Vizesi Hindistan

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Hindistan vizesi; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olanların Hindistan’a seyahat edebilmek için almaları gereken bir izin belgesidir. Hindistan vizeleri ekseriyetle tek girişli olacak biçimde verilir.

Tekrar giriş yapılmadan önce en az 2 aylık bir süre geçmesi de zorunlu kılınmıştır. 2013 yılından itibaren uygulanmakta olan Hindistan vize işlemleri sırasında parmak izi alınmakta olup bu işlem güvenlik amacıyla gerçekleştirilmektedir. Hindistan vize başvurusu internet üzerinden gerçekleştirilir.

Hindistan Konsolosluğu’yla entegreli olarak çalışan Yedi Vize Turizm Hindistan vize başvuru işlemleri ile ilgili profesyonel destek sunmaktadır. Firmamızı arayarak süreç hakkında detaylı bilgi edinmeniz ve deneyimli ekibimiz aracılığıyla kısa sürede Hindistan vizesi almanız mümkündür.

Yedi Vize Turizm, sürecin takibini titizlikle yerine getirecek ve çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

İçindekiler

Hindistan Vize Türleri 2024

Hindistan Konsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuruları çeşitli vize kategorilerine göre ayrılmaktadır. Bunlar; Hindistan Ticari Vize, Hindistan Turistik Vize, Hindistan Çalışma Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Transit Vizesi, Hindistan Giriş Vizesi, Hindistan Öğrenci Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Araştırmacı Vizesi, Hindistan Refakatçi Vizesi

Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Pakistan Vatandaşları için Verilen Hindistan Vizesi, Birleşik Krallık Vatandaşları için verilen Hindistan Vizesi ile Bangladeş Vatandaşları için Verilen Hindistan Vizesi şeklinde sıralanabilir. Hindistan’a seyahat amacınız doğrultusunda ihtiyacınız olan Hindistan vizesini alabilmek için Yedi Vize Turizm’e başvurabilir, firmamızın verdiği Hindistan vize hizmeti ile bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Hindistan’a giriş yapabilmek için Hindistan Vize evrakları, Hindistan vize formu ve gerekli diğer belgelere ihtiyacınız olacaktır. Söz konusu tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde Yedi Vize Turizm’e göndererek Hindistan vizesi alma sürecinde uzman kadromuzun hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Belgeleriniz Yedi Vize Turizm sayesinde konsolosluğa iletilecek ve tüm süreç firmamız tarafından koordine edilecektir.

Hindistan Vize Hizmeti

Yedi Vize Turizm, faaliyete geçtiği günden itibaren tüm vize alma işlemlerinde profesyonel destek sunmaya devam etmektedir. Hindistan vize işlemleri de firmamızın hizmetlerine dahil olup, Yedi Vize Turizm, Hindistan vizesi almak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarına nitelikli şekilde cevap vermektedir.

Vizesi Hindistan
Hindistan Vizesi

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Başvurusu; Hindistan’a seyahat etmek isteyenlerin takip etmesi gereken bir prosedürdür. Hindistan vizesi başvuru işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için talep edilen evrakların eksiksiz sunulması gerekmektedir.

 Hindistan Vizesi Başvuru Formu

Hindistan vizesi için internet üzerinden müracaat edilir. Hindistan vize işlem başvurusu Hindistan Konsolosluğu’nun resmi web sitesinden gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada Hindistan vize başvuru formu tam olarak doldurulmalıdır. Formun son sayfasına gelindiğinde başvuru yapan kişinin güncel bir fotoğrafı taranarak işlem sonlandırılır.

Bunun ardından başvuru sahibinin biyometrik parmak izi uygulamasına tâbi tutulması gerekecektir. Sistem tarafından otomatik randevu tarihi atanacak ve işlem bu tarihte uygulanacaktır.

Hindistan Vize Başvurusu İçin İstenen Evraklar

Her ülkenin vize alımlarında olduğu gibi Hindistan vize alımlarında da, başvuru sahiplerinden çeşitli evraklar talep edilmektedir. Hindistan vizesi için istenen genel belgeler ise şöyledir:

 • Güncel Biyometrik Fotoğraf: 6 aydan daha kısa bir süre önce çekilmiş olan, arka fonu beyaz ve 5x5cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf kabul edilmektedir. Fotoğrafı çekilen kişi yüzünü şapka, başörtüsü ve gözlük gibi aksesuarlarla kapatmamalı ve yüzün net görünmesine dikkat edilmelidir.
 • Pasaport: 10 yıldan eski pasaportlar Hindistan vize başvuruları için geçerli sayılmamaktadır. Pasaport geçerlilik süresi Hindistan seyahatinin bitiş tarihinden en az 6 ay daha uzun olmalıdır. En az 2 boş sayfaya sahip olmayan, eskimiş ve yıpranmış pasaportlar Hindistan Konsolosluğu’nca reddedilecektir.
 • Banka Hesap Dökümü: Hindistan seyahat masraflarınızın karşılanacağına dair garanti niteliğinde olan minimum 2500 TL bakiyesi bulunan güncel tarihli banka hesabınızın dökümü/hesap cüzdanınızın Hindistan Konsolosluğu’na ibrazı gerekmektedir. Banka yetkilisinin imzası ve kaşesi de belgede yer almalıdır. Hesap özetine banka imza sirkülerini de dahil etmek gerekir.
 • Hindistan Vize Talep Dilekçesi: Hindistan’a seyahat etme amacınızı ve seyahat planlarınızın ayrıntılı açıklamasını ihtiva eden, Hindistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesine Hindistan vize talep dilekçesi denir. Bu dilekçenin, çalıştığınız şirketin/kurumun antetli kağıdına yazılması istenmektedir. Bağlı bulunduğunuz şirketin/kurumun yetkilisine ait olan ıslak imza ve kaşe, dilekçenin üzerinde yer almalıdır. Hindistan turistik vize için buna gerek yoktur.
 • Nüfus cüzdanınızın önlü-arkalı fotokopisi ve Nüfus Müdürlüğü’nden aldığınız güncel ikametgah belgeniz de, Hindistan vizesi başvuru işlemleri için talep edilen diğer evraklardır.

Hindistan Vize Başvurusu Sonuçları

Vizenin çıkış tarihi değişiklik gösterse de Hindistan vize başvuru sonuçları genellikle 1-5 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Hindistan vize başvurusu ile ilgili öğrenmek istediklerinizi Yedi Vize Turizm’e danışabilir, ihtiyacınız doğrultusunda Hindistan ticari vize, Hindistan turistik vize, Hindistan konferans vizesi, Hindistan aile ve arkadaş vizesi gibi vize türlerinden herhangi birine Yedi Vize Turizm rehberliğinde kolayca sahip olabilirsiniz.

Vize Başvurusu Hindistan
Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Konsolosluğu’na direkt olarak Hindistan vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Başvurular Hindistan vize hizmet merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Yedi Vize Turizm de bu yetkili merkezlerden biridir.

Hindistan vizesi almak isteyenlere profesyonel çözüm sunan Yedi Vize Turizm, Hindistan vizesi formu doldurma, Hindistan vizesi online başvuru, Hindistan vizesi randevu alma gibi tüm aşamalarda kesintisiz destek vermektedir. Alacağınız Hindistan vizesi, size Hindistan’a giriş hakkı tanıyacaktır.

Ancak bu vizenin diğer ülkelerde geçerli olmayacağını ve seyahat etmek istediğiniz her ülke için ayrı vize almanız gerektiğini unutmamalısınız. Nitekim yalnızca Hindistan vizesi için değil, diğer ülke vizeleri için de Yedi Vize Turizm’e müracaat edebilirsiniz.

Hindistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti ‘nde yaşayan ve Hindistan vizesine sahip olmak isteyen vatandaşlar Yedi Vize Turizm sayesinde bunu kolayca gerçekleştirebilirler. Hindistan vizesi için hangi evrakların ve belgelerin gerekli olduğunu öğrenmek için Yedi Vize Turizm’le irtibata geçebilirsiniz.

Tecrübeli kadromuz Hindistan vize ücretleri dahil Hindistan vizesiyle ilgili tüm konularda güncel bilgileri sizinle paylaşacak ve Hindistan vize alım sürecinizin koordinasyonunu sağlayacaktır. Böylece herhangi bir sorun olmadan vize başvurunuzu yapabilir, almak istediğiniz Hindistan vizesine kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

Hindistan vizesi almak isteyenler Hindistan tarafından belirlenmiş olan evrakları ve belgeleri eksiksiz olarak ibraz etmekle yükümlüdür. Vize başvurusu için teslim edilen nüfus cüzdanı vb. evrakların iadesi gerçekleştirilirken banka hesap özetinin, davet mektubunun ve buna benzer belgelerin iadesi yapılmamaktadır.

Bu nedenle teslim edilen evrakların bir nüshasını bulundurmak önerilir. Hindistan Konsolosluğu ve Hindistan Büyükelçiliği, İngilizce dilinde olmayan evrakları kabul etmeyeceğinden, başka dildeki tüm evrakların İngilizceye çevrilmesi lazımdır. Yoksa vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Yedi Vize Turizm, tüm evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması noktasında size yardımcı olacaktır. Belgelerinizin doğruluğu ve uygunluğu tarafımızca kontrol edilecek, her aşamada size gerekli bilgilendirmelerde bulunularak süreci yakından izlemeniz sağlanacaktır.

Vize İşlemleri Hindistan
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvurusu 2024

Evraklarınızın ve belgelerinizin hazırlanmasından sonra başvurunuz Yedi Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilecek ve Hindistan vize alım sürecinde büyük bir mesafe katedilmiş olunacaktır.

Başvurunun değerlendirilme zamanı Konsolosluk ve Büyükelçiliğin yoğunluğuna bağlı değişse de birkaç gün içerisinde sonuçlanacaktır. Yedi Vize Turizm ile Hindistan vizesi almak sandığınızdan da kolaydır. Siz de hemen şimdi bizi arayarak hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Hindistan Vize Randevu

Hindistan Vize Randevusu; Hindistan vize başvurusu sonrasında gerçekleşen bir prosedürdür. Bu randevuda başvuru sahiplerinin biyometrik parmak izi alınmaktadır. Söz konusu uygulama sadece Ankara ve İstanbul illerimizde gerçekleştirilmektedir.

Randevu tarihinde parmak izi taraması gerçekleştirildikten sonra Hindistan vize alma işlemi 1 gün içinde tamamlanmaktadır. Bu, mutlaka uygulanması gereken Hindistan vize işlemleri arasında yer almaktadır ve daha evvel Hindistan vize alımı için parmak izi verenler de güncel başvuru esnasında yeniden biyometri parmak izi taramasından geçmek zorundadır.

Bu yüzden başvuru merkezine şahsın kendisi gelmelidir. Ancak 0-11 yaş grubundaki çocuklar ve 70 yaşın üzerindeki başvuru sahipleri bu hükümden muaf tutulmuştur.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bunun için öncelikle online başvuru yapmak gerekmektedir. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek başvuru esnasında, başvuru formu büyük harflerle ve İngilizce olarak doldurulur. Formun doldurulmasından sonra 5×5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf elektronik sisteme yüklenir.

Daha sonra randevu günü seçilir. Randevu saati, sistem tarafından otomatik olarak belirlenecektir. Fakat Hindistan Başkonsolosluğu ve Hindistan Büyükelçiliği’nin yoğunluk durumları başvuruda randevunun ileri bir tarihe atılmasına sebep olabilmektedir.

Vize Başvurusu Hindistan
Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Erken Vize Randevusu

Fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız başvurunuzu kendi başınıza yapmayı değil profesyonel bir ekipten destek almayı tercih etmelisiniz. Bu bağlamda Yedi Vize Turizm, başvuru sürecinizi en iyi şekilde yönetecek ve randevunuz mümkün olan en erken tarihe ayarlanacaktır.

Size düşen şey sadece randevu günü geldiğinde Büyükelçilik ya da Konsolosluğa giderek parmak izinizi vermek olacaktır. Yedi Vize Turizm yetkilimiz size bu hususta da yardımcı olacak, konsolosluğa girerken sizi karşılayarak parmak izi işlemleri tamamlanana dek sizi yalnız bırakmayacaktır.

Hindistan Vizesi Yetkili Merkezleri

İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu; aşağıdaki iller için yetkilendirilmiş olup, bu illerde ikamet edenler İstanbul Başkonsolosluğu’ndan başvuru yapabilir:

 • Aydın
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Çanakkale
 • Denizli
 • Edirne
 • Istanbul
 • Kirklareli
 • Kocaeli
 • Manisa
 • Mugla
 • Sakarya
 • Tekirdag
 • Yalova

İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetki alanına dahil olmayan tüm bölgelerde Ankara Büyükelçiliği yetkilidir.

Evrakların ve belgelerin hazırlanması, online başvurunun yapılıp Online randevunun ayarlanması gibi konularda Yedi Vize Turizm profesyonel destek vermektedir. Yetkililerimiz konsoloslukta parmak izi verirken de yanınızda olacak, vizeniz hazırlanınca tarafınıza kargo ile ulaştıracaktır. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Vize Randevusu Hindistan
Hindistan Vize Randevusu

Hindistan Büyükelçiliği Vizesi

Hindistan Büyükelçiliği Vize işlemlerini gerçekleştirmekle yetkili mercidir. Ancak vatandaşların direkt olarak Hindistan Büyükelçiliği ile muhatap olmaları, aracısız Hindistan vize başvurusu yapmaları mümkün değildir.

Bu noktada devreye Hindistan vize işlemleri konusunda profesyonel destek veren kurumlar girmektedir. Yedi Vize Turizm de onlardan biridir ve üstün başarısıyla alanında ön plana çıkmaktadır.

Hindistan Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan vizesi almak isteyenler öncelikle Hindistan vizesi evrakları ve belgeleri ile birlikte tarafımıza başvurur. Bize teslim edilen belgeler tarafımızca Hindistan Büyükelçiliği’ne teslim edilerek başvuru süreci başlatılır. Biyometrik kaydınız varsa belgelerinizi bize kargo ile göndermeniz de mümkündür.

Yedi Vize Turizm, başvuru sahibi için randevu alacak ve bilgilerin doğru ve eksiksiz olabilmesi için tüm kontrolleri sağlayarak vize sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini temin edecektir. Yapılan işlemler başvuru sahibine ayrıntılı olarak bildirilecektir.

Hindistan Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

T.C. vatandaşları için Hindistan vize başvurusunun sonuçlanması çoğunlukla aynı gün gerçekleşen bir durumken, bazen bazen yoğunluğa bağlı olarak 2 iş günü sürmesi de mümkündür. Ülkemizde uzun süreli ikameti olan yabancı vatandaşlar da 1-2 gün içerisinde Hindistan vizesi alabilmektedir.

Fakat ikamet iznine sahip olmayan yabancı vatandaşların Hindistan vize başvurusu 3-4 gün içinde sonuçlanmaktadır. Öte yandan Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nin ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’nun yoğunluğu ve tatil günleri de vize başvurusunun sonuçlanma süresini etkilemektedir. Başka evrakların talep edilmesi durumunda da süreç biraz uzamaktadır.

Hindistan Vizesi’nin 2024 tatil günleri şu şekildedir:

 • Yeni Yıl (01.01.2024)
 • Maha Shivaratri (21.02.2024 )
 • Holi (10.03.2024)
 • Ram Navami (02.04.2024)
 • Mahavir Jayanti (06.04.2024)
 • Good Friday (10.04.2024)
 • Buddha Purnima (07.05.2024)
 • Id-ul Fitr (25.05.2024)
 • Janmashtami (12.08.2024)
 • Mahatma Gandhi’nin Doğum Günü (02.10.2024)
 • Cumhuriyet Bayramı (29.10.2024)
 • Milad-un Nabi (30.10.2024)
 • Bhai Duj (16.11.2024)
 • Guru Nanak’ın Doğum Günü (30.11.2024)
 • Noel (25.12.2024)

Hindistan Vize İşlemleri 2024

Hindistan Büyükelçiliği ile koordineli olarak çalışan Yedi Vize Turizm, ihtiyacınız olan Hindistan vize türü ne olursa olsun profesyonel destek sunarak sahip olmak istediğiniz vizenin kısa sürede elinize ulaşması için yardımcı olacaktır. Bunun için Yedi Vize Turizm’e başvurarak gerekli evraklarınızı tarafımıza iletmeniz yeterlidir.

Yedi Vize Turizm tüm işlemleri özenle yerine getirecek ve hiçbir sorun yaşanmasına mahal vermeden başvuru yaptığınız Hindistan vizesine sahip olmanızı sağlayacaktır. Vize işlemleri konusunda yetkili olan Yedi Vize Turizm, çalışmalarını Ankara Hindistan Büyükelçiliği ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu ile işbirliği dahilinde sürdürmektedir.

Hindistan vize işlemleri konusunda binlerce kişinin tercihi olan Yedi Vize Turizm, sizi de hayalinizdeki Hindistan seyahatine adım adım yaklaştıracaktır.

Büyükelçiliği Vize Hindistan
Hindistan Büyükelçiliği Vize

Hindistan Konsolosluğu Vizesi

Hindistan Konsolosluğu Vize alımları için yetkilendirilmiş karar mekanizmasıdır. Konsolosluk bu görevi Hindistan Büyükelçiliği ile eşgüdümlü olarak yürütmektedir. Ancak Hindistan Konsolosluğu’na direkt olarak başvuru yapılması mümkün değildir. Bu nedenle Hindistan vize başvurusu yapmak isteyenler Yedi Vize Turizme müracaat etmektedir.

Yedi Vize Turizm, Hindistan vize işlemleri ile ilgili tüm yetkilere sahiptir. Fakat başvuru sonuçlanma sürecinin Hindistan Konsolosluğu’nun iş yüküne bağlı olarak değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Öte yandan tatil günlerine denk gelen zamanlarda da başvuruların değerlendirilmesi mümkün olmadığından, bu döneme rastlayan başvurularınızın sonuçlanabilmesi için tatilin bitmesini beklemeniz gerekecektir. Yedi Vize Turizm size bu konuda gerekli bilgilendirmeleri sağlayacaktır. Öte yandan firmamız Hindistan vize randevusu için en uygun tarihi belirleyip ona göre randevu almak suretiyle başvurunuzun sonuçlanma süresini hızlandırır.

Hindistan Konsolosluğu’nun Görevleri

Hindistan Konsolosluğu’nun yükümlülükleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Türkiye Cumhuriyeti’ndeki ticari menfaatlerininin korunması, geliştirilmesi
 • Pasaport yenileme işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Eğitim, hukuk ve tıp alanında yardım sağlamak
 • Konsolosluğun, vermesi gereken hizmetler hakkında e-posta, telefon gibi haberleşme araçlarıyla bilgilendirmede bulunması ve şahsın bizzat kendisine danışmanlık hizmeti sunması
 • Başvuruları kontrol etmek ve eksik belgelerin takibini gerçekleştirmek
 • Türkiye’de yaşayan ve hastalık, kaza vb. herhangi bir nedenle hayatını idame ettirmekte zorlanan Hindistan vatandaşlarına yapıcı önerilerde bulunmak, Hindistan vatandaşları adına araştırma yaparak gerekiyorsa Türkiye ve Hindistan makamlarıyla iletişime geçmek
 • Dosyaları muhafaza etmek ve hizmetlerin, yardımların yıllık istatistiklerle detaylı olarak tasnif edilmesi
 • Her zaman güncel ve doğru seyahat tavsiyeleri vermek
 • Büyükelçilik kriz planının uygunluğunu ve güncelliğini denetlemek
 • Konsoloslukta çalışan resepsiyon görevlisine yardımda bulunmak (Kamu üyelerinin yöneltmiş olduğu soruları ve çağrıları yanıtlamak)

Profesyonel Vize Hizmetleri

Yedi Vize Turizm; başta vize için gereken evraklar ve belgeler olmak üzere Hindistan vizesi ile ilgili tüm konularda ayrıntılı bilgi vererek tüm süreci yakından takip etmenize destek olacaktır.

Hindistan vizesi Alma

Siz de Hindistan’daki işlerinizi gerçekleştirebilmek, Hindistan’ı ziyaret edebilmek için Hindistan vizesine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle ile iletişime geçerek aradığınız kaliteli ve profesyonel hizmetten faydalanabilir, Yedi Vize Turizm güvencesiyle kısa sürede Hindistan vizesi almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Hindistan
Hindistan Konsolosluğu Vize

Hindistan Turistik Vize

Hindistan Turistik Vize; tatil, gezi, ziyaret vb. amaçlarla Hindistan’a kısa süreli seyahatler gerçekleştirmek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu vize çeşididir. Hindistan turistik vize başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. İstenilen evraklarla birlikte seçilen Hindistan Konsolosluğu’nda başvuru sahibinin mülakata girmesi gerekir.

Söz konusu mülakata katılacak olanlardan Balıkesir, Aydın, Çanakkale, Bursa, Edirne, Denizli, Kırklareli, İstanbul, Manisa, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Yalova ve Tekirdağ’da ikamet edenlerin İstanbul’da bulunan Hindistan konsolosluğunda, başka illerde yaşayanların ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde katılım sağlaması gerekmektedir.

Butan ve Nepal ülkelerinin vatandaşları hariç tüm ülke vatandaşlarının Hindistan ziyareti için Hindistan turistik vize başvurusu yapmaları lazımdır. Hindistan turistik vize alımı gerçekleşmeden bu vatandaşların Hindistan’a giriş yapmaları mümkün olmayacaktır.

Hindistan Turistik Vize Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Hindistan turistik vize başvurusu yapmak isteyenlerin pasaportu, başvuru tarihinden itibaren minimum 6 ay süreyle geçerli olmalıdır. Pasaportta en az 2 adet boş sayfa olması da şarttır. İstenilen fotoğrafla birlikte uçak ve rezervasyon bilgilerinin yer aldığı başvuru evraklarının tamamı eksiksiz olarak ibraz edilmelidir.

Hindistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Hindistan turistik vize belgeleri aşağıda bildirildiği şekildedir:

 • Hindistan vize bilgi formu
 • İmzalı, kaşeli, banka imza sirküleriyle beraber hazırlanmış banka hesap dökümü
 • Nüfus Müdürlüklerinden alınan ikametgah (Mahalle Muhtarlığı’ndan alınmış olan ikametgah Hindistan vizesi için geçerli değildir.)
 • Otel rezervasyonu ve uçak bileti
 • Pasaport ve fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Beyaz fonda çekilmiş 5×5 ölçülerinde 2 güncel biyometrik fotoğraf

Hindistan Turistik Vize İçin Online Başvuru Formu

Her online başvuru formunun sadece bir kişi için geçerli olduğu ve her başvuru sahibinin ayrı başvuru yapması gerektiği unutulmamalıdır. İsimlerin, doğum tarihlerinin ve adreslerin yazımı dahil formda talep edilen bilgilerin tam olarak doldurulmasına özen gösterilmelidir.

Gerekli evrakları Yedi Vize Turizm’e ileterek online başvuru formunuzun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle başvurunuzun sonuçlanması fazla zaman almayacaktır. Hindistan turistik vizesine hızlı ve kolay bir şekilde sahip olmak istiyorsanız Yedi Vize Turizm sizin için en doğru adrestir.

Siz de hemen bizimle iletişime geçerek profesyonel hizmetlerimizden faydalanmanın ayrıcalığını yaşayabilir, ihtiyacınız olan Hindistan turistik vizesini sorunsuz şekilde alabilirsiniz.

Turistik Vize Hindistan
Hindistan Turistik Vize

Hindistan Ticari Vize

Hindistan Ticari Vize, Hindistan’a ticari amaçla seyahat edecek olanların alması gereken bir vize türüdür. 6 aylık çok girişli olarak verilebilen Hindistan ticari vizeler, önceden alınmış olması halinde yıllık olarak verilmektedir.

Hindistan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Hindistan ticari vize başvurusu için konsolosluk tarafından istenen belgelerin hazırlanması şarttır. İbraz edilmesi gereken Hindistan ticari vize evrakları eksiksiz olarak sunulmak zorundadır. Hindistan ticari vize alımı için birey; davet mektubunu, nüfus cüzdan fotokopisini, pasaportunu, ikametgah belgesini, seyahat sağlık sigortasını, vize başvuru formunu, uçuş rezervasyon belgesini, konaklama belgelerini iletmekle yükümlüdür.

Ayrıca Hindistan ticari vize için gereken mesleki evraklar kapsamında işyeri izin yazısının, sigorta hizmet dökümünün, maaş bordrosunun, imza sirküsünün ve faaliyet belgesi fotokopisinin ibrazı, buna ek olarak firma sahiplerinin ticari sicil gazetesini, vergi levhası fotokopisini, haaliyet belgesi fotokopisini, imza beyanını ve şirket hesap özetini de ibraz etmeleri gerekmektedir.

Hindistan Davet Mektubu

Hindistan ticari vize başvurularının onaylanması, başvuruyu gerçekleştiren kişinin Hindistan’daki kurum veya şirketten davetiye almasına bağlıdır. Davetiyede seyahat edecek kişinin ad-soyad ve doğum tarihi bilgileriyle pasaportuna ilişkin bilgiler bulunmalıdır.

Hindistan’daki şirketin başvuru yapacak kişiye referans olması durumunda masrafların karşılanacağının da beyan edilmesi gerekir. Öte yandan kuruluş belgesi de Hindistan ticari vize alımlarında talep edilen diğer bir belgedir.Söz konusu belgeler Hindistan’daki firmaya ait olmalıdır.

Certificate of Incorporation, Promotion Council Registration veya Chamber of Commerce Registration adlı belgelerin hazırlanması zorunludur. Davetiyelerde TIN & CIN numaralarına yer verilmemelidir.

Hindistan Ticari Vize Hizmetleri

Şirketinizin satışlarını artırabilmek, iş toplantılarına katılabilmek ya da başka hangi ticari amaçla Hindistan’a seyahat etmek istiyorsanız, Hindistan ticari vize alımı için Yedi Vize Turizm ile iletişime geçerek kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz. Firmamız belgelerinizin kontrolünü sağlayacak ve tüm süreç boyunca sizi yönlendirecektir.

Böylelikle Hindistan ticari vizesi almak sizin için hiç zor olmayacaktır. Fakat Hindistan’da sözleşmeli olarak çalışmayı düşünüyorsanız ticari vizeye değil çalışma vizesine başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ne için Hangi Hindistan vizesine başvurulur, Hindistan vizesi alımı için dikkat edilmesi gereken diğer noktalar nelerdir? gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını Yedi Vize Turizm’den alabilirsiniz.

Ticari Vize Hindistan
Hindistan Ticari Vize

Hindistan Aile ve Arkadaş Vizesi

Hindistan Aile ve Arkadaş Vizesi; isminden de anlaşılacağı üzere, Hindistan’a ailesini ve arkadaşlarını ziyaret etmek amacıyla giriş yapmak isteyenlerin sahip olması gereken izin belgesini ifade eder. Hindistan aile ve arkadaş vizesi başvurusu için istenen çeşitli evraklar bulunmaktadır ve bu evrakların eksiksiz olarak sunulması önemlidir. Zira Hindistan aile ve arkadaş vizesi almak bu şekilde mümkündür.

Hindistan Aile ve Arkadaş Vizesi İçin Gereken Evraklar

Hindistan aile ve arkadaş vizesi evrakları aşağıda bildirildiği gibidir:

 • 2 adet biyometrik fotoğraf (5*5 büyüklüğünde ve yakın zamanda çekilmiş olmalıdır. Arka fonunun da beyaz olması gerekir.)
 • Banka yetkililerince imzalanan ve kaşelenen son 3 aylık banka hesap dökümü. İmza sirkülerinin sunulması ve bakiyenin en az 2500 TL’lik olması zorunludur.
 • Hindistan konsolosluğuna hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce yazılmalıdır.)
 • Vize bilgi formu (Tam olarak doldurulmalıdır.)
 • E-devletten alınmış olan ikametgah/emeklilik belgesi
 • Pasaport (En az 2 boş sayfası ve seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.)
 • Ziyaret edilecek kişi tarafından yazılmış davet mektubu Bununla birlikte Akrabalık ilişkisinin noter tasdikine ihtiyaç vardır. Hindistan’da çalışmakta olan veya öğrenim gören arkadaşınızı ziyaret etmek istiyorsanız Ev Sahibinin imzalamış olduğu Davet Mektubunun sunulması gerekecektir.

Hindistan Aile ve Arkadaş Vize Başvurusu

Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Hindistan Vize Başvuru Formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Hindistan ziyaretçi vizesi başvurularının sonuçlanma süresi değişiklik göstermekle birlikte çoğu zaman 5 iş günü içerisinde sonuç alınmaktadır.

Hindistan Aile ve Arkadaş Vizesi Nasıl Alınır?

Yukarıda bildirilen evrakları hazırladıktan sonra Yedi Vize Turizm’e teslim ederek Hindistan aile ve arkadaş vizesi alma sürecini başlatabilirsiniz. Uzman ekibimiz size gerekli bilgilendirmelerde bulunacak, başvurunuzu gerçekleştirecek ve tüm süreç boyunca sizin yanınızda olacaktır.

Tecrübeli kadrosuyla Yedi Vize Turizm, Hindistan aile ve arkadaş vizesi almak isteyenler için çözüm odaklı yaklaşımıyla hizmet vermektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bizi arayarak ulaşabilir ve Hindistan aile ve arkadaş vizesini Yedi Vize Turizm vasıtasıyla alarak Hindistan’daki akraba ve sevdiklerinizle aranızdaki tüm engelleri kaldırabilirsiniz. İşte bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Profesyonel kadromuz beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hindistan
Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi almak isteyenlerin ibraz etmesi gereken çeşitli evraklar ve belgeler bulunmaktadır. Hindistan vize başvurusu yapan kişinin Hindistan seyahatini gerçekleştirme amacına bağlı olarak, kendisinden ilave belgelerin istenmesi de söz konusu olmaktadır.

Fakat gerek Hindistan turistik vize, gerek Hindistan ticari vize, gerek Hindistan aile ve arkadaş vizesi, yani kısaca herhangi bir vize türü için başvuru yapmak isteyen tüm vatandaşlardan Hindistan Konsolosluğu’nca talep edilen müşterek belgeler aşağıda listelenmiştir.

Hindistan Vizesi İçin Hangi Belgeler Talep Edilir?

 1. Pasaport

Geçerlilik süresinin en az 6 aylık olması gerekmektedir. Pasaportta en az iki adet boş sayfa bulunma zorunluluğu vardır. İlk 2 sayfanın fotokopilerini ve mevcutsa daha önceki pasaport ile vizeleri de fotokopileri ile birlikte evrakların içerisine eklemelisiniz.

 • Hindistan Vize Başvuru Formu

Online olarak doldurduğunuz formun çıktısını almalı ve fotoğraflı, ıslak imzalı olarak teslim etmelisiniz. Başvuru formunu İngilizce doldurmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.

 • Biyometrik Fotoğraf

Fotoğrafın beyaz fonda çekilmesi ve 5×5 cm boyutlarında olması lazımdır. Başvuru sahibinin yüzü, fotoğrafta net olarak görülmelidir.

 • Nüfus Cüzdanınızın Fotokopisi ve İkametgah Belgeniz

İkametgah belgenizde detaylı ve güncel adresiniz yazılı olmalıdır. Üzerinize bir doğal gaz, su veya elektrik faturasını da ibraz etmeniz istenecektir.

 • Finansal Durumunuzu Yansıtan Belgeler

Banka hesap cüzdanınız veya banka hesap dökümünüz imza, kaşe ve imza sirkülerini içerecek şekilde sunulmalıdır. 1 haftalık seyahat için en az 2500 TL’lik bakiyeye sahip olmanız, muhtemel ekonomik problemleri engelleyecektir.

 • Hindistan Vize Talep Dilekçesi

Hindistan Konsolosluğu’na hitaben yazacağınız bu dilekçe, yapacağınız Hindistan seyahatinin amacını sarih olarak beyan etmeli ve seyahat hakkında detaylı tavzih ihtiva etmelidir. Verdiğiniz bilgilerin seyahat planlarıyla uyumsuzluk teşkil etmesi, Hindistan vize işlemleri noktasında sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır.

Dilekçenin ıslak imzalı olması gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer işveren olarak başvuruyorsanız, dilekçenizi çalıştığınız kurumun antetli kağıdına yazmalısınız.

Hindistan Vizesi İçin Talep Edilen Meslekî Evraklar

Yukarıda da belirtildiği üzere, işverenler dilekçelerini kendi kurumlarının antetli kağıdına ıslak imza ile yazmalıdır. Bu durum çalışanlar için de geçerlidir.

Yetkili kişi tarafından kurumun antetli kağıdına yazılacak izin yazısı ıslak imzalı olmalı ve çalışanın şirketteki pozisyonu, maaşı ve diğer iş bilgileri ile seyahat ayrıntılarını içermelidir. Meslekî evraklar kapsamında talep edilen diğer belgeler şunlardır:

 • Vergi levhanızın fotokopisi
 • Faaliyet belgenizin orijinali
 • Çalıştığınız şirkete ait imza sirkülerinin fotokopisi
 • Şirketinizin Ticaret Sicil Gazetesi’nin fotokopisi
 • Şirketinizin Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

Seyahat Planını Destekleyen İlave Evraklar

Uçak biletiniz/rezervasyonunuz ve otel rezervasyonlarınız ya da seyahatinizin detaylarını yansıtan belgeler bu grupta değerlendirilir.

Hindistan’a gerçekleştireceğiniz seyahate yönelik

Vize Evrakları Ve Belgeleri Hindistan
Hindistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hindistan vize dilekçesi, Hindistan vizesi almak isteyenlerin Hindistan vize başvurusu yaparken sunmaları gereken bir belgedir. Hindistan vize talep dilekçesi; turistik, ticari gibi hangi amaçla yazıldığına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Hindistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hindistan vizesi için dilekçe yazarken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu dilekçenin İngilizce olarak Hindistan Konsolosluğu’na hitaben yazılması gerekmektedir. Dilekçede Hindistan seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihlerini net olarak bildirmelidir. Seyahat boyunca masrafları karşılayacak olan kişinin kim olduğunu da belirtmelidir.

Masrafların eksiksiz olarak karşılanacağını bildirmek önem arz etmektedir. Ticari, turistik, aile ve arkadaş ziyareti vb. vize türlerinden hangisi talep ediliyorsa, seyahatin amacı o doğrultuda açıklanmalıdır. Dilekçede yazılı bilgilerin konsolosluğa sunulan bilgilerle uyumlu olması çok önemlidir.

Gidiş-dönüş uçak biletinin ve rezervasyon tarihinin, ülkede kalış süresi ve giriş-çıkış tarihleri ile aynı olması gerekir. Herhangi bir tezatlık söz konusu olursa gönderilen Hindistan vize dilekçesi işleme alınmayacaktır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için yazdığınız dilekçede eksik ya da hatalı bilgilerin olmaması şarttır.

Hindistan Dilekçe Örneği

__/____/…____ (Tarih yazılır.)

To the Indian Visa Consulate;

I want to travel to India commercially between DD/MM/YY-DD/MM/YY

All travel costs belong to me. The stay in India will not exceed the dates I have specified.

I request a multi-entry visa for a commercial visit to India.

I present to your information. Best regards,

Name surname

Signature – seal, if any

Home address :

Phone number:

Hindistan Dilekçesi İçin Genel Taslak

 • Hindistan’a giriş ve çıkış tarihleriniz
 • Ziyaretinizin amacı (Ticari, turistik, diplomatik…)
 • Hindistan gezinizin sponsoru varsa ad-soyad ve unvan bilgilerini ilgili bilgileri yazmalı, yoksa masrafların tarafınızdan karşılanacağını beyan etmelisiniz.
 • Dilekçenin yazıldığı günün tarihi
 • Adınız-soyadınız
 • İmzanız
 • Telefon numaranız
 • Ev adresiniz
 • Hindistan’da belirttiğiniz süreden daha fazla kalmayacağınızın beyanı
 • Hindistan’a ticari amaçla seyahat edecekseniz maaşınızı bildirmeli ve maaşınızı somut olarak belgelemelisiniz.

Hindistan vize dilekçesi ve Hindistan vizesi ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerini Yedi Vize Turizm aracılığıyla giderebilir, kısa sürede Hindistan vizesine sahip olmak için bizi arayarak Hindistan vize başvurunuzun güvenilir ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Hindistan
Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hindistan Vize Formu

Hindistan Vize Formu, Hindistan vize başvurusu ile ilgili herhangi bir problem çıkmaması ve başvurunun incelenebilmesi için doldurulması gereken bir formdur.

Forma yazılan bilgilerin doğruluğu evraklarla da kanıtlanamazsa Hindistan vizesi almak mümkün olmayacaktır. Bu form; Hindistan vize randevusu için talep edilen Hindistan vize evrakları ve belgeleri içerisinde çok önemli bir yere sahiptir.

Hindistan Vize Formu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Söz konusu form, Hindistan Konsolosluğu’nun, vize başvurusunda bulunan adayları tanımak, iletişim ve meslekî bilgilerini arşivleyebilmek için kullanmakta olduğu bir ön formdur. Hindistan vize formu doldurulurken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

Hindistan vize başvuru formuna pasaporttaki isim yazılmalıdır.

Boşanma, evlilik yahut mahkeme kararı gibi nedenlerle soyadı değişikliği meydana geldiyse Hindistan vize başvuru formunda belirtmeniz gerekmektedir.

Doğum tarihi gün, ay, yıl şeklinde yazılır.

Pasaporttaki doğum yeri yazılır.

Doğduğunuz ülke, vatandaşı olduğunuz ülke, cinsiyetiniz, medeni durumunuz şeklindeki alanlar eksiksiz doldurulmalıdır.

Form, yasal vasi atanmış veya 18 yaşından küçük bir kişi için dolduruluyorsa yasal velinin/vasinin bilgileri yazılır.

Formda istenen diğer bilgiler şunlardır:

Kimlik numarası ve pasaport numarası

 • Pasaport bitiş tarihi
 • Başvuru sahibinin telefon numarası, ev adresi ve mail adresi, mesleği
 • Çalışılan veya sahibi olunan şirketin unvan, adres, telefon bilgileri
 • Gidilecek ülkeler, ilk giriş yapılacak ülke
 • Vize giriş sayısı
 • Planlanan kalma veya transit süresi
 • -varsa- 3 yıl içerisinde alınan schengen vizesi ve schengen ülkelerinden biri için parmak izi verilen tarih
 • Planlanan giriş ve çıkış tarihleri
 • -Varsa- davetiye gönderenin isim, soyisim, adres, telefon, mail adresi bilgileri
 • Otelde konaklayacak olanlar için otelin adı, telefon numarası ve adresi
 • -Varsa- ticari amaçla davetiye gönderen firmanın adı, telefonu ve açık adresi
 • Masrafların kimin tarafından karşılandığına dair açıklama

Hindistan Vize Formu Doldurma

Hindistan vize formunu hatasız olarak doldurmak ve başvurunuzu sorunsuz şekilde gerçekleştirmek için Yedi Vize Turizm’i arayabilirsiniz. Uzman personellerimiz bu konuda size gereken desteği sağlayacaktır.

Hindistan Vize Formunu Doldurdum, Şimdi Ne Olacak?

Ekibimizle beraber Hindistan vize formunuz eksiksiz olarak doldurulduktan sonra başvurunun diğer aşamalarına geçilecektir. Belgelerin Hindistan Konsolosluğu’na ibrazı da Yedi Vize Turizm tarafından sağlanacaktır.

İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrasında biometrik fotoğrafınız sisteme yüklenecek ve sizin için en uygun tarihe online randevu ayarlanacaktır.

Online randevu günü Hindistan Konsolosluğu’na giderek parmak izi verdikten sonra vize işleminiz 1 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Tüm bu işlemler Yedi Vize Turizm ile son derece kolay bir şekilde yerine getirilecektir.

Vize Formu Hindistan
Hindistan Vize Formu

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Konsolosluğu vize başvuruları yetkili merkezler üzerinden kabul edilmektedir. Firmamız, birçok ülke vizesi için olduğu gibi, Hindistan vizesi için de yetkilendirilmiştir. Yedi Vize Turizm, Hindistan Başvuru Merkezi ile koordineli olarak çalışmakta ve Hindistan vizesi almayı çok kolay bir hale getirmektedir.

Uzman kadromuz, alınmak istenen vize türüne bağlı olarak, hazırlanması gereken Hindistan vizesi evrakları hakkında detaylı bilgilendirme yaparak tüm süreci yakından izleyerek muhtemel sorunların önüne geçmektedir.

Bu sayede Hindistan vize başvuruşu kısa zamanda olumlu sonuçlanmakta, Hindistan vizesine sahip olmak isteyen vatandaşlar bunu hiç zorlanmadan gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Hindistan Vize Türleri

Hindistan’a giriş yapabilmek için firmamız vasıtasıyla alabileceğiniz vizeler, türlerine göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bu vize türleri genel olarak şöyle sıralanabilir:

 • Aile ve Arkadaş Vizesi
 • Turistik Vize
 • Öğrenci Vizesi
 • Konferans Vizesi
 • Transit Vize
 • Gazeteci Vizesi
 • Ticari vize (Özel Sektör Çalışanı, şirket Ortağı, esnaf ve sanatkar için)

Yedi Vize Turizm’in Avantajları

Firmamız, yüzlerce ülkede binlerce ofisi ile hizmet vermektedir. Yıllardır hizmet veren firmamız, Hindistan vize işlemleri konusunda da profesyonel hizmet sunmaktadır. Vize işlemlerinde aracılık yapan kurum, ülkemizde de etkin bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Yedi Vize Turizm, firmamız ile işbirliği içerisinde çalışmakta ve tüm süreç sorunsuz şekilde yönetilmektedir. Hindistan vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler iletişim adreslerimizden bize ulaşarak aklındaki sorulara cevap bulabilir.

Hindistan Vize Süreci

Yedi Vize Turizm, Hindistan vize sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlanabilmesi için gereken tüm desteği sunmaktadır. Hindistan vizesi için gerekli evrakların neler olduğu, davet mektubunun nasıl hazırlanması gerektiği, Hindistan vize ücreti 2024 ve daha fazlası için kapsamlı bilgi almanın en iyi yolu Yedi Vize Turizm’e başvurmaktır.

Siz de Hindistan vizesi almak istiyor ve bunun için güvenilir bir firma arıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden Yedi Vize Turizm’in mutlu müşterileri arasına katılabilir ve hizmetlerimizden maximum düzeyde yararlanabilirsiniz.

Başvuru işlemleri dahil olmak üzere sürecin her aşamasında size kesintisiz destek verecek olan Yedi Vize Turizm, sahip olmak istediğiniz Hindistan vizesi için müracaat edebileceğiniz en doğru adrestir.

Vizesi Nasıl Alınır Hindistan
Hindistan Vizesi Nasıl Alınır

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan Konsolosluğu tarafından istenen Hindistan vizesi evrakları ve belgeleri eksiksiz olarak hazırlanıp Hindistan vize başvurusu yapıldıktan sonra sonuçların belli olması fazla zaman almamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de uzun süredir ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşların Hindistan vize başvuruları aynı gün sonuçlanabilmektedir. Ancak bu süre 2 iş gününü de bulabilir. İkamet izni olmayan yabancıların Hindistan vize başvuruları ise en az 3-4 iş günü sürmektedir.

Fakat bu sürelerin Ankara Hindistan Büyükelçiliği ile İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’nun yoğunluk ve resmi tatil günlerine göre değişebileceği unutulmamalıdır. Öte yandan ek evrak talep edilmesi halinde Hindistan vizesi almak biraz daha zaman gerektirebilir.

Hindistan Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hindistan vizesine Hindistan seyahatinden en az 20 gün önce başvurmak, herhangi bir sorun yaşanma ihtimalini sıfıra indirecektir. Vizesinin tarihten planlanan önce eline ulaşmasını isteyenler bu hususa dikkat etmeli ve Hindistan vize başvuru işlemleri için geç kalmamalıdır.

Hindistan Vize Başvuru Süreci Neden Uzar?

Hindistan vize başvurusu yapan herkes bu sürecin en hızlı şekilde sonuçlanmasını temenni etse de bazen çeşitli faktörler nedeniyle sürecin uzama durumu söz konusu olabilmektedir. Formda istenen bilgilerin yanlış veya eksik doldurulması halinde konsolosluk yetkilileri tarafından formun tekrar doldurulması ve yeni bir randevu alınması talep edilecektir.

Bu durum vize alma işlemlerinin beklenenden daha uzun sürmesine yol açacak ve seyahat tarihiniz yakınsa maalesef size zaman kaybettirecektir. Forma yüklediğiniz fotoğraf ile başvuru esnasında getirmiş olduğunuz fotoğraf aynı değilse yine başvurunuz kabul edilmez ve sizden ikinci bir randevu istenir.

Evraklardaki eksiklikler yahut Hindistan Konsolosluğu’nun destekleyici ilave evraklar talep etmesi de Hindistan Vizesi Kaç Günde Alınır? Sorusunun cevabını etkilemektedir.

Kısa Sürede Hindistan Vizesi Almak

Acil Hindistan vizesi ihtiyacınız varsa en hızlı çözüm için Yedi Vize Turizm’e müracaat edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz derhal gerekli işlemleri başlatacak ve başvurunuzun mümkün olan en kısa zamanda herhangi bir problem olmadan sonuçlanabilmesi için sürecin takipçisi olacaktır.

Hindistan vizesi almak için uzun süre beklemek istemiyorsanız Yedi Vize Turizm’in hizmetlerinden faydalanarak vizenize kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Hindistan
Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hindistan Vize Ücreti

Her ülkenin belirli bir vize ücreti bulunmaktadır. Hindistan vize ücreti, hangi vize türüne başvurulduğuna bağlı olarak değişiklik arz edecektir. Örneğin Hindistan turistik vize ücreti, Hindistan ticari vize ücreti ve diğer Hindistan vize ücretleri arasında farklılıklar bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan Hindistan vizesine uygun fiyatlarla ve kolayca sahip olmak istiyorsanız Yedi Vize Turizm’in profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sunduğu Hindistan vize işlemleri ile Yedi Vize Turizm, bu konuda herhangi bir problem yaşamamanız için vize başvuru sürecini titizlikle yönetecektir.

Hindistan Vizesi Türleri

Hindistan vizesi kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Her vatandaşın kendi ihtiyaçlarına uygun vize türüne başvuru yapması gerekmektedir. Hindistan vize türleri şöyle kategorilendirilebilir:

 • Hindistan Turistik Vize
 • Hindistan Ticari Vize
 • Hindistan Konferans Vize
 • Hindistan Çalışma Vizesi
 • Hindistan Transit Vize
 • Hindistan Öğrenci Vizesi
 • Hindistan Giriş Vizesi
 • Hindistan Araştırmacı Vizesi
 • Hindistan Gazeteci Vizesi
 • Hindistan Tedavi Amaçlı Vize ile Hindistan Refakatçi Vizesi
 • Pakistan Vatandaşları İçin Verilen Hindistan Vizesi
 • Bangladeş Vatandaşları için Verilen Hindistan vizesi

Hindistan Vize Ücreti İle İlgili Diğer Bilgiler

Hindistan vize işlemleri için Yedi Vize Turizm’i tercih edenler Hindistan vize ücretini de tarafımıza ödemektedir. Fakat bu bir defa gerçekleşecek bir işlem olup; sizden kesinlikle 2. Kez ücret talep edilmeyecektir. Yedi Vize Turizm, ödemiş olduğunuz ücreti, Hindistan Konsolosluğu’na iletecektir. Tarafımıza ödemenin TL ile yapılması mümkün olduğu gibi döviz cinsinden yapılması da mümkündür.

Vize Ücreti Hindistan
Hindistan Vize Ücreti

Hindistan Vize Ücreti 2024

Güncel Hindistan vize ücretleri hakkında bilgi almak, Hindistan vize ücreti 2024 yılında ne kadardır? Sorunuza cevap bulmak ve merak ettiğiniz diğer tüm konularda detaylı olarak bilgilendirilmek istiyorsanız, Yedi Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamızın tecrübeli kadrosu cevaplanmadık hiçbir soru bırakmayacak, gerek 2024 Hindistan vize ücretleri gerekse Hindistan vizesi hakkındaki tüm konularla ilgili kapsamlı açıklamalarda bulunacaktır. Hindistan vizesi konusunda yanlış yönlendirilmek, hem zamanınızdan hem de paranızdan olmak istemiyorsanız, uzun yıllardır vize ihtiyaçlarında binlerce kişinin çözüm ortağı olan ve çalışmalarını ilkelerinden taviz vermeksizin aynı kararlılıkla sürdüren Yedi Vize Turizm’i tercih etmekten pişman olmayacaksınız.

Sizin de Hindistan vizesi hakkında açıklığa kavuşturmak istediğiniz hususlar varsa, bizi arayarak geniş çaplı bilgilendirme hizmetimizden faydalanabilir, Hindistan vizesi için gereken evrakları tarafımıza gönül rahatlığıyla teslim ederek başvuru işleminizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hindistan Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’den Hindistan’a yapılacak olan seyahatlerde zorunlu tutulan Hindistan vizesi, İstanbul ve Ankara’daki konsolosluk ve büyükelçiliği ya da Yedi Vize aracılığıyla alınmaktadır.

Hindistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hindistan vizesi alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken unsur, vize başvurularında bölge ayrımına dikkat etmek ve zorunlu tutulan parmak izi uygulamasını es geçmemek olacaktır.

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan’da ikamet eden aile, akraba ya da arkadaşların davet belgesi aracılığıyla seyahat etmek için Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti vizesi alınabilmektedir.

Davetiyeli Hindistan Vizesi?

Davetiyeli Hindistan vizesi, Aile Arkadaş Ziyareti ve ticari vize amaçlı seyahatlerde süreci hızlandırmaktadır. Fakat davetiyede mutlaka davet eden kişi ya da kurumun imzası bulunmalıdır.

Hindistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan Konsolosluğu’nda vize randevu almak için konsolosluğun web sitesi üzerinden e-randevu hizmetinden faydalanabilir, dilerseniz de Yedi Vize ekibinin uzmanları aracılığıyla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hindistan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Hindistan Konsolosluğu’nda yapılan vize işlemleri normal şartlarda yaklaşık olarak 7 ila 14 gün sürmektedir. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişebilir.

Hindistan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan Büyükelçiliği’nden vize randevusu almak için doğrudan büyükelçiliğe gidebilir ve vize randevusu alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sizin yerinize Yedi Vize ekipleri kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilir.

Hindistan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Hindistan Büyükelçiliği görevleri arasında, bulunduğu bölgede yaşam süren Hindistan vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, noter, askerlik, pasaport, vize, nüfus cüzdanı gibi işlerini yürütmek yer almaktadır.

Hindistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Hindistan’a ticari amaçla seyahat edecekseniz, bulunduğunuz şehrin yetkili olduğu Hindistan resmi binası ile iletişime geçmek gerekecektir.

Hindistan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Türkiye’den gerçekleşecek seyahat için Hindistan ticari vizesi alımında, davet mektubu almak zorunludur. Aksi takdirde ticari vize için başvuru gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır.

Hindistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan konsolosluğu ve büyükelçiliği arasında yetkilendirme sınırlaması olduğu için ikamet ettiğiniz şehirden hangi kurum sorumluysa, turistik vize için ilgili kuruma başvurmanız gerekmektedir.

Hindistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan’a yapılan turistik seyahatler için gerekli olan turistik vizenin başvuru sürecinin ardından çıkış süresi yaklaşık olarak 1 veya 2 hafta aralığındadır.

Hindistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hindistan’a seyahat etmek için gereken vize başvuru işlemi, Hindistan Büyükelçiliği, Konsolosluk binası ya da firmamız Yedi Vize aracılığıyla kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hindistan’a seyahat sırasında dikkat edilmesi gereken temel şey, gidiş sebebine göre talep edilen evrakların eksiksiz olması ve başvuru formundaki bilgilerle dosya içerisindekilerin uyuşmasıdır.

Hindistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Türkiye’den gerçekleşecek seyahatlerde gereken vize belgesi için, Hindistan vize başvuru formu konsolosluğun web sitesi üzerinden online bir şekilde kolaylıkla doldurulabilmektedir.

Hindistan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Hindistan’a gidiş için zorunlu tutulan vize belgesi adına başvuru yaparken formun yalnızca İngilizce doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde form geçersiz sayılacaktır.

Hindistan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Online bir şekilde doldurulan Hindistan vize başvuru formu, net bir ifade ile doldurulmalıdır. Ve formda yer alan tüm bilgilerin, dosyaya eklenecek belgelerle uyum sağlaması şarttır.

Hindistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Hindistan’a yapılacak seyahatler için zorunlu tutulan vize işlemlerinde başvuru kısmı internetten yapılmaktadır. Bunun yanı sıra randevu işleri ise kurumun yetki alanına giren şehirlere göre değişim göstermektedir.

Hindistan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hindistan vize işlemleri sırasında belgelerin eksiksiz olmasına özellikle önem verilmelidir. Ayrıca pasaportun eski olmaması da vize işlemlerinin yanı sıra vize onayı sonrasında ülkeye giriş için önem taşımaktadır.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Hindistan vize randevusu, vize başvuru formu gibi konsolosluğun web sitesi üzerinden e-randevu sistemiyle alınmaktadır. Fakat parmak izi uygulaması için İstanbul ya da Ankara’ya gitmek şarttır.

Hindistan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Türkiye’de yapılan seyahat öncesi gereken Hindistan vize randevu işlemlerinin sorunsuz olması için mutlaka seyahatin ön planlaması yapılmalı ve vize başvurusu da buna göre hesap edilmelidir.

Hindistan Vize Ücreti 2021?

Türkiye’den Hindistan’a seyahat edebilmek için gerekli olan vize belgesinin alınabilmesi için ayrıca bir de ücret ödemek gereklidir. Bu ücreti Yedi Vize ekibi aracılığıyla kolay bir şekilde ödemeniz mümkündür.

Hindistan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Türkiye Cumhuriyeti’nden Hindistan’a gidiş için talep edilen vize bedeli, Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Büyükelçiliği ya da yetkili firmamız Yedi Vize’ye yatırılabilmektedir.

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Hindistan vize alımı öncesinde gerekli olan belgelerden birisi de vize dilekçesi olmaktadır. Bu belgenin yazılması aşamasında sorun çıkmaması adına dilekçe örneğinden yararlanılmaktadır.

Hindistan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Hindistan Konsolosluğu’na ya da büyükelçiliğe dilekçe yazımında, hitap dili son derece önemlidir. Ayrıca dilekçenin resmi bir üslup kullanılarak yazılması gerekmektedir.

Hindistan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkiye Cumhuriyeti’nden gerçekleşecek seyahat için gereken Hindistan vize dilekçesi yazımında kullanılması gereken dil İngilizce olarak belirlenmiştir. Bu nedenle bu dilekçenin Türkçe yazılmaması şarttır.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Türkiye’den Hindistan’a seyahat edebilmek için gereken vize belgesi alımında, güncel pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

Hindistan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Hindistan vizesi için gerekli olan dokümanlar arasında hesap cüzdanı dökümü, dilekçe, davetiye mektubu ve talep edilen tüm evrakların eksiksiz olarak dosyaya eklenmesi gerekir.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Türkiye’den Hindistan’a yapılması planlanan seyahat için gerekli olan vize belgesi, başvuru sonrasında yaklaşık olarak 7 ila 14 gün içerisinde çıkmaktadır.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Hindistan vizesi için işlemler 7 ila 14 gün süresince devam etmekte ve sonuçlanması da genellikle 14 günü bulmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna ve talep edilen ek belgeler nedeniyle değişebilmektedir.

Hindistan Redde İtiraz Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Hindistan’a seyahat etmek için vize belgesi başvurusunda bulunduysanız fakat vize için onay çıkmadıysa, konsolosluğa itiraz dilekçesi yazma hakkınız bulunmaktadır.

Hindistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Hindistan’a çalışmak amacıyla gitmek istiyorsanız, bunun için bir davetiye mektubuna ihtiyacınız olacak ve iş görüşmesi kaynaklı ticari vize çıkartmanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top