Vizesi Polonya

Polonya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Polonya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Vatandaşlarımız, sevilen ülkelerden biri olarak ön plana çıkan Polonya’ya da yolculuk yapmak isteyebiliyor. Rotanız bu ülkeyse o zaman neler yapmanız gerektiği konusunda da mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Polonya ülkesine gidecek olan kişiler, vize gerekiyor mu, vize almak için hangi şartlar gerekiyor gibi sorularına da mutlaka cevap bulması gerekmektedir.

Eğer ki bu ülkeye gitmek istiyorsanız mutlaka vize almanız gerekeceğini söylememiz gerekir. Bu sebepten dolayıdır ki artık vize işlemlerinizi sorunsuz olarak yerine getirmelisiniz. Özellikle de dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de, vize işlemlerinde mutlaka gerekli ön görülen tüm belgelerin mutlaka yerine getirilmesi olacaktır. Daha sonrasında ise istenilen ücretin ödenip, dekontunun da aynı şekilde evraklar ile birlikte konsolosluğa sunulması gerek.

İçindekiler

Polonya Vize Şartları

Polonya ülkesine istediğiniz an kafanız estiği  gibi ne yazık ki gidemezsiniz. İlk öncellikle yetkili makam tarafından istenen önemli belgeleri hazırlamalısınız. Bu belgelerin tek bir tanesi bile eksik olmamalıdır. Çünkü eksik olması demek, doğal olarak sizlerin de problem yaşamasına neden olmaya başlayacak olduğunu belirtecektir. Bu nedenle de eksik evrak yüzünden vize başvurunuz reddedilebilir ya da ertelenebilir.

Bu nedenle evraklar çok önemlidir. Tüm bu tür sorunlarında olabildiğince yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Sizden hangi belgeler isteniyor, tek tek belgelerinde hazırlanması gerekmektedir. Aynı zamanda da Polonya vizesi içinde ilk etapta mutlaka randevu almanız gerekeceğini söylememiz gerekiyor. Öyle ki randevu almadan vizenizle ilgili olarak işlemleri yapamazsınız. Randevuyla birlikte evraklarınızı hazırlamanız gerek.

 Polonya ülkesine gidiş amacınız her ne olursa olsun pürüz çıkmayacak. Bakıldığı zamanda insanlarımız pek çok amaca bağlı olarak ülke ziyaretlerini de gerçekleştirmiş olduğu görülüyor. Bunlar nelerdir diye bakıldığı zaman ise turistik, ticari ya da ziyaret amaçlı şekilde yapılıyor.

Ülkede uzun zamandan beridir görmediğiniz akrabalarınız olabilir. Doğal olarak onları görmek istediğiniz zaman yanına gitmek isteyeceksiniz. Fakat ziyaret amaçlı şekilde gidecek olsanız bile Polonya konsolosluğuna başvurularınızı mutlaka yapmanız gerekecektir. Polonya’ya vizesi başvurularından sonra diğer prosedürleri de  yerine getirdikten sonra, gitmenizde bir engel durumu yaşanmamış olacaktır.

Vizesi Polonya
Polonya Vizesi

Polonya Vize İşlemleri

Türkiye’den Polonya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının yerine getirmesi gereken belli başlı şartlar bulunmaktadır. Polonya Vize İşlemleri için bütün vize türlerinde talep edilen ortak evraklar bulunmaktadır. Polonya vize işlemleri sırasında talep edilen evraklar ise şunlardır; kişinin kullandığı pasaport ve eski pasaportunda bulunan Polonya vizesi sayfaları istenmektedir. Seyahat edecek kişinin yapmış olduğu Polonya vize başvuru formu ve bütün koşullarını kabul gördüğünü dair imzalanmış olan taahhütname belgeleri istenmektedir.

Polonya büyükelçiliğine yazılmış olan seyahatin amacını belirten kişi tarafından yazılmış olan dilekçe gerekmektedir. Kişinin şahsi TC kimlik numarasının net bir şekilde gözüktüğü nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Kişiye ait yeni zamanda çekilmiş olan iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Yeni tarihte alınan ve kişinin anne baba bilgilerini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartmanız gerekmektedir.

Protokol yazısı ve seyahat için gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu belgeleri istenmektedir. Kişinin konaklama sürecinde kalacağı otelin rezervasyon belgeleri istenmektedir. Seyahat edecek olan kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayacağına dair finansal yeterlilik belgesi istenmektedir. Seyahat sağlık sigortası gereklidir. Kişinin Türkiye içeresinde yaptığı işi gösteren mesleki belgeleri istenmektedir.

Polonya Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen kişi eğer 18 yaş altı ise başvurularını anne ve baba tarafından veya yasal olan vasi ile birlikte yapması gerekmektedir. Kişinin yanında herhangi bir velisi yok ise velisinin iznini gösteren muvafakat name formu gerekmektedir. Kişinin pasaportunun bitiş tarihi yapılacak olan seyahatten en az 3 ay sonrasında olmalıdır. Bunun yanı sıra pasaport üzerinde en az iki boş sayfa olması gerekmektedir.

Polonya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Polonya vize işlemleri için Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin başvuruların işleme alınmasının ardından değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15-30 iş günü sürmektedir. Bu süre zarfından dolayı kişi mutlaka Polonya vize başvurusunu seyahatten 30 -45 gün önce yapmalıdır.

Polonya’da olmuş olan resmi tatiller ve bayramlar gibi durumlarda başvuru süresi farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir. Kişi vize başvurusu yaparken Türkiye ve Polonya için resmi tatil ve bayram olup olmadığını göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.

Vize İşlemleri Polonya
Polonya Vize İşlemleri

Polonya Vize Başvurusu

Vize başvurusu, 90 günü geçmeyecek seyahatlerde farklı türdeki amaçlar için başvuru yapılmaktadır. Polonya Vize Başvurusu yapıldığı zaman öncelikle ne için gidileceği ve ne kadar süre kalacağını belirlenmelidir. Farklı türde vizeler bulunmaktadır. Bunlar; turistik vize, ticari vize, akraba-arkadaş ziyareti, iş amaçlı seyahatler gibi türlerdir. Seçilecek vize türü için pasaport, davetiye veya başka konular değişiklik gösterebilmektedir.

Aslında kişilerin başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gereken tüm noktaları incelemesi gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve güncel bilgiler dâhilinde hazırlanması gerekmektedir. Bazı yetkili kurumlarla da başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Vize başvurusu konusunda geniş bir bilgiye sahip olan kurumlardan yardım alınabilir.

Polonya Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

Polonya vize başvurusu yapabilmek için öncelikle ne için gideceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Uçak ve otel rezervasyonunun önceden yapılması gerekir. Ne amaçla Polonya vize çıkaracağınız sizin hangi pasaportunuzun olması gerektiğini kaç gün kalacağınızı belirtmeniz ve vize başvurusunda evraklarla belirtilmelidir.

Başvuru formu doldurulmalı, dilekçe hazırlanmalı, kalınacak tarihler ve yer bildirimi yapılmalı, düzenli maaş alındığına dair maaş bordrosu hazırlanmalı, banka hesabında belirli bir miktar para olmalı, kesinlikle seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.

Eğer ticaret amaçlı gidilecek ise hangi etkinlik için orda olunacağı belirtilmeli eğer bir bilgi şöleni, konferans gibi etkinliklere gidilecek ise biletlerinde evraklar içerisinde olması gerekmektedir. Bireyin iş yeri sahiplerinin yardımı ile evraklar hazırlanmalı ve yetkili kurum vasıtası ile vize başvurusu yapılmalıdır.

Polonya vize başvurusu için farklı türde vize türleri bulunduğundan dolayı vize ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Vize türleri; turistik vize, ticari vize, transit vize, aile-arkadaş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, şoför vizesi ve çalışma vizesidir. Burada bulunan vize türleri ücretlerinin hepsi aynıdır fakat sadece çalışma vizesi farklılık göstermektedir.

Vize türleri ücretler; vize harç bedeli: 80 Euro, Başvuru merkezi ücreti: 30 Euro ve Hizmet bedeli ise 50 Euro’dur. Çalışma vizesi ücreti; 190 Euro’dur. Tabi yaş gruplarına göre ücretlerde değişim göstermektedir. Örneğin 0-6 yaşındaki çocukların vize ücreti ödenmemektedir. Seyahat süreniz kısa da olsa uzun da olsa vize ücretleri değişiklik göstermemektedir.

Vize Başvurusu Polonya
Polonya Vize Başvurusu

Polonya Vize Randevusu

Polonya’ya gitmek istediğiniz zaman öncelikle vize randevusu almalısınız. Sebebiniz; gezi, aile ziyareti, iş gezisi, arkadaş ziyareti gibi ne olursa olsun bu sebeplerden birini belirterek vize randevusu almanız gerekmektedir. Başvurularınızın iletilmesi adına, online vize başvuru randevu talep formunu doldurmanız gerekecektir.

Bu sayede vizeyle ilgili olarak da randevu işlemlerinin yapılması sağlanır. Seyahat tarihlerinden önce randevu alarak başvurunuzun yapılması gerekmektedir. Çünkü uzun bir süreçtir. Talebiniz alınır, değerlendirilir ve sonuç bildirilir. Önceden almanız seyahatiniz açısından önemlidir.

Tüm süreç Polonya konsolosluğu ile iletişim halinde gerçekleşir. Bu sayede de herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vizeye dair taleplerinizin iletilmesinden sonra, firmamız bünyesi altında yetkilendirilmiş olan personellerimizle bir iletişime geçmeye başlamış olacaksınız.

Verilen randevu gününde, tüm evrakların hali hazır şekilde olması gerekmektedir. Polonya Vize Randevusu alacak olan kişilerinde bu hususa dikkat etmeleri gerekecektir. Evrakların eksiksiz olması önemlidir. Bu nedenle her evrakın hazır olduğuna dikkat ediniz. Evraksız işlem yapılamaz.

Polonya Vize Randevu Talebi

Polonya’ya gitmek istiyorsanız mutlaka vize randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir. . Vizeniz için randevu şartı devreye girmektedir. Yalnız söylemek istediğimiz bir başka önemli ayrıntılar, başvuru sahiplerinin ellerinde en az 6 ay geçerli olan pasaportun olması gerekmektedir. Pasaportu olmayanlara vize verilmemektedir.

Bu nedenle önemli bir noktadır. Böylelikle vizeyle ilgili olarak tüm süreçlerin sıkıntısız bir şekilde yerine getirilmesi de mümkün olacaktır. Vize başvurunu ilk öne halletmiş olmanız gerekmektedir. Zira son döneme kalmış başvurular yoğunluk nedeniyle gecikebilir. Gecikme sebebiyle de seyahatiniz ertelenebilir. Bu nedenle mümkün olan en erken dönemde vize başvurunuzu yapmanız gerek. Bu nedenle en az 1 ay önceden vize başvurusu yapmanız gerek.

Vize, gitmek istediğiniz ülkeye giriş için önemli olan bir araçtır. Gidiş sebebiniz ne olursa olsun vizeniz olmak zorundadır. Vize randevunuzda da gidiş sebebini belirtmeniz istenecektir. Bu nedenle öncelikle vize randevusu oluşturup daha sonrasında ise herhangi bir sorun çıkmadığı sürece vizenizi alıp gitmek istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz. Tabi bunun yanında da en az 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekecektir. Gerekli olan tüm evrakları tamamladıktan sonra artık sorun çıkmayacaktır.

Vize Randevusu Polonya
Polonya Vize Randevusu

Polonya Büyükelçilik Vizesi

Polonya Büyükelçilik Vizesi çıkarmak için evrakların hazırlanması gerekmektedir. Hangi ülke olursa olsun her ülke vizesi için hazırlanması gereken belgelerin konsolosluğun yetki verdiği kurumla irtibata geçerek belgeler hazırlanabilmektedir. Polonya’ya seyahat edecek kişinin vize için evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlanmalıdır. Polonya konsolosluğu karar verme yetkisine sahip tek kurumdur.

Vize belgelerinin hazırlanması sonucunda yetkili kurum aracılığı ile Polonya konsolosluğuna veya Polonya büyükelçiliğine başvurularını bildirebilmektedirler. Başvuru sırasında en başta dilekçe yazılması gerekmektedir.

Hazırlanan dilekçenin İngilizce hazırlanması gerekir ve bu durumda bilgileri teyit ettirmek önemlidir. Yazılan dilekçenin tarihi yazılmalı ve dilekçede isim soy isim ve pasaport numarası yazılmalıdır. Seyahat planının tarihleri ve kalınacak yerin ayrıntılı bir şekilde bilgelerin verilmesi gerekir.

Polonya büyükelçilik vizesi işlemlerinde hazırlanacak başvuru formuna özen gösterilmelidir. Başvuru formunu öncelikle pdf formatında çıkarmanız gerekmektedir. Vize başvuru tarihini, isim soy ismini, başvuru yaptığınız kurumun adı, doğum yeri ve tarihi, eğer kişi öğrenci ise ebeveyn bilgilerinin yazılmadı gerekmektedir.

Pasaport numarası, pasaportu veren kurumun adı pasaportun bitiş tarihi, ikametgâh adresi, seyahat nedeni, yapılan mesleği, öğrenci ise okuduğu okulun ismi, hangi seyahat türünün olduğu gibi bilgileri doğru ve eksiksiz yazılmalıdır. Ve vize başvuru formunda eksik veya yanlış bilginin olması fark edildiği zaman vize başvurusu iptal edilir ve başka bir ülkeye vize çıkartılmak istendiğinde başvuru kabul edilmeyebilir.

Polonya Büyükelçilik Vizesinde Dikkat Edilecek Noktalar?

Polonya büyükelçilik vizesi, başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

 • Polonya vizesi için seyahatten 30 gün önce başvurulmalıdır.
 • Reşit olmayan bireylerin ebeveynleri tarafından noter tasdikli belgeler ile başvuru yapılır.
 • Başvuru sonrası konsoloslukla tekrardan görüşme yapılabilir.
 • Pasaportta eğer sadece 2 boş sayfanız kalmış ise yeni bir pasaport çıkartılmalıdır.
 • Başvurular en geç 30 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.
 • Başvuru yapıldıktan sonra gidiş-dönüş uçak biletleri ve otel rezervasyonları hemen yapılmamalıdır. Çünkü başvurunuz reddedilebilir.
 • Başvurunuzun red olmaması için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanıp teslim etmeniz gerekmektedir.
Büyükelçiliği Vize Polonya
Polonya Büyükelçiliği Vize

Polonya Konsolosluğu Vizesi

Polonya Konsolosluğu Vizesi seyahat amaçlı gidişlerde kesinlikle olması gereken işlem vize işlemleridir. Başvuru sırasında yapılması gereken ilk önce hangi pasaport ve vize işlemini belirleyip işlemleri hemen başlatmaktır. Polonya’ya seyahat için gitmek isteyenler bordo pasaport ile taşıyıcı vatandaşlar Polonya için başvuruda bulunabilirler.

Uzun vadeli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları oturma izni gibi nedenler için başvurularda Polonya Ankara Büyükelçiliği ve Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize konusunda karar yetkisine sahip tek yer Polonya Konsolosluğudur. Vizeler direkt olarak konsolosluklara yapılmamaktadır. Kabul edilmiş ve yetkili kurumlar vasıtasıyla Polonya Konsolosluğu vizesi çıkartılmaktadır.

Polonya Konsolosluğu vizesi, kısa vadeli seyahatler için yani akraba-arkadaş ziyareti, tatil gibi durumlarda vize başvurularını direk kabul etmemektedir. Fakat kısa vadeli vize işlemleri Polonya Konsolosluğu’nun yetki verdiği kurumlar ile yapılmaktadır. Uzun vadeli başvurular olduğu zaman Polonya Konsolosluğu’na ya da Polonya Büyükelçiliği’ne bizzat başvurulmalıdır. Polonya Cumhuriyeti vize başvuruları, yetkili kurumlarla yapılmışsa bile, başvuruları onaylama yetkisi Polonya Konsolosluğu’na aittir.

Polonya Konsolosluğu Vize İşlemlerinde Önemli Noktalar Nelerdir?

Polonya Konsolosluğu vizesi alabilmek için bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar; Polonya’da kalınacak sürenin önceden belirlenmesi çok önemlidir. Reşit olmayan bireylerin vize başvurularını anne ve babaları tarafından yapılmalıdır.

Konsolosluğa başvuruda bulunacak bireylerin Türkiye’de bulunan resmi tatillere denk getirmesi işlemlerin uzamasına neden olacağından dolayı resmi tatillere denk getirmemeye dikkat edilmesi gerekir. Seyahat belgesi vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay daha geçerli olması gereklidir.

Vize işlemlerini başlatmak için hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlar; vize dilekçesi yazılmalı ve yetkili kurum vasıtasıyla konsolosluğa gönderilmelidir. Başvuru için gereken formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Pasaport tarihine dikkat edilmelidir. Önce ki zamanlarda vize başvurularında kullanılmış yeni biyometrik fotoğraf gereklidir.

Başvuru yapacak bireyin kimlik fotokopisi. Tüm seyahat sürecini kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekir. Seyahat edilecek yer için önceden yapılmış uçak rezervasyonları. Seyahat sürecinde eğer otel de kalınacak ise otel rezervasyonu ya da seyahat planı belgesi hazırlanmalıdır.

Konsolosluğu Vize Polonya
Polonya Konsolosluğu Vize

Polonya Turistik Vize

Polonya Turistik Vize, tatil ve gezi amaçlı seyahat etmek isteyen bireylerin alması gereken vize türüdür. Siyah, gri ve yeşil pasaportu olan bireyler başvuru yapabilmektedirler. Fakat 90 günü geçmemek kuralı ile çıkartılabilen vize türüdür. Seyahat etmek isteyen bireylerin başvuru için konsolosluk tarafından yetki verilmiş kurumlar tarafından yapılabilmektedir.

Polonya turistik vize çıkarıldığı takdirde ülke de kalınacak süre içerisinde istedikleri gibi dolaşabilme hakkı tanınmaktadır. Hangi ülke için başvuru yapılmış ise o ülkeye kesinlikle giriş çıkış yapılmak zorundadır eğer giriş çıkış yapılmaz ise sonra ki zamanlarda vize başvurusu yapıldığı zaman olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Tek yetkili yer Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği’dir.

Polonya turistik vizesi için gerekli evraklar mevcuttur. Evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması için özen gösterilmesi gerekmektedir. Öncelikle vize talep dilekçesinin hazırlanması gerekmektedir ve İngilizce yazılması şarttır. Başvuru formunda güncel bilgilerin yer alması gerekmektedir. Seyahat bitiminin ardından 3 ay geçerli pasaportun çıkartılması gereklidir.

2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Başvuru yapan bireyin kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonlar, kişi çalışıyor ise her ay düzenli bir şekilde maaş aldığına dair belge ve ne zamandan beri çalıştığına dair belge ve izinli olduğu tarihler,  gibi evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Polonya Turistik Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Seyahat sürecinin planı hazırlanmalı ve belgelerle hazırlanmalıdır. 18 yaş altı bireylerin ebeveynleri tarafından noterde izin belgesi alınmalıdır ve ebeveynin geliri ve iş evrakları da izin belgesine eklenmelidir. Hazırlanması gereken belgelerin güncel bilgiler olmasına özen gösterilmedir. Biyometrik fotoğrafın yeni çekilmiş ve pasaport ile aynı olması gerekmektedir.

Başvuru yapan herkesin pasaportu kendisine ait olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası kalınacak süre kadar olmalıdır. Polonya turist vize işlemleri için hazırlanacak maaş bordrosu son 3 aylık olacak şekilde belgelendirilmelidir. Eğer kişinin evi, ek geliri, aracı mevcut ise bunlarda ekstra olarak belirtilmelidir. Yetkili kuruma başvuru yapan kişi ücret ödemiş ise vizenin red edilmesi halinde ücret geri iade edilmemektedir.

Turistik Vize Polonya
Polonya Turistik Vize

Polonya Ticari Vize

Polonya Ticari Vize, Polonya’ya ticaret amacıyla seyahat edilmesidir.  Polonya da ticari etkinlikler,  sempozyumlar, fuarlar gibi iş ile alakalı etkinliklerin olması sonucunda kişiler Polonya ticari vizesi başvurusunu gerçekleştirip vize alabilirler. 

Ticari vize türü kısa süreli bir iş seyahati için alınmaktadır.  Polonya’ya seyahat edecek kişilerin kısa süreli seyahat olacağı durumunda maksimum olarak 90 gün kalabilirler. Polonya’da ki şirketlerin vize için davetiye göndermeleri gerekir sebebi ise davetiyesi olmayan kişiler ticari vize başvurusu yapamamaktadır.

Yollanılacak davetiyede, seyahatin amacını, etkinliklerin ne kadar süreceğini ve kalınacak süreyi belirtmektedir.  Davetiyeyi gönderen şirketin ve ya kişinin kimlik bilgileri, adresi gibi bilgilerin davetiyede bulunması gerekir.

Polonya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Her vize türü gibi Polonya ticari vize işlemi içinde bazı evraklar gereklidir. Bunlar; şirketin kaşeli imzalı vize talep dilekçesi, tarih yazılmış tam doldurulmuş vize başvuru formu, şirketin göndereceği vize davetiyesi, fuara konferans gibi etkinliklere katılması gerekiyor ise etkinliklere giriş kartının ödeme fişi hazırlanmalı, eğer kişi öğrenci ise okuldan alınmış öğrenci belgesi gerekir. 

Ayrıca uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, vize başvurusunu yapan kişi çalışıyor ise maaş bordrosu ve işe giriş belgesi, seyahat sürecini gösteren belgeler, biyometrik güncel fotoğraf, Türk vatandaşı olmayıp Türkiye’de yaşayan kişilerin oturma izin ve çalışma izin belgelerinin hazırlanması gerekmektedir.

Polonya Konsolosluğu İçin Şirketlerin Hazırlaması Gereken Evraklar

Ticari neden ile seyahat edecek bireylerin şirket sahipleri tarafından konsolosluğa başvuru yapmaları gerekmektedir. Şirket sahiplerinin çalışanların evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir. Başvuruları kabul eden kurumlar vize başvuru merkezleridir. Bordo pasaportun olması gerekmektedir. Pasaport şartlarına uymayan bireylerin vize başvuruları kabul edilmemektedir. 

Vize başvuru formunu kimlik bilgiler, pasaport bilgileri, seyahat nedeni ve davetiye yollayan firmanın bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Belgelerde eksikli veya yanlışlık tespit edildiği durumda kabul edilmez.

Vize başvuru formu teslim edilmesinin ardından içindeki bilgilerde tekrardan düzenleme yapılmaktadır. Polonya ticari vize işlemlerinde dilekçenin şirket yetkilileri tarafından hazırlanması gerekmektedir. Dilekçede yetkili kişinin imzası bulunmalıdır. Şirket tarafından hazırlanan dilekçelerin İngilizce yazılması gerekmektedir.

Ticari Vize Polonya
Polonya Ticari Vize

Polonya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Orta Avrupa bölgesinde yer alan Polonya ülkesi her geçen gün kendini geliştirmekte birçok dünya insanı tarafından ziyaret edilmektedir. Polonya’da yaşayan ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek için Polonya aile arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Vize şartı bordo renk pasaport sahipleri için geçerlidir.

Diğer pasaport çeşitlerine sahip olan vatandaşlar ülke ziyaretleri 90 günü açmamak şartıyla vizesiz ülkeye seyahat edebilmektedirler. Schengen üyesi olan ülke ziyaretleri için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Öncelikle vize işlemleri için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu önemli hususlardan biridir. Formda yapacağınız herhangi bir yanlış veya eksik bilgide vize alma isteğiniz reddedilebilir.

Polonya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Evrakları

Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar kişinin meslek ve konumuna göre değişiklik göstermektedir. Gerekli olan evrakların geneli şu şekildedir: İngilizce yazılmış Polonya Konsolosluğuna yazılmış vize talep dilekçesi, tam doldurulmuş vize başvuru formu, pasaport ve pasaport fotokopisi, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, zorunlu seyahat sağlık sigortası gerekir.

Daha sonra banka hesabınız eğer öğrenciyseniz size Polonya ya gitmek için yardımcı olup masraflarınızı karşılayacak olan kişinin banka hesap dokümanı ve öğrenci belgeniz, eğer şirket sahibiyseniz SSK hizmet dökümünüzü gösteren belgeler yer almalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken evrakların güncel olması gerekmektedir. Güncel olarak 3 ay belirlenmiştir. Yani bu belgelerin en fazla 3 ay içesinde çıkarılmış güncel biler olması gereklidir.

Polonya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya’ya gitmek için öncelikle Türkiye’de bulunan Polonya Başkonsolosluğuna başvuru dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Dilekçenin arkasından eksiksiz bir şekilde başvurunuz formunu doldurmalısınız. Mesleğinize göre vize evrakları olduğu için sizin konumunuza uygun hangisiyse o tür vize belgelerini hazırlamalısınız.

18 yaşından küçükler için Polonya seyahati için gerekli olan ailesinin noter tasdikli onayıdır. Evrakların tamamı eksiksiz ve gerçek bilgiler yer almalıdır. Evraklarda sahte belgelere ter vermeniz vize iptalinin yaşanmasına sebep olmaktadır. Tüm bunları zaman kaybetmeden ve hızlandırmış olarak yapılması günümüzde mevcuttur. Profesyonel destek sayesinde eksiksiz belgeleriniz hazırlanıp süreç olması gereken daha kısa bir zaman hallolur.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Polonya
Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar

Polonya’ya seyahat edecek kişilerin gidiş amacına uygun olarak vize evrakı hazırlaması gereklidir. Bu evrakların eksiksiz ve tam olması son derece önemlidir. Güncel evrak listesi her yıl Polonya Konsolosluğu tarafından yayınlanıyor ve bu listede ki evraklarından herhangi birinin eksik olması kişilerin vizesinin iptal edilmesine neden oluyor.

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar vize türüne göre farklılık gösteriyor. Kişilerin başvurabilecekleri vize türleri içerisinde turistik vize, ticaret ve eğitim vizesi, arkadaş aile ziyareti vizesi, çalışma vizesi ve daha birçok farklı vize türü bulunuyor. Kişiler bu vize türlerine uygun olarak hazırlayacakları belgeler ile konsolosluk ya da büyük elçiliğe başvuru işlemi gerçekleştirebilir.

Polonya vizesi gerekli evraklar içerisinde başvuru formu son derece önemli bir formdur. Bu formun hazırlanması sürecinde kişilerin dikkat etmesi gereken birçok önemli detay vardır. Form üzerinde bulunan vize türünün mutlaka işaretlenmesi gereklidir.

Bununla birlikte kimlik bilgileri, iletişim ve adres bilgileri, pasaport bilgileri, seyahatinizin detayları da form üzerinde yer alması gerekenler arasındadır. Bu formu doldururken kişilerin mutlaka gerekli kriterleri sağlaması gerekiyor. Eğer Türkçe dışında bir dil kullanılması gerekiyor ise bu kurala uymak gerekir. Aksi halde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Standart Evraklar

Polonya vizesi alacak kişilerin hazırlaması gereken standart evraklar vardır. Bu evraklar içerisinde şunlar sayılabilir:

 • Pasaport
 • Finansal bilgiler
 • Davetiye ve dilekçe
 • Öğrenci ve izin belgesi
 • Çalışanların iş yeri belgeleri
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Evli kişiler için evlilik cüzdanı

Polonya vizesi evrak listesi bunlarla sınırlı değildir. Kişiler emeklilik, çalışan, iş yeri sahibi durumlarına göre de ek evraklar hazırlamalıdır. Evrak listesinde yer alan her bilginin mutlaka güncel olmasına da gereken önem verilmelidir. Tarihi geçmiş bir pasaport ile başvuru yapmak vize reddine neden olabilecek durumlar arasındadır.

Bununla birlikte pasaportun süresi geçmiş ise kişilerin mutlaka pasaportlarını güncellemeleri gerekiyor. On yıldan eski olan ve içerisinde herhangi bir boş sayfa bulunmayan pasaportlar kabul edilmiyor.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Polonya
Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Polonya Vize Dilekçe Örneği

Polonya’ya gitmek isteyenlerin karşılarına çıkacak engelden biri de, vize başvurularının yapılmasıdır. Ülkeye gitmek isteyenlerin mutlaka dilekçe yazarak da iletmeleri gerekmektedir. Daha önce yazılmış olan Polonya vize dilekçe örneği bakarak, dilekçenizi istenilen şekilde yazmaya başlayabilirsiniz. Dilekçe yazarken, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olabiliyor.

Seyahat yapacak olan kişilerinde bu hususları kesinlikle atlamaması gerekiyor. Dilekçede belirtilen hususlar eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Bu oldukça önemlidir. Dilekçenizde, seyahat amacınız mutlaka yer almalıdır. Afganistan ülkesine neden gitmek istediğinizi dilekçenizde belirtmelisiniz. Aynı zamanda da dilekçenizde seyahat tarihlerinin mutlaka yazılması gerekir. Polonya ülkesine gitmek adına, vize talep dilekçesinin hazırlanarak mutlaka yetkili makama ulaştırılması gerekmektedir.

Seyahat amacı, tarihleri, seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacak olduğu gibi sorular dilekçede yer almalıdır. Çünkü yazacağınız bu bilgiler, vizenizin olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Polonya vize dilekçesinde aynı zamanda konaklamaya dair de bilgilerin yer alması gerekiyor.

Konaklama masrafları kimin tarafından  yapılacak, konaklama yeri nerede yapılacak tarzında bilgilendirici bir içeriğinde yazılmasına dikkat edilmelidir. Eğer ki Polonya konsolosluğuna başvurularınızı, turistik amaçlı şekilde yaptıysanız o zaman Turistik vize dilekçe örneğinin hazırlanması gerekecektir. Dilekçenizi sizlerde, Polonya Vize Dilekçe Örneği baz alarak kolayca hazırlamaya başlamanız zor olmayacak.

Polonya Vize Dilekçesi

Polonya ülkesine pürüz yaşanmadan gitmeniz adına dilekçenizi düzgün şekilde hazırlayın. Bu vizenizin onaylanması adına oldukça önemlidir. İsterseniz sizin adınıza dilekçe ve gerekli evrakları hazırlayan hizmet kurumları da vardır. O hizmet kurumlarından da yardım alabilirsiniz.

Bu sayede dilekçenizi nasıl hazırlamanız gerektiğini bilirsiniz. Konsolosluğa başvurmadan dilekçenizi kolayca hazırlamaya başlarsınız. Fakat tüm bunların yanı sıra randevunun da es geçilmemesi gerektiğini söylememiz gerekir. Çünkü vizeniz randevusuz kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu noktada bu önemli bir detaydır. Dilekçenizin özellikle İngilizce şeklinde yazılarak hazırlanması, işinize yarayacak ve kolay hale dönüşecektir.

Vizesi Dilekçe Örneği Polonya
Polonya Vizesi Dilekçe Örneği

Polonya Vize Formları  

Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının vize işlemlerine başlayabilmesi için ilk olarak Polonya Vize Formları doldurması gerekmektedir. Seyahate çıkacak olan kişi Polonya vizesi formları doldururken doğru ve özenli bir şekilde doldurmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Türkiye’den Polonya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşının doldurmuş olduğu Polonya vize formları ile başvuru randevusunda teslim ettiği evraklardaki bilgilerin birebir uyum sağlaması gerekmektedir.

Evraklar ve vize arasında yanlış bilgiler var ise kişinin başvurusu reddedilir veya başvuru süreci normalinden fazla uzayabilmektedir. Polonya vize formları Polonya konsolosluğu tarafından oluşturulan ve vize başvurusunun ilk basamağı olarak kabul gören resmi belgedir.

Polonya konsolosluğu Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşının kapsamlı bilgilerine vize başvuru formlarında verilmiş olan doğru bilgiler sayesinde ulaşabilir. Polonya konsolosluğu vize başvurusu belgesinde belirtilen bilgileri dikkate alarak incelemektedir. Bu bilgiler doğrultusunda Türkiye’den Polonya’ya seyahat edecek olan kişinin Polonya seyahati için uygunluğuna karar vermektedir.

Polonya Vize Başvuru Formları Nasıl Doldurulur?

Polonya vizesi başvuru formunu Türkçe ve İngilizce dil kullanarak doldurmanız mümkündür. Başvuru formunu doldururken yazınızın özenli ve okunaklı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Anlaşılmayan yazı ile doldurulan başvuru formu sonucu hiç bir geri dönüş sağlanmaz. Formun kişinin gerçek bilgileri ile doldurması gerekmektedir.

Form üzerine girilen bilgiler aslı kanıtlanabilir olmalıdır. Polonya vize başvuru formunda bulunan ve Polonya konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan kriterlere uygun olarak başvurunun fotoğraf karesine kişinin biyometrik fotoğrafını yapıştırması gerekmektedir. Vize başvuru formunda en alt kısımdaki imza formuna kişinin kullandığı geçerli imzası istenmektedir.

Polonya vizesi başvurusu süre zarfında talep edilen evraklar eksik veyahut yanlış teslim edildiği takdirde Polonya konsolosluğu tarafından vize reddi yaşanabilir. Türkiye’den Polonya’ya seyahat edecek olan kişi seyahat amacını net bir şekilde belirtmez ise Polonya konsolosluğu tarafından red cevabı alabilir.

Kişi Polonya seyahati sonrasında Türkiye’ye kesin olarak dönüş yapacağına dair belgeleri göstermek zorundadır. Kişinin seyahat sonrası ülkesine dönmeyeceği düşünülür ise vize başvurusu reddedilmektedir. Polonya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının Polonya seyahati boyunda kendi masraflarını karşılayacak durumda olduğunu ispatlamak zorundadır aksi takdirde vize başvurusu iptal edilebilir.

Vize Formu Polonya
Polonya Vize Formu

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vizesini tamamladıktan sonra geriye merak edilen konulardan biri, kaç günde çıkacağıdır. Vizenizi alma tarihine bakıldığı zaman yaklaşık 15 gün bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Polonya konsolosluğunun yoğunluğuna göre uzama durumu söz konusu olabilir. Polonya vizesi bazı zamanlar daha kısa süre içerisinde de sonuçlanabiliyor.

Fakat genel olarak bir ortalama yaptığımız zaman 15 gün içinde olduğunu söyleyebiliriz.  Vizeniz çıktığında ise artık seyahatinizi yapmanız için önünüzde bir engel durumu olmayacaktır. Tam aksine seyahatlerinizi, belirtmiş olduğunuz tarih aralığında sorunsuzca yapacaksınız.

Polonya vizesini aldıktan sonra ülkeyi yakından görme şansına sahip olacaksınız. Orada tanıdığınız akrabalarınız, arkadaşlarınız varsa da ziyaretlerinizi yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta yoğunluk olasılığını hesaplayıp en erken sürede vize başvurusu yapmanız olacaktır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize süreci tamamlanmasından sonra meraklı bekleyiş başlar. Polonya  ülkesini bundan sonra sizlerde ziyaretlerinizi yapmaya başlayacaksınız. Seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerde, seyahat tarihi öncesinde başvurularını yapmaları gerekecektir zira vize onay süreci yoğunluğa göre uzayabilir. Polonya konsolosluğu bayram, resmi tatillerde çalışmaz.

Çalışmadığı döneme denk geldiği zaman doğal olarak vizenin sonuçlanması da uzamaya neden olabiliyor. Fakat bekleme süreniz 15 günü geçmeyecektir. Bazen duruma bağlı olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanma durumu söz konusu olabiliyor. Polonya vizesinde bir problem yaşanmaması adına, istenenin eksik olmadan mutlaka yerine getirilmesi gerekir. Eğer böyle bir durum olmazsa, üzülerek söylememiz gerekir ki vizeniz onaylanmaz. Yaptığınız tüm işlemleri tekrarlamanız gerek olur.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, vize sorunsuz alınması için ne yapılmalıdır şeklinde pek çok soru merak edilen konular arasındadır. Önemli olan istediğiniz ülkeye gitmek için herhangi bir sorununuzun olup olmamasıdır. Eğer bir sorununuz yok ise ve evraklarınız tam ise vize ücretinizi de ödediğiniz zaman artık vize onay süreci başlar. Yapmanız gereken tek konu artık beklemek olacaktır.

Bu süreç ortalama 1 hafta ile 4 hafta arasında değişebilir. Değişim göstermesinin sebebi ise Polonya konsolosluğunun yoğunluğa bağlı çalışma saatleridir. Ayrıca resmi tatillerde de çalışmayan konsolosluk, eğer tatillere denk gelir ise süreyi uzatabilmektedir. Bu nedenle olabilecek en erken tarihte başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Polonya
Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Global Polonya Vizesi

Bir çok ülkenin olduğu gibi Polonya ülkesinin de Türkiye’de temsilcilikleri vardır. Bu sayede işlerinizi sorunsuz şekilde yapmanız kolaylaşıyor. Ülkemizde artık vize sürecini kusursuz şekilde yürüten yetkili kurumlar bulunmaktadır. Büyük şehirlerde faaliyette olan Polonya temsilcilikleri, vizenizin kolayca halledilmesine yardımcı olmaktadır.

Buna göre ülke ziyaretlerini gerçekleştirecek olan kişilerde, vize başvurularını merkezden kolayca yapabileceklerdir. Vizenizin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayacaksınız. Bu sayede gitmek istediğiniz ülkeye tek seferde kolayca gitme şansına sahip olacaksınız. VFS Global Vize ile yaptığınız işlemleri kolayca takip edebilirsiniz. Takip edip, bir sorun çıktığında anıda haberiniz olmaktadır.

Polonya Vizesi Başvuru VFS Global

Polonya ülkesine gitmek istediğiniz zaman öncelikle pasaportunuz olmak zorundadır. Daha sonrasında ise tüm evrakları tamamlayarak vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta vize başvurunuzda ne için o ülkeye gittiğinizi detaylı şekilde açıklamanızdır. Ne için o ülkeye gittiğinizi, oraya gittiğinizde yeteri kadar paranız var mı yok mu, resmi bir kuruma gidiyor iseniz de bunu belirtmeniz gerekmektedir.

Vize başvurunuzda, vize türünüzü de seçmek durumundasınız. Çünkü gideceğiniz amaca göre vize türünüz değişmektedir. Ticari faaliyetlerinizi yürütmek adına gidecekseniz ticari, turistik bir gezinti yapmak istiyorum diyorsanız turistik vizenin alınması gerekecektir. Global merkezler kolayca vize almanızı sağlayan merkezlerdir. Kolayca vize almanız için her türlü işlemi kolayca tamamlama merkezleridir. Bu sayede vize almak artık çok kolay olacaktır.

Polonya ülkesine gitmek için vize almanız gerekmektedir. Bunun için de bir kaç şartı yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle vize için gerekli evrakların ne olduğunu araştırıp onları tamamlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise vize ücretini eksiksiz şekilde yatırıp dekontunu evraklar ile birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

Tabi vize başvurusunda o ülkeye ne için gittiğinizi, yeteri kadar paranız olup olmadığını, kim ile görüşecek olduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Her şeyi eksiksiz tamamladığınız zaman artık vize onayı için beklemeniz gerekecektir. Bu süre yoğunluğa göre uzayabildiği için ne kadar erken başvuru yaparsanız sizin için o kadar yararlı olacaktır. Çünkü yoğunluğa göre sürelerde değişiklik olabilir.

Polonya Vizesi Vfs Global
Vfs Global Polonya Vizesi

Polonya Vizesi Ücreti

Polonya Vize Ücreti her geçen gün Polonya’ya gitmek isteyenler için merak edilen konular arasına girmeye başladı. Polonya’ya gitmek isteyen insanlar Polonya vizesinin ücretini araştırmaya başladılar. Vize ücretleri, her yıl konsolosluk tarafından belirlenir. Öyle ki Polonya Hükümeti ne kadar bir ücret koyduysa ödeyeceğiniz tutarın yatırılması gerekmektedir. Aynı zamanda ödeme işlemlerinden sonra, dekontunuzu da gerekli ön görülen evrakların arasına koymalısınız.

Bu sayede vizenizle ilgili olarak tüm işlemleri de sorunsuz şekilde yerine getirmeye başlamış olursunuz. Polonya ülkesine gitmek istiyorsanız, belirtilen ücreti mutlaka yatırmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu daha kolay sağlamak adına yapmanız gereken ise Firmamız ile iletişime geçmeniz olacaktır.

Polonya ülkesine problem durumu yaşanmadan gidilmesi konusunda gerekli her türlü kolaylıklar sağlanır. Önemli olan evraklar ile birlikte vize ücretinin de ödenmiş olmasıdır. Vize başvuru ücreti turistik vizelerde 80 Euro olarak belirlenmiştir. Başvuru merkezi ücreti ise 30 Euro’dur. Kurda oynamalar üzerinde de bu fiyat sürekli olarak değişmektedir.

Polonya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya ülkesine gitmek isteyenlerin, yeterli oranda paraları olması gerekiyor. Yalnızca Polonya vize ücreti ile sınırlı değil. Aynı zamanda da ülkeye ziyaret ettiğiniz zaman ise otel masraflarınızı karşılayabiliyor olmanız önemlidir. Zaten başvuru sırasında da masraflarınızı kimin karşılanacağına dair belirtmeniz gerekmektedir.

Polonya ülkesine, başvuru sahipleri 90 güne kadar vizesiz ziyaret yapabiliyor. Kısa dönemli ziyaretler için belirlenen süre, 90 gün olarak belirlenmiştir. Turistik, ticari ya da transit vize başvurularında gönül rahatlığı ile yapmanız mümkün olacak. Nijerya’ya artık seyahatlerinizin sorunsuz şekilde olmasını istiyorsanız, evraklar ile birlikte vize ücretini de yatırmış olmanız gerekmektedir. Eğer vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa vize ücretiniz geri iade edilmemektedir.

Vize Ücreti Polonya
Polonya Vize Ücreti

Polonya Vizesi Ücretinin Ödenmesi

Polonya vize ücretini yatırdıktan sonra, vize ücretini ödediğinize dair dekontu evraklarınızın arasına koymalısınız. Daha sonrasında ise bu evrakları Polonya hükümetine sunmanız gerek. Vize işlemlerinizin sorunsuz şekilde hallolması için Polonya ülkesinin istediği evrakları ve şartları yerine getirmelisiniz.

Evrakların hazırlanmasını, yetkili temsilcilerinde yapmasını isteyebilirsiniz. Bunun için de yetkili firmalardan yardım alabilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz vize işlemleriniz halledilmiş olur. Buradaki asıl önemli konulardan biri evrakların mutlaka eksiksiz olarak tamamlanmış olması. Ardından vize ücretinizi ödeyip, ödediğinize dair dekontu evraklarla birlikte konsolosluğa iletmeniz gerekecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya vizesi için başvuru yapılabilecek farklı yerler bulunmaktadır. Hem Polonya Konsolosluğu hem de Polonya Büyükelçiliği vize işlemleri için faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla da başvuru yapmak mümkündür.

Polonya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Polonya, Schengen bölgesindeki ülkeler arasında yer aldığı için vize başvurularının buna göre yapılması gerekmektedir. Schengen vize başvuruları için farklı belgelerle birlikte konsolosluğa müracaat edilebilir.

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya’ya gitmek için aile arkadaş ziyareti vizesi türünü kullanacak kişilerin konsolosluğa ve yetkili vize merkezlerine başvuru yapması gerekmektedir. Aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin hazırlanmasıyla birlikte müracaat edilebilir.

Davetiyeli Polonya Vizesi?

Polonya seyahatleri için yapılacak vize başvurularında davetiyeler kullanılabilir. Ticari, aile ziyareti ve turistik seyahatlerde davetiyeler kullanılabilir.

Polonya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvurusu yapmak için Polonya Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmak mümkündür. Başvuru için ilk olarak onlnie vize randevusu alınması gerekmektedir.

Polonya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Polonya Konsolosluğu’na yapılan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanması süresi yaklaşık olarak 14 iş günüdür. 14 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz sonuç alınabilir.

Polonya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize başvuruları için yetkili mercilerden biri de Polonya Büyükelçiliği olarak öne çıkmaktadır. Randevu için internet sitesi ve yetkili vize merkezleri tercih edilebilir.

Polonya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Polonya vatandaşlarının hak ve hürriyetlerinin güvence altında tutulması için görev yapan Polonya Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki seyahatlerde gerek duyulan vize ve pasaport işlemleri için de faaliyet göstermektedir.

Polonya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Polonya’ya ticari amaçlarla seyahat etmesi için vize başvurusu yapması gerekmektedir. Schengen vizesi başvurusu yapılarak kısa süreli iş seyahatlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Polonya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Polonya’da gerçekleştirilen ticari faaliyetlere katılmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yetkili firmalar tarafından gönderilmiş davetiyelerle birlikte başvuru yapabilmektedir.

Polonya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen Polonya seyahatleri için vize başvurusunda muaftırlar. Diğer pasaport sahipleri turistik seyahatler için konsolosluklar ve yetkili vize merkezleri aracılığıyla başvuru yapabilir.

Polonya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi çeşitli etkenlere göre farklılık göstermektedir. Polonya turistik vizesi başvuruları genellikle 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılır.

Polonya Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya Konsolosluğu, Polonya Büyükelçiliği ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acentelere vize başvurusu yapmak mümkündür. Vize başvuruları şahsen yapılabileceği gibi profesyonel destek alınarak da yapılabilir.

Polonya Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Polonya seyahatleri için yapılacak vize başvuru türü Schengen vizesidir. Schengen vizesi başvurularındaki bilgilere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Polonya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Polonya vize başvurularında hazırlanan resmi belgelerinden biri olan başvuru formunun doldurulması zorunludur. Gerçek bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulan belgeler, başvuru evraklarıyla birlikte teslim edilmelidir.

Polonya Vizesi Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formlarındaki önemli noktalardan biri de başvuru sırasında kullanılacak yazı dilidir. İngilizce ve Türkçe yazı dilleriyle başvuru formunu doldurmak mümkündür.

Polonya Vizesi Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Polonya vize başvuru formunun okunaklı olmayan bir dille doldurulması durumunda olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Tükenmez kalem kullanılması ve gerçek bilgilere yer verilmesi önemlidir.

Polonya Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize işlemlerinin gerçekleşmesi için randevu alınması gerekmektedir. Vize işlemlerini şahsen gerçekleştirmek istemeyen kişiler, Yedi Vize isimli firmamızdan profesyonel destek alabilmektedir.

Polonya Vizesi İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Polonya vize işlemleri sırasında prosedürlere uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Seyahat amacı ve gidiş tarihi gibi bilgilere dikkat edilmesi faydalı olacaktır.

Polonya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvuruları için gerekli olan randevular internet üzerinden alınabilmektedir. Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği internet sayfalarından randevu almak mümkündür.

Polonya Vizesi Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Polonya vizesi başvurularının belirli süreler alabileceği unutulmamalı ve buna göre uygun tarihlerde randevu alınmalıdır. Vize randevusu için yetkili firmamızdan da destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Ücreti 2021?

2021 yılında Polonya Konsolosluğu tarafından uygulanacak vize ücretleri farklı etkenlere göre değişim göstermektedir. Güncellenen vize ücretlerine Yedi Vize firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Polonya Vizesi başvuru işlemlerinizi yaparken yatırmanız gereken ücret hakkındaki tüm bilgilere yetkili firmalardan ulaşabilirsiniz. Vize harç bedelini Polonya Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu hesaplara da yatırmanız mümkündür.

Polonya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Polonya vizesi başvurularında gerekli olan dilekçelerin içeriği oldukça önemlidir. Polonya Konsolosluğu’na vereceğiniz dilekçeleri hazırlarken Yedi Vize merkezimizin dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Polonya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Schengen vize başvurusu için Polonya Konsolosluğu’na sunulacak dilekçenin resmi bir dille yazılması gerekmektedir. Dilekçenin okunaklı olması ve gerçek bilgilerle hazırlanması önemlidir.

Polonya Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Dilekçeleri hazırlarken profesyonel destek almak isteyen kişiler, yetkili vize merkezlerinden yararlanabilirler. Polonya vize talep dilekçesinin İngilizce veya Türkçe dilleriyle hazırlanması gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Polonya vizesi için başvuru yapılabilecek farklı konsolosluklar vardır. Pasaport, başvuru formu, talep dilekçesi ve kimlik belgesi gibi evraklarla birlikte konsolosluklara vize başvurusu yapmak mümkündür.

Polonya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Vize başvurularındaki dokümanların doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Tüm vize türlerine bağlı olarak gerek duyulan otel rezervasyonlarının ve uçak biletlerinin hazır bulundurulması önemlidir.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Polonya Schengen vizesi başvuruları için farklı konsolosluklar ve yetkili vize merkezleri tercih edilebilir. Nihai karar Polonya Konsolosluğu tarafından verildiği için sonuçlanma süresi iş yoğunluğa bağlı olarak değişir.

Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Vize başvurusunda bulunan kişilerin evraklarını eksiksiz ve güncel bir şekilde teslim etmesi ve farklı sorunların olmaması durumunda 1 hafta içerisinde vize başvurularının sonuçlanması beklenmektedir.

VFS GLOBAL Polonya Vize İşlemleri?

Vize başvuruları için görev yapan farklı vize başvuru merkezleri, vatandaşlara profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. VFS Global Polonya vizesi başvurularındaki tüm prosedürler hakkında bilgi vermektedir.

VFS GLOBAL Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize başvurusu için ilk olarak randevu alınması gerekmektedir. VFS GLOBAL Polonya vize randevusu için internet sayfası tercih edilebilir. Farklı iletişim kanalları üzerinden de ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler