Vizesi Belçika

Belçika Vizesi Nasıl Alınır 2024 ?

Belçika Vizesi Nasıl Alınır 2024? Belçika vizesi almak için belirli kişisel evraklar ve mesleki durumunuzu gösterir belgeler teslim etmeniz gerekmektedir. İster evraklarınızın bir kısmı genel anlamda güvenlik ağlarına kaydedilir. Bunun için talep edilmektedir. Diğer kısmı ise finansal belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kontrol etmek amacıyla talep edilen evraklar olarak bilinmektedir. Mesleki durumunuzu gösterir belgelerin arasında şirket sahibi veya çalışan vergi levhası ile beraber aynı zamanda şirketin imza sirküleri, faaliyet belgeleri, sicil gazetesi fotokopisi gibi belgeler gerekmektedir. Öğrenci iseniz orijinal öğrenci belgenizi, emekli iseniz emeklilik belgeleriniz ve maaş hesaplarınız konsolosluk tarafından talep edilecektir. Eğer ev hanımı ise bu durumda seyahat masraflarınızı karşılayacak olan kişinin finansal yeterlilik belgeleri talep edilecektir.

İçindekiler

Belçika Vizesi İçin Gereken Evraklar

Belçika vizesi için gereken evraklar aslında farklılıklar göstermektedir. Çalışanlar için, şirket sahipleri için, öğrenciler için çiftçiler için devlet memurları için farklı farklı evraklar bulunmaktadır. Sadece genel anlamda kişisel evraklar aynıdır. Burada başta elbette pasaportunuz olması gerekmektedir. En az 3 ay geçerliliği olması gerekir.

Bunun yanı sıra hangi yabancı dilde incelenmesini istiyorsanız buna dair imzalanmış bir dil seçim belgesi istiyorlar. Vize başvuru formunun hiçbir şekilde eksik bulunmadan doldurulması isteniyor. Yine vize başvuru dilekçesi, seyahat plan dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü ve son olarak da uçak ve otel rezervasyonlarını talep edilmektedir.

Belçika Vizesi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belçika vizesi almak zorlu bir süreci de beraberinde getirebilmektedir. Vize başvurusu için zorunlu işlemler bulunmaktadır. Belçika Konsolosluğu’na bütün evrakların doğru bir şekilde sunulması gerekmektedir. Bu yüzden her şeye çok büyük bir dikkatle yaklaşmak ve büyük bir özenle işlemleri gerçekleştirmek gerekmektedir. Vize için en doğru işlem bu konuda Yedi Vize Turizm’e başvurmak olacaktır.

Yedi Vize Turizm bünyesinde yetkinlikle hizmet vermektedir. Uzman kadrosuyla sizlerin daha sağlıklı şekilde sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Konsolosluk üzerinde çok daha rahat ve doğru işlemlerin yapılmasını sağlayacaktır. Güvenilir ve kaliteli uzmanlarla konsolosluk işlemleriniz çok daha sağlıklı şekilde yürütülmüş olacaktır.

Vizesi Belçika
Belçika Vizesi

Belçika Vize Başvurusu

Belçika Vize Başvurusu koşulları şöyledir: Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olanlar, Ankara Belçika Büyükelçiliği yetki alanı dairesi içerisinde olan yabancı ülkelerin vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinde ikamet etme izni bulunan yabancı uyruklu kişiler Belçika Devletine ve Ülkesine yapmak istedikleri seyahat ve yolculuk evvelinde vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu vize başvurularını ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği makamlarına yapmaları gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen kişi yahut kişiler ister şahsen Belçika Büyükelçiliği yahut Konsolosluğuna yapabilirler, isterlerse de Belçika Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin yetki ve sorumluluk verdiği herhangi bir vize ofisi ve firmaları aracılığı ile yapabilirler. Lakin şu da unutulmamalıdır ki şahsen Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna yapılacak olan vize başvurusunda işlemler uzun sürebilmektedir.

Ayrıca şahsen ve direkt olarak Belçika Konsolosluğuna ya da Büyükelçiliğine yapacağınız vize başvurusu esnasında, Belçika Büyükelçiliğinin ve Konsolosluğunun sizlerden isteyeceği belge, dosya ve diğer işlemler için hata yapabilme payınız olabilme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de Belçika Konsolosluğu ve Büyükelçiliğine yapacağınız Vize Başvuru işlemlerinizi bu işi bilen, alanında deneyimli ve tecrübeleri ekipler ile birlikte çalışan vize ofis ve firmasına vermenizde fayda vardır.

Belçika Ülkesi ve Devleti İçin Vize Başvurusu

Belçika Devletine ve Ülkesine kısa zamanlı bir yolculuk planı yapan bireylerin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi Schengen Bölgesi ‘ne dahil çemberi içerisinde olmayan birden ülkeden, başka bir ülkeye seyahat edebilmeleri için Schengen Vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinden, Belçika Ülkesi ve Devletine yolculuk edecek kişilerin, vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Belçika Devletine ve Ülkesine Yapacağınız Vize Başvurusu İşlemini Bize Bırakın

Yukarıda ki başlık altında bahsettiğimiz gibi, Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna şahsi olarak yapılan başvuruların değerlendirilme süreci siz kişisel olarak başvuru yaptığınız için duruma göre uzayabilmektedir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından sizden istenilen dosya, belge, form ya da diğer işlemler için en ufak bir hata yapmanız vize başvurunuzun reddine sebebiyet verebilmektedir.

Bu sebepten dolayı da vize başvurunuzu Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun aracılık yetkisi verdiği vize ofis firması ile birlikte yapmanız, vize işlemlerinizin sonucunu pozitif yönde etkileyebilmektedir. Bizler de Yedi Vize Turizm olarak, sizlerin Belçika Devletine ve Ülkesine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Ülkesi ve Devleti Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından almak istediğiniz bu vizenin her aşamasını tüm işlemlerinizi adım adım takip ederek, başından sonuna dek, sonuç odaklı olarak çalışmaktayız.

Vize Başvurusu Belçika
Belçika Vize Başvurusu

Belçika Vize İşlemleri

Belçika Ülkesi ve Devleti Schengen Vize kategorilerinde yer almaktadır. Schengen Vize kategorisi kapsamında Turistik Vize, Ticari Vize ve Aile Ziyaret Vize olarak üç tip türe ayrılmaktadır. Belçika Devletine ve Ülkesine vize için gerekli olacak başvuru evraklarının ne olduğu ve bu evrakları bizlere nasıl teslim edeceğiniz hakkında firmamız Yedi Vize Turizm ofisimizi arayarak, detaylıca öğrenebilirsiniz. Bizim ile iletişim kurup, anlaşma sağlandığı takdirde evraklarınızın bize ulaşması durumunda, şayet evraklarınızda herhangi bir eksiklik yahut hatalı belge tespit edilmesi halinde tarafınızı bilgilendireceğiz.

Belçika Ülkesi ve Devleti Vize Türleri ve Kategorileri

Yedi Vize Turizm firmamız ve ofisimiz ile Belçika Vize İşlemleri kapmasında aşağıda ki vize türleri ve kategorileri ile alakalı bilgi alabilirsiniz; Ticari Vize, Turist Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Transit Vize, Belçika Ülkesi ve Devletinde Evlenme Vizesi, Denizci Transit Vizesi, Kısa Süreli Staj ve Öğrenim,  Kültürel, Sportif Aktiviteler ve Konferanslar Kapsamında Katılım Vizesi.

Belçika Devleti ve Ülkesi Vize İşlemleri ile Alakalı Diğer İşlemler

Belçika Ülkesine ve Devletine ticari, turistik ve aile ziyareti amacı ile kısa zamanlı yolculuk ve seyahat planı yapanlar için pasaportlarında çok girişli ve geçerli bir Schengen Vizeleri yok ise Belçika Devleti ve Ülkesi Schengen Vize işlemleri ‘ne tabi tutulmaktadır. Yeşil, yani Hususi; Gri yani Hizmet ve Kırmızı/Siyah yani Diplomatik pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları 180 gün içinde maksimum 90 günü geçmemek şartı ile vize prosedürlerinden muaf sayılarak seyahat ve yolculuk edebilmektedirler. Lakin Diplomatik, Hizmet ve Hususi gibi özel pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının seyahat ve yolculuk öncesinde pasaportlarının geçerlilik sürecine dikkat etmeleri gerekmektedir. Şart olarak, pasaportlarının geçerlilik sürecinin yolculuk ve seyahat dönüş tarihinden sonra üç ay olmak zorundadır.

NOT: Yukarıda ki makalemizde yazdığımız Belçika Devleti ve Ülkesi Vize İşlemleri için diğer tüm detayları, bilgileri ve desteği Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, deneyimli ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Vize İşlemleri Belçika
Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize Randevusu

Belçika Ülkesine ve Devletine Vize Başvurusu yapmak istiyorsanız ve bu işlemi şahsen gerçekleştirecekseniz, Belçika Büyükelçiliği yahut Belçika Konsolosluğu Vize Randevusu almanız gerekmektedir. Alacağınız bu Vize Randevusu internet aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Belçika Devletine ve Ülkesine türü fark etmeksizin başvuru yapacağınız bu vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Konsolosluğu ya da Belçika Büyükelçiliğine alacağınız bu Vize Randevusunu yine Belçika Konsolosluğunun veya Belçika Büyükelçiliğinin aracılık yetkisi verdiği vize merkezleri, ofisleri ya da firmaları ile birlikte de yapabilir ve alabilirsiniz.

Yedi Vize Turizm vize merkezi, ofisi ve firması olarak; bizlere telefon ile ulaşım sağlayarak, Vize Randevusunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Büyükelçiliğinden ya da Belçika Konsolosluğundan nasıl alacağınız konusunda, yılların tecrübe, deneyim ve profesyonellik kattığı ekiplerimiz ve müşteri temsilcilerimiz tarafından tüm detayları ile birlikte öğrenebilirsiniz. Gerekli belgeler bize ulaşır ulaşmaz, başvuru işlemini başlatıyor, süreci yakından takip ediyor ve her aşamada sizi bilgilendiriyor olacağız.

Belçika Büyükelçiliğinden ya da Belçika Konsolosluğundan Vize Randevusu Almak İçin Diğer Detaylar

Kısa süreli seyahat için Belçika Büyükelçiliğinden ya da Konsolosluğundan ( süresi en fazla 90 gün olan, Turistik Vize ) yahut parmak izinizi verdiğiniz ya da vereceğiniz aracılık üstlenen vize başvuru merkezlerince vize randevusu almanız zorunludur. Ayrıca kısa süreli olan Turistik Vize başvurularınızda Belçika Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine almanız zorunlu olan Vize Randevusu için VIP Randevu seçeneği de bulunmaktadır.

Belçika Ülkesine ve Devletine Turistik Vize Başvuru Randevuları bazen yoğunluk nedeni ile ileri bir tarihe kadar uzayabilmektedir. Bu tip durumda VIP Randevu seçeneğini kullanırsanız, normal randevu tarihinden yahut yoğunluktan dolayı ileri bir tarihe atanan randevu tarihini bu özellik sayesinde öne çekebilmektesiniz. Ancak VIP Randevu özelliği ve seçeneği vizenizin onay sürecini etkilemeyip, değiştirmemektedir. Vize işlemleriniz bitip, sonucu olumsuz çıkması durumunda, başvuru esnasında vermiş olduğunuz parmak iziniz geçersiz duruma düşmektedir.

NOT: Belçika Vize Randevusu konusunda diğer tüm detaylar ve gerekecek işlemler için vize firmamız olan Yedi Vize Turizm ofisimizi arayıp, detaylıca bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevusu Belçika
Belçika Vize Randevusu

Belçika Konsolosluğu Vize

Belçika Devletine ve Ülkesine, Belçika Konsolosluğu tarafından vize alabilmek için, kategorisi herhangi bir önem fark etmeksizin Belçika Vizesi Başvurusun ‘da en önemli nokta size ait dokümanların tutarlılığı ve doğruluğu, yanlış olmaması ve doğru bilgilerden oluşmasıdır. Belçika Konsolosluğu görevlileri ve yetkilileri tarafınca belirtilmiş olan evrak ve dosya listelerine vize ofisimiz ve firmamız olan Yedi Vize Turizm ‘i arayarak bütün detayları ile birlikte, profesyonel müşteri temsilcilerimizin yardımları ile öğrenebilirsiniz. Belçika Konsolosluğunca sizlerden istenecek olan evrakların tamamında size ait olan bilgileri güncel ve eksiksiz olması Vize Onayı aşamasında önem arz etmektedir.

Şayet Belçika Konsolosluğuna teslimi yapılacak olan bu evrak içerisinde ki bilgiler hatalı yahut eksik bilgi ya da bilgiler içeren beyanlardan oluşursa vize reddine neden olup, ayrıca bir sonra ki başvurularınızda da problem yaşamanıza sebebiyet vermektedir. Belçika Konsolosluğu tarafından  vize alabilmek için sizden istenilen evrakların, dosyaların, formların yahut diğer işlemler için gereken tüm belgelerin resmiyet içeren bir üslup ile doğru, hatasız, eksiksiz ve tutarsız olmayacak bir biçimde hazırlanabilmesi için bu konu da Belçika Konsolosluğunca yetki verilmiş olan vize ofislerinden birisi olan Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, vize işlem süreçlerinizin doğru işlemesini sağlayabilirsiniz.

Belçika Devleti ve Ülkesi Konsolosluğunca Verilecek Olan Vize İçin Gereken Diğer İşlemler

Belçika Ülkesine ve Devletine Vize alabilmek için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Konsolosluğu tarafından yetki ve sorumluluk verilmiş olan vize ofisi firmalarından birisi olan Yedi Vize Turizm ayrıca sizlere sigorta poliçesi ve rezervasyonları işlemleri gibi birçok vize alım konusunda da destek vermektedir. Firmamıza gönderdiğiniz dosyalarınızda eksiklik yahut fazlalık bulunması halinde yine ofisimiz çalışanlarınca bu durum sizlere bildirilip, konu ile alakalı ortak bir aksiyon alınmaktadır.

Evraklarınızın düzenlenme işlemleri doğru ve eksiksiz bir biçimde tamamlandıktan sonra Yedi Vize Turizm yetkililerimizde dosyalarınız Belçika Konsolosluğuna ya da Büyükelçiliğine iletilecektir. Şu konuya da açıklık getirmek gerekirse, Yedi Vize Turizm vize ofisimiz ve firmamız, vize türü ne olursa olsun, Belçika Ülkesine ve Devletine almak istediğiniz vize ve bu vizenin onayı aşamasında kesinlikle başvuru değerlendirme sürecinde etkin bir rolü bulunmamaktadır. Vizenin değerlendirme sürecinin olumlu yahut olumsuz olması tamamen Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna kalmış bir karar aşamasıdır.

Konsolosluğu Vize Belçika
Belçika Konsolosluğu Vize

Belçika Büyükelçiliği Vize

Belçika Ülkesi ve Devletine vize alabilme sürecini sizin istekleriniz doğrultusunda en iyi yaklaşımlar ile değerlendirerek, almak istediğiniz bu vize için başvurunun Belçika Büyükelçiliği tarafından pozitif yönde sonuçlanabilmesi için Yedi Vize Turizm Firması olarak, dosyalarınızı en uygun şekilde, hatasız ve yanlışsız bir biçimde hazırlamaktayız. Belçika Devleti ve Ülkesi Büyükelçiliği ‘nin vize ofisimiz Yedi Turizm ‘e vermiş olduğu vize  aracılık görevi yetkisi sayesinde sadece Belçika Ülkesi ve Devletine vize işlemleri yapmayıp, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının farklı ve başka ülkelere de seyahat için almak istedikleri vizeler içinde uzman ve deneyimli ekiplerimizin yılların verdiği bilgi ve birikim sayesinde her zaman vizelerinizin olumlu sonuçlanabilmesi adına sizler için çalışmaktayız.

Bizler Yedi Vize Firması olarak daha evvel de birçok kişinin vize alabilmesi için vize alma sürecini en başından, en sonuna dek sizler için en sağlam bir biçimde yönettik ve senelerdir de elimizden gelen her türlü gayret ile yönetmeye devam etmekteyiz. Sizler de Belçika Ülkesi ve Devletine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Büyükelçiliğinden vize almak istiyorsanız vize ofisimiz ve firmamız olan Yedi Vize Turizm’e telefon yollu arayarak, ulaşabilirsiniz. Deneyimli vize ofis çalışanlarımız ve ekiplerimiz sayesinde Belçika Ülkesi ve Devletine hangi kategori de vize almak istiyorsanız, o yönde sizlere destek vermekteyiz.

Belçika Ülkesi ve Devleti Büyükelçiliğinden Vize Alabilmek İçin Diğer İşlemler

Belçika Devleti ve Ülkesi Schengen Ülkeleri kapsamında yer almaktadır. Belçika Ülkesi ve Devleti Büyükelçiliği sizlere Turistik Vize, Ticari Vize, Oturum Vizesi, Erasmus Vizesi, Aile Birleşim Vizesi ve Aile ve Akraba Ziyareti Vizesi gibi türler de vize vermektedir ve sadece bu tür vizeler kapsamında Belçika Devleti ve Ülkesi Büyükelçiliğine vize başvurusu yapabilmektesiniz. Bu türlerde yapacağınız başvurular yetkili makamlarca değerlendirilme sürecinden geçtikten sonra, vizenizin olumlu yahut olumsuz sonucu sizlere bildiriliyor. Belçika Ülkesi ve Devleti Büyükelçiliğinden almak istediğiniz vizenin türü yahut kapsamı her ne olursa olsun bu konuda Yedi Vize Turizm ofisimiz ve firmamıza güvenerek, dosyalarınızı ve vize işlemleri için gerekli olacak diğer tüm belgelerinizi yılların deneyim verdiği profesyonel ekiplerimizin emin ellerine teslim edebilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Belçika
Belçika Büyükelçiliği Vize

Belçika Turistik Vize

Pasaport: Belçika Devleti ve Ülkesi Turistik Vize başvuruları yaparken kullanılacak olan pasaportun geçerli olması aranan ilk özelliktir. 10 seneden eski olmak kaydı ile yırtık ya da deforme olmamış olmalıdır. Belçika Ülkesine seyahat dönüş tarihinden başlamak üzere en az 3 ay gibi bir süre geçerli süresine sahip olmalıdır. Ayrıca vizenizde 2 adet boş sayfa bulunmak zorundadır. Eğer var ise pasaportların tüm işlenmiş sayfa fotokopileri çekilmelidir. Yukarıda yazdığımız şartlara uymayan pasaportlar geri iade edilmektedir.

Belçika Devleti ve Ülkesi Schengen Vize Başvuru Formu: Belçika Devletine ve Ülkesin Turistik Vize Başvurusu yapacak olan kişi ya da kişilerin Belçika Schengen Vize Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir. Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna vize başvurularında , doldurulması mecbur olan Belçika Vizesi Başvuru Formunun İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Flemenkçe dillerden birisiyle doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra büyükelçilik veya konsolosluk görevlisinin başvuruyu hangi dilde incelemesi istenmekte ise “ dil seçimi belgesi “ olarak isimlendirilen “ Sonuç Belgesi’nin “ de yanıtlanıp, beraber teslim edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca İstanbul Belçika Başkonsolosluğu ya da Ankara Belçika Büyükelçiliği görevlileri, başvurunun incelenmesi sonrasında karar verme sürecinde bireyi ya da bireyleri mülakat amaçlı çağırabilmektedir. Sonuç Belgesi’nde tercih ettiğiniz dillerle mülakatınız gerçekleştirilecektir. Bu diller; İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Flemenkçe olmaktadır. Diğer bir konu ise 18 yaşının altında ki reşit olmayan kişiler için Belçika Schengen Vize Başvuru Formu bireyin yalnızca ebeveynlerinden birisinin korumasında ise bu durumu gösteren Kimlik Cüzdanı fotokopisi ya da Tam Tekmil olan Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinden birisi de bulunmak zorundadır.

Biometrik Fotoğraf: Başvuru sırasında sizden istenilecek olan, başvuru sahibinin pasaportunda bulunan daha evvel ki vize işlemlerinde kullanılmamış olan ve son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf olması gerekmektedir. 2 adet bulunması gerek bu fotoğraf, 35mm ve 45mm ebatlarında, arka kısım fonu beyaz olmak zorundadır. Fotoğrafta şapka, şal, başörtüsü yahut güneş gözlüğü vs. gibi yüzün gözükmesini engelleyen aksesuarlar bulunmamalıdır.

NOT: Yedi Vize Turizm olarak, Belçika Turistik Vize işlemleri için size gerekecek olan tüm diğer işlemler için tarafımızı ücretsiz arayarak, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Turistik Vize Belçika
Belçika Turistik Vize

Belçika Ticari Vize

Ticari vizeler, konferanslar, iş görüşmeleri, ticari anlamda yapılacak anlaşmalar ve fuar katılımları için alınan vizelerdir. Belçika Ticari Vize ile ilgili işlemler turistik vizelere nazaran biraz daha prosedür gerektirmekle birlikte iş nedeniyle yapılacak bir gezi olması nedeniyle farklı sorun ya da sorunların doğabilmesine açık bir vize şeklidir.

Belçika Ticari Vize Nasıl Alınır?

Belçika ticari vize alımı için başvurular yetkili acenteler tarafından alınmakta ve evrakların kontrolünden sonra konsolosluğa iletilmektedir. Schengen vizesi kapmasında olması nedeniyle istenilen evraklar oldukça kapsamlıdır. Kişinin çalıştığı ya da sahibi olduğu kurumla ve yapacağı geziyle alakalı evrakların yanı sıra kişisel evraklar da istenmektedir. Bu anlamda tüm evrakların toparlandıktan sonra teslim edilmeden kontrol edilmesi sonradan oluşabilecek sorunların da önüne geçecektir.

Vize alımı sırasında hazırlanan tüm evraklar güncel tarihlerde olmalıdır. Kalınacak otel, gidiş dönüş uçak biletleri, kişisel hesap dökümleri ve sağlık sigortası ile ilgili tüm rezervasyon ve işlemlerin en yeni tarihte olması inceleme sırasında dikkat edilen en önemli konulardan biridir. Ayrıca farklı bir ülkeye gidiş yapılma durumu söz konusu ise en uzun hangi ülkede konaklama yapılacaksa vizenin de o ülke üzerinden alınması zorunludur.  Ayrıca evrakların tesliminden sonra ortalama 7 ile 15 gün arasında başvuru sonucu açıklanmaktadır. Bu nedenle gidiş tarihinden en az 20 ile 25 gün arasında başvuru yapmak olası bir yoğunluk durumunda ya da bir evrakla ilgili sorun olduğunda telafisi yaşanılacak olumsuz bir durumun ve zaman kaybının önüne geçecektir.

Gerekli Evraklar

Ticari amaçla yapılacak tüm gezilerde çalışılan ya da iş sahibi olunan şirketin imza sirküleri, ticaret sicil belgesi, faaliyet belgesi, SSK hizmet dökümü, çalışan ise işe başlangıç tarihi ile ilgili evrak ve vergi levhası istenmektedir. Bunların dışında biyometrik fotoğraf, hesap cüzdanı, davetiye ya da fuar katılım belgesi, vize başvuru formu mutlaka eklenmesi gereken ve zorunlu olan evraklardır. Konsolosluk gerek gördüğü durumlarda farklı belgeler de istemektedir.

Vize Ücreti Hakkında

Vize ücreti 110 Euro olup, Belçika ticari vize başvurularında evrakların iletilmesinden sonra ödenmektedir. 

Ticari Vize Belçika
Belçika Ticari Vize

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Belçika’da yaşamakta olan aile bireyleri, akrabalar yahut arkadaşlarınızı oraya gidip, görebilmeniz amacı ile verilmektedir. Belçika Devleti ve Ülkesi Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi kısa süreç kullanım için verilen vize türüdür. Belçika Ülkesi ve Devleti Schengen Bölgesi ‘ne üye olduğundan dolayı Belçika için vizenin bu kapsamda alınması gerekmektedir. Belçika Vizesi alımı yapabilmek için VİS ve biometri fotoğrafı gibi yapılacak olan aksiyonların  yanlışsız, hatasız ve doğru bir biçimde yapılması gerekip, ayrıca Belçika Ülkesine ve Devletine alacağınız vizenin amacına doğru bir kategori ve türde seçilmesi gerekmektedir.

Bu konuda firmamız Yedi Vize Turizm olarak sizlere Belçika Devletine ve Ülkesine almak istediğiniz Aile ve Arkadaş Ziyareti kapsamında ki bu vize türü için her türlü desteği, başından sonuna dek, deneyimli ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ve müşteri temsilcilerimiz tarafından verileceğinizi bilmenizi isteriz. Sizlerde Belçika Ülkesine ve Devletine almak isteyeceğiniz bu Arkadaş ve Aile Ziyareti vizesi işlemlerinin doğru bir biçimde yürütülmesini istiyorsanız firmamız Yedi Vize Turizm’i arayarak, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Belçika Devletine ve Ülkesine Aile ve Arkadaş Ziyareti Kategorisinde Alınacak Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

İngilizce dilini doğru bir şekilde kullanarak Vize Talep Dilekçesi doldurulmalı. ( Şirketin Antetli Kağıdına İngilizce bir dil ile Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ‘ne hitap eder bir biçimde, imzalı ve kaşeli olmak zorundadır. )

Belçika Ülkesi ve Devletinde ziyaret yapacağınız kişiden orijinal olması kaydı ile Davetiye Mektubu alınmalıdır. ( Belçika Devletinde ve Ülkesine ikamet eden ve Vize Davet Mektubu gönderecek kişinin bu mektup içeriğinde telefon ve adres bilgileri yer almalıdır. Ayrıca Belçika Ülkesinde ve Devletinde hangi belediye de yaşıyor ise davetiyeyi o belediyeye onaylatmalıdır. Ek olarak, Belçika ulusal pasaport fotokopisi ve seyahat tarihleri de eklenmelidir. )

Vize almak isteyen kişinin Pasaportu bulunmalıdır. ( Belçika Devletine ve Ülkesine seyahat ve yolculuktan sonra en az 3 ay geçerli olmak zorundadır. )

NOT: Yukarıda belirtilen bilgiler yahut belirtilmeyen diğer tüm bilgiler için Vize merkezimiz ve firmamız olan Yedi Vize Turizm firmamızı telefon ile arayarak, en ince ayrıntısına kadar detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Belçika
Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belçika Devletine ve Ülkesine vize işlemleri için vereceğiniz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılması olması şartı bulunmaktadır. Lacivert renkli pasaportlar ile yapacağınız başvurular kabul edilmemektedir. Seyahat ve yolculuğunuzun bittiği tarihten sonra ki 3 ay geçerlilik süreci bulunmak zorundadır. Boşanma yahut evlilik gibi hallerden sonra soy isim değişikliği olmuş başvuru yapacak kişilerin, yeni soyadı ile çıkarılmış olan pasaportu ile birlikte başvuruda bulunması gerekmektedir.

Sonuç Belgesi: Başvurularınızın hangi dil ile incelenmesini talep ettiğinizi gösteren imzalı dil seçme belgesi. Bu belgenin ne olduğuna dair bilgi için Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, deneyimli ve tecrübeli ekiplerimizden geniş ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi. Bu belge web adresinden temin edilebilir.

Belçika Ülkesi ve Devleti Schengen Vize Başvurusu Formu: Bu forma Belçika Dışişleri Bakanlığının kendi web sitesinden online olarak erişip, doldurabilirsiniz. Hata yapmamanız açısından firmamız Yedi Vize Turizm müşteri hizmetlerimizi arayıp, görüşmenizde fayda bulunmaktadır. Belçika Devleti ve Ülkesi Vize Başvuru Formları Fransızca, Felemenkçe, İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak doldurulmalıdır. Belçika Vizesi İşlemlerinizi ancak online web ortamında başvuru formunu doldurmak şartı ile temin edeceğiniz barkod sayesinde devam etmek durumundasınız.

Vize Başvuru Dilekçesi: Türkiye Cumhuriyeti Devletinde bağlı olduğunuz şirketin antetli kağıdına Belçika Devlet Ülkesi ve Devleti resmi dillerinden olan yahut İngilizce bir dil ile yazılmış başvurusu yazısı ve dilekçesi olmalıdır. Bu dilekçe hakkında detaylı bilgiyi Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, edinebilirsiniz.

Seyahat ve Yolculuğunuzun Planı Dilekçesi: Belçika Devletine ve Ülkesine yapacağınız yolculuk ve seyahat planınızı içeren bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Dilekçe hakkında ki detayları firmamız Yedi Vize Turizm ’e sorabilirsiniz.

Belçika Ülkesi ve Devleti Vize İçin Diğer Gerekli Evraklar

Biyometrik Olarak Çekilmiş 2 Adet Fotoğraf,

Nüfus Cüzdanınızın Fotokopisi,

Anne ve Baba Bilgilerini de Gösteren ( Nüfus Dairelerinden Alınmış ) Tam Temkinli Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğiniz,

Seyahat Sağlık Sigortası Belgeleri,

Otel ve Uçak Rezervasyon Belgeleri,

Bankanızın Hesap Dökümü Listesi,

NOT: Burada yazılı olmayan diğer evraklar ile alakalı tüm bilgileri Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, profesyonel müşteri temsilcimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Belçika
Belçika Vize Evrakları Ve Belgeleri

Belçika Vize Formları

Pasaport: Orijinal pasaportunuzun olması gerekmektedir,

Fotokopi: Schengen Vizelerinizin ( Eski ) Fotokopisi ve Orijinal Pasaportunuzun Pasaportunuzun Fotokopisi olması gerekmektedir,

Form ve Taahhütname:  Taahhütname ve Vize Başvuru Formu olması gerekmektedir. Vize Başvuru Formu ve Taahhütname  ( Bu form ve taahhütname ile alakalı detaylı bilgiyi vize firmamız Yedi Vize Turizm  ofisimizi arayarak, deneyimli müşteri temsilcilerimiz ve ekiplerimizden detaylıca bilgi alabilirsiniz,

Dilekçe: Belçika Başkonsolosluğuna, Belçika Konsolosluğuna ya da Belçika Büyükelçiliğine seyahat amacınızı belirten, ileri seviye İngilizce yahut Fransızca bir dil ile yazılmış şahsi dilekçe olması gerekmektedir,

Davetiye Mektubu: Belçika Ülkesinde ve Devletinde bulunan yakınınız tarafından yapılacak olan  Vize Başvurusu için alınacak Davet Mektubu olması gerekmektedir. ( Belçika Devleti ve Ülkesi Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi kapsamında olanlar için),

T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kimlik Numarası yazılı olması gerekmektedir,

Fotoğraf: 2 Adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf, ​

Nüfus Kayıt Örneği: Türkiye Cumhuriyeti Devleti nüfus müdürlüklerinden alınmış, yeni tarihli ve Anne ile Baba bilgilerini de içermesi gereken, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği olması gerekmektedir,

Rezervasyon: Otel Rezervasyonu bilgileri ile belgeleri, Gidiş – dönüş uçak rezervasyonu bilgileri ve belgeleri olması gerekmektedir,

Seyahat Masrafı: Seyahat ve yolculuk masraflarına ait belgeler olması gerekmektedir,

Seyahat Sağlık ve Sigortası Poliçesi: Bunun ile alakalı bilgiyi Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, öğrenebilirsiniz,

Mesleki Belgeler: Çalıştığınız kurum ve iş yeri ile alakalı belgeler olması gerekmektedir,

Finansal Belgeler: Banka ve finansal içerikli tüm belgelerin olması gerekmektedir.

Belçika Devletine ve Ülkesine Vize Başvurusu İçin Formları İçin Diğer Bilgiler

Belçika Ülkesine ve Devletine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Büyükelçiliği ya da Belçika Konsolosluğu tarafından doldurulması istenilen form ve formlar bulunmaktadır. Bu formları ister kendiniz konsolosluk ve büyükelçilikten alabilirsiniz, isterseniz de Belçika Vizesi Başvuru sürecinizi en başından en sonuna dek profesyonel bir yaklaşım ile deneyimli ve yılların kattığı tecrübe ile çalışan Yedi Vize Turizm ekiplerimizden bu vize form ve formları hakkında detaylı bilgi edinebilir ve gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Yedi Vize Turizm firmamızı arayıp, tüm detayları öğrenmek olacaktır.

Vize Formu Belçika
Belçika Vize Formu

Belçika Vizesi Dilekçe Örneği

Şayet herhangi bir kurumda SSK’lı konumda çalışıyorsanız, bu dilekçeyi şirketinizden isteyeceğiniz belgeler ve evraklar ile birlikte istemeniz gerekmektedir. Şirket Dilekçesinin şirket içinde imza yetkisi bulunan kişi tarafından imzalı olarak onaylanması gerekmektedir.

Antenli Kağıdına Yazmanız Gereken Dilekçe Şu Bilgileri İçermelidir

Şirket içinde ki göreviniz, Ne zamandan belli şirkette görev aldığınız ve çalıştığınız, Seyahat tarihleriniz, Seyahat esnasında izinli oluğunuz.

Şirket Vize Talep Dilekçesini Türkçe Dilinde Örneği;

Tarih

Belçika Başkonsolosluğu ’na,

İstanbul

Emre Kaya (Pasaport No:……..)  01.01.2024 tarihinden itibaren şirketimiz bünyesinde müşteri temsilcisi müdürü pozisyonunda çalışmaktadır. 01 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında ülkeniz, Belçika’yı Turistik amacı ile ziyaret edecektir. Kendisi bu tarihten itibaren şirketimiz bünyesinde ki yıllık izin hakkını kullanacaktır.

Tarafınızca kendisine gerekli olacak vizenin verilebilmesini arz ederim.

Saygılarımla,

(İmza)

Ad – Soyadı

Genel Müdür

NOT: İngilizce yahut diğer dillerde ki örnekleri için firmamız Yedi Vize Turizm ‘i arayarak, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kişisel ( Şahsi ) Vize Talep Dilekçe Örneği

Bazı Schengen Ülkeleri; şirket dilekçelerinin yanı sıra bir de Şahsi, yani Kişisel Vize Talep Dilekçesi de isteyebilmektedir.

Beyaz Bir Düz Kağıda ( A4 Kağıdı ) Yazılması Gereken Bu Dilekçe Şu Bilgileri İçermelidir:

Belçika Devleti ve Ülkesi sınırları içerisinde gezeceğiniz ve ziyaret edeceğiniz şehirler, seyahat esnasında kullanacağınız araçlar gibi bilgiler belirtilmelidir. Eğer Belçika üzerinden başka bir ülkeye de geçiş yapılacaksa bu durumda belirtilmelidir,

Belçika Ülkesi ve Devletine yapacağınız seyahat ve yolculuğun nedeni ve amacı,

Şayet bir tur eşliğinde Belçika Devletine ve Ülkesine seyahat edecekseniz, bu durum belirtilmelidir ve bu tur ile alakalı belgeler eklenmelidir,

Belçika Ülkesine ve Devletine yapacağınız yolculuk ve seyahatin tarihleri belirtilmelidir,

Yapacağınız yolculuk ve seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.

Şahsi ( Kişisel ) Vize Talep Dilekçesini Türkçe Dilinde Örneği;

Tarih

Belçika Başkonsolosluğu ’na,

İstanbul

Yetkili ve Sorumlu makama,

01.03.2024 ve 15.03.2024 tarihleri arasında Belçika Ülkesi ve Devletine Turistik amaç için seyahat ve yolculuk yapmayı planlıyorum. Seyahatim ve yolculuğum esnasında Belçika şehrinden başlayıp; A, B, C, D ve E gibi yerlere de seyahat ve yolculuk edeceğim. Seyahatim ve yolculuğum sürecinde yapacağım bütün masraflar tarafımca ödenecektir. Seyahatim ve yolculuğum ile alakalı belgeleri ve dokümanları ekte bulabilirsiniz.

Belçika Ülkesine ve Devletine Vize bitiş tarihinden evvel ülkeyi terk edip, ayrılacağımı tarafınıza taahhüt eder ve tarafınızca seyahat ve yolculuk edebilmem için gerekli olacak vizenin verilmesini arz ederim.

İsim ve Soy isim

( İmza )

Adres

Telefon

NOT: Şahsi ( Kişisel ) Vize Talep Dilekçesini İngilizce yahut Belçika Ülkesi ve Devleti tarafından istenilen diğer dil formatlarını firmamızı Yedi Vize Turizm ‘i arayarak, öğrenebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Belçika
Belçika Vizesi Dilekçe Örneği

Belçika Vize Ücretleri

Belçika Ülkesine ve Devletine alacağınız vize için ödenecek olan ücret, vize türlerine ve kategorilerine göre farklılıklar göstermektedir. Bireylerin Belçika Devletine ve Ülkesine yapacakları yolculuk ve seyahatin amaçlarını kesin olarak belirtmeleri gerekmektedir. Buna istinaden seyahat ve yolculuk amacına göre 2024 Yılı Güncel Vize Ücretleri fiyatlandırması üzerinden, dosya ve evrakları ile beraber, vize harç bedelini de ödeyerek, Belçika Konsolosluğunda ya da Belçika Büyükelçiliğinde ki yetkili birimlere teslim etmelidirler.

Lakin şahsi olarak Belçika Konsolosluğuna veya Belçika Büyükelçiliğine yapacağınız Vize Başvurusu ile alakalı ilk adımdan, son adım olan ücret ödeme kısmına kadar tüm işlemler yoğunluğa göre ağır işleyebilmektedir. Bu sebepten ötürü de türüne göre alacağınız Belçika Vizesi için, Belçika Büyükelçiliği veya Belçika Konsolosluğu tarafından vize işlem süreciniz yoğunluğa göre ileri bir tarihe atılabilmekte olup, vizenizin sonuçlanması da bu sebepten ötürü uzayabilmektedir.

Ayrıca tüm evraklarınızı tamamlayıp, ücretini ödeyip, Belçika Büyükelçiliğine ya da Belçika Konsolosluğuna teslim ettikten sonra şayet evraklarınızda hatalı, yanlış, tutarsız yahut doğru bir bilgi olmaması halinde Vize Reddine sebep olmasına ve dolayısıyla sürecinizin sıfırdan başlamasına neden olmaktadır. Bu yüzden Belçika Büyükelçiliğince ya da Belçika Konsolosluğunca aracılık görevi verilmiş vize firmaları ile Belçika Konsolosluğuna ya da Belçika Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmanız, sürecin işleyiş yönünü açısından pozitif yönde olabilmektedir.

Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğu Vizesi Başvuru Ücretleri

Belçika Ülkesine ve Devletine seyahat ve yolculuk yapmaya karar verdiniz ve bunun içinde vizeye mi ihtiyacınız var? Firmamız Yedi Vize Turizm olarak Belçika Konsolosluğundan ya da Belçika Büyükelçiliğinden, Belçika Ülkesine ve Devletine seyahat için almanız gereken vize için gerekli tüm belgeleri, dosyaları, formları ya da diğer tüm işlemleri, en başından en sonuna dek, titizlikle yapmaktayız.

Firmamız Yedi Vize Turizm senelerdir bu işi yapan deneyimli ekip kadrosu ve müşteri temsilcileri ile sizlere Belçika Ülkesine Vize alma işlemleri konusunda yahut diğer ülkelere Vize alma süreçleri konusunda tam destek vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Türü ne olursa olsun, Belçika Devletine ve Ülkesine almak istediğiniz bu vizenin her sürecini ve adımını ekiplerimiz siz kafanızı yormadan takip ederek, ayrıca süreç ile alakalı tüm bilgileri de sizlerle paylaşmaktadır. Sizde profesyonel vize başvuru hizmeti almak istiyorsanız, hemen firmamız Yedi Vize Turizme arayarak, ulaşabilirsiniz.

Vize Ücreti Belçika
Belçika Vize Ücreti

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar

Belçika Devletine ve Ülkesine Turistik Vize için yaklaşık olarak 10 ile 15 iş günü arasında değişen işlem süreci bulunmaktadır. Lakin Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Belçika Konsolosluğunun resmi tatil günlerini ve yine sizlerden ek evrak talep edebileceğini de göze alırsak bu işlemin süreci bazen uzayabilmektedir. Belçika Ülkesine ve Devletine Vize İşlerinizin daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilmesini istiyorsanız Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, konu ile alakalı profesyonel ekiplerimizden detaylıca bilgi edinebilirsiniz.

Vize İşlem Sürecini Başlatmak İçin Hangi Yolları İzlemeniz Gerekmektedir?

Şahsi ve kişisel mesleki durumunuza uyacak şekilde Belçika Ülkesi ve Devletinde ki almak istediğiniz bu vize ( kategorisi ve türü ne olursa olsun ) için firmamız Yedi Vize Turizm tarafından sizden istenilecek olan gerekli belge, doküman ve evraklar için firmamızı arayarak, detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde yaparak hem vize alım sürecinizi başlatmış olursunuz, hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belçika Konsolosluğu ya da Belçika Büyükelçiliği ile şahsi olarak uğraşmadan, vize alım işlemlerinizi ve süresini hızlandırmış olursunuz.

Yedi Vize Turizm firmamız ile telefon yollu görüşme sağladıktan sonra sizden istenilecek olan evrakları, dokümanları yahut diğer belgeleri tarafımızı şahsi olarak, kargo yollu yahut üçüncü bir şahıs tarafından gönderebilirsiniz. 2016 senesinden itibaren VIS ibareli Schengen Vizesi sizde bulunuyor ise Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her şehrinden ve bölgesinden vize başvurusu evraklarınızı firmamız Yedi Vize Turizm ‘e gönderebilirsiniz.

Burada yazılı olup yahut eksik olan diğer bütün detaylı bilgi için sadece bir telefon ile Yedi Vize Turizm firmamızı arayarak, yıllardır bu işi yapan deneyimli ekip arkadaşlarımızdan ücretsiz olarak ön bilgi edinebilirsiniz. Yedi Vize Turizm olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğunun firmamıza verdiği aracılık görevi yetkisi sayesinde sizlerin Belçika Ülkesi ve Devletine almak istediğiniz vizenizin sürecini en başında, en sonuna dek takip edip, sizlerle de sürecin işleyişi ile ilgili her an iletişim halinde olmaktayız.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Belçika
Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar

Belçika Vize Nasıl Alınır2024?

Belçika vizesi, Türkiye’den Belçika’ya seyahat planlayan vatandaşların başvurularını yaptıkları resmi başvuru merkezidir. Türkiye’nin farklı illerinde ofisi bulunan, yabancı ülkelere seyahat planlayan vatandaşların almak zorunda oldukları vize işlemlerinin yapıldığı başvuru yeridir.

Batı Avrupa ülkesi olan aynı zamanda Avrupa birliğine üye olan Belçika Krallığı, Valonya bölgesi, Flaman bölgesi ve Brüksel bölgesi olmak üzere 3 federal bölgeden oluşur. En önemli şehirleri ise Namur, Arlon, Wavre, Gent, Hasselt, Antwerpen, Liege, Mons şehirleridir. Belçika, Schengen ülkeleri arasında yer alan bir ülke olduğundan vize başvuruları yapılırken Schengen vizesine göre işlemler yürütülmelidir.

Türkiye ile Belçika arasında yapılan vize antlaşmasına göre diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içerisinde maksimum 90 günle sınırlı kalmak koşuluyla yapacakları ziyaretlerde vize almalarına gerek yoktur. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise vize başvurusu yapmak durumundadırlar.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika vize kurumu vize başvurularının yapıldığı resmi kurum olmakla birlikte bu kurum dışında Belçika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile de başvuru yapılması mümkündür. Belçika Vizesi alınacağı zaman öncelikle, geçerli bir pasaportun bulunması ve seyahatin amacı, seyahatin tarihleri, seyahat süresi ve seyahat amacına göre talep edilen vize türüne ait bilgilerin yer aldı Belçika vize dilekçesi yazılmalıdır.

Vize evrakları ve belgeler içerisinde en önemli form olan Belçika vizesi başvuru formu, resmi usullere ve prosedürlere uygun olarak doldurulmalıdır. Tüm evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra Belçika Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği’nden vize randevusu alınarak randevu günü tüm belgeler dosya halinde teslim edilir.

Belçika vizesi alınırken kısa süreli vize kategorisinde yer alan ticari vize, turistik vize, aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti vizesi gibi vize türleri için Belçika Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu doğrudan başvuru almamaktadır. Kısa süreli seyahat vize türleri için, yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmalıdır. Uzun süreli vize kategorisinde yer alan vize türleri için ise başvurular, doğrudan Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Belçika vizesi kurumuna ya da yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine müracaat ederken aşağıda belirtilen evrak ve belgelerin hazırlanması zorunludur.

 • Nüfus cüzdanı
 • Geçerli pasaport
 • Flamanca, Fransızca, Almanca veya İngilizce dillerinden herhangi biri ile doldurulan Belçika vizesi başvuru formu
 • Konaklama belgeleri
 • Seyahat belgeleri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Dil tercih formu
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Aktif bir banka hesabına ait son 3 aylık döküm cetvelleri
 • Çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Belçika Vizesi talep dilekçesi

VFS Global Belçika Vizesi

Belçika’da ziyaret etmek istediğiniz bir yer var ise Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan Belçika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği mercilerine başvurarak vize işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Belçika’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde Büyükelçilik ve Fahri Konsolosluk mercii bulunmaktadır. Ülkemizde VFS Global Belçika Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Genellikle vize başvurusu işlemleriyle başlayan süreç, kendi kendinize sonlandırabileceğiniz bir süreç değildir.

Profesyonel bir firma tarafından yardım almanız bu sürecin daha kolay tamamlanması açısından büyük fayda sağlamaktadır. Yedi Vize Turizm, yapacağınız işlemleri nasıl yerine getireceğinizi, hangi işleme ne kadar ücret ödeyeceğiniz gibi aklınızı karıştıran sorularda size büyük yardım sağlayacaktır. Firmamız kurumsal tecrübe ve yardımıyla, vize başvurunuzun olumlu sonuç alması için ihtiyaç duyduğunuz tüm kolaylıkları size sağlamaktadır. Yedi Vize Turizm hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız web sayfamızda bulunan iletişim numaralarından bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Belçika Vizesi Vfs Global
Vfs Global Belçika Vizesi

VFS Global Belçika Vizesi Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yeni başvuru yapacak olanların ilk olarak VFS Global Vizesi başvuru formu almaları gerekir. Alacağınız forum içinde kişisel bilgilerinizi öğrenmek adına sorular bulunur. Forum doldururken size yöneltilen soruların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Özellikle iletişim adresi ve kimlik bilgilerinin doğruluğu çok önemlidir. Çünkü vize işlemleri hakkında size bilgi vermek için forum da belirttiğiniz iletişim numarası aracılığıyla irtibat sağlanmaktadır.

Forum Fransızca, İngilizce ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Türkçe olarak doldurulmaktadır. Doldurduğunuz formu Belçika Konsolosluğu’na forum sahibi tarafından teslim edilmelidir.

Konsolosluğa gidemeyen kişiler ise VFS Global Belçika Vizesi aracılığıyla iletebilir. Burada profesyonel kişiler tarafından vize işlemleriniz takip edilerek sürecin işleyişini ve iletilmesi gereken tüm bilgileri form sahibine iletir.

VFS Global Belçika Vizesi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Belçika’ya gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da vize almaları gerekmektedir. Belçika’ya gitmek isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de vize ücretleridir. Her yıl vize ücretleri değişerek gidecek olan vatandaşlara güncel fiyatlar duyurulur. Vize ücretlerinin belirlenmesi hususunda başvurulan vize türüne göre farklılıklar oluşmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Belçika Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları?

Günümüzde birçok ülke sınırları içerisindeki güvenliği sağlamak adına vize uygulamasını kullanmaktadır. Bu anlamda Belçika’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Bu işlemleri e-vize platformu üzerinden gerçekleştirebilecekleri gibi konsolosluklardan da başlatabilirler.

Belçika Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Belçika vizesi alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında; zamanınızı doğru bir şekilde ayarlamak gelmektedir. Vize işlemleri bir ila iki hafta arasında sonuçlandığından işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç iki hafta önce başlatmış olmanız gerekmektedir.

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Aile ve arkadaş ziyareti için vize almak istiyorsanız yine Belçika ülkesinin Türkiye’de bulunan konsolosluklarına başvurmanız gerekmektedir. Bu işlemlere ayıracak vaktiniz yoksa bir seyahat acentesine başvurabilir ve işlemleri sizin adınıza yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Davetiyeli Belçika Vizesi?

Davetiyeli Belçika vizesi alabilmeniz için Belçika’da ikamet eden bir Türk vatandaşının konsolosluk aracılığı ile sizi ülkesine davet etmesi gerekmektedir. Davet işlemi gerçekleştirdikten sonra konsolosluk Belçika’ya girişinizde herhangi bir problem görmediği takdirde vizeniz onaylanmaktadır.

Belçika Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika konsolosluğundan randevu almak istiyorsanız ilgili konsolosluğun web sitesi üzerinden online randevu oluşturabilirsiniz. Ya da telefon numarası üzerinden ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Belçika Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Belçika konsolosluğuna vize işlemleri için başvurduysanız; bir aksilik olmaması haline işlemleriniz 5 ila 15 gün arasında tamamlanmakta ve sonuç tarafınıza iletilmektedir. Fakat herhangi bir aksilik ve aksaklık olmaması adına işlemlerinizi en geç on beş gün öncesinden başlatmanız oldukça faydalı olacaktır.

Belçika Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika büyükelçiliğinden vize randevusu talep edecekseniz; T.C Dışişleri Bakanlığının Konsolosluk İşlemleri web sitesi üzerinden online bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. İsterseniz telefon numarası üzerinden erişim sağlayarak da randevu alabilirsiniz.

Belçika Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Belçika büyükelçiliğinin görevleri; Belçika’ya gitmek isteyen bireylerin vize işlemlerini gerçekleştirmek, Türkiye sınırları içerisinde bulunan Belçika vatandaşlarının resmi işlerini takip etmek, herhangi bir ölüm durumunda naaşın ülkeye iadesini sağlamak olarak sıralanabilir.

Belçika Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika’ya ticari amaçlar doğrultusunda gitmeyi planlıyorsanız bunun için Belçika konsolosluğundan ticari vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Başvuru formundaki vize türü bölümünde ticari seçeneğini işaretlemeniz ve evraklarınızın değerlendirilmesi sonucu vizenizi alabilirsiniz.

Belçika Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Belçika’dan ticari vize alırken davetiye kullanmanız şart değildir. Bu noktada konsolosluğa bireysel olarak başvurabilirsiniz. Ya da bir acenteye başvurabilir ve vize işlemlerinizi sizler için gerçekleştirmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik vize bireylerin başka bir ülkeye gezi amacıyla gitmesi anlamına gelmektedir. Bu noktada seyahat gerçekleştirmek istediğiniz ülke Belçika ise konsolosluklara turistik vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ya da e-vize sistemi üzerinden de erişim sağlayarak vize işlemleriniz için randevu oluşturabilirsiniz.

Belçika Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika turistik vizenizin sonuçlanma tarihi dönem ve yoğunluğa göre değişkenlik gösterse de genel olarak 5 ile 15 gün gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Burada vize harcınızı zamanında yatırmanız ve evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeniz oldukça önemli bir kriterdir.

Belçika Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Belçika için vize başvurusunda bulunacaksanız e-vize sistemi üzerinden kolayca giriş yapabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da konsolosluklardan randevu alarak şahsi olarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz de mümkün kılınmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için zamanınız yoksa bir acenteye başvurabilir ve vize işlemlerini sizler için takip etmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi belgelerinizin eksiksiz ve tam bir şekilde teslim edilmiş olmasıdır. Bu noktada hataya yer vermemeniz ve bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken de işlemlerinizi doğru bir zamanda başlatmanızdır.

Belçika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formu doldururken tükenmez kalem kullanmanız oldukça önemlidir. Kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgilerinizin doğru bir şekilde yazılmış olması gerekmektedir. Açık ve seçik harfler kullanmalı ve istenilen soruya istenilen cevabı vermelisiniz.

Belçika Vizesi Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Belçika vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Konsolosluk görevlilerinin Türkçeye hâkim olmalarından ötürü Türkçe dil kullanmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Belçika Vizesi Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlardan ilki; bilgilerinizin güncel ve doğru olmasıdır. Yanlış ve tutarsız bilgiler vermeniz vize başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesine sebep olacağından bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız.

Belçika Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Belçika vizesi işlemleriniz için öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunuz teslim etmenizi takip eden en kısa sürede vize harcınızı yatırmanız işlemlerin daha kısa sürede yürürlüğe konulmasına olanak tanıyacaktır. Ardından istenilen belgeleri konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

Belçika Vizesi İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Dikkat etmeniz gereken hususlardan önemlisi; evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasıdır. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında etkin rol oynayan bu kriteri sağlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda işlemlerinizi seyahatinizden en geç on beş gün önce başlatmış olmanız da yararınıza olacaktır.

Belçika Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika vizesi randevusu almak için evvela konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Bu randevuyu internet sitesi üzerinden alabileceğiniz gibi telefon numarası aracılığı ile ulaşarak da alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Belçika Vizesi randevusu alırken randevunuzu gitmek için müsait olabildiğiniz bir güne ayarlamanız çok önemlidir. Aynı zamanda seyahatinizden on beş gün öncesinde vize işlemlerinizin başlatılmış olması herhangi bir aksaklık çıkmaması adına önemsenmesi gereken hususlardandır.

Belçika Vizesi Ücreti 2021?

Belçika’ya gitmek için vize işlemlerine başvurduysanız bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için bir miktar ödeme yapmanız gerekmektedir. Vize harcı olarak belirtilen bu ödemeyi yapmamanız halinde başvurunuz değerlendirilmeye alınmamaktadır. Vize işlemlerinizi kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için sizler de firmamıza başvurabilirsiniz.

Belçika Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Belçika vizesi ücreti ilgili konsolosluğun belirttiği banka hesabına yatırılmaktadır. Bu noktada harcın en kısa sürede yatırılması işlemlerinize hız kazandıracak ve sizlerin kısa sürede vizenize kavuşmasına olanak tanıyacaktır.

Belçika Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Belçika vizesi dilekçe örneği; ihtiyaç dâhilinde konsolosluğa yazmanız gereken dilekçenin örneği olarak belirtilmektedir. Bu dilekçe resmi bir makama yazılacağından kurallara uygun olarak yazılması dikkate alınması açısından önem arz etmektedir.

Belçika Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Belçika vizesi dilekçe örneği; tükenmez kalemle, büyük harflerle, okunaklı ve seçkin bir şekilde yazılmalıdır. Resmi makama iletilecek olan bu yazının dili Türkçe olabilir. Anlatmak istediğiniz metnin kısa ve öz bir şekilde ifade edilmesi oldukça önemlidir.

Belçika Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Belçika vizesi Türkçe olarak yazılabilir. Konsolosluk görevlileri Türkçe bildiğinden dilekçenizi okuyabileceklerdir. Eğer probleminizi hataya mahal vermeden karşı tarafa aktarmak istiyorsanız bu noktada İngilizce yazmanız önerilir.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

Belçika vizesi için gerekli olan birtakım evraklar bulunmaktadır. Kimlik fotokopiniz, pasaportunuz, seyahat biletleriniz, ikametgâh belgeniz, nüfus kayıt örneğiniz, maaş belgeniz, sağlık raporunuz gibi belgeler ilgili konsolosluğa eksiksiz olarak teslim edilmelidir.

Belçika Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Belçika vizesi için gerekli olan dokümanlar ile belgeler aynı tanımı karşılamaktadır. Bu noktada da kişisel bilgilerinizin ve seyahat bilgilerinizin resmi olarak onaylandığı belgeler olarak tanımlanabilir. Bu belgelerin güncel ve doğru bilgiyi içermesi oldukça önemlidir.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika vizesinin çıkma zamanı dönemlere ve yoğunluğa göre farklılık göstermektedir. Eğer belgelerinizde ve harç ödemenizde herhangi bir aksilik olmadığı takdirde vize sonucunuz bir ila iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Belçika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vizeniz ortalama 5-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreçte işlemlerinizde aksaklık olma ihtimalini de değerlendirerek seyahatinizden en geç on beş gün önce vize başvurusunda bulunmuş olmanız gerekmektedir.

VFS Global Belçika Vizesi İşlemleri?

Vize işlemleriniz için profesyonel bir destek talep ediyorsanız firmamız VFS Global bu anlamda tüm süreci başarılı bir şekilde takip etmekte ve sizler adına vizenizi almaktadır. Konsolosluktan alınan yetkiyle hareket eden firmamıza ulaşarak ihtiyacınız olan vize işlem desteğini sağlayabilirsiniz.

VFS Global Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika vizesi almak istiyor fakat yoğun yaşam temponuzdan ötürü bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız firmamız profesyonelliğine başvurabilir ve vize işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bu notada sizlere uygun fiyat garantisi ile hizmet sunan VFS Global ailesi olarak tüm sürecinizi başarılı bir şekilde yürütmekte ve takip etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top