Vizesi İsviçre

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır 2024?

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır 2024? İsviçre vizesi, İsviçre seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir belgedir. İsviçre’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vizeye tabidirler.

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü açmayacak seyahatleri için vize işlemlerinden muaftırlar. İsviçre vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir.

İsviçre’ye turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin, vize çeşidine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde talep edilen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. İsviçre vize başvuruları, İsviçre konsolosluğu veya İsviçre Büyükelçiliği’ne yapılır. İsviçre Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, vize başvurularını değerlendirmekle ve sonuçlandırmakla yetkili temsilciliklerdir.

İçindekiler

İsviçre Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır?

İsviçre vizesi alabilmek için tüm vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde prosedüre uygun şekilde tamamlanması gerekir. İsviçre Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, ülkenin güvenliği açısından vize işlemlerini titizlikle yürütmektedir.

Birçok Avrupa ülkesinin de yer aldığı Schengen bölgesinde, İsviçre’de yer alır. İsviçre vizesi başvuruları, Schengen vizesine göre hazırlanır. İsviçre vize başvurusu için İsviçre Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde tamamlayıp teslim edilmesi gerekir.

İsviçre vizesi alabilmek için vize ücreti, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemleri büyük bir titizlikle yürütülmelidir. İsviçre Konsolosluğu/Büyükelçiliği, vize için gerekli evrakları ve belgeleri inceler ve vize başvurularını olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırır.

İsviçre Vizesi Redde İtiraz

İsviçre vizesi ret ile sonuçlanan kişilerin, redde itiraz hakları bulunur. İsviçre Konsolosluğu/ Büyükelçiliği’ne redde itiraz dilekçesi yazarak gönderilmelidir. Ancak kişilerin, redde itiraz için haklı gerekçelerinin bulunması gerekir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması, genellikle talep edilen evrak ve belgelerin yanlış ve eksik tamamlanmasından kaynaklanır.

İsviçre vizesi redde itiraz dilekçesi kabul olan kişiler, gerekli düzenlemeleri yaparak tekrar gerekli evrakları ve belgeleri göndermeleri gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus; İsviçre vizesi ret ile sonuçlandığında vize ücreti iade edilmez.

Tekrar vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize ücretini tekrar ödemeleri gerekir. İsviçre vize başvurularının başarılı olarak sonuçlanması için tüm aşamalarda dikkatle ve titizlikle vize işlemleri yürütülmelidir.

Vizesi İsviçre
İsviçre Vizesi

İsviçre Vize Başvurusu 

İsviçre Vize Başvurusu işlemleri için yapmanız gereken ilk adım hazırlanacak evraklar hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bunun için büyükelçilik sitesinden online olarak bilgi alabilir ya da İsviçre elçiliklerindeki görevlerinden seyahat amacınıza göre gerekli evrakların listesini alabilirsiniz. Bundaki süreç biraz yorucu olsa da evrakların eksiksiz hazırlanması vizenizi zamanında alabilmeniz için son derece önemlidir. İsviçre başvurular için hazırlamanız gereken evraklar ise genel olarak;

 • İsviçre vizesi için uygun olarak doldurulmuş başvuru formu ve ek belgeleri
 • İsviçre’yi neden ziyaret etmek istediğinizi açıklayan özelleştirilmiş bir dilekçe
 • Otel rezervasyonlarınız ve seyahat planlarınızla örtüşen planlar
 • Gidiş-dönüş uçuş rezervasyonu konusunda kanıtlayıcı belgeler

Belgelerin tam listesine konsolosluğun web sitesinden bakılabilir. İşlem süresi boyunca konsolosluk, münferit durumlarda sizden ek bilgi veya belge sunmanızı isteyebilir veya bir görüşme için sizinle iletişime geçilebilirler.

İsviçre Vizesi

İsviçre vize başvurusu için eksiksiz bir süreç yönetmek için kendinize bir kontrol listesi hazırlayabilirsiniz. Çünkü vizenizi hızlı bir şekilde alabilmek için mutlaka tüm belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Peki, bunun için ne yapabilirsiniz?

 • Vize süreci için eksiksiz belge kontrol listesini edinin. Kontrol listesini takip ederek belgeleri bir araya getirin. Belgelerin güncellenmiş versiyonlarını topladığınızdan emin olun.
 • Vize randevu aralıklarına bakın. Tercih ettiğiniz tarih ve saate göre bir yer ayırtın.
 • Vize başvuru formunu indirin veya çevrimiçi olarak doldurun. Başvuru formunu yazdırmadan önce iyice inceleyin. Kapak mektubunu hazırlayın, seyahat sigortasını satın alın ve diğer belgeleri tamamlayın.
 • Ödeme makbuzunu alın. Vize başvuru takip numaranız makbuz üzerinde belirtilecektir.

İsviçre Vize Başvuru Süreci

Vize süreci hakkında kapsamlı bir araştırma yaptıktan ve vize gereklilikleri konusunda bilgili olduktan sonra, Büyükelçiliğin belge kontrol listesine göre belgelerin düzenlenmesine daha fazla odaklanmalısınız. Evrakları toplarken, evraklarınızı teslim etmek ve biyometrik verilerinizi sağlamak için vize randevusu için yer olup olmadığın kontrol edin. İsviçre vize başvurusu için belge kontrol listesi derlemesi yapmalısınız. Vize başvuruları, çok dikkatli bir şekilde ele alınması gereken, başvurunun sunulması için belgelerle ilişkili bir dizi süreci içermektedir.

Vize Başvurusu İsviçre
İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre Vize İşlemleri başlatılmadan önce kişilerin, ülkeye seyahat nedenlerini ve seyahat sürelerini belirlemeleri gerekir. İsviçre’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, İsviçre seyahatleri için vize almaları zorunludur. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

İsviçre’ye seyahat edecek kişilerin, vize türüne uygun şekilde vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. İsviçre vizesi alabilmek için gerekli evraklar ve belgeler, vize başvurusu, vize randevu oluşturma, vize ücretinin yatırılması gibi tüm vize işlemlerinin aşamalı ve özenli bir şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Vize işlemlerinde yapılacak yanlış veya eksik bir aşama, vizenin ret ile sonuçlanmasına neden olur.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar Ne Zaman Sonuçlanır?

İsviçre vize işlemleri prosedüre uygun şekilde tamamlandıktan sonra İsviçre Konsolosluğu yetkilileri, vize başvurularını değerlendirir. İsviçre vize başvuruları, ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda İsviçre Konsolosluğu’nun yoğunluğu, resmi tatil ve bayramlar, vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur.

Bu nedenle İsviçre vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize işlemlerini en az 1 ay öncesinden başlatmaları daha doğru olacaktır. İsviçre vize başvurularında, bazı durumlarda Konsolosluk veya Büyükelçilik, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum, başvurunun sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur. Vize başvurularını kişiler, şahsi olarak gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra görevli vize merkezleri aracılığıyla da vize başvurularını oluşturmak mümkündür.

İsviçre Schengen Vizesi

İsviçre, birçok Avrupa ülkesinin dâhil olduğu Schengen bölgesi içerisinde bulunur. İsviçre Schengen vizesi alan kişiler, Schengen bölgesinde yer alan diğer birçok ülkeye geçiş yapabilir. Schengen bölgesinde yer alan ülkeler; Avustralya Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İtalya, Yunanistan, İzlanda, Macaristan, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovenya, Polonya, Estonya gibi ülkelerdir.

Bunun yanı sıra Schengen bölgesinde yer almayan ancak schengen vizesi ile seyahat edilebilecek ülkeler; Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya ülkeleridir. İsviçre schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken husus, ilk seyahatin İsviçre’ye yapılması gerekir. İsviçre üzerinden diğer schengen bölgesinde yer alan ülkelere geçiş yapılabilir.

Vize İşlemleri İsviçre
İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre Vize Randevusu

İsviçre Vize Randevusu, İsviçre’ye seyahat edecek kişilerin hazırladıkları evrakları ve belgeleri teslim etmesi için gerekli vize işlemlerinden biridir. İsviçre vize başvurularında, randevusuz başvurular kabul edilmez. Ancak bazı durumlarda randevusuz işlemler kabul edilebilir.

Kişiler vize randevusu oluşturarak hem gerekli evrakları ve belgeleri teslim eder, hem de parmak izi verirler. Vize randevusunu kişiler, kendileri şahsi olarak gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra vize randevusu oluşturma işlemleri için görevli vize merkezleri ile iletişime geçilebilir. İsviçre vize randevusu oluşturan kişilerin, randevu günü ve saatinde talep edilen yerde hazır olmaları gerekir.

İsviçre Vize İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

İsviçre’ye seyahat edecek kişilerin, vize alabilmek için vize işlemlerini aşama aşama prosedüre uygun şekilde tamamlamaları gerekir. Öncelikle kişiler, ülkeye seyahat nedenlerini ve seyahat sürelerini belirlemelidir.

Daha sonra vize çeşidine, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde belirlenen evrakları ve belgeleri hazırlayarak İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne teslim etmeleri gerekir. İsviçre vize randevusu oluşturularak talep edilen evraklar ve belgeler teslim edilir. Ayrıca vize başvurularında, vize ücretinin yatırılması zorunludur. İsviçre vize işlemleri, birçok prosedürden ve aşamadan oluşur. Tüm işlemlerin, özenli ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir.

İsviçre Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği bulunan bir pasaportları bulunmalıdır.

Pasaportun, yıpranmamış ve eskimemiş olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvurularında en önemli evraklardan birisi olan vize başvuru formunun, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca başvuru formu, dilekçe ve diğer vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmalıdır. İsviçre vize başvurularında, İsviçre vize randevusu alınması zorunludur.

İsviçre Vize Çeşitleri

İsviçre seyahatleri için öncelikle vize çeşitlerini belirlenmesi gerekir. İsviçre vize çeşitleri şunlardır:

 • İsviçre turistik vizesi
 • İsviçre ticari vizesi
 • İsviçre aile birleşimi vizesi
 • İsviçre aile arkadaş ziyareti vizesi
 • İsviçre eğitim vizesi
 • İsviçre çalışma vizesi
Vize Randevusu İsviçre
İsviçre Vize Randevusu

İsviçre Büyükelçiliği Vizesi 

Vize başvuruları genellikle şahsen İsviçre büyükelçiliğine yapılmaktadır. İsviçre Büyükelçiliği Vizesi alınması durumunda ziyaretlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ziyaret amacınız iş, gezi ya da eğitim amaçlı olabilir. Kısa süreli vizeler için söz konusu sınır 90 ila 180 gündür. Ancak bu durum vize türüne göre çeşitlilik gösterir. Genellikle vize başvurusu için gerekli belgeler ise;

 • Başvuru formları eksiksiz olarak doldurulmalı ve ziyaret amacı açıkça belirtilmelidir.
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonları.( Gidiş tarihinizden en az 1 ay için başvuru yapmalısınız ve vizeniz çıkmadan kesinlikle biletlerinizi almayınız.
 • İsviçre’de planlanan tüm kalış süresi için konaklama kanıtı. (Otel rezervasyonu ya da kalacağınız yerin açık adresi)
 • 2 adet biometrik fotoğraf.
 • İsviçre’deki ailenizden veya arkadaşlarınızdan adres ve telefon numarası içeren davet mektubu. ( Akraba/ arkadaş vizeleri için istenmektedir.)
 • İsveç Büyükelçiliği yalnızca İsveç’in ana varış yeri olduğu bir vize başvurusunu inceleme ve karar verme yetkisine sahiptir.

İsviçre Büyükelçiliği vizesi alabilmek için istenilen tüm belgeleri niteliğine göre eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Başvurunuzu planladığınız ziyaretin başlamasından birkaç ay önce yapmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Vizenizi zamanında aldığınızdan emin olmak için, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında mümkün olduğunca önceden ve planladığınız seyahatten en geç 15 gün önce yapmalısınız. Normalde, başvurunun Büyükelçiliğe teslim edilmesinden itibaren iki hafta içinde sonuçlanması öngörülmektedir.

İsviçre Vizesi Genel Bakış

Bilindiği üzere bazı AB ülkeleri belirli koşullar altında vizeye ihtiyaç duymaz. Ancak Türkiye gibi AB vatandaşı olmayan kimseler İsviçre ziyaretleri öncesi mutlaka vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize sizin bu ülkede yasal olarak kısıtlı süre kalabileceğiniz gösteren bir belgedir. İsviçre vizesi türleri vardır ve bunlar seyahat amacınıza göre değişiklik gösterir.

Bu, İsviçre’yi ziyaret etmenize, çalışmanıza veya ikamet etmenize bağlı olacaktır. İsviçre vize gerekliliklerini yerine getirmek için yapmanız gerekenler olacaktır. C tipi vizeler genellikle turizm amaçlı kullanılır ancak iş, eğitim faaliyetleri veya diğer sebepler içinde geçerli olabilir. İsviçre Büyükelçiliği vizesi işlemlerine başlamadan önce ise mutlaka hazırlayacağınız evraklar hakkında detaylı bilgiler alarak gerekli araştırmayı gerçekleştiriniz.

Büyükelçiliği Vize İsviçre
İsviçre Büyükelçiliği Vize

İsviçre Konsolosluğu Vizesi 

İsviçre Konsolosluğu Vizesi alabilmek için öncelikle tüm evraklarınız eksiksiz olarak tamamlamanız gerekecektir. İsviçre’ye seyahatinizin amacına bağlı olarak, durum için geçerli olacak farklı İsviçre vizesi türleri vardır. Başvuru formu, ikamet ettiğiniz ülkedeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu tarafından sağlanır. Vize başvuru ücreti yatırılarak bu form eksiksiz olarak doldurulur.

Vize için yurtdışına çıkış amacınız detaylı olarak sorgulanır. İsviçre’ye gidiş amacınız pek çok nedene bağlı olabilir. Eğitim, iş, turistik gezi ya da yakınlarınızı ziyaret olabilir. Buna göre de hazırlanacak evraklar farklılık gösterir. Bu nedenle başvuru formunda hangi amaçla yurt dışına çıkacağınız açıkça belirtilmelidir.

İsviçre Vize İşlemleri 2024

İsviçre konsolosluğu vizesi işlemleri için hazırlamanız gereken bazı temel evraklar vardır. Bunlar ise;

 • Vize ücretini yatırdığınızı gösterir belge.
 • Başvuru formu( Eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır.)
 • Eski ve yeni pasaportunuzun istenilen sayfalarının fotokopileri
 • Gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonları
 • Kalacağınız otelin rezervasyonu ya da kalacağınız yerin tam ve açık adresi
 • İşiniz ile ilgili mesleki evraklar
 • Mali durumunuzu gösterir belgeler. Genellikle banka hesaplarına ilişkin evraklar istenmektedir.
 • Öğrenci iseniz buna ilişkin evraklar
 • İş için ise buna ilişkin evraklar.

Büyükelçilik ya da temsilcilikler tarafından istenilen belgeler vize sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesi için mutlaka eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Yoksa yapılan tipik hatalarda vize süreci daha da uzayacaktır.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İsviçre konsolosluğu vizesi alabilmek için tüm işlemleri sırasıyla eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Vize ücretleri ortalama 100 ila 150 Euro arasında farklılık göstermekte olup, eğer işlemlerinizde bir hata ve evraklarınızda bir eksik yok ise yaklaşık 15 günde çıkar. Ancak D tipi denilen uzun süreli vizelerde bu vizelerin çıkması biraz daha zaman alabilir. İsviçre topraklarında toplam 90 günden fazla kalmayı planlıyorsanız, ulusal bir başvuru yapmanız gerekir.

Bunlara ise D tipi vize denir. Ayrıca evraklarınızı tamamlama sürecince İsviçre konsolosluğa size randevu vererek sizinle bir görüşme gerçekleştirir. Günümüzde ister İsviçre ister diğer ülkeler için Covid-19 küresel salgın sebebiyle daha sıkı denetlenmekte ve duruma göre sağlık belgeleri istenmektedir.

Konsolosluğu Vize İsviçre
İsviçre Konsolosluğu Vize

İsviçre Turistik Vize 

İsviçre’yi turizm amacıyla seyahat etmek isteyen kişiler İsviçre konsolosluk temsilcilerinden İsviçre Turistik Vize almak zorundadır. Böylelikle 90 gün boyunca bu ülkede rahatlıkla zaman geçirebilirler. Ancak vizeyi alabilmek için gerekli olan prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. İsviçre ziyaretiniz pek çok amaçla olabilir.

Tüm bu amaçlara yönelik ayrı vize başvurusu söz konusudur. Bu konuda size vizenizin amacına göre hazırlanacak evraklar listesi verilir. Ayrıca kimi durumlarda bu başvurular online olarak da gerçekleşebilir. Ancak mutlaka konsolosluk ile bir randevunuz olacağını da unutmamalısınız. İsviçre’yi turist olarak ziyaret etmek istiyorsanız;

 • Doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu
 • Vize başvurusu için yatırdığınız vize ücretini kanıtlayan belge
 • En geç son üç ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Eski ve yeni pasaportunuzda gerekli olan sayfaların fotokopisi ( hangi sayfalarının olacağını konsolosluktan öğrenebilirsiniz. )
 • İsviçre için gidiş dönüş uçak biletleri rezervasyonu
 • Konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri
 • Mali durumunuza ilişkin kanıtlayıcı belgeler
 • Çalışma durumuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler
 • Ayrıca çocuklarınız ile birlikte gidecekseniz onlar içinde istenilen ayrıca evraklar olacaktır.
 • İstenilen diğer evraklar

İsviçre Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İsviçre turistik vize başvurularını İsviçre başkonsolosluklarına ya da elçilik temsilcilerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurularınızı seyahat planınıza göre yaklaşık bir ay önceden başlatın. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı böylelikle vaktiniz olmuş olacaktır. Vize işlemi genellikle 1 ya da 2 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Ayrıca vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda da itiraz hakkınız bulunmaktadır. Herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için tüm evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Turist vizesi genellikle 90 günden fazla olmayan konaklamalar için geçerlidir.

Turistik Vizesine Ne Zaman Başvurulur?

İsviçre turistik vize istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ancak seyahat planınızdan bir ay öncesinde başvurmanız çok daha uygun olacaktır. Böylelikle seyahat planınızda bir aksama yaşarsanız söz konusu olmaz. Ayrıca vizeniz onaylanmadan önce uçak biletlerinizi satın almayınız. Çünkü bazı durumlarda bir takım aksamalar yaşanabilir. Rezervasyon yaparak duruma göre rezervasyonu uzatabilirsiniz. Olumlu verilen vizenizde izin verilen süre boyunca istediğiniz gibi İsviçre’de gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turistik Vize İsviçre
İsviçre Turistik Vize

İsviçre Ticari Vize 

İsviçre Ticari Vize çeşitli ticari faaliyetler için İsviçre’ye seyahat etmek isteyen kimseler için düzenlenir. İsviçre iş alanında oldukça büyük bir ekonomiye sahiptir. Bu nedenle de ülkemizden bu ülkeye çeşitli amaçlarla ticari maksatlı ziyaretler yapılmaktadır. Ancak ne olursa olsun burada iş faaliyetlerini yürütebilmek için mutlaka vizeye ihtiyacınız olmaktadır.

İsviçre işletme vizesine başvurmayı planlayan vize kategorilerinden ticari vize seçmelilerdir. Ayrıca kendilerinden istenilen tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlamalıdırlar. Üç aya kadar kısa süreli kalışlar için C Tipi vize gereklidir. Üç aydan uzun süreli kalışlar için D Tipi vize gereklidir. Bu vize, İsviçre’de yasal olarak ve uzun bir süre kalmak isteyen kişilere verilen ulusal bir vizedir. D tipi vize şartlarına tabi kalışlar için önceden uygun makamlar tarafından izin alınması gerekir.

Vize prosedürü ne kadar sürer?

Ülkemizden İsviçre’ye çeşitli amaçlarla ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Bu nedenle de yapılması gereken sizin için uygun kategoride yer alan vizeyi tercih edilmelidir. İsviçre ticari vize için yapmanız gerekenler ise;

 • Geçerli bir pasaport veya kimlik kartının fotokopisi
 • Tüm gidiş-dönüş seyahat için uçak bileti rezerve belgeleri
 • Gelir vergisi beyannameleri
 • Gelir vergisinin ödendiğine dair kanıtlayıcı belgeler
 • Seyahat bitiminden sonra da 6 ay geçerli pasaport
 • Biyometrik fotoğraf en az 2 adet olacak şekilde ve diğer istenilen tüm belgeler

Ayrıca ticari vize için İsviçre konsolosluğu sizden farklı evraklarda isteyebilir. Bu nedenle tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamak için hazırlanacak evrakların tamamınız öğrenmeniz gerekmektedir. Ticari vizeler her şeyin tam olması koşulu ile yaklaşık olarak 1 ya da 2 hafta içerisinde çıkmaktadır.

İsviçre Ticari Vizesi

Hangi amaçla olursa olsun Türkiye’den İsviçre’ye yapılan ziyaretlerde mutlaka vize gereklidir. Vize bir ülkede yasal olarak sınırlı gün dâhilin kalmanızı sağlayan bir izindir. Bu nedenle İsviçre ticari vize ile tüm işleriniz sınırlı günle kısıtlı olacak şekilde yapabilirsiniz. Bu tip vizelere C tipi vize dendiğinden konsolosluğa başvurduğunuz mutlaka bu vize türüne başvuru yapmalısınız. Başvurularınız zamanında onaylanması için evraklarınız tam hazırlamanız, vize ücretini yatırmanız gerekmektedir.

Ticari Vize İsviçre
İsviçre Ticari Vize

İsviçre Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi 

İsviçre’ye bir yakınınızı ziyaret etmek için gitmek istiyorsanız İsviçre aile arkadaş ziyaretleri vizesi almanız gerekecektir. Tüm kısa süreli vizelere C tipi vizeleri denir. Akraba ve arkadaş ziyareti de C tipi vize grubuna girmektedir. Vize, sınırlı bir süre için bir ülkeye seyahat etme ve orada kalma iznidir. Bu nedenle de hangi amaçla olursa olsun bu ülkeyi ziyaret etmek için bir vizeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun için ise ihtiyacınız olan belgeler ise;

 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş vize başvuru formu.
 • Gidiş ve dönüş uçuş rezervasyonu.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • İsviçre’den ailelerinden veya arkadaşlarından adresleri ve telefon numaralarıyla birlikte davet
 • Banka bilgileri( Genellikle 6 aylık banka ekstresi istenir.)
 • Önceki ve günce pasaport fotokopileri (Görüşmede asılları da yanınızda olmalı.)
 • İsviçre’de kalma süresi için yeterli mali araçların kanıtı.
 • Vize ücreti ödendiğine dair kanıt
 • İşinize ait mesleki kanıtlayıcı belgeler

Tüm bu evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak İsviçre Büyükelçiliğine teslim etmeniz ve başvuru sonucunu beklemeniz gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra İsviçre aile arkadaş ziyaretleri vizesi başvuru evraklarının tam hazırlanması son derece önemlidir.

İsviçre Vize Başvuru Şartları

Bazı ülkeler İsviçre ziyaretleri için belirli koşullar altında vizeye ihtiyaç duymaz. Ancak Türkiye İsviçre girişi için vizeye ihtiyacı olan bir ülkedir. Vizeler genellikle C tipi ve D tipi olarak ayrılır. C tipi kısa süreli vizelere denir ve İsviçre aile arkadaş ziyaretleri vizesi de bu kapsam içinde geçerlidir. D tipi vizeler ise Ulusal vize olarak bilinir ve daha uzun kalmayı ifade eder.

Genellikle eğitim, gönüllü çalışma ya da öğrenci değişim programlarında kullanılan vizedir. 90 gün süreden daha uzun kalmayı ifade eder. Ancak her tür vize için de başvuru evraklarının tam ve zamanında hazırlanması büyük önem taşır.

Ayrıca Ziyaret masraflarını kendiniz karşılasanız da karşılamasanız da, kendi mali durumunuza ilişkin kanıt sunmanız gerekir. Vize başvurunuzdan hemen önceki altı aylık bir dönemi kapsayan banka hesabınızın yazılı kâğıt üzerinde ayrıntılı bir açıklama yapılması gereklidir.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi

Batı Avrupa ülkesi olan İsviçre küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen hayat kalitesi ve standartları yüksek bir ülkedir. Ülke yemyeşil doğası ve kültürü ile her yıl birçok kişiye ev sahipliği yapıyor. Özellikle İsviçre Alpler’i dağ sporları için oldukça elverişli yerlerdir.

Ülkenin dört farklı resmi dili bulunur. En yaygın kullanılan dil ise Almancadır. Ilıman bir iklime sahip olan İsviçre yıl boyunca yağmur alır. Ülkenin yerel saati Türkiye saatinden bir saat geridedir. Para birimi olarak frank kullanır.

Dışarıdan gelen turistler birçok yerde Euro kullanarak alışveriş yapabilirler. Zengin bir ekonomiye sahip olan İsviçre hayat standartları bakımından en üst seviyede yaşayan ülkeler arasında yer alır. İsviçre aile ziyareti gerçekleştirecek olan kişiler öncelikle vize almaları gerekir.

İsviçre’ye gitmek isteyen kişilerin en çok başvuruda bulundukları vize türlerinden biri olan aile ve arkadaş vizesidir. İsviçre schengen ülkesi olduğu için İsviçre’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu vizeye sahip olmaları gerekir. Bu vize için 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günlük konaklama şartını tamamlamamış olmak gerekir.

İsviçre’ye aile ziyareti için gidecek olanlar öncelikle 6-7 hafta öncesinden gerekli olan evrakları araştırmalı ve bu doğrultuda evraklarını hazırlamaları randevu almaları gerekir. İsviçre için gerekli olan evraklar her yıl güncellenerek gitmek isteyenler için hazırlanır. Evrakların neler olduğunu merak edenler vize merkezi müşteri temsilcilerini arayabilirler.

İsviçre’ye gitmek isteyenlerin öncelikle İsviçre’de bulunan akraba ya da arkadaşlarından davetiye mektubu alması gerekir. İsviçre’de bulunan aile bireyleri burada İsviçre vatandaşı olarak kalıyorsalar vatandaş olduğunu gösterir pasaport fotokopisini mail olarak göndermeleri gerekir. Gönderilen davet mektubu İsviçre başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlanmalıdır.

İsviçre’ye davet edilen kişinin kimlik bilgileri ve akrabalık derecesi detaylı bir şekilde verilmelidir. Ayrıca gönderilen davet mektubunda davet sebebine de yer verilmelidir. Hazırlanan davet mektubu İsviçre’de kullanılan dillerden biri ile yazılmalı ve mektubun sonuna imza atılması gerekir.

Mektubu gönderen kişi ulunduğu ikamet adresini telefon numarasını ve e-posta adresini de yazarak eklemelidir. Davet mektubunun bizzat gönderilmesine gerek yoktur. Hazırlanan davet mektubu bilgisayardan taratılıp mail olarak da gönderilebilir.

Aile Ziyareti İçin Gerekli Evraklar

İsviçre’ye aile ziyareti için gidecek olanların öncelikle belirtilen evrakları tastamam toparlaması gerekir. Hazırlanan evraklar konsolosluğa teslim edilir ve buradan onay çıkması beklenir. İsviçre aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişilerin mal varlığını gösteren belgeler ve banka döküm kartları
 • Kişinin ek gelirini gösteren belgeler. Bu belgeler içerisinde kira sözleşmesi, araç ruhsatı fotokopileri yer alır.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İsviçre’ye gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında İsviçre vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Genel itibaren başvurunun ardından süreç 5 ya da 15 gün içerisinde karara bağlanır. Fakat konsoloslukta yaşanan yoğunluğa bağlı olarak süreç kısalabilir veya uzayabilir.

Sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi için tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Bunun dışında ek belge talebi ya da mülakat süreci, süreci etkiler. Aynı zamanda parmak izi beyanı kişi tarafından yapılacaksa kişinin İsviçre vize randevusu saatinde konsoloslukta olması gerekir. Bazen kişilerin parmak izi sistemde kayıtlı olabilir. Bu durum onay işlemlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlar.

Vize ücretleri kişilerin başvuru yaptığı geçerlilik süresine bağlı olarak değişir. İsviçre ziyaret vizesinin ücreti öncelikle araştırılmalıdır. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak gerekir. Vize almak için fiyatlar hakkında bilgi almak için yetkili merkezleri aramak ya da konsoloslukla iletişim kurmak yeterli olacaktır.

İsviçre’ye aile ya da arkadaş ziyareti yapmak isteyenlerin öncelikle aile ziyaret vizesi alması gerekir. Alınan vize ile İsviçre’de ikamet eden yakınlar ziyaret edilir. İsviçre ziyaret vizesi en fazla 180 günlük olarak alınabilir. Alınan bu 180 günlük süreç içerisinde sadece 90 gün konaklama sağlanır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İsviçre
İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsviçre Aile Ziyareti Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İsviçre aile ziyareti yapmak isteyenler öncelikle prosedürlere uygun bir dilekçe hazırlaması gerekir. Bu nedenle dilekçe için belli başlı kurallar bulunur ve bu kurallara göz önünde bulundurmak gerekir. İsviçre vize dilekçesi İngilizce ya da İsviçre’de kullanılan dillerden biri ile yazılmalıdır. Yazılacak olan dilekçe hangi Kuruma ya da departmana yazılacaksa uygun bir hitap şekli kullanılmalıdır.

Dilekçe üzerinde ad, soy ad ve pasaport numarası belirtilmelidir. Dilekçe üzerinde unutulmaması gereken en önemli hususlardan biri ise kesinlikle tarih bulunmalıdır. Dilekçede belirtilen seyahat tarihi başvuru formu üzerinde bulunan tarihleri birbiriyle uyumlu olması gerekir.

Yapacağınız seyahate dair tüm ayrıntıları dilekçede belirtmeniz gerekir. Özellikle ulaşım araçları konaklama bilgileri ve yapılacak olan ziyareti amaçları tek tek belirtilmelidir. Vize talebinde bulunan kişilerin tek, çift ya da çok girişli seçenekleri de belirtmesi gerekir.

İsviçre Vizesi Hakkında Aklınızda Bulunması Gereken Önemli Bilgiler

İsviçre vizesinin olumlu ya da ret sonuçlanması konsolosluğun belirlemiş olduğu kriterlere bağlıdır. Konsolosluğun ihtiyaç duyması halinde kişilerden ek evraklar talep edebilir. İsviçre vizesi almak isteyenlerin aklında bulunması gereken önemli hususlardan birisi de parmak izi uygulamasının başlamasıdır. Verilen randevu saatinde konsoloslukta olmak gerekir. Parmak izi şahıslardan bir kereye mahsus alındığı için sonraki işlemlerde otomatik olarak uygulamaya geçer.

Vizesi Dilekçe Örneği İsviçre
İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği

İsviçre Aile Ziyareti Başvuru Formu

İsviçre’de aile ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler gerekli evrakları toparladıktan sonra başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. İsviçre vizesi başvuru formu sistem üzerinden İngilizce dili kullanılarak doldurulur.

Form üzerinde kişinin kimlik bilgileri, Pasaport numarası, seyahat tarihleri ve seyahat bilgileri, davetiye, konaklama ve masraflar gibi bilgilerin bulunduğu alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İsviçre aile ziyareti başvuru formu 2024 için tüm bilgilerin doğru bir şekilde formda yer alması gerekiyor. Forum üzerinde yer alan telefon numaraları sürekli kullanılan numaralar olmalıdır. Aynı şekilde mail adresleri de kullanılır olmalıdır. Hazırlanan başvuru formu diğer evraklara eklenerek gidilecek kuruma teslim edilir.

İsviçre Vize Türleri Hangileridir?

İsviçre’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle alacakları vize türüne karar vermeleri gerekir. Konsolosluk tarafından belirtilen evraklar alınacak vizenin türüne uygun bir şekilde belirtilmiştir. Seyahat türüne bağlı olarak vize türü de değişiklik gösterdiğinden dolayı ücretlerde de farklılık görülür. İsviçre’ye giderken alınacak vize türleri şu şekildedir:

 • İsviçre aile ziyareti vizesi
 • İsviçre transit vize
 • İsviçre turistik vize
 • İsviçre öğrenci vizesi
 • İsviçre ticari vize
 • İsviçre aile birleşimi vizesi

Yapılacak olan seyahatlerde gerekli olan vize başvuru formunda ve dilekçesinde bildirilmelidir. İhtiyaç duyulan vizeyi almak için konsolosluk tarafından belirtilen tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından kısa süre içinde dönüş yapılır.

İsviçre Aile Birleşimi

Alper’in eteğinde kurulan İsviçre dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alır. Kendine özgü para birimi bulunan ülkenin başkenti Bern şehridir. Ilıman iklim özelliklerine sahip olan ülke her yıl binlerce turisti bünyesinde barındırır. Yapılan araştırmalar İsviçre’nin dünyanın en mutlu ülkeler arasında yer aldığını göstermiştir.

Ülkenin zengin olması beraberinde hayat standartlarını yükseltmiştir. Ülkenin diğer önemli kentleri Lozan Cenevre Zürih ve Basel gibi şehirlerdir. Yemek kültürü gelişmiş olan ülke çikolata ve peynirleri ile meşhurdur. İsviçre’yi ve Alpleri merak edenler vize alarak İsviçre’ye gitmeyi tercih ediyorlar. İsviçre Aile Birleşimi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra onay alınır ve aile birleşimi gerçekleşir.

Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır

İsviçre aile birleşimi vizesi almak için öncelikle kişilerin İsviçre Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekir. Bu bize türüne başvuru yapacak olanların ile bireylerinden birilerinin İsviçre’de bulunması gerekir. Bu durumu yaşayan aile bireyleri aile birleşimi talebinde bulunabilirler. Aile birleşimi için kişilerden istenen belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Aynı şekilde belgeler İsviçre’de yaşayan kişilerden de istenir.

Hazırlanan belgeler güncel bilgiler içermeli ve doğru bir şekilde beyan edilmelidir. Türkiye’de bulunan vatandaşın eğer anne-babası İsviçre’de ise bu kişi aile birleşimi vizesi ile İsviçre’ye gidebilir. Bunun dışında aile birleşimi vizesine İsviçre vatandaşının eşi ve 18 yaşını doldurmuş çocuğu başvuru yapabilir. Yapılan başvuru talepleri genellikle 5 yıl gibi bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. İsviçre aile birleşimi vizesi almak için talepte bulunan kişilerin İsviçre’de ailesi ile belli bir zaman geçirmesi gerekir.

İsviçre’de Oturum İzni Alan Vatandaşlar

Farklı ülkelerden İsviçre’ye göç etmiş ve burada yaşamını sürdüren 3. ülke vatandaşları da geçerli bir oturum izni alabilirler. Bu doğrultuda öncelikle İsviçre aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmak gerekir. Vize başvurusunda bulunurken oturum izni kategorisine göre süreçler takip edilir.

Oturum İzni C Kategorisinde Bulunanlar

 İsviçre’de yaşayan vatandaşlardan birisi burada eğer C kategorisinde bulunan oturum izni ile bulunuyorsa Türkiye’de bulunan eşini ve çocuklarını yanına almak için aile birleşimi vizesi ne başvurabilir. Taleplerinin konsolosluk tarafından kabul edilmesi ile beraber bu kişiler ailelerini de yanına alarak İsviçre’de B kategorisinde oturum izni alabilirler. İsviçre oturum izni bek kategorisine ait olsa bile Türkiye’den giden kişiler C oturum izinli aile bireyleri olurlar.

Oturum İzni B Kategorisinde Bulunanlar

Aile birleşimi konusunda İsviçre Konsolosluğu’na başvuran kişilerin oturum izni B kategorisinde bulunsa dahi başvuruları kanton adı verilen görevliler tarafından değerlendirilir.

Aile Birleşimi İçin Gerekli Belgeler

Aile bireylerinin İsviçre’de aile hukuku gereği bir arada yaşamaları için öncelikle bazı evrakları tamamlamaları gerekir. İsviçre vizesi aile birleşimi için gerekli evraklar 2024 güncel bir şekilde konsolosluklardan ya da yetkili merkezlerden öğrenilebilir. Belge ve evraklar hem başvuru sahibi tarafından hem de İsviçre’de yaşayan bireyler tarafından tamamlanarak teslim edilmelidir.

Türkiye’den Başvuru Yapacak Olanların Teslim Etmesi Gereken Belgeler

 • İsviçre vize başvuru formu
 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Uluslararası evlilik kaydı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı
 • İkametgâh belgesi

İsviçre’de Yaşayan Kişinin Teslim Etmesi Gereken Belgeler

 • İkametgâh belgesi
 • Kimlik bilgileri
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümü

Çünkü belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili yarın eve teslim edilmelidir. Aynı şekilde her iki eş çocuklar hakkında da bilgi vermeli ve bulunan sağlık sigortalarını da bildirmeleri gerekir.

Aile Vizesi Sonrası Bağımsız Oturma

Aile birleşimi başvurusunda bulunan kişiler onay aldıktan sonra İsviçre’de belli bir süre beraber oturmak zorundalar. Yani aile bireyleri birleştikten sonra bu kişi değil ayrı yaşamaları mümkün değildir. Fakat 3 yıl beraber oturduktan sonra kişiler bağımsız oturum izni için başvuruda bulunabilirler. Aynı durum boşanma için de söz konusudur. Aile içi şiddet ya da eşinin vefatı üzerine ayrı oturum hakkı alınabilir.

Aile Birleşimi Vizesi Ne Zaman Onay Alır?

Aile bireylerinin bir kısmı İsviçre’de bulunan bir kısmı ise Türkiye’de bulunan vatandaşlar İsviçre aile birleşimi başvurusu yapma hakkına sahiptirler. Bunun için öncelikle İsviçre konsolosluğu vize bölüm ile başvurmaları gerekir.

Yapılan başvurular kişilerin vermiş olduğu evrakların eksiksiz olmasına, konsolosluğun iş yoğunluğuna ve başvurunun resmi tatil günlerine denk gelip gelmemesi gibi hususlar göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Ek belgenin istenip istenilmemesine bağlı olarak yürek uzayabilir veya kısalabilir. Tüm şartlar istenilen şekilde tamamlanıp yerine getirilmiş ise vize başvuru sonucu birkaç hafta içerisinde tamamlanır.

Başvuru Talebi Ret Edilir Mi?

İsviçre konsolosluğu aile birleşimi konusunda yapılan başvuruları bazen kabul etmeyip ret edebilir. Ret edilme durumları daha çok kişilerin adli sicil kayıtları ile ilgilidir. Eğer şahısların adli sicil kayıtları temiz değilse konsolosluk kişinin başvurusunu kabul etmez. Ya da başvuru talebinde bulunan kişilerin evliliklerinin sahte olması halinde aile birleşimi vize talebi ret edilir.

İsviçre Aile Birleşimi Talebi Nereye Bildirilir?

Ayrı yaşayan ailelerin bir araya gelmesi için aile birleşimi vizesine başvurmaları gerekir. İsviçre’de yaşayan eş ile Türkiye’de yaşayan eş karşılıklı olarak İsviçre Konsolosluğu’na ya da İsviçre başkonsolosluğuna başvuru yapmaları gerekir.

Başvuru için her iki ülkede yaşayan kişilerin istenilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları ve konsolosluğu tarafından verilen randevuya saatinde gitmeleri gerekir. Verilen randevular konsolosluk çalışanları tarafından belirlenir. İsviçre aile birleşimi vize başvurusu İstanbul ve Ankara illerin üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Aile birleşimi için başvuru formu doldurulurken içerisinde bulunan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde beyan edilmelidir. Form doldururken kullanılacak dil İngilizce ya da İsviçre’de kullanılan 4 anadilden birisi olmalıdır.

Form içerisinde yanlış bilgilerin bulunması formül iptal olmasına neden olur. Aile birleşimi için hazırlanan form içerisinde kişiler hakkında detaylı bilgiler yer alır.

Vize Formu İsviçre
İsviçre Vize Formu

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi Fiyatları

Aile birleşimi vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin İsviçre konsolosluğu tarafından belirlenen ücretleri TL ya da euro cinsinden ödemeleri gerekir. Vize fiyatları vizenin türüne, geçerlilik süresine ve ne kadar zamanda çıkacağına bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle vize almak isteyenlerin öncelikle İsviçre vize fiyatları hakkında aydınlatıcı bilgilere sahip olması gerekir.

İsviçre’de Aile Birleşimi Şartları Nasıl Belirlenir?

İsviçre’de yaşayan eşlerden birisi Türkiye’de bulunan çocuklarını ve eşlerini yanına almak isteyebilir. İsviçre’de önem verilen bu konu için dikkat edilecek en önemli husus eş ve çocukların AB ülkesi vatandaşı mı yoksa farklı bir ülke vatandaşı mı olduğu araştırılır. Bu doğrultuda AB ülkesi vatandaşı olanlar 21 yaşında bulunan çocuklar başvuru yapabilirler.

Aile üyeleri AB üyesi değil de farklı bir ülkenin vatandaşı olması halinde ise 18 yaş altına aile birleşimi Hakkı verilir. Tüm bu İşlemler 5 yıl içerisinde tamamlanır. İsviçre’ye gidecek olan kişiler yanlarında çocuk götürmek istiyorlarsa çocuğun tüm kimlik bilgileri, nüfus kayıt örneği, pasaportu bulunmalıdır.

16 yaşından küçük olan çocuklarda dil şartı aranmaz iken büyük çocuklardan bir yeterlilik sertifikası istenebilir. Önceki evliliklerinden doğan çocukları yanlarında götürmek isteyen kişiler velayet belgesi bulundurmaları gerekir.

Vize Ücreti İsviçre
İsviçre Vize Ücreti

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; turistik, ticari, aile ziyareti, transit gibi uzun ve kısa süreli seyahatlerinde uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekir. Vize evrak ve belgeleri, kişilerin iş statülerine göre de değişiklik gösterir.

Tüm vize başvurularında, bazı evrak ve belgelerin vize başvurusu yapan kişiler tarafından hazırlanması zorunludur. Bu evrak ve belgelerin yanı sıra iş ve vize türlerine göre ek evrak ve belge tamamlanması istenebilir. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Varsa eski Schengen vize fotokopileri
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet 35 x 45 mm boyutlarında en fazla 3 ay içerisinde çektirilmiş biyometrik fotoğraf
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
 • Mesleki belgeler
 • İsviçre vizesi başvuru formu
 • İsviçre vize talep dilekçesi

İsviçre Vizesi Başvuru Formu

İsviçre vize için gerekli evraklar ve belgeler içerisinde en önemlisi, İsviçre vize başvuru formudur. Başvuru formunda, vize başvurusunda bulunan kişiye ait kişisel bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru formu, resmi bir belgedir.

Bu nedenle başvuru formunda yapılacak yanlış ve yanıltıcı bir bilgi, vize başvurusu yapan kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına sebebiyet verebilir. İsviçre vizesi başvuru formu, İsviçre Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde doldurulmalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İsviçre
İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi için gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra Konsolosluk yetkilileri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra vize başvurularını sonuçlandırır. İsviçre vize başvuruları, kişilerin vize türüne ve seyahat süresine göre de farklılık gösterebilir. Ancak İsviçre vize başvuruları, ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Bazı durumlarda İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçilik yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Ayrıca Konsolosluk veya Büyükelçiliği’nin yoğunluğu, resmi tatiller ve bayramlar vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur.

İsviçre vize başvurularının kısa süre içerisinde başarılı olarak sonuçlanması için talep edilen vize evrakları ve belgeleri, özenli bir şekilde hazırlanmalıdır. İsviçre vize başvurularının kısa süre içerinde başarılı olarak sonuçlanması için uzman ve profesyonel kişilerden yardım almak çok faydalı olacaktır.

İsviçre Vize Dilekçe Örneği 

İsviçre Vize Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgiye çevrimiçi olarak sahip olabilirsiniz. İsviçre Büyükelçiliği sitesinde yer alan formlardan dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz. İsviçre vizesine başvururken, çoğunlukla kişisel ve mesleki bilgilerinize ait seyahatinizle ilgili çok çeşitli belgeleri hazır bulundurmanız gerekecektir.

Vize türleri farklıdır. İş, seyahat, yakınları ziyaret ya da eğitim olabilir. Örneğin ticari vize alabilmek için; diğer vize türlerinden farklı evraklar hazırlamanız gerekecektir. Turist vizesi, insanların İsviçre’deki turistik yerlerini keşfetmek için turist olarak gelmelerine izin veren bir kategoridir. Diğer kategori ise, insanların bu ülkede yaşayan aile üyelerini ya da akrabaları ile kısa süreli görüşmeye geldiğini gösteren bir ziyaretçi vizesidir.

İsviçre Vizeleri Hakkında Bilgi

İsviçre vize başvurularında bu ülkeyi hangi amaçla ziyaret ettiğiniz son derece önemlidir. İsviçre vize dilekçe örneği incelediğiniz zaman burada ziyaret amacınızı yani vize amacınızı belirten açıklamalarını yapmanız gerektiğini göreceksiniz. İsviçre turist vizesi, popüler yerleri ziyaret ederek ülkeyi keşfetmek isteyen gezginler için geçerlidir.

C tipi yani kısa süreli bir vizedir. İş vizeleri ya da ziyaretçi vizeleri de C tipi vize grubuna girmektedir. Bu nedenle de 90 günü aşmayan vizelere C tipi kısa süreli vize denir. Ancak eğitim gibi 90 günden daha uzun süreli olacak ziyaretlerde D tipi yani ulusal vize almanız şarttır. Bu konular hakkında konsolosluktan detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

İsviçre Vize Başvuru Şartları 2024

İsviçre vize dilekçe örneği sizin için ilk adım olacaktır. Daha sonra vize ücretini yatırmanız gerekecek ve konsolosluktan istenilen evrakları eksiksiz hazırlamanız gerekecektir. Bunun yanı sıra mali durumunuza ilişkin evraklarda hazırlamanız gerekecektir. Genel olarak gerekli belgelerin yanı sıra konsolosluk sizden özel bilgiler de isteyecektir.

Örneğin çocuğunuz ile yurt dışına çıkacaksınız her iki ebeveyninde izin belgesi düzenlenmelidir. Tüm bu durumlara ilişkin doğru bilgileri konsolosluk ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca vize türüne bağlı olarak, birkaç ek belge de sunulması da istenmektedir. Vizenizin zamanında çıkması için eksiksiz evrak büyük önem taşır. Bu nedenle de oldukça dikkatli olmalı ve bir kontrol listesi hazırlamalısınız.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İsviçre
İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar

İsviçre Vize Formları

İsviçre ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ulusal ve ekonomik ilişkilerin devamlılığı için vize anlaşması imzalanmıştır. İsviçre, dünyanın hem ekonomik açıdan hem de doğal güzellikleri ile muhteşem bir ülkesidir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerle İsviçre’ye seyahat etmektedir. İsviçre vize başvurularında, İsviçre konsolosluğu veya büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanıp vize başvurusunun yapılması gerekir.

Vize dosyası içerisinde bulunması gereken en önemli vize evrakları İsviçre Vize Formları yer alır. İsviçre Konsolosluğu, vize başvuru formunu detaylı ve titizlikle incelemektedir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde vize dosyası içerisinde bulundurulmasına özen gösterilmelidir.

İsviçre Konsolosluğundan Vize Nasıl Alınır?

İsviçre’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü açmayan seyahatleri için vizeden muaftırlar. Vize başvurusu yapabilmek için en az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaportun bulunması zorunludur.

İsviçre Konsolosluğu tarafından belirlenen vize işlemleri, eksiksiz bir şekilde prosedüre uygun olarak yapılmalıdır. Vize için gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra İsviçre Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için İsviçre vize formları eksiksiz bir şekilde hazırlanıldığından emin olunması gerekir. İsviçre, Schengen kategorisinde yer alan bir ülkedir. İsviçre vize başvuruları, Schengen vize şartlarına uygun şekilde hazırlanır.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

İsviçre Konsolosluğu tarafından belirlenen İsviçre vize formları prosedüre uygun şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için talep edilen evrak ve belgeler çok önemlidir. İsviçre vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • İsviçre vize başvuru formu
 • İsviçre vize talep dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Daha önceden varsa schengen vizesi fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Geçerliliği devam eden pasaport ve bu pasaport, son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır.
 • Bazı vize çeşitleri için davet mektubu
Vize Formu İsviçre
İsviçre Vize Formu

İsviçre Vizesine Kaç Gün Önceden Başvuru Yapmalıyım?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, vize başvurusunda bulunan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. İsviçre vizesi sonuçlanma süresi, vize başvurularında seyahat tarihlerinin belirlenmesinde oldukça önemlidir. İsviçre vizesi başvuruları; turistik, ticari, aile birleşimi, eğitim, vatandaşlık gibi kısa ve uzun süreli vize çeşitlerine ve kişilerin çoklu giriş, tekli giriş gibi vize taleplerine göre farklılık gösterir.

Ancak İsviçre vizesi, ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda, bu süre uzayabilir. İsviçre Konsolosluğu ve Büyükelçiliği; resmi tatillerde, hafta sonları ve resmi bayramlarda hizmet vermez. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu süreyi göz önünde bulundurarak başvurularını en az 1 ay öncesinde yapmaları daha doğru olacaktır.

İsviçre Turistik Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre’ye her yıl ülkemizden birçok kişi turistik nedenlerden dolayı seyahat etmektedir. İsviçre, doğal güzellikleri ve muhteşem yapısıyla yabancıların ilgisini çeken bir ülkedir. İsviçre, birçok ülkenin de bulunduğu Schengen bölgesinde yer almaktadır. İsviçre schengen vizesi bulunan kişiler, diğer schengen ülkelerine İsviçre üzerinden geçiş yapabilirler. İsviçre turistik schengen vizesi, ortalama 8 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İsviçre schengen vizesi, İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından değerlendirilip sonuçlandırılır. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Seyahat planlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için ve İsviçre turistik vize başvurularının daha önceden başlatılması daha doğru olacaktır.

İsviçre vizesi kaç günde çıkar, turistik vizesi kaç günde çıkar gibi sorulara karşılık detaylı bilgi için İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ve vize başvuru merkezimizin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre Vizesinin Sonuçlanma Süresi Neden Uzar?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanı sıra İsviçre vizesi neden geç çıkar konusu da önemlidir. İsviçre sonuçlanma süresinin uzamasına, talep edilen evrakların ve belgelerin eksik şekilde gönderilmesi sebep olabilir.

Bunun yanı sıra vize başvuru sahibinin daha önceden Schengen güvenlik kurallarını ihlal etmesi gibi bir durum söz konusu olmuşsa, bu durum vize başvurularının geç sonuçlanmasına neden olur. İsviçre vize başvurularında, gerekli evrakların ve belgelerin uygun şekilde hazırlanması için uzman kişilerden profesyonel yardım alınması gerekir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İsviçre
İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar

İsviçre Vizesi Ücreti

İsviçre, Avrupa birliğine üye olmayan ancak Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir. İsviçre’ye seyahat edecek kişilerin, Schengen kategorisinde vize almaları gerekir. Vize başvuruları, İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne yapılır. İsviçre Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili resmi temsilciliklerdir.

İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını değerlendirirken, tüm işlemleri büyük bir titizlikle takip eder. İsviçre Vize Ücreti yatırılması, vize işlemlerinin başarılı yönde sonuçlanması için gerçekleştirilmesi gereken zorunlu bir vize işlemidir. İsviçre vize ücreti, vize çeşitlerini ve kişilerin seyahat sürelerine göre değişiklik gösterir.

Bunun yanı sıra vize ücreti, her yıl değişebilir. İsviçre vize başvuruları, olumsuz yönde sonuçlandığında vize ücreti tekrar iade edilmez. 6 yaş altı kişilere için vize, ücretsizdir. İsviçre vize ücreti, 12 yaş üstü için 80 Euro, 6-12 yaş arası için ise 35 Euro olarak belirlenmiştir.

Vize Ücreti İsviçre
İsviçre Vize Ücreti

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre’ye seyahat edecek kişilerin turistik, ticari, aile birleşimi, aile ziyareti gibi vize çeşidine ve Türkiye’deki statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlanmaları gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen evrak ve belgeler çok önemlidir. İsviçre vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport
 • İsviçre vizesi başvuru formu
 • İsviçre vize talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çalışan kişilere ait son 3 aylık maaş bordrosu fotokopisi
 • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda para

İsviçre Devleti Vize İstiyor mu?

İsviçre devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ulusal ilişkilerin devamlılığı için vize anlaşması bulunur. İsviçre’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almak zorundadır.

Diplomatik, hususi, hizmet pasaportu bulunan kişiler; 180 gün içerisinde 90 günü açmayan kısa süreli seyahatleri için vizeden muaftırlar. İsviçre vize ücreti ve diğer vize işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamlanıp; Schengen vize başvurusu yapılmalıdır.

TLS Contact İsviçre Vizesi

TLS Contact İsviçre vizesi, İsviçre’ye gitmek isteyen bütün vatandaşlarımıza destek veren bir firmadır. Bu firmanın profesyonel çalışma disiplini ile sizlere vize başvuru işlemleri konusunda yardımcı oluyor. TLS Contact İsviçre vize başvurusu için farklı vize türleri vardır. Bunlar şu şekildedir; turistik amaçlı, aile yakınlarınızı görmek amaçlı ve iş seyahati amaçlıdır. Seyahat amacınıza uygun vize türünü seçerek bizlerden yardım alabilirsiniz.

Vize türünüze göre gerekli evrakları ve belgeleri hazırladıktan sonra eksiksiz bir şekilde tamamlayıp web sitesi veya çağrı merkezi üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Randevusuz yapacağınız hiç bir işlem onaylanmaz. Standart hizmetin dışında almak istediğiniz özel hizmetlerde fiyatta değişiklikler olabilir. Bu sebeple çoğu kişi standart hizmeti tercih etmektedir.

TLS Contact İsviçre Vizesi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS Contact İsviçre vize başvuru işlemleri konsolosluk üzeri veya web sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Birçok ülkeye hizmet verdiğimizden vizenizin olumlu veya olumsuz olduğu sizlere kısa bir süre içerisinde iletilecektir. Vize işlemlerine başlamadan önce bir pasaporta sahip olmanız avantajdır. Vize işlemleri sırasında merak ettiğiniz veya bilgi edinmek istediğiniz tüm soruların yanıtını telefon veya web sitesi üzerinden bize ulaşarak alabilirsiniz.

Çıkarmış olduğunuz pasaportun seyahat tarihinizden en az 3 ay sonrada kullanabiliyor olması gerekmektedir. Bu sebeple pasaport çıkartırken pasaportun kullanım süresini 10 yıl olarak seçmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Bunun yanı sıra pasaportunuz da en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Eğer bu kriterlere sahipseniz vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama bu şartlar mevcut değil ise vizenizin olumsuz sonuçlanması büyük bir olasılıktır.

İsviçre Vizesi Tls Contact
Tls Contact İsviçre Vizesi

TLS Contact İsviçre Vizesi İle Gezinin Keyfini Çıkarın

TLS Contact İsviçre vize başvuru ile vizenizin sonucunu kısa süre içerisinde olumlu veya olumsuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Konsoloslukların yoğun olması sebebiyle yaptığınız vize başvurusunun süreci uzayabilir. Vize sonuçları konsolosluk da ortalama 3 ila 4 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Böyle durumlarla uğraşmak istemiyorsanız uzman firmamız tarafından profesyonel destek alarak vize başvurunuzu kısa sürede sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

İsviçre’ye seyahat edecek vatandaşlar için gerekli olan İsviçre vizesi, konsolosluklar üzerinden alınabilmektedir. İsviçre vizesini almak isteyen vatandaşların sahip olması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Schengen ülkeleri arasında yer alan İsviçre için bu vize türü yeterli olacaktır. İsviçre Konsolosluğu’na gerekli belgelerle birlikte başvuru yapmak mümkündür.

İsviçre Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İsviçre vizesi başvurularında vatandaşların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Geçerli pasaportların yanı sıra başvuru sırasında gerekli olan evraklarla birlikte İsviçre Konsolosluğu’na müracaat edilmesi gerekmektedir.

İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre seyahati için tercih edilebilecek vize türlerinden biri olan aile ve arkadaş ziyareti vizesi, konsolosluğa müracaat edilerek alınabilmektedir. Ziyaret için alınabilecek vize hakkındaki gereken belgelere Yedi Vize merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Davetiyeli İsviçre Vizesi?

İsviçre seyahatlerinde ihtiyaç duyulan vize başvurularında farklı yöntemler tercih edilebilir. İsviçre’den gönderilen ticari ve ziyaret davetiyeleri ile İsviçre Konsolosluğu’na müracaat etmek mümkündür.

İsviçre Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsviçre Schengen vize başvuruları için internet üzerinden randevu almak mümkündür. Online başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından istenilen tarihlere kolaylıkla randevu almak mümkündür. İsviçre Konsolosluğu randevuları için profesyonel firmamızı da tercih edebilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İsviçre Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularının sonuçlanması farklı süreler alabilmektedir. Schengen vize başvuruları kısa süreler içinde sonuçlanabildiğinden dolayı ortalama olarak 5 ve 15 iş gününde sonuç almak mümkündür.

İsviçre Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsviçre Büyükelçiliği, pasaport ve vize işlemlerinin yapılacağı adreslerden biridir. İsviçre Büyükelçiliği’nden randevu almak isteyen kişiler, online randevu sistemini kullanabilir.

İsviçre Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Türkiye’de faaliyet göstermeye devam eden İsviçre Büyükelçiliğinin farklı görevleri bulunmaktadır. İsviçre Büyükelçiliği’nin görevleri arasında kendi vatandaşlarının haklarını korumak, Türkiye ve İsviçre arasındaki ilişkileri düzenlemek ve vize işlemleriyle ilgilenmek gibi konular öne çıkmaktadır.

İsviçre Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre’ye ticaret amacıyla gidecek olan vatandaşların yaptığı vize başvurularına İsviçre ticari vize başvurusu ismi verilmektedir. Ticari vize alınması için gereken bazı şartlar vardır. İsviçre ticari vizesi için Yedi Vize firmamızın profesyonel personellerinden destek alabilirsiniz.

İsviçre Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vizesi başvurularında bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan biri de İsviçre’deki ilgili makamlardan tarafından onaylanmış ticari davetiyelerin gönderilmesidir. Türkiye’deki vatandaşlar İsviçre Konsolosluğu’na bu davetiyeler ile başvuru yapabilir.

İsviçre Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Gezip görülecek yerlerin fazla olmasıyla dikkat çeken İsviçre’ye turistik seyahat düzenlemek isteyen kişiler için vize başvurusu zorunluluğu vardır. 3 ayı geçmeyen turistik seyahatler için çeşitli belgelerle birlikte İsviçre Konsolosluğu’na başvuru yapılabilir.

İsviçre Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vizesi başvurularında konsoloslukların yoğunluk durumuna göre farklı zaman dilimlerinde başvuruların sonuçlanması beklenmektedir. İsviçre turistik vizesi yaklaşık olarak 7 ve 14 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

İsviçre vizesi için İsviçre Konsolosluğu’na başvuru yapılabilir. Aynı zamanda İsviçre vizesi alanında yetkili olan firmalar tercih edilebilir. Yedi Vize firmamıza farklı iletişim kanalları üzerinden ulaşarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İsviçre vize başvurularında bilgilerin tutarlı olarak verilmesine dikkat edilmelidir. Yanlış veya eksik bilgilerin verilmesi durumunda vize başvurularının olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır.

İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İnternetten vize randevusu almadan önce başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda farklı bilgilerin doğru, tutarlı ve eksiksiz bir şekilde yazılmasına dikkat edilmelidir.

İsviçre Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

İsviçre Konsolosluğu’na sunulacak olan başvuru formunun konsolosluk tarafından belirtilen dillerle doldurulması gerekmektedir. Hem Türkçe hem de İngilizce diliyle birlikte başvuru formunun doldurulması mümkündür.

İsviçre Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İsviçre vize başvuru formu, konsolosluk tarafından istenilen belgeler arasında yer almaktadır. Vize başvurusu sırasında kişisel bilgilerin doğru bir şekilde işlenmesi gerekmektedir. Vize başvuru formlarındaki imzaların ıslak imza olması gerekir.

İsviçre Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsviçre vize işlemlerinin nasıl yapıldığını araştıran birçok kişi bulunmaktadır. Vize işlemleri için ilk olarak İsviçre Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir. Randevudan sonra konsolosluğun istediği belgelerle birlikte başvuru yapılabilir.

İsviçre Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize işlemlerinde İsviçre Konsolosluğu tarafından istenilen evrak ve belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi oldukça önemlidir. İstenilen evraklar hakkında Yedi Vize firmamız tarafından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi için randevu almak isteyen kişiler, online randevu sistemini tercih edebilmektedir. İnternetten başvuru formunu doldurarak online randevu almak mümkündür.

İsviçre Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Schengen vizesi başvurularının sonuçlanması farklı süreler alabildiği için randevuların erken tarihlerde alınması faydalı olacaktır. Randevu alınırken doğru ve tutarlı bilgilerin girilmesine özen gösterilmelidir.

İsviçre Vize Ücreti 2021?

2021 yılında İsviçre Konsolosluğu tarafından vize başvurularında harç bedeli alınmaktadır. Ücretin ne kadar olduğu hakkındaki tüm bilgilere Yedi Vize firmamızdan ulaşmanız mümkündür.

İsviçre Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Schengen vizesi başvurularında konsolosluklar tarafından istenilen ücretlerin farklı bankalara yatırılması gerekmektedir. İsviçre Konsolosluğu’nun belirlediği bankalara farklı kanallar üzerinden para yatırmak mümkündür.

İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İsviçre vizesi başvurularındaki gerekli evraklar arasında yer alan vize talep dilekçesinin kurallara uygun olarak hazırlanması önemlidir. Yedi Vize firmamızın hazırladığı dilekçe örneğinden yararlanılabilir.

İsviçre Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Vize talep dilekçesinin resmi bir dille yazılması oldukça önemlidir. Bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılmasına ve ıslak imzanın kullanılmasına dikkat edilmelidir.

İsviçre Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İsviçre vize başvurularındaki yazım dili İsviçre Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. İsviçre vize dilekçesi Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılabilir.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

İsviçre Konsolosluğu, vize başvurusunda bulunan vatandaşlardan bazı belgeler istemektedir. Vize başvurularındaki gerekli belgeler arasında İsviçre vizesi başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf ve vize türlerine göre farklı dokümanlar bulunmaktadır.

İsviçre Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

İsviçre vizesi başvurularında vize türlerine göre farklı dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Otel veya farklı konaklama yerlerinden alınmış rezervasyon belgeleri, seyahat için gerekli olan uçak bileti, banka hesap dökümleri, davetiyeler ve nüfus kayıt örneği gibi birçok dokümanın başvuru sırasında İsviçre Konsolosluğu’na sunulması gerekmektedir.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İsviçre Schengen vizesi başvurularının sonuçlanma süresi çeşitli faktörlere göre değişim göstermektedir. Ortalama olarak 5 ve 15 iş günü içerisinde sonuç alınabilmektedir.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

İsviçre vizesi başvurularının sonuçlanma süresi, başvuru yapılan vize türüne göre değişebilir. Turistik ve ticari vize başvuruları daha kısa sürelerde sonuçlanırken çalışma vizesi başvuruları uzun süreler alabilmektedir. İsviçre Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre 2 hafta içinde sonuç alınması beklenir. Vize işlemlerini hızlandırmak isteyen kişilere Yedi Vize firmamız tarafından profesyonel hizmet verilmektedir.

TLS Contact İsviçre Vizesi İşlemleri

Türkiye’de İsviçre seyahatleri için vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Vize başvuru merkezleri aracılığıyla tüm işlemler kolay bir şekilde yapılmaktadır. TLS Contact vize işlemleri ile birlikte İsviçre vizesi almak oldukça kolaydır.

TLS Contact İsviçre Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’den İsviçre’ye farklı sebeplerden dolayı seyahat edecek kişilerin almak istediği vizeler için başvuru yapılması gerekmektedir. TLS Contact ile İsviçre vize randevusu almak mümkündür. Randevu için internet sitesi ve farklı iletişim kanalları tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top