Vizesi Portekiz

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır 2024? Portekiz Cumhuriyeti Avrupa’nın güneybatısında, Avrupa Kıtası’nın batıdaki son sınırında yer alan Avrupa Birliği üyesi ülkedir. Portekiz Cumhuriyeti’nin güneyinde ve batısında Atlas Okyanusu; kuzey ve doğusunda İspanya yer alır.

Ülke içinde düzlükler yer alır ve bu düzlükler tarıma elverişli arazileri içerir. Ülke genel olarak Akdeniz iklimine sahiptir.  Portekiz Cumhuriyeti adından anlaşılacağı üzere demokratik cumhuriyet  ile yönetilmektedir. Portekiz Cumhuriyeti, Avrupa Birliği ve  NATO üyesi olan ülkeler arasında yer alır.

Portekiz vizesi Portekiz Cumhuriyeti’ne ticari, eğitim, aile/arkadaş ziyareti ve turistik amaçlarla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde yetkililerden talep etmeleri istenen vize türüdür. Portekiz Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişiler Schengen vizesi alarak da ülkeye giriş yapabilir.

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sahip oldukları yeşil, bordo, siyah ve gri pasaport türlerinden bağımsız olarak Portekiz vizesine başvuru yapmak zorundadır. Portekiz Cumhuriyeti için yapılan vize başvuru süreci çok karmaşık olabilmekte ve bu süreçte bazı zorluklar yaşanabilmektedir. Vizenizi bu tür zorlukların üstesinden gelerek alabilmek için Portekiz Cumhuriyeti seyahatinizden önce Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri Nasıl Olmalıdır?

Portekiz vizesi başvurunuzu yapabilmek için doldurmanız ve yetkililere teslim etmeniz gereken bazı belgeler ile yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse;

 • Yeşil, siyah, bordo veya gri pasaport
 • Vize başvurusu sürecinde dolduracağınız ve özel bilgilerinizi içeren başvuru formu
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Varsa davet mektubunuz
 • Uçak biletleriniz
 • Finansal yeterlilik belgeleri (Maaş bordrosu vs)
 • İşlemlere göre istenilen ek belgeler (Örnek olarak ticari vize için vergi levhası veya ticaret odasından istenecek belgeler)
 • Önerilen aşılar (Kızamık, kızamıkçık, kabakulak(MMR), Difteri, Tetanos, Boğmaca vb. rutin aşılar)

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat edecek tüm vatandaşların diğer belgelerin yanında 3 adet biyometrik fotoğraf götürmesi tavsiye edilir. Fotoğrafınızın yakın dönemde, tercihen son 3 ay içinde çekilmiş olmasına ve fotoğraftaki vücut ile yüz yapınızı değiştirecek sakal, bıyık ve ani kilo alımı gibi şeyleri yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü yetkililerin fotoğraftaki kişinin siz olduğuna inanması fotoğrafınızın kabul edilmesini sağlar.

Vizesi Portekiz
Portekiz Vizesi

Portekiz Vize Başvurusu

Devlet olma statüsünü kazanmış her siyasal birimin diğer devletlerle ilişkilerini düzenlerken uyulmasını şart koştuğu kurallar bulunmaktadır. Buna göre her devletin, diğer devletlerden gelen insanları kabul etmek için uyulmasını beklediği pasaport ve vize gibi şartlar vardır. Bu sebeple herhangi bir ülkeye seyahat etmeyi düşünürken o ülkenin vize şartı koyup koymadığını araştırmak gerekir. Portekiz, Türkiye’den gelecek yolculara vize şartı koymuştur.

Portekiz vize başvurusu, uyruğu Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olan herkesin Portekiz’in Türkiye içindeki resmi makamlarına başvuruda bulunarak elde etmesi gereken vizeyi tanımlamak için kullanılır. Vize alabilmek adına öncelikle pasaport sahibi olmanız gerekmektedir.

Süreç içinde yer alan herhangi bir aşamada gerekli desteği almanız önemlidir. Yedi Vize Turizm, ihtiyaç duyduğunuz desteği kurumsal tecrübesi ve uzman kadrosuyla sizlere sunmaktadır. Öğrenme ihtiyacı hissettiğiniz her şey için web sayfamızda yer alan numaralar üzerinden bizimle temasa geçmeniz yeterlidir.

Portekiz Vize Başvurusu Kuralları

Portekiz Vize Başvurusu yapmak isteyenler Portekiz Cumhuriyeti’nin belirlediği kurallara uyum sağlamalıdır.

 • Vize başvuru formunu, istenen bilgilerde eksik bulunmayacak şekilde tamamlamanız önemlidir.
 • Seyahat için tercih edeceğiniz aracın rezervasyonuyla ilgili bilgiler ve Portekiz’e ulaştığınızda konaklamayı planladığınız adresle ilgili bilgiler dikkat edilmesi gerekenler arasında.
 • Seyahat boyunca ortaya çıkacak masrafları karşılayabilecek yeterli finansal imkana sahip olduğunuzu ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunun için son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu hazırlayacağınız dosyanın içinde yer almalı.
 • Başvuru sahibi reşit değilse formun imza kısmını ebeveyninin doldurması gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet etmekte olan yabancı uyruklu kişiler, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet etmelerine izin veren belgeyi dosyaya eklemelidir.
 • Vize başvurusu bizzat vizeyi alacak kişi tarafından yapılmalıdır.

Tespit edilen ücretler başvuru sahibinin kişisel niteliklerine bağlı olarak değişebildiği gibi (yaş, uyruk) alınmak istenen vize türüne bağlı olarak da değişebilmektedir. Ayrıca vize için gereken ücreti ödedikten sonra seyahatinizde zorluk yaşamayacak derecede mali imkanlara sahip olduğunuzu bildirmelisiniz. Gerek vize alma sürecinin tüm ayrıntılarını öğrenmek için gerekse Portekiz vize başvurusu hakkında öğrenmek istediğiniz ayrıntılar için Yedi Vize Turizm’e ulaşabilirsiniz.

Vize Başvurusu Portekiz
Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz’e seyahat edebilmek adına karşılanması gereken şartları tespit eden yasal merci Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan yasal temsilcileridir. Bu temsilciler tarafından şartları belirlenmiş olan Portekiz Vize İşlemleri için gereken belgeler istendiği şekliyle hazırlanıp teslim edilmelidir.

Belgeleri tamamlayıp ilgili birimlere sunmanızı takiben başvuru süreciniz başlamış olacaktır. Bu süreç içinde sizden ek belgeler istenebilir. İstenmesi halinde dosyaya eklediğiniz temel belgelere gösterdiğiniz özenin aynısını bu ek belgelere de göstermelisiniz. Yaşayacağınız muhtemel sorunları kolaylıkla aşmayı ve profesyonel uzmanlarca destek alarak başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız web sayfamızda yer alan numaralardan Yedi Vize Turizm’le irtibata geçebilirsiniz.

Portekiz Vize İşlemleri Başvuru Onayı

Portekiz Cumhuriyeti’nin geniş tarihi birikimiyle ortaya çıkan sanat eserlerini ve doğa güzelliklerini yerinde görmek ister misiniz? Bu güzellikleri yerinde görmek için karşılamanız gereken yasal yükümlülüklerin başında vize işlemleri gelmektedir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına yapmanız gereken şey, istenen belgeleri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmuş olarak yetkili kurumlara teslim etmektir.

Belgelerde yer alacak bilgilerin gerçek bilgiler olması hayati önemdedir. Sunulan bilgilerin eksik ya da hatalı olması durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Mesela bir eğitim programı kapsamında Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlamanıza rağmen eğitim için öngörülen süreyi kasten çarpıtarak sunmanız halinde yasal olmayan bir iş yapıyorsunuz demektir. Portekiz vize işlemleri sonucunda başvurunuzun kabul görmesini istiyorsanız Yedi Vize Turizm’den destek alabilirsiniz.

Her uluslararası seyahatte olduğu gibi Portekiz Cumhuriyeti’ne yapılacak seyahatlerde de belgelerde yer verilen bilgilerin doğruluk taşıması önem arz eder. Yer verilen bilgilerin okunaklı biçimde yazılması, yetkililerin kendinizi ifade etme yönteminizi doğru anlaması önem taşır.

Bu yüzden kendinizi ifade ederken ve bilgilerinizi kaydederken resmi bir dil kullanmak, anlaşılır ve açıklayıcı bir üsluba sahip olmak gerekir. Aklınıza gelebilecek olası sorunların çözümü, tüm süreç boyunca dikkat etmeniz gereken başat unsurlar gibi konularda Yedi Vize Turizm ailesiyle web sitemizde yer alan numaralar yoluyla iletişim kurarak destek alabilir, profesyonel ve tecrübeli kadromuzun hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Vize İşlemleri Portekiz
Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz Vize Randevusu

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Portekiz Cumhuriyeti yetkililerinden vize talebinde bulunması elzemdir. Portekiz Vize Randevusu alınmadan önce hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır. Vize başvurusu için randevu almak isteyen kişiler, seyahat planı yapılan ülkenin spesifik şartlarına göre yoğunluk yaşandığını bilmelidir.

Bazı dönemlerde özellikle yoğunluk artışı yaşanmaktadır. Bunun bir sebebi de başvuruda bulunmayı düşünen vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğunun süreç içinde neler yapması gerektiğine dair bilgi sahibi olmayışıdır. Bunun sonucu olarak başvuru için gerekli hazırlıklar yapılmaksızın randevu isteminde bulunanlar olmaktadır. Süreç aynı şekilde tekrar ettiğinden, neler yapması gerektiğine dair bilgisi olmayan kişi ret cevabını almasının ardından bir sonraki tarihte aynı eksikliklerinde değişim olmaksızın yeniden başvuruda bulunuyor.

Bazen de randevuyu son günlere bırakıyor ki yoğunluk artışının bir diğer sebebi de budur. Söz konusu yoğunluğun yaşanmaması adına öngörülen tarih seyahatten 1 ay önceki tarihtir. Bu 1 aylık süre sayesinde randevuyla belgelerin tamamlanması arasında yeterli bir zaman dilimi ortaya çıkmış olur.

Portekiz Vize Randevusu İşlemleri

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan kimselerin Portekiz vize randevusu işlemlerini eksiksiz tamamlaması gerekir. Yerine getirmeniz gereken işlemleri Yedi Vize Turizm’le web sayfamızda yer alan numaralar üzerinden iletişim kurarak kolaylıkla sona erdirebilirsiniz.

 • Randevuya dair bilinmesi gerekenlerin başında Portekiz Cumhuriyeti makamlarınca istenen belgelerin doldurulması ve gerçeğe aykırı düşecek bilgelere belgelerde yer verilmemesinin taşıdığı önem gelir. Bu şartlara sahip olmayan yani gerçek olmayan bilgilere yer veren kişilerin illegal bir eylemde bulundukları, dolayısıyla yasa müeyyidelere tabi olacakları unutulmamalıdır.
 • Randevuların online olarak alınmasında fayda bulunmaktadır.
 • Vize mülakat tarihi Vize Başvuru Merkezi’nce verilmektedir.

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat için randevu almanıza rağmen randevu saatine yetişemediyseniz telaşlanmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken şey aynı gün içerisinde bir daha randevu almaktır. Belgelerinizin eksiksiz olup olmadığını kontrol edin. Şimdi herhangi bir zorluk yaşamadan işlemlerinizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Tüm bu süreçlerde işlemlerinizin kolay bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız Yedi Vize Turizm’in profesyonel ekibinden yardım alabilirsiniz.

Vize Randevusu Portekiz
Portekiz Vize Randevusu

Portekiz Büyükelçilik Vizesi

Portekiz Cumhuriyeti çeşitli kültürlere ev sahipliği yapması ve Afrika’ya yakın sınırı bulunan bir Avrupa ülkesi olması sebebiyle vatandaşlarımızın görmek istediği ülkeler arasında yer alır. Portekiz’e birden fazla amaç doğrultusunda (eğitim, iş, gezi, vs.) seyahat etmek mümkündür.

Herhangi bir yurtdışı seyahatinizde olduğu gibi Portekiz’e girebilmeniz için de ilk şart gerekli bir pasaporta sahip olmanız. Ardından sahip olmanız gereken belge vizedir. Pasaport teminini gerçekleştirenler Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarında yer alan kurumlarına başvuruda bulunup Portekiz Büyükelçilik Vizesi için ilk adımı atabilirler.

İstanbul’daki Fahri Konsolosluk, Ankara’da yer alan Büyükelçilik ve İzmir’de bulunan Fahri Konsolosluk başvuruda bulunabileceğiniz kurumlar arasındadır. Genellikle zorlu geçen bu süreci uzmanlardan oluşan firmamız kolaylaştıracaktır. Vize formundan almanız gereken randevuya; gereken evrakların temininden randevu sonrasına kadar yerine getirmeniz gereken tüm işlemler için Yedi Vize Turizm yanınızda olacaktır.

Portekiz Büyükelçiliği Vizesi İşlemleri

Portekiz Büyükelçiliği vizesi elde etmek için hazırlamanız gereken belgeler, tüm başvuru sürecinin istenen olumlu çıktılarla sonuçlanması için yapılması gerekenler, başvuru formu ve vize dilekçesi gibi çeşitli işlem ve evrakların hazırlanması için neler yapmak gerektiği konusunda yeterli düzeyde bilgi sahibi olmak istediğinizin farkındayız. Söz konusu bilgilere hakim olup başvuruda bulunanların hatırı sayılır bir kısmı olumlu sonuç almaktadır.

Bu açıdan Yedi Vize Turizm olarak Portekiz Büyükelçilik Vizesi alabilmeniz adına size lazım olan tüm evrakları elde etmenizi sağlayacağız. Müşteri memnuniyetini gözeten hizmetlerimizi, firmamızın alanındaki tecrübesini ve fiyatlarımı öğrenmek için web sayfamızda yer alan numaralardan bize ulaşabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Yüzyılımızın ayırt edici özelliklerinden biri global dünyanın ve teknolojinin bir sonucu olarak ülkeler arasında gerçekleştirilen seyahatlerin ilgili ülkelerin sisteminde kaydedilmesine dair gerekliliktir. Bununla beraber seyahatlerin devletlerin resmen tanıdığı vize gibi işlemlerle gerçekleşmesi artık kaçınılmazdır.

Portekiz de vize uygulamalarına sahip bir ülkedir. Bu sebeple Portekiz’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın konu hakkında bilgilendirilmeleri gerekmektedir. Portekiz Büyükelçilik vizesi hakkında edinmek istediğiniz tüm bilgileri Yedi Vize Turizm aracılığıyla edinebilirsiniz. Merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Büyükelçiliği Vize Portekiz
Portekiz Büyükelçiliği Vize

Portekiz Konsolosluk Vizesi

Portekiz Konsolosluk Vizesi almak isteyen vatandaşlarımız, İstanbul’daki Fahri Konsolosluk, Ankara’da yer alan Büyükelçilik veya İzmir’de bulunan Fahri Konsolosluğa başvuruda bulunabilir. Gidilmek istenen ülkenin spesifik şartlarına bağlı olarak vize işlemleri yoğunluk kazanmaktadır. Yoğunluklar sebebiyle aksaklık yaşamak istemeyenlere seyahat için öngörülen tarihten en az bir ay önce başvuruda bulunmalarını tavsiye ederiz.

Başvuruda bulunmak isteyen kişiler temin etmeleri gereken belgeleri elde ettikten sonra başvurularını yapabilir. Ayrıca vize merkezleri de başvuru yapabileceğiniz kurumlar arasında yer alıyor. Başvuru işlemlerinizi kolaylıkla sonlandırmak için Yedi Vize Turizm’i arayabilir ve öğrenmek istediklerinize dair bilgi sahibi olabilirsiniz. En güncel bilgilere ulaşmanız adına firmamızla iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Portekiz Cumhuriyeti Konsolosluk Vizesi

Portekiz’in ülkemizde bulunan resmi makamları İstanbul’daki Fahri Konsolosluk, Ankara’da yer alan Büyükelçilik ve İzmir’de bulunan Fahri Konsolosluk ’tur. Portekiz Konsolosluk vizesi başvuruları için bu üç kurumdan birini tercih edebilirsiniz. Diğer birçok ülke gibi Portekiz de ülkeye giriş yapan yabancı uyruklu insanlardan belirli işlemleri yerine getirmesini bekler. Bu işlemleri beklendiği gibi gerçekleştirmeniz vize alabilmeniz için son derece önemlidir. Söz konusu işlemler insanları zorlayan süreçler olmaktadır.

Mevcut başvurusu gerçekleştirdiği ilk vize başvurusu olduğundan, bazı insanlar yerine getirmeleri gerekenleri bilmeyebilir. Bu durum süreci bir miktar daha zorlaştırır. Yaşamanız muhtemel olan sorunların neler olduğunu ve bunları nasıl aşacağınızı öğrenmek isterseniz Yedi Vize Turizm’den destek istemeniz yeterlidir.

Firmamızın tecrübesi ve uzman kadrosu, başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına size yardımcı olacaktır. Konuyla ilgili merak ettiğiniz her şey için web sayfamızda yer alan numaraları arayabilirsiniz

Portekiz’e gitmek için Schengen vizesi ya da Portekiz vizesi almanız gerekir. Portekiz konsolosluk vizesi başvurularının olumsuz sonuçlanmasının önemli sebeplerinden birisi, başvuru sahibi olan kimselerin süreç içinde ne yapacaklarına dair yeterli bilgiye sahip olmayışlarıdır.

Başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için hazırlamanız gereken tüm evraklar konusunda başından sonuna kadar vize işlemlerine hakim tecrübeli bir kurumdan destek almanız önemli. Yedi Vize Turizm size bu desteği sağlayacaktır. Bizimle iletişime geçmek için web sayfamızdaki numarayı aramanız yeterli.

Konsolosluğu Vize Portekiz
Portekiz Konsolosluğu Vize

Portekiz Turistik Vize

İber Yarımadası’nda yer alan Portekiz Cumhuriyeti tarih boyunca  Fenikeliler, Romalılar, Cermenler, Yunanlar ve Endülüs Emevileri idaresinde yer almıştır. Oldukça çeşitli siyasi idareler altında bulunduğundan ülkenin nüfus popülasyonu, etnik kökenler, dil, kültür ve mimari dikkat çekecek oranda zengindir. Bu zenginliği yerinde görmek tarih içinde somutlaşmış mimariyi keşfetmek anlamına geldiği kadar farklı bir kültürel geçmişle temas kurmak anlamına da gelmektedir.

Coğrafi açıdan hem Avrupa’nın önemli bir parçası olması hem de Kuzey Afrika’ya yakınlığı dolayısıyla her zaman için görülmek istenen bir ülke olmuştur. Günümüzde Portekiz’e karşı aynı ilgi devam etmektedir. Ülkenin aldığı yıllık turist sayısı ortalama 25 milyonun üzerindedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nden de Portekiz Cumhuriyeti’ne turistik seyahatler gerçekleşmektedir. Bu seyahatlerin gerçekleşmesi her ülkede olduğu gibi Portekiz için de kimi işlemlerin yerine getirilmesine bağlıdır. Mevzubahis işlemlerin başını vize işlemleri çekmektedir. Bu yüzden Portekiz Turistik vize sahibi olmak gerekir. Peki bunun için ne yapmak lazımdır? Yedi Vize Turizm’le iletişim kurarak konuyla ilgili tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Portekiz Turistik Vize Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Portekiz Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyenlerin cevabını aradıkları ortak bir soru vardır: Portekiz turistik vize almak için hangi belgeler gereklidir? Gereken belgelerin listesini sizler için hazırladık:

 • Seyahatin öngörülen bitiş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Banka hesap özeti (Bu özet son 3 aylık hareketliliği içermeli ve en az 4 bin tl bakiye üzerinden olmalıdır).
 • Seyahatin amacını, tarihlerini ve masraflarını içeren vize başvuru dilekçesi
 • Seyahatin gerçekleşeceği aracın rezervasyon bilgileri
 • Portekiz Cumhuriyeti’nde seyahat süresince ikamet edilecek adres bilgileri
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Tercihinize bağlı olarak Portekiz turistik vize değil de Schengen vizesi başvurusu yapma imkanına sahipsiniz. Bilinmelidir ki hem Schengen vizesi hem de Portekiz Cumhuriyeti vizesi teminat yazısı istemektedir. Yedi Vize Turizm olarak Schengen vizesi ve Portekiz Cumhuriyeti vizesi almak istediğiniz süreç içinde doldurulması gereken formlardan resmi makamların isteyeceği ödemelere kadar tüm kurumsal tecrübe ve desteğiyle sizin yanınızda yer alacaktır.

Turistik Vize Portekiz
Portekiz Turistik Vize

Portekiz Ticari Vize

Portekiz Ticari Vize başvurusu genellikle iş dünyasında yurt dışı bağlantılarına sahip insanlar tarafından yapılmaktadır. İş görüşmesi ya da fuar gibi kısa süreli seyahatler için gereken bir vize türünü tanımlar. Başvuruyu yapacak kişinin çalışma hayatındaki statüsüne bağlı olarak istenen belgeler değişmektedir. Herhangi bir vize işleminde olduğu gibi Portekiz Ticari Vize işlemlerinde de istenen belgelerin tamamlanması son derece önem taşır.

Seyahat kısa süreli vizenin (C) kapsadığı 90 günün üzerinde tamamlanacaksa uzun süreli (D) vize başvurusu yapılmalıdır. Ticari vizebaşvurunda istenen belgeler oldukça önem taşır. Bu belgelerin nelerden ibaret olduğuna isterseniz beraber bakalım:

 • İngilizce kaleme alınmış vize talep dilekçesi
 • Seyahatin sona ermesini takiben en az üç ay daha geçerlik taşıyan pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Portekiz’deki firmadan gönderilmiş olan ve davet edilen firmanın bilgilerini de içeren davetiye
 • Seyahatin masraflarını üstlenecek kişi ya da kurumun ve konaklama yerinin bilgileri
 • Seyahatin amacı fuarsa katılım belgeleri
 • Şirketin bağlı olduğu Ticaret Odası’nda alınmış faaliyet belgesi
 • Şirketin güncel bilgilerini içeren Ticaret Sicil Gazetesi’nin fotokopisi
 • Başvurunun bir yıl öncesine ait vergi levhası fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Gidiş dönüşü kapsayacak şekilde seyahatin gerçekleştirileceği araca dair yapılan rezervasyonlar

Portekiz Ticari Vize başvuruları, başvuru sahibinin içinde yer aldığı şartlara bağlı olarak yukarıda sıraladığımız belgelere ek bazı belgeler de istemektedir. Başvuruda bulunan kişi şirket sahibiyse şu evrakları da temin etmelidir:

 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • Hizmet dökümü (SSK ya da BAĞ-KUR)
 • Şirketin son 3 ayını gösteren banka hesap cüzdanı (Başvuru dilekçesinde masrafları karşılayacağı ifade edilen kişi ya da kuruma ait olmalıdır).

Portekiz Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi şirket çalışanıysa girişte sıraladığımız evraklara ek olarak şunları da edinmelidir:

 • İmza sirkülerinin fotokopisi
 • Seyahatte bulunacak şahsın SGK İşe Giriş Bildirgesi ile SGK Hizmet Dökümü
 • Son 3 ayı kapsayacak şekilde maaş bordroları
 • Banka hesap cüzdanı (Başvuru dilekçesinde masrafları karşılayacağı ifade edilen kişi ya da kuruma ait olmalıdır).

Başvurular genellikle gerekli evrakların hazırlanmasının ardından iki haftaya kadar sonuçlanır.

Ticari Vize Portekiz
Portekiz Ticari Vize

Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Portekiz’de bulunan aile üyesini ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyen insanların alması gereken ve Portekiz bir Schengen üyesi olduğu için kısa süreli Schengen vizesi olarak tanımlanan vize türüdür. Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi edinebilmek, başvuruda bulunacak kişinin içinde yer aldığı şartlara göre değişebilen gerekliliklere sahiptir. Yedi Vize Turizm, yakınlarınızı ziyaret etmeniz için vizeyi almanız gerektiğini bilir ve tüm kurumsal odağını buna göre belirler.

Başvuru sahibi kişinin seyahati boyunca ortaya çıkacak masraflar ziyaret edilen kişi tarafından karşılanacaksa, masrafları karşılayacak kişi bu durumu belirten bir dilekçe kaleme almalıdır. Ayrıca resmi makamların ilgili kişinin masraf karşılayabilecek düzeyde bir gelire sahip olduğundan emin olması adına gelir belgelerini ibraz etmelidir.

90 Günden Fazla Kalmak İsteyenler

Ziyaret vizesi kısa süreli olduğu için en fazla 90 günlük konaklamaya izin verilmiştir. 90 günden fazla kalmak isteyenler uzun süreli (D tipi) vizeye başvurmalıdır. Peki Portekiz aile arkadaş ziyareti vizesi için gereken evraklar nelerdir? Sizler için hazırladığımız belgeler listesinde bunları eksiksiz bir şekilde görebilirsiniz:

 • 10 yıl içinde alınmış olup, dönüş tarihi sonrasında 3 ay geçerliliği bulunan pasaport. Hususi, diplomatik veya hizmet pasaportlarından birine sahip olanlar için 90 günü aşmayacak ziyaretler vizeden muaf bulunmaktadır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf ve vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu. Seyahat etmeyi planlayan kişi 18 yaşından küçükse formda yer alan imza bölümleri velisi tarafından doldurulmalıdır.
 • Kalacağınız otelin rezervasyon belgeleri. Şayet otelde değil de ziyarete gittiğiniz kişinin evinde kalacaksanız rezervasyon belgesine gerek duyulmamaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gereklidir.
 • Ziyaretine gittiğiniz kişiden alacağınız davetiye mektubu oldukça önemlidir. Davetiyeyi size gönderen kişi Portekiz vatandaşıysa, vatandaşlığını ifade eden kimlik kartını ibraz etmelidir. Portekiz vatandaşı değilse oturum izninin fotokopisini ibraz etmesi yeterli olacaktır.
 • Başvuru sahibi çalışan biriyse, işverenin iznini gösteren yazı; vergi levhası, oda sicil kaydı ve ticaret sicil gazetesinden oluşan güncel şirket belgeleri; Sgk hizmet dökümü, banka hesap özeti
 • Ziyaret edilmek istenen kişi, başvuru sahibinin nişanlısı, erkek ya da kız kardeşiyse beraber görüntülendikleri bir fotoğraf gerekir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Portekiz
Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Portekiz Vizesi Gerekli Evraklar

Portekiz Cumhuriyeti, İber Yarımadası’nda yer almaktadır. Bugün üzerine kurulu olduğu coğrafya çeşitli devlet ve uygarlıklarının meskeni olmuştur. Fenikeliler, Romalılar, Endülüs Emevileri bunlar arasında yer almaktadır. Ülke tarihi farklı dinamiklerle yoğrulduğundan dolayı etnik köken, konuşulan dil ve mimari açıdan çeşitlilik içerir. Liman şehirleri içermesi ve eski dünyada olası tehditlere karşı korunma ihtiyacı duyulması sebebiyle Portekiz Cumhuriyeti’nde çok sayıda kale bulunmaktadır.

Tüm bu canlılığı sebebiyle Portekiz Cumhuriyeti mebzul miktarda turist almaktadır. Portekiz Vizesi Gerekli Evraklar nelerdir? Vize almak basit bir işlem olmasa bile Portekiz Cumhuriyeti yılda ortalama 25 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Vize sürecinin zorluğunu aşmak isteyen insanların, yetkili makamların talep ettiği belgelerin neler olduğunu iyi araştırması ve profesyonel destek alması oldukça önemlidir. Yedi Vize Turizm olarak vize alma süreciniz boyunca size ihtiyaç duyduğunuz desteği vermekten memnuniyet duyacaktır.

Portekiz Cumhuriyeti, Avrupa sınırlarında yer alan ülkeler arasında en fazla ilgiye mazhar olan ülkelerden biridir. Tejo Nehri üzerine kurulmuş olan başkent Lizbon, ayrıca ülkenin en büyük şehri sıfatına sahiptir. Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde çeşitli diplomatik kurumları vardır. Ankara’da bulunan Portekiz Cumhuriyeti Büyükelçiliği, İstanbul’daki Fahri Konsolosluk ve İzmir’deki Fahri Konsolosluk bu kurumlar arasında yer alır.

Portekiz Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Portekiz vizesi için temin etmeniz gerekli olan evraklar nelerdir? Bu soruyu genel olarak birçok kişiden duymuşsunuzdur. Yedi Vize Turizm olarak sizler için bu evrakları kısaca açıklayacağız. Portekiz Cumhuriyeti 10 milyon nüfusa sahiptir. Ülkede birbirinden farklı kültürel temellere sahip insanlar yaşamaktadır.

Ukrayna, Brezilya ve Angola gibi ülkelerden göç almasının bunda payı bulunmaktadır. Birden fazla kökenin aynı toprak parçası üzerinde yaşadığı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Portekiz Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek için vize alınması şarttır. Peki vize almak için gerekli evraklar nelerdir?

 • Son 10 yıl içinde temin etmiş olmanız gereken bir pasaport bulundurmanız elzemdir. Ayrıca seyahat sonrası pasaportunuz 3 ay daha kullanılabilir durumda olmalıdır.
 • Başvuru sürecinde yetkililer tarafından istenilen başvuru formu ve başvuru dilekçesi eksiksiz doldurulmalıdır. Aksi taktirde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.
 • Başvuru formu kendimizi yetkililere tanıttığımız bir belgedir. Yetkililerin gözünde iyi bir intiba bırakabilmek için tüm detaylarını dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Portekiz
Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat için vize tedarik etmek zorundadır. Vize alma sürecini başlatmak için başvuruda bulunabileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ankara’da bulunan Portekiz Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’dir. İkinci olarak İstanbul’da bulunan Portekiz Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz.

Bunlar haricinde İzmir’de de Portekiz Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Başvuruda bulunmadan önce Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği yardımıyla ‘‘kendinize ait başvuru dilekçenizin içeriği nasıl olmalı?’’ sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Daha önce dilekçe yazan kişilerin bile bu konuda ne kadar zorlandıklarını biliyorsanız bunun bir abartı olmadığını anlayabilirsiniz. Özellikle vize süreçlerinde istenen dilekçeler vizenin onay almasına çok büyük etkide bulunur. Dilekçe resmi bir dille ve bazı önemli teknikler kullanılarak yazılmalıdır. Bu sebeple daha önce bir çok kez bu işi yapmış profesyonel bir destek bulmak isteyebilirsiniz. Yedi Vize Turizm bu desteği size sunarak ortaya kusursuz bir başvuru dilekçesi çıkarmanızı sağlar. Böylece başvuru sürecinizin yarısını bitirmiş olursunuz.

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği İçeriği

Portekiz Cumhuriyeti’ne ziyarette bulunacak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ‘‘Portekiz vizesi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Portekiz vizesi dilekçe örneği size bu sorunun cevabını uygulamalı olarak göstermektedir.

Başvuru dilekçesinde akıcı bir dil kullanarak Portekiz Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir bölgeye gitmek istemenizin sebebini açıklarsınız. Dolayısıyla bu dilekçe sizi karşı tarafa anlatan bir dilekçedir. Yani karşı tarafı ikna etmek istiyorsunuz ve dilekçenizin ikna gücü yüksek olmalı. Yedi Vize Turizm ikna gücü yüksek dilekçeler yazmanızda size yardımcı olur. Böylece başvuru sürecinin form adımları haricinde çıkılması en zor merdivenini bizimle birlikte çıkarsınız.

Dilekçeler bir isteğinizi, bir şikayetinizi, bir talebinizi veya herhangi bir konuda bilgi vermek için kullandığınız resmi veya özel kurumlara, gerçek veya tüzel kişilere yazılan ve içerisinde imza, tarih vb. şeyler barındıran başvuru yazısıdır. Dilekçeniz amacınızı tamamen yansıtmalıdır. Peki ikna gücü yüksek dilekçe nedir? Bunun cevabı aslında çok basit: akıcı, şeffaf, hedef odaklı dilekçe.

Vizesi Dilekçe Örneği Portekiz
Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği

Portekiz Vize Formu

Portekiz Cumhuriyeti’ne herhangi yasal bir amaçla seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının istendiği şekliyle doldurup Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan Portekiz Cumhuriyeti’ne bağlı resmi makamlara sunması gereken belgeyi tanımlar.

Bu belge sayesinde muhatap makamlar, başvuru sahibine dair kişisel bilgilere ulaşabilirler. İstenen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması önemlidir. Bu sayede elde edeceğiniz sonuç, vize almanıza yardımcı olacak niteliktedir. Ayrıca başvuru formu ve diğer evraklarda ıslak imzanızın yer alması gerekir. Islak imza bulunmayan dosyaların geçerliliği bulunmamaktadır.

Bu sebeple belgelerde ıslak imza kullandığınızdan emin olun. Başvuru sahibi reşit olmamış biriyse formu ebeveyniyle beraber doldurmalı ve imzayı yasal ebeveyni atmalıdır. Aksi taktirde form işleme tabi tutulmaz. Vize formunu eksiksiz bir şekilde tamamlamak, geriye kalan belgeleri uyulması gereken prosedüre bağlı kalarak doldurmak ve güncel bilgiler uyarınca hareket etmek isterseniz web sitemiz üzerinden Yedi Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz Vize Formu İçeriği

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etme planına sahip vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli belgelerden biri olan Portekiz Vize Formu şu başlıklara sahip bir içerikten oluşmaktadır:

 • İsim soyisim
 • Uyruğunuz
 • Doğum tarihiniz
 • Pasaportunuza dair bilgiler (numara, veriliş tarihi,vs)
 • Seyahat amacınız
 • Öngörülen giriş ve çıkış tarihi
 • Portekiz Cumhuriyeti’nden davetiye gönderen kişi ya da kişilerin isimleri

Görevli makamlarca istenen temel belgelerin dışında ek dosya talebi de olabilir. İstenen temel ve ek belgelerin hazırlanması, belge çeşitliliğine bağlı olarak zorlu geçebilmektedir. Sürecin kolay bir şekilde geçmesini istiyorsanız Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Başvuru boyunca sizden belge temin etmenizi isteyecek olan kurum Portekiz Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’dir. Hem bu belgelerin hem de bu belgelerin içeriğinin doğru olduğuna kanaat getirmeniz gerekir. Temin etmenize gereken belgelerde size özel bilgiler yer almaktadır.

İstenen bu özel bilgiler de dahil olmak üzere doldurmanız gereken her kısmı istenen cevaplarla doğru bir şekilde tamamlayın. Sizden istenen bilgilerin gerçeği yansıtması vize elde etme sürecinizi doğrudan etkileyecek etmenlerin başında gelmektedir.

Vize Formu Portekiz
Portekiz Vize Formu

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan insanlar bu sorunun cevabını aramaktadır: Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar? Meydana gelmesi beklenmeyen bir olay dışında vize başvurusuyla başlayan sürecin uzamasına sebep olan başlıca faktör, elde etmeniz gereken belgelerin eksik olması ya da doğru bir şekilde doldurulmamasıdır.

Belgelerin eksiksiz ve doğru doldurulması halinde kısa sürede içinde onay alınmaktadır. Bu işlemlerin yerine getirilirken aksaklık yaşanmaması adına uzman kadrolara sahip kurumsal yapılardan destek almak son derece önem taşımaktadır. Yedi Vize Turizm size bu kurumsal desteği sağlayacak bir yapıya sahiptir.

Portekiz Cumhuriyeti’ni temsilen ülkemizde bulunan Portekiz Büyükelçilik ve Konsolosluk işlemlerinde kolaylıkla işlerini halletmek ve vizenize kavuşmak istiyorsanız web sayfamızdaki numaralar üzerinden bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Portekiz Vize Başvuru Aşaması

Portekiz’e seyahat etmek isteyen, dolayısıyla Portekiz vizesi alma zorunluluğu bulunan tüm vatandaşlarımızın Portekiz’in diplomatik yetkililerine doğru bilgileri ulaştırmaları gerekmektedir. Vize başvuru süreci boyunca yapılan işlemlerin resmi işlemler olduğu unutulmamalıdır. Sürecin doğru yönetilmesi vizenin alınması için son derece önemlidir.

Bununla birlikte bilinmelidir ki işlemleriniz yapılmaktayken evraklara yazdığınız bilgileri değiştiremezsiniz. Mesela Portekiz Cumhuriyeti’ne bir ticaret görüşmesi yapmak adına gittiniz ve şirketinizin sizin namınıza ödeme yaptığı otel rezervasyon bilgilerini girdiniz.

Sonrasında farklı bir yerde kalma fikriniz doğdu ve kalacağınız yeri değiştirdiniz. Yetkili kişiler, kalacağınızı bildirdiğiniz adresle iletişim kurarak bildirdiğiniz adreste olup olmadığınızı kontrol edeceklerdir. Dolayısıyla sizin orada kalmayacağınızı öğrenip size red vereceklerdir. Bu tarz yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için Yedi Vize Turizm’i arayın. Vize alma sürecinizin her anında size destek sağlayalım.

Portekiz Cumhuriyeti’ne gitmek ister misiniz? Portekiz Cumhuriyeti için vize başvurusu yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz en mantıklı ve doğru şey Yedi Vize Turizm’i aramak olacaktır. Yedi Vize Turizm, vize başvuru sürecinizin başından itibaren belgeleri doldurmanıza, dilekçe yazmanıza, diğer işlemleri halletmenize ve yetkililer ile doğru iletişim kurmanıza yardım edecektir. Sitemizde yayınlanan mail adresi ve telefon numaralarından bize ulaşabilir ve tüm hizmetlerimiz ile fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Portekiz
Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar

Portekiz Vizesi VFS Global Başvuru

Portekiz Cumhuriyeti içinde herhangi bir bölgeye seyahat planı yaptıysanız Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yetkililerine başvuruda bulunarak ihtiyacınıza göre bir vize almak zorundasınız. Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde 1 Büyükelçiliği ve 2 Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bunlar Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Fahri Konsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu’dur. Ayrıca ülkemizde Portekiz Vizesi VFS Global Başvuru yapabilirsiniz.

Vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesini sağlamak tek başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir şey değildir. Bunun için profesyonel bir şirketten yardım almalı ve uzman kadroların desteğini sağlamalısınız. Yedi Vize Turizm ne yapmanız gerektiği, yapacağınız işlemlerde ne kadar ödeme yapacağınız ve işlemleri nasıl yapacağınız konusunda sizlere destek sunmaktadır.

Firmamız vize sürecinizin sağlıklı bir biçimde sona ermesi için uzman kadro desteğiyle yüzünüzü güldürmeyi amaçlar. Yedi Vize Turizm’in tüm hizmetlerini öğrenebilmek için sitede yayınlanan telefon numaralarından bizimle iletişime geçiniz.

Ülkemizde bulunan VFS Vize Başvuru Merkezi, Portekiz Cumhuriyeti konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. Portekiz Cumhuriyeti için kısa süreli Schengen vizesi veya vize başvurunuzu VFS üzerinden yapabilirsiniz. Portekiz Cumhuriyeti vizesi işlemlerinizi istediğiniz Euro üzerinden yapabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan Portekiz Cumhuriyeti vizesi VFS başvuru işlemleri için size yardımcı olur. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçerseniz VFS Global Portekiz Cumhuriyeti vizesi alma süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizden aldığınız destek ile kolayca vize alabileceksiniz ve Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat planlamanızda bir aksama olmayacak. Sonuç olarak hızlı bir şekilde Portekiz Cumhuriyeti’ne gidebilecek tüm gereklilikleri sağlamış olacaksınız.

Yedi Vize Turizm’i arayarak seyahat amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak müşteriyi koruyan yaklaşımımızla bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği uzman kadromuzla sunmaya gayret etmekteyiz. Portekiz Cumhuriyeti vizesi VFS Global ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Portekiz Cumhuriyeti içinde herhangi bir bölgeye seyahat planı yaptıysanız Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yetkililerine başvuruda bulunarak ihtiyacınıza göre bir vize almak zorundasınız. Portekiz Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde 1 Büyükelçiliği ve 2 Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

Bunlar Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Fahri Konsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu’dur. Ayrıca ülkemizde Portekiz vizesi başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizin olumlu geçmesini sağlamak tek başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir şey değildir. Bunun için profesyonel bir şirketten yardım almalı ve uzman kadroların desteğini sağlamalısınız.

Yedi Vize Turizm ne yapmanız gerektiği, yapacağınız işlemlerde ne kadar ödeme yapacağınız ve işlemleri nasıl yapacağınız konusunda sizlere destek sunmaktadır. Firmamız vize sürecinizin sağlıklı bir biçimde sona ermesi için uzman kadro desteğiyle yüzünüzü güldürmeyi amaçlar. Yedi Vize Turizm’in tüm hizmetlerini öğrenebilmek için sitede yayınlanan telefon numaralarından bizimle iletişime geçiniz.

Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri

Ülkemizde bulunan Hollanda Vize Başvuru Merkezi, Portekiz Cumhuriyeti konsolosluk hizmetleri resmi harici hizmet ortağıdır. Portekiz Cumhuriyeti için kısa süreli Schengen vizesi veya vize başvurunuzu firmamız üzerinden yapabilirsiniz. Portekiz Cumhuriyeti vizesi işlemlerinizi istediğiniz Euro üzerinden yapabilirsiniz. Yedi Vize Turizm ihtiyacınız olan Portekiz Cumhuriyeti vizesi başvuru işlemleri için size yardımcı olur.

Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçerseniz Portekiz Cumhuriyeti vizesi alma süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizden aldığınız destek ile kolayca vize alabileceksiniz ve Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat planlamanızda bir aksama olmayacak. Sonuç olarak hızlı bir şekilde Portekiz Cumhuriyeti’ne gidebilecek tüm gereklilikleri sağlamış olacaksınız.

Yedi Vize Turizm’i arayarak seyahat amacınıza yönelik vize alma süreciniz ile ilgili olan tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak müşteriyi koruyan yaklaşımımızla bugüne kadar kazandığımız tüm profesyonel desteği uzman kadromuzla sunmaya gayret etmekteyiz. Portekiz Cumhuriyeti vizesi ile ilgili bilgilendirme için her zaman hizmetinizdeyiz. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve Yedi Vize Turizm farkını görebilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Portekiz
Portekiz Vizesi Nasıl Alınır

Portekiz Vize Ücreti

Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için vize almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz Vize Ücreti ödemesini yapmış olmalıdır. Portekiz Cumhuriyeti’nin İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde yer alan diplomatik makamlarınca istenen ücretin net tutarı bilinmemektedir.

Bununla beraber seyahat süreniz, seyahat amacınız ve başvurduğunuz vize türü ücreti belirleyenler arasında yer alıyor. Portekiz Cumhuriyeti’ne başvurunuzun sorunsuz bir şekilde hallolması adına Yedi Vize Turizm ile web adresimizde yer alan numaralar üzerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Böylelikle başvuru süreniz boyunca karşılaşacağınız herhangi bir sıkıntı profesyonel uzmanlar yardımıyla aşılacaktır.

Portekiz Vize Ücreti İle İlgili Güncel Fiyat Bilgisi

Her devlet gibi Portekiz Cumhuriyeti de sınırlarına giriş yapmak isteyen insanlardan vize talebinde bulunmaktadır. Bu yüzden amacınıza bakılmaksızın Portekiz vize ücreti ödemesiyle yükümlü olduğunuzu bilmeniz gerekir. Vize ücretleri Portekiz Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yer alan Portekiz Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir.  

Vize ücreti ile ilgili net rakamlar vermek oldukça güç. Vize ücretleri her yıl değişebilmektedir. İstenen ücretlerin değişiklik göstermesi, seyahat amacınıza ve talep ettiğiniz vizenin türüne bağlı olarak açıklanmaktadır. Bu yüzden başvurunuzu alanında uzman kişilerle birlikte yapmanızı, Yedi Vize Turizm’i arayarak en güncel ve en doğru bilgiyi almanızı önermekteyiz. Konuyla ilgili olarak ücretlerin nasıl ödendiğini anlatan aşağıdaki açıklamalara sizler için yer verdik.

Vize Ücreti Portekiz
Portekiz Vize Ücreti

Portekiz Vizesi Ücreti Nasıl Ödenir?

Her diplomatik kurumun denetim alanına giren faaliyetlerde olduğu gibi uluslararası seyahatlerde de diplomatik kurumların denetimi belirleyicidir. Portekiz Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyenlerin, ilgili devletin diplomatik kurumlarınca belirlediği miktarı banka hesabına yatırmaları gerekir.  Bu banka hesabı Büyükelçilik tarafından belirlenir. Ödemenin gerçekleştiğini belirten dekont, istenen belgeler arasına eklenir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken 2 husus vardır:

 • Vize ücreti iade edilmez.
 • Vize ücretini ödeyen kişi hakkını başka birine devredemez.

Bunun sebebi vize ücretlerinin şahıs adına yatırılmasıdır. Ayrıca başvurulan vize türü ya da başvuranın niteliklerine göre ücretlerde değişiklik olabilmektedir. Başka bir kişinin ödeyeceği ücret bizimle birebir aynı olmayabilir. Aynı zamanda Büyükelçilik işlemleri her zaman kişiye özeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vizesi alabilmek için resmi olarak talep edilen evrakları hazırladıktan sonra büyükelçiliklere veya konsolosluklara başvuru yapmanız gerekmektedir. Portekiz vize işlemleri için Macaristan konsolosluklarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Portekiz için her yıl oldukça fazla vize başvurusu yapılmaktadır. Ticari ve turizm amaçlı yapılan bu başvurular için evraklarınızın eksiksiz olduğundan ermin olmalısınız. Eğer vize işlemlerinde sorun yaşamak istemeyenlerden iseniz firmamız Yedi Vize’den hemen yardım alabilirsiniz.

Portekiz Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz’de bulunan aile, arkadaş ziyaretleri için 90 günden az süreli kalacak iseniz mutlaka vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru için sizin ülkeye davet eden bir davetiyenin olması ve evraklarınızın eksiksiz olması gerekmektedir.

Davetiyeli Portekiz Vizesi?

Portekiz’de yaşayan tanıdığınızın büyükelçilik veya konsolosluğa onu ziyarete gelebilmeniz için Bir mektup yazması gerekmektedir. Bu mektupta gelmesi istenen kişinin kimlik bilgileri, nerede kalacağı, kaç gün kalacağı ve bu ziyareti kimin finanse ettiği gibi bilgiler yer almalıdır.

Portekiz Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemizde Portekiz vizesi almanız için Macaristan konsolosluklarına veya büyükelçiliğine başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca Portekiz’in Schengen birliğine üye olduğunu bilerek hazırlıklarınızı yapmalısınız.

Portekiz Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Konsoloslukların sizden talep etmiş olduğu evrakları eksiksiz olarak teslim etmenizden sonra vize işlemleriniz 7 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Portekiz Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Başvuru için gerekli evrakları Macaristan büyükelçiliğine şahsen teslim ederek veya aracı firmalar ile vize randevunuzu kolaylıkla alabilmektesiniz.

Portekiz Büyük Elçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Kimlik kartları, ehliyet, sertifikalar, vizeler ve bazı belgelerin geçerlilik sürelerinin uzatılması gibi işlemler büyükelçiliğin görevlerindendir.

Portekiz Ticaret Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize başvurunuz için Portekiz’de bulunan iş yaptığınız firmanın davetiye mektubu olması gerekmektedir. Bu mektupta firmaya ait olan bilgiler eksiksiz ve doğru olarak yer almalıdır. Kişisel evraklara ek olarak başvurunuz sırasında firmaya ait olan bazı evrakları da vermeniz gerekmektedir.

Portekiz Ticaret Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Portekiz’de yapacağınız işin türüne göre davetiye mektubu kullanmanız işlemlerinizi çok daha kolaylaştırmaktadır. Bireysel yatırım yapmak için elbette ki istenen evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Portekiz Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz turistik vizesi almak için standart evraklara ek olarak çalışanlar, ev hanımları ve memurlar için ekstra evraklar talep edilmektedir. Yedi Vize olarak tüm bu evrakları ve prosedürler kısa sürede tamamlayarak vize başvurunuzu sorunsuzca yapmaktayız.

Portekiz Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vizesi için evraklarınızı eksiksiz olarak teslim ettiğiniz zaman 7 ila 15 iş günü içinde başvurunuz sonuçlanmaktadır.

Portekiz Vizesi Başvurusu Nerden Yapılır?

Türkiye’de Portekiz vizesi başvurusu için İstanbul ve çevre iller iki ülke arasında bulunan anlaşma gereğince Macaristan konsolosluklarına yapılmaktadır.

Portekiz Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Portekiz Schengen vizesi uygulaması yapmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz çok önemlidir. Aksi halde vize başvurunuz ret edilecektir.

Portekiz Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Portekiz Vizesi başvuru formunuzu okunaklı ve büyük harfler ile teslim ettiğiniz evraklar ile aynı bilgileri içerir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Portekiz vizesi başvuru formunu İngilizce ve Macarca olarak iki dilde doldurmanız gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız. Okunaklı ve büyük harfle yazmalısınız. Farklı dillerde yazım söz konusu olacağı için doğru çeviri yapmaya dikkat etmelisiniz.

Portekiz Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Portekiz vizesi başvurusu için istenen evrakları eksiksiz hazırladıktan sonra konsolosluk ve büyükelçiliklere vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Yedi Vize olarak bu süreci sizin için takip etmekteyiz.

Portekiz Vizesi İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Portekiz Vize işlemleriniz için sunacağınız her belge gerçeği yansıtmalı ve istenen evrakları eksiksiz olarak doldurup, hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Talep edilen evrakları hazırlayarak ve ödemeleri yaparak ilgili konsolosluk ve büyükelçiliklere başvuru yaparak vize randevusu alabilmektesiniz.

Portekiz Vizesi Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Portekiz Vize randevusu almak için evraklarınızın hiçbir şekilde eksik olamaması gerekmektedir. Dilerseniz bu randevu işlemlerinizi Yedi Vize olarak kolayca gerçekleştirmekteyiz.

Portekiz Vizesi Ücreti 2021

Vize ücretlendirmeleri alacağınız vize türüne göre değişim göstermektedir. Ücretler her yıl yeniden düzenlenmekledir. Yedi Vize tüm işlemlerinizi sizin için takip ederek randevu gün ve saatini iletmekteyiz.

Portekiz Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Portekiz Vizesi ücretlerini konsoloslukların belirlemiş oldukları yerlere nakit olarak ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yaptığınıza dair belgeleri de başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Portekiz makamına yönelik olarak yazılması gereken, okunaklı yazılmış ve neden ülkeye gideceğinize dair bilgiler ve sizden talep edilen evrakları hazırlamalısınız.

Portekiz Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Portekiz vizesi dilekçesini doğru bilgiler ile ve belirtilen standartlara uygun olarak iki dilde hazırlayarak evraklarınız ile teslim etmeniz yeterli olmaktadır.

Portekiz Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Portekiz Vizesi dilekçesi İngilizce ve Macarca olarak yazılmalıdır. Eğer bilgilerinizi dildeki tam karşılıklarına çeviremez iseniz başvurunuzun reddi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle aracı firmalardan bu aşamada yardım alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Portekiz vizesi için başvuruculardan talep edilen evraklar;
·         Vize başvuru formu
·         Pasaport
·         Kimlik fotokopisi
·         Eski Pasaport fotokopileri
·         2 adet Biometrik resim
·         Seyahat sağlık sigortası evrakları
·         Konaklama bilgileri
·         Biletleriniz ile ilgili belgeler
·         Maaş bordoları
·         Banka hesap detayları
·         Menkul ve gayrimenkul belgeleri
·         Çocuklar için izin belgeleri
Bunların yanı sıra şirketler, ev hanımları, emekliler ve çalışanlar için ekstra evraklar da talep edilmektedir.

Portekiz Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Başvuru formu, fotoğraf, pasaport, biletler, otel bilgileri, sigorta bilgileri, çocuk izin belgeleri, banka hesap bilgileri, resim ve ekstra bazı dokümanlar istenmektedir.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Portekiz vizesi 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvurularınızı eksiksiz yaptığınız zaman vizeniz 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Portekiz Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vize başvurunuz her hangi bir neden ile ret edilmiş ise konsolosluk size mutlaka resmi olarak açıklama yaparak neden ret verdiğini belirtmek zorundadır. Sizde eksiklerinizi tamamlayarak yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Portekiz Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Standart evraklara ek olarak sicil kaydı, meslek gösterir belge, nüfus kayıt örneği alarak ilgili yerlere başvuru yaparak çalışma vizesi alabilmektesiniz. Portekiz makamlarına işiniz ile alakalı olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Çalışma vizesi almak için Yedi Vize firması olarak bizden yardım alarak başvuruyu en doğru ve eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top