Vizesi Kanada

Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2024? Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının Kanada vizesi alması için Kanada büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan belli başlı şartları bulunmaktadır. Kanada vizesi almak için talep edilen şartlar şunlardır; Kanada’ya seyahat edecek kişinin geçerliliği güncel olan bir pasaportu olması zorunludur. Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının sağlıklı olması gerekmektedir.

Kanada’da ikamet ettiğiniz süre zarfı boyunca bütün masraflarınızı kendiniz karşılamanız gerekmektedir. Mutlak suretle Türkiye içerisinde bir ikamet adresiniz bulunması gerekmektedir. Kanada ziyareti gerçekleştiren Türkiye vatandaşlarının Kanada ziyareti sonundaki Türkiye’de dönebileceği bir işi, evi ve aile bağlarının bulunması gerekmektedir. Kanada ziyaretiniz için belirli ve sınırlı bir süre zarfı içerisinde yapmanız gerekmektedir.

Türkiye’de veya herhangi bir ülkede bir suça karışmış olamamalısınız. Kanada ziyareti sırasında Kanada içerisinde iş arama girişiminde bulunamamanız gerekiyor. İnsanları ve çevreyi tehdit edecek herhangi bir güvenlik riski taşıyan kişiler kabul edilmiyor. Kanada konsolosluğu tarafından tıbbi muayene talep edilir ise kabul etmeniz gerekmektedir. Kanada içerisinde ikamet ettiğiniz süre zarfı boyunca Kanada kurallarına uygun olarak hareket edeceğinize dair taahhüt etmeniz gerekmektedir.

İçindekiler

Kanada Vizesi Öğrenci İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Kanada vizesi için gerekli ortak evrakların dışında kişinin vize türüne bağlı ve Türkiye’deki imkânlarına bağlı olarak farklı evraklar talep edilmektedir. Öğrenciler için istenilen evraklar şunlardır; Kanada’ya seyahat edecek olan öğrencinin ailesine ait olan tüm ev araba tapuları gerekmektedir. Kişinin varsa son 6 ay süre zarfında olan banka hesap dökümü istenmektedir.

Aynı zamanda öğrenci olan kişinin ailesindeki herkesin son 6 aylık güncel banka hesap dökümü istenmektedir. Ailenin kredi kartı ekstreleri istenmektedir. Kişinin ailesi maaşlı çalışıyor ise işyerinden imzalı kaşeli maaş bordrosu gerekmektedir.

Kanada Vizesi İçin Çalışan Kişiden İstenilen Evraklar Nelerdir?

Seyahat edecek kişinin ailesine ve kendisine ait olan tüm ev, arsa gibi tapular istenmektedir. Kişinin ailesine veya kendisine ait güncel banka hesabının son 6 aylık dökümü istenmektedir. Bankadan alınmış olan en son hesap bakiyesinin dekontu gerekmektedir.

Kendinize ait arabanız var ise ruhsatı istenmektedir. Kredi kartı kullanıyor iseniz kredi kartı ekstreleri istenmektedir. Maaşlı bir şekilde çalışıyor iseniz iş yerinden kaç yıldır orada çalıştığınızı ve şuan ki mevkiinizi belirten resmi bir yazı almanız gerekmektedir.

Vizesi Kanada
Kanada Vizesi

Kanada Vize Başvurusu

Amerika kıtasında bulunan Kanada birçok kişinin merak ettiği ülkeler içerisinde yer alır. Türk vatandaşlarının da ilgi odağı olan ülke doğal güzellikleri ve gelişmiş ekonomisi ile yılın her dönemi ziyaretçi ağırlıyor. Kanada farklı ülkelerden gelen seyahat sevenlerden vize talep ediyor.

Bu nedenle Türkiye’den gidecek olan vatandaşların Kanada Vize Başvurusu yapması gerekir. Kanada Büyükelçiliği’ne yapılan talep doğrultusunda vatandaşlardan çeşitli belgeler istenir. Hazırlanan belgeler ile beraber vize işlemleri sırasında seyahatin amacının da belirtilmesi gerekir. Kanada dışarıdan gelen tüm Türk vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmadan vize talep ediyor.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada seyahatine yönelik yapılan planlamalar doğrultusunda öncelikle vize başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Kanada vizesi için hazırlanan iki farklı form bulunur. Bu formlar başvuru formu ve aile bilgi formudur. Forum içerisinde Kanada hükümeti tarafından belirlenen bir takım sorular bulunur.

Başvuru formunda yer alan sorular kişisel bilgileri eğitim durumu, iletişim bilgileri, meslek bilgisi ile ilgili sorular bulunur. Kanada Vize başvurusu doldurulan formun diğer evraklar ile beraber Kanada Büyükelçiliğine ya da konsolosluğa teslim edilir.

Kanada Vize Türleri Nelerdir?

Kanada vize başvurusu yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda gerçekleşir. Kanada’ya gidecek olan ziyaretçiler Kanada hükümeti tarafından belirtilen vize türlerinden birini almak zorundadırlar. Vize türleri içerisinde turistik vize, ticari vize, aile akraba arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, transit vize gibi vize türleri bulunur.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Kanada’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının merak ettiği soruların başında Kanada vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Bu durum konsolosluğun çalışma yoğunluğuna ve teslim edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması halinde belirlenir. Kanada vizesi alınacak olan vize türüne bağlı olarak 5-15 gün içerisinde alınır.

Kanada büyükelçiliği ya da konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler teslim edildikten sonra detaylı bir şekilde incelenir. Amaç Kanada’ya seyahat edecek olan kişileri yakından tanımaktır. Alınan vizeler kısa süreli alınabileceği gibi uzun süreli de alınabilir. Kanada vizesi alan vatandaşlar kendilerine uygun rota çizerler.

Vize Başvurusu Kanada
Kanada Vize Başvurusu

Kanada Vize İşlemleri

Kanada Vize İşlemleri için en önemli noktalardan birisi seyahat gerçekleşmeyecek olan Türkiye vatandaşlarının uygunluğudur. Kanada vize işlemleri sırasında vize merkezleri başvuru amacı ve vize tipinin uygunluğuna dikkat etmektedir. Kanada tarafından Türkiye içerisinde adli sicil kaydı bozuk olanlar, göç sebebiyle herhangi bir sabıkası bulunanların başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

Bunların yanı sıra Kanada konsolosluğu tarafından Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları güvenlik açısından şüpheli veyahut tehlikeli olarak görülürse başvuru işlemleri reddedilmektedir. Maddi durumu yetersiz gelir düzeyi düşük olan ve bulaşıcı hastalığı olup diğer kişilerin sağlığını riske atacak kişilerin başvurusu kesinlikle kabul görmeyecektir.

Kanada Vize İşlemleri İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Kanada vize işlemleri için belli başlı evraklar talep edilmektedir. Bu evrakları kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Evraklarda yanlış veyahut sahtecilik olduğu takdirde tespiti halinde başvurular iptal edilecektir. Şahsınıza ait TC kimlik belgesinin fotokopisi istenmektedir. Güncel ve geçerliliği olan pasaport gereklidir. Seyahat etmek isteyen kişinin sahip olduğu eski ve yeni pasaportun kaşeli ve vize işlenmiş şartı ile fotokopisi istenmektedir.

Kanada vize başvuru formu istenmektedir. Kanada vize dilekçesi talep edilmektedir. Kanada’ya seyahat edecek olan kişinin vize ücretini ödediğine dair dekont gereklidir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartmanız gerekmektedir. Yakın süre zarfı içerisinde çekilmiş olan ve şahsınıza ait olan biyometrik fotoğraf gereklidir. Seyahat sırasında yapılacak olan ulaşım ve Kanada da yapılacak olan konaklama gibi rezervasyon bilgilerinin dokümanları istenmektedir.

Kanada Vize İşlemlerinde İstenilen Finansal ve Mesleki Belgeler Nelerdir?

Kanada vize işlemleri sırasında dikkate alınan en önemli belgelerden biri de finansal yeterlilik belgesidir. Finansal belgeler sayesinde vizeyi almak isteyen kişinin gelir düzeyi kontrol edilir. Gelir seviyesi yüksek olanlar için başvuru sürecinin olumlu olması daha yüksektir. Seyahat etmek isteyen kişiden banka imza sirküleri istenmektedir.

Bunun yanı sıra ıslak imzaya ve kaşeye sahip olan minimum 5.000 TL ye sahip olan banka hesabının son 6 aylık dökümü istenmektedir. Kanada konsolosluğu tarafından dikkat edilen bir diğer unsur ise meslek belgeleridir. Mesleğini evraklar ile belirten kişiler Kanada vize işlemleri sırasında daha avantajlı sayılmaktadır.

Vize İşlemleri Kanada
Kanada Vize İşlemleri

Kanada Vize Randevusu

Geçtiğimiz yıllarda Kanada konsolosluğu Kanada Vize Randevusu için parmak izine gerek duymuyordu. Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları şahsen veya vekâlet vermiş olduğu firmalar aracılığı sayesinde sadece vize için istenilen evrakların eksiksiz olması şartı ile Kanada vize randevusu alamaya gerek kalmadan vize işlemlerini yürütüyordu.

2018 yılının ağustos ayından itibaren bu süreç değişiklik gösterdi. Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarından da parmak izi alınacağı kararı verildi. Bu karardan itibaren günümüzde Kanada vize randevusu zorunlu hale getirildi.

Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları evraklarını eksizsiz tamamladıktan sonra yetkili kuruma teslim etmek için vize randevusu almak zorundadır. Vize randevusuna giden Türkiye vatandaşları evraklarını teslim ediyor ardından ise parmak izi veriyorlar.

Kanada Vize Başvurusuna Gitmeden Önce Neler Yapılması Gerekmektedir?

Türkiye’den Kanada’ya herhangi bir amaç üzerine seyahat gerçekleştirecek kişiler vize randevusuna gitmeden önce belli başlı evrakları eksizsiz tamamlanmalıdır.  Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının iki farklı başvuru formu doldurma zorunluluğu bulunmaktadır. İlk olarak vize için gerekli olan Kanada vize başvuru formu doldurulur.

Daha sonra ise Kanada konsolosluğu tarafından istenilen seyahat edecek kişinin bilgilerine ulaşması için gerekli olan aile bilgi formu doldurulur. Bu formları doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Formları doldurduktan sonra sizden vize işlemleri için istenmiş olan gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir.

Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Parmak izi ve evrak teslimi için randevuyu VFS Global Kanada vize başvuru merkezinin sitesi üzerinden almanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra biyometrik sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Bu sayfa üzerinde randevu al kısmına giriş yaptıktan sonra İstanbul ve Ankara olarak önünüze iki seçenek çıkmaktadır.

İşlem yapmak istediğiniz şehri seçmeniz gerekmektedir. Site bu tercih sonrasında ise randevu alacağınız kısma sizi direk olarak yönlendirecektir. Randevu alma işlemi için sitede mutlaka üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Daha önceden site üzerinden kayıt yaptırmamış ve ilk kez işlem yaptıracak iseniz sitede bulunan yeni kullanıcı kısmından kolay bir şekilde üyelik oluşturabilirsiniz. Sistem 30 gün sonra oluşturmuş olduğunuz kayıt işlemini kendiliğinden silecektir.

Vize Randevusu Kanada
Kanada Vize Randevusu

Kanada Büyükelçiliği Vizesi

Gelişmiş yüksek bir teknolojiye sahip olan Kanada Amerika kıtasında yer alır. Ülkenin temel geçim kaynağı balıkçılık, çiftçilik, madencilik ve turizm gibi faaliyetlerdir. Birçok alanda öncü olan ülke farklı ülke vatandaşları tarafından en çok merak edilen yerler arasındadır.

Türkiye’de bulunan birçok vatandaş Kanada’ya gidip ülkeyi yakından görmek, burada eğitim almak, ticaret yapmak gibi amaçları bulunur. Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada’yı ziyaret etmek için vize almak zorundadır.

Kanada Büyükelçiliği Vizesi için belirtilen kurallar ve prosedürler doğrultusunda bazı kriterleri tamamlamak gerekir. Bu nedenle başvuru formu doldurularak gerekli evraklarla birlikte büyükelçiliğe teslim edilir. Büyükelçilikte yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda Kanada vizesi alınır.

Kanada Vizesi İçin Hangi Belgeler Talep Edilir?

Kanada Vize türü belirlendikten sonra gerekli evraklar toplanmaya başlar. Kanada büyükelçiliği vizesi için bazı belgeleri tamamlamak ve bu belgeleri yetkili birime teslim etmek gerekir. Kanada büyükelçiliği vizesi için istenen belgeler şu şekildedir:

 • Kişiye ait şahsi evraklar. Bu evraklar içerisinde pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunur.
 • Şirket evrakları içerisinde antetli kâğıda özenli bir şekilde yazılan dilekçe, vergi levhası, faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi gibi evraklar bulunur.
 • Seyahat edecek olan kişinin gelirini gösteren evraklar içerisinde banka hesap dökümü maaş bordrosu bulunur.
 • Seyahat için alınmış gidiş dönüş uçak bileti fotokopisi
 • Davet mektubu
 • Kanada vizesi için talep edilen ücretin ödendiğini gösteren dekont.

Kanada Türk Vatandaşlardan Vize İstiyor Mu?

Kanada hükümeti farklı ülkelerden gelen kişilerden Kanada vizesi istiyor. Aynı şekilde bu uygulama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de geçerlidir. Kanada’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri dâhil olmak üzere tüm vatandaşlar Kanada vizesi almak zorundadır. Yani hangi pasaport türüne sahip olursanız olun Kanada’ya gitmek için vizeye tabisiniz.

Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen kişiler öncelikle alacakları vizite ürüne karar vermeleri gerekir. Bu doğrultuda Kanada konsolosluğu ya da büyükelçiliği insanları vize konusunda detaylı bilgilendirmeye çalışıyor. Böylece vize işlemleri sorunsuz bir şekilde ilerlediği için Kanada’ya gidecek olanlar kısa sürede vizelerini alırlar.

Büyükelçiliği Vize Kanada
Kanada Büyükelçiliği Vize

Kanada Konsolosluğu Vizesi

Amerika kıtasında yer alan Kanada Rusya’dan sonra ikinci büyük yüzölçümüne sahip ülkedir. Kanada gelişmiş ekonomisi ve kendine yetebilecek düzeydeki kaynakları ile önemli bir konuma sahiptir. Yaşam kalitesi olarak gelişmiş bir sisteme sahiptir. Kanada Türkiye’de birçok kişinin iş, tatil, ziyaret, eğitim ve ticaret amacıyla sıklıkla ziyaret ettiği ülkelerden biridir.

Türkiye’de bulunan pasaport sahipleri ve bütün vatandaşlar Kanada vizesi almak zorundadır. Kanada vizesi için başvurulacak olan yer Kanada konsolosluğudur. Konsolosluk Türk vatandaşlardan bazı şartları sağlamalarını ister. Bu nedenle gidecek olan vatandaşları yakından tanımak amacıyla vize için bazı belgeler talep eder. Belge ve randevu işlemlerinin sorunsuz bir şekilde halledilmesi halinde Kanada Konsolosluğu Vizesi alınır. Vize sahipleri aldıkları vize türüne bağlı olarak Kanada’ya seyahat ederler.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar

Türkiye’den her yıl binlerce kişi Kanada’ya giderek burada seyahat amaçlarını gerçekleştirirler. Kanada’ya gitmek amacıyla alınan Kanada vizesi Kanada konsolosluk ya da büyükelçiliği tarafından hazırlanır. Kanada konsolosluğu vizesi burada bulunan yetkili birimler tarafından takip edilir. Kanada vizesi yetkili kurumların yoğunluğuna bağlı olarak farklı zamanlarda çıkabilir.

Bazen bu süreç 5 gün içerisinde tamamlanırken bazen de 1 ayı bulmaktadır. Vize sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesini isteyen kişiler tüm prosedürleri doğru bir şekilde uygulamaları gerekir. Aksi durumların yaşanması halinde vize sürecinin alınması uzayabilir.

Kanada Vize Ücreti Nasıl Belirlenir?

Kanada son dönemlerin merak edilen popüler merkezleri içerisinde yer alır. Bu nedenle Türkiye’de bulunan birçok vatandaş Kanada vizesi almak için gerekli çalışmaları yürütüyor. Özellikle Kanada vizesi alacak olanlar vize ücretlerinin nasıl belirlendiğini merak ediyor. Kanada vize ücretleri vizenin türüne ve vizenin geçerlilik süresine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Vize ücretleri her yıl güncellendiği için yeni fiyatlar ilgili kişilere bildirilir.

Kanada konsolosluğu vizesi için belirtilen vize ücreti ile vize harcının yatırılması gerekir. Vize ücretleri gerekli bankalardan yatırıldıktan sonra buradan alınan dekontlar konsolosluğa teslim edilir. Kanada vize ücretleri yatırılmadığı takdirde Kanada vizesi iptal olur. Konsolosluk tarafından bildirilen ücretler zamanında yatırılmalıdır.

Konsolosluğu Vize Kanada
Kanada Konsolosluğu Vize

Kanada Turistik Vize

Kanada’da keyifli bir tatil geçirmek birçok kişinin hayalidir. Çünkü Kanada sahip olduğu doğal güzellikleri ve turizm faaliyetleri ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Turistik açıdan zengin içeriğe sahip olan ülke dışarıdan gelen yabancılardan her koşulda vize talep ediyor. Türkiye’den Kanada’ya turistik amaçla gitmek isteyenler Kanada Turistik Vize alması gerekir.

Alınacak olan vizenin geçerlilik süresi 6 aydır. Bu 6 ay içerisinde isteyen ziyaretçiler tekli giriş yapabileceği gibi çoklu giriş yaparak da Kanada’ya gidebilirler. Vize için Kanada hükümeti tarafından talep edilen tüm işlemleri aşama aşama gerçekleştirmek gerekir. Bu doğrultuda Kanada büyükelçiliği ya da konsolosluğu ile iletişime geçmek daha sağlıklı olacaktır.

Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler

Kanada dışarıdan gelen yabancıları alacakları vize türüne göre kategorileri ayırır. Kanada turistik vize Kanada’yı gezip görmek amacıyla bir vize türü olduğu için Bu doğrultuda talep edilen belgeleri tamamlamak gerekir. Konsolosluk tarafından belirtilen şu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanarak teslim edilmesi gerekir.

 • Pasaport
 • Sağlık koşullarının yolculuğa elverişli olması
 • Vize için gerekli dilekçe
 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Aile bilgi formu
 • Son 3 ay içerisinde gerçekleşen banka hesap özeti
 • Evli olan kişiler evlilik cüzdanı fotokopisini çektirmesi gerekir
 • Kira geliri bulunan kişilerin kira aldıklarını gösteren belge
 • Vize başvurusunda bulunan kişilerin bankada en az 7000 TL paralarının olması gerekir.
 • Vize için gerekli olan ücretlerin yatırıldığını gösteren dekont.

Turistik Vize Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kanada’nın tarihi ve doğal güzellikleri yakından görmek amacıyla alınan Kanada turistik vize işlemleri için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Vize başvurusu için seyahat tarihinden en az bir ay önce işlemlere başlamak gerekir. Kanada hükümeti tarafından 2018 yılından itibaren parmak izi uygulaması başlatılmıştır.

Vize işlemleri sırasında sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi açısından tüm belgelerin doğru bilgiler içermesi gerekir. Aynı zamanda konsolosluğun gerek gördüğü hallerde ek belgelerde istenebilir. Kanada vizesi yaklaşık 15 gün içerisinde çıkıyor.

Turistik Vize Kanada
Kanada Turistik Vize

Kanada Ticari Vize

Amerika kıtasının kuzeyinde bulunan Kanada son dönemlerde farklı ülkelerden birçok kişinin dikkatini çekiyor. Burası doğal güzellikleri, kalkınmışlık düzeyi, kaliteli eğitim anlayışı ve gelişen ekonomisi ile pek çok kişi Kanada’yı merak ediyor. Her yıl farklı nedenlerden dolayı binlerce ziyaretçi Kanada’yı giderek buraları yakından görme şansı elde ediyor.

Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi alması gerekir. Vize türleri içerisinde bulunan Kanada Ticari Vize iş, fuar toplantıları için alınır. İş gezisi ya da iş toplantısı için alınan ticari vize sahipleri 6 ay boyunca Kanada’da kalabilirler. Burada iş fırsatlarını yakından takip ederek değerlendirebilirler.

Kanada Ticari Vize Belgeleri Nelerdir?

Kanada’ya ticari amaçlı seyahat etmeyi planlayanlar öncelikle Kanada Büyükelçiliği tarafından talep edilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Kanada ticari vize başvurusu için istenen belgeler şu şekilde sıralanmıştır:

 • Pasaport ( 6 ay geçerliliği olmalı)
 • Beyaz arka fonda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Başvuru formu. Kanada başvuru formu Kanada konsolosluğunun resmi internet sitesinden açılan şahsi hesaplar doğrultusunda doldurulması gerekir. Bu form Türkçe, İngilizce ve Fransızca doldurulur. Form doldurulduktan sonra elektronik imza atılır.
 • Kanada vizesi dilekçe formu
 • Kanada ticari vize davetiyesi
 • Uçak bileti fotokopisi ve konaklama rezervasyon bilgileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümü

Tüm bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Ayrıca Kanada konsolosluğu bu belgelere ek olarak ticari vize başvurusunda bulunacak kişi ve şirketlerle ilgili de bazı belgeler talep eder. Bunlar;

 • Başvuru yapan kişinin işe giriş bildirgesi
 • SGK hizmet döküm belgesi
 • Başvuru yapan kişinin görev belgesi veya işveren tarafından alınan izin belgesi
 • Görev kimlik kartı fotokopisi

Kanada Ticari Vize Ücreti

Kanada vize ücretleri her yıl güncellenerek ilgililere duyurulur. Kanada Büyükelçiliği tarafından talep edilen harç ücretleri ile vize ücretleri toplu olarak yatırılır. Bu ücretlerin ödendiğine dair dekontu vize için talep edilen belgelerle birlikte konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Büyükelçilik tarafından talep edilen Kanada ticari vize ücreti 100 Kanada doları olarak belirlenmiştir. Yapılan işlemler için ise 85 Kanada doları istenir.

Ticari Vize Kanada
Kanada Ticari Vize

Kanada Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi

Kanada gelişmiş ekonomisi ve teknolojisi ile dışarıdan sürekli göç alan bir ülkedir. Bu doğrultuda Türkiye’den de birçok kişi buraya göç etmek durumunda kalmıştır. Burada bulunan ailesini, arkadaşını ziyaret etmek isteyen Türkiye’deki yakınları Kanada Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi alması gerekir.

Bu bize sürü doğrultusunda Kanada’da bulunan aile veya arkadaş tarafından davetiye mektubu gönderilmesi gerekir. Kanada’daki yakınlarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada hükümeti tarafından belirtilen koşulları yerine getirmesi gerekir.

Bunun için en temel şart ülkeye girişlerde zorunlu olarak istenen Kanada vizesidir. Kanada vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle Kanada büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’na başvurması gerekir. Bu birimler tarafından belirtilen bir takım belge ve evraklar bulunur.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Kanada vizesi almak için öncelikle kişilerin olmayan ortamlarda hazırlanan başvuru formunu doldurmaktır. Kanada hükümeti bu form sayesinde Kanada’ya gitmek isteyen kişileri yakından tanımanı çalışıyor. Kanada Vize türü belirleyen kişiler Bu doğrultuda hareket ederler. Kanada aile arkadaş ziyaretleri vizesi için gerekli olan belgeler şu şekildedir:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Aile bilgi formu
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Aile ziyareti için hazırlanan dilekçe
 • Kişinin maddi durumunu gösteren maaş bordrosu ve banka hesap kartları
 • Kanada vizesi için ziyaret edilecek aile ya da arkadaş tarafından gönderilen davetiye mektubu
 • Başvuru yapan kişinin mesleği ile ilgili belgeler
 • Kanada vizesi için alınmış uçak biletleri
 • Kanada da kalınacak yer hakkında detaylı adres bilgileri

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türk vatandaşlar Kanada’da bulunan yakınlarını ziyaret etmek amacıyla Kanada aile arkadaş ziyaretleri vizesi almak zorundadır. Bu doğrultuda Ankara’da bulunan Kanada büyükelçiliği ne ya da İstanbul’da bulunan Kanada Konsolosluğu’na gitmek gerekir.

Ya da yardımcı firmalar aracılığı ile vize işlemlerini yürütmek gerekir. Bu nedenle Kanada seyahat için kişilerin konsolosluk tarafından yapılan tüm duyuruları eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekir. En önemlisi ise Kanada’ya gitmek için talep edilen vize ücretini yatırmaları zorunludur.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kanada
Kanada Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada Vizesi Gerekli Evraklar

Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yapmadan önce yerine getirmesi gereken bir kaç önemli evrak zorunluluğu bulunmaktadır. Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Eksik veya yanlış beyanda bulunanlar evraklar vize reddi, vize başvuru sürecinin uzatılması gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Seyahat amacı ve vize türü ne olursa olsun ortak şekilde istenilen Kanada vizesi için gerekli evraklar ise şunlardır; Kanada vize başvuru formu istenmektedir. Kanada vize aile bilgi formu istenmektedir. Bu formları doldurma esnasında mutlaka tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir. Formları doldururken doğru ve kanıtlı bilgileri verilmelidir.

Seyahat edecek kişinin kullanacağını 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportun aslı istenmektedir. Seyahat edecek kişinin eski ve yeni tüm kullanmış olduğu pasaportların belirlenen sayfalarının fotokopisi istenmektedir. Seyahat gerçekleştirecek olan kişinin kimlik fotokopisi istenmektedir. 2 adet fotoğraf ve vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartmanız gerekmektedir. Kanada seyahati sırasında yapılmış olan uçak, otel gibi rezervasyon belgeleri istenmektedir.

Çalışan Kişiden İstenilen Diğer Evraklar Nelerdir?

Ortak evrakların dışında farklı meslek gruplarına sahip olan kişilerden belli başlı farklı bir kaç evrak talep edilmektedir. Çalışan kişi için Kanada vizesi için gerekli evraklar ise şunlardır; vize talep dilekçesi gerekmektedir. Son 3 ayı kapsayan ve ıslak imzalı kaşeli olan maaş bordrosu gerekmektedir. Seyahat etmek isteyen kişinin SSK hizmet dökümü gerekmektedir. Güncel şirket evrakları eksizsiz bir şekilde istenmektedir. Seyahat edecek kişinin herhangi bir ek gelir var ise bu gelirlerin belgeleri gerekir.

Emekli Olan Kişiler İçin İstenilen Diğer Evraklar Nelerdir?

Emekli olan kişiler için Kanada’ya seyahat sırasında başvuru yapılan vize işlemlerinde talep edilen evraklar farklılık göstermektedir. Ortak evrakların dışında emekli kişiler için istenilen başvuru evrakları; vize talep dilekçesi istenmektedir. Emeklilerin sahip olduğu emeklilik kartı fotokopisi gereklidir.

Emekli maaşının alındığı banka hesap cüzdanının son 3 aylık hizmet dökümü kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekmektedir. Seyahat edecek kişinin üzerine kayıtlı ev, araba gibi mal mülk varsa tapu fotokopisi istenmektedir. Seyahati gerçekleştirecek kişinin var ise ek gelirinin ispat belgesinin fotokopisi istenmektedir. Seyahat edecek kişinin şahsi vadesiz banka hesap cüzdanı veyahut banka hesap dokümanları istenmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Kanada
Kanada Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kanada Vize Dilekçe Örneği

Kuzey Amerika kıtasında bulunan Kanada yeraltı zenginlikleri ve doğal kaynakları bakımından gelişmiş bir ülkedir. Yaşam standartlarının geliştiği ülkede insanlar kişi başına düşen milli gelir sayesinde refah içerisinde yaşarlar. Kanada gelişen ekonomisi ve teknolojisinin dışında eğitim sistemleri ve turistik değerleri bakımından da önemli bir konuma sahiptir.

Burası farklı ülkede bulunan birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bu nedenle Kanada hükümeti dışarıdan gelecek olan vatandaşlar için vize zorunluluğu bulunduruyor. Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen vatandaşların gri, siyah, bordo ve yeşil pasaportları bulunsa dahi vizeye tabidirler.

Kısacası Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmeyi planlayan kişiler Kanada vizesi almak zorundadır. Bu doğrultuda yapılması gereken ilk iş Kanada Vize dilekçe örneği hazırlanarak gerekli evraklarla birlikte konsolosluğa teslim edilmelidir.

Kanada Vize Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Kanada hükümeti farklı ülkelerden gelen tüm vatandaşları vizeye tabi tuttuğu için Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen kişiler de vize almak zorundadır. Vize başvurusu öncesinde Kanada başvuru formu ile Kanada Vize dilekçesi hazırlanmalıdır. Dilekçe üzerinde kişilerin Kanada’ya gitme amaçları ve talep ettikleri vize türü bulunur. Ayrıca seyahati gerçekleştirecek olan kişiler hakkında bazı bilgilerin yer aldığı Kanada Vize dilekçesi doğru bilgiler ışığında hazırlanmalıdır.

Hazırlanan bu belgeler talep edilen diğer belgeler ile birlikte Kanada Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Burada gönderilen belgelerin doğruluğu incelenir ve seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında Kanada hükümeti detaylı bilgiye sahip olur.

Kanada Vize Türleri

Kanada hükümeti tarafından ülkeye girişlerde kullanılan vize farklı kategorilere ayrılır. Böyle bir uygulamanın tercih edilmesinin nedeni dışarıdan gelen kişilerin hangi amaçla ülkeye giriş yaptıklarını öğrenmektir. Bu doğrultuda farklı vize türleri uygulaması bulunur. Kanada’ya seyahat etmek isteyenler alacakları vize türüne yönelik belge ve evrak Kanada Konsolosluğu’na teslim etmek zorundadır.

 Kanada hükümeti tarafından kategorilere ayrılan vize türleri şu şekildedir: Kanada turistik vize, ticari vize, aile arkadaş ziyaretleri vizesi, transit vize öğrenci vizesi gibi vize türleri bulunur. Kişiler aldıkları bu kısa süreli ya da uzun süreli vizeler ile Kanada’yı ziyaret edebilirler.

Vizesi Dilekçe Örneği Kanada
Kanada Vizesi Dilekçe Örneği

Kanada Vize Formları

Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları Kanada Vize Formları internet üzerinden doldurulmaktadır. Başvurular internet üzerinden sağlanmaktadır. İnternet sitesi üzerinde bulunan Kanada başvuru formları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra sizden vize başvurusu için gerekli belgeler istenmektedir. Bu belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız halinde başvuru yapabilirsiniz.

Kanada vize formları sizden şahsınıza ve ailenize ait bilgiler talep etmektedir. Evli ve çocuğu olan Türkiye vatandaşları için eşinin ve çocuğunun adı soyadı, doğum yeri, ikamet ettiği adres, mesleği gibi bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra anne ve babanız içinde aynı bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Kanada vize başvuru formları sayesindedir Kanada konsolosluğu sizi yakinen tanır ve Kanada’ya seyahat etmenizin uygun olup olmadığına karar verir. Bu sebeple Türkiye vatandaşları istenilen Kanada başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak zorundadır.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formunu Türkçe ve İngilizce dil kullanarak doldurmanız mümkündür. Başvuru formunu doldurma esnasında mutlaka tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir. Yazım yanlışı, noktalama işaretleri gibi önemli unsurlara özen gösterilmesi gerekmektedir. Kanada başvuru formunda sizden istenmiş olan bilgilerin cevaplarını mutlaka büyük harf kullanarak doldurmanız gerekmektedir.

Okunabilir olmasına özen göstermelisiniz. Kanada konsolosluğu tarafından belirlenmiş bir fotoğraf ölçüsü bulunmaktadır. Bu fotoğraf ölçüsü 35×45 mm olarak belirlenmiştir. Şahsınıza ait olan biyometrik fotoğrafınızı başvuru formunda bulunan fotoğraf karesine yapıştırmanız gerekmektedir. En sonunda başvuran kişinin imzası istenmektedir. Kendinize ait geçerliliği olan imzanızı atmanız yeterli olacaktır.

Kanada Başvuru Formunda Dikkat Edilen Unsurlar Nelerdir?

Doldurmuş olduğunuz başvuru formu sayesinde Kanada konsolosluğu sizin maddi durumunuzu, kişisel durumunuzu, gelir seviyenizi ve hangi amaçla ne kadar süre zarfı içerisinde seyahati gerçekleştireceğinizi öğrenmektedir. Kriterlerin uygunluğuna göre kabul etmektedir. Kanada başvuru formunda dikkat edilen ilk ve en önemli unsur ise; daha önce bir yurt dışı seyahati gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizdir.

Bunun sebebi ise kısa süreli seyahat izni ile ülkeler içinde göçmen hayatı yaşayanların tespit edilmesinden kaynaklıdır. Kanada başvuru formunda maddi durumu iyi olan gelir seviyesi yüksek olan kişiler için başvuru sonucu daha olumlu olmaktadır.

Vize Formu Kanada
Kanada Vize Formu

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler vize başvurusu ardından değerlendirme süresini merakla beklemektedir. Vize için başvuru gerçekleştiren Türkiye vatandaşlarının aklında Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu olmaktadır. Kanada vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna sizler için yanıt veriyoruz. Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları evraklarını eksizsiz tamamladıktan ve teslim ettikten sonra başvurusu işleme alınmaktadır.

Yapılan başvurunun işleme alınmasının ardından ise değerlendirme ve sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 11-15 gün arasında değişmektedir. Kanada vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu etkileyen faktörler de bulunmaktadır.

Seyahat edecek kişinin evraklarında eksiklik, hatalı evrak teslimiyeti gibi kişinin yaptığı hatalar sonucunda bu başvuru süreci farklılık gösterebilir ve uzayabilmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sürecinde araya giren hafta sonu tatilleri, resmi tatiller ve bayramlar gibi durumlarda başvuru süresi farklılık gösterir ve uzayabilir.

Kanada Vize Başvurusu İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’den Kanada’ya seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat tarihi belirlenmiş olmalıdır. Kişi seyahatin gerçekleşeceği tarihten en az 2-3 hafta önce vize başvurusu işlemlerini başlatması gerekmektedir. Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşı eğer turistik vize başvurusu yapıyor ise evrakları konsolosluğa göndermiş olması yeterlidir.

Yapılmış olan vize başvurusu ne tür olursa olsun fark etmeksizin başvuru sırasında kati suretle yanıltıcı, gerçek dışı, sahte belge kullanımı yapılmaması gerekmektedir. Tamamlanacak olan belgelerin aslı kanıtlanabilir olmalıdır. Kanada konsolosluğu tarafından gerek görülür ise başvuru yapan kişiden ek belge talebinde bulunabilir.

Bunun yanı sıra kişi Kanada konsolosluğu tarafından mülakata tâbi tutulabilir. Kanada konsolosluğu tarafından red cevabı verilen başvurular için itiraz hakkı yoktur. Başvurunuz red cevabı ile sonuçlanmış ise tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Kaç Yıllık Vize İzni Veriyor?

Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşı çoklu giriş turist vizesi almış ise Kanada’ya 6 ay süre zarfı boyunca istediği kadar giriş çıkış gerçekleşebilir. Vize türü fark etmeksizin çoklu giriş vizesinin 10 yıla kadar kullanım süresi uzayabilir. Çoklu giriş vizesi sahibi kişiler pasaport geçerliliği süresi kadar vizesini kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin çoklu giriş vizesi dâhi olsa devamlı olarak aralıksız Kanada’da ikamet edeceği en fazla süre zarfı 6 aydır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Kanada
Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kanada Vize Ücreti

Kanada Vize Ücreti 150 CAD(Kanada doları) olarak belirlenmiştir. Kanada vize ücreti herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması karşısında vize iptali ile karşı karşıya kalınır ise vizeyi alacak olan Türkiye vatandaşlarına vize iptalinden sonra geri iade edilmemektedir.

Kanada vize ücreti kısa süreli seyahat edecek kişiler için yani turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, kısa süreli dil okulu vizesi sahibi olarak seyahat edecek Türkiye vatandaşları için 150 Cad’dır. Bunun yanı sıra biyometrik işlem kayıt bedeli olarak 85 CAD daha ödeme yapılması gerekmektedir. Uzun süreli eğitim vizesi başvurusunda bulunan Türkiye vatandaşları ise vize başvurusu için 200 CAD ödeme yapması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra biyometrik işlem kayıt bedeli olarak 85 CAD daha ödeme yapılması gerekmektedir. Türkiye’den Kanada’ya iş amaçlı, çalışmak için gidecek olan Türkiye vatandaşlarının ise çalışma izni başvurusu adı altında 155 CAD ödeme yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra biyometrik işlem kayıt bedeli olarak 85 CAD daha ödeme yapılması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Kanada’ya herhangi bir sebep ile seyahat gerçekleştirecek Türkiye vatandaşlarının ilk olarak vize başvurusu yapması gerekmektedir. Vize başvurusu için ilk olarak seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları için evrak teslimi ve parmak izi alınması gerekmektedir. Bu tarz işlemlerin tamamlanması için seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının ilk olarak Kanada vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Randevu günü ve saatinde seyahat edecek olan kişi evraklarını eksizsiz bir şekilde tamamlamış ve randevu yerinden olması gerekmektedir.

Kanada Vize Reddi Neden Olur?

Kanada konsolosluğu tarafından red edilen vizeler için bir kaç önemli unsur bulunmaktadır. Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının seyahat geçmişinin uygun olmaması vize reddi sebepleri arasında yer almaktadır. Kanada konsolosluğu tarafından Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişinin Türkiye’ye geri dönüş yapmayacağı düşünülür ise vize başvurusu red edilir.

Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının evraklarının ve vize başvuru sebebinin açıklayıcı, inandırıcı ve tatmin edici olmaması vize reddi sebepleri arasında yer almaktadır. Kanada vize başvuru işlemi olumsuz sonuçlanması durumunda konsolosluk tarafından red mektubu gelmektedir.

Vize Ücreti Kanada
Kanada Vize Ücreti

Kanada Vize VFS Global Başvuru

Kanada Vize VFS Global Başvuru merkezî Türkiye genelinde VFS Kanada Ankara ve VFS Kanada İstanbul olarak iki farklı yerde bulunmaktadır. Kanada vize vfs global başvuru merkezinde çalışan ve başvuruları alan kişilerin vizeler üzerinde herhangi bir hükmü yoktur.   

Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının vize başvuruları Kanada hükümeti tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlanmaktadır. Vize için uygun görülmeyen Türkiye vatandaşlarının vize reddi Kanada hükümeti tarafından yapılmaktadır. Kanada vize vfs global Türkiye içerisinde bulunan Kanada vize yetkili merkezlerini yönetmek için Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık bürosu tarafından görevlendirilen yetkili bir kurum olmaktadır.

Kanada Vize Başvuru Nasıl Takip Edilir?

Türkiye’den Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları başvuru onay sürecinde en merak ettiği sorulardan biri ise başvurumu nasıl takip edebilirim? Sorusu olmaktadır. Güncel olarak vize başvurusunun takibini yapmak isteyen Türkiye vatandaşları vfs global başvuru merkezinin sms yolu ile bilgilendirme avantajından faydalanabilir. Bu avantajdan faydalanmak isteyenler için ayrı bir ücret talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra yapılmış olan vize başvurusunun takibini online olarak yapabilirsiniz. Online olarak vize başvurusu takibi yapabilmek için online/web sohbeti/yardım hattı/e-posta hattını kullanmak gerekmektedir. Vize başvurusunun ardından başvuru merkezi aracılığıyla Türkiye vatandaşlarına bir makbuz verilmektedir. Verilen makbuzun üzerinde ise takip numarası bulunmaktadır. Bu takip numarasını kullanarak, doğum tarihiniz eksiksiz olarak doldurup başvurunuzun takibini yapabilirsiniz.

Kanada Vizesi Vfs Global
Vfs Global Kanada Vizesi

Kanada Vize Başvuru Merkezinde Randevu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler alınmış olan randevu saatinden 15 dakika önce başvuru merkezinde bulunmuş olması gerekmektedir. Vize başvuru randevusuna randevuyu alan şahsın kendisi gelmesi zorunludur.

Seyahat gerçekleştirecek kişi kendisinin yerine randevu günü için bir başkasını gönderemez. Vize randevusu yapılan kişi eğer 5 yaşından küçük bir çocuk ise onunda randevuya gelmesi zorunlu kılınmıştır. 5 yaşından küçük çocuklardan parmak izi talep edilmemektedir. Reşit olmayan 18 yaş altı kişilerin ise vfs global başvuru merkezine bir yetişkin ile gelmesi zorunludur. Kanada vize vfs global başvuru merkezinden görev alan personeller vize iptali vize reddi gibi durumlara karar verme yetkisine sahip değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada Vizesi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Kanada’ya gitmek isteyen bireylerin vizeye ihtiyacı bulunmaktadır. Bu vizeleri Kanada Konsolosluğuna başvurarak alabileceğiniz gibi online sistem üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kanada vizesi alırken belge ve evraklarınızın tam olmasına ve doğru bilgiyi barındırıyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır.

Kanada Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’da yaşayan ailenizden ya da arkadaşlarınızdan birini referans göstererek sahibi olacağınız vize türünüzdür. Kanada’daki tanıdıklarınız hükümet tarafından güvence olarak görülmekte ve böylece vizeniz onaylanmaktadır.

Davetiyeli Kanada Vizesi?

Davetiyeli Kanada vizesi aracılığı ile Kanada’ya gitmeniz oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Kanada’dan davetiye almanız vize işlemlerinizi olumlu yönde etkilemektedir.

Kanada Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada Konsolosluğundan vize randevusu almak istiyorsanız Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden erişim sağlayabileceğiniz gibi telefon numarası ile arayarak da randevu talep edebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Kanada Konsolosluğunda vize işlemleriniz beş ila on beş gün kadar sürmektedir. Bu süreçte eğer bu işlemler ayıracak vaktiniz yoksa firmamıza başvurabilir ve tüm işlemlerinizin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada Büyükelçiliğinden vize işlemleriniz için randevu almak istiyorsanız online sistem üzerinden randevu alabileceğiniz gibi telefon numarası ile ulaşarak da randevu talep edebilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Kanada Büyükelçiliğinin görevleri; Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen bireylerin vize işlemlerini gerçekleştirmek ve Türkiye sınırları içerisinde bulunan Kanada vatandaşlarının resmi işlemlerini gerçekleştirmek olarak sıralanabilir.

Kanada Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada ülkesine ticari amaçlarla gitmek istiyorsanız Kanada’dan tarafınıza bir davet mektubu almanız gerekmektedir. Bu davet mektubu konsoloslukta gerçekleştireceğiniz vize işlemlerinizin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında oldukça etkili olacaktır.

Kanada Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari amaçlarla Kanada’ya gitmek istiyorsanız davet mektubuna ihtiyacınız olacaktır. Kanada ülkesi sınırları içerisinde güvenliği sağlamak amacıyla bu davet mektubunu ticari amaçla gidenler için zorunlu kılmaktadır.

Kanada Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya gezi amaçlı gitmek istiyorsanız ihtiyacınız olan, turistik vizedir. Konsolosluğa başvurarak turistik vizeniz için başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz ve evrakları teslim ederek sürecin olumlu sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Kanada Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada turistik vizesi konsolosluğun yoğunluğuna ve sizlerin harç ödemesini ve evrak teslimini gerçekleştirme sürenize bağlı olarak değişmektedir. Fakat genel anlamda beş ila on beş gün arasında vize çıkmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurunuzu e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi konsolosluktan randevu alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ya da firmamıza başvurarak tüm işlemleri sizin adınıza gerçekleştirmemize fırsat tanıyabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada vize başvurusu yaparken belirtmiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda zamanlamayı da doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Vize başvurunuzu doldururken yazınızın net ve okunaklı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Tükenmez kalem kullanmanız ve verdiğiniz bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olmanız da oldukça önemlidir.

Kanada Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Başvuru formunuzu Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Yalnızca itiraz dilekçelerinde İngilizce dili tercihe etmeniz şikayetinizi net bir şekilde karşı tarafa iletebilmek açısından oldukça önemlidir.

Kanada Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formunu doldururken bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız vize sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanması açısından oldukça önemli bir şarttır. Tükenmez kalem kullanmanız ve yazınızın okunaklı olması da önemlidir.

Kanada Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada vize işlemlerinizi e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluktan şahsen randevu alarak da vize başvurusunda bulunabileceğiniz gibi firmamıza ulaşarak tüm sürecinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Kanada Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İşlemlerinizi zamanında gerçekleştirmeniz seyahatinizin akıbeti açısından oldukça önemidir. Seyahatinizden en geç iki hafta kadar önce bu işlemlerin başlatılmış olması herhangi bir aksiliğin oluşmasına engel olmaktadır.

Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Vize randevunuzu Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi Kanada Konsolosluğu telefon numarası üzerinden arayarak da randevu talep edebilirsiniz.

Kanada Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi randevunuzu seyahatinizden en geç on beş gün öncesine almış olmanızdır. Bu gerçekleşecek herhangi bir aksiliğe karşı alınan bir önlem olarak görülebilir.

Kanada Vize Ücreti 2021?

Kanada vize ücreti yıllara göre farklılık göstermektedir. 2021 yılı için belirlenen harç ücretini de Kanada Konsolosluğunun belirlemiş olduğu banka hesabına en kısa sürede yatırmanız işlemelerinizin hız kazanması açısından önemlidir.

Kanada Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize harcı olarak da belirtilen bu ücret Kanada Konsolosluğunun belirlemiş olduğu banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Dilerseniz firmamız ile anlaşabilir ve tüm bu işlemlerden muaf sayılabilirsiniz.

Kanada Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kanada vizesi dilekçe örneği; herhangi bir durumda Kanada Konsolosluğuna dilekçe iletmeniz gerektiğinde kusursuz bir dilekçe yazmanıza olanak tanır. Resmî kurumlara yazılan dilekçelerin dikkate alınması için kurallara uygun yazılmış olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kanada vizesi için dilekçe yazmanız gerekiyorsa öncelikle probleminizi belirtmeniz ve bundan az ve öz ifadelerle bahsetmeniz gerekmektedir. Tükenmez kalem ve kurallara uygun bir dil benimsemeniz gerekmektedir.

Kanada Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Vize dilekçenizi İngilizce ya da Kanada resmi dilinde yazmanız konsolosluk görevlerinin probleminizi daha iyi anlaması adına oldukça önemsenmektedir. Yazdığınız dilin kurallarına uygun bir dilekçe oluşturmanız önemlidir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Kanada vizesi için birtakım belgelerin konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir. Bu belgeler sizlerin kişisel bilgilerinizin ve seyahat bilgilerinizin bulunduğu resmi evraklar olarak kabul edilmektedir.

Kanada Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kimlik fotokopisi, ikametgâh kaydınız, nüfus kayıt örneğiniz, sağlık raporunuz, seyahat biletleriniz, pasaportunuz, maaş bildirgeniz gibi resmi evrakların bulunduğu dosyaları kapsamaktadır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kanada vizesinin çıkma günü yoğunluğa göre değişkenlik göstermektedir. Genel anlamıyla 5-15 gün aralığında çıkan bu belgeler ile Kanada ziyaretinizi başarılı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vizeniz genel olarak iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat planınızda herhangi bir aksilik olmaması adına başvuru işlemlerinizi seyahatinizden en geç on beş gün kadar önce başlatmış olmanız önerilir.

VFS GLOBAL Kanada Vize İşlemleri?

Vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli vaktiniz yoksa firmamıza ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve tüm süreci sizin adınıza yürütmemize olanak tanıyabilirsiniz. Uygun fiyat garantisi ile tüm vize işlemleriniz başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

VFS GLOBAL Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemleriniz konusunda sizlere kusursuz bir hizmet sunan firmamız ile anlaşarak Kanada vizesi için gerekli olan tüm adımları sizler için güvenli bir şekilde atmamıza fırsat verin. Böylelikle yoğun yaşam temponuzda vize işlemelerinizi sizin için titizlikle sürdürelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top