Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır 2024?

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır 2024? Avusturya vizesi bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde alınması gerekli bulunan vize türüdür. Bu vize için çok sayıda insan başvuru yapmaktadır. Özellikle ülkeye yapılan ticari gezilerde iş adamları bu ülkedeki fuarlara katılmak ve burada bulunan kişilerle iş yapmak amacıyla ülkeye giriş ve çıkış yapmak isterler. Fakat Türk vatandaşlarından ülkeye vize alınmadan giriş ve çıkış izni verilmemektedir. Dolayısıyla ülkeye yapılacak olan her seyahat için mutlaka vize alınması gerekir.

Avusturya ülkesinden vize almak zor değildir. Sadece birtakım kriterlere sahip olmak ve aynı zamanda 2024 yılını içeren evrakları eksiksiz tamamlayarak ve vize ücretini de ilgili kuruma yatırarak Avusturya vizesi alınabilmektedir. Fakat diplomatik pasaport, hususi pasaport sahibi kişilerden 90 günlük süreyi kapsayan seyahatlerinde bu vize şartı aranmamaktadır.

İçindekiler

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya seyahatlerinde alınması gerekli olan vizeler için Konsolosluğun belirlemiş olduğu vize türlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Konsolosluklara ya da diğer başvuru merkezlerine yapılan başvurularda Türk vatandaşlarından şu evraklar istenmektedir:

 • Pasaport 10 yıldan eski olmaması kaydıyla kullanılabilir.
 • Pasaportun en az 2 sayfası boş olmalı
 • Seyahat için karşı taraftan alınmış olan davetiye
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru yapan kişinin Son 6 ayda çekilmiş olması şartıyla iki adet Biyometrik fotoğrafı
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
 • Kişinin mesleğine dair olan evraklar
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyon belgeleri
 • Banka hesap cüzdanı
 • Şirket sahibi ya da çalışan kişiye uygun ek evraklar
 • Avusturya vize talep dilekçesi imzalı ve onaylı olmalıdır.

Tüm bu evraklar eksiksiz ve tutarlı bilgiler içerecek şekilde hazırlanmalı ve zamanında başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Avusturya Vizesi Ortalama Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi genel olarak başvuru merkezine teslim ettiğiniz evraklarda bir pürüz ve tutarsızlık çıkmaması halinde ortalama 7 ile 10 iş günü içinde çıkabilmektedir. Elbette ki bu süreç Konsolosluklarda yaşanılan yoğunluğa göre sizin randevu talebinize göre değişebilmektedir.

Yedi Vize Firması olarak sizlerin tüm vize işlemlerinizde yanınızda yer alıyor ve bu süreci strese girmeden geçirmenize destek sağlıyoruz. Firmamızla iletişime geçerek vize alma şansınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Vizesi Avusturya
Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Başvurusu

Avusturya Vize Başvurusu bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin alması zorunlu olan bir belgedir. Vize ve pasaport olmadan Avusturya’ya giriş yapma imkânınız yoktur. Dolayısıyla Avusturya’ya gidecek olan Türk vatandaşları bu ülkeye ne için seyahat ederlerse etsinler Schengen ülkeleri için bile olsa bu vizeyi almak zorundadırlar. Fakat bu vizeyi almak için ne kadar erken başvuru yapılırsa kişiye o kadar avantaj sağlar. Genellikle konsoloslukların izin ya da tatil dönemlerine gelen başvurular da birtakım gecikmeler yaşanabilir.

Ortalama olarak bu ülkeden vize almak istiyorsanız seyahat tarihinizden 1 ay kadar önce vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzda gerekli tüm evraklar tam olarak başvuru noktasına teslimi yapılması halinde ortalama 15 gün içinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Fakat bu süre sizin başvuru tarihinize göre ve evraklarınızda sıkıntı olmamasına göre farklılık gösterebilir.

Avusturya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere bu ülkeye yapılması gereken herhangi bir seyahat için mutlaka belirlenen türdeki vizelerin alınmasının zorunluluğu vardır. Avusturya vizesi için gerekli tüm güncel evraklar hazırlanarak randevu talebi oluşturulmalıdır. Randevu talebi ne kadar erken oluşturulursa vize başvuru tarihiniz erken olacaktır. Başvuru gününde ve saatinde başvuru merkezinde olmanız büyük önem taşımaktadır. Size belirlenen randevu gününde başvuru merkezinde olmamanız halinde yeniden randevu oluşturmanız gerekecektir.

Ayrıca hiç vakit kaybetmeden Avusturya vize başvurusu randevusu oluşturmanız seyahat tarihinizde erteleme yapmamanızı sağlar. Vize başvuru randevusu oluşturmak için başvuru merkezlerini ya da konsoloslukları telefonla arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Avusturya’ya Gitmek İçin Vize Gerekli Midir?

Kesinlikle Avusturya’ya seyahat yapmak için pasaporttunuz olsa bile Türk vatandaşlarından ayrıca vize alınması zorunluluğu vardır. Fakat ülkeye seyahat amaçlı gidiyorsanız ya da iş amaçlı seyahat ediyorsanız kısa süreli olan vizelerden birisine başvuru yapmanız gereklidir.

Eğer ki diplomatik pasaporta sahipseniz vizeden muaf olabilirsiniz. 90 günlük kısıtlamalı olan seyahatler için vize alınması zorunluluğu yoktur. Avusturya vize başvurusu ile ilgili tüm detayları Yedi Vize firmamızla iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Firmamız sizin kolaylıkla vize almanızı sağlayacaktır. Tüm vize işlemleriniz için size bir telefon kadar yakınız.

Vize Başvurusu Avusturya
Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vizesi İşlemleri

Avusturya Vize İşlemleri genellikle Konsolosluklar tarafından Ve Avusturya Hükümeti tarafından belirlenmektedir. Avusturya Büyükelçiliğin öngördüğü şekilde evrakların 2024 yılına göre hazırlanarak vize işlemlerine başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluklar kişilerden yapacakları seyahatin türüne ve süresine göre farklı vize türlerini talep etmektedirler.

Bu vizeler için başvuruların yapılması randevu sistemine dayalıdır. Tüm vize başvuruları eğer ilk kez olacaksa ülkenin Konsolosluğuna şahsen yapılmalıdır. Konsolosluk kısa süreli 90 günü içeren gezi amaçlı yapılan seyahatlerde turistik vize, aile arkadaş ziyareti, ticari vize gibi vize türlerinin alınmasını uygun görmektedir.

Avusturya Vizesi İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Avusturya vize işlemleri için Türk vatandaşları Avusturya Konsolosluğuna başvurarak Schengen vizesi almak zorundadırlar. Bu vizeyi alabilmek için de öncelikle başvuru evraklarını tam olarak belirli kriterlere göre hazırlamaları gerekmektedir. Bu evraklar genellikle her yıl güncellenmekte olup evrak listesi 2024 yılına göre hazırlanmalıdır.

Tüm bu evrakları hazırlamanız halinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa bu işlemlerde Avusturya seyahatine ne amaçla çıkmak istediğiniz ve seyahat süreniz Avusturya vize başvuru dilekçesinde açıkça belirtilmelidir.

Ayrıca başvuru dosyanızda yer alan evrakların tam ve diğer bilgilerle tutarlı olması gereklidir. Bu şekilde hazırlanmış bir başvuru dosyası sizin vize almanızı kolaylaştıracaktır. Teslim ettiğiniz başvuru dosyasındaki evraklarda yanlış ve eksik bilgi içerdiği tespit edilen evraklar için yenisi talep edilebilir. Veya başvurunuz tamamen iptal edilebilir.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve seyahat planınızda sıkıntı yaşanmaması için güncel evrak listesine göre evraklarınızı itinayla hazırlamalısınız.

Avusturya Vizesi İşlemleri İçin Nereye Başvuru Yapmak Gerekir?

Avusturya Devletinden vize alabilmek için bu Ülkenin Konsolosluğuna ya da Hükümetin öngördüğü diğer vize başvuru merkezlerine başvurular yapılabilir. Ayrıca bu işlemleri kişiler adına yürüten başvuru noktalarına da evraklar kargo yoluyla iletilerek başvuru yapılabilir. Fakat Konsolosluklara başvuru yapılmadan önce mutlaka randevu oluşturulmalıdır.

Başvuru dosyanızda yer alan tüm form ve dilekçenizde imzanız olmalıdır. Dolayısıyla tüm belgeleri eksiksiz olarak ve imzalı şekilde teslim etmeniz vizenizin onaylanma sürecini hızlandıracaktır. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak Avusturya vize işlemleri sürecini stressiz geçirebilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri İçin En Önemli Durumlar Nelerdir?

Avusturya vize işlemleri ile ilgili olarak profesyonel bir destek almak isteyebilirsiniz. Böylece vize ile ilgili olarak sürecinde artık hızlı şekilde ilerlemesini de sağlamaya başlamış olacaksınız. Kurumumuz tarafından yurt dışı ziyareti yapmak isteyenler için, kaliteli şekilde hizmet verilmektedir. Avusturya yetkili makamı tarafından da vatandaşlarımıza yönelik olarak vize şartı sunulmuştur. Vize başvurusu yapmadığınız taktirde, ne yazık ki ülkeye gidemezsiniz.

Bu yüzden istenen prosedürlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi gerekecektir. İşte tam da bu noktada, vizenizin hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlıyoruz. Böylece vizenizi tek seferde alarak, güzel bir ülke olan Avusturya’ya ziyaretlerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Güvenilir ekibimiz tarafından sizlere en güzel şekilde hizmetlerde sunulmaya devam edilir. Bu sayede en kısa süre içerisinde de vizenizin tüm işlemlerinin yerine getirilmesi sağlanmış olunur.

Avusturya Vize Başvurularını Yapmak

Avusturya vize başvurunuzu yaparken, bundan böyle yalnız değilsiniz. Profesyonel firmamız vize işlemlerinin yerine getirilmesi konusunda da yardımcı olacaktır. Böylece vizenizi en hızlı şekilde alma şansına sahip olacaksınız. Yurtdışı ziyaretlerinizi sorunsuz olarak yerine getirmeye başlamanız da hiç zor olmayacak. Yalnızca sizden istenen şartları uyum sağlamadığınız an, vizeniz ne yazık ki geçersizlikle sonuçlanmış olacaktır. Şüphesiz hiç kimse de böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Tam aksine vizenin hızlı ve tek seferde almasını ister. Vize işlemlerinde yanınızda olarak, hatasız bir şekilde yapılmasını sağlıyoruz. Bu sayede Avusturya vize işlemleri bundan böyle kontrolleri yapılarak yetkili makama ulaştırılmış olunuyor.

Avusturya Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Avusturya vize işlemleri nasıl yapılır, hangi yollara başvurulmalıdır bilmeniz gerekmektedir. Çünkü başvuru sahiplerinin tek bir yapması gerekeni bile atlamaması gerekmektedir. Böyle bir durumda vizenizin onay olması mümkün olmayacaktır. Avusturya vize işlemleri yapıldıktan sonra en geç 15 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Fakat bu süre daha da azalmaktadır. Vize ile ilgili işlemler sonrasında onay gelirse, süreci başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Bu sayede ülkeye istedikleri zaman gidebileceklerdir. Türkiye- Avusturya yolculuklarınızı sorunsuz olarak yapmaya başlamış olacaksınız. Pasaport sahipleri de vizesiz 90 güne kadar ülke ziyaretlerini gerçekleştirme şansına sahip olacaklardır. Hemen Yedi Vize yoluna başvurarak, vizenizin geçerlilik teşkil etmesini sağlayın.

Vize İşlemleri Avusturya
Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya ülkesine seyahat amacıyla yapılacak geziler için Türkiye’den gidecek olan vatandaşlardan birtakım vizeler istenmektedir. Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenen vizelerin alınması zorunluluğu vardır. Seyahat amacıyla ya da ticari amaçlı bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Fakat bu ülke için vize başvurusu yapmak istendiğinde öncelikle randevu oluşturulması gerekir. Avusturya Vize Randevusu mutlaka vize başvuru işlemleri için alınmalıdır. Randevusuz yapılacak hiçbir başvuru işlemi kabul edilmemektedir.

Başvuru işlemleri için alınması gerekli olan randevular ne kadar erken alınırsa o kadar size fayda sağlar. Çünkü Avusturya ülkesi her dönem ziyaretçi çeken bir ülkedir. Dolayısıyla Konsolosluklarda yaşanması olası yoğunluklarla karşılaşabilirsiniz. Ve başvuru randevunuz ileri bir tarihe verilebilir. Yapacağınız seyahat türüne göre bir ay öncesinden vize başvurusu için randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Avusturya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Avusturya vize işlemlerinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken husus bu vizeye ulaşmak için başvuru merkezlerinden randevu alınmasıdır. Randevu alınmadan hiçbir şekilde vize başvurusu kabul edilmemektedir. Ayrıca güncel biyometrik fotoğrafın olduğu evraklar tam olarak tutalı bilgilerden oluşmalıdır. Vize başvuru dosyanızda bulunan evraklarla vize talep dilekçenizde uyumsuzluk olduğu tespit edilirse vize başvuru işleminiz onaylanmayacaktır.

Yanlış ve tutarsızlık oluşturan bilgilerin olması halinde Konsolosluk sizden ek evrak isteyebilir. Ya da sizi şahsen görmek isteyebilir.

Avusturya Vize Başvuruları Şahsen Mi Yapılmalıdır?

Avusturya vize randevusu ortalama bu ülkeye yapacağınız seyahat tarihinden bir ay önce alınması gereken bir işlemdir. Çünkü Avusturya Konsolosluklarında yaşanması muhtemel yoğunluktan dolayı birtakım gecikmeler ve ertelemeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sizler de planladığınız seyahat tarihinden önce vize başvurusu için randevu oluşturmalısınız. Vize başvuruları elbette şahsen yapılacağı gibi bu işlemleri kişi adına gerçekleştiren ofislerden de yapılabilir.

Avusturya Vize Başvuruları Hangi Koşullarda Reddedilebilir?

Avusturya vize randevusu Bu ülkenin Konsolosluklarından alınır. Vize başvurusu yapmak için erken randevu alınması gereklidir. Erken randevu talebinin oluşturulması halinde rahatlıkla 7 ile 10 işgünü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak vize alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Vize Randevusu Avusturya
Avusturya Vize Randevusu

Avusturya Konsolosluğu Vizesi

Avusturya ülkesine ticari, turistik yahut yakın akrabalarınızı ziyaret etmek adına gidebilirsiniz. Fakat her ne amaçla gidecek olursanız olun vizeyle ilgili olarak işlemlerinde mutlaka yerine getirilmesini sağlayın. Avusturya ülke ziyaretlerinizi bundan sonra vize işlemlerinizi tamamlamanızın ardından, hiçbir engele takılmadan sorunsuz şekilde yerine getirmeye de başlamış olacaksınız.

Avusturya konsolosluğu, ülkemizde ikamet eden vatandaşlarımızın vize başvurusunu da yapmak istemektedir. Bu sayede ülkeye giriş ve çıkışları sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Fakat aile, arkadaş ziyaretlerini gerçekleştirecek olan kişilerinde mutlaka davetiye alması gerekmektedir. Davetiyeniz olmadan aile, arkadaş, akraba gibi ziyaretlerinizi yapamazsınız. Vizeniz ne yazık ki olumsuz şekilde sonuçlanmaya başlanmış olur. Avusturya Konsolosluğu Vizesi içinde sizden neler istendiğini bilerek, gerekli ön görülen evrakları da tamamlamaya başlamış olacaksınız.

Avusturya Konsolosluğu Vize Süreci

Avusturya konsolosluğu vizesi başvurularınızı, doğru şekilde yaptıktan sonra vizeyle ilgili bir bekleme süreci olacaktır. Bu süreç içerisinde başvuru sahipleri de, doğal olarak neler olup biteceğini merak ediyor. Avusturya konsolosluğu tarafından, yollanılan evraklarla ilgili olarak da bir inceleme yapılacaktır.

Eğer konsolosluk yollamış olduğunuz evraklarınızda yeterlilik görmediği bir durumda, sizden ekstra evrak talebi isteyebilir. Ek evrak taleplerinde seri bir şekilde hazırlanarak, konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir. Böylece yapılacak olan incelemeler neticesinde de vizenizle ilgili olarak bir değerlendirme yapılmaya başlanmış olacaktır. Olumsuz bir durum yaşandığı zaman ise, vizenize ödediğiniz harç ücretini geri alamazsınız.

Avusturya Konsolosluğu Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

Avusturya konsolosluğu vizesi ile ilgili olarak tüm süreçleri yakından takip ediyoruz. Avusturya konsolosluğunun istediği evrakların hazırlanmasını, firmamız yapmaktadır. Böylece Avusturya ülkesine gitme isteyen kişilerde artık sıkıntıya girmeyecek. Ne zaman isterlerse konsolosluk vizesi için başvuru işlemlerini yapmamız için hizmetlerimizden yararlanabilirler.

Konsolosluk vizesi sonuçlanması maksimum 15 gün gibi bir süre dilimi içerisinde açıklanmış olacaktır. Fakat vize başvurunuzda, resmi tatil dönemlerine denk gelirse, sonucun daha fazla uzaması gibi bir durum söz konusu olabilir. Fakat maksimum 15-20 gün bir  süreç içerisinde vize başvuru sonuçlarınız açıklanacaktır. Yedi Vize ekibi olarak da başvurularınızın tek seferde yapılmaya başlanmasını sağlamış oluyoruz. Avusturya ülke seyahatlerinizi yapmanızı sağlıyoruz.

Konsolosluğu Vize Avusturya
Avusturya Konsolosluğu Vize

Avusturya Büyükelçiliği Vizesi

Avusturya ülkesine sizlerde ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ülke ziyaretlerini yapmanız içinde mutlaka randevu almanız gerekecektir. Çünkü randevulu şekilde bir çalışma mantığına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Avusturya ziyaretlerinizi bundan sonra sizlerde sorunsuzca yapmak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken randevu almanız olacaktır. Avusturya’nın resmi büyükelçiliğini, Ankara yapmaktadır. Siyasi, sosyal ve diplomatik ilişkilerinde yürütülmesini sağlamış olacaksınız.

Avusturya konsolosluk işlerinizin bundan böyle sorunsuz bir şekilde yürütülmesini de sağlamaya başlamış olacaksınız. Avusturya büyükelçiliği vizesi randevu aldıktan sonra ise sizden istenen belgelerinde de mutlaka hazırlanması gerekecektir. Bu sayede Avusturya konsolosluğu tarafından istenen belgelerinde sorunsuz bir şekilde teslimi yapılmaya başlanmış olacaktır. Avusturya Büyükelçiliği Vizesi için sizlerde kurumumuzdan destek alabilirsiniz. Böylece vize işlemlerinin sorunsuz şekilde yerine getirilmesini de sağlamış olacaksınız.

Avusturya Büyükelçiliği Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya büyükelçiliği vizesi konusunda kurumumuz, başvuru sahiplerini de detaylıca bilgilendirmektedir. Vize prosedürünü bildiğimiz için hangi evrak ve belgelerin hazırlanması gerektiğini biliyoruz. Buna göre Avusturya büyükelçilik tarafından istenen belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanmasını sağlamış oluyoruz. Ülkemizde ikamet eden vatandaşlarımız bundan böyle vizeyle ilgili olarak tüm işlemlerinin sorunsuz şekilde yerine getirilmesini de sağlamış olacaklardır.

Avusturya ülkesine gitmek isteyen kişilerin, tüm vize işlemlerini yerine getirmekteyiz. Bu sayede hızlı bir şekilde belgelerin hazırlanarak sunulmasını sağlarız. Böylece zaman kaybı yapmadan da vize ile ilgili olarak işlemlerin yerine getirilmesini sağlamış olacaksınız. Eğer ki pasaport almak isteyen vatandaşlarımız varsa da Avusturya konsolosluğuna müracaat işlemlerini sorunsuz şekilde yapmaya başlamış olacaklardır.

Avusturya Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Rotanızı Avusturya ülkesine gitmek için çevirdiyseniz o zaman, Avusturya konsolosluğunun sizden istemiş olduğu belgeleri de mutlaka hazırlamanız gerekecektir. 18 yaşından büyük olan kişilerinde mutlaka vize başvurularını yapmaları gerekecektir. Aynı zamanda da Avusturya vizesi içinde mutlaka vize harç ücretlerinin yatırılması gerekecektir. 

Avusturya büyükelçiliği vizesi başvurularınızda, form doldurma, vize başvuru harç ücretlerini yatırma, dilekçe yazmak, randevu almak gibi pek çok aşamalarında mümkün mertebe yerine getirilmesi de gerekecektir. Dilekçenizin de İngilizce şekilde yazılması gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin yerine getirilmesi konusunda Yedi Vize olarak elimizden geldiğince kusursuz şekilde bir hizmet sunarız.

Büyükelçiliği Vize Avusturya
Avusturya Büyükelçiliği Vize

Avusturya Turistik Vize

Avusturya Ülkesi de bir Schengen ülkesidir. Ülkemizden Avusturya’ya yapılacak olan seyahatlerde mutlaka Avusturya Devleti’nin öngördüğü kriterlere göre vize türlerinin alınması gereklidir. Sadece bu ülkeye gidip gezmek ve Avusturya’nın şehirlerini araştırmak, tanımak gibi kültürel amaçlı yapılan geziler için Avusturya Turistik Vize alınması doğru bulunmaktadır. Özellikle Türk vatandaşlarından bu vize talep edilmektedir.

Avusturya turistik vize alabilmek için seyahat yapacak kişilerden birtakım evraklar istenmektedir. Bu evraklar 2024 güncel listesine göre hazırlanmalıdır. Aksi halde evraklarda uyumsuzluk oluşacak ve seyahat planlarınızda aksamalar oluşacaktır. Dolayısıyla böyle durumlarla karşılaşmamak adına 2024 yılına ait evrak listesine Konsolosluklardan ya da başvuru ofisleriyle iletişime geçerek öğrenilmelidir.

Turistik Vize Nedir, Ne Amaçla Alınmalıdır?

Avusturya turistik vize bu ülkeye kısa süreli olarak seyahat yapmak bu ülkenin tarihini ve kültürünü tanımak isteyen vatandaşların almasının zorunlu olduğu vize türüdür. Avusturya turistik vizesi 90 günlük seyahat süresini kapsamaktadır. Bu süre aşıldığı taktirde kişinin sadece vize değil ayrıca oturma izni ve çalışma izni alması gereklidir.

Özellikle Viyana şehriyle çok dikkat çeken bir ülke olan Avusturya vizesine sahip olmak kişiler açısından büyük önem taşımaktadır. Bu ülke yerli, yabancı turistlerin sürekli seyahat ettiği ülkelerden biridir.

Dolayısıyla vize başvurusunda bulunmak için kişilerin erken randevu talebi oluşturmasında fayda vardır. Konsolosluklarda yaşanan yoğunluklardan dolayı vize başvurunuzda ertelemelerle karşılaşabilirsiniz.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Avusturya turistik vize çıkarılması için evrakların tam olarak hazırlanması ve evraklarda hiçbir şekilde tutarsızlık olmaması gereklidir. Bu ülkeye yapılacak olan seyahatler için kişiden istenen evraklar şu şekildedir:

 • Avusturya vize başvuru formu
 • Pasaport 10 yıldan eski olmamalı
 •  Vize talep dilekçesi
 • 2 adet güncel fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Sağlık sigortası poliçesi

Tüm evraklar ilgili başvuru merkezlerine eksiksiz teslim edilmelidir. Evraklarda yaşanan tutarsızlıklar halinde vizeniz onaylanmayacaktır.

Turistik Vize İçin Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Avusturya’ya yapılacak ola seyahatlerde bir aksilik yaşanmaması için seyahat tarihinizden ortalama 1 ay öncesinde vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Yedi Vize firmamızla irtibat kurarak sizin adınıza vize işlemlerinizi başlatmamızı talep edebilirsiniz.

Turistik Vize Avusturya
Avusturya Turistik Vize

Avusturya Ticari Vize

Avusturya Ticari Vize bu ülkeye gerek iş toplantıları yapmak, fuarlara katılım sağlamak gibi ticari anlamda geziler yapmak amacıyla kısa süreli seyahat yapmak isteyen iş adamlarından talep edilen vize türüdür. Bu ticari vizeye sahip olabilmek için bulunulan konumdaki Avusturya Konsolosluklarına başvuru yapmak yeterli olacaktır.

Buradan edinilen evrak listesine göre evraklarınızı tamamlayabilir ve ticari vize başvuru randevu talebi oluşturabilirsiniz. Sadece Konsolosluklardan değil diğer başvuru noktalarından ya da bu işi yapan birtakım ofislerle iletişime geçerek te vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ticari vizelerin ya da kısa süreli olan diğer vizelerin genel özelliği 90 günle sınırlandırılmasıdır. Bu vizede belirtilen 90 gün içinde iş toplantılarınızı yapabilir ya da fuarlara katılım sağlayabilirsiniz. Fakat tüm bunlar için ayrıca bu ülkedeki iş yaptığınız kurumlardan davetiye almanız gerekecektir. Bu davetiye başvuru esnasında başvuru dosyanızda yer almalıdır. Avusturya Devletine yapılacak olan seyahatlerde vize ücretleri vizelerin süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Avusturya Ticari Vize Alabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya ticari vize alabilmek için öncelikle tüm güncel evrakları tam olarak hazırlamak ve vize ücretini ilgili kuruma yatırmak gereklidir. Güncel evrak listesi zaman içinde değişebilir. 2021 yılı için hazırlanmış evrak listesine ulaşmalısınız. Kişilerden istenen evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport 10 yıldan eski olmayacak şekilde
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 • Ticari iş yapılan kurumdan başvuru yapan kişiye gönderilmiş olan davetiye
 • Ticari vize için başvuru formu
 • Ticari vize için talep dilekçesi
 • Seyahat sağlık sigortası Tüm Schengen ülkelerinde geçerli olacak şekilde yapılmalıdır.
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Ticari vize başvurusu yapan kişiye ait şirket evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Seyahatin nasıl karşılanacağını gösteren belge
 • Fuarlara ve seminerlere katılmak için alınmış biletler ya da katılım belgeleri

Tüm bu evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyanızda yer almalıdır. Randevu gününde ilgili kuruma teslimi yapılmalıdır. Daha öncesinde Schengen ülkelerine vize almışsanız eğer bu vize talebi içinde şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur. Yedi Vize firmamızla iletişim kurarak kolaylıkla Avusturya ticari vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kısa zamanda firmamız eşliğinde kolaylıkla Avusturya vizenize kavuşabilirsiniz.

Ticari Vize Avusturya
Avusturya Ticari Vize

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi özellikle bu ülkeye ailesini görmek onlarla hasret gidermek ya da arkadaşlarını görmek isteyen kişilerin almak zorunda oldukları vize türüdür. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde alınması zorunlu olan bu vizenin süresi 90 günle sınırlıdır. Ayrıca sadece bu vize arkadaş, eş, dost ziyaretinde bulunmak için alınmaz hem Avusturya’da yaşayan yakınlarınızı ziyaret edebilir hem de bu ülkeyi tanırsınız. Ya da bu ülkede eğitim almak ya da buraya yerleşmek gibi fikriniz varsa bu süreçte onu değerlendirebilirsiniz.

Bu ülkeden vize almak için şahsen başvurmanıza gerek yoktur. Bu vize işlemlerini kişi adına yapan firmalarla da vize başvuruları yapılabilmektedir. Siz tüm güncel evraklarınızı hazırladıktan sonra ilgili kuruma posta ya da kargo yoluyla bu evrakları ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Firma sizin adınıza başvurunuzun sonuçlanacağı güne kadar sizin dosyanızla ilgilenecektir. Herhangi bir pürüz yaşanması halinde başvuru firması sizinle iletişime geçerek vize sürecinde nerde yanlış evrak hazırladığınızı size bildirecektir.

 Aile Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi için şu evrakların eksiksiz olarak başvuru dosyanızda olması gerekir.

 • Avusturya vize başvuru formu
 • Pasaport en az 2 sayfası boş olmalı
 • İki adet güncel fotoğrafınız
 • Avusturya vize talebi dilekçesi
 • Avusturya seyahati için Avusturya’daki yakınlardan gelen davetiye
 • Pasaport fotokopisi
 • T.C kimlik belgesinin fotokopisi
 • Eğitimle ya da seyahat türüne uygun olan evraklar

Bu evrakları eksiksiz başvuru merkezine teslim ettiğiniz taktirde ortalama 7 ile 15 gün içinde vize başvurunuz onaylanacaktır.

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Oluyor?

Türkiye’den Avusturya’da ki arkadaşlarını ya da ailesini ziyaret etmek, onlarla vakit geçirmek hatta yaz tatilini arkadaşlarıyla geçirmek isteyen kişiler 90 günle kısıtlı olan bu vizeyi almak zorundadırlar. Avusturya Aile arkadaş ziyareti vizesi almak için bulunulan konumdaki konsolosluklara ya da diğer başvuru merkezlerinden randevu alınarak vize başvurusunda bulunulmalıdır. Vize onayı için evraklar eksiksiz olarak bu kurumlara teslim edilmelidir. Ayrıca vize talep dilekçenizi doldururken seyahatinizin nedenini ve süresini açıkça belirtmeniz gereklidir. Yedi Vize firmamızdan tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza başlatmamızı talep edebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Avusturya
Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya vizesi almak için birçok evrak gerekmektedir. Bu evrakların hazırlanma aşaması oldukça zor ve dikkat gerektirir. Alınacak evraklar istenilen vize türüne göre değişebildiği gibi zorlukları da aynı şekilde değişebilmektedir. Evraklarınızı tamamlasanız dahi konsolosluk sizden ek belge talebinde bulunabilir. Bu nadir olarak karşılaşılan bir durum olsa da karşınıza çıkma olasılığı daima vardır. Yedi Vize Turizm olarak sizlere bu yazımızda Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

 • Fotoğraf: Başvuru yapan kişiye ait ve güncel olan iki adet biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport: On yıldan eski olmamalı ve en az iki adet boş sayfası olmalıdır. Yırtılmış veya eskimiş pasaportlar işleme tabii tutulmazlar.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru yapan kişiye ait TC Kimlik numarasının yazılı olduğu fotokopisi
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış ve başvuru yapan kişinin kendisinin yanı sıra ailesinin de bilgilerinin olduğu resmi belge.
 • Banka hesap dokümanları: Son 3 ayın banka hesap dekontları ve ekstreleri, banka yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olarak istenilmektedir.

Yedi Vize Turizmden Avusturya vizesi için gerekli tüm evraklar listesine ulaşabilir ve vize türüne göre hazırlayacağınız diğer evrakları listeleyebilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin İstenileni Biyometrik Veriler

Avusturya vizesi için başvuruda bulunan kişiler istenilen belgeleri kendilerine iletilen zaman diliminde eksiksiz ve hatasız olarak teslim etmelidir. Belirtilen teslim tarihi haricinde ulaştırmanız vize işlemlerinizin reddine neden olacaktır. Bu nedenle başvuruyu yapan kişi konsolosluk ile ortak olarak belirlenen tarihte evrak teslimine ek olarak parmak izi gibi biyometrik işlemlerini de halletmelidir.

Vize işlemlerinin eksiksiz olarak yerine getirilmesi için bu gereklidir. Ülke giriş çıkışlarında güvenlik ve kayıt amaçlı parmak izi kontrolü yapılmaktadır. Konsolosluk bu neden ile parmak izi talebinde bulunmaktadır. Avusturya vizesi için gerekli tüm evraklar listesine uygun olarak evraklar tamamlansa dahi parmak izi vermemeniz durumunda ülkeye giriş yapmanız mümkün değildir.

Avusturya Vizesi Eksik Evrak Durumu Sorun Yaratır Mı?

Avusturya vizesi için gerekli tüm evraklar listesi üzerinde belirtilen evrakların herhangi birinin eksik olması vize başvurunuz için birçok sorun yaratacaktır. Bu sorunların başında vize başvurunuzun reddedilmesi yer alır.  Avusturya vizesi için gerekli tüm evraklar bu nedenle eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Çoğu zaman konsolosluk eksikliğe sahip vize başvurularını incelmeye dahi almamaktadır. Ayrıca evrakların eksik olmasının yanı sıra hatalı bilgi içermemesi de gerekmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Avusturya
Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Avusturya Vizesi Formları

Hangi ülkeye gidecek olursanız olun, vize başvuru formunu mutlaka doldurmanız gerekmektedir. Bu durum Avusturya ülkesi içinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Avusturya vizeniz içinde başvuru formunu dikkatlice doldurmalısınız. Başvuru formunda, seyahat yapacak olan kişilere yönelik olarak da sorular sorulmaktadır. Bu sayede seyahatleriniz konusunda daha geniş kapsamlı şekilde bilgi verebilirsiniz.

Özellikle vize başvuru formunda, ülkeye gidiş amacınızı da mutlaka belirtmelisiniz. Çünkü gidiş amacınız ne ise, başvuracağınız vize türü de haliyle farklılık içerecektir. Avusturya vizesi formları için sizlerde artık uzman firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Başvuru form doldurma işlemlerini yaptıktan sonra, diğer kalan tüm işlemlerinde firmamız tarafından sorunsuzca yerine getirilmesini sağlamaya başlamış olacaksınız. Avusturya Vizesi Formları konusunda, kurumumuz gerekli yardımları da sağlar.

Avusturya Vizesi Başvuru Formu Doldur

Vize başvuru formunuzu doğru bilgilerinizle doldurduktan sonra, Avusturya konsolosluğuna da iletilmiş olacaktır. Başvuru formunuzla birlikte, sizden istenen geri kalan işlemlerinde yerine getirilmesi gerekmektedir. Hazırlayacağınız evrak ve form bilgilerinizin aynı olması gerekmektedir. Bu yüzden hazırlık aşamasında dikkatli olmanız da yarar var. Avusturya’nın hem İstanbul hem de Ankara olmak üzere iki yerde dış temsilcilikleri bulunmaktadır.

Kurumumuzda, temsilciliklerle bağlantılı şekilde profesyonelce hizmet vermektedir. Vizenizin tek seferde zorluk yaşanmadan alınmasına da yardımcı olmaktayız. Bu sayede vizenizin olumlu şekilde yerine getirilmesini de sağlamaya başlamış olacaksınız. Avusturya, ülkemizdeki vatandaşlarımızın Schengen başvurularını yapmalarını ister. Fakat başvuruları da direkt olarak kabul etmemektedir. Avusturya vizesi formları konusunda hemen doldurma işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından formunuzun sorunsuz şekilde iletilmesini sağlamaya başlamış olacaksınız.

Avusturya Vizesi Başvurusunda Yedi Vize

Yedi Vize olarak, seyahat sahiplerine her konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Diğer ülkelerde olduğu gibi, Avusturya ülkesine gidecek olan kişilerde de pürüz çıkmasının önüne geçiyoruz. Avusturya vizesi formları doldurulduktan sonra ise geri kalan tüm işlemleri uzman kadromuz yerine getirmektedir. Ama seyahat yapacak olan değerli halkımızın da bilmeleri gereken önemli hususlar var. Onlardan biri de seyahatten yaklaşık 15 gün gibi bir zaman dilimi öncesinde başvuruların yapılması olacaktır. Çünkü seyahat tarihine yakın bir süreç içerisinde başvuru yapmanız sıkıntıya girmenize neden olabilir. Yedi Vize olarak vize ile ilgili sürecin sorunsuzca tamamlanmasını ve vize almanızı sağlarız.

Vize Formu Avusturya
Avusturya Vize Formu

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği

Avusturya ülkesinin güzelliğini yakından görmek isteyebilirsiniz. İnsanları, eğitim hayatı, sosyal yaşamları ve güzellikleriyle merak edilen ülkelerden biri olmayı başarıyor. Bu yüzden dolayıdır ki, ülkemizde pek çok vatandaşımız ülke ziyaretlerini yapmak istiyor. Ülkeyi sizlerde yakından görmek istiyorsanız mutlaka istenen şartları yerine getirmeye başlamalısınız. Bu sayede olumsuz herhangi bir durum söz konusu olmaz.

Avusturya vize sürecinin de sorunsuz şekilde yerine getirilmesini sağlamış olursunuz. Avusturya vize başvurusunda bulunacak olan yolcularında, dilekçelerinde hazırlanması gerekir. Dilekçenin resmi ve amacının ne olduğu şekilde detaylıca belirtilmesi gerekir. Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği incelenerek, dilekçenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın her biri ülke ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri adına, dilekçe yazmaları gerekmektedir.

Avusturya Vizesi Başvuruları 2024

Avusturya vize başvurularında tek bir hata, vizenizin olumsuz şekilde sonuçlanmasına yol açacaktır. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına işinizi doğru şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle de sektörde işi bilen profesyonel kurumlardan, vizeyle ilgili destek almanız önemlidir. Çünkü başvuracağınız bu tür yollar sizlere zaman kazandırma konusunda da kolaylık sağlamaya yardımcı olacaktır.

Avusturya ziyaretlerini yapacak olan kişilerde mutlaka Schengen vize başvurularını yapmaları gerekecektir. Bu sayede vize başvurusunu yaparak vizenizin de olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamış olursunuz. Randevu, gerekli evrak hazırlığı ve aynı zamanda da  dilekçe hazırlanıp iletilmelidir. Tam olarak nasıl bir dilekçenin hazırlanacak olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Kurumumuz sizlere, Avusturya vizesi dilekçe örneği konusunda da yardımcı olur. Böylece Avusturya ülkesine ziyaretlerinizin sorunsuz olarak yerine getirilmesini de sağlamış olursunuz.

Avusturya Vizesi Başvuru Şartları Neler?

Avusturya vizesi başvuru şartlarının neler olduğunu bilmelisiniz. Seyahat yapacak olan kişilerin mutlaka hususi bir pasaporta sahip olması gerekiyor. İlk defa pasaport alacak olan kişilerde Avusturya konsolosluğu yoluna başvurarak alabilir. Avusturya ülkesine gitmek istiyorsanız randevu almalısınız.

Fakat iş yalnızca randevu almayla da sınırlı değil. Tüm bunların yanı sıra, vize başvurusunda bulunan kişilerin dilekçesini de hazırlaması gerekmektedir. Vize dilekçe konusunda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Avusturya vizesi dilekçe örneği sunarak, dilekçenizi kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu süreçlerde Yedi Vize firması olarak profesyonel şekilde hizmetler sunarız.

Vizesi Dilekçe Örneği Avusturya
Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti ne kadar oldu, güncel ödenmesi gereken vize tablosu nasıl merak konusu olmuştur. 2018 yılı İtibaren 60 Euro olan vize ücreti, 2024 yılında 80 Euro olarak zamlanmıştır. Vizeyle ilgili olarak ücret belirlemesi de konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Çağımızda artık her şey zamlanırken, bu durum vizeler içinde geçerli olmuştur. Avusturya ülke ziyaretlerini yapmak istiyorsanız, vizeniz içinde istenmiş olunan bedelin mutlaka yatırılması gerekecektir.

Seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız artık Schengen vize başvurularını da mutlaka yapmaları gerekecektir. Ayrıca bordo hususi pasaporta sahip olan kişilerde, Avusturya vizesi başvurularını sorunsuz şekilde yapacaktır. Avusturya vizesinde parasal açıdan sorun yaşanmaması gerekmektedir. Konsolosluk tarafından da istenmiş olan ücretin mutlaka yerine getirilmesi de gerekecektir.

Avusturya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturya, çoğu vatandaşlarımızın seyahat listesinde yer alan ülkelerden biridir. Schengen vize işlemlerin usulüne uygun şekilde yerine getirilmesinde, vize firmamızdan hizmet alarak yerine getirebilirsiniz. Böylece Avusturya vize işlemlerinizin bir an önce yapılarak, sonuçlanması beklenir. Seyahat zamanı gelip çattığında ise, ülkeye giriş ve çıkış konusunda zorluk yaşamazsınız.

Ülke ziyaretlerinizi de bundan böyle sorunsuz şekilde yapma şansına sahip olmaya başlarsınız. Avusturya vize ücreti ne kadarsa, belirlenen bedelinde mutlaka ödenmesi gerekmektedir. Schengen vizesiyle ilgili olarak toplam bir masrafa göz atıldığı zaman ise 170-190 Euro arasında yer aldığını söylemek mümkün. Fakat Avusturya şehrinde konaklama, ulaşım gibi durumlarda olacağından dolayı bütçenizin mutlaka yeterli olması gerekmelidir.

Avusturya Vize Ücreti Ve Başvuru

Avusturya vize ücreti ödenmesinden sonra, Avusturya yetkili makam tarafından istenen belgeleri hazırlayabilirsiniz. Evrak hazırlığında herhangi bir hataya yer verilmemelidir. Çünkü en önemli kısımlardan biri olduğunu söylememiz mümkün. Bu sayede vizenizle ilgili olarak tüm süreçlerinde sorunsuz şekilde yerine getirilerek bir an önce de onayın gelmesini sağlamaya başlayabilirsiniz.

Yaklaşık olarak ülkede kalacağınız zaman dilimine göz atıldığında, 90 gün olduğunu belirtebiliriz. Fakat sizin isteğiniz doğrultusunda da kalma sürenizi daha fazla uzatmaya başlayabilirsiniz. Avusturya ülkesi bundan böyle sizin için olumsuzlukla sonuçlanmayacak.  Vizenizi olumlu şekilde sonuçlanması adına Yedi Vize her daim desteklerini sunmaya devam eder.

Vize Ücreti Avusturya
Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya yetkili makam tarafından belirtilmiş olan bazı belgeler var. Bu belgelerin mutlaka başvuru sahiplerince hazırlanarak sunulması gerekmektedir. Evrak eksikliği de vizeyle ilgili sürecin de olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açmaya neden olacaktır. Bu yüzden sizden istenen evraklarınızın hem eksik olmadan hem de kontrolü yapılarak teslimi gerçekleşmelidir. 

Vizeyle ilgili olarak da 7/24 kesintisiz bir şekilde çalışmalarını yürüten kurumumuz, tüm merak edilenleri de cevaplamaktadır. Avusturya vizesi başvurularınız için sizden istenen her ne varsa sorunsuz şekilde yerine getirilmesini de sağlamaya başlamış olacağız. Böylece vizeyle ilgili olarak en ufak bir pürüz durumu yaşanmadan yerine getirilmesini de sağlamış olacaksınız. 2023 yılı içinde vize başvurularını yapacak olan pek çok vatandaşın merak ettiği sorular oluyor. O sorulardan biri de Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar denebilir.

Vizem Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi kaç günde çıkar sorusuna net bir yanıt vermemiz mümkün değildir. Fakat yetkili makamın şimdiye kadar vizeyle ilgili sonuçlanmasını incelediğimizde, 5-15 gün gibi bir süre zarfı içerisinde sonuçlanıyor. Vizenizin çıkma süresi bazı zamanlar daha kısa olurken, bazen de yoğunluğa bağlı olarak uzayabiliyor.

Fakat genel olarak vize çıkma sürecinin ortalama olarak bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Vize işlemlerinde maksimum 15 gün gibi bir süre içerisinde açıklanmış olacaktır. Çoğu vatandaşımız da vizelerini tek sefer almak ister. Bunun içindir ki kurumumuzun kapısını çalabilirsiniz. Böylece vizenizin olumlu şekilde ve hızlıca sonuçlanmasını sağlamış olursunuz.

Avusturya Vize Başvurusu Nereye Yapılıyor?

Avusturya ülkesine gidecekler, başvurularını nereye yapacaklarını bilmek isteyebilir. Avusturya vize başvurularını yapacağınız yetkili kurum, Avusturya konsolosluğu olduğunu söyleyebiliriz. Yetkili kurum tarafından vizenizin onay gelmesi adına, doğru prosedürleri yerine getirmeniz gerekecektir. Vize başvurularınızda randevu almanız gerekecektir. Ardından sizin için istenen vize evrak, dilekçe, belge hazırlığının yapılması gerekecektir.

Vize başvurularında bunların yanı sıra başvuru formunu da doldurmanız gerekecektir. Avusturya seyahatinizin amacı neyse, vizenizi o şekilde belirlemelisiniz. Eğer ki iş için gidecekseniz ticari, turistik amacınız varsa turistik vizesi alınmalıdır. Bu işlemlerden sonra ise Avusturya vizesi kaç günde çıkar, tek seferde alabilir miyim tarzındaki tüm sorularınızla Yedi Vize firmamız ilgilenmeye de başlamış olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Avusturya
Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Avusturya Vizesi

Avusturya ülke ziyaretlerinizi başvuru şekilde yapmanız mümkündür. Yetkili makamın, ülkemizde de dış bağlantıları mevcuttur. İki şehirde dış bağlantılı şekilde hizmetlerini yürütmektedir. Bu şehirlerin neler olduğuna bakıldığı zaman ise Ankara ve İstanbul olduğunu söylememiz mümkün. Bu sayede başvuru sahipleri de , teslim etmesi gereken evrakları şahsen yapmalarına gerek kalmayacak.

Dış temsilciliği artık ülkemizde de yürütüldüğünden dolayı başvuruların sorunsuz olarak yerine getirmesi de sağlanmaya başlanmış olacaktır. VFS Avusturya Vizesi konusunda da elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız. Bu sayede vize ile ilgili işlemlerinizin hızlı ve aksama olmadan da yerine getirilmesini sağlamış olursunuz. Aynı zamanda da seyahat tarihlerinizden 15 gün öncesinden tüm işlemlerinizi yapmaya da dikkat etmelisiniz. Vize başvuru süreçlerinizin istenen şekilde sonuçlanması adına tüm hizmetlerimizi, en iyi şekilde yerine getirmeye gayret göstermekteyiz.

VFS Vize Başvuruları

Ankara ve İstanbul şubelerimiz aracılığıyla da vize sürecinin en güzel şekilde yürütülmesi de sağlanmaya başlanacaktır. Elinde pasaportu bulunan kişiler, vizesiz şekilde ülkeye 90 günlük gibi bir süreç içerisinde ziyaret yapma şansına sahip olacaktır. Aynı zamanda vizeniz de belirtilen süreyi uzatmanız da mümkündür.

Doğal olarak böyle bir durum söz konusu olduğu zamanda ne yapmanız gerekeceğini düşünebilirsiniz. Fakat böyle bir durumda ise yapmanız gereken hemen konsolosluk yoluna başvurmanızdır. Bu sayede sorunsuz bir şekilde de vize başvuru işlemleri gerçekleşir. Konsolosluğa, ülkede daha fazla kalmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Avusturya VFS başvuru sürecinde de yanınızdayız.

Avusturya Vizesi Vfs Global
Vfs Global Avusturya Vizesi

Avusturya Ülkesini Ziyaret Edin

Avusturya ülkesini ziyaret etmeniz artık imkansız değil. Tam aksine vizenizi tek seferde almanız bile artık oldukça kolay. Avusturya vize VFS başvuru işlemlerinin yetkili kurumumuz tarafından yapılmasını gerçekleştiriyoruz. Bu sayede Avusturya makamı, gerekli hangi evrakları istiyor biliyor ve hazırlıyoruz. Sizler yalnızca randevu ve başvuru formunuzu doldurmanız gerekiyor.

Tüm diğer işleriniz ise sizin yerinize en güzel şekilde yapılmaktadır. Yaklaşık 15 gün gibi bir süre öncesinden, vize başvurularını gerçekleştiriyoruz. Ardından Yedi Vize firması olarak tüm gerekli vize işlem hazırlığını, titizlikle yürütüyoruz. Vizenizin kısa süre içerisinde sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır ?

Avrupa’da yer alan Avusturya’ya seyahat etmek için gereken Avusturya vizesi Türkiye’de yer alan Avusturya Konsolosluğu, büyükelçilik veya başkonsolosluktan alınmaktadır. Gerekli evrakların eksiksiz teslimi sonucunda, gidiş sebebinize göre uyumlu olan vize türü sağlanarak, seyahatiniz için izin bu sayede çıkacaktır.

Avusturya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Avusturya bir Avrupa ülkesi olduğu için özellikle de seyahatin olmazsa olmazı Schengen Vizesi olacaktır. Tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde halledilebilmesi için de tüm belgelerin randevu günü ve saatinde ilgili kuruma dosya halinde teslim edilmesi gerekecektir.

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya’da ikamet eden aileniz, arkadaşınız ya da akrabalarınız varsa onların davetiyesini alarak siz de Avusturya’ya seyahat edebilirsiniz. Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alırken mutlaka şahsın imzalı davetiyesini almak ise şarttır.

Davetiyeli Avusturya Vizesi?

Avusturya’ya seyahatlerde en kolay seçeneklerden birisi de davetiye ile gitmektir. Eğer Avusturya’da yaşayan aileniz, akrabanız ya da arkadaşınız varsa bunun için davetiye alabilir ve seyahatinizin kısa sürede gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya Konsolosluğu’na direkt gitmenize gerek kalmadan konsolosluğun web sitesi üzerinden online vize randevusu talebinde bulunabilirsiniz. Online olarak yapılan randevular öncelikli olduğu için vize işlemlerinin sonuçlanmasında da ayrı bir öneme sahiptir.

Avusturya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkiye’den Avusturya’ya seyahat etmek için gerekli olan Avusturya vizesi işlemleri yaklaşık olarak 6 ila 14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre de değişim göstermektedir.

Avusturya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’den Avusturya’ya seyahat edebilmek gerekli olan vize belgesine, vize randevusu ile sahip olunabilmektedir. Belgeyi almak için ise Avusturya Büyükelçiliği’ne gidebilir, iletişim numarasından ulaşabilir ya da online olarak form doldurarak randevu alabilirsiniz.

Avusturya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Evlilik kayıtları, noterlik hizmetleri, konsolosluk kayıtları, pasaport yenileme işlemleri, yeni kimlik çıkartmanın yanı sıra Avusturya Büyükelçiliği’nin görevleri arasında çocuk doğumu ve ölüm sonrasında gereken işlemleri yapmak da gelmektedir.

Avusturya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Konferans, fuar, uluslararası toplantılar, iş görüşmesi, iş seyahati gibi pek çok farklı nedenle Avusturya’ya gitmek gerekebilir. Fakat bunun için mutlaka Avusturya Ticari Vize almak şarttır. Bu vize için ise vize başvurusu formunun eksiksiz olarak doldurulması ve ticari vize için gerekli olan belgelerin konsolosluğa eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekecektir.

Avusturya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Türkiye’den Avustuya’ya gidişte ticari vize alımı gerekiyorsa bunun için mutlaka bir davetiyeye sahip olmak gerekmektedir. Çünkü Avusturya’ya gerçekleştirilecek ticari vizelerde Ticari Vize Davetiyesi zorunludur.

Avusturya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya bir Avrupa ülkesi olduğu için ülkeye turistik amaçla seyahat etmek için Schengen Vizesi almak gerekecektir. Bu belge ile tüm Avrupa gezebileceği için büyük de bir kolaylık sağlayacaktır. Turistik vize alımı için de Schengen Vizesi başvurusunda bulunmak gerekmekte ve istenilen tüm belgeleri eksiksiz olarak konsolosluğa teslim etmek istenilmektedir.

Avusturya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye’den Avusturya’ya yapılan turistik seyahatlerde vizenin çıkması yaklaşık olarak 5 ila 10 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Başvuru sürecinde belgelerin eksiksiz olması da süreci hızlandırmaktadır.

Avusturya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Avusturya vize başvurusu için konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gitmeye gerek yoktur. Çünkü artık konsolosluğun web sitesi üzerinden form doldurularak da vize için başvuru yapılabilmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Avusturya vizesine başvuru sırasında öncelikli olarak gidiş nedeninin açık olarak belirtilmesi önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra forumda net ifadeler yer almalı ve tüm istenilen bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Türkiye’den Avusturya’ya seyahat etmek istiyorsanız, başvuru formunu Avusturya Konsolosluğu’nun web sitesi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve randevunuzu bu şekilde alabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Avusturya vizesi için başvuru formu Türkçe dilinde de doldurulabilmektedir. Fakat Türkçe doldurulan formlarda Türkçe karakterlerin kullanımına dikkat etmek gerekecektir. Ayrıca form tercihe göre İngilizce de doldurulabilmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Avusturya vizesi başvuru formu eğer kâğıt üzerinde dolduruluyorsa, okunaklı yazı olmasına ve tükenmez kalem kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca eksiksiz bilgi de formu doldururken son derece önemlidir.

Avusturya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Avusturya’ya seyahat edebilmek için gerekli olan vize belgesine başvuru ile sahip olunmaktadır. Konsolosluğa yapılan ya da web site üzerinden yapılan online başvuru şeklinde sunulan formların onay alması ise vize belgesi alınabilmektedir.

Avusturya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Avusturya vize formu Schengen kurallarına uyumlu olarak hazırlanmaktadır. Formu doldururken de mutlaka okunaklı bir yazı ve net bir dil kullanmak gerekecektir. Ayrıca hiçbir bilgiyi es geçmeden, eksiksiz bir şekilde formu doldurmak da vizenin onayı için önem taşımaktadır.

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’den Avrupa ülkesi olan Avusturya’ya seyahat etmek için konsolosluğun iletişim numarasından ya da web site üzerinden online başvuru ile randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Avusturya vizesi için randevu alım sırasında özellikle konsolosluğun çalışma saatleri ve günlerine dikkat etmeniz gerekecektir. Bununla ilgili bilgiyi de konsolosluğu arayarak teyit etmenizde fayda vardır.

Avusturya Vize Ücreti 2021?

Türkiye’den yapacağınız Avusturya seyahati için gerekli tüm vize işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirmek için siz de Avusturya vize merkezi ekibinden yardım alabilirsiniz.

Avusturya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Avusturya’ya yapılan seyahatler için alınması gereken vizenin ücreti Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Başkonsolosluğu veya Avusturya Büyükelçiliği’ne başvuru işlemi sırasında yatırılabilmektedir.

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Avusturya seyahati için gerekli belgelerden birisi de dilekçe örneği olmaktadır. Resmi bir nitelik taşıyan bu belge kişisel olarak doldurulduğu için dilekçe örneğinden hareket edilmektedir. Bu sayede olası hataların da önüne geçmek amaçlanmaktadır.

Avusturya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Konsolosluğa ya da departmana doğrudan hitabın önem taşıdığı vize dilekçesinde, resmi bir dilin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı da net bir şekilde belirtilmelidir. Vize dilekçesinde verilen bilgilerle şahsın belgeleri de çelişmemelidir.

Avusturya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Türkiye’den seyahat edilecek Avusturya için gereken vize dilekçesi yazımında İngilizce ya da Almanca dillerinden birini seçmek ve dilekçeyi bu şekilde yazmak gerekmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Avusturya vizesi için gereken evrak ve belgeler arasında 2 adet nüfus cüdanı fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, banka hesap dokümanları, vukuatlı nüfus kayıt örneği, maddi durumu gösteren belgeler, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport zorunludur.

Avusturya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Tapu, ruhsat, ehliyet belgeleri fotokopileri, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dokümanları, İngilizce ya da Almanca yazılan vize dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Yapılan başvurunun ardından hiçbir eksiklik ya da olumsuz bir durum yoksa, Avusturya vizesi 5 ila 10 iş günü arasında çıkmaktadır. Fakat bu süreçte konsolosluğun yoğunluğu da son derece önem taşır.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Gerekli değerlendirmelerin neticesinde Avusturya’ya seyahat için gereken vize belgesi işlemleri 15 günde sonuçlanmaktadır. Tüm aksiliklerin göze alınması gerektiğinden en az 20 gün öncesinde belge başvurmaya yönelmek daha doğrudur.

VFS Global Avusturya Vize İşlemleri?

VFS Global uluslar arası platformlarda iddialı bir şekilde hizmet sunan vize merkezi olarak Avusturya vize işlemlerine de aracılık etmektedir. Vize başvuru işlemleri için Yedi Vize firması da nitelikli bir düzeyde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

VFS Global Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global vize randevusu işlemleri için mutlaka nitelikli bir düzeyde danışmanlık hizmeti almalısınız. Bu durum elbette ki Avusturya vize randevusu için de geçerlidir. Türkiye’den Avusturya’ya gerçekleşecek seyahatlerde VFS Global randevusu için mutlaka gerekli prosedürlere uygun davranmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Whatsapp
Hemen Ara
Başvuru Formu
Ülkeler
Scroll to Top