesin Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru sürecindeki en önemli adımlardan biri dilekçeyi sunmaktır. Bu nedenle Yemen Vizesi Dilekçe Örneği üzerinden kendi dilekçenizi nasıl dolduracağınızı anlamak başvuru sürecinin olumlu sonuçlanmasını sağlayarak seyahat planlamanızı aksatmamanızı sağlayacaktır.

Kültürel gezi için turistik vize ve ticaret yapmak için ticari vize almak isteyen herkesin bu dilekçeyi eksiksiz doldurması gerekir. Yedi Vize Turizm dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun daha güçlü yapılmasını sağlayacaktır. Firmamız dilekçe hazırlama konusundaki zorlukları bilir ve size bu zorlukları aşmak için profesyonel destek sağlar. Sizlere sunduğumuz dilekçe örneğiyle birlikte dilekçenizi zorlanmadan hazırlayabilecek ve yetkililere sunabileceksiniz.

Yemen Vizesi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Yemen vizesi dilekçe örneği hakkında bilgisi olmayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması olan herkesin aklından ‘‘Yemen vizesi dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusu geçmektedir. Bu sorunun cevabı aslında çok basittir. İlk kural şeffaf olmak ve akıcı bir dil ile dilekçeyi yazmaktır. Öncelikle Yemen Cumhuriyeti’ne gitme amacınız hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Yemen Cumhuriyeti’nin kültürünü yakından görmek mi istiyorsunuz; yoksa Yemen Cumhuriyeti’ne bir iş gezisi mi planlıyorsunuz?

Amacı iyice belirttikten sonra Yemen Cumhuriyeti’ne gittiğinizde kalacağınız yer ve harcamaları nasıl finanse edeceğiniz ile ilgili bilgi vermeniz gerekir. Dolayısıyla gezi amaçlı alınan turistik vize ve ticaret amacıyla alınan ticari vize dilekçesi farklılık gösterecektir. Dilekçenizde burada belirtilen hususları derinlemesine anlatmanız gerekir. Yetkili kişi dilekçeyi okuduğunda söylediklerinize ikna olmalıdır. Dilekçe hazırlamak pek kolay bir iş gibi gözükmese de Yedi Vize Turizm’in size sunduğu hizmet ile dilekçe yazmak başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır. Diğer süreçlerde olduğu gibi başvuru dilekçenizi yazarken de biz hep yanınızdayız.

Turistik Vize ve Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Eski çağlarda ticaret merkezi olan ve Arap dünyasının en önemli ülkelerinden biri olan Yemen, Asya, Hint Yarımadası ve Afrika arasındaki ticaret yollarının kesişimin de yer alan ve kültürel dokusuyla hayran bırakan bir ülkedir. Yemen Cumhuriyeti bir turistin gidip görebileceği en şaşırtıcı bölgelerden biridir. Yemen Cumhuriyeti’ne turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız dilekçenizi buna yönelik yazmanız gerekmektedir. Yedi Vize Turizm dilekçe örneği ihtiyacınızda size tüm desteği sağlayacaktır.

Vizesi Dilekçe Örneği Yemen
Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Yemen Vize Ücreti

Yemen Cumhuriyeti’nden gezi amacıyla turistik, ticaret amacıyla ticari ve aile arkadaş ziyareti amacıyla ziyaret vizesi almak isteyen herkes Yemen vize başvurusu sürecinde Yemen Vize Ücreti ödemelidir. Yemen Cumhuriyeti diplomatik misyonlarının talep ettiği vize ücretleri için net bir rakam söylemek mümkün değildir. Başvurunun nasıl yapıldığı, başvurunun ticari veya turistik olması ve başvuru süresi gibi birtakım hususlar yetkililer tarafından istenen vize ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Vize ücreti ile ilgili güncel fiyat bilgisini öğrenmek ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak için firmamız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Yemen Cumhuriyeti’ne turistik ve ticari amacıyla seyahat planlamasında bulunan herkes Yemen vize ücreti ödemek zorundadır. Vize ücretleri Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonu olan Yemen İstanbul Fahri Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yaş grupları ve farklı ülke vatandaşlarına göre ücret değişebilmektedir. Ayrıca vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Vize ücretlerinin yanında fotokopi ücreti, biyometrik fotoğraf ücreti ve VIP ücreti gibi birçok hizmet ücreti talep edilebilmektedir. Yemen Cumhuriyeti’ne tek giriş ve çok giriş kıstası da vize ücretini etkilemektedir. Yedi Vize Turizm sizin için en güncel ve en doğru bilgiyi sunmaya çalışır.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat planlaması yaptınız ve aklınızda ‘‘vize ücretinasıl ödenir?’’ sorusu mu var? Sizler için Yedi Vize Turizm olarak bu soruyu madde madde cevapladık.

 • Diğer tüm başvuru işlemlerinde yapıldığı gibi vize ücreti de başvuru yapılan yetkili makamın banka hesaplarına, yani Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki diplomatik misyonlarının banka hesaplarına ödenir.
 • Para yatırma işlemi sonrasında bankadan dekont alınmalı ve bu dekont Yemen Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’na ibraz edilen evrakların içine konulur. Dekont olmadan yapılan işlemler geçersiz sayılmaktadır.
 • Yemen vizesi başvuru işlemlerini danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapacak olan kişiler hizmet bedeli ile birlikte başvuru ücretini de firmanın hesabına yatırmalıdır.
 • Diplomatik misyondan randevu almanız, randevuya zamanında gitmeniz ve doldurduğunuz evrakları eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Yemen Vizesi ücretiiade edilmez.
 • Ücreti ödeyen kişi hakkını başka bir kişiye devredemez.
Vize Ücreti Yemen
Yemen Vize Ücreti

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

‘‘Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar?’’ sorusu Yemen Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının cevabını aradığı bir sorudur. Yemen vize başvurusu normalde çok uzayan bir süreç değildir. Bu süreç normal şartlar altında 7 gün ile 10 iş günü arasında; maksimum 1 ay sürmektedir. Yemen Cumhuriyeti’ndeki iç karışıklıklar vize sürecinin süresinin değişmesine ve gecikmesine neden olabilmektedir. Bahsedilen 7 ile 10 iş günü süresi normal şartlar altında ve eksiksiz, doğru doldurulan formlar yetkililere ulaştırıldığında geçerlidir.

Vize alma sürecinin uzamaması için verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmeli ve süreç boyunca verilen bilginin kaynağı değiştirilmemelidir. Örneğin Yemen vizesi başvurusu sırasında bir oteldeki rezervasyonunuzu iptal edip başka bir otele rezervasyon yaptırmamanız gerekmektedir. Yetkililer bilgileri kontrol ederken verdiğiniz bilgiler ile inceledikleri evraktaki bilgilerin birbirini tutmasına dikkat ederler. Bu tarz yaklaşımlar vize çıkış sürecini muğlak hale getirmektedir.

Yemen Vizesi Başvuru Dilekçesi

Yemen Cumhuriyeti sınırlarında bulunan bir şehre seyahat edecek olan ve Yemen vizesi almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yemen Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan yetkili makamlarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu nedenle ‘‘Yemen vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunun cevabı aklınızı karıştırabilir. Bu sorunun cevabı başvuru aşamasıyla ilgilidir. Başvuru sürecinin amacını belirten en önemli adımlardan biri dilekçedir. Sunduğunuz dilekçe kendinizi çok iyi anlatmanızı sağlayacak biçimde ve uzunlukta olmalıdır.

Bu nedenle Yemen vize başvuru dilekçesi çok dikkatli doldurulmalıdır. Başvuru dilekçenizde Yemen Cumhuriyeti’nde kaç gün kalacağınız, seyahat amacınız, nerede kalacağınız ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınız anlatılmalıdır. Yedi Vize Turizm Yemen vize başvuru dilekçenizi eksiksiz doldurmanızı sağlayarak başvurunuzun çok daha etkili bir biçimde yapılmasını sağlayacaktır.

Yemen Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Yemen vizesinin kaç günde çıkacağı sorusu kadar geri dönüş işlemleri de seyahatiniz için önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Yemen Cumhuriyeti’ne gitmek için Yemen vizesi başvuru sürecine girmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru dilekçesinde geri döneceği tarihi belirten bir taahhütte bulunmalıdır. Bu taahhüt Yemen Cumhuriyeti lehine bir güvencedir. Bu güvenceye göre işiniz bittiğinde ülkenize geri dönmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde öğrencilik yaptığınız okul, çalıştığınız firma vb. bilgileri sunmanız gerekmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Yemen
Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen’e yapacağınız seyahatlerde Yemen vizesi almanız gerekmektedir. Yemen vizesi alabilmek için randevu almanız gerekir. Randevusuz yapacağınız hiçbir işlem kabul edilmeyecektir. Yemen vize hizmeti veren firmamızla irtibata geçerek uzman ekibimizden destek almanız mümkündür. Vize işlemleri yapılırken tecrübe sahibi ekibimizden destek almanız vize işlem süreciniz açısından faydalı olacaktır.  Yemen vizesi alabilmek için geçeceğiniz süreç zor ve uğraş verici olabilir.

Bu nedenle bizlerden destek almanız vize işlem sürenizi en hızlı ve en kolay hale getirecektir. Bunun yanı sıra bilgi sahibi kişilerden destek almanız vizenizin daha kolay olumlu sonuçlanması bakımından yardım sağlayacaktır. Vize türlerinde değişiklik görüldüğünden dolayı vize başvurunuzu yapmadan önce vize türünüze karar vererek başvurunuzu o şekilde yapmanız gerekmektedir. Vize türünüzü belirledikten sonra gerekli evrakları ve bilgileri tamamlayıp vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yemen Vizesi Şartları

Yemen vizesi sayfamız üzerinden vize için gerekli şartları öğrenmeniz mümkündür. Hizmet, diplomatik ve bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alma zorunluluğu vardır. Yemen Büyükelçiliği üzerinden vize türünüzü belirleyerek gereken şartları öğrenebilirsiniz. Yemen ülkesine gitmek için kullanacağınız Yemen vizesinin 90 güne kadar geçerlilik süresi vardır. Vize başvurusu yapmadan önce vize merkezi şubelerini ya da firmamızı arayarak daha detaylı bilgi alarak bu süreçte daha tecrübeli ve bilgi sahibi olarak başlamış olursunuz ve bu sayede işlem sürecini daha iyi anlamış olursunuz.

Vizeniz onaylandıktan sonra 180 gün içerisinde Yemen ülkesine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer ki bu süre içerisinde ülkeye giriş yapmazsanız onaylanmış olan vizeniz iptal edilir ve aynı işlemleri tekrardan yapmanız gerekmektedir. Yemen ticari, öğrenme, oturum, çalışma ya da turistik vize gibi durumlarda da vize alınabilir fakat bunun için hazırlayacağınız evraklar da değişiklikler olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Yemen
Yemen Vizesi Nasıl Alınır

Yemen Vizesi Kaç Günde Sonuçlandırılır?

Yemen seyahatinizi planladıktan sonra Yemen vize sayfamız üzerinden bilgi alarak vize işlemlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.  Vize başvurunuz işleme alındıktan sonra 3 ila 10 gün içerisinde sonuçlanır ve verdiğiniz iletişim adresleri aracılığıyla sizlere iletilir. Bu süre zaman zaman konsoloslukların yoğunluğundan ve oluşabilecek problemden dolayı değişiklik gösterebilir. Vize sonucunuz vize türünüze göre de değişiklik göstermektedir. İşlemlerin hatasız ve aksamadan ilerlemesi için verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yemen Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

 Yemen’e seyahat edecek kişiler, vize almak için Türkiye’deki yemen temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Vize alacak kişinin başvuru koşullarını taşıması ve eksiksiz evrakları yerine getirmesi şarttır. Koşullar ve evraklar eksiksiz sağlandığı takdirde, vize başvurusu kabul edilecektir. Gerekli evraklar için yedi vize firmamızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yemen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yemen konsolosluğuna vize için başvurulduğunda, duruma bağlı olarak, başvuran kişi, konsolosluk tarafından görüşmek için tekrar çağrılabilir. Pasaport evraklarında en az 2 sayfa bulunmalıdır. Bu 2 boş sayfaya vize bilgileri işlenecektir.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen ülkesine aile veya arkadaş ziyareti için gidecekler için en önemli evraklar başvuru formu, pasaport ve davetiye belgeleridir. Detaylı evrakları öğrenmek için yedi vize sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Davetiyeli Yemen Vizesi?

Yemende akraba veya arkadaş ziyareti için evraklar arasında davetiye mektubu olması gereklidir. Davetiye mektubu olmadan, vize almak imkansızdır.

Yemen Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’deki yemen konsolosluğundan vize randevusu almak için konsolosluğa müracaat etmek gerekmektedir. Bunun için internetten online olarak randevu alınabilir.

Yemen Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Yemen konsolosluğuna vize başvurusu yapan vatandaşların, vize işlemleri 1 hafta, 10 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Yemen’e seyahat etmeden 15 gün önce vize için müracaat etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yemen Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yemen Ankara Büyükelçiliği’nden vize randevusu yetkili vize acentalarından yapılmaktadır. Yetkili vize acentalarına internetten ulaşabilirsiniz. Seyahat etmeden 15 günce randevu alınması önerilir. 

Yemen Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Yemen Büyükelçiliğinin ilk görevi yemene seyahat etmek isteyen vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan yemen vatandaşlarının bütün işlemlerini yemen büyükelçiliği yapmakta ve Türkiye’deki bütün yemen vatandaşlarından yemen büyükelçiliği sorumludur. Aynı zamanda büyükelçilik Türkiye ve Yemen arasındaki ilişkileri korumaktır.

Yemen Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen ticari vizesi, vize kategorilerinden bir tanesidir. Yemende toplantı gibi faaliyetlere katılmak için ticari vizesi alınmaktadır. Yemen’de ziyaret edilecek olan faaliyetten, davetiye almak gerekmektedir. Bu davetiye olmadan ticari vize almak mümkün değildir. Gerekli evrakları yedi vize firmamıza başvurarak, bilgi edinebilirsiniz.

Yemen Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Yemen’deki ticari faaliyetleri ziyaret edebilmek için faaliyetten alınan davetiye mutlaka şarttır.

Yemen Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik vize, Yemen ülkesine tatile gitmek için alınan bir vizedir. Başvuruda bulunurken turistik vize almak için müracaat edildiği belirtilmelidir. Rezervasyon bileti, pasaport gibi evrakları sağlamak suretiyle, turistik vize alınabilir. Gerekli evraklara internetten ulaşmak mümkündür.

Yemen Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yemen turistik vizesi 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Yemene tatile gidecekler, gitmeden 3 hafta önce başvurmaları uygun olacaktır.

Yemen Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Yemen vize işlemleri, yemen büyükelçiliği ve yemen konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Seyahat ve turizm acentalarından vize başvuruları yapılabilir.

Yemen Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yemen vize başvurusu yapacak Türk vatandaşlarının pasaportları, seyahat bitişinde 6 ay geçerlilik süresi taşıması gerekmektedir. Pasaportlarda, vize işlemleri için 2 sayfanın mutlaka boş kalması gerekir. Duruma bağlı olarak yu-emen temsilcilikleri tarafından, vize başvurusu yapan kişi tekrar görüşmek için çağrılabilir. Yemen ülkesinin ve Türkiye Cumhuriyetinin resmi tatillerine ve dini tatillerine dikkat edilmelidir. Bu duruma göre müracaat edilmelidir.

Yemen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize kategorisinden vatandaşın, yemene neden seyahat edeceğini belirtilmelidir.  Form bizzat tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Fotoğraf kısmına vesikalık fotoğraf yapıştırılmalıdır. Gerekli bütün bilgiler doldurulmalıdır. Daha sonra imzalayarak başvuru formu teslim edilebilir.

Yemen Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Yemen vize başvuru formu, Türkçe ve ya İngilizce olarak doldurulabilir.

Yemen Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen vize başvuru formunu doldururken bütün bilgiler eksiksiz olarak girilmeli ve gerçek bilgiler yazılmalıdır. Başvuru formu bulanmayan vatandaşların başvurusu asla kabul edilmez.

Yemen Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yemen vize işlemleri, yemen temsilciliklerine şahsen gelerek veya yetkili acentelerden başvuru işlemlerini tamamlayarak yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti resmi yeşil, kırmızı, gri pasaportu olan kişiler yemen vizesinden tamamen muaftır. Vize işlemleri için başvuru formu doldurularak müracaat etmek gerekmektedir. Müracaat ettikten sonra gerekli hükümler ve şartlar sağlandığı takdirde işlemler tamamlanacaktır.

Yemen Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen’e seyahat etmeden 15 gün önce vize işlemleri için müracaat edilmesi önerilir. Başvurular tamamlandıktan sonra tekrar görüşülmek üzere yemen temsilciliğine görüşmek için başvuru sahibi çağrılabilir. Dikkat edilmesi gereken detaylı bilgileri yedi vize firmamıza başvurarak öğrenebilirsiniz.

Yemen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yetkili turizm acente şubelerinden veya internetten online olarak yemen vize randevusu almak mümkündür.

Yemen Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen vize randevusu almak için gerçeğe uygun bilgileri eksiksiz doldurmak şarttır. Yemen’e seyahat edecek vatandaşlar, seyahat etmeden 15 gün öncesinde vize randevusu almaları önerilir. Yemen vize randevusunu internetten alabilirsiniz.

Yemen Vize Ücreti 2021?

Yemen vize ücretleri, vize seçeneklerine göre değişmektedir. Fiyatları net olarak öğrenmek için yedi vize firmamıza başvurabilirsiniz.

Yemen Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Yemen vize ücreti yemen temsilciliklerin, anlaşmalı bankalara yatırılmaktadır.

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İnternetten dilekçe örneklerine erişmeniz mümkündür.

Yemen Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Yemen vizesi dilekçe, yazım kurallarına uyarak mavi tükenmez kalem ile yazılmalıdır. Seyahatin amacı ve tarihleri belirtilmelidir.

Yemen Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Vize dilekçesinin konsolosluğa hitaben ingilizce yazılması gerekmektedir.

Yemen Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Yemen vizesi için gerekli en önemli evrak ve belgeler; pasaport, biyometrik fotoğraf, başvuru formu ve rezervasyon bilgileri işlemler için gereklidir. Yemen vize kategorisine göre gerekli evraklar ve belgeler değişebilir. İnternetten daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Yemen Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Yemen vize işlemleri için pasaport fotokopisi, 2 adet kişisel doldurulması önemli olan form gerekmektedir. Yemende çalışan kişiler için işyerinden yazılan dilekçe gereklidir.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Yemen vizesi 7 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Yemen Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yemen vizesi 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yemen Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen redde itiraz vizesi için randevu ile şahsen konsolosluğa müracaat edilmesi önerilir. Detaylı bilgi için yedi vize firmamıza başvurabilirsiniz.

Yemen Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen çalışma vizesi yetkili birimlerden randevu alınarak işlemler başlatılacaktır. Gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra, çalışma vizesi için başvuru yapılabilir. Daha detaylı bilgi için internetten ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top