Vizesi Slovenya

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Slovenya’ya yapılması planlanan seyahatlerde Slovenya vizesi almak gereklidir. Slovenya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş 2024 yılına ilişkin evrak listesine göre evraklarınızı hazırlayarak başvuru için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Slovenya vizesi için yapılacak başvurularda konsoloslukların yoğunluğuna göre gecikmeler oluşabilir. Bu nedenle Slovenya seyahatinden ortalama 1 ay öncesinden vize başvurusu için randevu oluşturmak gerekli olacaktır.

Slovenya Schengen vizesine başvuruda bulunulması halinde kişilerden seyahat türüne göre farklı evraklar istenebilmektedir. Bu evraklar tamamen güncel evrak listesine göre hazırlanmalı ve başvuru dosyasında bulundurulmalıdır. Tam olarak eksiksiz bir başvuru dosyasıyla vize başvuru merkezlerinde olmak elbette vize başvurunuzun kısa zamanda sonuçlanmasını sağlayacaktır.

İçindekiler

Slovenya Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler

Slovenya bilindiği üzere 2007 yılından itibaren Schengen sisteminde yer almakta olan bir ülkedir. Yani bu vizeyi alarak diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Resmi pasaport ve diplomatik, hususi pasaport sahibi kişiler Schengen vizesinden muaf olmaktadır.

Türk vatandaşlarının herhangi bir schengen vizesi yoksa Slovenya vizesi almaları gerekmektedir. Slovenya ülkesinde sınır kapısında vize uygulaması yoktur. Vize talebinde bulunmak için Slovenya Konsolosluklarına şahsen müracaat edilmesi gerekir.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovenya vizesi alabilmek için ülkenin konsolosluklarına ya da konsoloslukların belirlediği başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılması gereklidir. Bu vize başvurularında başvuru yapan kişinin statüsüne göre farklı evraklar istenmektedir. Emekli, çalışan, şirket sahibi ya da öğrenci her kişi için farklı evraklar istenmektedir. Slovenya vizesi alabilmek için öğrencilerden istenen evraklar şöyledir:

 • Pasaport 10 yıldan eski olmaması ve en az 2 adet boş sayfasının olması zorunludur.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 • Slovenya vizesi için talep dilekçesi
 • Slovenya vize başvuru formu
 • Slovenya konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Öğrenci belgesi
 • Başvuru yapan öğrenci 18 yaşından küçükse Noter onaylı muvafaakatname hem aslı hem fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Eğitim masraflarını karşılayacak olan kişinin banka hesap dökümü
 • Slovenya sağlık sigortası poliçesi
 • Araç varsa aracın ruhsat fotokopisi

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. Güncel evrak listesi için Yedi Vize firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi Slovenya
Slovenya Vizesi

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya Vize Başvurusu Slovenya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize için yapması gereken işlemlerden biridir. Slovenya vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin alması zorunlu olan vizedir. Vizeniz olmadan Slovenya’ya seyahat etmeniz mümkün değildir.

Bu nedenle gerek eğitim için gerekse yakınlarınızı ziyaret için bu ülkenin konsolosluklarına başvurarak vize talebinde bulunabilirsiniz. Vize başvuruları için ülkenin konsolosluklarından randevu alınması gerekmektedir. Alınacak randevu ile Slovenya vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Slovenya vizesi için alınması gerekli randevu zamanı yapılacak olan seyahatten ortalama olarak bir ay öncesinden randevu oluşturulmalıdır. Vize başvurusu sırasında sizden gerekli tüm evraklar tam olarak istenecektir. Bu evrakları 2024 yılına uygun olarak hazırlamanız ve vize ücretini yatırmış olmanız gerekmektedir.

Evrakların tam olarak başvuru noktasına teslimi yapılması halinde ortalama 7 ile 15 gün içinde vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Elbette bu süre sizin başvuru tarihinize göre ve evraklarınızda herhangi bir pürüz çıkmamasına bağlıdır.

Slovenya Vizesi İçin Randevusu Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere Slovenya seyahati için Türk vatandaşlarından vize istenmektedir.   Ülkeye yapılması gereken herhangi bir seyahat için mutlaka konsolosluklar tarafından belirlenen türdeki vizelerin alınmasının zorunluluğu bulunmaktadır. Slovenya vizesi için gerekli tüm 2024 yılını kapsayan güncel evraklar hazırlanarak randevu talebi oluşturulmalıdır.

Konsolosluklara yapılan randevu talebi ne kadar erken olursa Slovenya vize başvurusu tarihiniz erken olacaktır. Randevu gününde ve saatinde başvuru merkezinde olmanız büyük önem taşır. Size belirlenen randevu gününde eğer başvuru merkezinde olmazsanız yeniden randevu oluşturmanız gerekecektir.

Slovenya Seyahati İçin Vize Alınması Gerekli Midir?

Slovenya’ya yapılacak olan seyahatler her ne nedenle olursa olsun mutlaka size uygun olan bir vize için başvuru yapmanız gereklidir. Türk vatandaşlarından Slovenya seyahatlerinde vize alınması zorunluluğu vardır. Eğer diplomatik ve hususi pasaportunuz varsa vizeden muaf olabilirsiniz.

Bu kişilerin 90 günlük kısıtlamalı olan seyahatler için vize alma zorunluluğu yoktur. Fakat seyahatleri 90 günü geçtiği taktirde muaflık dönemi kalkacaktır. Bu vizeleri almak için randevu oluşturulmalıdır. Slovenya vize başvurusu ile ilgili tüm detayları Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Vize Başvurusu Slovenya
Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya Vize İşlemleri genellikle Konsolosluklar tarafından Ve ülkenin Hükümeti tarafından belirlenmektedir. Slovenya Büyükelçiliğin öngördüğü şekilde evrakların 2024 yılına göre hazırlanması ve hatasız olması vize işlemleri sürecini hiç kuşkusuz kısaltacaktır. Slovenya Konsolosluğu vize başvurusu yapan kişilerden yapacakları seyahatin türüne ve zamanına göre farklı vize türlerini talep etmektedir.

Konsolosluklarda her türlü vize için başvuru yapılması randevu sistemine dayalıdır. Slovenya’ya yapılacak tüm vize başvuruları ilk kez olacaksa bu ülkenin Konsolosluğuna şahsen yapılmalıdır. Konsolosluklar kısa süreli 90 günü içeren turistik ya da ticari amaçlı yapılan seyahatlerde turistik vize, aile arkadaş ziyareti, ticari vize gibi vize türlerinin alınmasını uygun bulmaktadır. Ve Slovenya seyahatlerinde bu vizelerin alınmasını zorunlu kılmaktadır.

Slovenya’dan Vize Alabilmek İçin Hazırlanması Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovenya’ya yapılacak olan tüm seyahatlerde nedeni ve süresi ne olursa olsun mutlaka kısa süreli vize alınması zorunludur. Bu vize türlerinden birini almak istediğinizde statünüze göre ya da seyahat nedeninize göre birtakım evrakları hazırlamanız gereklidir. Bu evrakların güncel listesine ulaşarak hazırlamanız sizin vize onay sürecinizi kısaltacaktır.

Bu evraklar şu şekildedir:

 • Slovenya vize başvuru formu
 • Slovenya sağlık sigortası poliçesi
 • Pasaport 10 yıldan eski olmayacak şekilde
 • Pasaportun en az iki adet sayfasının boş olması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C numaralı olacak)
 • Vize talep dilekçesi
 • Seyahat için ulaşım ve konaklama rezervasyonları i
 • Banka hesap cüzdanı
 • Mesleki evraklar
 • Statüye uygun evraklar

Tüm bu evrakları eksiksiz olarak başvuru merkezlerine iletmelisiniz. Evraklarda herhangi bir pürüz ve hata fark edilirse Konsolosluk sizi tanımak için yüz yüze görüşme talep edebilir. Ayrıca vize talep dilekçenizde seyahatinizin nedeni ve süresi açıkça belirtilmeli ve şahsi imzalı olmalıdır. Slovenya vize işlemleri olarak önemli aşamalar randevu sistemi ve evrak hazırlığı sürecidir.

Slovenya Vize İşlemleri İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Slovenya vizesi alabilmek için bu Ülkenin Konsolosluğuna ya da diğer başvuru ofislerine başvuru yapılmalıdır. Konsoloslukların belirlemiş olduğu anlaşmalı başvuru merkezlerinden de başvuru işlemleri yapılabilir. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak Slovenya vize işlemleri sürecinde sizlere destek olmamızı bizlerden rahatlıkla talep edebilirsiniz.

Vize İşlemleri Slovenya
Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya Vize Randevusu

Slovenya ülkesine seyahat amacıyla yapılacak tüm geziler için Türkiye’den gidecek olan Türk vatandaşlarından birtakım vizeler istenmektedir. Slovenya Hükümeti’nin belirlemiş olduğu vizelerin alınması gereklidir. Bu vizeler için kişilerden birtakım evraklar talep edilmektedir.

Fakat Slovenya vizesi için vize başvurusu yapmak istenildiğinde öncelikle randevu oluşturulması gerekir. Slovenya Vize Randevusu için çağrı merkezleri aranarak ya da konsolosluklara şahsen gelerek başvuru günü oluşturulur. Randevu alınmadan hiçbir vize işlemi kabul edilmeyecek olup, randevu günü ve saatinde mutlaka başvuru merkezinde olunmalıdır.

Başvuru işlemleri için alınması gerekli olan Slovenya vize randevusu ne kadar erken alınırsa o kadar başvuru yapan kişinin lehine olacaktır. Zira Slovenya Konsolosluklarında yaşanması muhtemel yoğunluklar vize başvurularının ertelenmesine ya da gecikmesine yol açabilir. Seyahat tarihinizden ortalama bir ay öncesinden vize randevusu oluşturmanız oldukça önemlidir.

Slovenya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Slovenya vize işlemlerinde ilk olarak dikkat edilmesi gerekenler arasında randevu sürecine dikkat edilmelidir. Başvuru merkezlerinden randevu oluşturmak için yaşanması muhtemel olan yoğunluklar göz önüne alınarak seyahat tarihinden yaklaşık bir ay öncesine randevu alınmalıdır.

Randevu günü başvuru dosyanızla beraber başvuru merkezinde olmanız büyük önem taşır. Eğer ki başvuru randevu saatini kaçırmışsanız tekrardan dosya hazırlamak ve randevu oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle randevu saatine ve gününe dikkat etmek gerekmektedir.

Ayrıca evrak dosyanızda güncel biyometrik fotoğrafın olduğu evraklarınız olmalıdır. Bu evraklarda ki tüm bilgileriniz tam olarak tutarlı bilgilerden oluşmalıdır. Vize başvuru dosyanızda ve oluşturmuş olduğunuz vize talep dilekçenizde uyumsuzluk olduğu tespit edilirse vize başvuru işleminiz kesinlikle onaylanmayacaktır.

Hatalı evrak ve tutarsızlık oluşturan bilgilerin olması halinde Konsolosluk sizi şahsen görmek isteyebilir.

Slovenya Vize Başvuruları Şahsen Mi Yapılmalıdır?

Slovenya seyahati için alınması gerekli olan Slovenya vize randevusu ortalama olarak ülkeye yapacağınız seyahat tarihinden bir ay önce alınması gereken bir işlemdir. Çünkü Slovenya Konsolosluklarında yaşanması muhtemel yoğunluktan dolayı birtakım gecikmeler oluşabilir. Şahsen başvuru yapılabileceği gibi başvuru ofisleriyle de irtibat kurulabilir. Vize başvurularınız için Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilir, kolaylıkla vize onay sürecinizi kısaltabilirsiniz.

Vize Randevusu Slovenya
Slovenya Vize Randevusu

Slovenya Büyükelçiliği Vizesi

Slovenya Hükümeti’nin ülkemizde olan resmi işlemleri Ankara Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir. Slovenya Hükümeti’nin ülkemizdeki resmi temsilciliğini yürüten kurumdur. Slovenya Büyükelçiliği Vizesi işlemleri konsolosluklardan veya Hükümetin belirlemiş olduğu diğer başvuru noktalarından rahatlıkla yapılabilir.

Slovenya’ya yapılacak olan seyahatler için alınması gerekli olan kısa süreyi kapsayan 90 günlük vize türleri arasında en fazla tercih edilen vizeler Turistik ve ticari vize türleridir. Bu vizelerin geçerlilik süresi 90 gündür. 90 günlük süre aşıldığı durumlarda kişilerin farklı belgelere ihtiyacı olacaktır.

Ayrıca Slovenya’da kısa süreli seyahat sonrasında bu ülkede kalmaya karar verirseniz vizenin haricinde oturma ve çalışma izni belgesi almanız gerekmektedir. Tüm bu belgeler genellikle ülkenin konsolosluklarına yapılacak başvurular sonrasında gerekli şartlar taşındığı taktirde alınabilmektedir.

Slovenya Büyükelçiliğinin Görev Bölgesi Neresidir?

Slovenya Devletinin Türkiye’deki resmi temsilcisi olan Slovenya İstanbul Büyükelçiliği İstanbul ve çevre illerdeki Slovenya vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvuru işlemlerini yerine getirmektedir. Sadece ülkemizde İstanbul’da görev yapmakta olan Büyükelçiliğe yapılan tüm başvurular İstanbul ve yakın illerden yapılabilmektedir.

Fakat sizin başvuru yapmak istediğiniz vize türü kısa süreli vizeyse eğer konsolosluklar tarafında belirlenen başvuru merkezlerinden de vize talebinde bulunabilirsiniz.

Slovenya Büyükelçiliği Vize Ücretleri Nedir?

Slovenya Büyükelçiliği vizesi her yıl ülkenin vermiş olduğu kararlara göre değişebilmektedir. Vize ücretleri genellikle alınacak vize türüne ve süresine göre güncellenmektedir. Güncel olan vize ücretlerini ve evrak listesini kolaylıkla başvuru ofislerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca ücreti ödediğinize dair dekontu başvuru dosyasına eklemeyi unutmamalısınız.

Slovenya İstanbul Büyükelçiliğinin Vermiş Olduğu Hizmetler Nelerdir?

Slovenya Büyükelçiliği vizesi bu iki ülke arasında yapılan resmi işlemlerden birisidir. Fakat Büyükelçilik vize işlemleri haricinde diğer işlemleri de yapabilmektedir:

 • Pasaportların yenilenmesi
 • Ölüm, doğum işlemleri
 • Cenaze nakil işlemlerini
 • Evlilik işlemleri
 • Pasaport çıkartma işlemleri

Anlaşıldığı üzere Slovenya Büyükelçiliği iki ülke arasındaki bağlantıları kurarak resmi işlemlerin yerine getirilmesini sağlamaktadır. Konsoloslukların varlığı sayesinde ülkeler arası tüm resmi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Tüm bu vize işlemleri için kesinlikle güncel evrak listesi hazırlamalısınız. Yedi Vize firmamızın iletişim numarasından bizlere ulaşabilir vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Slovenya
Slovenya Büyükelçiliği Vize

Slovenya Konsolosluğu Vizesi

Slovenya Konsolosluğu Vizesi tüm vize işlemlerini Konsolosluklar tarafından yapılabilmektedir. Ayrıca Slovenya Hükümeti’nin belirlemiş olduğu farklı başvuru merkezlerinden de bu işlemler yapılabilmektedir. Türkiye’den bu ülkeye yapılacak olan seyahatler her ne sebeple olursa olsun mutlaka vize alınması gerekmektedir.

Gerek ticari amaçlı seyahatler için gerekse turistik amaçlı yapılacak seyahatler için seyahate yönelik vize başvurularının yapılması gereklidir.

Fakat hususi ve diplomatik pasaportlara sahip kişiler 90 günlük süreyi kapsayan bu vizeden muaf olacaklardır. Vize süresinin aşılmadığı durumlarda Slovenya Konsolosluğu Vizesi alınması zorunluluğu yoktur. Kısa süreli seyahat planı olan kişilerin Slovenya seyahati için herhangi bir başvuru işlemlerini gerçekleştiren firmalardan randevu oluşturup vize başvurusunda bulunabilirler.

Slovenya Konsolosluğu Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Slovenya konsolosluğu vizesi alabilmek için öncelikle başvuru yapan kişilerin kendi bulundukları bölgenin konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak bu konsolosluklara başvuru yapılmadan önce kişilerin şahsen giderek ya da çağrı merkezleriyle iletişime geçerek vize talebi için randevu oluşturması gereklidir.  Tüm vize işlemlerinin başvuruları için konsolosluklardan randevu oluşturması gereklidir. Randevu olmadan yapılan hiçbir işlem kabul edilmemektedir.

Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişi öncelikle başvurdukları illerde ki konsolosluklara giderek kısa süreli olan vize başvurularını kabul edip etmediklerini öğrenmelidirler. Çünkü bazı konsolosluklarda kısa süreli olan vize başvuruları işleme alınmamaktadır. Öncelikle bu detay öğrenilmeli ona göre randevu oluşturulmalıdır.

Eğer ki vize başvurusu yapan kişinin bulunduğu ilde veya ilçede Slovenya Konsolosluğu yoksa böyle durumlarda tüm vize işlemlerini sizin adınıza başlatabilecek turizm firmalarından rahatlıkla profesyonel destek alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’da bulunan Konsolosluğa başvurarak ta başvuru işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya ülkesine yapılacak olan seyahatlerde mutlaka bu ülkeden vize alınması gereklidir. Slovenya vizesi ortalama olarak 7 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Elbette bu durum sizin oluşturmuş olduğunuz randevu tarihine ve evraklarınızın tam ve hatasız olmasıyla ilgilidir.

Seyahat tarihinizden bir ay öncesinde vize için başvuru randevusu oluşturmanız gereklidir. Dolayısıyla tüm vize işlemlerinizde sıkıntısız bir süreç yaşamak istiyorsanız Yedi Vize firmamızla kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Slovenya
Slovenya Konsolosluğu Vize

Slovenya Turistik Vize

Slovenya’ya yapılacak olan seyahatlerde turistik vize alınması gerekmektedir. Turistik vize 90 günle sınırlandırılmış olup, bu süre zarfında arkadaşlarla tatil yapılabilir ya da bu ülkenin tarihi ve kültürel özellikleri araştırılabilir. Genelde turistik vizeye sahip olmak isteyen kişiler Slovenya’nın tarihini ve şehirlerini gezerek farklı yerleri keşfetmek isterler.

Bu nedenle vizenin kapsadığı 90 gün yeterli olmaktadır. Konsolosluklara yapılacak olan başvurular sonrasında gerekli evraklar hazırlanarak turistik vize talebinde bulunulabilir.

Turistik vize evrakları 2024 yılına göre hazırlanmalıdır. Bu evraklar birtakım nedenlerle her yıl güncellenmektedir. Slovenya Turistik Vize evraklarının eksiksiz olarak hazırlanması halinde kolaylıkla vizenin olumlu sonuçlanacaktır.

Başvuru dosyasında olan evraklarınızda pürüz ve eksiklik olduğu anlaşılırsa eğer Konsolosluk sizi yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Bu durum da sizin eksik evraklarınızı tamamlamanız gerekecektir.

Slovenya Turistik Vize Alabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovenya turistik vize alabilmek için Slovenya Hükümeti tarafından belirlenmiş olan vize ücretinin ilgili kuruma yatırılması ve birtakım 2024 yılına uygun evrakların hazırlanması gerekir.

Bu evrakların tam ve eksiksiz olarak başvuru merkezine iletilmesi sizin vize onay sürecinizi etkileyecektir. Dolayısıyla güncel evrak listesine birtakım başvuru merkezleriyle irtibat kurarak yad konsolosluklardan öğrenebilirsiniz.

Slovenya Turistik vize için gerekli evraklar şöyledir:

 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Pasaportta ayrıca 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi
 • Slovenya vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik olacak şekilde güncel fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Seyahatin masraflarının karşılanabileceğini kanıtlayan banka hesap cüzdanı
 • Araç varsa eğer araç ruhsat fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi

Bu evraklar tam olarak başvuru dosyasında bulundurulmalıdır. Evraklarda sıkıntı yaşanmaması halinde Slovenya turistik vizeniz kısa zamanda sonuçlanacaktır. Ortalama olarak 7 ile 15 gün içinde Slovenya vizeniz onaylanacaktır.

Slovenya Vizesi Ücreti 2024

Slovenya’ya yapılması planlanan seyahatler için kişilerden birtakım vizeler istenmektedir. Bu vize türleri için Konsolosluklar birtakım evraklar talep etmektedirler. Ayrıca vize ücretler her yıl güncellenmektedir. Sizlerde Slovenya vize ücretiyle ilgili her detayı Yedi Vize firmamızın iletişim numarasını kullanarak öğrenebilirsiniz.

Turistik Vize Slovenya
Slovenya Turistik Vize

Slovenya Ticari Vize

Slovenya’ya seyahat etmek isteyen iş adamlarının almakla yükümlü oldukları vize türüdür Ticari vize. Bu ticari vize Türkiye’den Slovenya’da ki fuarlara, iş gezilerine ve birtakım konferanslara katılmak için yapılan seyahatlerde geçerli olan 90 günü kapsayan vizedir.

Bu vize türünde kişilerden birtakım kişisel evraklarının yanında mesleği gereği farklı evraklarda istenmektedir. Her kişi için bu evraklar farklı olabilmektedir. Dolayısıyla konsolosluklara yapacağınız başvuru sonunda sizin seyahat nedeninize göre güncel evrak listesi sizden istenecektir.

2024 yılını içeren güncel evrak listesine göre hazırlamanız gereken evrakları ta olarak hazırlamanız ve randevu gününde başvuru merkezine teslim etmelisiniz. Eksiksiz olarak hazırlanan başvuru dosyası elbette sizin vize onay sürecinizi kısaltacaktır. Slovenya Ticari Vize başvurusu için öncelikle başvuru merkezlerinden randevu oluşturmayı unutmamalısınız. Randevusuz yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

Slovenya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovenya Ticari vize için gerekli evraklar bu seyahati yapmak isteyen çalışan kişi ile şirket sahibi kişi arasında bazı farklı evraklar olabilir. Bu nedenle seyahat amacınıza yönelik ve statünüzü göre istenen evraklardan oluşan güncel evrak listesine ulaşmanız gerekecektir.

2024 yılı için ticari vize evrak listesi şu şekildedir:

 • Slovenya vize başvuru formu
 • Slovenya vizesi için oluşturulması gerekli vize talep dilekçesi
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalı
 • Pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Birtakım finansal evraklar, banka hesap dökümü
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • T.C yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ulaşım, konaklama rezervasyonları
 • Kişinin aracı varsa araç ruhsat fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyasında bulunmalıdır. Eğer ki evraklarınızda tutarsızlık ya da eksiklik olursa Konsolosluktan çağrılabilirsiniz. Bu durum da sizin Slovenya ticari vize sürecinizin aksamasını sağlayacaktır.

Slovenya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya’dan alacağınız ticari vize için öncelikle başvuru merkezinden randevu oluşturmalısınız. Bu randevuyu ne kadar erken oluşturursanız o kadar iyi olacaktır. Normal şartlar altında Slovenya ticari vizesi 7 ile 10 işgünü içinde çıkmaktadır. Vize sürecinde sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorsanız Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak Slovenya vizesine kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Ticari Vize Slovenya
Slovenya Ticari Vize

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi özellikle bu ülkeye ailesini görmek onlarla özlem gidermek ve tatilini geçirmek isteyen kişilerin almak zorunda oldukları vizedir. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde alınması zorunlu olan bu vizenin süresi 90 günle sınırlandırılmıştır. Bu süre aile ziyaretleri için elbette yeterli olabilmektedir.

Fakat farklı nedenlerle ülkeyi tanıyıp yerleşme fikri olanlar için bu süre yeterli olamamaktadır. Böyle durumlarda daha uzun süreli vize türlerini ya da bu ülke için oturma izni gibi farklı belgelerin alınması gereklidir.

Bu ülkeden vize almak için şahsen başvurmanıza gerek yoktur. Vize işlemlerini başvuruda bulunan kişi adına yapan birtakım başvuru merkezlerinden, ofislerden de rahatlıkla bu vize için başvuru yapabilirsiniz. 2024 yılına uygun evraklarınızı hazırladıktan sonra bu ofislere başvuru dosyanızı kargo yoluyla gönderebilir ve vize başvurunuzu başlatabilirsiniz. Bu firmalar başvuru sürecini sizin adınıza takip edebilir ve vize başvurunuzun sonuçlanacağı güne kadar size bilgi verebilirler.

Aile Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovenya aile arkadaş ziyareti vizesi için şu evrakların eksiksiz olarak başvuru dosyanızda olması gerekir.

 • Slovenya vize başvuru formu
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır ve en az 2 sayfası boş olmalıdır.
 • İki adet güncel fotoğrafınız
 • Slovenya vize talebi dilekçesi
 • Slovenya’da ki yakınlardan gelen davetiye
 • Pasaport fotokopisi
 • T.C numaralı kimlik fotokopisi
 • Seyahat türüne uygun olan evraklar
 • Seyahatin sponsoru olan kişiye ait evraklar

Bu evrakları tam olarak başvuru merkezine teslim ettiğiniz taktirde ortalama 7 ile 15 gün içinde vize başvurunuz onaylanacaktır.

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Türkiye’den Slovenya’ya yapılacak olan eş, dost ziyaretlerinde mutlaka bu vize türlerinin alınması gereklidir. Kısa süreli olan bu vizeyi aldığınızda rahatlıkla arkadaş, aile ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Slovenya Aile arkadaş ziyareti vizesi almak için konsolosluklara ya da diğer başvuru merkezlerinden randevu alınarak vize başvurusunda bulunulması gerekir.

Ayrıca oluşturulan vize talep dilekçesinde seyahatin süresi ve nedeni açıkça belirtilmelidir. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza başlatmamızı ve Slovenya vizesine kısa zamanda sahip olmayı talep edebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Slovenya
Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovenya ülkesi kültürel özellikleri ve tarihi yapısıyla her z aman ilgi odağı olan bir ülkedir. Bir Schengen ülkesi olan Slovenya bu ülkeyi ilk kez ziyaret edecek kişilere vize almasını zorunlu kılmaktadır. Slovenya Hükümeti ülkesine yapılacak olan seyahatlerde Türk vatandaşlardan farklı türlerde vizeler talep etmektedir.

Dolayısıyla yapılacak olan seyahat öncesinde vize başvuru randevusu oluşturmak gereklidir. Slovenya’ya gerek turistik amaçlı seyahat yapın gerekse iş amaçlı seyahat yapın mutlaka amacınıza yönelik vize başvurusunda bulunmanız gereklidir.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar tam olarak hatasız ve eksiksiz şekilde tutarlı bilgilerden oluşmalıdır. Bu evrakları hazırlamadan önce mutlaka 2024 yılını içermesine dikkat etmelisiniz. Evrak listeleri her yıl Slovenya konsolosluğu tarafından güncellenmektedir.

Dolayısıyla güncel evrak listesine uygun olan evrakları hazırlamanız lehinize sonuç verecektir. Evraklarınızın güncel olması ve tutarlı, sizi yansıtan bilgilerden oluşması sizin vize onay sürecini sıkıntısız atlatmanıza vesile olacaktır.  Elbette bu durum da normal şartlarda 7 gün içinde vizeniz hazırlanmış olacaktır.

Slovenya Vizesi İçin Güncel Evraklar Nelerdir?

Slovenya seyahati öncesinde vize başvurusunda bulunmak için öncelikle başvuru merkezlerinden randevu oluşturmalısınız. Ardından oluşturduğunuz randevu gününde başvuru merkezinde hazır olmalısınız. İlk defa bu ülkeden vize almak istiyorsanız randevu almak ve başvuru yapmak için Konsolosluklara şahsen gelmeniz gerekecektir. Slovenya vizesi genellikle 90 günle sınırlandırılan vizelerden oluşmaktadır.

Slovenya vizesi için gerekli evraklar şu şekilde olmaktadır:

 • Slovenya Vize talep dilekçesi
 • Slovenya Vize başvuru formu
 • Biyometrik olacak şekilde 2 adet güncel fotoğraf
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamak kaydıyla
 • Pasaportta 2 adet sayfanın boş olması
 • T.C numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Banka hesap cüzdanı özeti
 • Ulaşım, konaklama rezervasyon belgeleri
 • Başvuru yapan kişinin meslek türüne uygun ek evraklar
 • Sağlık sigortası poliçesi

Slovenya seyahatinde hiç kuşkusuz en önemli evrak seyahat masraflarının ve kişinin bu ülkede yapacağı masrafları nasıl karşılayacağını garantileyen banka hesap cüzdanıdır. Bu belgeyi isteyen Slovenya Hükümeti bir nevi kendini garantiye almaktadır. Slovenya vizesi için gerekli evraklar 2024 güncel listesi için Yedi Vize firmamızla kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Slovenya
Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği

Slovenya’ya yapılması planlanan seyahatler için bu ülkenin konsolosluklarından vize alınması gereklidir. Slovenya’ya yapılacak olan seyahatler ne amaçlı olursa olsun tüm seyahatleriniz için mutlaka kısa süreli de olsa vize alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Slovenya konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan seyahat amaçlarına ilişkin farklı vize türleri bulunmaktadır. Slovenya’ya yapılacak olan seyahatler için kişinin seyahat nedenine göre bir vize alması doğru olacaktır.

Kısa süreyi kapsayan vize türlerine yapılacak başvurular için kişilerden birtakım evraklar istenmektedir. Kısa süreli vizeler için hazırlanması gereken evraklar başvuruyu yapan kişinin statüsüne göre farklılık gösterebilir. Özellikle 2024 yılı için güncellenmiş olan evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Evraklarınızı size verilen belirli süre içerisinde tamamlayarak başvuru dosyanızı hazır hale getirmelisiniz.

2024 yılını kapsayan güncel evrak listesinde alınacak vize türüne göre, kişinin statüsüne, seyahat amacına yönelik farklı ek evraklar istenebilir. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişi vize talebi için bir dilekçe yazmalıdır. Bu dilekçede seyahatin nedeni ve süresi gibi konular açıkça belirtilmelidir. Bu dilekçeyi vize başvurusunda bulunan kişi imzalamalı öyle başvuru dosyasına koymalıdır. Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği başvuru merkezlerinden ya da online ortamlardan rahatlıkla alınabilir.

 Turistik Vize Başvurusu İçin Talep Dilekçesinde Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

Slovenya vizesi dilekçe örneği başvuru merkezlerinde bulunmaktadır. Sadece konsolosluklardan değil online vize başvuru ofislerinden de dilekçeye ulaşabilirsiniz. Bu dilekçeyi hazırlarken dikkatli olmalı ve doğru bilgiler içermesine özen göstermelisiniz.

Online ortamlardan ulaşmış olduğunuz dilekçe örnekleriyle rahatlıkla kendi vize talep dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Slovenya vizesi başvuru talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

 • Slovenya’ya yapılacak olan seyahatin nedeni, süresi dilekçede yer almalıdır.
 • Yapılacak olan seyahatin tarihi ve dönüş zamanı yine açıkça belirtilmelidir.
 • Slovenya seyahati masraflarının kim tarafından karşılanacağı da açıkça belirtilmeli, bu kişinin de ayrıca dilekçede imzası olmalıdır.  
 • Turistik vize başvurusunda Slovenya konsolosluğa sunulan neden ile dilekçede yer alan seyahat nedeni birbiriyle örtüşmelidir.

Tüm bu detaylara dikkat edilerek hazırlanan Slovenya vizesi dilekçesi örneği başvuru dosyasında yer almalıdır. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak Slovenya vizesi alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Slovenya
Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği

Slovenya Vize Formları

Slovenya’ya yapılması planlanan seyahatlerde mutlaka ülkenin ve Konsolosluğun belirlemiş olduğu vize türlerinden birisine sahip olmak gereklidir. Ülkeye hangi amaçlı seyahat edilirse edilsin Türk Vatandaşlarından vize alınması zorunluluğu vardır. Gerek ülkeye yapılacak aile ziyaretleri için gerekse eğitim amaçlı yapılacak olan seyahatlerde başvuru yapan kişilerden vize talep edilmektedir.

Fakat vize başvurusu sırasında Slovenya Vize Formları itinayla doldurulmalıdır. Başvuru formları doldurulurken seyahatin amacı, süresi ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Konsolosluklarda farklı algı oluşturulmamalıdır. Başvuru formları başvuru yapan kişi tarafından net ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Slovenya vize başvurusu yapan kişiler sadece form doldurmakla kalmayıp, ayrıca bu ülkeden vize alabilmek için vize talep dilekçesini itinayla doldurmaları gerekmektedir. Slovenya Vize talep dilekçesinde birtakım bilgiler açıkça ve tutarlı olacak şekilde belirtilmeli ve başvuru yapan kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.

Slovenya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Slovenya vize formları ülkeye yapılan vize başvurusu sırasında bu ülkeye ticari ya da turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin doldurmasının zorunlu olduğu formlardır. Başvuru formu konsolosluğun belirlediği bilgilerden oluşmalı ve elbette vize başvurusu yapan kişiyi tanımak amacıyla kişisel bilgilerden oluşmalıdır. Slovenya konsolosluğu tarafından gerekli görülen bir belgedir.

Bu formu başvuru yapan kişi şahsen doldurmalıdır. Kişinin formda kendi imzası olmalıdır. Aynı zamanda başvuru merkezine teslim edilecek dosya içerisinde yer almalıdır.

Slovenya vize başvuru formlarına gerek başvuru merkezlerinden ulaşılabilir, gerekse internet üzerinden formlar indirilerek te doldurulabilir. Bu formlar kişinin kendisini tanıtan ve doğru bilgileri yansıtacak şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Aksi halde Slovenya vizenizin onaydan geçmesi mümkün değildir.

Slovenya Vize Başvuru Formları Online Olarak Doldurulabilir Mi?

Slovenya vizesi alabilmek için vize başvurusunda bulunulmalıdır. Vize başvuru formlarına konsolosluklardan ulaşılabileceği gibi online ortamdan da ulaşılabiliyor. Bu başvuru formunu online olarak doldurup çıktısını alarak imzalamanız gerekmektedir.

Doğru ve sizi anlatan bilgilerle doldurulması oldukça önemlidir. Başvuru formunu doldurup, çıktısını alarak başvuru dosyanıza eklemeniz gereklidir. Slovenya vize formları için Yedi Vize firmamızla irtibat kurabilir ve kolaylıkla Vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Vize Formu Slovenya
Slovenya Vize Formu

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya vizesi bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde alınması zorunlu olan belgedir. Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusu genellikle vize başvurusunda bulunmuş kişilerin sordukları ve endişe duydukları konulardandır. Slovenya’ya yapılacak olan seyahatlerde özellikle kısa süreli seyahatlerde mutlaka vize alınmasının zorunluluğu bulunmaktadır. Vizenin ne kadar zamanda sonuçlanacağı başvuru yapılan tarihle ilgili olup, aynı zamanda evraklarda herhangi bir pürüz yaşanmamasıyla ilgilidir.

Slovenya vizesi için Konsolosluklara ya da farklı başvuru noktalarına erken tarihlerde başvuru yapmak önemlidir. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar ve birtakım sebepler Konsoloslukların başvuru yapan kişiye geç tarihlerde randevu vermesini gerektirebilir. Bu durum da sizin Slovenya seyahatinizin ertelenmesine sebep olabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı Slovenya vize başvuru için yapılacak olan randevu taleplerinin erken dönemlerde yapılması önemlidir.  

Genellikle 2024 yılını kapsayan evraklarda bilgi eksikliği ve hatalı evraklar olması halinde Konsolosluk sizden farklı evraklar isteyebilir. Veya direkt başvurunuzu iptal edebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak ve sıkıntısız vize süreci geçirmek istiyorsanız öncelikle evraklarınızı güncel 2024 yılına göre hazırlamalısınız.

Genellikle vize başvuruları 10 ya da 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu durum size bağlı olan bir süreç olabileceği gibi Konsoloslukların yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Seyahat planlarınızda aksilik yaşamamak için vize başvuru randevu talebini erken dönemlerde yapmaya özen göstermelisiniz.

Slovenya Vizesi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Slovenya vizesi kaç günde çıkar? gibi soruları bu ülkeye vize başvurusunda bulunan ve ülkeye gitmek için heyecan yapan kişilerin merak ettikleri bir sorudur. Bu soruya şu şekilde yanıt verebiliriz. Bilindiği üzere bu vize işlemleri için genellikle evrakların tam olarak hazırlanması ve başvuru yapılmadan önce randevu oluşturulması süreci önemlidir.

Ayrıca sizin başvuru merkezlerine iletmiş olduğunuz başvuru dosyanızda eksiklik olduğu taktirde yine vize onay sürecinizde sıkıntı yaşanacaktır. Başvuru dosyanızda bulunan evraklarınız ile vize talep dilekçenizde ki bilgiler birbiriyle örtüşmelidir. Slovenya vizesi kaç günde çıkar? sorusuna karşılık rahatlıkla evraklarda pürüz olmaması halinde 7 iş günü içinde çıkar diyebiliriz. Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek Slovenya vizenize stressiz şekilde kavuşabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Slovenya
Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Slovenya Vize Ücreti

Slovenya’ya ne amaç için seyahat yapılacaksa yapılsın mutlaka farklı ülkelerin vatandaşlarından vize alınması uygun görülmektedir. Slovenya Hükümeti’nin vermiş olduğu kararlara göre kişilerden farklı vize türlerinin alınması zorunlu olmaktadır. Başvuru yapan kişinin seyahat amacına yönelik farklı vize türleri bulunmaktadır.

Her vizenin belirli evrakları ve ücreti olmakla beraber bu ücretler her yıl güncellenmektedir. Vize başvurularını ülkenin Türkiye’deki konsolosluklarından yapabileceğiniz gibi farklı başvuru noktalarında da yapabilirsiniz. Slovenya Hükümetinin belirlemiş olduğu 90 gün kısıtlamalı vize türleri bulunmaktadır. Ticari amaçlı yapılan seyahatlerde ticari vizeler, aile arkadaş ziyaretleri için ise yine 90 günle sınırlı olan vizelerin alınması uygun bulunmaktadır.

Her bir vizenin ortalama süresi 90 gün olmakla beraber uzun süreli vizelerde vardır. Ama bu vizelerin süresine, türüne ve nedenine göre ücretleri farklı olmaktadır. Başvuru merkezlerinden bu vize ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Slovenya Hükümeti tarafından Slovenya Vize Ücreti her yıl güncellenmektedir.

Slovenya Vize Ücretleri Neye Göre Belirlenmektedir?

Slovenya vize ücreti her yıl Slovenya Hükümetinin aldığı kararlara göre güncellenmektedir. 2024 yılını kapsayan yeni güncel vize ücretlerine Konsolosluklardan ya da vize işlemlerini yapan turizm firmalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Slovenya vize ücretini öğrendikten sonra ilgili kuruma ücreti yatırarak dekontu başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Başvuru merkezlerine ileteceğiniz dosyada tüm evraklarınız eksiksiz yer almalıdır. Evraklarınızda hiçbir şekilde pürüz çıkmaması halinde vizeniz kısa zamanda onaylanacaktır.

Kısa süreli olan vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve vizelerin süresine göre farklılık gösterebilir. Vize ücretleri tamamen Slovenya Devleti’nin insiyatifinde olup, Devletin aşmış olduğu kararlara göre güncellenmektedir.

 Slovenya Vizesi Almak Zorunlu mu?

Slovenya’ya yapılması planlanan seyahatlerde mutlaka seyahatin türüne ve süresine göre bir vizenin alınması zorunludur. Kısacası Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Vizesiz bu ülkeye seyahatin yapılması olanaksızdır. Sadece diplomatik ve yeşil pasaport sahibi olan kişiler Slovenya vize ücreti konusunda muaf olmaktadırlar. Bu kişilerin kısa süreli seyahatlerinde için vize şartı aranmamaktadır. Yedi Vize vize işlemlerini gerçekleştiren firmamızla irtibata geçerek vize ücretleriyle ilgili her detayı öğrenebilirsiniz. Tüm vize işlemlerinizde sizlerin yanınızdayız.

Vize Ücreti Slovenya
Slovenya Vize Ücreti

Slovenya Vizesi (VFS Global)

Slovenya Vizesi (VFS Global) vize işlemleri için ülkemizde genellikle büyükşehirlerde kurulan başvuru merkezlerinden vize başvuruları yapılabilmektedir. Bu başvuru merkezleri Slovenya Büyükelçiliğinin denetimindedir. Resmi olan bir başvuru merkezi olup bu noktalardan da rahatlıkla Slovenya vizesi (VFS Global) başvuruları yapılabilir.

Fakat bu kurumlarda 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak vize başvuruları kabul edilmektedir. Daha uzun süreli vizeler için Konsolosluklara başvurularınızı yapabilirsiniz. Slovenya seyahatiniz ne amaçlı olursa olsun mutlaka seyahat nedeninize uygun vize için başvuru yapmanız gerekir. Slovenya ülkesine vize olmadan seyahat etmeniz mümkün değildir.

Fakat başvuru merkezlerine yapılacak olan vize başvuruları öncesinde mutlaka randevu talebi oluşturmak gereklidir. Randevu talebi olmadan başvuru işlemleri başvuru merkezlerinde kabul edilmemektedir. Vize başvurusu için randevuların erken alınması vize sürecinin hızlanmasında büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla yapılacak Slovenya seyahati için bir ay öncesinden başvuru merkezlerinden randevu oluşturulması lehinize olacaktır.

Slovenya VFS Global Başvuru Merkezlerinin Özellikleri Nelerdir?

Slovenya vizesi (VFS Global) vize işlemleri bu kurumlarda genellikle dört aşamadan oluşmaktadır.

 • Vize için randevu talebi oluşturulması
 • Başvuru dosyasının tam olarak hazırlanması
 • Dosyanın teslim aşaması
 • Vize ücretinin ödenmesi

Bu dört aşamadan oluşan Slovenya vize işlemleri kolaylıkla randevu alınması sonrasında evrakların ilgili kuruma tesliminin yapılması ile sonuçlanmaktadır. Sizin telim ettiğiniz evraklarda pürüz yaşanmaması halinde kolaylıkla vize başvurunuz kısa zamanda onaylanacaktır.

Slovenya Global işlemlerin kabul edildiği bu kurum Slovenya Hükümeti’nin resmi bir koludur. VFS Global başvuru merkezi Slovenya Hükümetiyle bağlantılı olarak vize işlemlerini yürütmektedir.

VFS Global Vizesi Slovenya
VFS Global Slovenya Vizesi

VFS Global Başvuru Merkezlerinden Randevu Alınmalı mıdır?

Slovenya vizesi almak için VFS Global başvuru merkezlerinden elbette randevu alınmalıdır. Randevu olmadan hiçbir şekilde vize başvuruları alınmayacaktır. Dolayısıyla Slovenya vizesi (VFS Global) başvurularında randevu sisteminin be kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.  

Ayrıca randevu oluşturmak için başvuru merkezine gelmenize gerek yoktur. Çağrı merkezleriyle kurulan iletişim sonrası oluşturulan randevulara erken gelmelisiniz. Bu başvuru merkezlerinde verilen tüm randevu hizmetleri ücretsiz olmakla beraber şahsen randevu alınmasına da gerek bulunmamaktadır. Slovenya vizesi (VFS Global) başvurularını Yedi Vize firmamız aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya’ya gitmeyi planlıyorsanız öncelikle Slovenya’nın Türkiye temsilciliklerine başvurarak vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ardından sizlerden istenen belgeleri tamamlamalı ve temsilciliklere teslim etmelisiniz.

Slovenya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vize alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında Slovenya’ya hangi amaç ile gideceğinizi belirlemeniz ve bu amaç doğrultusunda belgelerinizi eksiksiz tamamlamanız gelmektedir.

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya’ya eğer aileden birini ya da arkadaşlarınızdan birini ziyaret amacıyla gitmeyi planlıyorsanız bu bireylerden davet mektubu almanız işlemlerinizin kolaylaşması adına oldukça önemlidir.

Davetiyeli Slovenya Vizesi?

Davetiyeli Slovenya vizesi; Slovenya’ya aile ya da arkadaş ziyaretleri için veya çalışma amaçlı gidişleriniz için gerekli bir belgedir. Davetiye mektubu olarak geçen bu belge ile vize işlemelerinizin kolaylaşmasına fırsat tanıyabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovenya Konsolosluğundan randevu almak istiyorsanız Dışişleri Bakanlığının Konsolosluk İşlemleri sitesi üzerinden online bir şekilde ya da ilgili konsolosluk binasını arayarak telefon üzerinden randevu alabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Resmî tatiller ve hafta sonları dahil edilmemek üzere vize başvurunuz on beş iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahatinizin sekteye uğramaması adına randevunuzu seyahatinizden en geç bir ay önce almış olmanız gerekmektedir.

Slovenya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovenya Büyükelçiliğinden randevu almak için telefon numarası üzerinden ulaşabilir ve uygun bulduğunuz bir tarih için randevu talep edebilirsiniz. Randevu gün ve saatinde ilgili birimde olmanız oldukça önemlidir.

Slovenya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Slovenya Büyükelçiliğinin görevleri arasında; bünyesinde barındırdığı konsolosluk birimleri aracılığı ile Türkiye’den Slovenya’ya gitmek isteyen bireylerin vize işlemlerini yürütmek, Slovenya hükümetini Türkiye’de temsil etmek ve Türkiye’deki Slovenya vatandaşlarının resmi işlemlerini denetlemek olarak sıralanabilir.

Slovenya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya’ya ticari amaçlar doğrultusunda gitmeyi planlıyorsanız anlaşmalı olduğunuz firmadan bir adet davet mektubu almanız gerekmektedir. Bu mektup vize işlemlerinizin onaylanması için gereklidir.

Slovenya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Davetiye mektubu kullanmanız şarttır. Bu mektup Slovenya hükümeti tarafından referans olarak kabul edilmekte ve sizlerin ülke için bir tehdit unsuru olmadığınız anlamına gelmektedir.

Slovenya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya’ya gezi amacı ile gitmeyi planlıyorsanız başvuru formunuzdaki turistik vize bölümünü işaretlemeniz gerekmektedir. Sizden istenen belge ve evraklar vize türüne göre belirleneceğinden bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız.

Slovenya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya turistik vizeniz temsilciliklerin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte genel anlamıyla on beş iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç ne olursa olsun tarafınıza bilgilendirilir.

Slovenya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Slovenya vize başvurunuzu e vize sistemi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi ülke temsilciliklerine şahsen başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz VFS Global tecrübesinden faydalanarak vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurunuzu yaparken bilgilerinizin doğru, güncel ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru esnasında yanlışlık yaptığınız takdirde görevliden yeni bir form istemekten çekinmeyiniz.

Slovenya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Başvuru formunuzu tükenmez kalemle, okunaklı bir yazıyla doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizin güncel ve doğru olmasına dikkat etmeniz başvurunuzun onaylanması adına önemli bir şarttır.

Slovenya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Slovenya başvuru formunu Türkçe doldurabileceğiniz gibi İngilizce ve Slovenya resmi dilinde de doldurabilirsiniz. Önemsemeniz gereken nokta bilgilerinizin güncel ve doğru olmasıdır.

Slovenya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunu doldururken bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazınızın net ve okunaklı olması da önemli bir kriter olarak kabul edilmektedir.

Slovenya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Slovenya vize işlemlerinizi e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi konsolosluk birimlerine şahsen başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerini gerçekleştirmeye yeterli vaktiniz yoksa VFS Global danışmanlığına başvurabilir ve tüm sürecin başarılı bir şekilde takip edilmesine imkân tanıyabilirsiniz.

Slovenya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Dikkat etmeniz gereken huşuların başında süreci detaylı bir şekilde takip etmeniz gelmektedir. Her bir adımı zamanında ve detaylı bir şekilde takip etmeli ve uygulamaya koyulmalısınız.

Slovenya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovenya vize randevusu almak için ilgili temsilcilikleri arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Ya da VFS Global vize danışmanlık merkezimize başvurabilir ve sizler için tüm sürecin takip edilmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Slovenya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevunuzu alırken randevunuzu kesin olarak gidebileceğiniz bir tarihe almanız oldukça önemlidir. Eğer randevuya gitmezseniz takip eden bir ay içerisinde yeni bir randevu oluşturmanız mümkün olmamaktadır.

Slovenya Vize Ücreti 2021?

Vize harcı olarak da belirtilen bu ücretin zamanında ödenmesi başvuru işlemlerinizin işleme konulması adına oldukça önemlidir. Bu ücreti ödemeyi ve daha birçok işlemi gerçekleştirmeyi kolaylaştıran VFS Global firmamızla irtibat kurabilirsiniz.

Slovenya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Slovenya vize ücreti temsilciliğin belirlemiş olduğu banka hesabına başvuru işleminizi takip eden en kısa sürede yatırılması gerekmektedir. İşlemlerinizin hız kazanması adına oldukça önemlidir.

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Slovenya vizesi dilekçe örneği ile vize başvurunuz için gerekli olan dilekçe yazınızı kolayca yazabilirsiniz. Resmi makamlara yazılan metinleri daha özenli ve kusursuz olması adına bu örnekler hayli işe yaramaktadır.

Slovenya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Slovenya vizesi için dilekçenizi tükenmez kalem ile okunaklı bir yazı ile yazmanız gerekmektedir. Bu noktada anlatmak istediklerinizi az ve öz ifadelerle, yazım kurallarına uyarak belirtmeniz önemlidir.

Slovenya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Slovenya vize dilekçenizi kendinizi karşı tarafa daha iyi ifade edebilmek adına İngilizce ve Slovenya resmi dilinde yazmanız sizleri avantajlı kılacaktır.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Slovenya vizesi için gerekli evraklar; kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, pasaport, seyahat biletleri, başvuru formu, harç dekontu, maddi gelir bildirisi, sağlık raporu gibi kişisel ve seyahat bilgilerinizin bulunduğu belgeleri kapsamaktadır.

Slovenya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Slovenya vizesi için gerekli olan dokümanlar vize türünüze göre farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada hangi vize türüne başvurduğunuz oldukça önemlidir. Genel anlam itibaren dokümanlar ve gerekli belgeler aynı anlamda karşılık bulmaktadır.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Slovenya vizesi yoğunluğa ve dönemlere göre farklı aralıklarda sonuçlanmaktadır. Hafta sonu ve resmî tatiller haricinde bu vize on beş iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Slovenya vizesi genel olarak on beş gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç dönemlere göre farklılık göstereceği gibi sizlerin evraklarınızı teslim sürenize göre de değişebilir.

VFS Global Slovenya Vize İşlemleri?

Vize işlemlerinizi takip etmek için yeterli süreniz yok ise bu işlemlerinizi sürdürmesi adına VFS Global firmamızdan destek alabilir ve tüm sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesine olanak tanıyabilirsiniz.

VFS Global Slovenya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevularınız dahil tüm işlemleriniz için VFS Global tecrübesine başvurabilir ve tüm süreçlerin sizlerden ve yetkili temsilciliklerden aldığımız yetkiyle takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler