Vizesi Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır 2024? Bulgaristan Ülkesine yapılacak olan tüm seyahatler için Bulgaristan Konsolosluğundan vize alınması gereklidir. Bu vizeyi almak için birtakım evrakları hazırlamak gereklidir. Türk vatandaşlarının Bulgaristan’a yapacağı seyahatler ne amaçlı olursa olsun kişilerden seyahatlerine yönelik vize istenmektedir. Bulgaristan vizesi 2024 yılına yönelik evraklardan oluşmalıdır. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından her yıl bu evraklar güncellenmektedir. Dolayısıyla en güncel evrak listesine göre evraklarınızı hazırlayıp o şekilde vize başvurusunda bulunmalısınız.

Bulgaristan vizesi hususunda gri ve siyah pasaporta sahip kişiler 30 günlük seyahatlerinde vize almak zorunda değildirler. Dolayısıyla bu kişiler bir aylık süreyi geçen seyahatleri için vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Ayrıca yeşil pasaporta sahip kişilerden de 90 günlük süre için vize istenmemektedir.

İçindekiler

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan ülkesine yapılması gerekli olan tüm seyahatlerde Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Bulgaristan vizesine sahip olmak için öncelikle Ülkenin konsolosluklarından randevu oluşturulmalıdır. Randevu oluşturulduktan sonra gerekli evraklar hazırlanmalı ve vize başvuru süreci başlatılmalıdır. Vize için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport en az iki adet sayfası boş bulunmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Bulgaristan vize başvuru formu
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Başvuru yapan kişinin statüsüne göre olan evraklar
 • Vize türüne uygun evraklar
 • Seyahat sağlık sigortası

Tüm bu evraklar vize harcının yatırıldığını gösteren banka dekontuyla beraber başvuru dosyasında yer almalıdır. Başvuru dosyanızda herhangi bir pürüz olmaması halinde vize başvurunuz kısa zamanda kolaylıkla sonuçlanacaktır.

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar Süreyle Çıkar?

Bulgaristan vizesi sizden istenen evraklarda herhangi bir pürüz olmaması halinde kolaylıkla 10 iş günü içinde neticelenmektedir. Eğer kısa süreli vize dışında başvuru yapmışsanız bu süreç daha da uzayabilir. Normal şartlarda bir hafta 10 gün içinde olumlu sonuç alırsınız. Fakat Bulgaristan konsolosluklarında yaşanan yoğunluklar ya da evraklarda ki olması muhtemel pürüzler yaşanması halinde Bulgaristan vizesi onay süreciniz uzayabilir. Böyle durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız vize işlemlerini kişiler adına gerçekleştiren firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak vize işlemlerinizi sizin adınıza başlatmamızı talep edebilirsiniz.

Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize Başvurusu bu ülkeden vize alabilmek için yapılması zorunlu olan işlemdir. Fakat tüm vize başvuruları için öncelikle başvuru noktalarından ya da konsolosluklardan randevu alınmalıdır. Bu randevu alınma işlemi çağrı merkezleri aracılığıyla yapılabilir. Ayrıca konsolosluklara şahsen gelerek te başvuru için randevu oluşturulabilir. Tüm vize işlemleri için sadece konsolosluklardan değil Bulgaristan Devleti’nin öngörmüş olduğu diğer başvuru merkezlerine de Bulgaristan vize başvuruları yapılabilmektedir. Başvuru dosyanızdaki tüm evrakların 2021 yılına ait evrakları içermesi önemlidir. Her yıl evrak listeleri ve vize ücretleri Bulgaristan Hükümeti tarafından güncellenmektedir.

Bulgaristan’a yapılması planlanan her seyahat türüne uygun farklı vizeler bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurusu yapan kişi seyahat nedenine uygun 90 günle sınırlı olan vizelere başvuru yapması gereklidir. Gerek turistik amaçlı gerekse ticari amaçlı seyahat türüne uygun evrakların hazırlanması ve vize başvurusu doğru olacaktır. Bulgaristan vize başvurusu ne kadar erken yapılırsa vizenizin onaylanması da o kadar erken olacaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nerelere Yapılmalıdır?

Bulgaristan vize başvurusu yapmak için ilk olarak Bulgaristan Konsolosluklarına ya da diğer başvuru ofislerine başvurulması yeterli olacaktır. Ancak bu ülkeye yapılacak olan vize başvurusunda pasaportunuzun eski olmaması ve iki adet sayfasının bu vize için boş olması gerekmektedir. Eğer ki bu ülkeye yapmayı düşündüğünüz seyahatinizin süresi 90 günü aşacak şekilde olursa bu vizenin onaylanma süreci uzun olabilmektedir. Ayrıca uzun süreli vizeler için sadece Konsolosluklara başvurabilirsiniz.

Bulgaristan konsolosluğu tarafından öngörülen başvuru merkezlerinden vize başvurusu yapmak ve bu vize başvuru sürecini takip etmek bu kurumun sorumluluğu altındadır. Sizin başvuru merkezlerine ilettiğiniz başvuru dosyanızda eksiklik ve sıkıntı yaşanmaması vizenizin onay sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Vize Başvuru Süreci Ne Kadar Sürer?

Bulgaristan vize başvurusu süreci normal şartlar altında evraklarda sıkıntı ve tutarsızlık yaşanmaması halinde 7 ya da 10 işgünü içinde kişinin Bulgaristan vize başvurusu sonuçlanır. Dolayısıyla bu sürecin gereğinden fazla uzamaması ya da konsoloslukların yoğunluğuna denk gelmemesi için Bulgaristan vize başvurusu randevu talebini erken oluşturmanız önemlidir. Yedi Vize firmamızla iletişim kurarak sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi başlatmamızı talep edebilirsiniz.

Vize Başvurusu Bulgaristan
Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Vize İşlemleri bu ülkeye herhangi bir sebeple yapılacak olan seyahatlerde alınması gerekli olan vize için yapılacak işlemleri ifade etmektedir. Bulgaristan vizesi için öncelikle bu ülkenin konsolosluklarından randevu oluşturmak ve buna göre seyahat tarihinizi planlamanız gereklidir. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel olan olaylar ve yoğunluklar sizin seyahat tarihinizde ertelemeler yaratabilir. O yüzdendir ki randevu süreci burada önemli olmaktadır. Ne kadar erken başvuru randevusu oluşturulursa o kadar faydalı olacaktır. Randevusuz yapılan başvurular kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Bu Bulgaristan vize işlemleri için başvuru merkezlerine ya da konsolosluklara başvurular yapılabilir. Randevu alınmasının şart olduğu vize işlemleri için çağrı merkezleriyle iletişime geçilerek randevu alınabilir.

Bulgaristan Vize işlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan’a yapılacak olan seyahatler için ülkenin konsolosluğu kişilerden seyahatin türün göre farklı evraklar da isteyebilir. Hazırlanması gereken evrak listesi şöyledir:

 • Bulgaristan vize başvuru formu
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve 2 adet sayfasının boş olması gereklidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • 2 adet güncel biometrik fotoğraf
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Başvuru yapan şahsa ait mesleki evraklar
 • Davetiye
 • Seyahat sağlık sigortası belgesi

Tüm bu evraklar 2024 yılına ait olmalıdır. Ve sizi yansıtan tutarlı bilgilerden oluşmalıdır. Aksi halde konsolosluk tarafından sözlü mülakata çağrılabilirsiniz. Ve sizden farklı evraklar da istenebilir. Bulgaristan vize işlemleri süreci ne kadar kolay olursa vize onay süreci de sıkıntısız sonuçlanacaktır.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

Bulgaristan vize işlemleri için yapılan başvurular randevu esasına göre olmaktadır. Dolayısıyla başvuru merkezlerinden ya da Ülkenin konsolosluğundan randevu oluşturmak önemlidir. Bu randevular şahsen olabileceği gibi çağrı merkezleri aracılığıyla da alınabilir. Vize işlemlerinde sizden kendinizi anlatan evrakları hazırlamanız istenecektir. Bu evraklar tutarlı ve sizi yansıtmalıdır. Aksi taktirde konsolosluk sizi yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Ve sizden finansal durumunun ve kimliğinizle ilgili ek evraklar isteyebilir. Kendinizi net ve doğru ifade etmeniz vize alım sürecinde oldukça önemlidir. Vize alma sürecinizde sıkıntılı süreçler yaşamak istemiyorsanız Yedi Vize firmamızla iletişim kurarak kolaylıkla Bulgaristan vizesine sahip olabilirsiniz.

Vize İşlemleri Bulgaristan
Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan’a yapılacak olan seyahatler ne amaçlı olursa olsun mutlaka Türk vatandaşlarının belirli vizeleri alması gerekmektedir. Bu vizeler genellikle kısa süreli vizeler olup, 90 günle sınırlandırılmıştır. Bulgaristan ülkesinden alınması gerekli olan vizeler için belirli evrakların hazırlanmış olması gereklidir. Bu evraklar 2023 yılına göre hazırlanması evraklarda pürüz yaşanmamasını sağlar. Konsolosluklar tarafından her yıl vizeler için ücretler ve evrak listelerinde farklılıklar olabilir. Dolayısıyla başvuru merkezleriyle iletişime geçerek güncel 2023evrak listelerine ulaşılması gerekmektedir. Bulgaristan Vize Randevusu mutlaka alınmalıdır. Randevu olmadan hiçbir vize başvuru işlemi kabul edilmemektedir.

Bulgaristan vize randevusu sürecinin erken olması oldukça önemlidir. Randevu süreci başvuru aşamasından bir önceki aşama olup, ne kadar erken olursa Bulgaristan vizeniz erken onaylanacaktır. Randevu oluşturmak için konsoloslukların çağrı merkezleriyle iletişim kurabilirsiniz. Ya da Konsolosluklara şahsen gelerek randevu alabilirsiniz. Konsoloslukların yoğunluğa göre randevunuz ileri bir tarihe verilebilir. Böyle durumlarda yapacağınız seyahat tarihinizde gecikmeler oluşabilir. Dolayısıyla seyahat türüne göre bir ay öncesinden vize başvurusu için randevu talebinde bulunmanız doğru olacaktır.

Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Bulgaristan vize işlemlerini başlatmak için öncelikle başvuru merkezlerinde randevu oluşturmak gereklidir. Ardından 2024 yılını içeren evrak listesi hazırlanmalı ve başvuru dosyasında bulundurulmalıdır. Bu evraklarının yanı sıra ayrıca Bulgaristan vize ücreti ilgili kuruma yatırılmalıdır. Tüm bu evraklar eksiksiz şekilde başvuru merkezlerine teslimi yapılmalıdır. 

Başvuru sırasında sizin evraklarınızda herhangi bir pürüz yaşanmaması halinde ortalama bir hafta içinde vizeniz olumlu sonuçlanacaktır. Tüm evraklarınızda güncel biyometrik fotoğrafınız yer almalıdır. Evraklarınız size ait olan tutarlı bilgilerden oluşmalıdır. Vize başvuru dosyanızda bulunan evraklarınız ile Bulgaristan vize talep dilekçenizde uyumsuzluk olduğu anlaşılırsa Konsolosluk sizinle görüşme talep edebilir. Ve bu tutarsızlıkların kaynağını sizden öğrenmek isteyebilir. Bilgilerde düzeltme olmadığı taktirde başvuru işlemi onaylanmayacaktır.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Bulgaristan vizesi sizden istenen evraklarınızda tutarsızlık ve pürüz olmaması halinde 10 iş günü içinde onaydan geçmektedir. Bulgaristan vize randevusu süreci burada önem taşır. Yedi Vize firmamızın iletişim numarasını kullanarak kolaylıkla vize işlemlerinizi gerçekleştirmemizi bizlerden talep edebilirsiniz.

Vize Randevusu Bulgaristan
Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Konsolosluğu Vizesi

Bulgaristan giriş çıkış kontrolleri ile ilgilenen yetkili makam, Bulgaristan Konsolosluğu’dur. Ülkemizdeki vatandaşlarımızın ülkeye ziyaretlerini sorunsuz şekilde yapmalarına yardımcı olur. Fakat konsolosluk tarafından da istenen bazı şartlar vardır. Bu şartlarında mümkün mertebe yerine getirilmesi gerekmektedir. Bulgaristan ülkesine gitme isteğiniz varsa şartların yerine getirilmesine dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda oldukça uzman olan yetkili makamımız sizlere yönelik olarak kalıcı çözümler sunmaya devam eder.

Buna göre sizlerde Konsolosluk ile ilgili işlemlerinizin en iyi şekilde yürütülmesini sağlamaya başlamış olacaksınız. Bulgaristan ülkesine bundan sonra sorunsuz şekilde ziyaretlerinizi yapmaya başlamanız asla zor olmayacak. Tüm zamanın en iyi firmalarından biri olarak vizenizi almanıza yardımcı olmaktayız. Bulgaristan Konsolosluğu Vizesi için tam olarak ne tür bir talepleri yerine getirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, kurumumuzu arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vizesi İşlemleri

Bulgaristan Konsolosluğu vizesi için istenen önemli güncel belgeler olmalıdır. Şüphesiz en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri, evrakların güncelliği diyebiliriz. Bu sayede sizlerde artık güncel evrakları hazırlayarak, Bulgaristan yetkili makamına ulaştırılmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. Belge ve evrak hazırlığında olacak başvuru sahiplerinde, bilgilerini doğru şekilde yazmaları gerekir. Çünkü yetkili makam tek tek evraklarınızı inceleyeceğinden dolayı doğal olarak doğru bilgilerin içermesi gerektiğini ister.

Bulgaristan ülkesine bundan böyle sizlerde artık sorunsuz bir şekilde ziyaret yapmaya başlamanız da zor olmayacaktır. Bulgaristan ziyaretlerinizi bundan sonra en kısa süre içerisinde yapmaya başlamış olursunuz. Fakat bu isteğinizin gerçekleşmesi adına da Hükümetin beklentilerine yanıt verecek şekilde adım atmanız gerekecektir.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Hazırlığı

Seyahat planınız içerisinde Bulgaristan ülkesi yer almaya başlamış olabilir. O zaman seyahatlerinizin yarıda kalmaması adına, vize ile ilgili birçok sürecin başarıyla tamamlanması gerekeceğini de bilmelisiniz. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından beyan edilen tüm belge ve evraklarında sıkıntısız şekilde yerine getirilmesini sağlamaya başlamış olursunuz.

Bulgaristan Konsolosluğu vizesi için tüm istenilenleri yerine getirmeniz sonrasında, vizenizin sonuçlanması için beklemeye başlayabilirsiniz. Vizenizle ilgili olarak olumlu bir sonuçlanma durumunun yaşanmasını istemekteyiz. Bu sebepten dolayıdır ki artık sizlerde, vizeyle ilgili bir hüsran yaşama durumu içerisinde olmayacaksınız. Yedi Vize firmamızdan en kısa süre içerisinde sorunsuz şekilde hizmet almaya başlayacaksınız.

Konsolosluğu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Konsolosluğu Vize

Bulgaristan Büyükelçiliği Vizesi

Bulgaristan vizesini almak için önünüzde ki yapmanız gereken engellerden biri de, vize ücretini ödemeniz olacaktır. Bulgaristan vize ücretini bundan sonra sizlerde ödedikten sonra, diğer istenen vize evrak hazırlığınıza geçiş yapmaya başlayacaksınız. Bulgaristan ülkesine bundan sonra sizlerde sorunsuz şekilde erişim yapmaya başlayabilirsiniz. Kalite standartlarında bir hizmetler sunulduğundan dolayı, tüm bunlardan en güzel şekilde yararlanmaya başlamanız zor olmaz.

Bulgaristan ülkesine gitmek adına istenen tüm belgeleri ve vize harç ücretini de yatırmanız gerekiyor. Vize başvurusunda bulunacak olanlar, Bulgaristan vize ücreti ne kadar olduğunu merak edebiliyor. Fakat bu ücretlerinde, yetkili makam tarafından gerçekleştiğini belirtmememiz gerekir. Bu sayede ülkeye sorun yaşamadan en hızlı şekilde yolculuk yapmaya başlamış olacaksınız. Bulgaristan Büyükelçiliği Vizesi için hemen deneyimli firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan Büyükelçilik Vize İşlemleri

Bulgaristan Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizeyi zorunlu tutmuştur. Vize işlemleri içerisinde aranılan şartlardan biri de, vize ücretin yatırılmasıdır. Kesinlikle ücretiniz ne kadar belirlendiyse aynı şekilde bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bulgaristan vize ücreti içinde istenen meblağı yatırmanız gerekir. Fakat bunları yaptıktan sonra da iş bunlarla sınırlı değil.

Aynı zamanda ödeme sonrasında alacağınız dekontu belgelerin arasına koymanız gerekecektir. Ülkeye ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapmaya da başlamış olacaksınız.  Bulgaristan vize işlemlerini tek tek yerine getirdikten sonra, vizenizi almanız için önünüzde bir engel durumu olmayacaktır. Bulgaristan Büyükelçiliği konusunda yetkili firmamızdan bilgi almanız mümkündür. Bu sayede ülkeye sorunsuz şekilde ziyaret yapmanıza yardımcı oluruz.

Bulgaristan Büyükelçilik Vize Ve Ücretleri

Bulgaristan ülkesi, vatandaşlarımız nezdinde merak edilen şehirlerden biri olmayı başarıyor. Buna göre artık sizlerde istediğiniz zaman ülke ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapma şansına sahip olacaksınız. Bulgaristan ülkesine yolculuğunuzun sorunsuz olarak yapılmasını sağlamaya başlayacaksınız. Bulgaristan hükümeti tarafından gerekli istenen belgeleri de seyahat tarihinden önce mutlaka hazırlamaya başlamalısınız.

Bu sayede seyahat öncesinde yapacağınız vize işlemler tamamlandıktan sonra, ülkeye ziyaret etmeye başlamış olacaksınız. Tabi ki tüm bunların yapılması adına ilk öncellikle Bulgaristan vize ücreti alınmalıdır. Ülkeye bundan sonra sıkıntısız bir şekilde ziyaretlerinizi yapmaya başlayacaksınız. Yedi Vize firmamız sizlere gerekli tüm kolaylığı sunarak,  Bulgaristan Büyükelçilik vizesi almanız konusunda yardımcı olur.

Büyükelçiliği Vize Bulgaristan
Bulgaristan Büyükelçiliği Vize

Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan’a yapılacak olan turistik geziler için Türk vatandaşlarından Bulgaristan Konsolosluğu turistik vizenin alınması talep etmektedir. Bulgaristan Konsolosluğundan yapılacak olan Bulgaristan Turistik Vize işlemlerine ne kadar erken başvuru yapılırsa vize onay süreci o kadar hızlı olacaktır. Bulgaristan’a yapacağınız seyahatiniz de o kadar olumlu olacaktır. Konsolosluklarda ya da diğer başvuru noktalarında yaşanması muhtemel olan yoğunluklar Bulgaristan vize işlemlerinizin ertelenmesine yol açabilir. Bu nedenle tüm evraklarınızı hazırlamak vakit alacağından Bulgaristan vize başvuru randevunuzu erken yapmalısınız.

Ayrıca vize başvurusu yapmak için Konsolosluklardan ya da diğer başvuru merkezlerinden randevu oluşturmalısınız. Randevu oluşturulmadan yapılacak hiçbir vize başvuruları kabul edilmeyecektir. O nedenle başvuru merkezlerinden mutlaka vize randevusu oluşturmak önemlidir. Konsoloslukların çağrı merkezlerinden kolaylıkla randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize İşlemlerinde Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan turistik vize işlemleri için Bulgaristan Konsolosluğu başvuru yapan kişilerden birtakım evraklar istemektedir. Başvuru sırasında istenen belgeler şunlardır:

 • Bulgaristan vize başvuru formu
 • Bulgaristan ülkesinden gelen davetiye
 • Pasaport 2 adet sayfasının boş olması gereklidir.
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Finansal durumunuzu belgeleyen evraklar
 • Mesleki statünüzü belgeleyen evraklar

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak hazırlandığı taktirde Bulgaristan Turistik vize başvurunuz 7 ile 10 iş günü içinde onaylanacaktır.

Turistik Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Bulgaristan turistik vize başvuruları Ülkenin konsolosluklarına ya da konsolosluğun öngördüğü başvuru merkezlerine yapılabilir. Ya da vize işlemlerini yapan aracı kurumlar aracılıyla tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza yapmalarını bu firmalardan talep edebilirsiniz.

Turistik Vize Onaylanma Süreci Ne Kadardır?

Bulgaristan’a yapılacak olan seyahatler için belirlenmiş olan vize türleri kısa süreli olmaktadır. 90 günü aşmayacak olan seyahatler için verilen vizelerde genellikle pürüz yaşanmaması halinde 7 ile 10 işgünü içinde turistik vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Eğer ki başvuru dosyanızda bulunan evraklarda gerçeği ve sizi yansıtmayan evrak olduğu tespit edilirse Konsolosluk sizinle yüz yüze görüşme talep edebilir. Sizden mesleğinizle, finansal durumunuzla ilgili ek evraklar talep edebilir. Tüm vize işlemlerinde herhangi bir sıkıntı, stres yaşamamak için Yedi Vize firmamızla kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

Turistik Vize Bulgaristan
Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan ticari vize işlemleri bu ülkede yapılacak olan ticari faaliyetler için alınması zorunlu olan vize türüdür. Vize türleri içerisinde kısa süreli vize olarak da geçmektedir. 90 günle sınırlı olan bu vize türüne sahip olabilmek için Bulgaristan Devleti’nin belirlemiş olduğu vize ücretinin de ilgili bankaya yatırılması gerekir. Alınacak olan dekont başvuru dosyasında mutlaka yer almalıdır. Bulgaristan Ticari Vize evrakları 2024 yılına göre hazırlanmış olmalıdır.

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak listesi her yıl güncellenmektedir. Ticari vizeler de belirli kriterlere göre evraklar başvuru yapan şahıstan istenmektedir. Kişinin çalıştığı kuruma göre ve statüsüne göre evraklar farklılaşmaktadır.

Bulgaristan Ticari Vize Ücreti

Bulgaristan ticari vize ücreti bilindiği üzere her yıl Bulgaristan Hükümeti’nin kriterlerine göre değişmektedir. Başvuru yapan kişi Bulgaristan’dan gelen davetiye ile birlikte tüm evrakları ve vize ücretini yatırdığına dair dekonttu başvuru dosyasına ekleyip vize başvurusunda bulunmalıdır. Eksiksiz ve başvuru yapan kişiyi yansıtan evrakların hazırlanmış olması kişinin vize onay sürecini kısaltacaktır. Eğer ki bu belirlenen vize ücreti ilgili kuruma yatırılmadığı anlaşılırsa başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

 Ticari vize başvurularında başvuru merkezlerinden randevu alınması gereklidir. Konsolosluklara yapılacak başvuru işlemleri belirli randevu sistemine göre ilerlemektedir. Dolayısıyla oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak randevu sürecinin erken oluşturulması gereklidir. Ne kadar erken randevu oluşturulursa o kadar erken vize onaylanma süreciniz ilerleme gösterecektir. Vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Vize ücretlerini detaylı öğrenmeden vize başvurularında bulunmamalısınız.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan ticari vize için gerekli olan evraklar tamamen bu ülkeye seyahat yapacak olan kişiye göre farklılıklar oluşturabilir. Kişinin statüsüyle ilgili olup, şirket sahibi birisiyle, çalışan kişi aynı evrakları hazırlamamaktadır. 2024 yılını içeren ticari vize evrak listesi şöyledir:

 • Bulgaristan Ticari vize başvuru formu
 • Pasaport en az iki sayfasının boş olması gerekir.
 • Bulgaristan’dan gelen davetiye
 • Mesleki evraklar
 • Araç varsa araç ruhsatı
 • Finansal durumunuzu kanıtlayan evraklar
 • Seyahat sağlık sigortanız
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Güncel evrak listesi için Yedi Vize firmamızla bağlantı kurabilirsiniz.

Ticari Vize Bulgaristan
Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bulgaristan’da ki yakınlarını ve arkadaşlarını görmek, onlarla hasret gidermek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken zorunlu vize türüdür. Bu vize türü kısa süreli olup, seyahat süresi 90 günle sınırlandırılmıştır. Bulgaristan vizesi alabilmek için ayrıca şahsen başvurmanıza gerek yoktur. Konsoloslukların çağrı merkezlerinden de randevu oluşturulabilir. Vize işlemlerini yapan firmalar aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için Bulgaristan Ülkesinden ayrıca kişiye bir davetiyenin gelmesi gereklidir. Bu davetiye de evrakların arasına yerleştirilmeli be başvuru dosyasında yer almalıdır. Tüm evraklar tam olarak hatasız şekilde başvuru merkezlerine iletilmelidir.

Bulgaristan Aile Arkadaş Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan aile arkadaş ziyareti vizesi için öncelikle randevu oluşturulmalı ve başvuru merkezlerine şu evrakların eksiksiz olarak teslimi yapılmalıdır:

 • Bulgaristan vizesi için başvuru formu
 • Pasaport
 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Bulgaristan Devletinden gelen davetiye
 • Pasaportun iki adet sayfasının boş olması gereklidir.
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuran kişinin statüsüne uygun evraklar
 • Finansal durumunu kanıtlayan belgeler
 • Ulaşım ve konaklama belgeleri
 • Seyahat belgesi

Bulgaristan aile arkadaş vizesi için başvuru yapan kişinin tüm evraklarının eksiksiz olarak başvuru merkezine iletilmesi gereklidir. Bulgaristan seyahatleri için bu vizenin alınması zorunludur. Bu evrakları tam olarak başvuru merkezlerine teslim ettiğinizde ortalama olarak 10 iş günü içinde vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaretlerinde kullanılmak üzere çıkarmakla zorunlu olduğunuz vize için öncelikle vize başvuru formunu doğru bilgilerle doldurmalısınız. Bu bilgiler kişinin kendine ait bilgilerini doğru olarak yansıtmalıdır. Bulgaristan vizesi evrakları arasında hazırlanması gereken en önemli evrak hiç kuşkusuz vize başvuru formudur. İtinayla, tutarlı bilgilerden oluşmalı ve konsolosluğun sizin hakkınızda olumsuz düşünmesini sağlamamalıdır. Ayrıca bu form seyahat nedeninize uygun olmalıdır.

Ayrıca sizi ülkesine davet eden kişinin de bilgileri itinalı şekilde doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Şahsen başvuru formu imzalanmalıdır. Konsolosluklardan ya da diğer başvuru merkezlerinden bu forma ulaşılabilir. Tüm vize işlemlerinizde Yedi Vize firması olarak sizlere bir telefon kadar yakınız.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesine başvuru yapacaksanız, hangi belgeleri hazırlamanız gerekeceğini de mutlaka bilmeniz gerekiyor. Bulgaristan vizesinde gerekli evrakların güncel olması ve eksik olmamasına dikkat etmelisiniz. Evrak hazırlığını yapacak olanların en çok dikkat etmesi gereken husus, pasaport olmalıdır. Pasaportunuzun kullanım süresinin en az 6 aylık olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda pasaportunuz eskiyse, yenilenme yoluna mutlaka başvurmanız gerekecektir. Bulgaristan vizesi gerekli evraklar konusunda, kurumumuz tarafından geniş çaplı şekilde hizmetler sunulur. Bu sayede sizlerde, yetkilimi makamın istemiş olduğu belgeleri hazırlamaya başlamış olacaksınız. Belgelerinizin bundan sonra sorunsuz şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar için hemen firmamıza başvurabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan vizesi gerekli evraklar hazırlanırken, hata olmamasına dikkat edin. Çünkü yapacağınız yanlışlıklar vizenizi doğrudan etkilemeye neden olabilir. Bu durumda ne yazık ki Bulgaristan vizenizi almanız konusunda olumsuzluk yaşamaya başlamanıza zemin hazırlamış olacaktır. Bulgaristan vizesinde firmamız, gerekli işlemlerin yerine getirilmesini sağlar. Böylece sizlerde zahmete girmeden, tüm evrak hazırlık işlemlerinin de kurumumuz tarafından yapılmaya başlanmasını sağlamış olursunuz.

Evrakların yanı sıra başvurularınızı da, online sistem üzerinden bundan sonra en hızlı şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede başvurunuz, yetkili makam tarafından da inceleme altına alınmaya başlanacaktır. Eğer ki olumlu görülürse, vizenizin sonuçlanma süresi 15 gün gibi bir zamanı kapsayacaktır. Bulgaristan vizesinde mutlaka hazırlamanız gerekecek evrakların hangisi olduğunu merak ediyorsanız şu şekilde sıralamaya başlayabiliriz;

 • Pasaport gerekli
 • Dilekçe yazılarak iletilmesi ( İngilizce)
 • Vize başvuru formunun doldurularak iletilmesi
 • 2 adet biometrik fotoğraf olmalı
 • Nüfus kimlik fotokopi
 • İkametgâh adresi
 • Banka dokümanları
 • Mesleki durumunuzu gösterecek belgeler
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Ticari olarak gidecekler için SSK belgeleri
 • Konaklama ve ulaşıma dair bilgiler

Bulgaristan Ziyaretlerinizde Yedi Vize

Belirtmiş olduğumuz evraklara geçiş yapmadan önce, ilk etapta vize için istenen harç ücretini de ödemeniz gerekeceğini söylemek isteriz. Vize için istenen bedeli ödeyip dekontu da belgeleriniz arasına koyabilirsiniz. Bulgaristan vizesi gerekli evraklar, yetkili kurumumuz nezdinde hazırlanması adına da taleplerinizi iletmeye başlayabilirsiniz. Yedi Vize firmamızda tüm işlemleri sizin yerinize, profesyonel şekilde yürütecektir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Bulgaristan
Bulgaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Bulgaristan Vize Formları

Yurt dışına ülkesine gitmek istiyorsanız vize formunu mutlaka doldurmalısınız. Çünkü vize bağlantılı olan ülkeler, başvuru sahiplerinden de formu en kısa süre içerisinde doldurmalarını ister. Bu sayede vize işlemlerini de sıkıntısız şekilde yapma şansına sahip olursunuz. Bulgaristan ülkesine bundan sonra sizlerde gitmeniz adına vize başvuru formunu düzgün şekilde doldurmalısınız. Tek bir bilgi hatasına yer vermemeye dikkat etmelisiniz. Vize başvuru formunu nereden dolduracağınızı tam bilmiyor olabilirsiniz.

Fakat yetkili makamında artık başvuru sahiplerine çok fazla kolaylık yapmaya başladıklarını görmekteyiz. Bu sayede Bulgaristan vize formları, internet üzerinden de en kısa süre içerisinde yapılmaya başlanmış olacaktır. Ülkeye bundan sonra sizlerde ziyaretlerinizi kesintisiz şekilde yapmaya başlamış olursunuz. Vizenizi almanız içinde vize başvuru formunun yeterli olmadığını söylemekte yarar var. Bulgaristan Vize Formları yanı sıra dilekçe, gerekli evraklar gibi birçok işleminde yapılması gerekir.

Bulgaristan Vize Form İşlemleri

Bulgaristan ülkesine gidecek olanları yakından ilgilendiren konular arasında vize formu yer alıyor. Vize formunda, kişisel bilgilerinin doğruluğunu mutlaka teyit etmeye başlamanız gerekecektir. Ülkeye de bundan sonra ziyaretlerinizi sıkıntısız şekilde gerçekleştirme şansına sahip olmaya başlayabilirsiniz. Bulgaristan ülkesine bundan böyle sorunsuz olarak gitmenizin de tamamen size bağlı olduğunu söylememiz gerekir. Bulgaristan vize formları doldurduktan sonra ise hemen formunuzun yetkili makama hızlıca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bundan sonra sizlere yönelik olarak en iyi şekilde hizmet veren kurumumuz sayesinde, vizenizi alma konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Tam aksine Bulgaristan vizenizi almanız sizin adınıza kolay olmaya başlayacaktır.

Bulgaristan Vize Formu Doldurun

Bulgaristan vize formları ile bundan sonra ülkeye yolculuklarınızı en hızlı şekilde yapmaya başlamanız mümkün hale dönüşecek. Yedi Vize firmamız, sektörde farkını en kısa süre içerisinde ortaya koymayı başarmıştır. Bulgaristan ize formları doldurmanız sonrasında ise geriye yapılması gereken tüm süreçle ilgileniriz. Bu sayede sıkıntıya girmeden de vizenizi sorunsuz olarak almaya başlamanıza yardımcı oluruz. Bu sayede sizlerde artık yolculuğunuzu daha dikkatli şekilde yapmaya başlamış olacaksınız. Bulgaristan şehrinde ticari ya da turistik amaçlarınız doğrultusunda yer almaya başlamış olursunuz. Yedi Vize firmamız gerek Bulgaristan, gerekse de birçok yurt dışı farklı ülkelere tek seferde vize almayı sağlamaktadır.

Vize Formu Bulgaristan
Bulgaristan Vize Formu

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Bulgaristan ülkesine gidecek olanların bilmesi gereken konulardan biri de vize dilekçe hazırlığıdır. Ülke yolculuğunu yapacak olan kişiler, yetkili makama ulaştırılması için dilekçe yazmaları gerekiyor. Bulgaristan ülkesine yolculuk yapmak istiyorsanız sizden istenen şartları yerine getirmekle yükümlüsünüz. Bu sayede Bulgaristan ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapmaya başlamış olursunuz. Vizenizi tek seferde almanız, tekrar tekrar uğraşmamanızı sağlayacaktır.

Bu sebepten dolayı Bulgaristan vizesini alacak olan kişilerin dilekçe hazırlığında olması gerekir. Dilekçenin düzgün şekilde hazırlanması en çok önemli olan hususlardan biridir. Bu sayede vize işlemlerinizi bundan sonra problemsiz şekilde yerine getirmeye başlamanız zor olmaz. Bulgaristan ülkesine kusursuz bir şekilde ziyaret yapma şansına sahip olabilirsiniz. Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği konusunda da uzman firmamıza yönelebilirsiniz. Bu sayede ülkeye ziyaretlerinizin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlamaya başlayacaksınız. Dilekçenizi istenen kriterlere en uygun şekilde artık hazırlamaya başlamış olacaksınız.

Bulgaristan Vize Dilekçe Hazırlığı

Bulgaristan vizesini almak istiyorsanız, dilekçe yazmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Bu sayede istediğiniz vize türünü belirledikten sonra ise bir diğer işlem vizeyi almaya başlamak olacaktır. Vizenizin herhangi bir pürüzle karşı karşıya kalmaması adına dikkatli olmanız da yarar var. Bulgaristan vizesi için istenen dilekçenizi yazma konusunda zorluk yaşıyor olabilirsiniz. O zaman böyle bir durumda yapmanız gereken ise kaliteli firmamıza başvurmanızdır. Bu sayede vize dilekçenizin de hızlı ve sorunsuz şekilde alınmasına yardımcı olmaya başlayacağız.  Bulgaristan ülkesine yolculuğunuzun bundan sonra sorunsuz şekilde yapılmaya başlanmasını sağlamış olursunuz. Bulgaristan vize dilekçe örneği sizlerde incelemeye başlayarak dilekçenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Dilekçe

Dilekçe de her şeyin ayrıntılı bir şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Bu konuda yardımcınız olacak firmamız ile tek seferde vizenizi almanız da zor olmaz. Buna göre artık sizlerde Bulgaristan ülkesine yolculuk yapma şansına sahip olursunuz. Dilekçe de en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de, Bulgaristan ülkesine ziyaretlerinizi neden yapmak istediğiniz olacaktır. Çünkü Bulgaristan Hükümeti ülkeye ziyaretlerinizin nedenini öğrenmek ister. Buna göre sizlerde artık ülkeye giriş çıkışlarınızın sorunsuz şekilde yapılmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. Bulgaristan ülkesine yolculuğunuzu kesintisiz şekilde yapmaya başlamış olursunuz. Bulgaristan vizesi dilekçe örneği için sizlerde detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından vize şartı aranmaktadır. Vize işlemlerinde gerekli olan tüm güncel evraklar hazırlanarak başvuru merkezlerinden vize randevusu talep edilmelidir. Vize randevusu alınmadan hiçbir başvuru işlemi değerlendirilmeye alınmayacaktır. Dolayısıyla vize başvurularında yoğunluklarla ve sıkıntılarla karşılaşmamak için erken dönemlerde vize randevusu oluşturulmalıdır. Ayrıca Bulgaristan Vize işlemlerinde kişilerin merak ettiği bir diğer husussa Bulgaristan vizelerinin ücretleridir. Bulgaristan Vize Ücreti her yıl değişen koşullara ve Bulgaristan Devleti’nin aldığı kararlara göre farklılaşmakta ve güncellenmektedir. Vize ücretleri vizenin türüne ve süresine göre değişme gösterebilir.

Bulgaristan Vize Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Bulgaristan vize ücretlerinde her yıl belirlenen oranlarda Bulgar Hükümeti tarafından fiyatlandırma yapılabilir. Bu ücretlendirmeler elbette vizelerin türüne, ne amaçla kullanılacağına ve kalış süresine göre Bulgaristan vize ücreti farklılaşmaktadır. Fakat ülkede biyometrik pasaporta sahip olan kişiler vizeden muaf olmaktadır. Aynı vize türüne ihtiyaç duyulsa bile vizenin geçerlilik süresine göre kısa süreli ya da uzun süreli olarak farklı vize ücretleri kişiye yansıtılır.

Aynı zamanda Bulgaristan vize ücreti belli yaşa göre de değişmektedir. 12 yaş altında ki kişiler için vize harcı alınmamakta olup başvuru merkezinin parası alınmaktadır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Zamanda Sonuçlanmaktadır?

Bulgaristan ülkesine yapılacak olan seyahatler için yapılacak vize başvuruları ortalama olarak 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre normal şartlar altında geçerlidir. Elbette konsolosluklarda yaşanılan yoğunluk ve resmi tatil günleri bu süreye dâhil değildir. Bu nedenle vizeler için ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar kişinin yararına olacaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu İptal Edildiğinde İtiraz Edilebilir Mi?

Bulgaristan’a ne amaçla olursa olsun yapılması planlanan seyahatlerde vize alınması zorunludur. Eğer sunmuş olduğunuz başvuru dosyanızdaki evraklarınızda tutarsızlık, eksiklik varsa vize başvurunuz onaylanmayacaktır.

Elbette Bulgaristan vize başvurunuz onaylanmadığı zaman sizin bu duruma itiraz etme hakkınız vardır. Başvuru sırasında ilgili merkeze teslim etmiş olduğunuz evraklarınızda ki eksiklikleri tamamlayarak Ankara Büyükelçiliğine itiraz dilekçesi yazarak itiraz edebilirsiniz. Sizlerde vize işlemlerinizde sorun yaşamamak ve kısa zamanda vize sahibi olmak için Yedi Vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Bulgaristan
Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vize süreci biraz zamanınızı alabilir. Bu yüzden Bulgaristan için belirlediğiniz ziyaret tarihinden önce, vize başvurularınızı yapmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede vizeyle ilgili olarak işlemlerinde sorunsuz olarak yerine getirilmesini sağlamaya başlayacaksınız. Son zamanın en iyi adreslerinden biri olan firmamız, sizlere en iyi çözümler sunmaya devam eder.

Bu sayede vizenizi de hiçbir engele takılmadan almanıza yardımcı olur. Özellikle tüm işlemleri usulüne en uygun olarak yerine getiren başvuru sahipleri, vizenin bir an önce çıkmasını isteyebiliyor. Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar, almak için hangi yolların izlenmesi gerektiği konusunda da artık kafanızı kurcalamaya neden olacak bazı soru işaretleriniz olabilir. Bulgaristan vizesine dair her türlü bilgiyi artık size deneyimli ekibimiz vermeye devam edecektir.

Bulgaristan Vize Sonuçları

Bulgaristan vizesi sonuçları, uzman firmamız tarafından da sizlere aktarılır. Vizeniz için Bulgaristan yetkili makamından onayın gelmesiyle, ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştiremeye başlamış olacaksınız. Ülkeye gitme amacınızda birçok nedene bağlı olarak yapılabilir. Bu nedenlerin neler olduğuna dair bir inceleme yapmaya kalktığımızda ise transit, ticari, turistik ve ziyaret olmak üzere olduğunu söylemek isteriz.

Bu sayede ülkeye yolculuklarınızın en kısa süre içerisinde yapılmaya başlanmasını sağlamış olacaksınız. Bulgaristan vizesini bundan sonra sizlerde sorunsuz şekilde yapmaya da başlamış olacaksınız. Vize işlemlerinizin sorunsuz olarak devam etmesi adına yapmanız gereken ise, doğru adreslerden hizmet almanızdır. Bulgaristan vizesinden tutun da bundan böyle, Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorularınıza yanıt almanız zor olmayacaktır.

Bulgaristan Yolculuğu İçin Vize

Bulgaristan yolculuğunu yapmanız için şart koyulan vizeyi almanız gerekmektedir. Fakat vizenin sonuçlanma süresinde bazı değişkenlikler söz konusu olabiliyor. Çünkü bazen Bayram tatillerine denk gelme durumu olduğundan dolayı, vize sonucunuzu daha geç şekilde öğrenmeye de başlamış oluyorsunuz. Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorularınıza vereceğimiz yanıt ise en fazla 15 gün gibi bir süreç içerisinde olacaktır. Bu sayede vizenizin açıklanmasından sonra ise artık Bulgaristan’a gitmeniz içinde önünüzde bir engel durumu olmayacaktır. Tam aksine Bulgaristan ülkesine sorunsuz şekilde ziyaretlerinizi yapmaya başlayacaksınız. Yedi Vize firmamızla artık en kolay şekilde vizenizi almaya başlayın.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizenizi almak artık zor değil. Bunun için yapmanız gereken ise vize için istenen belgelerin tamamlanması olacaktır. Gerekli ön görülmüş olan belge ve evrakları hazırlayarak, vizenizin sorunsuz şekilde tamamlanmaya başlamasını sağlayabilirsiniz. Bulgaristan ziyaretlerinizi bundan sonra sorunsuz şekilde yapmaya başlamış olacaksınız. Bulgaristan ülkesine bundan sonra gidebilmeniz adına önünüzde bir engel durumu olmayacak.

Vize için istenen belgenizi eksiksiz şekilde tamamlamaya başlamalısınız. Bulgaristan ülkesine bundan sonra sizlerde sorunsuz şekilde gitmeye başlayabilirsiniz. Vize sürecinizi en iyi şekilde takip etmeye başlayacaksınız. Bulgaristan ülkesinin yetkili temsilcilikleri ülkemizde de bulunuyor. VFS Bulgaristan Vizesi işlemlerinizi de yaparak vizenizin olumlu şekilde sonuçlanmaya başlamasını sağlamış olursunuz.

Bulgaristan Vizesi Başvuru İşlemleri 2024

Bulgaristan ülkesine gitmeniz için istenen belgeleri yerine getirmeye başlamanız gerekecektir. Bulgaristan ülke ziyaretlerinizi yapmanız için yetkili makam tarafından sizlerde gerekli ön görülen belgeler talep edilir. Bu sayede artık sizlerde Bulgaristan ülkesine gitmeniz için önünüzde engel bir durumu olmayacak. Bulgaristan vizesine dair başvurularınız içinde, vize başvuru formunuzu doldurmanızı istenecektir. Vize başvuru formunda ise sizden istenen önemli bilgilerin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi gerekir.

Bu sayede başvuru formunuz yanı sıra, vize harç ücretlerinden vize gerekli evrak işlemlerine kadar her şeyin a dan z ye mutlaka yapılması gerekiyor. Bu sayede vizeniz için istenen tüm prosedürleri de yerine getirdiğiniz zaman yolculuğunuzun sorunsuz şekilde yerine getirilmesini sağlamaya başlarsınız. Üstelik artık hazırlamanız gereken evrakları sunmak adına, Bulgaristan Konsolosluğuna şahsen giderek vermenize gerek kalmaz. Başvuru sahipleri çok kolay bir şekilde VFS Bulgaristan Vizesi işlemlerini de gerçekleştirme şansına sahip olacaktır.

Bulgaristan Vizesi Vfs Global
Vfs Global Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi Başvuruları

Ülkemizde konsolosluk ile bağlantılı kurumları bulmanız zor değildir. Bu kurumlar aracılığı ile artık vizenizi daha kolay şekilde almaya başlamanız zor olmaz. Bu sayede Bulgaristan ülkesine sizlerde ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapma şansına sahip olmaya başlarsınız. VFS Bulgaristan Vizesi sorunsuzca yerine getirilmesini sağlayacaksınız. Sizden istenen belgelerin hazırlığını ne zaman yapmanız gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Fakat vize hazırlığınızı en az seyahat tarihiniz gelmeden, 1 ay öncesinden yapmanız daha doğru olacaktır. Vize hazırlığınızda Yedi Vize firmamıza başvurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Balkanlar’da yer alan Bulgaristan ülkesine seyahat etmek için gerekli olan vize belgesi Türkiye’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu, başkonsolosluğu veya büyükelçilikten randevu ile alınmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Türkiye’den Bulgaristan’a gerçekleşecek seyahatlerde vize işlemleri için eksiksiz belgenin olması son derece önemlidir. Bu süreçte de özellikle randevu ve başvuru sırasında gidiş nedenini açıkça belirtmek gerekmektedir.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan’da ikamet eden aile, arkadaş ya da akrabanız varsa, onlardan alınan davetiye ile kolay bir şekilde vize alabilir ve seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Davetiyeli Bulgaristan Vizesi?

Türkiye’den Bulgaristan’a davetiyeli vize ile gitmek isterseniz, Bulgaristan’da ikamet eden akraba ya da arkadaşlarınızdan imzalı bir davetiye almanız şarttır. Bu davetiyede ilgili şahsın mutlaka imzasının bulunması gerekmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu’nda vize randevusunu dilerseniz konsolosluğun iletişim numarasından arayarak dilerseniz de internetten e-randevu şeklinde alabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat edebilmek için gerekli olan vize belgesi işlemleri yaklaşık olarak 5 ila 7 gün sürmektedir. Bu süre yoğunluğa göre değişebilir.

Bulgaristan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan Büyükelçiliği’nden vize randevusu almak için doğrudan Büyükelçilik binasına gidebilir veya iletişim numarası üzerinden bilgi alarak web siteden randevuya yönelebilirsiniz.

Bulgaristan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Bulgaristan Büyükelçiliği görevleri arasında noterlik hizmetleri, pasaport yenileme işlemleri, evlilik kayıtları, yeni kimlik çıkartma, çocuk doğumu ve ölüm sonrası gerekli işlemler yapmak yer almaktadır.

Bulgaristan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Bulgaristan’a iş amaçlı görüşme, fuar, konferans, toplantı gibi nedenlerle gitmeniz gerektiğinde, ticari vize almanız gerekecektir. Bu belgeye sahip olabilmek için vize başvuru formunda seyahat nedeninin net bir ifadeyle belirtilmesi önem taşır.

Bulgaristan Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Türkiye’den Bulgaristan’a ticari vize ile gitmek isteyen bir kişinin mutlaka şahıs ya da kurumdan ticari vize davetiyesi alması gerekmektedir. Çünkü davetiye zorunlu tutulmuştur.

Bulgaristan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a turistik amaçlı vize için Schengen Vizesi alarak tüm Avrupa Birliği üyeleri seyahat edilebilmektedir. Bunun için gereken başvuru ise konsolosluk aracılığıyla alınmaktadır.

Bulgaristan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat edebilmek için gerekli olan turistik vize genellikle 5 veya 7 gün içerisinde çıkmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatil ve hafta sonu sürecine göre de değişebilir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Bulgaristan’a seyahat etmek için gereken vize başvurusu Bulgaristan Konsolosluğu web sitesi üzerinden e-randevu şeklinde ya da direkt konsolosluk binasına gidilerek yapılabilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken temel şeylerden biri, seyahat nedeninin başvuru sırasında özellikle belirtilmesidir. Ayrıca evrakların eksiksiz olmasında son derece önem taşımaktadır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan’a seyahat etmek için ilk adım olan vize başvuru formu, konsolosluğun web sitesi üzerinden form çıktısı alınarak kolay bir şekilde doldurulabilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Türkiye’den seyahat etmek için gerekli olan Bulgaristan vize başvuru formu, seyahat edecek kişinin tercihine göre Türkçe ya da İngilizce doldurulabilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan vize başvuru formu doldurulurken mutlaka tükenmez kalem kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca formlar büyük harfle ve net ifadeler kullanılarak doldurulmalıdır.

Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize işlemleri için ilk adım vize başvurusunda bulunmaktadır. Randevunun ardından gidiş sebebine göre istenilen tüm belgeler eksiksiz bir şekilde toplanmalı ve dosya haline getirilmelidir.

Bulgaristan Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan’a seyahat sırasında gerekli olan vize işlemleri için mutlaka hazırlanan dosyadaki evraklar ve vize başvuru formundaki bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a seyahat etmek için gerekli olan vize randevusunu almak için 3 seçenek vardır. Bunlardan ilki ve en kolay konsolosluğun web sitesi üzerinden e-randevudur. Ayrıca konsolosluğa telefon ederek ya da direkt giderek de randevu alınabilmektedir.

Bulgaristan Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevusu alımı sırasında özellikle seyahatin nedeninin açıkça belirtilmesi önem taşımaktadır. Ayrıca konsolosluğun randevu için hizmet verdiği saatleri de bilmek gerekecektir.

Bulgaristan Vize Ücreti 2021?

Türkiye’de ikamet ediyor ve komşu ülke Bulgaristan’a kolay bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız, Bulgaristan vize merkezi ile zahmetsiz bir şekilde vize belgesine sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Bulgaristan’a seyahat etmek için gerekli olan vize belgesini almadan önce vize ücreti gerekmektedir. Bu ücret konsolosluk, başkonsolosluk, büyükelçilik ya da vize merkezine yatırılabilir.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Bulgaristan’a seyahat edebilmek için gerekli olan vize belgesi sürecinde ayrıca bir de vize dilekçesine ihtiyaç vardır. Bu dilekçenin doğru yazılabilmesi için dilekçe örneğinden faydalanılmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Bulgaristan vizesi için dilekçe yazımında tarih, yer ismi ve imza mutlaka gereklidir. Ayrıca dilekçede konsolosluğa hitabet ve net ifadelerin kullanılmasına önem verilmektedir.

Bulgaristan Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Bulgaristan’a seyahat için gereken vize dilekçesi Türkçe yazılmaktadır. Bunun nedeni dilekçede resmi dilin gereklilik olarak belirtilmesidir.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Bulgaristan vizesi için gereken evrak ve belgeler arasında pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, mesleki durumu gösteren belgeler gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümü, ikametgah belgesi ve hotel konfirmasyonu gibi dokümanları mutlaka dosyada bulundurmak gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat etmek için gerekli olan vize belgesi, ortalama olarak 5 ila 7 gün arasında çıkmaktadır. Bu süre yoğunluğa göre de değişebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen bir kişinin vize işlemleri yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre resmi tatil ve hafta sonu dâhil olmasına göre değişmektedir.

VFS GLOBAL Bulgaristan Vize İşlemleri?

Türkiye’den Bulgaristan’a rahat ve zahmetsiz bir şekilde seyahat edebilmek için VFS Global ile tüm vize işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

VFS GLOBAL Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Bulgaristan vize randevusu, günümüz koşullarında internet üzerinden dahi son derece pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla birlikte vize başvuru noktasında Yedi Vize firması olarak da etkili bir şekilde hizmet sunmaktayız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top