Vizesi Norveç

Norveç Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Norveç Vizesi Nasıl Alınır 2024? Norveç ziyaretleri yapmayı düşünen vatandaşlarımızın bilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunuyor. O detaylardan biri de Norveç’in 2001 senesi itibari ile  Schengen vizesine dahil olmasıdır. Bu sebepten dolayıdır ki Schengen  vizesi şartlarına uygun şekilde hareket edilmesi gerekecektir. Bu yüzden dolayıdır ki ülke ziyaretleriyle ilgili olarak problem yaşamak istemeyen kişilerin mutlaka en az 6 aylık bir pasaportu olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Eğer ki pasaportunuz yoksa işlemlerin kesinlikle gerçekleşmeyecek olduğu belirtmemiz gerekiyor.

Eğer ki üçüncü ülkelere bir gidiş durumu söz konusu olma hali varsa da o zaman, Norveç temsilciliklerinden mutlaka transit vize almaları gereklidir. Norveç Vizesi işlemlerinde vatandaşlarımıza parmak izi uygulanması yapılmaktadır. Vizeyle ilgili olarak  her türlü işlemlerinizde hem bilgilendirme hem de hizmet vermek adına gereken neyse yerine getirmekteyiz. Norveç vizesi onayından geçmeniz için mutlaka sizden istenen belgeleri hazırlamanız gerekir. Bu belgelerin neler olduğuna göz atıldığı zaman nüfus cüzdan fotokopisi, davetiye, biyometrik fotoğraf ve pasaport gibi sizden istenen tüm belgelerin hazırlanması gerekir.

Aynı zamanda da vize harç ücretini de ödemeniz gerekiyor. Vize harç ücretine dair dekontun da mutlak sizden istenen gerekli evraklar arasında yer alması gerektiğini söylemeliyiz. Norveç vizesiyle ilgili olarak da başvurularınızın sorunsuz şekilde yürütülmesi adına mutlaka randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir. Randevunuzu çok büyük bir aksilik olmadığı müddetçe iptal edemezsiniz. Fakat randevu alan kişiler, vefat ve benzeri durumlarda Norveç Konsolosluk ile irtibata geçerek iptalini isteyebilir.

İçindekiler

Norveç Vizesi Hizmeti

Uzun zamandan beridir  vize konusunda profesyonel şekilde çalışmalar yürütmekteyiz. Yedi Vize vize farkıyla artık sizlerde vize işlemlerinizi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Üstelik hem uzun hem de kısa süreli  şekilde gerçekleştirmeyi düşünmüş olduğunuz Norveç planlarınız olabilir. Her ne amaçla gidecek olursanız olun Yedi Vize olarak sizlere vizeyle ilgili kolaylıklar sağlarız. O halde hemen sizlerde bu konuda kaliteli şekilde hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Norveç vizesi ile ilgili hizmetlerimizden yararlanmak adına bizimle iletişime geçmelisiniz. Vize sürecinde gerekli her türlü aşamaların bir bir yerine getirilmesine de yardımcı oluruz.

Norveç Vizesi

Norveç’e gerçekleştirmek istediğiniz seyahat türlerine göre tamamlamanız gereken güncel evrak listesini elde edebilmek ve vize ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için Yedi Vize turizm adreslerimizi arayabilirsiniz. Böylelikle sizler için kapsamlı bir şekilde ele alınacak olan Norveç vize türleri ve başvuru süreçleri ile ilgili daima yardımcı olmaktayız. Ekiplerimizin profesyonel ve uzman olması sayesinde, en güncel bilgileri elde edebileceksiniz.

Norveç vizesi alırken konsolosluk/büyükelçilik tarafından değerlendirilecek olan başvurularınızın olumlu veya olumsuz bir şekilde yanıtlanması mümkün olacaktır. Buna göre tüm evrakların sorunsuz bir şekilde hazırlanması, eksiksiz sunulması ve tüm bilgilerin doğru olması halinde vize onayı verilme ihtimali yüksek olacaktır.

Ancak çeşitli sebeplerden dolayı olumsuz bir yönde ilerleyecek olan başvurularınız için yetkili merciler tarafından vize reddi yanıtı verilmektedir. Böyle bir durumda başvuru sahiplerinin yaşayacağı vakit ve nakit sıkıntılarına karşı gerekli tedbirleri almak adına titizlikle hareket etmekteyiz. Norveç vizesi ile ilgili süreçlerin büyük oranda olumlu ilerlemesi için harekete geçen Yedi Vize üzerinden gerekli tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

Norveç Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

 • Norveç vizesi ile ilgili başvurularınızın reddedilmesine neden olacak konuları ele almakta olan ekiplerimiz sayesinde bu hatalı başvurulardan uzaklaşabileceksiniz. Bu nedenle sizlere hangi sebeplerden dolayı vize reddi yanıtının verileceğini açıklamaya çalışacağız:
 • Evrakların Güncel ve Geçerli Olmaması: Başvuru esnasında ibraz etmeniz gereken evrakların listesini Yedi Vize turizm olarak mail adresleriniz üzerinden göndermekteyiz. Ancak bu evraklarınızı hazırlayarak bizlere ulaştırmanız aşamasında dikkatli olmanız gereken hususlar bulunmaktadır.
 • Seyahat amaçlarınızı ve kalmak istediğiniz süreleri ispat eden evrakların güncel olması son derece önemlidir. Ayrıca orijinal belgelerle başvuruların gerçekleştirilmesi ve geçerli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu gibi hususlarda dikkatli olmadığınız takdirde Norveç vizesi alımlarınız vize reddi yanıtı ile sonuçlanacaktır.
 • Seyahat Amacınızı Kanıtlamayan Belgeler: Konsolosluk tarafından değerlendirilecek olan belgelerinizin, seyahat amaçlarınıza uygun olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Belgelerin inandırıcı olması ve bilgilerin ispat edilmesi bu aşamada önemlidir. Aksi bir durumda ise konsolosluğun vereceği yanıt olumlu olmayacaktır.
 • Kamu Güvenliğini Tehdit Eden Davranışlar: Yapılan araştırmalar neticesinde Schengen ülkelerinin tamamını tehdit eden ve kamu güvenliğini bozan tehlikelerin tespiti durumunda sonuçların olumsuz olacağını aktarmaktayız.
 • Ülkeye Dönüş Konusunda Şüphe Oluşması: Vize başvuruları için önemli olan hususlardan birisi ülkeye geri dönüşün sağlanacağından şüphe duyulmamasıdır. Ancak bunu ispat eden belgelerin dosyalarınızda yer almaması halinde süreçlerin lehinize olmayacağını belirtmekteyiz.
 • Sağlık Sigortası Poliçesinin Yatırılmaması: Norveç vizesi için tamamlamanız gereken evraklardan birisi de seyahat sağlık sigortalarını, tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde yatırmanız ve poliçeyi dosyanızda eklemenizdir. Bu işlemi istenildiği gibi gerçekleştirmediğinizde, dosyalarınızdaki eksikliklerden kaynaklı olarak vize reddi yanıtını alabilirsiniz.
 • Ekonomik Yetersizliklerden Kaynaklı Vize Reddi: Konsolosluğun ibraz edeceğiniz belgeleri incelemesi neticesinde maddi yetersizliğinizin olduğu kanısına varması vize reddini almanıza neden olacaktır.
 • Diğer Schengen Ülkelerine Giriş Yasağı: Toplamda 26 adet ülkeyi kapsayan Schengen ülkelerinden bir veya birkaçına giriş yasağınızın olması halinde Norveç vizesi ile ilgili başvurularınız onaylanmayacaktır.
 • Schengen Vize Sürelerini Aşmak: Daha önce aldığınız Schengen vizeleri ile 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama hakkını tamamlamanız halinde başvurunuz reddedilecektir.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı Norveç vizesi başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanması halinde itiraz hakkınız bulunmaktadır. Yedi Vize Turizm adreslerimiz ulaşarak vize reddine neden olan sebepleri açıklayan evrakların elinize geçmesi halinde, itiraz süreçlerini uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ofislerimiz sayesinde gerekli incelemeler gerçekleştirilecek, olumsuz sonuç almanıza neden olan faktörler ortadan kaldırılacaktır. Vize reddi durumunda vize ücretleri iade edilmeyeceğinden, profesyonel hizmetleri sunan Yedi Vize Turizm adreslerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Vizesi Norveç
Norveç Vizesi

Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize Başvurusu Norveç’e seyahat etmek isteyen kişilerin alması mecburi olan bir uygulamadır. Vize ve pasaport olmadan Norveç seyahatini yapmanıza imkân yoktur. Türkiye vatandaşları bu ülkeye ne için seyahat ederlerse etsinler Schengen vizesi almak zorundadırlar. Dolayısıyla bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurularını vizenin çıkacağı tarihi göz önüne alarak daha önceki bir tarihte yapmış olmaları gerekir.  

Ortalama olarak bu ülkeye yapılacak olan vize başvuruları 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu alınan vize bir nevi Schengen vizesi olarak görülmektedir. İlk olarak Norveç’e daha sonrasındaysa istenilen Schengen ülkelerine bu vize ile rahatlıkla seyahat yapılabilmektedir.

Norveç Vize Randevusu Nasıl Olmaktadır?

Norveç’e gidebilmek için vize zorunluluğu vardır. Norveç vizesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra evrak teslimi yapmanız için bir vize randevusu oluşturmanız gerekecektir. Randevu oluşturduğunuz taktirde evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. Sizlerden ayrıca parmak izinizde istenmektedir. İlk kez vize alacaksanız parmak izi işlemi zorunlu tutulmaktadır.

Bu parmak izi belgeniz ortalama 5 yıl süreyle geçerliliğini koruyacaktır. Vize randevusu ve Norveç vizesi için Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Parmak izinizin alınması güvenlik için gerekli bir uygulamadır. Fakat nüfus cüzdanı başvurularında verdiğiniz parmak izi uygulaması vize başvurularında geçerli olmamaktadır. Norveç vize başvurusu sırasında farklı bir parmak izi uygulaması kullanılacaktır.

Norveç Vizesi Schengen Vizesi midir?

Norveç bilindiği üzere Schengen kapsamında olan bir ülkedir. Dolayısıyla almış olduğunuz vize Schengen vizesi gibi sayılacak ve bu vizeyle tüm Schengen ülkelerini seyahat edebileceksiniz. Yanınızda pasaportunuzu bulundurmanız gerekebilir. Schengen vizesiyle ilgili tüm detayları Yedi Vize Turizm firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Norveç’e Gitmek İçin Vize Şart mı?

Norveç’ gidebilmek için pasaporttunuz olsa bile Türk vatandaşlarından ayrıca vize istenmektedir. Fakat eğer ki seyahat amaçlı gidiyorsanız ve resmi pasaport sahibiyseniz 90 gün süreyle seyahatinizi yapabilirsiniz. Bu süre aşılmadığı taktirde vizeye gerek duyulmamaktadır. Norveç vize başvurusu tüm detaylarını Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Firmamız size vize konusunda tüm kolaylığı sağlayacaktır.

Vize Başvurusu Norveç
Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize İşlemleri genel olarak Norveç Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Büyükelçiliğin öngördüğü şekilde evraklar hazırlanarak vize işlemlerine başvuru yapılmaktadır. Konsolosluk yapılacak seyahatin türüne ve süresine göre birtakım farklı vizeler belirlemektedir. Başvurular ülkenin Konsolosluğuna şahsen yapılmalıdır. Konsolosluk kısa süreli gezi amaçlı yapılan seyahatler için turistik vize, akraba ziyareti ve ticari vizeler gibi vize türlerini belirlemektedir.

Norveç vizesi dışında Schengen vizesi başvurularında, Büyükelçilik şahsen başvuru şartı aramamaktadır. Bu vize işlemlerini kolaylıkla Yedi Vize Turizm firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Aklınıza takılan her sorunun cevabını firmamızdan alabilirsiniz.

Norveç Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Norveç vize işlemleri Norveç Konsolosluğunun belirlediği şekilde Konsolosluklara şahsen yapılması gereklidir. Bu işlemlerde Norveç seyahatinizi ne amaçla yapmak istediğinizi ne kadar zaman kalacağınızı gibi detayları vize başvuru dilekçesinde açıkça belirtilmelidir. Hiçbir şekilde bu madde atlanmamalıdır.

Ayrıca evrakların teslimi sırasında evraklarınızın tam ve eksiksiz olması gereklidir. Bu sizin vize alımınızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca vizede yer alan evraklarınızın birbiriyle uyumlu bilgiler ve doğru bilgilerle hazırlanan evrakların olması oldukça büyük önem taşımaktadır.

Eğer ki teslim ettiğiniz evraklarınızda yer alan bilgilerde tutarsızlık olduğu tespit edilirse vize işleminiz onaylanmayacaktır. Dolayısıyla evraklarınızdaki bilgilerde bir sıkıntı yaşanması sizin daha öncesinden planladığınız seyahate çıkmanıza engel oluşturacaktır. Konsoloslukların belirlediği prosedürlere göre evraklarınızı hazırlamanız lehinize olacaktır.

Norveç Vize İşlemleri İçin Nereye Başvurulmalıdır?

Norveç’ten vize alabilmek için Ülkenin Konsolosluğuna ve burada başvuruları kabul etmekle görevli Norveç vize başvuru merkezleri mevcuttur. Bu merkezden öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Ayrıca kapak mektubu denilen başvuru dilekçesi tarzında olan bir belgede bu seyahati ne amaçla yapacağınızı açıkça belirtmeniz gerekir.

Eğer ki sadece turistik gezi amaçlı Norveç vizesi istiyorsanız kalacağınız otel, uçak rezervasyonlarınızı da evrak listenize eklemelisiniz. Tam anlamıyla bütün belgelerinizde şahsi imzanızın olması gereklidir. Dolayısıyla tüm belgeleri eksiksiz imzalı şekilde teslim etmeniz vizenizin onaylanma sürecini hızlandıracaktır. Vizeniz 15 içinde belgelerde bir tutarsızlık olmaması halinde size verilecektir. Yedi Vize Turizm firmamızdan Norveç vize işlemleri hususunda destek alabilirsiniz.

Vize İşlemleri Norveç
Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize Randevusu

Norveç ülkesine seyahat amaçlı dahi olsa Türkiye’den gidecek olan kişiler için Konsolosluk belirli vizelerin alınmasını zorunlu tutmaktadır. Seyahat amaçlı ülkeyi ziyaret edecek olan kişiler turistik vize başvurusunda bulunabilirler. Bu yapılacak vize başvuruları için Norveç Vize Randevusu almalıdırlar. Randevusuz yapılacak hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

Bu randevular belirli zamanlarda Konsoloslukların yoğunluğu nedeniyle geç tarihlere verilebiliyor. Bundan dolayı vize başvurularında erken randevu almaya özen göstermelisiniz. Dolayısıyla seyahat tarihinden ortalama bir ay öncesinde vize için randevu talebinde bulunmanız gerekecektir.

Eğer ki randevu saatinde ve gününde vize işlemlerinizi yapamazsanız hemen aynı gün farklı bir randevu talebi oluşturarak evraklarınızı tamamlamalısınız. Bu anlamda Yedi Vize Turizm Firmamızla iletişim kurarak gerekli desteği alabilirsiniz.

Norveç Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir 2021?

Öncelikle Norveç vize işlemlerinde parmak izi uygulaması yapılmaktadır. Schengen vize uygulamalarında olduğu gibi Konsolosluk tüm vize işlemlerinde biometrik parmak izi uygulamasına geçmiştir. Bu parmak izi uygulamasından verilen belge tam 5 yıl boyunca geçerli olacaktır. 5 yıl boyunca tüm Schengen ülkelerindeki yapacağınız tüm başvurularınızda geçerliliğini koruyacaktır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise bu vize işlemleri sırasında kullanacağınız biyometrik verileriniz olmaktadır. Bu verilerinizin teyidi için Norveç Hükümeti sizi Konsolosluğa çağırabilir. Eğer ki Yedi Vize turizm firmamızdan Norveç vize randevusu işlemleriyle ilgili destek aldıysanız size gerekli tüm bilgiler ve Konsolosluk tarafından yapılan tüm çağrılar size firmamız tarafından iletilecektir.

Norveç Vize Başvuruları Şahsen Mi Yapılmalıdır?

Norveç vize randevusu sizin seyahat tarihinizden önce alınması gereken bir süreçtir. Konsolosluklarda yaşanılan gecikmeler ve yoğunluktan dolayı vize işlemlerinizde gecikmeler yaşanabilir. Dolayısıyla planlanan seyahatten önce randevu alınmalıdır. İlk kez vize alınacaksa ve Schengen vizesiyse eğer bu başvuruların şahsen yapılması mecburidir. Randevu günü yapacağınız başvuruda parmak iziniz alınacak ve bu parmak izi uygulaması 5 yıl boyunca kullanılabilecektir.

Eğer ki parmak iziniz varsa 5 yıl içinde farklı bir vize almak istiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi kısa zamanda yapabilmekteyiz.

Vize Randevusu Norveç
Norveç Vize Randevusu

Norveç Büyükelçiliği Vizesi

Norveç, ülkemizdeki vatandaşlar tarafından en çok gitmek istenen ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Norveç ülkesine pek çok farklı amaçlar doğrultusunda ziyaretler yapılmaktadır. Eğitim, ticaret, turistik gezi amacıyla Norveç ziyaretlerinizi yapmak isteyebilirsiniz. Fakat Norveç ülkesine ziyaret etmek için mutlaka bir pasaportun olması gerekiyor. Çünkü ülkenin, vize şartı koyduğunu söyleyebiliriz.

Bu yüzden dolayıdır ki vize işlemlerini mutlaka yapmanız gerekmektedir. Pasaport sahibi olan kişiler vizelerini, Konsolosluk ya da Büyükelçi yolun başvurarak alabileceklerini söyleyebiliriz. Profesyonel firmamız, sıkıntılı olan bu süreçte yanınızdadır. Gerekli evrakların hazırlanmasından vize ile ilgili her türlü işlemlere kadar hizmetlerini esirgemeden sizlere sunar.

Bu sayede sizlerde vizeyle ilgili olarak işlemlerinizi seri bir şekilde yapmış olursunuz. Vize için gerekli evrakların mutlaka hazırlanması gerektiğini söylememiz gerekir. Vize için hazırlayacağınız gerekli evraklara bakıldığı zamanda tek bir tanesinin bile mümkün olduğunca eksik olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Norveç Büyükelçiliği Vizesi için vatandaşlarımızın bu hususlara mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor. 

Norveç Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Norveç büyükelçiliği vizesi işlemleri nereden alınır sorusu oldukça merak edilmektedir. Vatandaşlarımız vizeyle ilgili süreçleri artık büyükelçilik yoluna başvurarak da halletmeye çalışacaktır. Başvurularının yapılma aşamasında Yedi Vize vize profesyonel firma olarak gerekli her türlü hizmetlerimizi sunmaktayız.

Eğer ki Türkiye’de oturum iznine sahip olmayan vatandaşlarımız varsa da Norveç Büyükelçiliğine başvuru taleplerini iletmeleri de gerekecektir. Norveç Büyükelçiliği de eğer ki kısa süreli bir ziyaret yapmayı düşünüyorsanız o zaman başvuruları merkezi aracılığıyla kabul etmeye başlayacaktır.

Fakat kısa süreli şekilde ziyaret edeceklerinde mutlaka bilmesi gereken bazı prosedürlerin olduğunu söylememiz gerekir. Onlardan biri de Norveç ülkesinde 90 günlük sürenin aşılmamış olmasıdır. Daha uzun süreli olarak da Norveç ülkesinde kalmak isteyebilirsiniz. O zaman Norveç Büyükelçiliğinden de uzun süreli şekilde kalmak adına mutlaka izin almaya başlamanız gerekecektir.

Norveç Vize Süreci

Norveç ülkesine gitmek isteyenler için vize süreci biraz sıkıntılı olabiliyor. Genelde vatandaşlarımız Büyükelçilik tarafından kabul görmezse diye bir endişe hali içerisinde kalabiliyor. Fakat bu zorlu süreçte Norveç büyükelçiliği vizesi konusunda firmamız sizlere en iyi çözümler sunmaya devam eder.

Büyükelçiliği Vize Norveç
Norveç Büyükelçiliği Vize

Norveç Konsolosluğu Vizesi

2001 yılı itibari ile Schengen vizesine dahil olmuş olan Norveç, ziyaretleri vizeyle kabul etmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki ülkemizden Norveç’e gitmek isteyen vatandaşlarımız Norveç Konsolosluğu tarafından istenen prosedürü yerine getirmek zorundadır.

Norveç seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler Schengen kurallarına bağlı olarak mutlaka vize işlemlerini yerine getirmek zorunda kalacaklardır. Norveç Konsolosluğu ziyareti yapmak direk olarak başvurularınızı elden gerçekleştirmek zor olabilir. Bunun içindir ki Yedi Vize vize firması olarak başvurularınızın yapılmasında yardımcı oluyoruz.

Bu sayede vize işlemlerinin sorunsuz şekilde yerine getirilmesini sağlamış olursunuz. Norveç Konsolosluğu Vizesi için hangi belgeler gerekiyor, vize ücreti ne kadar, dilekçe örneği gibi her türlü konularda yardımcı oluyoruz.

Norveç Konsolosluk Vize

Norveç seyahatleri için sizden istenen şartları yerine getirdiğiniz zaman önünüzde herhangi bir engel durumu olmayacaktır. Norveç vizesinde mutlaka ücretlerinde yatırılması gerekiyor. Bakıldığı zaman ise 6 yaşından küçük olan çocuklara ücret alınmaz.

Fakat 6 yaşından büyük olanlar içinde vize ücreti alınıyor. Vize işlemlerinin onayından geçilmesi adına vatandaşımızın da en az 6 aylık pasaporta sahip olması gerekir. 6 aylık bir pasaportunuz elinizde varsa o zaman vize işlemlerinde sıkıntı yaşama gibi bir problemin de kalkacağını söylemek mümkündür.

Norveç konsolosluğuna yazılmış olan dilekçenizin de hazırlanması gerekiyor.  Tüm bu prosedürü a dan z ye bilen ve sizlere profesyonel bir şekilde hizmet veren deneyimli kadroya sahibiz. Sizleri Norveç ülkesine bir sıkıntı olmadan yollamak adına ne gerekiyorsa en iyi şekilde yapmaktayız.

Norveç Konsolosluğu Vizesi hakkında merak ettiğiniz, kafanızı kurcalayan her ne varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede firmamız bünyesi altında yer alan deneyimli kişiler tarafından da bilgilendirme yapılmaya başlamış olacaktır.

Norveç Konsolosluk

Norveç gitmek isteyen kişiler başvurularını Norveç Konsolosluğuna yapması gerekmektedir.  Bunun içindir ki ilk izlenmesi gereken yollardan biri de randevu alınması olduğunu söyleyebiliriz. Sizden istenenleri sorunsuz şekilde yerine getirdiğiniz taktirde Norveç konsolosluk tarafından olumlu sonuçlanmasına zemin hazırlayacaktır.

Böylelikle önünüzde hiçbir şekilde engel durumu teşkil etmeden Norveç ülkesine gitmiş ve ülkenin tüm güzelliklerini yakından görme şansına sahip olursunuz. Norveç Konsolosluğu Vizesi ile ilgili tüm işlemlerde Yedi Vize vize firmamız gerekeni yapacaktır.

Konsolosluğu Vize Norveç
Norveç Konsolosluğu Vize

Norveç Turistik Vize

Norveç ülkesi gerek kültürel özelliğiyle gerekse barışçı, sakin ve huzurlu yaşantısıyla birçok insanın yaşamak istediği ülkedir. Özellikle yemyeşil doğasıyla maceraya düşkün, doğa sporlarını yapmaktan keyif alan gençlerin seyahat etmeyi tercih ettikleri bir ülkedir.

Norveç Turistik Vize seyahat yapan kişinin kendi otel ve uçak rezervasyonlarını kolaylıkla yapabilmesi için, ayrıca bu ülkenin kültürel özelliklerini tanımasında kullanacağı, kişiye verilen kısa süreli vize şeklidir. Bu vizeyi alan kişiler ortalama 90 gün süreyle Norveç’te bulunma hakkına sahip olurlar.

Var olan Norveç vizeniz ile Schengen ülkelerine giriş yaparak seyahatinize başlamak daha sonraki tüm vize başvurularınızda sorun yaratabilir. Norveç vizesi alabilmek için güncel evrak listesini Yedi Vize Turizm firmamızın iletişim numaramızı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Norveç Turistik Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Norveç’e seyahat etmek bu ülkenin tüm doğa güzelliklerini görebilmek ve kültürünü tanıyabilmek için Norveç turistik vize alınması gerekmektedir. Bu vizeyle tam 3 ay kadar Norveç’i gezebilir ve yemyeşil doğasında huzurlu günler geçirebilirsiniz. Eğitim hayatı için dahi bu ülkeyi ziyaret edebilir ve ülkenin size vereceği eğitim hayatını, yaşam standartlarını görebilirsiniz. Norveç için turistik vize başvuru işlemlerinde şu evraklar istenmektedir:

 • Öğrenci iseniz öğrenci belgesi
 • Çalışan bir kişiyseniz maaş bordrosu
 • Eviniz varsa evin tapusu
 • Aracınız varsa araç ruhsatı
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 1 adet fotoğraf

Bu belgelere ek olarak mesleğiniz doğrultusunda farklı evraklarda istenebilir. Eğer bir şirket sahibiyseniz sizden banka hesap özetiniz istenebilir. Ayrıca otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptığınız tarihle vize başvurusu yaptığınız tarihler birbirini tutmalıdır. Norveç turistik vize başvurunda bulunacak kişi 18 yaşından küçükse velisinin yasal onayı bulunmalıdır.

Norveç Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç turistik vize genellikle belirli evraklarla beraber başvuru yaptığınız günden 15 gün sonra çıkabiliyor. Fakat VIP vize başvurusu yapmışsanız vizeniz daha erken çıkabilmektedir. Elbette ki evraklarınızda eksiklik olması halinde vize çıkış tarihiniz uzayabilir. Güncel olan evrak listesini Yedi Vize Turizm firmamızla iletişime geçerek tamamlayabilir, aklınıza takılan vize işlemleriniz için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Turistik Vize Norveç
Norveç Turistik Vize

Norveç Ticari Vize

Norveç seyahatlerini ticari vize kapsamında gerçekleştirecek olan kişiler için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Norveç Ticari Vize başvurusunda bulunurken özen göstermeniz gereken bazı püf noktalardan söz edeceğiz.

Öncelikle Norveç’e seyahat edecek kişinin bağlı bulunduğu şirket tarafından hazırlanacak İngilizce dilekçeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede hangi tarihler arasında Norveç seyahatinin ticari amaçlarla yapılacağını, personelin bu tarihlerde izinli olacağını ve seyahat sonrasında ülkeye dönüşün ardından işine devam edeceğini belirtmesi gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli olmasına ve şirket yetkilisinin ıslak imzasının bulunmasına özen gösterilmektedir.

Norveç ticari vize başvurularını gerçekleştirmenizin ardından sonuçların olumlu olması halinde ilk olarak bu ülkeye giriş yapmalı ve en uzun süre Norveç’te konaklamalısınız. Diğer Schengen ülkelerini bu şartlar dışında ziyaret etmenize izin verilmeyecektir.

Ticari vize ile yapacağınız seyahatlerde başka amaçlarla hareket ettiğinizin tespit edilmesi, sonraki vize başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle kötüye kullanmamaya dikkat etmeniz önerilmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmak istediğiniz hususlarla ilgili olarak Yedi Vize Turizm adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Ticari Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Norveç vize başvurularınızı ofislerimiz üzerinden gerçekleştireceğinizde, talep edilecek olan belgelerden birisi ticari vize davetiyeleriniz olacaktır. Davetiyelerin Norveç’te faaliyet gösteren şirket tarafından hazırlanması gerekmektedir. İçeriğinde hangi sebeplerle ve hangi tarihler arasında seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizin açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

İngilizce dilinde hazırlanması gereken davetiyelerin şirket yetkilisine ait ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Ayrıca Norveç’te gitmek istediğiniz bölgede görevli olan polis teşkilatının da imzasının yer alması gerekmektedir. Yedi Vize turizmi arayarak veya online olarak ulaşarak davetiyelerin içeriğine ve örneklerine göz atmanız mümkün olacaktır.

Norveç Ticari Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son kararın konsolosluk tarafından verileceğini unutmamalı ve Norveç ticari vize başvurularınızı en erken süreçlerde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle elde edeceğiniz 180 günlük süreç içerisinde 90 gün konaklama hakkını aşmamalı ve amacınız dışında bir faaliyette bulunmamalısınız.

Başvurularınızın eksiksiz bir şekilde olması için Yedi Vize adreslerimizi ziyaret ederek online randevu işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylelikle Norveç vizelerini alırken ihtiyacınız olan destekleri ekiplerimiz sayesinde görebileceksiniz.

Ticari Vize Norveç
Norveç Ticari Vize

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Genellikle Norveç vizelerinde her yıl belli başlı evraklarla beraber farklı evraklarda istenebilmektedir. Evrak listesi her yıl vize türüne göre farklılık gösterebiliyor.

Bundan dolayı sizlerde Norveç’te bulunan yakınınızı ziyaret etmek istiyorsanız Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak için randevu oluşturmalısınız. Randevu oluşturmanız halinde ülkenin konsolosluğu sizden bazı evraklar isteyecektir.

Güncel 2024 evrak listesini Yedi Vize Turizm firmamızdan talep edebilir ve vize işlemleriyle ilgili her türlü desteği firmamızdan alabilirsiniz.

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinin Özellikleri Nelerdir?

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi bu ülkede bulunan aile ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurduğu bir vizedir. Bu vize başvurusunda bulunabilmek için Norveç’te bulunan yakınından davetiye aldığını ispatlayan bir belge ve finansal durumunu bildiren belgeyle bu vize işlemi yapılabilir. Schengen vizesi alınması halinde kişilere 90 gün boyunca Norveç’i gezme ve tanıma hakkı vermektedir.

 Eğer ki bir yakınınızı veya arkadaşınızı ziyaret amaçlı bu vizeye başvuru yapmak istiyorsanız seyahat tarihinizden 1 ay kadar önce vize başvurusunu yapmanız gerekecektir.

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

Bu vize türüne kişiler Norveç’te bulunan ailesini veya yakın arkadaşlarını görebilmek için başvurmaktadırlar. Öyle ki Norveç Konsolosluğu ülkesini ziyaret amaçlı gelen kişilere olsun gerekse öğrenim amaçlı gelenler olsun her biri için farklı şekillerde vize türleri belirlemektedir. Bu vize için belli başlı şartlar aranmaktadır.

 • Norveç’te bulunan aileden davet mektubu
 • Seyahat tarihi, nedeni
 • Seyahat masraflarının karşılanma garantisi
 • Konaklama bilgileri
 • Türkiye’ye zamanında dönüş garantisi

Bu bilgileri içeren bir belge başvuru dosyasında bulunmalıdır. Bu belge imzalı olmalı ve İngilizce yazılmalıdır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç’e yapılacak seyahatlerde belli başlı vizelerin alınması gereklidir. Eğer ki bir yakınınızı ziyaret amaçlı gidiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızla irtibata geçerek tüm gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi evraklarınızın tam olarak teslimi halinde 10 ya da 15 gün süre sonra elinize ulaşacaktır. Yedi Vize Turizm Firması olarak tüm vize işlemlerinizde yanınızdayız.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Norveç
Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Norveç Vizesi Gerekli Evraklar

Norveç bilindiği üzere İskandinav Yarımadasının batısında yer alan bir ülkedir. Bu ülkede yaşam şartlarının diğer ülkelere göre refah seviyesi daha yüksek olduğundan tercih edilmektedir. Bu durumda son yıllarda bu ülkenin çok fazla göç almasına sebebiyet vermiştir.

Norveç’te yaşam çoğu gencin hayallerini süslemektedir. Özellikle yapılan araştırmalarda Norveç’te suç oranlarının bir hayli düşük olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla ülke bu anlamda diğer ülkeler tarafından da örnek teşkil etmektedir.

Elbette bu ülkeye gidebilmek için öncelikle vize alınması gereklidir. Ayrıca 10 yıldan eski pasaport sahibi olan kişilere vize verilememektedir. Eğer eski pasaportlarında Schengen vizesi bulunan kişiler rahatlıkla Norveç seyahatlerinde var olan pasaportlarını kullanmaya devam edebilirler. Norveç Vizesi Gerekli Evraklar makalemizde belirtilmektedir.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Öncelikle Norveç vizesinde birtakım kriterlere göre istenen evraklar değişebilmektedir. Dolayısıyla bu ülkeye seyahat etmek isteyen gerek işveren olsun gerekse emekli ya da öğrenci her kişiden istenen evraklar farklı olacaktır. Öncelikle İşverenler adına Norveç vizesi gerekli evraklar şu şekilde olmaktadır:

 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Şirket tarafından verilmiş imzalı ve kaşeli vize talep dilekçesi
 • İşveren olduğuna dair faaliyet belgesi
 • Vergi levhası kopyası
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Banka hesabı cüzdan fotokopileri
 • SGK hizmet dökümü
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonları
 • Pasaport fotokopisi, eski vize varsa vizenin fotokopisi

Tüm bu belgeleri tamamlamanız halinde Norveç Vizesi için Yedi Vize turizm firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Norveç Vize Evrakları Nelerdir?

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin genellikle tercih ettikleri ülke Norveç olmaktadır. Bu ülkede eğitim son derece modern yöntemlere göre yapılmaktadır. Sosyalleşmeyle beraber gençlere kaliteli bir eğitim hayatı sunulur. Norveç vizesi gerekli evraklar öğrenciler için farklı olmaktadır.

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Öğrenci belgesi
 • Eğitim masraflarını karşılayan kişinin gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak, otel rezervasyonları
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Vize işlemlerinde detaylı bilgi almak için Yedi Vize turizmle irtibata geçebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Norveç
Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği

Norveç ülkesine gitmek isteyenler Konsolosluk tarafından istenen dilekçeğini de mutlaka hazırlaması gerekiyor. Fakat dilekçe hazırlanırken Norveç ülkesine hangi sebeple gidilecek olduğu konusunda belirtme yapmanız gerekmektedir. Turistik, ticaret, eğitim gibi farklı konularda Norveç ülkesine gitmek isteyebilirsiniz.

Doğal olarak gideceğiniz amacın ne olduğuna dair de bir bilgilendirme yapmanız istenmektedir. Vatandaşlarımızın en çok zorlandığı konulardan biri de dilekçe hazırlamaktır. Bu konuda Yedi Vize firması olarak dilekçe hazırlanma aşamasında da gerekli her türlü yardımlarımızı sunmaktayız.

Dilekçe hazırlanması konusunda zorlanan olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımıza yönelik olarak da bilgilendirmeler yapmaktayız. Norveç Vizesi Dilekçe Örneği sizlere sunduğumuzdan dolayı doğal olarak dilekçenizi zorlanmadan kolayca hazırlamaya başlamış olacaksınız. Bu sayede dilekçeniz hazır hale geldikten sonra da yetkili makama ulaştırılmasını sağlamış oluyoruz.

Norveç Vizesi Dilekçe Nasıl Hazırlanır?

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği hakkında bilgi isteyen vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazla diyebiliriz. İlk öncellikle değerli vatandaşlarımızın ne amaçla Norveç ülkesine gitmek istediklerine dair bir bilgi aktarımı yapmaları gerekiyor. Yapacağınız ziyaretlerin neden olduğunu ne amaçla yapmak istediğinizi ne kadar kalmayı düşündüğünüz, masraflarında nasıl karşılanacağın dair detaylı şekilde bir bilgilendirme yapılan dilekçenizin hazırlanması gerekiyor. 

Eğer ki Turistik şekilde bir ziyaret amacı varsa, haliyle hazırlayacağınız dilekçeniz farklılık gösterecektir. Dilekçeniz de Turistik mi, ticaret mi olduğuna dair detaylı şekilde bir bilgilendirme yapmaya başlamanız gerekiyor. Dilekçe hazırlamak gözünüzde çok büyük bir durum gibi görülmesin.  Çünkü dilekçenizin hazırlanması aşamasında da sizlere gerekli desteği vermekteyiz.  Çalışan olarak gitmek istiyorsanız o zaman çalışanlar için izin dilekçe örneğinin hazırlanması gerekiyor.

Çalışan izin Dilekçe Örneği

Norveç ülkesinde iş imkanları ülkemize oranla daha fazladır. Bu sebepten dolayıdır ki pek çok kişi artık Norveç ülkesine gitme ihtiyacı duyuyor. Eğer ki sizlerde çalışan olarak Norveç ziyareti yapacaksanız o zaman ona göre bir dilekçe hazırlanması gerekiyor.

Çalışan izin dilekçe örneğinde, Norveç’te  çalışmak istediğinizi mutlaka belirtmelisiniz. Norveç Vizesi Dilekçe Örneği görmek isteyen vatandaşlarımız bizden talep edebilir. Böylece onlara dilekçe hazırlanma evresinde de yardımcı oluruz.

Vizesi Dilekçe Örneği Norveç
Norveç Vizesi Dilekçe Örneği

Norveç Vize Formları

Hayalini kurmuş olduğunuz ve yakından gitmek istediğiniz Norveç ülkesi için randevu almanız gerekecektir. Avrupa’da Schengen vizesi isteyen ülkeler arasında da Norveç’in yer aldığını söylememiz gerekir. Fakat Norveç ziyaretlerinin yapılması adına da bazı istenenleri mutlaka yerine getirmeniz gerekecektir. 

Norveç vize başvurularınızda vize formu doldurmanız gerekmektedir. Norveç Vize Formları inceleme yapmış olduğumuz zaman ise İngilizce olarak hazırlandığını belirtebiliriz. Formu dolduracak olan kişinin ise mutlak eksiksiz ve doğru bilgilere yer vermiş olması gerekmektedir. Vize başvurusunu yapacak olan kişilerinde mutlaka vize formunu sunması talep edilmektedir diyebiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız için Norveç büyükelçilik yahut Norveç Konsolosluğa yapılacak başvurular için Schengen vizesi devreye girer. Vize başvuruları   büyükelçilik ya da Yedi Vize olarak hizmet veren firmamız tarafından sorunsuz şekilde gerçekleşmektedir.

Norveç vizesini problem yaşamadan almak isteyen kişilerinde mutlaka başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekecektir. Başvuru formu içerisinde sizden istenen bazı bilgiler yer alır. Bu bilgileri doldurarak formunuzu hazır hale getirmeniz gerekiyor.

Norveç Vize Form İşlemi

 Norveç vize form işlemlerini doldururken dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılar söz konusu olacaktır. Resmî tatillerde kapalı olduğundan dolayı hafta içi işlerinizi halletmeye çalışmalısınız. Vize başvurusu yapacak olan kişilerinde mutlaka Norveç büyükelçilik ya da Norveç konsolosluk tarafından randevu almaları gerekmektedir.

Randevu almadan vize işlemlerinin yapılması mümkün olmayacaktır. Başvurularınızın işleme koyulmasını istiyorsanız bu hususlara mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

İlk kez Norveç ülkesine gitmek adına başvurularınızı yapacaksanız o zaman firmamıza müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlk kez vize başvurusu, Norveç Vize Formları, dilekçe, gerekli evraklar, vize ücreti konusunda pek bir fazla b ilgiye sahip olmayabilirsiniz. Firmamız sizin yerinize her türlü işlemi usulüne en uygun şekilde yerine getirir.

Norveç Vize Onayı

Norveç vize formları, randevu ve gerekli belgelerin hazırlanıp sunulmasından sonra önünüzde bir engel durumu söz konusu olmayacaktır. Bu sayede Konsolosluk tarafından gelecek olan onay sonrasında ise vize işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.  Bu tür onayın ardından ise Norveç giriş ve çıkışlar konusunda engel teşkil edebilecek bir durumda kalmayacaktır.

Vize Formu Norveç
Norveç Vize Formu

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vatandaşlarımız için Avrupa ülkelerine ziyaret son derece önemlidir. Çünkü Avrupa ziyaretleri de pek çok nedene bağlı olarak yapılmaktadır. Gitmek istenen ülkeler arasında da harika yaşamı, şartlarıyla dikkat çeken Norveç yer alıyor. Doğal olarak vatandaşlarımız da gitmeden önce birtakım sorular içerisinde kalabiliyor. Onlardan biri de vizeyle alakalı olduğunun altını çizmemiz gerekiyor.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar en çok merak edilen konulardan biridir. Fakat bunun öncesinde başvurularınızın seyahat tarihinden önce yaklaşık olarak 15/20 gün öncesinden yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca Norveç büyükelçiliğine de vize işlemleri hususunda, ev evrak talebinde bulunabilirsiniz. Ek evrak taleplerini de göz aldığımız zaman ise başvuru işlemlerinin mutlaka seyahat tarihinden önce yapılması gerekir. Bunun içindir ki 15 ya da 20 gün içerisinde yapmanız mantıklı olacaktır.

Vize Kaç Günde Çıkar

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar diyenler içinde tahmini olarak 15 iş günü içerisinde vizenizle ilgili olarak bir sonuçlanma durumu söz konusu olacaktır. Bu sayede sizlerde vizeniz sonuçlanması halinde çok görmek istediğiniz Norveç ülkesine gitme şansına sahip olacaksınız.

Vize başvuru sonrasında ise haliyle vatandaşlarımızda çok fazla sabırsız halde olabiliyor.  Fakat tahmini olarak vizenin çıkması 15 gün gibi bir süreyi kapsamış olduğunu söylemek mümkündür. Genelde bu süreç Norveç konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak da değişkenlik gösterdiği olabiliyor.

Çünkü bazı zamanlar yoğunluğun olması ya da araya resmi tatillerin girmesi ile vizenin çıkması daha da uzun bir süreyi alabiliyor. Fakat genel olarak bir tahmini rakam verdiğimiz zaman da bu süreci çok fazla aşmamış olduğu görülüyor.

Norveç Vizesi İçin İletişime Geç

 Sizlerde vizenizin bir an önce çıkmasını ve önünüzde hiçbir engel durumu olmamasını istiyorsanız Yedi Vize vize yoluna başvurun. Bu sayede gitmek istediğiniz Norveç ülkesiyle ilgili olarak da vizenizin olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayın. Aynı zamanda da başvurular sonrasında Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar, vizenizin durumu nedir gibi pek çok bilgileri de öğrenebilirsiniz.  Yapmanız gereken ise hemen firmamızı arayarak konuyla ilgili bilgi almak olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Norveç
Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar

Norveç Vize Ücreti

Norveç ülkesine yapılacak olan seyahatlerde ne amaç için olursa olsun vize şartı aranmaktadır. Ayrıca bu ülkeye yapılacak seyahatlerde birtakım farklı vize türleri karşımıza çıkmaktadır. Bu vize türlerinin her birinde her ne kadar farklı evraklarda istense sonuçta belli bir vize ücreti kişiye yansıtılmaktadır. Dolayısıyla Norveç Konsolosluğundan vize alabilmek için birtakım maddi şartları göz önünde bulundurmak gereklidir.

Farklı türlerde olan vizelerin her biri için belirlenen vize ücretleri farklı olmaktadır. Norveç Vize Ücreti ile ilgili tüm güncel vize fiyatlarını Yedi Vize Turizm Firmamızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Firmamız size tüm vize işlemleriyle ilgili her türlü desteği sağlayacaktır.

Vize Ücretleri Her Yıl Değişir Mi?

Vize ücretleri Norveç Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Bu ücretler vizeden vizeye farklılık göstermektedir. Ayrıca belirli yaş guruplarına ve farklı ülke vatandaşlarına daha uygun fiyatlarda olabilir.

Norveç Vize ücreti her yıl güncellenmektedir. 2024 yılı vize fiyatları için Yedi Vize Turizm firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Bu vizeye sahip olmak isteyen Türk vatandaşları Norveç konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan vize harcını ödemek zorundadır.

Norveç Konsolosluğu kimi durumlarda 6 ve 12 yaş arası çocuklar için vize harcı istememektedir. Seyahat sırasında yapılacak sigorta işlemlerinizi firmamızda belirli ücret sonrasında yaptırabilirsiniz. Elbette ki sigorta süresine göre ücrette farklılıklar oluşacaktır. Tüm vize işlemlerini Yedi Vize Turizm firmamızdan gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Norveç Vize Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Norveç Konsolosluğu ülkesini ziyaret ya da ticari amaçlı gelmek isteyen kişilerden belirli vize türlerini talep etmektedir. Bu vize türlerinden hangisi sizin ilkeye geliş amacınıza hizmet ediyorsa o vize için gerekli tüm evrakları eksiksiz hazırlamalı ve randevu zamanında ilgili kuruma teslimini yapmalısınız. Norveç vize ücreti vize türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir.

 • Norveç vize ücreti geriye iade edilmez.
 • Bu ücret bir başkasına satılmaz ya da devredilemez.
 • Norveç vize ücreti tek başvuru için geçerlidir. Onaylanmazsa başvurunuz yeniden vize harcı ödemekle yükümlüsünüz.
 • Ayrıca bu vizeyi sadece Norveç vizesi olarak kullanabiliyorsunuz.
Vize Ücreti Norveç
Norveç Vize Ücreti

Norveç Vizesi VFS Global Başvuru

Norveç vizesi almak isteyen kişiler ilk olarak başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Bunun içindir ki izlenmesi gereken çözüm yollarından biri de hemen randevularını almaya başlamak olacaktır. Norveç vizesi işlemleri birkaç aşamadan devam ettiğinden dolayı doğal olarak da hiçbirinin atlanmadan yerine getirilmesi gerekiyor.

Norveç vize işlemlerinin başvuru süreçleri tamamlandıktan sonraki evre, vatandaşlarımız açısından heyecanlı şekilde geçebiliyor. Çünkü çoğu vatandaşımız vize onayından geçecek mi Norveç ülkesine gidebilecek miyim gibi birtakım düşünceler içerisinde oluyor.

Vizenizle ilgili olarak süreçlerde Yedi Vize vize ekibi olarak yanınızdayız. Vize sonrasında da neler olup bittiğine dair bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime halinde olabilirsiniz. Norveç Vizesi VFS Global Başvuru konusunda da kusursuz bir şekilde hizmetler vermeye devam etmekteyiz. Öyle ki Norveç başvurularınızın olumlu şekilde sonuçlanması adına gerekli her türlü hizmetleri sunmaya devam ederiz. Eğer ki oturma izni almak istiyorsanız, ziyaretlerdekinden biraz daha kapsamlı şekilde olacaktır.

Norveç Vizesi VFS Global Başvuru İşlemleri

Ülkemizde Norveç Başvuru merkezi bulunmaktadır. Başvurularınızı bundan böyle ülkemizden de kolayca yapıp yürütmeniz hiç zor olmayacak. Yedi Vize vize firması olarak sizlere yönelik kaliteli hizmetler sunulmaktadır. Norveç vizesi ile ilgili olarak tüm işlemlerinizde sizi yalnız bırakmadığımız gibi çalışmalarında eksiksiz şekilde yürütülmesine yardımcı oluyoruz.

Norveç Vizesi VFS Global Başvuru gibi konularda da tarafınıza yönelik olarak kapsamlı bir şekilde bilgilendirmeler yapılmaya başlanmış olacaktır. O halde hemen sizlerde Norveç vizesi işlemleri için kaliteli firmamıza başvurun. İşlemlerinizin de sorunsuz şekilde yerine getirilmesini sağlamış olun. Aynı zamanda da başvuru merkezlerinde ücretlendirmelere bakıldığı zaman ise nakit ya da Euro cinsinden kabul görmektedir.

Norveç Vizesi Vfs Global
Vfs Global Norveç Vizesi

Norveç Vizesi Başvuruları

Başvuru merkezi üzerinden de vize ile ilgili süreçlerin sorunsuz şekilde yürütülmesini sağlamaya başlayabilirsiniz.  Sizlere gerekli her türlü konuda üst düzeye sahip çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Bu durumdan da doğal olarak vatandaşlarımızın memnuniyet duymasını sağlıyoruz. O halde hemen z. Norveç Vizesi VFS Global Başvuru ile ilgili bilgilendirme içinde 7/24 aktif şekilde bir çalışma ortaya koyan uzman  kadromuzdan b ilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç vizesi almak isteyenler Norveç Konsolosluğu ve büyükelçiliğinden başvuru yaparak vizelerini alabilmektedir. Ancak daha hızlı sonuçlar için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Norveç vizesi alırken en fazla dikkat edilmesi gereken nokta evrak ve belgelerin tamamlanmasıdır. Bu karmaşık süreçten kurtulmak için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç aile ziyareti vizesi almak isteyenler vize merkezimiz aracılığıyla hemen bu sürece dahil olabilirler. Bunun için vize firmamızı aramanız yeterlidir.

Davetiyeli Norveç Vizesi?

Davetiyeli Norveç vizesinde gidilecek kişi karşı taraftan bir davetiye mektubu gönderir. Bu mektup evraklar arasında bulunmalıdır. Bu sayede işlemler daha hızlı sonuçlanır.

Norveç Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Norveç konsolosluğundan vize randevusu alabilmek için konsoloslukla iletişime geçmek gerekir. Vize firmamız da sizin adınıza randevu alarak, gün ve tarihi size bildirebilmektedir.

Norveç Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Norveç vize işlemleri en erken 5 en geç 15 gün içerisinde sonuç almaktadır. Bu süreç konsolosluğun yoğun dönemine geldiğinde daha da uzayabilmektedir.

Norveç Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Norveç Büyükelçiliği vize ilgili tüm konulara bakmaktadır. Bu yüzden büyükelçiliğe giderek vize randevunuzu alabilirsiniz. Vize firmamız da vatandaşlara randevu alabilmektedir.

Norveç Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Norveç Büyükelçiliği, Norveç ülkesine gidecek olan vatandaşların tüm vize işlemleriyle ilgilenmektedir. Bunun yanında büyükelçilik zor durumda olan Norveç vatandaşlarına yardım eder.

Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize almak isteyen tüm vatandaşlar Norveç ülkesine gidiş amaçlarının ticari olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bunun için gerekli belgeler çalışılan kurumlardan toplanmalıdır.

Norveç Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alımında Norveç’teki şirketten mutlaka bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu sayede bu ülkeye giriş mümkün olacaktır.

Norveç Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar bu ülkeye turistik bir amaçla gidileceğini kanıtlamalı ve banka hesaplarında bir miktar para olduğunu da belgelerle sunmalıdır.

Norveç Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Norveç turistik vizesi vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuç almaktadır.

Norveç Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Norveç vize başvurusu Norveç Konsolosluğu’ndan veya büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Ayrıca yetkili vize firmamız da vatandaşlar adına vize başvurusu yapmaktadır.

Norveç Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Norveç vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta belgelerin kusursuzca hazır hale getirilmesidir. Bu evrakların eksik olması vizenin ret yanıtı almasına neden olmaktadır.

Norveç Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Norveç vize başvuru formu doldurulurken birçok önemli detay vardır. Bunu vize firmamızdan talep ederek kolayca bu yükten kurtulabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Norveç vize başvuru formu İngilizce ve Norveçce dillerinde doldurulmalıdır. Aksi takdirde konsolosluk vizeye ret yanıtı verecektir. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Norveç vize başvuru formu doldurulurken İngilizce ve Fransızca dili kullanılmalıdır. Bunun yanında doğru bilgiler de beyan edilmelidir.

Norveç Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Norveç vize işlemleri konsolosluğun istediği şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu konuda yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara yardımcı olarak sürecin tüm yükünü üstlenmektedir.

Norveç Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Norveç vize işlemleri yapılırken mutlaka doğru doldurulmuş ve eksiksiz evraklar hazırlanmalıdır. Bu evrakların nasıl doldurulacağı hususunda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Norveç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Norveç vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçiliğine giderek talep etmelidir. Bunun dışında vize merkezimiz de tüm vatandaşlar adına vize randevusu alabilmektedir.

Norveç Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Norveç vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa gittiğinizde randevunuzu talep edebilirsiniz. Randevu işlemleri için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Norveç Vize Ücreti 2021?

Norveç vize ücretleri belirli şartlara göre değişiklik göstermektedir. Yetkili vize firmamızdan 2021 yılı için güncel vize ücret listesini arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Norveç Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Norveç vize ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe nakit olarak veya kredi kartı yoluyla yapılabilmektedir. Bazen konsolosluk kredi kartıyla ödeme kabul etmeyebilir.

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Norveç vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Dilekçe örneği de bu yükümlülüğü hafifletmek için çok önemlidir.

Norveç Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Norveç vizesi dilekçesi İngilizce veya Norveçce dilinde yazılmalıdır. Bunun haricinde bir dille yazılan vize dilekçeleri kabul görmemektedir. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Norveç Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Norveç vize dilekçesi İngilizce veya Fransızca dilinde yazılmalıdır ve vize formuyla örtüşen bilgiler içermelidir. Aksi takdirde vizeniz ret yanıtı alabilir.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Norveç vizesi için gerekli evrak ve belgeleri merak edenler yetkili vize firmamızdan tüm detayları öğrenebilirler. Seçilen vize türüne göre konsolosluk farklı belgeler talep edecektir.

Norveç Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Norveç vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel doküman listesini yetkili vize firmamızdan hemen öğrenerek bu sürece dahil olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Norveç vizesi sonuçlanma zamanı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için seyahat zamanından ortalama 10 gün önce başvuru yapmak gerekir. Ortalama 10-15 gün içerisinde vize sonuçlanmaktadır.

Norveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Norveç vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişse de ortalama olarak en geç 15 gün içerisinde sonuç almaktadır. Konsolosluğun tatil günleri bu sürecin biraz daha gecikmesine neden olmaktadır.

VFS Global Norveç Vize İşlemleri?

Vfs Global vize işlemleri için yetkili vize merkezimizle iletişime geçerek hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize firmamız tüm süreç boyunca yanınızda olarak hızlı bir şekilde vize almanıza yardımcı olur.

VFS Global Norveç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vfs Global Norveç vize randevusu almak isteyenler konsolosluğun yetki verdiği vize firmamızı arayarak hızlı ve kolay bir şekilde vize alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top