Vizesi Pakistan

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Güney Asya’da yer alan Pakistan tarihi yapısıyla ve kültürel zenginlikleriyle genellikle seyahat severlerin ilgi duydukları ve merak ettikleri ülkelerden birisidir. Bu ülkeye seyahat yapmak istiyorsanız eğer Pakistan Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Vizesi olmayan hiçbir ülke vatandaşının bu ülkeye girişi imkânsızdır. Sadece diplomatik ve hususi pasaporta sahip olan kişiler 90 günlük süre içinde vizeden muaf olmaktadırlar.

 Eğer ki seyahatleri 90 günü geçerse vize başvurusu yapmak ya da bu ülkede ikamet etmek için izin almaları gerekmektedir. Pakistan vizesi için Pakistan Konsolosluklarına ya da diğer başvuru merkezlerine giderek 2024 yılı için güncel evrak listesinin tam anlamıyla eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.

İçindekiler

Pakistan Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Pakistan vizesi alabilmek için Konsolosluğun şart koyduğu birtakım evrakların tamamlanması ve bu evrakların da başvuran kişiyi doğru olarak yansıtması gerekmektedir. Evrak listeleri her yıl belirli şekillerde Pakistan Hükümeti’nin öngördüğü şekilde değişmektedir. Dolayısıyla güncel evrak listesine ulaşıp evraklarınızı bu şekilde hazırlamalısınız. Gerekli evrak listesi şu şekildedir:

 • Pakistan vizesi başvuru formu
 • Pakistan vizesi için oluşturulan talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet beyaz arka fonda çekilmiş fotoğraf
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Sağlık sigortası
 • Pakistan’dan gelen davetiye
 • Mesleki birtakım evraklar
 • Banka hesap cüzdanı dökümü

Tüm bu evrakların yanında başvuran kişinin mesleğine uygun ya da eğer kişi öğrenci ise eğitim hayatındaki masraflarını karşılayan kişiyi yansıtan belgelerde ek evrak olarak istenebilir.

Pakistan Vizesi Ücreti Nedir?

Pakistan vize ücretleri her yıl Hükümetin belirlemiş olduğu kriterlere göre değişim göstermektedir. Dolayısıyla güncel vize ücretlerine ulaşmak için başvuru merkezleriyle iletişime geçebilirsiniz. Pakistan vizesi ücretleri kişiye göre ve vize türüne, seyahatin süresine göre değişmektedir. Vize ücretlerinin yatırıldığına dair dekont mutlaka vize başvuru dosyasında yer almalıdır. Tüm evraklarınız eksiksiz olarak teslim edildiğinde kısa zamanda Pakistan vizesine kavuşabilirsiniz.

Planladığınız seyahatinizde herhangi bir aksama yaşanmaması için vize başvuru randevunuzu olabildiğince erken oluşturmaya özen göstermelisiniz. Yedi Vize Turizm firması olarak vize işlemlerinizde sıkıntısız bir süreç geçirmenize destek sağlıyoruz. Firmamızla iletişim kurarak Pakistan vizesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vizesi Pakistan
Pakistan Vizesi

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Vize Başvurusu yapabilmek için Konsoloslukların belirlediği evrak listesinin tam olarak eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu evraklar güncel evrak listesine göre hazırlanmalıdır. Bu evraklarda herhangi bir eksiklik ve pürüz çıkması halinde vize onay sürecinde sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. Konsolosluklar her yıl belirli vizelerde farklı evraklar isteyebilir.

Vize başvuru formlarında başvuru yapan kişinin kendi imzası bulunması gereklidir. Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse eğer bu durumlarda kişinin ebeveyninin imzası ve bilgileri bu formda yer almalıdır. Ayrıca vize talebinde bulunulması için vize talep dilekçesinde başvuru yapan kişinin bu seyahati gerçekleştirme nedeni ve seyahat süresi özellikle belirtilmelidir.

Pakistan Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan’a yapılacak olan seyahatler için belirli süreli olan vize türlerinin alınması gerekmektedir. Bu vize türlerinden seyahat nedeninize en uygun olan vize türü için başvuru yapmanız uygun olacaktır. Pakistan vize başvurusu yapılması için öncelikle konsoloslukların iletişim numarasını kullanarak randevu talebinde bulunmak gereklidir. Ya da diğer başvuru merkezlerinden randevu alınması gereklidir. Randevuların erken alınması vize başvuru sürecinizin erken onaylanmasına olanak sağlayacaktır.

Seyahat planlarınızda erteleme yaşanmaması için randevu tarihinizi erken dönemlerde yapmanız gerekir. Konsolosluklarda yaşanabilecek olası nedenler ve yoğunluklardan dolayı vize başvurusu için randevu almanızda sıkıntı olabilir. Dolayısıyla ne kadar erken randevu talebinde bulunulursa o kadar iyi olacaktır. Vize başvurusu sırasında başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklarda pürüz yaşanması ya da sizden meslek durumunuza göre birtakım ek evraklar istenebilmesi gibi durumlar sizin vize onay sürecinizi uzatabilir. Genellikle onay süreçleri normal durumlarda 7 ile 10 gün arasında olmaktadır.

Pakistan Konsolosluğu Hangi Durumlarda Sizi Mülakata Çağırabilir?

Pakistan vize başvurusu yapmak talebiyle başvuru merkezine gittiğinizde tüm evraklarınız eksiksiz şekilde olmalıdır. Herhangi bir tutarsızlık ve bilgi eksikliği fark edildiğinde konsolosluk sizi mülakat için yanına çağırabilir. Bu demek değildir ki Pakistan vizeniz onaylanmayacak sadece eksik evrakların tamamlanması sizden istenebilir. Vize işlemleri sırasında bu tip durumlarla karşılaşmamak için Yedi Vize Turizm firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Böylelikle vize alma sürecinizi hızlandırabilir, seyahatinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.  

Vize Başvurusu Pakistan
Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize İşlemleri Pakistan Hükümetinin belirlemiş olduğu birtakım kriterlere göre belirlenmektedir. Konsoloslukların vize türlerine göre belirlediği evraklar eksiksiz hazırlanarak vize işlemlerine başvuru gerçekleştirilir. Pakistan vize işlemleri başvurunun gerçekleştiği zamandan başvurunun sonuçlanacağı zamana kadar geçen süreye Pakistan vize işlemleri süreci denilmektedir. Ülkemizde Pakistan ülkesine yapılacak olan başvurular İstanbul ve Ankara’da bulunan Pakistan Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.

Pakistan Vizesi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Pakistan vize işlemleri Pakistan Konsolosluğunun belirlediği kriterlere göre konsolosluklardan alınan randevu ile yapılmaktadır. Bu vize işlemlerini yaptırabilmek için alınan randevu gününde ve saatinde başvuru merkezlerinde bulunulması gerekir. Bu başvuru sırasında tüm güncel evraklarınız tam ve doğru bilgiler içeren şekilde hazırlanmalıdır.

Vize işlemleri için yaptığınız başvuru dosyanızda seyahatinizin amacı ve süresi başvuru formunuzda ve dilekçenizde yer almalıdır. Vize başvurusu için yazdığınız dilekçenizde seyahatle ilgili tüm detaylar açıkça belirtilmelidir. Bu dilekçe başvuru yapan kişi tarafından yazılmalı ve imzalı olmalıdır.

Pakistan Vize İşlemleri İçin Başvuru Noktaları Nelerdir?

Pakistan Devletine yapılacak olan seyahatlerde pasaportun yanı sıra vize alınması da gereklidir. Bu vize işlemleri için Pakistan Konsolosluğuna veya diğer başvuru merkezlerine randevu alınması yoluyla başvurular kabul edilir. Sadece konsoloslukların öngördüğü başvuru merkezlerine değil vize işlemlerini gerçekleştiren turizm firmalarından da vize başvurusu rahatlıkla yapılabilir.

Pakistan vize işlemleri için başvuru yapmak istiyorsanız en güncel evrak listesinde yer alan evrakları eksiksiz hazırlayarak başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz. Güncel 2021 yılı evrak listesine göre evraklarınızı hazırlamanız elbette vize onay sürecinizin seri olmasını sağlayacaktır. Güncel evrak listelerine turizm firmalarından kolaylıkla ulaşılabilir.

Pakistan Kapıda Vize Uygulaması Nasıl Yapılır?

Pakistan ülkesine seyahat yapmak istiyorsanız mutlaka vize almanız gerekmektedir. Pakistan Hükümeti kapıda vize uygulamasını kimi ülkelerin vatandaşlarına uygulamaktadır. Fakat bu uygulamayı halen Türk vatandaşlarına uygulamamaktadır. Dolayısıyla Türk vatandaşlarına Pakistan’a yapacağı seyahatler için vize almaları zorunlu kılınmaktadır. Ülkemizdeki Pakistan temsilcilikleri ve başvuru noktalarından bu ülkeye vize başvuruları yapılabilmektedir. Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numarasını kullanarak kolaylıkla bizimle irtibata geçebilir ve Pakistan vizenize kısa zamanda kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Vize İşlemleri Pakistan
Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize Randevusu

Pakistan’a yapılacak olan seyahatleriniz için gerek eğitim amaçlı gerekse ticari geziler olsun mutlaka vize almanız gerekmektedir. Vizeler için yapılacak olan başvurularda da mutlaka başvuru yapan kişinin önceki tarihlerde başvuru talebi yapması gerekmektedir. Pakistan Vize Randevusu Konsolosluklarla iletişime geçilerek rahatlıkla alınabilir. Verilen randevu zamanında tam olarak evraklarınızla birlikte başvuru merkezinde olmanız gerekmektedir. Evraklarınızda eksiklik ve tutarsızlık fark edildiğinde vize başvurunuz onaylanmayacaktır.

Böyle bir durumda sizin Konsolosluklardan tekrardan randevu almanız ve başvuru yapmanız gerekecektir. Ne kadar erken randevu alınırsa olası nedenlerden dolayı birtakım gecikmelerin yaşanması sonucunda seyahat planınızı ertelemenize gerek kalmadan başvurunuz sonuçlanabilir. Erken randevu alınması size fayda sağlayacaktır. Vize başvurusu için alınacak randevuların en az 1 ay evvel alınması uygun olacaktır.

Pakistan Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Pakistan vize ücretleri her yıl Konsoloslukların belirlediği rakamlarda olmaktadır. Pakistan Hükümeti bu yetkiyi Konsolosluklara vermiştir. Pakistan vize randevusu alınırken vize ücretleri Konsolosluklardan öğrenebilir ve kişi maddi sürecini buna göre planlayabilir. Vize ücreti konsoloslukların belirlemiş olduğu kurumlara yatırıldıktan sonra alınan dekont başvuru dosyasına eklenmelidir.

Pakistan vize ücretleri belirli vize türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu tamamıyla Pakistan Hükümeti’nin belirlemiş olduğu kriterlerdir. Dolayısıyla vize ücretleri vizenin türüne ve süresine göre değişmektedir. 2024 yılına özel vize ücretlerini başvuru merkezleriyle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Mutlaka Alınmalı mıdır?

Pakistan seyahati yapacak olan kişiler özellikle vize konusunda birtakım endişeler duymaktadır. Pakistan vizesi kalktı mı? Gibi sorular kişilerin kafalarında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Pakistan ülkesine ne amaçla seyahat edecek olursanız olun mutlaka vize başvurusu yapmanız ve vize almanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle Pakistan vize randevusu oluşturmanızda fayda vardır. Çünkü randevu alınmadan hiçbir başvuru işlemi yapılmamaktadır.

Fakat vize alabilmek için ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Çünkü birtakım nedenlerden dolayı Konsolosluklarda yoğunluk olabilir. Bu durum sizin aleyhinize olabilir ve vize alma sürecinizi uzatabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamızdan destek alarak vize alma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Vize Randevusu Pakistan
Pakistan Vize Randevusu

Pakistan Konsolosluğu Vizesi

Pakistan Hükümeti bu ülkeye yapılacak olan seyahatler için vize başvurularını gerçekleştirme yetkisini Pakistan Konsolosluklarına vermiştir. Konsolosluklar tarafından kabul edilen başvurular ayrıca bu işlemleri gerçekleştiren birtakım kurumlar tarafından da yapılmaktadır. Türkiye’den kalkıp bu ülkeyi ziyarette bulunmak isteyen kişiler Pakistan Konsolosluğu Vizesi almak zorundadırlar.  Sadece hususi ve diplomatik pasaportu bulunan kişiler 90 günlük seyahatleri boyunca bu vizeden muaf tutulacaklardır.

 Kısa süreli bu ülkeye yapılacak olan seyahatler için Pakistan Konsolosluğu kişilerden bazı vize türlerini almalarını uygun görmüştür. Bu kısa süreli vizelerin geçerlilik süresi 90 günle sınırlıdır. Bu süre aşıldığı durumlarda farklı belgelerin alınması gereklidir.

Pakistan Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Pakistan konsolosluğu vizesi alabilmek için kişilerin öncelikle dikkate alması gereken detaylar arasında bu ülkeye yapacakları seyahatlerin nedenlerini açıkça başvuru merkezlerine bildirmeleri olmalıdır. Ardından eğer ki ticari amaçlarla bu seyahat yapılacaksa Pakistan ticaret odasından onaylı bir davetiyenin başvuru yapan kişiye gönderilmesi gereklidir. Bu davetiye olmadan bu ülkeye yapılacak olan vize başvuruları onaydan geçmemektedir. Dolayısıyla Pakistan Hükümetinden gelecek davetiyenin vize başvurusunda önemi büyüktür.

 Ayrıca bu ülkeden vize alabilmek için iki adet güncel olan fotoğrafınız, kimlik fotokopiniz ve Pakistan vize başvurunuzun yapacağınıza dair dilekçeniz İngilizce olarak doldurulmalıdır. Tüm bu bilgiler vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Bulunduğunuz yerde Pakistan Hükümeti Konsolosluğu yoksa bu durumda vize işlemlerini sizin adınıza yapacak olan turizm firmalarına başvuru yapabilir ve vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  

Pakistan Konsolosluğu Vizesi Ankara Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Pakistan konsolosluğu vizesi başvurusu yapabilmek için bulunduğunuz konuma en yakın ildeki konsolosluklara başvurunuzu yapabilirsiniz. Ankara konsolosluğuna yapılan başvuruların şahsen yapılmasına gerek yoktur. Vize başvurularınız için diğer başvuru merkezleri aracılığıyla evraklarınızı tamamlayıp Ankara Büyükelçiliğine iletebilirsiniz.

Ayrıca Pakistan vizesinin talep edildiği dilekçe başvuran kişinin çalıştığı şirketin sahibi tarafından Pakistan Büyükelçiliği hitap alınarak yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi dikkatli ve seyahat nedeni açıkça belli olacak şekilde yazılmalıdır. Bu dilekçe İngilizce olarak yazılmalı ve şirket sahibinin imzası ve kaşesi gereklidir. Yedi Vize Turizm firması olarak sizlere tüm vize işlemlerinizde destek sağlamaktayız.

Konsolosluğu Vize Pakistan
Pakistan Konsolosluğu Vize

Pakistan Büyükelçiliği Vizesi

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Pakistan Hükümeti’nin ülkemizdeki resmi temsilciliğini yürüten kurumdur. Büyükelçilikler ülkelerin adına yetkili olan resmi temsilciliklerdir. Pakistan Büyükelçiliği Vizesi işlemleri konsolosluklar ve bunların yanı sıra Pakistan Hükümeti’nin öngördüğü başvuru merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Pakistan vizesi türlerinden olan kısa süreli vize türleri arasında en fazla alınması uygun görülen vizeler Turistik ve ticari vize türleridir. Bu vizeler kısa süreliğine geçerli olup, geçerlilik süresi 90 gündür.

Ayrıca kısa süreli seyahat sonrasında bu ülkede kalmaya karar verirseniz vizenin haricinde oturma ve bu ülkede çalışma izni belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgelerde genellikle Pakistan konsolosluklarına yapılacak başvurular sonrasında alınabilmektedir.

Ankara Büyükelçiliğinin Görev Bölgesi Neresidir?

Pakistan Devletinin Türkiye’deki temsilcisi olan Pakistan Ankara Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerdeki Pakistan vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvurularını kabul etmektedir. Bu başvurular Ülkemizde genellikle İstanbul’da ve Ankara Büyükelçiliklerinde yapılabilmektedir. Ayrıca eğer almak istediğiniz vize türü kısa süreli seyahatlerde kullanmak amaçlıysa bu vize türleri için rahatlıkla bu işlemleri gerçekleştiren turizm firmaları aracılığıyla da başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği vizesi her yıl değişebilmektedir. Vize ücretleri tamamen alınan vize türüyle ve vizenin süresiyle ilgili olsa da bu ücret farklılıkları Pakistan Hükümeti tarafından belirlenmektedir. Güncel olan vize ücretini ödendiğine dair dekont başvuru dosyasına eklenmelidir.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Pakistan Büyükelçiliği vizesi işlemleri haricinde diğer konsolosluk hizmetlerini de yapabilmektedir. Ayrıca:

 • Pasaportların yenilenmesi işlemlerini
 • Noter işlemlerini
 • Cenaze nakil işlemlerini
 • Ölüm, doğum işlemleri
 • Pasaport çıkartma işlemleri
 • Evlenme işlemleri
 • Oy kullanma yardımı

Sadece pasaport ve vize işlemlerinde değil tüm resmi işlemlerde konsolosluklarla bağlantı kurulabilmektedir. Konsoloslukların varlığı sayesinde ülkeler arası tüm resmi işlemler yapılabilmektedir.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği vizesinin ortalama olarak onaydan geçme süresi 7 ile 10 iş gününü içermektedir. Tabi bu durum evrakların eksiksiz ve tutarlı olduğu durumlarda geçerlidir. Aksi takdirde sizden ek evraklar istenir, vize onay süreciniz uzayabilir. Yedi Vize Turizm firmamızla iletişim kurarak vize çıkış süresini kısaltabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Pakistan
Pakistan Büyükelçiliği Vize

Pakistan Turistik Vize

Pakistan ülkesine ülkenin tarihini, kültürünü tanımak ve şehirlerini gezmek amacıyla turistik gezi yapmak isteyen kişilerin Pakistan Turistik Vize almaları gerekmektedir. Ülkeye girişler vizesiz gerçekleşmemektedir. Dolayısıyla bu ülkeyi tanımak ve ziyaret etmek isteyen kişiler de bu vizeyi almak için vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Vize başvuruları genellikle bu ülkenin konsolosluklarına ve vize işlemlerini yapan diğer kurumlardan da başvurular yapılabilir. Ayrıca başvurular konsolosluklardan alınacak randevu sistemine göre yapılmaktadır.

Pakistan turistik vizesini alabilmeniz için öncelikle bu ülkedeki tanıdıklarınızdan ya da Pakistan Büyükelçiliği tarafından tanımlanan firmalardan davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiyeyi vize başvuru formunuzda bulundurmalısınız. Ayrıca vize için belirlenmiş evraklarınızın da tam olarak hazırlanması ve başvuru dosyanızda bulunması oldukça önemlidir. Evraklarınızda sıkıntı yaşanmaması halinde vizeniz kısa zamanda size sunulacaktır.

Pakistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan Hükümetinden turistik vize talebinde bulunmak için öncelikle gerekli evrak listesini tam olarak hazırlamalısınız. Ayrıca 2024 yılı için belirlenmiş Pakistan turistik vize ücretini de ilgili kuruma yatırdığınızı gösteren dekontu da başvuru dosyanıza eklemeyi unutmamalısınız. Gerekli evrak listesi şu şekildedir:

 • Pakistan Vizesi başvuru formu
 • Pasaport 10 yıldan eski olmayacak şekilde olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi
 • 2 adet arka fon beyaz olacak şekilde çekilmiş fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ulaşım, konaklama rezervasyonları
 • Banka hesap dökümü
 • Davetiye
 • Vize ücreti dekontu
 • Mesleki açıdan gerekli evraklar

Bu evraklar eksiksiz ve tutarlı bilgileri yansıtacak şekilde hazırlanmış olmalıdır. Sizden ayrıca bu vize başvurusu sırasında ek evraklar da istenebilir. Dolayısıyla başvuru sırasında evraklarınızda herhangi bir pürüz çıkmamasına özen göstermelisiniz. Pürüz yaşanması halinde vize süreciniz uzayabilir. Bu durumda ister istemez seyahat tarihinizin ertelenmesine neden olacaktır. Pakistan turistik vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken zamanlarda yapmanızı tavsiye ederiz.

Pakistan Vize Reddi Gibi Durumlarda Yapılması Gerekenler

Pakistan turistik vize başvurusu sırasında evraklarda ya da herhangi bir sebeple ret mektubu alırsanız yeniden evrak hazırlamanız, başvurunuzu yenilemeniz gerekecektir. Bu seyahate çıkmadan önce belirli aşıları yaptırmış olmanız gereklidir. Yedi Vize Turizm firmamızla iletişim kurarak sizin adınıza bu süreci takip etmemizi sağlayabilirsiniz.

Turistik Vize Pakistan
Pakistan Turistik Vize

Pakistan Ticari Vize

Pakistan Hükümeti ülkelerindeki fuarlara, kongrelere farklı ülkelerden katılım sağlamak isteyen vatandaşlardan Pakistan Ticari Vize alınmasını uygun görmektedir. Dolayısıyla bu ülkeyle ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen yatırımcılar ya da iş adamları ticari vize başvurusu yapmak zorunda kalmaktadırlar. Konsolosluklara ya da farklı başvuru merkezlerine yapılan başvurular ne kadar erken yapılırsa kişiye o kadar fayda sağlar. Çünkü konsoloslukların yoğunluğu ve birtakım evrak eksikliklerinin yaşanması gibi hallerde vize alma tarihlerinizde gecikmeler yaşanabilir.

Bu ülkeye daha öncesinde seyahat etmiş olmanız ve turistik vizeye sahip olmanız hiçbir şey ifade etmeyecektir. Pakistan ticari vize olmadan bu ülkedeki konferanslara ya da fuarlara katılamaz ve iş görüşmelerini yapmanıza olanak yoktur.

Pakistan Ticari Vize İçin Hazırlanması Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan Hükümetiyle ticari faaliyetlerde bulunabilmek ve bu ülkedeki iş ziyaretlerini ve toplantılarını gerçekleştirebilmek için Pakistan Ticari vize başvurusu yapmış olmanız gerekir. Pakistan ticari vizesinin alınması için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pakistan vizesi için başvuru formu
 • Pakistan vizesi talep dilekçesi
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalı
 • Kimlik kartı ve fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Pakistan Hükümeti tarafından gönderilen davetiye
 • Seyahat ve konaklama rezervasyonları
 • Banka hesap özeti
 • Ticari vize için şirket evrakları
 • Sağlık sigortası poliçeniz
 • İşveren ya da çalışan ise ek evraklar

Tüm bu evraklarınızın yanında eğer ki evraklarda yetersizlik ve pürüz çıkması halinde konsolosluk sizi yanına çağırabilir. Verdiğiniz bilgilerde eksiklik ve tutarsızlık olmaması halinde vizenizin onay sürecinde aksama yaşanmayacaktır.

Pakistan Ticari Vize Ne Kadar Sürede Çıkabilir?

Pakistan ticari vizesi başvurularının sonuçlanması genellikle 3 ya da 7 iş günü sürecinde gerçekleşmektedir. Fakat kişinin başvuru dosyasındaki evraklarında belirsizlik, eksiklik olması halinde bu süreç uzayabilir. Sizden istenen evrakları tekrardan hazırlamanız ve başvuru merkezine teslim etmeniz vakit alacaktır. Eğer seyahat tarihinizin olası nedenlerle ertelenmemesini istiyorsanız başvurunuzu seyahat tarihinizden ortalama 1 ay öncesinden yapmalısınız.

Herhangi sebeplerle konsolosluklarda yoğunluklar oluşabilir. Dolayısıyla ne kadar erken başvuru yaparsanız o kadar sizin için iyi olacaktır. Tüm vize işlemleriniz süresince Yedi Vize Turizm firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Böylelikle sıkıntısız, stressiz Pakistan vizesine kavuşabilirsiniz.

Ticari Vize Pakistan
Pakistan Ticari Vize

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Pakistan’a ailesini görmek ve onlarla özlem gidermek amaçlı yapılacak olan seyahatlerde alınması uygun görülen vize türüdür. Bu vizeyi almak için ülkenin konsolosluklarına ya da diğer başvuru işlemlerini yapan kurumlara başvuru yapılabilir. Bu ülkeye vize alabilmek için ayrıca şahsen başvurmanıza gerekte yoktur. Bu işlemleri yapmakla yükümlü olan kurumlar ya da firmalar sizin adınıza bu işlemleri yürütebilir. Pakistan konsolosluğunda randevu oluşturulduğu takdirde kısa zamanda başvurunuz alınacaktır.  

Konsoloslukların iletişim numarasını kullanarak randevu oluşturabilir ya da şahsen giderek te başvuru için randevu gününü belirleyebilirsiniz. Randevusuz hiçbir işlem yapılamamaktadır.

Pakistan Aile Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için şu evrakların eksiksiz olarak başvuru dosyasında olması gereklidir:

 • Pakistan vizesi başvuru formu
 • Pasaport 10 yıldan daha eski olmaması gerekir.
 • İki adet güncel fotoğraf
 • Pakistan Hükümetinden gelen davetiye
 • Pakistan aile arkadaş vize talep dilekçesi
 • Ulaşım, konaklama rezervasyonları
 • Kimlik fotokopisi
 • Yaptırdığınız aşıların kartları
 • Pakistan vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont

Pakistan’da bulunan aile ve arkadaşlara yapılacak olan ziyaretlerde bu vizenin alınması gerekmektedir. Evraklarda eksiklik olması vize sürecinizi etkileyecektir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Pakistan ülkesinde bulunan aile ve yakınlarını görmek, onlarla hasret gidermek için ülkeye yapılan gezilerde bu vizenin alınması şart koşulmaktadır. Tüm evrakların eksiksiz olarak başvuru merkezlerine teslimiyle vize onay süreciniz başlamış bulunmaktadır.  Pakistan Aile arkadaş ziyareti vizesi almak için bulunulan şehirdeki konsolosluklara başvurular yapılabilir. Fakat sizden ayrıca evraklarınızın dışında vize başvurunuzda ek evraklar istenebilir.

Mesleğinizle ilgili ek evraklar talep edilebilir. Bu durum vize onay sürecinizin uzamasına sebep olabilir. Bu gibi olası sebeplerin var olabileceğini düşünerek vize başvurunuzu erken dönemlerde yapmanız tavsiye edilir. Akabinde tam olarak hazırlamış olduğunuz evrak listeniz ve başvuru dosyanızla birlikte randevu gününde başvuru merkezinde olmanız gerekmektedir.

Pakistan aile ve arkadaş vizesini alabilmek için başvuru işlemlerini yapan ofislerle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca tüm vize işlemleriniz için Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Böylelikle vize onay sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Pakistan
Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pakistan ülkesi kültürel özellikleri ve tarihi yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ülkelerdendir. Aynı zamanda bu ülkenin çok sayıda kültürel özelliklerini barındıran şehirleri farklı ülkelerin vatandaşlarının ilgisini çekmektedir. Pakistan Hükümeti ülkesine yapılacak olan seyahatlerde kişilerden vize alınmasını uygun görmektedir. Bu nedenle Pakistan seyahati öncesinde vize başvurusu yapmak gereklidir. Gerek bu ülkeye turistik gezi amaçlı seyahat yapın gerekse iş ve eğitim amaçlı seyahat yapın mutlaka amacınıza yönelik vize başvurusunda bulunmalısınız.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar tam olarak ve eksiksiz şekilde tutarlı bilgilerden oluşmalıdır. Ayrıca vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka güncel 2024 evrak listesine ulaşılmalı ve evraklar bu listeye göre hazırlanmalıdır. Evrak listeleri her yıl konsolosluklar tarafından güncellenmektedir. Dolayısıyla güncel evrak listesine ulaşmak oldukça önemlidir. Evraklarınızın güncel ve tam olarak doğru bilgilerle hazırlanması sizin vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Ve Belgeler Nelerdir?

Pakistan seyahati öncesinde vize alabilmek için güncel evrak listesine göre evraklarınızı hazırlamanız gereklidir. Eğer ki o güne dek Pakistan’a seyahat etmemişseniz ilk vize işlemleriniz için Konsolosluklara şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu ülkenin tarihini yaşamak ve şehirlerini tanımak, gezmek amaçlı seyahat etmeyi istiyorsanız eğer kısa süreli vize türlerinden olan turistik vize almanız size fayda sağlayacaktır. Bu turistik vizenin 90 gün geçerliliği vardır.

Pakistan vizesi için gerekli evraklar şu şekilde olmaktadır:

 • Vize talep dilekçesi
 • Pakistan Vizesi başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamak kaydıyla
 • T.C numarası bulunan kimlik fotokopisi
 • Banka hesap cüzdanı özeti
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Ticari amaçla yapılacak seyahatlerde Pakistan Hükümetinden gelen davetiye
 • Meslek türüne uygun ek evraklar
 • Sağlık sigortası poliçesi

Bu evraklar arasında en önemli olan evrak seyahatin masraflarını karşılayabilecek banka aktif hesap cüzdanının olmasıdır. Bu evrak ülkesine giriş yapan kişinin tüm masraflarının karşılayabilecek durumda olduğunun kanıtı şeklinde olan bir belgedir. Pakistan vizesi için gerekli evraklar seyahat amacına ve başvuru yapan kişiye göre farklılık gösterebilir. Yedi Vize Turizm firmamızdan güncel evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Pakistan
Pakistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Pakistan Vize Formları

Pakistan ülkesine yapılacak olan seyahatler ne amaçlı olursa olsun Pakistan Hükümeti tarafından belirlenen vizelerin alınması zorunlu kılınmaktadır. Gerek yapılacak aile ziyaretleri için gerekse ticari amaçlı yapılacak olan seyahatlerde kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fakat bu vize başvurusu sırasında Pakistan vize formları doldurulurken seyahatin amacı, süresi ve masraflarının kim tarafından karşılandığı net şekilde belirtilmelidir. Ayrıca bu formlar başvuru yapan şahıs tarafından net ve tutarlı bilgilerle doldurulmalıdır.

Başvuru yapan kişiler sadece form doldurmakla kalmayıp, ayrıca birde bu ülkeden vize alabilmek için vize talep dilekçesini doldurmaları gerekmektedir. Vize talep dilekçesinde birtakım bilgiler net belirtilmeli ve başvuru yapan kişi tarafından şahsen yazılmalıdır.

Pakistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Pakistan vize formları vize başvurusu sırasında bu ülkeye ticari ya da turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin doldurmasının zorunlu olduğu belgelerdir. Bu form elbette vize başvurusu yapan kişiyi tanımak amacıyla Pakistan konsolosluğu tarafından gerekli görülen bir belgedir. Bu belge tamamen kişinin kendisi tarafından doldurulmalı ve doğru bilgiler içermelidir. Kişinin kendi imzası olmalı ve başvuru merkezine teslim edilecek dosya içerisinde yer almalıdır.

Pakistan vize başvuru formlarına gerek başvuru merkezlerinden gerekse internet üzerinden formlar indirilerek doldurulup, çıktısı alınabilir.

Pakistan Vizesi Başvuru Formları Online Olarak Nasıl Doldurulur?

Pakistan vizesi alabilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Pakistan Hükümetinin belirlemiş olduğu başvuru merkezlerine rahatlıkla başvuru yapılabilir. Ayrıca vize işlemlerini gerçekleştiren birtakım firmalarla iletişime geçerek bu süreçleri hızlandırabilirsiniz. Gerek Konsoloslukların web sayfası üzerinden başvuru formunu doldurup, çıktısını alarak başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Pakistan vize formları online ortamda çıktısı alınarak başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Pakistan Vize Randevusu Alınması İçin Şahsen Gitmek Gerekir mi?

Pakistan’a yapılacak olan vize başvurularında randevu alınması gereklidir. Randevusuz yapılan başvurular işleme alınmayacaktır. Vize başvurusu için randevu almak istediğinizde konsoloslukların iletişim numarasını kullanarak ta randevu oluşturabilirsiniz. Yedi Vize Turizm firmamızla irtibat kurarak kolaylıkla Pakistan vizenize ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken firmamızla iletişime geçmek olacaktır. Yedi Vize Turizm firmamız tüm vize işlemlerinde size gerekli desteği sağlayacaktır.

Vize Formu Pakistan
Pakistan Vize Formu

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği

Pakistan ülkesine yapılacak olan seyahatlerde gerek ticari amaçlı ya da turistik amaçla olsun tüm seyahatlerde mutlaka kısa süreli de olsa vize alınması gereklidir. Pakistan konsolosluğu tarafından belirlenen vize türleri arasından seyahat türüne ve amacına uygun olan vizenin alınması doğru olacaktır. Kısa süreli vize işlemleri için başvuru yapan kişilerden birtakım evraklar istenmektedir. Bu evrakların özellikle 2024 yılı için güncellenmiş evrak listesi olmasına özen göstermelisiniz. Evraklarınızı size verilen süre içerisinde tamamlayarak başvuru dosyanızı oluşturmalısınız.

2024 yılı için belirlenmiş olan evrak listesinde alınacak vize türüne göre ve kişinin seyahat amacına yönelik kişiden farklı ek evraklar istenebilir. Ayrıca vize başvuru dosyasında bulunması gereken vize talep dilekçesinde seyahatin amacı ve süresi açıkça belirtilmeli ve şahsen imzalı, onaylı olmalıdır. Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği başvuru merkezlerinden alınabilir.

Pakistan Turistik Vize Başvuru Talep Dilekçesinde Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

Pakistan vizesi dilekçe örneği başvuru merkezlerinde ve Konsolosluklarda yer almaktadır. Başvuru noktalarından rahatlıkla başvuru talep dilekçelerine ulaşılabilir. Bu dilekçe örneklerini dikkate alarak kolaylıkla vize talep dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Vize başvuru talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken tüm detaylar şöyledir:

 • Vizeye hangi ülke için başvuruluyorsa o ülkeye olacak seyahatin nedeni ve süresi dilekçede açıkça belirtilmelidir.
 • Yapılacak olan seyahatin tarihi net ifade edilmelidir.
 • Ayrıca bu seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı yani sponsor olacak kişinin bilgileri de başvuru dilekçesinde yer almalıdır.
 • Turistik vize başvurusunda konsolosluğa sunulan neden ile dilekçede yer alan seyahat nedeni birbiriyle tutarlı olmalıdır.

Tüm bu detaylara dikkat edilerek hazırlanan vize başvuru dilekçesi başvuru dosyasında yer almalıdır.

Ticari Vize Başvuru Talep Dilekçesinde Hangi Bilgilere Yer Verilmelidir?

Pakistan ticari vize almak için vize başvuruları başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Bu başvuru merkezlerinden alınacak evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalı ve vize talep dilekçesinde de özellikle yapılacak seyahatin nedeni ve ticari amaçla yapıldığı ayrıca şirket sahibi tarafından dilekçe yazılmalı, imzalanmalı ve şirket tarafından onaylanmalıdır. Pakistan vizesi dilekçe örneği için Yedi Vize Turizm firmamız olarak sizlere bir telefon kadar yakınız.

Vizesi Dilekçe Örneği Pakistan
Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan Hükümeti ülkesine ne amaçla seyahat edilirse edilsin farklı ülkelerin vatandaşlarından vize alınmasını uygun görmektedir. Bu ülkeye yapılacak olan seyahatler için seyahat amacınıza uygun olan vizeyi almalısınız. Vize başvurularını ülkenin Türkiye’deki konsolosluklarından ya da diğer başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Pakistan Hükümetinin belirlemiş olduğu birtakım kısa süreli vize türleri bulunmaktadır. Ticari amaçlı yapılan seyahatlerde ticari vizeler ve turistik amaçlı yapılan gezilerde ise turistik vizeler alınabileceği gibi aile arkadaş ziyaretleri için de 90 günle sınırlı olan vizelerin alınması uygun bulunmaktadır.

Vizelerin genellikle türleri farklı olsa da hepsi kısa süreli vizeler arasında yer alır. Bu vizelerin ücretleri her yıl Pakistan Devleti’nin öngördüğü şekilde farklı olabilmektedir. Vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Pakistan Vize Ücreti kişilerin bu ülkeye yapacakları seyahatler için katlanmaları gereken zorunlu ücrettir.

Pakistan Vize Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Pakistan vize ücreti her yıl Hükümetin belirlediği birtakım kriterlere göre güncellenmektedir. En yeni güncel vize ücretlerine Konsolosluklardan ya da bu işlemleri yapan turizm firmalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı ve vize ücretinizi yatırdığınıza dair dekonttu başvuru dosyanıza eklemeyi unutmamalısınız. Evraklarınızda hiçbir şekilde pürüz çıkmaması halinde vizeniz kısa zamanda onaylanacaktır.

Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve vizelerin süresine göre farklılık gösterebilir. Bu vize ücretleri tamamen Pakistan Hükümetinin inisiyatifine kalmıştır. Vize başvurusu için turizm firmalarına başvuru yapabilir ve konsolosluklara gitmeden vize başvuru için hazırladığınız evraklarınızı kargo yoluyla bu merkezlere iletebilirsiniz. Böylelikle şahsen gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kalktı mı?

Pakistan Hükümeti Türkiye’den ülkesine yapılacak olan seyahatler için bazı aşıların yapıldığını gösteren kartla beraber vize alınmasını da uygun görmektedir. Bu ülkeye yapacağınız seyahat ne amaçla olursa olsun mutlaka vize alınması gereklidir. Kısacası Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Vize kalkması gibi bir durum söz konusu değildir.

Sadece Pakistan vize ücreti konusunda diplomatik ve yeşil pasaport sahibi olan kişiler kısa süreli olan vize türlerinden muaf olacaktır. Yedi Vize Turizm vize işlemlerini yapan firmamızın iletişim numarasından bizlerle irtibat kurabilir ve vize alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Vize Ücreti Pakistan
Pakistan Vize Ücreti

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vizesi Pakistan’a yapılacak olan seyahatlerde alınması gerekli olan bir belgedir. Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının aklını kurcalamaktadır. Fakat bu durum biraz da başvuru yapan kişinin kendi ile ilgili bir durumdur. Çünkü bu vizenin alınması için Konsolosluklara ya da diğer başvuru noktalarına erken müracaat etmek gerekmektedir. Birtakım sebepler ve tatil süreçleri Konsoloslukların sizlere ileri ki tarihlerde randevu vermesini gerektirebilir. Bu nedenlerden dolayı vize başvuru için yapılacak olan randevu taleplerinin erken dönemlerde yapılması oldukça önemlidir.

Genellikle hazırlanması gerekli evraklarda bilgi eksikliği ve evraklarda eksiklik olmaması halinde vize onay süreci hızlı olacaktır. Bu süre genellikle 10 ya da 15 gün sürmektedir. Fakat bu süre için kesin bir durum söz konusu değildir. Kısacası bu durum Konsoloslukların yoğunluğuna göre ve erken başvurma süresine göre değişmektedir. Sizlerde eğer seyahat planlarınızda aksilik yaşamamak ve pürüzlerle karşılaşmamak için vize başvuru randevu talebini erken dönemlerde yapmaya özen göstermelisiniz.

Pakistan Vizesi Başvuru Sonuçları Neye Göre Farklılık Göstermektedir?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Gibi sorular genellikle vize başvurusu yapan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında gelir. Çünkü vize başvurusunda bulunan kişiler seyahat tarihlerinde erteleme yapmak istemezler. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyorsanız kısa süreli vize başvuru taleplerini erken dönemlerde yapmalısınız. 10 ya da 15 gün içinde sonuçlanan vize başvuruları kısa süreli vize başvurularında geçerli olmaktadır. Elbette daha uzun süreli seyahate olanak veren vizelerin onay süreçleri de uzun olacaktır.

Ayrıca sizin başvuru merkezlerine ya da konsolosluklara sunduğunuz belgelerde eksikliğin olması ya da bu belgelerle vize talep dilekçeniz arasında tutarsız bilgilerin yer alması da vizenizin kısa zamanda onaylanmamasına neden olacaktır. Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna karşılık rahatlıkla evraklarda pürüz olmaması halinde 10 iş günü içinde çıkmaktadır diyebiliriz.

Pakistan Vizesi Ret Olması Halinde İtiraz Edilir mi?

Pakistan vizeniz herhangi sebeplerle ret cevabı alırsa Pakistan Büyükelçiliğine dilekçeyle itiraz edilebilir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilir, vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Pakistan
Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi vize işlemleri için ülkemizde belli başlı büyükşehirlerde kurulan başvuru merkezlerinden vize başvuruları yapılabilmektedir. Bu başvuru noktaları Pakistan Hükümeti’nin denetiminde olan resmi bir kurumdur. Bu kurumların olduğu yerlerde vize başvurularınızı bu noktalardan da gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu kurumlarda 90 günü aşmayacak şekilde yapılan seyahatler adına vize başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılabilir. Gerek turistik amaçlı gerekse ticari amaçlı yapılan seyahatlerde verilmesi uygun görülen vizeler için bu başvuru merkezlerine başvurulduğu takdirde bu kurumlardan da vize başvuruları alınmaktadır.

Fakat bu başvuru merkezlerine yapılacak olan başvurular öncesinden randevu talebi oluşturmak gereklidir. Randevu alınmadan başvuru işlemleri yapılamamaktadır. Randevuların erken alınması vize süreci için büyük önem taşımaktadır.  Bundan dolayı hafta sonu tatili, bayram ve özel resmi günler de dikkate alınarak Pakistan vizesi için erken başvuru yapmak oldukça önemlidir.

Vize Başvuru Merkezlerinin Özellikleri Nelerdir?

Pakistan vizesi vize işlemleri bu kurumlarda genellikle dört aşamadan oluşmaktadır.

 • Evrakların hazırlanma aşaması
 • Başvuru dosyasını teslim edebilmek için oluşturulacak randevu talep aşaması
 • Dosyanın teslim aşaması
 • Vize ücretinin ödenmesi ve dekontun alınması aşaması

Bu dört aşamadan oluşan Pakistan vize işlemleri başvurusu ilgili kuruma teslimi yapılarak incelemeye aşınır. Eğer ki teslim etmiş olduğunuz evraklarda sıkıntı ve pürüz olmaması halinde vize başvurunuz kısa zamanda onaylanacaktır. Pakistan vize işlemlerin kabul edildiği kurum Pakistan ülkesine ait kısa süreli olan vize başvurularını doğrudan kabul edecek olan resmi bir kurumdur. Vize başvuru merkezi Pakistan Hükümetiyle bağlantılı olarak vize işlemlerini yürütmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Pakistan
Pakistan Vizesi Nasıl Alınır

Pakistan Vizesi Başvuru Merkezinden Nasıl Randevu Alınır?

Pakistan vizesi almak için vize başvuru merkezlerinden randevu almak gereklidir. Randevu talebini ne kadar erken oluşturursanız sizin için faydalı olacaktır. Randevu oluşturmak için başvuru merkezine gelmenize gerek yoktur. Online olarak yapılan randevu talepleri geçerli olmaktadır. Bu durum size zaman kazandıracaktır. Bu başvuru merkezinde verilen tüm randevu hizmetleri ücretsiz olmakla beraber şahsen randevu alınmasına da gerek yoktur. Pakistan vizesi başvurularını Yedi Vize Turizm firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Türkiye’den Pakistan’a farklı amaçlarla gidecek ziyaretçiler için vize sorunluluğu bulunmaktadır. Seyahat öncesi vize başvurularının yapılması gerekir. 90 günü aşmayacak ziyaretler için vize muafiyeti bulunmaktadır. Uzun süreli ziyaretler için konsolosluklara vize başvurusunda bulunulabilir.

Pakistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Pakistan vizesi için farklı davetiye türlerinin bulunması gerekmektedir. Turistik vize başvurularında da anlaşma yapılan turizm acentesi tarafından gönderilen davetiye ile başvuru yapılması gerekir.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Arkadaş ve aile ziyaretlerinde de davetiyeli vize başvurusu yapılabilir. Gönderilen davetiyenin resmi bir nitelik taşıması gerekmektedir.

Davetiyeli Pakistan Vizesi?

Pakistan’a yıl içinde 90 günü aşacak ziyaretlerde bulunan kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Vize başvuruları için farklı türdeki davetiye belgelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Pakistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvurusu için konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Pakistan Konsolosluğu’nun internet sayfasından randevu almak mümkündür.

Pakistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Vize başvurularını gerçekleştiren kişiler, başvurularının ne zaman sonuçlanacağı hakkında araştırmalar yapıyor. Pakistan Konsolosluğu’ndaki vize işlemleri yaklaşık olarak 7 iş gününde tamamlanabiliyor.

Pakistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Pakistan Büyükelçiliği, Ankara Çankaya’da görev yapmaya devam ediyor. Vize başvurusu için büyükelçiliğe gidecek olan kişilerin internet üzerinden randevu alması gerekiyor.

Pakistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Son dönemlerde gelişmeye devam eden Türkiye ve Pakistan ilişkilerinde büyükelçiliklerin önemli görevi bulunuyor. Pakistan Büyükelçiliği vize başvuruları alanında da görev yapıyor.

Pakistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan’daki farklı sektörlerde yürütülen çalışmalar için seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türü ticari vize olarak öne çıkmaktadır. Ticari vize için Pakistan’dan gönderilen davetiyelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Pakistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Vize başvurularını gerçekleştiren vatandaşların konsolosluklara sunması gereken farklı evraklar bulunmaktadır. Pakistan Konsolosluğu’na ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin davetiyeleri teslim etmesi gerekmektedir.

Pakistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan, belirli süreler boyunca vize muafiyeti bulunan ülkeler arasında yer almaktadır. Uzun süreli turistik seyahatler için vize başvurusu yapacak kişilerin davetiyelere ihtiyacı vardır. Davetiyelerin yanı sıra farklı belge ve evraklarla konsolosluklara başvuru yapılabilir.

Pakistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan’a turizm seyahati için gitmek isteyen ve gerekli evrakları tamamlayıp vize başvurusu yapan kişilerin belirli süreler boyunca beklemesi gerekebilir. Yoğunluğa bağlı olarak 5 veya 7 iş gününde sonuç alınabilir.

Pakistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurularının yapılabileceği farklı kanallar bulunmaktadır. Pakistan vize başvurusu için konsolosluk ve yetkili firmalar tercih edilebilir. Yedi Vize firmamız Pakistan vizesi hakkında destek hizmeti sunmaktadır.

Pakistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pakistan vize başvurularında tüm evrakların güncel olmasına dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Başvurunuzu gerçekleştirirken seyahat amacına ve vize türüne önceden karar vermelisiniz.

Pakistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Vize başvuru formunda bulunan tüm soruları doğru ve güvenli bir şekilde cevaplamalısınız. Tutarsız bilgilerin bulunması durumunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Pakistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Pakistan Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularındaki formlarda farklı diller kullanılabilir. İngilizce ve Türkçe yazı dillerini kullanabilirsiniz.

Pakistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuru formunu doldururken tükenmez kalem kullanmanız gerekmektedir. Büyük harflerle doldurmak ve bilgilerin evraklardaki yazılarla uyumlu olmasına özen göstermek önemli olan noktalar arasındadır.

Pakistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pakistan’a seyahat için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Seyahat öncesinde konsolosluktan vize başvurusu yapıldıktan sonra evraklarla müracaat edilebilir.

Pakistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemleri sırasında kişisel evrakların teslim sürecine önem verilmesi gerekmektedir. Kullanım tarihi dolmuş evraklarla başvuru yapılması durumunda olumsuz sonuç alınabilir.

Pakistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Pakistan’a vize başvurusu yapacak olan kişiler, Pakistan Konsolosluğu vize randevusunu kişiler bilgiler ve başvuru formuyla birlikte internet üzerinden alabilmektedir.

Pakistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevularının seyahat tarihinden 10 gün önce alınması faydalı olacaktır. Vize işlemlerinin uzun sürme ihtimaline göre doğru tarihlerin seçilmesi gerekmektedir.

Pakistan Vize Ücreti 2021?

Vize başvurularında ödenmesi gereken harç ücreti vize türüne göre değişebilir. 2021 yılındaki Pakistan vize ücretlerini öğrenmek için Yedi Vize firmamıza ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Pakistan Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu banka hesaplarına vize harç bedelini yatırmak mümkündür. Harç bedelini yatırmak için internet şubesini de tercih edebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Vize başvurularının olmazsa olmaz evrakları arasında yer alan vize talep dilekçesini hazırlamak için Yedi Vize firmamız tarafından sunulan profesyonel dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Vize talep dilekçesini Pakistan Konsolosluğu’na yazmalısınız. Vize başvurusu yapacak olan kişiler tarafından hazırlanması gereken dilekçede güvenilir bilgiler olmalıdır.

Pakistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Pakistan Konsolosluğu’na teslim edilecek vize talep dilekçesini hazırlarken İngilizce dilini kullanmalısınız. Dilekçe hakkında destek almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Tüm vize başvuruları için geçerli pasaportun bulundurulması oldukça önemlidir. Pakistan vizesi başvurularında pasaportun yanı sıra fotoğraf, başvuru formu ve dilekçesi gibi birçok evrak gerekebilir.

Pakistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Türkiye ve Pakistan arası seyahatlerdeki vize başvurularında gerek duyulan dokümanlar bulunmaktadır. Bu dokümanlar vize başvurusunun türüne göre değişiklik göstermektedir. İlgili vize türüne göre hazırlanan davetiyeler, uçak biletleri ve vize talep dilekçesi gibi birçok dokümanın teslim edilmesi gerekir.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Pakistan vizesi başvurularının sonuçlanma tarihi için Pakistan Konsolosluğu’ndaki iş yoğunluğu oldukça önemlidir. İş yoğunluğuna bağlı olarak 7 iş gününde sonuç almak mümkündür.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan vizesi başvurularında farklı olumsuzluklarla karşı karşıya kalınabileceği için erken tarihlerde randevu alınması faydalı olacaktır. Evrakların eksiksiz olması durumunda başvuruları kısa süre içinde sonuçlanabilir.

Pakistan Vizesi Redde İtiraz Nasıl Yapılır?

Pakistan vizesi başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı vize başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler, Yedi Vize firmamızdan profesyonel destek alarak redde itiraz vizesi başvurusunda bulunabilir.

Pakistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesi başvuruları için yetkili vize merkezleri kullanılabilmektedir. Çalışma vizesi başvuruları için bazı şartlara ve belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Yedi Vize firmamızı tercih ederek çalışma vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top