Vizesi Gambiya

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Gambiya vizesi, Gambiya ülkesine seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları bir belgedir. Gambiya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günlük seyahatleri için vizesiz geçiş yapma hakkına sahiptir.

Gambiya vize başvurularında, Gambiya Başkonsolosluğuna vize başvuru formu gönderilmelidir. Gambiya ülkesi, Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi çeşitli nedenlerle Gambiya’ya seyahat etmektedir. Gambiya vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; vize başvurusu oluşturmaları gerekir.

İçindekiler

Gambiya Vizesi Reddi

Gambiya vizesi başvurularında, Gambiya Konsolosluğu bazı durumlarda vize başvurusunda ret ile sonuçlandırır. Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişiler, ret kararına itiraz etme hakları bulunur. Vize başvurularında ret, genellikle gerekli evrakların ve belgelerin doğru şekilde hazırlanmadığı durumlarda görülür.

Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişiler, Gambiya Konsolosluğu’na bir ret dilekçesi yazmaları gerekir. Vize ret dilekçesi olumlu yönde sonuçlanan kişilerin tekrar Gambiya vize başvurusu yapmalıdır. Gambiya vize başvurusunda bulunan kişilerin vize süreleri dolduktan sonra tekrar ülkeye dönüş yapacaklarını teminatını vermeleri zorunludur.

Gambiya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Gambiya vize başvurularında, gerekli evraklar ve belgeler hazırlanır. Tüm vize işlemleri tamamlandıktan sonra vize başvurusu oluşturulur. Gambiya Konsolosluğu, gerekli değerlendirmeleri yaparak kişilerin başvurularını olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırır. Konsolosluk yetkilileri, gerekli evrakları ve belgeleri belirli süreler içerisinde İnceler.

Gambiya vize başvurularının sonuçlanma süresi; kişilerin vize türüne, tekli giriş-çıkış veya çoklu giriş çıkış gibi taleplerine göre farklılık gösterir. Ancak Gambiya vizesi başvuruları, ortalama 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı nedenlerden dolayı vize başvuruları sonuçlanma süresi, daha da uzayabilir.

Gambiya Konsolosluğu, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Gambiya vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu süreyi göz önünde bulundurarak seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için en az 1 ay öncesinden vize işlemlerini başlatması daha doğru olacaktır. Aksi takdirde vize başvurusu sonuçlanma süresi, seyahat tarihine yetişmeyecektir.

Vizesi Gambiya
Gambiya Vizesi

Gambiya Vize Başvurusu

Gambiya ülkesine gitmenin hayallerini kuranlar öncelikle ülkeye gidiş nedenlerini belirlemek zorundalar. Çünkü belirlenen gidiş nedenine göre alınması gereken vize sınıfı değişmektedir. Alınması gereken vize sınıfının belirlenmesinin ardından Gambiya Vize Başvurusu yapmak için gerekli tüm evrakları hazırlayarak Gambiya Başkonsolosluğu’na ya da vize işlemlerini yapan Gambiya yetkili merkez noktalarına gitmeleri gerekir. Gambiya Büyük Elçiliği Türkiye’de sadece Ankara’da hizmet vermektedir. Gambiya vize başvurusu yapacak kişinin işlemlerini şahsen yürütmesi koşulu vardır.

Gambiya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Tüm Avrupa ülkelerine giderken olması gerektiği gibi Gambiya ülkesine giderken vatandaşların Gambiya vize başvurusu yapmış ve onaylanmış olması gerekiyor. Gambiya ülkesine giriş yapabilmek için vize işlemleri Gambiya Büyük Elçiliklerinde ya da Gambiya yetkili merkezlerinden yapılmaktadır. Vize işlemlerinin sıkıntısız bir şekilde halledilmesi için gerekli evraklar şunlardır;

 • 6 ay geçerli resmi pasaport sahibi olmak,
 • Son 6 ay içerisinde biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf,
 • Üzerinde kimlik numarasının yazılı olduğu resmi T.C. kimlik kartı
 • Nüfusa kayıt olduğunu gösteren bir belge,
 • Gambiya Büyük Elçiliği’ne yazılmış ülkeye gidiş nedenini açıklayan dilekçe.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, salgın hastalıklara karşı vücut direncinin olduğunu belgeleyen doktor raporu.
 • Vize işlemlerinin neticesinde ödenmesi gereken vize hizmet bedelinin ödendiğine dair resmi belge.
 • Ülkede kalınacak gün sayısınca Sağlık sigortası yaptırmış olmak.

Gambiya Ülkesine Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Gambiya vize başvurusu yapmalarının ardından evraklarda her hangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Gambiya Büyük Elçiliği tarafından yapılan incelemelerde kişinin vize işlemlerinde yolunda gitmeyen bir sorun olduğunda kişiden istenilen zaman zarfında eksikleri ya da yanlışları düzeltmesi istenir. Eksiksiz bir şekilde hazırlanan evraklar neticesinde Gambiya Büyük Elçiliği vize başvurusunu 3 ila 4 gün içinde sonuçlandırır.

Vize işlemleri için 3 aylık turistik gezi vize bedeli 100 dolar olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş grubunda bedel değişiklik gösterirken 6-12 yaş grubunun vize işlemlerinde de büyük indirimler sağlanıyor. Ayrıca vize işlemlerine ek olarak verilen kargo, dilekçe yazımı, kurye, tercüme gibi bütün hizmetlerde de ekstra ücret uygulaması yapılmaktadır.

Vize Başvurusu Gambiya
Gambiya Vize Başvurusu

Gambiya Vize İşlemleri

Schengen ülkeleri arasında olan Gambiya’ya ne sebep ile gidilmek istenirse istensin mutlaka vize başvurusunda bulunmak gerekiyor. Diğer tüm Avrupa ülkelerinde de aynı şartlar geçerlidir. Gambiya’ya gitme hayalleri kuran kişi öncelikle ne için Gambiya’ya gideceğine karar vermelidir. Ardından verdiği karara göre vize grubunu kontrol eder.

Çünkü ülkeye giriş amacına göre vize grupları değişkenlik göstermektedir. Turistik gezi ve kısa süreli seyahatler için C grubu vize işlemlerini yapmak gerekiyor. Gambiya Vize İşlemleri için vatandaşlar Gambiya ülkesinin ülkemizde Ankara’da bulunan Gambiya Büyükelçiliğine ya da resmi olarak görevlendirilmiş temsilcilik merkezlerine bizzat başvurmaları gerekmektedir. Ancak başvuruda bulunmadan önce Gambiya büyükelçiliğinden ya da yetkili hizmet merkezinden randevu almaları gerekmektedir.

Gambiya Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Belgeler

Vize için gerekli belgeler şunlardır;

 • Kullanım süresi toplamda 10 yıl olan pasaportların en az 6 daha kullanıma uygun olarak elinde bulundurmak gerekiyor. Ayrıca bu pasaportların son iki sayfasının da boş olması gerekiyor.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının da yazılı olduğu vatandaşlık kartı.
 • 2 adet fotoğraf. Bu fotoğrafların son 6 ay gibi bir sürede güncel olarak çekilmiş olması gerekiyor. Ayrıca fotoğrafların biyometrik olması şartı da bulunuyor.
 • Gambiya Büyükelçiliğine yazılmış olan vize dilekçesi. Bu dilekçede ülkeye neden gidilmek istendiği, ne kadar süre ile kalınacağı gibi detaylı bilgilere de yer verilmelidir.
 • Ülkeye giriş çıkış yapılırken kullanılacak uçak biletleri ve otel rezervasyonları da ibraz edilmesi gereken dosyalar arasındadır.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir doktor raporuna sahip olmak gerekiyor.
 • Vize işlemlerinin sıkıntısız bir şekilde ilerleyebilmesi için gerekli olan evrak da yakınını ziyaret amacı ile gidenlerden yakınlarının daveti, ticaret amacı ile gidenlerden şirketin daveti, turistik gezi amacı ile gidenlerden de kalacakları otel tarafından yapılan daveti Gambiya vize işlemleri esnasında yetkili kurum ya da kuruluşlara sunmak gerekiyor.
Vize İşlemleri Gambiya
Gambiya Vize İşlemleri

Gambiya Vize Randevusu

Schengen ülkeleri arasında olan Gambiya’ya gitme hayalleri kuranlar diğer Avrupa ülkelerine girişte uygulanan prosedürleri uygulamak zorundadırlar. Bu kişiler mutlaka vize başvurusunda bulunmak gerekiyor. Schengen Avrupa ülkeleri Almanya, Fransa, İtalya ve İsviçre gibi ülkelerde de aynı şartlar geçerlidir. Bu ülkelerden birine gitmek isteyen kişi önce ziyaret amacını belirlemelidir.

Çünkü ülkelere giriş amacı ve kalınacak süre ülkenin talep ettiği vize formunda değişkenlik gösterilmesine sebep olur. Gitme nedenine karar verildikten sonra kişi hangi vize grubundan işlemleri yaptıracağını öğrenerek işlemlerine başlar. Vize işlemlerine herkes Gambiya Vize Randevusu alarak başlar. Turistik gezi, yakınlarını ziyaret ve kısa süreli seyahatler ve eğitimler için C grubu vize işlemlerini yapmak gerekiyor.

Gambiya vize başvurusu için vatandaşlar Gambiya ülkesinin yurtta sadece Ankara’da bulunan Gambiya temsilciliğine ya da resmi olarak hizmet veren Gambiya merkezlerine şahıs olarak başvurmaları gerekmektedir. Bu vize başvuruları için gereken birimlerden öncelikle Gambiya vize randevusu almak zorundadırlar. Elçiliğin ya da temsilciliğin vermiş olduğu randevuya en geç 15 dakika erken gidilmesi gerekiyor. Ancak başvuruda bulunmak için Gambiya büyükelçiliğine ya da yetkili hizmet merkezine gitmeden önce vize işlemleri için gerekli olan evraklara göz atmak gerekiyor.

Gambiya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gambiya vize randevusu için Gambiya Büyükelçiliği ve resmi temsilcilikleri her zaman randevu sistemi ile çalışmaktadır. Vize almak isteyen kişiler önce randevu alarak işlemlerini başlatırlar. Gambiya Büyükelçiliği kendisine bizzat yapılan vize başvurularını haftanın her günü 09.00 ila 17.00 saatleri arasında işleme alarak değerlendirmektedir.

Gambiya Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Gambiya vizesi işlemleri için gerekli olan belgeleri öğrenmeleri tavsiye edilir. Vize için gerekli belgeler şunlardır;

 • Pasaport.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının da yazılı olduğu vatandaşlık kartı.
 • 2 adet fotoğraf. Ayrıca fotoğrafların biyometrik olması şartı da bulunuyor.
 • Vize dilekçesi
 • Sağlık sorunları olmadığına ve salgın hastalıklara karşı vücudunun dirençli olduğuna dair ülkenin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir doktor raporuna sahip olmak gerekiyor.
Vize Randevusu Gambiya
Gambiya Vize Randevusu

Gambiya Konsolosluğu Vizesi

Gambiya Konsolosluğu Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ülkeye ticaret, gezi, sevdiklerini ziyaret amacı ile girmek isteyenlerin tamamının vize için gerekli evrakları hazırlayarak Gambiya konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir.

Vize başvurusunda bulunmalarının ardından konsolosluk tarafından incelenir ve ardından vize isteyen kişiye olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlanır. Gerekli evrakları eksiksiz tamamlayanlar vize Gambiya Konsolosluğu vizesi alarak ülkeye giriş yapmaya hak kazanırlar.

Gambiya konsolosluğu vizesi turistik amaçlı başvuruda bulunulduğu zaman 3 ila 4 iş günü arasında neticelenir. Başvuru işleminin ardından kişinin evrakları konsolosluk tarafından kontrol edilir. Olması gereken bir evrakta eksiklik ya da yanlışlık var ise vize başvurusunda bulunan kişiden kendisine verilen sürede bunları düzeltmesi ya da tamamlaması istenir. Gerekli düzeltmelerin ardından konsolosluk başvuruyu tekrar inceler ve onaylayarak kişiye bilgi verir.

Gambiya Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Gambiya konsolosluğu vizesi güncel ücreti servis bedeli hariç sadece 327 TL’dir. Ancak vize ücretleri dolar kuru üzerinden hesaplandığı için günlük olarak değişkenlik gösterebileceği bilinmelidir. Bu konuda yapılacak en garanti iş vize başvuru işlemlerine başlamadan birkaç önce telefon ile vize hizmet bedelini öğrenmek olacaktır. Sağlık sorunları konusunda son derece titiz davranmaya çalışan Gambiya ülkesi, ülkeye giriş yapmak isteyenlerde kalacakları süre kadar sağlık sigortası yaptırmalarını da şart koşuyor.

Vize Ücreti Dışında İstenen Bedeller

Vize tarihi uzadıkça sağlık sigorta bedeli de doğru orantılı olarak artmaktadır. Vize ücretinin dışında kişiden talep edilen başka hizmet bedelleri de vardır. Bunlar; başvuru formu doldurma hizmeti, dilekçe yazım yardım hizmeti, tercüme hizmeti, seyahat sağlık sigortası hizmeti, tercüme hizmeti, oluşturulan vizenin ulaşımını sağlaması için ayarlanan kurye hizmet bedeli, aynı şekilde kargo hizmeti bedeli ve evinden ayrılmadan başvuruda bulunmak isteyenler için yerinde başvuru hizmet bedeli birçok yan bedeller bulunmaktadır.

Turistik vize için yetişkinlerden alınan ekonomik vize bedeline ek olarak 0-6 ve 6-12 yaş grubuna verilen vizelerde de son derece indirimli fiyatlar bulunuyor. Önemli bir hatırlama yapmak gerekirse tüm bu hizmetlerin bedeli sadece nakit olarak kabul görüyor.

Konsolosluğu Vize Gambiya
Gambiya Konsolosluğu Vize

Gambiya Büyükelçiliği Vizesi

Sebep ne olursa olsun Gambiya ülkesine gitmek isteyenlerin Gambiya Büyükelçiliği Vizesi almaları gerekmektedir. Yurt dışına yapılan seyahatler turistik gezi, eğitim alam, ticaret yapma, sağlık hizmeti alma gibi pek çok nedenlerle olabiliyor. Ancak ne var ki gidilmek istenen her ülkenin uyguladığı vize prosedürü farklılık gösterir.

Ne için gidildiği de vize başvurusunda istenen belgelerde değişikliğe neden oluyor. Örneğin ticaret yapmak amacı ile giden kişiden ticaret izin belgesi istenirken seyahat amacı ile Gambiya’ya gitmek isteyenlerden böyle bir belge istenmez. Vize işlemleri için gerekli belgeler hazırlanıp başvuruda bulunduktan sonra Gambiya konsolosluğu gerekli araştırmaları yaparak kişiye olumlu ya da olumsuz dönüş yapar.

Gambiya Büyükelçiliği Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gambiya Büyükelçiliği vizesi için gereken belgeler özet olarak şöyledir;

 • Ülkeye giriş her ne sebep ile olursa olsun 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaporta sahip olmak,
 • 2 adet fotoğraf.
 • Ülkeye gidiş amacının detaylı bir şekilde dilekçe ile anlatılması.
 • Kimlik kartı.
 • Aile nüfus kayıt belgesi
 • Ülkeye gidiş dönüş masraflarını karşılayabilecek maddi güce yeterlilik belgesi.
 • Vize masraflarının ödendiğine dair resmi evrak.
 • Yaşadığı ülkedeki mesleki kariyeri.
 • Sağlık açısından herhangi bir sorunu olmadığına dair Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış hastane raporu.
 • Ticaret amacı ile gidenlerden ticaret yapabilir izin belgesi.

Gambiya Ülkesi Vize Ücreti

Gambiya Büyükelçiliği vizesi için güncel fiyatlar şu şekildedir;

Gambiya ülkesi için standart vize başvurusunda bulunan kişiler servis hizmeti hariç 325 TL gibi bir masraf öderler. Ancak değişen dolar kurları bu fiyatları günlük olarak değiştirmektedir. Yetişkinler için vize bedeli bu miktarda olurken, 0-6 yaş ve 6-12 yaş aralığında olan çocuklardan talep edilen vize ücretleri oldukça indirimlidir. Gambiya sağlık sorunlarının çok sık yaşandığı bir ülkedir.

Bu yüzden ülkeye gelmek isteyenlerden sağlık konusunda garanti evraklar ister. Gambiya’ ya giriş yapmak isteyen bütün vatandaşların sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Sağlık sigortası yaptırılırken ülkede kalınacak gün sayısına doğru orantılı bir şekilde masrafları hesaplanarak yapılır. Bu yüzden vize süresi uzatıldığından sağlık sigorta bedeli de artar.

Büyükelçiliği Vize Gambiya
Gambiya Büyükelçiliği Vize

Gambiya Turistik Vize

Avrupa ülkelerinden hangisine giriş yapmak istenirse istensin mutlaka vize alınması gerekiyor. Gambiya ülkesine de giriş yapmak isteyenlerden ne sebeple olduğu hiç fark etmeden vize başvurusunda bulunmaları istenmektedir. Gambiya’ya ticaret için giriş yapmak isteyenlerin dışından herkesten aynı evraklar istenir. Gambiya Turistik Vize alabilmek için Gambiya Konsolosluğu’nun belirlediği evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekiyor.

Gambiya Turistik Vize Almak İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartı
 • Nüfus kayıt belgesi
 • Sağlık sorunu olmadığına ve salgın hastalıklara karşı vücudunun dirençli olduğuna dair Sağlık Bakanlığı onaylı doktor raporu
 • Gambiya Konsolosluğu’na ülkeye gidiş amacının ne olduğunu açıklayan bir dilekçe
 • Ülkeye giriş için başvuruda bulunan kişinin vize hizmet bedelinin ödendiğine dair makbuz ya da resmi evrak
 • Gambiya ülkesinde kalınacak gün sayısınca Sağlık Sigortası yaptırmış olmak. Ülkede kaldığı süre boyunca zaman uzar ise sağlık sigortası da güncellenerek sigorta bedeli ödenir.

Gambiya Turistik Vize Kaç Günde Neticelenir?

Vize başvurularının ardından her hangi bir aksaklık ya da dosyada evrak eksiği yaşanmadı ise standart yoğunluk yaşanan günlerde Gambiya Turistik vize 3 ila 4 gün içinde vize çıkar. Ancak vize başvurusu konsoloslukların yoğun çalıştığı bir döneme denk gelirse o zaman vize hazırlanma süresini tahmin etmek biraz güçtür. Bu sebep ile tarihi kesin olan ziyaretleri kaçırmamak için acele etmek vize işini garanti altına almak olur.

Gambiya Turistik Vize Ücreti

Gambiya Turistik vize ücreti 357 TL’dir. Dolar Kuru ile doğru orantılı olan vize hizmet bedelleri konusunda mağdur olmamak için vize almaya başvurmadan önce konsolosluk ile iletişime geçilerek vize başvuru bedelini öğrenmek gerekiyor. Böylelikle her şey hazırlanıp sadece vizenin onaylanması beklenirken olmadık bir mağduriyetin önüne geçilmiş olunur.

Gambiya Turistik vize için 6 yaşa kadar ücret alınmıyor denecek kadar az bir bedel talep ediliyor. 12 yaşa kadar olan çocuklarda ise büyük indirimler uygulanıyor. Vize işlemleri sırasında sunulan her bir hizmetin mutlaka büyük ya da küçük bir bedeli olduğu unutulmamalıdır.

Turistik Vize Gambiya
Gambiya Turistik Vize

Gambiya Ticari Vize

Gambiya ülkesine giriş yapma planları yapan kişilerin ülkeye girme amaçları ne olursa olsun mutlaka vize almaları gerekmektedir. Ancak diğer tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi vize işlemleri sırasında ülkeye gidiliş amacına göre istenilen evraklar değişkenlik göstermektedir. Ticaret amaçlı bir seyahat planlayan kişi Gambiya Ticari Vize almadan ülkeye giriş yapmaları söz konusu olamaz.

Gambiya Ticari Vize Almak İçin Gerekli Evraklar

Gambiya ticari vize almak için vize başvurusunda bulunan kişinin diğer kişilere göre daha dikkatli ve daha detaylı bir dosya hazırlaması gerekir. Aksi halde vizeyi alamaz. Gambiya ticari vize almak için gerekli olan evraklar şunlardır:

Pasaport. Her ne niyet ile olursa olsun Gambiya ülkesine gitmeyi düşünenler pasaportlarını hazır bulundurmalılar. Pasaport konusunda en az 6 ay daha geçerliliği devam ediyor olmasına dikkat etmek gerekiyor. Geçerlilik süresi 6 ayın altında olanlar pasaportlar vize işlemleri sırasında kabul görmezler.

 • T.C. Kimlik kartı. Üzerinde mutlaka kimlik numarası yazıyor olması gerekiyor.
 • Nüfus kayıt belgesi.
 • En az son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Sağlık sorunlarına karşı vücudunun bağışıklık sahibi olduğunu belgeleyen Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış doktor raporu.
 • Özellikle ticaret amacı ile gidenlerin vize başvuru dosyalarında mutlaka bulundurmaları gereken ticaret izin belgesi. Bu belge eksik olduğu zaman Gambiya ülkesine giriş yapılsa bile ülkede ticaret yapma hakkı olmaz. Yaptığı zaman cezai işlem uygulanır.
 • Ülkeye gidiş dönüş masraflarını karşılayabilecek maddi güce sahiplik belgesi.
 • Gambiya Konsolosluğu’na ülkeye gidiş amacının net bir şekilde yazıldığı dilekçenin aslı.

Gambiya Konsolosluk Vize Ne Zaman Sonuçlanır?

Gambiya ülkesine ticaret yapmak için gerekli evrakları hazırlayarak vize başvurusunda bulunan kişinin başvurusu 3 ila 7 gün içinde tamamen sonuçlanır. Bu başvuru ister turistik vize başvurusu olsun ister Gambiya ticari vize kategorisinde olsun fark etmeden aynı gün içerisinde sonuçlandırılır. Vizenin talep ediliş nedeninin farklı oluşu istenilen belgeleri değiştirse de işleyişi değiştirmez. Tüm başvuru sonuçları için mutlaka takip gerekmektedir. Tüm başvurular aynı oranda değerlendirilir.

Ticari Vize Gambiya
Gambiya Ticari Vize

Gambiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gambiya ülkesine giriş yapabilmek için tıpkı Schengen ülkelerinde olduğu gibi vize başvurusunda bulunmak gerekiyor. Vize başvurularında konsoloslukların istediği belgeler vatandaşların gidiş amaçlarına göre değişkenlik gösterir. Gambiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gerekli evrakları tam olarak hazırlayan kişiler genel olarak herhangi bir sorunla karşılaşmadan ülkeye giriş hakkı kazanırlar.

Bir ülkeye gidiş sebebi bazen turistik bir amaç bazen de eğitim almak, ticaret yapmak ya da yakınlarını ziyaret olabilir. Bu amaçların her birinde vize işlemlerinde istenen belgelerde küçük çaplı değişiklikler olabiliyor. Dikkat edilmediği takdirde vize işlemlerinde sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden vize almak için niyetlenen kişinin evrakları hazırlama esnasında çok dikkatli olması gerekiyor.

Gambiya Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Gambiya ülkesine yakınlarını ve sevdiklerini görmek için kısa süreli bir seyahat düzenlemek isteyen kişi vize işlemleri için yeni güncellenen şu evrakları hazırlaması gerekiyor;

 • Pasaport. Sadece Gambiya için değil hangi ülkeye giriş yapmak istenirse istensin geçerliliğini en az 6 ay daha koruyan bir pasaporta sahip olmak gerekiyor. Ayrıca ellerinde mevcut pasaportu olanların geçerlilik süresi 10 yıl olan pasaportlardan olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.
 • Bir sponsora sahip hatırı sayılır kişilerin sponsorluk bilgilerini girmesi gerekiyor. Bunların yanında sponsorluk bilgiler ve kimlik bilgileri Gambiya Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak kişi tarafından bizzat ya da sponsoru tarafından teslim edilmesi.
 • Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı herhangi bir sağlık sorunu olmadığına ve salgın hastalıklar ile mücadele konusunda dirayetli bir vücut yapısına sahip olduğuna dair belge.
 • Ticaret amacı ile gitmek isteyenlerden özel olarak talep edilen ticari izin belgesi.
 • Gambiya Başkonsolosluğu’na neden Gambiya’ya gitmek istenildiğine dair açıkça yazılmış dilekçenin aslı.
 • Vize masraflarının tamamını ödeyebilecek olunduğuna dair gelir belgesi.

Gambiya aile arkadaş ziyaretleri vizesi almak için yukarıda sayılan ticaret maddesi hariç hepsinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde vize çıkışında olumsuz neticeler alınacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gambiya
Gambiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar

Gambiya ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize için gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, vizenin olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar ve belgeler şöyledir:

 • En az 6 ay geçerliliği olmak şartıyla yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaport
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Gambiya vize başvuru formu
 • Gambiya vize talep dilekçesi

Gambiya vizesi için gerekli evraklar ve belgeler; vize türüne, seyahat süresine ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerine göre farklılık gösterir. Hazırlanacak her bir evrak ve belgenin Konsolosluk/Büyükelçiliğin belirlemiş olduğu usullere göre hazırlanması zorunludur.

Gambiya Vizesi Çeşitleri

Gambiya ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekir. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri, maksimum 90 günle sınırlı olan kısa süreli seyahatleri için Gambiya vizesi için gerekli işlemlerden muaftırlar. Gambiya vize başvuruları, uzun süreli ve kısa süreli vize türleri olmak üzere iki grupta incelenir. Gambiya vize çeşitleri şöyledir:

 • Gambiya turistik vizesi
 • Gambiya ticari vizesi
 • Gambiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Gambiya eğitim vizesi
 • Gambiya aile birleşimi vizesi
 • Gambiya transit vize
 • Gambiya oturum vizesi

Vize başvurularında kişilerin, öncelikle vize türünü belirleyip daha sonra vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Gambiya vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için kişilerin ülkeye seyahat nedenlerini konsolosluk yetkililerine kanıtlamaları zorunludur. Ayrıca Gambiya vizesi gerekli evraklar konusunda gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Gambiya Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gambiya vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Vize başvurularında en önemli evraklardan birisi olan pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra vize için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde prosedüre uygun hazırlanması gerekir.

Gambiya’ya seyahat edecek kişiler ülkenin konumundan dolayı seyahatlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısını yaptırmalıdırlar. Gambiya vize başvurularının başarılı bir şekilde sonuçlanması için uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması en doğru karar olacaktır. Vize başvuru merkezi tarafından Gambiya vizesi gerekli evraklar resmi usullere uygun olarak hazırlanması konusunda uzman personeli ve ülke temsilcileri ile birlikte gerekli desteği vermektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Gambiya
Gambiya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Gambiya Vize Formları

Gambiya ülkesine giriş yapmayı düşününler öncelikle hangi amaç ile ülkeye gideceklerine karar verirler. Çünkü ülkeye ne sebeple gidilmek istendiği talep edilecek olan vize grubunu etkilemektedir.

Seyahat, turistik gezi, kısa süreli eğitimler için C grubu Gambiya Vize Formları doldurulması gerekirken başka ticaret gibi başka amaçlar ile gidilecek ise başka vizelere başvuruda bulunulur. Gambiya ülkesine giriş hakkı kazanmak için Gambiya Büyükelçiliklerine ya da resmi olarak görevlendirilmiş Gambiya hizmet merkezlerine şahsen vize başvurusunda bulunmak gerekiyor.

Gambiya Vizesi Almak İçin Gereken Belgeler

Gambiya vize formları ülkeye gitme amacına göre değişirken genellikle kullanılan vize formu için gerekli evraklar şu şeklidedir;

 • En az 6 ay daha geçerlilik süresi olan bir pasaporta sahip olmak. Ayrıca pasaportun son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Son 6 ayda çekilmiş olması şartı ile 2 adet biometrik fotoğrafın olması,
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartı bulundurmak,
 • Gambiya’da kalınacak süre boyunca Sağlık sigortası yaptırmış olmak,
 • Ülkenin Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ve doktor raporu ile verilen salgın hastalıklara karşı dirençli olduğunu gösteren belgeye sahip olmak,
 • Daha önceden alınmış tarihi geçmiş olsa bile vizelerin aslı ya da fotokopilerini bulundurmak,
 • Gambiya vize formları İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması,
 • Gambiya’ya gitmek isteyenlerin neden seyahat etmek istediklerini açıkça belirttikleri ve yine İngilizce olarak yazdıkları bir dilekçenin olması Gambiya vize başvurusunda bulundurulması gereken evrakların en başında yer alıyor.

Gambiya Vizesi Almak İçin Ödenmesi Gereken Vize Harcı

Gambiya vizesi almak için gerekli evrakları tamamlayarak vize başvurusunda bulunan kişinin yapması gereken son bir işlem de vize harcını resmi kurumlara yatırdığına dair resmi evrakın Gambiya büyükelçiliğine teslim etmektir. Gambiya ülkesine giriş yapmak için alınan vizelerin güncel fiyatı 100 Dolar civarındadır. Vize ücretine ek olarak şirketlerin ya da elçiliklerin verdiği her ek hizmete ayrı ücret talep edilmektedir. 0-6 yaş arası için ücretlendirme farklı olurken, 6-12 yaş arasının vize harcı ücretlendirmesi ise yetişkin vize harcına göre oldukça indirimlidir.

Vize Formu Gambiya
Gambiya Vize Formu

Gambiya Vizesi Dilekçe Örneği

Gambiya ülkesine gitmeyi düşünenler öncelikle ülkeye hangi amaç ile giriş yapacaklarına karar verirler. Verdikleri karara göre alınması gereken vize grubu değişkenlik gösterdiğinden bu adım önemlidir. Ülkeye seyahat amaçlı gidenler C tipi vize işlemleri başvurusunda bulunurlar. Gambiya vize işlemleri şahsen olarak Gambiya Büyükelçiliklerinden ya da başvuru için yetkili şubelerden yapılabilmektedir.

Gambiya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Turistik amaçla Gambiya’ya gitmek isteyenler vize başvurularını yapmaları için gereken evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Kimlik kartı
 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık sigortası
 • Salgın hastalıklara karşı dirençli olduğuna dair Sağlık Bakanlığı onaylı doktor raporu
 • Gambiya Büyükelçiliği’ne yazılmış olan ülkeye gidiş amacını anlatan dilekçe. Gambiya vizesi dilekçe örneği kolayca bulunabilecek bir belgedir.

Gambiya Vizesi İçin Dilekçe Yazarken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Gambiya dilekçe örneği ile gösterildiği gibi dilekçeler yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • Dilekçe mutlaka İngilizce olarak yazılmalıdır.
 • Dilekçeye tarih atılmalıdır.
 • Gambiya’nın hangi ilgili makamına yazıldığına dair başlık atılmalıdır.
 • Dilekçe üzerinde mutlaka isim, soy isim ve kimlik numarası ile pasaport numarası bulunmalıdır.
 • Ülkeye giriş çıkış tarihleri net bir şekilde belirtilmelidir.
 • Yaşanılan ülkedeki mesleki hayat kısaca belirtilmelidir.
 • Talep edilen vizenin geçerlilik tarihi hakkında net bilgiler verilmelidir.
 • Dilekçede vizenin bitmesi ile yaşanılan ülkeye geri dönüleceğine dair garanti vermek gerekiyor.
 • Ülkede kullanılacak olan ulaşım araçlarından konaklama tercihleri gibi detaylara kadar belirtilmesi gerekiyor.
 • Dilekçe üzerinde ülkeye giriş ve çıkış tarihleri ile uyumlu uçak bileti, konaklamaya dair rezervasyon bilgilerinin gözüktüğü belgelerin bulundurulması gerekir.
 • İstenilen vizenin başlangıç ve bitiş tarihlerinin de belirtilmesi gerekir.
 • Daha önceden alınmış vizelerin süresi dolmuş dahi olsa dilekçede bulundurulması gerekiyor.

Ayrıca bunlara ek olarak sevdiklerini ziyaret amacı ile Gambiya’ya gitmek isteyenlerin yakınlarının daveti, ticaret amacı ile gitmek isteyenlerin kurum tarafından daveti, gezi amacı ile gidenlerin ise otel tarafından davetleri de dilekçe ile beraber sunulması gereken evraklar arasında yer alıyor.

Gambiya vizesi almak için bütün evraklar tamamlanarak başvurulduğunda 3 ila 4 gün arasında sonuçlanır.

Vizesi Dilekçe Örneği Gambiya
Gambiya Vizesi Dilekçe Örneği

Gambiya Vize Ücreti

Gambiya ülkesine giriş yapmayı düşünenler ülkeye giriş sebeplerine göre farklılık gösteren vize gruplarından kendi tercihlerine uygun olanı seçerek işlemlerine başlarlar. Gambiya Vize Ücreti değişmektedir. Vize gruplarına göre en ekonomik sınıf C sınıfı vizelerdir. C sınıfı vizeler turistik amaç ile ya da yakınlarını ziyaret etmek için ülkeye girmek isteyenlerin başvurmaları gereken vize çeşididir.

Gambiya Vize Ücretleri Nedir?

Schengen ülkelerinden herhangi birisine giriş yapmak isteyen kişi mutlaka vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Vize başvurularını vatandaşlar Gambiya büyükelçiliklerine bizzat yapmak mecburiyetindedir. Gambiya vizesi başvuruları ülkemizde sadece Ankara’da bulunan baş temsilciliklerde ya da resmi olarak görevi kabul edilmiş hizmet merkezlerinde yapılmaktadır. Gambiya vize ücreti aşağıdaki listede detayları ile güncel olarak sunulmuştur;

 • Konsolosluk ve Diğer Servislerin Hizmet Bedelleri: 40 dolardır.
 • Euroasia Hizmet Bedeli: 30 dolardır. Bu hizmet kapsamında kişiye gerekli tüm belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa iletilmesi, konsolosluk ile görüşme sağlayarak yüz yüze randevu oluşturma, başvuruyu tamamlayana kadar olan bütün adımlarda eksiksiz aracı olma, başvuruyu tamamlayarak evrakların çıktıları ve fotokopi işleri ilgilenme görevleri üstlenilmiş olur.

Gambiya vizesi ücreti dışında ek hizmetler kapsamında ise verilen hizmetler ve bedelleri şu şekildedir;

 • Başvuru formu doldurma hizmeti; 20 Euro’dur.
 • Gambiya ülkesinin özellikle istediği seyahat sağlık sigortası oluşturma ücreti kalınacak gün sayısına göre değişmektedir.
 • 0 ila 10 arası için; 20 Euro,
 • 10 ila 30 gün arası için;39 Euro,
 • 3 ay için; 59 Euro,
 • 6 ay için; 79 Euro
 • 1 yıl için; 99 Euro gibi bir hizmet bedeli vardır.
 • Konsolosluğun vize başvurusunda mutlaka istediği dilekçenin istenilen özelliklere uygun bir şekilde yazılması ücreti ise; 30 Euro’dur.
 • Tercümanlık hizmet bedeli; sayfa başına olacak şekilde 20 Euro’dur.
 • Oluşturulan vizenin kişiye ulaşması için tutulan kurye hizmet bedeli normal şekilde olanlar 15 Euro, hızlı teslimat olanlar ise 30 Euro’dur.
 • Kargolama hizmet bedeli ise sadece 10 Euro’dur.
 • Evinin sakinliğinde ayrılmak istemeyenler ya da rahatsızlığı olanlar için yerinde başvuru hizmeti bedeli ise 150 Euro’dur.
Vize Ücreti Gambiya
Gambiya Vize Ücreti

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun cevabı, Gambiya ülkesine seyahat edecek kişiler tarafından merak edilmektedir. Gambiya vize başvurusu için vize türüne uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeler hazırlanıp, Gambiya Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. Gambiya Konsolosluğu, vize için gerekli evrakları ve belgeleri belirli süreler içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlandırır. Gambiya vizesi, ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanır. Ancak bu süre vize türüne, seyahat süresine göre farklılık gösterebilir.

Bunun yanı sıra vize başvurularında, konsolosluk bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur. Aynı zamanda Gambiya Konsolosluğu, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvuruları kabul edilip değerlendirilir. Gambiya vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Gambiya Vizesi Başvuru İşlemleri

Gambiya vizesi kaç günde çıkar sorusu ile ilgili olarak vizenin kısa sürede sonuçlanması evrakların ve belgelerin usulüne uygun olarak doldurulmasına ve diğer usullere bağlıdır. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği prosedürlere uyulması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti ile Gambiya ülkesi arasındaki ekonomik ve uluslararası ticaretin devam etmesi için vize anlaşması bulunur.

Gambiya’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Gambiya vize başvurularında; Gambiya vize ücreti, vize başvurusu, vize randevu oluşturma gibi tüm vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yapılması önemlidir. Gambiya vize başvuruları, Gambiya Başkonsolosluğuna yapılır. Başkonsolosluk yetkilileri gerekli evrakları ve belgeleri inceleyip, vize başvurularını değerlendirir.

Gambiya Vizesi Ücreti

Gambiya vizesi kaç günde çıkar sorusu ile ilgili olarak vize süresi; evrakların hazırlanması ve teslim edilmesi, vize randevusunun alınması, başvurunun değerlendirilmesi gibi süreçlere bağlı olarak değişir. Gambiya vizesi başvurularında, vize türüne uygun şekilde vize ücretinin yatırılması zorunlu bir işlemdir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları ret ile sonuçlanır.

Gambiya vizesi ücreti; seyahat süresine, çoklu giriş-çıkış veya tek sefer giriş-çıkış tercihine göre farklılık gösterir. Vize ücreti, her yıl değişiklik gösterir. Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişilerin dikkat etmesi gereken husus, vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda tekrar vize ücreti iade edilmez. Gambiya vize ücreti, Konsolosluk ve harici servis sağlayıcı bedeli 305.74 TL dir. Vize ücreti içerisine, kargo bedeli gibi ekstra ödemeler dâhil değildir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Gambiya
Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Firmamız Gambiya büyükelçilikleri ile doğrudan olarak giriş yapmak isteyen her vatandaşa aracılık ederek vize işlemlerini başından sonuna kadar takip eder. Gambiya büyükelçilikleri genellikle firmamız aracılık yaparak hazırladığı vize başvurularını kabul etmekte yoğunluk yaşar.

Tabii ki bu durum Gambiya büyükelçiliklerinin bizzat kurum tarafından vize başvurusu kabul etmediği anlamına gelmez. Ülkemizde sadece Ankara’da bulunan Gambiya büyükelçiliğine bizzat başvuruda bulunarak Schengen ülkesi olan Gambiya’ya giriş hakkı kazanmak için vize talebinde bulunabilirler. Kısaca özetlemek gerekirse Gambiya’ya gitmeyi düşünen her vatandaş vize başvurularını ister Gambiya büyükelçiliğinden isterse Gambiya vizesi başvuru şirketlerinden yapabilirler.

Gambiya vizesi başvurusunu bu şekilde yapmak isteyen vatandaşlar başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde yorulmadan ve uzaklara gitmeden firmamız aracılığı ile yaptırabilirler.

Vizesi Nasıl Alınır Gambiya
Gambiya Vizesi Nasıl Alınır

Firmamız Kendisinden Yardım İsteyenlere Hangi Hizmeti Veriyor?

Gambiya vize başvurusu için kendisine danışan müşterilerine oldukça geniş kapsamlı bir hizmet vermektedir. Bu hizmetler;

 • Firmamız vize için kapılarını çalan vatandaşların daha çok C tipi vize talepleri ile karılaşmaktadır. C tipi vize grupları, turistik gezi, ticari işler, fuar gezisi, kongre ve seminer düzenleme ya da programlara katılma, toplantılara eşlik etme, aile ziyaret etme ve 90 günden fazla sürmeyen eğitim amaçlı seyahatlerde ülkeye giriş istenen vize türüdür.
 • Firmamız, vatandaşlara online şekilde vize oluşturma imkânın tanır. Bu kapsamda daha pek çok gerekli evrakı müşterilerinden internet aracılığı ile temin ederek, vatandaşların yorulmamasına yardımcı olur. Bu işlemlere kimlik çıktısı, vize çıktısı oluşturma, vizeyi kurye ya da kargo ile müşteriye ulaştırma hizmetleri en yaygın olarak sunulan hizmetlere örnek olarak verilebilir.
 • Gambiya vizesi için gereken tüm adımlar atıldıktan sonra vizesini şahsen almak isteyenler için firmamız vatandaşlar için randevu oluşturur. Vizesi hazırlanan kişinin randevu saatinden 15 dakika kadar önce konsoloslukta bulunması gerekmektedir. Hazırlanan vize günün yoğunluğuna göre değişse de genel olarak 15 ila 20 dakika içinde hazırlanıp teslim edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gambiya Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Gambiya ülkesine vize almak için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gambiya konsolosluğuna veya büyükelçiliğine başvuru yapması gerekmektedir. Vize için belirlenen azami süre 90 gündür.

Gambiya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Gambiya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken tek şey belgelerinizi eksiksiz ve tam şekilde teslim etmektir. Eksik belge olması durumunda vize süreciniz boş yere uzayabilir veya reddedilebilir.

Gambiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya aile arkadaş ziyareti vizesi almak için Gambiya konsolosluğuna veya elçiliğine o ülkede yaşayan kişinin sizi davet ettiğini kanıtlayan bir evrak ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca orada sizden birtakım belgeler daha istenecektir.

Davetiyeli Gambiya Vizesi?

Davetiyeli Gambiya vizesi alabilmek için öncelikle Gambiya konsolosluğuna giderek davetiyenizi göstermeli ve bir vize talep etmelisiniz. Verilen davetiyenin bir Gambiya vatandaşı tarafından verilmiş olması gerekmektedir.

Gambiya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gambiya konsolosluğundan vize randevusu alabilmek için konsolosluğa bizzat başvurabilirsiniz. Ayrıca konsolosluğun telefon numarasını arayarak veya resmi mail adresiyle de randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gambiya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Gambiya konsolosluğunda hükümet tarafından belirlenen vize işlemleri süresi azami olarak 90 iş günüdür. Yani 90 iş günü içerisinde Gambiya vizenizi temin edebilirsiniz.

Gambiya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gambiya büyükelçiliğinden vize randevusu alabilmek için öncelikle elçiliğe bizzat giderek veya resmi telefon numaralarından ulaşarak vize randevusu talep edebilirsiniz. Ardından görevliler sizi vize işlemleriniz için yönlendirecektir.

Gambiya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Gambiya büyükelçiliğinin görevleri arasında Türkiye Cumhuriyeti ve Gambiya arasında bağlantı sağlamak bulunmaktadır. Ayrıca büyükelçilik, Gambiya ülkesini ziyaret etmek isteyen vatandaşların vize işlemleriyle ilgilenmektedir.

Gambiya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya ticari vizesi alabilmek için öncelikle Gambiya konsolosluğu veya büyükelçiliğiyle iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakları öğrenmeli, evrakları hazırladıktan sonra da bir başvuruda bulunmalısınız.

Gambiya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Gambiya ticari vizesi alırken davetiye kullanmanız şarttır. Gambiya ülkesine ticari amaçla gittiğinizi kanıtlamak amacıyla şirketiniz veya firmanız tarafından yazılmış bir davetiye mektubu gereklidir.

Gambiya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya turistik vizesi alabilmek için konsolosluk veya büyükelçilik ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakları öğrenmeniz gerekir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra turistik vize için başvuru yapabilirsiniz.

Gambiya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gambiya turistik vizesi için hükümetler tarafından belirlenen azami süre 90 iş günüdür. 90 iş günü içerisinde Gambiya turistik vizenizi alabiliriniz.

Gambiya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Gambiya vize başvurusunu ülkenin konsolosluklarından veya büyükelçiliklerinden bizzat yapabilirsiniz. Ayrıca resmi telefon numarasıyla ulaşarak da vize randevusu talep edebilirsiniz. Tüm bu işlemlerle uğraşmamak için bırakın Yedi Vize Merkezi olarak işlemlerinizi biz halledelim.

Gambiya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gambiya vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasında en önemlisi belgelerinizi eksiksiz ve tam şekilde görevliye sunmaktır. Bu sayede olası bir red cevabından kaçınırsınız.

Gambiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gambiya vize başvuru formu size görevli tarafından verilecektir. Başvuru formunu doldururken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz talep edilmektedir. Yedi Vize Merkezi olarak sizin için Gambiya vize başvuru formunuzu doldurmamız için bize ulaşabilirsiniz.

Gambiya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Gambiya vize başvuru formu ülkenin kendi resmi dili olan İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Eğer bu dile hâkim değilseniz bırakın başvuru formunuzu biz dolduralım.

Gambiya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gambiya vize formu doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında ilk olarak istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde verilmesi gelmektedir. Ardından vize formu istenilen dilde ve yazım yanlışı yapılmadan doldurulmalıdır.

Gambiya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gambiya vize işlemleri için gerekli belgeleri eksiksiz ve tam şekilde toplayıp konsolosluğa veya elçiliğe teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız bırakın sizin için tüm Gambiya vize işlemlerinizi Yedi Vize olarak biz halledelim.

Gambiya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gambiya vize işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların ilki tüm işlemleri eksiksiz ve tam olarak yerine getirilmesidir. Eğer vize işlemleri hakkında bilgi sahibi değilseniz Yedi Vize Merkezi’ne ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gambiya Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Gambiya vize randevusu almak için öncelikle ülkenin konsolosluğuna veya büyükelçiliğine bizzat giderek veya resmi telefon numaralarından ulaşarak bir vize randevusu talep ettiğinizi belirtmelisiniz. Dilerseniz Gambiya vize randevusunu firmamız ile iş birliği sağlayarak alabilirsiniz.

Gambiya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gambiya vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında vize randevunuzu ne sebeple aldığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Örneğin turist vizesi veya ticari vize diye belirtmeniz tüm işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Gambiya Vize Ücreti 2021?

Gambiya vize ücreti 2021 konusunda detaylı bilgi sahibi olabilmek için Yedi Vize Merkezi ile iletişime geçerek en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Gambiya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Gambiya vize ücreti nereye yatırılır konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Yedi Vize Merkezi olarak bizle iletişime geçerek gerekli bilgileri temin edebilirsiniz.

Gambiya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Gambiya vizesi dilekçe örneği, vizenin nasıl doldurulmasını gösteren bir formdur. Vize örneğinde doldurulması gereken kısımları ne şekilde dolduracağınız açık ve net şekilde belirtilir.

Gambiya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Gambiya vizesi dilekçesi doldurulurken belirtilen alanlar eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Aksi takdirde vize işlemleriniz gereksiz yere uzayabilir veya vize talebiniz reddedilebilir.

Gambiya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Gambiya vize dilekçesi ülkenin resmi dili olan İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Eğer bu dile tam olarak hâkim değilseniz bırakın Gambiya vizenizi Yedi Vize Merkezi olarak biz dolduralım.

Gambiya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Gambiya vizesi için gerekli evrak ve belgeler 2021 konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Yedi Vize Merkezi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gambiya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Gambiya vizesi için gerekli dokümanlar hakkında bilgi sahibi olmak için Yedi Vize Merkezi’ni arayarak gerekli dokümanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Gambiya vizesinin çıkması için hükümetler tarafından belirlenen azami süre 90 iş günüdür. Gambiya vizesi 90 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Gambiya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Gambiya vizesinin sonuçlanması için hükümetler tarafından belirlenen azami süre 90 iş günüdür. Gambiya vizenizin çıkma süresi 90 iş günü olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top